gnome-shell master - en to gl translation catalogue (731 entries)

en: Launchers
gl: Iniciadores

en: Activate pinned app 1
gl: Activar aplicación fixada 1

en: Activate pinned app 2
gl: Activar aplicación fixada 2

en: Activate pinned app 3
gl: Activar aplicación fixada 3

en: Activate pinned app 4
gl: Activar aplicación fixada 4

en: Activate pinned app 5
gl: Activar aplicación fixada 5

en: Activate pinned app 6
gl: Activar aplicación fixada 6

en: Activate pinned app 7
gl: Activar aplicación fixada 7

en: Activate pinned app 8
gl: Activar aplicación fixada 8

en: Activate pinned app 9
gl: Activar aplicación fixada 9

en: Open new window of pinned app 1
gl: Abrir unha nova xanela da aplicación fixada 1

en: Open new window of pinned app 2
gl: Abrir unha nova xanela da aplicación fixada 2

en: Open new window of pinned app 3
gl: Abrir unha nova xanela da aplicación fixada 3

en: Open new window of pinned app 4
gl: Abrir unha nova xanela da aplicación fixada 4

en: Open new window of pinned app 5
gl: Abrir unha nova xanela da aplicación fixada 5

en: Open new window of pinned app 6
gl: Abrir unha nova xanela da aplicación fixada 6

en: Open new window of pinned app 7
gl: Abrir unha nova xanela da aplicación fixada 7

en: Open new window of pinned app 8
gl: Abrir unha nova xanela da aplicación fixada 8

en: Open new window of pinned app 9
gl: Abrir unha nova xanela da aplicación fixada 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
gl: Capturas de pantalla

en: Take a screenshot interactively
gl: Tomar unha captura de forma interactiva

en: Take a screenshot
gl: Tomar unha captura

en: Take a screenshot of a window
gl: Tomar unha captura dunha xanela

en: Record a screencast interactively
gl: Gravar un vídeo da pantalla de forma interactiva

en: System
gl: Sistema

en: Show the notification list
gl: Mostrar a lista de notificacións

en: Open the quick settings menu
gl: Abrir o menú rápido de preferencias

en: Focus the active notification
gl: Enfocar a notificación activa

en: Show the overview
gl: Mostrar a vista xeral

en: Show all apps
gl: Mostrar todas as aplicacións

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
gl: Activar as ferramentas internas útiles para os desenvolvedores e probadores usando Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
gl: Permite o acceso ás ferramentas de depuración e monitorización internas usando o diálogo Alt-F2.

en: UUIDs of extensions to enable
gl: UUIDs das extensións a activar

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
gl: As extensións do GNOME Shell teñen unha propiedade UUID; esta chave lista as extensións que deberían cargarse. Calquera extensión que queira ser cargada debe estar nesta lista. Pode modificar esta lista cos métodos EnableExtension e DisableExtension de D-Bus en org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
gl: UUIDs das extensións para forzar a súa desactivación

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
gl: As extensións do GNOME Shell teñen unha propiedade UUID; esta chave lista as extensións que deberían cargarse, incluso se se cargan como parte do modo actual. Tamén pode manipular esta lista cos métodos de D-Bus EnableExtension e DisableExtension en org.gnome.Shell. Esta chave toma precedencia sobre a configuración «enabled-extensions».

en: Disable user extensions
gl: Desactivar as extensións do usuario

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
gl: Desactiva todas as extensións que o usuario activou sen cambiar á preferencia «enabled-extensions».

en: Allow extension installation
gl: Permitir a instalación de extensións

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
gl: Permitir aos usuarios instalar extensións no seu cartafol persoal. Se está desactivado, o método D-Bus InstallRemoteExtension fallará e as extensións só se poderán cargar en directorios do sistema ao arrincar. Isto non afecta ás extensións que xa foron cargadas, polo que o cambio só terá efecto no seguinte inicio de sesión.

en: Disables the validation of extension version compatibility
gl: Desactiva a validación da compatibilidade de versión das extensións

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
gl: GNOME Shell só cargará extensións que reclamen compatibilidade coa versión executándose actualmente. Ao activar esta opción desactivarase esta comprobación e probarase a cagar todas as extensións sen importar que versión reclaman.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
gl: Lista de ID de ficheiros de escritorio para as aplicacións preferidas

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
gl: As aplicacións que corresponden a estes identificadores mostraranse na área de preferidos.

en: History for command (Alt-F2) dialog
gl: Historial do diálogo de ordes (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
gl: Historial do diálogo de «looking glass»

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
gl: Mostrar sempre o elemento de menú «Saír da sesión» no menú de usuario

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” action in the system menu for logged-in situations where there is a single, local, non-system user and only a single available session type (e.g. GNOME on Wayland).
gl: Esta chave sobrescribe a ocultación automática do elemento de menú da acción «Saír da sesión» en situacións con un usuario único, local e non do sistema ou un único tipo de sesión dispoñíbel (p.ex. GNOME en Wayland)

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
gl: Indica se se debe lembrar o contrasinal para montar os sistemas de ficheiros cifrados ou remotos

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
gl: O shell non solicitará o contrasinal cando un dispositivo cifrado ou un sistema de ficheiros remoto se monta. Se o contrasinal se pode gardar para o futuro aparecerá a opción «Lembrar contrasinal» Esta chave estabelece o estado por omisión da opción.

en: The last selected non-default power profile
gl: O último perfil de enerxía seleccionado non predeterminado

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
gl: Algúns sistemas admiten máis dun perfil de enerxía. Para continuar a compatibilidade de trocar entre os dous perfiles esta chave rexistra o último perfil non predeterminado seleccionado.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
gl: A última versión do diálogo de «Benvida a GNOME» mostrouse para

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
gl: Esta chave determina para que versión do diálogo de «Benvida de GNOME» se mostrou por última vez. Unha cadea baleira representa unha versión antiga posíbel, e un número moi grande significa versións que non existen aínda. Este número enorme pode usarse para desactivar efectivamente o diálogo.

en: Layout of the app picker
gl: Disposición do selector de aplicacións

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
gl: Disposición do selector de aplicacións. Cada entrada no array é unha páxina. As páxinas están almacenadas na orde na que aparecen no Shell de GNOME. Cada páxina contén un par «id de aplicación» → «datos». Actualmente, gárdanse os seguintes valores: • «position»: A posición da icona da aplicación na páxina

en: Keybinding to shift between overview states
gl: Combinación de teclas para cambiar entre os estados da vista

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
gl: Combinación de teclas para cambiar entre a sesión, o selector de xanelas e a grade de aplicacións

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
gl: Combinación de teclas para cambiar entre a grade de aplicacións, o selector de xanelas e a sesión

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
gl: Combinación de teclas para abrir a vista «Mostrar aplicacións»

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
gl: Combinación de teclas para abrir a vista "Mostrar aplicacións" da Vista xera de Actividades.

en: Keybinding to open the overview
gl: Combinación de teclas para abrir a Vista xeral

en: Keybinding to open the Activities Overview.
gl: Combinación de teclas para abrir a Vista de actividades.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
gl: Combinación de teclas para trocar a visibilidade da área de notificacións

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
gl: Combinación de teclas para trocar a visibilidade da lista de notificacións.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
gl: Combinación de teclas para trocar o menú rápido de preferencias

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
gl: Combinación de teclas para trocar o menú rápido de preferencias.

en: Keybinding to focus the active notification
gl: Combinación de teclas para enfocar a notificación activa

en: Keybinding to focus the active notification.
gl: Combinación de teclas para enfocar a notificación activa.

en: Switch to application 1
gl: Trocar á aplicación 1

en: Switch to application 2
gl: Trocar á aplicación 2

en: Switch to application 3
gl: Trocar á aplicación 3

en: Switch to application 4
gl: Trocar á aplicación 4

en: Switch to application 5
gl: Trocar á aplicación 5

en: Switch to application 6
gl: Trocar á aplicación 6

en: Switch to application 7
gl: Trocar á aplicación 7

en: Switch to application 8
gl: Trocar á aplicación 8

en: Switch to application 9
gl: Trocar á aplicación 9

en: Open a new instance of application 1
gl: Abrir unha nova instancia da aplicación 1

en: Open a new instance of application 2
gl: Abrir unha nova instancia da aplicación 2

en: Open a new instance of application 3
gl: Abrir unha nova instancia da aplicación 3

en: Open a new instance of application 4
gl: Abrir unha nova instancia da aplicación 4

en: Open a new instance of application 5
gl: Abrir unha nova instancia da aplicación 5

en: Open a new instance of application 6
gl: Abrir unha nova instancia da aplicación 6

en: Open a new instance of application 7
gl: Abrir unha nova instancia da aplicación 7

en: Open a new instance of application 8
gl: Abrir unha nova instancia da aplicación 8

en: Open a new instance of application 9
gl: Abrir unha nova instancia da aplicación 9

en: Screen brightness up
gl: Subir brillo da pantalla

en: Screen brightness up on current monitor
gl: Subir brillo da pantalla no monitor actual

en: Screen brightness down
gl: Baixar brillo da pantalla

en: Screen brightness down on current monitor
gl: Baixar brillo da pantalla no monitor actual

en: Screen brightness cycle
gl: Ciclo do brillo de pantalla

en: Screen brightness cycle on current monitor
gl: Ciclo do brillo da pantalla no monitor actual

en: Limit switcher to current workspace.
gl: Restrinxir o trocador ao espazo de traballo actual.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
gl: Se é verdadeiro, só se mostran no trocador as aplicacións que teñen xanelas no espazo de traballo actual. No outro caso, incluiranse todas as aplicacións.

en: The application icon mode.
gl: O modo da icona da aplicación.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
gl: Configura como se mostran as xanelas no intercambiador. As opcións posíbeis son «thumbnail-only» (mostra unha miniatura da xanela, «app-icon-only» (só mostra a icona da aplicación) ou «both» (móstranse ambas cosas).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
gl: Se é verdadeiro, só se mostrarán no trocador as xanelas do espazo de traballo actual. Doutra maneira inclúense todos as aplicacións.

en: Locations
gl: Localizacións

en: The locations to show in world clocks
gl: As localizacións a mostrar nos reloxos do mundo

en: Automatic location
gl: Localización automática

en: Whether to fetch the current location or not
gl: Indica se obter a localización actual ou non

en: Location
gl: Localización

en: The location for which to show a forecast
gl: A localización para cal obter a predición meteorolóxica

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
gl: Extensións

en: Network Login
gl: Inicio de sesión de rede

en: Utilities
gl: Utilidades

en: Extension Error
gl: Error de extensión

note: Translators: %s is an extension name
en: Unable to display the settings for “%s”.
gl: Non foi posíbel mostrar as preferencias para «%s».

note: Translators: Link label in the phrase "Information about this problem may be available on the extension website"
en: extension website
gl: sitio web da extensión

note: Translators: %s is "extension website"
en: Information about this problem may be available on the %s.
gl: Pode atopar información deste problema en %s.

en: Error Details
gl: Detalles do erro

en: Copy Error
gl: Copiar erro

en: Screen Time Limit Reached
gl: Alcanzouse o límite de tempo de pantalla

en: Daily limit for screen time on this device has been reached. Resume tomorrow.
gl: Alcanzou o límite de tempo de pantalla diario neste dispositivo. Continúe mañán.

note: Translators: this is for ignoring a screen time limit for parental controls
en: Ignore
gl: Ignorar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Password
gl: Contrasinal

en: Choose Session
gl: Escolla unha sesión

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
gl: O inicio de sesión remoto non é posíbel porque xa hai unha sesión remota executándose para %s. Para iniciar sesión de forma remota debe pechar a sesión remota ou pechala de forma forzada.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
gl: O inicio de sesión non é posíbel porque a sesión remota xa está executándose para %s. Para iniciar sesión debe pechar a sesión da sesión remota ou pechala de forma forzada.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
gl: O inicio de sesión remoto non é posíbel porque xa hai unha sesión local en execución para %s. Para iniciar sesión de forma remota debe pechar a sesión local primeiro ou detela de forma forzada.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
gl: Non é posíbel iniciar sesión porque a sesión xa está en execución para %s. Para iniciar sesión debe pechala antes ou detela de forma forzada.

en: Session Already Running
gl: A sesión xa está en execución

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss
gl: Deter forzosamente pechará as aplicacións e procesos en execución e podería resultar en perda de datos

en: Force Stop
gl: Forzar peche

en: Not listed?
gl: Non está na lista?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
gl: (p.ex., usuario ou %s)

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Login Attempt Timed Out
gl: Esgotouse o tempo de espera do intento de inicio de sesión

en: Login took too long, please try again
gl: O inicio de sesión tardou demasiado, ténteo de novo

en: Login Window
gl: Xanela de inicio de sesión

en: Authentication error
gl: Erro de autenticación

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
gl: (ou pase o dedo sobre o lector)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
gl: (ou pouse o dedo sobre o lector)

en: Break complete sound
gl: Son da descanso completo

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

en: %d minute | %d minutes
gl[0]: %d minuto
gl[1]: %d minutos

en: %d hour | %d hours
gl[0]: %d hora
gl[1]: %d horas

en: %d day | %d days
gl[0]: %d día
gl[1]: %d días

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It will be time for a break in %s | It will be time for a break in %s
gl[0]: En %s deberá tomarse un descanso
gl[1]: En %s deberá tomarse un descanso

en: Movement Break Soon
gl: Descanso para moverse pronto

en: Eyesight Break Soon
gl: Descanso para descansar a vista pronto

en: Break Soon
gl: Descanso en breves momentos

en: Movement Break in Progress
gl: Descanso para moverse en curso

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue moving around for %s | Continue moving around for %s
gl[0]: Continúe movéndose por %s
gl[1]: Continúe movéndose por %s

en: Eyesight Break in Progress
gl: Descanso para descansar a vista en curso

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue looking away for %s | Continue looking away for %s
gl[0]: Continúe mirando para outro lado para %s
gl[1]: Continúe mirando para outro lado para %s

en: Break in Progress
gl: Descanso en curso

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: %s left in your break | %s left in your break
gl[0]: Falta %s do seu descanso
gl[1]: Faltan %s do seu descanso

en: Time for a Movement Break
gl: Hora de descansar para moverse

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the device and move around for %s | Take a break from the device and move around for %s
gl[0]: Tómese un descanso do dispositivo e móvase durante %s
gl[1]: Tómese un descanso do dispositivo e móvase durante %s

en: Time for an Eyesight Break
gl: Hora de parar para descansar a vista

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s | Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s
gl[0]: Faga un descanso da pantalla. Mire polo menos a 6 metros de distancia durante polo menos %s
gl[1]: Faga un descanso da pantalla. Mire polo menos a 6 metros de distancia durante polo menos %s

en: Time for a Break
gl: Hora de parar

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It’s time to take a break. Get away from the device for %s! | It’s time to take a break. Get away from the device for %s!
gl[0]: É hora de facer un descanso. Abandona o dispositivo durante %s!
gl[1]: É hora de facer un descanso. Abandona o dispositivo durante %s!

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: You were due to take a break %s ago | You were due to take a break %s ago
gl[0]: Debías tomarte un descanso fai %s
gl[1]: Debías tomarte un descanso fai %s

en: Break Overdue
gl: Descanso vencido

en: There is %s remaining in your break | There are %s remaining in your break
gl[0]: Falta %s do seu descanso
gl[1]: Faltan %s do seu descanso

en: Break Interrupted
gl: Descanso interrompido

note: Translators: As in "Delay the break"
en: Delay
gl: Atraso

note: Translators: As in "Skip the break"
en: Skip
gl: Omitir

note: Translators: As in "Take the break"
en: Take
gl: Tomar

note: Translators: This is a notification to warn the user that a screen time break will start shortly.
en: Break in %d second | Break in %d seconds
gl[0]: Descanso en %d segundo
gl[1]: Descanso en %d segundos

en: Brightness
gl: Brillo

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
gl: Apagar

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
gl: apagar;reiniciar;deter;parar

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
gl: Reiniciar

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
gl: reiniciar;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
gl: bloquear pantalla;bloquear

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
gl: Saír da sesión

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
gl: pechar a sesión;desloguearse;saír da sesión

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
gl: Suspender

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
gl: suspender;durmir

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
gl: Cambiar de usuario

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
gl: cambiar de usuario

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;unlock orientation;screen;rotation
gl: bloquear orientación;desbloquear orientación;pantalla;rotación

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
gl: Tomar unha captura

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
gl: captura;gravación de pantalla;recorte;capturar;gravar

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
gl: Desbloquear a rotación de pantalla

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
gl: Bloquear a rotación de pantalla

en: GNOME needs to save screen time data
gl: GNOME precisa gardar os datos de tempo de pantalla

en: Screen Time Limit is almost up
gl: O límite de tempo de pantalla está a piques de rematar

en: The computer will lock in %d second. | The computer will lock in %d seconds.
gl[0]: O computador bloquearase en %d segundo.
gl[1]: O computador bloquearase en %d segundos.

en: Screen Time Limit in %d Minute | Screen Time Limit in %d Minutes
gl[0]: Límite de tempo de pantalla en %d minuto
gl[1]: Límite de tempo de pantalla en %d minutos

en: Your screen time limit is approaching
gl: Achégase o seu límite de tempo de pantalla

en: It’s time to stop using the device
gl: É hora de deixar de usar o dispositivo

en: Command not found
gl: Orde non atopada

en: Execution of “%s” failed:
gl: Produciuse un fallo na execución de «%s»:

en: Just now
gl: Xusto agora

en: %d minute ago | %d minutes ago
gl[0]: hai %d minuto
gl[1]: hai %d minutos

en: %d hour ago | %d hours ago
gl[0]: hai %d hora
gl[1]: hai %d horas

en: Yesterday
gl: Onte

en: %d day ago | %d days ago
gl[0]: hai %d día
gl[1]: hai %d días

en: %d week ago | %d weeks ago
gl[0]: hai %d semana
gl[1]: hai %d semanas

en: %d month ago | %d months ago
gl[0]: hai %d mes
gl[1]: hai %d meses

en: %d year ago | %d years ago
gl[0]: hai %d ano
gl[1]: hai %d anos

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H:%M
gl: Onte, %H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H:%M
gl: %A ás %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H:%M
gl: %-d de %B ás %H:%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H:%M
gl: %-d de %B de %Y ás %H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l:%M %p
gl: Onte, %I:%M %p

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l:%M %p
gl: %A, %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l:%M %p
gl: %-d de %B, %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l:%M %p
gl: %-d de %B de %Y, %l∶%M %p

en: Your connection seems to be secure
gl: A súa conexión semella ser segura

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
gl: A súa conexión a este inicio de sesión de hotspot non é segura. Os contrasinais e outra información que escriba nesta páxina pode ser vista porque persoas próximas.

en: Hotspot Login
gl: Inicio de sesión do Hotspot

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
gl: Denegar

en: Allow
gl: Permitir

en: Unnamed Folder
gl: Cartafol sen nome

en: %s has been pinned to the dash.
gl: %s fixouse no taboleiro.

en: %s has been unpinned from the dash.
gl: %s desfixouse do taboleiro.

en: Undo
gl: Desfacer

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
gl: Abrir Xanelas

en: New Window
gl: Xanela nova

en: App Details
gl: Detalles da aplicación

en: Quit
gl: Saír

en: Unpin
gl: Desfixar

en: Pin to Dash
gl: Fixar no taboleiro

en: Launch Using Integrated Graphics Card
gl: Iniciar usando a Tarxeta Gráfica Integrada

en: Launch Using Discrete Graphics Card
gl: Iniciar usando a Tarxeta Gráfica Dedicada

en: Select Audio Device
gl: Seleccionar dispositivo de son

en: Sound Settings
gl: Preferencias de son

en: Headphones
gl: Cascos auriculares

en: Headset
gl: Auriculares

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Change Background…
gl: Cambiar fondo de escritorio…

en: Display Settings
gl: Preferencias da pantalla

en: Settings
gl: Preferencias

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
gl: D

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
gl: L

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
gl: M

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
gl: X

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
gl: V

note: * * Translators: The header displaying the month name and the year * number, when this is a month of a different year.  You can * reorder the format specifiers or add other modifications * according to the requirements of your language. * "%OB" is the new format specifier introduced in glibc 2.27, *
en: %OB %Y
gl: %B de %Y

en: Previous month
gl: Anterior mes

en: Next month
gl: Seguinte mes

en: Week %V
gl: Semana %V

en: No Notifications
gl: Non hai notificacións

en: Clear
gl: Limpar

[ctx: action]
en: Clear all notifications
gl: Limpar todas as notificacións

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” Is Not Responding
gl: «%s» non está respondendo

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely
gl: Pode escoller se quere agardar un anaco que continúe ou forzar o peche da aplicación por completo

en: Force Quit
gl: Forzar peche

en: Wait
gl: Agardar

en: External drive connected
gl: Unidade externa conectada

en: External drive disconnected
gl: Unidade externa desconectada

en: Unable to unlock volume
gl: Non foi posíbel bloquear o volume

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
gl: A versión de udisks instalada non admite a configuración PIM

note: Translators: %s is the name of a partition on a external drive
en: “%s” connected
gl: «%s» conectado

en: Disk can now be used
gl: Agora pode usar o disco

en: Open with %s
gl: Abrir con %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router
gl: De forma alternativa pode conectarse premendo o botón «WPS» do seu enrutador

en: Connect
gl: Conectar

en: Key
gl: Chave

en: Private key password
gl: Contrasinal da chave privada

en: Identity
gl: Identidade

en: Service
gl: Servizo

en: Authentication required
gl: Requírese autenticación

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”
gl: Requírense contrasinais ou chaves de cifrado para acceder á rede sen fíos «%s»

en: Wired 802.1X authentication
gl: Autenticación con fíos 802.1X

en: Network name
gl: Nome da rede

en: DSL authentication
gl: Autenticación DSL

en: PIN code required
gl: Requírese un código PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
gl: É necesario un código PIN para o dispositivo de banda larga móbil

en: A password is required to connect to “%s”
gl: Requírese un contrasinal para conectarse a «%s»

en: VPN password
gl: Contrasinal da VPN

en: Authentication Required
gl: Requírese autenticación

en: Administrator
gl: Administrador

en: Authenticate
gl: Autenticar

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
gl: Desculpe, iso non funcionou. Ténteo de novo.

en: Windows
gl: Xanelas

en: Show Apps
gl: Mostrar aplicacións

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
gl: Taboleiro

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
gl: %e de %B de %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
gl: %A, %e de %B de %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
gl: %e de %B de %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
gl: %e de %B de %Y

en: Today
gl: Hoxe

en: Tomorrow
gl: Mañá

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
gl: Todo o día

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
gl: %d/%m

en: No Events
gl: Non hai eventos

en: Add World Clocks…
gl: Engadir reloxos do mundo…

en: World Clocks
gl: Reloxos do mundo

en: Loading…
gl: Cargando…

en: Go Online for Weather Information
gl: Conéctese para obter a información do tempo

en: Weather Information Unavailable
gl: A información do tempo non está dispoñíbel actualmente

en: Weather
gl: Tempo

en: Select Weather Location…
gl: Seleccione unha localización meteorolóxica…

[ctx: title]
en: Log Out %s
gl: Saír da sesión de %s

[ctx: title]
en: Log Out
gl: Saír da sesión

en: %s will be logged out automatically in %d second | %s will be logged out automatically in %d seconds
gl[0]: %s pechará a sesión automaticamente en %d segundo
gl[1]: %s pechará a sesión automaticamente en %d segundos

en: You will be logged out automatically in %d second | You will be logged out automatically in %d seconds
gl[0]: A súa sesión pecharase automaticamente en %d segundo
gl[1]: A súa sesión pecharase automaticamente en %d segundos

[ctx: button]
en: Log Out
gl: Saír da sesión

[ctx: title]
en: Power Off
gl: Apagar

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
gl: Instalar actualizacións e apagar

en: The system will power off automatically in %d second | The system will power off automatically in %d seconds
gl[0]: O sistema apagarase automaticamente en %d segundo
gl[1]: O sistema apagarase automaticamente en %d segundos

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
gl: Instalar actualizacións de software pendentes

[ctx: button]
en: Power Off
gl: Apagar

[ctx: title]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
gl: Instalar actualizacións e reiniciar

en: The system will restart automatically in %d second | The system will restart automatically in %d seconds
gl[0]: O sistema reiniciarase automaticamente en %d segundo
gl[1]: O sistema reiniciarase automaticamente en %d segundos

[ctx: button]
en: Restart
gl: Reiniciar

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
gl: Reiniciar e instalar actualizacións

en: The system will automatically restart and install updates in %d second | The system will automatically restart and install updates in %d seconds
gl[0]: O sistema reiniciarase automaticamente e instalará as actualizacións en %d segundo
gl[1]: O sistema reiniciarase automaticamente e instalará as actualizacións en %d segundos

[ctx: button]
en: Restart & Install
gl: Reiniciar e instalar

[ctx: button]
en: Install & Power Off
gl: Instalar e apagar

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
gl: Apagar despois de instalar as actualizacións

en: Low battery power: please plug in before installing updates
gl: Enerxía da batería baixa: por favor conecte a corrente antes de instalar actualizacións

en: Some applications are busy or have unsaved work
gl: Algunhas aplicacións están ocupadas ou teñen traballo sen gardar

en: Other users are logged in
gl: Hai outros usuarios conectados

[ctx: button]
en: Boot Options
gl: Opcións de arrinque

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
gl: %s (remoto)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
gl: %s (consola)

en: Install
gl: Instalar

en: Install Extension
gl: Instalar extensión

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
gl: Desexa descargar e instalar «%s» desde extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
gl: Hai actualizacións de extensións dispoñíbeis

en: Extension updates are ready to be installed
gl: As actualizacións das extensións están listas para instalarse

en: Allow inhibiting shortcuts
gl: Permitir atallos de inhibición

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
gl: A aplicación %s quere inhibir os atallos de teclado

en: An app wants to inhibit shortcuts
gl: A aplicación quere inhibir os atallos de teclado

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s
gl: Pode restaurar os atallos de teclado premendo %s

en: Slow Keys Turned On
gl: Teclas lentas activadas

en: Slow Keys Turned Off
gl: Teclas lentas desactivadas

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
gl: Acabas de manter a tecla Maiús durante 8 segundos. Isto é un atallo para a característica de Teclas lentas, o cal afecta á forma na que funciona o teclado.

en: Sticky Keys Turned On
gl: Teclas persistentes activadas

en: Sticky Keys Turned Off
gl: Teclas persistentes desactivadas

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
gl: Acabas de manter a tecla Maiús durante 5 segundos. Isto é un atallo para a característica de Teclas persistentes, o cal afecta á forma na que funciona o teclado.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
gl: Acabas de premer dúas teclas á vez, ou premendo a tecla Maiús 5 veces seguidas. Isto é un atallo para a característica de Teclas persistentes, o cal afecta á forma na que funciona o teclado.

en: Leave On
gl: Deixar activado

en: Turn On
gl: Activar

en: Turn Off
gl: Apagar

en: Leave Off
gl: Deixar desactivado

en: Keyboard Settings
gl: Preferencias do teclado

en: No extensions installed
gl: Non hai ningunha extensión instalada

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors
gl: %s non emitiu ningún erro

en: Hide Errors
gl: Ocultar erros

en: Show Errors
gl: Mostrar erros

en: Active
gl: Activa

en: Inactive
gl: Inactiva

en: Error
gl: Erro

en: Out of date
gl: Obsoleto

en: Downloading
gl: Descargando

en: Deactivating
gl: Desactivando

en: Activating
gl: Activando

en: View Source
gl: Ver fonte

en: Web Page
gl: Páxina web

en: System was put in unsafe mode
gl: O sistema púxose en modo non seguro

en: Apps now have unrestricted access
gl: As aplicacións agora teñen acceso sen restricións

en: Logged in as a privileged user
gl: Sesión iniciada como un usuario privilexiado

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
gl: Por razóns de seguranza debe evitar executar unha sesión como un usuario privilexiado. Se é posíbel, debería iniciar sesión como un usuario normal.

en: Screen Lock disabled
gl: Bloqueo de pantalla desactivado

en: Screen Locking requires the GNOME display manager
gl: O bloqueo de pantalla require o xestor de pantalla de GNOME

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
gl: Aplicación descoñecida

en: Notification sound
gl: Son de notificación

en: Unknown artist
gl: Artista descoñecido

en: Unknown title
gl: Título descoñecido

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
gl: Escriba para buscar

en: Apps
gl: Aplicacións

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
gl: Vista xeral

en: New shortcut…
gl: Novo atallo…

en: App defined
gl: Aplicación definida

en: Show on-screen help
gl: Mostrar a axuda en pantalla

en: Switch monitor
gl: Cambiar monitor

en: Assign keystroke
gl: Asignar combinación de teclas

en: Done
gl: Feito

en: Edit…
gl: Editar…

en: None
gl: Ningún

en: Press a button to configure
gl: Prema un botón para continuar

en: Press Esc to exit
gl: Prema Esc para saír

en: Press any key to exit
gl: Prema calquera tecla para saír

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
gl: Actividades

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
gl: Sistema

en: Top Bar
gl: Barra superior

en: Open menu
gl: Abrir menú

en: Run a Command
gl: Executar unha orde

en: Press ESC to close
gl: Prema ESC para saír

en: GNOME needs to lock the screen
gl: GNOME precisa bloquear a pantalla

note: Translators: notification source name for screenshots and recordings.
en: Screen Capture
gl: Captura de pantalla

en: Selection
gl: Selección

en: Area Selection
gl: Seleccionar área

en: Screen
gl: Pantalla

en: Screen Selection
gl: Seleccionar pantalla

en: Window
gl: Xanela

en: Window Selection
gl: Seleccionar xanela

en: Take Screenshot
gl: Tomar unha captura

en: Record Screen
gl: Gravar a pantalla

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
gl: Capturar

en: Show Pointer
gl: Mostrar punteiro

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
gl: Capturas en vídeo da pantalla

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast From 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast From %d %t
gl: Captura de pantalla do %d %t

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
gl: Captura en vídeo da pantalla realizada

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
gl: A captura en vídeo da pantalla fallou ao comezar

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended: Out of disk space
gl: A captura en vídeo da pantalla finalizou: non hai espazo dispoñíbel

note: We can encourage user to try again on service crashes since the recorder will auto-blocklist the pipeline that crashed. Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly, please try again
gl: A captura en vídeo da pantalla finalizou de forma non esperada, ténteo de novo

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
gl: A captura en vídeo da pantalla finalizou de forma non esperada

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video
gl: Prema aquí para ver o vídeo

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
gl: Mostrar en Ficheiros

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot From %s
gl: Captura de pantalla do %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
gl: Captura de pantalla realizada

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard
gl: Pode pegar a imaxe desde o portapapeis

en: Screenshot taken
gl: Captura de pantalla realizada

en: Searching
gl: Buscando

en: No results
gl: Sen resultados

en: %d more | %d more
gl[0]: %d máis
gl[1]: %d máis

en: Search
gl: Buscar

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Show Text
gl: Mostrar texto

en: Hide Text
gl: Ocultar texto

en: Caps lock is on
gl: O bloqueo de maiúsculas está activado

en: Hidden Volume
gl: Volume agochado

en: Windows System Volume
gl: Volume de sistema de Windows

en: Uses Keyfiles
gl: Usa ficheiros de chaves

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead
gl: Para desbloquear un volume que usa ficheiros de chave, use no lugar a utilidade <i>%s</i>

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles
gl: Precisa dunha utilidade externa como <i>Discos</i> para desbloquear o volume que usa ficheiros de chave

en: PIM Number
gl: Número PIM

en: Remember Password
gl: Lembrar contrasinal

en: Unlock
gl: Desbloquear

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
gl: Abrir %s

en: The PIM must be a number or empty
gl: O PIM debe ser un número ou baleiro

en: High Contrast
gl: Contraste alto

en: Zoom
gl: Ampliación

en: Screen Reader
gl: Lector da pantalla

en: Screen Keyboard
gl: Teclado en pantalla

en: Visual Alerts
gl: Alertas visuais

en: Sticky Keys
gl: Teclas persistentes

en: Slow Keys
gl: Teclas lentas

en: Bounce Keys
gl: Rexeite de teclas

en: Mouse Keys
gl: Teclas do rato

en: Accessibility Settings
gl: Preferencias de accesibilidade

en: Large Text
gl: Texto grande

en: Auto Rotate
gl: Autorotar

[ctx: title]
en: Background Apps
gl: Aplicacións en segundo plano

en: Apps known to be running without a window
gl: Aplicacións coñecidas por executarse sen unha xanela

en: App Settings
gl: Preferencias de aplicación

en: No Background Apps
gl: Non hai aplicacións en segundo plano

en: %d Background App | %d Background Apps
gl[0]: %d aplicación en segundo plano
gl[1]: %d aplicacións en segundo plano

en: Keyboard Brightness
gl: Brillo do teclado

en: Off
gl: Desactivado

en: Low
gl: Baixo

en: High
gl: Alto

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Open keyboard brightness menu
gl: Abrir o menú do brillo do teclado

en: Disconnect
gl: Desconectar

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
gl: Desconectarse de %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
gl: Conectarse a %s

en: Open Bluetooth menu
gl: Abrir o menú de Bluetooth

en: Bluetooth Settings
gl: Preferencias do Bluetooth

en: No available or connected devices
gl: Non hai dispositivos dispoñíbeis ou conectados

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
gl: Active o Bluetooth para conectar dispositivos

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
gl[0]: %d conectado
gl[1]: %d conectados

en: Open brightness menu
gl: Abrir o menú de brillo

en: Dark Style
gl: Estilo escuro

en: Do Not Disturb
gl: Non molestar

en: Single Click
gl: Clic único

en: Double Click
gl: Clic dobre

en: Drag
gl: Arrastrar

en: Secondary Click
gl: Clic secundario

en: Dwell Click
gl: Clic atrasado

en: Show Keyboard Layout
gl: Mostrar a distribución do teclado

en: Allow location access
gl: Permitir acceso á localización

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
gl: A aplicación %s solicita acceso á súa localización

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings
gl: Pode cambiar o acceso á localización en calquera momento desde as preferencias de privacidade

en: Deny Access
gl: Denegar acceso

en: Grant Access
gl: Conceder acceso

en: <unknown>
gl: <descoñecido>

en: Secure
gl: Segura

en: Not secure
gl: Non segura

en: Signal strength %s%%
gl: Intensidade de sinal %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
gl: %s punto wifi

en: %d connected | %d connected
gl[0]: %d conectado
gl[1]: %d conectados

en: Open VPN menu
gl: Abrir menú da VPN

en: VPN Settings
gl: Preferencias de VPN

en: Wi–Fi
gl: Wifi

en: Open Wi–Fi menu
gl: Abrir menú da Wifi

en: All Networks
gl: Todas as redes

en: Wired Connections
gl: Conexións con fíos

en: Open wired connections menu
gl: Abrir o menú de conexións con fíos

en: Wired Settings
gl: Preferencias da rede con fíos

en: Bluetooth Tethers
gl: Comparticións de datos por Bluetooth

en: Open Bluetooth tethers menu
gl: Abrir o menú compartición por Bluetooth

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
gl: Compartir datos

en: Mobile Connections
gl: Conexións de banda larga

en: Open mobile connections menu
gl: Abrir o menú de conexións de banda larga

en: Mobile Broadband Settings
gl: Preferencias da banda larga móbil

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
gl: Móbil

en: Sign in to Network
gl: Iniciar sesión na rede

en: Connection failed
gl: Produciuse un fallo na conexión

en: Activation of network connection failed
gl: Produciuse un fallo na activación da conexión de rede

en: Night Light
gl: Luz nocturna

[ctx: Power profile]
en: Performance
gl: Rendemento

[ctx: Power profile]
en: Balanced
gl: Balanceado

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
gl: Aforro de enerxía

[ctx: Power profile]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: Quick settings button title]
en: Power Mode
gl: Modo de enerxía

en: Open power profiles menu
gl: Abrir o menú de perfiles de enerxía

[ctx: Quick settings menu header]
en: Power Mode
gl: Modo de enerxía

en: Power Settings
gl: Preferencias de enerxía

en: Stop Screencast
gl: Deter captura de vídeo

en: Stop Screen Sharing
gl: Deter compartición de pantalla

en: Airplane Mode
gl: Modo avión

en: Power Off Menu
gl: Menú apagar

en: Suspend
gl: Suspender

en: Restart…
gl: Reiniciar…

en: Power Off…
gl: Apagar…

en: Log Out…
gl: Saír da sesión…

en: Switch User…
gl: Cambiar de usuario…

[ctx: action]
en: Lock Screen
gl: Bloquear pantalla

en: Unknown Thunderbolt device
gl: Dispositivo Thunderbolt descoñecido

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
gl: Detectouse un novo dispositivo mentres non estabas. Por favor desconecte e reconecte o dispositivo para comezar a usalo.

en: Unauthorized Thunderbolt device
gl: Dispositivo Thunderbolt non autorizado

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator
gl: Detectouse un novo dispositivo e precisa ser autorizado por un administrador

en: Thunderbolt authorization error
gl: Erro de autorización de Thunderbolt

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
gl: Non foi posíbel autorizar o dispositivo Thunderbolt: %s

en: Volume changed
gl: Volume cambiado

en: Unmute
gl: Desilenciar

en: Mute
gl: Silenciar

en: Sound Output
gl: Saída de son

en: Open sound output menu
gl: Abrir o menú de saída de son

en: Sound Input
gl: Entrada de son

en: Open sound input menu
gl: Abrir o menú de entrada de son

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
gl: Espello

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
gl: Unir pantallas

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
gl: Só a externa

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
gl: Só a interna

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
gl: %A, %d de %B

en: Swipe up to unlock
gl: Deslizar para desbloquear

en: Click or press a key to unlock
gl: Prema o rato ou unha tecla para desbloquear

en: Unlock Window
gl: Desbloquear xanela

en: Log in as another user
gl: Iniciar sesión como outro usuario

en: Welcome to %s
gl: Benvida a %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour
gl: Se desexa votar unha ollada, realice o percorrido

en: Take Tour
gl: Facer o percorrido

en: “%s” is ready
gl: «%s» está preparado

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
gl: Desexa manter estas preferencias de pantalla?

en: Revert Settings
gl: Reverter preferencias

en: Keep Changes
gl: Manter cambios

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
gl[0]: Os cambios das preferencias revertiranse en %d segundo
gl[1]: Os cambios das preferencias revertiranse en %d segundos

[ctx: window-menu]
note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
gl: Tomar captura

en: Hide
gl: Ocultar

en: Restore
gl: Restaurar

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Move
gl: Mover

en: Resize
gl: Redimensionar

en: Always on Top
gl: Sempre enriba

en: Always on Visible Workspace
gl: Sempre no espazo de traballo visible

en: Move to Workspace Left
gl: Mover ao espazo da esquerda

en: Move to Workspace Right
gl: Mover ao espazo da dereita

en: Move to Workspace Up
gl: Mover ao espazo de arriba

en: Move to Workspace Down
gl: Mover ao espazo de abaixo

en: Move to Monitor Up
gl: Mover ao monitor de arriba

en: Move to Monitor Down
gl: Mover ao monitor de abaixo

en: Move to Monitor Left
gl: Mover ao monitor da esquerda

en: Move to Monitor Right
gl: Mover ao monitor da dereita

en: Close
gl: Pechar

en: Print version
gl: Imprimir versión

en: Mode used by GDM for login screen
gl: Modo usado por GDM para a pantalla de inicio

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
gl: Usar un modo específico, por exemplo, «gdm» para a pantalla de inicio de sesión

en: List possible modes
gl: Listar os modos posíbeis

en: Force animations to be enabled
gl: Forzar animacións activas

[ctx: program]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Failed to launch “%s”
gl: Produciuse un erro ao iniciar «%s»

en: Passwords do not match
gl: Os contrasinais non coinciden

en: Password cannot be blank
gl: O contrasinal non pode estar baleiro

en: Authentication dialog was dismissed by the user
gl: O usuario rexeitou o diálogo de autenticación

en: Icon '%s' not present in theme %s
gl: A icona «%s» non está presente no tema %s

en: Failed to load icon
gl: Produciuse un fallo ao cargar a icona

en: Manage your GNOME Extensions
gl: Xestione as súas extensións de GNOME

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
gl: Extensións de GNOME xestiona a actualización de extensions, a súa configuración, eliminación e a desactivación das extensións que non quere.

en: Main Window
gl: Xanela principal

en: Available Updates
gl: Actualizacións dispoñíbeis

en: Search View
gl: Vista de buscar

en: Configure GNOME Shell Extensions
gl: Configure as extensións de GNOME Shell

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
gl: A versión instalada desta extensión (%s) non é compatíbel coa versión actual de GNOME (%s). A extensión desactivouse.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
gl: A versión instalada desta extensión non é compatíbel coa versión actual de GNOME (%s). A extensión foi desactivada.

en: An error has occurred in this extension. This could cause issues elsewhere in the system. It is recommended to turn the extension off until the error is resolved.
gl: Produciuse un erro con esta extensión. Isto pode causar problemas en calquera outra parte do sistema. Recoméndase desactivar a extensión ate que o erro se solucione.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
gl: Detalles do erro:

en: Version %s
gl: Versión %s

en: Remove “%s”?
gl: Quitar «%s»?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
gl: Se quita a extensión debe descargala se quere activala de novo

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Remove
gl: _Quitar

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
gl[0]: Vaise actualizar %d extensión no seguinte inicio de sesión.
gl[1]: Vanse actualizar %d extensións no seguinte inicio de sesión.

en: Updates Details
gl: Detalles da actualización

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
gl: Hai unha nova versión desta extensión está lista e cargarase no seguinte inicio de sesión.

en: Extension Details
gl: Detalles da extensión

en: _Website
gl: _Sitio web

en: _Settings
gl: _Preferencias

en: _Remove…
gl: _Quitar…

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos do teclado

en: About Extensions
gl: Sobre Extensións

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Search extensions
gl: Buscar extensión

en: _Log Out…
gl: _Saír da sesión…

en: _Extensions
gl: _Extensións

en: More Information
gl: Máis información

en: Extensions can cause performance and stability issues. It is recommended to disable all extensions if you experience problems with your system.
gl: As extensións poden causar problemas de rendemento e estabilidade. Recoméndase desactivar todas as extensións se atopa problemas no seu sistema.

en: User Extensions
gl: Extensións do usuario

en: System Extensions
gl: Extensións do sistema

en: Search Results
gl: Resultados da busca

en: No Results Found
gl: Sen resultados

en: Try a different search
gl: Tente con unha busca distinta

en: No Installed Extensions
gl: Non hai extensións instaladas

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
gl: Para atopar e engadir extensións visite <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Something’s gone wrong
gl: Algo foi mal

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
gl: Desculpe, non foi posíbel obter a lista das extensións instaladas. Asegúrese que está nunha sesión en GNOME e ténteo de novo.

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
gl: Abrir menú

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
gl: Trocar buscar

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
gl: Mostrar atallos de teclado

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
gl: Creouse con éxito a nova extensión en %s.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
gl: O nome debe ser unha cadea moi curta (idealmente descritiva).
    Exemplos son: %s

en: Name
gl: Nome

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
gl: A descrición debe ser unha explicación dunha única frase do que fai a extensión.
    Exemplos son: %s

en: Description
gl: Descrición

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
gl: UUID é un identificador único global para a súa extensión.
    Isto debería estar no formato de enderezo de correo (clicktofocus@pepiño.souto.com)

en: Choose one of the available templates:
gl: Seleccione entre unha dos modelos:

en: Template
gl: Modelo

en: The unique identifier of the new extension
gl: O identificador único da nova extensión

en: NAME
gl: NOME

en: The user-visible name of the new extension
gl: O nome visíbel polo usuario da nova extensión

en: DESCRIPTION
gl: DESCRICIÓN

en: A short description of what the extension does
gl: Unha descrición curta do que a súa extensión fai

en: DOMAIN
gl: DOMINIO

en: The gettext domain used by the extension
gl: O dominio de gettext a usar pola extensión

en: SCHEMA
gl: ESQUEMA

en: The GSettings schema used by the extension
gl: O esquema de GSettings a usar pola extensión

en: TEMPLATE
gl: MODELO

en: The template to use for the new extension
gl: O modelo a usar para a nova extensión

en: Include prefs.js template
gl: Incluír modelo de prefs.js

en: Enter extension information interactively
gl: Escriba a información da extensión de forma interactiva

en: Create a new extension
gl: Crear unha nova extensión

en: Unknown arguments
gl: Argumentos descoñecidos

en: UUID, name and description are required
gl: Requírese o UUID, o nome e a descrición

en: Extension “%s” does not exist
gl: A extensión «%s» non existe

en: Disable an extension
gl: Desactivar unha extensión

en: No UUID given
gl: Non se forneceu un UUID

en: More than one UUID given
gl: Forneceuse máis dun UUID

en: Enable an extension
gl: Activar unha extensión

en: Failed to connect to GNOME Shell
gl: Produciuse un fallo ao conectarse á Shell de GNOME

en: Extension “%s” doesn't exist
gl: A extensión «%s» non existe

en: Show extensions info
gl: Mostrar a información das extensións

en: Overwrite an existing extension
gl: Sobrescribir unha extensión existente

en: Print extension UUID on success
gl: Imprime o UUID da extensión ao ter éxito

en: Install an extension bundle
gl: Instala un paquete de extensión

en: No extension bundle specified
gl: Non se especificou ningún paquete

en: More than one extension bundle specified
gl: Especificouse máis dun paquete de extensión

en: Show user-installed extensions
gl: Mostra as extensións instaladas polo usuario

en: Show system-installed extensions
gl: Mostra as extensións instaladas no sistema

en: Show enabled extensions
gl: Mostra as extensións activadas

en: Show disabled extensions
gl: Mostra as extensións desactivadas

en: Show extensions in active state
gl: Mostra as extensións con estado activo

en: Show extensions in inactive state
gl: Mostra as extensións con estado inactivo

en: Show extensions with preferences
gl: Mostra as extensións con preferencias

en: Show extensions with updates
gl: Mostra as extensións con actualizacións

en: Print extension details
gl: Imprime os detalles da extensión

en: List installed extensions
gl: Mostra as extensións instaladas

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Additional source to include in the bundle
gl: Orixe adicional a incluír no paquete

en: A GSettings schema that should be included
gl: Un esquema de GSettings que debería incluírse

en: DIRECTORY
gl: DIRECTORIO

en: The directory where translations are found
gl: O directorio onde se atopan as traducións

en: The gettext domain to use for translations
gl: O dominio de gettext a usar nas traducións

en: Overwrite an existing pack
gl: Sobrescribir un pack existente

en: The directory where the pack should be created
gl: O directorio onde debería crearse o paquete

en: SOURCE_DIRECTORY
gl: DIRECTORIO_ORIXE

en: Create an extension bundle
gl: Crear un paquete de extensión

en: More than one source directory specified
gl: Especificouse máis dun directorio de orixe

en: Extension “%s” doesn't have preferences
gl: A extensión «%s» non ten preferencias

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao abrir as preferencias para a extensión «%s»: %s

en: Opens extension preferences
gl: Abre as preferencias da extensión

en: Reset an extension
gl: Restabelece unha extensión

en: Cannot uninstall system extensions
gl: Non é posíbel desinstalar as extensións do sistema

en: Failed to uninstall “%s”
gl: Produciuse un erro ao desinstalar «%s»

en: Uninstall an extension
gl: Desinstala unha extensión

en: Login to extensions.gnome.org
gl: Inicio de sesión en extensiosn.gnome.org

en: Warning! Password will be echoed
gl: Aviso! O contrasinal vaise mostrar

en: USERNAME
gl: NOMEDEUSUARIO

en: Username to log into https://extensions.gnome.org
gl: O noem de usuario para iniciar sesión en https://extensions.gnome.org

en: PASSWORD
gl: CONTRASINAL

en: Password to log into https://extensions.gnome.org
gl: O contrasinal para iniciar sesión en https://extensions.gnome.org

en: Read https://extensions.gnome.org password from file, use "-" for stdin
gl: Ler o contrasinal de https://extensions.gnome.org desde un ficheiro, use «-» para usar o stdin

en: Accept the terms of service at https://extensions.gnome.org/upload/
gl: Aceptar os termos do servizo en https://extensions.gnome.org/upload/

en: FILE…
gl: FICHEIRO…

en: Upload new extension versions
gl: Subir novas versións da extensión

en: Only one of --password and --password-file can be used
gl: Só pode usar un —password ou —pasword-file

en: You must accept the terms of service to upload extensions
gl: Debe aceptar os termos do servizo para subir extensiósn

en: No files given
gl: Non se forneceron ficheiros

en: Do not print error messages
gl: Non imprimir os mensaxes de erro

en: Path
gl: Ruta

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Version
gl: Versión

en: Enabled
gl: Activado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: State
gl: Estado

en: “version” takes no arguments
gl: «version» non ten argumentos

en: Usage:
gl: Uso:

en: Print version information and exit.
gl: Imprimir a información da versión e saír.

en: COMMAND
gl: ORDE

en: Commands:
gl: Ordes:

en: Print help
gl: Imprime a axuda

en: Enable extension
gl: Activar extensión

en: Disable extension
gl: Desactivar extensión

en: Reset extension
gl: Restabelecer extensión

en: Uninstall extension
gl: Desinstalar extensión

en: List extensions
gl: Listar as extensións

en: Show extension info
gl: Mostrar a información da extensión

en: Open extension preferences
gl: Abrir as preferencias da extensión

en: Create extension
gl: Crear extensión

en: Package extension
gl: Empaquetar extensión

en: Install extension bundle
gl: Instalar paquete de extensión

en: Use “%s” to get detailed help.
gl: Use «%s» obter axuda detallada.

en: Plain
gl: Plana

en: An empty extension
gl: Unha extensión baleira

en: Indicator
gl: Indicador

en: Add an icon to the top bar
gl: Engade unha icona á barra superior

en: Quick Settings Item
gl: Elemento de preferencias rápidas

en: Add an item to quick settings
gl: Engadir un elemento ás preferencias rápidas

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
gl: Desactivado

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
gl[0]: %u saída
gl[1]: %u saídas

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
gl[0]: %u entrada
gl[1]: %u entradas

en: System Sounds
gl: Sons do sistema
