gnome-software - en to be translation catalogue (1044 entries)

en: Install and update apps
be: Усталяваць і абнавіць праграмы

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
be: Праз Software можна знайсці і ўсталяваць новыя праграмы і пашырэнні сістэмы, а таксама выдаліць ужо ўсталяваныя праграмы.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
be: Software паказвае вартыя ўвагі і папулярныя праграмы, для кожнай з іх маюцца карысныя апісанні і некалькі здымкаў. Праграмы можна шукаць па катэгорыях у спісе або праз поле пошуку. Таксама Software дазваляе абнаўляць сістэму праз пазасеткавае абнаўленне.

en: Overview panel
be: Панэль агляду

en: Details panel
be: Панэль падрабязнасцей

en: Installed panel
be: Панэль усталяванага

en: Updates panel
be: Панэль абнаўленняў

en: The update details
be: Падрабязнасці абнаўлення

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

en: Install an appstream file into a system location
be: Усталяваць файл з appstream у сістэмную папку

en: Installing an appstream file into a system location
be: Усталяванне файла з appstream у сістэмную папку

en: A list of compatible projects
be: Спіс сумяшчальных праектаў

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
be: Праграмы будуць паказвацца для сумяшчальных праектаў са спіса. Напрыклад GNOME, KDE і XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
be: Магчымасць кіравання абнаўленнямі ў GNOME Software

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
be: Калі адключана, GNOME Software будзе хаваць панэль абнаўленняў і не будзе выконваць аўтаматычнае абнаўленне або запыты на абнаўленне.

en: Automatically download and install updates
be: Аўтаматычна спампоўваць і ўсталёўваць абнаўленні

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
be: Калі ўключана, GNOME Software будзе аўтаматычна спампоўваць абнаўленні ПЗ у фонавым рэжыме, а таксама ўсталёўваць тыя з іх, якія не патрабуюць перазагрузкі.

en: Notify the user about software updated in the background
be: Апавяшчаць карыстальніка пра абнаўленне ПЗ у фонавым рэжыме

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
be: Калі ўключана, GNOME Software апавяшчае карыстальніка пра абнаўленні, усталяваныя падчас яго бяздзеяння.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
be: Магчымасць аўтаматычнага абнаўлення, калі задзейнічана злучэнне з тарыфікацыяй

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
be: Калі ўключана, GNOME Software аўтаматычна абнаўляецца ў фонавым рэжыме нават пры выкарыстанні злучэння з тарыфікацыяй (у выніку спампоўвання метаданых, праверкі абнаўленняў і г.д., карыстальнік можа панесці страты).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
be: Першы запуск GNOME Software

en: Show star ratings next to applications
be: Паказваць ацэнку праграмы

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
be: Фільтраваць праграмы паводле прадвызначанай галіны для аддаленых крыніц

en: Non-free applications show a warning dialog before install
be: Паказваць папярэджанне перад усталяваннем несвабоднай праграмы

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
be: Калі ўсталявана несвабодная праграма, можа паказвацца акно з папярэджаннем. Вызначае, ці блакіраваць гэтае акно.

en: The last update check timestamp
be: Часавы адбітак апошняй праверкі абнаўленняў

en: The last upgrade notification timestamp
be: Часавы адбітак апошняга апавяшчэння пра абнаўленне АС

en: The last update notification timestamp
be: Часавы адбітак апошняга апавяшчэння пра абнаўленне

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
be: Часавы адбітак першага абнаўлення для сістэмы бяспекі, які ачышчаецца пасля абнаўлення

en: The last update timestamp
be: Часавы адбітак апошняга абнаўлення

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
be: Час (секунд) для праверкі актуальнасці здымка

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
be: Выбар большага значэння паменшыць колькасць запытаў да аддаленага сервера, але абнаўленне здымкаў можа займаць больш часу. Пры значэнні 0, праверка ніколі не выконваецца, калі здымак ужо ёсць у кэшы.

en: The server to use for application reviews
be: Сервер, які выкарыстоўваецца для водгукаў аб праграмах

en: The minimum karma score for reviews
be: Мінімальнае значэнне кармы для водгукаў

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
be: Водгукі з кармай, меншай за гэты лік, не будуць паказвацца.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
be: Спіс афіцыйных сховішчаў, якія не павінны лічыцца староннімі

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
be: Спіс абавязковых сховішчаў, якія немагчыма адключыць або выдаліць

en: A list of official repositories that should be considered free software
be: Спіс афіцыйных сховішчаў, праграмнае забеспячэнне ў якіх лічыцца свабодным

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
be: URL-адрас ліцэнзіі, які выкарыстоўваецца для праграм, што лічацца свабодным праграмным забеспячэннем

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
be: Усталяваць пакет праграм для ўсіх карыстальнікаў у сістэме, калі гэта магчыма

en: Allow access to the Software Repositories dialog
be: Дазволіць доступ да дыялогавага акна «Сховішчы праграмнага забеспячэння»

en: Offer upgrades for pre-releases
be: Прапаноўваць абнаўленні да перадфінальных выданняў

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
be: Паказваць элементы інтэрфейсу, якія паведамляюць карыстальніку, што праграма несвабодная

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
be: Паказваць у спісе ўсталяваных праграм памер праграмы

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
be: URI, які тлумачыць сутнасць несвабоднага і прапрыетарнага праграмнага забеспячэння

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
be: Спіс URL-адрасоў, якія ўказваюць на файлы, што будуць спампаваны ў папку swcatalog з appstream

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
be: Усталяваць файлы з AppStream у сістэмную папку для ўсіх карыстальнікаў. Калі false, файлы ўсталяваны ў нестандарты каталог XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
be: Парадак прыярытэту для фарматаў упакоўкі, , фарматы пералічаныя ўпачатку маюць большы прыярытэт і перавага аддаецца ім. Пусты масіў азначае прадвызначаны парадак. Не пералічаныя фарматы, разглядаюцца як самыя апошнія ў спісе. Прыклады фарматаў упакоўкі: deb, flatpak, rpm, snap. Пры жаданні можна ўказаць фармат з назвай крыніцы праз двукроп'е, напрыклад, 'flatpak:flathub'.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
be: Часавы адбітак апошняй спробы выдалення нядзейных асяроддзяў выканання Flatpak

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
be: Задайце значэнне «true», каб паказваліся толькі праграмы са свабоднымі ліцэнзіямі, а прапрыетарныя хаваліся.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
be: Задайце значэнне «true», каб паказваліся толькі праграмы ад распрацоўшчыкаў, якія пазначаны як правераныя.

en: The timestamp of the last received historical updates.
be: Часавы адбітак апошняга атрыманага гістарычнага абнаўлення.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
be: У радку захоўваецца ідэнтыфікатар уліковага запісу ў сетцы, які выкарыстоўвацца для ўваходу

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
be: Агульнасістэмны ўсталёўшчык AppStream у GNOME Software

en: Failed to parse command line arguments
be: Не ўдалося прааналізаваць аргументы каманднага радка

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
be: Трэба ўказаць адно імя файла

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
be: Праграму можа выкарыстоўваць толькі карыстальнік root

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
be: Не ўдалося праверыць тып змесціва: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
be: Не ўдалося перамясціць: %s

en: Software Install
be: Усталяванне праграмнага забеспячэння

en: Install selected software on the system
be: Усталяваць у сістэму выбраныя праграмы

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
be: Мультыплікацыйны гвалт

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
be: Няма звестак наконт сцэн гвалту з удзелам мультыплікацыйных персанажаў

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
be: Фантазійны гвалт

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
be: Няма звестак наконт сцэн гвалту з удзелам фантазійных персанажаў

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
be: Рэалістычны гвалт

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
be: Няма звестак наконт сцэн гвалту з удзелам рэалістычных персанажаў

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
be: Гвалт з кровапраліццем

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
be: Няма звестак наконт сцэн гвалту з кровапраліццем

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
be: Сексуальны гвалт

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
be: Няма звестак наконт сцэн сексуальнага гвалту

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
be: Алкаголь

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
be: Няма звестак наконт згадвання алкагольных напояў

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
be: Наркотыкі

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
be: Няма звестак наконт згадвання пра забароненыя наркотыкі

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
be: Тытунь

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
be: Няма звестак наконт згадвання пра тытунёвыя вырабы

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
be: Аголенасць

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
be: Няма звестак наконт сцэн агалення

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
be: Сексуальныя сцэны

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
be: Няма звестак наконт згадванняў або выяў сексуальнага характару

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
be: Нецэнзурная лексіка

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
be: Няма звестак наконт нецэнзурнай лексікі любога кшталту

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
be: Недарэчны гумар

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
be: Няма звестак наконт недарэчнага гумару

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
be: Дыскрымінацыя

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
be: Няма звестак наконт моўнай дыскрымінацыі любога кшталту

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
be: Рэклама

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
be: Няма звестак наконт рэкламы любога кшталту

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
be: Азартныя гульні

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
be: Няма звестак наконт азартных гульняў любога кшталту

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
be: Купля за рэальныя грошы

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
be: Няма звестак наконт магчымасці траціць грошы

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
be: Чат паміж карыстальнікамі

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
be: Няма звестак наконт магчымасці чата з іншымі карыстальнікамі

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
be: Аўдыячат паміж карыстальнікамі

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
be: Няма звестак наконт магчымасці размаўляць з іншымі карыстальнікамі

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
be: Кантактныя звесткі

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
be: Няма звестак наконт абагулення імёнаў карыстальнікаў сацыяльнай сеткі або адрасоў электроннай пошты

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
be: Ідэнтыфікацыйныя звесткі

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
be: Няма звестак наконт перадачы даных карыстальніка староннім асобам

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
be: Абагульненне месцазнаходжання

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
be: Няма звестак наконт перадачы фізічнага месцазнаходжання іншым карыстальнікам

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
be: Гомасексуальнасць

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
be: Няма звестак наконт згадвання гомасексуальнасці

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
be: Прастытуцыя

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
be: Няма звестак наконт згадвання прастытуцыі

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
be: Сямейная нявернасць

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
be: Няма звестак наконт згадвання сямейнай нявернасці

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
be: Сексуалізаваныя персанажы

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
be: Няма звестак наконт сексуалізаваных персанажаў

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
be: Апаганьванне

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
be: Няма звестак наконт згадванняў пра апаганьванне

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
be: Парэшткі памерлых людзей

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
be: Няма звестак наконт бачных парэшткаў памерлых людзей

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
be: Рабства

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
be: Няма звестак наконт згадвання пра рабства

en: Does not include references to drugs
be: Не ўтрымлівае згадванняў пра наркотыкі

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
be: Не ўтрымлівае лаянкі, нецэнзурнай і непрыстойнай лексікі

en: Does not include ads or monetary transactions
be: Не ўтрымлівае рэкламы або грашовых аперацый

en: Does not include sex or nudity
be: Не ўтрымлівае сцэн сексу або агалення

en: Does not include uncontrolled chat functionality
be: Не ўтрымлівае бескантрольных функцый чата

en: Does not include violence
be: Не ўтрымлівае гвалту

en: Drugs
be: Наркотыкі

en: Strong Language
be: Лаянка

en: Money
be: Грошы

en: Social
be: Сувязь

en: Violence
be: Гвалт

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
be: Усе

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
be: Узроставы рэйтынг «%s» невядомы

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
be: %s прыдатна для ўсіх

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
be: %s прыдатна для маленькіх дзяцей (3+)

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
be: %s прыдатна для дзяцей дашкольнага ўзросту (5+)

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
be: %s прыдатна для дзяцей школьнага ўзросту (12+)

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
be: %s прыдатна для дзяцей старшага ўзросту (16+)

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
be: %s прыдатна для дарослых (18+)

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
be: %s прыдатна для %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
be: Узроставы рэйтынг

en: How to contribute missing information
be: Як дадаць адсутныя звесткі

en: Local file
be: Лакальны файл

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
be: Пакет

en: Pending
be: У чаканні

en: Pending install
be: Чакае ўсталявання

en: Pending remove
be: Чакае выдалення

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
be: Усталяванне

en: Removing
be: Выдаленне

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
be: Спампоўванне

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
be: _Усталяваць

en: _Uninstall…
be: _Выдаліць…

en: Network
be: Сетка

en: Can communicate over the network
be: Можа абменьвацца данымі па сетцы

en: System Services
be: Сістэмныя сервісы

en: Can access D-Bus services on the system bus
be: Мае доступ да сэрвісаў D-Bus (сістэмная шына)

en: Session Services
be: Сервісы сеанса

en: Can access D-Bus services on the session bus
be: Мае доступ да сэрвісаў D-Bus (шына сеанса)

en: Devices
be: Прылады

en: Can access arbitrary devices such as webcams
be: Мае доступ да адвольна выбраных прылад накшталт вэб-камер

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
be: Мае доступ да прылад уводу

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones
be: Мае доступ да мікрафона

en: Can access system device files
be: Мае доступ да файлаў сістэмнай прылады

en: Screen contents
be: Змесціва экрана

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
be: Мае доступ да змесціва экрана

en: Home folder
be: Хатняя папка

en: Can view, edit and create files
be: Можа праглядаць, змяняць і ствараць файлы

en: Can view files
be: Можа праглядаць файлы

en: File system
be: Файлавая сістэма

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
be: Папка спамповак

en: Settings
be: Налады

en: Can view and change any settings
be: Можа праглядаць і змяняць налады

en: Legacy display system
be: Састарэлая сістэма адлюстравання

en: Uses an old, insecure display system
be: Выкарыстоўвае старую небяспечную сістэму адлюстравання

en: Sandbox escape
be: Пакіданне «пясочніцы»

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
be: Можа пакінуць пясочніцу і абысці іншыя абмежаванні

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
be: Апісанне абнаўлення адсутнічае.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
be: Падрабязнасці абнаўлення

en: Requires additional permissions
be: Патрабуюцца дадатковыя дазволы

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
be: Водгукі

en: No reviews were found for this app.
be: Не знойдзена водгукаў для гэтай праграмы.

en: No Reviews
be: Няма водгукаў

en: Version History
be: Гісторыя версій

en: New in Version %s
be: Новае ў версіі %s

en: Version %s
be: Версія %s

en: No details for this release
be: Пра гэта выданне няма звестак

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
be: Рэжым пры запуску: «updates» (абнаўленні), «updated» (абноўленыя), «installed» (усталяваныя) або «overview» (агляд)

en: MODE
be: РЭЖЫМ

en: Search for applications
be: Пошук праграм

en: SEARCH
be: ПОШУК

en: Show application details (using application ID)
be: Паказаць падрабязнасці праграмы (праз ID праграмы)

en: Show application details (using package name)
be: Паказаць падрабязнасці праграмы (праз назву пакета)

en: PKGNAME
be: НАЗВА ПАКЕТА

en: Install the application (using application ID)
be: Усталяваць праграму (праз ID праграмы)

en: Uninstall the application (using application ID)
be: Выдаліць праграму (праз ID праграмы)

en: Open a local package file
be: Адкрыць лакальны файл пакета

en: FILENAME
be: НАЗВА ФАЙЛА

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
be: Узаемадзеянне, якое чакаецца ад гэтага дзеяння: «none» (ніякага), «notify» (апавяшчэнне) або «full» (поўнае)

en: INTERACTION
be: УЗАЕМАДЗЕЯННЕ

en: Show a local metainfo or appdata file
be: Паказаць лакальны файл metainfo або appdata

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
be: Уключыць вывад падрабязных адладачных звестак (з запушчанага экзэмпляра, калі ўжо выконваецца)

en: Installs any pending updates in the background
be: Усталёўвае ў фонавым рэжыме абнаўленні, якія ў стане чакання

en: Show preferences
be: Паказаць налады

en: Quit the running instance
be: Завяршыць запушчаную копію праграмы

en: Prefer local file sources to AppStream
be: Аддаваць перавагу лакальным файлавым крыніцам, а не AppStream

en: Show version number
be: Паказаць нумар версіі

en: Copyright © 2016–2023 GNOME Software contributors
be: Аўтарскае права © 2016–2023 удзельнікі праекта GNOME Software

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window
en: About Software
be: Пра Software

note: TRANSLATORS: well, we seem to think so, anyway
en: A nice way to manage the software on your system.
be: Зручны спосаб кіравання праграмным забеспячэннем вашай сістэмы.

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
be: Для гэтай праграмы няма падрабязнасцей.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
be: Памер на дыску

en: Includes %s of data and %s of cache
be: Уключае %s даных і %s кэшу

en: Includes %s of data
be: Уключае %s даных

en: Includes %s of cache
be: Уключае %s кэшу

en: Cache and data usage unknown
be: Выкарыстанне памяці для кэшу і даных невядома

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
be: Памер спампоўвання

en: Needs no additional system downloads
be: Дадатковых спампоўванняў не патрабуецца

en: Needs an unknown size of additional system downloads
be: Памер дадатковых спампоўванняў невядомы

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
be: Патрабуецца дадаткова спампаваць %s

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
be: Памер невядомы

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
be: Не патрабуе дазволаў

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
be: Мае доступ да сеткі

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses system services
be: Выкарыстоўвае сістэмныя сервісы

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses session services
be: Выкарыстоўвае сервісы сеанса

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
be: Мае доступ да апаратных прылад

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
be: Мае доступ да сістэмных прылад

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
be: Мае доступ на чытанне і запіс вашых даных

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
be: Мае доступ на чытанне вашых даных

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
be: Мае доступ на чытанне і запіс у папцы спамповак

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
be: Мае доступ на чытанне ў папцы спамповак

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
be: Мае доступ да азначаных файлаў

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
be: Можа праглядаць і змяняць налады карыстальніка

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
be: Выкарыстоўвае састарэлы аконны інтэрфейс

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
be: Можа атрымліваць адвольныя дазволы

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
be: Распрацоўшчык праграмнага забеспячэння правераны

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
be: Праверана стваральнікамі дыстрыбутыву

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
be: Праверана стваральнікамі %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
be: Старонні пастаўшчык

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
be: ПЗ больш не падтрымліваецца

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
be: Правяральны код

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
be: Невядомая ліцэнзія

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
be: Прапрыетарны код

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
be: Спецыяльная ліцэнзія

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
be: Прывілеяваная

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
be: Бяспечная

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
be: Верагодна бяспечная

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
be: Патэнцыяльна небяспечная

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
be: Небяспечная

en: Mobile Only
be: Толькі для мабільных прылад

en: Only works on a small screen
be: Працуе толькі на малых экранах

en: Desktop Only
be: Толькі для настольных камп’ютараў

en: Only works on a large screen
be: Працуе толькі на вялікіх экранах

en: Screen Size Mismatch
be: Памер экрана не пасуе

en: Doesn’t support your current screen size
be: Ваш цяперашні памер экрана не падтрымліваецца

en: Requires a touchscreen
be: Патрабуецца сэнсарны экран

en: Requires a keyboard
be: Патрабуецца клавіятура

en: Requires a mouse
be: Патрабуецца мыш

en: Gamepad Needed
be: Патрабуецца геймпад

en: Requires a gamepad to play
be: Каб гуляць, патрабуецца геймпад

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
be: Адаптыўная

en: Works on phones, tablets and desktops
be: Працуе на тэлефона, планшэтах і настольных камп'ютарах

en: Probably requires a keyboard or mouse
be: Магчыма патрабуецца клавіятура або мыш

en: Works on desktops and laptops
be: Працуе на настольных камп'ютарах і ноўтбуках

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
be: Без змесціва з узроставым абмежаваннем

en: No age rating information available
be: Інфармацыя пра ўзроставы рэйтынг недаступна

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
be: Наведаць вэб-сайт

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
be: Усталяваць…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
be: Скасаваць

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
be: Усталяваць

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
be: Спампаваць

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
be: Абнавіць

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
be: Выдаліць…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
be: Выдаленне

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
be: Прылада не можа выкарыстоўвацца падчас абнаўлення.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
be: Крыніца: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
be: Перайменавана з %s

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
be: Спынена атрыманне абнаўленняў

en: Critical Update
be: Крытычнае абнаўленне

en: Critical update
be: Крытычнае абнаўленне

[ctx: Single app]
en: Installed
be: Усталявана

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
be: Дапамагчы з перакладам %s

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
be: %s спраектавана, распрацавана і перакладзена інтэрнацыянальнай супольнасцю добраахвотнікаў.
    
    Гэта азначае, што калі нешта недаступна на вашай мове, вы можаце самі прыняць удзел у перакладзе.

en: Translations
be: Пераклады

en: _Translation Website
be: Сайт _перакладу

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
be: Патрабуецца аддалены ўваход у %s (дамен %s)

en: Login Required
be: Патрабуецца ўваход

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Login
be: _Уваход

note: Translators: Placeholder text for a login entry. Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
be: Карыстальнік

note: Translators: Placeholder text for a login entry.
en: Password
be: Пароль

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
be: Іншыя

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
be: Усе

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
be: Вартае ўвагі

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
be: Выбар рэдакцыі

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
be: Новыя і абноўленыя

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
be: Выбранае з вэб-праграм

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
be: Іншае праграмнае забеспячэнне

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 1 to %u:
be: Увядзіце лік ад 1 да %u:

note: TRANSLATORS: asking the user to choose an app from a list
en: Choose an app:
be: Выберыце праграму:

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
be: Усе

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
be: Вартае ўвагі

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
be: Трохвымерная графіка

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
be: Фатаграфія

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
be: Сканаванне

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
be: Вектарная графіка

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
be: Праглядальнікі

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
be: Праца з аўдыя

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
be: Музычныя прайгравальнікі

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
be: Усе

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
be: Вартае ўвагі

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
be: Каляндар

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
be: Базы даных

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
be: Фінансы

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
be: Тэкставыя працэсары

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
be: Тэкставыя рэдактары

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
be: Вэб-браўзеры

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
be: Усе

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
be: Вартае ўвагі

[ctx: Menu of Games]
en: Action
be: Баявыя

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
be: Прыгоды

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
be: Аркады

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
be: Блокі

[ctx: Menu of Games]
en: Board
be: Настольныя

[ctx: Menu of Games]
en: Card
be: Картачныя

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
be: Эмулятары

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
be: Для дзяцей

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
be: Лагічныя

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
be: Ролевыя

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
be: Спорт

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
be: Стратэгіі

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
be: Усе

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
be: Вартае ўвагі

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
be: Чат

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
be: Усе

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
be: Вартае ўвагі

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
be: Штучны інтэлект

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
be: Астраномія

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
be: Хімія

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
be: Мовы

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
be: Матэматыка

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
be: Навіны

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
be: Робататэхніка

[ctx: Menu of Art]
en: Art
be: Мастацтва

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
be: Біяграфія

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
be: Коміксы

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
be: Літаратура

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
be: Здароўе

[ctx: Menu of Reference]
en: History
be: Гісторыя

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
be: Лад жыцця

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
be: Палітыка

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
be: Спорт

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
be: Усе

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
be: Вартае ўвагі

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
be: Адладчыкі

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
be: IDE

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
be: Кодэкі

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
be: Драйверы прылад

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
be: Шрыфты

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
be: Крыніцы ўводу

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
be: Моўныя пакеты

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
be: Лакалізацыя

note: Translators: this is a menu category
en: Create
be: Творчасць

note: Translators: this is a menu category
en: Work
be: Праца

note: Translators: this is a menu category
en: Play
be: Гульні

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
be: Сацыяльныя

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
be: Навучанне

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
be: Распрацоўка

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
be: Кодэкі

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
be: Драйверы прылад

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
be: Шрыфты

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
be: Крыніцы ўводу

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
be: Моўныя пакеты

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
be: Лакалізацыя

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s is now installed
be: Праграма %s усталявана

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect.
be: Каб змены ўступілі ў сілу, перазапусціце сістэму.

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: App is ready to be used.
be: Праграма гатова да выкарыстання.

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System updates are now installed
be: Абнаўленні сістэмы ўсталяваны

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
be: Нядаўна ўсталяваныя абнаўленні даступны для прагляду

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
be: Перазапусціць

en: Launch
be: Запусціць

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
be: Усталяваць праграмнае забеспячэнне?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
be: Усталяваць старонняе праграмнае забеспячэнне?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
be: Уключыць сховішча праграмнага забеспячэння?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Third-Party Software Repository?
be: Уключыць сховішча старонняга праграмнага забеспячэння?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
be: %s – не з'яўляецца <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">свабодным праграмным забеспячэннем з адкрытым зыходным кодам</a> і пастаўляецца «%s».

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
be: %s пастаўляецца «%s».

en: This software repository must be enabled to continue installation.
be: Каб працягнуць усталяванне, неабходна ўключыць гэтае сховішча праграмнага забеспячэння.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
be: Усталяванне або выкарыстанне %s можа быць незаконным у некаторых краінах.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
be: Усталяванне або выкарыстанне гэтага кодэка можа быць незаконным у некаторых краінах.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
be: Больш не _папярэджваць

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
be: _Уключыць і ўсталяваць

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
be: Дэталізацыя памылак ад менеджара пакетаў:

en: Details
be: Падрабязнасці

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
be: _Закрыць

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
be: _Прыняць

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
be[0]: Абнаўленне ўсталявана
be[1]: Абнаўленні ўсталяваны
be[2]: Абнаўленні ўсталяваны

note: TRANSLATORS: we've just removed some apps
en: An app has been removed | Apps have been removed
be[0]: Праграма выдалена
be[1]: Праграмы выдалены
be[2]: Праграмы выдалены

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect. | A restart is required for them to take effect.
be[0]: Каб змены ўступілі ў сілу, перазапусціце сістэму.
be[1]: Каб змены ўступілі ў сілу, перазапусціце сістэму.
be[2]: Каб змены ўступілі ў сілу, перазапусціце сістэму.

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
be: Не зараз

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
be: толькі што

en: %d minute ago | %d minutes ago
be[0]: %d хвіліну таму
be[1]: %d хвіліны таму
be[2]: %d хвілін таму

en: %d hour ago | %d hours ago
be[0]: %d гадзіну таму
be[1]: %d гадзіны таму
be[2]: %d гадзін таму

en: %d day ago | %d days ago
be[0]: %d дзень таму
be[1]: %d дні таму
be[2]: %d дзён таму

en: %d week ago | %d weeks ago
be[0]: %d тыдзень таму
be[1]: %d тыдні таму
be[2]: %d тыдняў таму

en: %d month ago | %d months ago
be[0]: %d месяц таму
be[1]: %d месяцы таму
be[2]: %d месяцаў таму

en: %d year ago | %d years ago
be[0]: %d год таму
be[1]: %d гады таму
be[2]: %d гадоў таму

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
be: Праграма

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
be: %s запытвае падтрымку дадатковага фармату файла.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
be: Патрабуюцца дадатковыя тыпы MIME

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
be: %s запытвае дадатковыя шрыфты.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
be: Патрабуюцца дадатковыя шрыфты

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
be: %s запытвае дадатковыя кодэкі.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
be: Патрабуюцца дадатковыя кодэкі

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
be: %s запытвае дадатковыя драйверы для прынтара.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
be: Патрабуюцца дадатковыя драйверы для прынтара

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
be: %s запытвае дадатковыя пакеты.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
be: Патрабуюцца дадатковыя пакеты

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
be: Пошук у Software

en: _Show More
be: Паказаць _больш

en: _Show Less
be: Паказаць _менш

en: Removing…
be: Выдаленне…

en: Requires restart to finish install
be: Каб завяршыць усталяванне, патрабуецца перазапуск

en: Requires restart to finish remove
be: Каб завяршыць выдаленне, патрабуецца перазапуск

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
be: Чакаецца ўсталяванне…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
be: Чакаецца абнаўленне…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
be: Спампоўванне…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
be: Падрыхтоўка…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
be: Выдаленне…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
be: Праграма «%s» не ўсталявана, але яе даныя працягваюць захоўвацца.

en: _Restart
be: _Перазапусціць

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
be: _Усталяваць…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
be: %s будзе паказвацца на англійскай мове

en: This app will appear in US English
be: Гэтая праграма будзе паказвацца на англійскай мове

en: This software will appear in US English
be: Гэта праграмнае забеспячэнне будзе паказвацца на англійскай мове

en: Help _Translate
be: Дапамагчы з _перакладам

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
be: Іншыя праграмы ад %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
be: Распрацоўшчык %s пацвердзіў, што з'яўляецца ўладальнікам %s

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
be: Распрацоўшчык пацвердзіў, што з'яўляецца ўладальнікам %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
be: Каб напісаць водгук, патрабуецца доступ да інтэрнэту

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
be: Гэта праграма больш не атрымлівае абнаўленні, у тым ліку і абнаўленні бяспекі

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
be: Гэтае праграма ўжо пастаўляецца з дыстрыбутывам, яе непатрэбна замяняць.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
be: Гэта праграма пастаўляецца без спасылак на яе сайт, рэпазіторый або трэкер памылак.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
be: Гэта праграмнае забеспячэнне больш не атрымлівае абнаўленні, у тым ліку і абнаўленні бяспекі

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
be: Гэтае праграмнае забеспячэнне ўжо пастаўляецца з дыстрыбутывам, яго непатрэбна замяняць.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
be: Гэта праграмнае забеспячэнне пастаўляецца без спасылак на яго сайт, рэпазіторый або трэкер памылак.

en: Unable to find “%s”
be: Немагчыма знайсці «%s»

en: Failed to submit review for “%s”: %s
be: Не ўдалося пакінуць водгук да «%s»: %s

en: Details page
be: Старонка падрабязнасцей

en: Loading App Details
be: Загрузка звестак праграмы

en: Verified
be: Праверана

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Update
be: А_бнавіць

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
be: Выдаліць

en: Add-ons
be: Дадатковыя кампаненты

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
be: Гэту праграму можна выкарыстоўваць толькі пры наяўнасці злучэння з інтэрнэтам.

en: Software Repository Included
be: Сховішча праграмнага забеспячэння падключана

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
be: Гэтая праграма змяшчае сховішча праграмнага забеспячэння, праз якое адбываецца абнаўленне, а таксама доступ да іншага праграмнага забеспячэння.

en: No Software Repository Included
be: Сховішча праграмнага забеспячэння не падключана

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
be: Гэтая праграма не змяшчае сховішча праграмнага забеспячэння. Яна не будзе абнаўляцца са з'яўленнем новых версій.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
be: Выяўлена сховішча праграмнага забеспячэння

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
be: Дадаванне гэтага сховішча праграмнага забеспячэння, дасць доступ да дадатковага праграмнага забеспячэння і абнаўленняў.

en: Only use software repositories that you trust.
be: Выкарыстоўвайце толькі тыя сховішчы праграмнага забеспячэння, якім вы давяраеце.

en: Clear app data
be: Ачысціць даныя праграмы

en: D_elete Data
be: _Выдаліць даныя

en: No Metadata
be: Няма метаданых

en: Project _Website
be: _Вэб-сайт праекта

en: _Donate
be: _Ахвяраваць

en: Contribute _Translations
be: _Зрабіць унёсак у пераклад

en: _Report an Issue
be: Паведаміць пра _памылку

en: _Help
be: _Даведка

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
be: _Звязацца

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
be: _Напісаць водгук

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
be: Усе водгукі

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
be: Спампоўванне дадатковых файлаў з метаданымі…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
be:  і

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
be[0]: Даступны шрыфты для сістэмы пісьма %s
be[1]: Даступны шрыфты для сістэм пісьма %s
be[2]: Даступны шрыфты для сістэм пісьма %s

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
be[0]: Даступнае праграмнае забеспячэнне для %s
be[1]: Даступнае праграмнае забеспячэнне для %s
be[2]: Даступнае праграмнае забеспячэнне для %s

en: Requested software not found
be: Запатрабаванае праграмнае забеспячэнне не знойдзена

en: Failed to find requested software
be: Не ўдалося знайсці запатрабаванае праграмнае забеспячэнне

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
be: %s не знойдзена

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
be: на вэб-сайце

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
be: Няма даступных праграм, якія б пастаўлялі файл %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
be: Звесткі пра %s, а таксама варыянты атрымання адсутных праграм можна знайсці %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
be: Няма праграм, якія падтрымліваюць %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
be: %s — недаступна.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
be: Звесткі пра %s, а таксама варыянты атрымання праграмы, якая падтрымлівае гэты фармат, можна знайсці %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
be: Няма даступных шрыфтоў з падтрымкай сістэмы пісьма %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
be: Звесткі пра %s, а таксама варыянты атрымання дадатковых шрыфтоў можна знайсці %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
be: Няма даступных кодэкаў для фармату %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
be: Звесткі пра %s, а таксама варыянты атрымання кодэка, які можа прайграваць гэты фармат, можна знайсці %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
be: Няма даступных рэсурсаў Plasma, якія падтрымліваюць %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
be: Звесткі пра %s, а таксама варыянты атрымання дадатковых рэсурсаў Plasma, можна знайсці %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
be: Няма даступных драйвераў прынтара для %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
be: Звесткі пра %s, а таксама варыянты атрымання драйвера, які падтрымлівае гэты прынтар, можна знайсці %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
be: дакументацыяй

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
be[0]: Не ўдалося знайсці %s, запытаны праграмай %s. Каб атрымаць дадатковы звесткі, азнаёмцеся з %s.
be[1]: Не ўдалося знайсці %s, запытаны праграмай %s. Каб атрымаць дадатковы звесткі, азнаёмцеся з %s.
be[2]: Не ўдалося знайсці %s, запытаны праграмай %s. Каб атрымаць дадатковы звесткі, азнаёмцеся з %s.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
be[0]: Не ўдалося знайсці %s. Каб атрымаць дадатковы звесткі, азнаёмцеся з %s.
be[1]: Не ўдалося знайсці %s. Каб атрымаць дадатковы звесткі, азнаёмцеся з %s.
be[2]: Не ўдалося знайсці %s. Каб атрымаць дадатковы звесткі, азнаёмцеся з %s.

en: Failed to find any search results: %s
be: Не ўдалося знайсці: %s

en: %s file format
be: Фармат файла %s

en: Install _All
be: Усталяваць _усе

en: Unable to Find Requested Software
be: Немагчыма знайсці запатрабаванае праграмнае забеспячэнне

en: Codecs page
be: Старонка з кодэкамі

en: Previous
be: Назад

en: Next
be: Далей

en: Featured Apps List
be: Спіс вартых увагі праграм

en: Desktop Support
be: Падтрымка стацыянарных прылад

en: Supports being used on a large screen
be: Падтрымліваецца выкарыстанне на вялікіх экранах

en: Desktop Support Unknown
be: Падтрымка стацыянарных прылад невядома

en: Not enough information to know if large screens are supported
be: Няма звестак ці падтрымліваюцца вялікія экраны

en: Requires a large screen
be: Патрабуецца вялікі экран

en: Desktop Not Supported
be: Стацыянарныя прылады не падтрымліваюцца

en: Cannot be used on a large screen
be: Не можа выкарыстоўвацца на вялікіх экранах

en: Mobile Support
be: Падтрымка мабільных прылад

en: Supports being used on a small screen
be: Падтрымліваецца выкарыстанне на малых экранах

en: Mobile Support Unknown
be: Падтрымка мабільных прылад невядома

en: Not enough information to know if small screens are supported
be: Няма звестак ці падтрымліваюцца малыя экраны

en: Requires a small screen
be: Патрабуецца малы экран

en: Mobile Not Supported
be: Мабільныя прылады не падтрымліваюцца

en: Cannot be used on a small screen
be: Не можа выкарыстоўвацца на малых экранах

en: Keyboard Support
be: Падтрымка клавіятуры

en: Keyboard Support Unknown
be: Падтрымка клавіятуры невядомая

en: Not enough information to know if keyboards are supported
be: Няма звестак ці падтрымліваюцца клавіятуры

en: Keyboard Required
be: Патрабуецца клавіятура

en: Supports keyboards
be: Клавіятура падтрымліваецца

en: Keyboard Not Supported
be: Клавіятура не падтрымліваецца

en: Cannot be used with a keyboard
be: Не можа выкарыстоўвацца з клавіятурай

en: Mouse Support
be: Падтрымка мышы

en: Requires a mouse or pointing device
be: Патрабуецца мыш або ўказальная прылада

en: Mouse Support Unknown
be: Падтрымка мышы невядомая

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
be: Няма звестак ці падтрымліваюцца мышы і ўказальныя прылады

en: Mouse Required
be: Патрабуецца мыш

en: Supports mice and pointing devices
be: Мыш і ўказальныя прылады падтрымліваюцца

en: Mouse Not Supported
be: Мыш не падтрымліваецца

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
be: Не можа выкарыстоўвацца з мышшу або ўказальнай прыладай

en: Touchscreen Support
be: Падтрымка сэнсарнага экрана

en: Touchscreen Support Unknown
be: Падтрымка сэнсарнага экрана невядома

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
be: Няма звестак ці падтрымліваюцца сэнсарныя экраны

en: Touchscreen Required
be: Патрабуецца сэнсарны экран

en: Supports touchscreens
be: Сэнсарны экран падтрымліваецца

en: Touchscreen Not Supported
be: Сэнсарны экран не падтрымліваецца

en: Cannot be used with a touchscreen
be: Не можа выкарыстоўвацца з сэнсарным экранам

en: Gamepad Required
be: Патрабуецца геймпад

en: Requires a gamepad
be: Патрабуецца геймпад

en: Gamepad Support
be: Падтрымка геймпада

en: Supports gamepads
be: Геймпады падтрымліваюцца

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
be: %s павінна працаваць на гэтай прыладзе

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
be: %s працуе на гэтай прыладзе

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
be: %s, магчыма, працуе на гэтай прыладзе

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
be: %s можа працаваць на гэтай прыладзе неналежным чынам

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
be: %s можа не працаваць на гэтай прыладзе

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
be: Падтрымка абсталявання

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Navigate to Explore Page
be: Перайсці на старонку «Агляд»

en: Navigate to Installed Page
be: Перайсці на старонку «Усталяваныя»

en: Navigate to Updates Page
be: Перайсці на старонку «Абнаўленні»

en: Open Search Bar
be: Адкрыць панэль пошуку

en: Windows
be: Вокны

en: Open Preferences
be: Налады

en: Open Software Repositories
be: Сховішчы праграмнага забеспячэння

en: Help
be: Даведка

en: Open Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
be: Усталяваныя

en: Installed page
be: Старонка ўсталяванага

en: In Progress
be: Выконваецца

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
be: Праграмы

en: Web Apps
be: Вэб-праграмы

en: System Apps
be: Сістэмныя праграмы

en: Community Built
be: Зборка ад супольнасці

en: _Get Involved
be: _Прыняць удзел

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
be: Гэта праграма адкрыта распрацоўваецца інтэрнацыянальнай супольнасцю добраахвотнікаў і распаўсюджваецца на ўмовах <a href="%s">ліцэнзіі %s</a>.
    
    Вы маеце магчымасць зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
be: Гэта праграма адкрыта распрацоўваецца інтэрнацыянальнай супольнасцю добраахвотнікаў і распаўсюджваецца на ўмовах ліцэнзіі %s.
    
    Вы маеце магчымасць зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
be: Гэта праграмнае забеспячэнне адкрыта распрацоўваецца інтэрнацыянальнай супольнасцю добраахвотнікаў і распаўсюджваецца на ўмовах <a href="%s">ліцэнзіі %s</a>.
    
    Вы маеце магчымасць зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
be: Гэта праграмнае забеспячэнне адкрыта распрацоўваецца інтэрнацыянальнай супольнасцю добраахвотнікаў і распаўсюджваецца на ўмовах ліцэнзіі %s.
    
    Вы маеце магчымасць зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
be: Невядомая ліцэнзія

en: _Learn More
be: _Даведацца больш

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
be: Гэта праграма распрацоўваецца адпаведна з умовамі нявызначанай ліцэнзіі, магчыма прапрыетарнай. Часам гэта можа быць небяспечна, бо памылкі складана выявіць, а змены ўносяцца без нагляду.
    
    Вы можаце як мець, так і не мець магчымасці зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
be: Гэта праграмнае забеспячэнне распрацоўваецца адпаведна з умовамі нявызначанай ліцэнзіі, магчыма прапрыетарнай. Часам гэта можа быць небяспечна, бо памылкі складана выявіць, а змены ўносяцца без нагляду.
    
    Вы можаце як мець, так і не мець магчымасці зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
be: Прапрыетарная

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
be: Гэта праграма распрацоўваецца не адкрыта і толькі распрацоўшчыкі ведаюць як яно працуе. Часам гэта можа быць небяспечна, бо памылкі складана выявіць, а змены ўносяцца без нагляду.
    
    Вы не маеце магчымасці ўдзельнічаць у яго распрацоўцы.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
be: Гэта праграмнае забеспячэнне не адкрытае і толькі распрацоўшчыкі ведаюць як яно працуе. Часам гэта можа быць небяспечна, бо памылкі складана выявіць, а змены ўносяцца без нагляду.
    
    Вы не маеце магчымасці ўдзельнічаць у яго распрацоўцы.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
be: Спецыяльная ліцэнзія

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
be: Гэта праграма распрацоўваецца адпаведна з умовамі спецыяльнай ліцэнзіі <a href="%s">%s</a>.
    
    Вы можаце як мець, так і не мець магчымасці зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
be: Гэта праграма распрацоўваецца адпаведна з умовамі спецыяльнай ліцэнзіі «%s».
    
    Вы можаце як мець, так і не мець магчымасці зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
be: Гэта праграмнае забеспячэнне распрацоўваецца адпаведна з умовамі спецыяльнай ліцэнзіі <a href="%s">%s</a>.
    
    Вы можаце як мець, так і не мець магчымасці зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
be: Гэта праграмнае забеспячэнне распрацоўваецца адпаведна з умовамі спецыяльнай ліцэнзіі «%s».
    
    Вы можаце як мець, так і не мець магчымасці зрабіць свой унёсак, каб палепшыць ПЗ.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Downloading Software Catalog
be: Спампоўваецца каталог праграмнага забеспячэння

en: Loading page
be: Загрузка старонкі

en: Starting Up
be: Запуск

en: Moderate page
be: Старонка мадэрацыі

en: There are no reviews to moderate
be: Няма водгукаў на мадэрацыі

en: Unknown source
be: Невядомая крыніца

note: Translators: It's like a beta version of the software, a test version
en: Beta
be: Бэта-версія

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
be: Дадаванні

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
be: Выдаленні

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
be: Абнаўленні

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
be: Паніжэнні версіі

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
be: выбраных знешніх крыніц

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
be: Забяспечвае доступ да дадатковага праграмнага забеспячэння з %s. У тым ліку да некаторага прапрыетарнага ПЗ.
    
    Вы можаце ўключыць гэтыя сховішчы пазней у наладах.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
be: Уключыць староннія сховішчы праграмнага забеспячэння?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
be: І_гнараваць

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
be: _Уключыць

en: Available for your operating system
be: Даступна для вашай аперацыйнай сістэмы

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
be: Даступна для %s

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
be: Агляд

en: Overview page
be: Старонка агляду

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
be: Даступныя праграмы

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
be: Іншыя катэгорыі

en: No App Data Found
be: Даныя праграмы не знойдзены

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
be: Невядома

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
be: _ОК

en: User declined installation
be: Усталяванне адхілена карыстальнікам

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
be: Падрыхтоўка %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
be: Сапраўды выдаліць сховішча %s?

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
be: Усе праграмы з %s будуць выдалены. Каб карыстацца імі зноў, вам прыйдзецца пераўсталяваць сховішча.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
be: Выдаліць %s?

en: App Settings & Data
be: Налады і даныя праграмы

note: Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
be: Пасля выдалення праграмы %s, карыстацца ёй будзе немагчыма.

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
be: За_хаваць

en: Allows restoring app settings and content
be: Дазваляе аднавіць налады і змесціва праграмы

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
be: _Выдаліць

en: Permanently deletes data to save disk space
be: Незваротна выдаляе даныя, каб зберагчы месца на дыску

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
be: Пасля выдалення праграмы %s, карыстацца ёй будзе немагчыма. Даныя і налады захоўваюцца на дыску, каб мець магчымасць аднавіць праграму ў будучыні.

note: TRANSLATORS: this is button text to remove the app
en: _Uninstall
be: _Выдаліць

en: Preferences
be: Налады

en: Software Updates
be: Абнаўленні праграмнага забеспячэння

en: _Automatic
be: _Аўтаматычна

en: Automatically check for and download updates
be: Аўтаматычна правяраць наяўнасць абнаўленняў і спампоўваць іх

en: _Manual
be: _Уручную

en: Checking for and downloading updates must be done manually
be: Праверка наяўнасці абнаўленняў і спампоўванне выконваецца ўручную

en: Automatic Update _Notifications
be: Апа_вяшчэнні для аўтаматычнага абнаўлення

en: Notify when updates have been automatically installed
be: Апавяшчаць, калі выканана аўтаматычнае ўсталяванне абнаўленняў

en: Content Filters
be: Фільтры змесціва

en: Only Show _Free Software
be: Паказваць толькі _свабоднае ПЗ

en: Hide proprietary software when browsing and searching
be: Падчас агляду і пошуку хаваць прапрыетарнае праграмнае забеспячэнне

en: Only Show _Verified Developers
be: Паказваць толькі _правераных распрацоўшчыкаў

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
be: Паказваць толькі праграмы ад распрацоўшчыкаў, якія пазначаны як правераныя

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
be: Падчас праверкі наяўнасці абнаўленняў і іх спампоўвання расходуецца электраэнергія і трафік. Таму аўтаматычнае абнаўленне прыпыняецца, калі выкарыстоўваецца злучэнне з тарыфікацыяй і калі ўключаны рэжым энергазберажэння.

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
be: Усталяванае праграмнае забеспячэнне несумяшчальна з %s, падчас абнаўлення яно будзе аўтаматычна выдалена.

en: Incompatible Software
be: Несумяшчальныя праграмы

en: _Upgrade
be: _Абнавіць

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
be: Праграмнае забеспячэнне, усталяванае з «%s», больш не будзе атрымліваць абнаўленні.

en: Disable Repository?
be: Адключыць сховішча?

en: Remove Repository?
be: Выдаліць сховішча?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
be: _Адключыць

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo
en: _Remove
be: _Выдаліць

en: Enable New Repositories
be: Уключаць новыя сховішчы

en: Turn on new repositories when they are added.
be: Уключыць новыя сховішчы, калі дадаюцца.

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
be: дадатковыя звесткі

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
be: Сховішчы з выбраных старонніх крыніц — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
be: Староннія сховішчы Fedora

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
be: аперацыйнай сістэмай

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
be: Гэтыя сховішчы дапаўняюць прадвызначанае праграмнае забеспячэнне, якое пастаўляецца з %s.

en: Software Repositories
be: Сховішчы праграмнага забеспячэння

en: No Repositories
be: Няма сховішчаў

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
be[0]: Усталявана %u праграма
be[1]: Усталявана %u праграмы
be[2]: Усталявана %u праграм

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
be[0]: Усталяваны %u дадатковы кампанент
be[1]: Усталявана %u дадатковыя кампаненты
be[2]: Усталявана %u дадатковых кампанентаў

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
be[0]: %u праграма
be[1]: %u праграмы
be[2]: %u праграм

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
be[0]: %u дадатковы кампанент
be[1]: %u дадатковыя кампаненты
be[2]: %u дадатковых кампанентаў

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
be[0]: %s і %s усталяваны
be[1]: %s і %s усталяваны
be[2]: %s і %s усталяваны

en: Checking installed software…
be: Праверка ўсталяванага ПЗ…

en: Remove
be: Выдаліць

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
be: Дрэнна

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
be: Не падабаецца

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
be: Няблага

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
be: Добра

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
be: Выдатна

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
be: Ацаніце, колькі зорак заслугоўвае праграма

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
be: Калі ласка, пастаўцеся сур'ёзна да напісання водгуку

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
be: Ацаніце, колькі зорак заслугоўвае праграма

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
be: Падагульненне занадта кароткае

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
be: Падагульненне занадта доўгае

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
be: Апісанне занадта кароткае

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
be: Апісанне занадта доўгае

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
be: Напісаць водгук

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
be: _Адправіць

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
be: Пастаўце ацэнку, напішыце падагульненне (загаловак) і водгук. Не трэба выкарыстоўваць водгукі для паведамлення аб праблемах, замест гэтага звяжыцеся з распрацоўшчыкам або са сваёй службай падтрымкі.

en: Review Summary
be: Падагульненне (загаловак)

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
be: Напісаць кароткі водгук

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
be: Якія даныя адпраўляюцца, вы можаце знайсці ў <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">палітыцы прыватнасці</a>. Будзе апублікавана пад вашым поўным імем, указаным ва ўліковым запісе.

en: %u review total | %u reviews total
be[0]: Агулам %u ацэнка
be[1]: Агулам %u ацэнкі
be[2]: Агулам %u ацэнак

en: out of 5 stars
be: з 5 зорак

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
be: Невядома

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
be: Вы можаце паскардзіцца на абразлівыя, грубыя або дыскрымінацыйныя водгукі.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
be: Пасля адпраўкі скаргі, водгук будзе схаваны, пакуль яго не праверыць адміністратар.

note: TRANSLATORS: window title when * reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
be: Паскардзіцца на водгук?

note: TRANSLATORS: button text when * sending a review for moderation
en: _Report
be: _Паскардзіцца

note: Translators: Users can express their opinions about other users' opinions about the apps.
en: Was this review useful to you?
be: Гэты водгук быў для вас карысным?

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

note: Translators: Button text for indifference, only used when moderating
en: Meh
be: Так сабе

en: Report…
be: Паскардзіцца…

en: Remove…
be: Выдаліць…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
be: Праграма выконваецца не ў «пясочніцы», але стваральнікі дыстрыбутыву праверылі, што гэта не шкоднае ПЗ

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
be: Праверце, ці давярайце вы пастаўшчыку, таму што праграма выконваецца не ў «пясочніцы»

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
be: Не патрабуе дазволаў

en: App is fully sandboxed
be: Праграма цалкам выконваецца ў «пясочніцы»

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
be: Доступ да сеткі

en: Can access the internet
be: Мае доступ да інтэрнэту

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
be: Без доступу да сеткі

en: Cannot access the internet
be: Не мае доступу да інтэрнэту

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
be: Выкарыстоўвае сістэмныя сэрвісы

en: Can request data from system services
be: Можа запытваць даныя з сістэмных сэрвісаў

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
be: Выкарыстоўвае сэрвісы сеанса

en: Can request data from session services
be: Можа запытваць даныя з сэрвісаў сеанса

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
be: Доступ да прылад карыстальніка

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
be: Мае доступ да прылад накшталт вэб-камер або гульнявых кантролераў

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
be: Без доступу да прылад карыстальніка

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
be: Не мае доступу да прылад накшталт вэб-камер або гульнявых кантролераў

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
be: Доступ да прылад уводу

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access
be: Доступ да мікрафона

en: Can listen using microphones without asking permission
be: Можа весці праслухоўванне праз мікрафон не пытаючы дазволу

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
be: Доступ да сістэмных прылад

en: Can access system devices which require elevated permissions
be: Мае доступ да сістэмных прылад, якія патрабуюць павышанага ўзроўню дазволаў

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
be: Доступ да змесціва экрана

en: Can access the contents of the screen or other windows
be: Мае доступ да змесціва экрана або іншых акон

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
be: Састарэлы аконны інтэрфейс

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
be: Адвольныя дазволы

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
be: Налады карыстальніка

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
be: Доступ на чытанне і запіс усёй файлавай сістэмы

en: Can read and write all data on the file system
be: Мае доступ на чытанне і запіс даных усёй файлавай сістэмы

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
be: Доступ на чытанне і запіс у хатняй папцы

en: Can read and write all data in your home directory
be: Мае доступ на чытанне і запіс у вашай хатняй папцы

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
be: Доступ на чытанне ўсёй файлавай сістэмы

en: Can read all data on the file system
be: Мае доступ на чытанне даных усёй файлавай сістэмы

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
be: Доступ на чытанне ў хатняй папцы

en: Can read all data in your home directory
be: Мае доступ на чытанне ў вашай хатняй папцы

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
be: Доступ на чытанне і запіс у папцы спамповак

en: Can read and write all data in your downloads directory
be: Мае доступ на чытанне і запіс у папцы спамповак

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
be: Доступ на чытанне ў папцы спамповак

en: Can read all data in your downloads directory
be: Мае доступ на чытанне ў папцы спамповак

en: Can read and write all data in the directory
be: Мае доступ на чытанне і запіс у каталогу

en: Can read all data in the directory
be: Мае доступ на чытанне ў каталогу

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
be: Без доступу да файлавай сістэмы

en: Cannot access the file system at all
be: Не мае доступу да ўсёй файлавай сістэмы

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
be: Распрацоўшчык праграмы правераны

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
be: Распрацоўшчык гэтай праграмы прайшоў праверку сапраўднасці

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
be: Небяспечныя залежнасці

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
be: Праграмнае забеспячэнне або яго залежнасці больш не падтрымліваюцца могуць быць небяспечнымі

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
be: Гэта праграма распрацоўваецца адпаведна з умовамі нявызначанай ліцэнзіі, магчыма прапрыетарнай

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
be: Гэта праграмнае забеспячэнне распрацоўваецца адпаведна з умовамі нявызначанай ліцэнзіі, магчыма прапрыетарнай

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
be: Прапрыетарны код

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
be: Зыходны код не агульнадаступны, яго нельга праверыць незалежна, таму можа быць небяспечным

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
be: Гэта праграма распрацоўваецца адпаведна з умовамі спецыяльнай ліцэнзіі «%s»

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
be: Гэта праграмнае забеспячэнне распрацоўваецца адпаведна з умовамі спецыяльнай ліцэнзіі «%s»

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
be: Правяральны код

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
be: Зыходны код агульнадаступны, яго можна праверыць незалежна, таму з большай верагоднасцю праграма бяспечная

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
be: %s прывілеяваная

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
be: %s бяспечная

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
be: %s верагодна бяспечная

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
be: %s патэнцыяльна небяспечная

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
be: %s небяспечная

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
be: Невядома

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
be: Бяспечная

en: License
be: Ліцэнзія

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
be: Крыніца

en: Outdated SDK version
be: Састарэлая версія SDK

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
be: Папярэдні здымак

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
be: Наступны здымак

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
be: Няма здымкаў

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
be: Здымак не знойдзены

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
be: Не ўдалося загрузіць відарыс

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
be: Памер здымка не вызначаны

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
be: Не ўдалося стварыць кэш

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
be: Здымак несапраўдны

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
be: Здымак недаступны

en: Screenshot
be: Здымак

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
be[0]: Яшчэ %u супадзенне
be[1]: Яшчэ %u супадзенні
be[2]: Яшчэ %u супадзенняў

en: Search page
be: Старонка пошуку

en: Search for Apps
be: Пошук праграм

en: No App Found
be: Праграма не знойдзена

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
be: «%s»

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
be: Немагчыма спампаваць абнаўленні

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
be: Немагчыма спампаваць абнаўленні ўбудаванай праграмы

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
be: Немагчыма абнавіць: патрабуецца доступ да інтэрнэту

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
be: Немагчыма абнавіць: недастаткова месца на дыску

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
be: Немагчыма абнавіць: патрабуецца праверка сапраўднасці

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
be: Немагчыма абнавіць: сапраўднасць не пацверджана

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
be: Немагчыма абнавіць: патрабуецца дазвол

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
be: Немагчыма атрымаць спіс абнаўленняў

en: Unable to install: download failed
be: Немагчыма ўсталяваць: не ўдалося спампаваць

en: Unable to install: missing runtime
be: Немагчыма ўсталяваць: адсутнічае асяроддзе выканання

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
be: Немагчыма ўсталяваць %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
be: Немагчыма ўсталяваць: патрабуецца доступ да інтэрнэту

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
be: Немагчыма ўсталяваць: няправільны фармат праграмы

en: Unable to install: not enough disk space
be: Немагчыма ўсталяваць: недастаткова месца на дыску

en: Unable to install: authentication required
be: Немагчыма ўсталяваць: патрабуецца праверка сапраўднасці

en: Unable to install: invalid authentication
be: Не ўдалося ўсталяваць: сапраўднасць не пацверджана

en: Unable to install: permission required
be: Немагчыма ўсталяваць: патрабуецца дазвол

en: Unable to install: device must be plugged in
be: Немагчыма ўсталяваць: прылада павінна быць падключана да электрасеткі

en: Unable to install: low battery
be: Немагчыма ўсталяваць: нізкі зарад батарэі

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
be: Немагчыма абнавіць: не ўдалося спампаваць

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
be: Немагчыма абнавіць: прылада павінна быць падключана да электрасеткі

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
be: Немагчыма абнавіць: нізкі зарад батарэі

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
be: Немагчыма абнавіць %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates
be: Немагчыма ўсталяваць абнаўленні

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
be: Немагчыма абнавіць

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
be: Немагчыма абнавіць: не ўдалося спампаваць

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
be: Немагчыма абнавіць: патрабуецца доступ да інтэрнэту

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
be: Немагчыма абнавіць: недастаткова месца на дыску

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
be: Немагчыма абнавіць: патрабуецца праверка сапраўднасці

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
be: Немагчыма абнавіць: сапраўднасць не пацверджана

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
be: Немагчыма абнавіць: патрабуецца дазвол

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
be: Немагчыма абнавіць: прылада павінна быць падключана да электрасеткі

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
be: Немагчыма абнавіць: нізкі зарад батарэі

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
be: Немагчыма выдаліць: патрабуецца праверка сапраўднасці

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication invalid
be: Немагчыма выдаліць: сапраўднасць не пацверджана

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
be: Немагчыма выдаліць: патрабуецца дазвол

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
be: Немагчыма выдаліць: прылада павінна быць падключана да электрасеткі

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
be: Немагчыма выдаліць: нізкі зарад батарэі

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
be: Немагчыма выдаліць %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
be: Немагчыма запусціць %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
be: Нешта пайшло не так

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
be: Для выканання аперацыі недастаткова месца на дыску

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
be: Немагчыма ўсталяваць: тып файла не падтрымліваецца

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
be: Не ўдалося ўсталяваць: сапраўднасць не пацверджана

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
be: Немагчыма ўсталяваць

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
be: Немагчыма звязацца з %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
be: Перазапусціце Software, каб выкарыстоўваць новыя ўбудовы

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
be: Прылада павінна быць падключана да электрасеткі

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
be: Нізкі ўзровень зараду батарэі

en: _Software Repositories
be: _Сховішчы праграмнага забеспячэння

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _Preferences
be: _Налады

en: Search
be: Пошук

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Search apps
be: Пошук праграм

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
be: _Агляд

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
be: _Усталяваныя

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
be: А_бнаўленні

en: Go back
be: Вярнуцца

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
be: Няма

en: App Data
be: Даныя праграмы

en: Data needed for the app to run
be: Даныя неабходныя праграме для запуску

en: User Data
be: Даныя карыстальніка

en: Data created by you in the app
be: Даныя праграмы створаныя вамі

en: Cache Data
be: Кэшаваныя даныя

en: Temporary cached data
be: Часова кэшаваныя даныя

en: The app itself
be: Сама праграма

en: Required Dependencies
be: Запатрабаваныя залежнасці

en: Shared system components required by this app
be: Агульныя сістэмныя кампаненты, якія патрабуюцца гэтай праграме

[ctx: Download size]
en: Unknown
be: Невядома

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
be: Сховішча

note: Translators: Please do not translate the markup or link href
en: Cached data can be cleared from the <a href="dummy">_app settings</a>.
be: Кэшаваныя даныя можна ачысціць праз <a href="dummy">_налады праграмы</a>.

en: %s (Installed)
be: %s (усталявана)

en: %s (Installing)
be: %s (усталяванне)

en: %s (Downloading)
be: %s (спампоўванне)

en: %s (Removing)
be: %s (выдаленне)

en: _Details
be: _Падрабязнасці

en: Examine Disk
be: Даследаваць дыск

en: Network Settings
be: Сеткавыя налады

en: _Restart Now…
be: _Перазапусціць…

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
be: Усталявана %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
be: Усталяваныя абнаўленні

en: No Updates Installed
be: Абнаўленні не ўсталяваны

en: Updates Are Out of Date
be: Абнаўленні састарэлі

en: Please check for available updates
be: Праверце даступныя абнаўленні

en: Critical Updates Ready to Install
be: Крытычнае абнаўленні гатовы да ўсталявання

en: Install critical updates as soon as possible
be: Усталёўвайце крытычныя абнаўленні як мага хутчэй

en: Critical Updates Available to Download
be: Крытычныя абнаўленні даступны для спампоўвання

en: Download critical updates as soon as possible
be: Спампоўвайце крытычныя абнаўленні як мага хутчэй

en: Updates Ready to Install
be: Абнаўленні гатовы да ўсталявання

en: Software updates are ready and waiting
be: Абнаўленні ПЗ гатовы да ўсталявання і чакаюць

en: Updates Available to Download
be: Абнаўленні даступны для спампоўвання

en: Software updates can be downloaded
be: Абнаўленні ПЗ даступны для спампоўвання

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
be[0]: Абноўлена %u праграма — патрабуецца перазапуск
be[1]: Абноўлена %u праграмы — патрабуецца перазапуск
be[2]: Абноўлена %u праграм — патрабуецца перазапуск

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
be[0]: Абноўлена %u праграма
be[1]: Абноўлена %u праграмы
be[2]: Абноўлена %u праграм

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
be: %s — абнаўленне выканана.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
be: Перазапусціце праграму.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
be: %s і %s — абнаўленне выканана.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
be[0]: %u праграме патрабуецца перазапуск.
be[1]: %u праграмам патрабуецца перазапуск.
be[2]: %u праграмам патрабуецца перазапуск.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
be: У тым ліку %s, %s і %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: Operating System Updates Unavailable
be: Абнаўленні аперацыйнай сістэмы недаступны

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving security updates.
be: Абнавіце сістэму, каб надалей атрымліваць абнаўленні сістэмы бяспекі.

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
be: Новая версія %s даступна для ўсталявання

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
be: Даступна абнаўленне праграмнага забеспячэння

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
be: Не ўдалося абнавіць праграмнае забеспячэнне

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: An important operating system update failed to be installed.
be: Не ўдалося ўсталяваць важнае абнаўленне аперацыйнай сістэмы.

en: Show Details
be: Паказаць падрабязнасці

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
be: Абнаўленне сістэмы завершана

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
be: Вітаем у %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
be[0]: Абнаўленне праграмнага забеспячэння ўсталявана
be[1]: Абнаўленні праграмнага забеспячэння ўсталяваны
be[2]: Абнаўленні праграмнага забеспячэння ўсталяваны

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
be[0]: Усталявана важнае абнаўленне аперацыйнай сістэмы.
be[1]: Усталяваны важныя абнаўленні аперацыйнай сістэмы.
be[2]: Усталяваны важныя абнаўленні аперацыйнай сістэмы.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
be: Праглядзець

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
be: Не ўдалося абнавіць

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
be: Сістэма ўжо абноўлена.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
be: Абнаўленне скасавана.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
be: Патрабуецца доступ у інтэрнэт. Пераканайцеся, што ў вас ёсць доступ да інтэрнэту і паўтарыце спробу.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
be: Пры абнаўленні ўзнікла праблема бяспекі. Каб атрымаць больш інфармацыі, звярніцеся да пастаўшчыка праграмнага забеспячэння.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
be: Недастаткова месца на дыску, вызваліце месца і паўтарыце спробу.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
be: Не ўдалося ўсталяваць абнаўленне. Пачакайце наступнага абнаўлення і паспрабуйце зноў. Калі праблема не знікае, звяжыцеся з пастаўшчыком праграмнага забеспячэння.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
be: Апошняя праверка адбывалася %s

en: Stop
be: Спыніць

en: Check for Updates
be: Праверыць абнаўленні

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
be: %s %s больш не будзе атрымліваць крытычныя абнаўленні ПЗ

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
be: Ваша аперацыйная сістэма больш не будзе атрымліваць крытычныя абнаўленні ПЗ

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
be: Можа спаганяцца плата

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
be: Выкарыстанне мабільнай сеткі для праверкі абнаўленняў можа прывесці да непрадбачаных выдаткаў.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
be: Усё адно _праверыць

note: TRANSLATORS: can't do updates check
en: No Network
be: Няма сеткі

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Internet access is required to check for updates.
be: Каб праверыць наяўнасць абнаўленняў, патрабуецца доступ да інтэрнэту.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Network _Settings
be: _Налады сеткі

en: Software Upgrades Downloaded
be: Абнаўленні ПЗ спампаваныя

en: Software upgrades have been downloaded and are ready to be installed.
be: Абнаўленні праграмнага забеспячэння спампаваны і гатовы да ўсталявання.

en: Check for updates
be: Праверыць абнаўленні

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
be: Абнаўленні

en: Updates page
be: Старонка абнаўленняў

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
be: Загрузка абнаўленняў

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
be: Гэта можа заняць некаторы час

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
be: Абнаўленне не патрабуецца

en: Use Mobile Data?
be: Выкарыстоўваць мабільную сетку?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
be: Выкарыстанне мабільнай сеткі для праверкі абнаўленняў можа прывесці да непрадбачаных выдаткаў

en: _Check Anyway
be: _Усё адно праверыць

en: No Connection
be: Няма злучэння

en: Go online to check for updates
be: Злучыцеся з сеткай, каб праверыць абнаўленні

en: _Network Settings
be: _Сеткавыя налады

en: Error
be: Памылка

en: Updates are automatically managed
be: Абнаўленне выконваецца аўтаматычна

en: Software Updates Paused
be: Абнаўленне ПЗ прыпынена

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
be: Аўтаматычнае абнаўленне ПЗ прыпынена па адной з наступных прычын:

en: 
    • The current network connection is metered
be: 
    • Выкарыстоўваецца злучэнне з тарыфікацыяй

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
be: 
    • Выкарыстоўваецца злучэнне, якое не дазваляе спампоўваць вялікія файлы

en: 
    • Power saver mode is active
be: 
    • Задзейнічаны рэжым энергазберажэння

en: 
    • Game mode is active
be: 
    • Задзейнічаны рэжым гульні

en: Software updates paused
be: Абнаўленне праграмнага забеспячэння прыпынена

en: Network connection is metered - software updates paused
be: Выкарыстоўваецца злучэнне з тарыфікацыяй - абнаўленне ПЗ прыпынена

en: Network connection prohibits large downloads - software updates paused
be: Выкарыстоўваецца злучэнне, якое не дазваляе спампоўваць вялікія файлы - абнаўленне ПЗ прыпынена

en: Power saver mode is active - software updates paused
be: Задзейнічаны рэжым гульні - абнаўленне ПЗ прыпынена

en: Game mode is active - software updates paused
be: Задзейнічаны рэжым энергазберажэння - абнаўленне ПЗ прыпынена

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
be: _Перазапусціць і абнавіць…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
be: Абнавіць _усё

en: Software Updates Downloaded
be: Абнаўленні ПЗ спампаваныя

en: Software updates have been downloaded and are ready to be installed.
be: Абнаўленні праграмнага забеспячэння спампаваны і гатовы да ўсталявання.

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
be: Убудаванае ПЗ

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
be: Патрабуе перазапуску

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
be: Абнаўленні праграм

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
be: Убудаванае ПЗ прылады

en: _Download
be: _Спампаваць

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
be: Даступна %s %s

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
be: Даступна %s

en: Learn about the new version
be: Інфармацыя пра новую версію

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
be: Спампавана %s з %s

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
be: Спампавана %u%%

en: A major upgrade, with new features and added polish.
be: Вялікае абнаўленне з новымі магчымасцямі і ўдасканаленнямі.

en: _Restart & Upgrade…
be: _Перазапусціць і абнавіць…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
be: Не забудзьцеся стварыць рэзервовую копію даных і файлаў перад абнаўленнем.

en: Failed to delete file “%s”: %s
be: Не ўдалося выдаліць файл «%s»: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
be: Не ўдалося выдаліць папку «%s»: %s

en: Add, remove or update software on this computer
be: Дадае, выдаляе або абнаўляе праграмнае забеспячэнне на вашым камп'ютары

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
be: Абнаўленні;Абнавіць;Крыніцы;Сховішчы;Рэпазіторыі;Параметры;Усталяваць;Высталяваць;Выдаліць;Праграма;Праграмнае;забеспячэнне;Крама;Program;Software;App;Store;

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
be: Абнаўленні сістэмы

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
be: Агульныя абнаўленні сістэмы, напрыклад абнаўленні бяспекі і выпраўленні памылак, а таксама паляпшэнне прадукцыйнасці.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
be: Абнаўленне %s з новымі магчымасцямі і выпраўленнямі.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
be: Сэрвісу абнаўлення EOS не ўдалося атрымаць і ўжыць абнаўленне.

en: Web App
be: Вэб-праграма

en: Web Apps Support
be: Падтрымка вэб-праграм

en: Run popular web applications in a browser
be: Запуск папулярных вэб-праграм праз браўзер

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading upgrade information…
be: Спампоўванне звестак пра абнаўленне…

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
be: Абнаўленні змяшчаюць новыя магчымасці, паляпшаюць прадукцыйнасць і стабільнасць.

en: Flatpak Support
be: Падтрымка Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
be: Flatpak – гэта фрэймворк для праграм пад Linux

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
be: Сістэмная папка %s

en: Home subfolder %s
be: Падпапка ў Хатняй папцы %s

en: Host system folders
be: Папкі галоўнай сістэмы

en: Host system configuration from /etc
be: Канфігурацыя галоўнай сістэмы з /etc

en: Desktop folder
be: Папка Стол

en: Desktop subfolder %s
be: Падпапка ў папцы Стол %s

en: Documents folder
be: Папка Дакументы

en: Documents subfolder %s
be: Падпапка ў папцы Дакументы %s

en: Music folder
be: Папка Музыка

en: Music subfolder %s
be: Падпапка ў папцы Музыка %s

en: Pictures folder
be: Папка Малюнкі

en: Pictures subfolder %s
be: Падпапка ў папцы Малюнкі %s

en: Public Share folder
be: Папка Публічныя файлы

en: Public Share subfolder %s
be: Падпапка ў папцы Публічныя файлы %s

en: Videos folder
be: Папка Відэа

en: Videos subfolder %s
be: Падпапка ў папцы Відэа %s

en: Templates folder
be: Папка Шаблоны

en: Templates subfolder %s
be: Падпапка ў папцы Шаблоны %s

en: User cache folder
be: Папка кэшу карыстальніка

en: User cache subfolder %s
be: Падпапка ў папцы кэшу карыстальніка %s

en: User configuration folder
be: Папка канфігурацыі карыстальніка

en: User configuration subfolder %s
be: Падпапка ў папцы канфігурацыі карыстальніка %s

en: User data folder
be: Папка даных карыстальніка

en: User data subfolder %s
be: Падпапка ў папцы даных карыстальніка %s

en: User runtime folder
be: Папка карыстальніцкага асяроддзя выканання

en: User runtime subfolder %s
be: Падпапка ў папцы карыстальніцкага асяроддзя выканання %s

en: Filesystem access to %s
be: Доступ файлавай сістэмы да %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
be: Атрыманне метаданых flatpak для %s…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
be: Не ўдалося ўдакладніць дадатак «%s»: %s

en: User Installation
be: Усталявана карыстальнікам

en: System Installation
be: Усталявана сістэмай

en: App ID
be: ID праграмы

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
be: Не ўдалося ўсталяваць дадатак «%s»: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
be: Не ўдалося выдаліць дадатак «%s»: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
be: Аддалены «%s» не дазваляе ўсталяваць «%s», магчыма, з-за яго фільтра. Выдаліце фільтр і паўтарыце ўсталяванне. Падрабязныя звесткі пра памылку: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
be: Узровень зараду занадта нізкі, каб выканаць абнаўленне

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
be: Узровень зараду занадта нізкі, каб выканаць абнаўленне (%u%%, патрабуецца %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
be: Прылада недаступна або па-за зонай дзеяння бесправаднога злучэння

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
be: У прылады нізкі ўзровень зараду батарэі

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
be: У прылады нізкі ўзровень зараду батарэі (%u%%, патрабуецца %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
be: Прылада чакае ўжывання абнаўлення

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
be: Неабходна падлучыць прыладу да сілкавання ад электрасеткі

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
be: Прылада не можа выкарыстоўвацца калі вечка закрыта

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
be: Абнаўленне для прылады %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
be: Абнаўленне для сістэмы %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
be: Абнаўленне для ўбудаванага кантролера %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
be: Абнаўленне ME %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
be: Абнаўленне для карпаратыўнага ME %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
be: Абнаўленне для спажывецкага ME %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
be: Абнаўленне для кантролера %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
be: Абнаўленне для кантролера Thunderbolt %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
be: Абнаўленне мікракода працэсара %s

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
be: Абнаўленне канфігурацыі %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
be: Абнаўленне для батарэі %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
be: Абнаўленне для камеры %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
be: Абнаўленне для TPM %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
be: Абнаўленне для сэнсарнай панэлі %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
be: Абнаўленне для мышы %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
be: Абнаўленне для клавіятуры %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
be: Абнаўленне для кантролера сховішча%s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
be: Абнаўленне сеткавага інтэрфейсу %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
be: Абнаўленне для дысплея %s

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
be: Абнаўленне для BMC %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
be: Абнаўленне для USB-прыёмніка %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
be: Абнаўленне для дыскавай прылады %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
be: Абнаўленне для дыска флэш-памяці %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
be: Абнаўленне для SSD %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
be: Абнаўленне для графічнага працэсара %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
be: Абнаўленне для док-станцыі %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
be: Абнаўленне для док-станцыі USB %s

en: Firmware update could not be applied:
be: Немагчыма ўжыць абнаўленне ўбудаванага ПЗ:

en: Firmware
be: Убудаванае ПЗ

en: Firmware Upgrade Support
be: Падтрымка абнаўлення ўбудаванага ПЗ

en: Provides support for firmware upgrades
be: Забяспечвае падтрымку абнаўлення для ўбудаванага ПЗ

en: Install Unsigned Software?
be: Усталяваць непадпісанае праграмнае забеспячэнне?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
be: Праграмнае забеспячэнне, якое трэба ўсталяваць непадпісана. Будзе немагчыма праверыць паходжанне яго абнаўленняў, а таксама ці не ўнеслі ў абнаўленні шкодныя змены.

en: Download Unsigned Software?
be: Спампаваць непадпісанае праграмнае забеспячэнне?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
be: Даступны непадпісаныя абнаўленні. Без подпісу немагчыма праверыць паходжанне абнаўлення, а таксама ці не ўнеслі ў яго шкодныя змены.

en: Update Unsigned Software?
be: Абнавіць непадпісанае праграмнае забеспячэнне?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
be: Даступны непадпісаныя абнаўленні. Без подпісу немагчыма праверыць паходжанне абнаўлення, а таксама ці не ўнеслі ў яго шкодныя змены. Абнаўленне праграмнага забеспячэння будзе адключана, пакуль не выдалены або не абноўлены непадпісаныя абнаўленні.

en: Packages
be: Пакеты

en: Failed to install updates:
be: Не ўдалося ўсталяваць абнаўленні:

en: Operating System (OSTree)
be: Аперацыйная сістэма (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
be: Крама Snap

en: Snap Support
be: Падтрымка Snap

en: A snap is a universal Linux package
be: Snap – гэта ўніверсальны фармат пакетаў для Linux
