gnome-software master - en to sk translation catalogue (571 entries)

en: GNOME Software
sk: Softvér prostredia GNOME

en: Application manager for GNOME
sk: Správca aplikácií prostredia GNOME

en: Software allows you to find and install new applications and system extensions and remove existing installed applications.
sk: Aplikácia Softvér vám umožňuje nájsť a nainštalovať nové aplikácie a systémové rozšírenia a odstrániť existujúce nainštalované aplikácie.

en: GNOME Software showcases featured and popular applications with useful descriptions and multiple screenshots per application. Applications can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
sk: Softvér prostredia GNOME predstavuje obľúbené aplikácie a aplikácie základnej výbavy s užitočnými popismi a snímkami obrazovky danej aplikácie. Aplikácie sa dajú nájsť buď prezeraním zoznamu kategórií alebo pomocou vyhľadávača. Tiež umožňuje aktualizovať váš systém za pomoci aktualizácií nevyužívajúcich pripojenie k sieti.

en: Overview panel
sk: Panel s náhľadom

en: Details panel
sk: Panel s podrobnosťami

en: Installed panel
sk: Panel s nainštalovaným softvérom

en: Updates panel
sk: Panel s aktualizáciami

en: The update details
sk: Podrobnosti o aktualizácii

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Install an appstream file into a system location
sk: Inštalovať súbor appstream do systémového umiestnenia

en: Installing an appstream file into a system location
sk: Inštalovanie súboru appstream do systémového umiestnenia

en: A list of compatible projects
sk: Zoznam kompatibilných projektov

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
sk: Toto je zoznam kompatibilných projektov, ktoré by sa mali zobraziť ako GNOME, KDE a XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
sk: Či sa majú spravovať aktualizácie a inovácie v aplikácii Softvér prostredia GNOME

en: Automatically download and install updates
sk: Automaticky prevziať a inštalovať aktualizácie

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
sk: Ak je táto voľba povolená, aplikácia Softvér prostredia GNOME automaticky prevezme aktualizácie softvéru na pozadí a nainštaluje tie, ktoré nevyžadujú reštart.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
sk: Či sa má automaticky vykonávať obnova s obmedzeným pripojením

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
sk: Či je úplne prvé spustenie aplikácie Softvér prostredia GNOME

en: Show star ratings next to applications
sk: Zobraziť hodnotenia reprezentované hviezdami pri aplikáciách

en: Non-free applications show a warning dialog before install
sk: Neslobodné aplikácie zobrazia pred inštaláciou dialógové okno s upozornením

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
sk: Pri inštalácii neslobodných aplikácií, môže byť zobrazené dialógové okno s upozornením. Táto voľba ovláda potlačenie tohto dialógového okna.

en: A list of popular applications
sk: Zoznam obľúbených aplikácií

en: A list of applications to use, overriding the system defined ones.
sk: Zoznam aplikácií, ktoré sa majú použiť, nahrádzajúc aplikácie určené systémom.

en: The last update check timestamp
sk: Časová značka poslednej kontroly aktualizácií

en: The last upgrade notification timestamp
sk: Časová značka posledného oznámenia o aktualizácii

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
sk: Časová značka prvej bezpečnostnej aktualizácie, zmazanej po aktualizácii

en: The last update timestamp
sk: Časová značka poslednej aktualizácie

en: The server to use for application reviews
sk: Server, ktorý sa použije pre recenzie aplikácií

en: The minimum karma score for reviews
sk: Minimálne body karmy recenzií

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
sk: Recenzie s karmou nižšou ako toto číslo nebudú zobrazené.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
sk: Zoznam oficiálnych repozitárov, ktoré by nemali byť považované za repozitáre od tretích strán

en: A list of official repositories that should be considered free software
sk: Zoznam oficiálnych repozitárov, ktoré by mali byť považované za slobodný softvér

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
sk: URL licencie, ktorá sa použije, keď je softvér považovaný za slobodný

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
sk: Inštalovať sady aplikácií pre všetkých používateľov v systéme, kde je to možné

en: Allow access to the Software Repositories dialog
sk: Umožniť prístup k dialógovému oknu repozitárov softvéru

en: Offer upgrades for pre-releases
sk: Ponúknuť aktualizácie predčasných vydaní

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
sk: Zobraziť niektoré prvky používateľského rozhrania, ktoré informujú používateľa o tom, že aplikácia nie je slobodná

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
sk: 'https://sk.wikipedia.org/wiki/Propriet%C3%A1rny_softv%C3%A9r'

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
sk: URI, ktorý objasňuje neslobodný a uzavretý softvér

en: Failed to parse command line arguments
sk: Zlyhalo analyzovanie parametrov príkazového riadku

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
sk: Musíte určiť presne jeden názov súboru

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
sk: Tento program môže byť použitý iba správcom

en: Software Install
sk: Inštalácia softvéru

en: Install selected software on the system
sk: Inštaluje vybraný softvér do systému

note: Translators: This refers to a content rating attribute which * has an unknown value. For example, the amount of violence in * an app is ‘Unknown’.
en: Unknown
sk: Neznáma

note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short. TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
sk: Všetko

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
sk: Hodnotenie veku

en: Local file
sk: Miestny súbor

en: Package
sk: Balík

en: Pending
sk: Čaká na inštaláciu

note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system. Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: Installed
sk: Nainštalovaný

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an application being installed
en: Installing
sk: Inštaluje sa

en: Removing
sk: Odstraňuje sa

en: Network
sk: Sieť

en: Can communicate over the network
sk: Môže komunikovať prostredníctvom siete

en: System Services
sk: Systémové služby

en: Can access D-Bus services on the system bus
sk: Môže pristupovať k službám zbernice D-Bus na systémovej zbernici

en: Session Services
sk: Služby relácie

en: Can access D-Bus services on the session bus
sk: Môže pristupovať k službám zbernice D-Bus na relačnej zbernici

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Can access system device files
sk: Môže pristupovať k súborom systémových zariadení

en: Home folder
sk: Domovský priečinok

en: Can view, edit and create files
sk: Môže zobrazovať, upravovať a vytvárať súbory

en: Can view files
sk: Môže zobrazovať súbory

en: File system
sk: Súborový systém

en: Downloads folder
sk: Priečinok Stiahnuté

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Can view and change any settings
sk: Môže zobrazovať a meniť akékoľvek nastavenia

en: Legacy display system
sk: Pôvodný zobrazovací systém

en: Uses an old, insecure display system
sk: Používa starý, nezabezpečený zobrazovací systém

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
sk: Môže uniknúť z izolovaného priestoru a obísť akékoľvek iné obmedzenia

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
sk: Nie je poskytnutý žiadny popis aktualizácie.

en: Go back
sk: Prejsť späť

en: Requires additional permissions
sk: Požaduje dodatočné oprávnenia

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
sk: %e. %B %Y

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
sk: Režim spustenia: buď „updates“ (aktualizácie), „updated“ (aktualizované), „installed“ (nainštalované) alebo „overview“ (prehľad)

en: MODE
sk: REŽIM

en: Search for applications
sk: Vyhľadá aplikácie

en: SEARCH
sk: HĽADANIE

en: Show application details (using application ID)
sk: Zobrazí podrobnosti o aplikácii (použitím identifikátora aplikácie)

en: ID
sk: IDENTIFIKÁTOR

en: Show application details (using package name)
sk: Zobrazí podrobnosti o aplikácii (použitím názvu balíka)

en: PKGNAME
sk: NÁZOV_BALÍKU

en: Install the application (using application ID)
sk: Nainštaluje aplikáciu (použitím identifikátora aplikácie)

en: Open a local package file
sk: Otvorí miestny súbor balíka

en: FILENAME
sk: NÁZOV_SÚBORU

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
sk: Očakávaný druh interakcie pre túto akciu: buď „none“ (žiadna), „notify“ (oznámiť), alebo „full“ (úplná)

en: Show verbose debugging information
sk: Vypíše podrobné ladiace informácie

en: Installs any pending updates in the background
sk: Nainštaluje akékoľvek čakajúce aktualizácie na pozadí

en: Show update preferences
sk: Zobrazí predvoľby aktualizácií

en: Quit the running instance
sk: Ukončí spustenú inštanciu

en: Prefer local file sources to AppStream
sk: Budú sa preferovať miestne zdroje súborov pre AppStream

en: Show version number
sk: Zobrazí číslo verzie

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window
en: About Software
sk: O aplikácii Softvér

note: TRANSLATORS: well, we seem to think so, anyway
en: A nice way to manage the software on your system.
sk: Pohodlný spôsob správy softvéru vo vašom systéme.

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
sk: Prepáčte, pre túto aplikáciu nie sú žiadne podrobnosti.

note: Translators: The disk usage of an application when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
sk: Veľkosť po nainštalovaní

note: Translators: The download size of an application. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
sk: Veľkosť preberania

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
sk: Inštalovať…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the application
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily installed TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: update the fw
en: Install
sk: Inštalovať

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
sk: Aktualizovať

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
sk: Zariadenie nie je možné používať počas aktualizácie.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
sk: Zdroj: %s

en: Login Required
sk: Vyžaduje sa prihlásenie

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Login
sk: _Prihlásenie

en: _User
sk: Po_užívateľ

en: _Password
sk: _Heslo

note: TRANSLATORS: this is where all applications that don't * fit in other groups are put
en: Other
sk: Ostatné

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 1 to %u:
sk: Prosím, zadajte číslo v rozsahu od 1 do %u:

note: TRANSLATORS: asking the user to choose an app from a list
en: Choose an application:
sk: Zvoľte aplikáciu:

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
sk: 3D grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
sk: Fotografia

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
sk: Skenovanie

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
sk: Vektorová grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
sk: Prehliadače

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
sk: Tvorba a úprava zvuku

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
sk: Prehrávače hudby

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
sk: Kalendár

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
sk: Databáza

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
sk: Financie

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
sk: Textový procesor

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
sk: Textové editory

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
sk: Webové prehliadače

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Games]
en: Action
sk: Akčné

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
sk: Dobrodružné

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
sk: Arkádové

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
sk: Blokové

[ctx: Menu of Games]
en: Board
sk: Stolové

[ctx: Menu of Games]
en: Card
sk: Kartové

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
sk: Emulátory

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
sk: Detské

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
sk: Logické

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
sk: Rolové

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
sk: Šport

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
sk: Strategické

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
sk: Rozhovor

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
sk: Umelá inteligencia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
sk: Astronómia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
sk: Chémia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
sk: Jazyky

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
sk: Matematika

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
sk: Novinky

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
sk: Robotika

[ctx: Menu of Art]
en: Art
sk: Umenie

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
sk: Biografia

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
sk: Komiks

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
sk: Fikcia

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
sk: Zdravie

[ctx: Menu of Reference]
en: History
sk: História

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
sk: Životný štýl

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
sk: Politika

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
sk: Šport

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
sk: Nástroje na ladenie

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
sk: Integrované vývojové prostredia (IDE)

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
sk: Kodeky

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
sk: Ovládače hardvéru

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
sk: Písma

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
sk: Zdroje vstupu

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
sk: Jazykové balíky

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
sk: Lokalizácia

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an application * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s is now installed
sk: Softvér %s je teraz nainštalovaný

note: TRANSLATORS: an application has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect.
sk: Je potrebný reštart na uplatnenie zmien aplikácií.

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an application * has been successfully installed
en: Application is ready to be used.
sk: Aplikácia je pripravená na používanie.

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: OS updates are now installed
sk: Aktualizácie operačného systému boli nainštalované

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
sk: Nedávno nainštalované aktualizácie sú dostupné na kontrolu

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
sk: Reštartovať

note: TRANSLATORS: this is button that opens the newly installed application
en: Launch
sk: Spustiť

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
sk: Inštalovať softvér tretích strán?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Third-Party Software Repository?
sk: Povoliť softvérový repozitár tretích strán?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. Application name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
sk: %s nie je <a href="https://sk.wikipedia.org/wiki/Free_and_Open_Source_Software">slobodný softvér s otvoreným zdrojom</a> a je poskytovaný zdrojom „%s“.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. Application name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
sk: %s je poskytovaný zdrojom „%s“.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
sk: Pre pokračovanie v inštalácii musí byť tento repozitár so softvérom povolený.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
sk: Inštalácia alebo používanie softvéru %s môže byť v niektorých krajinách protizákonná.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
sk: Inštalácia alebo používanie tohto kodeku môže byť v niektorých krajinách protizákonná.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t Warn Again
sk: Neupozorňovať ma znovu

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and Install
sk: Povoliť a inštalovať

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
sk: Podrobné chybové správy od správcu balíkov:

en: Details
sk: Podrobnosti

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
sk[0]: Aktualizácie boli nainštalované
sk[1]: Aktualizácia bola nainštalovaná
sk[2]: Aktualizácie boli nainštalované

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect. | A restart is required for them to take effect.
sk[0]: Je potrebný reštart na uplatnenie zmien aplikácií.
sk[1]: Je potrebný reštart na uplatnenie zmien aplikácie.
sk[2]: Je potrebný reštart na uplatnenie zmien aplikácií.

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
sk: Teraz nie

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An application
sk: Aplikácia

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
sk: Softvér %s požaduje dodatočnú podporu formátu súborov.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
sk: Požadujú sa dodatočné typy MIME

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
sk: Softvér %s požaduje dodatočné písma.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
sk: Požadujú sa dodatočné písma

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
sk: Softvér %s požaduje dodatočné multimediálne kodeky.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
sk: Požadujú sa dodatočné multimediálne kodeky

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
sk: Softvér %s požaduje dodatočné ovládače tlačiarne.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
sk: Požadujú sa dodatočné ovládače tlačiarne

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
sk: Softvér %s požaduje dodatočné balíky.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
sk: Požadujú sa dodatočné balíky

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
sk: Nájsť softvér

note: Translators: Button to return more application-submitted reviews.
en: _Show More
sk: Zo_braziť viac

en: Removing…
sk: Odstraňuje sa…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
sk: Čakajúca inštalácia…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
sk: Čakajúca aktualizácia…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
sk: Pripravuje sa…

note: TRANSLATORS: button text in the header when an application * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed
en: _Install
sk: _Inštalovať

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
sk: _Inštalovať…

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
sk: Ak chcete napísať recenziu, musíte byť pripojený k internetu

en: Unable to find “%s”
sk: Nie je možné nájsť „%s“

en: Details page
sk: Stránka s podrobnosťami

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected application.
en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Update
sk: _Aktualizovať

en: Downloading
sk: Preberá sa

note: Translators: A label for a button to add a shortcut to the selected application.
en: _Add shortcut
sk: _Pridať odkaz

note: Translators: A label for a button to remove a shortcut to the selected application.
en: Re_move shortcut
sk: O_dstrániť odkaz

en: Add-ons
sk: Doplnky

en: Selected add-ons will be installed with the application.
sk: Vybraté doplnky budú nainštalované spolu s aplikáciou.

en: This application can only be used when there is an active internet connection.
sk: Táto aplikácia sa môže používať iba ak je aktívne internetové pripojenie.

en: Software Repository Included
sk: Zahrnutý softvérový repozitár

en: This application includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
sk: V tejto aplikácii je zahrnutý repozitár so softvérom, ktorý poskytuje aktualizácie spolu s prístupom k ďalšiemu softvéru.

en: No Software Repository Included
sk: Žiadny zahrnutý softvérový repozitár

en: This application does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
sk: V tejto aplikácii nie je zahrnutý repozitár so softvérom. Preto nebude aktualizovaná na nové verzie.

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
sk: Softvér je už poskytovaný vašou distribúciou a nemal by byť nahradený.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
sk: Softvérový repozitár identifikovaný

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
sk: Pridaním tohto softvérového repozitára získate prístup k dodatočnému softvéru a aktualizáciám.

en: Only use software repositories that you trust.
sk: Používajte iba softvérové repozitáre, ktorým dôverujete.

en: _Donate
sk: _Prispieť

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
sk: Recenzie

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: _Write a Review
sk: _Napísať recenziu

note: Translators: This is a label in the header bar, followed by a drop down to choose between different source repos Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
sk: Zdroj

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
sk: Preberajú sa súbory metaúdajov navyše…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
sk:  a

note: TRANSLATORS: Application window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
sk[0]: Dostupné písma pre skripty jazyka %s
sk[1]: Dostupné písma pre skript jazyka %s
sk[2]: Dostupné písma pre skripty jazyka %s

note: TRANSLATORS: Application window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
sk[0]: Dostupný softvér pre kodeky %s
sk[1]: Dostupný softvér pre kodek %s
sk[2]: Dostupný softvér pre kodeky %s

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
sk: Kodek %s sa nenašiel

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
sk: na webovej stránke

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No applications are available that provide the file %s.
sk: Nie sú dostupné žiadne aplikácie, ktoré poskytujú súbor %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing applications might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania chýbajúcich aplikácií môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No applications are available for %s support.
sk: Nie sú dostupné žiadne aplikácie s podporou pre %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
sk: Doplnok %s nie je dostupný.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an application that can support this format might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania aplikácie s podporou tohto formátu môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
sk: Nie sú dostupné žiadne písma s podporou skriptov v jazyku %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania dodatočných písiem môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
sk: Nie sú dostupné žiadne doplnky s kodekmi pre formát %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania kodeku na prehranie tohto formátu môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
sk: Nie sú dostupné žiadne zdroje prostredia Plasma s podporou %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania dodatočných zdrojov prostredia Plasma môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
sk: Nie sú dostupné žiadne ovládače tlačiarne pre %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania ovládača s podporou tejto tlačiarne môžete nájsť %s.

en: %s file format
sk: Formát súboru %s

en: Unable to Find Requested Software
sk: Nepodarilo sa nájsť požadovaný softvér

en: Codecs page
sk: Stránka s kodekmi

en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Next
sk: Ďalšia

en: Welcome
sk: Vitajte

en: Welcome to Software
sk: Vitajte v programe Softvér

en: Software lets you install all the software you need, all from one place. See our recommendations, browse the categories, or search for the applications you want.
sk: Program Softvér vám umožní z jedného miesta nainštalovať všetok softvér, ktorý potrebujete. Prezrite si naše odporúčania, prehliadajte kategórie, alebo vyhľadajte aplikácie, ktoré chcete.

en: Supports gamepads
sk: Podporuje herné ovládače

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
sk: Aplikácia %s bude na tomto zariadení pravdepodobne pracovať

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
sk: Aplikácia %s bude na tomto zariadení pracovať

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
sk: Aplikácia %s nebude na tomto zariadení pracovať správne

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
sk: Aplikácia %s nebude na tomto zariadení pracovať

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
sk: Podpora hardvéru

en: Installed page
sk: Nainštalovaný balík

en: In Progress
sk: Prebieha

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Applications
sk: Aplikácie

en: System Applications
sk: Systémové aplikácie

en: Proprietary
sk: Uzavretá

note: TRANSLATORS: initial start
en: Software catalog is being downloaded
sk: Prebieha preberanie katalógu so softvérom

en: Loading page
sk: Načítava sa stránka

en: Starting up…
sk: Spúšťa sa…

en: Automatic Updates Paused
sk: Automatické aktualizácie pozastavené

en: The current network is metered. Metered connections have data limits or charges associated with them. To save data, automatic updates have therefore been paused.
    
    Automatic updates will be resumed when an un­metered network becomes available. Until then, it is still possible to manually install updates.
    
    Alternatively, if the current network has been in­correctly identified as being metered, this setting can be changed.
sk: Aktuálna sieť je obmedzená. Obmedzené pripojenia majú obmedzené dáta a s tým sú spojené poplatky. Kvôli úspore dát boli preto automatické aktualizácie pozastavené.
    
    Automatické aktualizácie budú pokračovať, keď bude dostupná neobmedzená sieť. Dovtedy je možné inštalovať aktualizácie ručne.
    
    Alebo ak bolo obmedzenie aktuálnej siete nesprávne identifikované, môže byť toto nastavenie zmenené.

en: Open Network _Settings
sk: Otvoriť nastavenia _siete

en: Moderate page
sk: Strana s moderovaním

en: There are no reviews to moderate
sk: Neexistujú žiadne recenzie na moderovanie

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading application ratings…
sk: Preberajú sa hodnotenia aplikácií…

note: TRANSLATORS: This is followed by a file name, e.g. "Name: gedit.rpm"
en: Name
sk: Názov

note: TRANSLATORS: the installation location for flatpaks
en: system
sk: systém

note: TRANSLATORS: the installation location for flatpaks
en: user
sk: používateľ

note: TRANSLATORS: the title for Snap channels
en: Channel
sk: Kanál

note: TRANSLATORS: the title for Flatpak branches Translators: The branch, e.g. 'stable' or '3.32'
en: Branch
sk: Vetva

note: Translators: The installation location for flatpaks, e.g. 'user' or 'system'
en: Installation
sk: Inštalácia

note: Translators: The available version of an app
en: Version
sk: Verzia

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
sk: Doplnky

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
sk: Na odstránenie

note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: Updates
sk: Aktualizácie

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
sk: Zníženia verzií

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: Enable
sk: Povoliť

en: Overview page
sk: Strana s náhľadom

en: Enable Third Party Software Repositories?
sk: Povoliť softvérové repozitáre tretích strán?

en: No Application Data Found
sk: Nenašli sa žiadne údaje aplikácie

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an application summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
sk: Pripravuje sa aplikácia %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
sk: Naozaj chcete odstrániť repozitár %s?

note: Translators: This is the accessibility label for a screenshot.
en: Picture
sk: Obrázok

en: Update Preferences
sk: Aktualizácia predvolieb

en: Automatic Updates
sk: Automatické aktualizácie

en: Automatic Update Notifications
sk: Oznámenia o automatickej aktualizácii

en: Show notifications when updates have been automatically installed.
sk: Zobraziť oznámenia, po automatickej inštalácii aktualizácií.

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Some of the currently installed software is not compatible with %s. If you continue, the following will be automatically removed during the upgrade:
sk: Niektorý z nainštalovaného softvéru nie je kompatibilný so systémom %s. Ak budete pokračovať, nasledovný softvér bude automaticky odstránený počas aktualizácie:

en: Incompatible Software
sk: Nekompatibilný softvér

en: _Continue
sk: _Pokračovať

en: Disable Repository?
sk: Zakázať repozitár?

en: Remove Repository?
sk: Odstrániť repozitár?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
sk: _Zakázať

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo
en: _Remove
sk: O_dstrániť

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
sk: viac informácií

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
sk: operačný systém

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
sk: Tieto repozitáre dodávajú predvolený softvér poskytovaný distribúciou %s.

note: button in the info bar
en: Software Repositories
sk: Softvérové repozitáre

en: No Repositories
sk: Žiadne repozitáre

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications installed' sentence, describing a software repository.
en: %u application installed | %u applications installed
sk[0]: Bolo nainštalovaných %u aplikácií
sk[1]: Bola nainštalovaná %u aplikácia
sk[2]: Boli nainštalované %u aplikácie

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X add-ons installed' sentence, describing a software repository.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
sk[0]: Bolo nainštalovaných %u doplnkov
sk[1]: Bol nainštalovaný %u doplnok
sk[2]: Boli nainštalované %u doplnky

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications and y add-ons installed' sentence, describing a software repository. The correct form here depends on the number of applications.
en: %u application | %u applications
sk[0]: %u aplikácií
sk[1]: %u aplikácia
sk[2]: %u aplikácie

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications and y add-ons installed' sentence, describing a software repository. The correct form here depends on the number of add-ons.
en: %u add-on | %u add-ons
sk[0]: %u doplnkov
sk[1]: %u doplnok
sk[2]: %u doplnky

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications and y add-ons installed' sentence, describing a software repository. The correct form here depends on the total number of applications and add-ons.
en: %s and %s installed | %s and %s installed
sk[0]: %s a %s nainštalovaných
sk[1]: %s a %s nainštalovaný
sk[2]: %s a %s nainštalované

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad application
en: Hate it
sk: Nemám ho rád

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great application
en: Don’t like it
sk: Nepáči sa mi

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good application
en: It’s OK
sk: Je v poriadku

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good application
en: Like it
sk: Páči sa mi

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome application
en: Love it
sk: Zbožňujem ho

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
sk: Prosím, venujte viac času napísaniu recenzie

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
sk: Prosím, zvoľte hodnotenie pomocou hviezdičiek

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
sk: Súhrn je príliš krátky

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
sk: Súhrn je príliš dlhý

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
sk: Popis je príliš krátky

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
sk: Popis je príliš dlhý

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Post Review
sk: Odoslanie recenzie

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Post
sk: O_doslať

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Summary
sk: Súhrn

en: Give a short summary of your review, for example: “Great app, would recommend”.
sk: Napíšte krátky súhrn vašej recenzie, napríklad: „Výborná aplikácia, môžem odporučiť“.

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Review
sk: Recenzia

en: What do you think of the app? Try to give reasons for your views.
sk: Čo si myslíte o aplikácii? Skúste napísať dôvody vašej recenzie.

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>.
sk: Zistite aké údaje sú odosielané v našich <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">zásadách o súkromí</a>.

en: %u review total | %u reviews total
sk[0]: Celkovo %u recenzií
sk[1]: Celkovo %u recenzia
sk[2]: Celkovo %u recenzie

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
sk: Môžete nahlásiť nevhodné, nemravné, alebo diskriminujúce správanie.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
sk: Po nahlásení bude recenzia skrytá, až kým nebude skontrolovaná administrátorom.

note: TRANSLATORS: window title when * reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
sk: Nahlásiť recenziu?

note: TRANSLATORS: button text when * sending a review for moderation
en: Report
sk: Nahlásiť

note: Translators: Users can express their opinions about other users' opinions about the apps.
en: Was this review useful to you?
sk: Bola táto recenzia pre vás užitočná?

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

note: Translators: Button text for indifference, only used when moderating
en: Meh
sk: Nestojí to za reč

en: Report…
sk: Nahlásiť…

en: Remove…
sk: Odstrániť…

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
sk: Uzavretý kód

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
sk: Aplikácia %s je bezpečná

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
sk: Aplikácia %s je potencionálne nebezpečná

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
sk: Aplikácia %s nie je bezpečná

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
sk: Bezpečnosť

en: License
sk: Licencia

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
sk: Predchádzajúci snímok obrazovky

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
sk: Nasledujúci snímok obrazovky

en: No screenshot provided
sk: Snímka obrazovky nebola poskytnutá

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
sk: Snímka obrazovky sa nenašla

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
sk: Zlyhalo načítanie obrázka

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
sk: Veľkosť snímky obrazovky sa nenašla

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
sk: Nepodarilo sa vytvoriť vyrovnávacia pamäť

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
sk: Snímka obrazovky nie je platná

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
sk: Snímka obrazovky nie je dostupná

en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
sk[0]: %u ďalších výsledkov
sk[1]: %u ďalší výsledok
sk[2]: %u ďalšie výsledky

en: Search page
sk: Strana s vyhľadávaním

en: No Application Found
sk: Nenašla sa žiadna aplikácia

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
sk: „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie firmvéru z %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie z %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: internet access was required but wasn’t available
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie: bolo potrebné internetové pripojenie, ale nebolo dostupné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie z %s: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: not enough disk space
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: authentication was required
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie: bolo požadované overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: authentication was invalid
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie: overenie totožnosti nebolo platné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie: nemáte dostatočné práva na inštaláciu softvéru

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
sk: Nie je možné získať zoznam aktualizácií

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the application name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s as download failed from %s
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s, pretože preberanie z lokality %s zlyhalo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s as download failed
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s, pretože preberanie zlyhalo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the application name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s as runtime %s not available
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s, pretože rozhranie %s nie je dostupné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s as not supported
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s, pretože nie je podporovaná

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access was required but wasn’t available
sk: Nie je možné vykonať inštaláciu: bolo potrebné internetové pripojenie, ale nebolo dostupné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: the application has an invalid format
sk: Nie je možné vykonať inštaláciu: aplikácia je v neplatnom formáte

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication was required
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: bolo požadované overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: authentication was invalid
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: overenie totožnosti nebolo platné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: you do not have permission to install software
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: nemáte dostatočné práva na inštaláciu softvéru

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: AC power is required
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: vyžaduje sa napájanie zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: The battery level is too low
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: Úroveň nabitia batérie je príliš nízka

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s as download failed
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s zo zdroja %s, pretože zlyhalo preberanie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s as download failed
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s, pretože zlyhalo preberanie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s as download failed
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie zo zdroja %s, pretože preberanie zlyhalo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates as download failed
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie, pretože preberanie zlyhalo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access was required but wasn’t available
sk: Nie je možné vykonať aktualizáciu: bolo potrebné internetové pripojenie, ale nebolo dostupné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: not enough disk space
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication was required
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: bolo požadované overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: authentication was required
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie: bolo požadované overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication was invalid
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: overenie totožnosti nebolo platné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: authentication was invalid
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie: overenie totožnosti nebolo platné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: you do not have permission to update software
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: nemáte dostatočné práva na aktualizáciu softvéru

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: you do not have permission to update software
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie: nemáte dostatočné práva na aktualizáciu softvéru

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: AC power is required
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: vyžaduje sa napájanie zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install updates: AC power is required
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie: vyžaduje sa napájanie zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: The battery level is too low
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: Úroveň nabitia batérie je príliš nízka

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install updates: The battery level is too low
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie: Úroveň nabitia batérie je príliš nízka

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
sk: Nie je možné aktualizovať na systém %s z lokality %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s as download failed
sk: Nie je možné aktualizovať na %s, pretože preberanie zlyhalo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access was required but wasn’t available
sk: Nie je možné vykonať aktualizáciu na systém %s: bolo potrebné internetové pripojenie, ale nebolo dostupné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
sk: Nie je aktualizovať na systém %s: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication was required
sk: Nie je možné aktualizovať na systém %s: bolo požadované overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication was invalid
sk: Nie je možné aktualizovať na systém %s: overenie totožnosti nebolo platné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: you do not have permission to upgrade
sk: Nie je možné aktualizovať na systém %s: nemáte dostatočné práva na aktualizáciu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: AC power is required
sk: Nie je možné aktualizovať na systém %s: vyžaduje sa napájanie zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: The battery level is too low
sk: Nie je možné vykonať aktualizáciu na systém %s: Úroveň nabitia batérie je príliš nízka

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
sk: Nie je možné aktualizovať na systém %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: authentication was required
sk: Nie je možné odstrániť aplikáciu %s: bolo požadované overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: authentication was invalid
sk: Nie je možné odstrániť aplikáciu %s: overenie totožnosti nebolo platné

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: you do not have permission to remove software
sk: Nie je možné odstrániť aplikáciu %s: nemáte dostatočné práva na odstránenie softvéru

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: AC power is required
sk: Nie je možné odstrániť aplikáciu %s: vyžaduje sa napájanie zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: The battery level is too low
sk: Nie je možné odstrániť aplikáciu %s: Úroveň nabitia batérie je príliš nízka

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s
sk: Nie je možné odstrániť aplikáciu %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the application name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
sk: Nie je možné spustiť aplikáciu %s: rozhranie %s nie je nainštalované

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space — free up some space and try again
sk: Nedostatok miesta na disku — uvoľnite nejaké miesto a skúste to znovu

note: TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
sk: Prepáčte, niekde nastala chyba

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install file: not supported
sk: Zlyhala inštalácia súboru: bez podpory

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install file: authentication failed
sk: Zlyhala inštalácia súboru: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install: not supported
sk: Zlyhala inštalácia: bez podpory

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install: authentication failed
sk: Zlyhala inštalácia: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
sk: Nie je možné kontaktovať lokalitu %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this application, aka 'GNOME Software'.
en: Software needs to be restarted to use new plugins.
sk: Pre používanie nových zásuvných modulov musí byť aplikácia Softvér reštartovaná.

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: AC power is required
sk: Požaduje sa napájanie zo siete

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: The battery level is too low
sk: Úroveň nabitia batérie je príliš nízka

en: _Software Repositories
sk: _Softvérové repozitáre

en: _Update Preferences
sk: _Predvoľby aktualizácií

en: Software
sk: Softvér

note: button in the info bar
en: Examine Disk
sk: Preskúmať disk

note: button in the info bar TRANSLATORS: this is a link to the * control-center network panel
en: Network Settings
sk: Nastavenia siete

note: button in the info bar
en: Restart Now
sk: Reštartovať teraz

note: button in the info bar
en: More Information
sk: Viac informácií

en: Search
sk: Vyhľadať

en: Find Out _More
sk: Z_istiť viac

en: %s (Installed)
sk: %s (Nainštalovaný)

en: %s (Installing)
sk: %s (Inštaluje sa)

en: %s (Removing)
sk: %s (Odstraňuje sa)

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
sk: Nainštalované dňa %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
sk: Nainštalované aktualizácie

en: No updates have been installed on this system.
sk: V tomto počítači neboli nainštalované žiadne aktualizácie.

en: Software Updates Are Out of Date
sk: Aktualizácie softvéru nie sú aktuálne

en: Please check for software updates.
sk: Prosím, skontrolujte aktualizácie softvéru.

en: Critical Software Update Ready to Install
sk: Kritická aktualizácia softvéru je pripravená na inštaláciu

en: An important software update is ready to be installed.
sk: Dôležitá aktualizácia softvéru je pripravená na inštaláciu.

en: Critical Software Updates Available to Download
sk: Sú dostupné kritické aktualizácie softvéru na prevzatie

en: Important: critical software updates are waiting.
sk: Dôležité: kritické aktualizácie softvéru čakajú.

en: Software Updates Ready to Install
sk: Aktualizácie softvéru sú pripravené na inštaláciu

en: Software updates are waiting and ready to be installed.
sk: Aktualizácie softvéru čakajú pripravené na inštaláciu.

en: Software Updates Available to Download
sk: Sú dostupné aktualizácie softvéru na prevzatie

en: Please download waiting software updates.
sk: Prosím, prevezmite čakajúce aktualizácie softvéru.

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u Application Updated — Restart Required | %u Applications Updated — Restart Required
sk[0]: %u aktualizovaných aplikácií — Potrebný reštart
sk[1]: %u aktualizovaná aplikácia — Potrebný reštart
sk[2]: %u aktualizované aplikácie — Potrebný reštart

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u Application Updated | %u Applications Updated
sk[0]: %u aktualizovaných aplikácií
sk[1]: %u aktualizovaná aplikácia
sk[2]: %u aktualizované aplikácie

note: TRANSLATORS: %1 is an application name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
sk: Aplikácia %s bola aktualizovaná.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the application.
sk: Prosím, reštartujte aplikáciu.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both application names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
sk: Aplikácie %s a %s boli aktualizované.

note: TRANSLATORS: at least one application needs restarting
en: %u application requires a restart. | %u applications require a restart.
sk[0]: %u aplikácií vyžaduje reštart.
sk[1]: %u aplikácia vyžaduje reštart.
sk[2]: %u aplikácie vyžadujú reštart.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all application names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
sk: Zahŕňa %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current OS version goes end-of-life
en: Operating System Updates Unavailable
sk: Aktualizácie operačného systému nie sú dostupné

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving security updates.
sk: Vykonaním aktualizácie budete naďalej prijímať bezpečnostné aktualizácie.

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
sk: Nová verzia systému %s je dostupná na inštaláciu

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
sk: Je dostupná aktualizácia softvéru

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
sk: Zlyhanie aktualizácií softvéru

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: An important OS update failed to be installed.
sk: Zlyhala inštalácia dôležitej aktualizácie operačného systému.

en: Show Details
sk: Zobraziť podrobnosti

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
sk: Aktualizácia systému dokončená

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
sk: Vitajte v distribúcii %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
sk[0]: Aktualizácie softvéru boli nainštalované
sk[1]: Aktualizácia softvéru bola nainštalovaná
sk[2]: Aktualizácie softvéru boli nainštalované

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important OS update has been installed. | Important OS updates have been installed.
sk[0]: Dôležité aktualizácie operačného systému boli nainštalované.
sk[1]: Dôležitá aktualizácia operačného systému bola nainštalovaná.
sk[2]: Dôležité aktualizácie operačného systému boli nainštalované.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the application reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
sk: Prezrieť

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
sk: Zlyhanie aktualizácie

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
sk: Systém bol už aktuálny.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
sk: Aktualizácia bola zrušená.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
sk: Bolo požadované internetové pripojenie, ale nebolo dostupné. Prosím, uistite sa, že máte prístup na internet a skúste to znovu.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
sk: Vyskytla sa bezpečnostná chyba s aktualizáciou. Prosím, pre viac informácií sa poraďte s vaším poskytovateľom softvéru.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
sk: Nebol dostupný dostatok priestoru na disku. Prosím, uvoľnite nejaký priestor a skúste to znovu.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
sk: Ľutujeme: zlyhala inštalácia aktualizácie. Prosím, počkajte na ďalšiu aktualizáciu a skúste to znovu. Ak problém pretrváva, kontaktujte vášho poskytovateľa softvéru.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
sk: Posledná kontrola: %s

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s is no longer supported.
sk: Systém %s %s už viac nie je podporovaný.

note: TRANSLATORS: OS refers to operating system, e.g. Fedora
en: Your OS is no longer supported.
sk: Váš operačný systém už viac nie je podporovaný.

note: TRANSLATORS: EOL distros do not get important updates
en: This means that it does not receive security updates.
sk: To znamená, že už neprijíma bezpečnostné aktualizácie.

note: TRANSLATORS: upgrade refers to a major update, e.g. Fedora 25 to 26
en: It is recommended that you upgrade to a more recent version.
sk: Odporúča sa, aby ste vykonali aktualizáciu na novšiu verziu.

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
sk: Možné zvýšenie poplatkov

note: TRANSLATORS: we need network * to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
sk: Zisťovanie dostupných aktualizácií pomocou mobilného širokopásmového pripojenia vám môže zvýšiť poplatky.

note: TRANSLATORS: this is a link to the * control-center network panel
en: Check _Anyway
sk: Napriek _tomu skontrolovať

note: TRANSLATORS: can't do updates check
en: No Network
sk: Žiadne pripojenie k sieti

note: TRANSLATORS: we need network * to do the updates check
en: Internet access is required to check for updates.
sk: Na zistenie dostupnosti aktualizácií je potrebný prístup k internetu.

en: Checking…
sk: Kontroluje sa…

en: Check for updates
sk: Zistiť dostupnosť aktualizácií

en: Updates page
sk: Strana s aktualizáciami

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates…
sk: Načítavajú sa aktualizácie…

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while.
sk: Môže to chvíľu trvať.

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
sk: Aktuálne

en: Use Mobile Data?
sk: Použiť mobilné dáta?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges.
sk: Kontrola aktualizácií pomocou mobilného širokopásmového pripojenia vám môže zvýšiť poplatky.

en: _Check Anyway
sk: Napriek tomu _zistiť

en: No Connection
sk: Bez pripojenia

en: Go online to check for updates.
sk: Na kontrolu aktualizácií sa pripojte.

en: _Network Settings
sk: _Nastavenia siete

en: Error
sk: Chyba

en: Updates are automatically managed.
sk: Aktualizácie sú spravované automaticky.

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: Restart & Update
sk: Reštartovať a aktualizovať

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable applications
en: Update All
sk: Aktualizovať všetko

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
sk: Integrovaný firmvér

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
sk: Vyžaduje sa reštart

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: Application Updates
sk: Aktualizácie aplikácií

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
sk: Firmvér zariadenia

en: _Download
sk: _Prevziať

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
sk: Systém %s %s je dostupný

en: Learn about the new version
sk: Zistite viac o novej verzii

en: Downloading…
sk: Preberá sa…

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
sk: Prevzatých %s z %s

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
sk: Prevzaté na %u%%

en: A major upgrade, with new features and added polish.
sk: Dôležitá aktualizácia s novými funkciami a vylepšeniami.

en: _Restart & Upgrade
sk: _Reštartovať a aktualizovať

en: Remember to back up data and files before upgrading.
sk: Nezabudnite zálohovať údaje a súbory pred aktualizáciou.

en: Add, remove or update software on this computer
sk: Pridáva, odstraňuje alebo aktualizuje softvér vo vašom počítači

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
sk: Aktualizácie;Inovácia;Zdroje;Repozitáre;Nastavenia;Inštalácia;Inštalovanie;Odinštalovanie;Program;Softvér;Aplikácia;Obchod;

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: OS Updates
sk: Aktualizácie operačného systému

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "OS Updates" string
en: Includes performance, stability and security improvements.
sk: Zahŕňa vylepšenia výkonu, stability a zvýšenia bezpečnosti.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading featured images…
sk: Preberajú sa obrázky kategórie základnej výbavy…

note: TRANSLATORS: ‘Endless OS’ is a brand name; https://endlessos.com/
en: Endless OS
sk: Systém Endless OS

note: TRANSLATORS: ‘Endless OS’ is a brand name; https://endlessos.com/
en: An Endless OS update with new features and fixes.
sk: Aktualizácia systému Endless OS prinášajúca nové funkcie a opravy.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading upgrade information…
sk: Preberajú sa informácie o aktualizácii…

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
sk: Aktualizácia prinášajúca najnovšie funkcie, vylepšenia výkonu a stability.

en: Flatpak Support
sk: Podpora nástroja Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop applications on Linux
sk: Flatpak je architektúra počítačových aplikácií pre systém Linux

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
sk: Získavajú sa metaúdaje nástroja flatpak pre repozitár %s…

en: User Installation
sk: Používateľská inštalácia

en: System Installation
sk: Systémová inštalácia

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
sk: Aktualizácia zariadenia %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
sk: Aktualizácia systému %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
sk: Aktualizácia vstavaného ovládača %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
sk: Aktualizácia ME %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
sk: Aktualizácia ovládača %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
sk: Aktualizácia ovládača zariadenia Thunderbolt %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
sk: Aktualizácia mikrokódu procesora %s

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
sk: Aktualizácia konfigurácie %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
sk: Aktualizácia batérie %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
sk: Aktualizácia fotoaparátu %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
sk: Aktualizácia TPM %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
sk: Aktualizácia touchpadu %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
sk: Aktualizácia myši %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
sk: Aktualizácia klávesnice %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading firmware update signature…
sk: Preberá sa podpis aktualizácie firmvéru…

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading firmware update metadata…
sk: Preberajú sa metaúdaje aktualizácie firmvéru…

en: Firmware
sk: Firmvér

en: Firmware Upgrade Support
sk: Podpora aktualizácie firmvéru

en: Provides support for firmware upgrades
sk: Poskytuje podporu aktualizácií firmvéru

en: Packages
sk: Balíky

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
sk: Obchod Snap Store

en: Snap Support
sk: Podpora balíkov Snap

en: A snap is a universal Linux package
sk: Snap je univerzálnym balíkom pre systém Linux
