gnome-shell - en to sr translation catalogue (668 entries)

en: Launchers
sr: Pokretači

en: Activate pinned app 1
sr: Pokreni omiljeni program 1

en: Activate pinned app 2
sr: Pokreni omiljeni program 2

en: Activate pinned app 3
sr: Pokreni omiljeni program 3

en: Activate pinned app 4
sr: Pokreni omiljeni program 4

en: Activate pinned app 5
sr: Pokreni omiljeni program 5

en: Activate pinned app 6
sr: Pokreni omiljeni program 6

en: Activate pinned app 7
sr: Pokreni omiljeni program 7

en: Activate pinned app 8
sr: Pokreni omiljeni program 8

en: Activate pinned app 9
sr: Pokreni omiljeni program 9

en: Open new window of pinned app 1
sr: Otvori novi prozor omiljenog programa 1

en: Open new window of pinned app 2
sr: Otvori novi prozor omiljenog programa 2

en: Open new window of pinned app 3
sr: Otvori novi prozor omiljenog programa 3

en: Open new window of pinned app 4
sr: Otvori novi prozor omiljenog programa 4

en: Open new window of pinned app 5
sr: Otvori novi prozor omiljenog programa 5

en: Open new window of pinned app 6
sr: Otvori novi prozor omiljenog programa 6

en: Open new window of pinned app 7
sr: Otvori novi prozor omiljenog programa 8

en: Open new window of pinned app 8
sr: Otvori novi prozor omiljenog programa 8

en: Open new window of pinned app 9
sr: Otvori novi prozor omiljenog programa 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
sr: Snimci ekrana

en: Take a screenshot interactively
sr: Napravite interaktivni snimak ekrana

en: Take a screenshot
sr: Napravi snimak ekrana

en: Take a screenshot of a window
sr: Napravi snimak prozora

en: Record a screencast interactively
sr: Interaktivno snimi video ekrana

en: System
sr: Sistem

en: Show the notification list
sr: Prikažite spisak obaveštenja

en: Open the quick settings menu
sr: Otvori meni brzih podešavanja

en: Focus the active notification
sr: Postavite u žižu aktivno obaveštenje

en: Show the overview
sr: Prikaži pregled

en: Show all apps
sr: Prikaži sve programe

en: GNOME Shell
sr: Gnomova školjka

en: Window management and application launching
sr: Upravnik prozorima i pokretač programa

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
sr: Uključuje alate korisne programerima i testerima iz „Alt-F2“ prozorčeta

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
sr: Dozvoljava pristup unutrašnjem otklanjanju grešaka i alatima za praćenje korišćenjem „Alt-F2“ prozorčeta.

en: UUIDs of extensions to enable
sr: JUIB-ovi proširenja za uključivanje

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
sr: Proširenja Gnomove školjke imaju JUIB vrednost; ovaj ključ ispisuje proširenja koja treba učitavati. Svako proširenje koje želi biti učitano mora biti na spisku. Takođe možete da upravljate ovim spiskom koristeći načine D-magistrale „Uključi proširenje“ i „Isključi proširenje“ na „org.gnome.Shell“.

en: UUIDs of extensions to force disabling
sr: Nasilno onemogućavanje za sledeće JUIB-ove proširenja

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
sr: Proširenja Gnomove školjke imaju JUIB vrednost; ovaj ključ ispisuje proširenja koja treba onemogućiti, čak iako su učitani kao deo trenutnog režima. Možete menjati ovaj spisak metodama d-sabirnice pod nazivima EnableExtension i DisableExtension, na org.gnome.Shell. Ovaj ključ ima prednost u odnosu na podešavanje "enabled-extensions".

en: Disable user extensions
sr: Isključuje korisnička proširenja

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
sr: Isključuje sva proširenja koja je uključio korisnik bez delovanja na podešavanje „enabled-extension“.

en: Allow extension installation
sr: Dozvoli instaliranje proširenja

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
sr: Omogućava korisnicima da instaliraju proširenja u njihovu ličnu fasciklu. Ako je isključeno, InstallRemoteExtension D-Bas metoda neće uspeti i proširenja će biti učitana samo iz sistemske datoteke pri pokretanju. Ne utiče na proširenja koja su već učitana, tako da će promena biti primenjena nakon sledećeg prijavljivanja.

en: Disables the validation of extension version compatibility
sr: Isključuje potvrđivanje saglasnosti izdanja proširenja

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
sr: Gnomova školjka će učitati samo proširenja koja tvrde da podržavaju tekuće pokrenuto izdanje. Uključivanje ove opcije će isključiti ovu proveru i pokušati da učita proširenja bez obzira na izdanja koja tvrde da podržavaju.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
sr: Spisak IB datoteka radne površine sa omiljenim programima

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
sr: Programi koji odgovaraju ovim odrednicama se prikazuju unutar oblasti omiljenih programima.

en: History for command (Alt-F2) dialog
sr: Istorijat prozorčeta (Alt-F2) naredbi

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
sr: Istorijat prozorčeta ogledala

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
sr: Uvek prikazuje stavku izbornika „Odjavi me“ u sistemskom izborniku.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” action in the system menu for logged-in situations where there is a single, local, non-system user and only a single available session type (e.g. GNOME on Wayland).
sr: Ovaj ključ prevazilazi samostalno skrivanje stavke izbornika „Odjavi me“ u slučaju jednog lokalnog korisnika, ne sistemskog korisnika i samo jedine dostupne vrste sesije (npr. Gnom na Vejlandu).

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
sr: Da li će biti zapamćena lozinka za kačenje šifrovanih ili udaljenih sistema datoteka

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
sr: Školjka će zatražiti lozinku kada se prikači šifrovani uređaj ili udaljeni sistem datoteka. Ako lozinka može biti sačuvana za daljnju upotrebu biće prisutno polje za izbor „Zapamti lozinku“. Ovaj ključ podešava osnovno stanje polja za izbor.

en: The last selected non-default power profile
sr: Poslednje izabrani nepodrazumevani profil napajanja

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
sr: Neki sistemi podržavaju više od dva profila napajanja. Da bismo podržali promenu između dva profila, ovaj ključ čuva poslednje izabrani nepodrazumevani profil.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
sr: Poslednje izdanje prozorčeta „Dobro došli u Gnom“ koje je prikazano

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
sr: Ovaj ključ prikazuje izdanje prozorčeta „Dobro došli u Gnom“ koje je prikazano. Prazna niska predstavlja najstariju moguću verziju a veliki broj predstavlja izdanja koja još ne postoje. Ovaj veliki broj se može iskoristiti za efektivno onemogućavanje prozorčeta.

en: Layout of the app picker
sr: Raspored birača programa

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
sr: Raspored birača programa. Svaka stavka u nizu je stranica. Stranice se čuvaju onako kako se pojavljuju u Gnomovoj školjki. Svaka stranica sadrži par “application id” → 'data'. Trenutno, sledeće vrednosti se čuvaju kao 'data': • “position”: položaj ikonice programa na stranici

en: Keybinding to shift between overview states
sr: Prečica na tastaturi za promenu između stanja pregleda

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
sr: Prečica na tastaturi za promenu između sesije, birača prozora i mreže programa

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
sr: Prečica na tastaturi za promenu između mreže programa, birača prozora i sesije

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
sr: Prečica za otvaranje pregleda „Prikaži programe“

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
sr: Prečica za otvaranje pregleda „Prikaži programe“ u pregledu aktivnosti.

en: Keybinding to open the overview
sr: Prečica za otvaranje pregleda

en: Keybinding to open the Activities Overview.
sr: Prečica za otvaranje pregleda aktivnosti.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
sr: Prečica za okidanje vidljivosti spiska obaveštenja

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
sr: Prečica za okidanje vidljivosti spiska obaveštenja.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
sr: Prečica za promenu stanja prikaza menija brzih podešavanja

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
sr: Prečica za promenu stanja prikaza menija brzih podešavanja.

en: Keybinding to focus the active notification
sr: Prečica za postavljanje u žižu radnog obaveštenja

en: Keybinding to focus the active notification.
sr: Prečica za postavljanje u žižu radnog obaveštenja.

en: Switch to application 1
sr: Prebaci se na program 1

en: Switch to application 2
sr: Prebaci se na program 2

en: Switch to application 3
sr: Prebaci se na program 3

en: Switch to application 4
sr: Prebaci se na program 4

en: Switch to application 5
sr: Prebaci se na program 5

en: Switch to application 6
sr: Prebaci se na program 6

en: Switch to application 7
sr: Prebaci se na program 7

en: Switch to application 8
sr: Prebaci se na program 8

en: Switch to application 9
sr: Prebaci se na program 9

en: Open a new instance of application 1
sr: Otvori novi primerak programa 1

en: Open a new instance of application 2
sr: Otvori novi primerak programa 2

en: Open a new instance of application 3
sr: Otvori novi primerak programa 3

en: Open a new instance of application 4
sr: Otvori novi primerak programa 4

en: Open a new instance of application 5
sr: Otvori novi primerak programa 5

en: Open a new instance of application 6
sr: Otvori novi primerak programa 6

en: Open a new instance of application 7
sr: Otvori novi primerak programa 7

en: Open a new instance of application 8
sr: Otvori novi primerak programa 8

en: Open a new instance of application 9
sr: Otvori novi primerak programa 9

en: Limit switcher to current workspace.
sr: Ograničava prebacivača na tekući radni prostor.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
sr: Ako je izabrano, samo programi koji imaju prozore na tekućem radnom prostoru se prikazuju u prebacivaču. U suprotnom, svi programi su uključeni.

en: The application icon mode.
sr: Režim ikonice programa.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
sr: Podešava način prikazivanja prozora u prebacivaču. Ispravne mogućnosti su „thumbnail-only“ (prikazuje sličicu prozora), „app-icon-only“ (prikazuje samo ikonicu programa) ili „both“ (oba).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
sr: Ako je izabrano, samo prozori sa tekućeg radnog prostora se prikazuju u prebacivaču. U suprotnom, svi prozori su uključeni.

en: Locations
sr: Lokacije

en: The locations to show in world clocks
sr: Mesta koja treba prikazivati u svetskim satovima

en: Automatic location
sr: Automatska lokacija

en: Whether to fetch the current location or not
sr: Da li treba dobaviti trenutnu lokaciju

en: Location
sr: Lokacija

en: The location for which to show a forecast
sr: Mesto za koje treba prikazati vremensku prognozu

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
sr: Proširenja

en: Network Login
sr: Mrežna prijava

en: Something’s gone wrong
sr: Nešto je pošlo naopako

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
sr: Veoma nam je žao ali se dogodio problem, ne možemo prikazati podešavanja za ovo proširenje. Predlažemo vam da prijavite ovaj problem tvorcima proširenja.

en: Technical Details
sr: Tehničke pojedinosti

en: Homepage
sr: Matična strana

en: Visit extension homepage
sr: Poseti matičnu stranu proširenj

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Password
sr: Lozinka

en: Choose Session
sr: Izaberi sesiju

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
sr: Udaljena prijava nije moguća pošto se udaljena sesija već izvršava za %s. Za udaljenu prijavu, morate se odjaviti sa postojeće sesije ili je prisilno zaustaviti.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
sr: Prijava nije moguća pošto se udaljena sesija već izvršava za %s. Za prijavu, morate se odjaviti sa postojeće sesije ili je prisilno zaustaviti.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
sr: Udaljena prijava nije moguća pošto se lokalna sesija već izvršava za %s. Za udaljenu prijavu, morate se odjaviti sa lokalne sesije ili je prisilno zaustaviti.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
sr: Prijava nije moguća pošto se sesija već izvršava za %s. Za prijavu, morate se odjaviti sa postojeće sesije ili je prisilno zaustaviti.

en: Session Already Running
sr: Sesija se već izvršava

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss.
sr: Prisilno zaustavljanje će zaustaviti sve pokrenute programe i procese, i može izazvati gubitak podataka.

en: Force Stop
sr: Primoraj izlaz

en: Not listed?
sr: Nije na spisku?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
sr: (npr., korisnik ili %s)

en: Username
sr: Korisnik

en: Login Attempt Timed Out
sr: Isteklo je vreme za pokušaj prijave

en: Login took too long, please try again
sr: Prijava je predugo trajala, pokušajte ponovo

en: Login Window
sr: Prozor za prijavljivanje

en: Authentication error
sr: Greška potvrđivanja identiteta

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
sr: (ili prevucite prst preko čitača)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
sr: (ili postavite prst na čitač)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
sr: Isključi

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
sr: power off;shutdown;isključi;ugasi;gašenje;isključi;ugasi;gašenje;iskljuci;gasenje;halt;stop;halt;stop

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
sr: Ponovo pokreni

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
sr: reboot;restart;ribut;restart;ponovno pokretanje;restartovanje;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
sr: Zaključaj ekran

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
sr: zaključaj ekran

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
sr: Odjavi me

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
sr: izađi;odjavi se;odloguj se;izađi;odjavi se;odloguj se;izadji;logout;log out;sign off

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
sr: Obustavi

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
sr: suspend;sleep;obustavi;spavaj;suspenduj;obustavi;spavaj;suspenduj;suspend;sleep

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
sr: Promeni korisnika

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
sr: switch user;promeni korisnika;promeni korisnika;switch user

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
sr: lock orientation;screen;rotation;zaključaj okretanje ekrana;zaključaj orijentaciju;zaključaj okretanje ekrana;zaključaj orijentaciju;zakljucaj okretanje ekrana;ekran;ekran;okretanje;okretanje;lock orientation;screen;rotation

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
sr: Napravi snimak ekrana

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
sr: screenshot;screencast;snip;capture;record;snimak ekrana;video ekrana;snip;snimak ekrana;video ekrana

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
sr: Otključaj okretanje ekrana

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
sr: Zaključaj okretanje ekrana

en: Command not found
sr: Naredba nije nađena

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
sr: Ne mogu da obradim naredbu:

en: Execution of “%s” failed:
sr: Nije uspelo izvršavanje „%s“:

en: Just now
sr: Upravo sada

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: Pre %d minut
sr[1]: Pre %d minuta
sr[2]: Pre %d minuta
sr[3]: Pre jedan minut

en: %d hour ago | %d hours ago
sr[0]: Pre %d sat
sr[1]: Pre %d sata
sr[2]: Pre %d sati
sr[3]: Pre jedan sat

en: Yesterday
sr: Juče

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: Pre %d dan
sr[1]: Pre %d dana
sr[2]: Pre %d dana
sr[3]: Pre jedan dan

en: %d week ago | %d weeks ago
sr[0]: Pre %d nedelju
sr[1]: Pre %d nedelje
sr[2]: Pre %d nedelja
sr[3]: Pre nedelju dana

en: %d month ago | %d months ago
sr[0]: Pre %d mesec
sr[1]: Pre %d meseca
sr[2]: Pre %d meseci
sr[3]: Pre mesec dana

en: %d year ago | %d years ago
sr[0]: Pre %d godinu
sr[1]: Pre %d godine
sr[2]: Pre %d godina
sr[3]: Pre godinu dana

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
sr: Juče, %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
sr: %-d. %B, %H∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
sr: %-d. %B %Y., %H:%M

note: Show only the time if date is on today eslint-disable-line no-lonely-if Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
sr: %l∶%M %p

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
sr: Juče, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
sr: %-d. %B, %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
sr: %-d .%B %Y., %l∶%M %p

en: Your connection seems to be secure
sr: Izgleda da je vaša veza bezbedna

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
sr: Vaša veza sa ovom prijavom vruće tačke nije bezbedna. Ljudi u blizini mogu videti lozinke ili druge podatke koje budete uneli na ovoj stranici.

en: Hotspot Login
sr: Prijava na vruću tačku

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
sr: Zabrani

en: Allow
sr: Dozvoli

en: Unnamed Folder
sr: Neimenovana fascikla

en: %s has been pinned to the dash.
sr: „%s“ je dodat na dok.

en: %s has been unpinned from the dash.
sr: „%s“ je otkačen sa doka.

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
sr: Otvori prozore

en: New Window
sr: Novi prozor

en: App Details
sr: Detalji programa

en: Quit
sr: Izađi

en: Unpin
sr: Otkači

en: Pin to Dash
sr: Zakači na dok

en: Launch using Integrated Graphics Card
sr: Pokreni sa ugrađenom grafičkom karticom

en: Launch using Discrete Graphics Card
sr: Pokreni sa namenskom grafičkom karticom

en: Select Audio Device
sr: Izaberite zvučni uređaj

en: Sound Settings
sr: Podešavanja zvuka

en: Headphones
sr: Slušalice

en: Headset
sr: Slušalice sa mikrofonom

en: Microphone
sr: Mikrofon

en: Change Background…
sr: Izmeni pozadinu…

en: Display Settings
sr: Podešavanja prikaza

en: Settings
sr: Podešavanja

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
sr: N

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
sr: P

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
sr: U

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
sr: S

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
sr: Č

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
sr: P

en: Previous month
sr: Prethodni mesec

en: Next month
sr: Sledeći mesec

en: Week %V
sr: Sedmica %V

en: No Notifications
sr: Bez obaveštenja

en: Do Not Disturb
sr: Ne uznemiravaj

en: Clear
sr: Očisti

[ctx: action]
en: Clear all notifications
sr: Očisti sva obaveštenja

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
sr: „%s“ ne odgovara.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
sr: Možete izabrati da sačekate koji trenutak da nastavi ili da primorate program da se čitav zatvori.

en: Force Quit
sr: Primoraj izlaz

en: Wait
sr: Sačekaj

en: External drive connected
sr: Spoljni uređaj je priključen

en: External drive disconnected
sr: Spoljni uređaj je isključen

en: Unable to unlock volume
sr: Ne mogu da otključam volumen

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
sr: Instalirano izdanje udisks-a ne podržava LIČ (PIM) podešavanje

en: Open with %s
sr: Otvori programom %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router.
sr: Ili možete povezati pritiskom na dugme „WPS“, na vašem ruteru.

en: Connect
sr: Poveži se

en: Key
sr: Ključ

en: Private key password
sr: Lozinka privatnog ključa

en: Identity
sr: Identitet

en: Service
sr: Usluga

en: Authentication required
sr: Potrebno je potvrđivanje identiteta

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
sr: Potrebne su lozinke ili ključevi šifrovanja za pristup bežičnoj mreži „%s“.

en: Wired 802.1X authentication
sr: Potvrđivanje identiteta za žičanu 802.1X vezu

en: Network name
sr: Naziv mreže

en: DSL authentication
sr: Potvrđivanje identiteta DSL-a

en: PIN code required
sr: Potreban je PIN kôd

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sr: Potreban je PIN kod za povezivanje mobilnog širokopojasnog uređaja

en: A password is required to connect to “%s”.
sr: Potrebna je lozinka za povezivanje na „%s“.

en: VPN password
sr: VPN lozinka

en: Authentication Required
sr: Potrebna je prijava

en: Authenticate
sr: Potvrdi identitet

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sr: Pogrešili ste! Pokušajte ponovo.

en: Windows
sr: Prozori

en: Show Apps
sr: Prikaži programe

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
sr: Dok

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
sr: %-d. %B %Y.

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
sr: %A, %e. %B %Y.

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
sr: %-d. %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
sr: %-d. %B %Y.

en: Today
sr: Danas

en: Tomorrow
sr: Sutra

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
sr: Ceo dan

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
sr: %d.%m.

en: No Events
sr: Bez događaja

en: Add world clocks…
sr: Svetski satovi…

en: World Clocks
sr: Svetski satovi

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: Go online for weather information
sr: Povežite se na mrežu za podatke o vremenu

en: Weather information is currently unavailable
sr: Podaci o vremenskoj prognozi trenutno nisu dostupni

en: Weather
sr: Vremenska prognoza

en: Select weather location…
sr: Izaberite mesto vremenske prognoze…

[ctx: title]
en: Log Out %s
sr: Odjavi korisnika „%s“

[ctx: title]
en: Log Out
sr: Odjavi me

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
sr[0]: %s će biti odjavljen za %d sekundu.
sr[1]: %s će biti odjavljen za %d sekunde.
sr[2]: %s će biti odjavljen za %d sekundi.
sr[3]: %s će biti odjavljen za %d sekundu.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
sr[0]: Bićete odjavljeni za %d sekundu.
sr[1]: Bićete odjavljeni za %d sekunde.
sr[2]: Bićete odjavljeni za %d sekundi.
sr[3]: Bićete odjavljeni za %d sekundu.

[ctx: button]
en: Log Out
sr: Odjavi

[ctx: title]
en: Power Off
sr: Isključi

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
sr: Instaliraj ažuriranja i isključi

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
sr[0]: Računar će se isključiti za %d sekundu.
sr[1]: Računar će se isključiti za %d sekunde.
sr[2]: Računar će se isključiti za %d sekundi.
sr[3]: Računar će se isključiti za %d sekundu.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
sr: Instaliraj ažuriranja softvera na čekanju

[ctx: button]
en: Power Off
sr: Isključi

[ctx: title]
en: Restart
sr: Ponovo pokreni

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
sr: Instaliraj ažuriranja i ponovo pokreni

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
sr[0]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekundu.
sr[1]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekunde.
sr[2]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekundi.
sr[3]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekundu.

[ctx: button]
en: Restart
sr: Ponovo pokreni

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
sr: Ponovo pokreni i instaliraj ažuriranja

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
sr[0]: Sistem će se sam ponovo pokrenuti i instalirati ažuriranja za %d sekundu.
sr[1]: Sistem će se sam ponovo pokrenuti i instalirati ažuriranja za %d sekunde.
sr[2]: Sistem će se sam ponovo pokrenuti i instalirati ažuriranja za %d sekundi.
sr[3]: Sistem će se sam ponovo pokrenuti i instalirati ažuriranja za %d sekundu.

[ctx: button]
en: Restart & Install
sr: Ponovo pokreni i instaliraj

[ctx: button]
en: Install & Power Off
sr: Instaliraj i isključi

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
sr: Isključi nakon instaliranja ažuriranja

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
sr: Ponovo pokreni i instaliraj nadogradnju

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
sr: %s %s će bit instaliran/a nakon ponovnog pokretanja. Instalacija nadogradnje ponekad može da potraje: proverite da li ste napravili rezervu vaših važnih podataka i da li je računar priključen na mrežno napajanje.

en: Low battery power: please plug in before installing updates.
sr: Baterija je skoro prazna, priključite mrežno napajanje pre instaliranja ažuriranja.

en: Some applications are busy or have unsaved work
sr: Neki programi su zauzeti ili imaju nesačuvani rad

en: Other users are logged in
sr: Drugi korisnici su prijavljeni

[ctx: button]
en: Boot Options
sr: Opcije podizanja

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
sr: %s (udaljeno)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
sr: %s (ljuska)

en: Install
sr: Instaliraj

en: Install Extension
sr: Instaliraj proširenje

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
sr: Da preuzmem i da instaliram „%s“ sa „extensions.gnome.org“-a?

en: Extension Updates Available
sr: Dostupna su ažuriranja proširenja

en: Extension updates are ready to be installed.
sr: Ažuriranja proširenja su dostupna za instaliranje.

en: Allow inhibiting shortcuts
sr: Dozvoli sprečavanja prečica

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
sr: Program „%s“ želi da spreči prečice

en: An app wants to inhibit shortcuts
sr: Program želi da spreči prečice

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
sr: Možete povratiti prečice pritiskom na „%s“.

en: Slow Keys Turned On
sr: Spori tasteri su uključeni

en: Slow Keys Turned Off
sr: Spori tasteri su isključeni

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Upravo ste taster Shift držali pritisnutim 8 sekundi. To uključuje Spore tastere, što utiče na rad tastature.

en: Sticky Keys Turned On
sr: Lepljivi tasteri su uključeni

en: Sticky Keys Turned Off
sr: Lepljivi tasteri su isključeni

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Upravo ste pritisnuli taster Shift 5 puta zaredom. To je prečica za Lepljive tastere, što utiče na rad tastature.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Upravo ste pritisnuli dva tastera istovremeno, ili ste pritisnuli taster Shift 5 puta zaredom. To uključuje Lepljive tastere, što utiče na rad tastature.

en: Leave On
sr: Ostavi uključeno

en: Turn On
sr: Uključi

en: Turn Off
sr: Isključi

en: Leave Off
sr: Ostavi isključeno

en: Keyboard Settings
sr: Podešavanja tastature

en: No extensions installed
sr: Nisu instalirana proširenja

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
sr: %s nije objavio nikakve greške.

en: Hide Errors
sr: Sakrij greške

en: Show Errors
sr: Prikažite greške

en: Active
sr: Aktivna

en: Inactive
sr: Neaktivna

en: Error
sr: Greška

en: Out of date
sr: Izvan datuma

en: Downloading
sr: Preuzimam

en: Deactivating
sr: Isključivanje

en: Activating
sr: Uključivanje

en: View Source
sr: Prikaži kod

en: Web Page
sr: Veb stranica

en: System was put in unsafe mode
sr: Sistem je postavljen u nebezbedan režim

en: Apps now have unrestricted access
sr: Programi sada imaju neograničen pristup

en: Undo
sr: Opozovi

en: Logged in as a privileged user
sr: Prijavljen kao povlašćen korisnik

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
sr: Pokretanje sesije pod povlašćenim korisničkim nalogom treba izbegavati iz bezbednosnih razloga. Ako je to moguće, prijavite se kao običan korisnik.

en: Screen Lock disabled
sr: Zaključavanje ekrana onemogućeno

en: Screen Locking requires the GNOME display manager.
sr: Potreban je Gnomov upravnik ekrana za mogućnost zaključavanja ekrana.

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
sr: Nepoznat program

en: Notification sound
sr: Zvuk obaveštenja

en: Unknown artist
sr: Nepoznat izvođač

en: Unknown title
sr: Nepoznat naslov

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
sr: Upišite željeno

en: Apps
sr: Programi

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
sr: Pregled

en: New shortcut…
sr: Nova prečica…

en: App defined
sr: Definisani program

en: Show on-screen help
sr: Prikaži pomoć na ekranu

en: Switch monitor
sr: Promeni monitor

en: Assign keystroke
sr: Dodeli taster

en: Done
sr: Gotovo

en: Edit…
sr: Uredi…

en: None
sr: Ništa

en: Press a button to configure
sr: Pritisnite dugme da podesite

en: Press Esc to exit
sr: Pritisnite „Esc“ da izađete

en: Press any key to exit
sr: Pritisnite neki taster da izađete

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
sr: Aktivnosti

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
sr: Sistem

en: Top Bar
sr: Gornja traka

en: Open menu
sr: Otvori meni

en: Run a Command
sr: Pokreni naredbu

en: Press ESC to close
sr: Pritisni Esc za izlazak

en: Restart is not available on Wayland
sr: Ponovno pokretanje nije dostupno na Vejlandu

en: Restarting…
sr: Ponovno pokrećem…

en: GNOME needs to lock the screen
sr: Gnom mora da zaključa ekran

en: Unable to lock
sr: Ne mogu da zaključam

en: Lock was blocked by an app
sr: Program je blokirao zaključavanje

en: Selection
sr: Izbor

en: Area Selection
sr: Izbor oblasti

en: Screen
sr: Ekran

en: Screen Selection
sr: Izbor ekrana

en: Window
sr: Prozor

en: Window Selection
sr: Izbor prozora

note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
sr: Napravi snimak ekrana

en: Record Screen
sr: Snimi ekran

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
sr: Usnimi

en: Show Pointer
sr: Pokaži pokazivač

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
sr: Video snimci

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast from %d %t
sr: Video snimak napravljen dana %d %t.webm

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
sr: Video snimak napravljen

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
sr: Video snimanje neuspelo

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended: Out of disk space
sr: Snimanje ekrana je prekinuto: Nema slobodnog prostora na disku

note: We can encourage user to try again on service crashes since the recorder will auto-blocklist the pipeline that crashed. Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly, please try again
sr: Snimanje ekrana je prekinuto neočekivano, molim Vas pokušajte ponovo

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
sr: Snimanje ekrana je prekinuto neočekivano

note: Translators: notification source name.
en: Screenshot
sr: Snimak ekrana

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video.
sr: Kliknite ovde za pregled videa.

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
sr: Prikaži u Datotekama

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot from %s
sr: Snimak ekrana napravljen dana %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
sr: Snimak ekrana napravljen

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard.
sr: Možete ubaciti sliku iz ostave.

en: Screenshot taken
sr: Napravljen je snimak ekrana

en: Searching…
sr: Tražim…

en: No results.
sr: Nema odgovarajućih rezultata.

en: %d more | %d more
sr[0]: Još %d
sr[1]: Još %d
sr[2]: Još %d
sr[3]: Još jedan

en: Search
sr: Traži

en: Copy
sr: Umnoži

en: Paste
sr: Ubaci

en: Show Text
sr: Prikaži tekst

en: Hide Text
sr: Sakrij tekst

en: Caps lock is on.
sr: Taster za velika slova je pritisnut.

en: Hidden Volume
sr: Skriveni volumen

en: Windows System Volume
sr: Vindous sistemski volumen

en: Uses Keyfiles
sr: Koristi ključ-datoteke

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead.
sr: Da biste otključali volumen koji koristi ključ-datoteke, koristite alatku <i>%s</i>.

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles.
sr: Potreban vam je spoljni alat kao što su to <i>Diskovi</i> za otključavanje volumena koji koriste ključ-datoteke.

en: PIM Number
sr: LIČ (PIM) broj

en: Remember Password
sr: Zapamti lozinku

en: Unlock
sr: Otključaj

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
sr: Otvori programom %s

en: The PIM must be a number or empty.
sr: LIČ (PIM) mora biti broj ili prazno.

en: Accessibility
sr: Pristupačnost

en: High Contrast
sr: Veliki kontrast

en: Zoom
sr: Zumiraj

en: Screen Reader
sr: Čitač ekrana

en: Screen Keyboard
sr: Tastatura na ekranu

en: Visual Alerts
sr: Vizuelna upozorenja

en: Sticky Keys
sr: Lepljivi tasteri

en: Slow Keys
sr: Spori tasteri

en: Bounce Keys
sr: Odskočni tasteri

en: Mouse Keys
sr: Tasteri miša

en: Accessibility Settings
sr: Podešavanja pristupačnosti

en: Large Text
sr: Veliki tekst

en: Auto Rotate
sr: Samostalno rotiraj

[ctx: title]
en: Background Apps
sr: Pozadinski programi

en: Apps known to be running without a window
sr: Programi bez prozora, koji rade u pozadini

en: App Settings
sr: Podešavanja programa

en: No Background Apps
sr: Nema pozadinskih programa

en: %d Background App | %d Background Apps
sr[0]: %d pozadinskih programa
sr[1]: %d pozadinska programa
sr[2]: %d pozadinskih programa
sr[3]: Jedan pozadinski program

en: Keyboard Brightness
sr: Osvetljenost tastature

en: Off
sr: Isklj.

en: Low
sr: Nizak

en: High
sr: Visok

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Disconnect
sr: Otkači

en: Bluetooth
sr: Blutut

en: Bluetooth Settings
sr: Podešavanja Blututa

en: No available or connected devices
sr: Nema dostupnih ili priključenih uređaja

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
sr: Uključite blutut da biste se povezali na uređaje

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
sr[0]: %d povezan
sr[1]: %d povezana
sr[2]: %d povezano
sr[3]: %d povezan

en: Brightness
sr: Osvetljenost

en: Dark Style
sr: Tamni stil

en: Single Click
sr: Jedan klik

en: Double Click
sr: Dvostruki klik

en: Drag
sr: Povlačenje

en: Secondary Click
sr: Sekundarni klik

en: Dwell Click
sr: Duži klik

en: Show Keyboard Layout
sr: Pokaži raspored tastature

en: Allow location access
sr: Dozvoli pristup mestu

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
sr: Program %s želi da pristupi vašem mestu

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
sr: Pristup mestu možete da izmenite u bilo koje vreme u podešavanjima privatnosti.

en: Deny Access
sr: Zabrani pristup

en: Grant Access
sr: Dozvoli pristup

en: <unknown>
sr: <nepoznato>

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
sr: Otkači %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
sr: Poveži %s

en: Secure
sr: Bezbedno

en: Not secure
sr: Nije bezbedno

en: Signal strength %s%%
sr: Jačina signala %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
sr: %s hotspot

en: %d connected | %d connected
sr[0]: %d povezan
sr[1]: %d povezana
sr[2]: %d povezanih
sr[3]: %d povezan

en: VPN Settings
sr: VPN podešavanja

en: Wi–Fi
sr: Bežična

en: All Networks
sr: Sve mreže

en: Wired Connections
sr: Žičane veze

en: Wired Settings
sr: Podešavanja žičane veze

en: Bluetooth Tethers
sr: Doseg Blututa

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
sr: Teterovanje

en: Mobile Connections
sr: Mobilne veze

en: Mobile Broadband Settings
sr: Podešavanja mobilne širokopojasne veze

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
sr: Mobilna

en: Connection failed
sr: Povezivanje nije uspelo

en: Activation of network connection failed
sr: Aktiviranje mrežne veze nije uspelo

en: Night Light
sr: Noćno svetlo

[ctx: Power profile]
en: Performance
sr: Najbrže

[ctx: Power profile]
en: Balanced
sr: Uravnoteženo

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
sr: Čuvanje baterije

en: Power Mode
sr: Režim napajanja

en: Power Settings
sr: Podešavanja napajanja

en: Stop Screencast
sr: Zaustavi snimanje

en: Stop Screen Sharing
sr: Zaustavi deljenje ekrana

en: Airplane Mode
sr: Režim u avionu

en: Power Off Menu
sr: Meni gašenja

en: Suspend
sr: Obustavi

en: Restart…
sr: Ponovo pokreni…

en: Power Off…
sr: Isključi…

en: Log Out…
sr: Odjava…

en: Switch User…
sr: Promeni korisnika…

[ctx: action]
en: Lock Screen
sr: Zaključaj ekran

en: Unknown Thunderbolt device
sr: Nepoznat Tanderbolt uređaj

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
sr: Novi uređaj je uočen dok niste bili tu. Ponovo povežite uređaj da biste počeli da ga koristite.

en: Unauthorized Thunderbolt device
sr: Neovlašćeni Tanderbolt uređaj

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator.
sr: Uočen je novi uređaj i potrebno je da administrator ovlasti njegovu upotrebu.

en: Thunderbolt authorization error
sr: Greška u ovlašćivanju Tanderbolta

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
sr: Ne mogu da ovlastim Tanderbolt uređaj: %s

en: Volume changed
sr: Promena jačine zvuka

en: Unmute
sr: Uključi ton

en: Mute
sr: Utišaj

en: Volume
sr: Jačina zvuka

en: Sound Output
sr: Zvučni izlaz

en: Sound Input
sr: Zvučni ulaz

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
sr: Preslikaj

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
sr: Spoji ekrane

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
sr: Samo spoljni

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
sr: Samo ugrađeni

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
sr: %A, %-d. %B

en: Swipe up to unlock
sr: Prevuci za otključavanje

en: Click or press a key to unlock
sr: Klikni ili pritisni taster za otključavanje

en: Unlock Window
sr: Otključaj prozor

en: Log in as another user
sr: Prijavite se kao drugi korisnik

en: GNOME %s
sr: Gnom %s

en: Welcome to %s
sr: Dobro došli u %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour.
sr: Ako želite da saznate više o upotrebi, pogledajte obilazak.

en: Skip
sr: Preskoči

en: Take Tour
sr: Započni obilazak

en: “%s” is ready
sr: „%s“ je spreman

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
sr: Zadržati podešavanja ekrana?

en: Revert Settings
sr: Vrati podešavanja

en: Keep Changes
sr: Zadrži izmene

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
sr[0]: Izmene podešavanja će biti vraćene za %d sekundu
sr[1]: Izmene podešavanja će biti vraćene za %d sekunde
sr[2]: Izmene podešavanja će biti vraćene za %d sekundi
sr[3]: Izmene podešavanja će biti vraćene za %d sekundu

en: Hide
sr: Sakrij

en: Restore
sr: Povrati

en: Maximize
sr: Uvećaj

en: Move
sr: Premesti

en: Resize
sr: Promeni veličinu

en: Move Titlebar Onscreen
sr: Premesti traku naslova na ekran

en: Always on Top
sr: Drži iznad ostalih

en: Always on Visible Workspace
sr: Prikaži na svim radnim prostorima

en: Move to Workspace Left
sr: Premesti na levi radni prostor

en: Move to Workspace Right
sr: Premesti na desni radni prostor

en: Move to Workspace Up
sr: Premesti na radni prostor gore

en: Move to Workspace Down
sr: Premesti na radni prostor dole

en: Move to Monitor Up
sr: Premesti na gornji radni prostor

en: Move to Monitor Down
sr: Premesti na donji radni prostor

en: Move to Monitor Left
sr: Premesti ekran ulevo

en: Move to Monitor Right
sr: Premesti ekran udesno

en: Close
sr: Zatvori

en: Print version
sr: Ispisuje izdanje

en: Mode used by GDM for login screen
sr: Koji režim koristi GDM za ekran prijavljivanja

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
sr: Koristi naročit režim, npr. „gdm“ za ekran prijavljivanja

en: List possible modes
sr: Ispisuje moguće režime

en: Force animations to be enabled
sr: Nasilno omogući animacije

[ctx: program]
en: Unknown
sr: Nepoznat

en: Failed to launch “%s”
sr: Nisam uspeo da pokrenem „%s“

en: Passwords do not match.
sr: Lozinke se ne podudaraju.

en: Password cannot be blank
sr: Lozinka ne može biti prazna

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sr: Korisnik je odbacio prozorče za potvrđivanje identiteta

en: Icon '%s' not present in theme %s
sr: Ikonica „%s“ nije prisutna u temi %s

en: Failed to load icon
sr: Ne mogu da učitam ikonicu

en: Manage your GNOME Extensions
sr: Podesite proširenja Gnoma

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Gnom projekat

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
sr: Gnomova proširenja rukovode ažuriranjem proširenja, podešavanjem postavki proširenja i uklanjanjem ili onemogućavanjem proširenja.

en: Main Window
sr: Glavni prozor

en: Available Updates
sr: Dostupna ažuriranja

en: Search View
sr: Pregled pretrage

en: Configure GNOME Shell Extensions
sr: Podesite proširenja Gnomove školjke

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
sr: Instalirano izdanje proširenja (%s) nije saglasno sa trenutnim izdanjem Gnoma (%s). Proširenje je isključeno.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
sr: Instalirano izdanje proširenja ne podudara se sa trenutnim izdanjem Gnoma (%s). Proširenje je isključeno.

en: An error has occurred in this extension. This could cause issues elsewhere in the system. It is recommended to turn the extension off until the error is resolved.
sr: Došlo je do greške u proširenju. Ovo može prouzrokovati probleme u ostatku sistema. Preporučujemo isključivanje proširenja dok greška ne bude rešena.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
sr: Detalji greške:

en: Version %s
sr: Izdanje %s

en: Remove “%s”?
sr: Ukloniti „%s“?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
sr: Ukoliko uklonite proširenje, moraćete ga ponovo preuzeti da biste ga ponovo omogućili

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
sr[0]: %d proširenje biće ažurirano tokom sledećeg prijavljivanja.
sr[1]: %d proširenja biće ažurirana tokom sledećeg prijavljivanja.
sr[2]: %d proširenja biće ažurirana tokom sledećeg prijavljivanja.
sr[3]: Jedno proširenje biće ažurirano tokom sledećeg prijavljivanja.

en: Error Details
sr: Detalji greške

en: Updates Details
sr: Detalji ažuriranja

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
sr: Novo izdanje ovog proširenja je spremno i biće učitano na sledećem prijvaljivanju.

en: Extension Details
sr: Prikaži pojedinosti proširenja

en: _Website
sr: _Veb stranica

en: _Settings
sr: _Podešavanja

en: _Remove…
sr: _Ukloni…

en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice tastature

en: About Extensions
sr: O Proširenjima

en: Main Menu
sr: Glavni meni

en: Search extensions
sr: Pretraži proširenja

en: _Extensions
sr: P_roširenja

en: More Information
sr: Više informacija

en: Extensions can cause performance and stability issues. It is recommended to disable all extensions if you experience problems with your system.
sr: Proširenja mogu uticati na delotvornost i stabilnost. Onemogućite proširenja ukoliko imate problema sa vašim sistemom.

en: User Extensions
sr: Korisnikova proširenja

en: System Extensions
sr: Sistemska proširenja

en: Search Results
sr: Rezultati pretrage

en: No Results Found
sr: Nema rezultata

en: Try a different search.
sr: Pokušajte drugačiju pretragu

en: No Installed Extensions
sr: Neinstalirana proširenja

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
sr: Da biste pronašli i dodali proširenja, posetite stranicu <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
sr: Nažalost, nije bilo moguće dobaviti spisak instaliranih proširenja. Proverite da li ste prijavljeni u Gnom i probajte ponovo.

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
sr: Otvori meni

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
sr: Uključi pretragu

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sr: Prikaži prečice

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: _Izađi

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
sr: Novo proširenje je uspešno napravljeno u putanji %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
sr: Naziv treba biti kratka (po mogućustvu opisna) niska.
    Na primer: %s

en: Name
sr: Naziv

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
sr: Opis objašnjava, u jednoj rečenici, šta vaše proširenje radi.
    Na primer: %s

en: Description
sr: Opis

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
sr: JUIB je opšti i jedinstveni identifikator vašeg proširenja.
    Ovo treba biti u obliku adrese e-pošte (klikzafokus@petarperic.primer.rs)

en: Choose one of the available templates:
sr: Izaberite jedan od dostupnih šablona:

en: Template
sr: Šablon

en: The unique identifier of the new extension
sr: Jedinstveni identifikator novog proširenja

en: NAME
sr: NAZIV

en: The user-visible name of the new extension
sr: Naziv novog proširenja vidljiv korisniku

en: DESCRIPTION
sr: OPIS

en: A short description of what the extension does
sr: Kratak opis onoga što proširenje radi

en: DOMAIN
sr: DOMEN

en: The gettext domain used by the extension
sr: Gettekst domen koje koristi proširenje

en: SCHEMA
sr: ŠEMA

en: The GSettings schema used by the extension
sr: Šablon g-podešavanja koje koristi proširenje

en: TEMPLATE
sr: ŠABLON

en: The template to use for the new extension
sr: Šablon koji treba koristiti za novo proširenje

en: Include prefs.js template
sr: Uključi prefs.js šablon

en: Enter extension information interactively
sr: Interaktivno unesite podatke o proširenju

en: Create a new extension
sr: Napravi novo proširenje

en: Unknown arguments
sr: Nepoznati argumenti

en: UUID, name and description are required
sr: Stavke JUIB, naziv i opis su obavezne

en: Extension “%s” does not exist
sr: Proširenje „%s“ ne postoji

en: Disable an extension
sr: Onemogući proširenje

en: No UUID given
sr: Nijedan JUIB nije naveden

en: More than one UUID given
sr: Navedeno je više od jednog JUIB-a

en: Enable an extension
sr: Omogući proširenje

en: Failed to connect to GNOME Shell
sr: Nisam uspeo da se povežem na Gnomovu školjku

en: Extension “%s” doesn't exist
sr: Proširenje „%s“ ne postoji

en: Show extensions info
sr: Prikaži podatke o proširenjima

en: Overwrite an existing extension
sr: Prepiši postojeće proširenje

en: EXTENSION_BUNDLE
sr: ZAPAKOVANO_PROŠIRENJE

en: Install an extension bundle
sr: Instaliraj paket proširenja

en: No extension bundle specified
sr: Nijedan paket proširenja nije naveden

en: More than one extension bundle specified
sr: Navedeno je više od jednog zapakovanog proširenja

en: Show user-installed extensions
sr: Prikaži korisnička proširenja

en: Show system-installed extensions
sr: Prikaži sistemska proširenja

en: Show enabled extensions
sr: Prikaži omogućena proširenja

en: Show disabled extensions
sr: Prikaži onemogućena proširenja

en: Show extensions in active state
sr: Prikaži aktivna proširenja

en: Show extensions in inactive state
sr: Prikaži neaktivna proširenja

en: Show extensions with preferences
sr: Prikaži proširenja sa postavkama

en: Show extensions with updates
sr: Prikaži proširenja sa ažuriranjima

en: Print extension details
sr: Prikaži pojedinosti proširenja

en: List installed extensions
sr: Izlistaj instalirana proširenja

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: Additional source to include in the bundle
sr: Dodatan izvor koji treba uključiti u paket

en: A GSettings schema that should be included
sr: Šema g-podešavanja koju treba upakovati

en: DIRECTORY
sr: DIREKTORIJUM

en: The directory where translations are found
sr: Direktorijum sa prevodima

en: The gettext domain to use for translations
sr: Gettekst domen koji treba koristiti za prevode

en: Overwrite an existing pack
sr: Prepiši postojeći paket

en: The directory where the pack should be created
sr: Fascikla gde treba napraviti paket

en: SOURCE_DIRECTORY
sr: IZVORNI_DIREKTORIJUM

en: Create an extension bundle
sr: Napravi paket sa proširenjem

en: More than one source directory specified
sr: Navedeno je više izvornih direktorijuma

en: Extension “%s” doesn't have preferences
sr: Proširenje „%s“ nema svoje postavke

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim postavke za proširenje „%s“: %s

en: Opens extension preferences
sr: Otvara postavke proširenja

en: Reset an extension
sr: Ponovo postavlja proširenje

en: Cannot uninstall system extensions
sr: Nije moguće deinstalirati sistemska proširenja

en: Failed to uninstall “%s”
sr: Nisam uspeo da deinstaliram „%s“

en: Uninstall an extension
sr: Deinstalira proširenje

en: Do not print error messages
sr: Ne prikazuj poruke sa greškama

en: Path
sr: Putanja

en: URL
sr: Adresa

en: Original author
sr: Izvorni tvorac

en: Version
sr: Izdanje

en: Enabled
sr: Uključeno

en: Yes
sr: Da

en: No
sr: Ne

en: State
sr: Stanje

en: “version” takes no arguments
sr: "version" ne uzima argumente

en: Usage:
sr: Način korišćenja:

en: Print version information and exit.
sr: Ispisuje podatke o izdanju i izlazi.

en: COMMAND
sr: NAREDBA

en: [ARGS…]
sr: [ARGUMENTI…]

en: Commands:
sr: Naredbe:

en: Print help
sr: Prikaži pomoć

en: Enable extension
sr: Omogući proširenje

en: Disable extension
sr: Onemogući proširenje

en: Reset extension
sr: Ponovo postavi proširenje

en: Uninstall extension
sr: Deinstaliraj proširenje

en: List extensions
sr: Izlistaj proširenje

en: Show extension info
sr: Prikaži podatke o proširenju

en: Open extension preferences
sr: Otvori postavke proširenja

en: Create extension
sr: Napravi proširenje

en: Package extension
sr: Zapakuj proširenje

en: Install extension bundle
sr: Instaliraj paket proširenja

en: Use “%s” to get detailed help.
sr: Koristi „%s“ za detaljniju pomoć.

en: Plain
sr: Obično

en: An empty extension
sr: Prazno proširenje

en: Indicator
sr: Pokazatelj

en: Add an icon to the top bar
sr: Dodaj ikonicu u gornju traku

en: Quick Settings Item
sr: Stavka brzih podešavanja

en: Add an item to quick settings
sr: Dodaj stavku u brza podešavanja

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sr: Isključeno

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sr[0]: %u izlaz
sr[1]: %u izlaza
sr[2]: %u izlaza
sr[3]: %u izlaz

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sr[0]: %u ulaz
sr[1]: %u ulaza
sr[2]: %u ulaza
sr[3]: %u ulaz

en: System Sounds
sr: Sistemski zvuci
