gnome-shell master - en to nn translation catalogue (725 entries)

en: Launchers
nn: Snarvegar

en: Activate pinned app 1
nn: Start festa app 1

en: Activate pinned app 2
nn: Start festa app 2

en: Activate pinned app 3
nn: Start festa app 3

en: Activate pinned app 4
nn: Start festa app 4

en: Activate pinned app 5
nn: Start festa app 5

en: Activate pinned app 6
nn: Start festa app 6

en: Activate pinned app 7
nn: Start festa app 7

en: Activate pinned app 8
nn: Start festa app 8

en: Activate pinned app 9
nn: Start festa app 9

en: Open new window of pinned app 1
nn: Opna nytt vindauge av festa app 1

en: Open new window of pinned app 2
nn: Opna nytt vindauge av festa app 2

en: Open new window of pinned app 3
nn: Opna nytt vindauge av festa app 3

en: Open new window of pinned app 4
nn: Opna nytt vindauge av festa app 4

en: Open new window of pinned app 5
nn: Opna nytt vindauge av festa app 5

en: Open new window of pinned app 6
nn: Opna nytt vindauge av festa app 6

en: Open new window of pinned app 7
nn: Opna nytt vindauge av festa app 7

en: Open new window of pinned app 8
nn: Opna nytt vindauge av festa app 8

en: Open new window of pinned app 9
nn: Opna nytt vindauge av festa app 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
nn: Skjermbilete

en: Take a screenshot interactively
nn: Ta eit skjermbilete interaktivt

en: Take a screenshot
nn: Ta eit skjermbilete

en: Take a screenshot of a window
nn: Ta eit skjermbilete av eit vindauge

en: Record a screencast interactively
nn: Ta opp ein skjermvideo interaktivt

en: Show the notification list
nn: Vis varslingslista

en: Open the quick settings menu
nn: Opna menyen for snøgginnstillingar

en: Focus the active notification
nn: Fokuser på det aktive varselet

en: Show the overview
nn: Vis oversikta

en: Show all apps
nn: Vis alle appar

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
nn: Slå på interne verktøy for utviklarar og testar via Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
nn: Gjev tilgang til interne feilsøkings- og overvakingsverktøy gjennom Alt-F2-dialogen.

en: UUIDs of extensions to enable
nn: UUID-ar for utvidingar som skal slåast på

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
nn: GNOME Shell-utvidingar har ein UUID-eigenskap; denne nøkkelen listar utvidingar som skal lastast. Alle utvidingar som skal lastast må vera i denne lista. Du kan òg endra lista med D-Bus-metodane EnableExtension og DisableExtension på org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
nn: UUID-ar for utvidingar som skal tvangsdeaktiverast

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
nn: GNOME Shell-utvidingar har ein UUID-eigenskap; denne nøkkelen listar utvidingar som skal deaktiverast, sjølv om dei er lasta i gjeldande modus. Du kan òg endra lista med D-Bus-metodane EnableExtension og DisableExtension på org.gnome.Shell. Denne nøkkelen har prioritet over innstillinga «enabled-extensions».

en: Disable user extensions
nn: Deaktiver brukarutvidingar

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
nn: Deaktiver alle utvidingar brukaren har slått på utan å endra innstillinga «enabled-extension».

en: Allow extension installation
nn: Tillat installasjon av utvidingar

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
nn: Tillat brukarar å installera utvidingar i heimemappa si. Viss slått av, vil D-Bus-metoden InstallRemoteExtension feila, og utvidingar vert berre lasta frå systemkatalogar ved oppstart. Dette påverkar ikkje utvidingar som alt er lasta, så endringa får full effekt først ved neste innlogging.

en: Disables the validation of extension version compatibility
nn: Slår av kontroll av versjonskompatibilitet for utvidingar

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
nn: GNOME Shell lastar berre utvidingar som seier dei støttar gjeldande versjon. Viss dette valet er slått på, vert kontrollen slått av og alle utvidingar prøvd lasta uavhengig av kva versjon dei seier dei støttar.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
nn: Liste over skrivebords-ID-ar for favorittappar

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
nn: Appane som svarar til desse ID-ane vert viste i favorittområdet.

en: History for command (Alt-F2) dialog
nn: Historikk for kommandodialogen (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
nn: Historikk for Looking Glass-dialogen

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
nn: Vis alltid «Logg ut»-valet i systemmenyen

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” action in the system menu for logged-in situations where there is a single, local, non-system user and only a single available session type (e.g. GNOME on Wayland).
nn: Denne nøkkelen overstyrer automatisk skjuling av «Logg ut»-valet i systemmenyen når det er ein enkelt, lokal brukar og berre éin tilgjengeleg øktetype (t.d. GNOME på Wayland).

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
nn: Om passord skal hugsast ved montering av krypterte eller eksterne filsystem

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
nn: Skalet vil be om passord når ein kryptert eining eller eksternt filsystem vert montert. Viss passordet kan lagrast for seinare bruk, vert det vist ein «Hugs passord»-avkryssingsboks. Denne nøkkelen set standardtilstanden for boksen.

en: The last selected non-default power profile
nn: Sist valde straumprofil som ikkje er standard

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
nn: Nokre system støttar meir enn to straumprofilar. For å kunna veksla mellom to, lagrar denne nøkkelen den sist valde profilen som ikkje er standard.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
nn: Siste versjon der «Velkomen til GNOME»-dialogen vart vist

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
nn: Denne nøkkelen viser kva versjon «Velkomen til GNOME»-dialogen sist vart vist for. Tom streng betyr eldste versjon, og eit svært høgt tal representerer versjonar som ikkje finst. Dette talet kan brukast for å slå av dialogen.

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
nn: Oppsett for app-veljaren. Kvart element i lista er ei side. Sidene vert lagra i den rekkefølgja dei vert viste i GNOME Shell. Kvar side inneheld eit «application id» → «data»-par. For tida vert følgjande verdi lagra som «data»: • «position»: plasseringa til appikonet på sida.

en: Keybinding to shift between overview states
nn: Snarveg for å byta mellom oversiktsvisingar

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
nn: Snarveg for å byta mellom økt, vindaugsveljar og app-rutenett

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
nn: Snarveg for å byta mellom app-rutenett, vindaugsveljar og økt

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
nn: Snarveg for å opna «Vis appar»-visinga

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
nn: Snarveg for å opna «Vis appar»-visinga i aktivitetsoversikta

en: Keybinding to open the overview
nn: Snarveg for å opna oversikta

en: Keybinding to open the Activities Overview.
nn: Snarveg for å opna aktivitetsoversikta

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
nn: Snarveg for å visa eller gøyma varslingslista

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
nn: Snarveg for å visa eller gøyma varslingslista

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
nn: Snarveg for å visa eller gøyma menyen for snøgginnstillingar

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
nn: Snarveg for å visa eller gøyma menyen for snøgginnstillingar

en: Keybinding to focus the active notification
nn: Snarveg for å fokusera på aktivt varsel

en: Keybinding to focus the active notification.
nn: Snarveg for å fokusera på aktivt varsel

en: Switch to application 1
nn: Byt til app 1

en: Switch to application 2
nn: Byt til app 2

en: Switch to application 3
nn: Byt til app 3

en: Switch to application 4
nn: Byt til app 4

en: Switch to application 5
nn: Byt til app 5

en: Switch to application 6
nn: Byt til app 6

en: Switch to application 7
nn: Byt til app 7

en: Switch to application 8
nn: Byt til app 8

en: Switch to application 9
nn: Byt til app 9

en: Open a new instance of application 1
nn: Opna ein ny instans av app 1

en: Open a new instance of application 2
nn: Opna ein ny instans av app 2

en: Open a new instance of application 3
nn: Opna ein ny instans av app 3

en: Open a new instance of application 4
nn: Opna ein ny instans av app 4

en: Open a new instance of application 5
nn: Opna ein ny instans av app 5

en: Open a new instance of application 6
nn: Opna ein ny instans av app 6

en: Open a new instance of application 7
nn: Opna ein ny instans av app 7

en: Open a new instance of application 8
nn: Opna ein ny instans av app 8

en: Open a new instance of application 9
nn: Opna ein ny instans av app 9

en: Screen brightness up
nn: Auk skjermlysstyrken

en: Screen brightness up on current monitor
nn: Auk skjermlysstyrken på gjeldande skjerm

en: Screen brightness down
nn: Minsk skjermlysstyrken

en: Screen brightness down on current monitor
nn: Minsk skjermlysstyrken på gjeldande skjerm

en: Screen brightness cycle
nn: Byt lysstyrkenivå

en: Screen brightness cycle on current monitor
nn: Byt lysstyrkenivå på gjeldande skjerm

en: Limit switcher to current workspace.
nn: Avgrens bytevindauget til gjeldande arbeidsflate.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
nn: Viss sann, vert berre appar som har vindauge på gjeldande arbeidsflate viste i bytevindauget. Elles vert alle appar tekne med.

en: The application icon mode.
nn: Modus for appikon.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
nn: Styrer korleis vindauge vert viste i bytevindauget. Gyldige val er «thumbnail-only» (viser berre miniatyrbilete av vindauget), «app-icon-only» (viser berre appikonet) eller «both».

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
nn: Viss sann, vert berre vindauge frå gjeldande arbeidsflate viste i bytevindauget. Elles vert alle vindauge tekne med.

en: Locations
nn: Stader

en: The locations to show in world clocks
nn: Stadene som skal visast i verdsklokkene

en: Automatic location
nn: Automatisk stad

en: Whether to fetch the current location or not
nn: Om gjeldande stad skal hentast eller ikkje

en: Location
nn: Stad

en: The location for which to show a forecast
nn: Staden det skal visast vêrvarsel for

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
nn: Utvidingar

en: Network Login
nn: Nettverksinnlogging

en: Utilities
nn: Verktøy

en: Extension Error
nn: Utvidingsfeil

note: Translators: %s is an extension name
en: Unable to display the settings for “%s”.
nn: Klarte ikkje visa innstillingane for «%s».

note: Translators: Link label in the phrase "Information about this problem may be available on the extension website"
en: extension website
nn: nettstad for utvidinga

note: Translators: %s is "extension website"
en: Information about this problem may be available on the %s.
nn: Informasjon om dette problemet kan finnast på %s.

en: Error Details
nn: Feildetaljar

en: Copy Error
nn: Kopier feilmelding

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Password
nn: Passord

en: Choose Session
nn: Vel økt

en: Accessibility
nn: Tilgjenge

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
nn: Fjerninnlogging er ikkje mogleg fordi ei fjernøkt alt køyrer for %s. For å logga inn eksternt må du logga ut frå den fjernøkta eller tvinga ho til å stoppa.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
nn: Innlogging er ikkje mogleg fordi ei fjernøkt alt køyrer for %s. For å logga inn må du logga ut frå den fjernøkta eller tvinga ho til å stoppa.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
nn: Fjerninnlogging er ikkje mogleg fordi ei lokal økt alt køyrer for %s. For å logga inn eksternt må du logga ut frå den lokale økta eller tvinga ho til å stoppa.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
nn: Innlogging er ikkje mogleg fordi ei økt alt køyrer for %s. For å logga inn må du logga ut frå økta eller tvinga ho til å stoppa.

en: Session Already Running
nn: Økt køyrer alt

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss
nn: Tvinga stopp vil avslutta alle køyrande appar og prosessar, og kan føra til datatap

en: Force Stop
nn: Tving stopp

en: Not listed?
nn: Ikkje oppført?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
nn: (t.d. brukar eller %s)

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Login Attempt Timed Out
nn: Innloggingsforsøket tok for lang tid

en: Login took too long, please try again
nn: Innlogginga tok for lang tid, prøv på nytt

en: Login Window
nn: Innloggingsvindauge

en: Authentication error
nn: Autentiseringsfeil

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
nn: (eller sveip fingeren over lesaren)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
nn: (eller legg fingeren på lesaren)

en: Break complete sound
nn: Lyd for ferdig pause

en: %d second | %d seconds
nn[0]: %d sekund
nn[1]: %d sekund

en: %d minute | %d minutes
nn[0]: %d minutt
nn[1]: %d minutt

en: %d hour | %d hours
nn[0]: %d time
nn[1]: %d timar

en: %d day | %d days
nn[0]: %d dag
nn[1]: %d dagar

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It will be time for a break in %s | It will be time for a break in %s
nn[0]: Det er tid for ein pause om %s
nn[1]: Det er tid for ein pause om %s

en: Movement Break Soon
nn: Rørselspause snart

en: Eyesight Break Soon
nn: Augnepause snart

en: Break Soon
nn: Pause snart

en: Movement Break in Progress
nn: Rørselspause pågår

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue moving around for %s | Continue moving around for %s
nn[0]: Hald fram å røra deg i %s
nn[1]: Hald fram å røra deg i %s

en: Eyesight Break in Progress
nn: Augnepause pågår

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue looking away for %s | Continue looking away for %s
nn[0]: Hald fram å sjå vekk i %s
nn[1]: Hald fram å sjå vekk i %s

en: Break in Progress
nn: Pause pågår

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: %s left in your break | %s left in your break
nn[0]: %s att av pausen
nn[1]: %s att av pausen

en: Time for a Movement Break
nn: Tid for rørselspause

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the device and move around for %s | Take a break from the device and move around for %s
nn[0]: Ta ei pause frå eininga og rør deg i %s
nn[1]: Ta ei pause frå eininga og rør deg i %s

en: Time for an Eyesight Break
nn: Tid for augnepause

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s | Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s
nn[0]: Ta ei pause frå skjermen. Sjå minst 6 meter vekk i minst %s
nn[1]: Ta ei pause frå skjermen. Sjå minst 6 meter vekk i minst %s

en: Time for a Break
nn: Tid for pause

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It’s time to take a break. Get away from the device for %s! | It’s time to take a break. Get away from the device for %s!
nn[0]: Det er tid for ei pause. Gå vekk frå eininga i %s!
nn[1]: Det er tid for ei pause. Gå vekk frå eininga i %s!

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: You were due to take a break %s ago | You were due to take a break %s ago
nn[0]: Du skulle ha teke ei pause for %s sidan
nn[1]: Du skulle ha teke ei pause for %s sidan

en: Break Overdue
nn: Pause på overtid

en: There is %s remaining in your break | There are %s remaining in your break
nn[0]: Det er %s att av pausa din
nn[1]: Det er %s att av pausa din

en: Break Interrupted
nn: Pause avbroten

note: Translators: As in "Delay the break"
en: Delay
nn: Utset

note: Translators: As in "Skip the break"
en: Skip
nn: Hopp over

note: Translators: As in "Take the break"
en: Take
nn: Ta

note: Translators: This is a notification to warn the user that a screen time break will start shortly.
en: Break in %d second | Break in %d seconds
nn[0]: Pause om %d sekund
nn[1]: Pause om %d sekund

en: Brightness
nn: Lysstyrke

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
nn: Slå av

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
nn: slå av;poweroff;shutdown;halt;stopp

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
nn: Start på nytt

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
nn: reboot;restart;omstart;start på nytt;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
nn: Lås skjermen

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
nn: lås skjerm;lock screen

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
nn: Logg ut

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
nn: logg ut;logout;sign off

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
nn: Kvilemodus

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
nn: kvile;kvilemodus;suspend;sleep

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
nn: Byt brukar

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
nn: byt brukar;switch user

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
nn: lås orientering;opplås orientering;skjerm;rotasjon

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
nn: Ta eit skjermbilete

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
nn: skjermbilete;skjermopptak;utklipp;fang;ta opp

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
nn: Lås opp skjermrotasjon

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
nn: Lås skjermrotasjon

en: GNOME needs to save screen time data
nn: GNOME må lagra skjermtidsdata

en: Screen Time Limit in %d Minute | Screen Time Limit in %d Minutes
nn[0]: Skjermtidsgrense om %d minutt
nn[1]: Skjermtidsgrense om %d minutt

en: Your screen time limit is approaching
nn: Skjermtidsgrensa di nærmar seg

en: Screen Time Limit Reached
nn: Skjermtidsgrensa er nådd

en: It’s time to stop using the device
nn: Det er tid for å slutta å bruka eininga

en: Command not found
nn: Kommando ikkje funnen

en: Execution of “%s” failed:
nn: Køyring av «%s» feila:

en: Just now
nn: Nett no

en: %d minute ago | %d minutes ago
nn[0]: for %d minutt sidan
nn[1]: for %d minutt sidan

en: %d hour ago | %d hours ago
nn[0]: for %d time sidan
nn[1]: for %d timar sidan

en: Yesterday
nn: I går

en: %d day ago | %d days ago
nn[0]: for %d dag sidan
nn[1]: for %d dagar sidan

en: %d week ago | %d weeks ago
nn[0]: for %d veke sidan
nn[1]: for %d veker sidan

en: %d month ago | %d months ago
nn[0]: for %d månad sidan
nn[1]: for %d månader sidan

en: %d year ago | %d years ago
nn[0]: for %d år sidan
nn[1]: for %d år sidan

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H:%M
nn: I går kl. %H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H:%M
nn: %A kl. %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H:%M
nn: %-d. %B kl. %H:%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H:%M
nn: %-d. %B %Y kl. %H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l:%M %p
nn: I går kl. %l:%M %p

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l:%M %p
nn: %A kl. %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l:%M %p
nn: %-d. %B kl. %l:%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l:%M %p
nn: %-d. %B %Y kl. %l:%M %p

en: Your connection seems to be secure
nn: Tilkoplinga di ser ut til å vera trygg

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
nn: Tilkoplinga di til denne hotspot-innlogginga er ikkje trygg. Passord eller annan informasjon du skriv inn på denne sida kan sjåast av folk i nærleiken.

en: Hotspot Login
nn: Hotspot-innlogging

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
nn: Avvis

en: Allow
nn: Tillat

en: Unnamed Folder
nn: Mappe utan namn

en: %s has been pinned to the dash.
nn: %s er festa til dashbordet.

en: %s has been unpinned from the dash.
nn: %s er fjerna frå dashbordet.

en: Undo
nn: Angre

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
nn: Opne vindauge

en: New Window
nn: Nytt vindauge

en: App Details
nn: Appdetaljar

en: Quit
nn: Avslutt

en: Unpin
nn: Løys frå

en: Pin to Dash
nn: Fest til dashbordet

en: Launch Using Integrated Graphics Card
nn: Start med integrert skjermkort

en: Launch Using Discrete Graphics Card
nn: Start med diskret skjermkort

en: Select Audio Device
nn: Vel lydeining

en: Sound Settings
nn: Lydinnstillingar

en: Headphones
nn: Hovudtelefonar

en: Microphone
nn: Mikrofon

en: Change Background…
nn: Byt bakgrunn …

en: Display Settings
nn: Skjerminnstillingar

en: Settings
nn: Innstillingar

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
nn: O

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
nn: L

en: Previous month
nn: Førre månad

en: Next month
nn: Neste månad

en: Week %V
nn: Veke %V

en: No Notifications
nn: Ingen varsel

en: Clear
nn: Tøm

[ctx: action]
en: Clear all notifications
nn: Tøm alle varsel

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” Is Not Responding
nn: «%s» svarar ikkje

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely
nn: Du kan velja å venta litt for å sjå om det held fram, eller tvinga appen til å avslutta heilt

en: Force Quit
nn: Tving avslutting

en: Wait
nn: Vent

en: External drive connected
nn: Ekstern stasjon kopla til

en: External drive disconnected
nn: Ekstern stasjon kopla frå

en: Unable to unlock volume
nn: Klarte ikkje låsa opp volumet

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
nn: Den installerte udisks-versjonen støttar ikkje PIM-innstillinga

note: Translators: %s is the name of a partition on a external drive
en: “%s” connected
nn: «%s» kopla til

en: Disk can now be used
nn: Disken kan no brukast

en: Open with %s
nn: Opna med %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router
nn: Alternativt kan du kopla til ved å trykkja på «WPS»-knappen på rutaren din

en: Connect
nn: Kopla til

en: Key
nn: Nøkkel

en: Private key password
nn: Passord for privat nøkkel

en: Identity
nn: Identitet

en: Service
nn: Teneste

en: Authentication required
nn: Autentisering krevst

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”
nn: Passord eller krypteringsnøklar krevst for å få tilgang til det trådlause nettet «%s»

en: Wired 802.1X authentication
nn: Kabla 802.1X-autentisering

en: Network name
nn: Namn på nettverk

en: DSL authentication
nn: DSL-autentisering

en: PIN code required
nn: PIN-kode krevst

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
nn: PIN-kode er naudsynt for den mobile breibandseininga

en: A password is required to connect to “%s”
nn: Eit passord krevst for å kopla til «%s»

en: VPN password
nn: VPN-passord

en: Authentication Required
nn: Autentisering krevst

en: Authenticate
nn: Autentiser

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
nn: Beklagar, det fungerte ikkje. Prøv på nytt.

en: Windows
nn: Vindauge

en: Show Apps
nn: Vis appar

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
nn: Dashbord

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
nn: %-d. %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
nn: %A %-e. %B %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
nn: %-d. %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
nn: %-d. %B %Y

en: Today
nn: I dag

en: Tomorrow
nn: I morgon

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
nn: Heile dagen

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
nn: %d.%m

en: No Events
nn: Ingen hendingar

en: Add World Clocks…
nn: Legg til verdsklokker …

en: World Clocks
nn: Verdsklokker

en: Loading…
nn: Lastar …

en: Go Online for Weather Information
nn: Gå på nett for vêr­informasjon

en: Weather Information Unavailable
nn: Vêr­informasjon utilgjengeleg

en: Weather
nn: Vêr

en: Select Weather Location…
nn: Vel vêrstad …

[ctx: title]
en: Log Out %s
nn: Logg ut %s

[ctx: title]
en: Log Out
nn: Logg ut

en: %s will be logged out automatically in %d second | %s will be logged out automatically in %d seconds
nn[0]: %s vert logga ut automatisk om %d sekund
nn[1]: %s vert logga ut automatisk om %d sekund

en: You will be logged out automatically in %d second | You will be logged out automatically in %d seconds
nn[0]: Du vert logga ut automatisk om %d sekund
nn[1]: Du vert logga ut automatisk om %d sekund

[ctx: button]
en: Log Out
nn: Logg ut

[ctx: title]
en: Power Off
nn: Slå av

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
nn: Installer oppdateringar og slå av

en: The system will power off automatically in %d second | The system will power off automatically in %d seconds
nn[0]: Systemet vert slått av automatisk om %d sekund
nn[1]: Systemet vert slått av automatisk om %d sekund

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
nn: Installer ventande programvareoppdateringar

[ctx: button]
en: Power Off
nn: Slå av

[ctx: title]
en: Restart
nn: Start på nytt

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
nn: Installer oppdateringar og start på nytt

en: The system will restart automatically in %d second | The system will restart automatically in %d seconds
nn[0]: Systemet vert starta på nytt automatisk om %d sekund
nn[1]: Systemet vert starta på nytt automatisk om %d sekund

[ctx: button]
en: Restart
nn: Start på nytt

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
nn: Start på nytt og installer oppdateringar

en: The system will automatically restart and install updates in %d second | The system will automatically restart and install updates in %d seconds
nn[0]: Systemet vert starta på nytt og oppdateringar installerte automatisk om %d sekund
nn[1]: Systemet vert starta på nytt og oppdateringar installerte automatisk om %d sekund

[ctx: button]
en: Restart & Install
nn: Start på nytt og installer

[ctx: button]
en: Install & Power Off
nn: Installer og slå av

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
nn: Slå av etter at oppdateringar er installerte

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
nn: Start på nytt og installer oppgradering

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
nn: %s %s vert installert etter omstart. Oppgraderingsinstallasjonen kan ta lang tid: sørg for at du har sikkerheitskopi og at datamaskina er kopla til straum.

en: Low battery power: please plug in before installing updates
nn: Lite batteri: kopla til straum før du installerer oppdateringar

en: Some applications are busy or have unsaved work
nn: Nokre appar er opptekne eller har ikkje-lagra arbeid

en: Other users are logged in
nn: Andre brukarar er logga inn

[ctx: button]
en: Boot Options
nn: Oppstartval

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
nn: %s (fjern)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
nn: %s (konsoll)

en: Install
nn: Installer

en: Install Extension
nn: Installer utviding

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
nn: Last ned og installer «%s» frå extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
nn: Utvidingsoppdateringar tilgjengelege

en: Extension updates are ready to be installed
nn: Utvidingsoppdateringar er klare til å installerast

en: Allow inhibiting shortcuts
nn: Tillat å hindra snarvegar

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
nn: Appen %s vil hindra snarvegar

en: An app wants to inhibit shortcuts
nn: Ein app vil hindra snarvegar

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s
nn: Du kan gjenoppretta snarvegane ved å trykkja %s

en: Slow Keys Turned On
nn: Trege tastar slått på

en: Slow Keys Turned Off
nn: Trege tastar slått av

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nn: Du heldt nett nede Shift-tasten i 8 sekund. Dette er snarvegen for funksjonen «Trege tastar», som påverkar korleis tastaturet ditt verkar.

en: Sticky Keys Turned On
nn: Seige tastar slått på

en: Sticky Keys Turned Off
nn: Seige tastar slått av

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nn: Du trykte nett Shift-tasten 5 gongar på rad. Dette er snarvegen for funksjonen «Seige tastar», som påverkar korleis tastaturet ditt verkar.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nn: Du trykte nett to tastar samtidig, eller Shift-tasten 5 gongar på rad. Dette slår av funksjonen «Seige tastar», som påverkar korleis tastaturet ditt verkar.

en: Leave On
nn: Lat stå på

en: Turn On
nn: Slå på

en: Turn Off
nn: Slå av

en: Leave Off
nn: Lat vera av

en: Keyboard Settings
nn: Tastaturinnstillingar

en: No extensions installed
nn: Ingen utvidingar installerte

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors
nn: %s har ikkje meldt om nokon feil

en: Hide Errors
nn: Gøym feil

en: Show Errors
nn: Vis feil

en: Active
nn: Aktiv

en: Inactive
nn: Inaktiv

en: Error
nn: Feil

en: Out of date
nn: Forelda

en: Downloading
nn: Lastar ned

en: Deactivating
nn: Deaktiverer

en: Activating
nn: Aktiverer

en: View Source
nn: Vis kjelde

en: Web Page
nn: Nettside

en: System was put in unsafe mode
nn: Systemet vart sett i utrygg modus

en: Apps now have unrestricted access
nn: Appar har no uavgrensa tilgang

en: Logged in as a privileged user
nn: Logga inn som privilegert brukar

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
nn: Å køyra ei økt som privilegert brukar bør unngåast av tryggleiksgrunnar. Logg inn som vanleg brukar om mogleg.

en: Screen Lock disabled
nn: Skjermlås slått av

en: Screen Locking requires the GNOME display manager
nn: Skjermlås krev GNOME Display Manager

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
nn: Ukjend app

en: Notification sound
nn: Varsellyd

en: Unknown artist
nn: Ukjend artist

en: Unknown title
nn: Ukjend tittel

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
nn: Skriv for å søkja

en: Apps
nn: Appar

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
nn: Oversikt

en: New shortcut…
nn: Ny snarveg …

en: App defined
nn: Definert av app

en: Show on-screen help
nn: Vis hjelpetekst på skjermen

en: Switch monitor
nn: Byt skjerm

en: Assign keystroke
nn: Tildel tastetrykk

en: Done
nn: Ferdig

en: Edit…
nn: Rediger …

en: None
nn: Ingen

en: Press a button to configure
nn: Trykk på ein knapp for å setja opp

en: Press Esc to exit
nn: Trykk Esc for å avslutta

en: Press any key to exit
nn: Trykk ein tast for å avslutta

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
nn: Aktivitetar

en: Top Bar
nn: Toppfelt

en: Open menu
nn: Opna meny

en: Run a Command
nn: Køyr ein kommando

en: Press ESC to close
nn: Trykk ESC for å lukka

en: Restart is not available on Wayland
nn: Omstart er ikkje tilgjengeleg på Wayland

en: Restarting…
nn: Startar på nytt …

en: GNOME needs to lock the screen
nn: GNOME må låsa skjermen

en: Unable to lock
nn: Klarte ikkje låsa

en: Lock was blocked by an app
nn: Låsing vart blokkert av ein app

note: Translators: notification source name for screenshots and recordings.
en: Screen Capture
nn: Skjermopptak

en: Selection
nn: Utval

en: Area Selection
nn: Områdeutval

en: Screen
nn: Skjerm

en: Screen Selection
nn: Skjermutval

en: Window
nn: Vindauge

en: Window Selection
nn: Vindaugsutval

en: Take Screenshot
nn: Ta skjermbilete

en: Record Screen
nn: Ta opp skjerm

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
nn: Fang

en: Show Pointer
nn: Vis peikar

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
nn: Skjermopptak

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast From 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast From %d %t
nn: Skjermopptak frå %d %t

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
nn: Skjermopptak lagra

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
nn: Klarte ikkje starta skjermopptak

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended: Out of disk space
nn: Skjermopptak avslutta: tom for lagringsplass

note: We can encourage user to try again on service crashes since the recorder will auto-blocklist the pipeline that crashed. Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly, please try again
nn: Skjermopptak avslutta uventa, prøv på nytt

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
nn: Skjermopptak avslutta uventa

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video
nn: Trykk her for å sjå videoen

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
nn: Trykk her for å sjå videoen

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot From %s
nn: Skjermbilete frå %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
nn: Skjermbilete teke

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard
nn: Du kan lima inn biletet frå utklippstavla

en: Screenshot taken
nn: Skjermbilete teke

en: Searching
nn: Søkjer

en: No results
nn: Ingen treff

en: %d more | %d more
nn[0]: %d til
nn[1]: %d til

en: Search
nn: Søk

en: Copy
nn: Kopier

en: Paste
nn: Lim inn

en: Show Text
nn: Vis tekst

en: Hide Text
nn: Gøym tekst

en: Caps lock is on
nn: Caps Lock er på

en: Hidden Volume
nn: Gøymt volum

en: Windows System Volume
nn: Windows-systemvolum

en: Uses Keyfiles
nn: Brukar nøkkelfiler

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead
nn: For å låsa opp eit volum som brukar nøkkelfiler, bruk verktøyet <i>%s</i> i staden

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles
nn: Du treng eit eksternt verktøy som <i>Disks</i> for å låsa opp eit volum som brukar nøkkelfiler

en: PIM Number
nn: PIM-nummer

en: Remember Password
nn: Hugs passord

en: Unlock
nn: Lås opp

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
nn: Opna %s

en: The PIM must be a number or empty
nn: PIM må vera eit tal eller tomt

en: High Contrast
nn: Høg kontrast

en: Zoom
nn: Forstørring

en: Screen Reader
nn: Skjermlesar

en: Screen Keyboard
nn: Skjermtastatur

en: Visual Alerts
nn: Visuelle varsel

en: Sticky Keys
nn: Seige tastar

en: Slow Keys
nn: Trege tastar

en: Bounce Keys
nn: Sprettetastar

en: Mouse Keys
nn: Mustastar

en: Accessibility Settings
nn: Tilgjengeinnstillingar

en: Large Text
nn: Stor tekst

en: Auto Rotate
nn: Automatisk rotasjon

[ctx: title]
en: Background Apps
nn: Bakgrunnsappar

en: Apps known to be running without a window
nn: Appar som køyrer utan vindauge

en: App Settings
nn: Appinnstillingar

en: No Background Apps
nn: Ingen bakgrunnsappar

en: %d Background App | %d Background Apps
nn[0]: %d bakgrunnsapp
nn[1]: %d bakgrunnsappar

en: Keyboard Brightness
nn: Tastaturlysstyrke

en: Off
nn: Av

en: Low
nn: Låg

en: High
nn: Høg

en: Keyboard
nn: Tastatur

en: Open keyboard brightness menu
nn: Opna meny for tastaturlysstyrke

en: Disconnect
nn: Kopla frå

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
nn: Kopla frå %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
nn: Kopla til %s

en: Bluetooth
nn: Blåtann

en: Open Bluetooth menu
nn: Opna blåtannmeny

en: Bluetooth Settings
nn: Blåtanninnstillingar

en: No available or connected devices
nn: Ingen tilgjengelege eller tilkopla einingar

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
nn: Slå på blåtann for å kopla til einingar

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
nn[0]: %d tilkopla
nn[1]: %d tilkopla

en: Open brightness menu
nn: Opna lysstyrkemeny

en: Dark Style
nn: Mørk stil

en: Do Not Disturb
nn: Ikkje forstyrr

en: Single Click
nn: Eittklikk

en: Double Click
nn: Dobbeltklikk

en: Drag
nn: Dra

en: Secondary Click
nn: Høgreklikk

en: Dwell Click
nn: Kvileklikk

en: Show Keyboard Layout
nn: Vis tastaturoppsett

en: Allow location access
nn: Tillat posisjonstilgang

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
nn: Appen %s vil ha tilgang til posisjonen din

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings
nn: Posisjonstilgang kan endrast når som helst i personverninnstillingane

en: Deny Access
nn: Avslå tilgang

en: Grant Access
nn: Gje tilgang

en: <unknown>
nn: <ukjend>

en: Secure
nn: Trygg

en: Not secure
nn: Ikkje trygg

en: Signal strength %s%%
nn: Signalstyrke %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
nn: %s trådlaus sone

en: %d connected | %d connected
nn[0]: %d tilkopla
nn[1]: %d tilkopla

en: Open VPN menu
nn: Opna VPN-meny

en: VPN Settings
nn: VPN-innstillingar

en: Open Wi–Fi menu
nn: Opna Wi–Fi-meny

en: All Networks
nn: Alle nettverk

en: Wired Connections
nn: Kabla tilkoplingar

en: Open wired connections menu
nn: Opna meny for kabla tilkoplingar

en: Wired Settings
nn: Kablede innstillingar

en: Bluetooth Tethers
nn: Blåtanndelingar

en: Open Bluetooth tethers menu
nn: Opna meny for blåtanndelingar

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
nn: Deling

en: Mobile Connections
nn: Mobilt samband

en: Open mobile connections menu
nn: Opna meny for mobilt samband

en: Mobile Broadband Settings
nn: Innstillingar for mobilt breiband

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
nn: Mobil

en: Sign in to Network
nn: Logg inn på nettverk

en: Connection failed
nn: Tilkopling feila

en: Activation of network connection failed
nn: Aktivering av nettverkstilkopling feila

en: Night Light
nn: Nattlys

[ctx: Power profile]
en: Performance
nn: Yting

[ctx: Power profile]
en: Balanced
nn: Balansert

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
nn: Straumsparing

[ctx: Power profile]
en: Custom
nn: Tilpassa

en: Power Mode
nn: Straummodus

en: Open power profiles menu
nn: Opna meny for straumprofilar

en: Power Settings
nn: Strauminnstillingar

en: Stop Screencast
nn: Stopp skjermopptak

en: Stop Screen Sharing
nn: Stopp skjermdeling

en: Airplane Mode
nn: Flymodus

en: Power Off Menu
nn: Avslåingsmeny

en: Suspend
nn: Kvilemodus

en: Restart…
nn: Start på nytt …

en: Power Off…
nn: Slå av …

en: Log Out…
nn: Logg ut …

en: Switch User…
nn: Byt brukar …

[ctx: action]
en: Lock Screen
nn: Lås skjerm

en: Unknown Thunderbolt device
nn: Ukjend Thunderbolt-eining

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
nn: Ei ny eining vart oppdaga medan du var borte. Kopla frå og til eininga på nytt for å ta ho i bruk.

en: Unauthorized Thunderbolt device
nn: Uautorisert Thunderbolt-eining

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator
nn: Ei ny eining vart oppdaga og må autoriserast av ein administrator

en: Thunderbolt authorization error
nn: Feil ved Thunderbolt-autorisasjon

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
nn: Klarte ikkje autorisera Thunderbolt-eininga: %s

en: Volume changed
nn: Lydstyrke endra

en: Unmute
nn: Slå på lyd

en: Mute
nn: Demp

en: Volume
nn: Lydstyrke

en: Sound Output
nn: Lydutgang

en: Open sound output menu
nn: Opna meny for lydutgang

en: Sound Input
nn: Lydinngang

en: Open sound input menu
nn: Opna meny for lydinngang

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
nn: Spegl

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
nn: Slå saman skjermar

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
nn: Berre ekstern

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
nn: Berre innebygd

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
nn: %A %-d. %B

en: Swipe up to unlock
nn: Sveip opp for å låsa opp

en: Click or press a key to unlock
nn: Klikk eller trykk ein tast for å låsa opp

en: Unlock Window
nn: Lås opp vindauge

en: Log in as another user
nn: Logg inn som ein annan brukar

en: Welcome to %s
nn: Velkomen til %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour
nn: Om du vil læra deg rundt, kan du sjå gjennom omvisinga

en: Take Tour
nn: Start omvising

en: “%s” is ready
nn: «%s» er klar

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
nn: Behalde desse skjerminnstillingane?

en: Revert Settings
nn: Tilbakestill innstillingar

en: Keep Changes
nn: Behalde endringar

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
nn[0]: Endringar vert tilbakestilte om %d sekund
nn[1]: Endringar vert tilbakestilte om %d sekund

[ctx: window-menu]
note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
nn: Ta skjermbilete

en: Hide
nn: Gøym

en: Restore
nn: Gjenopprett

en: Maximize
nn: Maksimer

en: Move
nn: Flytt

en: Resize
nn: Endra storleik

en: Always on Top
nn: Alltid øvst

en: Always on Visible Workspace
nn: Alltid på synleg arbeidsflate

en: Move to Workspace Left
nn: Flytt til arbeidsflate til venstre

en: Move to Workspace Right
nn: Flytt til arbeidsflate til høgre

en: Move to Workspace Up
nn: Flytt til arbeidsflate ovanfor

en: Move to Workspace Down
nn: Flytt til arbeidsflate nedanfor

en: Move to Monitor Up
nn: Flytt til skjerm ovanfor

en: Move to Monitor Down
nn: Flytt til skjerm nedanfor

en: Move to Monitor Left
nn: Flytt til skjerm til venstre

en: Move to Monitor Right
nn: Flytt til skjerm til høgre

en: Close
nn: Lukk

en: Print version
nn: Skriv ut versjon

en: Mode used by GDM for login screen
nn: Modus brukt av GDM for innloggingsskjerm

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
nn: Bruk ein spesifikk modus, t.d. «gdm» for innloggingsskjerm

en: List possible modes
nn: Vis moglege modusar

en: Force animations to be enabled
nn: Tving animasjonar til å vera på

[ctx: program]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: Failed to launch “%s”
nn: Klarte ikkje starta «%s»

en: Passwords do not match
nn: Passorda er ikkje like

en: Password cannot be blank
nn: Passord kan ikkje vera tomt

en: Authentication dialog was dismissed by the user
nn: Autentiseringsdialogen vart avvist av brukaren

en: Icon '%s' not present in theme %s
nn: Ikonet «%s» finst ikkje i temaet %s

en: Failed to load icon
nn: Klarte ikkje lasta ikon

en: Manage your GNOME Extensions
nn: Handter GNOME-utvidingar

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
nn: GNOME-prosjektet

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
nn: GNOME-utvidingar handterer oppdatering av utvidingar, oppsett av innstillingar og fjerning eller deaktivering av uønskte utvidingar.

en: Main Window
nn: Hovudvindauge

en: Available Updates
nn: Tilgjengelege oppdateringar

en: Search View
nn: Søkjevising

en: Configure GNOME Shell Extensions
nn: Set opp GNOME Shell-utvidingar

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
nn: Den installerte versjonen av denne utvidinga (%s) er ikkje kompatibel med den gjeldande versjonen av GNOME (%s). Utvidinga er slått av.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
nn: Den installerte versjonen av denne utvidinga er ikkje kompatibel med den gjeldande versjonen av GNOME (%s). Utvidinga er slått av.

en: An error has occurred in this extension. This could cause issues elsewhere in the system. It is recommended to turn the extension off until the error is resolved.
nn: Det har oppstått ein feil i denne utvidinga. Dette kan føra til problem andre stader i systemet. Det er tilrådd å slå av utvidinga til feilen er løyst.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
nn: Feildetaljar:

en: Version %s
nn: Versjon %s

en: Remove “%s”?
nn: Fjerna «%s»?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
nn: Viss du fjernar utvidinga, må du lasta ho ned på nytt om du vil slå ho på igjen

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Remove
nn: _Fjern

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
nn[0]: %d utviding vert oppdatert ved neste innlogging.
nn[1]: %d utvidingar vert oppdaterte ved neste innlogging.

en: Updates Details
nn: Detaljar om oppdateringar

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
nn: Ein ny versjon av denne utvidinga er klar og vert lasta ved neste innlogging.

en: Extension Details
nn: Detaljar om utviding

en: _Website
nn: _Nettstad

en: _Settings
nn: _Innstillingar

en: _Remove…
nn: _Fjern …

en: Keyboard Shortcuts
nn: Tastatursnarvegar

en: About Extensions
nn: Om utvidingar

en: Main Menu
nn: Hovudmeny

en: Search extensions
nn: Søk i utvidingar

en: _Log Out…
nn: _Logg ut …

en: _Extensions
nn: _Utvidingar

en: More Information
nn: Meir informasjon

en: Extensions can cause performance and stability issues. It is recommended to disable all extensions if you experience problems with your system.
nn: Utvidingar kan føra til ytings- og stabilitetsproblem. Det er tilrådd å slå av alle utvidingar dersom du opplever problem med systemet.

en: User Extensions
nn: Brukarutvidingar

en: System Extensions
nn: Systemutvidingar

en: Search Results
nn: Søkjeresultat

en: No Results Found
nn: Ingen treff

en: Try a different search
nn: Prøv eit anna søk

en: No Installed Extensions
nn: Ingen installerte utvidingar

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
nn: For å finna og leggja til utvidingar, gå til <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Something’s gone wrong
nn: Noko gjekk gale

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
nn: Beklagar, men det var ikkje mogleg å henta lista over installerte utvidingar. Kontroller at du er logga inn i GNOME og prøv igjen.

[ctx: shortcut window]
en: General
nn: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
nn: Opna meny

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
nn: Slå av/på søk

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
nn: Vis snarvegar

[ctx: shortcut window]
en: Quit
nn: Avslutt

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
nn: Den nye utvidinga vart oppretta i %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
nn: Namn bør vera ein svært kort (helst skildrande) streng.
    Døme: %s

en: Name
nn: Namn

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
nn: Skildringa er ei enkel setning som forklarar kva utvidinga di gjer.
    Døme: %s

en: Description
nn: Skildring

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
nn: UUID er ein globalt unik identifikator for utvidinga di.
    Han skal ha format som ei e-postadresse (clicktofocus@janedoe.example.com)

en: Choose one of the available templates:
nn: Vel ein av dei tilgjengelege malane:

en: Template
nn: Mal

en: The unique identifier of the new extension
nn: Den unike identifikatoren til den nye utvidinga

en: NAME
nn: NAMN

en: The user-visible name of the new extension
nn: Namnet på den nye utvidinga som brukaren ser

en: DESCRIPTION
nn: SKILDRING

en: A short description of what the extension does
nn: Ei kort skildring av kva utvidinga gjer

en: DOMAIN
nn: DOMENE

en: The gettext domain used by the extension
nn: Gettext-domenet som vert brukt av utvidinga

en: SCHEMA
nn: SKJEMA

en: The GSettings schema used by the extension
nn: GSettings-skjemaet som vert brukt av utvidinga

en: TEMPLATE
nn: MAL

en: The template to use for the new extension
nn: Malen som skal brukast for den nye utvidinga

en: Include prefs.js template
nn: Ta med prefs.js-mal

en: Enter extension information interactively
nn: Skriv inn utvidingsinformasjon interaktivt

en: Create a new extension
nn: Lag ei ny utviding

en: Unknown arguments
nn: Ukjende argument

en: UUID, name and description are required
nn: UUID, namn og skildring er påkravd

en: Extension “%s” does not exist
nn: Utvidinga «%s» finst ikkje

en: Disable an extension
nn: Slå av ei utviding

en: No UUID given
nn: Ingen UUID oppgjeven

en: More than one UUID given
nn: Meir enn éin UUID oppgjeven

en: Enable an extension
nn: Slå på ei utviding

en: Failed to connect to GNOME Shell
nn: Klarte ikkje kopla til GNOME Shell

en: Extension “%s” doesn't exist
nn: Utvidinga «%s» finst ikkje

en: Show extensions info
nn: Vis informasjon om utvidingar

en: Overwrite an existing extension
nn: Skriv over ei eksisterande utviding

en: EXTENSION_BUNDLE
nn: UTVIDINGS_PAKKE

en: Install an extension bundle
nn: Installer ei utvidingspakke

en: No extension bundle specified
nn: Ingen utvidingspakke oppgjeven

en: More than one extension bundle specified
nn: Meir enn éi utvidingspakke oppgjeven

en: Show user-installed extensions
nn: Vis brukarinstallerte utvidingar

en: Show system-installed extensions
nn: Vis systeminstallerte utvidingar

en: Show enabled extensions
nn: Vis påslåtte utvidingar

en: Show disabled extensions
nn: Vis avslåtte utvidingar

en: Show extensions in active state
nn: Vis utvidingar i aktiv tilstand

en: Show extensions in inactive state
nn: Vis utvidingar i inaktiv tilstand

en: Show extensions with preferences
nn: Vis utvidingar med innstillingar

en: Show extensions with updates
nn: Vis utvidingar med oppdateringar

en: Print extension details
nn: Skriv ut detaljar om utviding

en: List installed extensions
nn: List opp installerte utvidingar

en: FILE
nn: FIL

en: Additional source to include in the bundle
nn: Ekstra kjelde som skal inkluderast i pakken

en: A GSettings schema that should be included
nn: Eit GSettings-skjema som skal inkluderast

en: DIRECTORY
nn: MAPPE

en: The directory where translations are found
nn: Mappa der omsetjingar finst

en: The gettext domain to use for translations
nn: Gettext-domenet som skal brukast for omsetjingar

en: Overwrite an existing pack
nn: Skriv over ein eksisterande pakke

en: The directory where the pack should be created
nn: Mappa der pakken skal opprettast

en: SOURCE_DIRECTORY
nn: KJELDE_MAPPE

en: Create an extension bundle
nn: Lag ei utvidingspakke

en: More than one source directory specified
nn: Meir enn éi kjeldemappe oppgjeven

en: Extension “%s” doesn't have preferences
nn: Utvidinga «%s» har ikkje innstillingar

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
nn: Klarte ikkje opna innstillingar for utvidinga «%s»: %s

en: Opens extension preferences
nn: Opnar innstillingar for utviding

en: Reset an extension
nn: Tilbakestill ei utviding

en: Cannot uninstall system extensions
nn: Kan ikkje avinstallera systemutvidingar

en: Failed to uninstall “%s”
nn: Klarte ikkje avinstallera «%s»

en: Uninstall an extension
nn: Avinstaller ei utviding

en: Login to extensions.gnome.org
nn: Logg inn på extensions.gnome.org

en: Warning! Password will be echoed
nn: Åtvaring! Passordet vert vist

en: USERNAME
nn: BRUKARNAMN

en: Username to log into https://extensions.gnome.org
nn: Brukarnamn for å logga inn på https://extensions.gnome.org

en: PASSWORD
nn: PASSORD

en: Password to log into https://extensions.gnome.org
nn: Passord for å logga inn på https://extensions.gnome.org

en: Read https://extensions.gnome.org password from file, use "-" for stdin
nn: Les passord til https://extensions.gnome.org frå fil, bruk «-» for stdin

en: Accept the terms of service at https://extensions.gnome.org/upload/
nn: Godta tenestevilkåra på https://extensions.gnome.org/upload/

en: FILE…
nn: FIL …

en: Upload new extension versions
nn: Last opp nye utgåver av utvidingar

en: Only one of --password and --password-file can be used
nn: Berre éin av --password og --password-file kan brukast

en: You must accept the terms of service to upload extensions
nn: Du må godta tenestevilkåra for å lasta opp utvidingar

en: No files given
nn: Ingen filer oppgjevne

en: Do not print error messages
nn: Ikkje skriv ut feilmeldingar

en: Path
nn: Sti

en: Original author
nn: Opphavleg forfattar

en: Version
nn: Versjon

en: Enabled
nn: Påslått

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: State
nn: Tilstand

en: “version” takes no arguments
nn: «version» tek ingen argument

en: Usage:
nn: Bruk:

en: Print version information and exit.
nn: Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt.

en: COMMAND
nn: KOMMANDO

en: [ARGS…]
nn: [ARG …]

en: Commands:
nn: Kommandoar:

en: Print help
nn: Vis hjelp

en: Enable extension
nn: Slå på utviding

en: Disable extension
nn: Slå av utviding

en: Reset extension
nn: Tilbakestill utviding

en: Uninstall extension
nn: Avinstaller utviding

en: List extensions
nn: List utvidingar

en: Show extension info
nn: Vis informasjon om utviding

en: Open extension preferences
nn: Opna innstillingar for utviding

en: Create extension
nn: Lag utviding

en: Package extension
nn: Pakk utviding

en: Install extension bundle
nn: Installer utvidingspakke

en: Use “%s” to get detailed help.
nn: Bruk «%s» for å få detaljert hjelp.

en: Plain
nn: Tom

en: An empty extension
nn: Ei tom utviding

en: Indicator
nn: Indikator

en: Add an icon to the top bar
nn: Legg til eit ikon i toppfeltet

en: Quick Settings Item
nn: Snøgginnstillingsobjekt

en: Add an item to quick settings
nn: Legg til eit element i snøgginnstillingar

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
nn: Avslått

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
nn[0]: %u utgang
nn[1]: %u utgangar

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
nn[0]: %u inngang
nn[1]: %u inngangar

en: System Sounds
nn: Systemlydar
