snapshot main - en to sr translation catalogue (97 entries)

en: Camera
sr: Камера

en: Take pictures and videos
sr: Снимање видеа и слика

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: picture;photos;camera;webcam;snapshot;
sr: picture;photos;camera;webcam;snapshot;слика;фотографије;камера;вебкам;снепшот;slika;fotografije;kamera;vebkam;snepsot;

en: Default window width
sr: Подразумевана ширина прозора

en: Default window height
sr: Подразумевана висина прозора

en: Default window maximized behaviour
sr: Подразумевано понашање увећаног прозора

en: Play shutter sound
sr: Пусти звук шкљоцања

en: Whether to play a shutter sound when taking pictures
sr: Да ли треба пустити звук шкљоцања током фотографисања

en: Show composition guidelines
sr: Прикажи вођице слагања

en: Whether to show composition guidelines when using the camera
sr: Да ли треба приказати вођице слагања приликом коришћења камере

en: Enable audio recording
sr: Омогући снимање звука

en: Whether to record audio when recording video
sr: Да ли треба снимати звук током снимања видеа

en: Enable hardware recording
sr: Омогући снимање хардвером

en: Whether to record video using hardware encoding
sr: Да ли треба снимати видео користећи хардверско кодирање

en: Countdown timer
sr: Тајмер

en: The duration of the countdown for taking photos, in seconds
sr: Трајање тајмера за фотографисање, у секундама

en: Capture mode
sr: Режим хватања

en: Whether to take pictures or videos
sr: Да ли треба правити видео или слике

en: Picture format
sr: Врста слике

en: Whether to save pictures as png or jpeg
sr: Да ли треба чувати слике као пнг или јпег

en: Last Camera Used ID
sr: ИБ последње коришћене камере

en: An ID representing the last used camera
sr: ИБ који представља последње коришћену камеру

en: Take pictures and videos on your computer, tablet, or phone.
sr: Хватајте видео или слике на вашем рачунару, таблету или телефону.

en: Camera's main interface
sr: Главни интерфејс камере

en: Camera's gallery viewer
sr: Глевни прегледач камере

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: No Camera Found
sr: Нисам нашао камерицу

en: Connect a camera device
sr: Повежите камеру

en: Countdown
sr: Одбројавање

en: Picture Mode
sr: Режим слике

en: Recording Mode
sr: Режим снимања

en: QR Code Scanning Mode
sr: Режим скенирања кју-ар кода

en: Missing Camera Permission
sr: Недостају овлашћења за камеру

en: Allow camera usage in Settings
sr: Омогући коришћење камере у подешавањима

note: TRANSLATORS this indicates the countdown is disabled
en: None
sr: Ништа

note: TRANSLATORS this is time for a countdown in seconds
en: 3s
sr: 3с

note: TRANSLATORS this is time for a countdown in seconds
en: 5s
sr: 5с

note: TRANSLATORS this is time for a countdown in seconds
en: 10s
sr: 10с

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице _тастатуре

en: _About Camera
sr: _О камери

en: Open Gallery
sr: Отвори галерију

note: Set a fallback tooltip
en: Take Picture
sr: Ухвати слику

en: Select Camera
sr: Изабери камеру

[ctx: Switch between front and back camera button]
en: Switch Camera
sr: Промени камеру

en: Gallery Menu
sr: Мени галерије

en: Next Image
sr: Наредна слика

en: Previous Image
sr: Претходна слика

en: Open in Image Viewer
sr: Отвори у прегледачу слика

en: General
sr: Опште

en: _Shutter Sound
sr: Звук ш_кљоцања

en: _Composition Guidelines
sr: Вођице сла_гања

en: Video Recording
sr: Снимање видеа

en: _Record Audio
sr: С_ними звук

en: Experimental
sr: Експериментално

en: Some graphic drivers may cause the system to be unstable or crash. In these cases, reboot the system and disable the option.
sr: Неки графички драјвери могу узроковати нестабилност система или пад. У тим случајевима, поново покрените систем и онемогућите ову опцију.

en: _Hardware Video Encoding
sr: _Хардверско кодирање видеа

en: Code Detected
sr: Код је откривен

en: Contents
sr: Садржај

en: Copy to Clipboard
sr: Копирано у клипборд

en: Open Link
sr: Отвори линк

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sr: Приказ пречица

[ctx: shortcut window]
en: Main Menu
sr: Главни мени

[ctx: Shortcut window description]
en: Open Preferences
sr: Отвори поставке

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sr: Затвори прозор

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излаз

[ctx: shortcut window]
en: Camera
sr: Камера

[ctx: shortcut window]
en: Picture Mode
sr: Режим слике

[ctx: shortcut window]
en: Recording Mode
sr: Режим снимања

[ctx: shortcut window]
en: Take Picture or Start Recording
sr: Направи слику или започни снимање

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide Composition Guidelines
sr: Промени стање приказа вођица слагања

[ctx: shortcut window]
en: Gallery
sr: Галерија

[ctx: shortcut window]
en: Open/Close Gallery
sr: Отвори или затвори галерију

[ctx: shortcut window]
en: Next
sr: Наредно

[ctx: shortcut window]
en: Previous
sr: Претходно

en: Gallery
sr: Галерија

en: Enable debug messages
sr: Омогућите поруке за отклањање грешака

note: TRANSLATORS This is the image format presented in the preferences window.
en: JPEG
sr: ЈПЕГ

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Photo from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Photo from {date}
sr: Фотографија од {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Photo 12345" and it will be used as a file name.
en: Photo {number}
sr: Фотографија број {number}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {date}. This will appear as, e.g. "Recording from 2023-05-21 11-05-59.12345" and it will be used as a file name.
en: Recording from {date}
sr: Снимак од {date}

note: TRANSLATORS Do NOT translate {number}. This will appear as, e.g. "Recording 12345" and it will be used as a file name.
en: Recording {number}
sr: Снимак број {number}

en: _Copy Picture
sr: _Копирај слику

en: _Copy Video
sr: _Копирај видео

en: _Delete
sr: О_бриши

en: Could not play camera stream
sr: Не могу пустити ток са камере

en: Open in Video Player
sr: Отвори у видео пуштачу

en: Copied to clipboard
sr: Копирано у оставу

en: Picture deleted
sr: Слика је обрисана

en: Video deleted
sr: Видео је обрисан

en: Scan Code
sr: Скенирај код

en: Start Recording
sr: Започни снимање

en: Stop Recording
sr: Заустави снимање

en: Could not take picture
sr: Нисам могао направити слику

en: Could not record video
sr: Нисам могао снимити видео
