gnome-shell master - en to gd translation catalogue (343 entries)

en: System
gd: An siostam

en: Show the notification list
gd: Seall liosta nam brathan

en: Focus the active notification
gd: Cuir am fòcas air a’ bhrath ghnìomhach

en: Show the overview
gd: Seall am foir-shealladh

en: Show all applications
gd: Seall a h-uile aplacaid

en: Open the application menu
gd: Fosgail clàr-taice nan aplacaidean

en: GNOME Shell
gd: Slige GNOME

en: Window management and application launching
gd: Stiùireadh uinneagan is cur gu dol aplacaidean

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
gd: Cuir an comas innealan an luchd-leasachaidh ’s deuchainne o Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
gd: Ceadaich inntrigeadh dha na h-innealan a chum dì-bhugachaidh ’s sgrùdaidh le còmhradh Alt-F2.

en: UUIDs of extensions to enable
gd: UUIDs nan leudachan ri an cur an comas

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
gd: Tha buadh UUID aig leudachain Slige GNOME; seallaidh an iuchair sin na leudachain a bu chòir luchdadh. Feumaidh gach leudachan a tha ag iarraidh luchdadh a bhith air an liosta seo. ’S urrainn dhut an liosta seo atharrachadh cuideachd leis na modhan D-Bus EnableExtension agus DisableExtension air org.gnome.Shell.

en: Disable user extensions
gd: Cuir à comas leudachain a’ chleachdaiche

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
gd: Cuir à comas gach leudachan a chuir an cleachdaiche an comas gun bhuaidh air an roghainn “enabled-extension”.

en: Disables the validation of extension version compatibility
gd: Cuiridh seo à comas dearbhadh na co-chòrdalachd airson tionndadh nan leudachan

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
gd: Cha luchdaich Slige GNOME ach leudachain a dh’innseas gu bheil iad co-chòrdail leis an tionndadh a tha ’ga ruith. Ma chuireas tu an roghainn seo an comas, thèid an dearbhadh a chur à comas agus feuchaidh sinn ris a h-uile leudachan a luchdadh ge b’ e dè na tionndaidhean ris an cuir iad taic dhan rèir-san.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
gd: Liosta dhe IDan nam faidhlichean desktop airson nan aplacaidean as annsa leat

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
gd: Thèid na h-aplacaidean a fhreagras ris na h-aithnichearan seo a shealltainn air raon nan annsachdan.

en: History for command (Alt-F2) dialog
gd: Eachdraidh a’ chòmhraidh-àithne (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
gd: Eachdraidh a’ chòmhraidh aig looking glass

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
gd: Seall nì “Clàraich a-mach” air clàr-taice a’ chleachdaiche an-còmhnaidh.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
gd: Tar-àithnidh an iuchair seo am falach fèin-obrachail aig “Clàraich a-mach” air a’ chlàr-taice ann an suidheachaidhean le aon chleachdaiche ’s aon seisean a-mhàin.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
gd: Co-dhiù an dèid am facal-faire a chuimhneachadh airson munntachadh shiostaman-fhaidhlichean crioptaichte no cèine

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
gd: Iarraidh an t-slige facal-faire ort nuair a thèid siostam-fhaidhlichean crioptaichte no cèin a mhunntachadh. Ma ghabhas am facal-faire sàbhaladh airson na h-ama ri teachd, bidh bogsa-cromaige “Cuimhnich am facal-faire” ann. Suidhichidh an iuchair seo staid thùsail na bogsa-cromaige ud.

en: Whether the default Bluetooth adapter had set up devices associated to it
gd: Co-dhiù an robh uidheaman co-cheangailte ris an adaptar Bluetooth gus nach robh

en: The shell will only show a Bluetooth menu item if a Bluetooth adapter is powered, or if there were devices set up associated with the default adapter. This will be reset if the default adapter is ever seen not to have devices associated to it.
gd: Cha seall an t-slige nì clàir-thaice “Bluetooth” ach ma tha cumhachd aig adaptar Bluetooth no ma chaidh uidheaman co-cheangailte ris an adaptar tùsail roimhe. Thèid seo ath-shuidheachadh ma chithear an t-adaptar tùsail gun uidheam co-cheangailte ris.

en: Keybinding to open the application menu
gd: Nasgadh iuchrach gus clàr-taice nan aplacaidean fhosgladh

en: Keybinding to open the application menu.
gd: Nasgadh iuchrach gus clàr-taice nan aplacaidean fhosgladh.

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
gd: Nasgadh iuchrach gus an sealladh “Seall na h-aplacaidean” fhosgladh

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
gd: Nasgadh iuchrach gus an sealladh “Seall na h-aplacaidean” aig foir-shealladh nan gnìomhachdan fhosgladh.

en: Keybinding to open the overview
gd: Nasgadh iuchrach gus am foir-shealladh fhosgladh

en: Keybinding to open the Activities Overview.
gd: Nasgadh iuchrach gus foir-shealladh nan gnìomhachdan fhosgladh.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
gd: Nasgadh iuchrach gus liosta nam brathan a shealltainn no fhalach

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
gd: Nasgadh iuchrach gus liosta nam brathan a shealltainn no fhalach.

en: Keybinding to focus the active notification
gd: Nasgadh iuchrach gus am fòcas a chur air a’ bhrath ghnìomhach

en: Keybinding to focus the active notification.
gd: Nasgadh iuchrach gus am fòcas a chur air a’ bhrath ghnìomhach.

en: Limit switcher to current workspace.
gd: Cuingich an t-suidsear air an rùm-obrach làithreach.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
gd: Mas e true a th’ ann, cha dèid a shealltainn san t-suidsear ach na h-aplacaidean aig a bheil uinneag san rùm-obrach làithreach. Mur e, thèid a h-uile aplacaid a ghabhail a-staigh.

en: The application icon mode.
gd: Modh ìomhaigheagan nan aplacaid.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
gd: Rèitichidh seo an dòigh sa thèid na h-uinneagan a shealltainn san t-suidsear. ’S e “thumbnail-only” (seallaidh seo dealbhag na h-uinneige), “app-icon-only” (seallaidh seo ìomhaigheag na h-aplacaid) no “both” (seallaidh seo an dà chuid dhiubh) a tha sna luachan dligheach.

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
gd: Mas e true a th’ ann, cha dèid a shealltainn san t-suidsear ach na h-uinneagan a tha san rùm-obrach làithreach. Mur e, thèid a h-uile uinneag a ghabhail a-staigh.

en: Attach modal dialog to the parent window
gd: Ceangail còmhradh mòdach ris an uinneag-pàrant

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
gd: Tar-àithnidh an iuchair seo an iuchair ann an org.gnome.mutter nuair a thèid Slige GNOME a ruith.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
gd: Cuir leacadh nan oirean an comas nuair a thèid uinneagan a leigeil às aig oir na sgrìn

en: Workspaces are managed dynamically
gd: Thèid na rumannan-obrach a stiùireadh gu h-innsgineach

en: Workspaces only on primary monitor
gd: Rumannan-obrach air a’ phrìomh-mhonatair a-mhàin

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
gd: Cuir dàil air atharraichean an fòcais ann am modh luchaige gus an sguir an tomhaire air gluasad

en: Network Login
gd: Clàradh a-steach lìonraidh

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Password
gd: Facal-faire

en: Choose Session
gd: Tagh seisean

en: Not listed?
gd: Nach eil d’ ainm air an liosta?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
gd: (m.e., cleachdaiche no %s)

en: Login Window
gd: Uinneag a’ chlàraidh a-steach

en: Authentication error
gd: Mearachd leis an dearbhadh

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
gd: Cuir dheth

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
gd: Glais an sgrìn

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
gd: sgrìn-ghlasaidh;glais;glas;sgrìn

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
gd: Clàraich a-mach

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
gd: Cuir ’na dhàil

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
gd: suspend;sleep;cuir 'na dhàil;cur 'na dhàil;cuir na dhàil;cur na dhàil;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
gd: Leum gu cleachdaiche eile

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
gd: switch user;suids;cleachdaiche

en: Command not found
gd: Cha deach an àithne a lorg

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an àithne a pharsadh:

en: Execution of “%s” failed:
gd: Cha b’ urrainn dhuinn “%s” a ruith:

en: Just now
gd: An-dràsta fhèin

en: %d minute ago | %d minutes ago
gd[0]: %d mhionaid air ais
gd[1]: %d mhionaid air ais
gd[2]: %d mionaidean air ais
gd[3]: %d mionaid air ais

en: %d hour ago | %d hours ago
gd[0]: %d uair a thìde air ais
gd[1]: %d uair a thìde air ais
gd[2]: %d uairean a thìde air ais
gd[3]: %d uair a thìde air ais

en: Yesterday
gd: An-dè

en: %d day ago | %d days ago
gd[0]: %d latha air ais
gd[1]: %d latha air ais
gd[2]: %d làithean air ais
gd[3]: %d latha air ais

en: %d week ago | %d weeks ago
gd[0]: %d seachdain air ais
gd[1]: %d sheachdain air ais
gd[2]: %d seachdainean air ais
gd[3]: %d seachdain air ais

en: %d month ago | %d months ago
gd[0]: %d mhìos air ais
gd[1]: %d mhìos air ais
gd[2]: %d mìosan air ais
gd[3]: %d mìos air ais

en: %d year ago | %d years ago
gd[0]: %d bhliadhna air ais
gd[1]: %d bhliadhna air ais
gd[2]: %d bliadhnaichean air ais
gd[3]: %d bliadhna air ais

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
gd: An-dè aig %H:%M

note: Show only the time if date is on today eslint-disable-line no-lonely-if Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
gd: %l∶%M%p

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
gd: An-dè aig %l:%M%p

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
gd: %A, %l∶%M%p

en: Hotspot Login
gd: Clàradh a-steach Hotspot

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
gd: Chan eil an ceangal agad gu clàradh a-steach a’ hotspot seo tèarainte. Chì daoine a tha faisg ort na faclan-faire agus fiosrachadh sam bith eile a chuireas tu a-steach air an duilleag seo.

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny Access
gd: Diùlt an t-inntrigeadh

en: Grant Access
gd: Ceadaich an t-inntrigeadh

en: New Window
gd: Uinneag ùr

en: Show Details
gd: Seall am mion-fhiosrachadh

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: Select Audio Device
gd: Tagh uidheam fuaime

en: Sound Settings
gd: Roghainnean na fuaime

en: Microphone
gd: Micreofon

en: Change Background…
gd: Atharraich an cùlaibh…

en: Display Settings
gd: Roghainnean an t-seallaidh

en: Settings
gd: Roghainnean

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
gd: Dò

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
gd: Lu

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
gd: Mà

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
gd: Ci

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
gd: Da

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
gd: hA

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
gd: Dò

en: Previous month
gd: Am mìos roimhe

en: Next month
gd: An ath mhìos

en: Week %V
gd: Seachdain %V

en: No Notifications
gd: Chan eil brath ann

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
gd: Chan eil “%s” a’ freagairt.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
gd: Faodaidh tu feitheamh greis gus an lean seo air adhart no sparradh air an aplacaid gum fàg i gu lèir.

en: Force Quit
gd: Spàrr fàgail air

en: Wait
gd: Fuirich air

en: External drive connected
gd: Chaidh draibh on taobh a-muigh a cheangal

en: External drive disconnected
gd: Chaidh draibh on taobh a-muigh a dhì-cheangal

en: Open with %s
gd: Fosgail le %s

en: Connect
gd: Ceangail

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
gd: Tha feum air faclan-faire no iuchraichean crioptachaidh gus an lìonra uèirleas “%s” inntrigeadh.

en: Wired 802.1X authentication
gd: Dearbhadh Wired 802.1X

en: DSL authentication
gd: Dearbhadh DSL

en: PIN code required
gd: Tha feum air còd PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
gd: Tha feum air còd PIN airson an uidheim mobile banna-leathainn

en: A password is required to connect to “%s”.
gd: Tha feum air facal-faire airson ceangal ri “%s”.

en: Network Manager
gd: Manaidsear nan lìonra

en: Authentication Required
gd: Tha feum air dearbhadh

en: Administrator
gd: Rianaire

en: Authenticate
gd: Dearbhaich

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
gd: Tha sinn duilich ach cha do dh’obraich sin. Am feuch thu ris a-rithist?

en: %s is now known as %s
gd: Thug %s %s air

en: Windows
gd: Uinneagan

en: Show Applications
gd: Seall na h-aplacaidean

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
gd: Deas-bhòrd

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
gd: %A %e %B %Y

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
gd: Fad an latha

en: No Events
gd: Chan eil tachartas ann

en: Add world clocks…
gd: Cuir uaireadairean an t-saoghail ris…

en: World Clocks
gd: Uaireadairean an t-saoghail

en: Loading…
gd: ’Ga luchdadh…

en: Go online for weather information
gd: Rach air loidhne airson fiosrachadh mun aimsir

en: Weather information is currently unavailable
gd: Chan eil fiosrachadh mun aimsir ri fhaighinn an-dràsta

en: Weather
gd: An aimsir

[ctx: title]
en: Log Out %s
gd: Clàraich a-mach %s

[ctx: title]
en: Log Out
gd: Clàraich a-mach

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
gd[0]: Thèid %s a chlàradh a-mach gu fèin-obrachail an ceann %d diog.
gd[1]: Thèid %s a chlàradh a-mach gu fèin-obrachail an ceann %d dhiog.
gd[2]: Thèid %s a chlàradh a-mach gu fèin-obrachail an ceann %d diogan.
gd[3]: Thèid %s a chlàradh a-mach gu fèin-obrachail an ceann %d diog.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
gd[0]: Thèid thu a chlàradh a-mach gu fèin-obrachail an ceann %d diog.
gd[1]: Thèid thu a chlàradh a-mach gu fèin-obrachail an ceann %d dhiog.
gd[2]: Thèid thu a chlàradh a-mach gu fèin-obrachail an ceann %d diogan.
gd[3]: Thèid thu a chlàradh a-mach gu fèin-obrachail an ceann %d diog.

[ctx: button]
en: Log Out
gd: Clàraich a-mach

[ctx: title]
en: Power Off
gd: Cuir dheth

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
gd: Stàlaich na h-ùrachaidhean ⁊ cuir dheth

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
gd[0]: Thèid an siostam a chur dheth gu fèin-obrachail an ceann %d diog.
gd[1]: Thèid an siostam a chur dheth gu fèin-obrachail an ceann %d dhiog.
gd[2]: Thèid an siostam a chur dheth gu fèin-obrachail an ceann %d diogan.
gd[3]: Thèid an siostam a chur dheth gu fèin-obrachail an ceann %d diog.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
gd: Stàlaich na h-ùrachaidhean bathair-bhog a tha a’ feitheamh

[ctx: button]
en: Power Off
gd: Cuir dheth

[ctx: title]
en: Restart
gd: Ath-thòisich

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
gd[0]: Thèid an siostam a thòiseachadh às ùr gu fèin-obrachail an ceann %d diog.
gd[1]: Thèid an siostam a thòiseachadh às ùr gu fèin-obrachail an ceann %d dhiog.
gd[2]: Thèid an siostam a thòiseachadh às ùr gu fèin-obrachail an ceann %d diogan.
gd[3]: Thèid an siostam a thòiseachadh às ùr gu fèin-obrachail an ceann %d diog.

[ctx: button]
en: Restart
gd: Ath-thòisich

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
gd: Ath-thòisich ⁊ stàlaich na h-ùrachaidhean

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
gd[0]: Tòisichidh an siostam às ùr is stàlaichidh e ùrachaidhean gu fèin-obrachail an ceann %d diog.
gd[1]: Tòisichidh an siostam às ùr is stàlaichidh e ùrachaidhean gu fèin-obrachail an ceann %d dhiog.
gd[2]: Tòisichidh an siostam às ùr is stàlaichidh e ùrachaidhean gu fèin-obrachail an ceann %d diogan.
gd[3]: Tòisichidh an siostam às ùr is stàlaichidh e ùrachaidhean gu fèin-obrachail an ceann %d diog.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
gd: Ath-thòisich ⁊ stàlaich

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
gd: Stàlaich ⁊ cuir dheth

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
gd: Dùin sìos nuair a bhios na h-ùrachaidhean air an stàladh

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
gd: Ath-thòisich ⁊ stàlaich an t-àrdachadh

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
gd: Thèid %s %s a stàladh às dèidh an ath-thòiseachaidh. Dh’fhaoidte gun doir e fada an t-àrdachadh a stàladh: dèan cinnteach gun do rinn thu lethbhreac-glèidhidh agus gu bheil an coimpiutair ceangailte ri bun-dealain.

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
gd: %s (cèin)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
gd: %s (consoil)

en: Install
gd: Stàlaich

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
gd: A bheil thu airson “%s” a luchdadh a-nuas is a stàladh o extensions.gnome.org?

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
gd: ’S urrainn dut na h-ath-ghoiridean aiseag ’s tu a’ brùthadh air %s.

en: Deny
gd: Diùlt

en: Allow
gd: Ceadaich

en: Slow Keys Turned On
gd: Tha na h-iuchraichean slaodach air

en: Slow Keys Turned Off
gd: Tha na h-iuchraichean slaodach dheth

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
gd: Chum thu sìos an iuchair Shift fad 8 diogan. Seo an ath-ghoirid airson gleus nan iuchraichean slaodach agus tha buaidh aige air an dòigh air a dh’obraicheas am meur-chlàr agad.

en: Sticky Keys Turned On
gd: Tha na h-iuchraichean steigeach air

en: Sticky Keys Turned Off
gd: Tha na h-iuchraichean steigeach dheth

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
gd: Bhrùth thu an iuchair Shift 5 tursan às dèidh a chèile. Seo an ath-ghoirid airson gleus nan iuchraichean steigeach agus tha buaidh aige air an dòigh air a dh’obraicheas am meur-chlàr agad.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
gd: Bhrùth thu dà iuchair aig an aon àm no bhrùth thu an iuchair Shift 5 tursan às dèidh a chèile. Cuiridh seo dheth gleus nan iuchraichean steigeach agus tha buaidh aige air an dòigh air a dh’obraicheas am meur-chlàr agad.

en: Leave On
gd: Fàg air

en: Turn On
gd: Cuir air

en: Turn Off
gd: Cuir dheth

en: Leave Off
gd: Fàg dheth

en: Region & Language Settings
gd: Roghainnean roinn-dùthcha ⁊ cànain

en: No extensions installed
gd: Cha deach leudachan a stàladh

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
gd: Cha robh mearachd sam bith aig %s.

en: Hide Errors
gd: Falaich na mearachdan

en: Show Errors
gd: Seall na mearachdan

en: Enabled
gd: An comas

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
gd: À comas

en: Error
gd: Mearachd

en: Out of date
gd: Ro shean

en: Downloading
gd: ’Ga luchdadh a-nuas

en: View Source
gd: Seall am bun-tùs

en: Web Page
gd: Duilleag-lìn

en: Undo
gd: Neo-dhèan

en: System Information
gd: Fiosrachadh an t-siostaim

en: Unknown artist
gd: Chan eil fhios cò an neach-ciùil

en: Unknown title
gd: Chan eil fhios dè an tiotal

en: Applications
gd: Aplacaidean

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
gd: Foir-shealladh

en: New shortcut…
gd: Ath-ghoirid ùr…

en: Application defined
gd: A-rèir na h-aplacaid

en: Show on-screen help
gd: Seall a’ chobhair air an sgrìn

en: Switch monitor
gd: Gearr leum gu monatair eile

en: Assign keystroke
gd: Sònraich buille-iuchrach dha

en: Done
gd: Deiseil

en: Edit…
gd: Deasaich…

en: None
gd: Chan eil gin

en: Press a button to configure
gd: Brùth air putan gus a rèiteachadh

en: Press Esc to exit
gd: Brùth air Esc airson fàgail

en: Press any key to exit
gd: Brùth air iuchair sam bith airson fàgail

en: Activities
gd: Gnìomhachdan

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
gd: An siostam

en: Top Bar
gd: Bàr a’ bharra

en: Restart is not available on Wayland
gd: Chan eil ath-thòiseachadh ri làimh air Wayland

en: Restarting…
gd: ’Ga ath-thòiseachadh…

en: GNOME needs to lock the screen
gd: Feumaidh GNOME an sgrìn a ghlasadh

note: We could not become modal, so we can't activate the screenshield. The user is probably very upset at this point, but any application using global grabs is broken Just tell them to stop using this app XXX: another option is to kick the user into the gdm login screen, where we're not affected by grabs
en: Unable to lock
gd: Cha ghabh a ghlasadh

en: Lock was blocked by an application
gd: Chaidh a’ ghlas a bhacadh le aplacaid

en: Searching…
gd: ’Ga lorg…

en: No results.
gd: Chan eil toradh ann.

en: %d more | %d more
gd[0]: %d a bharrachd
gd[1]: %d a bharrachd
gd[2]: %d a bharrachd
gd[3]: %d a bharrachd

en: Search
gd: Lorg

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Paste
gd: Cuir ann

en: Show Text
gd: Seall an teacsa

en: Hide Text
gd: Falaich an teacsa

en: Remember Password
gd: Cuimhnich am facal-faire

en: Unlock
gd: Neo-ghlais

en: Accessibility
gd: So-ruigsinneachd

en: High Contrast
gd: Iomsgaradh àrd

en: Zoom
gd: Sùm

en: Screen Reader
gd: Leughadair sgrìn

en: Screen Keyboard
gd: Meur-chlàr air an sgrìn

en: Visual Alerts
gd: Rabhaidhean lèirsinneach

en: Sticky Keys
gd: Iuchraichean steigeach

en: Slow Keys
gd: Iuchraichean slaodach

en: Bounce Keys
gd: Iuchraichean bocaidh

en: Mouse Keys
gd: Iuchraichean an luch-chlàir

en: Large Text
gd: Teacsa mòr

en: Bluetooth Settings
gd: Roghainnean Bluetooth

note: Translators: this is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
gd[0]: %d uidheam ceangailte
gd[1]: %d uidheam ceangailte
gd[2]: %d uidheaman ceangailte
gd[3]: %d uidheam ceangailte

en: Brightness
gd: Soilleireachd

en: Keyboard
gd: Meur-chlàr

en: Show Keyboard Layout
gd: Seall co-dhealbhachd a’ mheur-chlàir

en: Location Enabled
gd: Tha an t-ionad an comas

en: Disable
gd: Cuir à comas

en: Privacy Settings
gd: Roghainnean na prìobhaideachd

en: Location In Use
gd: Tha an t-ionad ’ga chleachdadh

en: Location Disabled
gd: Tha an t-ionad à comas

en: Enable
gd: Cuir an comas

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
gd: ’S urrainn dhut inntrigeadh an ionaid atharrachadh uair sam bith ann an roghainnean na prìobhaideachd.

en: <unknown>
gd: <neo-aithnichte>

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Off
gd: Tha %s dheth

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connected
gd: Ceangailte ri %s

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu); %s is a network identifier
en: %s Unmanaged
gd: Chan eil %s ‘ga stiùireadh

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Disconnecting
gd: A’ dì-cheangal o %s

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connecting
gd: A’ ceangal ri %s

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password; %s is a network identifier
en: %s Requires Authentication
gd: Tha %s ag iarraidh dearbhadh

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing; %s is a network identifier
en: Firmware Missing For %s
gd: Tha bathar-an-sàs a dhìth air %s

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage; %s is a network identifier
en: %s Unavailable
gd: Chan eil %s ri fhaighinn

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connection Failed
gd: Cha deach leinn ceangal ri %s

en: Wired Settings
gd: Roghainnean le uèir

en: Mobile Broadband Settings
gd: Roghainnean banna-leathainn mobile

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hardware Disabled
gd: Tha bathar-cruaidh %s à comas

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated because it's disabled by rfkill (airplane mode); %s is a network identifier
en: %s Disabled
gd: Tha %s à comas

en: Connect to Internet
gd: Ceangail ris an eadar-lìon

en: Airplane Mode is On
gd: Tha am modh itealain air

en: Wi-Fi is disabled when airplane mode is on.
gd: Tha WiFi à comas fhad ’s a tha am modh itealain air.

en: Turn Off Airplane Mode
gd: Cuir am modh itealain dheth

en: Wi-Fi is Off
gd: Tha WiFi dheth

en: Wi-Fi needs to be turned on in order to connect to a network.
gd: Feumaidh tu WiFi a chur air gus ceangal ri lìonra.

en: Turn On Wi-Fi
gd: Cuir WiFi air

en: Wi-Fi Networks
gd: Lìonraidhean WiFi

en: Select a network
gd: Tagh lìonra

en: No Networks
gd: Chan eil lìonra ann

en: Use hardware switch to turn off
gd: Cleachd suidse bathair-chruaidh gus a chur dheth

en: Select Network
gd: Tagh lìonra

en: Wi-Fi Settings
gd: Roghainnean WiFi

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot Active
gd: Tha hotspot %s gnìomhach

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Not Connected
gd: Chan eil %s ceangailte

en: connecting…
gd: a’ dèanamh ceangal…

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
gd: tha feum air dearbhadh

en: connection failed
gd: dh’fhàillig leis a’ cheangal

en: VPN Settings
gd: Roghainnean VPN

en: VPN Off
gd: Tha VPN dheth

en: Network Settings
gd: Roghainnean an lìonraidh

en: %s Wired Connection | %s Wired Connections
gd[0]: %s cheangal uèirichte
gd[1]: %s cheangal uèirichte
gd[2]: %s ceanglaichean uèirichte
gd[3]: %s ceangal uèirichte

en: %s Wi-Fi Connection | %s Wi-Fi Connections
gd[0]: %s cheangal WiFi
gd[1]: %s cheangal WiFi
gd[2]: %s ceanglaichean WiFi
gd[3]: %s ceangal WiFi

en: %s Modem Connection | %s Modem Connections
gd[0]: %s cheangal mòdaim
gd[1]: %s cheangal mòdaim
gd[2]: %s ceanglaichean mòdaim
gd[3]: %s ceangal mòdaim

en: Connection failed
gd: Dh’fhàillig leis a’ cheangal

en: Activation of network connection failed
gd: Dh’fhàillig gnìomhachadh a’ cheangail ris an lìonra

en: Night Light Disabled
gd: Tha an solas-oidhche à comas

en: Night Light On
gd: Tha an solas-oidhche air

en: Resume
gd: Lean air

en: Disable Until Tomorrow
gd: Cuir à comas gus a-màireach

en: Power Settings
gd: Roghainnean na cumhachd

en: Fully Charged
gd: Air a làn-teàirrdseadh

note: 0 is reported when UPower does not have enough data to estimate battery life
en: Estimating…
gd: ’Ga thuairmeas…

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %d∶%02d Remaining (%d %%)
gd: %d∶%02d air fhàgail (%d%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %d∶%02d Until Full (%d %%)
gd: %d∶%02d gus am bi e làn (%d%%)

note: The icon label
en: %d %%
gd: %d%%

en: Screen is Being Shared
gd: Tha an sgrìn ’ga cho-roinneadh

en: Turn off
gd: Cuir dheth

note: The menu only appears when airplane mode is on, so just statically build it as if it was on, rather than dynamically changing the menu contents.
en: Airplane Mode On
gd: Tha am modh itealain air

en: Lock
gd: Glais

en: Suspend
gd: Cuir ’na dhàil

en: Log Out
gd: Clàraich a-mach

en: Unknown Thunderbolt device
gd: Uidheam Thunderbolt nach aithne dhuinn

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
gd: Mhothaich sinn do dh’uidheam ùr fhad ’s an robh thu air falbh. Bris an ceangal is ceangail an uidheam a-rithist gus a chleachdadh.

en: Thunderbolt authorization error
gd: Mearachd dearbhadh Thunderbolt

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an t-uidheam Thunderbolt ùghdarrachadh: %s

en: Volume changed
gd: Dh’atharraich àirde na fuaime

en: Volume
gd: Àirde na fuaime

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
gd: Sgàthanaich

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
gd: Cuir iad còmhla

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
gd: Taobh a-muigh a-mhàin

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
gd: ’Na bhroinn a-mhàin

en: Unlock Window
gd: Thoir a’ ghlas far na h-uinneige

en: Log in as another user
gd: Clàraich a-steach mar chleachdaiche eile

en: “%s” is ready
gd: Tha “%s” deiseil

en: Revert Settings
gd: Till na roghainnean

en: Keep Changes
gd: Cùm na h-atharraichean

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
gd[0]: Thèid na h-atharraichean air na roghainnean a thilleadh an ceann %d diog
gd[1]: Thèid na h-atharraichean air na roghainnean a thilleadh an ceann %d dhiog
gd[2]: Thèid na h-atharraichean air na roghainnean a thilleadh an ceann %d diogan
gd[3]: Thèid na h-atharraichean air na roghainnean a thilleadh an ceann %d diog

en: Maximize
gd: Làn-mheudaich

en: Move
gd: Gluais

en: Resize
gd: Ath-mheudaich

en: Move Titlebar Onscreen
gd: Gluais am bàr-tiotail air an sgrìn

en: Always on Top
gd: Air a’ bhàrr an-còmhnaidh

en: Always on Visible Workspace
gd: Air rùm-obrach a tha ri fhaicinn an-còmhnaidh

en: Move to Workspace Left
gd: Gluais dhan rùm-obrach air an taobh chlì

en: Move to Workspace Right
gd: Gluais dhan rùm-obrach air an taobh deas

en: Move to Workspace Up
gd: Gluais dhan rùm-obrach aig a’ bhàrr

en: Move to Workspace Down
gd: Gluais dhan rùm-obrach aig a’ bhonn

en: Move to Monitor Up
gd: Gluais dhan mhonatair aig a’ bhàrr

en: Move to Monitor Down
gd: Gluais dhan mhonatair aig a’ bhonn

en: Move to Monitor Left
gd: Gluais dhan mhonatair air an taobh chlì

en: Move to Monitor Right
gd: Gluais dhan mhonatair air an taobh deas

en: Close
gd: Dùin

en: Evolution Calendar
gd: Mìosachan Evolution

en: Print version
gd: Seall an tionndadh

en: Mode used by GDM for login screen
gd: Am modh a chleachdas GDM airson na sgrìn clàraidh a-steach

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
gd: Cleachd modh sònraichte airson na sgrìn clàraidh a-steach, can “gdm”

en: List possible modes
gd: Seall na modhan a tha ann

[ctx: program]
en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Failed to launch “%s”
gd: Cha b’ urrainn dhuinn “%s” a chur gu dol

en: Passwords do not match.
gd: Chan eil an dà fhacal-faire co-ionann.

en: Password cannot be blank
gd: Chan fhaod am facal-faire a bhith bàn

en: Authentication dialog was dismissed by the user
gd: Leig an cleachdaiche an dearbhadh seachad

en: Configure GNOME Shell Extensions
gd: Rèitich leudachain Slige GNOME

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
gd[0]: %u às-chur
gd[1]: %u às-chur
gd[2]: %u às-chuir
gd[3]: %u às-chur

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
gd[0]: %u ion-chur
gd[1]: %u ion-chur
gd[2]: %u ion-chuir
gd[3]: %u ion-chur

en: System Sounds
gd: Fuaimean an t-siostaim
