Snapshot main - en to fur translation catalogue (92 entries)

en: Camera
fur: Fotocjamare

en: Take pictures and videos
fur: Cjape sù imagjin e videos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: picture;photos;camera;webcam;snapshot;
fur: imagjin;figure;fotos;fotocjamare;webcam;istantanie;

en: Default window width
fur: Largjece predefinide dal barcon

en: Default window height
fur: Altece predefinide dal barcon

en: Default window maximized behaviour
fur: Compuartament predefinît dal barcon slargjât

en: Play shutter sound
fur: Riprodûs sun di oturadôr

en: Whether to play a shutter sound when taking pictures
fur: Indiche se riprodusi un sun di oturadôr cuant che tu cjapis sù imagjins

en: Show composition guidelines
fur: Mostre liniis vuide di composizion

en: Whether to show composition guidelines when using the camera
fur: Indiche se mostrâ lis liniis vuide di composizion cuant che tu dopris la fotocjamare

en: Enable audio recording
fur: Ative la regjistrazion audio

en: Whether to record audio when recording video
fur: Indiche se regjistrâ l'audio tes regjistrazions video

en: Enable hardware recording
fur: Ative la regjistrazion in hardware

en: Whether to record video using hardware encoding
fur: Indiche se regjistrâ il video doprant la codifiche in hardware

en: Countdown timer
fur: Temporizadôr-cont par ledrôs

en: The duration of the countdown for taking photos, in seconds
fur: La durade dal cont par ledrôs cjapant sù fotos, in seconts

en: Capture mode
fur: Modalitât acuisizion

en: Whether to take pictures or videos
fur: Indiche se cjapà sù imagjins o videos

en: Picture format
fur: Formât di imagjin

en: Whether to save pictures as png or jpeg
fur: Indiche se salvâ lis imagjins tant che png o jpeg

en: Last Camera Used ID
fur: ID de ultime fotocjamare doprade

en: An ID representing the last used camera
fur: Un ID che al rapresente la ultime fotocjamare doprade

en: Take pictures and videos on your computer, tablet, or phone.
fur: Cjape sù imagjins e videos sul to computer, tablet o telefon.

en: Camera's main interface
fur: Interface principâl di Fotocjamare

en: Camera's gallery viewer
fur: Visualizadôr galaire de fotocjamare

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: No Camera Found
fur: Nissune fotocjamare cjatade

en: Connect a camera device
fur: Conet une fotocjamare/videocjamare

en: Countdown
fur: Cont par ledrôs

en: Picture Mode
fur: Modalitât imagjin

en: Recording Mode
fur: Modalitât regjistrazion

en: QR Code Scanning Mode
fur: Modalitât scansion codiç QR

en: Missing Camera Permission
fur: A mancjin i permès pe fotocjamare

en: Allow camera usage in Settings
fur: Permet utilizazion fotocjamare in Impostazions

note: TRANSLATORS this indicates the countdown is disabled
en: None
fur: Nissun

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis tastiere

en: _About Camera
fur: _Informazions su Fotocjamare

en: Open Gallery
fur: Vierç galarie

note: Set a fallback tooltip
en: Take Picture
fur: Cjape sù imagjin

en: Select Camera
fur: Selezione fotocjamare

[ctx: Switch between front and back camera button]
en: Switch Camera
fur: Cambie fotocjamare

en: Gallery Menu
fur: Menù galarie

en: Next Image
fur: Imagjin sucessive

en: Previous Image
fur: Imagjin precedente

en: Open in Image Viewer
fur: Vierç cun Visualizadôr di imagjins

en: General
fur: Gjenerâl

en: _Shutter Sound
fur: _Sun oturadôr

en: _Composition Guidelines
fur: _Liniis vuide di composizion

en: Video Recording
fur: Regjistrazion video

en: _Record Audio
fur: _Regjistre audio

en: Experimental
fur: Sperimentâl

en: Some graphic drivers may cause the system to be unstable or crash. In these cases, reboot the system and disable the option.
fur: Cualchi driver grafic al podarès rindi instabil il sisteme o causâ colàs. In chescj câs, torne invie il sisteme e disative cheste opzion.

en: _Hardware Video Encoding
fur: Codifiche video in hardware

en: Code Detected
fur: Codiç cjatât

en: Contents
fur: Contignûts

en: Copy to Clipboard
fur: Copie intes notis

en: Open Link
fur: Vierç colegament

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
fur: Mostre scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Main Menu
fur: Menù principâl

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
fur: Vierç lis preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
fur: Siere barcon

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Camera
fur: Fotocjamare

[ctx: shortcut window]
en: Picture Mode
fur: Modalitât imagjin

[ctx: shortcut window]
en: Recording Mode
fur: Modalitât regjistrazion

[ctx: shortcut window]
en: Take Picture or Start Recording
fur: Cjape sù une imagjin o scomence une regjistrazion

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Composition Guidelines
fur: Mostre/Plate liniis vuide di composizion

[ctx: shortcut window]
en: Gallery
fur: Galarie

[ctx: shortcut window]
en: Open/Close Gallery
fur: Vierç/siere galarie

[ctx: shortcut window]
en: Next
fur: Sucessîf

[ctx: shortcut window]
en: Previous
fur: Precedent

en: Enable debug messages
fur: Abilite messaçs di debug

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Photo from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Photo from {date}
fur: Foto di {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Photo 12345" and it will be used as a file name.
en: Photo {number}
fur: Foto {number}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Recording from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Recording from {date}
fur: Regjistrazion di {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Recording 12345" and it will be used as a file name.
en: Recording {number}
fur: Regjistrazion {number}

en: _Copy Picture
fur: _Copie imagjin

en: _Copy Video
fur: _Copie video

en: _Delete
fur: _Elimine

en: Could not play camera stream
fur: Impussibil riprodusi il flus de fotocjamare

en: Open in Video Player
fur: Vierç in Riprodutôr video

en: Copied to clipboard
fur: Copiât intes notis

en: Picture deleted
fur: Imagjin eliminade

en: Video deleted
fur: Video eliminât

en: Scan Code
fur: Scansione codiç

en: Start Recording
fur: Scomence regjistrazion

en: Stop Recording
fur: Ferme regjistrazion

en: Could not take picture
fur: Impussibil cjapâ sù la imagjin

en: Could not record video
fur: Impussibil regjistrâ il video
