snapshot main - en to ca translation catalogue (74 entries)

en: Camera
ca: Càmera

en: Take pictures and videos
ca: Fes fotos i vídeos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: picture;photos;camera;webcam;snapshot;
ca: imatge;fotos;càmera;càmera web;instantània;

en: Default window width
ca: Amplada predeterminada de la finestra

en: Default window height
ca: Alçada predeterminada de la finestra

en: Default window maximized behaviour
ca: Comportament predeterminat de la finestra maximitzada

en: Play shutter sound
ca: Reprodueix el so del disparador

en: Whether to play a shutter sound when taking pictures
ca: Si s'ha de reproduir un so del disparador en prendre imatges

en: Show composition guidelines
ca: Mostra les directrius de la composició

en: Whether to show composition guidelines when using the camera
ca: Si s'han de mostrar les directrius de composició quan s'utilitzi la càmera

en: Countdown timer
ca: Temporitzador de compte enrere

en: The duration of the countdown for taking photos, in seconds
ca: La durada del compte enrere per a fer fotos, en segons

en: Capture mode
ca: Mode de captura

en: Whether to take pictures or videos
ca: Si s'han de fer imatges o vídeos

en: Picture format
ca: Format de la imatge

en: Whether to save pictures as png or jpeg
ca: Si s'han de desar les imatges com a PNG o com a JPEG

en: Video format
ca: Format de vídeo

en: Whether to save videos as mp4 or webm
ca: Si s'han de desar els vídeos com a mp4 o com a webm

en: Last Camera Used ID
ca: Identificador de la darrera càmera usada

en: An ID representing the last used camera
ca: Un identificador que representa la darrera càmera usada

en: Take pictures and videos on your computer, tablet, or phone.
ca: Feu fotos i vídeos a l'ordinador, a la tauleta o al telèfon.

en: Camera's main interface
ca: Interfície principal de la càmera

en: Camera's gallery viewer
ca: Visualitzador de la galeria de la càmera

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: No Camera Found
ca: No s'ha trobat cap càmera

en: Connect a camera device
ca: Connecta un dispositiu de càmera

en: Picture Mode
ca: Mode imatge

en: Recording Mode
ca: Mode d'enregistrament

en: Countdown
ca: Compte enrere

note: TRANSLATORS this indicates the countdown is disabled
en: None
ca: Cap

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _About Camera
ca: _Quant a la Càmera

en: Open Gallery
ca: Obre la galeria

note: Set a fallback tooltip
en: Take Picture
ca: Fes una fotografia

en: Select Camera
ca: Selecciona la càmera

[ctx: Switch between front and back camera button]
en: Switch Camera
ca: Canvia de càmera

en: Gallery Menu
ca: Menú de la galeria

en: Previous Image
ca: Imatge anterior

en: Next Image
ca: Imatge següent

en: Open in Image Viewer
ca: Obre al visor d'imatges

en: _Shutter Sound
ca: _So del disparador

en: _Composition Guidelines
ca: G_uies de composició

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ca: Mostra les dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Main Menu
ca: Menú principal

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
ca: Obre les preferències

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Camera
ca: Càmera

[ctx: shortcut window]
en: Picture Mode
ca: Mode imatge

[ctx: shortcut window]
en: Recording Mode
ca: Mode d'enregistrament

[ctx: shortcut window]
en: Take Picture or Start Recording
ca: Fes una fotografia o comença l'enregistrament

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Composition Guidelines
ca: Mostra o oculta les línies guia de la composició

[ctx: shortcut window]
en: Gallery
ca: Galeria

[ctx: shortcut window]
en: Open/Close Gallery
ca: Obre o tanca la galeria

[ctx: shortcut window]
en: Next
ca: Següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous
ca: Anterior

en: Gallery
ca: Galeria

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Photo from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Photo from {date}
ca: Foto des de {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Photo 12345" and it will be used as a file name.
en: Photo {number}
ca: Foto {number}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Recording from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Recording from {date}
ca: S'està enregistrant des de {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Recording 12345" and it will be used as a file name.
en: Recording {number}
ca: S'està enregistrant {number}

en: _Copy Picture
ca: C_opia la imatge

en: _Copy Video
ca: _Copia el vídeo

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Could not play camera stream
ca: No s'ha pogut reproduir el flux de la càmera

en: Open in Video Player
ca: Obre al reproductor de vídeo

en: Copied to clipboard
ca: Copiat al porta-retalls

en: Picture deleted
ca: S'ha suprimit la imatge

en: Video deleted
ca: S'ha suprimit el vídeo

en: Start Recording
ca: Inicia l'enregistrament

en: Stop Recording
ca: Atura l'enregistrament

en: Could not take picture
ca: No s'ha pogut fer la fotografia

en: Could not record video
ca: No s'ha pogut enregistrar el vídeo
