gnome-software master - en to ms translation catalogue (755 entries)

en: GNOME Software
ms: Perisian GNOME

en: Application manager for GNOME
ms: Pengurus aplikasi untuk GNOME

en: Software allows you to find and install new applications and system extensions and remove existing installed applications.
ms: Perisian yang memudahkan pencarian dan pemasangan aplikasi-aplikasi baharu dan sambungan-sambungan sistem serta membuang aplikasi-aplikasi terpasang yang ada.

en: GNOME Software showcases featured and popular applications with useful descriptions and multiple screenshots per application. Applications can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
ms: Perisian GNOME mewar-warkan aplikasi-aplikasi terfitur dan terkenal berserta keterangan yang berguna dan beberapa tangkap layarnya mengikut aplikasi. Aplikasi-aplikasi boleh ditemui sama ada melalui pelayaran senarai kategori atau dengan cara menggelintar. Ia juga membolehkan anda kemaskini sistem anda menggunakan kemaskini luar talian.

en: Overview panel
ms: Panel selayang pandang

en: Details panel
ms: Panel perincian

en: Installed panel
ms: Panel terpasang

en: Updates panel
ms: Panel kemas kini

en: The update details
ms: Perincian kemas kini

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Install an appstream file into a system location
ms: Pasang satu fail appstream ke dalam lokasi sistem

en: Installing an appstream file into a system location
ms: Memasang fail appstream ke dalam lokasi sistem

en: A list of compatible projects
ms: Satu senarai projek-projek yang serasi

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
ms: Ini merupakan satu senarai projek-projek serasi yang ditunjukkan seperti GNOME, KDE dan XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
ms: Sama ada hendak mengemas kini dan menatar dalam Perisian GNOME

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
ms: Jika dilumpuhkan Perisian GNOME akan mengemas kini panel, tidak membuat apa-apa tindakan kemas kini automatik atau memaklumkan penataran yang ada.

en: Automatically download and install updates
ms: Muat turun dan pasang kemas kini secara automatik

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
ms: Jika dibenarkan, Perisian GNOME akan memuat turun kemas kini secara automatik di balik tabir, dan juga memasang yang tidak memerlukan but semula.

en: Notify the user about software updated in the background
ms: Maklum pengguna berkenaan perisian yang dikemas kini dari balik tabir

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
ms: Jika dibenarkan Perisian GNOME akan memaklumkan pengguna berkenaan kemas kini yang berlaku ketika pengguna melahu.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
ms: Sama ada hendak menyegar semula secara automatik ketika dalam sambung bermeter

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
ms: Jika dibenarkan, Perisian GNOME menyegar semula secara automatik di balik tabir walaupun menggunakan sambungan bermeter (walaupun memuat turun beberapa data meta, memeriksa kemas kini, dll., yang mungkin menimbulkan kos data buat pengguna).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
ms: Sama ada ini adalah kali pertama menjalankan Perisian GNOME

en: Show star ratings next to applications
ms: Tunjuk penarafan bintang di sebelah aplikasi

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
ms: Tapis aplikasi-aplikasi berdasarkan set cabang lalai secara jauh

en: Non-free applications show a warning dialog before install
ms: Aplikasi-aplikasi bukan-bebas atau bukan-percuma menunjukkan dialog amaran sebelum pemasangan

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
ms: Ketika aplikasi-aplikasi bukan-bebas atau bukan-percuma dipasang, satu dialog amaran dipaparkan. Kawalan ini menunjukkan dialog tersebut boleh dipaksa atau sebaliknya.

en: A list of popular applications
ms: Satu senarai aplikasi-aplikasi terkenal

en: A list of applications to use, overriding the system defined ones.
ms: Satu senarai aplikasi-aplikasi yang hendak digunakan, membatalkan apa yang telah ditakrif oleh sistem.

en: The last update check timestamp
ms: Setem masa semakan kemas kini terakhir

en: The last upgrade notification timestamp
ms: Setem masa pemberitahuan tatar yang terakhir

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
ms: Setem masa bagi kemas kini keselamatan terakhir, dipadamkan selepas kemas kini

en: The last update timestamp
ms: Setem masa kemas kini terakhir

en: The last timestamp when the system was online and got any updates
ms: Setem masa terakhir bila sistem berada di dalam talian dan mendapat kemas kini

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
ms: Usia dalam saat untuk mengesahkan tangkap layar huluan masih sah

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
ms: Pemilihan nilai lebih besar menyebabkan proses ke pelayan jauh lebih cepat tetapi kemaskini-kemaskini bagi tangkap layar mengambil masa dipaparkan kepada pengguna. Nilai 0 bermaksud tidak sesekali memeriksa pelayan sekiranya imej sudah ada di dalam cache.

en: The server to use for application reviews
ms: Pelayan yang digunakan untuk tinjauan-tinjauan aplikasi

en: The minimum karma score for reviews
ms: Skor karma minimum untuk tinjauan-tinjauan

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
ms: Tinjauan-tinjauan dengan nilai karma kurang daripada angka ini tidak akan ditunjukkan.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
ms: Satu senarai repositori rasmi yang tidak dianggap sebagai pihak ke-3

en: A list of official repositories that should be considered free software
ms: Satu senarai repositori rasmi yang patut dianggap sebagai perisian bebas

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
ms: URL lesen yang digunakan ketika sesebuah aplikasi patut dianggap sebagai perisian bebas

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
ms: Pasang aplikasi-aplikasi berkas untuk semua pengguna dalam sistem jika boleh

en: Allow access to the Software Repositories dialog
ms: Benarkan capaian ke dialog Repositori-Repositori Perisian

en: Offer upgrades for pre-releases
ms: Tawat penataran ketika pra-keluaran

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
ms: Tunjuk beberapa unsur UI yang memberitahu pengguna apl tersebut jenis bukan-bebas

en: Show the prompt to install nonfree software repositories
ms: Tunjuk makluman ketika memasang repositori-repositori perisian bukan-bebas

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
ms: Tunjuk saiz terpasang bagi apl di dalam senarai aplikasi-aplikasi terpasang

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
ms: URL yang menjelaskan apa itu perisian bukan-bebas atau nonfree dan proprietari

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an app-info folder
ms: Satu senarai URL yang menuju ke fail-fail appstream yang akan dimuat turun ke dalam folder app-info

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users
ms: Pasang fail-fail AppStream ke dalam lokasi menyeluruhi-sistem untuk semua pengguna

en: Enable GNOME Shell extensions repository
ms: Benarkan repositori sambungan-sambungan GNOME Shell

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
ms: Satu rentetan yang menyimpan id gnome-online-account yang digunakan ketika mendaftar masuk

en: Software Install
ms: Pasang Perisian

en: Install selected software on the system
ms: Pasang perisian terpilih di dalam sistem

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select None
ms: Jangan Pilih Apa-Apa

en: _Software Repositories
ms: Repositori _Perisian

en: _Update Preferences
ms: _Kemas Kini Keutamaan

en: Software
ms: Perisian

en: Go back
ms: Pergi balik

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
ms: _Jelajah

note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
ms: _Dipasang

note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
ms: _Kemas kini

en: Search
ms: Gelintar

note: Translators: This is a label in the header bar, followed by a drop down to choose between different source repos TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source
ms: Sumber

note: button in the info bar
en: Software Repositories
ms: Repositori-Repositori Perisian

note: button in the info bar
en: Examine Disk
ms: Periksa Cakera

note: button in the info bar TRANSLATORS: this is a link to the * control-center network panel
en: Network Settings
ms: Tetapan Rangkaian

note: button in the info bar
en: Restart Now
ms: Mula Semula Sekarang

note: button in the info bar
en: More Information
ms: Lagi Maklumat

note: TRANSLATORS: this is a locally downloaded package
en: Local file
ms: Fail setempat

en: Package
ms: Pakej

en: Pending
ms: Menunggu

en: Installed
ms: Dipasang

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an application being installed TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog that shows the status of a repo being installed
en: Installing
ms: Memasang

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an application being erased TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog that shows the status of a repo being removed
en: Removing
ms: Membuang

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
ms: Mod permulaan: sama ada 'kemas kini', 'dikemas kini', 'dipasang' atau 'selayang pandang'

en: MODE
ms: MOD

en: Search for applications
ms: Gelintar aplikasi

en: Show application details (using application ID)
ms: Tunjuk perincian aplikasi (menggunakan ID aplikasi)

en: Show application details (using package name)
ms: Tunjuk perincian aplikasi (menggunakan nama pakej)

en: PKGNAME
ms: NAMAPKG

en: Install the application (using application ID)
ms: Pasang aplikasi (menggunakan ID aplikasi)

en: Open a local package file
ms: Buka satu fail pakej setempat

en: FILENAME
ms: NAMAFAIL

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
ms: Jenis interaksi yang dijangka bagi tindakan ini: sama ada 'tiada', 'maklum', atau 'penuh'

en: Show verbose debugging information
ms: Tunjuk maklumat penyahpepijat berjela

en: Installs any pending updates in the background
ms: Pasang mana-mana kemas kini-kemas kini tertangguh di balik tabir

en: Show update preferences
ms: Tunjuk keutamaan kemas kini

en: Quit the running instance
ms: Tutup kejadian yang masih berjalan

en: Prefer local file sources to AppStream
ms: Utamakan sumber-sumber fail setempat ke AppStream

en: Show version number
ms: Tunjuk nombor versi

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window, e.g. * 'About Software' or 'About Application Installer' where the %s is * the application name chosen by the distro TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window, e.g.
en: About %s
ms: Mengenai %s

note: TRANSLATORS: well, we seem to think so, anyway
en: A nice way to manage the software on your system.
ms: Satu cara yang elok mengurus perisian di dalam sistem anda.

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
ms: Mohon maaf, tiada perincian untuk aplikasi tersebut.

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily installed
en: Visit website
ms: Lawati tapak sesawang

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
ms: Pasang…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the application
en: Cancel
ms: Batal

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily installed TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: update the fw
en: Install
ms: Pasang

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
ms: Kemas kini

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily removed TRANSLATORS: this is button text to remove the application TRANSLATORS: this is button text to remove the repo
en: Remove
ms: Buang

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
ms: Peranti tidak dapat digunakan ketika kemas kini.

en: Requires additional permissions
ms: Memerlukan keizinan tambahan

note: TRANSLATORS: this is where all applications that don't * fit in other groups are put
en: Other
ms: Lain-lain

note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
ms: Semua

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
ms: Difiturkan

note: TRANSLATORS: This is a heading on the categories page. %s gets replaced by the category name, e.g. 'Graphics & Photography'
en: Featured %s
ms: %s Terfitur

note: Translators: A label for a button to sort apps by their rating.
en: Rating
ms: Penarafan

note: Translators: A label for a button to sort apps alphabetically. TRANSLATORS: This is followed by a file name, e.g. "Name: gedit.rpm"
en: Name
ms: Nama

note: TRANSLATORS: A label for a button to show the settings for the selected shell extension.
en: Extension Settings
ms: Tetapan Sambungan

en: Extensions are used at your own risk. If you have any system problems, it is recommended to disable them.
ms: Sambungan-sambungan digunakan atas risiko anda sendiri. Jika anda masih menghadapi masalah sistem, disarankan melumpuhkannya.

note: TRANSLATORS: This is a label for the category filter drop down, which all together can read e.g. 'Show Vector Graphics'.
en: Show
ms: Tunjuk

en: Subcategories filter menu
ms: Menu tapisan sub-kategori

note: TRANSLATORS: This is a label for the category sort drop down, which all together can read e.g. 'Sort Top Rated'.
en: Sort
ms: Isih

en: Subcategories sorting menu
ms: Menu pengisihan sub-kategori

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 1 to %u:
ms: Sila masukkan nombor dari 1 hingga %u:

note: TRANSLATORS: asking the user to choose an app from a list
en: Choose an application:
ms: Pilih satu aplikasi:

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: OS updates are now installed
ms: Kemas kini-kemas kini OS kini telah dipasang

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
ms: Kemas kini-kemas kini dipasang baru-baru ini telah tersedia untuk ditinjau semula

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an application * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s is now installed
ms: %s kini telah dipasang

note: TRANSLATORS: an application has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect.
ms: Satu mula semula diperlukan supaya perubahan yang dibuat berkesan.

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an application * has been successfully installed
en: Application is ready to be used.
ms: Aplikasi sedia digunakan.

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
ms: Mula semula

note: TRANSLATORS: this is button that opens the newly installed application
en: Launch
ms: Lancar

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
ms: Pasang Perisian Pihak-Ketiga?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Third-Party Software Repository?
ms: Benarkan Repositori Perisian Pihak-Ketiga?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. Application name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
ms: %s bukan <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">perisian bebas dan bersumber terbuka</a>, dan disediakan oleh "%s".

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. Application name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
ms: %s disediakan oleh "%s".

en: This software repository must be enabled to continue installation.
ms: Repositori perisian ini mesti dibenarkan supaya pemasangan dapat diteruskan.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
ms: Ia mungkin menyalahi undang-undang jika memasang atau menggunakan %s di beberapa negara tertentu.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
ms: Ia mungkin menyalahi undang-undang jika memasang atau menggunakan kodeks ini di beberapa negara tertentu.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t Warn Again
ms: Jangan Beri Amaran Lagi

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and Install
ms: Benarkan dan Pasang

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
ms: Ralat-ralat secara terperinci daripada pengurus pakej berikut:

en: Details
ms: Perincian

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
ms[0]: Satu kemas kini telah dipasang
ms[1]: Kemas kini telah dipasang

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect. | A restart is required for them to take effect.
ms[0]: Satu mula diperlukan supaya ia berkesan.
ms[1]: Satu mula diperlukan supaya ia berkesan.

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
ms: Bukan Sekarang

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No cartoon violence
ms: Tiada aksi keganasan kartun

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Cartoon characters in unsafe situations
ms: Karakter-karakter kartun dalam situasi-situasi tidak selamat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Cartoon characters in aggressive conflict
ms: Karakter-karakter kartun berada dalam konflik yang agresif

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence involving cartoon characters
ms: Keganasan dalam bentuk grafik yang melibatkan karakter-karakter kartun

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No fantasy violence
ms: Tiada aksi keganasan fantasi

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
ms: Karakter-karakter dalam situasi tidak selamat yang mudah dibezakan dengan realiti

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
ms: Karakter-karakter berada dalam konflik agresif yang mudah dibezakan dengan realiti

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence easily distinguishable from reality
ms: Keganasan dalam bentuk grafik yang mudah dibezakan dengan realiti

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No realistic violence
ms: Tiada aksi keganasan realistik

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mildly realistic characters in unsafe situations
ms: Karakter-karakter berkeadaan sedikit realistik dalam situasi-situasi tidak selamat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
ms: Gambaran karakter-karakter berkeadaan realistik dengan konflik agresif

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic violence involving realistic characters
ms: Keganasan dalam bentuk grafik yang melibatkan karakter-karakter berkeadaan realistik

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No bloodshed
ms: Tiada pertumpahan darah

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Unrealistic bloodshed
ms: Pertumpahan darah tidak realistik

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Realistic bloodshed
ms: Pertumpahan darah yang realistik

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
ms: Gambaran pertumpahan darah dan pencacatan anggota badan

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sexual violence
ms: Tiada aksi keganasan seks

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Rape or other violent sexual behavior
ms: Aksi rogol atau lain-lain kelakuan seks ganas

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to alcohol
ms: Tiada penggambaran berkenaan alkohol

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to alcoholic beverages
ms: Gambaran berkenaan minuman beralkohol

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of alcoholic beverages
ms: Penggunaan minuman beralkohol

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to illicit drugs
ms: Tiada penggambaran berkenaan dadah-dadah terlarang

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to illicit drugs
ms: Gambaran berkenaan dadah-dadah terlarang

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of illicit drugs
ms: Penggunaan dadah-dadah terlarang

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to tobacco products
ms: Tiada rujukan terhadap produk-produk tembakau

note: TRANSLATORS: content rating description
en: References to tobacco products
ms: Gambaran berkenaan produk-produk tembakau

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Use of tobacco products
ms: Penggunaan produk-produk tembakau

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No nudity of any sort
ms: Tiada unsur-unsur kebogelan

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Brief artistic nudity
ms: Sedikit unsur-unsur kebogelan bersifat artistik

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Prolonged nudity
ms: Gambaran kebogelan yang berlanjutan

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to or depictions of sexual nature
ms: Tiada gambaran berkenaan tabiat-tabiat seks

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Provocative references or depictions
ms: Gambaran berkenaan sikap-sikap provokatif

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sexual references or depictions
ms: Gambaran berkenaan aksi-aksi seksual

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic sexual behavior
ms: Kelakuan seksual yang jelas dan nyata

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No profanity of any kind
ms: Tiada aksi-aksi tidak senonoh

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mild or infrequent use of profanity
ms: Sedikit atau jarang-jarang kelakuan tidak senonoh

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Moderate use of profanity
ms: Ada pelakuan tidak senonoh

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Strong or frequent use of profanity
ms: Aksi-aksi tidak senonoh kerap ditayangkan atau sangat menonjol

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No inappropriate humor
ms: Tiada lawak tidak senonoh

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Slapstick humor
ms: Lawak bodoh

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Vulgar or bathroom humor
ms: Lawak ganas

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Mature or sexual humor
ms: Lawak dewasa atau seks

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No discriminatory language of any kind
ms: Tiada pengucapan bersifat diskriminasi

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Negativity towards a specific group of people
ms: Ada unsur-unsur negatif yang khusus kepada kumpulan tertentu

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Discrimination designed to cause emotional harm
ms: Ada unsur-unsur diskriminasi yang mengugat emosi

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
ms: Ada unsur-unsur diskriminasi terhadap jantina, seks, bangsa atau agama

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No advertising of any kind
ms: Tiada pengiklanan

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Product placement
ms: Ada memaparkan produk-produk tertentu

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Explicit references to specific brands or trademarked products
ms: Gambaran jelas terhadap jenama-jenama atau produk-produk tertentu

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
ms: Para pengguna digalakkan membeli item-item sebenar

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No gambling of any kind
ms: Tiada aksi-aksi perjudian

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling on random events using tokens or credits
ms: Ada unsur-unsur perjudian pada acara-acara secara rawak menggunakan token atau kredit

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling using “play” money
ms: Ada aksi perjudian menggunakan duit "khusus" yang lain

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Gambling using real money
ms: Ada aksi perjudian menggunakan duit sebenar

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No ability to spend money
ms: Tidak melibatkan penggunaan duit

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Users are encouraged to donate real money
ms: Para pengguna digalakkan menderma duit sebenar

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Ability to spend real money in-app
ms: Ada fungsi yang melibatkan duit di dalam permainan

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No way to chat with other users
ms: Tiada fungsi sembang dengan pengguna lain

note: TRANSLATORS: content rating description
en: User-to-user interactions without chat functionality
ms: Interaksi permainan pengguna-dengan-pengguna tanpa fungsi sembang

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Moderated chat functionality between users
ms: Ada fungsi sembang terpantau antara pengguna

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Uncontrolled chat functionality between users
ms: Ada fungsi sembang tanpa kawalan antara pengguna

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No way to talk with other users
ms: Tiada fungsi berbual dengan pengguna lain

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
ms: Ada fungsi sembang audio atau video tanpa kawalan antara pengguna

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of social network usernames or email addresses
ms: Tiada perkongsian nama pengguna rangkaian sosial atau alamat emel

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing social network usernames or email addresses
ms: Ada perkongsian nama pengguna rangkaian sosial atau alamat emel

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of user information with third parties
ms: Tiada perkongsian maklumat pengguna dengan pihak ketiga

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Checking for the latest application version
ms: Ada pemeriksaan versi aplikasi yang terkini

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
ms: Ada perkongsian data diagnostik yang membolehkan orang lain dapat mengenal pasti pengguna

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing information that lets others identify the user
ms: Ada perkongsian maklumat yang membolehkan orang lain dapat mengenal pasti pengguna

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sharing of physical location with other users
ms: Tiada perkongsian lokasi sebenar dengan pengguna lain

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Sharing physical location with other users
ms: Ada perkongsian lokasi sebenar dengan pengguna lain

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to homosexuality
ms: Tiada gambaran berkenaan homoseks

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to homosexuality
ms: Gambaran tidak langsung berkenaan homoseks

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Kissing between people of the same gender
ms: Ada adegan cium antara sama jantina

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
ms: Ada adegan seks yang jelas dan nyata antara sama jantina

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to prostitution
ms: Tiada gambaran berkenaan pelacuran

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to prostitution
ms: Gambaran tidak langsung berkenaan pelacuran

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Direct references to prostitution
ms: Ada gambaran jelas berkenaan pelacuran

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of the act of prostitution
ms: Ada gambaran yang jelas dan nyata aksi-aksi pelacuran

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to adultery
ms: Tiada penggambaran berkenaan zina

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Indirect references to adultery
ms: Ada gambaran tidak langsung berkenaan zina

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Direct references to adultery
ms: Ada gambaran jelas berkenaan zina

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of the act of adultery
ms: Ada gambaran yang jelas dan nyata berkenaan aksi-aksi penzinaan

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No sexualized characters
ms: Tiada karakter-karakter seks

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Scantily clad human characters
ms: Ada karakter-karakter manusia hampir tidak berpakaian

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Overtly sexualized human characters
ms: Ada karakter-karakter manusia berkelakuan seks yang melampau

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to desecration
ms: Tiada gambaran berkenaan penodaan

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of or references to historical desecration
ms: Ada gambaran berkenaan penodaan bersejarah

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of modern-day human desecration
ms: Ada gambaran berkenaan penodaan manusia di era modern

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of modern-day desecration
ms: Ada gambaran jelas penodaan di era modern

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No visible dead human remains
ms: Tiada penampakan mayat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Visible dead human remains
ms: Ada penampakan mayat

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Dead human remains that are exposed to the elements
ms: Ada penampakan mayat yang telah terdedah dengan persekitaran

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of desecration of human bodies
ms: Ada gambaran jelas penodaan jasad manusia

note: TRANSLATORS: content rating description
en: No references to slavery
ms: Tiada gambaran berkenaan perhambaan

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of or references to historical slavery
ms: Ada gambaran berkenaan perhambaan bersejarah

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Depictions of modern-day slavery
ms: Ada gambaran berkenaan perhambaan di era modern

note: TRANSLATORS: content rating description
en: Graphic depictions of modern-day slavery
ms: Ada gambaran jelas perhambaan di era modern

en: General
ms: Am

en: ALL
ms: SEMUA

en: Adults Only
ms: Dewasa Sahaja

en: Mature
ms: Dewasa

en: Teen
ms: Remaja

en: Everyone 10+
ms: Sesiapa Sahaja 10+

en: Everyone
ms: Sesiapa Sahaja

en: Early Childhood
ms: Awal Kanak-Kanak

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An application
ms: Satu aplikasi

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
ms: %s memohon sokongan format fail tambahan.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
ms: Jenis MIME Tambahan Diperlukan

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
ms: %s memohon fon-fon tambahan.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
ms: Fon-fon Tambahan Diperlukan

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
ms: %s memohon kodeks-kodeks multimedia tambahan.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
ms: Kodeks-Kodeks Multimedia Tambahan Diperlukan

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
ms: %s memohon pemacu pencetak tambahan.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
ms: Pemacu Pencetak Tambahan Diperlukan

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
ms: %s memohon pakej-pakej tambahan.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
ms: Pakej-Pakej Tambahan Diperlukan

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
ms: Cari dalam Perisian

en: Removing…
ms: Membuang…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
ms: Pemasangan tertangguh…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
ms: Kemas kini tertangguh…

note: TRANSLATORS: this is the warning box
en: This application can only be used when there is an active internet connection.
ms: Aplikasi ini hanya boleh digunakan jika ada sambungan internet yang aktif.

note: TRANSLATORS: button text in the header when an application * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog for installing a repo
en: _Install
ms: _Pasang

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog for installing a repo. The ellipsis indicates that furth
en: _Install…
ms: _Pasang…

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected application.
en: _Launch
ms: _Lancar

note: TRANSLATORS: button text in the header when an application can be erased
en: _Remove
ms: B_uang

en: Network
ms: Rangkaian

en: Can communicate over the network
ms: Boleh berkomunikasi menerusi rangkaian

en: System Services
ms: Perkhidmatan-Perkhidmatan Sistem

en: Can access D-Bus services on the system bus
ms: Boleh mencapai perkhidmatan-perkhidmatan D-Bus di dalam bas sistem

en: Session Services
ms: Perkhidmatan-Perkhidmatan Sesi

en: Can access D-Bus services on the session bus
ms: Boleh mencapai perkhidmatan-perkhidmatan D-Bus di dalam bas sesi

en: Devices
ms: Peranti

en: Can access system device files
ms: Boleh mencapai fail-fail peranti sistem

en: Home folder
ms: Folder rumah

en: Can view, edit and create files
ms: Boleh lihat, sunting dan cipta fail

en: Can view files
ms: Boleh melihat fail-fail

en: File system
ms: Sistem fail

en: Downloads folder
ms: Folder Muat Turun

en: Settings
ms: Tetapan

en: Can view and change any settings
ms: Boleh melihat dan mengubah apa jua tetapan

en: Legacy display system
ms: Sistem paparan legasi

en: Uses an old, insecure display system
ms: Menggunakan sistem paparan yang lama dan tidak selamat

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
ms: Boleh keluar dari kotak pasir dan memintas apa jua sekatan yang lain

en: This application is fully sandboxed.
ms: Aplikasi ini sepenuhnya dikotakpasirkan.

en: Unable to determine which parts of the system this application accesses. This is typical for older applications.
ms: Tidak boleh menentukan bahagian sistem bagi aplikasi ini yang manakah boleh dicapai. Ia biasa berlaku kepada aplikasi-aplikasi yang lama.

[ctx: version]
note: TRANSLATORS: this is where the version is not known
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

[ctx: updated]
note: TRANSLATORS: this is where the updated date is not known
en: Never
ms: Tidak sesekali

[ctx: origin]
note: TRANSLATORS: this is where we don't know the origin of the * application
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Low
ms: Rendah

en: Medium
ms: Sederhana

en: High
ms: Tinggi

note: This refers to the license of the application TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
ms: Anda perlukan capaian internet untuk menulis ulasan

en: Unable to find “%s”
ms: Tidak dapat mencari "%s"

note: TRANSLATORS: see the wikipedia page
en: Public domain
ms: Domain awam

note: TRANSLATORS: see GNU page
en: Free Software
ms: Perisian Bebas

note: TRANSLATORS: for the free software popover
en: Users are bound by the following license: | Users are bound by the following licenses:
ms[0]: Pengguna terikat dengan lesen berikut:
ms[1]: Pengguna terikat dengan lesen-lesen berikut:

en: More information
ms: Maklumat lanjut

en: Details page
ms: Halaman perincian

en: Downloading
ms: Memuat turun

en: _Cancel
ms: Bata_l

en: _Update
ms: _Kemas Kini

note: Translators: A label for a button to add a shortcut to the selected application.
en: _Add shortcut
ms: _Tambah pintasan

note: Translators: A label for a button to remove a shortcut to the selected application.
en: Re_move shortcut
ms: _Buang pintasan

en: No screenshot provided
ms: Tiada tangkap layar disediakan

en: Software Repository Included
ms: Repositori perisian disertakan

en: This application includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
ms: Aplikasi ini menyertakan satu repositori perisian yang dapat menyediakan kemas kini-kemas kini, dan juga capaian ke lain-lain perisian.

en: No Software Repository Included
ms: Tiada Repositori Perisian Disertakan

en: This application does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
ms: Aplikasi ini tidak menyertakan satu repositori perisian. Ia tidak dikemaskinikan dengan versi-versi baharu.

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
ms: Perisian ini sudah pun disediakan oleh distribusi anda dan tidak perlu diganti.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
ms: Repositori Perisian Dikenal Pasti

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
ms: Dengan menambah repositori perisian, ia membolehkan anda capai perisian tambahan dan penatarannya.

en: Only use software repositories that you trust.
ms: Hanya guna repositori-repositori perisian yang anda percayai.

en: _Website
ms: _Tapak Sesawang

en: _Donate
ms: _Derma

en: Localized in your Language
ms: Diterjemah dalam Bahasa anda

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Release Activity
ms: Aktiviti Keluaran

en: System Integration
ms: Penyepaduan Sistem

en: Sandboxed
ms: Dikotakpasirkan

note: TRANSLATORS: the title for Snap channels
en: Channel
ms: Saluran

note: Translators: The available version of an app
en: Version
ms: Versi

en: Age Rating
ms: Penarafan Usia

en: Permissions
ms: Keizinan

en: Updated
ms: Dikemaskini

en: Category
ms: Kategori

en: Installed Size
ms: Saiz Dipasang

en: Download Size
ms: Saiz Muat Turun

en: Developer
ms: Pembangun

en: License
ms: Lesen

note: This refers to the license of the application
en: Free
ms: Lapang

note: This refers to the license of the application
en: Proprietary
ms: Proprietari

note: TRANSLATORS: This is the header dividing the normal * applications and the addons TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Add-ons
en: Add-ons
ms: Tambahan

en: Selected add-ons will be installed with the application.
ms: Tambahan terpilih akan dipasang bersama-sama aplikasi.

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
ms: Ulasan

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: _Write a Review
ms: _Tulis satu Ulasan

note: Translators: Button to return more application-submitted reviews.
en: _Show More
ms: Tunjuk _Lagi

en: This means that the software can be freely run, copied, distributed, studied and modified.
ms: Ini bermaksud perisian boleh dijalankan, disalin, diagih, dikaji dan diubahsuai secara bebas.

en: Proprietary Software
ms: Perisian Proprietari

en: This means that the software is owned by an individual or a company. There are often restrictions on its use and its source code cannot usually be accessed.
ms: Ini bermaksud perisian ini adalah milik individu atau syarikat tertentu. Maka terdapat beberapa sekatan terhadap penggunaannya dan juga kod sumbernya tidak boleh dicapai.

en: Unknown Software License
ms: Lesen Perisian Tidak Diketahui

en: The license terms of this software are unknown.
ms: Terma lesen bagi perisian ini tidak diketahui.

en: The application was rated this way because it features:
ms: Aplikasi telah ditaraf dengan cara ini kerana fiturnya:

en: No details were available for this rating.
ms: Tiada perincian tersedia untuk penarafan ini.

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
ms:  dan

note: TRANSLATORS: Application window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
ms[0]: Fon tersedia untuk skrip %s
ms[1]: Fon tersedia untuk skrip %s

note: TRANSLATORS: Application window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
ms[0]: Perisian tersedia untuk %s
ms[1]: Perisian tersedia untuk %s

en: Unable to Find Requested Software
ms: Tidak boleh Cari Perisian yang Dipinta

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
ms: %s tidak ditemui

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
ms: di dalam laman sesawang

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No applications are available that provide the file %s.
ms: Tiada aplikasi-aplikasi yang tersedia menyertakan fail %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing applications might be found %s.
ms: Maklumat berkenaan%s, dan juga pilihan-pilihan bagaimana hendak mendapatkan aplikasi-aplikasi boleh dapatkan di %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No applications are available for %s support.
ms: Tiada aplikasi tersedia untuk sokongan %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
ms: %s tidak tersedia.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an application that can support this format might be found %s.
ms: Maklumat berkenaan%s, dan juga pilihan-pilihan bagaimana hendak mendapatkan aplikasi-aplikasi yang menyokong format ini boleh dapatkan di %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
ms: Tiada fon-fon tersedia untuk sokongan skrip %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
ms: Maklumat berkenaan%s, dan juga pilihan-pilihan bagaimana hendak mendapatkan fon-fon tambahan boleh dapatkan di %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
ms: Tiada kodeks tambahan tersedia untuk format %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
ms: Maklumat berkenaan%s, dan juga pilihan-pilihan bagaimana hendak mendapatkan kodeks yang dapat memainkan format ini bolehlah dapatkan di %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
ms: Tiada sumber-sumber Plasma tersedia untuk sokongan %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
ms: Maklumat berkenaan%s, dan juga pilihan-pilihan bagaimana hendak mendapatkan sumber-sumber Plasma tambahan bolehlah dapatkan di %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
ms: Tiada pemacu pencetak tersedia untuk %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
ms: Maklumat berkenaan%s, dan juga pilihan-pilihan bagaimana hendak mendapatkan pemacu yang menyokong pencetak ini bolehlah dapatkan di %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: this website
ms: laman sesawang ini

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "this website"
en: Unfortunately, the %s you were searching for could not be found. Please see %s for more information. | Unfortunately, the %s you were searching for could not be found. Please see %s for more information.
ms[0]: Malangnya, %s yang anda gelintar tidak ditemui. Sila rujuk %s untuk maklumat lanjut.
ms[1]: Malangnya, %s yang anda gelintar tidak ditemui. Sila rujuk %s untuk maklumat lanjut.

en: Failed to find any search results
ms: Gagal mencari apa-apa keputusan gelintar

en: %s file format
ms: Format fail %s

en: Codecs page
ms: Halaman kodeks

en: Welcome
ms: Selamat Datang

en: Welcome to Software
ms: Selamat Datang ke Perisian

en: Software lets you install all the software you need, all from one place. See our recommendations, browse the categories, or search for the applications you want.
ms: Perisian membolehkan anda pasang perisian yang anda perlukan, semuanya dalam satu tempat. Sila rujuk cadangan-cadangan kami, layari kategori-kategori, atau gelintar aplikasi-aplikasi yang anda mahukan.

en: _Let’s Go Shopping
ms: _Jom Membeli-belah

[ctx: app status]
note: TRANSLATORS: this is the status in the history UI, * where we are showing the application was removed
en: Removed
ms: Telah Dibuang

[ctx: app status]
note: TRANSLATORS: this is the status in the history UI, * where we are showing the application was installed
en: Installed
ms: Dipasang

[ctx: app status]
note: TRANSLATORS: this is the status in the history UI, * where we are showing the application was updated
en: Updated
ms: Dikemaskini

[ctx: app status]
note: TRANSLATORS: this is the status in the history UI, * where we are showing that something happened to the * application but we don't know what
en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: History
ms: Sejarah

note: TRANSLATORS: This is the header dividing the normal * applications and the system ones
en: System Applications
ms: Aplikasi-Aplikasi Sistem

en: Installed page
ms: Halaman terpasang

note: TRANSLATORS: initial start
en: Software catalog is being downloaded
ms: Katalog perisian telah dimuat turun

en: Loading page
ms: Memuatkan halaman

en: Starting up…
ms: Memulakan…

en: Moderate page
ms: Halaman moderasi

en: There are no reviews to moderate
ms: Tiada ulasan untuk dimoderasikan

note: TRANSLATORS: the installation location for flatpaks
en: system
ms: sistem

note: TRANSLATORS: the installation location for flatpaks
en: user
ms: pengguna

note: TRANSLATORS: the title for Flatpak branches Translators: The branch, e.g. 'stable' or '3.32'
en: Branch
ms: Cabang

note: Translators: The installation location for flatpaks, e.g. 'user' or 'system'
en: Installation
ms: Pemasangan

note: add button
en: More…
ms: Lagi…

note: TRANSLATORS: this is a heading for audio applications which * have been featured ('recommended') by the distribution
en: Recommended Audio & Video Applications
ms: Aplikasi Audio & Video yang Disarankan

note: TRANSLATORS: this is a heading for games which have been * featured ('recommended') by the distribution
en: Recommended Games
ms: Permainan Disarankan

note: TRANSLATORS: this is a heading for graphics applications * which have been featured ('recommended') by the distribution
en: Recommended Graphics Applications
ms: Aplikasi Grafik Disarankan

note: TRANSLATORS: this is a heading for office applications which * have been featured ('recommended') by the distribution
en: Recommended Productivity Applications
ms: Aplikasi Produktiviti Disarankan

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar.
en: Access additional software from selected third party sources.
ms: Capai perisian tambahan melalui sumber-sumber pihak ketiga yang terpilih.

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar.
en: Some of this software is proprietary and therefore has restrictions on use, sharing, and access to source code.
ms: Sesetengah perisian bersifat proprietari dan memiliki sekatan terhadap penggunaan, perkongsian, dan capaian kepada kod sumbernya.

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: Find out more…
ms: Ketahui lagi…

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: Enable
ms: Aktifkan

en: Overview page
ms: Halaman selayang pandang

en: Enable Third Party Software Repositories?
ms: Benarkan repositori-repositori Perisian Pihak Ketiga?

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Next
ms: Berikutnya

note: Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Picks
ms: Pilihan Editor

note: Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: Recent Releases
ms: Keluaran Baru-baru Ini

en: Categories
ms: Kategori

en: No Application Data Found
ms: Tiada Data Aplikasi Ditemui

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an application summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
ms: Sediakan %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
ms: Anda pasti mahu membuang repositori %s?

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: All applications from %s will be removed, and you will have to re-install the repository to use them again.
ms: Semua aplikasi daripada %s akan dibuang, dan anda perlu memasang-semula repositori sebelum dapat menggunakannya semula.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * application summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Are you sure you want to remove %s?
ms: Anda pasti mahu membuang %s?

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: %s will be removed, and you will have to install it to use it again.
ms: %s akan dibuang, dan anda perlu memasang-semulanya sebelum dapat menggunakannya lagi.

note: TRANSLATORS: this refers to an app (by name) that is installed
en: %s (Installed)
ms: %s (Telah Dipasang)

en: Update Preferences
ms: Kemas Kini Keutamaan

en: Automatic Updates
ms: Kemas Kini-Kemas Kini Automatik

en: Automatic updates are disabled when on mobile or metered connections.
ms: Kemas kini-kemas kini automatik telah dilumpuhkan ketika menggunakan sambungan telefon bimbit atau bermeter.

en: Automatic Update Notifications
ms: Pemberitahuan Kemas Kini Automatik

en: Show notifications when updates have been automatically installed.
ms: Tunjuk pemberitahuan ketika kemas kini-kemas kini telah dipasang secara automatik.

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Some of the currently installed software is not compatible with %s. If you continue, the following will be automatically removed during the upgrade:
ms: Sesetengah perisian yang dipasang tidak serasi dengan %s. Sekiranya anda teruskan, yang berikut akan dibuang secara automatik ketika penataran:

en: Incompatible Software
ms: Perisian Tidak Serasi

en: _Continue
ms: _Teruskan

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications installed' sentence, describing a software repository.
en: %u application installed | %u applications installed
ms[0]: %u aplikasi dipasang
ms[1]: %u aplikasi dipasang

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X add-ons installed' sentence, describing a software repository.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
ms[0]: %u tambahan dipasang
ms[1]: %u tambahan dipasang

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications and y add-ons installed' sentence, describing a software repository. The correct form here depends on the number of applications.
en: %u application | %u applications
ms[0]: %u aplikasi
ms[1]: %u aplikasi

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications and y add-ons installed' sentence, describing a software repository. The correct form here depends on the number of add-ons.
en: %u add-on | %u add-ons
ms[0]: %u tambahan
ms[1]: %u tambahan

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications and y add-ons installed' sentence, describing a software repository. The correct form here depends on the total number of applications and add-ons.
en: %s and %s installed | %s and %s installed
ms[0]: %s dan %s dipasang
ms[1]: %s dan %s dipasang

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is a * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Remove “%s”?
ms: Buang "%s"?

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is a * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Disable “%s”?
ms: Lumpuhkan "%s"?

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: Software that has been installed from this repository will no longer receive updates, including security fixes.
ms: Perisian yang telah dipasang melalui repositori ini tidak lagi boleh menerima kemas kini, termasuklah pembaikan keselamatan.

note: TRANSLATORS: this is button text to remove the repo
en: Disable
ms: Lumpuhkan

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
ms: sistem pengoperasian

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
ms: Repositori-repositori ini menambah baik perisian lalai yang disediakan oleh %s.

note: TRANSLATORS: info bar title in the software repositories dialog
en: Third Party Repositories
ms: Repositori-Repositori Pihak Ketiga

en: No Additional Repositories
ms: Tiada Repositori-Repositori Tambahan

note: TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog for enabling a repo
en: _Enable
ms: _Benarkan

note: TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog for removing a repo. The ellipsis indicates that further steps are required
en: _Remove…
ms: _Buang…

note: TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog for disabling a repo. The ellipsis indicates that further steps are required
en: _Disable…
ms: _Lumpuhkan…

note: TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog that shows the status of a repo being enabled
en: Enabling
ms: Membenarkan

note: TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog that shows the status of a repo being disabled
en: Disabling
ms: Membenarkan

note: TRANSLATORS: this is a label in the software repositories dialog that indicates that a repo is enabled.
en: Enabled
ms: Dibenarkan

note: TRANSLATORS: this is a label in the software repositories dialog that indicates that a repo is disabled.
en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad application
en: Hate it
ms: Benci

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great application
en: Don’t like it
ms: Tidak suka

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good application
en: It’s OK
ms: OK lah

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good application
en: Like it
ms: Suka

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome application
en: Love it
ms: Sangat Suka

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
ms: Sila luangkan sedikit masa untuk menulis ulasan ini

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
ms: Sila pilh satu penarafan bintang

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
ms: Penulisan terlalu pendek

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
ms: Penulisan terlalu panjang

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
ms: Huraian terlalu pendek

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
ms: Huraian terlalu panjang

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Post Review
ms: Hantar Ulasan

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Post
ms: _Hantar

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Give a short summary of your review, for example: “Great app, would recommend”.
ms: Berikan catatan ringkas bagi ulasan anda, sebagai contoh: "Apl hebat, sangat disarankan".

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Review
ms: Tinjauan

en: What do you think of the app? Try to give reasons for your views.
ms: Apa yang anda fikirkan berkenaan apl ini? Cuba berikan sebab-sebab pandangan anda.

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>.
ms: Cari apakah data yang dihantar dalam <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">dasar kerahsiaan</a> kami.

note: Translators: A label for the total number of reviews.
en: ratings in total
ms: keseluruhan penarafan

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
ms: Anda boleh laporkan ulasan-ulasan berbentuk kasar, tidak senonoh, atau menunjukkan kelakuan diskriminikasi.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
ms: Setelah dilaporkan, ulasan tersebut akan disembunyikan sehinggalah ia disemak oleh pihak pentadbir.

note: TRANSLATORS: window title when * reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
ms: Laporkan Ulasan?

note: TRANSLATORS: button text when * sending a review for moderation
en: Report
ms: Lapor

note: Translators: Users can express their opinions about other users' opinions about the apps.
en: Was this review useful to you?
ms: Adakah ulasan ini berguna?

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

note: Translators: Button text for indifference, only used when moderating
en: Meh
ms: Iya Ke

en: Report…
ms: Lapor…

en: Remove…
ms: Buang…

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
ms: Tangkap layar tidak ditemui

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
ms: Gagal memuatkan imej

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
ms: Saiz tangkap layar tidak ditemui

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
ms: Tidak dapat cipta cache

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
ms: Tangkap layar tidak sah

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
ms: Tangkap layar tidak tersedia

en: Screenshot
ms: Tangkap layar

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
ms[0]: %u padanan lagi
ms[1]: %u padanan lagi

en: Search page
ms: Gelintar halaman

en: No Application Found
ms: Tiada Aplikasi Ditemui

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
ms: Tidak boleh memuat turun kemas kini-kemas kini perisian tegar daripada %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
ms: Tidak boleh memuat turun kemas kini-kemas kini daripada %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
ms: Tidak boleh memuat turun kemas kini-kemas kini

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: internet access was required but wasn’t available
ms: Tidak boleh memuat turun kemas kini-kemas kini: capaian internet diperlukan tetapi tidak disediakan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
ms: Tidak boleh memuat turun kemas kini-kemas kini daripada %s: ruang cakera tidak mencukupi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: not enough disk space
ms: Tidak boleh memuat turun kemas kini-kemas kini: ruang cakera tidak mencukupi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: authentication was required
ms: Tidak boleh memuat turun kemas kini-kemas kini: pengesahihan diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: authentication was invalid
ms: Tidak boleh memuat turun kemas kini-kemas kini: pengesahihan tidak sah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
ms: Tidak boleh memuat turun kemas kini-kemas kini: anda tidak memiliki keizinan untuk memasang perisian

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
ms: Tidak memperoleh senarai kemas kini

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the application name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s as download failed from %s
ms: Tidak boleh memasang %s kerana muat turun gagal daripada %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s as download failed
ms: Tidak boleh memasang %s kerana muat turun gagal

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the application name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s as runtime %s not available
ms: Tidak boleh memasang %s kerana masa jalan %s tidak tersedia

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s as not supported
ms: Tidak boleh memasang %s kerana tidak disokong

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access was required but wasn’t available
ms: Tidak boleh memasang: capaian internet diperlukan tetapi tidak disediakan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: the application has an invalid format
ms: Tidak boleh memasang: aplikasi mempunyai format tidak sah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
ms: Tidak boleh memasang %s: ruang cakera tidak mencukupi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication was required
ms: Tidak boleh memasang %s: pengesahihan diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: authentication was invalid
ms: Tidak boleh memasang %s: pengesahihan tidak sah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: you do not have permission to install software
ms: Tidak boleh memasang %s: anda tidak memiliki keizinan untuk memasang perisian

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: AC power is required
ms: Tidak boleh memasang %s: kuasa AC diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: The battery level is too low
ms: Tidak boleh memasang %s: Kuasa bateri terlalu rendah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
ms: Tidak boleh memasang %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s as download failed
ms: Tidak boleh mengemas kini %s daripada %s kerana muat turun gagal

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s as download failed
ms: Tidak boleh mengemas kini %s kerana muat turun gagal

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s as download failed
ms: Tidak boleh memasang kemas kini-kemas kini daripada %s kerana muat turun gagal

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates as download failed
ms: Tidak boleh memasang kemas kini-kemas kini kerana muat turun gagal

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access was required but wasn’t available
ms: Tidak boleh mengemas kini: capaian internet diperlukan tetapi tidak disediakan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
ms: Tidak boleh mengemask ini %s: ruang cakera tidak mencukupi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: not enough disk space
ms: Tidak boleh memasang kemas kini-kemas kini: ruang cakera tidak mencukupi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication was required
ms: Tidak boleh mengemas kini %s: pengesahihan diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: authentication was required
ms: Tidak boleh memasang kemas kini: pengesahihan diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication was invalid
ms: Tidak boleh mengemas kini %s: pengesahihan tidak sah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: authentication was invalid
ms: Tidak boleh memasang kemas kini-kemas kini: pengesahihan tidak sah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: you do not have permission to update software
ms: Tidak boleh mengemas kini %s: anda tidak memiliki keizinan untuk memasang perisian

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: you do not have permission to update software
ms: Tidak boleh memasang kemas kini-kemas kini: anda tidak memiliki keizinan untuk mengemas kini perisian

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: AC power is required
ms: Tidak boleh mengemas kini %s: kuasa AC diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install updates: AC power is required
ms: Tidak boleh memasang kemas kini-kemas kini: kuasa AC diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: The battery level is too low
ms: Tidak boleh mengemas kini %s: Kuasa bateri terlalu rendah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install updates: The battery level is too low
ms: Tidak boleh memasang kemas kini: Kuasa bateri terlalu rendah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
ms: Tidak boleh mengemas kini %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates
ms: Tidak boleh memasang kemas kini-kemas kini

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
ms: Tidak boleh menatar %s daripada %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s as download failed
ms: Tidak boleh menatar %s kerana muat turun gagal

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access was required but wasn’t available
ms: Tidak boleh menatar %s: capaian internet diperlukan tetapi tidak disediakan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
ms: Tidak boleh menatar %s: ruang cakera tidak mencukupi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication was required
ms: Tidak boleh menatar %s: pengesahihan diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication was invalid
ms: Tidak boleh menatar %s: pengesahihan tidak sah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: you do not have permission to upgrade
ms: Tidak boleh menatar %s: anda tidak memiliki keizinan untuk menatarnya

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: AC power is required
ms: Tidak boleh menatar %s: kuasa AC diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: The battery level is too low
ms: Tidak boleh menatar ke %s: Kuasa bateri terlalu rendah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
ms: Tidak boleh menatar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: authentication was required
ms: Tidak boleh membuang %s: pengesahihan diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: authentication was invalid
ms: Tidak boleh membuang %s: pengesahihan tidak sah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: you do not have permission to remove software
ms: Tidak boleh membuang %s: anda tidak memiliki keizinan untuk membuang perisian

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: AC power is required
ms: Tidak boleh membuang %s: kuasa AC diperlukan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: The battery level is too low
ms: Tidak boleh membuang %s: Kuasa bateri terlalu rendah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s
ms: Tidak boleh membuang %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the application name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
ms: Tidak boleh melancarkan %s: %s tidak dipasang

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space — free up some space and try again
ms: Ruang cakera tidak mencukupi — bebaskan sedikit ruang dan cuba sekali lagi

note: TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
ms: Maaf, ada masalah berlaku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install file: not supported
ms: Gagal memasang fail: tidak disokong

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install file: authentication failed
ms: Gagal memasang fail: pengesahihan tidak sah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install: not supported
ms: Gagal memasang: tidak disokong

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install: authentication failed
ms: Gagal memasang: pengesahihan tidak sah

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
ms: Tidak boleh menghubungi %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: %s needs to be restarted to use new plugins.
ms: %s perlu dimulakan semula supaya pemalam-pemalam baharu dapat digunakan.

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: This application needs to be restarted to use new plugins.
ms: Aplikasi ini perlu dimulakan semula supaya pemalam-pemalam baharu dapat digunakan.

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: AC power is required
ms: Kuasa AC diperlukan

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: The battery level is too low
ms: Kuasa bateri terlalu rendah

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
ms: Sumber: %s

en: %s (Installing)
ms: %s (Memasang)

en: %s (Removing)
ms: %s (Membuang)

note: TRANSLATORS: this is a button in the software repositories dialog for removing multiple repos
en: _Remove All
ms: _Buang Semua

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
ms: Tiada keterangan kemas kini tersedia.

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
ms: Dipasang pada %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
ms: Kemas kini-Kemas kini Terpasang

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
ms: Penambahan

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
ms: Pembuangan

note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
ms: Kemas kini-Kemas kini

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
ms: Nyahtatar

en: No updates have been installed on this system.
ms: Tiada kemas kini-kemas kini telah dipasang dalam sistem ini.

en: Security Updates Pending
ms: Kemas kini-Kemas kini Keselamatan Tertangguh

en: It is recommended that you install important updates now
ms: Disarankan anda memasang kemas kini-kemas kini penting sekarang

en: Restart & Install
ms: Mula Semula & Pasang

en: Software Updates Available
ms: Kemas kini-Kemas kini Perisian Sudah Tersedia

en: Important OS and application updates are ready to be installed
ms: Kemas kini-kemas kini OS dan aplikasi penting sedia dipasangkan

en: View
ms: Pandangan

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u Application Updated — Restart Required | %u Applications Updated — Restart Required
ms[0]: %u Aplikasi Dikemas Kini — Mula Semula Diperlukan
ms[1]: %u Aplikasi Dikemas Kini — Mula Semula Diperlukan

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u Application Updated | %u Applications Updated
ms[0]: %u Aplikasi Dikemas Kini
ms[1]: %u Aplikasi Dikemas Kini

note: TRANSLATORS: %1 is an application name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
ms: %s telah dikemaskinikan.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the application.
ms: Sila mulakan semula aplikasi.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both application names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
ms: %s dan %s telah dikemaskinikan.

note: TRANSLATORS: at least one application needs restarting
en: %u application requires a restart. | %u applications require a restart.
ms[0]: %u aplikasi memerlukan satu mula semula.
ms[1]: %u aplikasi memerlukan satu mula semula.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all application names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
ms: Termasuk %s, %s dan %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current OS version goes end-of-life
en: Operating System Updates Unavailable
ms: Tiada Kemas kini-Kemas kini Sistem Pengoperasian

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving security updates.
ms: Tatar untuk teruskan penerimaan kemas kini-kemas kini keselamatan.

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
ms: Satu versi baharu %s telah sedia untuk dipasangkan

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
ms: Penataran Perisian Sudah Tersedia

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
ms: Kemas kini-Kemas kini Perisian Gagal

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: An important OS update failed to be installed.
ms: Satu kemask ini OS penting gagal dipasang.

en: Show Details
ms: Tunjuk Butiran

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
ms: Penataran Sistem Selesai

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
ms: Selamat datang ke %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
ms[0]: Kemas Kini Perisian Dipasang
ms[1]: Kemas Kini Perisian Dipasang

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important OS update has been installed. | Important OS updates have been installed.
ms[0]: Satu kemas kini OS penting telah dipasang.
ms[1]: Beberapa kemas kini OS penting telah dipasang.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the application reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
ms: Tinjauan

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
ms: Gagal Dikemaskinikan

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
ms: Sistem sudah dikemaskinikan.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
ms: Kemas kini dibatalkan.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
ms: Capaian internet diperlukan tetapi tidak tersedia. Sila pastikan anda mempunyai capaian internet kemudian cuba sekali lagi.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
ms: Terdapat beberapa masalah keselamatan dengan kemas kini. Sila rujuk penyedia perisian anda untuk maklumat lanjut.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
ms: Ruang cakera tidak mencukupi. Sila bebaskan sedikit ruang dan cuba sekali lagi.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
ms: Mohon maaf: kemas kini gagal dipasang. Sila tunggu kemaskini yang lain kemudian cuba sekali lagi. Sekiranya masalah masih berlanjutan, hubungi penyedia perisian anda.

note: TRANSLATORS: This is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %R
ms: Semalam, %R

note: TRANSLATORS: This is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 PM"
en: Yesterday, %l:%M %p
ms: Semalam, %l:%M %p

en: Two days ago
ms: Dua hari yang lalu

en: Three days ago
ms: Tiga hari yang lalu

en: Four days ago
ms: Empat hari yang lalu

en: Five days ago
ms: Lima hari yang lalu

en: Six days ago
ms: Enam hari yang lalu

en: One week ago
ms: Seminggu yang lalu

en: Two weeks ago
ms: Dua minggu yang lalu

note: TRANSLATORS: the update panel is doing *something* vague
en: Looking for new updates…
ms: Mencari kemas kini-kemas kini baharu…

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up
en: Setting up updates…
ms: Menetapkan kemas kini…

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up
en: (This could take a while)
ms: (Ia mengambil sedikit masa)

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
ms: Terakhir Diperiksa: %s

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s is no longer supported.
ms: %s %s tidak lagi disokong.

note: TRANSLATORS: OS refers to operating system, e.g. Fedora
en: Your OS is no longer supported.
ms: OS anda tidak lagi disokong.

note: TRANSLATORS: EOL distros do not get important updates
en: This means that it does not receive security updates.
ms: Ini bermaksud ia tidak lagi menerima kemas kini-kemas kini keselamatan.

note: TRANSLATORS: upgrade refers to a major update, e.g. Fedora 25 to 26
en: It is recommended that you upgrade to a more recent version.
ms: Oleh itu disarankan anda menatar ke versi yang terkini.

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
ms: Bayaran Mungkin Dikenakan

note: TRANSLATORS: we need network * to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
ms: Memeriksa kemas kini-kemas kini ketika menggunakan jalur lebar telefon bimbit boleh menambah kos bila anda.

note: TRANSLATORS: this is a link to the * control-center network panel
en: Check _Anyway
ms: Periksa _Juga

note: TRANSLATORS: can't do updates check
en: No Network
ms: Tiada Rangkaian

note: TRANSLATORS: we need network * to do the updates check
en: Internet access is required to check for updates.
ms: Capaian internet diperlukan untuk memeriksa kemas kini.

note: This label indicates that the update check is in progress
en: Checking…
ms: Memeriksa…

en: Check for updates
ms: Periksa kemas kini

en: Updates page
ms: Halaman kemas kini

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Software is up to date
ms: Perisian sudah dikemaskinikan

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
ms: Memeriksa kemas kini-kemas kini ketika menggunakan jalur lebar mudah alih boleh menambah kos bila anda

en: _Check Anyway
ms: _Periksa Juga

en: Go online to check for updates
ms: Ke dalam talian untuk memeriksa kemas kini

en: _Network Settings
ms: Tetapan _Rangkaian

en: Updates are automatically managed
ms: Kemas kini telah diurus secara automatik

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: Restart & Update
ms: Mula Semula & Kemas Kini

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable applications
en: Update All
ms: Kemas Kini Semua

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
ms: Perisian Tegar Bersepadu

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
ms: Perlukan Mula Semula

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: Application Updates
ms: Kemas Kini-Kemas Kini Aplikasi

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
ms: Perisian Tegar Peranti

en: _Download
ms: _Muat Turun

en: _Restart Now
ms: _Mula Semula Sekarang

en: Updates will be applied when the computer is restarted.
ms: Kemas kini-kemas kini akan diterap ketika komputer dimulakan semula.

en: It is recommended that you back up your data and files before upgrading.
ms: Oleh itu disarankan anda menyandar data dan fail anda sebelum ditatarkan.

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. First %s is the distro name and the * 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 23 Now Available"
en: %s %s Now Available
ms: %s %s  Kini Tersedia

note: TRANSLATORS: This is the text displayed while waiting to * download a distro upgrade. First %s is the distro name and * the 2nd %s is the version, e.g. "Waiting to Download Fedora 23"
en: Waiting to Download %s %s
ms: Menunggu Muat Turun %s %s

note: TRANSLATORS: This is the text displayed while downloading a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Downloading Fedora 23"
en: Downloading %s %s
ms: Memuat turun %s %s

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade has been downloaded and is ready to be installed. * First %s is the distro name and the 2nd %s is the version, * e.g. "Fedora 23 Ready to be Installed"
en: %s %s Ready to be Installed
ms: %s %s Sedia Dipasangkan

en: A major upgrade, with new features and added polish.
ms: Satu penataran major, dengan fitur-fitur baharu dan sedikit penambahbaikan visual.

en: _Learn More
ms: _Ketahui Lagi

en: Add, remove or update software on this computer
ms: Tambah, buang atau kemas kini perisian di dalam komputer ini

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
ms: Kemas kini;Tatar;Sumber;Repositori;Keutamaan;Pasang;Nyahpasang;Program;Perisian;Apl;Kedai;

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
ms: Semua

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
ms: Difiturkan

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
ms: Penciptaan & Penyuntingan Audio

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
ms: Pemain Muzik

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
ms: Semua

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
ms: Difiturkan

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
ms: Penyahpepijat

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
ms: IDE

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
ms: Semua

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
ms: Difiturkan

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
ms: Kecerdasan Buatan

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
ms: Astronomi

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
ms: Kimia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
ms: Bahasa

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
ms: Matematik

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
ms: Robotik

[ctx: Menu of Games]
en: All
ms: Semua

[ctx: Menu of Games]
en: Featured
ms: Difiturkan

[ctx: Menu of Games]
en: Action
ms: Tindakan

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
ms: Pengembaraan

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
ms: Arked

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
ms: Blok

[ctx: Menu of Games]
en: Board
ms: Berpapan

[ctx: Menu of Games]
en: Card
ms: Kad

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
ms: Emulator

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
ms: Kanak-Kanak

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
ms: Logik

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
ms: Main Peranan

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
ms: Olahraga

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
ms: Strategi

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
ms: Semua

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
ms: Difiturkan

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
ms: Grafik 3D

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
ms: Fotografi

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
ms: Pengimbasan

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
ms: Grafik Vektor

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
ms: Pelihat

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
ms: Semua

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
ms: Difiturkan

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
ms: Kalendar

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
ms: Pangkalan Data

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
ms: Kewangan

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
ms: Pemprosesan Kata

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
ms: Fon

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
ms: Kodeks

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
ms: Sumber Input

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
ms: Pek Bahasa

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Shell Extensions
ms: Sambungan Shell

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
ms: Penyetempatan

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
ms: Pemacu Perkakasan

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
ms: Semua

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
ms: Difiturkan

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
ms: Sembang

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
ms: Berita

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
ms: Pelayar Sesawang

[ctx: Menu of Utilities]
en: All
ms: Semua

[ctx: Menu of Utilities]
en: Featured
ms: Difiturkan

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
ms: Penyunting Teks

[ctx: Menu of Reference]
en: All
ms: Semua

[ctx: Menu of Reference]
en: Featured
ms: Difiturkan

[ctx: Menu of Art]
en: Art
ms: Seni

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
ms: Biografi

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
ms: Komik

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
ms: Cerekaan

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
ms: Kesihatan

[ctx: Menu of Reference]
en: History
ms: Sejarah

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
ms: Gaya Hidup

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
ms: Politik

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
ms: Olahraga

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Development
en: Developer Tools
ms: Alatan Pembangun

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Education & Science
en: Education & Science
ms: Pendidikan & Sains

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Game
en: Games
ms: Permainan

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Graphics
en: Graphics & Photography
ms: Grafik & Fotografi

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Office
en: Productivity
ms: Produktiviti

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Communication
en: Communication & News
ms: Komunikasi & Berita

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Reference
en: Reference
ms: Rujukan

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Utilities
en: Utilities
ms: Utiliti

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: OS Updates
ms: Kemas Kini OS

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "OS Updates" string
en: Includes performance, stability and security improvements.
ms: Melibatkan penambahbaikan prestasi, kestabilan dan keselamatan.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading featured images…
ms: Memuat turun imej-imej terfitur…

note: TRANSLATORS: ‘Endless OS’ is a brand name; https://endlessos.com/
en: An Endless OS update with new features and fixes.
ms: Terdapat kemas kini Endless OS dengan fitur-fitur baharu dan pembaikan.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
ms: Perkhidmatan kemas kini EOS tidak memperoleh dan terapkan kemas kini.

note: TRANSLATORS: tool that is used when copying profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
ms: Pemasang menyeluruhi-sistem AppStream Perisian GNOME

en: Failed to parse command line arguments
ms: Gagal menghurai argumen-argumen baris perintah

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
ms: Anda perlu nyatakan satu nama fail sahaja

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
ms: Program ini hanya boleh digunakan oleh pengguna root

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type
ms: Gagal mengesahkan jenis kandungan

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to copy
ms: Gagal disalin

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
ms: Memuat turun fail-fail data meta tambahan…

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading upgrade information…
ms: Memuat turun maklumat penataran…

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
ms: Tatar untuk dapatkan fitur-fitur terkini, penambahanbaikan prestasi dan kestabilan.

en: Flatpak Support
ms: Sokongan Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop applications on Linux
ms: Flatpak merupakan rangka kerja untuk aplikasi-aplikasi atas meja Linux

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
ms: Mendapatkan data meta flatpak untuk %s…

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device
ms: Peranti %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System
ms: Sistem %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller
ms: Pengawal Terbenam %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME
ms: ME %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME
ms: ME Korporat %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME
ms: ME Pelanggan %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller
ms: Pengawal %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller
ms: Pengawal Thunderbolt %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading firmware update signature…
ms: Memuat turun tandatangan kemas kini perisian tegar…

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading firmware update metadata…
ms: Memuat turun data meta kemas kini perisian tegar…

en: Firmware Upgrade Support
ms: Sokongan Penataran Perisian Tegar

en: Provides support for firmware upgrades
ms: Menyediakan sokongan untuk penataran perisian tegar

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading application ratings…
ms: Memuat turun penarafan aplikasi…

en: ODRS is a service providing user reviews of applications
ms: ODRS merupakan perkhidmatan yang menyediakan ulasan-ulasan pengguna terhadap aplikasi

en: GNOME Shell Extensions Repository
ms: Repositori Sambungan Shell GNOME

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading shell extension metadata…
ms: Memuat turun data meta sambungan shell…

note: TRANSLATORS: the one-line summary
en: GNOME Shell Extension
ms: Sambungan GNOME Shell

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
ms: Kedai Snap

en: Snap Support
ms: Sokongan Snap

en: A snap is a universal Linux package
ms: Snap merupakan pakej Linux universal
