gnome-software - en to ca translation catalogue (1036 entries)

en: Software
ca: Programari

en: Install and update apps
ca: Instal·la i actualitza aplicacions

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
ca: El Programari us permet cercar i instal·lar aplicacions noves i extensions del sistema així com eliminar aplicacions ja instal·lades.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
ca: El Programari mostra aplicacions destacades i populars amb descripcions útils i diverses captures de pantalla per aplicació. Les aplicacions es poden trobar navegant per la llista de categories o fent una cerca. També us permet actualitzar el vostre sistema mitjançant una actualització fora de línia.

en: Overview panel
ca: Quadre de resum

en: Details panel
ca: Quadre de detalls

en: Installed panel
ca: S'ha instal·lat el quadre

en: Updates panel
ca: Quadre d'actualitzacions

en: The update details
ca: Detalls de l'actualització

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Install an appstream file into a system location
ca: Instal·la un fitxer Appstream en una ubicació de sistema

en: Installing an appstream file into a system location
ca: S'està instal·lant un fitxer Appstream en una ubicació de sistema

en: A list of compatible projects
ca: Una llista de projectes compatibles

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
ca: Aquesta és una llista de projectes compatibles que hem de mostrar com ara el GNOME, el KDE i l'XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
ca: Si es gestionen les actualitzacions amb el Programari del GNOME

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
ca: Si s'inhabilita, el Programari del GNOME ocultarà el quadre d'actualitzacions i no realitzarà cap acció automàtica d'actualització o notificarà quan hi hagi actualitzacions.

en: Automatically download and install updates
ca: Baixa i instal·la les actualitzacions automàticament

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
ca: Si s'habilita, el Programari del GNOME baixa actualitzacions automàticament en segon pla, i també instal·la les que no requereixen un reinici.

en: Notify the user about software updated in the background
ca: Notifica a l'usuari que hi ha una actualització de programari en segon pla

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
ca: Si s'habilita, el Programari del GNOME notifica a l'usuari de les actualitzacions que s'han produït mentre l'usuari no era present.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
ca: Si s'ha de refrescar automàticament en una connexió limitada

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
ca: Si s'habilita, el Programari del GNOME refresca automàticament en rerefons inclús quan s'utilitza una connexió limitada (finalment baixant metadades, comprovant actualitzacions, etc., el que pot representar una despesa per l'usuari).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
ca: Si és la primera execució del Programari del GNOME

en: Show star ratings next to applications
ca: Mostra les valoracions en estrelles al costat de les aplicacions

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
ca: Filtra les aplicacions basant-se en la branca per defecte configurada pel remot

en: Non-free applications show a warning dialog before install
ca: Les aplicacions no lliures mostren un diàleg d'avís abans d'instal·lar-se

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
ca: Quan s'instal·lin aplicacions no lliures es pot mostrar un diàleg d'avís. Això controla si el diàleg se suprimeix.

en: The last update check timestamp
ca: La marca horària de l'última comprovació d'actualització

en: The last upgrade notification timestamp
ca: La marca horària de l'última comprovació d'actualització

en: The last update notification timestamp
ca: La marca horària de l'última notificació d'actualització

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
ca: La marca horària de la primera actualització de seguretat, netejada després de l'actualització

en: The last update timestamp
ca: La marca horària de l'última actualització

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
ca: El temps en segons per a verificar si la captura de pantalla font és encara vàlida

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
ca: Si escolliu un valor gran hi hauran menys connexions al servidor remot però les captures de pantalla poden trigar més temps a mostrar-se actualitzades a l'usuari. Un valor de 0 significa que no es comprovi mai el servidor si existeix una imatge en la memòria cau.

en: The server to use for application reviews
ca: El servidor a utilitzar per a les ressenyes d'aplicacions

en: The minimum karma score for reviews
ca: La puntuació de karma mínima per a les ressenyes

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
ca: Ressenyes amb karma inferior a aquest nombre no es mostraran.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
ca: Una llista de repositoris oficials que no han de ser considerats de terceres parts

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
ca: Una llista de repositoris obligatoris que no es poden deshabilitar ni eliminar

en: A list of official repositories that should be considered free software
ca: Una llista de repositoris oficials que han de ser considerats de programari lliure

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
ca: L'URL de la llicència a usar quan l'aplicació ha de ser considerada programari lliure

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
ca: Instal·la paquets d'aplicacions per a tots els usuaris del sistema quan sigui possible

en: Allow access to the Software Repositories dialog
ca: Permet l'accés al diàleg repositoris de programari

en: Offer upgrades for pre-releases
ca: Ofereix actualitzacions per a versions preliminars

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
ca: Mostra alguns elements d'interfície d'usuari indicant que l'aplicació no és lliure

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
ca: Mostra la mida de les aplicacions instal·lades a la llista d'aplicacions instal·lades

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
ca: «https://ca.wikipedia.org/wiki/Programari_de_propietat»

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
ca: L'URI que explica programari no lliure i de propietat

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
ca: Una llista dels URL que apunten als fitxers Appstream que es baixaran a la carpeta swcatalog

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
ca: Instal·la els fitxers AppStream en una ubicació de tot el sistema per a tots els usuaris. Si no, els fitxers s'instal·len al directori no estàndard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
ca: Ordre de prioritat dels formats d'empaquetat a preferir, amb els formats més importants llistats primer. Una matriu buida significa l'ordre predeterminat. S'assumeix que els formats omesos són els últims. Exemples de formats d'empaquetat són: deb, flatpak, rpm, snap.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
ca: La marca horària de l'últim intent d'eliminar els entorns d'execució de Flatpak no utilitzats

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
ca: Establiu-ho a «true» per a mostrar només les aplicacions amb llicència lliure i ocultar qualsevol aplicació propietària.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
ca: Establiu-ho a «true» per a mostrar només les aplicacions dels desenvolupadors la identitat dels quals s'ha verificat.

en: The timestamp of the last received historical updates.
ca: La marca horària de l'última actualització històrica rebuda.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
ca: Una cadena utilitzada per a emmagatzemar l'identificador de gnome-online-account usat per a iniciar la sessió

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
ca: L'instal·lador d'AppStream del Programari del GNOME

en: Failed to parse command line arguments
ca: Ha fallat l'anàlisi dels arguments de la línia d'ordres

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
ca: Heu d'especificar un nom de fitxer exactament

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
ca: Aquest programa només pot ser utilitzat per l'usuari root

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
ca: No s'ha pogut validar el tipus de contingut: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
ca: S'ha produït un error en moure: %s

en: Software Install
ca: Instal·lació de programari

en: Install selected software on the system
ca: Instal·la el programari seleccionat al sistema

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
ca: Violència en còmics

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
ca: No hi ha informació sobre violència de dibuixos animats

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
ca: Violència de fantasia

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
ca: No hi ha informació sobre violència de fantasia

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
ca: Violència realista

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
ca: No hi ha informació sobre violència realista

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
ca: Violència que descriu matances

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
ca: No hi ha informació sobre vessament de sang

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
ca: Violència sexual

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
ca: No hi ha informació sobre violència sexual

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
ca: No hi ha informació sobre referències a l'alcohol

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
ca: Drogues

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
ca: No hi ha informació sobre referències a drogues il·legals

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
ca: Tabac

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
ca: No hi ha informació sobre referències a productes del tabac

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
ca: Nuesa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
ca: No hi ha informació sobre nuesa de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
ca: Temes sexuals

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
ca: No hi ha informació sobre referències o representacions de caràcter sexual

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
ca: Blasfèmia

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
ca: No hi ha informació sobre llenguatge obscè de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
ca: Humor inapropiat

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
ca: No hi ha informació sobre humor inadequat

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
ca: Discriminació

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
ca: No hi ha informació sobre llenguatge discriminatori de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
ca: Publicitat

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
ca: No hi ha informació relativa a publicitat de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
ca: Apostes

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
ca: No hi ha informació sobre joc de cap tipus

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
ca: Compres

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
ca: No hi ha informació sobre capacitat de gastar diners

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
ca: Xat entre usuaris

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
ca: No hi ha informació sobre com xatejar amb altres usuaris

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
ca: Xat d'àudio entre usuaris

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
ca: No hi ha informació sobre com parlar amb altres usuaris

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
ca: Detalls de contacte

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
ca: No hi ha informació sobre intercanvi de noms d'usuari de xarxes socials o adreces de correu electrònic

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
ca: Informació d'identificació

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
ca: No hi ha informació sobre intercanvi d'informació de l'usuari amb tercers

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
ca: Compartició de la ubicació

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
ca: No hi ha informació sobre ús compartit d'ubicació física amb altres usuaris

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
ca: Homosexualitat

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
ca: No hi ha informació sobre referències a l'homosexualitat

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
ca: Prostitució

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
ca: No hi ha informació sobre referències a la prostitució

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
ca: Adulteri

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
ca: No hi ha informació sobre referències a l'adulteri

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
ca: Personatges sexualitzats

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
ca: No hi ha informació sobre personatges sexualitzats

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
ca: Profanació

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
ca: No hi ha informació sobre referències a la profanació

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
ca: Restes humanes

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
ca: No hi ha informació sobre les restes humanes mortes visibles

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
ca: Esclavitud

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
ca: No hi ha informació sobre referències a l'esclavitud

en: Does not include references to drugs
ca: No inclou referències a drogues

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
ca: No inclou paraulotes, blasfèmies i altres tipus de llenguatge fort

en: Does not include ads or monetary transactions
ca: No inclou anuncis ni transaccions monetàries

en: Does not include sex or nudity
ca: No inclou sexe ni nuesa

en: Does not include uncontrolled chat functionality
ca: No inclou funcionalitat de xat no controlada

en: Does not include violence
ca: No inclou violència realista

en: Drugs
ca: Drogues

en: Strong Language
ca: Llenguatge groller

en: Money
ca: Diners

en: Violence
ca: Violència

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
ca: Tothom

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
ca: %s té una qualificació d'edat desconeguda

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
ca: %s és adequat per a tothom

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
ca: %s és adequat per als infants fins als 3 anys

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
ca: %s és adequat per a infants fins als 5 anys

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
ca: %s és adequat per a infants

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
ca: %s és adequat per a adolescents

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
ca: %s és adequat per a adults

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
ca: %s és adequat per a %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
ca: Valoració per edat

en: How to contribute missing information
ca: Com afegir-hi la informació que falta

en: Local file
ca: Fitxer local

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
ca: Paquet

en: Pending
ca: Pendent

en: Pending install
ca: Instal·lació pendent

en: Pending remove
ca: Eliminació pendent

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
ca: S'està instal·lant

en: Removing
ca: S'està suprimint

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
ca: S'està baixant

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
ca: _Instal·la

en: _Uninstall…
ca: _Desinstal·la…

en: Network
ca: Xarxa

en: Can communicate over the network
ca: Es pot comunicar per la xarxa

en: System Services
ca: Serveis del sistema

en: Can access D-Bus services on the system bus
ca: Pot accedir als serveis D-Bus al bus del sistema

en: Session Services
ca: Serveis de sessió

en: Can access D-Bus services on the session bus
ca: Pot accedir als serveis D-Bus al bus de la sessió

en: Devices
ca: Dispositius

en: Can access arbitrary devices such as webcams
ca: Pot accedir a dispositius arbitraris com ara càmeres web

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
ca: Pot accedir als dispositius d'entrada

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones
ca: Pot accedir als micròfons

en: Can access system device files
ca: Pot accedir a fitxers de dispositiu del sistema

en: Screen contents
ca: Continguts de la pantalla

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
ca: Pot accedir als continguts de la pantalla

en: Home folder
ca: Carpeta d'usuari

en: Can view, edit and create files
ca: Pot veure, editar i crear fitxers

en: Can view files
ca: Pot veure fitxers

en: File system
ca: Sistema de fitxers

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
ca: Carpeta de baixada

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Can view and change any settings
ca: Pot veure i canviar qualsevol paràmetre

en: Legacy display system
ca: Sistema de visualització antic

en: Uses an old, insecure display system
ca: Usa un sistema antic i insegur de visualització

en: Sandbox escape
ca: Escapa de l'espai aïllat

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
ca: Pot escapar-se de l'espai aïllat i eludir qualsevol altra restricció

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
ca: No hi ha cap descripció sobre l'actualització disponible.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
ca: Detalls de l'actualització

en: Requires additional permissions
ca: Requereix permisos addicionals

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
ca: Ressenyes

en: No reviews were found for this app.
ca: No s'han trobat ressenyes per a aquesta aplicació.

en: No Reviews
ca: Cap ressenya

en: Version History
ca: Historial de versions

en: New in Version %s
ca: Novetats de la versió %s

en: Version %s
ca: Versió %s

en: No details for this release
ca: No hi ha detalls per a aquesta versió

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
ca: %e %B de %Y

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
ca: Mode d'inici: sigui «updates» (actualitzacions), «updated» (actualitzat), «installed» (instal·lat) o «overview» (resum)

en: Search for applications
ca: Cerca aplicacions

en: SEARCH
ca: CERCA

en: Show application details (using application ID)
ca: Mostra els detalls de l'aplicació (utilitzant l'ID d'aplicació)

en: Show application details (using package name)
ca: Mostra els detalls de l'aplicació (utilitzant el nom de paquet)

en: Install the application (using application ID)
ca: Instal·la l'aplicació (utilitzant l'ID d'aplicació)

en: Uninstall the application (using application ID)
ca: Desinstal·la l'aplicació (utilitzant l'ID d'aplicació)

en: Open a local package file
ca: Obre un fitxer de paquet local

en: FILENAME
ca: NOM DE FITXER

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
ca: El tipus d'interacció que s'espera per a aquesta acció: ‘none’, ‘notify’, o ‘full’

en: INTERACTION
ca: INTERACCIÓ

en: Show a local metainfo or appdata file
ca: Mostra un fitxer local de metainfo o appdata

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
ca: Activa la sortida de depuració detallada (des de la instància en execució, si ja s'està executant)

en: Installs any pending updates in the background
ca: Instal·la les actualitzacions pendents en segon pla

en: Show preferences
ca: Mostra les preferències

en: Quit the running instance
ca: Surt de la instància en execució

en: Prefer local file sources to AppStream
ca: Prefereix fonts de fitxer locals abans que de l'AppStream

en: Show version number
ca: Mostra el número de versió

en: Copyright © 2016–2023 GNOME Software contributors
ca: Copyright © 2016-2023 Contribuïdors de Programari del GNOME

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window
en: About Software
ca: Quant al Programari

note: TRANSLATORS: well, we seem to think so, anyway
en: A nice way to manage the software on your system.
ca: Una forma engrescadora de gestionar el programari del sistema.

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
ca: No hi ha detalls per a aquesta aplicació.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
ca: Mida un cop instal·lada

en: Includes %s of data and %s of cache
ca: Inclou %s de dades i %s de memòria cau

en: Includes %s of data
ca: Inclou %s de dades

en: Includes %s of cache
ca: Inclou %s de memòria cau

en: Cache and data usage unknown
ca: Es desconeix l'ús de la memòria cau i de les dades

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
ca: Mida de la baixada

en: Needs no additional system downloads
ca: No cal cap baixada addicional del sistema

en: Needs an unknown size of additional system downloads
ca: Necessita baixades del sistema addicionals de mida desconeguda

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
ca: Necessita %s de baixades addicionals del sistema

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
ca: La mida és desconeguda

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
ca: Sense permisos

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
ca: Té accés a xarxa

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses system services
ca: Usa serveis del sistema

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses session services
ca: Usa serveis de sessió

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
ca: Pot accedir a dispositius de maquinari

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
ca: Pot accedir a dispositius del sistema

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
ca: Pot llegir/escriure totes les vostres dades

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
ca: Pot llegir totes les vostres dades

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
ca: Podeu llegir/escriure les vostres baixades

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
ca: Podeu llegir les vostres baixades

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
ca: Pot accedir a alguns fitxers específics

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
ca: Pot accedir i canviar la configuració de l'usuari

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
ca: Usa un sistema antic de finestres

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
ca: Pot adquirir permisos de forma arbitrària

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
ca: El desenvolupador de l'aplicació està verificat

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
ca: Revisat per un distribuïdor de SO

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
ca: Revisat per %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
ca: Proporcionada per un tercer

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
ca: El vostre sistema operatiu no és compatible

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
ca: Codi auditable

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
ca: Llicència desconeguda

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
ca: Codi propietari

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
ca: Llicència especial

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
ca: Privilegiat

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
ca: Segur

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
ca: Probablement segur

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
ca: Potencialment insegur

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
ca: Insegur

en: Mobile Only
ca: Només mòbil

en: Only works on a small screen
ca: Només funciona en una pantalla petita

en: Desktop Only
ca: Només en escriptori

en: Only works on a large screen
ca: Només funciona en una pantalla gran

en: Screen Size Mismatch
ca: La mida de la pantalla no coincideix

en: Doesn’t support your current screen size
ca: No és compatible amb la mida de la pantalla actual

en: Requires a touchscreen
ca: Requereix una pantalla tàctil

en: Requires a keyboard
ca: Requereix un teclat

en: Requires a mouse
ca: Requereix un ratolí

en: Gamepad Needed
ca: Cal un comandament de joc

en: Requires a gamepad to play
ca: Requereix un comandament de joc per a jugar

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
ca: Adaptativa

en: Works on phones, tablets and desktops
ca: Funciona en telèfons, tauletes i escriptoris

en: Probably requires a keyboard or mouse
ca: Probablement requereix un teclat o un ratolí

en: Works on desktops and laptops
ca: Funciona en escriptoris i portàtils

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
ca: No conté cap contingut inapropiat per a menors

en: No age rating information available
ca: No hi ha informació de puntuació d'edat disponible

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
ca: Visiteu el lloc web

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
ca: Instal·la…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
ca: Instal·la

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
ca: Baixa

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
ca: Actualitza

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
ca: Desinstal·la…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
ca: Desinstal·lació

en: Critical update
ca: Actualització crítica

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
ca: El dispositiu no pot utilitzar-se durant l'actualització.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
ca: Font: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
ca: S'ha canviat el nom de %s

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
ca: S'ha parat de rebre actualitzacions

en: Critical Update
ca: Actualització crítica

[ctx: Single app]
en: Installed
ca: Instal·lat

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
ca: Ajudeu a traduir %s

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
ca: %s està dissenyat, desenvolupat i traduït per una comunitat internacional de col·laboradors.
    
    Això vol dir que encara que no estigui disponible en la vostra llengua, podeu implicar-vos i ajudar a traduir-lo vosaltres mateixos.

en: Translations
ca: Traduccions

en: _Translation Website
ca: _Lloc web de la traducció

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
ca: Cal autenticació pel remot %s (regne %s)

en: Login Required
ca: Cal autenticació

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Login
ca: _Entra

note: Translators: Placeholder text for a login entry. Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
ca: Usuari

note: Translators: Placeholder text for a login entry.
en: Password
ca: Contrasen_ya

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
ca: Altres

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
ca: Tot

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
ca: Destacat

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
ca: Selecció de l'editor

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
ca: Nou i actualitzat

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
ca: Selecció d'aplicacions web

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
ca: Altre programari

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 1 to %u:
ca: Introduïu un nombre de l'1 al %u:

note: TRANSLATORS: asking the user to choose an app from a list
en: Choose an app:
ca: Escolliu una aplicació:

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
ca: Tots

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
ca: Destacat

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
ca: Gràfics 3D

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
ca: Fotografia

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
ca: Escaneig

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
ca: Gràfics vectorials

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
ca: Visualitzador

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
ca: Edició i creació d'àudio

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
ca: Reproductors de música

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
ca: Tots

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
ca: Destacat

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
ca: Calendari

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
ca: Base de dades

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
ca: Finances

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
ca: Processador de textos

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
ca: Editors de text

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
ca: Navegador web

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
ca: Tots

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
ca: Destacat

[ctx: Menu of Games]
en: Action
ca: Acció

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
ca: Aventura

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
ca: Blocs

[ctx: Menu of Games]
en: Board
ca: Taula

[ctx: Menu of Games]
en: Card
ca: Cartes

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
ca: Emuladors

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
ca: Mainada

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
ca: Lògica

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
ca: Jocs de rol

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
ca: Esports

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
ca: Estratègia

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
ca: Tots

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
ca: Destacat

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
ca: Xat

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
ca: Tots

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
ca: Destacat

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
ca: Intel·ligència artificial

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
ca: Astronomia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
ca: Química

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
ca: Llengües

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
ca: Matemàtiques

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
ca: Notícies

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
ca: Robòtica

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
ca: Biografia

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
ca: Còmics

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
ca: Ficció

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
ca: Salut

[ctx: Menu of Reference]
en: History
ca: Història

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
ca: Estil de vida

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
ca: Política

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
ca: Esports

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
ca: Tots

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
ca: Destacat

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
ca: Depuradors

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
ca: Entorns integrats de desenvolupament

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
ca: Còdecs

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
ca: Controladors de maquinari

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
ca: Tipus de lletra

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
ca: Fonts d'entrada

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
ca: Paquets d'idioma

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
ca: Localització

note: Translators: this is a menu category
en: Create
ca: Creació

note: Translators: this is a menu category
en: Work
ca: Treball

note: Translators: this is a menu category
en: Play
ca: Jocs

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
ca: Socialització

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
ca: Aprendre

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
ca: Desenvolupament

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
ca: Còdecs

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
ca: Controladors de maquinari

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
ca: Tipus de lletra

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
ca: Fonts d'entrada

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
ca: Paquets d'idioma

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
ca: Localització

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s is now installed
ca: S'ha instal·lat %s

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect.
ca: És necessari un reinici perquè els canvis tinguin efecte.

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: App is ready to be used.
ca: L'aplicació ja està a punt per a fer-se servir.

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System updates are now installed
ca: Les actualitzacions del sistema ja estan instal·lades

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
ca: Les actualitzacions instal·lades recentment estan disponibles per a ser revisades

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
ca: Reinicia

en: Launch
ca: Executa

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
ca: Voleu instal·lar programari de tercers?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
ca: Voleu instal·lar programari de tercers?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
ca: Voleu habilitar els repositoris de programari de tercers?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Third-Party Software Repository?
ca: Voleu habilitar els repositoris de programari de tercers?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
ca: %s no és <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">programari lliure o de codi obert</a>, i es proporciona amb «%s».

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
ca: %s es proporciona amb «%s».

en: This software repository must be enabled to continue installation.
ca: Cal habilitar aquest repositori de programari per a poder continuar amb la instal·lació.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
ca: Pot ser il·legal instal·lar o utilitzar %s en alguns països.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
ca: Pot ser il·legal instal·lar o utilitzar aquest còdec en alguns països.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
ca: _No tornis a avisar-me

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
ca: H_abilita i instal·la

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
ca: Els errors detallats del gestor de paquets es mostren a continuació:

en: Details
ca: Detalls

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
ca: _Tanca

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
ca: Acce_pta

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
ca[0]: S'ha instal·lat una actualització
ca[1]: S'han instal·lat actualitzacions

note: TRANSLATORS: we've just removed some apps
en: An app has been removed | Apps have been removed
ca[0]: S'ha eliminat una aplicació
ca[1]: S'han eliminat les aplicacions

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect. | A restart is required for them to take effect.
ca[0]: És necessari un reinici perquè el canvi tingui efecte.
ca[1]: És necessari un reinici perquè els canvis tinguin efecte.

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
ca: Ara no

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
ca: Ara mateix

en: %d minute ago | %d minutes ago
ca[0]: Fa %d minut
ca[1]: Fa %d minuts

en: %d hour ago | %d hours ago
ca[0]: Fa %d hora
ca[1]: Fa %d hores

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: Fa %d dia
ca[1]: Fa %d dies

en: %d week ago | %d weeks ago
ca[0]: Fa %d setmana
ca[1]: Fa %d setmanes

en: %d month ago | %d months ago
ca[0]: Fa %d mes
ca[1]: Fa %d mesos

en: %d year ago | %d years ago
ca[0]: Fa %d any
ca[1]: Fa %d anys

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
ca: Una aplicació

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
ca: %s està demanant compatibilitat addicional de formats de fitxers.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
ca: Calen tipus MIME addicionals

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
ca: %s està demanant tipus de lletra addicionals.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
ca: Calen tipus de lletra addicionals

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
ca: %s està demanant còdecs multimèdia addicionals.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
ca: Calen còdecs multimèdia addicionals

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
ca: %s està demanant controladors d'impressora addicionals.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
ca: Calen controladors d'impressora addicionals

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
ca: %s està demanant paquets addicionals.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
ca: Calen paquets addicionals

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
ca: Cerca al programari

en: _Show More
ca: _Mostra'n més

en: _Show Less
ca: _Mostra'n més

en: Removing…
ca: S'està suprimint…

en: Requires restart to finish install
ca: Requereix reiniciar per a acabar la instal·lació

en: Requires restart to finish remove
ca: Requereix reiniciar per a finalitzar la supressió

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
ca: Pendent d'instal·lació…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
ca: Pendent de les actualitzacions…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
ca: S'està baixant…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
ca: S'està preparant…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
ca: S'està desinstal·lant…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
ca: %s no està instal·lat, però encara en queden dades.

en: _Restart
ca: _Reinicia

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
ca: _Instal·la…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
ca: %s apareixerà en anglès americà

en: This app will appear in US English
ca: Aquesta aplicació apareixerà en anglès americà

en: This software will appear in US English
ca: Aquesta aplicació apareixerà en anglès americà

en: Help _Translate
ca: _Ajudeu a traduir-lo

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
ca: Altres aplicacions de %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
ca: El desenvolupador %s ha demostrat la propietat de %s

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
ca: El desenvolupador ha demostrat la propietat de %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
ca: Cal accés a Internet perquè pugueu escriure una ressenya

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
ca: Aquesta aplicació ja no rep actualitzacions, ni tampoc correccions de seguretat

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
ca: Aquesta aplicació ja es proporciona amb la vostra distribució i no heu de substituir-la.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
ca: Aquesta aplicació no proporciona cap enllaç a un lloc web, repositori de codi o sistema de gestió d'incidents.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
ca: Aquest programari ja no rep actualitzacions, ni tampoc correccions de seguretat

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
ca: Aquest programari ja es proporciona amb la vostra distribució i no heu de substituir-ho.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
ca: Aquest programari no proporciona cap enllaç a un lloc web, repositori de codi o sistema de gestió d'incidents.

en: Unable to find “%s”
ca: No s'ha trobat «%s»

en: Failed to submit review for “%s”: %s
ca: No s'ha pogut enviar la ressenya de «%s»: %s

en: Details page
ca: Pàgina de detalls

en: Loading App Details
ca: S'estan carregant els detalls de l'aplicació

en: Verified
ca: Verificat

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
ca: _Obre

en: _Update
ca: _Actualitza

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Add-ons
ca: Complements

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
ca: Aquesta aplicació només es pot fer servir si hi ha una connexió activa a Internet.

en: Software Repository Included
ca: S'inclou repositori de programari

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
ca: L'aplicació inclou un repositori de programari que proporciona actualitzacions així com accés a altre programari.

en: No Software Repository Included
ca: No s'inclouen repositoris de programari

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
ca: L'aplicació no inclou cap repositori de programari. No s'actualitzarà a versions més noves.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
ca: S'ha identificat un repositori de programari

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
ca: En afegir aquest repositori de programari tindreu accés a programari i actualitzacions addicionals.

en: Only use software repositories that you trust.
ca: Utilitzeu només fonts de programari de confiança.

en: Clear app data
ca: Elimina les dades de l'aplicació

en: D_elete Data
ca: _Esborra les dades

en: No Metadata
ca: Sense metadades

en: Project _Website
ca: Lloc _web del projecte

en: _Donate
ca: _Feu un donatiu

en: Contribute _Translations
ca: _Col·laboreu a la traducció

en: _Report an Issue
ca: _Informeu d'un problema

en: _Help
ca: _Ajuda

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
ca: _Contacteu

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
ca: _Escriviu una ressenya

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
ca: Totes les ressenyes

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
ca: S'estan baixant fitxers de metadades extres…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
ca:  i

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
ca[0]: Tipus de lletres disponibles per a l'script %s
ca[1]: Tipus de lletres disponibles per als scripts %s

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
ca[0]: Programari disponible per %s
ca[1]: Programari disponible per %s

en: Requested software not found
ca: No s'ha trobat el programari sol·licitat

en: Failed to find requested software
ca: No s'ha pogut trobar el programari demanat

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
ca: No s'ha trobat %s

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
ca: al lloc web

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
ca: No s'ha trobat cap aplicació disponible que proporcioni el fitxer %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
ca: Informació sobre %s, així com opcions per a saber com obtenir aplicacions que falten poden trobar-se %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
ca: No s'ha trobat cap aplicació disponible per a la compatibilitat amb %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
ca: %s no està disponible.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
ca: Informació sobre %s, així com opcions per a saber com obtenir una aplicació que pugui reproduir aquest format poden trobar-se %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
ca: No s'ha trobat cap tipus de lletra disponible per a la compatibilitat amb l'script %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
ca: Informació sobre %s, així com opcions per a saber com obtenir tipus de lletra addicionals poden trobar-se %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
ca: No s'ha trobat cap còdec disponible per al format %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
ca: Informació sobre %s, així com opcions per a saber com obtenir un còdec que pugui reproduir aquest format poden trobar-se %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
ca: No s'ha trobat cap recurs Plasma per a la compatibilitat amb %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
ca: Informació sobre %s, així com opcions per a saber com obtenir recursos Plasma addicionals poden trobar-se %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
ca: No s'ha trobat cap controlador d'impressora per a %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
ca: Informació sobre %s, així com opcions per a saber com obtenir un controlador per a aquesta impressora poden trobar-se %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
ca: la documentació

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
ca[0]: No s'ha pogut trobar %s sol·licitat per %s. Per a més informació consulteu %s.
ca[1]: No s'han pogut trobar %s sol·licitades per %s. Per a més informació consulteu %s.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
ca[0]: No s'han pogut trobar %s que cercàveu. Per a més informació consulteu %s.
ca[1]: No s'han pogut trobar %s que cercàveu. Per a més informació consulteu %s.

en: Failed to find any search results: %s
ca: No s'ha pogut trobar cap resultat de cerca: %s

en: %s file format
ca: Format de fitxer %s

en: Install _All
ca: Instal·la-ho _Tot

en: Unable to Find Requested Software
ca: No s'ha pogut trobar el programari demanat

en: Codecs page
ca: Pàgina de còdecs

en: Previous
ca: Previ

en: Next
ca: Següent

en: Featured Apps List
ca: Llista d'aplicacions destacades

en: Desktop Support
ca: Compatibilitat amb escriptori

en: Supports being used on a large screen
ca: Es pot utilitzar en una pantalla gran

en: Desktop Support Unknown
ca: Compatibilitat amb escriptori desconeguda

en: Not enough information to know if large screens are supported
ca: No hi ha prou informació per a saber si és compatible amb pantalles grans

en: Requires a large screen
ca: Requereix una pantalla gran

en: Desktop Not Supported
ca: No és compatible amb escriptori

en: Cannot be used on a large screen
ca: No pot ser usat en una pantalla gran

en: Mobile Support
ca: Compatibilitat amb mòbil

en: Supports being used on a small screen
ca: Es pot utilitzar en una pantalla petita

en: Mobile Support Unknown
ca: Compatibilitat amb mòbil desconeguda

en: Not enough information to know if small screens are supported
ca: No hi ha prou informació per a saber si és compatible amb pantalles petites

en: Requires a small screen
ca: Requereix una pantalla petita

en: Mobile Not Supported
ca: No és compatible amb mòbil

en: Cannot be used on a small screen
ca: No es pot utilitzar amb una pantalla petita

en: Keyboard Support
ca: Compatibilitat de teclat

en: Keyboard Support Unknown
ca: Compatibilitat de teclat desconeguda

en: Not enough information to know if keyboards are supported
ca: No hi ha prou informació per a saber si és compatible amb teclats

en: Keyboard Required
ca: Requereix teclat

en: Supports keyboards
ca: Compatible amb teclats

en: Keyboard Not Supported
ca: No és compatible amb teclat

en: Cannot be used with a keyboard
ca: No es pot usar amb un teclat

en: Mouse Support
ca: Compatibilitat amb ratolí

en: Requires a mouse or pointing device
ca: Requereix un ratolí o un dispositiu assenyalador

en: Mouse Support Unknown
ca: Compatibilitat amb ratolí desconeguda

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
ca: No hi ha prou informació per a saber si és compatible amb ratolins o dispositius assenyaladors

en: Mouse Required
ca: Requereix un ratolí

en: Supports mice and pointing devices
ca: És compatible amb ratolins i dispositius assenyaladors

en: Mouse Not Supported
ca: No és compatible amb ratolí

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
ca: No es pot usar amb un ratolí o un dispositiu assenyalador

en: Touchscreen Support
ca: Compatibilitat amb pantalla tàctil

en: Touchscreen Support Unknown
ca: Compatibilitat amb pantalla tàctil desconeguda

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
ca: No hi ha prou informació per a saber si és compatible amb pantalles tàctils

en: Touchscreen Required
ca: Requereix pantalla tàctil

en: Supports touchscreens
ca: Compatible amb pantalla tàctil

en: Touchscreen Not Supported
ca: No és compatible amb pantalla tàctil

en: Cannot be used with a touchscreen
ca: No pot ser usat en una pantalla tàctil

en: Gamepad Required
ca: Requereix un comandament de joc

en: Requires a gamepad
ca: Requereix un comandament de joc

en: Gamepad Support
ca: Compatibilitat amb comandament de joc

en: Supports gamepads
ca: Compatible amb comandaments de joc

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
ca: %s probablement funciona en aquest dispositiu

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
ca: %s funciona en aquest dispositiu

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
ca: %s probablement funciona en aquest dispositiu

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
ca: %s no funcionarà correctament en aquest dispositiu

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
ca: %s no funcionarà en aquest dispositiu

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
ca: Compatibilitat amb maquinari

en: Navigation
ca: Navegació

en: Navigate to Explore Page
ca: Navega per a explorar la pàgina

en: Navigate to Installed Page
ca: Navega a la pàgina instal·lada

en: Navigate to Updates Page
ca: Navega a la pàgina d'actualitzacions

en: Open Search Bar
ca: Obre la barra de cerca

en: Open Preferences
ca: Obre les preferències

en: Open Software Repositories
ca: Obre els repositoris de programari

en: Help
ca: Ajuda

en: Open Keyboard Shortcuts
ca: Obre les dreceres de teclat

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
ca: Instal·lat

en: Installed page
ca: Pàgina d'instal·lació

en: In Progress
ca: En curs

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
ca: Aplicacions

en: Web Apps
ca: Aplicacions web

en: System Apps
ca: Aplicacions del sistema

en: Community Built
ca: Creat per la comunitat

en: _Get Involved
ca: _Involucreu-vos-hi

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
ca: Aquesta aplicació es desenvolupa en obert per una comunitat internacional, i es publica sota la <a href="%s">llicència %s</a>.
    
    Podeu participar i ajudar a millorar-la encara més.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
ca: Aquesta aplicació es desenvolupa en obert per una comunitat internacional, i es publica sota la llicència %s.
    
    Podeu participar i ajudar a millorar-la encara més.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
ca: Aquest programari es desenvolupa en obert per una comunitat internacional, i es publica sota la <a href="%s">llicència %s</a>.
    
    Podeu participar i ajudar a millorar-lo encara més.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
ca: Aquest programari es desenvolupa en obert per una comunitat internacional, i es publica sota la llicència %s.
    
    Podeu participar i ajudar a millorar-lo encara més.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
ca: Llicència desconeguda

en: _Learn More
ca: _Més informació

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
ca: Aquesta aplicació no especifica amb quina llicència es desenvolupa i podria ser propietària. Pot ser insegura en formes difícils de detectar, i pot canviar sense supervisió.
    
    És possible que no pugueu contribuir a aquesta aplicació.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
ca: Aquest programari no especifica amb quina llicència es desenvolupa i podria ser propietària. Pot ser insegur en formes difícils de detectar, i pot canviar sense supervisió.
    
    És possible que no pugueu a aquest programari.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
ca: Propietària

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
ca: Aquesta aplicació no està desenvolupada en oberta, de manera que només els seus desenvolupadors saben com funciona. Pot ser insegura en formes difícils de detectar, i pot canviar sense supervisió.
    
    És possible que no pugueu contribuir a aquesta aplicació.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
ca: Aquest programari no es desenvolupa en obert, de manera que només els seus desenvolupadors saben com funciona. Podria ser insegur, o fer activament coses inadequades que són difícils de detectar o prevenir.
    
    Potser no podeu contribuir a aquest programari.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
ca: Llicència especial

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
ca: Aquesta aplicació es desenvolupa sota la llicència especial <a href="%s">%s</a>.
    
    És possible que no pugueu contribuir a aquesta aplicació.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
ca: Aquesta aplicació es desenvolupa sota la llicència especial «%s».
    
    És possible que no pugueu contribuir a aquesta aplicació.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
ca: Aquest programari es desenvolupa sota la llicència especial <a href="%s">%s</a>.
    
    És possible que no pugueu contribuir a aquest programari.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
ca: Aquest programari es desenvolupa sota la llicència especial «%s».
    
    És possible que no pugueu contribuir a aquest programari.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Downloading Software Catalog
ca: S'està baixant el catàleg de programari

en: Loading page
ca: S'està carregant la pàgina

en: Starting Up
ca: S'està iniciant

en: Moderate page
ca: Pàgina de moderació

en: There are no reviews to moderate
ca: No hi ha ressenyes per a moderar

en: Unknown source
ca: Font desconeguda

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
ca: Afegits

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
ca: Suprimits

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
ca: Actualitzacions

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
ca: Desactualitzacions

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
ca: fonts externes seleccionades

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
ca: Proporciona accés a programari addicional de %s. S'inclou algun programari propietari.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
ca: Voleu habilitar la font de programari de tercers?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
ca: _Ignora

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
ca: _Habilita

en: Available for your operating system
ca: Disponible per al vostre sistema operatiu

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
ca: Disponible a %s

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
ca: Explora

en: Overview page
ca: Pàgina de resum

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
ca: Aplicacions disponibles

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
ca: Altres categories

en: No App Data Found
ca: No s'ha trobat cap descripció detallada de l'aplicació

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
ca: Desconeguda

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
ca: _D'acord

en: User declined installation
ca: L'usuari ha refusat la instal·lació

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
ca: Prepara %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
ca: Esteu segur de voler suprimir el repositori %s?

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
ca: Es desinstal·laran totes les aplicacions de %s, i haureu de tornar a instal·lar el repositori per a tornar-les a utilitzar.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
ca: Desinstal·la %s?

en: App Settings & Data
ca: Configuració i dades d'aplicació

note: Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
ca: No es podrà usar %s després d'eliminar-lo.

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
ca: _Mantingues

en: Allows restoring app settings and content
ca: Permet restaurar la configuració i el contingut de l'aplicació

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
ca: _Esborra

en: Permanently deletes data to save disk space
ca: Esborra permanentment les dades per a guanyar espai de disc

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
ca: No es podrà usar %s després d'eliminar-lo. Les dades i configuració de l'aplicació romandran al disc per tal de permetre restaurar l'aplicació en el futur.

note: TRANSLATORS: this is button text to remove the app
en: _Uninstall
ca: _Desinstal·la

en: Preferences
ca: Preferències

en: Software Updates
ca: Actualitzacions de programari

en: _Automatic
ca: _Automàtic

en: Automatically check for and download updates
ca: Comprova i baixa automàticament les actualitzacions

en: Checking for and downloading updates must be done manually
ca: La comprovació i baixada d'actualitzacions s'ha de fer manualment

en: Automatic Update _Notifications
ca: _Notificacions de les actualitzacions automàtiques

en: Notify when updates have been automatically installed
ca: Notifica quan les actualitzacions s'hagin instal·lat automàticament

en: Content Filters
ca: Filtres de contingut

en: Only Show _Free Software
ca: Mostra només el programari _lliure

en: Hide proprietary software when browsing and searching
ca: Oculta el programari propietari en navegar i cercar

en: Only Show _Verified Developers
ca: Mostra només els desenvolupadors _verificats

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
ca: Mostra només les aplicacions dels desenvolupadors la identitat dels quals s'ha verificat

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
ca: La comprovació i descàrrega d'actualitzacions utilitza dades i energia. Per tant, les funcions d'actualització automàtica es posen en pausa quan es troba a les connexions de xarxa mesurades i quan l'estalvi d'energia està activat.

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
ca: El programari instal·lat no és compatible amb %s, i s'eliminarà automàticament durant l'actualització.

en: Incompatible Software
ca: Programari incompatible

en: _Upgrade
ca: _Actualitza

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
ca: El programari que s'ha instal·lat des de «%s» deixarà de rebre actualitzacions.

en: Disable Repository?
ca: Voleu inhabilitar el repositori?

en: Remove Repository?
ca: Voleu suprimir el repositori?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
ca: _Inhabilita

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo
en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Enable New Repositories
ca: Habilita els dipòsits nous

en: Turn on new repositories when they are added.
ca: Activa els repositoris nous quan s'afegeixin.

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
ca: més informació

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
ca: Accediu a programari addicional des de fonts de programari de tercers seleccionades — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
ca: Repositoris de tercers parts de Fedora

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
ca: el sistema operatiu

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
ca: Aquests repositoris complementen el programari per defecte proveït per %s.

en: Software Repositories
ca: Repositoris de programari

en: No Repositories
ca: Cap repositori

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
ca[0]: S'ha instal·lat %u aplicació
ca[1]: S'han instal·lat %u aplicacions

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
ca[0]: S'ha instal·lat %u connector
ca[1]: S'han instal·lat %u connectors

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
ca[0]: %u aplicació
ca[1]: %u aplicacions

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
ca[0]: %u connector
ca[1]: %u connectors

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
ca[0]: S'ha instal·lat %s i %s
ca[1]: S'han instal·lat %s i %s

en: Checking installed software…
ca: Comprovant el programari instal·lat…

en: Remove
ca: _Suprimeix

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
ca: L'odio

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
ca: No m'agrada

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
ca: Està bé

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
ca: M'agrada

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
ca: N'estic enamorat

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
ca: Seleccioneu una estrella per a deixar una valoració

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
ca: Preneu-vos més temps per a escriure la ressenya

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
ca: Seleccioneu la valoració en estrelles

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
ca: El resum és massa curt

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
ca: El resum és massa llarg

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
ca: La descripció és massa curta

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
ca: La descripció és massa llarga

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
ca: Escriviu una ressenya

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
ca: _Enviar

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
ca: Proporcioneu una valoració, un resum i una ressenya. Les ressenyes no s'han d'utilitzar per informar de problemes: en lloc d'això, poseu-vos en contacte amb el desenvolupador o el vostre proveïdor de suport.

en: Review Summary
ca: Resum de la ressenya

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
ca: Escriviu una ressenya

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
ca: Conegueu quines dades s'envien en la nostra <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">política de privadesa</a>. El vostre nom complet relacionat amb el vostre compte es mostrarà públicament.

en: %u review total | %u reviews total
ca[0]: %u ressenya en total
ca[1]: %u ressenyes en total

en: out of 5 stars
ca: de 5 estrelles

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
ca: Desconegut

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
ca: Podeu informar de contingut abusiu, groller o discriminatori.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
ca: Un cop heu informat, la ressenya s'ocultarà fins que un administrador la revisi.

note: TRANSLATORS: window title when * reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
ca: Voleu informar d'una ressenya?

note: TRANSLATORS: button text when * sending a review for moderation
en: _Report
ca: _Informe

note: Translators: Users can express their opinions about other users' opinions about the apps.
en: Was this review useful to you?
ca: Li ha estat útil aquesta ressenya?

en: Yes
ca: Sí

note: Translators: Button text for indifference, only used when moderating
en: Meh
ca: Pse

en: Report…
ca: Informeu…

en: Remove…
ca: Suprimeix…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
ca: L'aplicació no està en un espai aïllat, però la distribució ha comprovat que no és maliciosa

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
ca: Comproveu que confieu en el proveïdor, ja que l'aplicació no està en un espai aïllat

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
ca: Cap permís

en: App is fully sandboxed
ca: Aquesta aplicació està completament en un espai aïllat

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
ca: Accés a xarxa

en: Can access the internet
ca: Pot accedir a Internet

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
ca: Sense accés a xarxa

en: Cannot access the internet
ca: No pot accedir a Internet

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
ca: Usa serveis del sistema

en: Can request data from system services
ca: Pot demanar dades als serveis del sistema

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
ca: Usa serveis de sessió

en: Can request data from session services
ca: Pot demanar dades dels serveis de sessió

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
ca: Accés al dispositiu d'usuari

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
ca: Pot accedir a dispositius com ara càmeres web o controladors de joc

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
ca: Sense accés a dispositius de l'usuari

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
ca: No pot accedir als dispositius com ara càmeres web o controladors de jocs

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
ca: Accés al dispositiu d'entrada

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access
ca: Accés al micròfon

en: Can listen using microphones without asking permission
ca: Pot escoltar utilitzant micròfons sense demanar permís

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
ca: Accés a dispositius del sistema

en: Can access system devices which require elevated permissions
ca: Pot accedir a dispositius del sistema que requereixen permisos elevats

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
ca: Accés al contingut de la pantalla

en: Can access the contents of the screen or other windows
ca: Pot accedir als continguts de la pantalla o d'altres finestres

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
ca: Sistema antic de finestres

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
ca: Permisos arbitraris

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
ca: Paràmetres de l'usuari

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
ca: Accés complet de lectura/escriptura al sistema de fitxers

en: Can read and write all data on the file system
ca: Pot llegir i escriure totes les dades al sistema de fitxers

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
ca: Accés de lectura/escriptura a la carpeta de l'usuari

en: Can read and write all data in your home directory
ca: Pot llegir/escriure totes les dades de la carpeta de l'usuari

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
ca: Accés complet de lectura del sistema de fitxers

en: Can read all data on the file system
ca: Pot llegir totes les dades del sistema de fitxers

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
ca: Pot llegir la carpeta de l'usuari

en: Can read all data in your home directory
ca: Pot llegir totes les dades del directori de l'usuari

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
ca: Accés de lectura/escriptura al directori de baixades

en: Can read and write all data in your downloads directory
ca: Pot llegir i escriure totes les dades del directori de baixades

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
ca: Accés de lectura al directori de baixades

en: Can read all data in your downloads directory
ca: Pot llegir totes les dades del directori de baixades

en: Can read and write all data in the directory
ca: Pot llegir/escriure totes les dades del directori

en: Can read all data in the directory
ca: Pot llegir totes les dades del directori

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
ca: Sense accés al sistema de fitxers

en: Cannot access the file system at all
ca: No pot accedir de cap manera al sistema de fitxers

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
ca: El desenvolupador de l'aplicació està verificat

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
ca: S'ha verificat que el desenvolupador d'aquesta aplicació és qui diu que és

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
ca: Dependències insegures

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
ca: El programari o les seves dependències ja no són compatibles i poden ser insegurs

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
ca: Aquesta aplicació no especifica amb quina llicència es desenvolupa i podria ser propietària

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
ca: Aquest programari no especifica amb quina llicència es desenvolupa i podria ser propietari

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
ca: Codi propietari

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
ca: El codi font no és públic, per això no es pot auditar de manera independent i podria ser insegur

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
ca: Aquesta aplicació es desenvolupa sota la llicència especial «%s»

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
ca: Aquest programari es desenvolupa sota la llicència especial «%s»

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
ca: Codi auditable

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
ca: El codi font és públic i es pot auditar de forma independent, cosa que fa que l'aplicació sigui més segura

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
ca: %s és privilegiat

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
ca: %s és segur

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
ca: %s és probablement segur

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
ca: %s és potencialment insegur

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
ca: %s és insegur

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
ca: Desconeguda

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
ca: Seguretat

en: License
ca: Llicència

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
ca: Font

en: Outdated SDK version
ca: Versió obsoleta de l'SDK

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
ca: Captura de pantalla anterior

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
ca: Captura de pantalla següent

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
ca: Sense captures de pantalla

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
ca: No s'ha trobat la captura de pantalla

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
ca: No s'ha pogut carregar la imatge

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
ca: No s'ha trobat la mida de la captura de pantalla

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
ca: No s'ha pogut crear la memòria cau

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
ca: La captura de pantalla no és vàlida

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
ca: La captura de pantalla no està disponible

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
ca[0]: %u coincidència més
ca[1]: %u coincidències més

en: Search page
ca: Pàgina de cerca

en: Search for Apps
ca: Cerca aplicacions

en: No App Found
ca: No s'ha trobat cap aplicació

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
ca: «%s»

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
ca: No s'han pogut baixar les actualitzacions

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
ca: No s'han pogut baixar les actualitzacions del microprogramari

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
ca: No s'ha pogut actualitzar: cal accés a Internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
ca: No s'ha pogut actualitzar: no hi ha prou espai al disc

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
ca: No s'ha pogut actualitzar: es requereix autenticació

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
ca: No s'ha pogut actualitzar: l'autenticació no és vàlida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
ca: No s'ha pogut actualitzar: es requereix permís

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
ca: No s'ha pogut obtenir una llista d'actualitzacions

en: Unable to install: download failed
ca: No s'ha pogut instal·lar: ha fallat la baixada

en: Unable to install: missing runtime
ca: No s'ha pogut instal·lar: falta temps d'execució

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
ca: No s'ha pogut instal·lar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
ca: No s'ha pogut instal·lar: cal accés a Internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
ca: No s'ha pogut instal·lar: el format de l'aplicació no és vàlid

en: Unable to install: not enough disk space
ca: No s'ha pogut instal·lar: no hi ha prou espai al disc

en: Unable to install: authentication required
ca: No s'ha pogut instal·lar: es requereix autenticació

en: Unable to install: invalid authentication
ca: No s'ha pogut instal·lar: l'autenticació no és vàlida

en: Unable to install: permission required
ca: No s'ha pogut instal·lar: es requereix permís

en: Unable to install: device must be plugged in
ca: No s'ha pogut actualitzar: cal estar connectat al corrent

en: Unable to install: low battery
ca: No s'ha pogut instal·lar: bateria baixa

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
ca: No s'ha pogut actualitzar: ha fallat la baixada

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
ca: No s'ha pogut actualitzar: cal estar connectat al corrent

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
ca: No es pot actualitzar: bateria baixa

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
ca: No es pot actualitzar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates
ca: No s'han pogut instal·lar les actualitzacions

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
ca: No s'ha pogut actualitzar

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
ca: No s'ha pogut actualitzar: ha fallat la baixada

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
ca: No s'ha pogut actualitzar: cal accés a Internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
ca: No s'ha pogut actualitzar: no hi ha prou espai al disc

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
ca: No s'ha pogut actualitzar: es requereix autenticació

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
ca: No s'ha pogut actualitzar: l'autenticació no és vàlida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
ca: No s'ha pogut actualitzar: es requereix permís

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
ca: No s'ha pogut actualitzar: el dispositiu s'ha de connectar

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
ca: No s'ha pogut actualitzar: bateria baixa

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
ca: No s'ha pogut desinstal·lar: es requereix autenticació

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication invalid
ca: No s'ha pogut desinstal·lar: l'autenticació no és vàlida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
ca: No s'ha pogut desinstal·lar: cal permís

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
ca: No s'ha pogut desinstal·lar: s'ha de connectar el dispositiu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
ca: No s'ha pogut desinstal·lar: bateria baixa

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
ca: No s'ha pogut desinstal·lar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
ca: No s'ha pogut llançar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
ca: S'ha produït un error

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
ca: No hi ha prou espai al disc per a l'operació

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
ca: No s'ha pogut instal·lar: el tipus de fitxer no és compatible

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
ca: No s'ha pogut instal·lar: ha fallat l'autenticació

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
ca: No s'ha pogut instal·lar

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
ca: No s'ha pogut contactar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
ca: Reinicia el programari per a utilitzar connectors nous

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
ca: El dispositiu s'ha de connectar

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
ca: El nivell de la bateria és massa baix

en: _Software Repositories
ca: _Repositoris de programari

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres del teclat

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: Search
ca: Cerca

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Search apps
ca: Cerca aplicacions

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
ca: _Explora

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
ca: _Instal·lat

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
ca: _Actualitza

en: Go back
ca: Ves enrere

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
ca: Res

en: App Data
ca: Dades de l'aplicació

en: Data needed for the app to run
ca: Dades necessàries perquè l'aplicació s'executi

en: User Data
ca: Dades de l'usuari

en: Data created by you in the app
ca: Dades creades per vosaltres en l'aplicació

en: Cache Data
ca: Dades de la memòria cau

en: Temporary cached data
ca: Dades temporals a la memòria cau

en: The app itself
ca: L'aplicació

en: Required Dependencies
ca: Dependències necessàries

en: Shared system components required by this app
ca: Components de sistema compartits necessaris per aquesta aplicació

[ctx: Download size]
en: Unknown
ca: Desconeguda

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
ca: Emmagatzematge

note: Translators: Please do not translate the markup or link href
en: Cached data can be cleared from the <a href="dummy">_app settings</a>.
ca: Les dades emmagatzemades en memòria cau es poden netejar des dels <a href="dummy">_paràmetres de l'aplicació</a>.

en: %s (Installed)
ca: %s (instal·lat)

en: %s (Installing)
ca: %s (s'està instal·lant)

en: %s (Downloading)
ca: %s (S'està baixant)

en: %s (Removing)
ca: %s (s'està suprimint)

en: _Details
ca: _Detalls

en: Examine Disk
ca: Examina el disc

en: Network Settings
ca: Paràmetres de xarxa

en: _Restart Now…
ca: _Reinicia ara…

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
ca: Instal·lat al %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
ca: Actualitzacions instal·lades

en: No Updates Installed
ca: No s'han instal·lat actualitzacions

en: Updates Are Out of Date
ca: Les actualitzacions estan obsoletes

en: Please check for available updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Critical Updates Ready to Install
ca: Les actualització crítiques estan a punt per a instal·lar

en: Install critical updates as soon as possible
ca: Instal·leu les actualitzacions al més aviat possible

en: Critical Updates Available to Download
ca: Les actualitzacions crítiques estan disponibles per a descarregar

en: Download critical updates as soon as possible
ca: Descarregueu les actualitzacions crítiques al més aviat possible

en: Updates Ready to Install
ca: Les actualitzacions estan a punt per a instal·lar

en: Software updates are ready and waiting
ca: Les actualitzacions de programari estan a punt i esperant

en: Updates Available to Download
ca: Les actualitzacions estan disponibles per a descarregar

en: Software updates can be downloaded
ca: Les actualitzacions de programari es poden descarregar

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
ca[0]: %u aplicació actualitzada. Cal reiniciar
ca[1]: %u aplicacions actualitzades. Cal reiniciar

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
ca[0]: %u aplicació actualitzada
ca[1]: %u aplicacions actualitzades

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
ca: %s s'ha actualitzat.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
ca: Reinicieu l'aplicació.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
ca: %s i %s s'han actualitzat.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
ca[0]: %u aplicació requereix un reinici.
ca[1]: %u aplicacions requereixen un reinici.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
ca: Inclou %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: Operating System Updates Unavailable
ca: Hi ha actualitzacions del sistema operatiu disponibles

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving security updates.
ca: Actualitzeu-vos per a continuar rebent actualitzacions de seguretat.

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
ca: Una nova versió de %s està disponible per a instal·lar

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
ca: Hi ha actualitzacions disponibles

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
ca: No s'ha pogut realitzar l'actualització de programari

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: An important operating system update failed to be installed.
ca: No s'ha pogut realitzar una actualització important del sistema operatiu.

en: Show Details
ca: Mostra els detalls

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
ca: S'ha completat l'actualització del sistema

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
ca: Us donem la benvinguda a %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
ca[0]: S'ha instal·lat l'actualització de programari
ca[1]: S'han instal·lat les actualitzacions de programari

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
ca[0]: S'ha instal·lat una actualització important del sistema operatiu.
ca[1]: S'han instal·lat actualitzacions importants del sistema operatiu.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
ca: Revisa

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
ca: No s'ha pogut actualitzar

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
ca: El sistema ja estava actualitzat.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
ca: Es va cancel·lar l'actualització.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
ca: Calia accés a Internet però no estava disponible. Assegureu-vos que teniu accés a Internet i torneu-ho a provar.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
ca: Hi ha hagut problemes de seguretat amb l'actualització. Consulteu el proveïdor per a més detalls.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
ca: No hi havia prou espai a disc. Allibereu espai a disc i torneu-ho a provar.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
ca: S'ha produït un error en instal·lar l'actualització. Espereu a una actualització nova i torneu a provar-ho. Si el problema persisteix, contacteu amb el vostre proveïdor de programari.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
ca: Darrera comprovació: %s

en: Stop
ca: Atura

en: Check for Updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
ca: %s %s ha deixat de rebre actualitzacions crítiques de programari

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
ca: El vostre sistema operatiu ha deixat de rebre actualitzacions crítiques de programari

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
ca: Es poden aplicar càrrecs

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
ca: La comprovació d'actualitzacions mentre s'utilitza la xarxa mòbil pot incórrer en càrrecs.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
ca: _Comprova-ho de totes maneres

note: TRANSLATORS: can't do updates check
en: No Network
ca: Sense xarxa

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Internet access is required to check for updates.
ca: Es requereix accés a Internet per a comprovar si hi ha actualitzacions.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Network _Settings
ca: _Paràmetres de xarxa

en: Software Upgrades Downloaded
ca: Actualitzacions de programari descarregades

en: Software upgrades have been downloaded and are ready to be installed.
ca: S'han descarregat les actualitzacions de programari i estan a punt per a ser instal·lades.

en: Check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Updates page
ca: Pàgina d'actualitzacions

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
ca: S'estan carregant les actualitzacions

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
ca: Això pot trigar una estona

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
ca: Està al dia

en: Use Mobile Data?
ca: Utilitza dades mòbils?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
ca: La comprovació d'actualitzacions quan utilitzeu la xarxa mòbil pot incórrer en l'aplicació de càrrecs

en: _Check Anyway
ca: _Comprova de totes formes

en: No Connection
ca: Sense connexió

en: Go online to check for updates
ca: Connecteu-vos per a comprovar si hi ha actualitzacions

en: _Network Settings
ca: Paràmetres de la _xarxa

en: Updates are automatically managed
ca: Les actualitzacions es gestionen automàticament

en: Software Updates Paused
ca: Actualitzacions de programari en pausa

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
ca: Les actualitzacions automàtiques de programari s'han aturat per les raons següents:

en: 
    • The current network connection is metered
ca: 
    • La connexió de xarxa actual està mesurada

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
ca: 
    • La connexió de xarxa actual prohibeix baixades grans

en: 
    • Power saver mode is active
ca: 
    • El mode d'estalvi d'energia està actiu

en: 
    • Game mode is active
ca: 
    • El mode de joc està actiu

en: Software updates paused
ca: Actualitzacions de programari en pausa

en: Network connection is metered - software updates paused
ca: La connexió de xarxa està mesurada - actualitzacions de programari en pausa

en: Network connection prohibits large downloads - software updates paused
ca: La connexió de xarxa prohibeix les baixades grans - actualitzacions de programari en pausa

en: Power saver mode is active - software updates paused
ca: El mode d'estalvi d'energia està actiu - les actualitzacions de programari estan en pausa

en: Game mode is active - software updates paused
ca: El mode de joc està actiu - les actualitzacions de programari estan en pausa

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
ca: R_einicia i actualitza…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
ca: A_ctualitza-ho tot

en: Software Updates Downloaded
ca: Actualitzacions de programari descarregades

en: Software updates have been downloaded and are ready to be installed.
ca: S'han descarregat les actualitzacions de programari i estan a punt per a ser instal·lades.

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
ca: Microprogramari integrat

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
ca: Cal reiniciar

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
ca: Actualitzacions

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
ca: Microprogramari del dispositiu

en: _Download
ca: _Baixa

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
ca: %s %s disponible

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
ca: %s disponible

en: Learn about the new version
ca: Apreneu sobre la versió nova

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
ca: %s de %s baixats

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
ca: %u%% baixat

en: A major upgrade, with new features and added polish.
ca: Una actualització major, amb noves funcionalitat i més polida.

en: _Restart & Upgrade…
ca: _Reinicia i actualitza…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
ca: Recordeu fer una còpia de seguretat de les dades abans d'actualitzar.

en: Failed to delete file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut esborrar el fitxer «%s»: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
ca: No s'ha pogut esborrar el directori «%s»: %s

en: Add, remove or update software on this computer
ca: Afegeix, suprimeix o actualitza programari en aquest ordinador

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
ca: Actualitzacions;Actualització;Fonts;Repositoris;Preferències;Instal·lació;Desinstal·lació;Aplicació;Programa;Apli;Botiga;

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
ca: Actualitzacions del sistema

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
ca: Actualitzacions del sistema generals, com ara correccions de seguretat o errors, i millores de rendiment.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
ca: Actualització %s amb noves característiques i correccions.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
ca: El servei d'actualitzacions EOS no ha pogut obtenir i aplicar l'actualització.

en: Web App
ca: Aplicacions Web

en: Web Apps Support
ca: Compatibilitat amb aplicacions Web

en: Run popular web applications in a browser
ca: Executa aplicacions web populars en un navegador

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading upgrade information…
ca: S'està baixant la informació de l'actualització…

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
ca: Actualitzeu per a obtenir les últimes funcions, millores rendiment i estabilitat.

en: Flatpak Support
ca: Compatibilitat amb Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
ca: Flatpak és un espai de treball per a aplicacions d'escriptori a Linux

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
ca: Carpeta del sistema %s

en: Home subfolder %s
ca: Subcarpeta d'usuari %s

en: Host system folders
ca: Carpetes del sistema d'amfitrió

en: Host system configuration from /etc
ca: Configuració del sistema d'amfitrió des de /etc

en: Desktop folder
ca: Carpeta d'escriptori

en: Desktop subfolder %s
ca: Subcarpeta d'escriptori %s

en: Documents folder
ca: Carpeta de documents

en: Documents subfolder %s
ca: Subcarpeta de documents %s

en: Music folder
ca: Carpeta de música

en: Music subfolder %s
ca: Subcarpeta de música %s

en: Pictures folder
ca: Carpeta d'usuari

en: Pictures subfolder %s
ca: Subcarpeta d'imatges %s

en: Public Share folder
ca: Carpeta de compartició pública

en: Public Share subfolder %s
ca: Subcarpeta de compartició pública %s

en: Videos folder
ca: Carpeta de vídeos

en: Videos subfolder %s
ca: Subcarpeta de vídeo %s

en: Templates folder
ca: Carpeta de plantilles

en: Templates subfolder %s
ca: Subcarpeta de plantilles %s

en: User cache folder
ca: Carpeta de la memòria cau de l'usuari

en: User cache subfolder %s
ca: Subcarpeta de memòria cau d'usuari %s

en: User configuration folder
ca: Carpeta de configuració de l'usuari

en: User configuration subfolder %s
ca: Subcarpeta de configuració de l'usuari %s

en: User data folder
ca: Carpeta de dades d'usuari

en: User data subfolder %s
ca: Subcarpeta de dades d'usuari %s

en: User runtime folder
ca: Carpeta d'execució de l'usuari

en: User runtime subfolder %s
ca: Subcarpeta d'execució d'usuari %s

en: Filesystem access to %s
ca: Accés al sistema de fitxers a %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
ca: S'estan obtenint les metadades del flatpak per a %s…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
ca: No s'ha pogut refinar el complement «%s»: %s

en: User Installation
ca: Instal·lació d'usuari

en: System Installation
ca: Instal·lació de sistema

en: App ID
ca: Identificador de l'aplicació

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
ca: No s'ha pogut afegir al complement «%s»: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
ca: No s'ha pogut afegir al complement «%s»: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
ca: El remot «%s» no permet la instal·lació de «%s», possiblement a causa del seu filtre. Suprimeix el filtre i repeteix la instal·lació. Error detallat: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
ca: La bateria és massa baixa per a realitzar l'actualització

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
ca: La bateria és massa baixa per a realitzar l'actualització (%u%%, requereix %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
ca: El dispositiu no és accessible, o està fora del rang de la xarxa sense fil

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
ca: El nivell de la bateria és massa baix

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
ca: La bateria del dispositiu és massa baixa (%u%%, requereix %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
ca: El dispositiu està esperant que s'apliqui l'actualització

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
ca: El dispositiu requereix que es connecti a la xarxa elèctrica

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
ca: El dispositiu no es pot utilitzar si la tapa està tancada

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
ca: Actualització del dispositiu %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
ca: Actualització del sistema %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
ca: Actualització del controlador encastat %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
ca: Actualització ME %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
ca: Actualització ME corporatiu %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
ca: Actualització ME del consumidor %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
ca: Actualització del controlador %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
ca: Actualització del controlador Thunderbolt %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
ca: Actualització del microcodi CPU %s

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
ca: Actualització de la configuració %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
ca: Actualització de la bateria %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
ca: Actualització de la càmera %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
ca: Actualització del TPM %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
ca: Actualització del ratolí tàctil %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
ca: Actualització del ratolí %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
ca: Actualització del teclat %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
ca: Actualització del controlador d'emmagatzematge %s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
ca: Actualització de la interfície de xarxa %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
ca: Actualització de la pantalla %s

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
ca: Actualització BMC %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
ca: Actualització del receptor USB %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
ca: Actualització de la unitat %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
ca: Actualització de la unitat flaix %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
ca: Actualització de la SSD %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
ca: Actualització de la GPU %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
ca: Actualització de l'acoblador %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
ca: Actualització de l'acoblador USB %s

en: Firmware update could not be applied:
ca: No s'ha pogut aplicar l'actualització del microprogramari:

en: Firmware
ca: Microprogramari

en: Firmware Upgrade Support
ca: Compatibilitat amb actualitzacions de microprogramari

en: Provides support for firmware upgrades
ca: Proveeix compatibilitat amb actualitzacions de microprogramari

en: Install Unsigned Software?
ca: Voleu instal·lar programari de tercers?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
ca: El programari que s'ha d'instal·lar no està signat. No serà possible verificar l'origen de les actualitzacions d'aquest programari, o si les actualitzacions han estat manipulades.

en: Download Unsigned Software?
ca: Voleu baixar el programari sense signar?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
ca: Les actualitzacions no signades estan disponibles. Sense signatura, no és possible verificar l'origen de l'actualització, o si ha estat manipulada.

en: Update Unsigned Software?
ca: Voleu actualitzar el programari no signat?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
ca: Les actualitzacions no signades estan disponibles. Sense signatura, no és possible verificar l'origen de l'actualització, o si ha estat manipulada. Les actualitzacions de programari es desactivaran fins que les actualitzacions no signades se suprimeixin o s'actualitzin.

en: Packages
ca: Paquets

en: Failed to install updates:
ca: No s'han pogut instal·lar les actualitzacions:

en: Operating System (OSTree)
ca: Sistema operatiu (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
ca: Botiga de Snap

en: Snap Support
ca: Compatibilitat amb Snap

en: A snap is a universal Linux package
ca: Un «snap» és un paquet Linux universal
