snapshot main - en to kab translation catalogue (28 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
kab: Asenfar n GNOME

en: Main Menu
kab: Umuɣ agejdan

en: Countdown
kab: Asiḍen yettadren

note: TRANSLATORS this indicates the countdown is disabled
en: None
kab: Ulac

en: _Preferences
kab: Ismenyafen (_P)

en: _Keyboard Shortcuts
kab: Inegzumen n unasiw (_K)

en: _About Camera
kab: Ɣef takamiṛat

note: Set a fallback tooltip
en: Take Picture
kab: Ṭṭef tawlaft

en: Select Camera
kab: Fren takamiṛat

[ctx: Switch between front and back camera button]
en: Switch Camera
kab: Beddel takamiṛat

en: Previous Image
kab: Tugna tuzwirt

en: Next Image
kab: Tugna tuḍfirt

en: General
kab: Amatu

[ctx: shortcut window]
en: General
kab: Amatu

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
kab: Sken inegzumen

[ctx: shortcut window]
en: Main Menu
kab: Umuɣ agejdan

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
kab: Ldi ismenyifen

[ctx: shortcut window]
en: Quit
kab: Ffeɣ

[ctx: shortcut window]
en: Camera
kab: Takamiṛat

[ctx: shortcut window]
en: Next
kab: Uḍfir

[ctx: shortcut window]
en: Previous
kab: Uzwir

en: _Copy Picture
kab: Nɣel tugna (_C)

en: _Copy Video
kab: Nɣel tavidyutt (_C)

en: _Delete
kab: Kkes (_D)

en: Picture deleted
kab: Tettwakess tugna

en: Video deleted
kab: Tettwakkes tvidyutt

en: Start Recording
kab: Bdu asekles

en: Stop Recording
kab: Ḥbes asekles
