Snapshot main - en to eu translation catalogue (82 entries)

en: Camera
eu: Kamera

en: Take pictures and videos
eu: Sortu irudiak eta bideoak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: picture;photos;camera;webcam;snapshot;
eu: irudia;argazkiak;kamera;web-kamera;kaptura;

en: Default window width
eu: Leihoaren zabalera lehenetsia

en: Default window height
eu: Leihoaren altuera lehenetsia

en: Default window maximized behaviour
eu: Maximizatutako leihoaren portaera lehenetsia

en: Play shutter sound
eu: Erreproduzitu obturadorearen soinua

en: Whether to play a shutter sound when taking pictures
eu: Obturadorearen soinu bat entzungo den ala ez irudiak sortzean

en: Show composition guidelines
eu: Erakutsi konposizio-gidalerroak

en: Whether to show composition guidelines when using the camera
eu: Kamera erabiltzean konposizio-gidalerroak erabiliko diren ala ez

en: Enable audio recording
eu: Gaitu audioaren grabazioa

en: Whether to record audio when recording video
eu: Bideoa grabatzean audioa ere grabatuko den ala ez

en: Countdown timer
eu: Atzera-kontaketaren tenporizadorea

en: The duration of the countdown for taking photos, in seconds
eu: Argazkia sortu aurreko atzera-kontaketaren iraupena, segundotan

en: Capture mode
eu: Kaptura modua

en: Whether to take pictures or videos
eu: Irudiak ala bideoak sortuko diren

en: Picture format
eu: Irudiaren formatua

en: Whether to save pictures as png or jpeg
eu: Irudiak png ala jpeg gisa gordeko diren

en: Video format
eu: Bideoaren formatua

en: Whether to save videos as mp4 or webm
eu: Bideoak mp4 ala webm gisa gordeko diren

en: Last Camera Used ID
eu: Erabilitako azken kameraren IDa

en: An ID representing the last used camera
eu: Erabilitako azken kamera ordezkatzen duen ID bat

en: Take pictures and videos on your computer, tablet, or phone.
eu: Sortu irudiak eta bideoak zure ordenagailuan, tabletan edo telefonoan.

en: Camera's main interface
eu: Kameraren interfaze nagusia

en: Camera's gallery viewer
eu: Kameraren galeria-ikustailea

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: No Camera Found
eu: Ez da kamerarik aurkitu

en: Connect a camera device
eu: Konektatu kamera-gailu batekin

en: Picture Mode
eu: Irudien modua

en: Recording Mode
eu: Grabatzeko modua

en: Countdown
eu: Atzera-kontaketa

en: Missing Camera Permission
eu: Kamera-baimenak falta dira

en: Allow camera usage in Settings
eu: Onartu kameraren erabilera ezarpenetan

note: TRANSLATORS this indicates the countdown is disabled
en: None
eu: Bat ere ez

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About Camera
eu: Kamera aplikazioari _buruz

en: Open Gallery
eu: Ireki galeria

note: Set a fallback tooltip
en: Take Picture
eu: Sortu irudia

en: Select Camera
eu: Hautatu kamera

[ctx: Switch between front and back camera button]
en: Switch Camera
eu: Aldatu kamera

en: Gallery Menu
eu: Galerien menua

en: Next Image
eu: Hurrengo irudia

en: Previous Image
eu: Aurreko irudia

en: Open in Image Viewer
eu: Ireki irudi-ikustailean

en: General
eu: Orokorra

en: _Shutter Sound
eu: _Obturadorearen soinua

en: _Composition Guidelines
eu: Konposizio-_gidalerroak

en: Video Recording
eu: Bideoaren grabazioa

en: _Record Audio
eu: _Grabatu audioa

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Main Menu
eu: Menu nagusia

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
eu: Ireki hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Camera
eu: Kamera

[ctx: shortcut window]
en: Picture Mode
eu: Irudien modua

[ctx: shortcut window]
en: Recording Mode
eu: Grabatzeko modua

[ctx: shortcut window]
en: Take Picture or Start Recording
eu: Sortu irudia edo hasi grabatzen

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Composition Guidelines
eu: Erakutsi/Ezkutatu konposizio-gidalerroak

[ctx: shortcut window]
en: Gallery
eu: Galeria

[ctx: shortcut window]
en: Open/Close Gallery
eu: Ireki/itxi galeria

[ctx: shortcut window]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: shortcut window]
en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Gallery
eu: Galeria

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Photo from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Photo from {date}
eu: Argazkiaren data: {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Photo 12345" and it will be used as a file name.
en: Photo {number}
eu: Argazki-zenbakia: {number}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Recording from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Recording from {date}
eu: Grabazioaren data: {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Recording 12345" and it will be used as a file name.
en: Recording {number}
eu: Grabazio-zenbakia: {number}

en: _Copy Picture
eu: Kopiatu _irudia

en: _Copy Video
eu: Kopiatu _bideoa

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Could not play camera stream
eu: Ezin da kameraren korrontea erreproduzitu

en: Open in Video Player
eu: Ireki bideo-erreproduzigailuan

en: Copied to clipboard
eu: Arbelean kopiatu da

en: Picture deleted
eu: Irudia ezabatu da

en: Video deleted
eu: Bideoa ezabatu da

en: Start Recording
eu: Hasi grabazioa

en: Stop Recording
eu: Gelditu grabazioa

en: Could not take picture
eu: Ezin da argazkia egin

en: Could not record video
eu: Ezin da bideoa grabatu
