Snapshot main - en to sl translation catalogue (79 entries)

en: Camera
sl: Kamera

en: Take pictures and videos
sl: Fotografiranje in snemanje videoposnetkov

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: picture;photos;camera;webcam;snapshot;
sl: slika;fotografije;fotoaparat;kamera;spletna kamera;posnetek;picture;photos;camera;webcam;snapshot;

en: Default window width
sl: Privzeta širina okna

en: Default window height
sl: Privzeta višina okna

en: Default window maximized behaviour
sl: Vedenje privzeto razpetega okna

en: Play shutter sound
sl: Predvajaj zvok zaklopa

en: Whether to play a shutter sound when taking pictures
sl: Ali naj se ob slikanju predvaja zvok zaklopa

en: Show composition guidelines
sl: Pokaži vodila za kompozicijo

en: Whether to show composition guidelines when using the camera
sl: Ali naj bodo vidna vodila za kompozicijo pri uporabi kamere

en: Countdown timer
sl: Časovnik odštevanja

en: The duration of the countdown for taking photos, in seconds
sl: Trajanje odštevanja ob fotografiranju, v sekundah

en: Capture mode
sl: Način zajemanja

en: Whether to take pictures or videos
sl: Ali želite fotografirati ali snemati video

en: Picture format
sl: Zapis slike

en: Whether to save pictures as png or jpeg
sl: Ali naj se slike shranijo v zapisu png ali jpeg

en: Video format
sl: Zapis videoposnetka

en: Whether to save videos as mp4 or webm
sl: Ali naj se videoposnetki shranijo kot mp4 ali webm

en: Last Camera Used ID
sl: ID zadnje kamere

en: An ID representing the last used camera
sl: Določilo ID zadnje uporabljene kamere

en: Take pictures and videos on your computer, tablet, or phone.
sl: Slikanje in snemanje videa na osebnem računalniku, tabličnem računalniku ali telefonu.

en: Camera's main interface
sl: Glavni vmesnik Kamere

en: Camera's gallery viewer
sl: Preglednik galerije Kamere

en: Main Menu
sl: Glavni meni

en: No Camera Found
sl: Ni zaznane kamere

en: Connect a camera device
sl: Poveži kamero

en: Picture Mode
sl: Način slikanja

en: Recording Mode
sl: Način snemanja

en: Countdown
sl: Odštevalnik

note: TRANSLATORS this indicates the countdown is disabled
en: None
sl: Prazno

note: TRANSLATORS this is time for a countdown in seconds
en: 3s
sl: 3 s

note: TRANSLATORS this is time for a countdown in seconds
en: 5s
sl: 5 s

note: TRANSLATORS this is time for a countdown in seconds
en: 10s
sl: 10 s

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice‫

en: _About Camera
sl: _O programu Kamera

en: Open Gallery
sl: Odpri galerijo

note: Set a fallback tooltip
en: Take Picture
sl: Naredi sliko

en: Select Camera
sl: Izbor kamere

[ctx: Switch between front and back camera button]
en: Switch Camera
sl: Preklopi kamero

en: Gallery Menu
sl: Meni Galerija

en: Previous Image
sl: Predhodnja slika

en: Next Image
sl: Naslednja slika

en: Open in Image Viewer
sl: Odpri v pregledovalniku slik

en: General
sl: Splošno

en: _Shutter Sound
sl: _Zvok zaklopa

en: _Composition Guidelines
sl: Vodila za _kompozicijo

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sl: Pokaže tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Main Menu
sl: Glavni meni

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
sl: Odpre nastavitve

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Camera
sl: Kamera

[ctx: shortcut window]
en: Picture Mode
sl: Preklopi način slikanja

[ctx: shortcut window]
en: Recording Mode
sl: Preklopi način snemanja

[ctx: shortcut window]
en: Take Picture or Start Recording
sl: Začne slikanje ali snemanje

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Composition Guidelines
sl: Pokaže/Skrije vodila za kompozicijo

[ctx: shortcut window]
en: Gallery
sl: Galerija

[ctx: shortcut window]
en: Open/Close Gallery
sl: Odpre/Zapre galerijo

[ctx: shortcut window]
en: Next
sl: Naprej

[ctx: shortcut window]
en: Previous
sl: Nazaj

en: Gallery
sl: Galerija

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Photo from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Photo from {date}
sl: Fotografija, narejena {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Photo 12345" and it will be used as a file name.
en: Photo {number}
sl: Fotografija {number}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Recording from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Recording from {date}
sl: Posnetek, narejen {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Recording 12345" and it will be used as a file name.
en: Recording {number}
sl: Posnetek {number}

en: _Copy Picture
sl: _Kopiraj sliko

en: _Copy Video
sl: _Kopiraj video

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: Could not play camera stream
sl: Predvajanje toka kamere ni bilo mogoče

en: Open in Video Player
sl: Odpri v videopredvajalniku

en: Copied to clipboard
sl: Kopirano na odložišče

en: Picture deleted
sl: Slika izbrisana

en: Video deleted
sl: Videoposnetek izbrisan

en: Start Recording
sl: Začni snemati

en: Stop Recording
sl: Ustavi snemanje

en: Could not take picture
sl: Slike ni mogoče zajeti

en: Could not record video
sl: Videa ni mogoče posneti

en: The GNOME Project
sl: Projekt GNOME
