gnome-shell master - en to eo translation catalogue (598 entries)

en: Launchers
eo: Lanĉiloj

en: Activate favorite app 1
eo: Aktivigi ŝatatan aplikaĵon 1

en: Activate favorite app 2
eo: Aktivigi ŝatatan aplikaĵon 2

en: Activate favorite app 3
eo: Aktivigi ŝatatan aplikaĵon 3

en: Activate favorite app 4
eo: Aktivigi ŝatatan aplikaĵon 4

en: Activate favorite app 5
eo: Aktivigi ŝatatan aplikaĵon 5

en: Activate favorite app 6
eo: Aktivigi ŝatatan aplikaĵon 6

en: Activate favorite app 7
eo: Aktivigi ŝatatan aplikaĵon 7

en: Activate favorite app 8
eo: Aktivigi ŝatatan aplikaĵon 8

en: Activate favorite app 9
eo: Aktivigi ŝatatan aplikaĵon 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
eo: Ekrankopioj

en: Take a screenshot interactively
eo: Fari ekrankopion interage

en: Take a screenshot
eo: Fari ekrankopion

en: Take a screenshot of a window
eo: Fari ekrankopion de fenestro

en: Record a screencast interactively
eo: Registri ekranregistraĵon interage

en: System
eo: Sistemo

en: Show the notification list
eo: Montri la sciig-liston

en: Open the quick settings menu
eo: Malfermi la menuon de rapidaj agordoj

en: Focus the active notification
eo: Fokusi la aktivan sciigon

en: Show the overview
eo: Montri la superrigardon

en: Show all apps
eo: Montri ĉiujn aplikaĵojn

en: GNOME Shell
eo: GNOME-ŝelo

en: Window management and application launching
eo: Fenestroadministrado kaj aplikaĵo-lanĉado

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
eo: Ŝalti internajn ilojn por programistoj kaj testantoj per Alt+F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
eo: Permesas aliron al interna sencimigaj kaj kontroladaj iloj uzante la Alt+F2-dialogon.

en: UUIDs of extensions to enable
eo: UUID-oj de ŝaltendaj kromprogramoj

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
eo: GNOME-ŝelaj kromprogramoj havas UUID-atributon; ĉi tiu ŝlosilo listigas kromprogramojn kiuj devus ŝargitiĝi. Iu ajn kromprogramo kiu volas esti ŝargita devas esti en ĉi tiu listo. Vi povas ankaŭ ŝanĝi ĉi tiun liston per la ‘EnableExtension’- kaj ‘DisableExtension’ D-Bus-metodoj sur org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
eo: UUID-oj de la etendaĵoj kiuj estu tuje ĉesigitaj

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
eo: GNOME-ŝelaj kromprogramoj havas UUID-atributon; ĉi tiu ŝlosilo listigas etendaĵojn kiuj estu malŝaltitaj, eĉ se ili estas ŝargita de la nuna reĝimo. Vi povas ankaŭ ŝanĝi ĉi tiun liston per la ‘EnableExtension’- kaj ‘DisableExtension’ D-Bus-metodoj sur org.gnome.Shell. Ĉi tiu ŝlosilo superas la “enabled-extensions”-agordon.

en: Disable user extensions
eo: Malŝalti uzanto-etendaĵon

en: Disables the validation of extension version compatibility
eo: Malŝaltas la validigadon de kromprogramversia kongrueco

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
eo: GNOME-ŝelo nur ŝargos kromprogramojn, kiuj asertas subteni la aktualan rulantan version. Ŝaltante tiun ĉi opcion, oni malŝaltas tiun kontrolon kaj ŝargos ĉiujn kromprogramojn, sendepende de la versioj, ke tiuj kromprogramoj asertas subteni.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
eo: Listo de la identiloj de la labortablaj dosieroj por preferataj aplikaĵoj

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
eo: La aplikaĵoj kiuj korespondas al tiuj identigiloj estos montrita en la areo de la preferataj aplikaĵoj.

en: History for command (Alt-F2) dialog
eo: Historio de la komando-dialogo (Alt+F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
eo: Historio de la dialogo de ‘looking glass’

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
eo: Ĉiam montri la menueron “Adiaŭi” en la uzanto-menuo.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo transpasas la aŭtomatan kaŝon de la menuero “Adiaŭi” por unu-uzantulaj, unu-seancaj situacioj.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
eo: Ĉu memorigi pasvorton por surmeti ĉifritajn aŭ forajn dosiersistemojn

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
eo: La ŝelo petos pasvorton kiam ĉifrita aparato aŭ defora dosiersistemo estas surmetata. Se la pasvorto konserveblas por estonta uzo, “Memorigi pasvorton” markobutono montritos. Ĉi ŝlosilo agordas la implicitan staton de la markobutono.

en: Keybinding to shift between overview states
eo: Klavkombino por ŝanĝi inter superrigardaj ŝtatoj

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
eo: Klavkombino por ŝanĝi inter sesio, fenestro-elektilo kaj aplika krado

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
eo: Klavkombino por ŝanĝi inter aplika krado, fenestra elekto kaj sesio

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
eo: Klavkombino por malfermi la vidon “Montri aplikaĵojn”

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
eo: Klavkombino por malfermi la vidon “Montri aplikaĵojn” de la Agoj-Superrigardo.

en: Keybinding to open the overview
eo: Klavkombino por malfermi la superrigardon

en: Keybinding to open the Activities Overview.
eo: Klavkombino por malfermi la Agoj-Superrigardon.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
eo: Klavkombino por baskuligi la videblecon de la sciigolisto

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
eo: Klavkombino por baskuligi la videblecon de la sciigolisto.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
eo: Klavkombino por ŝanĝi la menuon de rapidaj agordoj

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
eo: Klavkombino por ŝanĝi la menuon de rapidaj agordoj.

en: Keybinding to focus the active notification
eo: Klavkombino por fokusi la aktivan sciigon

en: Keybinding to focus the active notification.
eo: Klavkombino por fokusi la aktivan sciigon.

en: Switch to application 1
eo: Ŝanĝi al aplikaĵo 1

en: Switch to application 2
eo: Ŝanĝi al aplikaĵo 2

en: Switch to application 3
eo: Ŝanĝi al aplikaĵo 3

en: Switch to application 4
eo: Ŝanĝi al aplikaĵo 4

en: Switch to application 5
eo: Ŝanĝi al aplikaĵo 5

en: Switch to application 6
eo: Ŝanĝi al aplikaĵo 6

en: Switch to application 7
eo: Ŝanĝi al aplikaĵo 7

en: Switch to application 8
eo: Ŝanĝi al aplikaĵo 8

en: Switch to application 9
eo: Ŝanĝi al aplikaĵo 9

en: Limit switcher to current workspace.
eo: Limigi ŝaltilon al aktuala laborspaco.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
eo: Se vera, nur aplikaĵoj, kiuj havas fenestrojn en la aktuala laborspaco, estas montritaj en la ŝaltilo. Alimaniere, ĉiuj aplikaĵoj estas inkluzivitaj.

en: The application icon mode.
eo: La aplikaĵo bildsimbola reĝimo.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
eo: Agordas kiel la fenestro montritas en la ŝaltilo. Eblaj valoroj estas “thumbnail-only” (nur bildeto), “app-icon-only” (nur aplikaĵa bildsimbolo) aŭ “both” (ambaŭ).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
eo: Se vera, nur fenestroj de la nuna laborspaco estas montrataj en la ŝaltilo. Alimaniere, ĉiuj fenestroj estas inkluzivitaj.

en: Locations
eo: Lokoj

en: The locations to show in world clocks
eo: La montrendaj lokoj en mondohorloĝoj

en: Automatic location
eo: Aŭtomata loko

en: Location
eo: Loko

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
eo: Etendaĵoj

en: Network Login
eo: Reta saluto

en: Something’s gone wrong
eo: Io fiaskis

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
eo: Ni pardonpetas, sed estis problemo: la agordoj de ĉi tiu etendaĵo ne montreblas. Ni rekomendas, ke vi raportu la problemon al la aŭtoroj de la etendaĵo.

en: Technical Details
eo: Teĥnikaj detaloj

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Visit extension homepage
eo: Viziti hejmpaĝon de etendaĵo

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Password
eo: Pasvorto

en: Choose Session
eo: Elekti seancon

en: Not listed?
eo: Ĉu ne en listo?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
eo: (ekzemple, uzanto aŭ %s)

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Login Window
eo: Salutfenestro

en: Authentication error
eo: Aŭtentigo-eraro

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
eo: (aŭ pasu fingron trans legilo)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
eo: (aŭ metu fingron sur legilo)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
eo: Malŝalti

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
eo: malŝalti;sistemfermo;paŭzigi;haltigi

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
eo: Restartigi

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
eo: restartigi;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
eo: Ŝlosi ekranon

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
eo: ŝlosa ekrano

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
eo: Adiaŭi

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
eo: adiaŭi;elsaluti

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
eo: Halteti

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
eo: halteti;dormi;dormeti

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
eo: Ŝanĝi uzanton

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
eo: ŝanĝi uzanton

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
eo: ŝlosekrana orientiĝo;malŝlosekrana orientiĝo;ekrano;rotacio

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
eo: Fari ekrankopion

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
eo: ekrankopio;ekranregistraĵo;kapti;registri

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
eo: Malŝlosi ekranan orientiĝon

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
eo: Ŝlosi ekranan orientiĝon

en: Command not found
eo: Komando ne trovita

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
eo: Ne eblis analizi komandon:

en: Execution of “%s” failed:
eo: Plenumo de “%s” malsukcesis:

en: Just now
eo: Ĵus

en: %d minute ago | %d minutes ago
eo[0]: Antaŭ %d minuto
eo[1]: Antaŭ %d minutoj

en: %d hour ago | %d hours ago
eo[0]: Antaŭ %d horo
eo[1]: Antaŭ %d horoj

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: %d day ago | %d days ago
eo[0]: Antaŭ %d tago
eo[1]: Antaŭ %d tagoj

en: %d week ago | %d weeks ago
eo[0]: Antau %d semajno
eo[1]: Antau %d semajnoj

en: %d month ago | %d months ago
eo[0]: Antaŭ %d monato
eo[1]: Antaŭ %d monatoj

en: %d year ago | %d years ago
eo[0]: Antaŭ %d jaro
eo[1]: Antaŭ %d jaroj

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
eo: Hieraŭ, %H∶%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
eo: %-d-a de %B, %H∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
eo: %-d-a de %B %Y, %H∶%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
eo: Hieraŭ, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
eo: %-d-a de %B, %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
eo: %-d-a de %B %Y, %l∶%M %p

en: Your connection seems to be secure
eo: Via konekto ŝajnas sekure

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
eo: Via konekto al ĉi tiu retkapetja salutado ne estas sekura. Pasvortojn kaj aliajn informojn, kiujn vi enigas en ĉi tiu paĝo, apudaj aliuloj povas vidi.

en: Hotspot Login
eo: Retkapteja salutado

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
eo: Rifuzi

en: Allow
eo: Akcepti

en: Unnamed Folder
eo: Sennoma dosierujo

en: %s has been pinned to the dash.
eo: %s fiksiĝis al la doko.

en: %s has been unpinned from the dash.
eo: %s malfiksiĝis de la doko.

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
eo: Malfermaj fenestroj

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: App Details
eo: Detaloj de aplikaĵo

en: Quit
eo: Ĉesi

en: Unpin
eo: Malfiksi

en: Pin to Dash
eo: Fiksi al doko

en: Launch using Integrated Graphics Card
eo: Lanĉi uzante integritan vidkarton

en: Launch using Discrete Graphics Card
eo: Lanĉi uzante dediĉitan vidkarton

en: Select Audio Device
eo: Elekti sonaparaton

en: Sound Settings
eo: Sonagordoj

en: Headphones
eo: Kapaŭskultilo

en: Headset
eo: Kaptelefono

en: Microphone
eo: Mikrofono

en: Change Background…
eo: Ŝanĝi ekranfonon…

en: Display Settings
eo: Ekran-agordoj

en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
eo: D

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
eo: L

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
eo: M

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
eo: M

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
eo: Ĵ

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
eo: V

en: Previous month
eo: Antaŭa monato

en: Next month
eo: Sekva monato

[ctx: date day number format]
en: %d
eo: %-d

en: Week %V
eo: Semajno %V

en: No Notifications
eo: Neniu sciigo

en: Do Not Disturb
eo: Ne interrompu

en: Clear
eo: Vakigi

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
eo: “%s” ne respondas.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
eo: Vi povas atendi kelkajn momentojn por ke ĝi daŭrigu aŭ devigi ke la aplikaĵo ĉesu.

en: Force Quit
eo: Devige ĉesigi

en: Wait
eo: Atendi

en: External drive connected
eo: Ekstera disko konektitas

en: External drive disconnected
eo: Ekstera disko malkonektitas

en: Unable to unlock volume
eo: Ne eblas malŝlosi datumportilon

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
eo: La instalita versio de udisks ne subtenas la PIM-agordon

en: Open with %s
eo: Malfermi per %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router.
eo: Alternative vi povas konekti per premi la “WPS”-butonon de via enkursigilo.

en: Connect
eo: Konekti

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Private key password
eo: Pasvorto por privata ŝlosilo

en: Identity
eo: Identeco

en: Service
eo: Servo

en: Authentication required
eo: Aŭtentokontrolo estas bezonata

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
eo: Pasvortoj aŭ ĉifro-ŝlosiloj estas necesaj por aliro al sendrata reto “%s”.

en: Wired 802.1X authentication
eo: Dratita 802.1X aŭtentokontrolo

en: Network name
eo: Reta nomo

en: DSL authentication
eo: DSL-a aŭtentokontrolo

en: PIN code required
eo: PIN-kodo bezonata

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
eo: PIN-kodo necesas por la portebla larĝkapacita aparato

en: A password is required to connect to “%s”.
eo: Pasvorto necesas por konekti al “%s”.

en: Network Manager
eo: Retadministrilo

en: VPN password
eo: VPR-Pasvorto

en: Authentication Required
eo: Aŭtentigo bezonata

en: Administrator
eo: Administranto

en: Authenticate
eo: Aŭtentigi

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
eo: Pardonon, tio ne funkciis. Bonvolu provi denove.

en: %s is now known as %s
eo: %s estas nun konata kiel %s

en: Windows
eo: Fenestroj

en: Show Apps
eo: Montri aplikaĵojn

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
eo: Doko

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
eo: %-d-a de %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
eo: %A, %-d-a de %B %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
eo: %-d-a de %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
eo: %-d-a de %B %Y

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Tomorrow
eo: Morgaŭ

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
eo: Tuttaga

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
eo: %d/%m

en: No Events
eo: Neniu evento

en: Add world clocks…
eo: Aldoni mondajn horloĝojn…

en: World Clocks
eo: Mondaj horloĝoj

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: Go online for weather information
eo: Enretigi por veterinformoj

en: Weather information is currently unavailable
eo: Veterinformoj ĉimomente nehaveblas

en: Weather
eo: Vetero

en: Select weather location…
eo: Elekti veteran lokon…

[ctx: title]
en: Log Out %s
eo: Adiaŭi %s

[ctx: title]
en: Log Out
eo: Adiaŭi

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
eo[0]: %s aŭtomate adiaŭos post %d sekundo.
eo[1]: %s aŭtomate adiaŭos post %d sekundoj.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
eo[0]: Vi aŭtomate adiaŭos post %d sekundo.
eo[1]: Vi aŭtomate adiaŭos post %d sekundoj.

[ctx: button]
en: Log Out
eo: Adiaŭi

[ctx: title]
en: Power Off
eo: Malŝalti

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
eo: Instali ĝisdatigojn & malŝalti

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
eo[0]: La sistemo aŭtomate malŝaltiĝos post %d sekundo.
eo[1]: La sistemo aŭtomate malŝaltiĝos post %d sekundoj.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
eo: Instali okazontajn ĝisdatigojn

[ctx: button]
en: Power Off
eo: Malŝalti

[ctx: title]
en: Restart
eo: Restartigi

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
eo: Instali ĝisdatigojn & restartigi

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
eo[0]: La sistemo aŭtomate restartiĝos post %d sekundo.
eo[1]: La sistemo aŭtomate restartiĝos post %d sekundoj.

[ctx: button]
en: Restart
eo: Restartigi

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
eo: Restartigi & instali ĝisdatigojn

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
eo[0]: La sistemo aŭtomate restartiĝos kaj instalos ĝisdatigojn post %d sekundo.
eo[1]: La sistemo aŭtomate restartiĝos kaj instalos ĝisdatigojn post %d sekundoj.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
eo: Restartigi &amp; instali

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
eo: Instali &amp; malŝalti

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
eo: Malŝalti post instalado de ĝisdatigoj

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
eo: Restarti & instali ĝisdatigon

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
eo: %s %s instaliĝos post restarto. Instalado de tiu ĝisdatigo povas daŭri longe: certigu, ke viaj datumoj sekurkopiiĝis kaj via komputilo konektiĝis.

en: Low battery power: please plug in before installing updates.
eo: Uzante baterielektron: bonvolu konekti antaŭ ol instali ĝisdatigojn.

en: Some applications are busy or have unsaved work
eo: Iuj aplikaĵoj okupitas aŭ havas nekonservitan laboron

en: Other users are logged in
eo: Aliaj uzantoj estas salutitaj

[ctx: button]
en: Boot Options
eo: Startigaj opcioj

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
eo: %s (defora)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
eo: %s (konzolo)

en: Install
eo: Instali

en: Install Extension
eo: Instali etendaĵon

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
eo: Ĉu elŝuti kaj instali “%s” de extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
eo: Ĝisdatigoj de etendaĵoj disponeblas

en: Extension updates are ready to be installed.
eo: Ĝisdatigoj de etendaĵoj pretas por instalado.

en: Allow inhibiting shortcuts
eo: Permesi malebligadon de klavkombinoj

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
eo: La aplikaĵo %s volas malebligi klavkombinojn

en: An app wants to inhibit shortcuts
eo: Aplikaĵo volas malebligi klavkombinojn

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
eo: Vi povas restaŭri klavkombinojn per premi %s.

en: Slow Keys Turned On
eo: Malrapidaj klavoj ŝaltitaj

en: Slow Keys Turned Off
eo: Malrapidaj klavoj malŝaltitaj

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eo: Vi premis la majuskligan klavon por 8 sekundoj. Ĉi tiu estas la klavkombino por la malrapidaj klavoj funkcio, kiu ŝanĝas la konduton de via klavaro.

en: Sticky Keys Turned On
eo: Fiksaj klavoj ŝaltitaj

en: Sticky Keys Turned Off
eo: Fiksaj klavoj malŝaltitaj

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eo: Vi premis la majuskligan klavon kvinfoje. Ĉi tiu estas la klavkombino por la fiksaj klavoj funkcio, kiu ŝanĝas la konduton de via klavaro.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eo: Vi premis du klavojn samtempe, aŭ premis la majuskligan klavon kvinfoje. Ĉi tiu malŝaltas la fiksaj klavoj funkcion, kiu ŝanĝas la konduton de via klavaro.

en: Leave On
eo: Lasi ŝaltita

en: Turn On
eo: Ŝalti

en: Turn Off
eo: Malŝalti

en: Leave Off
eo: Lasi malŝaltita

en: Keyboard Settings
eo: Agordoj de klavaro

en: No extensions installed
eo: Neniu kromprogramo instalita

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
eo: %s ne eligintaj ajnaj eraroj.

en: Hide Errors
eo: Kaŝi erarojn

en: Show Errors
eo: Montri erarojn

en: Enabled
eo: Enŝaltita

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
eo: Elŝaltita

en: Error
eo: Eraro

en: Out of date
eo: Neaktuala

en: Downloading
eo: Elŝutante

en: Disabling
eo: Malŝaltante

en: Enabling
eo: Ŝaltante

en: View Source
eo: Montri fonton

en: Web Page
eo: Retpaĝo

en: System was put in unsafe mode
eo: Sistemo estis metita en nesekuran reĝimon

en: Apps now have unrestricted access
eo: Aplikaĵoj nun havas senliman aliron

en: Undo
eo: Malfari

en: Logged in as a privileged user
eo: Saluti kiel privilegiulo

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
eo: Oni devus eviti ruli seancon kiel privilegiulo pro sekureco. Se eble, vi devus saluti kiel norma uzanto.

en: Screen Lock disabled
eo: Ekranŝlosado malŝaltita

en: Screen Locking requires the GNOME display manager.
eo: Ekranŝlosado bezonas la GNOME-ekranadministrilon.

en: System Information
eo: Sisteminformoj

en: Unknown artist
eo: Nekonata artisto

en: Unknown title
eo: Nekonata titolo

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
eo: Tajpu por serĉi

en: Apps
eo: Aplikaĵoj

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
eo: Superrigardo

en: New shortcut…
eo: Nova klavkombino…

en: App defined
eo: Aplikaĵo difinita

en: Show on-screen help
eo: Montri surekranan helpon

en: Switch monitor
eo: Ŝanĝi ekranon

en: Assign keystroke
eo: Asigni klavpremon

en: Done
eo: Plenumita

en: Edit…
eo: Redakti…

en: None
eo: Neniu

en: Press a button to configure
eo: Premu klavon por agordi

en: Press Esc to exit
eo: Premu Esk-klavon por ĉesi

en: Press any key to exit
eo: Premu iun ajn klavon por ĉesi

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
eo: Agoj

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
eo: Sistemo

en: Top Bar
eo: Supra breto

en: Open menu
eo: Malfermi menuon

en: Run a Command
eo: Ruli komandon

en: Press ESC to close
eo: Premu Esk-klavon por fermi

en: Restart is not available on Wayland
eo: Restartigado ne disponeblas sur Wayland

en: Restarting…
eo: Restartante…

en: GNOME needs to lock the screen
eo: GNOME bezonas ŝlosi la ekranon

en: Unable to lock
eo: Ne eblas ŝlosi

en: Lock was blocked by an app
eo: Ŝloso estis blokita de aplikaĵo

en: Selection
eo: Elekto

en: Area Selection
eo: Elekto de areo

en: Screen
eo: Ekrano

en: Screen Selection
eo: Elekto de ekrano

en: Window
eo: Fenestro

en: Window Selection
eo: Elekto de fenestro

note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
eo: Fari ekrankopion

en: Record Screen
eo: Registri ekranon

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
eo: Registri

en: Show Pointer
eo: Montri musmontrilon

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
eo: Ekranregistraĵoj

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
eo: Ekranregistraĵo de %d %t.webm

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
eo: Faris ekranregistraĵon

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
eo: Ekranregistraĵo ĉesis malatendite

note: Translators: notification source name.
en: Screenshot
eo: Ekrankopio

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video.
eo: Alklaku ĉi tie por vidi la videaĵon.

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
eo: Montri en Dosieroj

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot from %s
eo: Ekrankopio de %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
eo: Faris ekrankopion

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard.
eo: Vi povas alglui la bildon el la tondujo.

en: Screenshot taken
eo: Faris ekrankopion

en: Searching…
eo: Serĉante…

en: No results.
eo: Neniu rezulto.

en: %d more | %d more
eo[0]: %d pli
eo[1]: %d pli

en: Search
eo: Serĉi

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: Show Text
eo: Montri tekston

en: Hide Text
eo: Kaŝi tekston

en: Caps lock is on.
eo: Majuskla baskulo estas ŝaltita.

en: Hidden Volume
eo: Kaŝita datumportilo

en: Windows System Volume
eo: Datumportilo sistema de Vindozo

en: Uses Keyfiles
eo: Uzas ŝlosildosierojn

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead.
eo: Por malŝlosi datumportilon kiu uzas ŝlosildosierojn, anstataŭe uzu la <i>%s</i> programon.

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles.
eo: Vi bezonas eksteran ilon kiel <i>Diskoj</i> por malŝlosi volumon kiu uzas ŝlosildosierojn.

en: PIM Number
eo: PIM-numero

en: Remember Password
eo: Memorigi pasvorton

en: Unlock
eo: Malŝlosi

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
eo: Malfermi aplikaĵon %s

en: The PIM must be a number or empty.
eo: La PIM devas esti aŭ numero aŭ malplena.

en: Accessibility
eo: Atingeblo

en: High Contrast
eo: Alta kontrasto

en: Zoom
eo: Zomi

en: Screen Reader
eo: Ekrana legilo

en: Screen Keyboard
eo: Ekrana klavaro

en: Visual Alerts
eo: Vidaj avertoj

en: Sticky Keys
eo: Fiksaj klavoj

en: Slow Keys
eo: Malrapidaj klavoj

en: Bounce Keys
eo: Saltaj klavoj

en: Mouse Keys
eo: Musklavoj

en: Accessibility Settings
eo: Alireblecaj agordoj

en: Large Text
eo: Granda teksto

en: Auto Rotate
eo: Turni aŭtomate

[ctx: title]
en: Background Apps
eo: Fonaj aplikaĵoj

en: Apps known to be running without a window
eo: Aplikaĵoj konataj funkcii sen fenestro

en: App Settings
eo: Aplikaĵaj agordoj

en: No Background Apps
eo: Neniu fona aplikaĵo

en: %d Background App | %d Background Apps
eo[0]: %d fona aplikaĵo
eo[1]: %d fonaj aplikaĵoj

en: Keyboard Brightness
eo: Heleco de klavaro

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Low
eo: Malalta

en: High
eo: Alta

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Bluetooth
eo: Bludento

en: Bluetooth Settings
eo: Bludento-agordoj

en: No available or connected devices
eo: Neniu disponebla aŭ konektita aparato

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
eo: Ŝalti Bludenton por konekti al aparatoj

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
eo[0]: %d Konektita
eo[1]: %d Konektitaj

en: Brightness
eo: Brileco

en: Dark Style
eo: Malhela stilo

en: Single Click
eo: Unuklako

en: Double Click
eo: Duklako

en: Drag
eo: Tiro

en: Secondary Click
eo: Duaranga klako

en: Dwell Click
eo: Daŭra klako

en: Show Keyboard Layout
eo: Montri klavararanĝon

en: Allow location access
eo: Permesi atingon al via loko

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
eo: La aplikaĵo %s volas atingon al via loko

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
eo: Vi povas ŝangi atingon al via loko iam ajn en la privateco-agordoj.

en: Deny Access
eo: Rifuzi aliron

en: Grant Access
eo: Konsenti aliron

en: <unknown>
eo: <nekonata>

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
eo: Malkonekti %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
eo: Konekti al %s

en: Secure
eo: Sekura

en: Not secure
eo: Ne sekura

en: Signal strength %s%%
eo: Forteco de signalo %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
eo: %s retkaptejo

en: %d connected | %d connected
eo[0]: %d konektita
eo[1]: %d konektitaj

en: VPN
eo: VPR

en: VPN Settings
eo: VPR-agordoj

en: Wi–Fi
eo: Vifio

en: All Networks
eo: Ĉiuj retoj

en: Wired Connections
eo: Drataj konektoj

en: Wired Settings
eo: Drataj agordoj

en: Bluetooth Tethers
eo: Konektoj kunhavigitaj per Bludento

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
eo: Kunhavigi konekton

en: Mobile Connections
eo: Porteblaj konektoj

en: Mobile Broadband Settings
eo: Porteblaj larĝkapacitaj agordoj

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
eo: Portebla

en: Connection failed
eo: Konekto malsukcesis

en: Activation of network connection failed
eo: Aktivigo de reto-konekto malsukcesis

en: Night Light
eo: Noktlumo

[ctx: Power profile]
en: Performance
eo: Rendimenta

[ctx: Power profile]
en: Balanced
eo: Ekvilibra

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
eo: Energiŝpara

en: Power Mode
eo: Energia reĝimo

en: Power Settings
eo: Elektro-agordoj

en: Stop Screencast
eo: Ĉesigi ekranregistraĵon

en: Stop Screen Sharing
eo: Ĉesigi ekrankunhavigon

en: Airplane Mode
eo: Aviadila reĝimo

en: %d %%
eo: %d %%

en: Power Off Menu
eo: Malŝalta menuo

en: Suspend
eo: Halteti

en: Restart…
eo: Restartigi…

en: Power Off…
eo: Malŝalti…

en: Log Out…
eo: Adiaŭi…

en: Switch User…
eo: Ŝanĝi uzanton…

[ctx: action]
en: Lock Screen
eo: Ŝlosa ekrano

en: Unknown Thunderbolt device
eo: Nekonata Thunderbolt aparato

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
eo: Nova aparato detektiĝis kiam vi estis for. Bonvolu malkonekti kaj rekonekti vian aparaton por uzi ĝin.

en: Unauthorized Thunderbolt device
eo: Ne-aŭtentigita Thunderbolt aparato

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator.
eo: Detektis novan aparaton kiu bezonas aŭtentigon de administranto.

en: Thunderbolt authorization error
eo: Thunderbolt aŭtentiga eraro

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
eo: Ne povis aŭtentigi la Thunderbolt aparaton: %s

en: Volume changed
eo: Laŭteco ŝanĝita

en: Unmute
eo: Malsilentigi

en: Mute
eo: Silentigi

en: Volume
eo: Laŭteco

en: Sound Output
eo: Sona eligo

en: Sound Input
eo: Sona enigo

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
eo: Speguli

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
eo: Kunigi ekranojn

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
eo: Nur ekstera

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
eo: Nur integrita

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
eo: %A, %-d-a de %B

en: Swipe up to unlock
eo: Movi supren por malŝlosi

en: Click or press a key to unlock
eo: Klaku aŭ premi klavon por malŝlosi

en: Unlock Window
eo: Malŝlosi fenestron

en: Log in as another user
eo: Saluti kiel alia uzanto

en: Welcome to GNOME %s
eo: Bonvenon al GNOME %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour.
eo: Se vi volas kutimiĝi, prenu la rondvojaĝon.

en: No Thanks
eo: Ne, dankon

en: Take Tour
eo: Prenu la rondvojaĝon

en: “%s” is ready
eo: “%s” pretas

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
eo: Ĉu konservi ĉi tiujn ekranajn agordojn?

en: Revert Settings
eo: Malfari ŝanĝojn

en: Keep Changes
eo: Konservi ŝanĝojn

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
eo[0]: Agordaj ŝanĝoj malfaritos post %d sekundo
eo[1]: Agordaj ŝanĝoj malfaritos post %d sekundoj

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Maximize
eo: Maksimumigi

en: Move
eo: Movi

en: Resize
eo: Regrandigi

en: Move Titlebar Onscreen
eo: Movi titolbreton surekranen

en: Always on Top
eo: Ĉiam supre

en: Always on Visible Workspace
eo: Ĉiam je videbla laborspaco

en: Move to Workspace Left
eo: Movi al maldekstra laborspaco

en: Move to Workspace Right
eo: Movi al dekstra laborspaco

en: Move to Workspace Up
eo: Movi al supra laborspaco

en: Move to Workspace Down
eo: Movi al suba laborspaco

en: Move to Monitor Up
eo: Movi al supra ekrano

en: Move to Monitor Down
eo: Movi al suba ekrano

en: Move to Monitor Left
eo: Movi al maldekstra ekrano

en: Move to Monitor Right
eo: Movi al dekstra ekrano

en: Close
eo: Fermi

en: Print version
eo: Presi version

en: Mode used by GDM for login screen
eo: Reĝimo uzata de GDM por la salut-ekrano

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
eo: Uzi specifan reĝimon, ekz. “gdm” por la salut-ekrano

en: List possible modes
eo: Listigi eblajn reĝimojn

[ctx: program]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Failed to launch “%s”
eo: Malsukcesis lanĉi “%s”

en: Passwords do not match.
eo: Pasvortoj ne kongruas.

en: Password cannot be blank
eo: Pasvorto ne povas esti malplena

en: Authentication dialog was dismissed by the user
eo: La uzanto malakceptis la aŭtentigan dialogon

en: Icon '%s' not present in theme %s
eo: Bildsimbolo '%s' ne estas en etoso %s

en: Failed to load icon
eo: Malsukcesis ŝargi bildsimbolon

en: Manage your GNOME Extensions
eo: Agordi viajn GNOME etendaĵojn

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
eo: GNOME-etendaĵoj administras ĝisdatigon de etendaĵoj, adoptadon de etendaĵaj agordoj kaj forigo aŭ malŝaltigo de nebezonataj etendaĵoj.

en: Configure GNOME Shell Extensions
eo: Agordi GNOME-ŝelajn kromprogramojn

en: No Matches
eo: Neniu kongruo

en: Remove “%s”?
eo: Ĉu forigi “%s“?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
eo: Se vi forigas la etendaĵon, nepras ke vi reelŝutu ĝin se vi ŝatus reŝalti ĝin

en: Remove
eo: Forigi

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
eo[0]: %d etendaĵo ĝisdatiĝos je via sekva saluto.
eo[1]: %d etendaĵoj ĝisdatiĝos je via sekva saluto.

en: The extension is incompatible with the current GNOME version
eo: La etandaĵo ne kongruas je la aktuala GNOME-versio

en: The extension had an error
eo: La etendaĵo eraris

en: The extension can be updated
eo: La etendaĵo povas esti ĝisdatigita

en: Website
eo: Retejo

en: Remove…
eo: Forigi…

en: Help
eo: Helpo

en: About Extensions
eo: Pri etendaĵoj

en: Extensions can cause performance and stability issues. Disable extensions if you encounter problems with your system.
eo: Etendaĵoj povas kaŭzi problemojn pri rendimento kaj stabileco. Malebligu etendaĵojn se vi havas problemojn kun via sistemo.

en: Manually Installed
eo: Instalita permane

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
eo: Por trovi kaj aldoni etendaĵojn, vizitu <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Built-In
eo: Integrita

en: No Installed Extensions
eo: Neniu instalita etendaĵo

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
eo: Ni pardonpetas. Ŝajnas ke ne eblas akiri liston de instalitaj etendaĵoj. Certigu ke vi salutis al GNOME kaj reprovu.

en: Extension Updates Ready
eo: Ĝisdatigoj de etendaĵoj disponeblas

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
eo: La nova etandaĵo estis sukcese kreita en %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
eo: Nomo devus esti tre mallonga ĉeno.
    Ekzemple: %s

en: Name
eo: Nomo

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
eo: Priskribo estas unuopa frazo kiu klarigas la utilon de via etendaĵo.
    Ekzemple: %s

en: Description
eo: Priskribo

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
eo: UUID estas malloke unika identigilo por via etendaĵo.
    Tiu devus esti retpoŝtadreso (clicktofocus@janedoe.example.com)

en: Choose one of the available templates:
eo: Elektu unu de la disponeblaj ŝablonoj:

en: Template
eo: Ŝablono

en: The unique identifier of the new extension
eo: La unika identigilo de la nova etendaĵo

en: NAME
eo: NOMO

en: The user-visible name of the new extension
eo: La videbla nomo de la nova etendaĵo

en: DESCRIPTION
eo: PRISKRIBO

en: A short description of what the extension does
eo: Mallonga priskribo de la utilo de la etendaĵo

en: DOMAIN
eo: DOMAJNO

en: The gettext domain used by the extension
eo: La gettext-domajno uzata de la etendaĵo

en: SCHEMA
eo: SKEMO

en: The GSettings schema used by the extension
eo: La GSettings-skemo uzata de la etendaĵo

en: TEMPLATE
eo: ŜABLONO

en: The template to use for the new extension
eo: La uzota ŝablono por la nova etendaĵo

en: Include prefs.js template
eo: Inkluzivi ŝablonon prefs.js

en: Enter extension information interactively
eo: Enigu etendaĵajn informojn interage

en: Create a new extension
eo: Krei novan etendaĵon

en: Unknown arguments
eo: Nekonataj argumentoj

en: UUID, name and description are required
eo: UUID, nomo, kaj priskribo necesas

en: Extension “%s” does not exist
eo: La etendaĵo “%s” ne ekzistas

en: Disable an extension
eo: Malŝalti etendaĵon

en: No UUID given
eo: Ricevis neniun UUID

en: More than one UUID given
eo: Ricevis pli ol unu UUID

en: Enable an extension
eo: Ŝalti etendaĵon

en: Failed to connect to GNOME Shell
eo: Malsukcesis konekti kun GNOME-ŝelo

en: Extension “%s” doesn't exist
eo: La etendaĵo “%s” ne ekzistas

en: Show extensions info
eo: Montri informojn de etendaĵoj

en: Overwrite an existing extension
eo: Superskribi ekzistantan etendaĵon

en: EXTENSION_BUNDLE
eo: ETENDAĴA_PAKAĴO

en: Install an extension bundle
eo: Instali entendaĵan pakaĵon

en: No extension bundle specified
eo: Neniu etendaĵa pakaĵo estas specifita

en: More than one extension bundle specified
eo: Pli ol unu etendaĵa pakaĵo estas specifita

en: Show user-installed extensions
eo: Montri etendaĵojn de la uzanto

en: Show system-installed extensions
eo: Montri etendaĵojn de la sistemo

en: Show enabled extensions
eo: Montri ŝaltitajn etendaĵojn

en: Show disabled extensions
eo: Montri malŝaltitajn etendaĵojn

en: Show extensions with preferences
eo: Montri etendaĵojn kun agordoj

en: Show extensions with updates
eo: Montri etendaĵojn kun ĝisdatigoj

en: Print extension details
eo: Presi detalojn de etendaĵo

en: List installed extensions
eo: Listigi instalitajn etendaĵojn

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Additional source to include in the bundle
eo: Aldona fonto por aldoni al la pakaĵo

en: A GSettings schema that should be included
eo: GSettings-skemo kiun oni devus inkluzivi

en: DIRECTORY
eo: DOSIERUJO

en: The directory where translations are found
eo: La dosierujo kiu enhavas tradukojn

en: The gettext domain to use for translations
eo: La uzenda gettext-domajno

en: Overwrite an existing pack
eo: Superskribi ekzistantan pakaĵon

en: The directory where the pack should be created
eo: La dosierujo kie la pakajoj estu kreita

en: SOURCE_DIRECTORY
eo: FONT_DOSIERUJO

en: Create an extension bundle
eo: Krei entendaĵan pakaĵon

en: More than one source directory specified
eo: Pli ol unu fontdosierujo specifita

en: Extension “%s” doesn't have preferences
eo: La etendaĵo  “%s” ne havas agordojn

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
eo: Malsukcesis malfermi agordojn por etendaĵo “%s”: %s

en: Opens extension preferences
eo: Malfermi agordojn de la etendaĵo

en: Reset an extension
eo: Reagordi etendaĵon

en: Cannot uninstall system extensions
eo: Ne eblas malinstali sistemajn etendaĵojn

en: Failed to uninstall “%s”
eo: Malsukcesis malinstali na “%s”

en: Uninstall an extension
eo: Malinstali etendaĵon

en: Do not print error messages
eo: Ne eldoni erar-mesaĝojn

en: Path
eo: Vojo

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Version
eo: Versio

en: State
eo: Stato

en: “version” takes no arguments
eo: “version” anticipas neniun argumenton

en: Usage:
eo: Uzo:

en: Print version information and exit.
eo: Presi versian informon kaj ĉesi.

en: COMMAND
eo: KOMANDO

en: [ARGS…]
eo: [ARG-oj…]

en: Commands:
eo: Komandoj:

en: Print help
eo: Presi helpon

en: Enable extension
eo: Ŝalti etendaĵon

en: Disable extension
eo: Malŝalti etendaĵon

en: Reset extension
eo: Reagordi etendaĵon

en: Uninstall extension
eo: Malinstali etendaĵon

en: List extensions
eo: Listigi etendaĵojn

en: Show extension info
eo: Montri informojn de etendaĵo

en: Open extension preferences
eo: Malfermi agordojn de etendaĵo

en: Create extension
eo: Krei etendaĵo

en: Package extension
eo: Pakaĵa etendaĵo

en: Install extension bundle
eo: Instali entendaĵan pakaĵon

en: Use “%s” to get detailed help.
eo: Uzu “%s” por detala helpo.

en: Plain
eo: Simpla

en: An empty extension
eo: Malplena etendaĵo

en: Indicator
eo: Indikilo

en: Add an icon to the top bar
eo: Aldoni piktogramon al la supra breto

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
eo[0]: %u eligo
eo[1]: %u eligoj

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
eo[0]: %u enigo
eo[1]: %u enigoj

en: System Sounds
eo: Sistemsonoj
