gnome-shell - en to ug translation catalogue (733 entries)

en: Launchers
ug: قوزغاتقۇچ

en: Activate pinned app 1
ug: مىخلانغان 1-ئەپنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate pinned app 2
ug: مىخلانغان 2-ئەپنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate pinned app 3
ug: مىخلانغان 3-ئەپنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate pinned app 4
ug: مىخلانغان 4-ئەپنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate pinned app 5
ug: مىخلانغان 5-ئەپنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate pinned app 6
ug: مىخلانغان 6-ئەپنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate pinned app 7
ug: مىخلانغان 7-ئەپنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate pinned app 8
ug: مىخلانغان 8-ئەپنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate pinned app 9
ug: مىخلانغان 9-ئەپنى ئاكتىپلايدۇ

en: Open new window of pinned app 1
ug: مىخلانغان 1-ئەپنىڭ يېڭى كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Open new window of pinned app 2
ug: مىخلانغان 2-ئەپنىڭ يېڭى كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Open new window of pinned app 3
ug: مىخلانغان 3-ئەپنىڭ يېڭى كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Open new window of pinned app 4
ug: مىخلانغان 4-ئەپنىڭ يېڭى كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Open new window of pinned app 5
ug: مىخلانغان 5-ئەپنىڭ يېڭى كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Open new window of pinned app 6
ug: مىخلانغان 6-ئەپنىڭ يېڭى كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Open new window of pinned app 7
ug: مىخلانغان 7-ئەپنىڭ يېڭى كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Open new window of pinned app 8
ug: مىخلانغان 8-ئەپنىڭ يېڭى كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Open new window of pinned app 9
ug: مىخلانغان 9-ئەپنىڭ يېڭى كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى

en: Take a screenshot interactively
ug: تەسىرلىشىشچان ھالدا ئېكران كەسمىسىنى تۇتىدۇ

en: Take a screenshot
ug: ئېكران كەسمىسىنى تۇتىدۇ

en: Take a screenshot of a window
ug: كۆزنەكنىڭ ئېكران كەسمىسىنى تۇتىدۇ

en: Record a screencast interactively
ug: تەسىرلىشىشچان ھالدا ئېكران كەسمىسىنى سىنغا خاتىرىلەيدۇ

en: System
ug: سىستېما

en: Show the notification list
ug: ئۇقتۇرۇش تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Open the quick settings menu
ug: تېز تەڭشەك تىزىملىكىنى ئاچىدۇ

en: Focus the active notification
ug: ئاكتىپ ئۇقتۇرۇشقا فوكۇسلىنىدۇ

en: Show the overview
ug: ئىخچام كۆرۈنۈشنى كۆرسەت

en: Show all apps
ug: ھەممە پىروگراممىنى كۆرسەت

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
ug: ئىچكى قورال قوزغىتىلسا ئىجادكارلار ۋە سىنىغۇچىلارنىڭ Alt-F2 ئارقىلىق كىرىشىگە قولايلىق

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
ug: ئىچكى سازلاش ۋە كۆزىتىش قورالىنى زىيارەت قىلىشتا  Alt-F2 ئىشلىتىشكە ئىجازەت.

en: UUIDs of extensions to enable
ug: ئىناۋەتلىك قىلىدىغان كېڭەيتىلمىنىڭ UUID سى

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
ug: GNOME Shell كېڭەيتىلمىسىنىڭ UUID خاسلىقى بولىدۇ. بۇ ئاچقۇچتا ئىناۋەتلىك قىلىنىدىغان كېڭەيتىلمىلەرنىڭ تىزىمى بار. ئوقۇلىدىغان كېڭەيتىلمىلەر چوقۇم مۇشۇ تىزىمدا بولۇشى كېرەك. بۇ تىزىمنى org.gnome.Shell دىكى D-Bus نىڭ EnableExtension ۋە DisableExtension دېگەن فۇنكسىيەلىرى (methods) ئارقىلىق باشقۇرغىلى بولىدۇ.

en: UUIDs of extensions to force disabling
ug: مەجبۇرىي چەكلىنىدىغان كېڭەيتىلمىنىڭ UUID سى

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
ug: GNOME Shell كېڭەيتىلمىسىنىڭ UUID خاسلىقى بولىدۇ. بۇ ئاچقۇچتا چەكلىنىدىغان كېڭەيتىلمىلەرنىڭ تىزىمى بار ھەتتا نۆۋەتتىكى ھالەتنىڭ بۆلىكى سۈپىتىدە يۈكلەنگەن تەقدىردىمۇ. ئوقۇلىدىغان كېڭەيتىلمىلەر چوقۇم مۇشۇ تىزىمدا بولۇشى كېرەك. بۇ تىزىمنى org.gnome.Shell دىكى D-Bus نىڭ EnableExtension ۋە DisableExtension دېگەن فۇنكسىيەلىرى (methods) ئارقىلىق باشقۇرغىلى بولىدۇ. بۇ ئاچقۇچ «enabled-extensions» تەڭشىكىنىڭ ئالدىدا تۇرىدۇ.

en: Disable user extensions
ug: ئىشلەتكۈچى كېڭەيتىلمىسىنى چەكلە

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
ug: «قوزغىتىلغان كېڭەيتىلمە» تەڭشىكىگە تەسىر كۆرسەتمىگەن ھالدا ئىشلەتكۈچى قوزغاتقان بارلىق كېڭەيتىلمىلەرنى چەكلەيدۇ.

en: Allow extension installation
ug: كېڭەيتىلمە ئورنىتىشقا يول قويىدۇ

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ باش قىسقۇچىغا كېڭەيتىلمە ئورنىتىشىغا يول قويىدۇ. ئەگەر چەكلەنسە، InstallRemoteExtension نىڭ  D-Bus ئۇسۇلى مەغلۇپ بولىدۇ، قوزغىتىلغاندا كېڭەيتىلمىنى پەقەت سىستېما مۇندەرىجىسىدىن يۈكلىيەلەيدۇ. بۇ تاللانما يۈكلەنگەن كېڭەيتىلمىگە تەسىر كۆرسەتمەيدۇ شۇڭا ئۆزگىرىش كېيىنكى قېتىم تىزىمغا كىرگەندە ئاندىن تولۇق كۈچكە ئىگە بولىدۇ.

en: Disables the validation of extension version compatibility
ug: كېڭەيتىلمە نەشرىنىڭ ماسلىشىشچانلىقىنى دەلىللەشنى چەكلەيدۇ

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
ug: GNOME Shell پەقەت نۆۋەتتە ئىجرا قىلىنىۋاتقان نەشرىدە قوللايدىغانلىقى جاكارلانغان كېڭەيتىلمىنىلا يۈكلەيدۇ. بۇ تاللانما قوزغىتىلسا مەزكۇر تەكشۈرۈش چەكلىنىدۇ ۋە بارلىق كېڭەيتىلمىنى يۈكلەشنى سىنايدۇ، قوللايدىغانلىقى جاكارلانغان نەشرىگە پەرۋا قىلمايدۇ.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
ug: ئامراق پىروگراممىلارنىڭ ئۈستەلئۈستى ھۆججەت كىملىك تىزىمى

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
ug: مۇناسىپ پىروگرامما بەلگىسى يىغقۇچ رايونىدا كۆرسىتىلىدۇ.

en: History for command (Alt-F2) dialog
ug: بۇيرۇق (Alt-F2) سۆزلەشكۈنىڭ تارىخى

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
ug: looking glass سۆزلەشكۈنىڭ تارىخى

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
ug: سىستېما تىزىملىكىدە ھەمىشە «تىزىمدىن چىق» مەشغۇلاتىنى كۆرسىتىدۇ

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” action in the system menu for logged-in situations where there is a single, local, non-system user and only a single available session type (e.g. GNOME on Wayland).
ug: سىستېما تىزىملىكىدىكى «تىزىمدىن چىق» مەشغۇلاتى پەقەت يەككە، يەرلىك، غەيرى سىستېما ئىشلەتكۈچىسى ۋە پەقەت يەككە ئىشلىتىلىشچان ئەڭگىمە تۈرى بار (مەسىلەن GNOME on Wayland). تىزىمغا كىرىش ھالىتىدە ئۆزلۈكىدىن يوشۇرىدۇ، مەزكۇر تەڭشەك بۇ مەشغۇلاتنى قاپلايدۇ.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
ug: شىفىرلانغان ياكى يىراقتىكى ھۆججەت سىستېمىسىنى ئېگەرلەشتە ئىمنى ئەستە تۇتامدۇ يوق

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
ug: شىفىرلانغان ياكى يىراقتىكى ھۆججەت سىستېمىسىنى ئېگەرلەيدىغان ۋاقىتتا مەزكۇر shell ئىم تەلەپ قىلىدۇ. ئەگەر «ئىمنى ئەستە تۇت»  تاللانسا، كېيىنلىك ئۈچۈن ئىمنى ساقلاپ قويىدۇ. بۇ ئاچقۇچ كۆپ تاللاش قۇتىسىنىڭ كۆڭۈلدىكى ھالىتىنى بەلگىلەيدۇ.

en: The last selected non-default power profile
ug: ئاخىرقى قېتىم تاللىغان غەيرى كۆڭۈلدىكى توك مەنبە سەپلىمە ھۆججىتى

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
ug: بەزى سىستېما ئىككىدىن كۆپ توك مەنبە سەپلىمە ھۆججىتىنى قوللايدۇ. ئىككى سەپلىمە ھۆججەت ئارىسىدا ئالماشتۇرۇشنى قوللاش ئۈچۈن، بۇ ئاچقۇچ ئاخىرقى قېتىم تاللانغان غەيرى كۆڭۈلدىكى سەپلىمە ھۆججەتنى خاتىرىلەيدۇ.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
ug: ئالدىنقى قېتىم «GNOME غا خۇش كەپسىز» سۆزلەشكۈنى كۆرسەتكەندىكى ماس نەشرى

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
ug: بۇ ئاچقۇچ ئالدىنقى قېتىم «GNOME غا خۇش كەپسىز» سۆزلەشكۈنى كۆرسەتكەندىكى ماس نەشرىنى جەزملەيدۇ. ئەگەر ھەرپ تىزىقى بوش بولسا كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا ئەڭ كونا نەشرىگە ماس كېلىدۇ، ناھايىتى چوڭ سان تېخى مەۋجۇت بولمىغان نەشرىگە ۋەكىللىك قىلىدۇ. چوڭ سان بۇ سۆزلەشكۈنى چەكلەشكە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Layout of the app picker
ug: ئەپ تاللىغۇچنىڭ جايلىشىشى

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
ug: ئەپ تاللىغۇچنىڭ جايلىشىشى. سانلار قاتارىدىكى ھەر بىر تۈر بىر بەت. بەت GNOME Shell دە كۆرسىتىدىغان تەرتىپتە تىزىلىدۇ. ھەر بىر بەتتە «پىروگرامما كىملىكى» ← «سانلىق مەلۇمات» جۈپىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. نۆۋەتتە، تۆۋەندىكى قىممەت «سانلىق مەلۇمات»:•«ئورۇن»:  پىروگرامما سىنبەلگىسىنىڭ بەتتىكى ئورنى

en: Keybinding to shift between overview states
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش ھالىتى ئارىسىدا ئالماشتۇرىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
ug: ئەڭگىمە، كۆزنەك تاللىغۇچ ۋە پىروگرامما تورى ئارىسىدا ئالماشتۇرىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
ug: پىروگرامما تورى، كۆزنەك تاللىغۇچ ۋە ئەڭگىمە ئارىسىدا ئالماشتۇرىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
ug: «پىروگراممىنى كۆرسەت» كۆرۈنۈشىنى ئاچىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
ug: پائالىيەت ئىخچام كۆرۈنۈشىدە «پىروگراممىنى كۆرسەت» كۆرۈنۈشىنى ئاچىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى.

en: Keybinding to open the overview
ug: ئىخچام كۆرۈنۈشنى ئاچىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Keybinding to open the Activities Overview.
ug: پائالىيەت ئىخچام كۆرۈنۈشنى ئاچىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
ug: ئۇقتۇرۇش تىزىمىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئالماشتۇرىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
ug: ئۇقتۇرۇش تىزىمىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئالماشتۇرىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
ug: تېز تەڭشەك تىزىملىكىنى ئالماشتۇرىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
ug: تېز تەڭشەك تىزىملىكىنى ئالماشتۇرىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى.

en: Keybinding to focus the active notification
ug: ئاكتىپ ئۇقتۇرۇشنى كۆرسىتىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Keybinding to focus the active notification.
ug: ئاكتىپ ئۇقتۇرۇشنى كۆرسىتىدىغان كۇنۇپكا بىرىكمىسى.

en: Switch to application 1
ug: 1-پىروگراممىغا ئالماشتۇرىدۇ

en: Switch to application 2
ug: 2-پىروگراممىغا ئالماشتۇرىدۇ

en: Switch to application 3
ug: 3-پىروگراممىغا ئالماشتۇرىدۇ

en: Switch to application 4
ug: 4-پىروگراممىغا ئالماشتۇرىدۇ

en: Switch to application 5
ug: 5-پىروگراممىغا ئالماشتۇرىدۇ

en: Switch to application 6
ug: 6-پىروگراممىغا ئالماشتۇرىدۇ

en: Switch to application 7
ug: 7-پىروگراممىغا ئالماشتۇرىدۇ

en: Switch to application 8
ug: 8-پىروگراممىغا ئالماشتۇرىدۇ

en: Switch to application 9
ug: 9-پىروگراممىغا ئالماشتۇرىدۇ

en: Open a new instance of application 1
ug: 1-پىروگراممىنىڭ يېڭى مىسالىنى ئاچىدۇ

en: Open a new instance of application 2
ug: 2-پىروگراممىنىڭ يېڭى مىسالىنى ئاچىدۇ

en: Open a new instance of application 3
ug: 3-پىروگراممىنىڭ يېڭى مىسالىنى ئاچىدۇ

en: Open a new instance of application 4
ug: 4-پىروگراممىنىڭ يېڭى مىسالىنى ئاچىدۇ

en: Open a new instance of application 5
ug: 5-پىروگراممىنىڭ يېڭى مىسالىنى ئاچىدۇ

en: Open a new instance of application 6
ug: 6-پىروگراممىنىڭ يېڭى مىسالىنى ئاچىدۇ

en: Open a new instance of application 7
ug: 7-پىروگراممىنىڭ يېڭى مىسالىنى ئاچىدۇ

en: Open a new instance of application 8
ug: 8-پىروگراممىنىڭ يېڭى مىسالىنى ئاچىدۇ

en: Open a new instance of application 9
ug: 9-پىروگراممىنىڭ يېڭى مىسالىنى ئاچىدۇ

en: Screen brightness up
ug: ئېكران يورۇقلۇقىنى ئۆرلەت

en: Screen brightness up on current monitor
ug: نۆۋەتتىكى كۆزەتكۈچنىڭ يورۇقلۇقىنى ئۆرلەت

en: Screen brightness down
ug: ئېكران يورۇقلۇقىنى تۆۋەنلەت

en: Screen brightness down on current monitor
ug: نۆۋەتتىكى كۆزەتكۈچنىڭ يورۇقلۇقىنى تۆۋەنلەت

en: Screen brightness cycle
ug: ئېكران يورۇقلۇق دەۋرىيلىكى

en: Screen brightness cycle on current monitor
ug: نۆۋەتتىكى كۆزەتكۈچنىڭ يورۇقلۇق دەۋرىيلىكى

en: Limit switcher to current workspace.
ug: پەقەت نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىدىلا ئالماشتۇرىدۇ.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
ug: ئەگەر true بولسا، ئالماشتۇرغۇچ پەقەت نۆۋەتتىكى خىزمەت بوشلۇقىدا كۆزنىكى بار پىروگراممىنىلا كۆرسىتىدۇ. ئۇنداق بولمىسا، ھەممە پىروگراممىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: The application icon mode.
ug: پىروگرامما سىنبەلگە ھالىتى.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
ug: ئالماشتۇرغۇچتا پىروگراممىنىڭ قانداق كۆرسىتىلىدىغانلىقىنى سەپلەيدۇ. ئىناۋەتلىك قىممەت: «thumbnail-only» (پەقەت كۆزنەكنىڭ كىچىك سۈرىتىنىلا كۆرسىتىدۇ)، «app-icon-only» (پىروگراممىنىڭ سىنبەلگىسىنىلا كۆرسىتىدۇ) ياكى «ئىككىلىسى».

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
ug: ئەگەر true بولسا، ئالماشتۇرغۇچ پەقەت نۆۋەتتىكى خىزمەت بوشلۇقىدىكى كۆزنەكنىلا كۆرسىتىدۇ. ئۇنداق بولمىسا، ھەممە كۆزنەكنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: Locations
ug: ئورنى

en: The locations to show in world clocks
ug: دۇنيا سائىتىدە كۆرۈنىدىغان ئورنى

en: Automatic location
ug: ئاپتوماتىك ئورنى

en: Whether to fetch the current location or not
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن ئۇچۇرىغا ئېرىشەمدۇ يوق

en: Location
ug: ئورنى

en: The location for which to show a forecast
ug: ھاۋا رايى مەلۇماتىنى كۆرسىتىدىغان ئورۇن

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
ug: كېڭەيتىلمە

en: Network Login
ug: توردىن تىزىمغا كىرىش

en: Utilities
ug: قورال

en: Extension Error
ug: كېڭەيتىلمە خاتالىقى

note: Translators: %s is an extension name
en: Unable to display the settings for “%s”.
ug: «%s» نىڭ تەڭشىكىنى كۆرسىتەلمەيدۇ.

note: Translators: Link label in the phrase "Information about this problem may be available on the extension website"
en: extension website
ug: كېڭەيتىلمە تور بېكىتى

note: Translators: %s is "extension website"
en: Information about this problem may be available on the %s.
ug: بۇ مەسىلە ھەققىدىكى ئۇچۇر %s دا بولۇشى مۇمكىن.

en: Error Details
ug: خاتالىق تەپسىلاتى

en: Copy Error
ug: كۆچۈرۈش خاتالىقى

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Password
ug: ئىم

en: Choose Session
ug: ئەڭگىمە تاللىنىدۇ

en: Accessibility
ug: ياردەم ئىقتىدارى

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
ug: يىراقتىن تىزىمغا كىرىشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى %s ئۈچۈن يىراقتىكى ئەڭگىمە ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ. يىراقتىن تىزىمغا كىرىشتە، چوقۇم يىراقتىكى ئەڭگىمەدىن تىزىمدىن چىقىڭ ياكى ئۇنى مەجبۇرىي توختىتىڭ.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
ug: تىزىمغا كىرىشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى %s ئۈچۈن يىراقتىكى ئەڭگىمە ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ. تىزىمغا كىرىشتە، چوقۇم يىراقتىكى ئەڭگىمەدىن تىزىمدىن چىقىڭ ياكى ئۇنى مەجبۇرىي توختىتىڭ.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
ug: يىراقتىن تىزىمغا كىرىشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى %s ئۈچۈن يەرلىك ئەڭگىمە ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ. يىراقتىن تىزىمغا كىرىشتە، چوقۇم يەرلىك ئەڭگىمەدىن تىزىمدىن چىقىڭ ياكى ئۇنى مەجبۇرىي توختىتىڭ.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
ug: تىزىمغا كىرىشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى %s ئۈچۈن ئەڭگىمە ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ. تىزىمغا كىرىشتە، چوقۇم ئەڭگىمەدىن تىزىمدىن چىقىڭ ياكى ئۇنى مەجبۇرىي توختىتىڭ.

en: Session Already Running
ug: ئەڭگىمە ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss
ug: مەجبۇرىي توختىتىش ئىجرا قىلىنىۋاتقان ھەر قانداق پىروگرامما ۋە جەرياننى چېكىندۈرىدۇ ۋە سانلىق مەلۇمات يوقىلىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن

en: Force Stop
ug: مەجبۇرىي توختات

en: Not listed?
ug: تىزىمدا يوقمۇ؟

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
ug: (مەسىلەن،  ئىشلەتكۈچى ياكى %s)

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Login Attempt Timed Out
ug: تىزىمغا كىرىش ۋاقتى توشتى

en: Login took too long, please try again
ug: تىزىمغا كىرىشكە بەك ئۇزۇن ۋاقىت كەتتى، قايتا سىناڭ

en: Login Window
ug: كىرىش كۆزنىكى

en: Authentication error
ug: كىملىك دەلىللەش خاتالىقى

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
ug: (ياكى بارمىقىڭىزنى ئوقۇغۇچقا سىيرىڭ)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
ug: (ياكى بارمىقىڭىزنى ئوقۇغۇچقا قويۇڭ)

en: Break complete sound
ug: دەم ئېلىش تامام ئاۋازى

en: %d second | %d seconds
ug[0]: %d سېكۇنت

en: %d minute | %d minutes
ug[0]: %d مىنۇت

en: %d hour | %d hours
ug[0]: %d سائەت

en: %d day | %d days
ug[0]: %d كۈن

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It will be time for a break in %s | It will be time for a break in %s
ug[0]: دەم ئېلىشقا %s  قالدى

en: Movement Break Soon
ug: ھەرىكەت پات يېقىندا ئارام ئالىدۇ

en: Eyesight Break Soon
ug: كۆز پات يېقىندا ئارام ئالىدۇ

en: Break Soon
ug: پات يېقىندا ئارام ئالىدۇ

en: Movement Break in Progress
ug: ھەرىكەتلىنىپ ئارام ئېلىۋاتىدۇ

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue moving around for %s | Continue moving around for %s
ug[0]: ئەتراپتىكى ھەرىكەتنى %s داۋاملاشتۇرىدۇ

en: Eyesight Break in Progress
ug: كۆزنى ئارام ئالدۇرۇۋاتىدۇ

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue looking away for %s | Continue looking away for %s
ug[0]: كۆزنى %s ئارام ئالدۇرىدۇ

en: Break in Progress
ug: ئارام ئېلىۋاتىدۇ

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: %s left in your break | %s left in your break
ug[0]: ئارام ئېلىش %s قالدى

en: Time for a Movement Break
ug: ھەرىكەتلىنىپ ئارام ئېلىش ۋاقتى

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the device and move around for %s | Take a break from the device and move around for %s
ug[0]: ئۈسكۈنىدىن ئايرىلىپ ئارام ئېلىپ ئەتراپتا %s ھەرىكەتلىنىڭ

en: Time for an Eyesight Break
ug: كۆزنى ئارام ئالدۇرۇش ۋاقتى

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s | Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s
ug[0]: ئېكراندىن ئايرىلىپ ئارام ئېلىڭ. ھېچ بولمىغاندا 6 مېتىر يىراقلىققا كەم دېگەندە %s قاراڭ

en: Time for a Break
ug: ئارام ئېلىش ۋاقتى بولدى

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It’s time to take a break. Get away from the device for %s! | It’s time to take a break. Get away from the device for %s!
ug[0]: ئارام ئېلىش ۋاقتى بولدى. ئۈسكۈنىدىن %s ئايرىلىڭ!

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: You were due to take a break %s ago | You were due to take a break %s ago
ug[0]: سىز %s ئىلگىرى ئارام ئېلىشىڭىز كېرەك ئىدى

en: Break Overdue
ug: ئارام ئېلىش ۋاقتى ئۆتۈپ كەتتى

en: There is %s remaining in your break | There are %s remaining in your break
ug[0]: ئارام ئېلىش ۋاقتىڭىزدىن %s قالدى

en: Break Interrupted
ug: ئارام ئېلىش توختىتىلدى

note: Translators: As in "Delay the break"
en: Delay
ug: كېچىكتۈر

note: Translators: As in "Skip the break"
en: Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت

note: Translators: As in "Take the break"
en: Take
ug: ئارام ئال

note: Translators: This is a notification to warn the user that a screen time break will start shortly.
en: Break in %d second | Break in %d seconds
ug[0]: %d  تىن كېيىن ئارام ئالىدۇ

en: Brightness
ug: يورۇقلۇق

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
ug: توكنى ئۈز

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
ug: power off;poweroff;shutdown;halt;stop؛توكنى ئۈز؛ئۇخلات؛توختا

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
ug: قايتا قوزغات

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
ug: reboot;restart;قايتا قوزغات؛قايتا باشلا؛

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلا

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
ug: ئېكرانى قۇلۇپلاش

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
ug: تىزىمدىن چىق

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
ug: logout;log out;sign off؛تىزىمدىن چىق؛چېكىن

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
ug: توڭلات

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
ug: توڭلات؛ئۇخلات؛suspend;sleep

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇر

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇر؛switch user

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
ug: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation؛قۇلۇپلاش يۆنىلىشى؛قۇلۇپ ئېچىش يۆنىلىشى؛ئېكران؛ئايلاندۇر

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
ug: ئېكران كەسمىسى تۇت

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
ug: screenshot;screencast;snip;capture;record؛ئېكران كەسمىسى؛ئېكران كۆرۈنۈشى؛ئېكران خاتىرىلەش؛خاتىرىلەش

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
ug: ئېكران ئايلاندۇرۇش قۇلۇپىنى ئاچ

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
ug: ئېكران ئايلاندۇرۇشنى قۇلۇپلا

en: GNOME needs to save screen time data
ug: GNOME ئېكران ۋاقىت سانلىق مەلۇماتىنى ساقلاشقا ئېھتىياجلىق

en: Screen Time Limit in %d Minute | Screen Time Limit in %d Minutes
ug[0]: ئېكران ۋاقىت چەكلىمىسى %d قوزغىلىدۇ

en: Your screen time limit is approaching
ug: ئېكران ۋاقىت چەكلىمىڭىز يېقىنلىشىۋاتىدۇ

en: Screen Time Limit Reached
ug: ئېكران ۋاقىت چەكلىمىسىگە يەتتى

en: It’s time to stop using the device
ug: ئۈسكۈنە ئىشلىتىشنى توختىتىش ۋاقتى بولدى

en: Command not found
ug: بۇيرۇق تېپىلمىدى

en: Execution of “%s” failed:
ug: «%s» نى ئىجرا قىلالمىدى:

en: Just now
ug: ھازىر

en: %d minute ago | %d minutes ago
ug[0]: %d مىنۇت ئىلگىرى

en: %d hour ago | %d hours ago
ug[0]: %d سائەت ئىلگىرى

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: %d day ago | %d days ago
ug[0]: %d كۈن ئىلگىرى

en: %d week ago | %d weeks ago
ug[0]: %d ھەپتە ئىلگىرى

en: %d month ago | %d months ago
ug[0]: %d ئاي ئىلگىرى

en: %d year ago | %d years ago
ug[0]: %d ئاي ئىلگىرى

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H:%M
ug: تۈنۈگۈن، %H∶%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H:%M
ug: %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى، %H∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H:%M
ug: %Y-يىلى %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى، %H∶%M

note: Show only the time if date is on today eslint-disable-line no-lonely-if Translators: Time in 12h format
en: %l:%M %p
ug: %p %-l:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l:%M %p
ug: تۈنۈگۈن، %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l:%M %p
ug: %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى، %p %-l∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l:%M %p
ug: %Y-يىلى %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى، %p %-l∶%M

en: Your connection seems to be secure
ug: باغلىنىشىڭىز بىخەتەردەك قىلىدۇ

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
ug: بۇ قىزىق نۇقتىدا تىزىمغا كىرىدىغان باغلىنىشىڭىز بىخەتەر ئەمەس. سىز بۇ بەتتە كىرگۈزگەن ئىم ياكى باشقا ئۇچۇرنى سىزگە يېقىن جايدىكى كىشىلەر كۆرەلەيدۇ.

en: Hotspot Login
ug: قىزىق نۇقتا تىزىمغا كىر

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
ug: رەت قىل

en: Allow
ug: يول قوي

en: Unnamed Folder
ug: ئاتسىز قىسقۇچ

en: %s has been pinned to the dash.
ug: %s تېز تاختىغا مىخلاندى.

en: %s has been unpinned from the dash.
ug: %s تېز تاختىدىن قومۇرۇلدى.

en: Undo
ug: يېنىۋال

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
ug: كۆزنەك ئاچ

en: New Window
ug: يېڭى كۆزنەك

en: App Details
ug: پىروگرامما تەپسىلاتى

en: Quit
ug: چېكىن

en: Unpin
ug: قومۇر

en: Pin to Dash
ug: تاختىغا مىخلا

en: Launch Using Integrated Graphics Card
ug: توپلاشتۇرۇلغان كۆرسىتىش كارتىسىدا قوزغىتىدۇ

en: Launch Using Discrete Graphics Card
ug: مۇستەقىل كۆرسىتىش كارتىسىدا قوزغىتىدۇ

en: Select Audio Device
ug: ئاۋاز ئۈسكۈنىسى تاللىنىدۇ

en: Sound Settings
ug: ئاۋاز تەڭشىكى

en: Headphones
ug: تىڭشىغۇچ

en: Headset
ug: مىكروفونلۇق تىڭشىغۇچ

en: Microphone
ug: مىكروفون

en: Change Background…
ug: تەگلىكنى ئۆزگەرت…

en: Display Settings
ug: كۆرسىتىش تەڭشەك

en: Settings
ug: تەڭشەك

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
ug: ي

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
ug: د

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
ug: س

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
ug: چ

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
ug: س

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
ug: ج

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
ug: ي

en: Previous month
ug: ئالدىنقى ئاي

en: Next month
ug: كېيىنكى ئاي

en: Week %V
ug: %V-ھەپتە

en: No Notifications
ug: ئۇقتۇرۇش يوق

en: Clear
ug: تازىلا

[ctx: action]
en: Clear all notifications
ug: بارلىق ئۇقتۇرۇشلارنى تازىلا

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” Is Not Responding
ug: «%s» دا ئىنكاس يوق

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely
ug: داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن كۈتۈشنى ياكى پىروگراممىنى تولۇق ئاخىرلاشتۇرۇش ئۈچۈن مەجبۇرىي چېكىندۈرۈشنى تاللىسىڭىز بولىدۇ

en: Force Quit
ug: مەجبۇرىي چېكىن

en: Wait
ug: كۈت

en: External drive connected
ug: سىرتقى دىسكا ئۇلاندى

en: External drive disconnected
ug: سىرتقى دىسكا ئۈزۈلدى

en: Unable to unlock volume
ug: دىسكا قۇلۇپىنى ئاچالمايدۇ

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
ug: ئورنىتىلغان udisks نەشرى PIM تەڭشىكىنى قوللىمايدۇ

note: Translators: %s is the name of a partition on a external drive
en: “%s” connected
ug: «%s» باغلاندى

en: Disk can now be used
ug: ھازىر دىسكىنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Open with %s
ug: %s دا ئاچ

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router
ug: ئۇنىڭدىن باشقا يېتەكلىگۈچتىكى «WPS» توپچىنى بېسىپ باغلىيالايسىز

en: Connect
ug: باغلان

en: Key
ug: ئاچقۇچ

en: Private key password
ug: شەخسىي ئاچقۇچ ئىم

en: Identity
ug: كىملىك

en: Service
ug: مۇلازىمەت

en: Authentication required
ug: كىملىك دەلىللەش زۆرۈر

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”
ug: سىمسىز تور «‎%s‎‏» نى زىيارەت قىلماق ئۈچۈن ئىم ياكى شىفىرلاش ئاچقۇچلىرى كېرەكلىك

en: Wired 802.1X authentication
ug: سىملىق 802.1X گۇۋاھنامە

en: Network name
ug: تور ئىسمى

en: DSL authentication
ug: DSL دەلىللەش

en: PIN code required
ug: PIN كودى ئېھتىياجلىق

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ug: كۆچمە كەڭ بەلۋاغ ئۈسكۈنىسى ئۈچۈن PIN كودى كېرەك

en: A password is required to connect to “%s”
ug: «‎%s‎‏» غا باغلىنىش ئۈچۈن بىر ئىمغا ئېھتىياجلىق.

en: VPN password
ug: VPN ئىم

en: Authentication Required
ug: كىملىك دەلىللەش زۆرۈر

en: Administrator
ug: باشقۇرغۇچى

en: Authenticate
ug: كىملىك دەلىللەش

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
ug: كەچۈرۈڭ، ئىشلىمىدى. قايتا سىناڭ.

en: Windows
ug: كۆزنەك

en: Show Apps
ug: پىروگرامما كۆرسەت

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
ug: سىزىقچە

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
ug: %Y-يىلى %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
ug: %Y-يىلى %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى %A

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
ug: %m-ئاينىڭ %d-كۈنى

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
ug: %Y-يىلى %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Tomorrow
ug: ئەتە

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
ug: پۈتۈن كۈن

en: No Events
ug: پائالىيەت يوق

en: Add World Clocks…
ug: دۇنيا سائىتى قوش…

en: World Clocks
ug: دۇنيا سائىتى

en: Loading…
ug: يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Go Online for Weather Information
ug: ھاۋا رايى ئۇچۇرى ئۈچۈن تورغا باغلىنىڭ

en: Weather Information Unavailable
ug: ھاۋا رايى ئۇچۇرىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Weather
ug: ھاۋا رايى

en: Select Weather Location…
ug: ھاۋا رايى ئورنى تاللىنىدۇ…

[ctx: title]
en: Log Out %s
ug: %s دىن چىق

[ctx: title]
en: Log Out
ug: تىزىمدىن چىق

en: %s will be logged out automatically in %d second | %s will be logged out automatically in %d seconds
ug[0]: ‎%s‎‏ يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن ئۆزلۈكىدىن تىزىمدىن چىقىدۇ

en: You will be logged out automatically in %d second | You will be logged out automatically in %d seconds
ug[0]: يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن ئۆزلۈكىدىن تىزىمدىن چىقىسىز

[ctx: button]
en: Log Out
ug: تىزىمدىن چىق

[ctx: title]
en: Power Off
ug: توكنى ئۈز

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
ug: يېڭىلانمىنى ئورنىتىپ توكنى ئۈز

en: The system will power off automatically in %d second | The system will power off automatically in %d seconds
ug[0]: سىستېمىنىڭ توكى يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن ئاپتوماتىك ئۈزۈلىدۇ

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
ug: كۈتۈۋاتقان يۇمشاق دېتال يېڭىلانمىنى ئورنات

[ctx: button]
en: Power Off
ug: توكنى ئۈز

[ctx: title]
en: Restart
ug: قايتا قوزغات

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
ug: يېڭىلانمىلارنى ئورنىتىپ قايتا قوزغات

en: The system will restart automatically in %d second | The system will restart automatically in %d seconds
ug[0]: سىستېما يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن ئاپتوماتىك قايتا قوزغىلىدۇ

[ctx: button]
en: Restart
ug: قايتا قوزغات

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
ug: قايتا قوزغات ۋە يېڭىلانما ئورنات

en: The system will automatically restart and install updates in %d second | The system will automatically restart and install updates in %d seconds
ug[0]: سىستېما يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن ئۆزلۈكىدىن قايتا قوزغىلىپ ۋە يېڭىلانما ئورنىتىدۇ

[ctx: button]
en: Restart & Install
ug: قايتا قوزغات ۋە ئورنات

[ctx: button]
en: Install & Power Off
ug: ئورنات ۋە توكنى ئۈز

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
ug: يېڭىلانما ئورنىتىلغاندىن كېيىن توكنى ئۈزىدۇ

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
ug: قايتا قوزغات ۋە يۈكسەلتىشنى ئورنات

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
ug: قايتا قوزغىتىلغاندىن كېيىن %s %s ئورنىتىدۇ. يۈكسەلتىپ ئورنىتىشقا ئۇزۇن ۋاقىت كېتىدۇ: زاپاسلاپ ۋە كومپيۇتېرنى توكقا چاتقانلىقىڭىزنى جەزملەڭ.

en: Low battery power: please plug in before installing updates
ug: توكدان توكى ئاز: يېڭىلانمىنى ئورنىتىشتىن ئىلگىرى توكقا چېتىڭ

en: Some applications are busy or have unsaved work
ug: بەزى پىروگرامما ئالدىراش ياكى ساقلىمىغان ئىشلىرى بار

en: Other users are logged in
ug: باشقا ئىشلەتكۈچى تىزىمغا كىرگەن

[ctx: button]
en: Boot Options
ug: قوزغىتىش تاللانمىسى

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
ug: %s (يىراق)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
ug: %s (تىزگىن كۆزنەك)

en: Install
ug: ئورنات

en: Install Extension
ug: كېڭەيتىلمە ئورنات

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
ug: مەنبە extensions.gnome.org دىن «‎%s‎‏» نى چۈشۈرۈپ ئورنىتامسىز؟

en: Extension Updates Available
ug: كېڭەيتىلمە يېڭىلانمىسى بار

en: Extension updates are ready to be installed
ug: كېڭەيتىلمە يېڭىلانمىسى ئورنىتىشقا تەييار

en: Allow inhibiting shortcuts
ug: تېزلەتمىنى چەكلەشكە يول قويىدۇ

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
ug: پىروگرامما %s  تېزلەتمىنى چەكلىمەكچى

en: An app wants to inhibit shortcuts
ug: بىر پىروگرامما تېزلەتمىنى چەكلىمەكچى

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s
ug: سىز %s نى بېسىپ تېزلەتمىنى ئەسلىگە كەلتۈرەلەيسىز

en: Slow Keys Turned On
ug: ئاستا كۇنۇپكا ئېچىلدى

en: Slow Keys Turned Off
ug: ئاستا كۇنۇپكا تاقالدى

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ug: سىز Shift كۇنۇپكىسىنى 8 سېكۇنت بېسىپ تۇردىڭىز. بۇ كېچىكتۈرۈش كۇنۇپكا ئىقتىدارىنىڭ تېزلەتمىسى، بۇ ھەرپتاختىڭىزنىڭ خىزمەت ئۇسۇلىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: Sticky Keys Turned On
ug: يېپىشقاق كۇنۇپكا ئېچىلدى

en: Sticky Keys Turned Off
ug: يېپىشقاق كۇنۇپكا تاقالدى

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ug: سىز بايا Shift كۇنۇپكىسىنى 5 قېتىم باستىڭىز. بۇ يېپىشقاق كۇنۇپكىنىڭ تېزلەتمە كۇنۇپكىسى. بۇ ھەرپتاختىڭىزنىڭ خىزمەت ئۇسۇلىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ug: سىز بايا بىرلا ۋاقىتتا ئىككى كۇنۇپكا باستىڭىز ياكى Shift كۇنۇپكىسىنى 5 قېتىم باستىڭىز. بۇ يېپىشقاق كۇنۇپكىنىڭ تېزلەتمە كۇنۇپكىسى. بۇ ھەرپتاختىڭىزنىڭ خىزمەت ئۇسۇلىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: Leave On
ug: ئايرىل

en: Turn On
ug: ئاچ

en: Turn Off
ug: تاقا

en: Leave Off
ug: توختا

en: Keyboard Settings
ug: ھەرپتاختا تەڭشەك

en: No extensions installed
ug: ھېچقانداق كېڭەيتىلمە ئورنىتىلمىغان

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors
ug: %s دا ھېچقانداق خاتالىق يۈز بەرمىدى

en: Hide Errors
ug: خاتالىقلارنى يوشۇر

en: Show Errors
ug: خاتالىقلارنى كۆرسەت

en: Active
ug: ئاكتىپ

en: Inactive
ug: ئاكتىپسىز

en: Error
ug: خاتالىق

en: Out of date
ug: ۋاقتى ئۆتۈپ كەتكەن

en: Downloading
ug: چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Deactivating
ug: ئاكتىپسىزلاۋاتىدۇ

en: Activating
ug: ئاكتىپلاۋاتىدۇ

en: View Source
ug: مەنبەنى كۆرسەت

en: Web Page
ug: تور بەت

en: System was put in unsafe mode
ug: سىستېما خەتەرلىك ھالەتكە كىرگۈزۈلگەن

en: Apps now have unrestricted access
ug: ھازىر ئەپ چەكلىمىسىز زىيارەت قىلالايدۇ

en: Logged in as a privileged user
ug: ئىمتىيازلىق ئىشلەتكۈچى سۈپىتىدە تىزىمغا كىردى

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
ug: بىخەتەرلىك سەۋەبىدىن ئىمتىيازلىق ئىشلەتكۈچى سۈپىتىدە ئەڭگىمە ئىجرا قىلىش رەت قىلىنىشى كېرەك. ئەگەر مۇمكىن بولسا، ئادەتتىكى ئىشلەتكۈچى سۈپىتىدە تىزىمغا كىرىشىڭىز كېرەك.

en: Screen Lock disabled
ug: ئېكران قۇلۇپى چەكلەنگەن

en: Screen Locking requires the GNOME display manager
ug: ئېكران قۇلۇپلاشقا GNOME كۆرسىتىش باشقۇرغۇچ زۆرۈر

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
ug: يوچۇن ئەپ

en: Notification sound
ug: ئۇقتۇرۇش ئاۋازى

en: Unknown artist
ug: يوچۇن سەنئەتكار

en: Unknown title
ug: يوچۇن ماۋزۇ

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
ug: كىرگۈزگەننى ئىزدەيدۇ

en: Apps
ug: ئەپ

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش

en: New shortcut…
ug: يېڭى تېزلەتمە…

en: App defined
ug: ئەپ بەلگىلىگەن

en: Show on-screen help
ug: ئېكران ئۈستى ياردىمىنى كۆرسەت

en: Switch monitor
ug: كۆزەتكۈچ ئالماشتۇر

en: Assign keystroke
ug: كۇنۇپكا بېسىش تەقسىملەيدۇ

en: Done
ug: تامام

en: Edit…
ug: تەھرىر…

en: None
ug: يوق

en: Press a button to configure
ug: سەپلەشتە توپچە بېسىلىدۇ

en: Press Esc to exit
ug: Esc بېسىلسا چېكىن

en: Press any key to exit
ug: خالىغان كۇنۇپكا بېسىلسا چېكىنىدۇ

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
ug: پائالىيەت

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
ug: سىستېما

en: Top Bar
ug: چوققا بالداق

en: Open menu
ug: تىزىملىك ئاچ

en: Run a Command
ug: بۇيرۇق ئىجرا قىل

en: Press ESC to close
ug: Esc بېسىلسا ياپ

en: Restart is not available on Wayland
ug: Wayland دە قايتا قوزغاتنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Restarting…
ug: قايتا قوزغىلىۋاتىدۇ…

en: GNOME needs to lock the screen
ug: GNOME ئېكراننى قۇلۇپلىشى زۆرۈر

en: Unable to lock
ug: قۇلۇپلىغىلى بولمىدى

en: Lock was blocked by an app
ug: بىر پىروگرامما قۇلۇپلاشنى توسۇپ قويغان

note: Translators: notification source name for screenshots and recordings.
en: Screen Capture
ug: ئېكران تۇت

en: Selection
ug: تاللاش

en: Area Selection
ug: دائىرە تاللاش

en: Screen
ug: ئېكران

en: Screen Selection
ug: ئېكران تاللاش

en: Window
ug: كۆزنەك

en: Window Selection
ug: كۆزنەك تاللاش

en: Take Screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى تۇت

en: Record Screen
ug: ئېكراننى خاتىرىلەيدۇ

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
ug: تۇت

en: Show Pointer
ug: نىشانلىغۇچنى كۆرسەت

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
ug: ئېكران سىنى

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast From 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast From %d %t
ug: بۇ %d %t نىڭ ئېكران سىنى

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
ug: ئېكران سىنى خاتىرىلەندى

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
ug: ئېكران سىننى قوزغىتالمىدى

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended: Out of disk space
ug: ئېكران سىن خاتىرىلەش ئاخىرلاشتى: دىسكا بوشلۇقى يېتىشمىدى

note: We can encourage user to try again on service crashes since the recorder will auto-blocklist the pipeline that crashed. Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly, please try again
ug: ئېكران سىن خاتىرىلەش تاسادىپىي ئاخىرلاشتى، قايتا سىناڭ

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
ug: ئېكران سىن خاتىرىلەش تاسادىپىي ئاخىرلاشتى

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video
ug: سىن كۆرۈشتە بۇ جاي چېكىلىدۇ

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
ug: ھۆججەتتە كۆرسەت

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot From %s
ug: %s دىن ئېكران كەسمىسى تۇت

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
ug: ئېكران كەسمىسى تۇتتى

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard
ug: سۈرەتنى چاپلاش تاختىسىدىن چاپلىيالايسىز

en: Screenshot taken
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى تۇتۇلدى

en: Searching
ug: ئىزدەۋاتىدۇ

en: No results
ug: نەتىجە يوق

en: %d more | %d more
ug[0]: %d تېخىمۇ كۆپ

en: Search
ug: ئىزدە

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Paste
ug: چاپلا

en: Show Text
ug: تېكىست كۆرسەت

en: Hide Text
ug: تېكىستنى يوشۇر

en: Caps lock is on
ug: Caps Lock ئوچۇق

en: Hidden Volume
ug: يوشۇرۇن دىسكا

en: Windows System Volume
ug: Windows سىستېما دىسكىسى

en: Uses Keyfiles
ug: شىفىرلىق ئاچقۇچ ھۆججىتى ئىشلىتىدۇ

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead
ug: شىفىرلىق ئاچقۇچ ھۆججىتى ئىشلەتكەن دىسكا قۇلۇپىنى ئېچىشتا، <i>%s</i> قورالى قورالى ئىشلىتىلىدۇ

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles
ug: شىفىرلىق ئاچقۇچ ھۆججىتى ئىشلەتكەن دىسكا قۇلۇپىنى ئېچىشتا <i>دىسكا</i> غا ئوخشاش سىرتقى قورال پىروگراممىنى ئىشلىتىڭ

en: PIM Number
ug: PIM نومۇرى

en: Remember Password
ug: ئىمنى ئەستە تۇت

en: Unlock
ug: قۇلۇپ ئاچ

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
ug: %s نى ئاچ

en: The PIM must be a number or empty
ug: PIM چوقۇم سان ياكى بوش بولىدۇ

en: High Contrast
ug: يۇقىرى سېلىشتۇرما

en: Zoom
ug: يېقىن يىراق

en: Screen Reader
ug: ئېكران ئوقۇغۇچ

en: Screen Keyboard
ug: ئېكران ھەرپتاختىسى

en: Visual Alerts
ug: كۆرۈنمە ئاگاھلاندۇرۇش

en: Sticky Keys
ug: يېپىشقاق كۇنۇپكا

en: Slow Keys
ug: ئاستا كۇنۇپكا

en: Bounce Keys
ug: سەكرىمە كۇنۇپكا

en: Mouse Keys
ug: چاشقىنەك كۇنۇپكىسى

en: Accessibility Settings
ug: قولايلىق تەڭشىكى

en: Large Text
ug: چوڭ تېكىست

en: Auto Rotate
ug: ئۆزلۈكىدىن ئايلاندۇر

[ctx: title]
en: Background Apps
ug: ئارقا سۇپا پىروگراممىسى

en: Apps known to be running without a window
ug: كۆزنەكسىز ئىجرا قىلىنىدىغان تونۇش ئەپ

en: App Settings
ug: ئەپ تەڭشىكى

en: No Background Apps
ug: ئارقا سۇپا پىروگراممىسى يوق

en: %d Background App | %d Background Apps
ug[0]: %d ئارقا سۇپا ئەپ

en: Keyboard Brightness
ug: ھەرپتاختا يورۇقلۇقى

en: Off
ug: تاقا

en: Low
ug: تۆۋەن

en: High
ug: يۇقىرى

en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

en: Open keyboard brightness menu
ug: ھەرپتاختا يورۇقلۇق تىزىملىكىنى ئاچىدۇ

en: Disconnect
ug: ئۈز

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
ug: %s نى ئۈز

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
ug: %s غا باغلىنىدۇ

en: Bluetooth
ug: كۆكچىش

en: Open Bluetooth menu
ug: كۆكچىش تىزىملىكنى ئاچ

en: Bluetooth Settings
ug: كۆكچىش تەڭشىكى

en: No available or connected devices
ug: ئىشلىتىلىشچان ياكى ئۇلانغان ئۈسكۈنە يوق

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
ug: ئۈسكۈنىگە باغلىنىشتا كۆكچىش ئاچ

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
ug[0]: %d باغلاندى

en: Open brightness menu
ug: يورۇقلۇق تىزىملىكىنى ئاچ

en: Dark Style
ug: قاراڭغۇ ئۇسلۇب

en: Do Not Disturb
ug: دەخلى قىلماڭ

en: Single Click
ug: تاق چەك

en: Double Click
ug: قوش چېكىش

en: Drag
ug: سۆرەش

en: Secondary Click
ug: ئىككىنچى چېكىش

en: Dwell Click
ug: لەيلىتىپ چېكىش

en: Show Keyboard Layout
ug: ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇشنى كۆرسەت

en: Allow location access
ug: ئورۇن ئۇچۇرىغا ئېرىشىشكە يول قويىدۇ

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
ug: بۇ %s ئورۇن ئۇچۇرىڭىزنى زىيارەت قىلماقچى

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings
ug: ئورۇن ئۇچۇرىنى زىيارەت قىلىش ئىجازىتىنى خالىغان ۋاقىتتا شەخسىيەت تەڭشىكىدىن ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ

en: Deny Access
ug: زىيارەتنى رەت قىل

en: Grant Access
ug: زىيارەتكە يول قوي

en: <unknown>
ug: <يوچۇن>

en: Secure
ug: بىخەتەر

en: Not secure
ug: بىخەتەر ئەمەس

en: Signal strength %s%%
ug: سىگنال كۈچلۈكلۈكى %s%%‎‏

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
ug: %s قىزىق نۇقتا

en: %d connected | %d connected
ug[0]: %d باغلاندى

en: Open VPN menu
ug: VPN تىزىملىكىنى ئاچ

en: VPN Settings
ug: VPN تەڭشەك

en: Open Wi–Fi menu
ug: Wi–Fi تىزىملىكىنى ئاچ

en: All Networks
ug: بارلىق تور

en: Wired Connections
ug: سىملىق باغلىنىش

en: Open wired connections menu
ug: سىملىق باغلىنىش تىزىملىكىنى ئاچ

en: Wired Settings
ug: سىملىق تەڭشەك

en: Bluetooth Tethers
ug: كۆكچىش ھەمبەھىر

en: Open Bluetooth tethers menu
ug: كۆكچىش ھەمبەھىر تىزىملىكىنى ئاچ

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
ug: تور ھەمبەھىر

en: Mobile Connections
ug: كۆچمە ئۈسكۈنە باغلىنىش

en: Open mobile connections menu
ug: كۆچمە باغلىنىش تىزىملىكىنى ئاچ

en: Mobile Broadband Settings
ug: كۆچمە كەڭ بەلباغ تەڭشىكى

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
ug: كۆچمە ئۈسكۈنە

en: Sign in to Network
ug: تورغا تىزىمغا كىر

en: Connection failed
ug: باغلىنالمىدى

en: Activation of network connection failed
ug: تور باغلىنىشىنى ئاكتىپلىيالمىدى

en: Night Light
ug: كېچە چىرىغى

[ctx: Power profile]
en: Performance
ug: ئۈنۈم

[ctx: Power profile]
en: Balanced
ug: تەڭپۇڭ

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
ug: توك تېجىگۈچ

[ctx: Power profile]
en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Power Mode
ug: توك مەنبە ھالىتى

en: Open power profiles menu
ug: توك مەنبە سەپلىمە ھۆججەت تىزىملىكىنى ئاچ

en: Power Settings
ug: توك مەنبە تەڭشىكى

en: Stop Screencast
ug: ئېكران سىن خاتىرىلەشنى توختات

en: Stop Screen Sharing
ug: ئېكراننى ھەمبەھىرنى توختات

en: Airplane Mode
ug: ئايروپىلان ھالىتى

en: Power Off Menu
ug: توكنى ئۈز توپچە

en: Suspend
ug: توڭلات

en: Restart…
ug: قايتا قوزغات...

en: Power Off…
ug: توكنى ئۈز…

en: Log Out…
ug: تىزىمدىن چىق...

en: Switch User…
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇر…

[ctx: action]
en: Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلا

en: Unknown Thunderbolt device
ug: يوچۇن چاقماق ئۈسكۈنە

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
ug: سىز ئايرىلغاندىن كېيىن يېڭى ئۈسكۈنە بايقالدى. ئۇنى ئىشلىتىش ئۈچۈن ئۈسكۈنىنى ئۈزۈپ قايتا باغلاڭ.

en: Unauthorized Thunderbolt device
ug: دەلىللەنمىگەن چاقماق ئۈسكۈنە

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator
ug: يېڭى ئۈسكۈنە بايقالدى ۋە باشقۇرغۇچى دەلىللىشى كېرەك

en: Thunderbolt authorization error
ug: چاقماق ئۈسكۈنە دەلىللەش خاتالىقى

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
ug: چاقماق ئۈسكۈنىنى دەلىللىيەلمەيدۇ: %s

en: Volume changed
ug: ئاۋاز مىقدارى ئۆزگەردى

en: Unmute
ug: ئۈنلۈك

en: Mute
ug: ئۈنسىز

en: Volume
ug: ئاۋاز مىقدارى

en: Sound Output
ug: ئاۋاز چىقىرىش

en: Open sound output menu
ug: ئاۋاز چىقىرىش تىزىملىكىنى ئاچ

en: Sound Input
ug: ئاۋاز كىرگۈزۈش

en: Open sound input menu
ug: ئاۋاز كىرگۈزۈش تىزىملىكىنى ئاچ

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
ug: تەسۋىر

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
ug: كۆرسەتكۈچنى جىپىسلا

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
ug: سىرتىدىكىلا

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
ug: ئىچىدىكىلا

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
ug: %m-ئاينىڭ %d-كۈنى %A

en: Swipe up to unlock
ug: ئۈستىگە سىيرىلسا قۇلۇپ ئاچىدۇ

en: Click or press a key to unlock
ug: قۇلۇپ ئېچىشتا كۇنۇپكا بېسىلىدۇ ياكى چېكىلىدۇ

en: Unlock Window
ug: كۆزنەكنى قۇلۇپلا

en: Log in as another user
ug: باشقا ئىشلەتكۈچى سۈپىتىدە كىر

en: Welcome to %s
ug:  %sغا خۇش كەپسىز

en: If you want to learn your way around, check out the tour
ug: ئەگەر ئىشلىتىش ئۇسۇلىنى ئۆگەنمەكچى بولسىڭىز، يېتەكچىگە ئەگىشىڭ

en: Take Tour
ug: ساياھەت يېتەكچى

en: “%s” is ready
ug: «%s» تەييار

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
ug: بۇ كۆرسىتىش تەڭشىكىنى ساقلاپ قالامدۇ؟

en: Revert Settings
ug: تەڭشەكنى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Keep Changes
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاپ قال

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
ug[0]: تەڭشەك ئۆزگەرتىش %d سېكۇنتتا ئەسلىگە كەلتۈرۈلىدۇ

[ctx: window-menu]
note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى تۇت

en: Hide
ug: يوشۇر

en: Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر

en: Maximize
ug: چوڭايت

en: Move
ug: يۆتكە

en: Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

en: Always on Top
ug: ھەمىشە چوققىدا

en: Always on Visible Workspace
ug: ھەمىشە كۆرۈنۈشچان خىزمەت بوشلۇقىدا

en: Move to Workspace Left
ug: سولدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە

en: Move to Workspace Right
ug: ئوڭدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە

en: Move to Workspace Up
ug: ئۈستىدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە

en: Move to Workspace Down
ug: ئاستىدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە

en: Move to Monitor Up
ug: ئۈستىدىكى كۆرسەتكۈچكە يۆتكە

en: Move to Monitor Down
ug: ئاستىدىكى كۆرسەتكۈچكە يۆتكە

en: Move to Monitor Left
ug: سولدىكى كۆرسەتكۈچكە يۆتكە

en: Move to Monitor Right
ug: ئوڭدىكى كۆرسەتكۈچكە يۆتكە

en: Close
ug: ياپ

en: Print version
ug: نەشرىنى باس

en: Mode used by GDM for login screen
ug: كىرىش ئېكرانىدا GDM ئىشلىتىدىغان ئۇسۇل

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
ug: بەلگىلەنگەن ئۇسۇلنى ئىشلىتىدۇ، مەسىلەن، تىزىمغا كىرىش ئېكرانىغا ئىشلىتىدىغان «gdm»

en: List possible modes
ug: بارلىق ئۇسۇلنى تىزىپ كۆرسەت

en: Force animations to be enabled
ug: جانلاندۇرۇمنى مەجبۇرىي قوزغات

[ctx: program]
en: Unknown
ug: يوچۇن

en: Failed to launch “%s”
ug: «%s» نى قوزغىتالمىدى

en: Passwords do not match
ug: ئىم ماس كەلمىدى

en: Password cannot be blank
ug: ئىم قۇرۇق بولسا بولمايدۇ

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ug: كىملىك دەلىللەش سۆزلەشكۈنى ئىشلەتكۈچى تاقىدى

en: Icon '%s' not present in theme %s
ug: %2$s ئۆرنەكتە «%1$s» سىنبەلگە كۆرۈنمىدى

en: Failed to load icon
ug: سىنبەلگە يۈكلىيەلمىدى

en: Manage your GNOME Extensions
ug: Gnome كېڭەيتىلمىڭىزنى باشقۇرىدۇ

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ug: GNOME قۇرۇلۇشى

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
ug: GNOME كېڭەيتىلمىسى كېڭەيتىلمە يېڭىلاش، كېڭەيتىلمە مايىللىقىنى سەپلەش ۋە لازىمى يوق كېڭەيتىلمىنى چىقىرىۋېتىش ياكى چەكلىشىنى بىر تەرەپ قىلىدۇ.

en: Main Window
ug: ئاساسىي كۆزنەك

en: Available Updates
ug: ئىشلىتىلىشچان يېڭىلانما

en: Search View
ug: ئىزدەش كۆرۈنۈشى

en: Configure GNOME Shell Extensions
ug: GNOME Shell كېڭەيتىلمىسىنى سەپلەيدۇ

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
ug: بۇ كېڭەيتىلمە (%s) نىڭ ئورنىتىلغان نەشرى بىلەن نۆۋەتتىكى GNOME (%s) نەشرى ماسلاشمايدۇ. كېڭەيتىلمە چەكلەنگەن.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
ug: بۇ كېڭەيتىلمىنىڭ ئورنىتىلغان نەشرى بىلەن نۆۋەتتىكى GNOME (%s) نەشرى ماسلاشمايدۇ. كېڭەيتىلمە چەكلەنگەن.

en: An error has occurred in this extension. This could cause issues elsewhere in the system. It is recommended to turn the extension off until the error is resolved.
ug: بۇ كېڭەيتىلمىدە خاتالىق كۆرۈلدى. بۇ سىستېمىنىڭ باشقا بۆلەكلىرىدە مەسىلە كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن. مەسىلە ھەل قىلىنىشتىن ئىلگىرى كېڭەيتىلمىنى چەكلەش تەۋسىيە قىلىنىدۇ.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
ug: خاتالىق تەپسىلاتى:

en: Version %s
ug: نەشر %s

en: Remove “%s”?
ug: «‏%s»‎‎‏ نى چىقىرىۋېتەمدۇ؟

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
ug: ئەگەر كېڭەيتىلمىنى چىقىرىۋەتسىڭىز، ئۇنى قايتا قوزغاتماقچى بولسىڭىز يەنە قايتا چۈشۈرۈشىڭىز كېرەك

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
ug[0]: كېيىنكى قېتىم تىزىمغا كىرگەندە %d كېڭەيتىلمە يېڭىلىنىدۇ.

en: Updates Details
ug: يېڭىلاش تەپسىلاتى

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
ug: بۇ كېڭەيتىلمىنىڭ يېڭى  نەشرى تەييار، كېيىنكى قېتىم تىزىمغا كىرگەندە يۈكلىنىدۇ.

en: Extension Details
ug: كېڭەيتىلمە تەپسىلاتى

en: _Website
ug: تور بېكەت(_W)

en: _Settings
ug: تەڭشەك(_S)

en: _Remove…
ug: چىقىرىۋەت(_R)…

en: Keyboard Shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى

en: About Extensions
ug: كېڭەيتىلمە ھەققىدە

en: Main Menu
ug: ئاساسىي تىزىملىك

en: Search extensions
ug: ئىزدەش كېڭەيتىلمىسى

en: _Log Out…
ug: تىزىمدىن چىق(_L)…

en: _Extensions
ug: كېڭەيتىلمە(_E)

en: More Information
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر

en: Extensions can cause performance and stability issues. It is recommended to disable all extensions if you experience problems with your system.
ug: كېڭەيتىلمە ئۈنۈم ۋە مۇقىملىق مەسىلىسىنى پەيدا  قىلىشى مۇمكىن. ئەگەر سىستېمىڭىز مەسىلىگە يولۇقسا بارلىق كېڭەيتىلمىنى چەكلەش تەۋسىيە قىلىنىدۇ.

en: User Extensions
ug: ئىشلەتكۈچى كېڭەيتىلمىسى

en: System Extensions
ug: سىستېما كېڭەيتىلمىسى

en: Search Results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: No Results Found
ug: ھېچقانداق نەتىجە تېپىلمىدى

en: Try a different search
ug: باشقا بىر پەرقلىق ئىزدەشنى سىناڭ

en: No Installed Extensions
ug: ئورنىتىلغان كېڭەيتىلمە يوق

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
ug: كېڭەيتىلمە ئىزدەش ۋە قوشۇشتا، <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a> نى زىيارەت قىلىڭ.

en: Something’s gone wrong
ug: چاتاق چىقتى

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
ug: كەچۈرۈم سورايمىز، ئورنىتىلغان كېڭەيتىلمە تىزىملىكىگە ئېرىشەلمىدۇق. GNOME غا تىزىمغا كىرگەنلىكىڭىزنى جەزملەپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

[ctx: shortcut window]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
ug: تىزىملىك ئاچ

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
ug: ئىزدەشنى ئالماشتۇر

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ug: تېزلەتمىنى كۆرسەت

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ug: چېكىن

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
ug: يېڭى كېڭەيتىلمە %s غا مۇۋەپپەقىيەتلىك قۇرۇلدى.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
ug: ئىسىم ئىنتايىن قىسقا (ئەڭ ياخشىسى تەسۋىرلەش شەكلىدىكى) ھەرپ تىزىقى بولۇشى كېرەك.
    مەسىلەن: %s

en: Name
ug: ئاتى

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
ug: چۈشەندۈرۈش كېڭەيتىلمىنىڭ نېمە ئىش قىلىدىغانلىقى ھەققىدىكى بىر جۈملە چۈشەندۈرۈشى.
    مەسىلەن: %s

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
ug: UUID كېڭەيتىلمىڭىزنىڭ دۇنيا مىقياسىدىكى بىردىنبىر پەرقلەندۈرگۈچىسى.
    بۇ ئېلخەت ئادرېسى پىچىمىدا بولۇشى كېرەك (clicktofocus@janedoe.example.com)

en: Choose one of the available templates:
ug: ئىشلىتىلىشچان قېلىپتىن بىرى تاللىنىدۇ:

en: Template
ug: قېلىپ

en: The unique identifier of the new extension
ug: يېڭى كېڭەيتىلمىنىڭ بىردىنبىر پەرقلەندۈرگۈچىسى

en: NAME
ug: ئاتى

en: The user-visible name of the new extension
ug: يېڭى كېڭەيتىلمىنىڭ ئىشلەتكۈچىگە كۆرۈنىدىغان ئاتى

en: DESCRIPTION
ug: چۈشەندۈرۈش

en: A short description of what the extension does
ug: كېڭەيتىلمىنىڭ نېمە ئىش قىلىدىغانلىقى ھەققىدىكى قىسقا چۈشەندۈرۈش

en: DOMAIN
ug: دائىرە

en: The gettext domain used by the extension
ug: كېڭەيتىلمە ئىشلىتىدىغان gettext دائىرە

en: SCHEMA
ug: لايىھە

en: The GSettings schema used by the extension
ug: كېڭەيتىلمە ئىشلەتكەن GSettings لايىھەسى

en: TEMPLATE
ug: قېلىپ

en: The template to use for the new extension
ug: يېڭى كېڭەيتىلمە ئىشلىتىدىغان قېلىپ

en: Include prefs.js template
ug: «prefs.js» قېلىپىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Enter extension information interactively
ug: كېڭەيتىلمە ئۇچۇرى تەسىرلىشىشچان ھالدا كىرگۈزۈلىدۇ

en: Create a new extension
ug: يېڭى كېڭەيتىلمە قۇر

en: Unknown arguments
ug: يوچۇن ئۆزگەرگۈچى

en: UUID, name and description are required
ug: UUID، ئات ۋە چۈشەندۈرۈش زۆرۈر

en: Extension “%s” does not exist
ug: كېڭەيتىلمە «%s» مەۋجۇت ئەمەس

en: Disable an extension
ug: كېڭەيتىلمىنى چەكلە

en: No UUID given
ug: ھېچقانداق UUID بېرىلمىگەن

en: More than one UUID given
ug: بىردىن ئارتۇق UUID بېرىلگەن

en: Enable an extension
ug: كېڭەيتىلمىنى قوزغات

en: Failed to connect to GNOME Shell
ug: GNOME Shell گە باغلىنالمىدى

en: Extension “%s” doesn't exist
ug: كېڭەيتىلمە «%s»‏‎‎‏ مەۋجۇت ئەمەس

en: Show extensions info
ug: كېڭەيتىلمە ئۇچۇرىنى كۆرسەت

en: Overwrite an existing extension
ug: مەۋجۇت كېڭەيتىلمىنى قاپلا

en: EXTENSION_BUNDLE
ug: كېڭەيتىلمە بوغچىسى

en: Install an extension bundle
ug: كېڭەيتىلمە بوغچىسىنى ئورنات

en: No extension bundle specified
ug: كېڭەيتىلمە بوغچىسى بەلگىلەنمىگەن

en: More than one extension bundle specified
ug: بىردىن كۆپ كېڭەيتىلمە بوغچىسى بەلگىلەنگەن

en: Show user-installed extensions
ug: ئىشلەتكۈچى ئورناتقان كېڭەيتىلمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show system-installed extensions
ug: سىستېما ئورناتقان كېڭەيتىلمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show enabled extensions
ug: قوزغىتىلغان كېڭەيتىلمىنى كۆرسەت

en: Show disabled extensions
ug: چەكلەنگەن كېڭەيتىلمىنى كۆرسەت

en: Show extensions in active state
ug: ئاكتىپ ھالەتتىكى كېڭەيتىلمىنى كۆرسەت

en: Show extensions in inactive state
ug: ئاكتىپسىز ھالەتتىكى كېڭەيتىلمىنى كۆرسەت

en: Show extensions with preferences
ug: مايىللىق تەڭشىكى بار كېڭەيتىلمىنى كۆرسەت

en: Show extensions with updates
ug: يېڭىلانمىسى بار كېڭەيتىلمىنى كۆرسەت

en: Print extension details
ug: كېڭەيتىلمە تەپسىلاتىنى باس

en: List installed extensions
ug: ئورنىتىلغان كېڭەيتىلمە تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: Additional source to include in the bundle
ug: كېڭەيتىلمە بوغچىسىدا بولۇشى كېرەكلىك قوشۇمچە مەنبە

en: A GSettings schema that should be included
ug: بولۇشى كېرەكلىك GSettings لايىھەسى

en: The directory where translations are found
ug: تەرجىمە ئىزدەيدىغان مۇندەرىجە

en: The gettext domain to use for translations
ug: تەرجىمىگە ئىشلىتىدىغان gettext دائىرە

en: Overwrite an existing pack
ug: مەۋجۇت كېڭەيتىلمە بوغچىسىنى قاپلا

en: The directory where the pack should be created
ug: بوغچا قۇرۇشقا تېگىشلىك مۇندەرىجە

en: SOURCE_DIRECTORY
ug: مەنبە مۇندەرىجە

en: Create an extension bundle
ug: كېڭەيتىلمە بوغچىسى قۇر

en: More than one source directory specified
ug: بىردىن كۆپ مەنبە مۇندەرىجە بەلگىلەنگەن

en: Extension “%s” doesn't have preferences
ug: كېڭەيتىلمە «%s»‏‎‎‏  نىڭ مايىللىق تەڭشىكى يوق

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
ug: كېڭەيتىلمە «%s» نىڭ مايىللىق تەڭشىكىنى ئاچالمىدى: %s

en: Opens extension preferences
ug: كېڭەيتىلمە مايىللىقىنى ئاچىدۇ

en: Reset an extension
ug: كېڭەيتىلمىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: Cannot uninstall system extensions
ug: سىستېما كېڭەيتىلمىسىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ

en: Failed to uninstall “%s”
ug: «%s» نى ئۆچۈرەلمىدى

en: Uninstall an extension
ug: كېڭەيتىلمىنى ئۆچۈر

en: Login to extensions.gnome.org
ug: extensions.gnome.org غا تىزىمغا كىرىڭ

en: Warning! Password will be echoed
ug: ئاگاھلاندۇرۇش! ئىم ئاشكارا كۆرۈنىدۇ

en: USERNAME
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Username to log into https://extensions.gnome.org
ug: https://extensions.gnome.org غا تىزىمغا كىرىدىغان ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: PASSWORD
ug: ئىم

en: Password to log into https://extensions.gnome.org
ug: https://extensions.gnome.org غا تىزىمغا كىرىدىغان ئىم

en: Read https://extensions.gnome.org password from file, use "-" for stdin
ug: ھۆججەتتىن https://extensions.gnome.org ئىمنى ئوقۇپ stdin غا «-» نى ئىشلىتىدۇ

en: Accept the terms of service at https://extensions.gnome.org/upload/
ug: https://extensions.gnome.org/upload/ نىڭ مۇلازىمەت ماددىلىرىغا قوشۇل

en: FILE…
ug: ھۆججەت…

en: Upload new extension versions
ug: يېڭى كېڭەيتىلمە نەشرىنى يۈكلە

en: Only one of --password and --password-file can be used
ug: پەقت بىرلا «--password» ۋە «--password-file» نى ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: You must accept the terms of service to upload extensions
ug: كېڭەيتىلمە يۈكلەش ئۈچۈن مۇلازىمەت ماددىلىرىغا قوشۇلۇشىڭىز كېرەك

en: No files given
ug: ھۆججەت بېرىلمىگەن

en: Do not print error messages
ug: خاتالىق ئۇچۇرىنى باسما

en: Path
ug: يول

en: URL
ug: تور ئادرېس

en: Original author
ug: ئەسلى يازغۇچى

en: Version
ug: نەشرى

en: Enabled
ug: قوزغىتىلغان

en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

en: State
ug: ھالەت

en: “version” takes no arguments
ug: «version» نىڭ ئۆزگەرگۈچىسى يوق

en: Usage:
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:

en: Print version information and exit.
ug: نەشر ئۇچۇرىنى بېسىپ چېكىنىدۇ.

en: COMMAND
ug: بۇيرۇق

en: [ARGS…]
ug: [ئۆزگەرگۈچى…]

en: Commands:
ug: بۇيرۇق:

en: Print help
ug: ياردەمنى باس

en: Enable extension
ug: كېڭەيتىلمىنى قوزغات

en: Disable extension
ug: كېڭەيتىلمىنى چەكلە

en: Reset extension
ug: كېڭەيتىلمىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: Uninstall extension
ug: كېڭەيتىلمىنى ئۆچۈر

en: List extensions
ug: كېڭەيتىلمە تىزىمىنى كۆرسەت

en: Show extension info
ug: كېڭەيتىلمە ئۇچۇرىنى كۆرسەت

en: Open extension preferences
ug: كېڭەيتىلمە مايىللىقىنى ئاچ

en: Create extension
ug: كېڭەيتىلمە قۇر

en: Package extension
ug: كېڭەيتىلمىنى بوغچىلا

en: Install extension bundle
ug: كېڭەيتىلمە بوغچىسىنى ئورنات

en: Use “%s” to get detailed help.
ug: «%s» ئارقىلىق تەپسىلىي ياردەمگە ئېرىشىدۇ.

en: Plain
ug: ئادەتتىكى

en: An empty extension
ug: بوش كېڭەيتىلمە

en: Indicator
ug: كۆرسەتكۈچ

en: Add an icon to the top bar
ug: چوققا بالداققا سىنبەلگە قوش

en: Quick Settings Item
ug: تېز تەڭشەك تۈرى

en: Add an item to quick settings
ug: تېز تەڭشەككە تۈر قوش

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ug[0]: %u چىقىرىلما

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ug[0]: %u كىرگۈزۈلمە

en: System Sounds
ug: سىستېما ئاۋازى
