gnome-software master - en to sl_SI translation catalogue (1044 entries)

en: Software
sl_SI: Programi GNOME

en: Install and update apps
sl_SI: Namesti in posodobi programe

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
sl_SI: Program omogoča iskanje, nameščanje novih programov in sistemskih razširitev ter odstranjevanje obstoječih, nameščenih programov.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
sl_SI: Program za nameščanje programske opreme namizja GNOME predstavlja priljubljene programe s kratkimi opisi in zaslonskimi posnetki. Programe je mogoče iskati ali pa jih pobrskati po seznamih. Obenem omogoča tudi posodabljanje sistema s posodobitvami brez povezave.

en: Overview panel
sl_SI: Okno predogleda

en: Details panel
sl_SI: Okno podrobnosti

en: Installed panel
sl_SI: Okno nameščenih programov

en: Updates panel
sl_SI: Okno posodobitev

en: The update details
sl_SI: Podrobnosti posodobitve

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Install an appstream file into a system location
sl_SI: Namesti pretočno datoteko na sistemsko mesto

en: Installing an appstream file into a system location
sl_SI: Poteka nameščanje pretočne datoteke na sistemsko mesto

en: A list of compatible projects
sl_SI: Seznam skladnih projektov

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
sl_SI: To je seznam skladnih projektov, ki so na voljo, kot so GNOME, KDE in XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
sl_SI: Ali naj bodo posodobitve upravljane z orodjem Programi GNOME

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
sl_SI: Če možnost ni omogočena, program skrije okno posodobitev in ne izvaja samodejnih posodobitev, niti ne obvešča o novostih.

en: Automatically download and install updates
sl_SI: Samodejno prejmi in namesti posodobitve

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bodo programske posodobitve v ozadju samodejno prejete in nato nameščene, če posodobitev ne zahteva ponovnega zagona sistema.

en: Notify the user about software updated in the background
sl_SI: Obvesti uporabnika o posodobitvah programske opreme

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da program obvesti uporabnika o posodobitvah, ko ta na napravi ni bil dejaven.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
sl_SI: Ali naj bodo posodobitve samodejno osvežene tudi na plačljivih povezavah

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
sl_SI: Če je možnost omogočena, program v ozadju samodejno osveži seznam programskih paketov, ne glede na vrsto vzpostavljene povezave (prejemanje metapodatkov, posodobitev in drugih virov lahko vpliva na stroške uporabnika).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
sl_SI: Ali je to prvi zagon orodja za upravljanje programske opreme GNOME

en: Show star ratings next to applications
sl_SI: Ob programu pokaži tudi oceno z zvedzicami

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
sl_SI: Filtrira programe na osnovi razvojne veje na oddaljenem gostitelju

en: Non-free applications show a warning dialog before install
sl_SI: Pred namestitvijo se pri lastniški programski opremi pokaže opozorilo

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
sl_SI: Pred namestitvijo lastniške programske opreme se pokaže opozorilo. Nastavitev določa način prikazovanja sporočila.

en: The last update check timestamp
sl_SI: Časovni žig zadnjega preverjanja za posodobitve

en: The last upgrade notification timestamp
sl_SI: Časovni žig zadnjega preverjanja za posodobitve

en: The last update notification timestamp
sl_SI: Časovni žig zadnjega preverjanja za posodobitve

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
sl_SI: Časovni žig prve varnostne posodobitve, ki je bila rešena po namestitvi

en: The last update timestamp
sl_SI: Časovni žig zadnje posodobitve

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
sl_SI: Čas za overjanje v sekundah, po katerem program preveri veljavnost prikazane zaslonske slike

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
sl_SI: Izbor večje vrednosti pomeni manjše število preverjanj podatkov na oddaljenih strežnikih, hkrati pa pomeni tudi odzivnost zaslonskih posnetkov, ki jih vidi uporabnik. Vrednost 0 pomeni, da program nikoli ne preveri, ali je slika že v predpomnilniku na strežniku.

en: The server to use for application reviews
sl_SI: Strežnik za objavo ocen in mnenj o programski opremi

en: The minimum karma score for reviews
sl_SI: Najmanjša ocena karme za objavljanje ocen in mnenj

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
sl_SI: Mnenja uporabnikov, s karmo, manjšo od te vrednosti, ne bodo uporabljena.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
sl_SI: Seznam uradnih virov, opredeljenih kot programska oprema tretjih oseb

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
sl_SI: Seznam zahtevanih skladišč, ki jih ni mogoče onemogočiti ali odstraniti

en: A list of official repositories that should be considered free software
sl_SI: Seznam uradnih virov, opredeljenih kot prosta programska oprema

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
sl_SI: Naslov URL dovoljenja, ki mora biti navedeno, da se program opredeli kot prosto programsko opremo

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
sl_SI: Namesti programe za vse uporabnike v sistemu, kjer je to mogoče

en: Allow access to the Software Repositories dialog
sl_SI: Dovoli dostop do nastavitev programskih virov

en: Offer upgrades for pre-releases
sl_SI: Ponudi tudi posodobitve za predobjave

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
sl_SI: Pokaži vidne oznake, ki kažejo, da programska oprema ni brezplačna

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
sl_SI: Pokaže nameščeno velikost programa na seznamu nameščenih programov

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
sl_SI: Naslov URI, prek katerega je dostop do opredelitev plačljive in lastniške programske opreme

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
sl_SI: Seznam naslovov URL, ki kažejo na datoteke programov appstream, ki bodo prejete v mapo swcatalog

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
sl_SI: Namestitev datotek AppStream na sistemsko mesto za vse uporabnike: Če možnost ni izbrana, so datoteke nameščene na neobičajno mesto v mapo $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml.

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
sl_SI: Prednostni vrstni red zapisov pakiranja, z bolj pomembnimi navedenimi najprej. Prazna vrednost pomeni privzeti vrstni red. Izpuščeni zapisi so nanizani nazadnje. Primer zapisov pakiranja so deb, flatpak, rpm, snap. Zapise lahko po potrebi navedete z imenom izvora, ločene s podpičji, npr. »flatpak:flathub«.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
sl_SI: Časovni žig zadnjega poskusa odstranjevanja neuporabljenih izvajalnih paketov Flatpak

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči prikaz le programov s prostimi dovoljenji in skrije vse lastniške programe.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči prikaz le programov, katerih istovetnost razvijalcev je bila overjena in potrjena.

en: The timestamp of the last received historical updates.
sl_SI: Časovni žig zadnjih prejetih zgodovinskih posodobitev.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
sl_SI: Niz, ki shranjuje podatke ID programa gnome-online-account za prijavo

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
sl_SI: Sistemski namestilnik programske opreme za GNOME prek AppStream

en: Failed to parse command line arguments
sl_SI: Razčlenjevanje argumentov ukazne vrstice je spodletelo

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
sl_SI: Določiti je treba natanko eno ime datoteke

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
sl_SI: Za zagon programa so zahtevana skrbniška dovoljenja

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
sl_SI: Poizvedba o vrsti vsebine za je spodletela: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
sl_SI: Premikanje je spodletelo: %s

en: Software Install
sl_SI: Nameščanje programske opreme

en: Install selected software on the system
sl_SI: Namesti izbrano programsko opremo v sistem

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
sl_SI: ‧Risano nasilje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
sl_SI: Ni podatkov o risanem prikazovanju nasilja

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
sl_SI: ‧Fantazijsko nasilje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
sl_SI: Ni podatkov o fantazijskem prikazovanju nasilja

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
sl_SI: ‧Realistično nasilje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
sl_SI: Ni podatkov o realističnem prikazovanju nasilja

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
sl_SI: ‧Prelivanje krvi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
sl_SI: Ni podatkov o prikazovanju prelivanja krvi

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
sl_SI: ‧Spolno nasilje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
sl_SI: Ni podatkov o prikazovanju spolnega nasilja

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
sl_SI: ‧Alkohol

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
sl_SI: Ni podatkov o omenjanju alkoholnih pijač

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
sl_SI: ‧Droge

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
sl_SI: Ni podatkov o omenjanju prepovedanih drog

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
sl_SI: ‧Tobak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
sl_SI: Ni podatkov o omenjanju tobačnih izdelkov

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
sl_SI: ‧Golota

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
sl_SI: Ni podatkov o prikazu kakršnekoli golote

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
sl_SI: ‧Spolne teme

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
sl_SI: Ni podatkov o kakršnemkoli sklicevanju ali prikazovanju spolnosti

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
sl_SI: ‧Preklinjanje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
sl_SI: Ni podatkov o kletvicah in preklinjanju

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
sl_SI: ‧Nekorekten humor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
sl_SI: Ni podatkov o neprimernem humorju

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
sl_SI: ‧Diskriminacija

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
sl_SI: Ni podatkov o kakršnemkoli diskriminatornem namigovanju

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
sl_SI: ‧Oglaševanje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
sl_SI: Ni podatkov o kakršnemkoli oglaševanju

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
sl_SI: ‧Igre na srečo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
sl_SI: Ni podatkov o sklicevanju na igre na srečo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
sl_SI: ‧Nakupovanje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
sl_SI: Ni podatkov o sklicevanju na zapravljanje

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
sl_SI: ‧Klepet med uporabniki

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
sl_SI: Ni podatkov o možnostih klepeta z drugimi uporabniki

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
sl_SI: ‧Zvočni klepet med uporabniki

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
sl_SI: Ni podatkov o možnostih pogovora z drugimi uporabniki

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
sl_SI: ‧Podrobnosti stikov

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
sl_SI: Ni podatkov o možnosti objavljanja uporabniških imen družbenih omrežij ali elektronskih naslovov

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
sl_SI: ‧Določevalne podrobnosti

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
sl_SI: Ni podatkov o možnostih objavljanja uporabniških podrobnosti tretjim osebam

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
sl_SI: ‧Objavljanje mesta

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
sl_SI: Ni podatkov o možnosti objavljanja geolokacijskih podatkov drugim uporabnikom

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
sl_SI: ‧Homoseksualnost

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
sl_SI: Ni podatkov o sklicevanju na homoseksualnost

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
sl_SI: ‧Prostitucija

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
sl_SI: Ni podatkov o sklicevanju na prostitucijo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
sl_SI: ‧Nezvestoba

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
sl_SI: Ni podatkov o sklicevanju na nezvestobo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
sl_SI: ‧Spolno izraženi posamezniki

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
sl_SI: Ni podatkov o spolno izraženim lastnostih likov

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
sl_SI: ‧Skrunitev

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
sl_SI: Ni podatkov o sklicevanju na skrunjenje človeškega telesa

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
sl_SI: ‧Ostanki človeških teles

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
sl_SI: Ni podatkov o prikazovanju ostankov mrtvih ljudi

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
sl_SI: ‧Suženjstvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
sl_SI: Ni podatkov o sklicevanju na suženjstvo

en: Does not include references to drugs
sl_SI: Ni omenjanja prepovedanih drog

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
sl_SI: Ne vključuje preklinjanja, žaljivk in drugih vrst ostrega jezika

en: Does not include ads or monetary transactions
sl_SI: Ne vključuje oglasov ali napeljevanja na kupovanje

en: Does not include sex or nudity
sl_SI: Ne vključuje golote ali spolnosti

en: Does not include uncontrolled chat functionality
sl_SI: Ne vključuje nenadzorovane možnosti klepeta med uporabniki

en: Does not include violence
sl_SI: Ne vključuje nasilja

en: Drugs
sl_SI: ‧Droge

en: Strong Language
sl_SI: Ostro jezikovno izražanje

en: Money
sl_SI: ‧Denar

en: Social
sl_SI: ‧Družbeno

en: Violence
sl_SI: ‧Nasilje

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
sl_SI: Vse

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
sl_SI: Program %s nima podatka o starostni omejitvi

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
sl_SI: Progam %s je primeren za vse uporabnike

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
sl_SI: Progam %s je primeren za malčke

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
sl_SI: Progam %s je primeren za majhne otroke

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
sl_SI: Progam %s je primeren za otroke

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
sl_SI: Progam %s je primeren za najstnike

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
sl_SI: Progam %s je primeren za odrasle

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
sl_SI: Progam %s je primeren za skupino %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
sl_SI: Ocena starosti

en: How to contribute missing information
sl_SI: Kako dodati manjkajoče podrobnosti

en: Local file
sl_SI: Krajevna datoteka

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
sl_SI: Paket

en: Pending
sl_SI: Na čakanju

en: Pending install
sl_SI: Namestitev na čakanju

en: Pending remove
sl_SI: Odstranitev na čakanju

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
sl_SI: Nameščanje

en: Removing
sl_SI: Odstranjevanje

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
sl_SI: Prejemanje

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
sl_SI: _Namesti

en: _Uninstall…
sl_SI: _Odstrani namestitev …

en: Network
sl_SI: Omrežje

en: Can communicate over the network
sl_SI: Dovoljeno je sporočanje prek omrežja

en: System Services
sl_SI: Sistemske storitve

en: Can access D-Bus services on the system bus
sl_SI: Dovoljen je dostop do storitev D-Bus sistemskega vodila

en: Session Services
sl_SI: Storitve seje

en: Can access D-Bus services on the session bus
sl_SI: Dovoljen je dostop do storitev D-Bus vodila seje

en: Devices
sl_SI: Naprave

en: Can access arbitrary devices such as webcams
sl_SI: Lahko dostopa do poljubnih naprav, kot so spletne kamere

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
sl_SI: Lahko dostopa do vhodnih naprav

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones
sl_SI: Lahko dostopa do mikrofona

en: Can access system device files
sl_SI: Omogočen je dostop do sistemskih datotek naprave

en: Screen contents
sl_SI: Zaslonska vsebina

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
sl_SI: Omogočen je dostop do vsebine zaslona

en: Home folder
sl_SI: Osebna mapa

en: Can view, edit and create files
sl_SI: Omogočeno je pregledovanje, urejanje in ustvarjanje datotek

en: Can view files
sl_SI: Omogočeno je pregledovanje datotek

en: File system
sl_SI: Datotečni sistem

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
sl_SI: Mapa prejemanja

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Can view and change any settings
sl_SI: Dovoljeno pregledovati in spreminjati nastavitve

en: Legacy display system
sl_SI: Opuščen zaslonski sistem

en: Uses an old, insecure display system
sl_SI: Uporablja star, ne-varen zaslonski sistem

en: Sandbox escape
sl_SI: Izvajanje v peskovniku mimo varnega okolja

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
sl_SI: Omogoča izvajanje v peskovniku mimo varnega okolja kot obvod vseh vrst omejitev

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
sl_SI: Opis posodobitve ni na voljo.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
sl_SI: Posodobi podrobnosti

en: Requires additional permissions
sl_SI: Zahteva dodatna dovoljenja

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
sl_SI: Mnenja

en: No reviews were found for this app.
sl_SI: Za ta program še ni nobene ocene.

en: No Reviews
sl_SI: Ni še vpisanih ocen

en: Version History
sl_SI: Zgodovina različice

en: New in Version %s
sl_SI: Novo v različici %s

en: Version %s
sl_SI: Različica %s

en: No details for this release
sl_SI: Za to objavo ni podrobnosti

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
sl_SI: %e. %B %Y

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
sl_SI: Začetni zagon je lahko prikaz »posodobitev«, »posodobljenih«, »nameščenih« ali »pregleda«.

en: MODE
sl_SI: NAČIN

en: Search for applications
sl_SI: Poišči program

en: SEARCH
sl_SI: POIŠČI

en: Show application details (using application ID)
sl_SI: Pokaži podrobnosti programa (prek številke ID)

en: Show application details (using package name)
sl_SI: Pokaži podrobnosti programa (prek imena paketa)

en: PKGNAME
sl_SI: IME PAKETA

en: Install the application (using application ID)
sl_SI: Namesti programa (prek številke ID)

en: Uninstall the application (using application ID)
sl_SI: Odstrani namestitev programa (z uporabo številke ID)

en: Open a local package file
sl_SI: Odpri krajevno namestitveno datoteko

en: FILENAME
sl_SI: IMEDATOTEKE

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
sl_SI: Vrsta odziva, ki je pričakovan za to dejanje: možnost iso »brez«, »obvesti« in »polno«

en: INTERACTION
sl_SI: INTERAKCIJA

en: Show a local metainfo or appdata file
sl_SI: Pokaži krajevne metapodatke oziroma datoteko appdata

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
sl_SI: Omogoči podroben izpis razhroščevanja (iz delujočega primerka, če je že zagnan)

en: Installs any pending updates in the background
sl_SI: Namesti vse posodobitve v ozadju

en: Show preferences
sl_SI: Pokaži nastavitve

en: Quit the running instance
sl_SI: Končaj izvajanje zagnanega primerka

en: Prefer local file sources to AppStream
sl_SI: Prednostno išči krajevne datotečne vire

en: Show version number
sl_SI: Pokaži podatke različice

en: Copyright © 2016–2023 GNOME Software contributors
sl_SI: Avtorske pravice © 2016–2023 Skupnost GNOME Software

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window
en: About Software
sl_SI: O orodju Programi GNOME

note: TRANSLATORS: well, we seem to think so, anyway
en: A nice way to manage the software on your system.
sl_SI: Enostaven način upravljanja s programsko opremo sistema.

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
sl_SI: Za ta program podrobnosti niso na voljo.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
sl_SI: Velikost namestitve

en: Includes %s of data and %s of cache
sl_SI: Vključuje %s podatkov in %s predpomnilnika

en: Includes %s of data
sl_SI: Vključuje %s podatkov

en: Includes %s of cache
sl_SI: Vključuje %s predpomnilnika

en: Cache and data usage unknown
sl_SI: Uporaba podatkov in predpomnilnika ni znana

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
sl_SI: Velikost prejema

en: Needs no additional system downloads
sl_SI: Ne zahteva dodatnih sistemskih namestitev

en: Needs an unknown size of additional system downloads
sl_SI: Zahteva neznano velikost dodatnih sistemskih namestitev

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
sl_SI: Zahteva %s prostora za dodatne sistemske namestitve

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
sl_SI: Velikost ni znana

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
sl_SI: Ni posebnih zahtev

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
sl_SI: Zahteva dostop do omrežja

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses system services
sl_SI: Uporablja sistemske storitve

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses session services
sl_SI: Uporablja storitve seje

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
sl_SI: Uporablja strojno opremo

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
sl_SI: Lahko dostopa do sistemskih naprav

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
sl_SI: Bere in zapisuje vse podatke

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
sl_SI: Bere vse podatke

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
sl_SI: Bere in zapisuje v mapo za prejem datotek

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
sl_SI: Bere mapo za prejem datotek

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
sl_SI: Omogočen je dostop do nekaterih posebnih datotek

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
sl_SI: Uporablja in spreminja nastavitve uporabnika

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
sl_SI: Uporablja opuščen zaslonski sistem

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
sl_SI: Zahteva dovoljenja po potrebi

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
sl_SI: Razvijalec programa je preverjen

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
sl_SI: Usklajeno s ponudnikom distribucije

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
sl_SI: Usklajeno s %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
sl_SI: S podporo tretjih virov

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
sl_SI: Nameščena programska oprema ni več podprta.

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
sl_SI: Programska koda je odprta za pregled

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
sl_SI: Neznano dovoljenje

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
sl_SI: Lastniška programska koda

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
sl_SI: Posebno dovoljenje

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
sl_SI: Posebna dovoljenja

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
sl_SI: Varno

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
sl_SI: Verjetno varno

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
sl_SI: Pogojno nevarno

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
sl_SI: Nevarno

en: Mobile Only
sl_SI: Le za mobilno

en: Only works on a small screen
sl_SI: Le za male zaslone

en: Desktop Only
sl_SI: Le za namizja

en: Only works on a large screen
sl_SI: Le za velike zaslone

en: Screen Size Mismatch
sl_SI: Velikost zaslona ne ustreza

en: Doesn’t support your current screen size
sl_SI: Ne podpira trenutno nastavljene velikosti zaslona

en: Requires a touchscreen
sl_SI: Zahteva večdotični zaslon

en: Requires a keyboard
sl_SI: Zahteva tipkovnico

en: Requires a mouse
sl_SI: Zahteva miško

en: Gamepad Needed
sl_SI: Zahtevana je igralna konzola

en: Requires a gamepad to play
sl_SI: Zahteva uporabo igralne konzole

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
sl_SI: Prilagodljivo

en: Works on phones, tablets and desktops
sl_SI: Deluje na pametnih telefonih, tabličnih in namiznih računalnikih

en: Probably requires a keyboard or mouse
sl_SI: Najverjetneje zahteva uporabo miške in tipkovnice

en: Works on desktops and laptops
sl_SI: Deluje na namiznih in prenosnih računalnikih

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
sl_SI: Program ne vsebuje nobene starostno pogojene vsebine

en: No age rating information available
sl_SI: Ni podatkov o morebitni starostno pogojeni vsebini

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
sl_SI: Obiščite stran projekta

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
sl_SI: Namesti …

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
sl_SI: Prekliči

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
sl_SI: Namesti

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
sl_SI: Prejmi

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
sl_SI: Posodobi

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
sl_SI: Odstrani namestitev …

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
sl_SI: Odstranjevanje namestitve

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
sl_SI: Naprave med posodabljanjem ni mogoče uporabljati.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
sl_SI: Vir: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
sl_SI: Preimenovano iz %s

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
sl_SI: Ne prejema več posodobitev

en: Critical Update
sl_SI: Kritična posodobitev

en: Critical update
sl_SI: Kritična posodobitev

[ctx: Single app]
en: Installed
sl_SI: Nameščeno

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
sl_SI: Sodelujte pri prevajanju %s

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
sl_SI: Program %s je zasnovala, razvila in prevaja mednarodna skupnost prostovoljcev.
    
    Ker še ni na voljo v vašem jeziku, se lahko tudi sami vključite in sodelujete pri pripravi prevoda.

en: Translations
sl_SI: Prevodi

en: _Translation Website
sl_SI: _Spletišče za prevajanje

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
sl_SI: Prijavno ime in geslo za %s (območje %s).

en: Login Required
sl_SI: Zahtevana je prijava

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Login
sl_SI: _Prijava

note: Translators: Placeholder text for a login entry. Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
sl_SI: Uporabnik

note: Translators: Placeholder text for a login entry.
en: Password
sl_SI: Geslo

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
sl_SI: Drugo

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
sl_SI: Vse

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
sl_SI: Novosti v ospredju

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
sl_SI: Uredniška izbira

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
sl_SI: Novo in Posodobljeno

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
sl_SI: Izbor s spleta

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
sl_SI: Druga programska oprema

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 1 to %u:
sl_SI: Vpišite število med 1 in %u:

note: TRANSLATORS: asking the user to choose an app from a list
en: Choose an app:
sl_SI: Izbor programa:

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
sl_SI: Vsi

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
sl_SI: Novosti

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
sl_SI: 3D-grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
sl_SI: Fotografija

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
sl_SI: Preiskovanje

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
sl_SI: Vektorska grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
sl_SI: Pregledovalniki

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
sl_SI: Ustvarjanje in urejanje glasbe

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
sl_SI: Predvajalniki glasbe

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
sl_SI: Vsi

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
sl_SI: Novosti

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
sl_SI: Koledar

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
sl_SI: Podatkovna zbirka

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
sl_SI: Urejanje besedila

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
sl_SI: Urejevalniki besedila

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
sl_SI: Spletni brskalniki

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
sl_SI: Vsi

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
sl_SI: Novosti

[ctx: Menu of Games]
en: Action
sl_SI: Akcijske igre

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
sl_SI: Pustolovščine

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
sl_SI: Arkadne igre

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
sl_SI: Bloki

[ctx: Menu of Games]
en: Board
sl_SI: Tabla

[ctx: Menu of Games]
en: Card
sl_SI: Karte

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
sl_SI: Posnemovalniki

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
sl_SI: Za otroke

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
sl_SI: Logika

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
sl_SI: Igra vlog

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
sl_SI: Šport

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
sl_SI: Strateške igre

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
sl_SI: Vsi

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
sl_SI: Novosti

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
sl_SI: Klepet

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
sl_SI: Vsi

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
sl_SI: Novosti

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
sl_SI: Umetna inteligenca

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
sl_SI: Astronomija

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
sl_SI: Kemija

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
sl_SI: Jeziki

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
sl_SI: Matematika

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
sl_SI: Novice

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
sl_SI: Robotika

[ctx: Menu of Art]
en: Art
sl_SI: Umetnost

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
sl_SI: Biografije

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
sl_SI: Stripi

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
sl_SI: Fikcija

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
sl_SI: Zdravje

[ctx: Menu of Reference]
en: History
sl_SI: Zgodovina

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
sl_SI: Življenjski slog

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
sl_SI: Politika

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
sl_SI: Šport

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
sl_SI: Vsi

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
sl_SI: Novosti

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
sl_SI: Razhroščevalniki

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
sl_SI: Naprave IDE

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
sl_SI: Kodeki

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
sl_SI: Gonilniki strojne opreme

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
sl_SI: Pisave

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
sl_SI: Vhodni viri

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
sl_SI: Jezikovni paketi

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
sl_SI: Jezikovno prilagajanje

note: Translators: this is a menu category
en: Create
sl_SI: Ustvarjanje

note: Translators: this is a menu category
en: Work
sl_SI: Delo

note: Translators: this is a menu category
en: Play
sl_SI: Predvajalniki

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
sl_SI: Družbeno

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
sl_SI: Učna okolja

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
sl_SI: Razvojna okolja

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
sl_SI: Kodeki

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
sl_SI: Gonilniki strojne opreme

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
sl_SI: Pisave

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
sl_SI: Vhodni viri

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
sl_SI: Jezikovni paketi

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
sl_SI: Jezikovno prilagajanje

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s is now installed
sl_SI: %s je zdaj nameščen

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect.
sl_SI: Za uveljavitev sprememb je treba sejo ponovno zagnati.

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: App is ready to be used.
sl_SI: Program je pripravljen za uporabo.

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System updates are now installed
sl_SI: Sistemske posodobitve so nameščene

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
sl_SI: Nedavno nameščene posodobitve so pripravljene za pregled.

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
sl_SI: Ponoven zagon

en: Launch
sl_SI: Zaženi

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
sl_SI: Ali želite namestiti programsko opremo?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
sl_SI: Ali naj bo nameščena programska oprema tretjih virov?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
sl_SI: Ali želite omogočiti programsko shrambo?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Third-Party Software Repository?
sl_SI: Ali naj bodo omogočeni tudi programski viri tretjih oseb?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
sl_SI: %s ni <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">prosta programska oprema</a>, ponuja pa jo ponudnik “%s”.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
sl_SI: Program %s ponuja ponudnik »%s«.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
sl_SI: Ta programski vir mora biti omogočen za nadaljevanje namestitve.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
sl_SI: Morda v nekaterih državah nameščanje ali uporaba %s ni dovoljena.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
sl_SI: Morda v nekaterih državah nameščanje ali uporaba teh kodekov ni dovoljena.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
sl_SI: _Ne opozori več

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
sl_SI: Omogoči in _namesti

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
sl_SI: Podrobne napake upravljalnika paketov so:

en: Details
sl_SI: Podrobnosti

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
sl_SI: _Zapri

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
sl_SI: _Sprejmi

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
sl_SI[0]: Posodobitve so nameščene
sl_SI[1]: Posodobitev je nameščena
sl_SI[2]: Posodobitvi sta nameščeni
sl_SI[3]: Posodobitve so nameščene

note: TRANSLATORS: we've just removed some apps
en: An app has been removed | Apps have been removed
sl_SI[0]: Programi so odstranjeni
sl_SI[1]: Program je odstranjen
sl_SI[2]: Programa sta odstranjena
sl_SI[3]: Programi so odstranjeni

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect. | A restart is required for them to take effect.
sl_SI[0]: Spremembe ne bodo uveljavljene do ponovnega zagona
sl_SI[1]: Spremembe ne bodo uveljavljene do ponovnega zagona
sl_SI[2]: Spremembe ne bodo uveljavljene do ponovnega zagona
sl_SI[3]: Spremembe ne bodo uveljavljene do ponovnega zagona

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
sl_SI: Ne zdaj

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
sl_SI: Ravnokar

en: %d minute ago | %d minutes ago
sl_SI[0]: Pred %d minutami
sl_SI[1]: Pred %d minuto
sl_SI[2]: Pred %d minutama
sl_SI[3]: Pred %d minutami

en: %d hour ago | %d hours ago
sl_SI[0]: Pred %d urami
sl_SI[1]: Pred %d uro
sl_SI[2]: Pred %d urama
sl_SI[3]: Pred %d urami

en: %d day ago | %d days ago
sl_SI[0]: Pred %d dnevi
sl_SI[1]: Pred %d dnem
sl_SI[2]: Pred %d dnevoma
sl_SI[3]: Pred %d dnevi

en: %d week ago | %d weeks ago
sl_SI[0]: Pred %d tedni
sl_SI[1]: Pred %d tednom
sl_SI[2]: Pred %d tednoma
sl_SI[3]: Pred %d tedni

en: %d month ago | %d months ago
sl_SI[0]: Pred %d meseci
sl_SI[1]: Pred %d mesecem
sl_SI[2]: Pred %d mesecema
sl_SI[3]: Pred %d meseci

en: %d year ago | %d years ago
sl_SI[0]: Pred %d leti
sl_SI[1]: Pred %d letom
sl_SI[2]: Pred %d letoma
sl_SI[3]: Pred %d leti

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
sl_SI: Program

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
sl_SI: Program %s zahteva dodatno podporo za zapise datotek.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
sl_SI: Zahtevane so dodatne vrste MIME

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
sl_SI: Program %s zahteva dodatne pisave.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
sl_SI: Zahtevane so dodatne pisave

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
sl_SI: Program %s zahteva dodatne predstavne kodeke.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
sl_SI: Zahtevani so dodatni kodeki za predstavne vsebine

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
sl_SI: Program %s zahteva dodatne gonilnike za tiskalnik.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
sl_SI: Zahtevani so dodatni gonilniki za tiskalnik

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
sl_SI: Program %s zahteva namestitev dodatnih paketov.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
sl_SI: Zahtevani so dodatni paketi

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
sl_SI: Najdi med programi

en: _Show More
sl_SI: Pokaži več _podrobnosti

en: _Show Less
sl_SI: Pokaži manj _podrobnosti

en: Removing…
sl_SI: Poteka odstranjevanje …

en: Requires restart to finish install
sl_SI: Zahteva ponoven zagon za dokončanje namestitve

en: Requires restart to finish remove
sl_SI: Zahteva ponoven zagon pred dokončanjem odstranjevanja

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
sl_SI: Namestitev na čakanju …

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
sl_SI: Poteka nastavljanje posodobitev …

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
sl_SI: Poteka prejemanje …

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
sl_SI: Poteka priprava …

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
sl_SI: Poteka odstranjevanje namestitve …

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
sl_SI: Paket %s trenutno ni nameščen, a ima še vedno shranjene podatke.

en: _Restart
sl_SI: _Ponovno zaženi

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
sl_SI: _Namesti …

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
sl_SI: Program %s se bo zagnal v angleščini

en: This app will appear in US English
sl_SI: Ta program se bo zagnal v angleščini

en: This software will appear in US English
sl_SI: Ta program se bo zagnal v angleščini

en: Help _Translate
sl_SI: Sodelujte pri _prevajanju

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
sl_SI: Drugi programi %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
sl_SI: Razvijalec %s je potrdil lastništvo nad %s

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
sl_SI: Razvijalec je potrdil lastništvo nad %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
sl_SI: Za objavo mnenja ali ocene je zahtevana internetna povezava.

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
sl_SI: Ta programska oprema ne prejema več posodobitev, vključno z varnostnimi popravki

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
sl_SI: Paket je že na voljo v osnovnem programskem viru in ga ni priporočljivo zamenjati.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
sl_SI: Program nima določenih povezav do spletne strani, skladišča kode ali sledilnika napak.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
sl_SI: Ta programska oprema ne prejema več posodobitev, vključno z varnostnimi popravki

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
sl_SI: Paket je že na voljo v osnovnem programskem viru in ga ni priporočljivo zamenjati.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
sl_SI: Program nima določenih povezav do spletne strani, skladišča kode ali sledilnika napak.

en: Unable to find “%s”
sl_SI: Ni mogoče najti »%s«

en: Failed to submit review for “%s”: %s
sl_SI: Pošiljanje ocene za »%s« je spodletelo: %s

en: Details page
sl_SI: Stran podrobnosti

en: Loading App Details
sl_SI: Poteka nalaganje podrobnosti programa …

en: Verified
sl_SI: Overjeno

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: _Update
sl_SI: _Posodobi

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
sl_SI: Odstrani namestitev

en: Add-ons
sl_SI: Vstavki

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
sl_SI: Program je mogoče uporabljati le z dejavno internetno povezavo.

en: Software Repository Included
sl_SI: Programski vir je vključen

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
sl_SI: Program vključuje tudi programski vir s posodobitvami in dostopom do dodatne programske opreme.

en: No Software Repository Included
sl_SI: Ni vključenega programskega vira

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
sl_SI: Program ne vključuje dodatnih programskih virov in ne bo posodobljen na novejšo različico.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
sl_SI: Programski vir je določen

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
sl_SI: Z dodajanjem programskega vira bo omogočen dostop do dodatne programske opreme in posodobitev.

en: Only use software repositories that you trust.
sl_SI: Uporabi le programske vire, ki so vredni zaupanja.

en: Clear app data
sl_SI: Počisti podatke programa

en: D_elete Data
sl_SI: _Izbriši podatke

en: No Metadata
sl_SI: Ni metapodatkov

en: Project _Website
sl_SI: _Spletišče projekta

en: _Donate
sl_SI: _Doniraj

en: Contribute _Translations
sl_SI: Prispevajte _prevode

en: _Report an Issue
sl_SI: _Pošlji poročilo o napaki

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
sl_SI: _Stopite v stik

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
sl_SI: _Napišite oceno

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
sl_SI: Mnenja in ocene

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
sl_SI: Poteka prejemanje dodatnih datotek metapodatkov …

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
sl_SI:  in

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
sl_SI[0]: Razpoložljive pisave za %s skriptov
sl_SI[1]: Razpoložljive pisave za %s skript
sl_SI[2]: Razpoložljive pisave za %s skripta
sl_SI[3]: Razpoložljive pisave za %s skripte

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
sl_SI[0]: Programska oprema za %s
sl_SI[1]: Programska oprema za %s
sl_SI[2]: Programska oprema za %s
sl_SI[3]: Programska oprema za %s

en: Requested software not found
sl_SI: Zahtevane programske opreme ni mogoče najti

en: Failed to find requested software
sl_SI: Iskanje zahtevane programske opreme je spodletelo

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
sl_SI: %s ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
sl_SI: na spletni strani

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
sl_SI: Ni programa s podporo za datoteko %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
sl_SI: Podrobnosti o %s in o možnostih za nameščanje manjkajočih programov je mogoče najti na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
sl_SI: Za podporo %s ni na voljo programa.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
sl_SI: %s ni na voljo.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
sl_SI: Podrobnosti o %s in o možnostih za nameščanje programov za podporo tej vrsti datotek je mogoče najti na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
sl_SI: Za podporo %s ni na voljo dodatnih pisav.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
sl_SI: Podrobnosti o %s in o možnostih za nameščanje dodatnih pisav je mogoče najti na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
sl_SI: Za zapis %s ni na voljo dodatnih kodekov.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
sl_SI: Podrobnosti o %s in o možnostih nameščanja kodekov za predvajanje tega zapisa je mogoče najti na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
sl_SI: Za %s ni na voljo virov Plazma.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
sl_SI: Podrobnosti o %s in o možnostih za nameščanje virov Plazma je mogoče najti na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
sl_SI: Za %s ni na voljo gonilnikov za tiskalnik.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
sl_SI: Podrobnosti o %s in o možnostih za nameščanje gonilnikov za podporo tiskalniku je mogoče najti na %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
sl_SI: dokumentacije

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
sl_SI[0]: Kodekov %s, ki jih zahteva program %s ni mogoče najti. Več podrobnosti je zapisanih na straneh %s.
sl_SI[1]: Kodeka %s, ki ga zahteva program %s ni mogoče najti. Več podrobnosti je zapisanih na straneh %s.
sl_SI[2]: Kodekov %s, ki ju zahteva program %s ni mogoče najti. Več podrobnosti je zapisanih na straneh %s.
sl_SI[3]: Kodekov %s, ki jih zahteva program %s ni mogoče najti. Več podrobnosti je zapisanih na straneh %s.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
sl_SI[0]: Kodekov %s ni mogoče najti. Več podrobnosti je zapisanih na straneh %s.
sl_SI[1]: Kodeka %s ni mogoče najti. Več podrobnosti je zapisanih na straneh %s.
sl_SI[2]: Kodekov %s ni mogoče najti. Več podrobnosti je zapisanih na straneh %s.
sl_SI[3]: Kodekov %s ni mogoče najti. Več podrobnosti je zapisanih na straneh %s.

en: Failed to find any search results: %s
sl_SI: Ni zadetkov za naveden iskalni niz: %s

en: %s file format
sl_SI: Zapis %s

en: Install _All
sl_SI: Namesti _vse

en: Unable to Find Requested Software
sl_SI: Ni mogoče najti zahtevane programske opreme

en: Codecs page
sl_SI: Stran kodekov

en: Previous
sl_SI: Predhodni

en: Next
sl_SI: Naslednji

en: Featured Apps List
sl_SI: Novosti programske opreme

en: Desktop Support
sl_SI: Namizna podpora

en: Supports being used on a large screen
sl_SI: Omogoča uporabo na velikih zaslonih

en: Desktop Support Unknown
sl_SI: Namizna podpora ni znana

en: Not enough information to know if large screens are supported
sl_SI: Ni dovolj podrobnosti o programu za določitev podpore velikim zaslonom

en: Requires a large screen
sl_SI: Zahteva uporabo velikega zaslona

en: Desktop Not Supported
sl_SI: Uporaba namizja ni podprta

en: Cannot be used on a large screen
sl_SI: Uporaba na velikih zaslonih ni mogoča

en: Mobile Support
sl_SI: Podpora za mobilne naprave

en: Supports being used on a small screen
sl_SI: Omogoča uporabo na malih zaslonih

en: Mobile Support Unknown
sl_SI: Podpora za mobilne naprave ni znana

en: Not enough information to know if small screens are supported
sl_SI: Ni dovolj podrobnosti o programu za določitev podpore majhnim zaslonom

en: Requires a small screen
sl_SI: Zahteva uporabo malega zaslona

en: Mobile Not Supported
sl_SI: Mobilna okolja niso podprta

en: Cannot be used on a small screen
sl_SI: Uporaba na malih zaslonih ni mogoča

en: Keyboard Support
sl_SI: Podpora tipkovnice

en: Keyboard Support Unknown
sl_SI: Podpora za tipkovnice ni določena

en: Not enough information to know if keyboards are supported
sl_SI: Ni dovolj podatkov o podpori tipkovnice

en: Keyboard Required
sl_SI: Zahtevana je uporaba tipkovnice

en: Supports keyboards
sl_SI: Omogoča uporabo tipkovnice

en: Keyboard Not Supported
sl_SI: Uporaba tipkovnice ni podprta

en: Cannot be used with a keyboard
sl_SI: Uporaba s tipkovnico ni mogoča

en: Mouse Support
sl_SI: Podpora za miško

en: Requires a mouse or pointing device
sl_SI: Zahteva miško ali podobno sledilno napravo

en: Mouse Support Unknown
sl_SI: Podpora za miško ni znana

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
sl_SI: Ni dovolj podrobnosti o programu za določitev podpore kazalnim napravam

en: Mouse Required
sl_SI: Zahtevana je uporaba miške

en: Supports mice and pointing devices
sl_SI: Podprta je uporaba miške in kazalnih naprav

en: Mouse Not Supported
sl_SI: Uporaba miške ni podprta

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
sl_SI: Programa ni mogoče uporabljati z miško ali drugo kazalno napravo

en: Touchscreen Support
sl_SI: Podpora zaslonom na dotik

en: Touchscreen Support Unknown
sl_SI: Podpora za zaslone na dotik ni opredeljena

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
sl_SI: Ni dovolj podatkov o podpori zaslonov na dotik

en: Touchscreen Required
sl_SI: Zahtevan je večdotični zaslon

en: Supports touchscreens
sl_SI: Podpira večdotične zaslone

en: Touchscreen Not Supported
sl_SI: Zasloni na dotik niso podprti

en: Cannot be used with a touchscreen
sl_SI: Ne deluje pri uporabi večdotičnega zaslona

en: Gamepad Required
sl_SI: Zahtevana je igralna plošča

en: Requires a gamepad
sl_SI: Zahteva uporabo igralne plošče

en: Gamepad Support
sl_SI: Podpora za igralno ploščo

en: Supports gamepads
sl_SI: Program podpira uporabo igralnih konzol

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
sl_SI: Program %s je najverjetneje podprt za to napravo.

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
sl_SI: Program %s je podprt na tej napravi.

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
sl_SI: Program %s najverjetneje deluje na tej napravi.

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
sl_SI: Program %s na tej napravi ne bo deloval pravilno.

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
sl_SI: Program %s ni podprt na tej napravi.

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
sl_SI: Strojna podpora

en: Navigation
sl_SI: Krmarjenje

en: Navigate to Explore Page
sl_SI: Skoči na stran pregleda

en: Navigate to Installed Page
sl_SI: Skočite na stran za nameščanje

en: Navigate to Updates Page
sl_SI: Skoči na stran posodobitev

en: Open Search Bar
sl_SI: Odpri iskalno vrstico

en: Windows
sl_SI: Okna

en: Open Preferences
sl_SI: Odpri nastavitve

en: Open Software Repositories
sl_SI: Odpri vire programske opreme

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: Open Keyboard Shortcuts
sl_SI: Odpri okno tipkovnih bližnjic

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
sl_SI: Nameščeno

en: Installed page
sl_SI: Stran nameščenih

en: In Progress
sl_SI: V teku

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
sl_SI: Programi

en: Web Apps
sl_SI: Spletni programi

en: System Apps
sl_SI: Sistemski programi

en: Community Built
sl_SI: Vzdržuje skupnost

en: _Get Involved
sl_SI: _Sodelujte

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
sl_SI: Ta program je odprtokoden in ga razvija mednarodna skupnost prostovoljcev, objavljen pa je pod pogoji dovoljenja <a href="%s">%s</a>.
    
    Vsakdo lahko sodeluje pri zasnovi in razvoju.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
sl_SI: Ta program je odprtokoden in ga razvija mednarodna skupnost prostovoljcev, objavljen pa je z dovoljenjem %s.
    
    Vsakdo lahko sodeluje pri zasnovi in razvoju.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
sl_SI: To programsko opremo razvija skupnost prostovoljcev, objavljena pa je z dovoljenjem <a href="%s">%s</a>.
    
    Vsakdo lahko, če se za to odloči, sodeluje pri zasnovi in razvoju programa.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
sl_SI: To programsko opremo razvija skupnost prostovoljcev, objavljena pa je z dovoljenjem %s.
    
    Vsakdo lahko, če se za to odloči, sodeluje pri zasnovi in razvoju programa.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
sl_SI: Neznano dovoljenje

en: _Learn More
sl_SI: _Več podrobnosti

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
sl_SI: Za ta program ni navedeno, pod pogoji katerega dovoljenja je objavljena, in je lahko zaščiten z lastništvom. Lahko je nezanesljiv na načine, ki jih je težko odkriti, in se lahko spreminja brez nadzora.
    
    K tej programski opremi najverjetneje ni mogoče prispevati, niti ne vplivati na razvoj.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
sl_SI: Pri tej programski opremi ni navedeno pod pogoji katerega dovoljenja je objavljena in je lahko zaščitena z lastništvom. Lahko je nezanesljiva na načine, ki jih je težko odkriti, in se lahko spreminja brez nadzora.
    
    Pri razvoju te programske opreme morda je, morda ni mogoče sodelovati.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
sl_SI: Lastniško

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
sl_SI: Program ni prosta programska oprema, zato delovanje poznajo le razvijalci. Morda je nezanesljiva na načine, ki jih je težko odkriti, in se lahko spreminja brez nadzora.
    
    Pri razvoju tega programa morda je, morda ni mogoče sodelovati.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
sl_SI: Razvoj te programske kode ni odprt za javnost, zato le razvijalci programa vedo, kako deluje. Morda so določene omejitve uporabe, prav tako je težko ugotoviti, ali je programska oprema zares varna. Delovanje programa se lahko kadarkoli tudi spremeni.
    
    K tej programski opremi najverjetneje ni mogoče prispevati, niti ne vplivati na razvoj.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
sl_SI: Posebno dovoljenje

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
sl_SI: Program je objavljen pod pogoji posebnega dovoljenja <a href="%s">%s</a>.
    
    Morda je, morda ni mogoče sodelovati pri razvoju tega programa

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
sl_SI: Program je objavljen pod pogoji dovoljenja »%s«.
    
    Morda je, morda ni mogoče sodelovati pri razvoju tega programa.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
sl_SI: Ta programska oprema je objavljena pod pogoji dovoljenja <a href="%s">%s</a>..
    
    Pri razvoju te programske opreme morda je, morda ni mogoče sodelovati.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
sl_SI: Programska oprema je objavljena pod pogoji dovoljenja »%s«.
    
    Morda je, morda ni mogoče sodelovati pri razvoju tega programa

note: TRANSLATORS: initial start
en: Downloading Software Catalog
sl_SI: Poteka prejemanje programskega kataloga

en: Loading page
sl_SI: Nalaganje strani …

en: Starting Up
sl_SI: Zaganjanje …

en: Moderate page
sl_SI: Overi objave

en: There are no reviews to moderate
sl_SI: Ni novih ocen in mnenj za pregled

en: Unknown source
sl_SI: Neznan vir

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
sl_SI: Dodatni paketi

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
sl_SI: Paketi, pripravljeni za odstranitev

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
sl_SI: Posodobitve

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
sl_SI: Povrnjeni paketi

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
sl_SI: izbrani zunanji viri

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
sl_SI: Omogoča dostop do dodatne programske opreme %s, vključno s plačljivimi programi.
    
    Ta skladišča lahko kasneje omogočite v nastavitvah Skladišč programske opreme.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
sl_SI: Ali naj bodo omogočeni tudi programski viri tretje roke?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
sl_SI: _Prezri

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
sl_SI: _Omogoči

en: Available for your operating system
sl_SI: Na voljo za vaš operacijski sistem

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
sl_SI: Na voljo za %s

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
sl_SI: Razišči

en: Overview page
sl_SI: Stran pregleda

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
sl_SI: Razpoložljivi programi

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
sl_SI: Druge kategorije

en: No App Data Found
sl_SI: Podatkov o programu ni mogoče najti

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
sl_SI: Neznano

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
sl_SI: _V redu

en: User declined installation
sl_SI: Uporabnik je zavrnil namestitev

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
sl_SI: Pripravi %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
sl_SI: Ali res želite odstraniti shrambo %s?

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
sl_SI: Vsi programi iz %s bodo odstranjeni. Za ponovno uporabo bo treba določiti skladišče in jih znova namestiti.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite odstraniti %s?

en: App Settings & Data
sl_SI: Podatki in nastavitve programa

note: Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
sl_SI: Po odstranitvi programa %s ne bo mogoče uporabljati.

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
sl_SI: _Ohrani

en: Allows restoring app settings and content
sl_SI: Omogoča obnavljanje nastavitev in vsebine programa

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: Permanently deletes data to save disk space
sl_SI: Trajno izbriše podatke za prihranek prostora na disku

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
sl_SI: Po odstranitvi %s ne bo mogoče uporabljati. Podatki in nastavitve programa bodo ostali shranjeni na disku, da ga bo mogoče v prihodnosti obnoviti.

note: TRANSLATORS: this is button text to remove the app
en: _Uninstall
sl_SI: _Odstrani namestitev

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Software Updates
sl_SI: Posodobitve programske opreme

en: _Automatic
sl_SI: _Samodejno

en: Automatically check for and download updates
sl_SI: Samodejno preveri in prejmi posodobitve

en: _Manual
sl_SI: _Ročno

en: Checking for and downloading updates must be done manually
sl_SI: Preverjanje in prejemanje posodobitev mora biti zagnana ročno

en: Automatic Update _Notifications
sl_SI: Obvestila _samodejnega posodabljanja

en: Notify when updates have been automatically installed
sl_SI: Pokaži obvestilo, ko so posodobitve samodejno nameščene

en: Content Filters
sl_SI: Filtri vsebine

en: Only Show _Free Software
sl_SI: Pokaži le _prosto programsko opremo

en: Hide proprietary software when browsing and searching
sl_SI: Med iskanjem skrij lastniško programsko opremo

en: Only Show _Verified Developers
sl_SI: Pokaži le programe overjenih razvijalcev

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
sl_SI: Pokaži le programe, pri katerih je istovetnost razvijalcev overjena

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
sl_SI: Preverjanje in prejemanje posodobitev zahteva porabo podatkov in energije. Samodejne posodobitve so zato ustavljene na plačljivih omrežjih in ko je omogočeno varčno delovanje sistema.

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
sl_SI: Nameščena programska oprema ni združljiva z okoljem %s in bo med nadgradnjo samodejno odstranjena.

en: Incompatible Software
sl_SI: Neskladna programska oprema

en: _Upgrade
sl_SI: _Nadgradi

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
sl_SI: Programska oprema, nameščene z vira »%s«, ne bo več deležna posodobitev.

en: Disable Repository?
sl_SI: Ali želite onemogočiti shrambo?

en: Remove Repository?
sl_SI: Ali želite odstraniti shrambo?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
sl_SI: _Onemogoči

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo
en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: Enable New Repositories
sl_SI: Omogoči nova skladišča

en: Turn on new repositories when they are added.
sl_SI: Omogoči nova skladišča, ko so dodana.

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
sl_SI: več podrobnosti

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
sl_SI: Dodatna skladišča izbranih virov tretjih oseb –%s.

en: Fedora Third Party Repositories
sl_SI: Skladišča tretjih virov Fedora

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
sl_SI: operacijski sistem

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
sl_SI: Ta skladišča so dodatek v privzeti programski opremi sistema %s.

en: Software Repositories
sl_SI: Viri programske opreme

en: No Repositories
sl_SI: Ni vpisanih skladišč

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
sl_SI[0]: %u nameščenih programov
sl_SI[1]: %u nameščen program
sl_SI[2]: %u nameščena programa
sl_SI[3]: %u nameščeni programi

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
sl_SI[0]: %u nameščenih vstavkov
sl_SI[1]: %u nameščen vstavek
sl_SI[2]: %u nameščena vstavka
sl_SI[3]: %u nameščeni vstavki

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
sl_SI[0]: %u programov
sl_SI[1]: %u program
sl_SI[2]: %u programa
sl_SI[3]: %u programi

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
sl_SI[0]: %u vstavkov
sl_SI[1]: %u vstavek
sl_SI[2]: %u vstavka
sl_SI[3]: %u vstavki

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
sl_SI[0]: Nameščeno: %s in %s
sl_SI[1]: Nameščeno: %s in %s
sl_SI[2]: Nameščeno: %s in %s
sl_SI[3]: Nameščeno: %s in %s

en: Checking installed software…
sl_SI: Poteka preverjanje nameščene programske opreme …

en: Remove
sl_SI: Odstrani

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
sl_SI: Bedast je

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
sl_SI: Ni mi všeč

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
sl_SI: V redu je

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
sl_SI: Všeč mi je

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
sl_SI: Noro dober je

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
sl_SI: Izberite zvezdico, če želite podati oceno

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
sl_SI: Priporočljivo je nameniti več časa pisanju mnenja ali ocene

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
sl_SI: Izberite tudi oceno z zvedzicami

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
sl_SI: Povzetek je prekratek

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
sl_SI: Povzetek je predolg

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
sl_SI: Opis je prekratek

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
sl_SI: Opis je predolg

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
sl_SI: Napišite oceno

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
sl_SI: _Pošlji

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
sl_SI: Navesti je treba oceno, povzetek in poročilo pregleda. Teh mnenja ne smejo biti uporabljena za prijavo napak: v tem primeru je najbolje stopiti v stik z razvijalcem ali podporo.

en: Review Summary
sl_SI: Predogled povzetka

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
sl_SI: Napišite kratko oceno

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
sl_SI: Preglejte, kateri podatki so poslani, med <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">pravili zasebnosti</a>. Javno bo prikazano celotno ime, ki je povezano z vašim računom.

en: %u review total | %u reviews total
sl_SI[0]: %u mnenj
sl_SI[1]: %u mnenje
sl_SI[2]: %u mnenji
sl_SI[3]: %u mnenja

en: out of 5 stars
sl_SI: od 5 zvezdic

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
sl_SI: Neznano

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
sl_SI: Objava mnenj je dovoljena tudi za nesramno, diskriminatorno, ali napadalno vedenje.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
sl_SI: Po objavi mnenje ali oceno pregleda skrbnik, preden se to pokaže tudi drugim uporabnikom.

note: TRANSLATORS: window title when * reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
sl_SI: Ali želite objaviti mnenje in oceno?

note: TRANSLATORS: button text when * sending a review for moderation
en: _Report
sl_SI: _Poročilo

note: Translators: Users can express their opinions about other users' opinions about the apps.
en: Was this review useful to you?
sl_SI: Je bil ta opis ocene uporaben?

en: Yes
sl_SI: Da

en: No
sl_SI: Ne

note: Translators: Button text for indifference, only used when moderating
en: Meh
sl_SI: Ah

en: Report…
sl_SI: Poročilo …

en: Remove…
sl_SI: Odstrani …

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
sl_SI: Program sicer ni sistemsko omejen, a je bil pred vključitvijo preverjen pri ponudniku distribucije.

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
sl_SI: Prepričajte se, da zaupate ponudniku, ker program ni sistemsko omejen.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
sl_SI: Ni posebnih dovoljenj

en: App is fully sandboxed
sl_SI: Program se v celoti izvaja v peskovniku

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
sl_SI: Zahteva dostop do omrežja

en: Can access the internet
sl_SI: Omogočen je dostop do interneta

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
sl_SI: Ne zahteva dostopa do omrežja

en: Cannot access the internet
sl_SI: Ni omogočenega dostopa do omrežja

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
sl_SI: Uporablja sistemske storitve

en: Can request data from system services
sl_SI: Lahko zahteva uporabo sistemskih storitev

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
sl_SI: Uporablja storitve seje

en: Can request data from session services
sl_SI: Lahko zahteva dostop do storitev seje

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
sl_SI: Uporabniški dostop do naprave

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
sl_SI: Lahko dostopa do naprav, kot so spletne kamere in igralne konzole

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
sl_SI: Ne zahteva dostopa do povezanih naprav

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
sl_SI: Nima dostopa do naprav, kot so spletne kamere in igralne konzole

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
sl_SI: Dostop do vhodne naprave

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access
sl_SI: Dostop do mikrofona

en: Can listen using microphones without asking permission
sl_SI: Omogočen je dostop do mikrofonov brez vprašanja za dovoljenje

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
sl_SI: Dostop do sistemske naprave

en: Can access system devices which require elevated permissions
sl_SI: Lahko dostopa do sistemskih naprav, ki zahtevajo višja dovoljenja

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
sl_SI: Dostop do vsebine namizja

en: Can access the contents of the screen or other windows
sl_SI: Omogočen je dostop vsebine zaslona ali drugih oken

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
sl_SI: Uporablja opuščen zaslonski sistem

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
sl_SI: Zahteva dovoljenja po potrebi

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
sl_SI: Uporabniške nastavitve

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
sl_SI: Poln dostop za branje/pisanje vsebine datotečnega sistema

en: Can read and write all data on the file system
sl_SI: Bere in zapisuje vse podatke datotečnega sistema

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
sl_SI: Dovoljenje za branje/pisanje vsebine v osebno mapo

en: Can read and write all data in your home directory
sl_SI: Bere in zapisuje vse podatke v osebni mapi

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
sl_SI: Poln dostop za branje vsebine datotečnega sistema

en: Can read all data on the file system
sl_SI: Bere vse podatke datotečnega sistema

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
sl_SI: Dovoljenje za branje vsebine osebne mape

en: Can read all data in your home directory
sl_SI: Bere vse podatke v osebni mapi

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
sl_SI: Dovoljenje za branje/pisanje vsebine v mapo prejema

en: Can read and write all data in your downloads directory
sl_SI: Bere in zapisuje vse podatke v mapi prejemov

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
sl_SI: Dovoljenje za branje vsebine mape prejema

en: Can read all data in your downloads directory
sl_SI: Bere vse podatke v mapi prejemov

en: Can read and write all data in the directory
sl_SI: Lahko prebere in zapisuje vse podatke v mapi

en: Can read all data in the directory
sl_SI: Lahko prebere vse podatke v mapi

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
sl_SI: Ne zahteva dostopa do datotečnega sistema

en: Cannot access the file system at all
sl_SI: Ne zahteva in nima dovoljenj za dostop do datotečnega sistema

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
sl_SI: Razvijalci programa so preverjeni

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
sl_SI: Istovetnost razvijalca tega programa je bila preverjena

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
sl_SI: Ne-varne zahtevane odvisnosti

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
sl_SI: Programska oprema ali kateri od odvisnih paketov ni več podprta in najverjetneje ni varna za uporabo.

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
sl_SI: Za program ni navedeno, pod pogoji katerega dovoljenja je bil razvit, in je lahko lastniška.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
sl_SI: Za programsko opremo ni navedeno, pod pogoji katerega dovoljenja je bila razvita, in je lahko lastniška.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
sl_SI: Lastniška programska koda

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
sl_SI: Izvorna koda ni javna, je ni mogoče preveriti, zato je program morda ni varen

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
sl_SI: Program je objavljen pod pogoji posebnega dovoljenja »%s«.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
sl_SI: Programska oprema je objavljena pod pogoji posebnega dovoljenja »%s«.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
sl_SI: Koda je odprta za pregled

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
sl_SI: Izvorna koda je javno dostopna in jo je mogoče skrbno pregledati, kar naredi program veliko bolj varen

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
sl_SI: Program %s ima dodeljena posebna dovoljenja

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
sl_SI: Program %s varen za uporabo.

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
sl_SI: Program %s je najverjetneje varen za uporabo

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
sl_SI: Program %s morda ni povsem varen.

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
sl_SI: Program %s ni varen.

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
sl_SI: Neznano

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
sl_SI: Dovoljenja programa

en: License
sl_SI: Dovoljenje

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
sl_SI: Vir

en: Outdated SDK version
sl_SI: Zastarela različica SDK

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
sl_SI: Predhodna zaslonska slika

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
sl_SI: Naslednja zaslonska slika

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
sl_SI: Ni zaslonskih slik

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
sl_SI: Zaslonske slike ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
sl_SI: Nalaganje slike je spodletelo

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
sl_SI: Velikosti zaslonske slike ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
sl_SI: Ni mogoče ustvariti predpomnilnika

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
sl_SI: Zaslonska slika ni veljavna

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
sl_SI: Zaslonska slika ni na voljo

en: Screenshot
sl_SI: Zaslonska slika

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
sl_SI[0]: + %u dodatnih
sl_SI[1]: + %u dodaten
sl_SI[2]: + %u dodatna
sl_SI[3]: + %u dodatni

en: Search page
sl_SI: Iskalna stran

en: Search for Apps
sl_SI: Poišči program

en: No App Found
sl_SI: Ni najdenih programov

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
sl_SI: »%s«

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
sl_SI: Prejemanje datotek posodobitev je spodletelo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
sl_SI: Ni mogoče prejeti strojne programske opreme

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
sl_SI: Posodobitev je spodletela: zahtevan je dostop do interneta

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
sl_SI: Posodobitev je spodletela: na disku ni dovolj prostora

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
sl_SI: Posodobitev je spodletela: zahtevana je overitev

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
sl_SI: Posodobitev je spodletela: overitev ni veljavna

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
sl_SI: Posodobitev je spodletela: zahtevana so posebna dovoljenja

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
sl_SI: Pridobivanje seznama posodobitev je spodletelo

en: Unable to install: download failed
sl_SI: Namestitev je spodletela: prejemanje paketa je spodletelo

en: Unable to install: missing runtime
sl_SI: Namestitev je spodletela: manjka zagonsko okolje

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
sl_SI: Namestitev %s ni mogoča

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
sl_SI: Namestitev je spodletela: zahtevan je dostop do interneta

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
sl_SI: Namestitev je spodletela: program je shranjen v napačnem zapisu

en: Unable to install: not enough disk space
sl_SI: Namestitev je spodletela: na disku ni dovolj prostora

en: Unable to install: authentication required
sl_SI: Namestitev je spodletela: zahtevana je overitev

en: Unable to install: invalid authentication
sl_SI: Namestitev je spodletela: overitev ni veljavna

en: Unable to install: permission required
sl_SI: Namestitev je spodletela: zahtevana so posebna dovoljenja

en: Unable to install: device must be plugged in
sl_SI: Namestitev je spodletela: naprava mora biti priklopljena

en: Unable to install: low battery
sl_SI: Namestitev je spodletela: napetost baterije je prenizka

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
sl_SI: Posodobitev je spodletela: prejemanje paketa je spodletelo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
sl_SI: Posodobitev je spodletela: naprava mora biti priklopljena

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
sl_SI: Posodobitev je spodletela: napetost baterije je prenizka

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
sl_SI: Posodobitev %s je spodletela

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates
sl_SI: Ni mogoče namestiti posodobitev

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
sl_SI: Posodobitev je spodletela

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
sl_SI: Posodobitev je spodletela: prejemanje paketa je spodletelo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
sl_SI: Posodobitev je spodletela: zahtevan je dostop do interneta

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
sl_SI: Posodobitev je spodletela: na disku ni dovolj prostora

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
sl_SI: Posodobitev je spodletela: zahtevana je overitev

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
sl_SI: Posodobitev je spodletela: overitev ni veljavna

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
sl_SI: Posodobitev je spodletela: zahtevana so posebna dovoljenja

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
sl_SI: Posodobitev je spodletela: naprava mora biti priklopljena

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
sl_SI: Posodobitev je spodletela: napetost baterije je prenizka

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
sl_SI: Odstranitev programa je spodletela: zahtevana je overitev

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication invalid
sl_SI: Odstranitev programa je spodletela: neveljavna overitev

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
sl_SI: Odstranitev programa je spodletela: zahtevana so posebna dovoljenja

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
sl_SI: Odstranitev programa je spodletela: naprava mora biti priklopljena

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
sl_SI: Odstranitev programa je spodletela: nizka napetost baterije

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
sl_SI: Odstranitev programa %s je spodletela

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
sl_SI: Programa %s ni mogoče zagnati

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
sl_SI: Opravila ni bilo mogoče izvesti!

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
sl_SI: Za delovanje programa na disku ni dovolj prostora

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
sl_SI: Namestitev je spodletela: vrsta datoteke ni podprta

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
sl_SI: Namestitev je spodletela: overitev je spodletela

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
sl_SI: Programa ni mogoče namestiti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
sl_SI: Povezava s spletiščem %s ni mogoča.

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
sl_SI: Program je treba pred uporabo novih vstavkov ponovno zagnati.

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
sl_SI: Naprava mora biti priklopljena

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
sl_SI: Napetost baterije je prenizka

en: _Software Repositories
sl_SI: _Viri programske opreme

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: Search
sl_SI: Iskanje

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: Search apps
sl_SI: Poišči programe

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
sl_SI: _Razišči

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
sl_SI: _Nameščeno

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
sl_SI: _Posodobitve

en: Go back
sl_SI: Pojdi nazaj

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
sl_SI: Brez

en: App Data
sl_SI: Podatki programa

en: Data needed for the app to run
sl_SI: Podatki, ključni za delovanje programa

en: User Data
sl_SI: Uporabniški podatki

en: Data created by you in the app
sl_SI: Podatki, ki ste jih ustvarili z uporabo programa

en: Cache Data
sl_SI: Podatki predpomnilnika

en: Temporary cached data
sl_SI: Začasni podatki predpomnilnika

en: The app itself
sl_SI: Program sam

en: Required Dependencies
sl_SI: Zahtevane odvisnosti

en: Shared system components required by this app
sl_SI: Sistemsko dodeljene knjižnice, ki jih program zahteva

[ctx: Download size]
en: Unknown
sl_SI: Neznano

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
sl_SI: Mesta za shranjevanje

note: Translators: Please do not translate the markup or link href
en: Cached data can be cleared from the <a href="dummy">_app settings</a>.
sl_SI: Predpomnjene podatke je mogoče počistiti med <a href="dummy"> nastavitvami _programa</a>.

en: %s (Installed)
sl_SI: %s (nameščeno)

en: %s (Installing)
sl_SI: %s (poteka nameščanje)

en: %s (Downloading)
sl_SI: %s (poteka prejemanje ...)

en: %s (Removing)
sl_SI: %s (poteka odstranjevanje)

en: _Details
sl_SI: _Podrobnosti

en: Examine Disk
sl_SI: Preuči nosilec

en: Network Settings
sl_SI: Omrežne nastavitve

en: _Restart Now…
sl_SI: _Ponovno zaženi takoj …

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
sl_SI: Nameščeno na %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
sl_SI: Nameščene posodobitve

en: No Updates Installed
sl_SI: Ni nameščenih posodobitev

en: Updates Are Out of Date
sl_SI: Posodobitve programske opreme so zastarele

en: Please check for available updates
sl_SI: Preveri za razpoložljive posodobitve

en: Critical Updates Ready to Install
sl_SI: Pomembne posodobitve so pripravljene za namestitev

en: Install critical updates as soon as possible
sl_SI: Pomembne posodobitve je priporočeno namestiti takoj, ko je to mogoče

en: Critical Updates Available to Download
sl_SI: Pomembne posodobitve so pripravljene za prejem

en: Download critical updates as soon as possible
sl_SI: Pomembne posodobitve je priporočeno prejeti takoj, ko je to mogoče

en: Updates Ready to Install
sl_SI: Posodobitve so pripravljene za namestitev

en: Software updates are ready and waiting
sl_SI: Posodobitve so pripravljene za namestitev

en: Updates Available to Download
sl_SI: Posodobitve so pripravljene za prejem

en: Software updates can be downloaded
sl_SI: Posodobitve programske opreme je mogoče prejeti

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
sl_SI[0]: %u posodobljenih programov – sistem zahteva ponovni zagon
sl_SI[1]: %u posodobljen program – sistem zahteva ponovni zagon
sl_SI[2]: %u posodobljena programa – sistem zahteva ponovni zagon
sl_SI[3]: %u posodobljeni programi – sistem zahteva ponovni zagon

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
sl_SI[0]: %u posodobljenih programov
sl_SI[1]: %u posodobljen program
sl_SI[2]: %u posodobljena programa
sl_SI[3]: %u posodobljeni programi

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
sl_SI: Program %s je posodobljen.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
sl_SI: Ponovno je treba zagnati program.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
sl_SI: Programa %s in %s sta posodobljena.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
sl_SI[0]: %u programov zahteva ponovni zagon.
sl_SI[1]: %u program zahteva ponovni zagon.
sl_SI[2]: %u programa zahtevata ponovni zagon.
sl_SI[3]: %u programi zahtevajo ponovni zagon.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
sl_SI: Vključuje %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: Operating System Updates Unavailable
sl_SI: Posodobitve operacijskega sistema niso na voljo.

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving security updates.
sl_SI: Posodobite sistem za nadaljnje prejemanje varnostnih posodobitev.

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
sl_SI: Za namestitev je na voljo je nova različica %s

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
sl_SI: Na voljo so posodobitve programske opreme

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
sl_SI: Posodabljanje programske opreme je spodletelo

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: An important operating system update failed to be installed.
sl_SI: Namestitev pomembne posodobitve operacijskega sistema je spodletela.

en: Show Details
sl_SI: Pokaži podrobnosti

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
sl_SI: Sistemska posodobitev je končana

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
sl_SI: Dobrodošli v namestitvi %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
sl_SI[0]: Paketi za posodobitev so nameščeni
sl_SI[1]: Paket za posodobitev so nameščen
sl_SI[2]: Paketa za posodobitev sta nameščena
sl_SI[3]: Paketi za posodobitev so nameščeni

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
sl_SI[0]: Posodobitev pomembnih posodobitev operacijskega sistema je končana.
sl_SI[1]: Posodobitev pomembne posodobitve operacijskega sistema je končana.
sl_SI[2]: Posodobitev pomembnih posodobitev operacijskega sistema je končana.
sl_SI[3]: Posodobitev pomembnih posodobitev operacijskega sistema je končana.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
sl_SI: Ocena

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
sl_SI: Posodobitev je spodletela

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
sl_SI: Sistem je že posodobljen.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
sl_SI: Posodobitev je bila preklicana.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
sl_SI: Zahtevana je omrežna povezava, ki pa ni na voljo. Vzpostavite povezavo z internetom in poskusite znova.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
sl_SI: Pri posodobitvi je prišlo do varnostnih težav. Za več podrobnosti stopite v stik s ponudnikom programske opreme.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
sl_SI: Ni dovolj prostora na disku. Naredite ga in poskusite znova.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
sl_SI: Namestitev posodobitve je spodletela. Počakajte na naslednjo posodobitev in poskusite znova. Če bo težava ostala, stopite v stik s ponudnikom programske opreme.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
sl_SI: Nazadnje preverjeno: %s

en: Stop
sl_SI: Zaustavi

en: Check for Updates
sl_SI: Preveri za posodobitve

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
sl_SI: %s %s ne prejema več kritičnih posodobitev programske opreme

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
sl_SI: Nameščen operacijski sistem ne prejema več kritičnih posodobitev programske opreme

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
sl_SI: Uporaba lahko vpliva na višino računa

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
sl_SI: Preverjanje za posodobitve z uporabo širokopasovnega mobilnega omrežja lahko vpliva na višino računa za telefon.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
sl_SI: _Vseeno preveri

note: TRANSLATORS: can't do updates check
en: No Network
sl_SI: Ni omrežne povezave

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Internet access is required to check for updates.
sl_SI: Za preverjanje za posodobitve mora biti vzpostavljena povezava v splet.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Network _Settings
sl_SI: _Omrežne nastavitve

en: Software Upgrades Downloaded
sl_SI: Posodobitve programske opreme so prejete

en: Software upgrades have been downloaded and are ready to be installed.
sl_SI: Izbrane posodobitve so prejete in pripravljene za namestitev.

en: Check for updates
sl_SI: Preveri za posodobitve

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
sl_SI: Posodobitve

en: Updates page
sl_SI: Stran posodobitev

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
sl_SI: Poteka nalaganje posodobitev …

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
sl_SI: Dejanje je lahko dolgotrajno.

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
sl_SI: Posodobljeno

en: Use Mobile Data?
sl_SI: Ali želite uporabiti mobilne podatke?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
sl_SI: Preverjanje za posodobitve z uporabo mobilne širokopasovne povezave lahko povzroči nepričakovane stroške.

en: _Check Anyway
sl_SI: _Vseeno preveri

en: No Connection
sl_SI: Brez povezave

en: Go online to check for updates
sl_SI: Preveri za posodobitve

en: _Network Settings
sl_SI: _Omrežne nastavitve

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Updates are automatically managed
sl_SI: Posodobitve se upravljalo samodejno.

en: Software Updates Paused
sl_SI: Posodabljanje programske opreme je ustavljeno

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
sl_SI: Samodejne posodobitve programske opreme so ustavljene zaradi:

en: 
    • The current network connection is metered
sl_SI: 
    • Trenutno uporabljeno omrežje je plačljivoThe current network connection is metered

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
sl_SI: 
    • Trenutno uporabljeno omrežje ne dovoli velikih prenosov

en: 
    • Power saver mode is active
sl_SI: 
    • Zagnan je način za varčevanje z energijo

en: 
    • Game mode is active
sl_SI: 
    • Zagnan je igralniški način

en: Software updates paused
sl_SI: Posodabljanje programske opreme je ustavljeno

en: Network connection is metered - software updates paused
sl_SI: Omrežna povezava je plačljiva – posodabljanje je začasno ustavljeno

en: Network connection prohibits large downloads - software updates paused
sl_SI: Omrežna povezava zavrača velike prejeme – posodabljanje je začasno ustavljeno

en: Power saver mode is active - software updates paused
sl_SI: Varčni način delovanja je omogočen – posodabljanje je ustavljeno

en: Game mode is active - software updates paused
sl_SI: Igralni način delovanja je omogočen – posodabljanje je ustavljeno

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
sl_SI: _Ponovni zagon in namestitev …

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
sl_SI: Posodobi _vse

en: Software Updates Downloaded
sl_SI: Posodobitve programske opreme so prejete

en: Software updates have been downloaded and are ready to be installed.
sl_SI: Izbrane posodobitve so prejete in so pripravljene za namestitev.

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
sl_SI: Vključena strojna programska oprema

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
sl_SI: Zahteva ponoven zagon

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
sl_SI: Posodobitev programa

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
sl_SI: Strojna programska oprema naprave

en: _Download
sl_SI: _Prejmi

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
sl_SI: Na voljo je posodobitev distribucije %s %s

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
sl_SI: Na voljo je posodobitev distribucije %s

en: Learn about the new version
sl_SI: Več o novi različici

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
sl_SI: Prejeto je %s od %s

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
sl_SI: Prejeto je %u%%

en: A major upgrade, with new features and added polish.
sl_SI: Večja posodobitev z novimi zmožnostmi.

en: _Restart & Upgrade…
sl_SI: _Ponovni zagon in posodobitev …

en: Remember to back up data and files before upgrading.
sl_SI: Pred posodabljanjem je priporočljivo je ustvariti varnostno kopijo podatkov in datotek.

en: Failed to delete file “%s”: %s
sl_SI: Brisanje datoteke »%s« je spodletelo: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
sl_SI: Brisanje mape »%s« je spodletelo: %s

en: Add, remove or update software on this computer
sl_SI: Dodajanje, odstranjevanje in posodabljanje programske opreme.

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
sl_SI: Posodobitve;Posodobitev;Viri;Skladišča;Programi;Namestitev;Lastnosti;Odnamestitev;App;Trgovina;Update;

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
sl_SI: Sistemske posodobitve

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
sl_SI: Splošne sistemske posodobitve, kot so varnostni popravki ali odprava hroščev, izboljšanje delovanja.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
sl_SI: Posodobitev %s z novimi zmožnostmi in popravki.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
sl_SI: S storitvijo EOS ni mogoče pridobiti in uveljaviti posodobitve.

en: Web App
sl_SI: Spletni program

en: Web Apps Support
sl_SI: Podpora Web Apps

en: Run popular web applications in a browser
sl_SI: Zaganjanje spletnih programov v oknu brskalnika

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading upgrade information…
sl_SI: Poteka prejemanje podrobnosti posodobitev …

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
sl_SI: Posodobite sistem za najnovejše zmožnosti, izboljšano delovanje in večjo stabilnost.

en: Flatpak Support
sl_SI: Podpora Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
sl_SI: Flatpak je okolje za podporo namiznim programom sistema Linux

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
sl_SI: Sistemska mapa %s

en: Home subfolder %s
sl_SI: Podrejena osebna mapa %s

en: Host system folders
sl_SI: Sistemske gostiteljske mape

en: Host system configuration from /etc
sl_SI: Nastavitve gostiteljevega sistema iz /etc

en: Desktop folder
sl_SI: Mapa namizja

en: Desktop subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa namizja %s

en: Documents folder
sl_SI: Mapa dokumentov

en: Documents subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa dokumentov %s

en: Music folder
sl_SI: Glasbena mapa

en: Music subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa glasbe %s

en: Pictures folder
sl_SI: Mapa s slikami

en: Pictures subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa slik %s

en: Public Share folder
sl_SI: Mapa javne souporabe

en: Public Share subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa javne souporabe %s

en: Videos folder
sl_SI: Mapa video posnetkov

en: Videos subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa videa %s

en: Templates folder
sl_SI: Mapa predlog

en: Templates subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa predlog %s

en: User cache folder
sl_SI: Uporabnikova mapa predpomnilnika

en: User cache subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa uporabnikovega predpomnilnika %s

en: User configuration folder
sl_SI: Mapa uporabniških nastavitev

en: User configuration subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa uporabniških nastavitev %s

en: User data folder
sl_SI: Uporabniška podatkovna mapa

en: User data subfolder %s
sl_SI: Podrejena mapa uporabnikovih podatkov %s

en: User runtime folder
sl_SI: Uporabniška izvajalna mapa

en: User runtime subfolder %s
sl_SI: Podrejena uporabnikova izvedbena mapa %s

en: Filesystem access to %s
sl_SI: Dostopa do datotečnega sistema %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
sl_SI: Pridobi metapodatke flatpak za %s …

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
sl_SI: Ni mogoče določiti vstavka »%s«: %s

en: User Installation
sl_SI: Uporabniška namestitev

en: System Installation
sl_SI: Sistemska namestitev

en: App ID
sl_SI: ID programa

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
sl_SI: Dodajanje vstavka »%s« za namestitev je spodletelo: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
sl_SI: Dodajanje vstavka »%s« za odstranitev je spodletelo: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
sl_SI: Oddaljeno mesto »%s« ne dovoli namestitve »%s«, najverjetneje zaradi filtra. Odstranite ga in poskusite znova. Podrobna napaka je: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
sl_SI: Napolnjenost baterije je prenizka za izvedbo posodobitve

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
sl_SI: Napolnjenost baterije je prenizka za izvedbo posodobitve (%u %%, zahtevano je vsaj %u %%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
sl_SI: Naprava je nedosegljiva ali je zunaj brezžičnega območja

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
sl_SI: Napetost baterije naprave je prenizka

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
sl_SI: Napolnjenost baterije naprave je prenizka (%u %%, zahtevano je vsaj %u %%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
sl_SI: Naprava je pripravljena za uveljavitev posodobitve

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
sl_SI: Naprava mora biti priključena na električno omrežje

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
sl_SI: Naprave ni mogoče uporabiti, ko je pokrov zaprt

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
sl_SI: Posodobitev naprave %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
sl_SI: Posodobitev sistema %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
sl_SI: Posodobitev vgrajenega nadzornika %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
sl_SI: Posodobitev ME %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
sl_SI: Posodobitev poslovnega upravljalnika %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
sl_SI: Posodobitev uporabniškega upravljalnika %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
sl_SI: Posodobitev upravljalnika krmilnika %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
sl_SI: Posodobitev upravljalnika krmilnika Thunderbolt %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
sl_SI: Posodobitev mikrokode CPE %s

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
sl_SI: Posodobitev nastavitev %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
sl_SI: Posodobitev baterije %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
sl_SI: Posodobitev kamere %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
sl_SI: Posodobitev modula okolja TPM %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
sl_SI: Posodobitev sledilne ploščice %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
sl_SI: Posodobitev miške %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
sl_SI: Posodobitev tipkovnice %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
sl_SI: Posodobitev upravljalnika shrembe %s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
sl_SI: Posodobitev omrežnega vmesnika %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
sl_SI: Posodobitev zaslona %s

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
sl_SI: Posodobitev BMC %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
sl_SI: Posodobitev pogona USB %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
sl_SI: Posodobitev naprave %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
sl_SI: Posodobitev naprave %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
sl_SI: Posodobitev SSD %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
sl_SI: Posodobitev modula GPU %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
sl_SI: Posodobitev pogona %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
sl_SI: Posodobitev pogona USB %s

en: Firmware update could not be applied:
sl_SI: Posodobitve strojne programske opreme ni mogoče začeti:

en: Firmware
sl_SI: Strojna programska oprema

en: Firmware Upgrade Support
sl_SI: Podpora nadgradnji strojne programske opreme

en: Provides support for firmware upgrades
sl_SI: Omogoča podporo za posodobitve strojne programske opreme

en: Install Unsigned Software?
sl_SI: Ali želite namestiti nepodpisano programsko opremo?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
sl_SI: Programska oprema, pripravljena za namestitev ni podpisana. To pomeni, da ni mogoče preveriti izvora posodobitve tega programa, niti ali je izvorna koda kakorkoli prirejena.

en: Download Unsigned Software?
sl_SI: Ali želite prejeti nepodpisano programsko opremo?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
sl_SI: Na voljo so posodobitve nepodpisane programske opreme. To pomeni, da ni mogoče preveriti izvora posodobitve tega programa, niti ali je izvorna koda kakorkoli prirejena.

en: Update Unsigned Software?
sl_SI: Ali želite posodobiti nepodpisano programsko opremo?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
sl_SI: Na voljo so posodobitve nepodpisane programske opreme. To pomeni, da ni mogoče preveriti izvora posodobitve tega programa, niti ali je izvorna koda kakorkoli prirejena. Posodobitve bodo onemogočene, dokler te posodobitve niso razrešene ali pa programi odstranjeni.

en: Packages
sl_SI: Paketi

en: Failed to install updates:
sl_SI: Namestitev posodobitev je spodletela:

en: Operating System (OSTree)
sl_SI: Operacijski sistem (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
sl_SI: Trgovina Snap

en: Snap Support
sl_SI: Podpora Snap

en: A snap is a universal Linux package
sl_SI: »Snap« je univerzalni paket operacijskega sistema Linux
