gnome-shell - en to ka translation catalogue (719 entries)

en: Launchers
ka: გამშვებები

en: Activate pinned app 1
ka: მიმაგრებული აპი 1-ის აქტივაცია

en: Activate pinned app 2
ka: მიმაგრებული აპი 2-ის აქტივაცია

en: Activate pinned app 3
ka: მიმაგრებული აპი 3-ის აქტივაცია

en: Activate pinned app 4
ka: მიმაგრებული აპი 4-ის აქტივაცია

en: Activate pinned app 5
ka: მიმაგრებული აპი 5-ის აქტივაცია

en: Activate pinned app 6
ka: მიმაგრებული აპი 6-ის აქტივაცია

en: Activate pinned app 7
ka: მიმაგრებული აპი 7-ის აქტივაცია

en: Activate pinned app 8
ka: მიმაგრებული აპი 8-ის აქტივაცია

en: Activate pinned app 9
ka: მიმაგრებული აპი 9-ის აქტივაცია

en: Open new window of pinned app 1
ka: მიმაგრებული აპი 1-ის გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Open new window of pinned app 2
ka: მიმაგრებული აპი 2-ის გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Open new window of pinned app 3
ka: მიმაგრებული აპი 3-ის გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Open new window of pinned app 4
ka: მიმაგრებული აპი 4-ის გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Open new window of pinned app 5
ka: მიმაგრებული აპი 5-ის გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Open new window of pinned app 6
ka: მიმაგრებული აპი 6-ის გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Open new window of pinned app 7
ka: მიმაგრებული აპი 7-ის გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Open new window of pinned app 8
ka: მიმაგრებული აპი 8-ის გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Open new window of pinned app 9
ka: მიმაგრებული აპი 9-ის გახსნა ახალ ფანჯარაში

note: Translators: name of the folder under ~/Pictures for screenshots.
en: Screenshots
ka: ეკრანის ანაბეჭდები

en: Take a screenshot interactively
ka: ეკრანის ანაბეჭდის ინტერაქტიული გადაღება

en: Take a screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

en: Take a screenshot of a window
ka: ფანჯრის ანაბეჭდის გადაღება

en: Record a screencast interactively
ka: ეკრანიდან ვიდეოს ჩაწერა

en: System
ka: სისტემა

en: Show the notification list
ka: გაფრთხილებების სიის ჩვენება

en: Open the quick settings menu
ka: სწრაფი მორგების მენიუს ჩვენება

en: Focus the active notification
ka: აქტიური გაფრთხილების ჩვენება

en: Show the overview
ka: გადახედვის ჩვენება

en: Show all apps
ka: ყველა აპის ჩვენება

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
ka: პროგრამისტებისთვის საჭირო ხელსაწყოების გამოჩენა Alt-F2-ში

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
ka: პროგრამისტებისთვის საჭირო ხელსაწყოების Alt-F2-ში გამოჩენის ჩართვა.

en: UUIDs of extensions to enable
ka: ჩასართავი დამატებების UUID-ები

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
ka: GNOME-ის გარსის გაფართოებებს UUID თვისება გააჩნიათ. ეს ცვლადი აღწერს გაფართოებას, რომელიც უნდა ჩაიტვირთოს. ნებისმიერი გაფართოება, რომელსაც სურს, რომ ჩაიტვირთოს, ეს სია უნდა ჰქონდეს. ამ სიის ცვლილება შესაძლებელია D-Bus-ის EnableExtension და DisableExtension მეთოდებით org.gnome.shell-ზე.

en: UUIDs of extensions to force disabling
ka: გასათიში დამატებების UUID-ები

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
ka: GNOME-ის გარსის გაფართოებებს UUID ფუნქცია აქვთ. ეს გასაღები შეიცავს გაფართოებების სიას, რომელიც გაითიშოს მაშინაც კი, თუ ის მიმდინარე რეჟიმის ნაწილის სახითაა ჩატვირთულია.ამ სიის შეცვლა D-Bus-ის EnableExtension და DisableExtension მეთოდებით შეგიძლიათ, org.gnome.Shell-ზე. ამ პარამეტრს უფრო მეტი პრიორიტეტი აქვს, ვიდრე "enabled-extensions" პარამეტრს.

en: Disable user extensions
ka: მომხმარებლის გაფართოებების გათიშვა

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
ka: მომხმარებლის მიერ ჩართული ყველა გაფართოების გამორთვა "enabled-extensions" პარამეტრის შეხების გარეშე.

en: Allow extension installation
ka: გაფართოებების დაყენების დაშვება

en: Allow users to install extensions in their home folder. If disabled, the InstallRemoteExtension D-Bus method will fail, and extensions are only loaded from system directories on startup. It does not affect extensions that are already loaded, so a change only takes full effect on the next login.
ka: უფლებას აძლევს მომხმარებლებს, გაფართოებები თავიანთ საწყის საქაღალდეში დააყენონ. თუ გათიშულია, D-Bus-ის მეთოდი InstallRemoteExtension ჩავარდება და გაფართოებები გაშვებისას, მხოლოდ, სისტემური საქაღალდეებიდან ჩაიტვირთება. ეს არ ეხება გაფართოებებს, რომლებიც უკვე ჩატვირთულია, ასე რომ, ცვლილებები, მხოლოდ, შემდეგი შესვლისას შევა ძალაში.

en: Disables the validation of extension version compatibility
ka: გაფართოების ვერსიის თავსებადობის გადამოწმების გამორთვა

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
ka: GNOME Shell მხოლოდ იმ გაფართოებებს ჩატვირთავს, რომლებსაც ამჟამად გაშვებული ვერსიის მხარდაჭერა გააჩნია. ამ პარამეტრის ჩართვა გამორთავს ამ შემოწმებას და ჩატვირთავს ყველა გაფართოებას იმის მიუხედავად, რომელი ვერსიის მხარდაჭერა გააჩნია.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
ka: რჩეული აპლიკაციების სამუშაო მაგიდის ფაილის ID-ების სია

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
ka: ამ იდენტიფიკატორების შესაბამისი აპლიკაციები რჩეულ სიაში გამოჩნდება.

en: History for command (Alt-F2) dialog
ka: ისტორია ბრძანების (Alt-F2) ფანჯრისთვის

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/main/docs/looking-glass.md
en: History for the looking glass dialog
ka: გამადიდებელი ლინზის ფანჯრის ისტორია

en: Always show the “Log Out” action in the system menu
ka: მომხმარებლის მენიუში "გასვლის" ყოველთვის ჩვენება

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” action in the system menu for logged-in situations where there is a single, local, non-system user and only a single available session type (e.g. GNOME on Wayland).
ka: ეს პარამეტრი გადაფარავს 'გასვლის' მენიუს პუნქტის ავტომატურ დამალვას უკვე შესულ სიტუაციაში, ერთმომხმარებლიან, ერთ-სესიიანი, არასისტემური მომხმარებლის სიტუაციებისას და, მხოლოდ, ერთი ხელმისაწვდომი სესიის ტიპისას (მაგ: GNOME Wayland-ზე).

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
ka: დავიმახსოვრო თუ არა დაშიფრული ან დაშორებული ფაილურ სისტემის პაროლები

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
ka: გარსი მოგთხოვთ პაროლს, როცა დაშიფრული მოწყობილობის ან დაშორებული ფაილური სისტემს მიმაგრებას დააპირებთ. თუ პაროლი, შესაძლებელია, მომავლისთვის შეინახოთ, ასევე დაინახავთ თოლიას "პაროლის დამახსოვრება. ეს პარამეტრი ამ თოლიის ნაგულისხმევ მნიშვნელობას აყენებს.

en: The last selected non-default power profile
ka: ბოლოს არჩეული არა-ნაგულისხმები კვების პროფილი

en: Some systems support more than two power profiles. In order to still support toggling between two profiles, this key records the last selected non-default profile.
ka: ზოგიერთ სისტემას ორზე მეტი კვების პროფილის მხარდაჭერა გააჩნია. იმისთვის, რომ ორ პროფილს შორის გადართვა ჯერ კიდევ მხარდაჭერილ იყოს, ეს პარამეტრი ბოლოს არჩეულ არანაგულისხმევ პროფილს შეიცავს.

en: The last version the “Welcome to GNOME” dialog was shown for
ka: ბოლო ვერსია, რომლისთვისაც "მოგესალმებათ GNOME" ფანჯარა იყო ნაჩვენები

en: This key determines for which version the “Welcome to GNOME” dialog was last shown. An empty string represents the oldest possible version, and a huge number will represent versions that do not exist yet. This huge number can be used to effectively disable the dialog.
ka: ეს პარამეტრი განსაზღვრავს, "მოგესალმებით GNOME-ში"-ის რომელი ვერსია იყო ბოლოს ნაჩვენები. ცარიელი სტრიქონი უძველეს შესაძლო ვერსიას წარმოადგენს, დიდი რიცხვი კი წარმოადგენს ვერსიას, რომლებიც ჯერ არ არსებობს. ეს დიდი რიცხვი შეგიძლიათ ამ დიალოგის გამოსართავად გამოიყენოთ.

en: Layout of the app picker
ka: აპლიკაციის ამრჩევის განლაგება

en: Layout of the app picker. Each entry in the array is a page. Pages are stored in the order they appear in GNOME Shell. Each page contains an “application id” → 'data' pair. Currently, the following values are stored as 'data': • “position”: the position of the application icon in the page
ka: აპების ამრჩევის განლაგება. ამ მასივის თითოეული ელემენტი გვერდია. გვერდები იმ მიმდევრობითაა დამახსოვრებული, როგორც GNOME-ის გარსში ჩანან. თითოეული გვერდი “application id” → 'data' წყვილს შეიცავს. ამჟამად დამახსოვრებულია შემდეგი მნიშვნელობები, როგორც 'data': * "მდებარეობა": აპლიკაციის ხატულის მდებარეობა გვერდზე

en: Keybinding to shift between overview states
ka: კლავიატურის მალსახმობი მდგომარეობებს შორის გადასართავად

en: Keybinding to shift between session, window picker and app grid
ka: კლავიატურის მალსახმობი სესიებს, ფანჯრებსა და აპლიკაციის ბადეს შორის გადართავად

en: Keybinding to shift between app grid, window picker and session
ka: კლავიატურის მალსახმობი აპლიკაციის ბადეს, ფანჯრებსა და სესიებს შორის გადასართავად

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
ka: კლავიატურის მალსახმობი "აპლიკაციების ჩვენების" ხედის გასახსნელად

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
ka: კლავიატურის მალსახმობი "აპლიკაციების ჩვენების" ხედის გასახსნელად ქმედებების მიმოხილვით.

en: Keybinding to open the overview
ka: კლავიატურის მალსახმობი მიმოხილვის გასახსნელად

en: Keybinding to open the Activities Overview.
ka: კლავიატურის მალსახმობი ქმედებების გადასახედად.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
ka: კლავიატურის მალსახმობი გაფრთხილებების სიის ხილვადობის ჩართ/გამორთ

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
ka: კლავიატურის მალსახმობი გაფრთხილებების სიის ხილვადობის ჩართ/გამორთ.

en: Keybinding to toggle the quick settings menu
ka: კლავიატურის მალსახმობი სწრაფი პარამეტრების მენიუს გადასართავად

en: Keybinding to toggle the quick settings menu.
ka: კლავიატურის მალსახმობი სწრაფი პარამეტრების მენიუს გადასართავად.

en: Keybinding to focus the active notification
ka: კლავიატურის მალსახმობი აქტიურ გაფრთხილებაზე გადასართავად

en: Keybinding to focus the active notification.
ka: კლავიატურის მალსახმობი აქტიურ გაფრთხილებაზე გადასართავად.

en: Switch to application 1
ka: #1 აპლიკაციაზე გადართვა

en: Switch to application 2
ka: აპლიკაცია 2-ზე გადართვა

en: Switch to application 3
ka: #3 აპლიკაციაზე გადართვა

en: Switch to application 4
ka: #4 აპლიკაციაზე გადართვა

en: Switch to application 5
ka: #5 აპლიკაციაზე გადართვა

en: Switch to application 6
ka: #6 აპლიკაციაზე გადართვა

en: Switch to application 7
ka: #7 აპლიკაციაზე გადართვა

en: Switch to application 8
ka: #8 აპლიკაციაზე გადართვა

en: Switch to application 9
ka: #9 აპლიკაციაზე გადართვა

en: Open a new instance of application 1
ka: აპლიკაცია 1-ის ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Open a new instance of application 2
ka: აპლიკაცია 2-ის ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Open a new instance of application 3
ka: აპლიკაცია 3-ის ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Open a new instance of application 4
ka: აპლიკაცია 4-ის ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Open a new instance of application 5
ka: აპლიკაცია 5-ის ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Open a new instance of application 6
ka: აპლიკაცია 6-ის ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Open a new instance of application 7
ka: აპლიკაცია 7-ის ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Open a new instance of application 8
ka: აპლიკაცია 8-ის ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Open a new instance of application 9
ka: აპლიკაცია 9-ის ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Screen brightness up
ka: ეკრანის სიკაშკაშის აწევა

en: Screen brightness up on current monitor
ka: ეკრანის სიკაშკაშის აწევა მიმდინარე ეკრანზე

en: Screen brightness down
ka: ეკრანის სიკაშკაშის დაწევა

en: Screen brightness down on current monitor
ka: ეკრანის სიკაშკაშის დაწევა მიმდინარე ეკრანზე

en: Screen brightness cycle
ka: ეკრანის სიკაშკაშის ციკლი

en: Screen brightness cycle on current monitor
ka: ეკრანის სიკაშკაშის ციკლი მიმდინარე ეკრანზე

en: Limit switcher to current workspace.
ka: გადამრთველის მიმდინარე სამუშაო სივრცეზე შეზღუდვა.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
ka: თუ ჩართულია, გადამრთველში მხოლოდ მიმდინარე სამუშაო სივრცეში ფანჯრების მქონე აპლიკაციები გამოჩნდება. სხვა შემთხვევაში გამოჩნდება ყველა აპლიკაცია.

en: The application icon mode.
ka: აპლიკაციის ხატულების რეჟიმი.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
ka: გადამრთველში ფანჯრების გარეგნობის მორგება. შესაძლო ვარიანტების "მხოლოდ მინიატურები", "მხოლოდ აპლიკაციის ხატულები" ან "ორივე".

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
ka: თუ ჩართულია, გადამრთველში, მხოლოდ, მიმდინარე სამუშაო სივრცეში არსებული ფანჯრები გამოჩნდება. სხვა შემთხვევაში გამოჩნდება ყველა ფანჯარა.

en: Locations
ka: მდებარეობები

en: The locations to show in world clocks
ka: საათის ჩვენების მდებარეობა

en: Automatic location
ka: ავტომატური მდებარეობა

en: Whether to fetch the current location or not
ka: გამოვითხოვო თუ არა მდებარეობა

en: Location
ka: მდებარეობა

en: The location for which to show a forecast
ka: მდებარეობა ამინდის პროგნოზის საჩვენებლად

note: Keep in sync with subprojects/extensions-app
en: Extensions
ka: გაფართოებები

en: Network Login
ka: ქსელური შესვლა

en: Utilities
ka: ხელსაწყოები

en: Extension Error
ka: გაფართოების შეცდომა

note: Translators: %s is an extension name
en: Unable to display the settings for “%s”.
ka: '%s'-სთვის პარამეტრების ჩვენება შეუძლებელია.

note: Translators: Link label in the phrase "Information about this problem may be available on the extension website"
en: extension website
ka: გაფართოების ვებგვერდი

note: Translators: %s is "extension website"
en: Information about this problem may be available on the %s.
ka: ამ პრობლემის შესახებ ინფორმაციის პოვნა შეგიძლიათ %s-ზე.

en: Error Details
ka: შეცდომის დეტალები

en: Copy Error
ka: შეცდომის კოპირება

en: Screen Time Limit Reached
ka: მიღწეულია ეკრანის დროის ზღვარი

en: Daily limit for screen time on this device has been reached. Resume tomorrow.
ka: მიღწეულია ეკრანის დღიური ზღვარი ამ მოწყობილობისთვის. ხვალ გააგრძელეთ.

note: Translators: this is for ignoring a screen time limit for parental controls
en: Ignore
ka: იგნორი

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Password
ka: პაროლი

en: Choose Session
ka: აირჩიეთ სესია

en: Accessibility
ka: წვდომადობა

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a remote session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the remote session or force stop it.
ka: დაშორებულად შესვლა შეუძლებელია, რადგან დაშორებული სესია უკვე გაშვებულია %s-სთვის. იმისათვის, რომ შეხვიდეთ, ჯერ გამოდით გაშვებული სესიიდან, ან ძალით დაასრულეთ ის.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a remote session is already running for %s. To login, you must log out from the remote session or force stop it.
ka: შესვლა შეუძლებელია, რადგან დაშორებული სესია უკვე გაშვებულია %s-სთვის. იმისათვის, რომ შეხვიდეთ, ჯერ გამოდით დაშორებული სესიიდან, ან ძალით დაასრულეთ ის.

note: Translators: is running for <username>
en: Remote login is not possible because a local session is already running for %s. To login remotely, you must log out from the local session or force stop it.
ka: დაშორებული შესვლა შეუძლებელია, რადგან ლოკალური სესია უკვე გაშვებულია %s-სთვის. დაშორებულად შესვლისთვის, თქვენ უნდა გამოხვიდეთ ლოკალური სესიიდან, ან ძალით დაასრულოთ ის.

note: Translators: is running for <username>
en: Login is not possible because a session is already running for %s. To login, you must log out from the session or force stop it.
ka: შესვლა შეუძლებელია, რადგან სესია უკვე გაშვებულია %s-სთვის. მისათვის, რომ შეხვიდეთ, ჯერ უნდა გამოხვიდეთ სესიიდან, ან ძალით დაასრულოთ ის.

en: Session Already Running
ka: სესია უკვე გაშვებულია

en: Force stopping will quit any running apps and processes, and could result in data loss
ka: ძალით დასრულება ასევე ძალით დაასრულებს ყველა გაშვებულ აპს და პროცესს და, შეიძლება, მონაცემების კარგვა გამოიწვიოს

en: Force Stop
ka: ძალით გაჩერება

en: Not listed?
ka: არაა სიაში?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
ka: (მაგ, user ან %s)

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Login Attempt Timed Out
ka: შესვლის მცდელობის მოლოდინის ვადა ამოიწურა

en: Login took too long, please try again
ka: შესვლას მეტისმეტად დიდხანს ცდილობდით. თავიდან სცადეთ

en: Login Window
ka: შესვლის ფანჯარა

en: Authentication error
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger on the fingerprint reader
en: (or swipe finger across reader)
ka: (ან გადაუსვით თითი წამკითხველს)

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can place their finger on the fingerprint reader instead
en: (or place finger on reader)
ka: (ან მოათავსეთ თითი წამკითხველზე)

en: Break complete sound
ka: შესვენების დასრულების ხმა

en: %d second | %d seconds
ka[0]: %d წმ
ka[1]: %d წმ

en: %d minute | %d minutes
ka[0]: %d წუთი
ka[1]: %d წუთი

en: %d hour | %d hours
ka[0]: %d საათი
ka[1]: %d საათი

en: %d day | %d days
ka[0]: %d დღე
ka[1]: %d დღე

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It will be time for a break in %s | It will be time for a break in %s
ka[0]: შესვენების დროა %s-ში
ka[1]: შესვენების დროა %s-ში

en: Movement Break Soon
ka: მალე დასვენებაა, რომ გაინძრეთ

en: Eyesight Break Soon
ka: მალე დასვენებაა, რომ თვალები დაასვენოთ

en: Break Soon
ka: მალე დასვენებაა

en: Movement Break in Progress
ka: მიმდინარეობს შესვენება გასანძრევად

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue moving around for %s | Continue moving around for %s
ka[0]: გააგრძელეთ მოძრაობა კიდევ %s
ka[1]: გააგრძელეთ მოძრაობა კიდევ %s

en: Eyesight Break in Progress
ka: მიმდინარეობს შესვენება თვალების დასასვენებლად

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Continue looking away for %s | Continue looking away for %s
ka[0]: გააგრძელეთ შორს ყურება კიდევ დროით %s
ka[1]: გააგრძელეთ შორს ყურება კიდევ დროით %s

en: Break in Progress
ka: მიმდინარეობს შესვენება

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: %s left in your break | %s left in your break
ka[0]: შესვენებაზე კიდევ დარჩენილია %s
ka[1]: შესვენებაზე კიდევ დარჩენილია %s

en: Time for a Movement Break
ka: დრო განძრევის დასვენებისთვის

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the device and move around for %s | Take a break from the device and move around for %s
ka[0]: დასივენეთ მოწყობილობისგან და იარეთ, დროით %s
ka[1]: დასივენეთ მოწყობილობისგან და იარეთ, დროით %s

en: Time for an Eyesight Break
ka: მხედველობის შესვენების დროა

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s | Take a break from the screen. Look at least 6 meters away for at least %s
ka[0]: დაისვენეთ ეკრანის ყურებისგან. გაიხედეთ სულ ცოტა 6 მეტრით შორს, სულ ცოტა დროით %s
ka[1]: დაისვენეთ ეკრანის ყურებისგან. გაიხედეთ სულ ცოტა 6 მეტრით შორს, სულ ცოტა დროით %s

en: Time for a Break
ka: შესვენების დროა

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: It’s time to take a break. Get away from the device for %s! | It’s time to take a break. Get away from the device for %s!
ka[0]: შესვენების დროა. მოსცილდით მოწყობილობას %s-ით!
ka[1]: შესვენების დროა. მოსცილდით მოწყობილობას %s-ით!

note: %s will be replaced with a string that describes a time interval, such as “2 minutes”, “40 seconds” or “1 hour”
en: You were due to take a break %s ago | You were due to take a break %s ago
ka[0]: შესვენების დრო %s-ის წინ იყო
ka[1]: შესვენების დრო %s-ის წინ იყო

en: Break Overdue
ka: შესვენების დრო გადაცილებულია

en: There is %s remaining in your break | There are %s remaining in your break
ka[0]: შესვენებაზე დაგრჩათ %s
ka[1]: შესვენებაზე დაგრჩათ %s

en: Break Interrupted
ka: შესვენება შეწყდა

note: Translators: As in "Delay the break"
en: Delay
ka: შეყოვნება

note: Translators: As in "Skip the break"
en: Skip
ka: გამოტოვება

note: Translators: As in "Take the break"
en: Take
ka: აღება

note: Translators: This is a notification to warn the user that a screen time break will start shortly.
en: Break in %d second | Break in %d seconds
ka[0]: შესვენება %d წამსია
ka[1]: შესვენება %d წამსია

en: Brightness
ka: სიკაშკაშე

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
ka: გამორთვა

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the restart action in search
en: Restart
ka: გადატვრთვა

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
ka: გასვლა

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
ka: ძილი

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
ka: მომხმარებლის გადართვა

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
ka: მომხმარებლის გადართვა

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the screenshot UI action in search
en: Take a Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

[ctx: search-result]
en: Unlock Screen Rotation
ka: ეკრანის ტრიალის განბლოკვა

[ctx: search-result]
en: Lock Screen Rotation
ka: ეკრანის ტრიალის დაბლოკვა

en: GNOME needs to save screen time data
ka: GNOME-ს სჭირდება თქვენი ეკრანის დროის ჩაწერა

en: Screen Time Limit is almost up
ka: ეკრანის დროის შეზღუდვა თითქმის ამოიწურა

en: The computer will lock in %d second. | The computer will lock in %d seconds.
ka[0]: სისტემა დაიბლოკება %d წამში.
ka[1]: სისტემა დაიბლოკება %d წამში.

en: Screen Time Limit in %d Minute | Screen Time Limit in %d Minutes
ka[0]: ეკრანის დროის შეზღუდვა %d წუთში
ka[1]: ეკრანის დროის შეზღუდვა %d წუთში

en: Your screen time limit is approaching
ka: ახლოვდება თქვენი ეკრანის დროის შეზღუდვა

en: It’s time to stop using the device
ka: დროა, შეწყვიტოთ მოწყობილობის გამოყენება

en: Command not found
ka: ბრძანება ვერ ვიპოვე

en: Execution of “%s” failed:
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა:

en: Just now
ka: ახლა

en: %d minute ago | %d minutes ago
ka[0]: %d წუთის წინ
ka[1]: %d წუთის წინ

en: %d hour ago | %d hours ago
ka[0]: %d საათის წინ
ka[1]: %d საათის წინ

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: %d day ago | %d days ago
ka[0]: %d დღის წინ
ka[1]: %d დღის წინ

en: %d week ago | %d weeks ago
ka[0]: %d კვირის წინ
ka[1]: %d კვირის წინ

en: %d month ago | %d months ago
ka[0]: %d თვის წინ
ka[1]: %d თვის წინ

en: %d year ago | %d years ago
ka[0]: %d წლის წინ
ka[1]: %d წლის წინ

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H:%M
ka: გუშინ, %H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l:%M %p
ka: გუშინ, %l:%M %p

en: Your connection seems to be secure
ka: როგორც ჩანს, თქვენი შეერთება დაცულია

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
ka: თქვენი შეერთება ჰოტსპოტზე შესვლის გვერდამდე დაცული არაა. პაროლები და სხვა ინფორმაცია, რომელსაც შეიყვანთ, ახლომდებარე ხალხს შეუძლია, ნახოს.

en: Hotspot Login
ka: ჰოტსპოტზე შესვლა

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny
ka: უარყოფა

en: Allow
ka: დაშვება

en: Unnamed Folder
ka: უსახელო საქაღალდე

en: %s has been pinned to the dash.
ka: %s მიმაგრებულია.

en: %s has been unpinned from the dash.
ka: %s ჩამოხსნილია.

en: Undo
ka: ბრძანების გაუქმება

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
ka: ფანჯრების გახსნა

en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

en: App Details
ka: აპის დეტალები

en: Quit
ka: გასვლა

en: Unpin
ka: ჩამოხსნა

en: Pin to Dash
ka: მიმაგრება

en: Launch Using Integrated Graphics Card
ka: ჩაშენებული ვიდეობარათით გაშვება

en: Launch Using Discrete Graphics Card
ka: დისკრეტული ვიდეობარათით გაშვება

en: Select Audio Device
ka: აირჩიეთ აუდიომოწყობილობა

en: Sound Settings
ka: ხმის მორგება

en: Headphones
ka: ყურსაცვამები

en: Headset
ka: ყურსაცვამები & მიკროფონი

en: Microphone
ka: მიკროფონი

en: Change Background…
ka: ფონის შეცვლა…

en: Display Settings
ka: ეკრანის მორგება

en: Settings
ka: მორგება

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
ka: კვ

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
ka: ორ

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
ka: სა

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
ka: ოთხ

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
ka: ხუ

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
ka: პარ

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
ka: შა

en: Previous month
ka: წინა თვე

en: Next month
ka: შემდეგი თვე

en: Week %V
ka: %V კვირა

en: No Notifications
ka: შეტყობინებების გარეშე

en: Clear
ka: გასუფთავება

[ctx: action]
en: Clear all notifications
ka: ყველა გაფრთხილების გასუფთავება

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” Is Not Responding
ka: "%s" არ პასუხობს

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely
ka: შეგიძლიათ აირჩიოთ გასაგრძელებლად ცოტა ხანს დაელოდოთ, ან ძალით დახუროთ ის

en: Force Quit
ka: ძალით გასვლა

en: Wait
ka: მოცდა

en: External drive connected
ka: გარე საცავი მიერთებულია

en: External drive disconnected
ka: გარე საცავი გათიშულია

en: Unable to unlock volume
ka: საცავის განბლოკვის შეცდომა

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
ka: Udisks-ის დაყენებულ ვერსიას PIM პარამეტრების მხარდაჭერა არ გააჩნია

note: Translators: %s is the name of a partition on a external drive
en: “%s” connected
ka: "%s" დაკავშირებულია

en: Disk can now be used
ka: ახლა დისკის გამოყენება შესაძლებელია

en: Open with %s
ka: %s-ით გახსნა

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router
ka: დაკავშირება ასევე შეგიძლიათ რაუტერზე "WPS" ღილაკზე დაწოლით

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: Key
ka: გასაღები

en: Private key password
ka: პირადი გასაღების პაროლი

en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

en: Service
ka: სერვისი

en: Authentication required
ka: საჭროა ავთენტიკაცია

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”
ka: უსადენო ქსელთან (%s) წვდომისთვის საჭიროა პაროლები ან დაშიფვრის გასაღებები

en: Wired 802.1X authentication
ka: 802.1X ავთენტიკაცია მავთულზე

en: Network name
ka: ქსელის სახელი

en: DSL authentication
ka: DSL ავთენტიკაცია

en: PIN code required
ka: საჭიროა PIN კოდი

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ka: მობილური კავშირის მოწყობილობას სჭირდება PIN კოდი

en: PIN
ka: PIN კოდი

en: A password is required to connect to “%s”
ka: "%s"-თან დასაკავშირებლად საჭიროა პაროლი

en: VPN password
ka: VPN-ის პაროლი

en: Authentication Required
ka: საჭროა ავთენტიკაცია

en: Administrator
ka: ადმინისტრატორი

en: Authenticate
ka: ავთენტიფიკაცია

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
ka: უკაცრავად, არ იმუშავა. კიდევ სცადეთ.

en: Windows
ka: ფანჯრები

en: Show Apps
ka: აპების ჩვენება

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the bottom of the overview
en: Dash
ka: პანელი

en: Today
ka: დღეს

en: Tomorrow
ka: ხვალ

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
ka: მთელი დღე

en: No Events
ka: ღონისძიებების გარეშე

en: Add World Clocks…
ka: მსოფლიო საათების დამატება…

en: World Clocks
ka: მსოფლიო საათები

en: Loading…
ka: იტვირთება…

en: Go Online for Weather Information
ka: ამინდის ინფორმაციისთვის საჭიროა ინტერნეტი

en: Weather Information Unavailable
ka: ამინდის ინფორმაცია ხელმიუწვდომელია

en: Weather
ka: ამინდი

en: Select Weather Location…
ka: აირჩიეთ ამინდის მდებარეობა…

[ctx: title]
en: Log Out %s
ka: %s-დან გასვლა

[ctx: title]
en: Log Out
ka: გასვლა

en: %s will be logged out automatically in %d second | %s will be logged out automatically in %d seconds
ka[0]: %s გავა ავტომატურად, %d წამში
ka[1]: %s გავა ავტომატურად, %d წამში

en: You will be logged out automatically in %d second | You will be logged out automatically in %d seconds
ka[0]: ავტომატური გასვლა %d წამში
ka[1]: ავტომატური გასვლა %d წამში

[ctx: button]
en: Log Out
ka: გასვლა

[ctx: title]
en: Power Off
ka: გამორთვა

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
ka: განახლებების დაყენება და გამორთვა

en: The system will power off automatically in %d second | The system will power off automatically in %d seconds
ka[0]: სისტემა გამოირთვება ავტომატურად %d წამში
ka[1]: სისტემა გამოირთვება ავტომატურად %d წამში

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
ka: დარჩენილი განახლებების დაყენება

[ctx: button]
en: Power Off
ka: გამორთვა

[ctx: title]
en: Restart
ka: გადატვრთვა

[ctx: title]
en: Install Updates & Restart
ka: განახლებების დაყენება და გადატვირთვა

en: The system will restart automatically in %d second | The system will restart automatically in %d seconds
ka[0]: სისტემა გადაიტვირთება ავტომატურად %d წამში
ka[1]: სისტემა გადაიტვირთება ავტომატურად %d წამში

[ctx: button]
en: Restart
ka: გადატვრთვა

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
ka: სისტემა გადაიტვირთება და განახლდება

en: The system will automatically restart and install updates in %d second | The system will automatically restart and install updates in %d seconds
ka[0]: სისტემა გადაიტვირთება და განახლდება %d წამში
ka[1]: სისტემა გადაიტვირთება და განახლდება %d წამში

[ctx: button]
en: Restart & Install
ka: გადატვირთვა & დაყენება

[ctx: button]
en: Install & Power Off
ka: დაყენება & გამორთვა

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
ka: გამორთვა განახლებების დაყენების შემდეგ

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
ka: გადატვირთვა და განახლება

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
ka: %s %s დაყენებული იქნება გადატვირთვის შემდეგ. განახლებების დაყენებას საკმაოდ დიდი დრო შეიძლება დასჭირდეს. დარწმუნდით, რომ გაქვთ მონაცემების მარქაფი და კომპიუტერი შეერთებულია ელ-წყაროში.

en: Low battery power: please plug in before installing updates
ka: ელემენტი თითქმის დამჯდარია. განახლებების დაყენებამდე გთხოვთ შეართოთ კვების კაბელი

en: Some applications are busy or have unsaved work
ka: ზოგიერთი აპლიკაცია დაკავებულია ან აქვს შეუნახავი ცვლილებები

en: Other users are logged in
ka: სხვა მომხმარებლებიც არიან შემოსული

[ctx: button]
en: Boot Options
ka: ჩატვირთვის მორგება

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
ka: %s (დაშორებული)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
ka: %s (კონსოლიდან)

en: Install
ka: დაყენება

en: Install Extension
ka: გაფართოების დაყენება

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
ka: გადმოვწერო და დავაყენო %s extensions.gnome.org-დან?

en: Extension Updates Available
ka: ხელმისაწვდომია გაფართოების განახლება

en: Extension updates are ready to be installed
ka: გაფართოების განახლება მზადაა დასაყენებლად

en: Allow inhibiting shortcuts
ka: მალსახმობების გათიშვის ნების დართვა

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: The app %s wants to inhibit shortcuts
ka: აპლიკაცია %s-ს მალსახმობების გათიშვას ითხოვს

en: An app wants to inhibit shortcuts
ka: აპლიკაციას მალსახმობების გათიშვა უნდა

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s
ka: მალსახმობების აღდგენა შეგიძლიათ %s-ზე დაწოლით

en: Slow Keys Turned On
ka: ნელი ღილაკები ჩართულია

en: Slow Keys Turned Off
ka: ნელი ღილაკები გამორთულია

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ka: თქვენ Shift ღილაკს 8 წამით დააჭირეთ. ეს ნელი კლავიატურის თვისების მალსახმობია, რომელიც განსაზღვრავს, როგორ მუშაობს თქვენი კლავიატურა.

en: Sticky Keys Turned On
ka: წებოვანი ღილაკები ჩართულია

en: Sticky Keys Turned Off
ka: წებოვანი ღილაკები გამორთულია

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ka: თქვენ Shift ღილაკს 5 წამით დააჭირეთ. ეს წებოვანი კლავიატურის თვისების მალსახმობია, რომელიც განსაზღვრავს, როგორ მუშაობს თქვენი კლავიატურა.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ka: თქვენ დააჭირეთ ერთდროულად ორ ღილაკს ან ზედიზედ 5-ჯერ დააჭირეთ Shift ღილაკს, ეს გამორთავს წებოვანი კლავიატურის თვისებას, რომელიც განსაზღვრავს, როგორ მუშაობს თქვენი კლავიატურა.

en: Leave On
ka: ჩართული დატოვება

en: Turn On
ka: ჩართვა

en: Turn Off
ka: გამორთვა

en: Leave Off
ka: გამორთული დატოვება

en: Keyboard Settings
ka: კლავიატურის მორგება

en: No extensions installed
ka: გაფართოებები დაყენებული არაა

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors
ka: "%s"-მა შეცდომა არ დააბრუნა

en: Hide Errors
ka: შეცდომების დამალვა

en: Show Errors
ka: შეცდომების ჩვენება

en: Active
ka: აქტიური

en: Inactive
ka: არააქტიური

en: Error
ka: შეცდომა

en: Out of date
ka: ვადაგასული

en: Downloading
ka: გადმოწერა

en: Deactivating
ka: დეაქტივაცია

en: Activating
ka: აქტივაცია

en: View Source
ka: წყაროს ნახვა

en: Web Page
ka: ვებ გვერდი

en: System was put in unsafe mode
ka: სისტემა უსაფრთხო რეჟიმზე გადაერთო

en: Apps now have unrestricted access
ka: ახლა აპების წვდომა განუსაზღვრელია

en: Logged in as a privileged user
ka: შეხვედით, როგორც პრივილეგირებული მომხმარებელი

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
ka: სესიის პრივილეგირებული მომხმარებლით გაშვება უსაფრთხოების მიზნით თავიდან უნდა აირიდოთ. თუ ეს შესაძლებელია, ჩვეულებრივი მომხმარებლით შედით.

en: Screen Lock disabled
ka: ეკრანის ჩაკეტვა გათიშულია

en: Screen Locking requires the GNOME display manager
ka: ეკრანის ჩაკეტვას GNOME-ის ეკრანის მმართველი სჭირდება

note: Translators: this is the string displayed in the header when a message source doesn't have a name
en: Unknown App
ka: უცნობი აპი

en: Notification sound
ka: შეტყობინების ხმა

en: Unknown artist
ka: უცნობი შემსრულებელი

en: Unknown title
ka: უცნობი სათაური

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search
ka: მოსაძებნად აკრიფეთ

en: Apps
ka: აპები

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: New shortcut…
ka: ახალი მალსახმობი…

en: App defined
ka: აპის განსაზღვრული

en: Show on-screen help
ka: ეკრანზე ნაჩვენები დახმარება

en: Switch monitor
ka: ეკრანის შეცვლა

en: Assign keystroke
ka: ღილაკების თანამიმდევრობის მინიჭება

en: Done
ka: დასრულდა

en: Edit…
ka: ჩასწორება…

en: None
ka: არაფერი

en: Press a button to configure
ka: მოსარგებად დააწექით ღილაკს

en: Press Esc to exit
ka: დასახურად დააწექით ESC-ს

en: Press any key to exit
ka: გასასვლელად დააჭირეთ ნებისმიერ ღილაკს

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
ka: ქმედებები

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
ka: სისტემა

en: Top Bar
ka: ზედა ზოლი

en: Open menu
ka: მენიუს გახსნა

en: Run a Command
ka: ბრძანების გაშვება

en: Press ESC to close
ka: დასახურად დააწექით ESC-ს

en: GNOME needs to lock the screen
ka: GNOME -ს სჭირდება თქვენი ეკრანის ჩაკეტვა

note: Translators: notification source name for screenshots and recordings.
en: Screen Capture
ka: ეკრანის გადაღება

en: Selection
ka: მონიშნული

en: Area Selection
ka: მონიშნული მონაკვეთი

en: Screen
ka: ეკრანი

en: Screen Selection
ka: ეკრანის არჩევანი

en: Window
ka: ფანჯარა

en: Window Selection
ka: ფანჯრის არჩევანი

en: Take Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

en: Record Screen
ka: ეკრანის ჩაწერა

note: Translators: since this string refers to an action, it needs to be phrased as a verb.
en: Capture
ka: ჩაჭერა

en: Show Pointer
ka: კურსორის ჩვენება

note: Translators: this is the folder where recorded screencasts are stored.
en: Screencasts
ka: ეკრანის ვიდეოჩანაწერი

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast From 07-17-2013 10:00:46 PM"
en: Screencast From %d %t
ka: ეკრანის ვიდეოჩანაწერი %d %t-დან

note: Translators: notification title.
en: Screencast recorded
ka: ეკრანის ვიდეოჩანაწერი დასრულებულია

note: Translators: notification title.
en: Screencast failed to start
ka: ეკრანის ტრანსლაციის დაწყება ჩავარდა

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended: Out of disk space
ka: Screencast დასრულდა: დისკზე ადგილი აღარაა

note: We can encourage user to try again on service crashes since the recorder will auto-blocklist the pipeline that crashed. Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly, please try again
ka: Screencast მოულოდნელად დასრულდა. თავიდან სცადეთ

note: Translators: notification title.
en: Screencast ended unexpectedly
ka: Screencast მოულოდნელად დასრულდა

note: Translators: notification body when a screencast was recorded.
en: Click here to view the video
ka: ვიდეოს სანახავად დააწკაპუნეთ აქ

note: Translators: button on the screencast notification. Translators: button on the screenshot notification.
en: Show in Files
ka: ფაილებში ჩვენება

note: Translators: this is the name of the file that the screenshot is saved to. The placeholder is a timestamp, e.g. "2017-05-21 12-24-03".
en: Screenshot From %s
ka: ეკრანის ანაბეჭდი %s-დან

note: Translators: notification title.
en: Screenshot captured
ka: ეკრანის ანაბეჭდი დათრეულია

note: Translators: notification body when a screenshot was captured.
en: You can paste the image from the clipboard
ka: შეგიძლიათ გამოსახულება მიმოცვლის ბუფერიდან ჩასვათ

en: Screenshot taken
ka: ეკრანის ანაბეჭდი აღებულია

en: Searching
ka: ძებნა

en: No results
ka: შედეგების გარეშე

en: %d more | %d more
ka[0]: კიდევ %d
ka[1]: კიდევ %d

en: Search
ka: ძებნა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Show Text
ka: ტექსტის ჩვენება

en: Hide Text
ka: ტექსტის დამალვა

en: Caps lock is on
ka: CapsLock ჩართულია

en: Hidden Volume
ka: დამალული საცავი

en: Windows System Volume
ka: Windows-ის სისტემური საცავი

en: Uses Keyfiles
ka: მოხმარებლის გასაღების ფაილები

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead
ka: საცავების, რომლებიც იყენებენ გასაღებებს, განსაბლოკად გამოიყენეთ <i>%s</i>

en: You need an external utility like <i>Disks</i> to unlock a volume that uses keyfiles
ka: ტომის, რომელიც გასაღების ფაილებს იყენებს, განბლოკვისთვის გარე პროგრამა, მაგალითად <i>დისკები</i> გჭირდებათ

en: PIM Number
ka: PIM-ის ნომერი

en: Remember Password
ka: პაროლის დამასოვრება

en: Unlock
ka: განბლოკვა

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
ka: გახსენი %s

en: The PIM must be a number or empty
ka: PIM უნდა იყოს ან რიცხვი, ან არაფერი

en: High Contrast
ka: მაღალი კონტრასტი

en: Zoom
ka: გადიდება

en: Screen Reader
ka: ეკრანის მკითხველი

en: Screen Keyboard
ka: კლავიატურა ეკრანზე

en: Visual Alerts
ka: ვიზუალური გართხილებები

en: Sticky Keys
ka: წებოვანი ღილაკები

en: Slow Keys
ka: ნელი ღილაკები

en: Bounce Keys
ka: მხტუნავი ღილაკები

en: Mouse Keys
ka: თაგუნას ღილაკები

en: Accessibility Settings
ka: წვდომადობის მორგება

en: Large Text
ka: დიდი ტექსტი

en: Auto Rotate
ka: ავტომატური მობრუნება

[ctx: title]
en: Background Apps
ka: ფონური აპები

en: Apps known to be running without a window
ka: ცნობილი ფანჯრის გარეშე არსებული აპები

en: App Settings
ka: აპის მორგება

en: No Background Apps
ka: ფონური აპების გარეშე

en: %d Background App | %d Background Apps
ka[0]: %d ფონური აპი
ka[1]: %d ფონური აპი

en: Keyboard Brightness
ka: კლავიატურის სიკაშკაშე

en: Off
ka: გამორთვა

en: Low
ka: დაბალი

en: High
ka: მაღალი

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Open keyboard brightness menu
ka: კლავიატურის სიკაშკაშის მენიუს გახსნა

en: Disconnect
ka: გათიშვა

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Disconnect %s
ka: გათიშვა %s

note: Translators: %s is a device name like "MyPhone"
en: Connect to %s
ka: %s-სთან დაკავშირება

en: Bluetooth
ka: ბლუთუზი

en: Open Bluetooth menu
ka: ბლუთუზის მენიუს გახსნა

en: Bluetooth Settings
ka: Bluetooth-ის მორგება

en: No available or connected devices
ka: ხელმისაწვდომი ან მიერთებული მოწყობილობების გარეშე

en: Turn on Bluetooth to connect to devices
ka: მოწყობილობებთან მისაერთებლად ჩართეთ ბლუთუზი

note: Translators: This is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
ka[0]: %d მიერთებულია
ka[1]: %d მიერთებულია

en: Open brightness menu
ka: სიკაშკაშის მენიუს გახსნა

en: Dark Style
ka: მუქი სტილი

en: Do Not Disturb
ka: არ შემაწუხო

en: Single Click
ka: ერთი წკაპი

en: Double Click
ka: ორმაგი წკაპი

en: Drag
ka: გადათრევა

en: Secondary Click
ka: დამატებით წკაპი

en: Dwell Click
ka: დიდხნიანია წკაპი

en: Show Keyboard Layout
ka: კლავიატურის განლაგების ჩვენება

en: Allow location access
ka: მდებარეობის პოვნის წვდომა

note: Translators: %s is an application name
en: The app %s wants to access your location
ka: აპლიკაციას %s უნდა თქვენი მდებარეობის გაგება

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings
ka: მდებარეობაზე წვდომა შეიძლება შეიცვალოს ნებისმიერ დროს კონფიდენციალობის პარამეტრებიდან

en: Deny Access
ka: წვდომის მინიჭება

en: Grant Access
ka: უარი წვდომაზე

en: <unknown>
ka: <უცნობი>

en: Secure
ka: დაცული

en: Not secure
ka: დაცული არაა

en: Signal strength %s%%
ka: სიგნალის სიძლიერე %s%%

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot
ka: %s Hotspot-ი

en: %d connected | %d connected
ka[0]: %d მიერთებულია
ka[1]: %d მიერთებულია

en: Open VPN menu
ka: VPN-ის მენიუს გახსნა

en: VPN Settings
ka: VPN-ის მორგება

en: Open Wi–Fi menu
ka: Wi-Fi-ის მენიუს გახსნა

en: All Networks
ka: ყველა ქსელი

en: Wired Connections
ka: მავთულიანი კავშირები

en: Open wired connections menu
ka: მავთულიანი კავშირების მენიუს გახსნა

en: Wired Settings
ka: მავთულით მიერთების მორგება

en: Bluetooth Tethers
ka: ბლუთუზით მიბმა

en: Open Bluetooth tethers menu
ka: ბლუთუზით მიბმის მენიუს გახსნა

note: Translators: "Tether" from "Bluetooth Tether"
en: Tether
ka: მიბმა

en: Mobile Connections
ka: მობილური კავშირები

en: Open mobile connections menu
ka: მობილური კავშირების მენიუს გახსნა

en: Mobile Broadband Settings
ka: მობილური კავშირის მორგება

note: Translators: "Mobile" from "Mobile Broadband"
en: Mobile
ka: მობილური

en: Sign in to Network
ka: შესვლა ქსელში

en: Connection failed
ka: დაკავშირება ვერ მოხერხდა

en: Activation of network connection failed
ka: ქსელის კავშირის აქტივაციის შეცდომა

en: Night Light
ka: ღამის სინათლე

[ctx: Power profile]
en: Performance
ka: წარმადობა

[ctx: Power profile]
en: Balanced
ka: ბალანსირებული

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
ka: ელემენტის შენახვის რეჟიმი

[ctx: Power profile]
en: Custom
ka: ხელით

[ctx: Quick settings button title]
en: Power Mode
ka: კვების რეჟიმი

en: Open power profiles menu
ka: კვების პროფილების მენიუს გახსნა

[ctx: Quick settings menu header]
en: Power Mode
ka: კვების რეჟიმი

en: Power Settings
ka: კვების პარამეტრები

en: Stop Screencast
ka: ეკრანის ვიდეოჩანაწერის დასრულება

en: Stop Screen Sharing
ka: ეკრანის გაზიარების შეწყვეტა

en: Airplane Mode
ka: თვითმფრინავის რეჟიმი

en: Power Off Menu
ka: გამორთვის მენიუ

en: Suspend
ka: ძილი

en: Restart…
ka: გადატვირთვა…

en: Power Off…
ka: გამორთვა…

en: Log Out…
ka: გასვლა…

en: Switch User…
ka: მომხმარებლის გადართვა…

[ctx: action]
en: Lock Screen
ka: ეკრანის ჩაკეტვა

en: Unknown Thunderbolt device
ka: Thunderbolt-ის უცნობი მოწყობილობა

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
ka: სანამ გასული ბრძანდებოდით, აღმოჩენილია ახალი მოწყობილობები. გამოსაყენებლად ჯერ გამოაერთეთ ისინი, შემდეგ კი თავიდან მიაერთეთ.

en: Unauthorized Thunderbolt device
ka: უცნობი Thunderbolt მოწყობილობა

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator
ka: აღმოჩენილია ახალი მოწყობილობა და ადმინისტრატორის მიერ ავტორიზებული უნდა იყოს

en: Thunderbolt authorization error
ka: Thunderbolt მოწყობილობის ავტორიზაციის შეცდომა

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
ka: Thunderbolt მოწყობილობასთან ავტორიზაციის შეცდომა: %s

en: Volume changed
ka: საცავი შეიცვალა

en: Unmute
ka: დადუმების გამორთვა

en: Mute
ka: დადუმება

en: Volume
ka: ტომი

en: Sound Output
ka: ხმის გამოტანა

en: Open sound output menu
ka: ხმის გამოტანის მენიუს გახსნა

en: Sound Input
ka: ხმის შეყვანა

en: Open sound input menu
ka: ხმის შეყვანის მენიუს გახსნა

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
ka: სარკე

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
ka: ეკრანების შეერთება

note: Translators: this is for using only external displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
ka: მხოლოდ გარე

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
ka: მხოლოდ ჩაშენებული

en: Swipe up to unlock
ka: გადაუსვით ბლოკის მოსახსნელად

en: Click or press a key to unlock
ka: ბლოკის მოსახსნელად დააწექით ნებისმიერ ღილაკს

en: Unlock Window
ka: ფანჯრის განბლოკვა

en: Log in as another user
ka: სხვა მომხმარებლით შესვლა

en: Welcome to %s
ka: მოგესალმებათ %s

en: If you want to learn your way around, check out the tour
ka: თუ გნებავთ, ისწავლოთ, დაიწყეთ ჩვენი ტურით

en: Take Tour
ka: ტურის აღება

en: “%s” is ready
ka: "%s" მზადაა

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
ka: დაიტოვებთ ამ პარამეტრებს?

en: Revert Settings
ka: პარამეტრების დაბრუნება

en: Keep Changes
ka: ცვლილებების დატოვება

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
ka[0]: კონფიგურაცია დაბრუნდება %d წამში
ka[1]: კონფიგურაცია დაბრუნდება %d წამში

[ctx: window-menu]
note: Translators: entry in the window right click menu.
en: Take Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება

en: Hide
ka: დამალვა

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Maximize
ka: გადიდება

en: Move
ka: გადაადგილება

en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: Always on Top
ka: ყოველთვის ყველაზე ზემოთ

en: Always on Visible Workspace
ka: ყოველთვის ხილულ სამუშაო სივრცეში

en: Move to Workspace Left
ka: მარცხენა სამუშაო სივრცეში გადატანა

en: Move to Workspace Right
ka: მარჯვენა სამუშაო სივრცეში გადატანა

en: Move to Workspace Up
ka: ზედა სამუშაო სივრცეში გადატანა

en: Move to Workspace Down
ka: ქვედა სამუშაო სივრცეში გადატანა

en: Move to Monitor Up
ka: ეკრანის მაღლა ატანა

en: Move to Monitor Down
ka: ეკრანის დაბლა ჩამოტანა

en: Move to Monitor Left
ka: ეკრანის მარცხნივ გატანა

en: Move to Monitor Right
ka: ეკრანის მარჯვნივ გატანა

en: Close
ka: დახურვა

en: Print version
ka: მიმდინარე ვერსიის დაბეჭდვა

en: Mode used by GDM for login screen
ka: რეჟიმი, რომელსაც GDM შემოსვლის ეკრანისთვის იყენებს

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
ka: შესვლის ეკრანის რეჟიმის მითითება. მაგ: "gdm"

en: List possible modes
ka: შესაძლო რეჟიმების სია

en: Force animations to be enabled
ka: ანიმაციების ნაძალადევი ჩართვა

[ctx: program]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Failed to launch “%s”
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: Passwords do not match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Password cannot be blank
ka: პაროლები ცარიელი ვერ იქნება

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ka: ავთენტიკაციის ფანჯარა დახურულია მომხმარებლის მიერ

en: Icon '%s' not present in theme %s
ka: ხატულა '%s' თემაში '%s' არ არსებობს

en: Failed to load icon
ka: ხატულის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Manage your GNOME Extensions
ka: GNOME-ის თქვენი გაფართოებების მართვა

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ka: პროექტი "GNOME"

en: GNOME Extensions handles updating extensions, configuring extension preferences and removing or disabling unwanted extensions.
ka: GNOME-ის გაფართოებები დაკავებულია გაფართოებების განახლებით, მათი პარამეტრების მორგებით და არასასურველი გაფართოებების წაშლით ან გამორთვით.

en: Main Window
ka: მთავარი ფანჯარა

en: Available Updates
ka: ხელმისაწვდომი განახლებები

en: Search View
ka: ძებნის ხედი

en: Configure GNOME Shell Extensions
ka: GNOME-ის გარსის გაფართოებების მორგება

en: The installed version of this extension (%s) is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
ka: ამ გაფართოების (%s) დაყენებული ვერსია არასათავსებადია GNOME-ის მიმდინარე ვერსიასთან (%s). გაფართოება გათიშულია.

en: The installed version of this extension is incompatible with the current version of GNOME (%s). The extension has been disabled.
ka: ამ გაფართოების დაყენებული ვერსია არასათავსებადია GNOME-ის მიმდინარე ვერსიასთან (%s). გაფართოება გათიშულია.

en: An error has occurred in this extension. This could cause issues elsewhere in the system. It is recommended to turn the extension off until the error is resolved.
ka: ამ გაფართოებაში აღმოჩენილია შეცდომა. ამას სისტემაში სხვა ადგილასაც შეუძლია შეცდომების გამოწვევა. რეკომენდებულია, გამორთოთ ეს გაფართოება, სანამ შეცდომას აღმოფხვრით.

note: translators: Details for an extension error
en: Error details:
ka: შეცდომის დეტალები:

en: Version %s
ka: ვერისა %s

en: Remove “%s”?
ka: წავშალო %s?

en: If you remove the extension, you need to return to download it if you want to enable it again
ka: თუ ამ გაფართოებას წაშლით, მის თავიდან ჩასართავად გადმოწერებზე დაბრუნება მოგიწევთ

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Remove
ka: _წაშლა

en: %d extension will be updated on next login. | %d extensions will be updated on next login.
ka[0]: %d გაფართოება განახლდება შემდეგი შემოსვლისას.
ka[1]: %d გაფართოება განახლდება შემდეგი შემოსვლისას.

en: Updates Details
ka: განახლების დეტალები

en: A new version of this extension is ready and will be loaded on next login.
ka: ამ გაფართოების ახალი ვერსია მზადაა და შემდეგი შემოსვლისას ჩაიტვირთება.

en: Extension Details
ka: გაფართოების დეტალები

en: _Website
ka: _ვებსაიტი

en: _Settings
ka: _მორგება

en: _Remove…
ka: _წაშლა…

en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: About Extensions
ka: გაფართოებების შესახებ

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Search extensions
ka: გაფართოებების ძიება

en: _Log Out…
ka: გასვ_ლა…

en: _Extensions
ka: _გაფართოებები

en: More Information
ka: მეტი ინფორმაცია

en: Extensions can cause performance and stability issues. It is recommended to disable all extensions if you experience problems with your system.
ka: გაფართოებებს წარმადობისა და სტაბილურობის პრობლემები შეუძლიათ, გამოიწვიონ. რეკომენდებულია, გამორთოთ გაფართოებები, თუ სისტემასთან პრობლემები დაგეწყებათ.

en: User Extensions
ka: მომხმარებლის გაფართოებები

en: System Extensions
ka: სისტემური გაფართოებები

en: Search Results
ka: ძებნის შედეგები

en: No Results Found
ka: შედეგების გარეშე

en: Try a different search
ka: სცადეთ, სხვანაირად მოძებნოთ

en: No Installed Extensions
ka: არცერთი გაფართოება დაყენებული არაა

en: To find and add extensions, visit <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
ka: გაფართოებების საპოვნელად და დასამატებლად ეწვიეთ ვებგვერდს <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Something’s gone wrong
ka: რაღაც გაფუჭდა

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
ka: სამწუხაროდ დაყენებული გაფართოებების სიის მიღება შეუძლებელია. დარწმუნდით, რომ შეხვედით GNOME-ში და თავიდან სცადეთ.

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
ka: მენიუს გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Search
ka: ძებნის გადართვა

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ka: მალსახმობების ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ka: გასვლა

note: Translators: a file path to an extension directory
en: The new extension was successfully created in %s.
ka: %s-ში ახალი გაფართოება წარმატებით შეიქმნა.

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
ka: სახელები ძალიან მოკლე უნდა იყოს (აღწერა).
    მაგალითები: %s

en: Name
ka: სახელი

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
ka: აღწერა ერთწინადადებიანი აღწერაა, რას აკეთებს ეს გაფართოება.
    მაგალითად: %s

en: Description
ka: აღწერა

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
ka: UUID გლობალურად-უნიკალური იდენტიფიკატორია თქვენი გაფართოებისთვის.
    უნდა იყოს ელფოსტის მისამართის ფორმატში (clicktofocus@janedoe.example.com)

en: Choose one of the available templates:
ka: აირჩიეთ ერთერთი ხელმისაწვდომის შაბლონი:

en: Template
ka: ნიმუში

en: The unique identifier of the new extension
ka: ახალ გაფართოებების UID

en: NAME
ka: სახელი

en: The user-visible name of the new extension
ka: ახალი გაფართოების სასიამოვნოდ დასანახი სახელი

en: DESCRIPTION
ka: აღწერა

en: A short description of what the extension does
ka: ამ გაფართოების მოკლე აღწერა

en: DOMAIN
ka: დომენი

en: The gettext domain used by the extension
ka: გაფართოების მერ გამოყენებული gettext-ის დომენი

en: SCHEMA
ka: სქემა

en: The GSettings schema used by the extension
ka: გაფართოების მიერ გამოყენებული GSettngs-ის სქემა

en: TEMPLATE
ka: ნიმუში

en: The template to use for the new extension
ka: ახალ გაფართოებებთან გამოსაყენებელი შაბლონი

en: Include prefs.js template
ka: ჩაისმება prefs.js შაბლონი

en: Enter extension information interactively
ka: გაფართოების ინფორმაციის ინტერაქტიურად შეყვანა

en: Create a new extension
ka: ახალი გაფართოების შექმნა

en: Unknown arguments
ka: უცნობი არგუმენტები

en: UUID, name and description are required
ka: საჭიროა UUID, სახელი და აღწერა

en: Extension “%s” does not exist
ka: გაფართოება %s არ არსებობს

en: Disable an extension
ka: გაფართოების გამორთვა

en: No UUID given
ka: შეიყვანეთ UUID

en: More than one UUID given
ka: შეყვანილია ერთზე მეტი UUID

en: Enable an extension
ka: გაფართოების ჩართვა

en: Failed to connect to GNOME Shell
ka: GNOME -ის გარსთან დაკავშირების შეცდომა

en: Extension “%s” doesn't exist
ka: გაფართოება %s არ არსებობს

en: Show extensions info
ka: გაფართოების შესახებ ინფორმაციის ჩვენება

en: Overwrite an existing extension
ka: არსებულ გაფართოების გადაწერა

en: Print extension UUID on success
ka: გაფართოების UUID-ის გამოტანა წარმატებისას

en: EXTENSION_BUNDLE
ka: გაფართოების პაკეტი

en: Install an extension bundle
ka: გაფართოების პაკეტის დაყენება

en: No extension bundle specified
ka: გაფართოების პაკეტი მითითებული არაა

en: More than one extension bundle specified
ka: მითითებულია ერთზე მეტი გაფართოების პაკეტი

en: Show user-installed extensions
ka: მომხმარებლის მიერ დაყენებული გაფართოებების ჩვენება

en: Show system-installed extensions
ka: სისტემის მიერ დაყენებული გაფართოებების ჩვენება

en: Show enabled extensions
ka: ჩართული გაფართოებების ჩვენება

en: Show disabled extensions
ka: გამორთული გაფართოებების ჩვენება

en: Show extensions in active state
ka: აქტიურ მდგომარეობაში მყოფი გაფართოებების ჩვენება

en: Show extensions in inactive state
ka: არააქტიურ მდგომარეობაში მყოფი გაფართოებების ჩვენება

en: Show extensions with preferences
ka: მორგებადი გაფართოებების ჩვენება

en: Show extensions with updates
ka: განახლებადი გაფართოებების ჩვენება

en: Print extension details
ka: გაფართოების შესახებ ინფორმაციის დაბეჭდვა

en: List installed extensions
ka: დაყენებული გაფართოებების სია

en: FILE
ka: ფაილი

en: Additional source to include in the bundle
ka: დამატებით წყაროები ნაკრებში ჩასართავად

en: A GSettings schema that should be included
ka: GSettings-ის თემა, რომელსაც უნდა შეიცავდეს

en: DIRECTORY
ka: საქაღალდე

en: The directory where translations are found
ka: საქაღალდე, სადაც თარგმანები მოიპოვება

en: The gettext domain to use for translations
ka: Gettext-ის დომენი თარგმანებითვის

en: Overwrite an existing pack
ka: არსებული პაკეტის თავზე გადაწერა

en: The directory where the pack should be created
ka: საქაღალდე, სადაც პაკეტი შეიქმნება

en: SOURCE_DIRECTORY
ka: საწყისი_საქაღალდე

en: Create an extension bundle
ka: გაფართოების პაკეტის შექმნა

en: More than one source directory specified
ka: მითითებულია ერთზე მეტი საწყისი საქაღალდე

en: Extension “%s” doesn't have preferences
ka: გაფართოებას "%s" პარამეტრები არ გააჩნია

en: Failed to open prefs for extension “%s”: %s
ka: პარამეტრების გახსნის შეცდომა გაფართოებისთვი "%s": %s

en: Opens extension preferences
ka: გაფართოების მორგების ფანჯარა

en: Reset an extension
ka: გაფართოების საწყის მდგომარეობაში დაბრუნება

en: Cannot uninstall system extensions
ka: სისტემური გაფართოებების წაშლა შეუძლებელია

en: Failed to uninstall “%s”
ka: "%s"-ის წაშლის შეცდომა

en: Uninstall an extension
ka: გაფართოების წაშლა

en: Login to extensions.gnome.org
ka: შესვლა extensions.gnome.org-ზე

en: Warning! Password will be echoed
ka: გაფრთხილება! პაროლი გამოჩნდება

en: USERNAME
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Username to log into https://extensions.gnome.org
ka: მომხმარებლის სახელი https://extensions.gnome.org-ზე შესასვლელად

en: PASSWORD
ka: პაროლი

en: Password to log into https://extensions.gnome.org
ka: პაროლი https://extensions.gnome.org-ზე შესასვლელად

en: Read https://extensions.gnome.org password from file, use "-" for stdin
ka: https://extensions.gnome.org-ის პაროლის ფაილიდან წაკითხვა. stdin-დან წასაკითხად გამოიყენეთ "-"

en: Accept the terms of service at https://extensions.gnome.org/upload/
ka: დაეთანხმეთ მომსახურების პირობებს მისამართზე https://extensions.gnome.org/upload/

en: FILE…
ka: ფაილი…

en: Upload new extension versions
ka: ატვირთეთ ახალი გაფართოების ვერსიები

en: Only one of --password and --password-file can be used
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ, მხოლოდ, ერთ-ერთი, --password, ან --password-file

en: You must accept the terms of service to upload extensions
ka: გაფართოებების ასატვირთად გამოყენების პირობებს უნდა დაეთანხმოთ

en: No files given
ka: ფაილები მითითებული არაა

en: Do not print error messages
ka: არ დაბეჭდო შეცდომები

en: Path
ka: მისამართი

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: Version
ka: ვერსია

en: Enabled
ka: ჩაირთო

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: State
ka: მდგომარეობა

en: “version” takes no arguments
ka: "version"-ს არგუმენტები არ აქვს

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Print version information and exit.
ka: ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა.

en: COMMAND
ka: ბრძანება

en: [ARGS…]
ka: [არგუმენტები…]

en: Commands:
ka: ბრძანებები:

en: Print help
ka: დახმარების ჩვენება

en: Enable extension
ka: გაფართოების ჩართვა

en: Disable extension
ka: გაფართოების გამორთვა

en: Reset extension
ka: გაფართოების საწყის მდგომარეობაში დაბრუნება

en: Uninstall extension
ka: გაფართოების წაშლა

en: List extensions
ka: გაფართოებების სია

en: Show extension info
ka: გაფართოების შესახებ ინფორმაციის ჩვენება

en: Open extension preferences
ka: გაფართოების მორგება

en: Create extension
ka: გაფართოების შექმნა

en: Package extension
ka: გაფართოების პაკეტად გადაქცევა

en: Install extension bundle
ka: გაფართოების პაკეტის დაყენება

en: Use “%s” to get detailed help.
ka: დეტალური დახმარების მისაღებად გამოიყენეთ %s

en: Plain
ka: სუფთა

en: An empty extension
ka: ცარიელი გაფართოება

en: Indicator
ka: ინდიკატორი

en: Add an icon to the top bar
ka: ზედა ზოლში ხატულის დამატება

en: Quick Settings Item
ka: სწრაფი მორგების ელემენტი

en: Add an item to quick settings
ka: სწრაფი მორგების მენიუში ელემენტის ჩამატება

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ka: გამოირთო

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ka[0]: %u გამოტანა
ka[1]: %u გამოტანა

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ka[0]: %u შეტანა
ka[1]: %u შეტანა

en: System Sounds
ka: სისტემური ხმები
