gnome-shell - en to sr translation catalogue (674 entries)

en: Launchers
sr: Покретачи

en: Activate pinned app 1
sr: Покрени омиљени програм 1

en: Activate pinned app 2
sr: Покрени омиљени програм 2

en: Activate pinned app 3
sr: Покрени омиљени програм 3

en: Activate pinned app 4
sr: Покрени омиљени програм 4

en: Activate pinned app 5
sr: Покрени омиљени програм 5

en: Activate pinned app 6
sr: Покрени омиљени програм 6

en: Activate pinned app 7
sr: Покрени омиљени програм 7

en: Activate pinned app 8
sr: Покрени омиљени програм 8

en: Activate pinned app 9
sr: Покрени омиљени програм 9

en: Open new window of pinned app 1
sr: Отвори нови прозор омиљеног програма 1

en: Open new window of pinned app 2
sr: Отвори нови прозор омиљеног програма 2

en: Open new window of pinned app 3
sr: Отвори нови прозор омиљеног програма 3

en: Open new window of pinned app 4
sr: Отвори нови прозор омиљеног програма 4

en: Open new window of pinned app 5
sr: Отвори нови прозор омиљеног програма 5

en: Open new window of pinned app 6
sr: Отвори нови прозор омиљеног програма 6

en: Open new window of pinned app 7
sr: Отвори нови прозор омиљеног програма 8

en: Open new window of pinned app 8
sr: Отвори нови прозор омиљеног програма 8

en: Open new window of pinned app 9
sr: Отвори нови прозор омиљеног програма 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
sr: Снимци екрана

en: Take a screenshot interactively
sr: Направите интерактивни снимак екрана

en: Take a screenshot
sr: Направи снимак екрана

en: Take a screenshot of a window
sr: Направи снимак прозора

en: Record a screencast interactively
sr: Интерактивно сними видео екрана

en: System
sr: Систем

en: Show the notification list
sr: Прикажите списак обавештења

en: Open the quick settings menu
sr: Отвори мени брзих подешавања

en: Focus the active notification
sr: Поставите у жижу активно обавештење

en: Show the overview
sr: Прикажи преглед

en: Show all apps
sr: Прикажи све програме

en: GNOME Shell
sr: Гномова шкољка

en: Window management and application launching
sr: Управник прозорима и покретач програма

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
sr: Укључује алате корисне програмерима и тестерима из „Alt-F2“ прозорчета

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
sr: Дозвољава приступ унутрашњем отклањању грешака и алатима за праћење коришћењем „Alt-F2“ прозорчета.

en: UUIDs of extensions to enable
sr: ЈУИБ-ови проширења за укључивање

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
sr: Проширења Гномове шкољке имају ЈУИБ вредност; овај кључ исписује проширења која треба учитавати. Свако проширење које жели бити учитано мора бити на списку. Такође можете да управљате овим списком користећи начине Д-магистрале „Укључи проширење“ и „Искључи проширење“ на „org.gnome.Shell“.

en: UUIDs of extensions to force disabling
sr: Насилно онемогућавање за следеће ЈУИБ-ове проширења

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
sr: Проширења Гномове шкољке имају ЈУИБ вредност; овај кључ исписује проширења која треба онемогућити, чак иако су учитани као део тренутног режима. Можете мењати овај списак методама д-сабирнице под називима EnableExtension и DisableExtension, на org.gnome.Shell. Овај кључ има предност у односу на подешавање "enabled-extensions".

en: Disable user extensions
sr: Искључује корисничка проширења

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
sr: Искључује сва проширења која је укључио корисник без деловања на подешавање „enabled-extension“.

en: Allow extension installation
sr: Дозволи инсталирање проширења

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
sr: Омогућава корисницима да инсталирају проширења у њихову личну фасциклу. Ако је искључено, InstallRemoteExtension Д-Бас метода неће успети и проширења ће бити учитана само из системске датотеке при покретању. Не утиче на проширења која су већ учитана, тако да ће промена бити примењена након следећег пријављивања.

en: Disables the validation of extension version compatibility
sr: Искључује потврђивање сагласности издања проширења

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
sr: Гномова шкољка ће учитати само проширења која тврде да подржавају текуће покренуто издање. Укључивање ове опције ће искључити ову проверу и покушати да учита проширења без обзира на издања која тврде да подржавају.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
sr: Списак ИБ датотека радне површине са омиљеним програмима

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
sr: Програми који одговарају овим одредницама се приказују унутар области омиљених програмима.

en: History for command (Alt-F2) dialog
sr: Историјат прозорчета (Alt-F2) наредби

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
sr: Историјат прозорчета огледала

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
sr: Увек приказује ставку изборника „Одјави ме“ у системском изборнику.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” action in the system menu for logged-in situations where there is a single, local, non-system user and only a single available session type (e.g. GNOME on Wayland).
sr: Овај кључ превазилази самостално скривање ставке изборника „Одјави ме“ у случају једног локалног корисника, не системског корисника и само једине доступне врсте сесије (нпр. Гном на Вејланду).

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
sr: Да ли ће бити запамћена лозинка за качење шифрованих или удаљених система датотека

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
sr: Шкољка ће затражити лозинку када се прикачи шифровани уређај или удаљени систем датотека. Ако лозинка може бити сачувана за даљњу употребу биће присутно поље за избор „Запамти лозинку“. Овај кључ подешава основно стање поља за избор.

en: The last selected non-default power profile
sr: Последње изабрани неподразумевани профил напајања

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
sr: Неки системи подржавају више од два профила напајања. Да бисмо подржали промену између два профила, овај кључ чува последње изабрани неподразумевани профил.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
sr: Последње издање прозорчета „Добро дошли у Гном“ које је приказано

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
sr: Овај кључ приказује издање прозорчета „Добро дошли у Гном“ које је приказано. Празна ниска представља најстарију могућу верзију а велики број представља издања која још не постоје. Овај велики број се може искористити за ефективно онемогућавање прозорчета.

en: Layout of the app picker
sr: Распоред бирача програма

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
sr: Распоред бирача програма. Свака ставка у низу је страница. Странице се чувају онако како се појављују у Гномовој шкољки. Свака страница садржи пар “application id” → 'data'. Тренутно, следеће вредности се чувају као 'data': • “position”: положај иконице програма на страници

en: Keybinding to shift between overview states
sr: Пречица на тастатури за промену између стања прегледа

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
sr: Пречица на тастатури за промену између сесије, бирача прозора и мреже програма

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
sr: Пречица на тастатури за промену између мреже програма, бирача прозора и сесије

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
sr: Пречица за отварање прегледа „Прикажи програме“

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
sr: Пречица за отварање прегледа „Прикажи програме“ у прегледу активности.

en: Keybinding to open the overview
sr: Пречица за отварање прегледа

en: Keybinding to open the Activities Overview.
sr: Пречица за отварање прегледа активности.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
sr: Пречица за окидање видљивости списка обавештења

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
sr: Пречица за окидање видљивости списка обавештења.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
sr: Пречица за промену стања приказа менија брзих подешавања

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
sr: Пречица за промену стања приказа менија брзих подешавања.

en: Keybinding to focus the active notification
sr: Пречица за постављање у жижу радног обавештења

en: Keybinding to focus the active notification.
sr: Пречица за постављање у жижу радног обавештења.

en: Switch to application 1
sr: Пребаци се на програм 1

en: Switch to application 2
sr: Пребаци се на програм 2

en: Switch to application 3
sr: Пребаци се на програм 3

en: Switch to application 4
sr: Пребаци се на програм 4

en: Switch to application 5
sr: Пребаци се на програм 5

en: Switch to application 6
sr: Пребаци се на програм 6

en: Switch to application 7
sr: Пребаци се на програм 7

en: Switch to application 8
sr: Пребаци се на програм 8

en: Switch to application 9
sr: Пребаци се на програм 9

en: Open a new instance of application 1
sr: Отвори нови примерак програма 1

en: Open a new instance of application 2
sr: Отвори нови примерак програма 2

en: Open a new instance of application 3
sr: Отвори нови примерак програма 3

en: Open a new instance of application 4
sr: Отвори нови примерак програма 4

en: Open a new instance of application 5
sr: Отвори нови примерак програма 5

en: Open a new instance of application 6
sr: Отвори нови примерак програма 6

en: Open a new instance of application 7
sr: Отвори нови примерак програма 7

en: Open a new instance of application 8
sr: Отвори нови примерак програма 8

en: Open a new instance of application 9
sr: Отвори нови примерак програма 9

en: Limit switcher to current workspace.
sr: Ограничава пребацивача на текући радни простор.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
sr: Ако је изабрано, само програми који имају прозоре на текућем радном простору се приказују у пребацивачу. У супротном, сви програми су укључени.

en: The application icon mode.
sr: Режим иконице програма.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
sr: Подешава начин приказивања прозора у пребацивачу. Исправне могућности су „thumbnail-only“ (приказује сличицу прозора), „app-icon-only“ (приказује само иконицу програма) или „both“ (оба).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
sr: Ако је изабрано, само прозори са текућег радног простора се приказују у пребацивачу. У супротном, сви прозори су укључени.

en: Locations
sr: Локације

en: The locations to show in world clocks
sr: Места која треба приказивати у светским сатовима

en: Automatic location
sr: Аутоматска локација

en: Whether to fetch the current location or not
sr: Да ли треба добавити тренутну локацију

en: Location
sr: Локација

en: The location for which to show a forecast
sr: Место за које треба приказати временску прогнозу

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
sr: Проширења

en: Network Login
sr: Мрежна пријава

en: Something’s gone wrong
sr: Нешто је пошло наопако

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
sr: Веома нам је жао али се догодио проблем, не можемо приказати подешавања за ово проширење. Предлажемо вам да пријавите овај проблем творцима проширења.

en: Technical Details
sr: Техничке појединости

en: Homepage
sr: Матична страна

en: Visit extension homepage
sr: Посети матичну страну проширењ

en: Cancel
sr: Откажи

en: Password
sr: Лозинка

en: Choose Session
sr: Изабери сесију

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
sr: Удаљена пријава није могућа пошто се удаљена сесија већ извршава за %s. За удаљену пријаву, морате се одјавити са постојеће сесије или је присилно зауставити.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
sr: Пријава није могућа пошто се удаљена сесија већ извршава за %s. За пријаву, морате се одјавити са постојеће сесије или је присилно зауставити.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
sr: Удаљена пријава није могућа пошто се локална сесија већ извршава за %s. За удаљену пријаву, морате се одјавити са локалне сесије или је присилно зауставити.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
sr: Пријава није могућа пошто се сесија већ извршава за %s. За пријаву, морате се одјавити са постојеће сесије или је присилно зауставити.

en: Session Already Running
sr: Сесија се већ извршава

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss
sr: Присилно заустављање затвара покренуте програме и процесе, и може довести до губитка података

en: Force Stop
sr: Приморај излаз

en: Not listed?
sr: Није на списку?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
sr: (нпр., корисник или %s)

en: Username
sr: Корисник

en: Login Attempt Timed Out
sr: Истекло је време за покушај пријаве

en: Login took too long, please try again
sr: Пријава је предуго трајала, покушајте поново

en: Login Window
sr: Прозор за пријављивање

en: Authentication error
sr: Грешка потврђивања идентитета

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
sr: (или превуците прст преко читача)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
sr: (или поставите прст на читач)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
sr: Искључи

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
sr: power off;shutdown;искључи;угаси;гашење;isključi;ugasi;gašenje;iskljuci;gasenje;halt;stop;халт;стоп

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
sr: Поново покрени

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
sr: reboot;restart;рибут;рестарт;поновно покретање;рестартовање;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
sr: Закључај екран

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
sr: закључај екран

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
sr: Одјави ме

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
sr: изађи;одјави се;одлогуј се;izađi;odjavi se;odloguj se;izadji;logout;log out;sign off

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
sr: Обустави

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
sr: suspend;sleep;обустави;спавај;суспендуј;obustavi;spavaj;suspenduj;suspend;sleep

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
sr: Промени корисника

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
sr: switch user;промени корисника;promeni korisnika;switch user

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
sr: lock orientation;screen;rotation;закључај окретање екрана;закључај оријентацију;zaključaj okretanje ekrana;zaključaj orijentaciju;zakljucaj okretanje ekrana;екран;ekran;окретање;okretanje;lock orientation;screen;rotation

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
sr: Направи снимак екрана

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
sr: screenshot;screencast;snip;capture;record;снимак екрана;видео екрана;снип;snimak ekrana;video ekrana

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
sr: Откључај окретање екрана

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
sr: Закључај окретање екрана

en: Command not found
sr: Наредба није нађена

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
sr: Не могу да обрадим наредбу:

en: Execution of “%s” failed:
sr: Није успело извршавање „%s“:

en: Just now
sr: Управо сада

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: Пре %d минут
sr[1]: Пре %d минута
sr[2]: Пре %d минута
sr[3]: Пре један минут

en: %d hour ago | %d hours ago
sr[0]: Пре %d сат
sr[1]: Пре %d сата
sr[2]: Пре %d сати
sr[3]: Пре један сат

en: Yesterday
sr: Јуче

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: Пре %d дан
sr[1]: Пре %d дана
sr[2]: Пре %d дана
sr[3]: Пре један дан

en: %d week ago | %d weeks ago
sr[0]: Пре %d недељу
sr[1]: Пре %d недеље
sr[2]: Пре %d недеља
sr[3]: Пре недељу дана

en: %d month ago | %d months ago
sr[0]: Пре %d месец
sr[1]: Пре %d месеца
sr[2]: Пре %d месеци
sr[3]: Пре месец дана

en: %d year ago | %d years ago
sr[0]: Пре %d годину
sr[1]: Пре %d године
sr[2]: Пре %d година
sr[3]: Пре годину дана

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
sr: Јуче, %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
sr: %-d. %B, %H∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
sr: %-d. %B %Y., %H:%M

note: Show only the time if date is on today eslint-disable-line no-lonely-if Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
sr: %l∶%M %p

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
sr: Јуче, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
sr: %-d. %B, %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
sr: %-d .%B %Y., %l∶%M %p

en: Your connection seems to be secure
sr: Изгледа да је ваша веза безбедна

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
sr: Ваша веза са овом пријавом вруће тачке није безбедна. Људи у близини могу видети лозинке или друге податке које будете унели на овој страници.

en: Hotspot Login
sr: Пријава на врућу тачку

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
sr: Забрани

en: Allow
sr: Дозволи

en: Unnamed Folder
sr: Неименована фасцикла

en: %s has been pinned to the dash.
sr: „%s“ је додат на док.

en: %s has been unpinned from the dash.
sr: „%s“ је откачен са дока.

en: Undo
sr: Опозови

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
sr: Отвори прозоре

en: New Window
sr: Нови прозор

en: App Details
sr: Детаљи програма

en: Quit
sr: Изађи

en: Unpin
sr: Откачи

en: Pin to Dash
sr: Закачи на док

en: Launch using Integrated Graphics Card
sr: Покрени са уграђеном графичком картицом

en: Launch using Discrete Graphics Card
sr: Покрени са наменском графичком картицом

en: Select Audio Device
sr: Изаберите звучни уређај

en: Sound Settings
sr: Подешавања звука

en: Headphones
sr: Слушалице

en: Headset
sr: Слушалице са микрофоном

en: Microphone
sr: Микрофон

en: Change Background…
sr: Измени позадину…

en: Display Settings
sr: Подешавања приказа

en: Settings
sr: Подешавања

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
sr: Н

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
sr: П

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
sr: У

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
sr: С

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
sr: Ч

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
sr: П

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
sr: С

en: Previous month
sr: Претходни месец

en: Next month
sr: Следећи месец

en: Week %V
sr: Седмица %V

en: No Notifications
sr: Без обавештења

en: Do Not Disturb
sr: Не узнемиравај

en: Clear
sr: Очисти

[ctx: action]
en: Clear all notifications
sr: Очисти сва обавештења

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” Is Not Responding
sr: „%s“ не одговара.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely
sr: Можете сачекати који тренутак да настави рад или да приморате затварање програма.

en: Force Quit
sr: Приморај излаз

en: Wait
sr: Сачекај

en: External drive connected
sr: Спољни уређај је прикључен

en: External drive disconnected
sr: Спољни уређај је искључен

en: Unable to unlock volume
sr: Не могу да откључам волумен

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
sr: Инсталирано издање udisks-a не подржава ЛИЧ (PIM) подешавање

note: Translators: %s is the name of a partition on a external drive
en: “%s” connected
sr: „%s“ повезан

en: Disk can now be used
sr: Можете користити диск сада

en: Open with %s
sr: Отвори програмом %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router
sr: Или можете повезати притиском на дугме „WPS“, на вашем рутеру

en: Connect
sr: Повежи се

en: Key
sr: Кључ

en: Private key password
sr: Лозинка приватног кључа

en: Identity
sr: Идентитет

en: Service
sr: Услуга

en: Authentication required
sr: Потребно је потврђивање идентитета

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”
sr: Потребне су лозинке или кључеви шифровања за приступ бежичној мрежи „%s“

en: Wired 802.1X authentication
sr: Потврђивање идентитета за жичану 802.1X везу

en: Network name
sr: Назив мреже

en: DSL authentication
sr: Потврђивање идентитета ДСЛ-а

en: PIN code required
sr: Потребан је ПИН кôд

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sr: Потребан је ПИН код за повезивање мобилног широкопојасног уређаја

en: PIN
sr: ПИН

en: A password is required to connect to “%s”
sr: Потребна је лозинка за повезивање на „%s“

en: VPN password
sr: ВПН лозинка

en: Authentication Required
sr: Потребна је пријава

en: Administrator
sr: Администратор

en: Authenticate
sr: Потврди идентитет

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sr: Погрешили сте! Покушајте поново.

en: Windows
sr: Прозори

en: Show Apps
sr: Прикажи програме

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
sr: Док

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
sr: %-d. %B %Y.

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
sr: %A, %e. %B %Y.

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
sr: %-d. %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
sr: %-d. %B %Y.

en: Today
sr: Данас

en: Tomorrow
sr: Сутра

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
sr: Цео дан

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
sr: %d.%m.

en: No Events
sr: Без догађаја

en: Add World Clocks…
sr: Додај светски сат…

en: World Clocks
sr: Светски сатови

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Go Online for Weather Information
sr: Повежите се на мрежу за податке о времену

en: Weather Information Unavailable
sr: Временска прогноза је недоступна

en: Weather
sr: Временска прогноза

en: Select Weather Location…
sr: Изаберите место временске прогнозе…

[ctx: title]
en: Log Out %s
sr: Одјави корисника „%s“

[ctx: title]
en: Log Out
sr: Одјави ме

en: %s will be logged out automatically in %d second | %s will be logged out automatically in %d seconds
sr[0]: %s ће бити одјављен за %d секунду
sr[1]: %s ће бити одјављен за %d секунде
sr[2]: %s ће бити одјављен за %d секунди
sr[3]: %s ће бити одјављен за %d секунду

en: You will be logged out automatically in %d second | You will be logged out automatically in %d seconds
sr[0]: Бићете одјављени за %d секунду
sr[1]: Бићете одјављени за %d секунде
sr[2]: Бићете одјављени за %d секунди
sr[3]: Бићете одјављени за %d секунду

[ctx: button]
en: Log Out
sr: Одјави

[ctx: title]
en: Power Off
sr: Искључи

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
sr: Инсталирај ажурирања и искључи

en: The system will power off automatically in %d second | The system will power off automatically in %d seconds
sr[0]: Рачунар ће се искључити за %d секунду
sr[1]: Рачунар ће се искључити за %d секунде
sr[2]: Рачунар ће се искључити за %d секунди
sr[3]: Рачунар ће се искључити за %d секунду

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
sr: Инсталирај ажурирања софтвера на чекању

[ctx: button]
en: Power Off
sr: Искључи

[ctx: title]
en: Restart
sr: Поново покрени

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
sr: Инсталирај ажурирања и поново покрени

en: The system will restart automatically in %d second | The system will restart automatically in %d seconds
sr[0]: Систем ће се поново покренути за %d секунду
sr[1]: Систем ће се поново покренути за %d секунде
sr[2]: Систем ће се поново покренути за %d секунди
sr[3]: Систем ће се поново покренути за %d секунду

[ctx: button]
en: Restart
sr: Поново покрени

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
sr: Поново покрени и инсталирај ажурирања

en: The system will automatically restart and install updates in %d second | The system will automatically restart and install updates in %d seconds
sr[0]: Систем ће се сам поново покренути и инсталирати ажурирања за %d секунду
sr[1]: Систем ће се сам поново покренути и инсталирати ажурирања за %d секунде
sr[2]: Систем ће се сам поново покренути и инсталирати ажурирања за %d секунди
sr[3]: Систем ће се сам поново покренути и инсталирати ажурирања за %d секунду

[ctx: button]
en: Restart & Install
sr: Поново покрени и инсталирај

[ctx: button]
en: Install & Power Off
sr: Инсталирај и искључи

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
sr: Искључи након инсталирања ажурирања

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
sr: Поново покрени и инсталирај надоградњу

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
sr: %s %s ће бит инсталиран/а након поновног покретања. Инсталација надоградње понекад може да потраје: проверите да ли сте направили резерву ваших важних података и да ли је рачунар прикључен на мрежно напајање.

en: Low battery power: please plug in before installing updates
sr: Батерија је скоро празна, прикључите пуњач пре инсталирања ажурирања

en: Some applications are busy or have unsaved work
sr: Неки програми су заузети или имају несачувани рад

en: Other users are logged in
sr: Други корисници су пријављени

[ctx: button]
en: Boot Options
sr: Опције подизања

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
sr: %s (удаљено)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
sr: %s (љуска)

en: Install
sr: Инсталирај

en: Install Extension
sr: Инсталирај проширење

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
sr: Да преузмем и да инсталирам „%s“ са „extensions.gnome.org“-а?

en: Extension Updates Available
sr: Доступна су ажурирања проширења

en: Extension updates are ready to be installed
sr: Ажурирања проширења су доступна за инсталирање

en: Allow inhibiting shortcuts
sr: Дозволи спречавања пречица

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
sr: Програм „%s“ жели да спречи пречице

en: An app wants to inhibit shortcuts
sr: Програм жели да спречи пречице

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s
sr: Можете повратити пречице притиском на „%s“

en: Slow Keys Turned On
sr: Спори тастери су укључени

en: Slow Keys Turned Off
sr: Спори тастери су искључени

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте тастер Shift држали притиснутим 8 секунди. То укључује Споре тастере, што утиче на рад тастатуре.

en: Sticky Keys Turned On
sr: Лепљиви тастери су укључени

en: Sticky Keys Turned Off
sr: Лепљиви тастери су искључени

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули тастер Shift 5 пута заредом. То је пречица за Лепљиве тастере, што утиче на рад тастатуре.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули два тастера истовремено, или сте притиснули тастер Shift 5 пута заредом. То укључује Лепљиве тастере, што утиче на рад тастатуре.

en: Leave On
sr: Остави укључено

en: Turn On
sr: Укључи

en: Turn Off
sr: Искључи

en: Leave Off
sr: Остави искључено

en: Keyboard Settings
sr: Подешавања тастатуре

en: No extensions installed
sr: Нису инсталирана проширења

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors
sr: %s није објавио никакве грешке

en: Hide Errors
sr: Сакриј грешке

en: Show Errors
sr: Прикажите грешке

en: Active
sr: Активна

en: Inactive
sr: Неактивна

en: Error
sr: Грешка

en: Out of date
sr: Изван датума

en: Downloading
sr: Преузимам

en: Deactivating
sr: Искључивање

en: Activating
sr: Укључивање

en: View Source
sr: Прикажи код

en: Web Page
sr: Веб страница

en: System was put in unsafe mode
sr: Систем је постављен у небезбедан режим

en: Apps now have unrestricted access
sr: Програми сада имају неограничен приступ

en: Logged in as a privileged user
sr: Пријављен као повлашћен корисник

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
sr: Покретање сесије под повлашћеним корисничким налогом треба избегавати из безбедносних разлога. Ако је то могуће, пријавите се као обичан корисник.

en: Screen Lock disabled
sr: Закључавање екрана онемогућено

en: Screen Locking requires the GNOME display manager
sr: Потребан је Гномов управник екрана за могућност закључавања екрана

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
sr: Непознат програм

en: Notification sound
sr: Звук обавештења

en: Unknown artist
sr: Непознат извођач

en: Unknown title
sr: Непознат наслов

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
sr: Упишите жељено

en: Apps
sr: Програми

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
sr: Преглед

en: New shortcut…
sr: Нова пречица…

en: App defined
sr: Дефинисани програм

en: Show on-screen help
sr: Прикажи помоћ на екрану

en: Switch monitor
sr: Промени монитор

en: Assign keystroke
sr: Додели тастер

en: Done
sr: Готово

en: Edit…
sr: Уреди…

en: None
sr: Ништа

en: Press a button to configure
sr: Притисните дугме да подесите

en: Press Esc to exit
sr: Притисните „Есц“ да изађете

en: Press any key to exit
sr: Притисните неки тастер да изађете

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
sr: Активности

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
sr: Систем

en: Top Bar
sr: Горња трака

en: Open menu
sr: Отвори мени

en: Run a Command
sr: Покрени наредбу

en: Press ESC to close
sr: Притисни Esc за излазак

en: Restart is not available on Wayland
sr: Поновно покретање није доступно на Вејланду

en: Restarting…
sr: Поновно покрећем…

en: GNOME needs to lock the screen
sr: Гном мора да закључа екран

en: Unable to lock
sr: Не могу да закључам

en: Lock was blocked by an app
sr: Програм је блокирао закључавање

en: Selection
sr: Избор

en: Area Selection
sr: Избор области

en: Screen
sr: Екран

en: Screen Selection
sr: Избор екрана

en: Window
sr: Прозор

en: Window Selection
sr: Избор прозора

note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
sr: Направи снимак екрана

en: Record Screen
sr: Сними екран

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
sr: Усними

en: Show Pointer
sr: Покажи показивач

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
sr: Видео снимци

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast From 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast From %d %t
sr: Видео снимак од %d %t

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
sr: Видео снимак направљен

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
sr: Видео снимање неуспело

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended: Out of disk space
sr: Снимање екрана је прекинуто: Нема слободног простора на диску

note: We can encourage user to try again on service crashes since the recorder will auto-blocklist the pipeline that crashed. Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly, please try again
sr: Снимање екрана је прекинуто неочекивано, молим Вас покушајте поново

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
sr: Снимање екрана је прекинуто неочекивано

note: Translators: notification source name.
en: Screenshot
sr: Снимак екрана

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video.
sr: Кликните овде за преглед видеа.

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
sr: Прикажи у Датотекама

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot From %s
sr: Снимак екрана од %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
sr: Снимак екрана направљен

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard.
sr: Можете убацити слику из оставе.

en: Screenshot taken
sr: Направљен је снимак екрана

en: Searching…
sr: Тражим…

en: No results
sr: Нема резултата

en: %d more | %d more
sr[0]: Још %d
sr[1]: Још %d
sr[2]: Још %d
sr[3]: Још један

en: Search
sr: Тражи

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

en: Show Text
sr: Прикажи текст

en: Hide Text
sr: Сакриј текст

en: Caps lock is on
sr: Укључена су велика слова

en: Hidden Volume
sr: Скривени волумен

en: Windows System Volume
sr: Виндоус системски волумен

en: Uses Keyfiles
sr: Користи кључ-датотеке

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead
sr: Да бисте откључали волумен који користи кључ-датотеке, користите алатку <i>%s</i>

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles
sr: Потребан вам је спољни алат као што су то <i>Дискови</i> за откључавање волумена који користе кључ-датотеке

en: PIM Number
sr: ЛИЧ (PIM) број

en: Remember Password
sr: Запамти лозинку

en: Unlock
sr: Откључај

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
sr: Отвори програмом %s

en: The PIM must be a number or empty
sr: ЛИЧ (PIM) мора бити број или празно

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: High Contrast
sr: Велики контраст

en: Zoom
sr: Зумирај

en: Screen Reader
sr: Читач екрана

en: Screen Keyboard
sr: Тастатура на екрану

en: Visual Alerts
sr: Визуелна упозорења

en: Sticky Keys
sr: Лепљиви тастери

en: Slow Keys
sr: Спори тастери

en: Bounce Keys
sr: Одскочни тастери

en: Mouse Keys
sr: Тастери миша

en: Accessibility Settings
sr: Подешавања приступачности

en: Large Text
sr: Велики текст

en: Auto Rotate
sr: Самостално ротирај

[ctx: title]
en: Background Apps
sr: Позадински програми

en: Apps known to be running without a window
sr: Програми без прозора, који раде у позадини

en: App Settings
sr: Подешавања програма

en: No Background Apps
sr: Нема позадинских програма

en: %d Background App | %d Background Apps
sr[0]: %d позадинских програма
sr[1]: %d позадинска програма
sr[2]: %d позадинских програма
sr[3]: Један позадински програм

en: Keyboard Brightness
sr: Осветљеност тастатуре

en: Off
sr: Искљ.

en: Low
sr: Низак

en: High
sr: Висок

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Disconnect
sr: Откачи

en: Bluetooth
sr: Блутут

en: Bluetooth Settings
sr: Подешавања Блутута

en: No available or connected devices
sr: Нема доступних или прикључених уређаја

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
sr: Укључите блутут да бисте се повезали на уређаје

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
sr[0]: %d повезан
sr[1]: %d повезана
sr[2]: %d повезано
sr[3]: %d повезан

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: Dark Style
sr: Тамни стил

en: Single Click
sr: Један клик

en: Double Click
sr: Двоструки клик

en: Drag
sr: Повлачење

en: Secondary Click
sr: Секундарни клик

en: Dwell Click
sr: Дужи клик

en: Show Keyboard Layout
sr: Покажи распоред тастатуре

en: Allow location access
sr: Дозволи приступ месту

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
sr: Програм %s жели да приступи вашем месту

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings
sr: Приступ месту можете да измените у било које време у подешавањима приватности

en: Deny Access
sr: Забрани приступ

en: Grant Access
sr: Дозволи приступ

en: <unknown>
sr: <непознато>

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
sr: Откачи %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
sr: Повежи %s

en: Secure
sr: Безбедно

en: Not secure
sr: Није безбедно

en: Signal strength %s%%
sr: Јачина сигнала %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
sr: %s хотспот

en: %d connected | %d connected
sr[0]: %d повезан
sr[1]: %d повезана
sr[2]: %d повезаних
sr[3]: %d повезан

en: VPN
sr: ВПН

en: VPN Settings
sr: ВПН подешавања

en: Wi–Fi
sr: Бежична

en: All Networks
sr: Све мреже

en: Wired Connections
sr: Жичане везе

en: Wired Settings
sr: Подешавања жичане везе

en: Bluetooth Tethers
sr: Досег Блутута

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
sr: Тетеровање

en: Mobile Connections
sr: Мобилне везе

en: Mobile Broadband Settings
sr: Подешавања мобилне широкопојасне везе

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
sr: Мобилна

en: Sign Into Wi–Fi Network
sr: Пријавите се на бежичну мрежу

en: Connection failed
sr: Повезивање није успело

en: Activation of network connection failed
sr: Активирање мрежне везе није успело

en: Night Light
sr: Ноћно светло

[ctx: Power profile]
en: Performance
sr: Најбрже

[ctx: Power profile]
en: Balanced
sr: Уравнотежено

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
sr: Чување батерије

en: Power Mode
sr: Режим напајања

en: Power Settings
sr: Подешавања напајања

en: Stop Screencast
sr: Заустави снимање

en: Stop Screen Sharing
sr: Заустави дељење екрана

en: Airplane Mode
sr: Режим у авиону

en: Power Off Menu
sr: Мени гашења

en: Suspend
sr: Обустави

en: Restart…
sr: Поново покрени…

en: Power Off…
sr: Искључи…

en: Log Out…
sr: Одјава…

en: Switch User…
sr: Промени корисника…

[ctx: action]
en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Unknown Thunderbolt device
sr: Непознат Тандерболт уређај

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
sr: Нови уређај је уочен док нисте били ту. Поново повежите уређај да бисте почели да га користите.

en: Unauthorized Thunderbolt device
sr: Неовлашћени Тандерболт уређај

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator
sr: Уочен је нови уређај и потребно је да администратор овласти његову употребу

en: Thunderbolt authorization error
sr: Грешка у овлашћивању Тандерболта

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
sr: Не могу да овластим Тандерболт уређај: %s

en: Volume changed
sr: Промена јачине звука

en: Unmute
sr: Укључи тон

en: Mute
sr: Утишај

en: Volume
sr: Јачина звука

en: Sound Output
sr: Звучни излаз

en: Sound Input
sr: Звучни улаз

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
sr: Пресликај

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
sr: Споји екране

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
sr: Само спољни

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
sr: Само уграђени

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
sr: %A, %-d. %B

en: Swipe up to unlock
sr: Превуци за откључавање

en: Click or press a key to unlock
sr: Кликни или притисни тастер за откључавање

en: Unlock Window
sr: Откључај прозор

en: Log in as another user
sr: Пријавите се као други корисник

en: GNOME %s
sr: Гном %s

en: Welcome to %s
sr: Добро дошли у %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour
sr: Ако желите да сазнате више о употреби, погледајте обилазак

en: Skip
sr: Прескочи

en: Take Tour
sr: Започни обилазак

en: “%s” is ready
sr: „%s“ је спреман

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
sr: Задржати подешавања екрана?

en: Revert Settings
sr: Врати подешавања

en: Keep Changes
sr: Задржи измене

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
sr[0]: Измене подешавања ће бити враћене за %d секунду
sr[1]: Измене подешавања ће бити враћене за %d секунде
sr[2]: Измене подешавања ће бити враћене за %d секунди
sr[3]: Измене подешавања ће бити враћене за %d секунду

en: Hide
sr: Сакриј

en: Restore
sr: Поврати

en: Maximize
sr: Увећај

en: Move
sr: Премести

en: Resize
sr: Промени величину

en: Always on Top
sr: Држи изнад осталих

en: Always on Visible Workspace
sr: Прикажи на свим радним просторима

en: Move to Workspace Left
sr: Премести на леви радни простор

en: Move to Workspace Right
sr: Премести на десни радни простор

en: Move to Workspace Up
sr: Премести на радни простор горе

en: Move to Workspace Down
sr: Премести на радни простор доле

en: Move to Monitor Up
sr: Премести на горњи радни простор

en: Move to Monitor Down
sr: Премести на доњи радни простор

en: Move to Monitor Left
sr: Премести екран улево

en: Move to Monitor Right
sr: Премести екран удесно

en: Close
sr: Затвори

en: Print version
sr: Исписује издање

en: Mode used by GDM for login screen
sr: Који режим користи ГДМ за екран пријављивања

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
sr: Користи нарочит режим, нпр. „gdm“ за екран пријављивања

en: List possible modes
sr: Исписује могуће режиме

en: Force animations to be enabled
sr: Насилно омогући анимације

[ctx: program]
en: Unknown
sr: Непознат

en: Failed to launch “%s”
sr: Нисам успео да покренем „%s“

en: Passwords do not match
sr: Лозинке се не подударају

en: Password cannot be blank
sr: Лозинка не може бити празна

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sr: Корисник је одбацио прозорче за потврђивање идентитета

en: Icon '%s' not present in theme %s
sr: Иконица „%s“ није присутна у теми %s

en: Failed to load icon
sr: Не могу да учитам иконицу

en: Manage your GNOME Extensions
sr: Подесите проширења Гнома

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
sr: Гномова проширења руководе ажурирањем проширења, подешавањем поставки проширења и уклањањем или онемогућавањем проширења.

en: Main Window
sr: Главни прозор

en: Available Updates
sr: Доступна ажурирања

en: Search View
sr: Преглед претраге

en: Configure GNOME Shell Extensions
sr: Подесите проширења Гномове шкољке

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
sr: Инсталиранo издање проширења (%s) није сагласно са тренутним издањем Гнома (%s). Проширење је искључено.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
sr: Инсталиранo издање проширењa не подудара се са тренутним издањем Гнома (%s). Проширење је искључено.

en: An error has occurred in this extension. This could cause issues elsewhere in the system. It is recommended to turn the extension off until the error is resolved.
sr: Дошло је до грешке у проширењу. Ово може проузроковати проблеме у остатку система. Препоручујемо искључивање проширења док грешка не буде решена.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
sr: Детаљи грешке:

en: Version %s
sr: Издање %s

en: Remove “%s”?
sr: Уклонити „%s“?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
sr: Уколико уклоните проширење, мораћете га поново преузети да бисте га поново омогућили

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Remove
sr: _Уклони

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
sr[0]: %d проширење биће ажурирано током следећег пријављивања.
sr[1]: %d проширења биће ажурирана током следећег пријављивања.
sr[2]: %d проширења биће ажурирана током следећег пријављивања.
sr[3]: Једно проширење биће ажурирано током следећег пријављивања.

en: Error Details
sr: Детаљи грешке

en: Updates Details
sr: Детаљи ажурирања

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
sr: Ново издање овог проширења је спремно и биће учитано на следећем пријваљивању.

en: Extension Details
sr: Прикажи појединости проширења

en: _Website
sr: _Веб страница

en: _Settings
sr: _Подешавања

en: _Remove…
sr: _Уклони…

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: About Extensions
sr: О Проширењима

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Search extensions
sr: Претражи проширења

en: _Extensions
sr: П_роширења

en: More Information
sr: Више информација

en: Extensions can cause performance and stability issues. It is recommended to disable all extensions if you experience problems with your system.
sr: Проширења могу утицати на делотворност и стабилност. Онемогућите проширења уколико имате проблема са вашим системом.

en: User Extensions
sr: Корисникова проширења

en: System Extensions
sr: Системска проширења

en: Search Results
sr: Резултати претраге

en: No Results Found
sr: Нема резултата

en: Try a different search
sr: Покушајте другачију претрагу

en: No Installed Extensions
sr: Неинсталирана проширења

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
sr: Да бисте пронашли и додали проширења, посетите страницу <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
sr: Нажалост, није било могуће добавити списак инсталираних проширења. Проверите да ли сте пријављени у Гном и пробајте поново.

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
sr: Отвори мени

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
sr: Укључи претрагу

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sr: Прикажи пречице

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: _Изађи

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
sr: Ново проширење је успешно направљено у путањи %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
sr: Назив треба бити кратка (по могућуству описна) ниска.
    На пример: %s

en: Name
sr: Назив

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
sr: Опис објашњава, у једној реченици, шта ваше проширење ради.
    На пример: %s

en: Description
sr: Опис

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
sr: ЈУИБ је општи и јединствени идентификатор вашег проширења.
    Ово треба бити у облику адресе е-поште (klikzafokus@petarperic.primer.rs)

en: Choose one of the available templates:
sr: Изаберите један од доступних шаблона:

en: Template
sr: Шаблон

en: The unique identifier of the new extension
sr: Јединствени идентификатор новог проширења

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: The user-visible name of the new extension
sr: Назив новог проширења видљив кориснику

en: DESCRIPTION
sr: ОПИС

en: A short description of what the extension does
sr: Кратак опис онога што проширење ради

en: DOMAIN
sr: ДОМЕН

en: The gettext domain used by the extension
sr: Геттекст домен које користи проширење

en: SCHEMA
sr: ШЕМА

en: The GSettings schema used by the extension
sr: Шаблон г-подешавања које користи проширење

en: TEMPLATE
sr: ШАБЛОН

en: The template to use for the new extension
sr: Шаблон који треба користити за ново проширење

en: Include prefs.js template
sr: Укључи prefs.js шаблон

en: Enter extension information interactively
sr: Интерактивно унесите податке о проширењу

en: Create a new extension
sr: Направи ново проширење

en: Unknown arguments
sr: Непознати аргументи

en: UUID, name and description are required
sr: Ставке ЈУИБ, назив и опис су обавезне

en: Extension “%s” does not exist
sr: Проширење „%s“ не постоји

en: Disable an extension
sr: Онемогући проширење

en: No UUID given
sr: Ниједан ЈУИБ није наведен

en: More than one UUID given
sr: Наведено је више од једног ЈУИБ-а

en: Enable an extension
sr: Омогући проширење

en: Failed to connect to GNOME Shell
sr: Нисам успео да се повежем на Гномову шкољку

en: Extension “%s” doesn't exist
sr: Проширење „%s“ не постоји

en: Show extensions info
sr: Прикажи податке о проширењима

en: Overwrite an existing extension
sr: Препиши постојеће проширење

en: EXTENSION_BUNDLE
sr: ЗАПАКОВАНО_ПРОШИРЕЊЕ

en: Install an extension bundle
sr: Инсталирај пакет проширења

en: No extension bundle specified
sr: Ниједан пакет проширења није наведен

en: More than one extension bundle specified
sr: Наведено је више од једног запакованог проширења

en: Show user-installed extensions
sr: Прикажи корисничка проширења

en: Show system-installed extensions
sr: Прикажи системска проширења

en: Show enabled extensions
sr: Прикажи омогућена проширења

en: Show disabled extensions
sr: Прикажи онемогућена проширења

en: Show extensions in active state
sr: Прикажи активна проширења

en: Show extensions in inactive state
sr: Прикажи неактивна проширења

en: Show extensions with preferences
sr: Прикажи проширења са поставкама

en: Show extensions with updates
sr: Прикажи проширења са ажурирањима

en: Print extension details
sr: Прикажи појединости проширења

en: List installed extensions
sr: Излистај инсталирана проширења

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Additional source to include in the bundle
sr: Додатан извор који треба укључити у пакет

en: A GSettings schema that should be included
sr: Шема г-подешавања коју треба упаковати

en: DIRECTORY
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: The directory where translations are found
sr: Директоријум са преводима

en: The gettext domain to use for translations
sr: Геттекст домен који треба користити за преводе

en: Overwrite an existing pack
sr: Препиши постојећи пакет

en: The directory where the pack should be created
sr: Фасцикла где треба направити пакет

en: SOURCE_DIRECTORY
sr: ИЗВОРНИ_ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Create an extension bundle
sr: Направи пакет са проширењем

en: More than one source directory specified
sr: Наведено је више изворних директоријума

en: Extension “%s” doesn't have preferences
sr: Проширење „%s“ нема своје поставке

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
sr: Нисам успео да отворим поставке за проширење „%s“: %s

en: Opens extension preferences
sr: Отвара поставке проширења

en: Reset an extension
sr: Поново поставља проширење

en: Cannot uninstall system extensions
sr: Није могуће деинсталирати системска проширења

en: Failed to uninstall “%s”
sr: Нисам успео да деинсталирам „%s“

en: Uninstall an extension
sr: Деинсталира проширење

en: Do not print error messages
sr: Не приказуј поруке са грешкама

en: Path
sr: Путања

en: URL
sr: Адреса

en: Original author
sr: Изворни творац

en: Version
sr: Издање

en: Enabled
sr: Укључено

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: State
sr: Стaњe

en: “version” takes no arguments
sr: "version" не узима аргументе

en: Usage:
sr: Начин коришћења:

en: Print version information and exit.
sr: Исписује податке о издању и излази.

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: [ARGS…]
sr: [АРГУМЕНТИ…]

en: Commands:
sr: Наредбе:

en: Print help
sr: Прикажи помоћ

en: Enable extension
sr: Омогући проширење

en: Disable extension
sr: Онемогући проширење

en: Reset extension
sr: Поново постави проширење

en: Uninstall extension
sr: Деинсталирај проширење

en: List extensions
sr: Излистај проширење

en: Show extension info
sr: Прикажи податке о проширењу

en: Open extension preferences
sr: Отвори поставке проширења

en: Create extension
sr: Направи проширење

en: Package extension
sr: Запакуј проширење

en: Install extension bundle
sr: Инсталирај пакет проширења

en: Use “%s” to get detailed help.
sr: Користи „%s“ за детаљнију помоћ.

en: Plain
sr: Обично

en: An empty extension
sr: Празно проширење

en: Indicator
sr: Показатељ

en: Add an icon to the top bar
sr: Додај иконицу у горњу траку

en: Quick Settings Item
sr: Ставка брзих подешавања

en: Add an item to quick settings
sr: Додај ставку у брза подешавања

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sr: Искључено

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sr[0]: %u излаз
sr[1]: %u излаза
sr[2]: %u излаза
sr[3]: %u излаз

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sr[0]: %u улаз
sr[1]: %u улаза
sr[2]: %u улаза
sr[3]: %u улаз

en: System Sounds
sr: Системски звуци
