Snapshot main - en to gl translation catalogue (76 entries)

en: Camera
gl: Cámara

en: Take pictures and videos
gl: Tome capturas e vídeos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: picture;photos;camera;webcam;snapshot;
gl: imaxe;fotos;cámara;cámara web;captura;

en: Default window width
gl: Anchura predeterminada da xanela

en: Default window height
gl: Altura predeterminada da xanela

en: Default window maximized behaviour
gl: Comportamento predeterminado da xanela maximizada

en: Play shutter sound
gl: Reproducir son de obturador

en: Whether to play a shutter sound when taking pictures
gl: Indica se reproducir un son de obturador ao sacar as fotos

en: Show composition guidelines
gl: Mostrar as liñas de guía de composición

en: Whether to show composition guidelines when using the camera
gl: Indica se mostrar as liñas de guía de composición ao usar a cámara

en: Countdown timer
gl: Temporizador de conta atrás

en: The duration of the countdown for taking photos, in seconds
gl: A duración da conta atrás ao sacar as fotos, en segundos

en: Capture mode
gl: Modo de captura

en: Whether to take pictures or videos
gl: Indica se sacar fotos ou vídeos

en: Picture format
gl: Formato da imaxe

en: Whether to save pictures as png or jpeg
gl: Indica se gardar as imaxes como png ou jpeg

en: Video format
gl: Formato do vídeo

en: Whether to save videos as mp4 or webm
gl: Indica se gardar os vídeos como mp4 ou webm

en: Last Camera Used ID
gl: ID da última cámara usada

en: An ID representing the last used camera
gl: Un ID que representa a última cámara usada

en: Take pictures and videos on your computer, tablet, or phone.
gl: Saque fotos e grave vídeos no seu computador, tableta ou teléfono.

en: Camera's main interface
gl: Interface principal de Cámara

en: Camera's gallery viewer
gl: Visor de galería de Cámara

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: No Camera Found
gl: Non se atopou unha cámara

en: Connect a camera device
gl: Conecte un dispositivo de cámara

en: Picture Mode
gl: Modo de imaxe

en: Recording Mode
gl: Modo de gravación

en: Countdown
gl: Conta atrás

note: TRANSLATORS this indicates the countdown is disabled
en: None
gl: Ningunha

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

en: _About Camera
gl: _Sobre Cámara

en: Open Gallery
gl: Abrir galería

note: Set a fallback tooltip
en: Take Picture
gl: Sacar foto

en: Select Camera
gl: Seleccionar cámara

[ctx: Switch between front and back camera button]
en: Switch Camera
gl: Trocar a cámara

en: Gallery Menu
gl: Menú da galería

en: Previous Image
gl: Anterior imaxe

en: Next Image
gl: Seguinte imaxe

en: Open in Image Viewer
gl: Abrir o Visor de imaxe

en: General
gl: Xeral

en: _Shutter Sound
gl: _Son de obturador

en: _Composition Guidelines
gl: _Guías de composición

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
gl: Mostrar atallos

[ctx: shortcut window]
en: Main Menu
gl: Menú principal

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
gl: Abrir as Preferencias

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Camera
gl: Cámara

[ctx: shortcut window]
en: Picture Mode
gl: Modo de imaxe

[ctx: shortcut window]
en: Recording Mode
gl: Modo de gravación

[ctx: shortcut window]
en: Take Picture or Start Recording
gl: Sacar unha foto ou Comezar gravación

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Composition Guidelines
gl: Mostrar/Ocultar as guías de composición

[ctx: shortcut window]
en: Gallery
gl: Galería

[ctx: shortcut window]
en: Open/Close Gallery
gl: Abrir/Pechar galería

[ctx: shortcut window]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: shortcut window]
en: Previous
gl: Anterior

en: Gallery
gl: Galería

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Photo from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Photo from {date}
gl: Foto do {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Photo 12345" and it will be used as a file name.
en: Photo {number}
gl: Foto {number}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Recording from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Recording from {date}
gl: Gravación do {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Recording 12345" and it will be used as a file name.
en: Recording {number}
gl: Gravación {number}

en: _Copy Picture
gl: _Copiar foto

en: _Copy Video
gl: _Copiar vídeo

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Could not play camera stream
gl: Non foi posíbel reproducir o fluxo da cámara

en: Open in Video Player
gl: Abrir no Reprodutor de vídeo

en: Copied to clipboard
gl: Copiado ao portapapeis

en: Picture deleted
gl: Imaxe eliminado

en: Video deleted
gl: Vídeo detectado

en: Start Recording
gl: Comezar gravación

en: Stop Recording
gl: Deter gravación

en: Could not take picture
gl: Non foi posíbel sacar unha foto

en: Could not record video
gl: Non foi posíbel gravar un vídeo

en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME
