gnome-shell master - en to ia translation catalogue (631 entries)

en: Launchers
ia: Lanceatores

en: Activate pinned app 1
ia: Activar application fixate 1

en: Activate pinned app 2
ia: Activar application fixate 2

en: Activate pinned app 3
ia: Activar application fixate 3

en: Activate pinned app 4
ia: Activar application fixate 4

en: Activate pinned app 5
ia: Activar application fixate 5

en: Activate pinned app 6
ia: Activar application fixate 6

en: Activate pinned app 7
ia: Activar application fixate 7

en: Activate pinned app 8
ia: Activar application fixate 8

en: Activate pinned app 9
ia: Activar application fixate 9

en: Open new window of pinned app 1
ia: Aperir nove fenestra de application fixate 1

en: Open new window of pinned app 2
ia: Aperir nove fenestra de application fixate 2

en: Open new window of pinned app 3
ia: Aperir nove fenestra de application fixate 3

en: Open new window of pinned app 4
ia: Aperir nove fenestra de application fixate 4

en: Open new window of pinned app 5
ia: Aperir nove fenestra de application fixate 5

en: Open new window of pinned app 6
ia: Aperir nove fenestra de application fixate 6

en: Open new window of pinned app 7
ia: Aperir nove fenestra de application fixate 7

en: Open new window of pinned app 8
ia: Aperir nove fenestra de application fixate 8

en: Open new window of pinned app 9
ia: Aperir nove fenestra de application fixate 9

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
ia: Capturas de schermo

en: Take a screenshot interactively
ia: Prender un captura de schermo interactivemente

en: Take a screenshot
ia: Prender captura de schermo

en: Take a screenshot of a window
ia: Prender un captura de schermo de un fenestra

en: Record a screencast interactively
ia: Registrar un video de schermo interactivemente

en: System
ia: Systema

en: Show the notification list
ia: Monstrar le lista de notificationes

en: Open the quick settings menu
ia: Aperir le menu de parametros rapide

en: Focus the active notification
ia: Mitter foco al notificationes active

en: Show the overview
ia: Monstrar le panorama

en: Show all apps
ia: Monstrar tote le applicationes

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
ia: Permitter le accesso via Alt-F2 al instrumentos interne que es utile pro disveloppatores e probatores

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
ia: Permitter le accesso via le dialog de lanceamento de applicationes (Alt-F2) al instrumentos interne que es utile pro eliminar defectos de software e facer le surveliantia

en: UUIDs of extensions to enable
ia: UUID del extensiones a activar

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
ia: Le extensiones de GNOME Shell ha un proprietate UUID; iste clave enumera le extensiones que debe ser cargate. Tote le extensiones que vole ser cargate debe adjunger se a iste lista. Tu pote anque manipular iste lista con le methodos DBus EnableExtension e DisableExtension sur org.gnome.Shell.

en: UUIDs of extensions to force disabling
ia: UUID del extensiones a disactivar per fortia

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
ia: Le extensiones de GNOME Shell ha un proprietate UUID; iste clave enumera le extensiones que debe ser cargate. Tote le extensiones que vole ser cargate debe adjunger se a iste lista. Tu pote anque manipular iste lista con le methodos DBus EnableExtension e DisableExtension sur org.gnome.Shell. Iste clave ha precedentia super le configuration “enabled-extensions”.

en: Disable user extensions
ia: Disactivar le extensiones de usator

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
ia: Disactiva tote le extensiones activate per le usator sin affectar le parametro “enabled-extension”.

en: Allow extension installation
ia: Permitter le installation de extensiones

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
ia: Permitte al usatores installar extensiones in lor dossier de initio. Si es disactivate, le methodo D-Bus InstallRemoteExtension D-Bus fallera, e le extensiones es solmente cargate ab directorios de systema al initio. Il non affecta le extensiones jam cargate, assi un cambiamento solmente facera effecto sur le sequente initio de session.

en: Disables the validation of extension version compatibility
ia: Disactiva le validation del compatibilitate de version del extension

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
ia: GNOME Shell solmente cargara extensiones que recognosce supportar le version actual in execution. Activar iste option disactivara iste verification e tentara le cargamento de tote le extensiones indifferentemente del versiones que illes recognosce supportar.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
ia: Lista de identificatores de files desktop pro le applicationes favorite

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
ia: Le applicationes que corresponde a iste identificatores essera monstrate in le area de favoritos.

en: History for command (Alt-F2) dialog
ia: Historia del dialogo de commandos (Alt-F2)

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
ia: Historia del dialogo de inspection

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
ia: Sempre monstrar le action “Clauder le session” in le menu de systema.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
ia: Si memorar le contrasigno pro montar le systemas de files cryptate o remote

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
ia: Le shell demandara un contrasigno pro montar un dispositivo cifrate o un systema de files remote. Si le contrasigno pote ser retenite pro uso futur un quadrato de ion 'Memorar le contrasigno' sera monstrate. Iste clave defini le stato predefinite del quadrato de selection.

en: The last selected non-default power profile
ia: Le ultime profilo de energia non-predefinite seligite

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
ia: Le ultime version que le dialogo “Benvenite a GNOME” ha essite monstrate

en: Layout of the app picker
ia: Disposition del selector de applicationes

en: Keybinding to shift between overview states
ia: Association de claves pro cambiar inter statos de panorama

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
ia: Association de claves pro cambiar inter le session, le selector de fenestras e le grillia de application

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
ia: Association de claves pro cambiar inter le grillia de application, le selector de fenestras e le session

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
ia: Association de claves pro aperir le vista “Monstrar applicationes”

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
ia: Association de claves pro aperir le vista “Monstrar applicationes” del panorama de activitates.

en: Keybinding to open the overview
ia: Association de claves pro aperir le panorama

en: Keybinding to open the Activities Overview.
ia: Association de claves pro aperir le panorama de activitates

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
ia: Association de claves pro commutar le visibilitate del lista de notificationes

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
ia: Association de claves pro commutar le visibilitate del lista de notificationes.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
ia: Association de claves pro commutar le menu de parametros rapide

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
ia: Association de claves pro commutar le menu de parametros rapide.

en: Keybinding to focus the active notification
ia: Association de claves pro mitter foco al notificationes active

en: Keybinding to focus the active notification.
ia: Association de claves pro mitter foco al notificationes active.

en: Switch to application 1
ia: Cambiar al application 1

en: Switch to application 2
ia: Cambiar al application 2

en: Switch to application 3
ia: Cambiar al application 3

en: Switch to application 4
ia: Cambiar al application 4

en: Switch to application 5
ia: Cambiar al application 5

en: Switch to application 6
ia: Cambiar al application 6

en: Switch to application 7
ia: Cambiar al application 7

en: Switch to application 8
ia: Cambiar al application 8

en: Switch to application 9
ia: Cambiar al application 9

en: Open a new instance of application 1
ia: Aperir un nove instantia del application 1

en: Open a new instance of application 2
ia: Aperir un nove instantia del application 2

en: Open a new instance of application 3
ia: Aperir un nove instantia del application 3

en: Open a new instance of application 4
ia: Aperir un nove instantia del application 4

en: Open a new instance of application 5
ia: Aperir un nove instantia del application 5

en: Open a new instance of application 6
ia: Aperir un nove instantia del application 6

en: Open a new instance of application 7
ia: Aperir un nove instantia del application 7

en: Open a new instance of application 8
ia: Aperir un nove instantia del application 8

en: Open a new instance of application 9
ia: Aperir un nove instantia del application 9

en: Limit switcher to current workspace.
ia: Limitar le cambiator al spatio de travalio actual.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
ia: Si es activate, solmente le applicationes que ha fenestras sur le spatio de travalio actual es monstrate in le cambiator. Alteremente, tote le applicationes es includite.

en: The application icon mode.
ia: Le modo de icone in le selector de applicationes.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
ia: Le configuration del maniera como le fenestras es monstrate in le cambiator. Le possibilitates valide es “thumbnail-only” (monstrar un miniatura del fenestra), “app-icon-only” (monstrar solmente un icone del application) o “both” (ambes).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
ia: Si es activate, solmente le fenestras ab le spatio de travalio actual es monstrate in le cambiator. Alteremente, tote le fenestras es includite.

en: Locations
ia: Localisationes

en: The locations to show in world clocks
ia: Le localisationes a monstrar in le horologio mundial

en: Automatic location
ia: Localisation automatic

en: Whether to fetch the current location or not
ia: Si recuperar o no le localisation actual

en: Location
ia: Localisation

en: The location for which to show a forecast
ia: Le location pro le qual monstrar un prognostico

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
ia: Extensiones

en: Network Login
ia: Initio de session in rete

en: Utilities
ia: Utensiles

en: Extension Error
ia: Error de extension

note: Translators: Link label in the phrase "Information about this problem may be available on the extension website"
en: extension website
ia: sito web de extension

note: Translators: %s is "extension website"
en: Information about this problem may be available on the %s.
ia: Information super iste problema pote esser disponibile sur le %s.

en: Error Details
ia: Detalios de error

en: Copy Error
ia: Copiar error

en: Cancel
ia: Cancellar

en: Password
ia: Contrasigno

en: Choose Session
ia: Eliger session

en: Accessibility
ia: Accessibilitate

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
ia: Le initio de session remote non es possibile proque un session remote pro %s jam es in execution. Pro initiar session remotemente, tu debe clauder le altere session remote o fortiar su stoppamento.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
ia: Le initio de session non es possibile proque un session remote pro %s jam es in execution. Pro initiar session, tu debe clauder le session remote o fortiar su stoppamento.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
ia: Le initio de session remote non es possibile proque un session local pro %s jam es in execution. Pro initiar session remotemente, tu debe clauder le session local o fortiar su stoppamento.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
ia: Le initio de session non es possibile proque un session pro %s  jam es in execution. Pro initiar session, tu debe clauder le session o fortiar su stoppamento.

en: Session Already Running
ia: Session jam in execution

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss
ia: Fortiar le stoppamento quitara tote le applicationes e processos in execution, e poterea resultar in perdita de datos.

en: Force Stop
ia: Fortiar stoppamento

en: Not listed?
ia: Esque le nomine non es in le lista?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
ia: (per ex., usator o %s)

en: Username
ia: Nomine de usator

en: Login Window
ia: Fenestra de connexion

en: Authentication error
ia: Error de authentication

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
ia: (o glissa le digito trans le lector)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
ia: (o placia le digito sur le lector)

en: %d second | %d seconds
ia[0]: %d secunda
ia[1]: %d secundas

en: %d minute | %d minutes
ia[0]: %d minuta
ia[1]: %d minutas

en: %d hour | %d hours
ia[0]: %d hora
ia[1]: %d horas

en: %d day | %d days
ia[0]: %d die
ia[1]: %d dies

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It will be time for a break in %s | It will be time for a break in %s
ia[0]: Essera momento de un pausa in %s
ia[1]: Essera momento de un pausa %s

en: Movement Break Soon
ia: Tosto un pausa de movimento

en: Eyesight Break Soon
ia: Tosto un pausa visual

en: Break Soon
ia: Tosto un pausa

en: Movement Break in Progress
ia: Pausa de movimento in progresso

en: Eyesight Break in Progress
ia: Pausa visual in progresso

en: Break in Progress
ia: Pausa in progresso

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: %s left in your break | %s left in your break
ia[0]: %s remanente in tu pausa
ia[1]: %s remanente in tu pausa

en: Time for a Movement Break
ia: Momento de un pausa de movimento

en: Time for an Eyesight Break
ia: Momento de un pausa visual

en: Time for a Break
ia: Momento de un pausa

en: There is %s remaining in your break | There are %s remaining in your break
ia[0]: Il ha %s remanente in tu pausa
ia[1]: Il ha %s remanente in tu pausa

en: Break Interrupted
ia: Pausa interrumpite

note: Translators: As in "Delay the break"
en: Delay
ia: Postponer

note: Translators: As in "Skip the break"
en: Skip
ia: Saltar

note: Translators: As in "Take the break"
en: Take
ia: Prender

note: Translators: This is a notification to warn the user that a screen time break will start shortly.
en: Break in %d second | Break in %d seconds
ia[0]: Pausa in %d secunda
ia[1]: Pausa in %d secundas

en: Brightness
ia: Brillantia

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
ia: Extinguer

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;poweroff;shutdown;halt;stop
ia: extinguer;arrestar;stoppar

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
ia: Reinitiar

note: Translators: A list of keywords that match the restart action, separated by semicolons
en: reboot;restart;
ia: reinitiar;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
ia: Blocar schermo

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
ia: blocar schermo

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
ia: Finir le session

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
ia: clauder session; finir session

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
ia: Suspender

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
ia: suspender;

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
ia: Cambiar usator

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
ia: cambiar usator

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
ia: Prender un captura de schermo

note: Translators: A list of keywords that match the screenshot UI action, separated by semicolons
en: screenshot;screencast;snip;capture;record
ia: captura de schermo;video de schermo;snip;captura;registro

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
ia: Disblocar rotation de schermo

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
ia: Blocar rotation de schermo

en: GNOME needs to save screen time data
ia: GNOME necessita salvar datos de tempore de schermo

en: The computer will lock in %d second. | The computer will lock in %d seconds.
ia[0]: Le systema essera blocate in %d secunda.
ia[1]: Le systema essera blocate in %d secundas.

en: It’s time to stop using the device
ia: Es hora de stoppar le uso de iste dispositivo

en: Command not found
ia: Commando non trovate

en: Execution of “%s” failed:
ia: Falleva le execution de '%s':

en: Just now
ia: Justo ora

en: %d minute ago | %d minutes ago
ia[0]: %d minuta retro
ia[1]: %d minutas retro

en: %d hour ago | %d hours ago
ia[0]: %d hora retro
ia[1]: %d horas retro

en: Yesterday
ia: Heri

en: %d day ago | %d days ago
ia[0]: %d die retro
ia[1]: %d dies retro

en: %d week ago | %d weeks ago
ia[0]: %d septimana retro
ia[1]: %d septimanas retro

en: %d month ago | %d months ago
ia[0]: %d mense retro
ia[1]: %d menses retro

en: %d year ago | %d years ago
ia[0]: %d anno retro
ia[1]: %d annos retro

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H:%M
ia: Heri, %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H:%M
ia:  %-d de %B, %H:%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H:%M
ia: %-d de %B %Y, %H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l:%M %p
ia: Heri, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l:%M %p
ia:  %-d de %B, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l:%M %p
ia: %-d de %B %Y, %l:%M %p

en: Your connection seems to be secure
ia: Tu connexion pare esser secur

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
ia: Denegar

en: Allow
ia: Permitter

en: Unnamed Folder
ia: Dossier sin nomine

en: %s has been pinned to the dash.
ia: %s ha essite fixate al tabuliero.

en: %s has been unpinned from the dash.
ia: %s ha essite removite del tabuliero.

en: Undo
ia: Disfacer

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
ia: Aperir fenestras

en: New Window
ia: Nove fenestra

en: App Details
ia: Detalios de application

en: Quit
ia: Quitar

en: Unpin
ia: Disfixar

en: Pin to Dash
ia: Fixar al tabuliero

en: Launch Using Integrated Graphics Card
ia: Lancear usante carta de graphicos incorporate

en: Launch Using Discrete Graphics Card
ia: Lancear usante carta de graphicos discrete

en: Select Audio Device
ia: Seliger un dispositivo de audio

en: Sound Settings
ia: Configurationes de sono

en: Headphones
ia: Auriculares

en: Headset
ia: Bonetto auricular

en: Microphone
ia: Microphono

en: Change Background…
ia: Cambiar le fundo…

en: Display Settings
ia: Configurationes de schermo

en: Settings
ia: Configurationes

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
ia: D

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
ia: L

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
ia: M

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
ia: M

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
ia: J

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
ia: V

en: Previous month
ia: Mense precedente

en: Next month
ia: Mense sequente

en: Week %V
ia: Septimana %V

en: No Notifications
ia: Sin notificationes

en: Clear
ia: Rader

[ctx: action]
en: Clear all notifications
ia: Rader tote le notificationes

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” Is Not Responding
ia: “%s” non responde

en: Force Quit
ia: Fortiar quitar

en: Wait
ia: Attender

en: External drive connected
ia: Disco externe connectite

en: External drive disconnected
ia: Disco externe disconnectite

en: Unable to unlock volume
ia: Non poteva disblocar le volumine

note: Translators: %s is the name of a partition on a external drive
en: “%s” connected
ia: “%s” connectite

en: Disk can now be used
ia: Le disco ora pote esser usate

en: Open with %s
ia: Aperir con %s

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router
ia: Alternativemente tu pote connecter te al premer le button “WPS” sur tu router

en: Connect
ia: Connecter

en: Key
ia: Clave

en: Private key password
ia: Contrasigno del clave private

en: Identity
ia: Identitate

en: Service
ia: Servicio

en: Authentication required
ia: Authentication requirite

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”
ia: Contrasignos o claves de cryptation es necessari pro acceder al rete sin filo '%s'.

en: Wired 802.1X authentication
ia: Authentication 802.1X pro rete con filo

en: Network name
ia: Nomine de rete

en: DSL authentication
ia: Authentication DSL

en: PIN code required
ia: Codice PIN es requirite

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ia: Un codice PIN es requirite pro le dispositivo mobile

en: A password is required to connect to “%s”
ia: Un contrasigno es requirite pro connecter a '%s'

en: VPN password
ia: Contrasigno de VPN

en: Authentication Required
ia: Authentication requirite

en: Authenticate
ia: Authenticar se

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
ia: Pardono, isso non functiona. Tenta de novo.

en: Windows
ia: Fenestras

en: Show Apps
ia: Monstrar applicationes

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
ia: Tabuliero

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
ia: le %-d de %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
ia: %A %e de %B %Y

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on current year
en: %B %-d
ia:  %-d de %B

[ctx: calendar heading]
note: Translators: Shown on calendar heading when selected day occurs on different year
en: %B %-d %Y
ia: le %-d de %B %Y

en: Today
ia: Hodie

en: Tomorrow
ia: Deman

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
ia: Jornata

note: Translators: Shown in calendar event list as the start/end of events * that only show day and month
en: %m/%d
ia: %d/%m

en: No Events
ia: Necun eventos

en: Add World Clocks…
ia: Adder horologios mundial…

en: World Clocks
ia: Horologios mundial

en: Loading…
ia: Cargante…

en: Go Online for Weather Information
ia: Vader in linea pro information de tempore  ¿

en: Weather Information Unavailable
ia: Information de tempore non disponibile

en: Weather
ia: Tempore

en: Select Weather Location…
ia: Seliger localisation de tempore…

[ctx: title]
en: Log Out %s
ia: Clauder le session de %s

[ctx: title]
en: Log Out
ia: Clauder le session

en: %s will be logged out automatically in %d second | %s will be logged out automatically in %d seconds
ia[0]: Le session de %s essera claudite automaticamente in %d secunda
ia[1]: Le session de %s essera claudite automaticamente in %d secundas

en: You will be logged out automatically in %d second | You will be logged out automatically in %d seconds
ia[0]: Tu session essera claudite automaticamente in %d secunda
ia[1]: Tu session essera claudite automaticamente in %d secundas

[ctx: button]
en: Log Out
ia: Clauder le session

[ctx: title]
en: Power Off
ia: Extinguer

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
ia: Installar actualisationes e extinguer

en: The system will power off automatically in %d second | The system will power off automatically in %d seconds
ia[0]: Le systema se extinguera automaticamente in %d secunda
ia[1]: Le systema se extinguera automaticamente in %d secundas

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
ia: Installar actualisationes pendente de software

[ctx: button]
en: Power Off
ia: Extinguer

[ctx: title]
en: Restart
ia: Reinitiar

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
ia: Installar actualisationes e reinitiar

en: The system will restart automatically in %d second | The system will restart automatically in %d seconds
ia[0]: Le systema essera reinitiate automaticamente in %d secunda.
ia[1]: Le systema essera reinitiate automaticamente in %d secundas.

[ctx: button]
en: Restart
ia: Reinitiar

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
ia: Reinitiar e installar actualisationes

en: The system will automatically restart and install updates in %d second | The system will automatically restart and install updates in %d seconds
ia[0]: Le systema sera reinitiate automaticamente in %d secunda.
ia[1]: Le systema sera reinitiate automaticamente in %d secundas.

[ctx: button]
en: Restart & Install
ia: Reinitiar e installar

[ctx: button]
en: Install & Power Off
ia: Installar e extinguer

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
ia: Extinguer post le actualisationes sia installate

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
ia: Reinitiar e installar modernisation

en: Some applications are busy or have unsaved work
ia: Alicun applicationes es occupate o ha travalio non salvate

en: Other users are logged in
ia: Altere usatores son connectite.

[ctx: button]
en: Boot Options
ia: Optiones de initio

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
ia: %s (consola)

en: Install
ia: Installar

en: Install Extension
ia: Installar extension

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
ia: Discargar e installar “%s” desde extensions.gnome.org?

en: Extension Updates Available
ia: Actualisationes de extension disponibile

en: Extension updates are ready to be installed
ia: Le actualisationes de extension son preste a esser installate

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s
ia: Tu pote restaurar le vias breve al premer %s

en: Slow Keys Turned On
ia: Claves lente activate

en: Slow Keys Turned Off
ia: Claves lente disactivate

en: Sticky Keys Turned On
ia: Claves remanente activate

en: Sticky Keys Turned Off
ia: Claves remanente disactivate

en: Turn On
ia: Activar

en: Turn Off
ia: Disactivar

en: Keyboard Settings
ia: Configurationes de claviero

en: No extensions installed
ia: Necun extensiones installate

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors
ia: %s non ha emittite alicun errores

en: Hide Errors
ia: Occultar errores

en: Show Errors
ia: Monstrar errores

en: Out of date
ia: Perempte

en: Downloading
ia: Discargamento

en: Deactivating
ia: Disactivation

en: Activating
ia: Activation

en: View Source
ia: Monstrar le fonte

en: Web Page
ia: Pagina web

en: System was put in unsafe mode
ia: Le systema ha essite placiate in modo insecur

en: Apps now have unrestricted access
ia: Le applicationes ora ha accesso sin restrictiones

en: Logged in as a privileged user
ia: Session initiate como usator privilegiate

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
ia: Executar un session como usator privilegiate deberea esser evitate pro motivos de securitate. Si possibile, tu deberea initiar session como usator normal.

en: Screen Lock disabled
ia: Blocada de schermo disactivate

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
ia: Application incognite

en: Notification sound
ia: Sono de notification

en: Unknown artist
ia: Artista incognite

en: Unknown title
ia: Titulo incognite

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
ia: Scribe pro cercar

en: Apps
ia: Applicationes

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
ia: Panorama

en: New shortcut…
ia: Nove via breve…

en: App defined
ia: Application definite

en: Show on-screen help
ia: Monstrar adjuta sur schermo

en: Done
ia: Facite

en: Edit…
ia: Modificar…

en: None
ia: Nulle

en: Press a button to configure
ia: Preme un button pro configurar

en: Press Esc to exit
ia: Preme Esc pro exir

en: Press any key to exit
ia: Preme qualcunque clave pro exir

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
ia: Activitates

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
ia: Systema

en: Top Bar
ia: Barra superior

en: Open menu
ia: Aperir le menu

en: Run a Command
ia: Executar un commando

en: Press ESC to close
ia: Preme ESC pro clauder

en: GNOME needs to lock the screen
ia: GNOME necessita blocar le schermo

en: Unable to lock
ia: Impossibile de blocar

en: Lock was blocked by an app
ia: Le blocada ha essite impedite per un application

note: Translators: notification source name for screenshots and recordings.
en: Screen Capture
ia: Capturar schermo

en: Area Selection
ia: Selection de area

en: Screen
ia: Schermo

en: Screen Selection
ia: Selection de schermo

en: Window
ia: Fenestra

en: Window Selection
ia: Selection de fenestra

en: Take Screenshot
ia: Prender captura de schermo

en: Record Screen
ia: Registrar schermo

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
ia: Capturar

en: Show Pointer
ia: Monstrar punctator

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
ia: Videos de schermo

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast From 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast From %d %t
ia: Video de schermo ab %d %t

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
ia: Video de schermo registrate

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
ia: Falleva le initio de video de schermo

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video
ia: Clicca hic pro observar le video

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
ia: Monstrar in files

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot From %s
ia: Captura de schermo de %s

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
ia: Schermo capturate

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard
ia: Tu pote collar le imagine ab le area de transferentia

en: Screenshot taken
ia: Captura de schermo prendite

en: Searching
ia: Cercante

en: No results
ia: Necun resultatos

en: %d more | %d more
ia[0]: %d plus
ia[1]: %d plus

en: Search
ia: Cerca

en: Copy
ia: Copiar

en: Paste
ia: Collar

en: Show Text
ia: Monstrar texto

en: Hide Text
ia: Celar texto

en: Caps lock is on
ia: FixMaj es activate

en: Hidden Volume
ia: Volumine celate

en: Windows System Volume
ia: Volumine de systema de Windows

en: PIM Number
ia: Numero PIM

en: Remember Password
ia: Rememorar contrasigno

en: Unlock
ia: Disblocar

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
ia: Aperir %s

en: High Contrast
ia: Contrasto elevate

en: Zoom
ia: Aggrandimento

en: Screen Reader
ia: Lector de schermo

en: Screen Keyboard
ia: Claviero visual

en: Visual Alerts
ia: Allerta visual

en: Sticky Keys
ia: Claves remanente

en: Slow Keys
ia: Claves lente

en: Bounce Keys
ia: Claves saltante

en: Mouse Keys
ia: Claves del mus

en: Accessibility Settings
ia: Configurationes de accessibilitate

en: Large Text
ia: Texto grande

en: Auto Rotate
ia: Auto rotation

[ctx: title]
en: Background Apps
ia: Applicationes in secunde plano

en: Apps known to be running without a window
ia: Applicationes cognoscite pro executar se sin fenestra

en: App Settings
ia: Parametros de application

en: No Background Apps
ia: Nulle applicationes in secunde plano

en: %d Background App | %d Background Apps
ia[0]: %d application in secunde plano
ia[1]: %d applicationes in secunde plano

en: Keyboard Brightness
ia: Brillantia de claviero

en: Off
ia: Disactivate

en: Low
ia: Basso

en: High
ia: Alto

en: Keyboard
ia: Claviero

en: Open keyboard brightness menu
ia: Aperir menu de brillantia de claviero

en: Disconnect
ia: Disconnecter

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
ia: Disconnecter %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
ia: Connecter a %s

en: Open Bluetooth menu
ia: Aperir menu de Bluetooth

en: Bluetooth Settings
ia: Configurationes de Bluetooth

en: No available or connected devices
ia: Necun dispositivos disponibile o connectite

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
ia: Activa Bluetooth de connecter te al dispositivos

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
ia[0]: %d connectite
ia[1]: %d connectite

en: Open brightness menu
ia: Aperir menu de brillantia

en: Dark Style
ia: Stilo obscur

en: Do Not Disturb
ia: Non disturbar

en: Drag
ia: Traher

en: Secondary Click
ia: Clic secundari

en: Show Keyboard Layout
ia: Monstrar le disposition de claviero

en: Allow location access
ia: Permitter accesso al localisation

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
ia: Le application %s vole acceder tu localisation

en: Deny Access
ia: Denegar accesso

en: Grant Access
ia: Conceder accesso

en: <unknown>
ia: <incognite>

en: Secure
ia: Secur

en: Not secure
ia: Non secur

en: %d connected | %d connected
ia[0]: %d connectite
ia[1]: %d connectite

en: Open VPN menu
ia: Aperir menu VPN

en: VPN Settings
ia: Parametros de VPN

en: Open Wi–Fi menu
ia: Aperir menu Wi-Fi

en: All Networks
ia: Tote le retes

en: Mobile Connections
ia: Connexiones mobile

en: Mobile Broadband Settings
ia: Parametros de banda large mobile

en: Sign in to Network
ia: Initiar session in le rete

en: Connection failed
ia: Falleva le connexion

en: Activation of network connection failed
ia: Falleva le activation del connexion de rete

en: Night Light
ia: Lumine de nocte

[ctx: Power profile]
en: Performance
ia: Rendimento

[ctx: Power profile]
en: Balanced
ia: Balanciate

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
ia: Sparnio de energia

[ctx: Power profile]
en: Custom
ia: Personalisate

[ctx: Quick settings button title]
en: Power Mode
ia: Modo de energia

en: Open power profiles menu
ia: Aperir menu de profilos de energia

[ctx: Quick settings menu header]
en: Power Mode
ia: Modo de energia

en: Power Settings
ia: Configurationes del energia

en: Stop Screencast
ia: Stoppar video de schermo

en: Airplane Mode
ia: Modo aeroplano

en: Power Off Menu
ia: Menu extinguer

en: Suspend
ia: Suspender

en: Restart…
ia: Reinitiar…

en: Power Off…
ia: Extinguer…

en: Log Out…
ia: Clauder le session…

en: Switch User…
ia: Cambiar usator…

[ctx: action]
en: Lock Screen
ia: Blocar schermo

en: Unknown Thunderbolt device
ia: Dispositivo Thunderbolt incognite

en: Volume changed
ia: Volumine cambiate

en: Unmute
ia: Dissilentiar

en: Mute
ia: Silentiar

en: Volume
ia: Volumine

en: Sound Output
ia: Sortita de sono

en: Open sound output menu
ia: Aperir menu de sortita de sono

en: Sound Input
ia: Entrata de sono

en: Open sound input menu
ia: Aperir menu de entrata de sono

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
ia: Speculo

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
ia: Solmente externe

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
ia: Solmente incorporate

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A %B %-d
ia: %A, le %-d de %B

en: Swipe up to unlock
ia: Glissa in alto pro disblocar

en: Click or press a key to unlock
ia: Clicca o preme un clave pro disblocar

en: Unlock Window
ia: Fenestra de disblocada

en: Log in as another user
ia: Initiar session como altere usator

en: Welcome to %s
ia: Benvenite a %s

en: Take Tour
ia: Prender le tour

en: “%s” is ready
ia: “%s” es preste

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
ia: Mantener iste parametros de schermo?

en: Revert Settings
ia: Reverter configurationes

en: Keep Changes
ia: Mantener le cambiamentos

[ctx: window-menu]
note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
ia: Prender captura de schermo

en: Hide
ia: Celar

en: Restore
ia: Restaurar

en: Maximize
ia: Maximisar

en: Move
ia: Displaciar

en: Resize
ia: Redimensionar

en: Always on Top
ia: Sempre visibile

en: Always on Visible Workspace
ia: Sempre sur le spatio de travalio visibile

en: Move to Workspace Left
ia: Displaciar al spatio de travalio al sinistra

en: Move to Workspace Right
ia: Displaciar al spatio de travalio al dextra

en: Move to Workspace Up
ia: Displaciar al spatio de travalio in alto

en: Move to Workspace Down
ia: Displaciar al spatio de travalio in basso

en: Close
ia: Clauder

en: Print version
ia: Monstrar le version

en: Mode used by GDM for login screen
ia: Modo usate per GDM pro le schermo de accesso

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
ia: Usar un modo specific, per ex. “gdm” pro le schermo de accesso

en: List possible modes
ia: Monstrar le lista del modos possibile

en: Force animations to be enabled
ia: Fortiar le activation del animationes

[ctx: program]
en: Unknown
ia: Incognite

en: Failed to launch “%s”
ia: Falleva le lanceamento de “%s”

en: Passwords do not match
ia: Le contrasignos non corresponde

en: Password cannot be blank
ia: Le contrasigno non pote esser vacue

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ia: Le dialogo de authentication esseva claudite per le usator

en: Icon '%s' not present in theme %s
ia: Icone '%s' non presente in le thema %s

en: Failed to load icon
ia: Falleva le cargamento del icone

en: Manage your GNOME Extensions
ia: Gerer le extensiones de GNOME

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ia: Le projecto GNOME

en: Main Window
ia: Fenestra principal

en: Available Updates
ia: Actualisationes disponibile

en: Search View
ia: Vista de recerca

en: Configure GNOME Shell Extensions
ia: Configurar le extensiones GNOME Shell

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
ia: Le version installate de iste extension (%s) es incompatibile con le version actual de GNOME (%s). Le extension ha essite disactivate.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
ia: Le version installate de iste extension es incompatibile con le version actual de GNOME (%s). Le extension ha essite disactivate.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
ia: Detalios de error:

en: Remove “%s”?
ia: Remover “%s”?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
ia: Si tu remove iste extension, tu debera re discargar lo si tu vole activar lo de novo

en: _Cancel
ia: _Cancellar

en: _Remove
ia: _Remover

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
ia[0]: %d extension sera actualisate in le proxime initio de session.
ia[1]: %d extensiones sera actualisate in le proxime initio de session.

en: Updates Details
ia: Detalios de actualisationes

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
ia: Un nove version de iste extension es preste e sera cargate sur le proxime initio de session.

en: Extension Details
ia: Detalios de extension

en: _Website
ia: Sito _web

en: _Settings
ia: Configuratione_s

en: _Remove…
ia: _Remover…

en: Keyboard Shortcuts
ia: Vias breve de claviero

en: About Extensions
ia: A proposito de Extensiones

en: Main Menu
ia: Menu principal

en: Search extensions
ia: Cerca extensiones

en: _Log Out…
ia: Clauder _le session…

en: _Extensions
ia: _Extensiones

en: More Information
ia: Plus information

en: User Extensions
ia: Extensiones de usator

en: System Extensions
ia: Extensiones de systema

en: Search Results
ia: Resultatos de cerca

en: No Results Found
ia: Necun resultatos trovate

en: Try a different search
ia: Trova un cerca differente

en: No Installed Extensions
ia: Necun extensiones installate

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
ia: Pro trovar e adder extensiones, visita <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Something’s gone wrong
ia: Alco falleva

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
ia: Nos lo regretta, ma non esseva possibile de obtener le lista del extensiones installate. Assecura te de initiar session in GNOME e tentar de novo.

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
ia: Aperir le menu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
ia: Commutar cerca

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ia: Monstrar vias breve

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ia: Quitar

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
ia: Le nove extension esseva create con successo in %s.

en: Name
ia: Nomine

en: Choose one of the available templates:
ia: Selige un del modellos disponibile:

en: Template
ia: Modello

en: The unique identifier of the new extension
ia: Le identificator unic del nove extension

en: NAME
ia: NOMINE

en: The user-visible name of the new extension
ia: Le nomine visibile al usator del nove extension

en: A short description of what the extension does
ia: Un description curte de lo que le extension face

en: DOMAIN
ia: DOMINIO

en: The gettext domain used by the extension
ia: Le dominio gettext usate per le extension

en: The GSettings schema used by the extension
ia: Le schema de GSettings usate per le extension

en: TEMPLATE
ia: PATRONO

en: The template to use for the new extension
ia: Le patrono a usar pro le nove extension

en: Include prefs.js template
ia: Includer patrono prefs.js

en: Enter extension information interactively
ia: Inserer information de extension interactivemente

en: Create a new extension
ia: Crear un nove extension

en: Unknown arguments
ia: Argumentos incognite

en: UUID, name and description are required
ia: Le UUID, nomine e description es requirite

en: Extension “%s” does not exist
ia: Le extension “%s” non existe

en: Disable an extension
ia: Disactivar un extension

en: No UUID given
ia: Nulle UUID assignate

en: More than one UUID given
ia: Plus de un UUID assignate

en: Enable an extension
ia: Habilitar un extension

en: Failed to connect to GNOME Shell
ia: Impossibile de connecter a GNOME Shell

en: Extension “%s” doesn't exist
ia: Le extension “%s” non existe

en: Show extensions info
ia: Monstrar information de extension

en: Overwrite an existing extension
ia: Superscriber un extension existente

en: Print extension UUID on success
ia: Imprimer UUID de extension sur successo

en: EXTENSION_BUNDLE
ia: PACCHETTO_EXTENSION

en: Install an extension bundle
ia: Installar un pacchetto de extension

en: No extension bundle specified
ia: Necun pacchetto de extension specificate

en: More than one extension bundle specified
ia: Plus de un pacchetto de extension specificate

en: Show user-installed extensions
ia: Monstrar extensiones installate per le usator

en: Show system-installed extensions
ia: Monstrar extensiones installate per le systema

en: Show enabled extensions
ia: Monstrar le extensiones activate

en: Show disabled extensions
ia: Monstrar le extensiones disactivate

en: Show extensions in active state
ia: Monstrar extensiones in stato active

en: Show extensions in inactive state
ia: Monstrar extensiones in stato inactive

en: Show extensions with preferences
ia: Monstrar extensiones con preferentias

en: Show extensions with updates
ia: Monstrar extensiones con actualisationes

en: Print extension details
ia: Imprimer detalios de extension

en: List installed extensions
ia: Listar extensiones installate

en: Additional source to include in the bundle
ia: Fonte additional a includer in le pacchetto

en: A GSettings schema that should be included
ia: Un schema de GSettings que deberea esser includite

en: DIRECTORY
ia: DIRECTORIO

en: The directory where translations are found
ia: Le directorio ubi le traductiones son trovate

en: The gettext domain to use for translations
ia: Le dominio gettext a usar pro le traductiones

en: Overwrite an existing pack
ia: Superscriber un pacchetto existente

en: The directory where the pack should be created
ia: Le directorio ubi le pacchetto deberea esser create

en: SOURCE_DIRECTORY
ia: DIRECTORIO_FONTE

en: Create an extension bundle
ia: Crear un pacchetto de extension

en: More than one source directory specified
ia: Plus de un directorio fonte specificate

en: Extension “%s” doesn't have preferences
ia: Le extension “%s” non ha preferentias

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
ia: Falleva le apertura del preferentias pro le extension “%s”: %s

en: Opens extension preferences
ia: Aperi le preferentias de extension

en: Reset an extension
ia: Reinitialisar un extension

en: Cannot uninstall system extensions
ia: Impossibile de disinstallar extensiones de systema

en: Failed to uninstall “%s”
ia: Impossibile de disinstallar “%s”

en: Uninstall an extension
ia: Disinstallar un extension

en: Login to extensions.gnome.org
ia: Initiar session in extensions.gnome.org

en: USERNAME
ia: NOMINE DE USATOR

en: Username to log into https://extensions.gnome.org
ia: Nomine de usator pro initiar session in https://extensions.gnome.org

en: PASSWORD
ia: CONTRASIGNO

en: Password to log into https://extensions.gnome.org
ia: Contrasigno pro initiar session in https://extensions.gnome.org

en: Read https://extensions.gnome.org password from file, use "-" for stdin
ia: Lege le contrasigno de https://extensions.gnome.org ab file, usa "-" pro stdin

en: Accept the terms of service at https://extensions.gnome.org/upload/
ia: Accepta le conditiones de servicio in https://extensions.gnome.org/upload/

en: Upload new extension versions
ia: Incargar nove versiones de extension

en: Only one of --password and --password-file can be used
ia: Solmente un --password e un --password-file pote esser usate

en: You must accept the terms of service to upload extensions
ia: Tu debe acceptar le conditiones de servicio pro incargar extensiones

en: No files given
ia: Nulle files assignate

en: Do not print error messages
ia: Non imprimer messages de error

en: Path
ia: Percurso

en: Original author
ia: Autor original

en: Enabled
ia: Activate

en: Yes
ia: Si

en: State
ia: Stato

en: “version” takes no arguments
ia: “version” non prende argumentos

en: Usage:
ia: Uso:

en: Print version information and exit.
ia: Imprime le information de version e exi.

en: COMMAND
ia: COMMANDO

en: Commands:
ia: Commandos:

en: Print help
ia: Imprimer adjuta

en: Enable extension
ia: Activar extension

en: Disable extension
ia: Disactivar extension

en: Reset extension
ia: Reinitialisar extension

en: Uninstall extension
ia: Disinstallar extension

en: List extensions
ia: Listar extensiones

en: Show extension info
ia: Monstrar information de extension

en: Open extension preferences
ia: Aperir preferentias de extension

en: Create extension
ia: Crear extension

en: Package extension
ia: Crear un pacchetto de extension

en: Install extension bundle
ia: Installa pacchetto de extension

en: Use “%s” to get detailed help.
ia: Usa “%s” pro obtener adjuta detailate.

en: An empty extension
ia: Un extension vacue

en: Add an icon to the top bar
ia: Adder un icone al barra superior

en: Quick Settings Item
ia: Elemento de configurationes rapide

en: Add an item to quick settings
ia: Adder un elemento al configurationes rapide

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ia: Disactivate

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ia[0]: %u sortita
ia[1]: %u egressos

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ia[0]: %u entrata
ia[1]: %u ingressos

en: System Sounds
ia: Sonos de systema
