Snapshot main - en to sk translation catalogue (93 entries)

en: Camera
sk: Kamera

en: Take pictures and videos
sk: Zachytáva obrázky a videá

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: picture;photos;camera;webcam;snapshot;
sk: obrázok;fotografie;kamera;webkamera;snímka;fotoaparát;

en: Default window width
sk: Predvolená šírka okna

en: Default window height
sk: Predvolená výška okna

en: Default window maximized behaviour
sk: Predvolené správanie maximalizovaného okna

en: Play shutter sound
sk: Prehrať zvuk uzávierky

en: Whether to play a shutter sound when taking pictures
sk: Či sa má prehrať zvuk uzávierky pri zachytávaní obrázkov

en: Show composition guidelines
sk: Zobraziť vodiace čiary kompozície

en: Whether to show composition guidelines when using the camera
sk: Či sa majú zobraziť vodiace čiary kompozície pri používaní kamery

en: Enable audio recording
sk: Povoliť nahrávanie zvuku

en: Whether to record audio when recording video
sk: Či sa má pri zachytávaní videa nahrávať zvuk

en: Enable hardware recording
sk: Povoliť hardvérové zaznamenávanie

en: Whether to record video using hardware encoding
sk: Či sa má zaznamenávať video pomocou hardvérového dekódovania

en: Countdown timer
sk: Časovač odpočítavania

en: The duration of the countdown for taking photos, in seconds
sk: Trvanie odpočítavania pred zachytením snímky, v sekundách

en: Capture mode
sk: Režim zachytávania

en: Whether to take pictures or videos
sk: Či sa majú zachytávať obrázky alebo videá

en: Picture format
sk: Formát obrázka

en: Whether to save pictures as png or jpeg
sk: Či sa majú obrázky ukladať vo formáte png alebo jpeg

en: Last Camera Used ID
sk: ID naposledy použitej kamery

en: An ID representing the last used camera
sk: ID predstavujúce naposledy použitú kameru

en: Take pictures and videos on your computer, tablet, or phone.
sk: Zachytávajte obrázky a videá do vášho počítača, tabletu alebo telefónu.

en: Camera's main interface
sk: Hlavné rozhranie aplikácie Fotoaparát

en: Camera's gallery viewer
sk: Prehliadač galérie aplikácie Fotoaparát

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: No Camera Found
sk: Nenašla sa žiadna kamera

en: Connect a camera device
sk: Pripojte zariadenie kamery

en: Countdown
sk: Odpočítavanie

en: Picture Mode
sk: Režim obrázka

en: Recording Mode
sk: Režim záznamu

en: QR Code Scanning Mode
sk: Režim skenovania QR kódu

en: Missing Camera Permission
sk: Chýbajuce povolenie na používanie kamery

en: Allow camera usage in Settings
sk: Povoľte použitie kamery v nastaveniach

note: TRANSLATORS this indicates the countdown is disabled
en: None
sk: Žiadne

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _About Camera
sk: O aplikácii _Fotoaparát

en: Open Gallery
sk: Otvorí galériu

note: Set a fallback tooltip
en: Take Picture
sk: Zachytí obrázok

en: Select Camera
sk: Vyberie kameru

[ctx: Switch between front and back camera button]
en: Switch Camera
sk: Prepne kameru

en: Gallery Menu
sk: Ponuka galérie

en: Next Image
sk: Nasledujúci obrázok

en: Previous Image
sk: Predchádzajúci obrázok

en: Open in Image Viewer
sk: Otvorí v prehliadači obrázkov

en: General
sk: Všeobecné

en: _Shutter Sound
sk: Zvuk _uzávierky

en: _Composition Guidelines
sk: _Vodiace čiary kompozície

en: Video Recording
sk: Nahrávanie videa

en: _Record Audio
sk: _Nahrávať zvuk

en: Experimental
sk: Experimentálne

en: Some graphic drivers may cause the system to be unstable or crash. In these cases, reboot the system and disable the option.
sk: Niektoré grafické ovládače môžu spôsobiť nestabilitu alebo zlyhanie systému. V týchto prípadoch reštartujte počítač a zakážte túto voľbu.

en: _Hardware Video Encoding
sk: _Hardvérové dekódovanie videa

en: Code Detected
sk: Kód rozpoznaný

en: Contents
sk: Obsah

en: Copy to Clipboard
sk: Skopíruje do schránky

en: Open Link
sk: Otvorí odkaz

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sk: Zobraziť skratky

[ctx: shortcut window]
en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
sk: Otvoriť predvoľby

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sk: Zatvorenie okna

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončiť

[ctx: shortcut window]
en: Camera
sk: Kamera

[ctx: shortcut window]
en: Picture Mode
sk: Režim obrázka

[ctx: shortcut window]
en: Recording Mode
sk: Režim záznamu

[ctx: shortcut window]
en: Take Picture or Start Recording
sk: Zachytiť obrázok alebo spustiť zaznamenávanie

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Composition Guidelines
sk: Zobraziť/skryť vodiace čiary kompozície

[ctx: shortcut window]
en: Gallery
sk: Galéria

[ctx: shortcut window]
en: Open/Close Gallery
sk: Otvoriť/zatvoriť galériu

[ctx: shortcut window]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: shortcut window]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Gallery
sk: Galéria

en: Enable debug messages
sk: Povolí ladiace správy

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Photo from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Photo from {date}
sk: Fotografia z dňa {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Photo 12345" and it will be used as a file name.
en: Photo {number}
sk: Fotografia č. {number}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Recording from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Recording from {date}
sk: Záznam z dňa {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Recording 12345" and it will be used as a file name.
en: Recording {number}
sk: Záznam č. {number}

en: _Copy Picture
sk: _Kopírovať obrázok

en: _Copy Video
sk: _Kopírovať video

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Could not play camera stream
sk: Nepodarilo sa prehrať prúd z kamery

en: Open in Video Player
sk: Otvorí v prehrávači videí

en: Copied to clipboard
sk: Skopírované do schránky

en: Picture deleted
sk: Obrázok bol odstránený

en: Video deleted
sk: Video bolo odstránené

en: Scan Code
sk: Skenovať kód

en: Start Recording
sk: Spustí zaznamenávanie

en: Stop Recording
sk: Zastaví zaznamenávanie

en: Could not take picture
sk: Nepodarilo sa zachytiť obrázok

en: Could not record video
sk: Nepodarilo sa zaznamenať video
