gnome-shell - en to tr translation catalogue (733 entries)

en: Launchers
tr: Başlatıcılar

en: Activate pinned app 1
tr: Sabitlenmiş 1. uygulamayı etkinleştir

en: Activate pinned app 2
tr: Sabitlenmiş 2. uygulamayı etkinleştir

en: Activate pinned app 3
tr: Sabitlenmiş 3. uygulamayı etkinleştir

en: Activate pinned app 4
tr: Sabitlenmiş 4. uygulamayı etkinleştir

en: Activate pinned app 5
tr: Sabitlenmiş 5. uygulamayı etkinleştir

en: Activate pinned app 6
tr: Sabitlenmiş 6. uygulamayı etkinleştir

en: Activate pinned app 7
tr: Sabitlenmiş 7. uygulamayı etkinleştir

en: Activate pinned app 8
tr: Sabitlenmiş 8. uygulamayı etkinleştir

en: Activate pinned app 9
tr: Sabitlenmiş 9. uygulamayı etkinleştir

en: Open new window of pinned app 1
tr: Sabitlenmiş 1. uygulamanın yeni penceresini aç

en: Open new window of pinned app 2
tr: Sabitlenmiş 2. uygulamanın yeni penceresini aç

en: Open new window of pinned app 3
tr: Sabitlenmiş 3. uygulamanın yeni penceresini aç

en: Open new window of pinned app 4
tr: Sabitlenmiş 4. uygulamanın yeni penceresini aç

en: Open new window of pinned app 5
tr: Sabitlenmiş 5. uygulamanın yeni penceresini aç

en: Open new window of pinned app 6
tr: Sabitlenmiş 6. uygulamanın yeni penceresini aç

en: Open new window of pinned app 7
tr: Sabitlenmiş 7. uygulamanın yeni penceresini aç

en: Open new window of pinned app 8
tr: Sabitlenmiş 8. uygulamanın yeni penceresini aç

en: Open new window of pinned app 9
tr: Sabitlenmiş 9. uygulamanın yeni penceresini aç

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
tr: Ekran Görüntüleri

en: Take a screenshot interactively
tr: Etkileşimli olarak ekran görüntüsü al

en: Take a screenshot
tr: Ekran görüntüsü al

en: Take a screenshot of a window
tr: Pencerenin ekran görüntüsünü al

en: Record a screencast interactively
tr: Etkileşimli olarak ekranı kaydet

en: System
tr: Sistem

en: Show the notification list
tr: Bildirim listesini göster

en: Open the quick settings menu
tr: Hızlı ayarlar menüsünü aç

en: Focus the active notification
tr: Etkin bildirime odaklan

en: Show the overview
tr: Genel görünümü göster

en: Show all apps
tr: Tüm uygulamaları göster

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
tr: Geliştirici ve sınayıcılar için Alt-F2’den ulaşılan araçları etkinleştir

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
tr: Alt-F2 kutucuğu ile tümleşik hata ayıklama ve izleme uygulamalarına erişim sağlar.

en: UUIDs of extensions to enable
tr: Etkinleştirilecek uzantıların UUID’si

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
tr: GNOME Kabuğu uzantılarında UUID adında özellik bulunur; bu anahtar, yüklenmesi gereken uzantıları listeler. Yüklenmesi istenen her tür uzantının bu listede olması gerekir. Ayrıca bu listeyi, org.gnome.Shell üzerindeki EnableExtension ve DisableExtension DBus yöntemleri ile de değiştirebilirsiniz.

en: UUIDs of extensions to force disabling
tr: Devre dışı bırakmaya zorlanacak uzantıların UUID’leri

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
tr: GNOME Kabuğu uzantılarında UUID adında özellik bulunur; bu anahtar, geçerli kipin parçası olarak yüklenmiş olsa bile devre dışı bırakılması gereken uzantıları listeler. Bu listeyi, org.gnome.Shell üzerindeki EnableExtension ve DisableExtension D-Bus yöntemleriyle de değiştirebilirsiniz. Bu anahtar “enabled-extensions” ayarına göre önceliklidir.

en: Disable user extensions
tr: Kullanıcı uzantılarını devre dışı bırak

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
tr: Kullanıcının etkinleştirdiği tüm uzantıları “enabled-extension” ayarına etki etmeden devre dışı bırak.

en: Allow extension installation
tr: Uzantı kurulumuna izin ver

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
tr: Kullanıcıların ev klasörlerine uzantı kurmasını sağlar. Eğer devre dışı bırakılırsa InstallRemoteExtension D-Bus yöntemi başarısız olur ve uzantılar başlangıçta yalnızca sistem klasörlerinden yüklenir. Halihazırda yüklenmiş uzantıları etkilemez, değişiklikler sonraki oturum açmada tümüyle etkinleşir.

en: Disables the validation of extension version compatibility
tr: Uzantının sürüm uyumu doğrulamasını devre dışı bırakır

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
tr: GNOME Kabuğu yalnızca şu andaki çalışan sürümü desteklediklerini ileri süren uzantıları yükleyecektir. Bu seçeneği etkinleştirmek bu denetimi devre dışı bırakacak ve desteklendiği ileri sürülen sürümleri dikkate almaksızın, tüm uygulamaları yüklemeye çalışacaktır.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
tr: Gözde uygulamalar için masa üstü dosyalarının ID listesi

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
tr: Bu tanımlayıcıdaki uygulamalar gözdeler bölümünde gösterilecek.

en: History for command (Alt-F2) dialog
tr: Komut kutucuğu (Alt-F2) geçmişi

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
tr: Ayna iletişim penceresinin geçmişi

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
tr: Sistem menüsünde “Oturumu Kapat” eylemini hep göster.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” action in the system menu for logged-in situations where there is a single, local, non-system user and only a single available session type (e.g. GNOME on Wayland).
tr: Bu ayar; tek, yerel, sistem kullanıcısı olmayan ve yalnızca tek uygun oturum türünde (örn. Wayland üzerinde GNOME) oturum açıldığında sistem menüsündeki “Oturumu Kapat” eyleminin kendiliğinden gizlenmesini önler.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
tr: Şifreli ya da uzak dosya sistemlerini bağlamak için parolanın anımsanması

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
tr: Kabuk, şifreli aygıt ya da uzak dosya sistemi bağlandığında parola isteyecek. Eğer parola gelecekte kullanılmak üzere kaydedilebiliyorsa, “Parolayı Anımsa” onay kutusu sunulacak. Bu anahtar, onay kutusunun öntanımlı durumunu belirler.

en: The last selected non-default power profile
tr: En son seçilen öntanımlı olmayan güç profili

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
tr: Bazı sistemler ikiden çok güç profilini destekler. İki profil arasında geçişi destekleyebilmek için bu anahtar, en son seçilen öntanımlı olmayan profili kaydeder.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
tr: “GNOME’a Hoş Geldiniz” iletişim penceresinin en son hangi sürüm için gösterildiği

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
tr: Bu anahtar, “GNOME’a Hoş Geldiniz” iletişim penceresinin en son hangi sürüm için gösterildiğini belirler. Boş dizge, en eski olası sürüme karşılık gelir ve büyük sayı henüz var olmayan sürümlere karşılık gelir. Bu büyük sayı, iletişim penceresini devre dışı bırakmada da kullanılabilir.

en: Layout of the app picker
tr: Uygulama seçicinin düzeni

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
tr: Uygulama seçicinin düzeni. Dizideki her girdi bir sayfadır. Sayfalar GNOME Kabuğu’nda göründüğü sırayla depolanır. Her sayfa bir “application id” → 'data' çifti içerir. Şimdilik şu değerler 'data' olarak depolanır: • “position”: sayfadaki uygulama simgesinin konumu

en: Keybinding to shift between overview states
tr: Genel görünüm durumları arası geçiş için klavye kısayolu

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
tr: Oturum, pencere seçici ve uygulama ızgarası arası geçiş için klavye kısayolu

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
tr: Uygulama ızgarası, pencere seçici ve oturum arası geçiş için klavye kısayolu

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
tr: “Uygulamaları Göster” görünümünü açmak için klavye kısayolu

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
tr: Etkinlikler Genel Görünümünün “Uygulamaları Göster” görünümünü açmak için klavye kısayolu.

en: Keybinding to open the overview
tr: Genel görünümü açmak için klavye kısayolu

en: Keybinding to open the Activities Overview.
tr: Etkinlikler Genel Görünümünü açmak için klavye kısayolu.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
tr: Bildirim listesinin görünürlüğünü değiştirmek için klavye kısayolu

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
tr: Bildirim listesinin görünürlüğünü değiştirmek için klavye kısayolu.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
tr: Hızlı ayarlar menüsünü açmak/kapatmak için klavye kısayolu

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
tr: Hızlı ayarlar menüsünü açmak/kapatmak için klavye kısayolu.

en: Keybinding to focus the active notification
tr: Etkin bildirime odaklanmak için klavye kısayolu

en: Keybinding to focus the active notification.
tr: Etkin bildirime odaklanmak için klavye kısayolu.

en: Switch to application 1
tr: Uygulama 1ʼe geç

en: Switch to application 2
tr: Uygulama 2ʼye geç

en: Switch to application 3
tr: Uygulama 3ʼe geç

en: Switch to application 4
tr: Uygulama 4ʼe geç

en: Switch to application 5
tr: Uygulama 5ʼe geç

en: Switch to application 6
tr: Uygulama 6ʼya geç

en: Switch to application 7
tr: Uygulama 7ʼye geç

en: Switch to application 8
tr: Uygulama 8ʼe geç

en: Switch to application 9
tr: Uygulama 9ʼa geç

en: Open a new instance of application 1
tr: 1. uygulamanın yeni örneğini aç

en: Open a new instance of application 2
tr: 2. uygulamanın yeni örneğini aç

en: Open a new instance of application 3
tr: 3. uygulamanın yeni örneğini aç

en: Open a new instance of application 4
tr: 4. uygulamanın yeni örneğini aç

en: Open a new instance of application 5
tr: 5. uygulamanın yeni örneğini aç

en: Open a new instance of application 6
tr: 6. uygulamanın yeni örneğini aç

en: Open a new instance of application 7
tr: 7. uygulamanın yeni örneğini aç

en: Open a new instance of application 8
tr: 8. uygulamanın yeni örneğini aç

en: Open a new instance of application 9
tr: 9. uygulamanın yeni örneğini aç

en: Screen brightness up
tr: Ekran parlaklığını artır

en: Screen brightness up on current monitor
tr: Geçerli monitörde ekran parlaklığını artır

en: Screen brightness down
tr: Ekran parlaklığını azalt

en: Screen brightness down on current monitor
tr: Geçerli monitörde ekran parlaklığını azalt

en: Screen brightness cycle
tr: Ekran parlaklığı döngüsü

en: Screen brightness cycle on current monitor
tr: Geçerli monitörde ekran parlaklığı döngüsü

en: Limit switcher to current workspace.
tr: Geçiş menüsünü geçerli çalışma alanıyla sınırla.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
tr: Eğer bu seçenek etkinse, yalnızca geçerli çalışma alanında penceresi olan uygulamalar geçiş menüsünde gösterilir. Aksi halde, tüm uygulamalar görünecektir.

en: The application icon mode.
tr: Uygulama simge kipi.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
tr: Pencerelerin değiştiricideki gösterim biçimini yapılandırır. Uygun olasılıklar; “thumbnail-only” (pencerenin küçük resmini gösterir), “app-icon-only” (yalnızca uygulama simgesini gösterir) ya da “both” (her ikisi) değerleridir.

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
tr: Eğer bu seçenek etkinse, yalnızca geçerli çalışma alanındaki pencereler geçiş menüsünde gösterilir. Aksi halde, tüm pencereler görünecektir.

en: Locations
tr: Konumlar

en: The locations to show in world clocks
tr: Dünya saatlerinde gösterilecek konumlar

en: Automatic location
tr: Kendiliğinden konumlama

en: Whether to fetch the current location or not
tr: Geçerli konumun getirilip getirilmeyeceğini belirler

en: Location
tr: Konum

en: The location for which to show a forecast
tr: Hava durumunun gösterileceği konum

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
tr: Uzantılar

en: Network Login
tr: Ağdan Oturum Açma

en: Utilities
tr: Araçlar

en: Extension Error
tr: Uzantı Hatası

note: Translators: %s is an extension name
en: Unable to display the settings for “%s”.
tr: “%s” ayarları görüntülenemiyor.

note: Translators: Link label in the phrase "Information about this problem may be available on the extension website"
en: extension website
tr: uzantı web sitesi

note: Translators: %s is "extension website"
en: Information about this problem may be available on the %s.
tr: Bu sorunla ilgili bilgiler %s adresinde olabilir.

en: Error Details
tr: Hata Ayrıntıları

en: Copy Error
tr: Hatayı Kopyala

en: Cancel
tr: İptal

en: Password
tr: Parola

en: Choose Session
tr: Oturum Seç

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
tr: %s uzak oturumu zaten çalıştığından uzaktan oturum açmak olanaksız. Uzaktan oturum açmak için uzak oturumu kapatmalı ya da durmaya zorlamalısınız.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
tr: %s uzak oturumu zaten çalıştığından oturum açmak olanaksız. Oturum açmak için uzak oturumu kapatmalı ya da durmaya zorlamalısınız.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
tr: %s yerel oturumu zaten çalıştığından uzaktan oturum açmak olanaksız. Uzaktan oturum açmak için yerel oturumu kapatmalı ya da durmaya zorlamalısınız.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
tr: %s oturumu zaten çalıştığından oturum açmak olanaksız. Oturum açmak için oturumu kapatmalı ya da durmaya zorlamalısınız.

en: Session Already Running
tr: Oturum Zaten Çalışıyor

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss
tr: Durmaya zorlamak, çalışan tüm uygulamaları ve süreçleri durduracağından veri yitirilebilir

en: Force Stop
tr: Durmaya Zorla

en: Not listed?
tr: Listede yok mu?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
tr: (örneğin, kullanıcı veya %s)

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Login Attempt Timed Out
tr: Oturum Açma Denemesi Zaman Aşımına Uğradı

en: Login took too long, please try again
tr: Oturum açma çok uzun sürdü, lütfen yeniden deneyin

en: Login Window
tr: Oturum Açma Penceresi

en: Authentication error
tr: Kimlik doğrulama hatası

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
tr: (ya da parmağı okuyucuda kaydır)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
tr: (ya da parmağı okuyucuya yerleştir)

en: Break complete sound
tr: Mola tamamlanma sesi

en: %d second | %d seconds
tr[0]: %d saniye

en: %d minute | %d minutes
tr[0]: %d dakika

en: %d hour | %d hours
tr[0]: %d saat

en: %d day | %d days
tr[0]: %d gün

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It will be time for a break in %s | It will be time for a break in %s
tr[0]: Molaya kalan süre: %s

en: Movement Break Soon
tr: Kımıldama Molası Yakında

en: Eyesight Break Soon
tr: Göz Dinlendirme Molası Yakında

en: Break Soon
tr: Mola Yakında

en: Movement Break in Progress
tr: Kımıldama Molası Sürüyor

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue moving around for %s | Continue moving around for %s
tr[0]: %s boyunca kımıldayın

en: Eyesight Break in Progress
tr: Göz Dinlendirme Molası Sürüyor

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue looking away for %s | Continue looking away for %s
tr[0]: %s çevrenize bakın

en: Break in Progress
tr: Mola Sürüyor

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: %s left in your break | %s left in your break
tr[0]: %s molanız kaldı

en: Time for a Movement Break
tr: Kımıldama Molası Zamanı

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the device and move around for %s | Take a break from the device and move around for %s
tr[0]: Aygıtınızdan uzaklaşın ve %s boyunca kımıldayın

en: Time for an Eyesight Break
tr: Göz Dinlendirme Molası Zamanı

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s | Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s
tr[0]: Ekrana ara verin. En az %s boyunca en az 6 metre uzağa bakın

en: Time for a Break
tr: Mola Zamanı

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It’s time to take a break. Get away from the device for %s! | It’s time to take a break. Get away from the device for %s!
tr[0]: Mola zamanı. %s aygıttan uzaklaşın!

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: You were due to take a break %s ago | You were due to take a break %s ago
tr[0]: %s önce mola vermeliydiniz

en: Break Overdue
tr: Mola Gecikti

en: There is %s remaining in your break | There are %s remaining in your break
tr[0]: %s daha molanız var

en: Break Interrupted
tr: Mola Yarıda Kesildi

note: Translators: As in "Delay the break"
en: Delay
tr: Geciktir

note: Translators: As in "Skip the break"
en: Skip
tr: Atla

note: Translators: As in "Take the break"
en: Take
tr: Al

note: Translators: This is a notification to warn the user that a screen time break will start shortly.
en: Break in %d second | Break in %d seconds
tr[0]: Molaya %d saniye kaldı

en: Brightness
tr: Parlaklık

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
tr: Gücü Kapat

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
tr: gücü kapat;bilgisayarı kapat;duraklat;durdur;askıya al;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
tr: Yeniden Başlat

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
tr: yeniden önyükle;yeniden başlat;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
tr: Ekranı Kilitle

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
tr: ekranı kilitle

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
tr: Oturumu Kapat

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
tr: çıkış;oturumu kapat;çıkış yap

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
tr: Askıya al

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
tr: beklet;uyku;duraklat;askıya al

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
tr: Kullanıcı Değiştir

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
tr: kullanıcı değiştir

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
tr: yönelimi kilitle;yönelim kilidini kaldır;ekran;döndürme

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü Al

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
tr: ekran görüntüsü;screenshot;ekran kaydı;ekran yayını;ekran video kaydı;screencast;kırp;kes;yakala;kaydet;kayıt;

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
tr: Ekran Döndürme Kilidini Kaldır

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
tr: Ekran Döndürmeyi Kilitle

en: GNOME needs to save screen time data
tr: GNOME’un ekran süresi verisini kaydetmesi gerekiyor

en: Screen Time Limit in %d Minute | Screen Time Limit in %d Minutes
tr[0]: %d Dakika İçinde Ekran Süresi Sınırı

en: Your screen time limit is approaching
tr: Ekran süresi sınırınız yaklaşıyor

en: Screen Time Limit Reached
tr: Ekran Süresi Sınırına Ulaşıldı

en: It’s time to stop using the device
tr: Aygıtı kullanmayı bırakmanın zamanı geldi

en: Command not found
tr: Komut bulunamadı

en: Execution of “%s” failed:
tr: “%s” çalıştırılması başarısız:

en: Just now
tr: Şimdi

en: %d minute ago | %d minutes ago
tr[0]: %d dakika önce

en: %d hour ago | %d hours ago
tr[0]: %d saat önce

en: Yesterday
tr: Dün

en: %d day ago | %d days ago
tr[0]: %d gün önce

en: %d week ago | %d weeks ago
tr[0]: %d hafta önce

en: %d month ago | %d months ago
tr[0]: %d ay önce

en: %d year ago | %d years ago
tr[0]: %d yıl önce

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H:%M
tr: Dün, %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H:%M
tr: %-d %B, %H:%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H:%M
tr: %-d %B %Y, %H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l:%M %p
tr: Dün, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l:%M %p
tr: %-d %B, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l:%M %p
tr: %-d %B %Y, %l:%M %p

en: Your connection seems to be secure
tr: Bağlantınız güvenli görünüyor

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
tr: Bu erişim noktası girişine olan bağlantınız güvenli değil. Bu sayfaya girdiğiniz parolalar veya diğer bilgiler yakındaki insanlarca görüntülenebilir.

en: Hotspot Login
tr: Erişim Noktası Girişi

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
tr: Reddet

en: Allow
tr: İzin Ver

en: Unnamed Folder
tr: Adsız Klasör

en: %s has been pinned to the dash.
tr: %s, konsola iliştirildi.

en: %s has been unpinned from the dash.
tr: %s, konsoldan çıkarıldı.

en: Undo
tr: Geri Al

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
tr: Açık Pencereler

en: New Window
tr: Yeni Pencere

en: App Details
tr: Uygulama Ayrıntıları

en: Quit
tr: Kapat

en: Unpin
tr: Çıkar

en: Pin to Dash
tr: Konsola İliştir

en: Launch Using Integrated Graphics Card
tr: Tümleşik Ekran Kartıyla Başlat

en: Launch Using Discrete Graphics Card
tr: Ayrık Ekran Kartıyla Başlat

en: Select Audio Device
tr: Ses Aygıtı Seç

en: Sound Settings
tr: Ses Ayarları

en: Headphones
tr: Kulaklıklar

en: Headset
tr: Kulaklıklı Mikrofon

en: Microphone
tr: Mikrofon

en: Change Background…
tr: Arka Planı Değiştir…

en: Display Settings
tr: Görüntü Ayarları

en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
tr: P

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
tr: Pt

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
tr: S

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
tr: Ç

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
tr: Pş

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
tr: C

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
tr: Ct

en: Previous month
tr: Önceki ay

en: Next month
tr: Gelecek ay

en: Week %V
tr: %V. Hafta

en: No Notifications
tr: Bildirim Yok

en: Clear
tr: Temizle

[ctx: action]
en: Clear all notifications
tr: Tüm bildirimleri temizle

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” Is Not Responding
tr: “%s” Yanıtlamıyor

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely
tr: Sürmesini bekleyebilir ya da uygulamayı tümüyle kapanmaya zorlayabilirsiniz

en: Force Quit
tr: Kapanmaya Zorla

en: Wait
tr: Bekle

en: External drive connected
tr: Dış sürücü bağlandı

en: External drive disconnected
tr: Dış sürücü ayrıldı

en: Unable to unlock volume
tr: Bölümün kilidi açılamadı

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
tr: Kurulu udisks sürümü PIM ayarını desteklemiyor

note: Translators: %s is the name of a partition on a external drive
en: “%s” connected
tr: “%s” bağlı

en: Disk can now be used
tr: Disk artık kullanılabilir

en: Open with %s
tr: %s ile Aç

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router
tr: Diğer seçenek olarak, yönlendiricinizde “WPS” düğmesini kullanarak bağlayabilirsiniz

en: Connect
tr: Bağlan

en: Key
tr: Anahtar

en: Private key password
tr: Özel anahtar parolası

en: Identity
tr: Kimlik

en: Service
tr: Hizmet

en: Authentication required
tr: Kimlik doğrulaması gerekli

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”
tr: “%s” kablosuz ağına erişmek için parola ya da şifreleme anahtarları gerekiyor

en: Wired 802.1X authentication
tr: Kablolu 802.1X kimlik doğrulaması

en: Network name
tr: Ağ adı

en: DSL authentication
tr: DSL kimlik doğrulama

en: PIN code required
tr: PIN kodu gerekli

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
tr: Mobil geniş bant aygıtı için PIN kodu gerekli

en: A password is required to connect to “%s”
tr: “%s”e bağlanmak için parola gerekli

en: VPN password
tr: VPN parolası

en: Authentication Required
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Authenticate
tr: Doğrula

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
tr: Üzgünüz ama işe yaramadı. Lütfen yeniden deneyin.

en: Windows
tr: Pencereler

en: Show Apps
tr: Uygulamaları Göster

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
tr: Konsol

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
tr: %-d %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
tr: %e %B %Y %A

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
tr: %-d %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
tr: %-d %B %Y

en: Today
tr: Bugün

en: Tomorrow
tr: Yarın

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
tr: Tüm Gün

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
tr: %d/%m

en: No Events
tr: Olay Yok

en: Add World Clocks…
tr: Dünya Saatleri Ekle…

en: World Clocks
tr: Dünya Saatleri

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Go Online for Weather Information
tr: Hava Durumu Bilgisi İçin Çevrim İçi Olun

en: Weather Information Unavailable
tr: Hava Durumu Bilgisi Kullanılamıyor

en: Weather
tr: Hava Durumu

en: Select Weather Location…
tr: Hava Durumu Konumu Seç…

[ctx: title]
en: Log Out %s
tr: %s Oturumunu Kapat

[ctx: title]
en: Log Out
tr: Oturumu Kapat

en: %s will be logged out automatically in %d second | %s will be logged out automatically in %d seconds
tr[0]: %s oturumu %d saniyede kendiliğinden kapatılacak

en: You will be logged out automatically in %d second | You will be logged out automatically in %d seconds
tr[0]: Oturumunuz %d saniyede kendiliğinden kapatılacak

[ctx: button]
en: Log Out
tr: Oturumu Kapat

[ctx: title]
en: Power Off
tr: Gücü Kapat

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
tr: Güncellemeleri Kur ve Gücü Kapat

en: The system will power off automatically in %d second | The system will power off automatically in %d seconds
tr[0]: Sistem %d saniyede kendiliğinden kapatılacak

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
tr: Bekleyen yazılım güncellemelerini kur

[ctx: button]
en: Power Off
tr: Gücü Kapat

[ctx: title]
en: Restart
tr: Yeniden Başlat

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
tr: Güncellemeleri Kur ve Yeniden Başlat

en: The system will restart automatically in %d second | The system will restart automatically in %d seconds
tr[0]: Sistem %d saniyede kendiliğinden yeniden başlayacak

[ctx: button]
en: Restart
tr: Yeniden Başlat

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
tr: Yeniden Başlat ve Güncellemeleri Kur

en: The system will automatically restart and install updates in %d second | The system will automatically restart and install updates in %d seconds
tr[0]: Sistem %d saniyede kendiliğinden yeniden başlayacak ve güncellemeleri kuracak

[ctx: button]
en: Restart & Install
tr: Yeniden Başlat ve Kur

[ctx: button]
en: Install & Power Off
tr: Kur ve Gücü Kapat

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
tr: Güncellemeler kurulduktan sonra gücü kapat

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
tr: Yeniden Başlat ve Yükseltmeyi Kur

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
tr: Yeniden başladıktan sonra %s %s kurulacak. Yükseltme kurulumu uzun sürebilir: verilerinizi yedeklediğinizden ve bilgisayarınızın prize takılı olduğundan emin olun.

en: Low battery power: please plug in before installing updates
tr: Düşük pil gücü: lütfen güncellemeleri kurmadan önce fişi takın

en: Some applications are busy or have unsaved work
tr: Bazı uygulamalar meşgul ya da kaydedilmemiş verisi var

en: Other users are logged in
tr: Diğer kullanıcılar oturum açmış

[ctx: button]
en: Boot Options
tr: Önyükleme Seçenekleri

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
tr: %s (uzak)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
tr: %s (uçbirim)

en: Install
tr: Kur

en: Install Extension
tr: Uzantı Kur

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
tr: “%s” uzantısı extensions.gnome.org üstünden indirilip kurulsun mu?

en: Extension Updates Available
tr: Uzantı Güncellemeleri Var

en: Extension updates are ready to be installed
tr: Uzantı güncellemeleri kuruluma hazır

en: Allow inhibiting shortcuts
tr: Kısayolları baskılamaya izin ver

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
tr: %s uygulaması kısayolları baskılamak istiyor

en: An app wants to inhibit shortcuts
tr: Bir uygulama, kısayolları baskılamak istiyor

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s
tr: %s kısayoluyla, kısayolları geri yükleyebilirsiniz

en: Slow Keys Turned On
tr: Yavaş Tuşlar Açık

en: Slow Keys Turned Off
tr: Yavaş Tuşlar Kapalı

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
tr: Shift tuşuna 8 saniye boyunca bastınız. Bu, klavyenizin çalışma yolunu etkileyen Yavaş Tuşlar özelliğinin kısayoludur.

en: Sticky Keys Turned On
tr: Yapışkan Tuşlar Açık

en: Sticky Keys Turned Off
tr: Yapışkan Tuşlar Kapalı

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
tr: Shift tuşuna art arda 5 kez bastınız. Bu, klavyenizin çalışma yolunu etkileyen Yapışkan Tuşlar özelliğinin kısayoludur.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
tr: İki tuşa aynı anda veya Shift tuşuna art arda 5 kez bastınız. Bu, klavyenizin çalışma yolunu etkileyen Yapışkan Tuşlar özelliğini kapatır.

en: Leave On
tr: Açık Bırak

en: Turn On
tr: Aç

en: Turn Off
tr: Kapat

en: Leave Off
tr: Kapalı Bırak

en: Keyboard Settings
tr: Klavye Ayarları

en: No extensions installed
tr: Kurulu uzantı yok

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors
tr: %s, herhangi bir hata vermedi

en: Hide Errors
tr: Hataları Gizle

en: Show Errors
tr: Hataları Göster

en: Active
tr: Etkin

en: Inactive
tr: Devre Dışı

en: Error
tr: Hata

en: Out of date
tr: Güncel Değil

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: Deactivating
tr: Devre Dışı Bırakılıyor

en: Activating
tr: Etkinleştiriliyor

en: View Source
tr: Kaynağı Görüntüle

en: Web Page
tr: Web Sayfası

en: System was put in unsafe mode
tr: Sistem güvensiz kipe sokuldu

en: Apps now have unrestricted access
tr: Şimdi uygulamaların sınırsız erişimi var

en: Logged in as a privileged user
tr: Ayrıcalıklı kullanıcı olarak oturum açılmış

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
tr: Oturumu ayrıcalıklı kullanıcı olarak çalıştırmaktan güvenlik nedeniyle kaçınılmalıdır. Eğer yapabiliyorsanız sıradan kullanıcı olarak oturum açmalısınız.

en: Screen Lock disabled
tr: Ekran Kilidi devre dışı

en: Screen Locking requires the GNOME display manager
tr: Ekran Kilitleme, GNOME ekran yöneticisi gerektirir

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
tr: Bilinmeyen Uygulama

en: Notification sound
tr: Bildirim sesi

en: Unknown artist
tr: Bilinmeyen sanatçı

en: Unknown title
tr: Bilinmeyen başlık

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
tr: Yazarak ara

en: Apps
tr: Uygulamalar

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
tr: Genel Görünüm

en: New shortcut…
tr: Yeni kısayol…

en: App defined
tr: Uygulama tanımlı

en: Show on-screen help
tr: Ekranda yardımı göster

en: Switch monitor
tr: Monitör değiştir

en: Assign keystroke
tr: Tuş vuruşu ata

en: Done
tr: Bitti

en: Edit…
tr: Düzenle…

en: None
tr: Yok

en: Press a button to configure
tr: Yapılandırmak için düğmeye bas

en: Press Esc to exit
tr: Çıkmak için Esc’ye bas

en: Press any key to exit
tr: Çıkmak için herhangi bir tuşa bas

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
tr: Etkinlikler

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
tr: Sistem

en: Top Bar
tr: Tepe Çubuğu

en: Open menu
tr: Menüyü aç

en: Run a Command
tr: Komut Çalıştır

en: Press ESC to close
tr: Çıkmak için ESC’ye bas

en: Restart is not available on Wayland
tr: Wayland’de yeniden başlatma kullanılabilir değil

en: Restarting…
tr: Yeniden başlatılıyor…

en: GNOME needs to lock the screen
tr: GNOME’un ekranı kilitlemesi gerekiyor

en: Unable to lock
tr: Kilitlenemedi

en: Lock was blocked by an app
tr: Kilitleme bir uygulamaca engellendi

note: Translators: notification source name for screenshots and recordings.
en: Screen Capture
tr: Ekran Yakalama

en: Selection
tr: Seçim

en: Area Selection
tr: Alan Seçimi

en: Screen
tr: Ekran

en: Screen Selection
tr: Ekran Seçimi

en: Window
tr: Pencere

en: Window Selection
tr: Pencere Seçimi

en: Take Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü Al

en: Record Screen
tr: Ekranı Kaydet

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
tr: Yakala

en: Show Pointer
tr: İmleci Göster

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
tr: Ekran Kaydı

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast From 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast From %d %t
tr: Ekran Kaydı %d %t

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
tr: Ekran kaydı yakalandı

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
tr: Ekran kaydı başlatılamadı

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended: Out of disk space
tr: Ekran kaydı bitti: Disk alanı doldu

note: We can encourage user to try again on service crashes since the recorder will auto-blocklist the pipeline that crashed. Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly, please try again
tr: Ekran kaydı beklenmedik biçimde bitti, lütfen yeniden deneyin

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
tr: Ekran kaydı beklenmedik biçimde bitti

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video
tr: Videoyu görmek için buraya tıkla

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
tr: Dosyalar’da Göster

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot From %s
tr: Ekran Görüntüsü %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
tr: Ekran görüntüsü yakalandı

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard
tr: Resmi panodan yapıştırabilirsiniz

en: Screenshot taken
tr: Ekran görüntüsü alındı

en: Searching
tr: Aranıyor

en: No results
tr: Sonuç yok

en: %d more | %d more
tr[0]: %d tane daha

en: Search
tr: Ara

en: Copy
tr: Kopyala

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Show Text
tr: Metni Göster

en: Hide Text
tr: Metni Gizle

en: Caps lock is on
tr: Caps lock açık

en: Hidden Volume
tr: Gizli Bölüm

en: Windows System Volume
tr: Windows Sistem Bölümü

en: Uses Keyfiles
tr: Anahtar Dosyaları Kullanır

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead
tr: Anahtar dosyaları kullanan bölümün kilidini açmak için <i>%s</i> aracını kullanın

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles
tr: Anahtar dosyaları kullanan bölümün kilidini açmak için <i>Diskler</i> gibi dış araca gereksinirsiniz

en: PIM Number
tr: PIM Numarası

en: Remember Password
tr: Parolayı Anımsa

en: Unlock
tr: Kilit Aç

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
tr: %s’i Aç

en: The PIM must be a number or empty
tr: PIM bir sayı ya da boşluk olmalı

en: High Contrast
tr: Yüksek Karşıtlık

en: Zoom
tr: Yakınlaştırma

en: Screen Reader
tr: Ekran Okuyucu

en: Screen Keyboard
tr: Ekran Klavyesi

en: Visual Alerts
tr: Görsel Uyarılar

en: Sticky Keys
tr: Yapışkan Tuşlar

en: Slow Keys
tr: Yavaş Tuşlar

en: Bounce Keys
tr: Zıplayan Tuşlar

en: Mouse Keys
tr: Fare Tuşları

en: Accessibility Settings
tr: Erişilebilirlik Ayarları

en: Large Text
tr: Büyük Yazı

en: Auto Rotate
tr: Kendiliğinden Döndür

[ctx: title]
en: Background Apps
tr: Arka Plan Uygulamaları

en: Apps known to be running without a window
tr: Penceresiz çalıştığı bilinen uygulamalar

en: App Settings
tr: Uygulama Ayarları

en: No Background Apps
tr: Arka Plan Uygulaması Yok

en: %d Background App | %d Background Apps
tr[0]: %d Arka Plan Uygulaması

en: Keyboard Brightness
tr: Klavye Parlaklığı

en: Off
tr: Kapalı

en: Low
tr: Düşük

en: High
tr: Yüksek

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Open keyboard brightness menu
tr: Klavye parlaklığı menüsünü aç

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı Kes

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
tr: %s Bağlantısını Kes

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
tr: Bağlan: %s

en: Open Bluetooth menu
tr: Bluetooth menüsünü aç

en: Bluetooth Settings
tr: Bluetooth Ayarları

en: No available or connected devices
tr: Kullanılabilir ya da bağlı aygıt yok

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
tr: Aygıtlara bağlanmak için Bluetooth’u aç

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
tr[0]: %d Bağlı

en: Open brightness menu
tr: Parlaklık menüsünü aç

en: Dark Style
tr: Koyu Biçem

en: Do Not Disturb
tr: Rahatsız Etme

en: Single Click
tr: Tek Tık

en: Double Click
tr: Çift Tık

en: Drag
tr: Sürükle

en: Secondary Click
tr: İkincil Tık

en: Dwell Click
tr: Durağan Tık

en: Show Keyboard Layout
tr: Klavye Düzenini Göster

en: Allow location access
tr: Konum erişimine izin ver

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
tr: %s uygulaması konumunuza erişmek istiyor

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings
tr: Konum erişimi, gizlilik ayarlarından her zaman değiştirilebilir

en: Deny Access
tr: Erişimi Reddet

en: Grant Access
tr: Erişime İzin Ver

en: <unknown>
tr: <bilinmeyen>

en: Secure
tr: Güvenli

en: Not secure
tr: Güvensiz

en: Signal strength %s%%
tr: %%%s sinyal gücü

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
tr: %s Erişim Noktası

en: %d connected | %d connected
tr[0]: %d bağlı

en: Open VPN menu
tr: VPN menüsünü aç

en: VPN Settings
tr: VPN Ayarları

en: Wi–Fi
tr: Kablosuz

en: Open Wi–Fi menu
tr: Kablosuz menüsünü aç

en: All Networks
tr: Tüm Ağlar

en: Wired Connections
tr: Kablolu Bağlantılar

en: Open wired connections menu
tr: Kablolu bağlantılar menüsünü aç

en: Wired Settings
tr: Kablolu Ayarları

en: Bluetooth Tethers
tr: Bluetooth İnternet

en: Open Bluetooth tethers menu
tr: Bluetooth internet paylaşımı menüsünü aç

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
tr: İnternet Paylaşımı

en: Mobile Connections
tr: Mobil Bağlantılar

en: Open mobile connections menu
tr: Mobil bağlantılar menüsünü aç

en: Mobile Broadband Settings
tr: Mobil Geniş Bant Ayarları

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
tr: Mobil

en: Sign in to Network
tr: Ağa Giriş Yap

en: Connection failed
tr: Bağlantı başarısız

en: Activation of network connection failed
tr: Ağ bağlantısının etkinleşimi başarısız

en: Night Light
tr: Gece Işığı

[ctx: Power profile]
en: Performance
tr: Başarım

[ctx: Power profile]
en: Balanced
tr: Dengeli

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
tr: Güç Tutumu

[ctx: Power profile]
en: Custom
tr: Özel

en: Power Mode
tr: Güç Kipi

en: Open power profiles menu
tr: Güç profilleri menüsünü aç

en: Power Settings
tr: Güç Ayarları

en: Stop Screencast
tr: Ekran Kaydını Durdur

en: Stop Screen Sharing
tr: Ekran Paylaşımını Durdur

en: Airplane Mode
tr: Uçak Kipi

en: Power Off Menu
tr: Gücü Kapat Menüsü

en: Suspend
tr: Askıya Al

en: Restart…
tr: Yeniden Başlat…

en: Power Off…
tr: Gücü Kapat…

en: Log Out…
tr: Oturumu Kapat…

en: Switch User…
tr: Kullanıcı Değiştir…

[ctx: action]
en: Lock Screen
tr: Ekranı Kilitle

en: Unknown Thunderbolt device
tr: Bilinmeyen Thunderbolt aygıtı

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
tr: Siz uzaktayken yeni aygıt saptandı. Kullanmaya başlamadan önce aygıtın bağlantısını kesin ve yeniden bağlayın.

en: Unauthorized Thunderbolt device
tr: Yetkisiz Thunderbolt aygıtı

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator
tr: Yeni aygıt saptandı ve yöneticice yetkilendirilmelidir

en: Thunderbolt authorization error
tr: Thunderbolt yetkilendirme hatası

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
tr: Thunderbolt aygıtı yetkilendirilemedi: %s

en: Volume changed
tr: Ses değişti

en: Unmute
tr: Sesi aç

en: Mute
tr: Sessiz

en: Volume
tr: Ses

en: Sound Output
tr: Ses Çıktısı

en: Open sound output menu
tr: Ses çıktı menüsünü aç

en: Sound Input
tr: Ses Girdisi

en: Open sound input menu
tr: Ses girdi menüsünü aç

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
tr: Aynala

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
tr: Birleştir

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
tr: Yalnızca Dış

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
tr: Yalnızca İç

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
tr: %A, %-d %B

en: Swipe up to unlock
tr: Kilidi açmak için yukarı kaydır

en: Click or press a key to unlock
tr: Kilidi açmak için tıklayın ya da bir tuşa basın

en: Unlock Window
tr: Kilit Açma Penceresi

en: Log in as another user
tr: Başka kullanıcı olarak oturum aç

en: Welcome to %s
tr: %s’a Hoş Geldiniz

en: If you want to learn your way around, check out the tour
tr: Eğer yolu öğrenmek istiyorsanız, gezintiye çıkın

en: Take Tour
tr: Gezintiye Çık

en: “%s” is ready
tr: “%s” hazır

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
tr: Bu görüntü ayarları saklansın mı?

en: Revert Settings
tr: Ayarları Eskisine Döndür

en: Keep Changes
tr: Değişiklikleri Sakla

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
tr[0]: Ayarlardaki değişiklikler %d saniyede eskisine döndürülecek

[ctx: window-menu]
note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü Al

en: Hide
tr: Gizle

en: Restore
tr: Geri Yükle

en: Maximize
tr: Ekranı Kapla

en: Move
tr: Taşı

en: Resize
tr: Yeniden Boyutlandır

en: Always on Top
tr: Her Zaman Üstte

en: Always on Visible Workspace
tr: Her Zaman Görünür Çalışma Alanında

en: Move to Workspace Left
tr: Soldaki Çalışma Alanına Taşı

en: Move to Workspace Right
tr: Sağdaki Çalışma Alanına Taşı

en: Move to Workspace Up
tr: Üstteki Çalışma Alanına Taşı

en: Move to Workspace Down
tr: Alttaki Çalışma Alanına Taşı

en: Move to Monitor Up
tr: Üstteki Monitöre Taşı

en: Move to Monitor Down
tr: Alttaki Monitöre Taşı

en: Move to Monitor Left
tr: Soldaki Monitöre Taşı

en: Move to Monitor Right
tr: Sağdaki Monitöre Taşı

en: Close
tr: Kapat

en: Print version
tr: Sürümü yazdır

en: Mode used by GDM for login screen
tr: Oturum açma ekranında GDM tarafından kullanılan kip

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
tr: Oturum açma ekranı için -“gdm” gibi- özel kip kullan

en: List possible modes
tr: Olası kipleri listele

en: Force animations to be enabled
tr: Canlandırmaları etkinleştirilmeye zorla

[ctx: program]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Failed to launch “%s”
tr: “%s” başlatılamadı

en: Passwords do not match
tr: Parolalar eşleşmiyor

en: Password cannot be blank
tr: Parola boş bırakılamaz

en: Authentication dialog was dismissed by the user
tr: Kimlik doğrulama penceresi kullanıcıca kapatıldı

en: Icon '%s' not present in theme %s
tr: %2$s gövdesinde '%1$s' simgesi yok

en: Failed to load icon
tr: Simge yüklenemedi

en: Manage your GNOME Extensions
tr: GNOME Uzantılarını Yönet

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
tr: GNOME Projesi

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
tr: GNOME Uzantılar; uzantıları güncellemeyi, uzantı tercihlerini yapılandırmayı ve istenmeyen uzantıları kaldırmayı veya devre dışı bırakmanızı sağlar.

en: Main Window
tr: Ana Pencere

en: Available Updates
tr: Kullanılabilir Güncellemeler

en: Search View
tr: Arama Görünümü

en: Configure GNOME Shell Extensions
tr: GNOME Kabuğu Uzantılarını Ayarla

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
tr: Bu uzantının kurulu sürümü (%s) geçerli GNOME (%s) sürümüyle uyumsuz. Uzantı devre dışı bırakıldı.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
tr: Bu uzantının kurulu sürümü geçerli GNOME (%s) sürümüyle uyumsuz. Uzantı devre dışı bırakıldı.

en: An error has occurred in this extension. This could cause issues elsewhere in the system. It is recommended to turn the extension off until the error is resolved.
tr: Bu uzantıda hata oluştu. Bu, sistemin herhangi bir yerinde sorunlara neden olabilir. Hata çözülene dek uzantıyı kapatmanız önerilir.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
tr: Hata ayrıntıları:

en: Version %s
tr: Sürüm %s

en: Remove “%s”?
tr: “%s” Kaldırılsın Mı?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
tr: Uzantıyı kaldırırsanız, yeniden etkinleştirmek istediğinizde yeniden indirmeniz gerekir

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
tr[0]: %d uzantı sonraki oturum açılışında güncellenecek.

en: Updates Details
tr: Güncelleme Ayrıntıları

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
tr: Bu uzantının yeni sürümü hazır ve sonraki oturum açılışında yüklenecek.

en: Extension Details
tr: Uzantı Ayrıntıları

en: _Website
tr: _Web Sitesi

en: _Settings
tr: _Ayarlar

en: _Remove…
tr: _Kaldır…

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: About Extensions
tr: Uzantılar Hakkında

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: Search extensions
tr: Uzantı ara

en: _Log Out…
tr: _Oturumu Kapat…

en: _Extensions
tr: _Uzantılar

en: More Information
tr: Daha Çok Bilgi

en: Extensions can cause performance and stability issues. It is recommended to disable all extensions if you experience problems with your system.
tr: Uzantılar başarım ve kararlılık sorunlarına neden olabilir. Sisteminizde sorun yaşarsanız tüm uzantıları devre dışı bırakmanız önerilir.

en: User Extensions
tr: Kullanıcı Uzantıları

en: System Extensions
tr: Sistem Uzantıları

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: No Results Found
tr: Sonuç Bulunamadı

en: Try a different search
tr: Başka arama deneyin

en: No Installed Extensions
tr: Yüklü Uzantı Yok

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
tr: Uzantı bulmak ve eklemek için <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a> adresine göz atın.

en: Something’s gone wrong
tr: Bir şeyler ters gitti

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
tr: Üzgünüz, kurulu uzantıların listesi alınamadı. GNOME’da oturum açtığınızdan emin olun ve yeniden deneyin.

[ctx: shortcut window]
en: General
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
tr: Menüyü Aç

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
tr: Aramayı Değiştir

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
tr: Kısayolları Göster

[ctx: shortcut window]
en: Quit
tr: Çık

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
tr: Yeni uzantı %s içinde oluşturuldu.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
tr: Ad çok kısa (ideal olarak açıklayıcı) dizge olmalıdır.
    Örnekler: %s

en: Name
tr: Ad

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
tr: Açıklama, uzantınızın ne yaptığı anlatan tek tümcelik tanımlamadır.
    Örnekler: %s

en: Description
tr: Açıklama

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
tr: UUID, uzantınız için genel ve benzersiz tanımlayıcıdır.
    E-posta biçiminde olmalıdır (tiklayarakodakla@birisi.ornek.com)

en: Choose one of the available templates:
tr: Uygun şablonlardan birini seçin:

en: Template
tr: Şablon

en: The unique identifier of the new extension
tr: Yeni uzantının eşsiz tanımlayıcısı

en: NAME
tr: AD

en: The user-visible name of the new extension
tr: Yeni uzantının kullanıcıca görülebilir adı

en: DESCRIPTION
tr: AÇIKLAMA

en: A short description of what the extension does
tr: Uzantının ne yaptığıyla ilgili kısa açıklama

en: DOMAIN
tr: ALAN_ADI

en: The gettext domain used by the extension
tr: Uzantı tarafından kullanılan gettext alan adı

en: SCHEMA
tr: ŞEMA

en: The GSettings schema used by the extension
tr: Uzantı tarafından kullanılan GSettings şeması

en: TEMPLATE
tr: ŞABLON

en: The template to use for the new extension
tr: Yeni uzantı için kullanılacak şablon

en: Include prefs.js template
tr: prefs.js şablonunu içer

en: Enter extension information interactively
tr: Uzantı bilgisini etkileşimli olarak gir

en: Create a new extension
tr: Yeni uzantı oluştur

en: Unknown arguments
tr: Bilinmeyen argüman

en: UUID, name and description are required
tr: UUID, ad ve açıklama gereklidir

en: Extension “%s” does not exist
tr: “%s” uzantısı yok

en: Disable an extension
tr: Uzantı devre dışı bırak

en: No UUID given
tr: Verilen UUID yok

en: More than one UUID given
tr: Birden ÇOK UUID verildi

en: Enable an extension
tr: Uzantı etkinleştir

en: Failed to connect to GNOME Shell
tr: GNOME Kabuğu’na bağlanılamadı

en: Extension “%s” doesn't exist
tr: “%s” uzantısı yok

en: Show extensions info
tr: Uzantı bilgisini göster

en: Overwrite an existing extension
tr: Var olan uzantının üzerine yaz

en: EXTENSION_BUNDLE
tr: UZANTI_DEMETİ

en: Install an extension bundle
tr: Uzantı demeti kur

en: No extension bundle specified
tr: Uzantı demeti belirtilmedi

en: More than one extension bundle specified
tr: Birden çok uzantı demeti belirtildi

en: Show user-installed extensions
tr: Kullanıcı uzantılarını göster

en: Show system-installed extensions
tr: Sistem uzantılarını göster

en: Show enabled extensions
tr: Etkinleştirilmiş uzantıları göster

en: Show disabled extensions
tr: Devre dışı bırakılmış uzantıları göster

en: Show extensions in active state
tr: Etkin durumdaki uzantıları göster

en: Show extensions in inactive state
tr: Etkin olmayan uzantıları göster

en: Show extensions with preferences
tr: Tercihleri olan uzantıları göster

en: Show extensions with updates
tr: Güncellemeleri olan uzantıları göster

en: Print extension details
tr: Uzantı ayrıntılarını yazdır

en: List installed extensions
tr: Kurulu uzantıları listele

en: FILE
tr: DOSYA

en: Additional source to include in the bundle
tr: Demete eklenecek ek kaynak

en: A GSettings schema that should be included
tr: İçerilmesi gereken GSettings şeması

en: DIRECTORY
tr: DİZİN

en: The directory where translations are found
tr: Çevirilerin bulunduğu dizin

en: The gettext domain to use for translations
tr: Çeviriler için kullanılacak gettext alan adı

en: Overwrite an existing pack
tr: Var olan paketin üstüne yaz

en: The directory where the pack should be created
tr: Paketin oluşturacağı dizin

en: SOURCE_DIRECTORY
tr: KAYNAK_DİZİN

en: Create an extension bundle
tr: Yeni uzantı demeti oluştur

en: More than one source directory specified
tr: Birden çok kaynak dizin belirtildi

en: Extension “%s” doesn't have preferences
tr: “%s” uzantısının tercihleri yok

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
tr: “%s” eklentisi için prefs açılamadı: %s

en: Opens extension preferences
tr: GNOME Kabuğu Uzantı Tercihleri

en: Reset an extension
tr: Uzantıyı sıfırla

en: Cannot uninstall system extensions
tr: Sistem uzantıları kaldırılamaz

en: Failed to uninstall “%s”
tr: “%s” kaldırılamadı

en: Uninstall an extension
tr: Uzantı kaldır

en: Login to extensions.gnome.org
tr: Gir: extensions.gnome.org

en: Warning! Password will be echoed
tr: Uyarı! Parola gösterilecek

en: USERNAME
tr: KULLANICI ADI

en: Username to log into https://extensions.gnome.org
tr: https://extensions.gnome.org girişi için kullanıcı adı

en: PASSWORD
tr: PAROLA

en: Password to log into https://extensions.gnome.org
tr: https://extensions.gnome.org girişi için parola

en: Read https://extensions.gnome.org password from file, use "-" for stdin
tr: https://extensions.gnome.org parolasını dosyadan oku, stdin için "-" kullan

en: Accept the terms of service at https://extensions.gnome.org/upload/
tr: https://extensions.gnome.org/upload/ adresindeki hizmet koşullarını kabul et

en: FILE…
tr: DOSYA…

en: Upload new extension versions
tr: Yeni uzantı sürümleri yükle

en: Only one of --password and --password-file can be used
tr: Ya --password ya da --password-file kullanılabilir

en: You must accept the terms of service to upload extensions
tr: Uzantıları yüklemek için hizmet koşullarını kabul etmelisiniz

en: No files given
tr: Verilen dosya yok

en: Do not print error messages
tr: Hata iletilerini yazdırma

en: Path
tr: Yol

en: Original author
tr: Özgün yazar

en: Version
tr: Sürüm

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: State
tr: Durum

en: “version” takes no arguments
tr: “version” hiçbir argüman almaz

en: Usage:
tr: Kullanım:

en: Print version information and exit.
tr: Sürüm bilgisini yazdır ve çık.

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: [ARGS…]
tr: [ARGÜMANLAR…]

en: Commands:
tr: Komutlar:

en: Print help
tr: Yardımı yazdır

en: Enable extension
tr: Uzantıyı etkinleştir

en: Disable extension
tr: Uzantıyı devre dışı bırak

en: Reset extension
tr: Uzantıyı sıfırla

en: Uninstall extension
tr: Uzantıyı kaldır

en: List extensions
tr: Uzantıları listele

en: Show extension info
tr: Uzantı bilgisini göster

en: Open extension preferences
tr: GNOME Kabuğu Uzantı Tercihleri

en: Create extension
tr: Uzantı oluştur

en: Package extension
tr: Uzantıyı paketle

en: Install extension bundle
tr: Uzantı demetini kur

en: Use “%s” to get detailed help.
tr: Ayrıntılı yardım almak için “%s” kullanın.

en: Plain
tr: Düz

en: An empty extension
tr: Boş uzantı

en: Indicator
tr: Belirteç

en: Add an icon to the top bar
tr: Üst çubuğa simge ekle

en: Quick Settings Item
tr: Hızlı Ayarlar Ögesi

en: Add an item to quick settings
tr: Hızlı ayarlara öge ekle

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
tr: Devre dışı

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
tr[0]: %u Çıktı

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
tr[0]: %u Girdi

en: System Sounds
tr: Sistem Sesleri
