gnome-shell master - en to eu translation catalogue (732 entries)

en: Launchers
eu: Abiarazleak

en: Activate pinned app 1
eu: Aktibatu ainguratutako 1. aplikazioa

en: Activate pinned app 2
eu: Aktibatu ainguratutako 2. aplikazioa

en: Activate pinned app 3
eu: Aktibatu ainguratutako 3. aplikazioa

en: Activate pinned app 4
eu: Aktibatu ainguratutako 4. aplikazioa

en: Activate pinned app 5
eu: Aktibatu ainguratutako 5. aplikazioa

en: Activate pinned app 6
eu: Aktibatu ainguratutako 6. aplikazioa

en: Activate pinned app 7
eu: Aktibatu ainguratutako 7. aplikazioa

en: Activate pinned app 8
eu: Aktibatu ainguratutako 8. aplikazioa

en: Activate pinned app 9
eu: Aktibatu ainguratutako 9. aplikazioa

en: Open new window of pinned app 1
eu: Ireki leiho berria ainguratutako 1. aplikaziorako

en: Open new window of pinned app 2
eu: Ireki leiho berria ainguratutako 2. aplikaziorako

en: Open new window of pinned app 3
eu: Ireki leiho berria ainguratutako 3. aplikaziorako

en: Open new window of pinned app 4
eu: Ireki leiho berria ainguratutako 4. aplikaziorako

en: Open new window of pinned app 5
eu: Ireki leiho berria ainguratutako 5. aplikaziorako

en: Open new window of pinned app 6
eu: Ireki leiho berria ainguratutako 6. aplikaziorako

en: Open new window of pinned app 7
eu: Ireki leiho berria ainguratutako 7. aplikaziorako

en: Open new window of pinned app 8
eu: Ireki leiho berria ainguratutako 8. aplikaziorako

en: Open new window of pinned app 9
eu: Ireki leiho berria ainguratutako 9. aplikaziorako

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
eu: Pantaila-argazkiak

en: Take a screenshot interactively
eu: Atera pantaila-argazki bat modu dinamikoan

en: Take a screenshot
eu: Atera pantaila-argazki bat

en: Take a screenshot of a window
eu: Atera leiho baten pantaila-argazkia

en: Record a screencast interactively
eu: Grabatu pantailaren bideo labur bat modu dinamikoan

en: System
eu: Sistema

en: Show the notification list
eu: Erakutsi jakinarazpen-zerrenda

en: Open the quick settings menu
eu: Ireki ezarpen azkarren menua

en: Focus the active notification
eu: Fokuratu jakinarazpen aktiboa

en: Show the overview
eu: Erakutsi ikuspegi orokorra

en: Show all apps
eu: Erakutsi aplikazio guztiak

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
eu: Gaitu garatzaile eta probatzaileentzako barne-tresnak Alt-F2 bitartez

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
eu: Barneko arazte- eta gainbegiraketa-tresnen atzipena onartzen du Alt-F2 elkarrizketa-koadroa erabiliz.

en: UUIDs of extensions to enable
eu: Gaituko diren hedapenen UUIDak

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
eu: GNOME Shell gehigarriek UUID propietatea dute; kargatu beharko liratekeen gehigarriak zerrendatzen ditu gako honek. Kargatzea nahi diren gehigarri guztiak zerrenda honetan agertu behar dute. Zerrenda hau alda dezakezu DBus-eko 'EnableExtension' (gaitu hedapena) eta 'DisableExtension' (desgaitu hedapena) metodoekin 'org.gnome.Shell'-en.

en: UUIDs of extensions to force disabling
eu: Desgaitzea behartuko den hedapenen UUIDak

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
eu: GNOME Shell gehigarriek UUID propietatea dute; nahiz eta uneko moduan kargatuak izan, desgaitu egin beharko liratekeen gehigarriak zerrendatzen ditu gako honek. Zerrenda hau alda dezakezu DBus-eko 'EnableExtension' (gaitu hedapena) eta 'DisableExtension' (desgaitu hedapena) metodoekin 'org.gnome.Shell'-en. Gako honek lehentasuna du “enabled-extensions” ezarpenaren gainetik.

en: Disable user extensions
eu: Desgaitu erabiltzailearen gehigarriak

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
eu: “enabled-extension” ezarpenari eragin gabe erabiltzaileak gaitutako gehigarri guztiak desgaitu.

en: Allow extension installation
eu: Baimendu hedapenak instalatzea

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
eu: Baimendu erabiltzaileek hedapenak beren karpeta nagusian instalatu ditzaten. Desgaituta badago, InstallRemoteExtension D-Bus metodoak huts egingo da eta hedapenak sistemaren direktorioetatik soilik kargatuko dira abioan. Ez du eraginik jadanik kargatuta dauden hedapenetan; beraz, ez hurrengo saioa hasten denean soilik sartzen da indarrean.

en: Disables the validation of extension version compatibility
eu: Hedapenaren bertsioaren bateragarritasunaren balidazioa desgaitzen du

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
eu: GNOME Shell-ek unean exekutatzen ari den bertsioarekin bat datozen hedapenak soilik kargatzen ditu. Aukera hau gaitzean egiaztapen hau desgaitzen da eta hedapen guztiak kargatzen saiatzen da, onartzen duten bertsioari ez ikusi eginez.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
eu: Gogoko aplikazioen mahaigaineko fitxategien IDen zerrenda

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
eu: Identifikadore horiei dagozkien aplikazioak bistaratuko dira gogokoen arean.

en: History for command (Alt-F2) dialog
eu: Komandoen (Alt-F2) elkarrizketa-koadroaren historia

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
eu: Ikuskatzailearen elkarrizketa-koadroaren historia

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
eu: Erakutsi beti “Amaitu saioa” ekintza sistema-menuan

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” action in the system menu for logged-in situations where there is a single, local, non-system user and only a single available session type (e.g. GNOME on Wayland).
eu: Gako honek sistema-menuko “Amaitu saioa” ekintza automatikoki ezkutatzea indargabetzen du saioa hasitako egoeratan, sistemarena ez den erabiltzaile lokal bakarra eta saio mota erabilgarri bakarra (adibidez, GNOME Wayland gainean) dagoenean.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
eu: Zifratutako edo urruneko fitxategi-sistemak muntatzeko pasahitza gogoratuko den ala ez

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
eu: Shell-ak pasahitza eskatuko du zifratutako gailu bat edo urruneko fitxategi-sistema bat muntatzen denean. Pasahitza geroago erabiltzeko gorde badaiteke, “Gogoratu pasahitza” kontrol-laukia agertuko da. Gako honek kontrol-laukiaren egoera lehenetsia ezartzen du.

en: The last selected non-default power profile
eu: Hautatutako azken energia-profil ez lehenetsia

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
eu: Zenbait sistemak bi energia-profil baino gehiago onartzen dituzte. Bi profilen artean txandakatzea ahalbidetzeko, gako honek hautatutako azken profil ez lehenetsia erregistratzen du.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
eu: “Ongi etorri GNOMEra“ elkarrizketa-koadroa zein bertsioarekin erakutsi zen azken aldian

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
eu: Gako honek zehazten du “Ongi etorri GNOMEra“ elkarrizketa-koadroa zein bertsiorekin erakutsi zen azken aldian. Kate hutsak adierazten du bertsio zaharrena, eta zenbaki handi batek adierazten du oraindik exisititzen ez den bertsio bat. Zenbaki handi hori elkarrizketa-koadroa desgaitzeko erabili daiteke.

en: Layout of the app picker
eu: Aplikazio-hautatzailearen diseinua

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
eu: Aplikazio-hautatzailearen diseinua. Matrizeko sarrera bakoitza orri bat da. Orriak GNOME Shell-en agertzen diren ordenan biltegiratzen dira. Orri bakoizak “aplikazioaren ida” → 'datuak' bikote bat du. Une honetan, honako balioak gordetzen dira 'datuak': • “posizioa” moduan: aplikazio-ikonoak orrian duen posizioa.

en: Keybinding to shift between overview states
eu: Ikuspegi orokorraren egoeren artean aldatzeko laster-tekla

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
eu: Saioaren, leiho-aukeratzailearen eta aplikazio-saretaren artean aldatzeko laster-tekla

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
eu: Aplikazio-saretaren, leiho-aukeratzailearen eta saioaren artean aldatzeko laster-tekla

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
eu: “Erakutsi aplikazioak” bista irekitzeko laster-tekla

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
eu: Jarduerak ikuspegi orokorraren “Erakutsi aplikazioak” ikuspegia irekitzeko laster-tekla.

en: Keybinding to open the overview
eu: Ikuspegi orokorra bista irekitzeko laster-tekla

en: Keybinding to open the Activities Overview.
eu: Jardueren ikuspegi orokorra irekitzeko laster-tekla

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
eu: Jakinarazpenen zerrendaren ikusgaitasuna txandakatzeko laster-tekla

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
eu: Jakinarazpenen zerrendaren ikusgaitasuna txandakatzeko laster-tekla.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
eu: Ezarpen azkarren menua txandakatzeko laster-tekla

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
eu: Ezarpen azkarren menua txandakatzeko laster-tekla.

en: Keybinding to focus the active notification
eu: Jakinarazpen aktiboa fokuratzeko laster-tekla

en: Keybinding to focus the active notification.
eu: Jakinarazpen aktiboa fokuratzeko laster-tekla.

en: Switch to application 1
eu: Aldatu 1 aplikaziora

en: Switch to application 2
eu: Aldatu 2 aplikaziora

en: Switch to application 3
eu: Aldatu 3 aplikaziora

en: Switch to application 4
eu: Aldatu 4 aplikaziora

en: Switch to application 5
eu: Aldatu 5 aplikaziora

en: Switch to application 6
eu: Aldatu 6 aplikaziora

en: Switch to application 7
eu: Aldatu 7 aplikaziora

en: Switch to application 8
eu: Aldatu 8 aplikaziora

en: Switch to application 9
eu: Aldatu 9 aplikaziora

en: Open a new instance of application 1
eu: Ireki 1. aplikazioaren instantzia berria

en: Open a new instance of application 2
eu: Ireki 2. aplikazioaren instantzia berria

en: Open a new instance of application 3
eu: Ireki 3. aplikazioaren instantzia berria

en: Open a new instance of application 4
eu: Ireki 4. aplikazioaren instantzia berria

en: Open a new instance of application 5
eu: Ireki 5. aplikazioaren instantzia berria

en: Open a new instance of application 6
eu: Ireki 6. aplikazioaren instantzia berria

en: Open a new instance of application 7
eu: Ireki 7. aplikazioaren instantzia berria

en: Open a new instance of application 8
eu: Ireki 8. aplikazioaren instantzia berria

en: Open a new instance of application 9
eu: Ireki 9. aplikazioaren instantzia berria

en: Screen brightness up
eu: Igo pantailaren distira

en: Screen brightness up on current monitor
eu: Igo pantailaren distira uneko monitorean

en: Screen brightness down
eu: Jaitsi pantailaren distira

en: Screen brightness down on current monitor
eu: Jaitsi pantailaren distira uneko monitorean

en: Screen brightness cycle
eu: Pantailaren distiraren zikloa

en: Screen brightness cycle on current monitor
eu: Ziklatu pantailaren distira uneko monitorean

en: Limit switcher to current workspace.
eu: Mugatu aldatzailea uneko laneko areara.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
eu: TRUE (egia) bada, uneko laneko arean leihoak dituzten aplikazioak soilik erakutsiko dira aldatzailean. Bestela, aplikazio guztiak egongo dira.

en: The application icon mode.
eu: Aplikazio-ikonoaren modua.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
eu: Leihoak aldatzaileak nola erakusten diren konfiguratzen du. Aukera posibleak “thumbnail-only” (leihoaren miniatura erakustea), “app-icon-only” (aplikazio-ikonoa erakustea soilik) edo “both” (biak).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
eu: TRUE (egia) bada, uneko laneko arean leihoak soilik erakutsiko dira aldatzailean. Bestela, leiho guztiak egongo dira.

en: Locations
eu: Kokalekuak

en: The locations to show in world clocks
eu: Munduko ordularietan erakutsiko diren kokalekuak

en: Automatic location
eu: Kokaleku automatikoa

en: Whether to fetch the current location or not
eu: Uneko kokalekua atzituko den ala ez

en: Location
eu: Kokalekua

en: The location for which to show a forecast
eu: Iragarpena erakutsiko zaion kokalekua

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
eu: Hedapenak

en: Network Login
eu: Sareko saio-hasiera

en: Utilities
eu: Tresnak

en: Extension Error
eu: Hedapen-errorea

note: Translators: %s is an extension name
en: Unable to display the settings for “%s”.
eu: Ezin dira “%s” hdeapenaren ezarpenak erakutsi.

note: Translators: Link label in the phrase "Information about this problem may be available on the extension website"
en: extension website
eu: hedapenaren webgunea

note: Translators: %s is "extension website"
en: Information about this problem may be available on the %s.
eu: %s gunean arazo honi buruzko informazioa egon daiteke.

en: Error Details
eu: Errorearen xehetasunak

en: Copy Error
eu: Kopiatze-errorea

en: Cancel
eu: Utzi

en: Password
eu: Pasahitza

en: Choose Session
eu: Aukeratu saioa

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
eu: Ezin da urrunetik saioa hasi urruneko saio bat jadanik exekutatzen ari delako %s erabiltzailearentzako. Urruneko saio-hasiera ahalbidetzeko, lehenago abian dagoen urruneko saioa amaitu behar da edo hura geldiarazi behar da.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
eu: Ezin da saioa hasi urruneko saio bat jadanik exekutatzen ari delako %s erabiltzailearentzako. Saio-hasiera ahalbidetzeko, lehenago abian dagoen urruneko saioa amaitu behar da edo hura geldiarazi behar da.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
eu: Ezin da urrunetik saioa hasi saio lokal bat jadanik exekutatzen ari delako %s erabiltzailearentzako. Urruneko saio-hasiera ahalbidetzeko, lehenago abian dagoen saio lokala amaitu behar da edo hura geldiarazi behar da.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
eu: Ezin da saioa hasi beste saio bat jadanik exekutatzen ari delako %s erabiltzailearentzako. Saio-hasiera ahalbidetzeko, lehenago abian dagoen saioa amaitu behar da edo hura geldiarazi behar da.

en: Session Already Running
eu: Saio bat jadanik abian dago

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss
eu: Gelditzea behartzen bada, exekutatzen ari diren aplikazio eta prozesu guztiak amaituko dira eta datuak galdu daitezke

en: Force Stop
eu: Behartu gelditzea

en: Not listed?
eu: Ez zaude zerrendan?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
eu: (adib., erabiltzailea edo %s)

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Login Attempt Timed Out
eu: Saio-hasieraren denbora agortu da

en: Login took too long, please try again
eu: Saio-hasierak denbora gehiegi hartu du, saiatu berriro

en: Login Window
eu: Saio-hasierako leihoa

en: Authentication error
eu: Autentifikazio-errorea

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
eu: (edo lerratu hatza irakurlean zehar)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
eu: (edo kokatu hatza irakurlean)

en: Break complete sound
eu: Eten-amaieraren soinua

en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %d day | %d days
eu[0]: Egun %d
eu[1]: %d egun

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It will be time for a break in %s | It will be time for a break in %s
eu[0]: Eten baterako unea: %s
eu[1]: Eten baterako unea: %s

en: Movement Break Soon
eu: Mugitzeko etena laster

en: Eyesight Break Soon
eu: Ikusmena deskantsatzeko etena laster

en: Break Soon
eu: Etena laster

en: Movement Break in Progress
eu: Mugitzeko etena abian

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue moving around for %s | Continue moving around for %s
eu[0]: Jarraitu mugitzen: %s
eu[1]: Jarraitu mugitzen: %s

en: Eyesight Break in Progress
eu: Ikusmena deskantsatzeko etena abian

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue looking away for %s | Continue looking away for %s
eu[0]: Jarraitu beste toki batera begiratzen: %s
eu[1]: Jarraitu beste toki batera begiratzen: %s

en: Break in Progress
eu: Etena abian

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: %s left in your break | %s left in your break
eu[0]: %s etena amaitzeko
eu[1]: %s etena amaitzeko

en: Time for a Movement Break
eu: Mugitzeko etenaren ordua

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the device and move around for %s | Take a break from the device and move around for %s
eu[0]: Hartu atseden eta mugitu denbora batez: %s
eu[1]: Hartu atseden eta mugitu denbora batez: %s

en: Time for an Eyesight Break
eu: Ikusmena deskantsatzeko etenaren ordua

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s | Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s
eu[0]: Hartu atseden, begiratu gutxienez 6 metroko distantziara: %s
eu[1]: Hartu atseden, begiratu gutxienez 6 metroko distantziara: %s

en: Time for a Break
eu: Etenaren ordua

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It’s time to take a break. Get away from the device for %s! | It’s time to take a break. Get away from the device for %s!
eu[0]: Etenaren ordua da, urrundu gailutik: %s
eu[1]: Etenaren ordua da, urrundu gailutik: %s

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: You were due to take a break %s ago | You were due to take a break %s ago
eu[0]: Etena egin behar zenuen duela %s
eu[1]: Etena egin behar zenuen duela %s

en: Break Overdue
eu: Etena atzeratuta

en: There is %s remaining in your break | There are %s remaining in your break
eu[0]: %s falta da etena amaitzeko
eu[1]: %s falta da etena amaitzeko

en: Break Interrupted
eu: Etena eten da

note: Translators: As in "Delay the break"
en: Delay
eu: Atzerapena

note: Translators: As in "Skip the break"
en: Skip
eu: Saltatu

note: Translators: As in "Take the break"
en: Take
eu: Hartu

note: Translators: This is a notification to warn the user that a screen time break will start shortly.
en: Break in %d second | Break in %d seconds
eu[0]: Etena segundo %dean
eu[1]: Etena %d segundotan

en: Brightness
eu: Distira

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
eu: Itzali

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
eu: itzali;amatatu;gelditu;geratu;utzi

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
eu: Berrabiarazi

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
eu: berrabiarazi;berrekin;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
eu: Blokeatu pantaila

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
eu: blokeatu pantaila

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
eu: Amaitu saioa

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
eu: amaitu saioa;saioa amaitu;deskonektatu

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
eu: Eseki

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
eu: eseki;lo

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
eu: Aldatu erabiltzailea

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
eu: aldatu erabiltzailea

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
eu: blokeatu orientazioa;desblokeatu orientazioa;pantaila;biraketa

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
eu: Atera pantaila-argazki bat

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
eu: pantaila-argazkia;pantaila-bideoa;mozketa;kaptura;grabazioa

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
eu: Desblokeatu pantailaren biraketa

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
eu: Pantailaren blokeoaren biraketa

en: GNOME needs to save screen time data
eu: GNOMEk pantaila-denboraren datuak gorde behar ditu

en: Screen Time Limit in %d Minute | Screen Time Limit in %d Minutes
eu[0]: Pantaila-denboraren muga minutu %dean
eu[1]: Pantaila-denboraren muga %d minututan

en: Your screen time limit is approaching
eu: Pantaila-denboraren muga iristen ari da

en: Screen Time Limit Reached
eu: Pantaila-denboraren muga iritsi da

en: It’s time to stop using the device
eu: Gailua erabiltzeari uzteko ordua da

en: Command not found
eu: Ez da komandoa aurkitu

en: Execution of “%s” failed:
eu: Huts egin du '%s' exekutatzeak:

en: Just now
eu: Orain

en: %d minute ago | %d minutes ago
eu[0]: duela minutu %d
eu[1]: duela %d minutu

en: %d hour ago | %d hours ago
eu[0]: duela ordu %d
eu[1]: duela %d ordu

en: Yesterday
eu: Atzo

en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: duela egun %d
eu[1]: duela %d egun

en: %d week ago | %d weeks ago
eu[0]: duela aste %d
eu[1]: duela %d aste

en: %d month ago | %d months ago
eu[0]: duela hilabete %d
eu[1]: duela %d hilabete

en: %d year ago | %d years ago
eu[0]: duela urte %d
eu[1]: duela %d urte

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H:%M
eu: Atzo, %H:%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H:%M
eu: %Y, %B %-d, %H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l:%M %p
eu: Atzo, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l:%M %p
eu: %Y, %B %-d, %l:%M %p

en: Your connection seems to be secure
eu: Zure konexioa segurua dela dirudi

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
eu: Wifigune honetarako saio-hasierako zure konexioa ez da segurua. Orri honetan sartzen dituzun pasahitzak edo bestelako informazioak inguruko beste jendeek ikus ditzakete.

en: Hotspot Login
eu: Wifigunearen saio-hasiera

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
eu: Ukatu

en: Allow
eu: Baimendu

en: Unnamed Folder
eu: Izenik gabeko karpeta

en: %s has been pinned to the dash.
eu: %s panelean ainguratu da.

en: %s has been unpinned from the dash.
eu: %s paneletik askatu da.

en: Undo
eu: Desegin

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
eu: Leiho irekiak

en: New Window
eu: Leiho berria

en: App Details
eu: Aplikazioaren xehetasunak

en: Quit
eu: Irten

en: Unpin
eu: Askatu

en: Pin to Dash
eu: Ainguratu panelean

en: Launch Using Integrated Graphics Card
eu: Abiarazi txartel grafiko integratua erabiliz

en: Launch Using Discrete Graphics Card
eu: Abiarazi txartel grafiko diskretua erabiliz

en: Select Audio Device
eu: Hautatu audioaren gailua

en: Sound Settings
eu: Soinu-ezarpenak

en: Headphones
eu: Entzungailua

en: Headset
eu: Entzungailua+mikrofonoa

en: Microphone
eu: Mikrofonoa

en: Change Background…
eu: Aldatu atzeko planoa…

en: Display Settings
eu: Pantailaren ezarpenak

en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
eu: I

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
eu: A

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
eu: A

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
eu: A

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
eu: A

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
eu: O

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
eu: I

en: Previous month
eu: Aurreko hila

en: Next month
eu: Hurrengo hila

en: Week %V
eu: %V. astea

en: No Notifications
eu: Jakinarazpenik ez

en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: action]
en: Clear all notifications
eu: Garbitu jakinarazpen guztiak

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” Is Not Responding
eu: “%s” aplikazioak ez du erantzuten

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely
eu: Pixka bat itxaron dezakezu ea jarraitzen duen edo aplikazioaren amaiera behartu dezakezu

en: Force Quit
eu: Behartu irtetera

en: Wait
eu: Itxaron

en: External drive connected
eu: Kanpoko unitatea konektatuta

en: External drive disconnected
eu: Kanpoko unitatea deskonektatuta

en: Unable to unlock volume
eu: Ezin da bolumena desblokeatu

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
eu: Instalatutako udisks bertsioak ez du onartzen PIM ezarpena

note: Translators: %s is the name of a partition on a external drive
en: “%s” connected
eu: “%s” konektatu da

en: Disk can now be used
eu: Diskoa erabili daiteke

en: Open with %s
eu: Ireki honekin: %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router
eu: Bestela, zure routerreko "WPS" botoia sakatuta konektatu zaitezke

en: Connect
eu: Konektatu

en: Key
eu: Gakoa

en: Private key password
eu: Gako pribatuaren pasahitza

en: Identity
eu: Identitatea

en: Service
eu: Zerbitzua

en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”
eu: Pasahitzak edo zifratze-gakoak behar dira haririk gabeko “%s” sarera sartzeko

en: Wired 802.1X authentication
eu: Haridun 802.1X autentifikazioa

en: Network name
eu: Sarearen izena

en: DSL authentication
eu: DSL autentifikazioa

en: PIN code required
eu: PIN kodea behar da

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
eu: PIN kodea behar da banda zabal mugikorreko gailuarentzako

en: PIN
eu: PINa

en: A password is required to connect to “%s”
eu: Pasahitza behar da '%s' sarearekin konektatzeko

en: VPN password
eu: VPN pasahitza

en: Authentication Required
eu: Autentifikazioa behar da

en: Administrator
eu: Administratzailea

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
eu: Huts egin du. Saiatu berriro.

en: Windows
eu: Leihoak

en: Show Apps
eu: Erakutsi aplikazioak

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
eu: Atrakagarria

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
eu: %Y %B %-d

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
eu: %A, %Y %B %e

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
eu: %Y %B %-d

en: Today
eu: Gaur

en: Tomorrow
eu: Bihar

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
eu: Egun osoa

en: No Events
eu: Gertaerarik ez

en: Add World Clocks…
eu: Gehitu munduko ordulariak…

en: World Clocks
eu: Munduko ordulariak

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: Go Online for Weather Information
eu: Konektatu eguraldiaren informazioa lortzeko

en: Weather Information Unavailable
eu: Eguraldiaren informazioa ez dago eskuragarri

en: Weather
eu: Eguraldia

en: Select Weather Location…
eu: Hautatu eguraldiaren kokalekua…

[ctx: title]
en: Log Out %s
eu: Amaitu %s(r)en saioa

[ctx: title]
en: Log Out
eu: Amaitu saioa

en: %s will be logged out automatically in %d second | %s will be logged out automatically in %d seconds
eu[0]: %s erabiltzailearen saioa automatikoki %d segundotan amaituko da
eu[1]: %s erabiltzailearen saioa automatikoki %d segundotan amaituko da.

en: You will be logged out automatically in %d second | You will be logged out automatically in %d seconds
eu[0]: Zure saioa automatikoki %d segundotan amaituko da
eu[1]: Zure saioa automatikoki %d segundotan amaituko da.

[ctx: button]
en: Log Out
eu: Amaitu saioa

[ctx: title]
en: Power Off
eu: Itzali

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
eu: Instalatu eguneratzeak eta itzali

en: The system will power off automatically in %d second | The system will power off automatically in %d seconds
eu[0]: Sistema automatikoki segundo %dean itzaliko da
eu[1]: Sistema automatikoki %d segundotan itzaliko da.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
eu: Instalatu falta diren softwareen eguneratzeak

[ctx: button]
en: Power Off
eu: Itzali

[ctx: title]
en: Restart
eu: Berrabiarazi

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
eu: Instalatu eguneratzeak eta berrabiarazi

en: The system will restart automatically in %d second | The system will restart automatically in %d seconds
eu[0]: Sistema automatikoki segundo %dean berrabiaraziko da
eu[1]: Sistema automatikoki %d segundotan berrabiaraziko da.

[ctx: button]
en: Restart
eu: Berrabiarazi

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
eu: Berrabiarazi eta instalatu eguneratzeak

en: The system will automatically restart and install updates in %d second | The system will automatically restart and install updates in %d seconds
eu[0]: Sistema automatikoki berrabiaraziko da  eta eguneratzeak instalatuko ditu segundo %dean
eu[1]: Sistema automatikoki berrabiaraziko da  eta eguneratzeak instalatuko ditu %d segundotan

[ctx: button]
en: Restart & Install
eu: Berrabiarazi eta instalatu

[ctx: button]
en: Install & Power Off
eu: Instalatu eta itzali

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
eu: Itzali eguneratze guztiak instalatu ondoren

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
eu: Berrabiarazi eta instalatu bertsio-berritzea

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
eu: %s %s instalatuko da berrabiarazi ondoren. Bertsio-berritzearen instalazioak denbora luzea beharko du, ziurtatu zaitez babeskopia eginda daukazula eta ordenagailua entxufatuta dagoela.

en: Low battery power: please plug in before installing updates
eu: Energia gutxi baterian: entxufatu eguneratzeak instalatu aurretik

en: Some applications are busy or have unsaved work
eu: Aplikazio batzuk lanpetuta daude edo gorde gabeko lanak dituzte

en: Other users are logged in
eu: Beste erabiltzaile batzuek saioa hasita dute

[ctx: button]
en: Boot Options
eu: Abioko aukerak

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
eu: %s (urrunekoa)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
eu: %s (kontsola)

en: Install
eu: Instalatu

en: Install Extension
eu: Instalatu hedapena

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
eu: Deskargatu eta instalatu “%s” extensions.gnome.org gunetik?

en: Extension Updates Available
eu: Hedapenen eguneratzeak eskuragarri

en: Extension updates are ready to be installed
eu: Hedapenen eguneratzeak instalatzeko prest daude

en: Allow inhibiting shortcuts
eu: Onartu lasterbideak galaraztea

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
eu: %s aplikazioak lasterbideak galarazi nahi ditu

en: An app wants to inhibit shortcuts
eu: Aplikazio batek lasterbideak galarazi nahi ditu

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s
eu: Lasterbideak leheneratzeko, sakatu %s

en: Slow Keys Turned On
eu: Tekla motelak aktibatuta

en: Slow Keys Turned Off
eu: Tekla motelak desaktibatuta

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eu: Shift teklari 8 segundo baino denbora gehiago eutsi diozu sakatuta. Hori tekla motelen eginbidea aktibatzeko lasterbidea da, eta zure teklatuaren funtzionamendua aldatzen du.

en: Sticky Keys Turned On
eu: Tekla itsaskorrak aktibatuta

en: Sticky Keys Turned Off
eu: Tekla itsaskorrak desaktibatuta

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eu: Shift teklari 5 aldiz jarraian sakatu diozu. Hori tekla itsaskorren eginbidea aktibatzeko lasterbidea da, eta zure teklatuaren funtzionamendua aldatzen du.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eu: Bi tekla aldi berean sakatu dituzu, edo Shift teklari 5 aldiz jarraian sakatu diozu. Hori tekla itsaskorren eginbidea desaktibatzeko lasterbidea da, eta zure teklatuaren funtzionamendua aldatzen du.

en: Leave On
eu: Utzi piztuta

en: Turn On
eu: Piztu

en: Turn Off
eu: Itzali

en: Leave Off
eu: Utzi itzalita

en: Keyboard Settings
eu: Teklatuaren ezarpenak

en: No extensions installed
eu: Hedapenik ez dago instalatuta

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors
eu: %s hedapenak ez du inolako errorerik igorri

en: Hide Errors
eu: Ezkutatu erroreak

en: Show Errors
eu: Erakutsi erroreak

en: Active
eu: Aktibo

en: Inactive
eu: Inaktibo

en: Error
eu: Errorea

en: Out of date
eu: Zaharkituta

en: Downloading
eu: Deskargatzen

en: Deactivating
eu: Desaktibatzen

en: Activating
eu: Aktibatzen

en: View Source
eu: Ikusi iturburua

en: Web Page
eu: Web orria

en: System was put in unsafe mode
eu: Sistema segurua ez den moduan jarri da

en: Apps now have unrestricted access
eu: Orain aplikazioek mugarik gabeko sarbidea dute

en: Logged in as a privileged user
eu: Erabiltzaile pribilegiatu gisa saioa hasita

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
eu: Erabiltzaile pribilegiatu gisa saio bat exekutatzea saihestu beharko litzateke segurtasuneko arrazoiak direla eta. Posible bada, erabiltzaile arrunt gisa hasi beharko zenuke saioa.

en: Screen Lock disabled
eu: Pantailaren blokeoa desgaituta dago

en: Screen Locking requires the GNOME display manager
eu: Pantaila blokeatzeko GNOMEren pantaila-kudeatzailea behar da

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
eu: Aplikazio ezezaguna

en: Notification sound
eu: Jakinarazpen-soinua

en: Unknown artist
eu: Artista ezezaguna

en: Unknown title
eu: Titulu ezezaguna

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
eu: Idatzi bilatzeko

en: Apps
eu: Aplikazioak

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
eu: Aurkezpen orokorra

en: New shortcut…
eu: Laster-tekla berria…

en: App defined
eu: Aplikazioan definituta

en: Show on-screen help
eu: Erakutsi pantailako laguntzan

en: Switch monitor
eu: Aldatu monitorea

en: Assign keystroke
eu: Esleitu tekla-sakatzea

en: Done
eu: Eginda

en: Edit…
eu: Editatu…

en: None
eu: Bat ere ez

en: Press a button to configure
eu: Sakatu botoi bat konfiguratzeko

en: Press Esc to exit
eu: Sakatu Esc irteteko

en: Press any key to exit
eu: Sakatu edozer tekla irteteko

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
eu: Sistema

en: Top Bar
eu: Goiko barra

en: Open menu
eu: Ireki menua

en: Run a Command
eu: Exekutatu komando bat

en: Press ESC to close
eu: Sakatu Esc ixteko

en: Restart is not available on Wayland
eu: Berrabiaraztea ez dago erabilgarri Wayland-en

en: Restarting…
eu: Berrabiarazten…

en: GNOME needs to lock the screen
eu: GNOMEk pantaila blokeatzea behar du

en: Unable to lock
eu: Ezin da blokeatu

en: Lock was blocked by an app
eu: Aplikazio batek blokeatu du

note: Translators: notification source name for screenshots and recordings.
en: Screen Capture
eu: Pantaila-argazkia

en: Selection
eu: Hautapena

en: Area Selection
eu: Area-hautapena

en: Screen
eu: Pantaila

en: Screen Selection
eu: Pantaila-hautapena

en: Window
eu: Leihoa

en: Window Selection
eu: Leiho-hautapena

en: Take Screenshot
eu: Atera pantaila-argazkia

en: Record Screen
eu: Grabatu pantaila

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
eu: Kapturatu

en: Show Pointer
eu: Erakutsi erakuslea

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
eu: Pantaila-bideoak

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast From 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast From %d %t
eu: Pantaila-bideoa %d %t

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
eu: Pantaila-bideoa grabatu da

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
eu: Pantaila-bideoaren abioak huts egin du

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended: Out of disk space
eu: Pantaila-bideoa amaitu da: Disko-espaziorik ez

note: We can encourage user to try again on service crashes since the recorder will auto-blocklist the pipeline that crashed. Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly, please try again
eu: Pantaila-bideoa ustekabean amaitu da, saiatu berriro

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
eu: Pantaila-bideoa ustekabean amaitu da

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video
eu: Klik hemen bideoa ikusteko

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
eu: Erakutsi Fitxategiak aplikazioan

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot From %s
eu: Pantaila-argazkia %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
eu: Pantaila-argazkia hartu da

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard
eu: Irudia arbeletik itsatsi daiteke

en: Screenshot taken
eu: Pantaila-argazkia hartu da

en: Searching
eu: Bilatzen

en: No results
eu: Ez dago emaitzarik

en: %d more | %d more
eu[0]: %d gehiago
eu[1]: %d gehiago

en: Search
eu: Bilatu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Show Text
eu: Erakutsi testua

en: Hide Text
eu: Ezkutatu testua

en: Caps lock is on
eu: Maiuskulen blokeoa aktibatuta dago

en: Hidden Volume
eu: Ezkutuko bolumena

en: Windows System Volume
eu: Windows sistema-bolumena

en: Uses Keyfiles
eu: Gako-fitxategiak erabiltzen ditu

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead
eu: Gako-fitxategiak erabiltzen dituen bolumen bat desmuntatzeko, erabili <i>%s</i> utilitatea

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles
eu: Kanpoko utilitate bat behar da, adibidez <i>Diskoal</i>, gako-fitxategiak erabiltzen dituen bolumen bat desblokeatzeko

en: PIM Number
eu: PIM zenbakia

en: Remember Password
eu: Gogoratu pasahitza

en: Unlock
eu: Desblokeatu

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
eu: Ireki %s

en: The PIM must be a number or empty
eu: PIM balioak zenbaki bat izan behar du edo hutsik egon behar du

en: High Contrast
eu: Kontraste handia

en: Zoom
eu: Zooma

en: Screen Reader
eu: Pantaila irakurlea

en: Screen Keyboard
eu: Pantailako teklatua

en: Visual Alerts
eu: Abisu bisualak

en: Sticky Keys
eu: Tekla itsaskorrak

en: Slow Keys
eu: Tekla motelak

en: Bounce Keys
eu: Errebote-teklak

en: Mouse Keys
eu: Sagu-teklak

en: Accessibility Settings
eu: Erabilerraztasun-ezarpenak

en: Large Text
eu: Testu handia

en: Auto Rotate
eu: Automatikoki biratu

[ctx: title]
en: Background Apps
eu: Atzeko planoko aplikazioak

en: Apps known to be running without a window
eu: Leihorik gabe exekutatzen direla ezagutzen diren aplikazioak

en: App Settings
eu: Aplikazio-ezarpenak

en: No Background Apps
eu: Ez dago atzeko planoko aplikaziorik

en: %d Background App | %d Background Apps
eu[0]: Atzeko planoko aplikazio %d
eu[1]: Atzeko planoko %d aplikazio

en: Keyboard Brightness
eu: Teklatuaren distira

en: Off
eu: Desaktibatuta

en: Low
eu: Baxua

en: High
eu: Altua

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Open keyboard brightness menu
eu: Ireki teklatuaren distiraren menua

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
eu: Deskonektatu %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
eu: Konektatu honekin: %s

en: Bluetooth
eu: Bluetooth-a

en: Open Bluetooth menu
eu: Ireki Bluetooth-aren menua

en: Bluetooth Settings
eu: Bluetooth ezarpenak

en: No available or connected devices
eu: Ez dago eskuragarri edo konektatuta dagoen gailurik

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
eu: Aktibatu Bluetooth-a gailuak konektatzeko

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
eu[0]: %d konektatuta
eu[1]: %d konektatuta

en: Open brightness menu
eu: Ireki distiraren menua

en: Dark Style
eu: Estilo iluna

en: Do Not Disturb
eu: Ez gogaitu

en: Single Click
eu: Klik bakuna

en: Double Click
eu: Klik bikoitza

en: Drag
eu: Arrastatu

en: Secondary Click
eu: 2. mailako klik egitea

en: Dwell Click
eu: Ordezko klika

en: Show Keyboard Layout
eu: Erakutsi teklatuaren diseinua

en: Allow location access
eu: Onartu kokalekua atzitzea

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
eu: %s aplikazioak zure kokalekua atzitu nahi du

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings
eu: Kokalekuaren sarbidea edozein unetan alda daiteke pribatutasun-ezarpenetan

en: Deny Access
eu: Ukatu sarbidea

en: Grant Access
eu: Baimendu sarbidea

en: <unknown>
eu: <ezezaguna>

en: Secure
eu: Segurua

en: Not secure
eu: Ez segurua

en: Signal strength %s%%
eu: Seinalearen sendotasuna: %%%s

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
eu: %s wifigunea

en: %d connected | %d connected
eu[0]: %d konektatuta
eu[1]: %d konektatuta

en: VPN
eu: VPNak

en: Open VPN menu
eu: Ireki VPNen menua

en: VPN Settings
eu: VPNen ezarpenak

en: Wi–Fi
eu: Wifia

en: Open Wi–Fi menu
eu: Ireki wifiaren menua

en: All Networks
eu: Sare guztiak

en: Wired Connections
eu: Haridun konexioak

en: Open wired connections menu
eu: Ireki haridun konexioen menua

en: Wired Settings
eu: Haridunen ezarpenak

en: Bluetooth Tethers
eu: Bluetooth aingurak

en: Open Bluetooth tethers menu
eu: Ireki Bluetooth ainguren menua

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
eu: Ainguratu

en: Mobile Connections
eu: Konexio mugikorrak

en: Open mobile connections menu
eu: Ireki konexio mugikorren menua

en: Mobile Broadband Settings
eu: Banda zabal mugikorraren ezarpenak

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
eu: Mugikorra

en: Sign in to Network
eu: Hasi saioa sarean

en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

en: Activation of network connection failed
eu: Sareko konexioa aktibatzeak huts egin du

en: Night Light
eu: Gaueko argia

[ctx: Power profile]
en: Performance
eu: Errendimendua

[ctx: Power profile]
en: Balanced
eu: Orekatua

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
eu: Energiaren aurrezpena

[ctx: Power profile]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Power Mode
eu: Energiaren modua

en: Open power profiles menu
eu: Ireki energia-profilen menua

en: Power Settings
eu: Energiaren ezarpenak

en: Stop Screencast
eu: Gelditu pantaila-bideoa

en: Stop Screen Sharing
eu: Gelditu pantaila partekatzea

en: Airplane Mode
eu: Hegazkin modua

en: Power Off Menu
eu: Itzali menua

en: Suspend
eu: Eseki

en: Restart…
eu: Berrabiarazi…

en: Power Off…
eu: Itzali…

en: Log Out…
eu: Amaitu saioa…

en: Switch User…
eu: Aldatu erabiltzailea…

[ctx: action]
en: Lock Screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Unknown Thunderbolt device
eu: Thunderbolt gailu ezezaguna

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
eu: Gailu berria detektatu da ez zeunden bitartean. Deskonektatu eta berriro konektatu gailua hura erabiltzen hasi ahal izateko.

en: Unauthorized Thunderbolt device
eu: Baimenik gabeko Thunderbolt gailua

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator
eu: Gailu berria detektatu da eta administratzaile batek baimena eman behar dio

en: Thunderbolt authorization error
eu: Thunderbolt baimen-errorea

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
eu: Ezin izan da Thunderbolt gailua baimendu: %s

en: Volume changed
eu: Bolumena aldatuta

en: Unmute
eu: Eten mututasuna

en: Mute
eu: Mututu

en: Volume
eu: Bolumena

en: Sound Output
eu: Soinu-irteera

en: Open sound output menu
eu: Ireki soinu-irteeraren menua

en: Sound Input
eu: Soinu-sarrera

en: Open sound input menu
eu: Ireki soinu-sarreraren menua

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
eu: Ispilua

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
eu: Batu pantailak

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
eu: Kanpokoa soilik

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
eu: Barnekoa soilik

en: Swipe up to unlock
eu: Igaro hatza desblokeatzeko

en: Click or press a key to unlock
eu: Egin klik edo sakatu tekla bat desblokeatzeko

en: Unlock Window
eu: Desblokeatu leihoa

en: Log in as another user
eu: Hasi saioa beste erabiltzaile baten gisan

en: Welcome to %s
eu: Ongi etorri %s sistemara

en: If you want to learn your way around, check out the tour
eu: GNOME erabiltzen ikasi nahi baduzu, jarraitu bisita

en: Take Tour
eu: Egin bisita

en: “%s” is ready
eu: '%s' prest dago

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
eu: Mantendu bistaratze-ezarpen hauek?

en: Revert Settings
eu: Alderantzikatu ezarpenak

en: Keep Changes
eu: Mantendu aldaketak

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
eu[0]: Ezarpenen aldaketak segundo %dean alderantzikatuko dira
eu[1]: Ezarpenen aldaketak %d segundotan alderantzikatuko dira

[ctx: window-menu]
note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
eu: Atera pantaila-argazkia

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Move
eu: Mugitu

en: Resize
eu: Aldatu tamaina

en: Always on Top
eu: Beti gainean

en: Always on Visible Workspace
eu: Beti laneko area ikusgaian

en: Move to Workspace Left
eu: Eraman ezkerreko laneko areara

en: Move to Workspace Right
eu: Eraman eskuineko laneko areara

en: Move to Workspace Up
eu: Eraman gaineko laneko areara

en: Move to Workspace Down
eu: Eraman azpiko laneko areara

en: Move to Monitor Up
eu: Eraman gaineko pantailara

en: Move to Monitor Down
eu: Eraman azpiko pantailara

en: Move to Monitor Left
eu: Eraman ezkerreko pantailara

en: Move to Monitor Right
eu: Eraman eskuineko pantailara

en: Close
eu: Itxi

en: Print version
eu: Bistaratu bertsioa

en: Mode used by GDM for login screen
eu: GDMk erabiltzen duen modua saio-hasierako pantailarako

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
eu: Erabili modu jakin bat, adib. “gdm“, saioa hasteko pantailarako

en: List possible modes
eu: Zerrendatu modu posibleak

en: Force animations to be enabled
eu: Behartu animazioa gaitzea

[ctx: program]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Failed to launch “%s”
eu: Huts egin du '%s' abiarazteak

en: Passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: Password cannot be blank
eu: Pasahitza ezin da hutsa izan

en: Authentication dialog was dismissed by the user
eu: Erabiltzaileak autentifikatzeko elkarrizketa-koadroa itxi du

en: Icon '%s' not present in theme %s
eu: '%s' ikonoa ez dago '%s' gaian

en: Failed to load icon
eu: Huts egin du ikonoa kargatzeak

en: Manage your GNOME Extensions
eu: Kudeatu zure GNOME hedapenak

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
eu: GNOME Hedapenak aplikazioak hedapenak eguneratzea, hedapenen hobespenak konfiguratzea eta gehiago nahi ez diren hedapenak kentzea edo desgaitzea ahalbidetzen du.

en: Main Window
eu: Leiho nagusia

en: Available Updates
eu: Eguneratze eskuragarriak

en: Search View
eu: Bilaketa-ikuspegia

en: Configure GNOME Shell Extensions
eu: Konfiguratu GNOME Shell-eko gehigarriak

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
eu: Hedapen honetatik instalatutako bertsioa (%s) ez da bateragarria GNOMEren uneko bertsioarekin (%s). Hedapena desgaitu da.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
eu: Hedapen honetatik instalatutako bertsioa ez da bateragarria GNOMEren uneko bertsioarekin (%s). Hedapena desgaitu da.

en: An error has occurred in this extension. This could cause issues elsewhere in the system. It is recommended to turn the extension off until the error is resolved.
eu: Errorea gertatu da hedapen honekin. Horrek arazoak sortu ditzake sisteman. Hobe da hedapena desaktibatzen baduzu errorea konpondu arte.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
eu: Errorearen xehetasunak:

en: Version %s
eu: %s bertsioa

en: Remove “%s”?
eu: Kendu “%s”?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
eu: Hedapena kentzen bada, berriro deskargatu beharko da atzera gaitu nahi bada.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Remove
eu: _Kendu

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
eu[0]: Hedapen %d eguneratuko da hurrengo saio-hasieran.
eu[1]: %d hedapen eguneratuko dira hurrengo saio-hasieran.

en: Updates Details
eu: Eguneratzearen xehetasunak

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
eu: Hedapen honen bertsio berria dago eta hurrengo saio-hasieran kargatuko da.

en: Extension Details
eu: Hedapenaren xehetasunak

en: _Website
eu: _Webgunea

en: _Settings
eu: _Ezarpenak

en: _Remove…
eu: _Kendu…

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: About Extensions
eu: Hedapenei buruz

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Search extensions
eu: Bilatu hedapenak

en: _Log Out…
eu: _Amaitu saioa…

en: _Extensions
eu: _Hedapenak

en: More Information
eu: Informazio gehiago

en: Extensions can cause performance and stability issues. It is recommended to disable all extensions if you experience problems with your system.
eu: Hedapenek errendimendu- eta egonkortasun-arazoak sortu ditzakete. Gomendagarria hedapenak desgaitzea sistemak arazoak baditu.

en: User Extensions
eu: Erabiltzaile-hedapenak

en: System Extensions
eu: Sistema-hedapenak

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa bat

en: No Installed Extensions
eu: Instalatu gabeko luzapenak

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
eu: Hedapenak aurkitu eta gehitzeko, bisitatu <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Something’s gone wrong
eu: Zerbait gaizki joan da

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
eu: Barkatu, ezin izan da instalatutako hedapenen zerrenda eskuratu. Ziurtatu GNOMEn saioa hasi duzula eta saiatu berriro.

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
eu: Txandakatu bilaketa

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
eu: Hedapen berria ongi sortu da %s kokalekuan.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
eu: Izenak kate laburra izan behar du (hobe deskribatzailea bada).
    Adibideak: %s

en: Name
eu: Izena

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
eu: Deskribapena zure hedapenak egiten duena azaltzen duen esaldi bakarra da.
    Adibideak: %s

en: Description
eu: Azalpena

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
eu: UUIDa zure hedapenaren identifikatzaile esklusiboa da.
    Posta elektronikoko helbide baten formatukoa izan behar du (klikirekitzeko@asier.adibidea.com)

en: Choose one of the available templates:
eu: Aukeratu erabilgarri dauden txantiloietako bat:

en: Template
eu: Txantiloia

en: The unique identifier of the new extension
eu: Hedapen berriaren identifikatzaile bakarra

en: NAME
eu: IZENA

en: The user-visible name of the new extension
eu: Hedapen berriaren izena, erabiltzaileak ikusiko duena

en: DESCRIPTION
eu: DESKRIBAPENA

en: A short description of what the extension does
eu: Hedapenak egiten duenaren deskribapen laburra

en: DOMAIN
eu: DOMEINUA

en: The gettext domain used by the extension
eu: Hedapenak erabiltzen duen gettext domeinua

en: SCHEMA
eu: ESKEMA

en: The GSettings schema used by the extension
eu: Hedapenak erabiltzen duen GSettings eskema

en: TEMPLATE
eu: TXANTILOIA

en: The template to use for the new extension
eu: Hedapen berrirako erabiliko den txantiloia

en: Include prefs.js template
eu: Sartu prefs.js txantiloia

en: Enter extension information interactively
eu: Sartu hedapenaren informazioa dinamikoki

en: Create a new extension
eu: Sortu hedapen berria

en: Unknown arguments
eu: Argumentu ezezagunak

en: UUID, name and description are required
eu: UUIDa, izena eta deskribapena derrigorrezkoak dira

en: Extension “%s” does not exist
eu: Ez dago “%s” hedapenik

en: Disable an extension
eu: Desgaitu hedapen bat

en: No UUID given
eu: Ez da UUIDrik eman

en: More than one UUID given
eu: UUID bat baino gehiago eman da

en: Enable an extension
eu: Gaitu hedapen bat

en: Failed to connect to GNOME Shell
eu: Huts egin du GNOME Shell-ekin konektatzeak

en: Extension “%s” doesn't exist
eu: Ez dago “%s” hedapenik.

en: Show extensions info
eu: Hedapenen informazioa erakusten du

en: Overwrite an existing extension
eu: Gainidatzi lehendik dagoen hedapena

en: EXTENSION_BUNDLE
eu: HEDAPEN_BILDUMA

en: Install an extension bundle
eu: Instalatu hedapen-bilduma

en: No extension bundle specified
eu: Ez da hedapen-bildumarik zehaztu

en: More than one extension bundle specified
eu: Hedapen-bilduma bat baino gehiago zehaztu da

en: Show user-installed extensions
eu: Erakutsi erabiltzaileak instalatutako hedapenak

en: Show system-installed extensions
eu: Erakutsi sistemak instalatutako hedapenak

en: Show enabled extensions
eu: Erakutsi gaitutako hedapenak

en: Show disabled extensions
eu: Erakutsi desgaitutako hedapenak

en: Show extensions in active state
eu: Erakutsi egoera aktiboan dauden hedapenak

en: Show extensions in inactive state
eu: Erakutsi egoera inaktiboan dauden hedapenak

en: Show extensions with preferences
eu: Erakutsi hobespenak dituzten hedapenak

en: Show extensions with updates
eu: Erakutsi eguneratzeak dituzten hedapenak

en: Print extension details
eu: Inprimatu hedapenaren xehetasunak

en: List installed extensions
eu: Zerrendatu instalatutako hedapenak

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Additional source to include in the bundle
eu: Bilduman sartuko zen iturburu gehigarria

en: A GSettings schema that should be included
eu: Sartu behar den GSettings eskema

en: DIRECTORY
eu: DIREKTORIOA

en: The directory where translations are found
eu: Itzulpenak dituen direktorioa

en: The gettext domain to use for translations
eu: Itzulpenetarako erabiliko den gettext domeinua

en: Overwrite an existing pack
eu: Gainidatzi lehendik dagoen pakete bat

en: The directory where the pack should be created
eu: Paketea sortzeko direktorioa

en: SOURCE_DIRECTORY
eu: ITURBURU_DIREKTORIOA

en: Create an extension bundle
eu: Sortu hedapen-bilduma bat

en: More than one source directory specified
eu: Iturburu-direktorio bat baino gehiago zehaztu da

en: Extension “%s” doesn't have preferences
eu: “%s” hedapenak ez dauka hobespenik

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
eu: Ezin izan dira hobespenak ireki “%s” hedapenerako: %s

en: Opens extension preferences
eu: Hedapenaren hobespenak irekitzen ditu

en: Reset an extension
eu: Berrezarri hedapen bat

en: Cannot uninstall system extensions
eu: Ezin dira sistemaren hedapenak desinstalatu

en: Failed to uninstall “%s”
eu: Huts egin du “%s” instalatzeak

en: Uninstall an extension
eu: Desinstalatu hedapen bat

en: Login to extensions.gnome.org
eu: Hasi saioa extensions.gnome.org gunean

en: Warning! Password will be echoed
eu: Abisua! Pasahitza argitaratuko da

en: USERNAME
eu: ERABILTZAILE-IZENA

en: Username to log into https://extensions.gnome.org
eu: https://extensions.gnome.org gunean saioa hasteko erabiltzaile-izena

en: PASSWORD
eu: PASAHITZA

en: Password to log into https://extensions.gnome.org
eu: https://extensions.gnome.org gunean saioa hasteko pasahitza

en: Read https://extensions.gnome.org password from file, use "-" for stdin
eu: Irakurri https://extensions.gnome.org pasahitza fitxategitik, erabili "-" stdin-erako

en: Accept the terms of service at https://extensions.gnome.org/upload/
eu: Onartu https://extensions.gnome.org/upload/ guneko erabilera-baldintzak

en: FILE…
eu: FITXATEGIA…

en: Upload new extension versions
eu: Igo hedapen-bertsio berriak

en: Only one of --password and --password-file can be used
eu: --password eta --password-file bakarra erabili daitezke

en: You must accept the terms of service to upload extensions
eu: Erabilera-baldintzak onartu behar dituzu hedapenak igo ahal izateko

en: No files given
eu: Ez da fitxategirik eman

en: Do not print error messages
eu: Ez inprimatu errore-mezuak

en: Path
eu: Bide-izena

en: URL
eu: URLA

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Version
eu: Bertsioa

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: State
eu: Egoera

en: “version” takes no arguments
eu: “version” ez du argumenturik hartzen

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Print version information and exit.
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa eta irten

en: COMMAND
eu: KOMANDOA

en: [ARGS…]
eu: [ARGUMENTUAK…]

en: Commands:
eu: Komandoak:

en: Print help
eu: Erakutsi laguntza

en: Enable extension
eu: Gaitu hedapena

en: Disable extension
eu: Desgaitu hedapena

en: Reset extension
eu: Berrezarri hedapena

en: Uninstall extension
eu: Desinstalatu hedapena

en: List extensions
eu: Zerrendatu hedapenak

en: Show extension info
eu: Erakutsi hedapenaren informazioa

en: Open extension preferences
eu: Ireki hedapenaren hobespenak

en: Create extension
eu: Sortu hedapena

en: Package extension
eu: Paketatu hedapena

en: Install extension bundle
eu: Instalatu hedapen-bilduma

en: Use “%s” to get detailed help.
eu: Erabili “%s” laguntza xehea lortzeko.

en: Plain
eu: Soila

en: An empty extension
eu: Hedapen huts bat

en: Indicator
eu: Adierazlea

en: Add an icon to the top bar
eu: Gehitu ikono bat goiko barrari

en: Quick Settings Item
eu: Ezarpen azkarren elementua

en: Add an item to quick settings
eu: Gehitu elementu bat ezarpen azkarrei

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
eu: Desgaituta

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
eu[0]: Irteera %u
eu[1]: %u irteera

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
eu[0]: Sarrera %u
eu[1]: %u sarrera

en: System Sounds
eu: Sistemaren soinuak
