gnome-shell - en to sk translation catalogue (704 entries)

en: Launchers
sk: Spúšťače

en: Activate pinned app 1
sk: Aktivovať pripnutú aplikáciu č. 1

en: Activate pinned app 2
sk: Aktivovať pripnutú aplikáciu č. 2

en: Activate pinned app 3
sk: Aktivovať pripnutú aplikáciu č. 3

en: Activate pinned app 4
sk: Aktivovať pripnutú aplikáciu č. 4

en: Activate pinned app 5
sk: Aktivovať pripnutú aplikáciu č. 5

en: Activate pinned app 6
sk: Aktivovať pripnutú aplikáciu č. 6

en: Activate pinned app 7
sk: Aktivovať pripnutú aplikáciu č. 7

en: Activate pinned app 8
sk: Aktivovať pripnutú aplikáciu č. 8

en: Activate pinned app 9
sk: Aktivovať pripnutú aplikáciu č. 9

en: Open new window of pinned app 1
sk: Otvoriť nové okno pripnutej aplikácie č. 1

en: Open new window of pinned app 2
sk: Otvoriť nové okno pripnutej aplikácie č. 2

en: Open new window of pinned app 3
sk: Otvoriť nové okno pripnutej aplikácie č. 3

en: Open new window of pinned app 4
sk: Otvoriť nové okno pripnutej aplikácie č. 4

en: Open new window of pinned app 5
sk: Otvoriť nové okno pripnutej aplikácie č. 5

en: Open new window of pinned app 6
sk: Otvoriť nové okno pripnutej aplikácie č. 6

en: Open new window of pinned app 7
sk: Otvoriť nové okno pripnutej aplikácie č. 7

en: Open new window of pinned app 8
sk: Otvoriť nové okno pripnutej aplikácie č. 8

en: Open new window of pinned app 9
sk: Otvoriť nové okno pripnutej aplikácie č. 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
sk: Snímky obrazovky

en: Take a screenshot interactively
sk: Interaktívne zachytávanie snímkov obrazovky

en: Take a screenshot
sk: Zachytenie snímky obrazovky

en: Take a screenshot of a window
sk: Zachytenie snímky obrazovky okna

en: Record a screencast interactively
sk: Interaktívny záznam obrazovky

en: System
sk: Systém

en: Show the notification list
sk: Zobraziť zoznam s oznámeniami

en: Open the quick settings menu
sk: Otvoriť ponuku rýchlych nastavení

en: Focus the active notification
sk: Zamerať aktívne oznámenie

en: Show the overview
sk: Zobraziť prehľad

en: Show all apps
sk: Zobraziť všetky aplikácie

en: GNOME Shell
sk: Shell prostredia GNOME

en: Window management and application launching
sk: Správa okien a spúšťanie aplikácií

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
sk: Povoliť vnútorné nástroje užitočné pre vývojárov a testerov z dialógového okna Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
sk: Umožňuje prístup k vnútorným ladiacim a sledovacím nástrojom pomocou dialógového okna Alt-F2.

en: UUIDs of extensions to enable
sk: Vlastnosť UUID rozšírení určených na povolenie

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
sk: Rozšírenia pre Shell prostredia GNOME majú vlastnosť UUID; tento kľúč obsahuje zoznam rozšírení, ktoré by mali byť načítané. Každé rozšírenie, ktoré je potrebné načítať, musí byť v tomto zozname. Tento zoznam môžete upraviť aj ručne pomocou metód DBus EnableExtension a DisableExtension v org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
sk: Vlastnosť UUID rozšírení určených na nútené vypnutie

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
sk: Rozšírenia pre prostredie GNOME Shell majú vlastnosť UUID; tento kľúč obsahuje zoznam rozšírení, ktoré by mali byť zakázané, aj keď sú načítané ako súčasť aktuálneho režimu. Tento zoznam môžete upraviť aj ručne pomocou metód D-Bus EnableExtension a DisableExtension v org.gnome.Shell. Tento kľúč má prednosť pred nastavením „enabled-extensions“.

en: Disable user extensions
sk: Zakázať rozšírenia používateľa

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
sk: Zakáže všetky rozšírenia povolené požívateľom bez vplyvu na nastavenie „enabled-extension“.

en: Allow extension installation
sk: Povoliť inštalovanie rozšírení

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
sk: Povoliť používateľom inštalovať rozšírenia do ich domovského priečinka. Ak je vypnuté, metóda D-Bus InstallRemoteExtension skončí s chybou a rozšírenia sa budú pri spustení načítavať iba zo systémových adresárov. Nemá vplyv na už načítané rozšírenia, takže sa zmena naplno prejaví až pri ďalšom prihlásení.

en: Disables the validation of extension version compatibility
sk: Zakáže kontrolu kompatibility verzií rozšírení

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
sk: Shell prostredia GNOME načíta len rozšírenia, ktoré deklarujú podporu pre práve spustenú verziu prostredia. Povolením tejto voľby zakážete túto kontrolu a umožníte načítanie všetkých rozšírení bez ohľadu na to, pre ktorú verziu prostredia deklarujú podporu.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
sk: Zoznam identifikátorov súborov plochy pre obľúbené aplikácie

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
sk: Aplikácie zodpovedajúce týmto identifikátorom budú zobrazené medzi obľúbenými aplikáciami.

en: History for command (Alt-F2) dialog
sk: História dialógového okna príkazov (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
sk: História dialógového okna integrovaného odlaďovača

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
sk: Vždy zobraziť položku „Odhlásiť sa“ v systémovej ponuke

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” action in the system menu for logged-in situations where there is a single, local, non-system user and only a single available session type (e.g. GNOME on Wayland).
sk: Tento kľúč vypína automatické skrývanie položky „Odhlásiť sa“ v systémovej ponuke v situáciách, kedy je prihlásený jeden miestny používateľ, ktorý nie je systémový a je dostupný iba jeden typ relácie (napr. GNOME vo Waylande).

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
sk: Určiť, či bude zapamätané heslo pre pripojenie zašifrovaných alebo prenosných súborových systémov

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
sk: Shell bude po pripojení zašifrovaného alebo prenosného súborového systému požadovať heslo. Ak bude možné toto heslo uložiť pre neskoršie použitie, zobrazí sa zaškrtávacie pole „Zapamätať heslo“. Tento kľúč nastaví predvolený stav zaškrtávacieho poľa.

en: The last selected non-default power profile
sk: Naposledy vybraný profil napájania iný ako predvolený

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
sk: Niektoré systémy podporujú viac ako dva profily napájania. Kvôli pretrvávajúcej podpore prepínania medzi dvoma profilmi, tento kľúč zaznamenáva naposledy vybraný profil, ktorý je odlišný od predvoleného.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
sk: Posledná verzia, pre ktorú sa zobrazilo dialógové okno „Vitajte v GNOME“

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
sk: Tento klúč určuje, pre ktorú verziu sa naposledy zobrazilo dialógové okno „Vitajte v GNOME“. Prázdny reťazec predstavuje najstaršiu možnú verziu a veľké číslo bude predstavovať verzie, ktoré zatiaľ neexistujú. Toto veľké číslo je možné použiť na efektívne deaktivovanie dialógového okna.

en: Layout of the app picker
sk: Rozloženie nástroja na výber aplikácie

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
sk: Rozloženie nástroja na výber aplikácie. Každý záznam v poli je stránkou. Stránky sú uložené v poradí, v akom sú viditeľné v Shelli prostredia GNOME. Každá stránka obsahuje pár záznamov „application id“ → „údaje“. Momentálne sú nasledovné hodnoty uložené ako „údaje“: • “„pozícia“: pozícia ikony aplikácie na stránke

en: Keybinding to shift between overview states
sk: Kombinácia kláves na prepínanie medzi stavmi prehľadu

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
sk: Klávesová skratka na prepínanie medzi sedením, výberom okna a mriežkou aplikácií

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
sk: Klávesová skratka slúži na prepínanie medzi mriežkou aplikácií, výberom okna a sedením

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
sk: Klávesová skratka na otvorenie pohľadu „Zobraziť aplikácie“

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
sk: Klávesová skratka na otvorenie pohľadu „Zobraziť aplikácie“ v prehľade aktivít.

en: Keybinding to open the overview
sk: Klávesová skratka na otvorenie prehľadu

en: Keybinding to open the Activities Overview.
sk: Klávesová skratka na otvorenie prehľadu aktivít.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
sk: Klávesová skratka na prepnutie viditeľnosti zoznamu s oznámeniami

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
sk: Klávesová skratka na prepnutie viditeľnosti zoznamu s oznámeniami.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
sk: Klávesová skratka na prepnutie ponuky rýchlych nastavení

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
sk: Klávesová skratka na prepnutie ponuky rýchlych nastavení.

en: Keybinding to focus the active notification
sk: Klávesová skratka na zameranie aktívnych oznámení

en: Keybinding to focus the active notification.
sk: Klávesová skratka, s ktorou sa zamerá na aktívne oznámenia.

en: Switch to application 1
sk: Prepnúť na aplikáciu č. 1

en: Switch to application 2
sk: Prepnúť na aplikáciu č. 2

en: Switch to application 3
sk: Prepnúť na aplikáciu č. 3

en: Switch to application 4
sk: Prepnúť na aplikáciu č. 4

en: Switch to application 5
sk: Prepnúť na aplikáciu č. 5

en: Switch to application 6
sk: Prepnúť na aplikáciu č. 6

en: Switch to application 7
sk: Prepnúť na aplikáciu č. 7

en: Switch to application 8
sk: Prepnúť na aplikáciu č. 8

en: Switch to application 9
sk: Prepnúť na aplikáciu č. 9

en: Open a new instance of application 1
sk: Otvoriť novú inštanciu aplikácie č. 1

en: Open a new instance of application 2
sk: Otvoriť novú inštanciu aplikácie č. 2

en: Open a new instance of application 3
sk: Otvoriť novú inštanciu aplikácie č. 3

en: Open a new instance of application 4
sk: Otvoriť novú inštanciu aplikácie č. 4

en: Open a new instance of application 5
sk: Otvoriť novú inštanciu aplikácie č. 5

en: Open a new instance of application 6
sk: Otvoriť novú inštanciu aplikácie č. 6

en: Open a new instance of application 7
sk: Otvoriť novú inštanciu aplikácie č. 7

en: Open a new instance of application 8
sk: Otvoriť novú inštanciu aplikácie č. 8

en: Open a new instance of application 9
sk: Otvoriť novú inštanciu aplikácie č. 9

en: Limit switcher to current workspace.
sk: Obmedziť prepínač na aktuálny pracovný priestor.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
sk: Ak je true, iba aplikácie, ktoré majú okná na aktuálnom pracovnom priestore budú zobrazené v prepínači. Inak budú zahrnuté všetky aplikácie.

en: The application icon mode.
sk: Režim ikonizácie aplikácií.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
sk: Konfiguruje, ako sa majú zobraziť okná v prepínači. Platné možnosti sú „thumbnail-only“ (zobrazí miniatúru okna), „app-icon-only“ (zobrazí iba ikonu aplikácie) alebo „both“ (zobrazí oboje).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
sk: Ak je true, iba okná z aktuálneho pracovného priestoru budú zobrazené v prepínači. Inak budú zahrnuté všetky okná.

en: Locations
sk: Umiestnenia

en: The locations to show in world clocks
sk: Zobrazené umiestnenia v svetových časoch

en: Automatic location
sk: Automatické umiestnenie

en: Whether to fetch the current location or not
sk: Určuje, či sa má získať aktuálne umiestnenie alebo nie

en: Location
sk: Umiestnenie

en: The location for which to show a forecast
sk: Umiestnenie, pre ktoré zobraziť predpoveď

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Network Login
sk: Sieťové prihlásenie

en: Utilities
sk: Pomôcky

en: Something’s gone wrong
sk: Niečo sa pokazilo

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
sk: Ospravedlňujeme sa, ale vyskytol sa problém: Nastavenia tohoto rozšírenia sa nedajú zobraziť. Odporúčame vám nahlásiť problém autorom rozšírenia.

en: Technical Details
sk: Technické podrobnosti

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Visit extension homepage
sk: Navštíviť domovskú stránku rozšírenia

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Password
sk: Heslo

en: Choose Session
sk: Vybrať reláciu

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
sk: Vzdialené prihlásenie nie je možné, pretože pre používateľa %s je už spustená vzdialená relácia. Ak sa chcete prihlásiť na diaľku, musíte sa najprv z tejto vzdialenej relácie odhlásiť alebo vynútiť jej zastavenie.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
sk: Prihlásenie nie je možné, pretože pre používateľa %s je už spustená vzdialená relácia. Ak sa chcete prihlásiť, musíte sa najprv z tejto vzdialenej relácie odhlásiť alebo vynútiť jej zastavenie.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
sk: Vzdialené prihlásenie nie je možné, pretože pre používateľa %s je už spustená relácia. Ak sa chcete prihlásiť, musíte sa najprv z tejto relácie odhlásiť alebo vynútiť jej zastavenie.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
sk: Prihlásenie nie je možné, pretože pre používateľa %s je už spustená relácia. Ak sa chcete prihlásiť, musíte sa najprv z tejto relácie odhlásiť alebo vynútiť jej zastavenie.

en: Session Already Running
sk: Relácia už je spustená

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss
sk: Vynútené zastavenie ukončí všetky bežiace aplikácie a procesy a môže dôjsť ku strate údajov

en: Force Stop
sk: Vynútiť zastavenie

en: Not listed?
sk: Nie ste v zozname?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
sk: (napr., používateľ alebo %s)

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Login Attempt Timed Out
sk: Časový limit pri pokuse o prihlásenie vypršal

en: Login took too long, please try again
sk: Prihlasovanie trvalo príliš dlho, skúste to prosím znovu

en: Login Window
sk: Prihlasovacie okno

en: Authentication error
sk: Chyba pri overovaní totožnosti

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
sk: (alebo prejdite prstom po čítačke)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
sk: (alebo priložte prst na čítačku)

en: Break complete sound
sk: Zvuk dokončenia prestávky

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekúnd
sk[1]: %d sekunda
sk[2]: %d sekundy

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minút
sk[1]: %d minúta
sk[2]: %d minúty

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodín
sk[1]: %d hodina
sk[2]: %d hodiny

en: %d day | %d days
sk[0]: %d dní
sk[1]: %d deň
sk[2]: %d dni

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It will be time for a break in %s | It will be time for a break in %s
sk[0]: Za %s bude čas na prestávku
sk[1]: Za %s bude čas na prestávku
sk[2]: Za %s bude čas na prestávku

en: Movement Break Soon
sk: Blíži sa prestávka na pohyb

en: Eyesight Break Soon
sk: Blíži sa prestávka s odpočinkom pre oči

en: Break Soon
sk: Blíži sa prestávka

en: Movement Break in Progress
sk: Prebieha prestávka na pohyb

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue moving around for %s | Continue moving around for %s
sk[0]: Pokračujte v pohybe počas %s
sk[1]: Pokračujte v pohybe počas %s
sk[2]: Pokračujte v pohybe počas %s

en: Eyesight Break in Progress
sk: Prebieha prestávka s odpočinkom pre oči

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue looking away for %s | Continue looking away for %s
sk[0]: Pokračujte v pozeraní sa inam po dobu %s
sk[1]: Pokračujte v pozeraní sa inam po dobu %s
sk[2]: Pokračujte v pozeraní sa inam po dobu %s

en: Break in Progress
sk: Prebieha prestávka

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: %s left in your break | %s left in your break
sk[0]: Do konca prestávky zostávajú %s
sk[1]: Do konca prestávky zostáva %s
sk[2]: Do konca prestávky zostávajú %s

en: Time for a Movement Break
sk: Čas na prestávku na pohyb

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the device and move around for %s | Take a break from the device and move around for %s
sk[0]: Dajte si prestávku od používania zariadenia a hýbte sa po dobu %s
sk[1]: Dajte si prestávku od používania zariadenia a hýbte sa po dobu %s
sk[2]: Dajte si prestávku od používania zariadenia a hýbte sa po dobu %s

en: Time for an Eyesight Break
sk: Čas na prestávku s odpočinkom pre oči

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s | Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s
sk[0]: Odpočiňte si od používania obrazovky. Pozerajte sa zo vzdialenosti aspoň 6 metrov po dobu %s
sk[1]: Odpočiňte si od používania obrazovky. Pozerajte sa zo vzdialenosti aspoň 6 metrov po dobu %s
sk[2]: Odpočiňte si od používania obrazovky. Pozerajte sa zo vzdialenosti aspoň 6 metrov po dobu %s

en: Time for a Break
sk: Čas na prestávku

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It’s time to take a break. Get away from the device for %s! | It’s time to take a break. Get away from the device for %s!
sk[0]: Je čas na prestávku. Odíďte od zariadenia na %s!
sk[1]: Je čas na prestávku. Odíďte od zariadenia na %s!
sk[2]: Je čas na prestávku. Odíďte od zariadenia na %s!

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: You were due to take a break %s ago | You were due to take a break %s ago
sk[0]: Pred %s ste si mali dať prestávku!
sk[1]: Pred %s ste si mali dať prestávku!
sk[2]: Pred %s ste si mali dať prestávku!

en: Break Overdue
sk: Oneskorená prestávka

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: There is %s remaining in your break | There are %s remaining in your break
sk[0]: Do konca vašej prestávky zostáva %s
sk[1]: Do konca vašej prestávky zostáva %s
sk[2]: Do konca vašej prestávky zostávajú %s

en: Break Interrupted
sk: Prestávka prerušená

en: Delay
sk: Posunúť

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Take
sk: Dať si prestávku

note: Translators: This is a notification to warn the user that a screen time break will start shortly.
en: Break in %d second | Break in %d seconds
sk[0]: Prestávka o %d sekúnd
sk[1]: Prestávka o %d sekundu
sk[2]: Prestávka o %d sekundy

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
sk: Vypnúť

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
sk: vypnúť;vypnutie;zastaviť;zastavenie

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
sk: Reštartovať

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
sk: reštartovať;reštart;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
sk: Uzamknúť obrazovku

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
sk: uzamknúť;zámok;obrazovku;obrazovky

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
sk: Odhlásiť sa

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
sk: odhlásiť;odhlásenie

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
sk: Uspať

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
sk: uspať;režim;spánku

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
sk: Prepnúť používateľa

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
sk: prepnúť;prepnutie;používateľa

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
sk: uzamknúť orientáciu;odomknúť orientáciu;obrazovka;otočenie

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
sk: Zachytiť snímku obrazovky

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
sk: snímka;obrazovky;záznam;nahrávka;výrez

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
sk: Odomknúť otočenie obrazovky

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
sk: Uzamknúť otočenie obrazovky

en: GNOME needs to save screen time data
sk: Prostredie GNOME potrebuje uložiť údaje o čase strávenom pred obrazovkou

en: Screen Time Limit in %d Minute | Screen Time Limit in %d Minutes
sk[0]: Limit času stráveného pred obrazovkou za %d minút
sk[1]: Limit času stráveného pred obrazovkou za %d minútu
sk[2]: Limit času stráveného pred obrazovkou za %d minúty

en: Your screen time limit is approaching
sk: Blíži sa váš limit času stráveného pred obrazovkou

en: Screen Time Limit Reached
sk: Bol dostiahnutý limit času stráveného pred obrazovkou

en: It’s time to stop using the device
sk: Je čas prestať zariadenie používať

en: Command not found
sk: Príkaz nebol nájdený

en: Execution of “%s” failed:
sk: Spustenie „%s“ zlyhalo:

en: Just now
sk: Práve teraz

en: %d minute ago | %d minutes ago
sk[0]: Pred %d minútami
sk[1]: Pred %d minútou
sk[2]: Pred %d minútami

en: %d hour ago | %d hours ago
sk[0]: Pred %d hodinami
sk[1]: Pred %d hodinou
sk[2]: Pred %d hodinami

en: Yesterday
sk: Včera

en: %d day ago | %d days ago
sk[0]: Pred %d dňami
sk[1]: Pred %d dňom
sk[2]: Pred %d dňami

en: %d week ago | %d weeks ago
sk[0]: Pred %d týždňami
sk[1]: Pred %d týždňom
sk[2]: Pred %d týždňami

en: %d month ago | %d months ago
sk[0]: Pred %d mesiacmi
sk[1]: Pred %d mesiacom
sk[2]: Pred %d mesiacmi

en: %d year ago | %d years ago
sk[0]: Pred %d rokmi
sk[1]: Pred %d rokom
sk[2]: Pred %d rokmi

note: Translators: Time in 24h format
en: %H∶%M
sk: %H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
sk: Včera o %H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H∶%M
sk: %A, %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
sk: %d. %B, %H:%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
sk: %d. %B %Y, %H:%M

note: Show only the time if date is on today eslint-disable-line no-lonely-if Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
sk: %l:%M %p

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
sk: Včera, %l:%M %p

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
sk: %A, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
sk: %d. %B, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
sk: %d. %B %Y, %l:%M %p

en: Your connection seems to be secure
sk: Vaše pripojenie sa zdá byť bezpečné

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
sk: Vaše pripojenie s prihlásením k tomuto aktívnemu bodu nie je bezpečné. Heslá alebo iné informácie, ktoré ste zadali na tejto stránke môžu byť zobrazené ľuďmi vo vašom okolí.

en: Hotspot Login
sk: Prihlásenie do aktívneho bodu

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
sk: Odmietnuť

en: Allow
sk: Povoliť

en: Unnamed Folder
sk: Nepomenovaný priečinok

en: %s has been pinned to the dash.
sk: Aplikácia %s bola pripnutá k doku.

en: %s has been unpinned from the dash.
sk: Aplikácii %s bolo zrušené pripnutie k doku.

en: Undo
sk: Vrátiť

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
sk: Otvorené okná

en: New Window
sk: Nové okno

en: App Details
sk: Podrobnosti o aplikácii

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Unpin
sk: Zrušiť pripnutie

en: Pin to Dash
sk: Pripnúť k doku

en: Launch using Integrated Graphics Card
sk: Spustiť pomocou integrovanej grafickej karty

en: Launch using Discrete Graphics Card
sk: Spustiť pomocou diskrétnej grafickej karty

en: Select Audio Device
sk: Výber audio zariadenia

en: Sound Settings
sk: Nastavenia zvuku

en: Headphones
sk: Slúchadlá

en: Headset
sk: Náhlavná súprava

en: Microphone
sk: Mikrofón

en: Change Background…
sk: Zmeniť pozadie…

en: Display Settings
sk: Nastavenia displeja

en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
sk: N

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
sk: P

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
sk: U

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
sk: S

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
sk: Š

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
sk: P

en: Previous month
sk: Predchádzajúci mesiac

en: Next month
sk: Nasledujúci mesiac

en: Week %V
sk: %V. týždeň

en: No Notifications
sk: Žiadne oznámenia

en: Do Not Disturb
sk: Nevyrušovať

en: Clear
sk: Vymazať

[ctx: action]
en: Clear all notifications
sk: Vyčistiť všetky oznámenia

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” Is Not Responding
sk: Aplikácia „%s“ neodpovedá

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely
sk: Môžete chvíľu počkať na pokračovanie aplikácie, alebo vynútiť úplné ukončenie aplikácie

en: Force Quit
sk: Vynútiť ukončenie

en: Wait
sk: Počkať

en: External drive connected
sk: Externá jednotka bola pripojená

en: External drive disconnected
sk: Externá jednotka bola odpojená

en: Unable to unlock volume
sk: Nepodarilo sa odomknúť zväzok

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
sk: Nainštalovaná verzia programu udisks nepodporuje nastavenie PIM

note: Translators: %s is the name of a partition on a external drive
en: “%s” connected
sk: „%s“ pripojených

en: Disk can now be used
sk: Disk môžete teraz začať používať

en: Open with %s
sk: Otvoriť pomocou aplikácie %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router
sk: Pripojiť sa môžete taktiež stlačením tlačidla „WPS“ na vašom smerovači

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Key
sk: Kľúč

en: Private key password
sk: Heslo k súkromnému kľúču

en: Identity
sk: Identita

en: Service
sk: Služba

en: Authentication required
sk: Požaduje sa overenie totožnosti

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”
sk: Na prístup do bezdrôtovej siete „%s“ sú vyžadované heslá alebo šifrovacie kľúče

en: Wired 802.1X authentication
sk: Overenie totožnosti k drôtovej sieti 802.1X

en: Network name
sk: Názov siete

en: DSL authentication
sk: Overenie totožnosti k DSL

en: PIN code required
sk: Požaduje sa kód PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sk: Pre zariadenie mobilnej širokopásmovej siete je potrebný kód PIN

en: A password is required to connect to “%s”
sk: Na pripojenie k „%s“ sa požaduje heslo

en: VPN password
sk: Heslo siete VPN

en: Authentication Required
sk: Požaduje sa overenie totožnosti

en: Administrator
sk: Správca

en: Authenticate
sk: Overiť totožnosť

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sk: Prepáčte, ale nezabralo to. Skúste to, prosím, znova.

en: Windows
sk: Okná

en: Show Apps
sk: Zobrazí aplikácie

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
sk: Dok

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
sk: %-e. %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
sk: %A, %-e. %B %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
sk: %-e. %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
sk: %-e. %B %Y

en: Today
sk: Dnes

en: Tomorrow
sk: Zajtra

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
sk: Celý deň

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
sk: %d.%m

en: No Events
sk: Žiadne udalosti

en: Add World Clocks…
sk: Pridať svetové časy…

en: World Clocks
sk: Svetové časy

en: Loading…
sk: Načítava sa…

en: Go Online for Weather Information
sk: Aby sa mohli zobraziť informácie o počasí, musíte sa pripojiť

en: Weather Information Unavailable
sk: Informácie o počasí nie sú momentálne dostupné

en: Weather
sk: Počasie

en: Select Weather Location…
sk: Vybrať umiestnenie pre počasie…

[ctx: title]
en: Log Out %s
sk: Odhlásenie používateľa %s

[ctx: title]
en: Log Out
sk: Odhlásenie

en: %s will be logged out automatically in %d second | %s will be logged out automatically in %d seconds
sk[0]: Používateľ %s bude automaticky odhlásený o %d sekúnd
sk[1]: Používateľ %s bude automaticky odhlásený o %d sekundu
sk[2]: Používateľ %s bude automaticky odhlásený o %d sekundy

en: You will be logged out automatically in %d second | You will be logged out automatically in %d seconds
sk[0]: Budete automaticky odhlásený o %d sekúnd
sk[1]: Budete automaticky odhlásený o %d sekundu
sk[2]: Budete automaticky odhlásený o %d sekundy

[ctx: button]
en: Log Out
sk: Odhlásiť sa

[ctx: title]
en: Power Off
sk: Vypnutie

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
sk: Inštalácia aktualizácií a vypnutie

en: The system will power off automatically in %d second | The system will power off automatically in %d seconds
sk[0]: Systém sa automaticky vypne o %d sekúnd
sk[1]: Systém sa automaticky vypne o %d sekundu
sk[2]: Systém sa automaticky vypne o %d sekundy

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
sk: Nainštalovať čakajúce aktualizácie softvéru

[ctx: button]
en: Power Off
sk: Vypnúť

[ctx: title]
en: Restart
sk: Reštart

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
sk: Inštalácia aktualizácií a reštart

en: The system will restart automatically in %d second | The system will restart automatically in %d seconds
sk[0]: Systém sa automaticky reštartuje o %d sekúnd
sk[1]: Systém sa automaticky reštartuje o %d sekundu
sk[2]: Systém sa automaticky reštartuje o %d sekundy

[ctx: button]
en: Restart
sk: Reštartovať

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
sk: Reštart a inštalácia aktualizácií

en: The system will automatically restart and install updates in %d second | The system will automatically restart and install updates in %d seconds
sk[0]: Systém sa automaticky reštartuje a nainštaluje aktualizácie o %d sekúnd
sk[1]: Systém sa automaticky reštartuje a nainštaluje aktualizácie o %d sekundu
sk[2]: Systém sa automaticky reštartuje a nainštaluje aktualizácie o %d sekundy

[ctx: button]
en: Restart & Install
sk: Reštartovať a inštalovať

[ctx: button]
en: Install & Power Off
sk: Nainštalovať a vypnúť

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
sk: Vypnúť po inštalácii aktualizácií

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
sk: Reštart a inštalácia inovácie

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
sk: Operačný systém %s %s bude nainštalovaný po reštarte. Inštalácia inovácie môže trvať dlhšiu dobu: uistite sa, že máte vytvorenú zálohu, a že počítač je pripojený k zdroju napájania.

en: Low battery power: please plug in before installing updates
sk: Batéria je vybitá: pred inštaláciou aktualizácií pripojte napájací zdroj

en: Some applications are busy or have unsaved work
sk: Niektoré aplikácie sú zaneprázdnené, alebo obsahujú neuloženú prácu

en: Other users are logged in
sk: Sú prihlásení iní používatelia

[ctx: button]
en: Boot Options
sk: Voľby zavádzania

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
sk: %s (vzdialená relácia)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
sk: %s (konzola)

en: Install
sk: Inštalovať

en: Install Extension
sk: Inštalácia rozšírenia

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
sk: Prevziať a nainštalovať rozšírenie „%s“ z extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
sk: Sú dostupné aktualizácie rozšírení

en: Extension updates are ready to be installed
sk: Aktualizácie rozšírení sú pripravené na inštaláciu

en: Allow inhibiting shortcuts
sk: Umožnenie potlačenia skratiek

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
sk: Aplikácia %s chce potlačiť skratky

en: An app wants to inhibit shortcuts
sk: Aplikácia chce potlačiť skratky

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s
sk: Skratky môžete obnoviť stlačením %s

en: Slow Keys Turned On
sk: Pomalé klávesy zapnuté

en: Slow Keys Turned Off
sk: Pomalé klávesy vypnuté

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sk: Práve ste podržali stlačenú klávesu Shift po dobu 8 sekúnd. Je to skratka funkcie Pomalé klávesy, ktorá mení spôsob fungovania vašej klávesnice.

en: Sticky Keys Turned On
sk: Lepkavé klávesy zapnuté

en: Sticky Keys Turned Off
sk: Lepkavé klávesy vypnuté

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sk: Práve ste stlačili klávesu Shift 5krát za sebou. je to skratka funkcie Lepkavé klávesy, ktorá mení spôsob fungovania vašej klávesnice.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sk: Práve ste stlačili dve klávesy naraz, alebo ste stlačili klávesu Shift 5krát za sebou. Tým sa vypne funkcia Lepkavé klávesy, ktorá mení spôsob fungovania vašej klávesnice.

en: Leave On
sk: Ponechať zapnuté

en: Turn On
sk: Zapnúť

en: Turn Off
sk: Vypnúť

en: Leave Off
sk: Ponechať vypnuté

en: Keyboard Settings
sk: Nastavenia klávesnice

en: No extensions installed
sk: Žiadne nainštalované rozšírenia

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors
sk: %s nevyslal žiadnu chybu

en: Hide Errors
sk: Skryť chyby

en: Show Errors
sk: Zobraziť chyby

en: Active
sk: Aktívne

en: Inactive
sk: Neaktívne

en: Error
sk: Chyba

en: Out of date
sk: Neaktuálne

en: Downloading
sk: Sťahuje sa

en: Deactivating
sk: Deaktivujem

en: Activating
sk: Aktivujem

en: View Source
sk: Zobraziť zdroj

en: Web Page
sk: Webová stránka

en: System was put in unsafe mode
sk: Systém prešiel do nezabezpečeného režimu

en: Apps now have unrestricted access
sk: Aplikácie teraz majú neobmedzený prístup

en: Logged in as a privileged user
sk: Prihlásený ako privilegovaný používateľ

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
sk: Spusteniu relácie pod privilegovaným používateľom by sa malo z bezpečnostných dôvodov zabrániť. Ak je to možné, mali by ste sa prihlásiť ako normálny používateľ.

en: Screen Lock disabled
sk: Uzamknutie obrazovky je zakázané

en: Screen Locking requires the GNOME display manager
sk: Uzamykanie obrazovky vyžaduje správcu displejov prostredia GNOME

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
sk: Neznáma aplikácia

en: Notification sound
sk: Zvuk oznámenia

en: Unknown artist
sk: Neznámy interpret

en: Unknown title
sk: Neznámy názov

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
sk: Zadajte text na vyhľadanie

en: Apps
sk: Aplikácie

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
sk: Prehľad

en: New shortcut…
sk: Nová skratka…

en: App defined
sk: Definované aplikáciou

en: Show on-screen help
sk: Zobraziť pomocníka na obrazovke

en: Switch monitor
sk: Prepnúť monitor

en: Assign keystroke
sk: Priradiť kláves

en: Done
sk: Dokončiť

en: Edit…
sk: Upraviť…

en: None
sk: Žiadne

en: Press a button to configure
sk: Stlačte kláves na spustenie konfigurácie

en: Press Esc to exit
sk: Stlačte kláves Esc na skončenie

en: Press any key to exit
sk: Stlačte akýkoľvek kláves na skončenie

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
sk: Aktivity

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
sk: Systém

en: Top Bar
sk: Horná lišta

en: Open menu
sk: Otvoriť ponuku

en: Run a Command
sk: Spustenie príkazu

en: Press ESC to close
sk: Stlačte kláves ESC na zavretie

en: Restart is not available on Wayland
sk: Reštart nie je dostupný s protokolom Wayland

en: Restarting…
sk: Reštartuje sa…

en: GNOME needs to lock the screen
sk: Prostredie GNOME vyžaduje uzamknutie obrazovky

en: Unable to lock
sk: Nepodarilo sa uzamknúť obrazovku

en: Lock was blocked by an app
sk: Uzamknutie bolo zablokované aplikáciou

en: Selection
sk: Výber

en: Area Selection
sk: Výber oblasti

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Screen Selection
sk: Výber obrazovky

en: Window
sk: Okno

en: Window Selection
sk: Výber okna

en: Take Screenshot
sk: Zachytiť snímku obrazovky

en: Record Screen
sk: Nahrať obrazovku

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
sk: Zachytenie

en: Show Pointer
sk: Zobrazí ukazovateľ

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
sk: Záznamy obrazovky

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast From 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast From %d %t
sk: Záznam obrazovky z dňa %d %t

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
sk: Záznam obrazovky zaznamenaný

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
sk: Nepodarilo sa spustiť záznam obrazovky

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended: Out of disk space
sk: Záznam obrazovky skončil: došlo miesto na disku

note: We can encourage user to try again on service crashes since the recorder will auto-blocklist the pipeline that crashed. Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly, please try again
sk: Záznam obrazovky neočakávane skončil, skúste to prosím znovu

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
sk: Záznam obrazovky neočakávane skončil

note: Translators: notification source name.
en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video.
sk: Kliknutím sem zobrazíte video.

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
sk: Zobraziť v aplikácii Súbory

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot From %s
sk: Snímka obrazovky z dňa %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
sk: Snímka obrazovky zachytená

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard.
sk: Môžete vložiť obrázok zo schránky.

en: Screenshot taken
sk: Snímka obrazovky bola zachytená

en: Searching…
sk: Hľadá sa…

en: No results
sk: Žiadne výsledky

en: %d more | %d more
sk[0]: %d ďalších
sk[1]: %d ďalší
sk[2]: %d ďalšie

en: Search
sk: Hľadať

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Prilepiť

en: Show Text
sk: Zobraziť text

en: Hide Text
sk: Skryť text

en: Caps lock is on
sk: Je zapnutá funkcia Caps Lock

en: Hidden Volume
sk: Skrytý zväzok

en: Windows System Volume
sk: Zväzok so systémom Windows

en: Uses Keyfiles
sk: Využíva kľúčové súbory

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead
sk: Na odomknutie zväzku s kľúčovými súbormi použite nástroj <i>%s</i>

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles
sk: Na odomknutie zväzku, ktorá využíva kľúčové súbory potrebujete externú aplikáciu ako <i>Disky</i>

en: PIM Number
sk: Číslo PIM

en: Remember Password
sk: Zapamätať heslo

en: Unlock
sk: Odomknúť

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
sk: Otvoriť %s

en: The PIM must be a number or empty
sk: PIM musí byť číslo alebo prázdne

en: Accessibility
sk: Zjednodušenie ovládania

en: High Contrast
sk: Vysoký kontrast

en: Zoom
sk: Lupa

en: Screen Reader
sk: Čítačka obrazovky

en: Screen Keyboard
sk: Klávesnica na obrazovke

en: Visual Alerts
sk: Vizuálne varovania

en: Sticky Keys
sk: Lepkavé klávesy

en: Slow Keys
sk: Pomalé klávesy

en: Bounce Keys
sk: Poskakujúce klávesy

en: Mouse Keys
sk: Myš klávesmi

en: Accessibility Settings
sk: Nastavenia zjednodušenia ovládania

en: Large Text
sk: Veľký text

en: Auto Rotate
sk: Automaticky otáčať

[ctx: title]
en: Background Apps
sk: Aplikácie na pozadí

en: Apps known to be running without a window
sk: Známe aplikácie, ktoré sa spúšťajú bez okna

en: App Settings
sk: Nastavenia aplikácií

en: No Background Apps
sk: Žiadne aplikácie na pozadí

en: %d Background App | %d Background Apps
sk[0]: %d aplikácií na pozadí
sk[1]: %d aplikácia na pozadí
sk[2]: %d aplikácie na pozadí

en: Keyboard Brightness
sk: Jas klávesnice

en: Off
sk: Vypnuté

en: Low
sk: Nízky

en: High
sk: Vysoký

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Disconnect
sk: Odpojiť

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
sk: Odpojiť zariadenie %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
sk: Pripojiť k zariadeniu %s

en: Bluetooth Settings
sk: Nastavenia Bluetooth

en: No available or connected devices
sk: Žiadne dostupné alebo pripojené zariadenia

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
sk: Zapnutím Bluetooth sa pripojíte k zariadeniam

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
sk[0]: %d pripojených
sk[1]: %d pripojený
sk[2]: %d pripojené

en: Brightness
sk: Jas

en: Dark Style
sk: Tmavý štýl

en: Single Click
sk: Jednoduché kliknutie

en: Double Click
sk: Dvojité kliknutie

en: Drag
sk: Ťahanie

en: Secondary Click
sk: Druhotné kliknutie

en: Dwell Click
sk: Kliknutie zotrvaním

en: Show Keyboard Layout
sk: Zobraziť rozloženie klávesnice

en: Allow location access
sk: Umožnenie prístupu k umiestneniu

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
sk: Aplikácia %s chce získať prístup k vášmu umiestneniu

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings
sk: Prístup k umiestneniu sa dá kedykoľvek zmeniť v nastaveniach súkromia

en: Deny Access
sk: Odmietnuť prístup

en: Grant Access
sk: Udeliť prístup

en: <unknown>
sk: <neznáme>

en: Secure
sk: Zabezpečená

en: Not secure
sk: Nezabezpečená

en: Signal strength %s%%
sk: Sila signálu %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
sk: Aktívny bod %s

en: %d connected | %d connected
sk[0]: %d pripojených
sk[1]: %d pripojený
sk[2]: %d pripojené

en: VPN Settings
sk: Nastavenia VPN

en: All Networks
sk: Všetky siete

en: Wired Connections
sk: Drôtové pripojenia

en: Wired Settings
sk: Nastavenia drôtovej siete

en: Bluetooth Tethers
sk: Sprístupnenie cez Bluetooth

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
sk: Sprístupnenie

en: Mobile Connections
sk: Mobilné pripojenia

en: Mobile Broadband Settings
sk: Nastavenia mobilnej širokopásmovej siete

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
sk: Mobilné

en: Sign Into Wi–Fi Network
sk: Prihláste sa do siete Wi-Fi

en: Connection failed
sk: Pripojenie zlyhalo

en: Activation of network connection failed
sk: Aktivácia pripojenia k sieti zlyhala

en: Night Light
sk: Nočné osvetlenie

[ctx: Power profile]
en: Performance
sk: Výkon

[ctx: Power profile]
en: Balanced
sk: Vyvážený

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
sk: Šetrič energie

en: Power Mode
sk: Režim napájania

en: Power Settings
sk: Nastavenia napájania

en: Stop Screencast
sk: Zastaviť záznam obrazovky

en: Stop Screen Sharing
sk: Zastaviť sprístupnenie obrazovky

en: Airplane Mode
sk: Režim v lietadle

en: Power Off Menu
sk: Ponuka vypnutia

en: Suspend
sk: Uspať

en: Restart…
sk: Reštartovať…

en: Power Off…
sk: Vypnúť…

en: Log Out…
sk: Odhlásiť sa…

en: Switch User…
sk: Prepnúť používateľa…

[ctx: action]
en: Lock Screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Unknown Thunderbolt device
sk: Neznáme zariadenie Thunderbolt

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
sk: Počas vašej neprítomnosti bolo zistené nové zariadenie. Prosím, odpojte a znovu pripojte zariadenie, aby ste ho mohli začať používať.

en: Unauthorized Thunderbolt device
sk: Zariadenie Thunderbolt s neoverenou totožnosťou

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator
sk: Bolo zistené nové zariadenie a vyžaduje overenie totožnosti od správcu

en: Thunderbolt authorization error
sk: Chyba pri overovaní totožnosti zariadenia Thunderbolt

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
sk: Nepodarilo sa overiť totožnosť zariadenia Thunderbolt: %s

en: Volume changed
sk: Hlasitosť bola zmenená

en: Unmute
sk: Obnoviť zvuk

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Sound Output
sk: Zvukový výstup

en: Sound Input
sk: Zvukový vstup

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
sk: Zrkadliť

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
sk: Zlúčiť displeje

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
sk: Iba externý

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
sk: Iba vstavaný

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
sk: %A, %e. %B

en: Swipe up to unlock
sk: Odomknete potiahnutím nahor

en: Click or press a key to unlock
sk: Odomknete kliknutím alebo stlačením klávesy

en: Unlock Window
sk: Odomykacie okno

en: Log in as another user
sk: Prihlásiť ako iný používateľ

en: Welcome to %s
sk: Vitajte v %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour
sk: Ak sa chcete zorientovať, vyskúšajte prehliadku

en: Take Tour
sk: Zúčastniť sa prehliadky

en: “%s” is ready
sk: Aplikácia „%s“ je pripravená

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
sk: Ponechať nastavenia displeja?

en: Revert Settings
sk: Vrátiť nastavenia

en: Keep Changes
sk: Uchovať zmeny

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
sk[0]: Zmeny nastavení budú vrátené o %d sekúnd
sk[1]: Zmeny nastavení budú vrátené o %d sekundu
sk[2]: Zmeny nastavení budú vrátené o %d sekundy

[ctx: window-menu]
note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
sk: Zachytiť snímku obrazovky

en: Hide
sk: Skryť

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Maximize
sk: Maximalizovať

en: Move
sk: Presunúť

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Always on Top
sk: Vždy navrchu

en: Always on Visible Workspace
sk: Vždy vo viditeľnom pracovnom priestore

en: Move to Workspace Left
sk: Presunúť do ľavého pracovného priestoru

en: Move to Workspace Right
sk: Presunúť do pravého pracovného priestoru

en: Move to Workspace Up
sk: Presunúť do vyššieho pracovného priestoru

en: Move to Workspace Down
sk: Presunúť do nižšieho pracovného priestoru

en: Move to Monitor Up
sk: Presunúť na monitor vyššie

en: Move to Monitor Down
sk: Presunúť na monitor nižšie

en: Move to Monitor Left
sk: Presunúť na monitor vľavo

en: Move to Monitor Right
sk: Presunúť na monitor vpravo

en: Close
sk: Zavrieť

en: Print version
sk: Verzia pre tlač

en: Mode used by GDM for login screen
sk: Režim používaný správcom GDM pre prihlasovaciu obrazovku

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
sk: Použitie zvláštneho režimu, napr. „gdm“  pre prihlasovaciu obrazovku

en: List possible modes
sk: Zoznam možných režimov

en: Force animations to be enabled
sk: Vynúti zapnutie animácií

[ctx: program]
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Failed to launch “%s”
sk: Zlyhalo spustenie „%s“

en: Passwords do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: Password cannot be blank
sk: Heslo nemôže byť prázdne

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sk: Dialógové okno overenia totožnosti bolo zatvorené používateľom

en: Icon '%s' not present in theme %s
sk: Ikona „%s“ nie je prítomná v motíve %s

en: Failed to load icon
sk: Zlyhalo načítanie ikony

en: Manage your GNOME Extensions
sk: Spravuje vaše rozšírenia prostredia GNOME

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
sk: Rozšírenia prostredia GNOME spravujú aktualizácie rozšírení, konfiguráciu predvolieb rozšírení a odstraňovanie alebo zakázanie nechcených rozšírení.

en: Main Window
sk: Hlavné okno

en: Available Updates
sk: Dostupné aktualizácie

en: Search View
sk: Zobrazenie vyhľadávania

en: Configure GNOME Shell Extensions
sk: Nastavenie rozšírení pre Shell prostredia GNOME

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
sk: Nainštalovaná verzia tohto rozšírenia (%s) nie je kompatibilná s aktuálnou verziou GNOME (%s). Rozšírenie bolo vypnuté.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
sk: Nainštalovaná verzia tohto rozšírenia nie je kompatibilná s aktuálnou verziou prostredia GNOME (%s). Rozšírenie bolo vypnuté.

en: An error has occurred in this extension. This could cause issues elsewhere in the system. It is recommended to turn the extension off until the error is resolved.
sk: V tomto rozšírení nastala chyba. Toto by mohlo spôsobiť problémy inde v systéme. Kým nebude chyba opravená, odporúčame rozšírenie vypnúť.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
sk: Podrobnosti o chybe:

en: Version %s
sk: Verzia %s

en: Remove “%s”?
sk: Odstrániť rozšírenie „%s“?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
sk: Ak odstránite rozšírenie, budete ho musieť pre jeho opätovné povolenie znovu prevziať

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Remove
sk: O_dstrániť

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
sk[0]: %d rozšírení bude aktualizovaných po najbližšom prihlásení.
sk[1]: %d rozšírenie bude aktualizované po najbližšom prihlásení.
sk[2]: %d rozšírenia budú aktualizované po najbližšom prihlásení.

en: Error Details
sk: Podrobnosti o chybe

en: Updates Details
sk: Podrobnosti o aktualizácii

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
sk: Nová verzia tohto rozšírenia je pripravená a načíta sa pri ďalšom prihlásení.

en: Extension Details
sk: Podrobnosti o rozšírení

en: _Website
sk: _Webová stránka

en: _Settings
sk: _Nastavenia

en: _Remove…
sk: O_dstrániť…

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: About Extensions
sk: O aplikácii Rozšírenia

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Search extensions
sk: Hľadať rozšírenia

en: _Extensions
sk: _Rozšírenia

en: More Information
sk: Viac informácií

en: Extensions can cause performance and stability issues. It is recommended to disable all extensions if you experience problems with your system.
sk: Rozšírenia môžu spôsobiť problémy s výkonom a stabilitou. Ak narazíte na problémy s vaším systémom, všetky rozšírenia vypnite.

en: User Extensions
sk: Používateľské rozšírenia

en: System Extensions
sk: Systémové rozšírenia

en: Search Results
sk: Výsledky hľadania

en: No Results Found
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky

en: Try a different search
sk: Skúste zmeniť hľadaný reťazec

en: No Installed Extensions
sk: Žiadne nainštalované rozšírenia

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
sk: Ak chcete nájsť a pridať rozšírenia, navštívte adresu <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
sk: Ospravedlňujeme sa, ale nebolo možné získať zoznam nainštalovaných rozšírení. Uistite sa, že ste prihlásený do prostredia GNOME a skúste to znovu.

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
sk: Otvoriť ponuku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
sk: Prepnúť hľadanie

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sk: Zobraziť skratky

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončiť

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
sk: Nové rozšírenie bolo úspešne vytvorené v %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
sk: Názov by mal byť veľmi krátky (ideálne popisný) reťazec.
    Príklady: %s

en: Name
sk: Názov

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
sk: Popis je jedna veta, popisujúca, čo robí Vaše rozšírenie
    Príklady: %s

en: Description
sk: Popis

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
sk: UUID je globálne unikátny identifikátor pre Vaše rozšírenie.
    Má by vo formáte emailovej adresy (clicktofocus@janedoe.example.com)

en: Choose one of the available templates:
sk: Zvoľte jednu z dostupných šablón:

en: Template
sk: Šablóna

en: The unique identifier of the new extension
sk: Unikátny identifikátor nového rozšírenia

en: NAME
sk: NÁZOV

en: The user-visible name of the new extension
sk: Názov nového rozšírenia viditeľný používateľovi

en: DESCRIPTION
sk: POPIS

en: A short description of what the extension does
sk: Stručný popis toho, čo robí rozšírenie

en: DOMAIN
sk: DOMÉNA

en: The gettext domain used by the extension
sk: Doména gettext používaná rozšírením

en: SCHEMA
sk: SCHÉMA

en: The GSettings schema used by the extension
sk: Schéma GSettings používaná rozšírením

en: TEMPLATE
sk: ŠABLÓNA

en: The template to use for the new extension
sk: Šablóna, ktorá sa má použiť pre nové rozšírenie

en: Include prefs.js template
sk: Pribaliť šáblónu prefs.js

en: Enter extension information interactively
sk: Umožní interaktívne zadávanie informácií o rozšírení

en: Create a new extension
sk: Vytvoriť nové rozšírenie

en: Unknown arguments
sk: Neznáme parametre

en: UUID, name and description are required
sk: Vlastnosť UUID, názov a popis sú povinné

en: Extension “%s” does not exist
sk: Rozšírenie „%s“ neexistuje

en: Disable an extension
sk: Zakázať rozšírenie

en: No UUID given
sk: Nebol zadaný žiadny identifikátor UUID

en: More than one UUID given
sk: Bol zadaný viac ako jeden identifikátor UUID

en: Enable an extension
sk: Povoliť rozšírenie

en: Failed to connect to GNOME Shell
sk: Zlyhalo pripojenie k Shellu prostredia GNOME

en: Extension “%s” doesn't exist
sk: Rozšírenie „%s“ neexistuje

en: Show extensions info
sk: Zobrazí informácie o rozšíreniach

en: Overwrite an existing extension
sk: Prepísať existujúce rozšírenie

en: EXTENSION_BUNDLE
sk: BALÍK_ROZŠÍRENÍ

en: Install an extension bundle
sk: Nainštaluje balík rozšírení

en: No extension bundle specified
sk: Nie je určený žiadny balík rozšírení

en: More than one extension bundle specified
sk: Je určený viac ako jeden balík rozšírení

en: Show user-installed extensions
sk: Zobrazí rozšírenia nainštalované používateľom

en: Show system-installed extensions
sk: Zobrazí systémom nainštalované rozšírenia

en: Show enabled extensions
sk: Zobrazí zapnuté rozšírenia

en: Show disabled extensions
sk: Zobrazí vypnuté rozšírenia

en: Show extensions in active state
sk: Zobrazí rozšírenia v aktívnom stave

en: Show extensions in inactive state
sk: Zobrazí rozšírenia v neaktívnom stave

en: Show extensions with preferences
sk: Zobrazí rozšírenia s predvoľbami

en: Show extensions with updates
sk: Zobrazí rozšírenia s aktualizáciami

en: Print extension details
sk: Vypíše podrobnosti o rozšírení

en: List installed extensions
sk: Zoznam nainštalovaných rozšírení

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Additional source to include in the bundle
sk: Dodatočný zdroj, ktorý má byť zahrnutý v balíku

en: A GSettings schema that should be included
sk: Schéma GSettings, ktorá by mala byť zahrnutá

en: DIRECTORY
sk: ADRESÁR

en: The directory where translations are found
sk: Adresár, v ktorom sa nachádzajú preklady

en: The gettext domain to use for translations
sk: Doména gettext použitá pre preklady

en: Overwrite an existing pack
sk: Prepíše existujúci balík

en: The directory where the pack should be created
sk: Adresár, kde by mal byť vytvorený balík

en: SOURCE_DIRECTORY
sk: ZDROJOVÝ_ADRESÁR

en: Create an extension bundle
sk: Vytvorí balík rozšírení

en: More than one source directory specified
sk: Bol určený viac ako jeden zdrojový adresár

en: Extension “%s” doesn't have preferences
sk: Rozšírenie „%s“ neobsahuje predvoľby

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
sk: Zlyhalo otvorenie predvolieb rozšírenia „%s“: %s

en: Opens extension preferences
sk: Otvorí predvoľby rozšírenia

en: Reset an extension
sk: Obnoví rozšírenie

en: Cannot uninstall system extensions
sk: Nedajú sa odinštalovať systémové rozšírenia

en: Failed to uninstall “%s”
sk: Zlyhalo odinštalovanie rozšírenia „%s“

en: Uninstall an extension
sk: Odinštalovať rozšírenie

en: Do not print error messages
sk: Nevypíše chybové správy

en: Path
sk: Cesta

en: Original author
sk: Pôvodný autor

en: Version
sk: Verzia

en: Enabled
sk: Povolené

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: State
sk: Stav

en: “version” takes no arguments
sk: Voľba „version“ neprijíma žiadne parametre

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Print version information and exit.
sk: Vypíše informácie o verzii a skončí.

en: COMMAND
sk: PRÍKAZ

en: [ARGS…]
sk: [PARAMETRE…]

en: Commands:
sk: Príkazy:

en: Print help
sk: Zobrazí pomocníka

en: Enable extension
sk: Povoliť rozšírenie

en: Disable extension
sk: Zakázať rozšírenie

en: Reset extension
sk: Reštartovať rozšírenie

en: Uninstall extension
sk: Odinštalovať rozšírenie

en: List extensions
sk: Zoznam rozšírení

en: Show extension info
sk: Zobrazí informácie o rozšírení

en: Open extension preferences
sk: Otvorí predvoľby rozšírenia

en: Create extension
sk: Vytvoriť rozšírenie

en: Package extension
sk: Balík rozšírení

en: Install extension bundle
sk: Nainštaluje balík rozšírení

en: Use “%s” to get detailed help.
sk: Na získanie podrobnejšieho pomocníka, použite príkaz „%s“.

en: Plain
sk: Prázdne

en: An empty extension
sk: Prázdne rozšírenie

en: Indicator
sk: Indikátor

en: Add an icon to the top bar
sk: Pridá ikonu do hornej lišty

en: Quick Settings Item
sk: Položka rýchlych nastavení

en: Add an item to quick settings
sk: Pridať položku do rýchlych nastavení

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sk: Zakázané

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sk[0]: %u výstup
sk[1]: %u výstupy
sk[2]: %u výstupov

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sk[0]: %u vstup
sk[1]: %u vstupy
sk[2]: %u vstupov

en: System Sounds
sk: Systémové zvuky
