gnome-software - en to gl translation catalogue (1037 entries)

en: Install and update apps
gl: Instale e actualice aplicacións

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
gl: Software permítelle atopar e instalar novas aplicacións e extensións do sistema, así como eliminar aplicacións instaladas actualmente.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
gl: Software móstralle aplicacións populares e destacados con descricións útiles e varias capturas por aplicación. Pode atopar aplicacións explorando a lista de categorías ou buscándoas. Tamén lle permite actualizar o seu sistema usando unha actualización fóra de liña.

en: Overview panel
gl: Páxina de vista xeral

en: Details panel
gl: Páxina de detalles

en: Installed panel
gl: Páxina de instalados

en: Updates panel
gl: Panel de actualizacións

en: The update details
gl: Os detalles da actualización

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: Install an appstream file into a system location
gl: Instalar un ficheiro «appstream» na localización do sistema

en: Installing an appstream file into a system location
gl: Instalando un ficheiro «appstream» na localización do sistema

en: A list of compatible projects
gl: Unha lista de proxectos compatíbeis

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
gl: Esta é a lista de proxectos compatíbeis que deberíamos mostrar como GNOME, KDE e XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
gl: Indica se se xestionan ou non as actualizacións e anovacións en GNOME Software

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
gl: Se esta desactivado, GNOME Software ocultará o panel de actualizacións, non levará a cabo ningunha actualización automática ou solicitará anovacións.

en: Automatically download and install updates
gl: Descargar e instalar automaticamente as anovacións

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
gl: Se está activado, GNOME Software descargará automaticamente as actualizacións en segundo plano e instalará aquelas que non precisen reiniciar.

en: Notify the user about software updated in the background
gl: Notificar ao usuario sobre o software actualizado en segundo plano

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
gl: Se está activo, GNOME Software notificará ao usuario sobre as actualizacións que se leven a cabo mentres o usuario está inactivo.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
gl: Indica se se refresca automaticamente ao usar unha conexión medida

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
gl: Se está activo, GNOME Software refrescará automaticamente en segundo plano incluso ao usar unha conexión medida (eventualmente descargando algúns metadatos, comprobación de anovacións, etc., o que pode acarrexar custos para o usuario).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
gl: Indica se é a primeira vez que executa GNOME Software

en: Show star ratings next to applications
gl: Mostrar as puntuacións con estrelas ao carón das aplicacións

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
gl: Filtrar aplicacións baseándose na rama por defecto estabelecida polo remoto

en: Non-free applications show a warning dialog before install
gl: As aplicacións non libres mostran un diálogo de aviso antes de instalarse

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
gl: Cando se instalan aplicacións non libres mostrarase un diálogo de aviso. Isto controla se o diálogo se elimina.

en: The last update check timestamp
gl: O «timestamp» da última comprobación de actualizacións

en: The last upgrade notification timestamp
gl: A «marca de tempo» da última notificación de anovación

en: The last update notification timestamp
gl: A «marca de tempo» da última notificación de anovación

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
gl: O «timestamp» da primeira actualización de seguranza, limpado despois de actualizar

en: The last update timestamp
gl: O «timestamp» da última actualización

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
gl: A idade en segundos para verificar se a captura de pantalla oficial segue sendo válida

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
gl: Elixir un valor máis grande implica menos consultas ao servidor remoto, pero as actualizacións das capturas de pantalla poden tardar máis en mostrárselle ao usuario. O valor 0 implica non comprobar nunca o servidor remoto se a imaxe xa existe na caché.

en: The server to use for application reviews
gl: O servidor a usar para as revisións de aplicacións

en: The minimum karma score for reviews
gl: A puntuación mínima de karma para as revisións

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
gl: As revisións cun karma menor que este número non se mostrarán.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
gl: Unha lista de repositorios oficiais que non se deberían considerar terceiros

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
gl: Unha lista de repositorios requiridos que non se deberían desactivar ou eliminar

en: A list of official repositories that should be considered free software
gl: Unha lista de repositorios oficiais que se deberían considerar software libre

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
gl: A URL da licenza a usar cando a aplicación se considera software libre

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
gl: Instalar aplicacións empaquetadas para todos os usuarios no sistema cando sexa posíbel

en: Allow access to the Software Repositories dialog
gl: Permitir o acceso ao diálogo de Repositorios de software

en: Offer upgrades for pre-releases
gl: Ofrecer anovacións para pre-publicacións

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
gl: Mostrar algúns elementos da IU que lle informan ao usuario que unha aplicación non é libre

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
gl: Mostrar o tamaño de instalación para as aplicacións na lista de aplicacións instaladas

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
gl: 'https://gl.wikipedia.org/wiki/Software_privativo'

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
gl: O URI que explica o software non libre e privativo

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
gl: Unha lista de URLs que apuntan a ficheiros «appstream» que se descargarán nun cartafol swcatalog

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
gl: Instalar un ficheiro de Appstream nunha localización do sistema para todos os usuarios. Se é falso, os ficheiros instalaranse no cartafol non estándar $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
gl: Preferencia da orde de prioridade dos formatos de empaquetado, sendo os primeiros da lista os formatos máis importantes. Unha lista baleira significa que se usará a orde predeterminada. Os formatos omitidos asúmense como incluídos ao final. Os formatos de empaquetado de exemplo son: deb, flatpak, rpm, snap. Os formatos poden especificarse de forma opcional co un nome de orixe, divididos por dous puntos, por exemplo: «flatpak:flathub».

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
gl: A marca de tempo do último intento de eliminar os «runtimes» de Flatpak non usados

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
gl: Estabeleza a «verdadeiro» para mostrar só as aplicacións con licencia libre e ocultar calquera aplicación privativa.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
gl: Estabeleza a «verdadeiro» para mostrar só as aplicacións de desenvolvedores cuxa identidade foi verificada.

en: The timestamp of the last received historical updates.
gl: A marca de tempo das últimas actualizacións históricas recibidas.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
gl: Unha cadea que almacena o id de gnome-online-account usando para iniciar sesión

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
gl: Instalador de Appstream en todo o sistema de GNOME Software

en: Failed to parse command line arguments
gl: Produciuse un fallo ao analizar as opcións da liña de ordes

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
gl: Debe especificar exactamente un nome de ficheiro

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
gl: Este programa só pose ser usado polo usuario «root»

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
gl: Produciuse un fallo ao validar o tipo de contido: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
gl: Produciuse un erro ao mover: %s

en: Software Install
gl: Instalar software

en: Install selected software on the system
gl: Instala o software seleccionado no seu sistema

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
gl: Violencia con personaxes animados

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
gl: Non hai información sobre a violencia en debuxos

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
gl: Violencia fantástica

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
gl: Non hai información de violencia fantástica

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
gl: Violencia realista

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
gl: Non hai información sobre violencia realística

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
gl: Violencia mostrando derramamento de sangue

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
gl: Non hai información sobre matanza

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
gl: Violencia sexual

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
gl: Non hai información sobre violencia sexual

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
gl: Non hai información sobre referencias a alcohólicas

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
gl: Narcóticos

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
gl: Non hai información sobre referencias a drogas ilegais

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
gl: Tabaco

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
gl: Non hai información sobre referencias a produtos de tabaco

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
gl: Desnudez

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
gl: Non hai información sobre desnudos de ningún tipo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
gl: Temas sexuais

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
gl: Non hai información sobre representacións ou referencias de natureza sexual

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
gl: Profanidade

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
gl: Non hai información sobre referencias a blasfemia de ningún tipo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
gl: Humor non axeitado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
gl: Non hai información sobre humor non axeitado

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
gl: Discriminación

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
gl: Non hai información sobre lingüaxe discriminatorio de calqueira tipo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
gl: Publicidade

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
gl: Non hai información sobre publicidade de ningún tipo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
gl: Xogo de azar

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
gl: Non hai información sobre apostas de ningún tipo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
gl: Compra

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
gl: Non hai información sobre a posibilidade de gastar diñeiro

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
gl: Conversa entre usuarios

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
gl: Non hai información sobre formas de chatear con outros usuarios

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
gl: Chat de audio entre usuarios

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
gl: Non hai información sobre formas de falar con outros usuarios

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
gl: Detalles de contacto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
gl: Non hai información sobre a compartición das redes socaiais de nomes de usuario ou enderezos de correo-e

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
gl: Identificando información

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
gl: Non hai información sobre compartir a información do usuario con terceiros

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
gl: Compartición de localización

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
gl: Non hai información sobre compartir a localización física con outros usuarios

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
gl: Homosexualidade

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
gl: Non hai información sobre referencias a homosexualidade

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
gl: Prostitución

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
gl: Non hai información sobre referencias a prostitución

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
gl: Adulterio

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
gl: Non hai información sobre referencias ao adulterio

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
gl: Personaxes sexualizados

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
gl: Non hai información sobre personaxes sexualizados

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
gl: Profanación

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
gl: Non hai informacioń sobre referencias á profanación

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
gl: Restos humanos

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
gl: Non hai información sobre restos humanos mortos visíbeis

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
gl: Escravitude

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
gl: Non hai información sobre referencias á escravitude

en: Does not include references to drugs
gl: No inclúe referencias a drogas

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
gl: Non inclúe insultos, blasfemias e outros tipos de linguaxe forte

en: Does not include ads or monetary transactions
gl: Non inclúe anuncios nin transaccións monetarias

en: Does not include sex or nudity
gl: Non inclúe sexo ou desnudez

en: Does not include uncontrolled chat functionality
gl: Non inclúse funcionalidade de chat sen controlar

en: Does not include violence
gl: Non inclúe violencia

en: Drugs
gl: Drogas

en: Strong Language
gl: Lingüaxe forte

en: Money
gl: Diñeiro

en: Violence
gl: Violencia

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
gl: Todas

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
gl: %s ten unha clasificación de idade descoñecida

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
gl: %s é axeitado para todos

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
gl: %s é axeitado para nenos pequenos

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
gl: %s é axeitado para nenos xoves

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
gl: %s é axeitado para nenos

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
gl: %s é axeitado para adolescentes

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
gl: %s é axeitado para adultos

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
gl: %s é axeitado para %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
gl: Cualificación por idade

en: How to contribute missing information
gl: Como contribuír con información que falta

en: Local file
gl: Ficheiro local

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
gl: Paquete

en: Pending
gl: Pendente

en: Pending install
gl: Instalación pendente

en: Pending remove
gl: Retirado pendente

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
gl: Instalando

en: Removing
gl: Retirando

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
gl: Descargando

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
gl: _Instalar

en: _Uninstall…
gl: _Desinstalar…

en: Network
gl: Rede

en: Can communicate over the network
gl: Pode comunicarse pola rede

en: System Services
gl: Servizos do sistema

en: Can access D-Bus services on the system bus
gl: Pode acceder ao servizos D-Bus no bus do sistema

en: Session Services
gl: Servizos da sesión

en: Can access D-Bus services on the session bus
gl: Pode acceder aos servizos de D-Bus no bus de sesión

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Can access arbitrary devices such as webcams
gl: Pode acceder a dispositivos arbitrarios como cámaras web

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
gl: Pode acceder aos dispositivos de entrada

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones
gl: Pode acceder aos micrófonos

en: Can access system device files
gl: Pode acceder aos ficheiros do dispositivo do sistema

en: Screen contents
gl: Contidos da xanela

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
gl: Pode acceder aos contidos da xanela

en: Home folder
gl: Cartafol persoal

en: Can view, edit and create files
gl: Pode ver, editar e crear ficheiros

en: Can view files
gl: Pode ver ficheiros

en: File system
gl: Sistema de ficheiros

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
gl: Cartafol de descargas

en: Settings
gl: Configuracións

en: Can view and change any settings
gl: Pode ver e cambiar calquera preferencia

en: Legacy display system
gl: Sistema de pantalla antigo

en: Uses an old, insecure display system
gl: Usa un sistema de pantalla antigo e inseguro

en: Sandbox escape
gl: Saír do illamento

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
gl: Pode escapar da caixa de area e saltar calquera outra restrición

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
gl: Non hai unha descrición dispoñíbel.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
gl: Información da actualización

en: Requires additional permissions
gl: Require permisos adicionais

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
gl: Revisións

en: No reviews were found for this app.
gl: Non se atoparon revisións para esta aplicación.

en: No Reviews
gl: Non hai revisións

en: Version History
gl: Historial de versións

en: New in Version %s
gl: Novo na versión %s

en: Version %s
gl: Versión %s

en: No details for this release
gl: Non hai detalles para esta publicación

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
gl: %e de %B de %Y

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
gl: Modo de inicio: elixa entre «updates», «updated », «installed» ou «overview»

en: MODE
gl: MODO

en: Search for applications
gl: Buscar aplicacións

en: SEARCH
gl: BUSCAR

en: Show application details (using application ID)
gl: Mostrar información da aplicación (usando o ID da aplicación)

en: Show application details (using package name)
gl: Mostrar información da aplicación (usando o nome do paquete)

en: Install the application (using application ID)
gl: Instalar a aplicación (usando o ID da aplicación)

en: Uninstall the application (using application ID)
gl: Desinstalar a aplicación (usando o ID da aplicación)

en: Open a local package file
gl: Abrir ficheiro de paquete local

en: FILENAME
gl: NOME_DE_FICHEIRO

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
gl: O tipo de interacción esperada para esta acción: pode ser «none», «notify» ou «full»

en: INTERACTION
gl: INTERACCIÓN

en: Show a local metainfo or appdata file
gl: Mostrar o ficheiro local de metainformación ou appdata

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
gl: Activar a saída de depuración verbosa (desde a instancia en execución, se xa está en execución)

en: Installs any pending updates in the background
gl: Instala calquera actualización pendente en segundo plano

en: Show preferences
gl: Mostrar as preferencias

en: Quit the running instance
gl: Saír da instancia en execución

en: Prefer local file sources to AppStream
gl: Preferir orixes de ficheiros locais a AppStream

en: Show version number
gl: Mostrar o número de versión

en: Copyright © 2016–2023 GNOME Software contributors
gl: Copyright © 2016–2023 Contribuíntes de GNOME Software

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window
en: About Software
gl: Sobre Software

note: TRANSLATORS: well, we seem to think so, anyway
en: A nice way to manage the software on your system.
gl: Unha gran forma de xestionar o software no seu sistema.

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
gl: Desculpe! Non hai detalles para esta aplicación.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
gl: Tamaño instalado

en: Includes %s of data and %s of cache
gl: Inclúe %s de data e %s de caché

en: Includes %s of data
gl: Inclúe %s de data

en: Includes %s of cache
gl: Inclúe %s de caché

en: Cache and data usage unknown
gl: Uso de caché e datos non coñecido

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
gl: Tamaño da descarga

en: Needs no additional system downloads
gl: Non precisa descargas do sistema adicionais

en: Needs an unknown size of additional system downloads
gl: Precisa un tamaño descoñecido de descargas do sistema adicional

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
gl: Precisa %s de descargas do sistema adicionais

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
gl: Tamaño descoñecido

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
gl: Sen permisos

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
gl: Ten acceso á rede

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses system services
gl: Usa os servizos do sistema

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses session services
gl: Usa os servizos da sesión

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
gl: Pode acceder ao hardware do sistema

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
gl: Pode acceder aos dispositivos do sistema

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
gl: Pode ler/escribir todos os seus datos

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
gl: Pode ler todos os seus datos

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
gl: Pode ler/escribir nas súas descargas

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
gl: Pode ler as súas descargas

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
gl: Pode acceder a algúns ficheiros específicos

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
gl: Pode ver e cambiar calquera preferencia de usuario

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
gl: Usa un sistema de xanelas antigo

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
gl: Pode adquirir permisos arbitrarios

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
gl: O desenvolvedor do software está verificado

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
gl: Revisado polo distribuidor do seu SO

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
gl: Revisado por %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
gl: Fornecido por un terceiro

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
gl: Software xa non é compatíbel

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
gl: Código auditábel

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
gl: Licenza descoñecida

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
gl: Código privativo

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
gl: Licenza especial

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
gl: Privilexiado

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
gl: Segura

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
gl: Probablemente seguro

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
gl: Potencialmente insegura

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
gl: Insegura

en: Mobile Only
gl: Móbil só

en: Only works on a small screen
gl: Só funciona nunha pantalla pequena

en: Desktop Only
gl: Escritorio só

en: Only works on a large screen
gl: Só funciona en pantallas grandes

en: Screen Size Mismatch
gl: Discordancia do tamaño de pantalal

en: Doesn’t support your current screen size
gl: Non admite o seu tamaño de pantalla actual

en: Requires a touchscreen
gl: Require unha pantalla táctil

en: Requires a keyboard
gl: Require un teclado

en: Requires a mouse
gl: Require un rato

en: Gamepad Needed
gl: Precisa mando de xogos

en: Requires a gamepad to play
gl: Require un mando de xogo para xogar

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
gl: Adaptativo

en: Works on phones, tablets and desktops
gl: Funciona en teléfonos, tabletas e escritorios

en: Probably requires a keyboard or mouse
gl: Probabelmente require un teclado ou rato

en: Works on desktops and laptops
gl: Funciona en computadoras de sobremesa e portátiles

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
gl: Contén contido non axeitado á idade

en: No age rating information available
gl: Non hai información de cualificación por idade dispoñíbel

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
gl: Visitar sitio web

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
gl: Instalar…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
gl: Cancelar

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
gl: Instalar

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
gl: Descargar

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
gl: Actualizar

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
gl: Desinstalar…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
gl: Desinstalando

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
gl: O dispositivo non se pode usar durante a actualización.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
gl: Orixe: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
gl: Renomeado desde %s

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
gl: Deteuse a recepción de actualizacións

en: Critical Update
gl: Actualización crítica

en: Critical update
gl: Actualización crítica

[ctx: Single app]
en: Installed
gl: Instalado

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
gl: Axuda a traducir %s

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
gl: %s está deseñado, desenvolto e traducido por unha comunidade internacional de voluntarios.
    
    Isto significa que aínda que non está dispoñíbel no seu idioma pode involucrarse e axudar facéndoo vostede.

en: Translations
gl: Traducións

en: _Translation Website
gl: Sitio web de _tradución

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
gl: Inicio de sesión remoto para %s requirido (reino %s)

en: Login Required
gl: Inicio de sesión requirido

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Login
gl: _Iniciar sesión

note: Translators: Placeholder text for a login entry. Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
gl: Usuario

note: Translators: Placeholder text for a login entry.
en: Password
gl: Contrasinal

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
gl: Outro

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
gl: Todas

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
gl: Destacado

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
gl: Seleccións dos editores

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
gl: Novo e actualizado

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
gl: Selección desde a Web

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
gl: Outro software

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 1 to %u:
gl: Escriba un número desde 1 a %u:

note: TRANSLATORS: asking the user to choose an app from a list
en: Choose an app:
gl: Escolla unha aplicación:

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
gl: Todos

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
gl: Destacado

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
gl: Gráficos en 3D

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
gl: Fotografía

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
gl: Dixitalización

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
gl: Gráficos vectoriais

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
gl: Visores

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
gl: Creación e edición de son

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
gl: Reprodutores de música

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
gl: Todos

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
gl: Destacado

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
gl: Calendario

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
gl: Base de datos

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
gl: Finanzas

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
gl: Procesador de texto

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
gl: Editores de texto

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
gl: Navegadores web

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
gl: Todos

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
gl: Destacado

[ctx: Menu of Games]
en: Action
gl: Acción

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
gl: Aventura

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
gl: Bloques

[ctx: Menu of Games]
en: Board
gl: Taboleiro

[ctx: Menu of Games]
en: Card
gl: Cartas

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
gl: Emuladores

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
gl: Nenos

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
gl: Lóxica

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
gl: Xogos de rol

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
gl: Deportes

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
gl: Estratexia

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
gl: Todos

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
gl: Destacado

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
gl: Conversa

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
gl: Todos

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
gl: Destacado

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
gl: Intelixencia Artificial

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
gl: Astronomía

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
gl: Química

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
gl: Idiomas

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
gl: Matemáticas

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
gl: Novas

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
gl: Robótica

[ctx: Menu of Art]
en: Art
gl: Arte

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
gl: Xeografía

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
gl: Bandas deseñadas

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
gl: Acción

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
gl: Saúde

[ctx: Menu of Reference]
en: History
gl: Historia

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
gl: Estilo de vida

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
gl: Política

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
gl: Deportes

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
gl: Todos

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
gl: Destacado

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
gl: Depuradores

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
gl: EIDs

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
gl: Códecs

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
gl: Preferencias do hardware

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
gl: Tipos de letra

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
gl: Orixes de entrada

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
gl: Paquetes de idiomas

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
gl: Localización

note: Translators: this is a menu category
en: Create
gl: Crear

note: Translators: this is a menu category
en: Work
gl: Traballar

note: Translators: this is a menu category
en: Play
gl: Xogar

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
gl: Socializar

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
gl: Aprender

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
gl: Desenvolver

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
gl: Códecs

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
gl: Controladores do hardware

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
gl: Tipos de letra

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
gl: Orixes de entrada

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
gl: Paquetes de idiomas

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
gl: Localización

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s is now installed
gl: %s agora está instalado

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect.
gl: Debe reiniciar para aplicar os cambios.

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: App is ready to be used.
gl: A aplicación está lista para usarse.

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System updates are now installed
gl: Instaláronse as actualizacións do SO

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
gl: As actualizacións instaladas recentemente están dispoñíbeis para a súa revisión

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
gl: Reiniciar

en: Launch
gl: Iniciar

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
gl: Desexa instalar o software?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
gl: Desexa instalar software de terceiros?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
gl: Desexa activar os Repositorios de software de terceiros?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Third-Party Software Repository?
gl: Desexa activar os Repositorios de software de terceiros?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
gl: %s non é <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">software libre e de fontes abertas</a>, e é fornecido por «%s».

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
gl: %s é fornecido por «%s».

en: This software repository must be enabled to continue installation.
gl: Este repositorios de software debe activarse para continuar a instalación.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
gl: A instalación ou uso de %s podería ser ilegal nalgúns países.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
gl: A instalación ou uso deste códec podería ser ilegal nalgúns países.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
gl: Non _advertir de novo

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
gl: Activar e _instalar

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
gl: Lista detallada dos erros do xestor de paquetes:

en: Details
gl: Detalles

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
gl: _Pechar

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
gl: _Aceptar

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
gl[0]: Instalouse unha actualización
gl[1]: Instaláronse as actualizacións

note: TRANSLATORS: we've just removed some apps
en: An app has been removed | Apps have been removed
gl[0]: Eliminouse unha aplicación
gl[1]: Elimináronse as aplicacións

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect. | A restart is required for them to take effect.
gl[0]: Debe reiniciar para aplicar o cambio.
gl[1]: Debe reiniciar para aplicar os cambios.

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
gl: Agora non

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
gl: Agora mesmo

en: %d minute ago | %d minutes ago
gl[0]: Hai %d minuto
gl[1]: Hai %d minutos

en: %d hour ago | %d hours ago
gl[0]: Hai %d hora
gl[1]: Hai %d horas

en: %d day ago | %d days ago
gl[0]: Hai %d día
gl[1]: Hai %d días

en: %d week ago | %d weeks ago
gl[0]: Hai %d semana
gl[1]: Hai %d semanas

en: %d month ago | %d months ago
gl[0]: Hai %d mes
gl[1]: Hai %d meses

en: %d year ago | %d years ago
gl[0]: Hai %d ano
gl[1]: Hai %d anos

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
gl: Unha aplicación

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
gl: %s está solicitando compatibilidade dun formato de ficheiro adicional.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
gl: Requírese un tipo MIME adicional

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
gl: %s require tipos de letra adicionais.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
gl: Requírense tipos de letra adicionais

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
gl: %s require códecs multimedia adicionais.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
gl: Requírense códecs multimedia adicionais

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
gl: %s require controladores de impresora adicionais.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
gl: Requírense controladores de impresora adicionais

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
gl: %s require paquetes adicionais.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
gl: Requírense paquetes adicionais

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
gl: Buscar en Software

en: _Show More
gl: _Mostrar máis

en: _Show Less
gl: _Mostrar menos

en: Removing…
gl: Retirando…

en: Requires restart to finish install
gl: Require reiniciar para rematar a instalación

en: Requires restart to finish remove
gl: Require reiniciar para rematar o retirado

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
gl: Instalación pendente…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
gl: Actualización pendente…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
gl: Descargando…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
gl: Preparando…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
gl: Desinstalando…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
gl: %s non está instalado, pero aínda ten datos presentes.

en: _Restart
gl: _Reiniciar

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
gl: _Instalar…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
gl: %s aparecerá en Inglés de Estados Unidos

en: This app will appear in US English
gl: Esta aplicación aparecerá en Inglés de Estados Unidos

en: This software will appear in US English
gl: Esta aplicación aparecerá en Inglés de Estados Unidos

en: Help _Translate
gl: Axudar a _traducir

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
gl: Outras aplicacións de %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
gl: O desenvolvedor %s demostrou a propiedade de %s

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
gl: O desenvolvedor demostrou a propiedade de %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
gl: Precisa acceso a Internet para escribir unha reseña

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
gl: Este software xa non está a recibir actualizacións, incluíndo as correccións de seguranza

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
gl: Este software xa está sendo fornecido pola súa distribución e non debería substituílo.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
gl: Esta aplicación non fornece ningunha ligazón a un sitio web, repositorio de código ou xestor de problemas.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
gl: Este software xa non está a recibir actualizacións, incluíndo as correccións de seguridade

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
gl: Este software xa está sendo fornecido pola súa distribución e non debería substituílo.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
gl: Esta aplicación non fornece ningunha ligazón a un sitio web, repositorio de código ou xestor de problemas.

en: Unable to find “%s”
gl: Non foi posíbel atopar «%s»

en: Failed to submit review for “%s”: %s
gl: Non foi posíbel enviar a revisión para «%s»: %s

en: Details page
gl: Páxina de detalles

en: Loading App Details
gl: Cargando detalles da aplicación

en: Verified
gl: Verificado

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
gl: _Abrir

en: _Update
gl: _Actualizar

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Add-ons
gl: Engadidos

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
gl: Esta aplicación só pode usarse cando hai unha conexión a Internet activa.

en: Software Repository Included
gl: Inclúe repositorio de software

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
gl: Esta aplicación inclúe unha repositorio de software que fornece actualizacións, así como acceso a outro software.

en: No Software Repository Included
gl: Non inclúe repositorio de software

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
gl: Esta aplicación non inclúe un repositorio de software. Non se actualizará con novas versións.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
gl: Repositorio de software identificado

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
gl: Ao engadir este repositorio de software terá acceso a software e anovacións adicionais.

en: Only use software repositories that you trust.
gl: Use só repositorios de software nas que confíe.

en: Clear app data
gl: Limpar datos de aplicación

en: D_elete Data
gl: E_liminar datos

en: No Metadata
gl: Sen metadatos

en: Project _Website
gl: Sitio _web do proxecto

en: _Donate
gl: _Donar

en: Contribute _Translations
gl: _Contribuír traducións

en: _Report an Issue
gl: _Informar dun erro

en: _Help
gl: _Axuda

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
gl: _Contacto

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
gl: _Escribir unha revisión

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
gl: Todas as revisións

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
gl: Descargando os ficheiros de metadatos adicionais…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
gl:  e

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
gl[0]: Tipo de letra dispoñíbel para o script %s
gl[1]: Tipos de letra dispoñíbeis para o script %s

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
gl[0]: Software dispoñíbel para %s
gl[1]: Software dispoñíbel para %s

en: Requested software not found
gl: Non se atopa o software solicitado

en: Failed to find requested software
gl: Produciuse un fallo ao atopar o software solicitado

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
gl: Non se atopou «%s»

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
gl: no sitio web

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
gl: Non hai ningunha aplicación dispoñíbel que forneza o ficheiro %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
gl: A información sobre %s, así como as opcións sobre como obter aplicacións que faltan poden atoparse en %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
gl: Non hai ningunha aplicación dispoñíbel compatíbel con %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
gl: %s non está dispoñíbel.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
gl: A información sobre %s, así como as opcións sobre como obter unha aplicación que sexa compatíbel con este formato poden atoparse en %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
gl: Non hai ningún tipo de letra dispoñíbel que admita o script %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
gl: A información sobre %s, así como as opcións sobre como obter un tipos de letra adicionais poden atoparse en %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
gl: Non hai ningún engadido de códec dispoñíbel para o formato %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
gl: A información sobre %s, así como as opcións sobre como obter un códec que poida reproducir este formato poden atoparse en %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
gl: Non hai ningún recurso Plasma dispoñíbel para o formato %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
gl: A información sobre %s, así como as opcións sobre como obter un recurso Plasma adicional poden atoparse en %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
gl: Non hai ningún controlador de impresora dispoñíbel para %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
gl: A información sobre %s, así como as opcións sobre como obter un controlador que sexa compatíbel con esta impresora poden atoparse en %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
gl: a documentación

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
gl[0]: Non se pode atopar %s solicitado por %s. Vexa %s para obter máis información.
gl[1]: Non se poden atopar %s solicitados por %s. Vexa %s para obter máis información.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
gl[0]: Non se pode atopar %s que está buscando. Vexa %s para obter máis información.
gl[1]: Non se poden atopar %s que está buscando. Vexa %s para obter máis información.

en: Failed to find any search results: %s
gl: Produciuse un fallo ao buscar calquera resultado de busca: %s

en: %s file format
gl: Formato de ficheiro %s

en: Install _All
gl: Instalar _todo

en: Unable to Find Requested Software
gl: Non foi posíbel atopar o software requirido

en: Codecs page
gl: Páxina dos códecs

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Featured Apps List
gl: Listado de aplicacións destacadas

en: Desktop Support
gl: Compatibilidade con escritorio

en: Supports being used on a large screen
gl: Permite o seu uso en pantallas grandes

en: Desktop Support Unknown
gl: Compatibilidade con escritorio descoñecida

en: Not enough information to know if large screens are supported
gl: Non hai información dabondo para saber se é compatíbel con pantallas grandes

en: Requires a large screen
gl: Require unha pantalla grande

en: Desktop Not Supported
gl: Escritorio non compatíbel

en: Cannot be used on a large screen
gl: Non pode usarse nunha pantalla grande

en: Mobile Support
gl: Compatibilidade con móbil

en: Supports being used on a small screen
gl: Admite o uso en pantallas paquenas

en: Mobile Support Unknown
gl: Compatibilidade con móbil descoñecida

en: Not enough information to know if small screens are supported
gl: Non hai información dabondo para saber se é compatíbel con pantallas pequenas

en: Requires a small screen
gl: Require unha pantalla pequena

en: Mobile Not Supported
gl: Móbel non compatíbel

en: Cannot be used on a small screen
gl: Non pode usarse nunha pantalla pequena

en: Keyboard Support
gl: Soporte de teclado

en: Keyboard Support Unknown
gl: Compabilidade de teclado descoñecida

en: Not enough information to know if keyboards are supported
gl: Non hai información dabondo para saber se é compatíbel con teclados

en: Keyboard Required
gl: Teclado requirido

en: Supports keyboards
gl: Compatíbel con teclados

en: Keyboard Not Supported
gl: Non compatíbel con teclado

en: Cannot be used with a keyboard
gl: Non se pode usar con un teclado

en: Mouse Support
gl: Compatibilidade de rato

en: Requires a mouse or pointing device
gl: Require un rato ou dispositivo de apuntado

en: Mouse Support Unknown
gl: Compatibilidade con móbil descoñecida

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
gl: Non hai información dabondo para saber se é compatíbel con rato ou dispositivos de apuntado

en: Mouse Required
gl: Require rato

en: Supports mice and pointing devices
gl: Admite ratos e dispositivos de apuntado

en: Mouse Not Supported
gl: Non compatíbel con rato

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
gl: Non pode usarse con un rato ou dispositivo de apuntado

en: Touchscreen Support
gl: Compatiblidade de pantalla táctil

en: Touchscreen Support Unknown
gl: Compatibilidade de pantalla táctil descoñecida

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
gl: Non hai información dabondo para saber se é compatíbel con áreas táctiles

en: Touchscreen Required
gl: Require área táctil

en: Supports touchscreens
gl: Compatíbel con pantalla táctil

en: Touchscreen Not Supported
gl: Non compatíbel con pantalla táctil

en: Cannot be used with a touchscreen
gl: Non se pode usar con unha pantalla táctil

en: Gamepad Required
gl: Require mando de xogos

en: Requires a gamepad
gl: Require un mando de xogo

en: Gamepad Support
gl: Compatibilidade de mando de xogo

en: Supports gamepads
gl: Compatíbel con mando de xogos

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
gl: %s probabelmente funciona neste dispositivo

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
gl: %s funciona neste dispositivo

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
gl: %s probabelmente funciona neste dispositivo

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
gl: %s non funciona correctamente neste dispositivo

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
gl: %s non funciona neste dispositivo

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
gl: Compatibilidade hardware

en: Navigation
gl: Navegación

en: Navigate to Explore Page
gl: Navegar á páxina Explorar

en: Navigate to Installed Page
gl: Navegar á páxina Instalados

en: Navigate to Updates Page
gl: Navegar á páxina Actualizacións

en: Open Search Bar
gl: Abrir a barra de busca

en: Open Preferences
gl: Abrir as preferencias

en: Open Software Repositories
gl: Abrir os repositorios de software

en: Help
gl: Axuda

en: Open Keyboard Shortcuts
gl: Abrir atallos de teclado

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
gl: Instaladas

en: Installed page
gl: Páxina de instalado

en: In Progress
gl: En progreso

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
gl: Aplicacións

en: Web Apps
gl: Aplicacións web

en: System Apps
gl: Aplicacións do sistema

en: Community Built
gl: Construído pola comunidade

en: _Get Involved
gl: Involu_crarse

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
gl: Este software desenvólvese de forma aberta por unha comunidade de voluntarios, e publicado baixo a <a href="%s">licenza %s</a>.
    
    Pode contribuír e axudar a melloralo.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
gl: Este software desenvólvese de forma aberta por unha comunidade de voluntarios, e publicado baixo a licenza %s.
    
    Pode contribuír e axudar a melloralo.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
gl: Este software desenvólvese de forma aberta por unha comunidade de voluntarios, e publicado baixo a <a href="%s">licenza %s</a>.
    
    Pode contribuír e axudar a melloralo.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
gl: Este software desenvólvese de forma aberta por unha comunidade de voluntarios, e publicado baixo a licenza %s.
    
    Pode contribuír e axudar a melloralo.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
gl: Licenza descoñecida

en: _Learn More
gl: _Saber máis

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
gl: Este software non especifica a licenza baixo que está desenvolto, e podería ser privativo. Pode ser máis difícil saber se o software non é seguro, e pode cambiar sen supervisión.
    
    Pode ser que non poida contribuír neste software.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
gl: Este software non especifica a licenza baixo que está desenvolto, e podería ser privativo. Pode ser máis difícil saber se o software non é seguro, e pode cambiar sen supervisión.
    
    Pode ser que non poida contribuír neste software ou influenciar no seu desenvolvemento.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
gl: Privativo

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
gl: Este software non se desenvolve de forma aberta, so os seus desenvolvedores saben como funciona. Pode ser máis difícil saber se o software non é seguro, e pode cambiar sen supervisión.
    
    Pode ser que non poida contribuír neste software.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
gl: Este software non se desenvolve de forma aberta, so os seus desenvolvedores saben como funciona. Pode ser máis difícil saber se o software non é seguro, e pode cambiar sen supervisión.
    Pode ser qeu non poida contribuír neste software ou influenciar no seu desenvolvemento.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
gl: Licenza especial

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
gl: Este software desenvólvese baixo unha licenza especial <a href="%s">%s</a>.
    
    Pode que non se poida contribuír a esta aplicación.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
gl: Este software desenvólvese baixo unha licenza especial «%s».
    
    Pode que non poida contribuír a este software.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
gl: Este software desenvólvese baixo unha licenza especial <a href="%s">%s</a>.
    
    Pode que non se poida contribuír a este software.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
gl: Este software desenvólvese baixo unha licenza especial «%s».
    
    Pode que non poida contribuír a este software.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Downloading Software Catalog
gl: Descargando o catálogo de software

en: Loading page
gl: Cargando páxina

en: Starting Up
gl: Iniciando

en: Moderate page
gl: Moderar páxina

en: There are no reviews to moderate
gl: Non hai revisións que moderar

en: Unknown source
gl: Orixe descoñecido

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
gl: A engadir

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
gl: A eliminar

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
gl: Actualizacións

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
gl: A desactualizar

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
gl: orixes externos seleccionados

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
gl: Fornece acceso a software adicional dende %s. Inclúese algún software privativo.
    
    Pode activar estes repositorios máis tarde desde as preferencias de repositorios de Software.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
gl: Desexa activar os repositorios de software de terceiros?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
gl: _Ignorar

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
gl: _Activar

en: Available for your operating system
gl: Dispoñíbel para o seu sistema operativo

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
gl: Dispoñíbel para %s

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
gl: Explorar

en: Overview page
gl: Páxina de vista previa

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
gl: Aplicacións dispoñíbeis

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
gl: Outras categorías

en: No App Data Found
gl: Non se atopou ningún dato de aplicación

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
gl: Descoñecida

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
gl: _Aceptar

en: User declined installation
gl: O usuario declinou a instalación

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
gl: Preparar %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
gl: Está seguro de que desexa retirar o repositorio «%s»?

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
gl: Vanse desinstalar todas as aplicacións de %s, e terá que reinstalar o repositorio para usalas de novo.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
gl: Desexa desinstalar %s?

en: App Settings & Data
gl: Preferencias e datos da aplicación

note: Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
gl: Non será posible usar %s despois da eliminación.

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
gl: _Manter

en: Allows restoring app settings and content
gl: Permite restaurar a configuración e contido da aplicación

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Permanently deletes data to save disk space
gl: Eliminar permanentemente os datos para aforrar o espazo no disco

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
gl: Non será posible usar %s despois da eliminación.Os datos e configuracións da aplicación manteranse no disco, para permitir a restauración da aplicación no futuro.

note: TRANSLATORS: this is button text to remove the app
en: _Uninstall
gl: _Desinstalar

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Software Updates
gl: Actualizar software

en: _Automatic
gl: _Automático

en: Automatically check for and download updates
gl: Comprobar e descargar automaticamente as anovacións

en: Checking for and downloading updates must be done manually
gl: A comprobación e descarga de actualizacións debe realizarse manualmente

en: Automatic Update _Notifications
gl: _Notificacións de actualizacións automáticas

en: Notify when updates have been automatically installed
gl: Notificar cando se instalen actualizacións automaticamente

en: Content Filters
gl: Filtros de contacto

en: Only Show _Free Software
gl: Só mostrar software _libre

en: Hide proprietary software when browsing and searching
gl: Ocultar o software privativo ao explorar e buscar

en: Only Show _Verified Developers
gl: Só mostrar os desenvolvedores _verificados

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
gl: Mostrar só as aplicacións para os desenvolvedores cuxa identidade foi verificada

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
gl: Comprobar e descargar actualizacións usa datos e enerxía. As funcións de actualizacións automáticas están polo tanto pausadas cando use conexións de redes medidas ou o aforro de enerxía está activo.

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
gl: O software instalado actualmente non é compatíbel con %s, e eliminarase automaticamente durante a actualización.

en: Incompatible Software
gl: Software non compatíbel

en: _Upgrade
gl: _Actualizar

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
gl: O software que foi instalado desde «%s» non recibirá novas actualizacións.

en: Disable Repository?
gl: Desexa desactivar o repositorio?

en: Remove Repository?
gl: Desexa quitar o repositorio?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
gl: _Desactivar

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo
en: _Remove
gl: _Desinstalar

en: Enable New Repositories
gl: Activar novos repositorios

en: Turn on new repositories when they are added.
gl: Activar os novos repositorios ao engadilos.

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
gl: máis información

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
gl: Repositorios adicionais desde terceiros seleccionados — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
gl: Repositorios de terceiros de Fedora

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
gl: o sistema operativo

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
gl: Estes repositorios suplementan o software fornecido por omisión por %s.

en: Software Repositories
gl: Repositorios de software

en: No Repositories
gl: Non hai repositorios

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
gl[0]: %u aplicación instalada
gl[1]: %u aplicacións instaladas

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
gl[0]: %u engadido instalado
gl[1]: %u engadidos instalados

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
gl[0]: %u aplicación
gl[1]: %u aplicacións

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
gl[0]: %u engadido
gl[1]: %u engadidos

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
gl[0]: %s e %s instalado
gl[1]: %s e %s instalados

en: Checking installed software…
gl: Comprobando o software instalado…

en: Remove
gl: Retirar

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
gl: Ódioo

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
gl: Non me gusta

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
gl: Está ben

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
gl: Gústame

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
gl: Encántame

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
gl: Seleccione unha estrela e deixe a súa valoración

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
gl: Por favor, tome uns minutos escribindo a revisión

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
gl: Escolla a puntuación

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
gl: O resumo é demasiado curto

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
gl: O resumo é demasiado longo

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
gl: A descrición é demasiado curta

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
gl: A descrición é demasiado longa

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
gl: Escribir unha revisión

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
gl: _Enviar

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
gl: Por favor forneza unha puntuación, resumo ou texto de reseña. As reseñas non deberían usarse para informar de problemas: no lugar, contacte co desenvolvedor ou use o fornecedor de asistencia técnica.

en: Review Summary
gl: Resumo da revisión

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
gl: Escribir unha revisión curta

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
gl: Saiba que datos se envían na nosa <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">política de privacidade</a>. O nome completo anexado á súa conta mostrarase publicamente.

en: %u review total | %u reviews total
gl[0]: %u opinión en total
gl[1]: %u opinións en total

en: out of 5 stars
gl: de 5 estrellas

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
gl: Descoñecido

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
gl: Pode informar de opinións por ser abusivas, groseiras ou conduta discriminatoria.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
gl: En canto estea reportada, a opinión ocultarase ate que sexa revisada polo administrador.

note: TRANSLATORS: window title when * reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
gl: Reportar opinión?

note: TRANSLATORS: button text when * sending a review for moderation
en: _Report
gl: _Informar

note: Translators: Users can express their opinions about other users' opinions about the apps.
en: Was this review useful to you?
gl: Esta opinión foi útil para vostede?

en: Yes
gl: Sí

en: No
gl: Non

en: Report…
gl: Informar…

en: Remove…
gl: Retirar…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
gl: A aplicación non está illada pero a súa distribución comprobou que non é maliciosa

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
gl: Comprobe que confía no fornecedor, xa que a aplicación non está illada

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
gl: Sen permisos

en: App is fully sandboxed
gl: A aplicación está completamente illada

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
gl: Acceso á rede

en: Can access the internet
gl: Pode acceder a internet

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
gl: Sen acceso á rede

en: Cannot access the internet
gl: Non pode acceder a internet

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
gl: Usa os servizos do sistema

en: Can request data from system services
gl: Pode solicitar datos dos servizos do sistema

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
gl: Usa os servizos da sesión

en: Can request data from session services
gl: Pode solicitar datos dos servizos da sesión

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
gl: Acceso a dispositivos do usuario

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
gl: Pode acceder aos dispositivos como as cámaras web ou controladores de xogo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
gl: Sen acceso a dispositivos do usuario

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
gl: Non pode acceder aos dispositivos como as cámaras web ou controladores de xogo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
gl: Acceso ao dispositivo de entrada

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access
gl: Acceso ao micrófono

en: Can listen using microphones without asking permission
gl: Pode escoitar o micrófono sen solicitar permiso

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
gl: Acceso a dispositivos do sistema

en: Can access system devices which require elevated permissions
gl: Pode acceder aos dispositivos do sistema o cal require de permisos elevados

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
gl: Acceso aos contidos da pantalla

en: Can access the contents of the screen or other windows
gl: Pode acceder aos contidos da pantalla ou outras xanelas

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
gl: Sistema de xanelas antigo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
gl: Permisos arbitrarios

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
gl: Preferencias do usuario

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
gl: Acceso de lectura/escritura ao sistema de ficheiros completo

en: Can read and write all data on the file system
gl: Pode ler escribir todos os datos no sistema de ficheiros

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
gl: Acceso de lectura e escritura ao cartafol persoal

en: Can read and write all data in your home directory
gl: Pode ler e escribir todos os seus datos no seu cartafol persoal

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
gl: Acceso de lectura ao sistema de ficheiros completo

en: Can read all data on the file system
gl: Pode ler todos os datos no seu sistema de ficheiros

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
gl: Acceso de lectura ao cartafol personal

en: Can read all data in your home directory
gl: Pode ler os seus datos no seu cartafol personal

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
gl: Acceso de lectura/escritura ao cartafol de Descargas

en: Can read and write all data in your downloads directory
gl: Pode ler/escribir todos os datos no seu cartafol de descargas

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
gl: Acceso de lectura ao cartafol de Descargas

en: Can read all data in your downloads directory
gl: Pode ler todos os datos no seu cartafol de descargas

en: Can read and write all data in the directory
gl: Pode ler e escribir todos os seus datos no cartafol

en: Can read all data in the directory
gl: Pode ler todos os seus datos no cartafol

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
gl: Sen acceso ao sistema de ficheiros

en: Cannot access the file system at all
gl: Non pode acceder ao sistema de ficheiros de ningunha forma

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
gl: O desenvolvedor da aplicación está verificado

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
gl: O desenvolvedor desta aplicación foi verificado ser quen di ser

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
gl: Dependencias non seguras

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
gl: O software ou as súas dependencias xa non se admiten e poden ser inseguras

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
gl: Este software non especifica a licenza baixo a que se desenvolve, e podería ser privativo

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
gl: Este software non especifica a licenza baixo a que se desenvolve, e podería ser privativo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
gl: Código privativo

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
gl: O código fonte non é público, polo que non pode ser auditado independentemente e podería non ser seguro

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
gl: Este software desenvólvese baixo unha licenza especial «%s»

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
gl: Este software desenvólvese baixo unha licenza especial «%s»

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
gl: Código auditábel

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
gl: O código fonte é público e pode auditarse de forma independente, o que fai que a aplicación sexa máis segura

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
gl: %s é privilexiado

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
gl: %s é segura

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
gl: %s é probabelmente segura

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
gl: %s é potencialmente insegura

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
gl: %s é insegura

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
gl: Descoñecida

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
gl: Seguranza

en: License
gl: Licenza

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
gl: Orixe

en: Outdated SDK version
gl: Versión do SDK desfasada

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
gl: Captura de pantalla anterior

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
gl: Captura de pantalla seguinte

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
gl: Non hai capturas de pantalla

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
gl: Captura de pantalla non atopada

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
gl: Produciuse un fallo ao cargar a imaxe

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
gl: Tamaño da captura de pantalla non atopada

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
gl: Non foi posíbel crear a caché

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
gl: Captura de pantalla non atopada

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
gl: Captura de pantalla non dispoñíbel

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
gl[0]: %u coincidencia máis
gl[1]: %u coincidencias máis

en: Search page
gl: Páxina de busca

en: Search for Apps
gl: Buscar por aplicacións

en: No App Found
gl: Non se atoparon aplicacións

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
gl: «%s»

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
gl: Non é posíbel descargar anovacións

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
gl: Non é posíbel descargar anovacións de firmware

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
gl: Non foi posíbel actualizar: precísase acceso a Internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
gl: Non foi posíbel actualizar: non hai espazo en disco dabondo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
gl: Non foi posíbel actualizar: precísase autenticación

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
gl: Non foi posíbel actualizar: a autenticación non é válida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
gl: Non foi posíbel actualizar: precísase permiso

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
gl: Non foi posíbel descargar a lista de anovacións

en: Unable to install: download failed
gl: Non foi posíbel instalar: fallou a descarga

en: Unable to install: missing runtime
gl: Non foi posíbel instalar: falta o runtime

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
gl: Non foi posíbel instalar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
gl: Non foi posíbel instalar: requírese acceso a internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
gl: Non foi posíbel instalar: formato de aplicación non válido

en: Unable to install: not enough disk space
gl: Non foi posíbel instalar: non hai espazo en disco

en: Unable to install: authentication required
gl: Non foi posíbel instalar: requírese autenticación

en: Unable to install: invalid authentication
gl: Non foi posíbel instalar: autenticación non válida

en: Unable to install: permission required
gl: Non foi posíbel instalar: requírese permiso

en: Unable to install: device must be plugged in
gl: Non foi posíbel instalar: o dispositivo debe enchufarse

en: Unable to install: low battery
gl: Non foi posíbel instalar: batería baixa

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
gl: Non foi posíbel actualizar: fallou a descarga

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
gl: Non foi posíbel actualizar: o dispositivo debe enchufarse

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
gl: Non foi posíbel actualizar: batería baixa

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
gl: Non foi posíbel actualizar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates
gl: Non foi posíbel instalar as actualizacións

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
gl: Non foi posíbel actualizar

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
gl: Non foi posíbel anovar: fallou a descarga

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
gl: Non foi posíbel anovar: requírese acceso a internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
gl: Non foi posíbel anovar: non hai espazo libre no disco

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
gl: Non foi posíbel anovar: requírese autenticación

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
gl: Non foi posíbel anovar: autenticación non válida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
gl: Non foi posíbel anovar: requírese permiso

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
gl: Non foi posíbel anovar: o dispositivo debe enchufarse

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
gl: Non foi posíbel anovar: batería baixa

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
gl: Non foi posíbel desinstalar: requírese autenticación

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication invalid
gl: Non foi posíbel desinstalar: a autenticación non é válida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
gl: Non foi posíbel desinstalar: requírese permiso

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
gl: Non foi posíbel instalar: o dispositivo debe enchufarse

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
gl: Non foi posíbel desinstalar: batería baixa

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
gl: Non foi posíbel desinstalar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
gl: Non foi posíbel iniciar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
gl: Desculpa, isto non funcionou

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
gl: Non hai espazo en disco dabondo para a operación

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
gl: Non foi posíbel instalar: o tipo de ficheiros non é compatíbel

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
gl: Non foi posíbel instalar: fallou a autenticación

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
gl: Non foi posíbel instalar

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
gl: Non foi posíbel contactar con %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
gl: Software debe reiniciarse para usar os engadidos novos

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
gl: O dispositivo precisa estar conectado

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
gl: O nivel de batería é demasiado baixo

en: _Software Repositories
gl: Repositorios de _software

en: _Keyboard Shortcuts
gl: _Atallos de teclado

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: Search
gl: Buscar

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Search apps
gl: Buscar aplicacións

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
gl: _Explorar

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
gl: _Instalado

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
gl: _Anovacións

en: Go back
gl: Atrás

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
gl: Ningún

en: App Data
gl: Datos da aplicación

en: Data needed for the app to run
gl: Datos requiridos para que a aplicación se execute

en: User Data
gl: Datos de usuario

en: Data created by you in the app
gl: Datos creados por vostede na aplicación

en: Cache Data
gl: Datos de caché

en: Temporary cached data
gl: Datos cacheados temporalmente

en: The app itself
gl: A aplicación en si mesma

en: Required Dependencies
gl: Dependencias requiridas

en: Shared system components required by this app
gl: Compoñentes compartidos do sistema requiridos por esta aplicación

[ctx: Download size]
en: Unknown
gl: Descoñecido

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
gl: Almacenamento

note: Translators: Please do not translate the markup or link href
en: Cached data can be cleared from the <a href="dummy">_app settings</a>.
gl: Os datos da caché poden limparse desde as <a href="dummy">preferencias de _aplicacion</a>.

en: %s (Installed)
gl: %s (Instalado)

en: %s (Installing)
gl: %s (Instalando)

en: %s (Downloading)
gl: %s (Descargando)

en: %s (Removing)
gl: %s (Retirando)

en: _Details
gl: _Detalles

en: Examine Disk
gl: Examinar disco

en: Network Settings
gl: Preferencias da rede

en: _Restart Now…
gl: _Reiniciar agora…

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
gl: Instalado o %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
gl: Actualizacións instaladas

en: No Updates Installed
gl: Non hai actualizacións instaladas

en: Updates Are Out of Date
gl: As actualizacións de software están obsoletas

en: Please check for available updates
gl: Comprobe as actualizacións de software

en: Critical Updates Ready to Install
gl: As actualización de software críticas están listas para instalar

en: Install critical updates as soon as possible
gl: Instalar as actualizacións críticas tan pronto sexa posíbel

en: Critical Updates Available to Download
gl: Hai actualizacións críticas de software dispoñíbeis para descargar

en: Download critical updates as soon as possible
gl: Descargar actualizacións críticas tan pronto sexa posíbel

en: Updates Ready to Install
gl: Actualizacións listas para instalarse

en: Software updates are ready and waiting
gl: Hai actualizacións de software listas e agardando

en: Updates Available to Download
gl: Hai actualizacións de software dispoñíbeis para descargar

en: Software updates can be downloaded
gl: Poden descargarse actualizacións de software

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
gl[0]: %u aplicación actualizada — Requírese reiniciar
gl[1]: %u aplicacións actualizadas — Requírese reiniciar

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
gl[0]: %u aplicación actualizada
gl[1]: %u aplicacións actualizadas

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
gl: %s foi actualizado.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
gl: Reinicie a aplicación.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
gl: %s e %s foron actualizados.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
gl[0]: %u aplicación require reiniciar.
gl[1]: %u aplicacións requiren reiniciar.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
gl: Inclúe %s, %s e %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: Operating System Updates Unavailable
gl: Actualizacións de sistema operativo non dispoñíbeis

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving security updates.
gl: Suba de versión para continuar recibindo anovacións de seguranza.

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
gl: Hai unha nova versión de %s dispoñíbel para instalar

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
gl: Hai actualizacións de software dispoñíbeis

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
gl: Produciuse un erro ao actualizar o software

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: An important operating system update failed to be installed.
gl: Produciuse un erro ao instalar unha actualización do sistema operativo importante.

en: Show Details
gl: Mostrar información

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
gl: Actualización do sistema completada

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
gl: Benvida a %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
gl[0]: Actualización de software instalada
gl[1]: Actualizacións de software instaladas

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
gl[0]: Instalouse unha actualización importante do sistema operativo.
gl[1]: Instaláronse actualizacións importantes do sistema operativo.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
gl: Revisar

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
gl: Produciuse un erro ao actualizar

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
gl: O sistema xa está actualizado.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
gl: A actualización foi cancelada.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
gl: Requírese acceso a internet pero non está dispoñíbel. Asegúrese que ten acceso a internet e probe de novo.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
gl: Producíronse problemas de seguranza coa actualización. Consulte co seu fornecedor de software para obter máis información.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
gl: Non hai espazo en disco dabondo. Por favor libere algún espazo e ténteo de novo.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
gl: Desculpe: a actualización non puido instalarse. Agarde a que se publique unha nova actualización e ténteo de novo. Se o problema persiste, contacte co seu fornecedor de software.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
gl: Última comprobación: %s

en: Stop
gl: Deter

en: Check for Updates
gl: Comprobar actualizacións

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
gl: %s %s deixou de recibir actualizacións de software críticas

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
gl: O seu sistema operativo xa non ten recibe actualizacións de software críticas

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
gl: Pode producir custos adicionais

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
gl: Comprobando actualizacións ao usar banda larga móbil pode causar custos adicionais.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
gl: Comprobar de todos _modos

note: TRANSLATORS: can't do updates check
en: No Network
gl: Non hai rede

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Internet access is required to check for updates.
gl: Requírese acceso a Internet para buscar actualizacións.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Network _Settings
gl: _Preferencias da rede

en: Software Upgrades Downloaded
gl: Actualizacións de software descargadas

en: Software upgrades have been downloaded and are ready to be installed.
gl: As actualizacións de software descargáronse e están listas para instalarse.

en: Check for updates
gl: Buscando actualizacións

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
gl: Actualizacións

en: Updates page
gl: Páxina de actualizacións

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
gl: Cargando actualizacións

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
gl: Isto pode levar un anaco

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
gl: Actualizado

en: Use Mobile Data?
gl: Desexa usar os datos móbiles?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
gl: Se comprobar actualizacións mentres usa a banda larga móbil pode incorrer en custos

en: _Check Anyway
gl: _Comprobar de novo

en: No Connection
gl: Non hai conexión

en: Go online to check for updates
gl: Conéctese para comprobar as actualizacións

en: _Network Settings
gl: Preferencias da _rede

en: Error
gl: Erro

en: Updates are automatically managed
gl: As actualizacións xestiónanse automaticamente

en: Software Updates Paused
gl: Detivéronse as actualizacións de software

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
gl: Detivéronse as actualizacións de software polas seguintes razóns:

en: 
    • The current network connection is metered
gl: 
    • A conexión de rede actual está medida

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
gl: 
    • A conexión de rede actual prohibe as descargas grandes

en: 
    • Power saver mode is active
gl: 
    • O modo de aforro de enerxía está activa

en: 
    • Game mode is active
gl: 
    • O modo de xogo está activo

en: Software updates paused
gl: Detivéronse as actualizacións de software

en: Network connection is metered - software updates paused
gl: A conexión á rede está medida - detivéronse as actualizacións de software

en: Network connection prohibits large downloads - software updates paused
gl: A conexión de rede prohibe as descargas grandes - actualizacións de software pausadas

en: Power saver mode is active - software updates paused
gl: O modo de aforro de enerxía está activo - detivéronse as actualizacións de software

en: Game mode is active - software updates paused
gl: Modo de xogo activo - detivéronse as actualizacións de software

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
gl: _Reiniciar e actualizar…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
gl: _Actualizar todo

en: Software Updates Downloaded
gl: Actualizacións de software descargadas

en: Software updates have been downloaded and are ready to be installed.
gl: Descargáronse as actualizacións de software descargáronse e están listas para instalarse.

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
gl: Firmware integrado

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
gl: Require reiniciar

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
gl: Actualizacións de aplicación

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
gl: Firmware de dispositivo

en: _Download
gl: _Descargar

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
gl: %s %s está dispoñíbel

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
gl: %s dispoñíbel

en: Learn about the new version
gl: Saber máis sobre a nova versión

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
gl: %s de %s descargado

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
gl: %u%% descargado

en: A major upgrade, with new features and added polish.
gl: Hai unha anovación importante, con novas características e melloras.

en: _Restart & Upgrade…
gl: _Reiniciar e actualizar…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
gl: Recoméndase facer unha copia seguranza dos seus datos e ficheiros antes de anovar.

en: Failed to delete file “%s”: %s
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro «%s»: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
gl: Non foi posíbel eliminar o cartafol «%s»: %s

en: Add, remove or update software on this computer
gl: Engadir, quitar ou anovar software neste computador

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
gl: Actualizacións;Anovar;Orixes;Repositorios;Preferencias;Instalar;Desinstalar;Programa;Software;Aplicación;Tenda;

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
gl: Actualización do sistema

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
gl: Actualizacións xerais do sistema, como seguranza ou arranxo de erros, así como melloras de rendemento.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
gl: Anovación de %s con novas características e melloras.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
gl: O servizo de actualización de EOS non puido obter e aplicar a actualización.

en: Web App
gl: Aplicacións web

en: Web Apps Support
gl: Compatibilidade con aplicacións web

en: Run popular web applications in a browser
gl: Execute aplicacións web nun navegador

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading upgrade information…
gl: Descargando a información de anovación…

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
gl: Actualice para obter as últimas características, e melloras de rendemento e estabilidade.

en: Flatpak Support
gl: Compatibilidade de Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
gl: Flatpak é un ambiente de desenvolvemento de aplicacións de escritorio en Linux

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
gl: Cartafol do sistema %s

en: Home subfolder %s
gl: Subcartafol persoal %s

en: Host system folders
gl: Cartafoles do sistema anfitrión

en: Host system configuration from /etc
gl: Configuración do sistema do anfitrión desde /etc

en: Desktop folder
gl: Cartafol do escritorio

en: Desktop subfolder %s
gl: Subcartafol do escritorio %s

en: Documents folder
gl: Cartafol de documentos

en: Documents subfolder %s
gl: Subcartafol de documentos %s

en: Music folder
gl: Cartafol de música

en: Music subfolder %s
gl: Subcartafoles de música %s

en: Pictures folder
gl: Cartafol de imaxes

en: Pictures subfolder %s
gl: Subcartafol de imaxes %s

en: Public Share folder
gl: Cartafol de compartición pública

en: Public Share subfolder %s
gl: Subcartafol de compartición pública %s

en: Videos folder
gl: Cartafol de vídeos

en: Videos subfolder %s
gl: Subcartafol de vídeos %s

en: Templates folder
gl: Cartafol de modelos

en: Templates subfolder %s
gl: Subcartafol de modelos %s

en: User cache folder
gl: Cartafol de caché de usuario

en: User cache subfolder %s
gl: Subcartafol de caché de usuario %s

en: User configuration folder
gl: Cartafol de configuración de usuario

en: User configuration subfolder %s
gl: Subcartafol de configuración de usuario %s

en: User data folder
gl: Cartafol datos de usuario

en: User data subfolder %s
gl: Subcartafol de datos de usuario %s

en: User runtime folder
gl: Cartafol de «runtime» de usuario

en: User runtime subfolder %s
gl: Subcartafol de «runtime» de usuario %s

en: Filesystem access to %s
gl: Acceso ao sistema de ficheiros a %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
gl: Obtendo os metadatos de flatpak para %s…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
gl: Non foi posíbel refinar o engadido «%s»: %s

en: User Installation
gl: Instalación de usuario

en: System Installation
gl: Instalación do sistema

en: App ID
gl: ID da aplicación

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
gl: Non foi posíbel engadir para instalar o engadido «%s»: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
gl: Non foi posíbel engadir para desinstalar o engadido «%s»: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
gl: O remoto «%s» non permite instalar de «%s», posiblemente debido aos seu filtro. Elimine o filtro e repita a intalación. Información do erro: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
gl: A enerxía do sistema está demasiado baixa para levar a cabo a actualización

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
gl: A enerxía do sistema está demasiado baixa para levar a cabo a actualización (%u%%, require %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
gl: O dispositivo non é alcanzábel, ou fóra do rango sen fíos

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
gl: A enerxía da batería do dispositivo está demasiado baixa

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
gl: A enerxía da batería do dispositivo é demasiado baixa (%u%%, require %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
gl: O dispositivo está agardando para que se aplique a actualización

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
gl: O dispositivo require enerxía AC conectada

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
gl: O dispositivo non se pode usar namentres está pechada a tapa

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
gl: Actualización de dispositivo %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
gl: Actualización de sistema %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
gl: Actualización de controlador embebido de %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
gl: Actualización de %s ME

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
gl: Actualización de %s ME Corporativo

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
gl: Actualización de %s ME de consumidor

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
gl: Actualización de controlador %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
gl: Actualización de controlador de Thunderbolt de %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
gl: Actualización do microcódigo da CPU %s

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
gl: Actualización de configuración %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
gl: Actualización de batería %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
gl: Actualización de cámara %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
gl: Actualización de TPM %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
gl: Actualización de área táctil %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
gl: Actualización de rato %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
gl: Actualización de teclado %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
gl: Actualización de controlador do almacenamento %s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
gl: Actualización de controlador da rede %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
gl: Actualización de pantalla %s

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
gl: Actualización de BMC %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
gl: Actualización de Receptor USB %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
gl: Actualización de unidade %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
gl: Actualización de unidade flash %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
gl: Actualización de SSD %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
gl: Actualización de GPU %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
gl: Actualización de Dock %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
gl: Actualización de Receptor USB %s

en: Firmware update could not be applied:
gl: Non foi posíbel aplicar a actualización de firmware:

en: Firmware Upgrade Support
gl: Compatibilidade de actualizacións de firmware

en: Provides support for firmware upgrades
gl: Fornece compatibilidade para actualizacións de firmware

en: Install Unsigned Software?
gl: Desexa instalar software non asinado?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
gl: O software que está a piques de instalar non está asinado. Non é posíbel verificar a orixe das actualizacións desde software ou se as actualizacións foron manipuladas.

en: Download Unsigned Software?
gl: Desexa descargar software non asinado?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
gl: Existen actualizacións non asinadas dispoñíbeis. Sen unha sinatura, non é posíbel verificar a orixe das actualizacións desde software ou se as actualizacións foron manipuladas.

en: Update Unsigned Software?
gl: Desexa actualizar software non asinado?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
gl: Existen actualizacións non asinadas dispoñíbeis. Sen unha sinatura, non é posíbel verificar a orixe das actualizacións desde software ou se as actualizacións foron manipuladas. As actualizacións de software desactivaranse ate que as actualizacións non asinadas se eliminen ou se actualicen.

en: Packages
gl: Paquetes

en: Failed to install updates:
gl: Produciuse un fallo ao instalar as actualizacións:

en: Operating System (OSTree)
gl: Sistema operativo (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
gl: Tenda de Snap

en: Snap Support
gl: Compatibilidade de Snap

en: A snap is a universal Linux package
gl: Un snap é un paquete universal de Linux
