gnome-software - en to ka translation catalogue (1119 entries)

en: Software
ka: პროგრამები

en: Install and update apps
ka: აპების დაყენება და განახლება

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
ka: Software საშუალებას გაძლევთ იპოვოთ და დააყენოთ ახალი აპები და სისტემის გაფართოებები და არსებული დაყენებული აპები წაშალოთ.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
ka: პროგრამები გამოხატავენ პოპულარულ აპებს გამოსადეგი აღწერებით და ერთზე მეტი ეკრანის ანაბეჭდით თითოეული აპისთვის. აპების პოვნა ან კატეგორიების თვალიერებით შეგიძლიათ, ან ძებნით. მას ასევე შეუძლია ამ პროგრამების ინტერნეტის გარეშე განახლებაც.

en: Overview panel
ka: გადახედვის პანელი

en: Details panel
ka: დეტალების პანელი

en: Installed panel
ka: დაყენებულების პანელი

en: Updates panel
ka: განახლებების პანელი

en: The update details
ka: განახლების დეტალები

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ka: პროექტი "GNOME"

en: Test akmods key in Shim UEFI
ka: 'akmods' გასაღების შემოწმება Shim UEFI-ში

en: Authentication is required to test akmods key in Shim UEFI
ka: 'akmods' გასაღების შემოწმებას Shim UEFI-ში ავვთენტიკაცია სჭირდება

en: Enroll akmods key to Shim UEFI
ka: 'akmods' გასაღების რეგისტრაცია Shim UEFI-ში

en: Authentication is required to enroll akmods key to Shim UEFI
ka: 'akmods' გასაღების რეგისტრაციას Shim UEFI-ში ავვთენტიკაცია სჭირდება

en: Test DKMS key in Shim UEFI
ka: DKMS გასაღების შემოწმება Shim UEFI-ში

en: Authentication is required to test DKMS key in Shim UEFI
ka: DKMS გასაღების შემოწმებას Shim UEFI-ში ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Enroll DKMS key to Shim UEFI
ka: DKMS გასაღების რეგისტრაცია Shim UEFI-ში

en: Authentication is required to enroll DKMS key to Shim UEFI
ka: DKMS გასაღების რეგისტრაციას Shim UEFI-ში ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Install an appstream file into a system location
ka: Appstream ფაილის სისტემურ მდებარეობაზე დაყენება

en: Installing an appstream file into a system location
ka: Appstream ფაილის სისტემურ მდებარეობაზე დაყენება

en: A list of compatible projects
ka: ყველა თავსებადი პროექტის სია

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
ka: თავსებადი პროექტების სია, რომელიც უნდა გაჩვენოთ. მაგ: GNOME, KDE, XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
ka: მართული იქნება GNOME-ის პროგრამების განახლებები, თუ არა

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
ka: თუ გათიშულია, GNOME Software დამალავს განახლებების პანელს, არ განახორციელებს ავტომატურ განახლებებს და არ შემოგთავაზებთ ვერსიის აწევას.

en: Automatically download and install updates
ka: განახლებების ავტომატურად ჩამოტვირთვა და დაყენება

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
ka: თუ ჩართულია, GNOME Software ავტომატურად გადმოწერს პროგრამის განახლებებს ფონურად და დააყენებს მათ, რომლებსაც გადატვირთვა არ სჭირდებათ.

en: Notify the user about software updated in the background
ka: მომხმარებლის შეტყობინება პროგრამების ფონური განახლების შესახებ

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
ka: თუ ჩართულია, GNOME Software მომხმარებელს შეატყობინებს იმ განახლებების შესახებ, რომელიც მაშინ მოხდა, როცა მომხმარებელი უქმედ იყო.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
ka: მოხდება თუ არა განახლება გაზომვად მიერთებაზე

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
ka: თუ ჩართულია, GNOME Software ავტომატურად განაახლებს ფონურად მაშინაც კი, როცა გამოიყენება გაზომვადი მიერთება (გადმოწერილი იქნება მეტამონაცემების ნაწილი, მოხდება განახლებების შემოწმება და ა.შ., რაც, შეიძლება, მომხმარებელს თანხა დაუჯდეს).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
ka: ეშვება GNOME პირველად, თუ არა

en: Show star ratings next to applications
ka: აპლიკაციის გასწვრივ ვარსკვლავების რეიტინგის ჩვენება

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
ka: აპლიკაციების გაფილტვრა დაშორებულისთვის დაყენებული ნაგულისხმევი ბრენჩით

en: Non-free applications show a warning dialog before install
ka: არა-უფასო პროგრამები დაყენებამდე გაფრთხილებას აჩვენებს

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
ka: როცა აყენებთ არა-თავისუფალ აპლიკაციას, გაფრთხილების დიალოგს გაჩვენებთ. ეს აკონტროლებს, ჩაჩუმდება თუ არა ის დიალოგი.

en: The last update check timestamp
ka: განახლების უკანასკნელი შემოწმების დროის შტამპი

en: The last upgrade notification timestamp
ka: უკანასკნელი გაუმჯობესების შეტყობინების დროის შტამპი

en: The last update notification timestamp
ka: უკანასკნელი განახლების შეტყობინების დროის შტამპი

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
ka: პირველი უსაფრთხოების განახლების დროის შტამპი. სუფთავდება განახლების შემდეგ

en: The last update timestamp
ka: უკანასკნელი განახლების დროის შტამპი

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
ka: ასაკი წამებში, გადასამოწმებლად, აღმავლის ეკრანის ანაბეჭდი ჯერ კიდევ სწორია, თუ არა

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
ka: უფრო დიდი მნიშვნელობა ნიშნავს ნაკლებ წრეებს დაშორებულ სერვერამდე, მაგრამ ეკრანის ანაბეჭდების განახლებას უფრო მეტი დრო დასჭირდება. მნიშვნელობა 0 ნიშნავს, რომ სერვერზე არასდროს შემოწმდება, თუ ფაილი კეშში უკვე არსებობს.

en: The server to use for application reviews
ka: აპლიკაციის მიმოხილვების სერვერი

en: The minimum karma score for reviews
ka: მინიმალური კარმა მიმოხილვებისთვის

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
ka: ამ რიცხვზე ნაკლები კარმის მქონე მიმოხილვები ნაჩვენები არ იქნება.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
ka: ოფიციალური რეპოზიტორიების სია, რომელიც მესამე პირის მიერ მოწოდებულად არ ჩაითვლება

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
ka: აუცილებელი რეპოზიტორიების სია, რომლების გათიშვა ან წაშლა შეუძლებელია

en: A list of official repositories that should be considered free software
ka: ოფიციალური რეპოზიტორიების სია, რომლებიც თავისუფალ პროგრამებად ჩაითვლება

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
ka: ლიცენზიის URL, რომელიც გამოიყენება, როცა პროგრამა ჩათვლილია, როგორც თავისუფალი

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
ka: აწყობილი აპლიკაციების დაყენება ყველა მომხმარებლისთვის, როცა ეს შესაძლებელია

en: Allow access to the Software Repositories dialog
ka: წვდომის დაშვება პროგრამის რეპოზიტორიის ფანჯარაშთან

en: Offer upgrades for pre-releases
ka: პრე-რელიზების ვერსიის აწევის შეთავაზება

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
ka: ინტერფესის ზოგიერი ელემენტი იტყობინება, რომ აპი უფასო არაა

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
ka: დაყენებული აპლიკაციების სიაში მათი ზომის ცვენება

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
ka: URI, რომელიც უფასო, დახურული კოდის მქონე პროგრამების შესახებ შეგატყობინებთ

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
ka: ბმულების სია, რომელიც მიუთითებს აღმავლის ფაილებზე, რომლებიც swcatalog საქაღალდეში იქნება გადმოწერილი

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
ka: AppStream-ის ფაილების მთელი სისტემისთვის დაყენება. თუ ცრუა. ფაილები არასტანდარტულ $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml საქაღალდეში დადგება

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
ka: პაკეტის ფორმატების პრიორიტეტების მიმდევრობა. მნიშვნელოვანი ფორმატები სიის დასაწყისშია. ცარიელი მასივი ნიშნავს ნაგულისხმევ მიმდევრობას. ამოღებული ფორმატები, როგორც წესი, ბოლოა სიაში. მაგალითები პაკეტის ფორმატებისთვის: deb, flatpack. rpm, snap. ფორმატები ასევე შეგიძლიათ, წყაროს სახელით მიუთითოთ, ორი წერტილით გამოყოფით. მაგ: 'flatpack:flathub'.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
ka: გამოუყენებელი Flatpak-ის გაშვების გარემოების წაშლის ბოლო მცდელობის დროის შტამპი

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
ka: დააყენეთ ჭეშმარიტზე, რომ, მხოლოდ, უფასო ლიცენზიის მქონე აპები გაჩვენოთ და დავმალო ფასიანები.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
ka: დააყენეთ ჭეშმარიტზე, რომ, მხოლოდ, გადამოწმებული პროგრამისტების პროგრამები გაჩვენოთ.

en: The timestamp of the last received historical updates.
ka: ბოლოს მიღებული ისტორიული განახლებების დროის შტამპი.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
ka: სტრიქონი, რომელიც gnome-online-account-ის ID-ს შეიცავს, შესასვლელად

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
ka: GNOME-ის AppStream პროგრამების მთელ სისტემაში დაყენება

en: Failed to parse command line arguments
ka: ბრძანებების სტრიქონის პარამეტრების დამუშავების შეცდომა

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
ka: საჭიროა მიუთითოთ მხოლოდ ერთი ფაილის სახელი

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
ka: ამ პროგრამის გამოყენება მხოლოდ root მომხმარებელს შეუძლია

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
ka: შემცველობის ტიპის გადამოწმების შეცდომა: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
ka: გადატანის შეცდომა: %s

en: Software Install
ka: პროგრამების დაყენება

en: Install selected software on the system
ka: მონიშნული პროგრამების დაყენება

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
ka: მულტფილმში ძალადობით

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
ka: ინფორმაცია მულტფილმში ძალადობის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
ka: წარმოსადგენი ძალადობა

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
ka: ინფორმაცია წარმოსადგენი ძალადობის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
ka: რეალისტური ძალადობა

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
ka: ინფორმაცია რეალისტური ძალადობის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
ka: სისხლიანი ძალადობა

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
ka: ინფორმაცია სისხლიანი ძალადობის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
ka: სექსუალური ძალადობა

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
ka: ინფორმაცია სექსუალური ძალადობის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
ka: ალკოჰოლი

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
ka: ინფორმაცია ალკოჰოლზე მიმართვის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
ka: ნარკოტიკები

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
ka: ინფორმაცია ნარკოტინებზე მიმართვის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
ka: თამბაქო

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
ka: ინფორმაცია თამბაქოს პროდუქტების შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
ka: სიშიშვლე

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
ka: ინფორმაცია სიშიშვლის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
ka: სექსუალური თემები

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
ka: ინფორმაცია სექსუალური ხასიათის მითითების შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
ka: პროფანაცია

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
ka: ინფორმაცია პროფანაციის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
ka: შეუსაბამო იუმორი

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
ka: ინფორმაცია შეუსაბამო იუმორის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
ka: დისკრიმინაცია

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
ka: ინფორმაცია დისკრიმინაციული ენის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
ka: რეკლამირება

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
ka: ინფორმაცია რაიმე სახის რეკლამების შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
ka: ფულზე თამაში

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
ka: ინფორმაცია რაიმე სახით გემბლინგის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
ka: შეძენები

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
ka: ინფორმაცია მასში ფულის დახარჯვის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
ka: საუბარი მომხმარებლებს შორის

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
ka: ინფორმაცია სხვა მომხმარებლებთან ჩატის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
ka: ხმოვანი საუბარი მომხმარებლებს შორის

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
ka: ინფორმაცია სხვა მომხმარებლებთან საუბრის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
ka: კონტაქტის დეტალები

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
ka: ინფორმაცია სოციალური ქსელის მომხმარებლის ან ელფოსტის მისამართის გაზიარების შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
ka: ინფორმაციის იდენტიფიკაცია

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
ka: ინფორმაცია მომხმარებლის ინფორმაციის მესამე პირებისთვის გადაცემის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
ka: მდებარეობის გაზიარება

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
ka: ინფორმაცია სხვა მომხმარებლებისთვის ფიზიკური მდებარეობის გაზიარების შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
ka: ჰომოსექსუალიზმი

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
ka: ინფორმაცია ჰომოსექსუალიზმთან მიმართვების შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
ka: პროსტიტუცია

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
ka: ინფორმაცია პროსტიტუციაზე მიმართვების შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
ka: მრუშობა

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
ka: ინფორმაცია მრუშობაზე მიმართვის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
ka: სექსუალიზებული პერსონაჟები

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
ka: ინფორმაცია ზედმეტად სექსუალიზებული ადამიანების შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
ka: შეურაცხყოფა

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
ka: ინფორმაცია შეურაცხყოფაზე მიმართვის შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
ka: ადამიანის ნარჩენები

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
ka: ინფორმაცია ადამიანის ხილული ნარჩენების შესახებ არ არსებობს

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
ka: მონობა

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
ka: ინფორმაცია მონობაზე მიმართვის შესახებ არ არსებობს

en: Does not include references to drugs
ka: ნარკოტიკებზე მიმართვას არ შეიცავს

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
ka: არ შეიცავს მიმართვას გინებაზე, პროფანულობაზე ან სხვა უხეშ ენაზე

en: Does not include ads or monetary transactions
ka: არ შეიცავს რეკლამას ან ფულად გადარიცხვებს

en: Does not include sex or nudity
ka: არ შეიცავს სექსს ან სიშიშვლეს

en: Does not include uncontrolled chat functionality
ka: არ შეიცავს უკონტროლო ჩატის ფუნქციებს

en: Does not include violence
ka: არ შეიცავს ძალადობას

en: Drugs
ka: ნარკოტიკები

en: Strong Language
ka: ლანძღვა

en: Money
ka: ფული

en: Social
ka: სოციალური

en: Violence
ka: ძალადობა

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
ka: ყველა

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
ka: %s-ის ასაკის უცნობი შეზღუდვა

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
ka: %s ყველას შეეფერება

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
ka: %s ჩვილებს შეეფერება

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
ka: %s პატარა ბავშვებს შეეფერება

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
ka: %s პატარა ბავშვებს შეეფერება

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
ka: %s თინეიჯერებს შეეფერება

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
ka: %s ზრდასრულებს შეეფერება

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
ka: %s %s-ს შეეფერება

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
ka: ასაკის რეიტინგი

en: _How to contribute missing information
ka: _როგორ მოგაწოდოთ ნაკლული ინფორმაცია

en: Local file
ka: ლოკალური ფაილი

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
ka: პაკეტი

en: Pending
ka: დარჩენილი

en: Pending install
ka: დარჩენილი დასაყენებელი

en: Pending remove
ka: დარჩენილი წასაშლელი

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
ka: დაყენება

en: Removing
ka: წაშლა

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
ka: გადმოწერა

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
ka: _დაყენება

en: _Uninstall…
ka: _წაშლა…

en: Network
ka: ქსელი

en: Can communicate over the network
ka: ქსელის საშუალებით შეერთება

en: System Services
ka: სისტემური სერვისები

en: Can access D-Bus services on the system bus
ka: D-Bus-ის სერვისებთან წვდომა შეუძლებელია სისტემურ მატარებელზე

en: Session Services
ka: სესიის სერვსები

en: Can access D-Bus services on the session bus
ka: D-Bus-ის სერვისებთან წვდომა შეუძლებელია სესიის მატარებელზე

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: Can access arbitrary devices such as webcams
ka: აქვს წვდომა ისეთ მოწყობილობებთან, როგორიცაა ვებკამერა

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
ka: აქვს წვდომა შეყვანის მოწყობილობებთან

note: Translators: This indicates an app can access audio devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones and play audio
ka: აქვს წვდომა მიკროფონებთან და შეუძლია ხმის დაკვრა

en: Can access system device files
ka: მოწყობილობების ფაილებთან წვდომა

en: Screen contents
ka: ეკრანის შემცველობა

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
ka: აქვს წვდომა ეკრანის შემცველობასთან

en: Home folder
ka: საწყისი საქაღალდე

en: Can view, edit and create files
ka: ფაილების ნახვის, ჩასწორების და შექმნის უფლება

en: Can view files
ka: ფაილების ნახვის უფლება

en: File system
ka: ფაილური სისტემა

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
ka: საქაღალდის გადმოწერა

en: Settings
ka: მორგება

en: Can view and change any settings
ka: შეუძლია პარამეტრების ნახვა და შეცვლა

en: Legacy display system
ka: ჩვენების მოძველებული სისტემა

en: Uses an old, insecure display system
ka: იყენებს ძველ, დაუცველ ეკრანის სისტემას

en: Sandbox escape
ka: სენდბოქსიდან გაპარვა

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
ka: შეუძლია გაძვრეს სენდბოქსიდან და თავიდან აიცილოს ყველა სხვა შეზღუდვა

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
ka: განახლების აღწერა ხელმისაწვდომი არაა.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
ka: კონტაქტის დეტალები

en: Requires additional permissions
ka: საჭიროა დამატებითი წვდომები

en: Invalid ratings data received from server
ka: სერვერიდან მიღებულია არასწორი რეიტინგის მონაცემები

en: Could not communicate with ratings server
ka: რეიტინგების სერვერთან მიერთება შეუძლებელია

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
ka: მიმოხილვები

en: No reviews were found for this app.
ka: ამ აპის მიმოხილვა აღმოჩენილი არაა.

en: No Reviews
ka: შეფასებების გარეშე

en: Version History
ka: ვერსიის ისტორია

en: New in Version %s
ka: სიახლე ვერსიაში %s

en: Version %s
ka: ვერისა %s

en: No details for this release
ka: ამ რელიზის დეტალები ვერ მოიძებნა

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
ka: გაშვების რეჟიმი: 'განახლებები', 'განახლებული', 'დაყენებული ან 'გადახედვა'

en: MODE
ka: რეჟიმი

en: Search for applications
ka: აპლიკაციების ძებნა

en: SEARCH
ka: ძებნა

en: Show application details (using application ID)
ka: აპლიკაციის დეტალების ჩვენება (აპლიკაციის ID-ით)

en: Show application details (using package name)
ka: აპლიკაციის დეტალების ჩვენება (აპლიკაციის სახელით)

en: PKGNAME
ka: პაკეტის სახელი

en: Install the application (using application ID)
ka: აპლიკაციის დაყენება (აპლიკაციის ID-ით)

en: Uninstall the application (using application ID)
ka: აპლიკაციის წაშლა (აპლიკაციის ID-ით)

en: Open a local package file
ka: ლოკალური პაკეტის ფაილის გახსნა

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
ka: ურთიერთობა, რომელსაც მოველი ამ ქმედებისთვის: 'none', 'notify' ან 'full'

en: INTERACTION
ka: ურთიერთქმედება

en: Show a local metainfo or appdata file
ka: AppData-ის ფაილის ლოკალური მეტაინფორმაციის ჩვენება

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
ka: დამატებითი გამართვის შეტყობინებების ჩართვა (გაშვებული ასლიდან, თუ უკვე გაშვებულია)

en: Installs any pending updates in the background
ka: როცა შესაძლებელია, განახლებების ფონურ რეჟიმში გადმოწერა და დაყენება

en: Show preferences
ka: პარამეტრების _ჩვენება

en: Quit the running instance
ka: გაშვებული ასლის დაბრუნებ

en: Prefer local file sources to AppStream
ka: AppStream-სთვის ლოკალური ფაილის წყაროებისთვის მეტი პრიორიტეტის მინიჭება

en: Show version number
ka: ვერსიის ნომრის ჩვენება

en: Copyright © 2016–2023 GNOME Software contributors
ka: © 2016–2023 GNOME Software contributors, ყველა უფლება დაცულია

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
ka: უკაცრავად! ამ აპლიკაციის შესახებ დეტალები არ აქვს.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
ka: დაყენებული ზომა

en: Includes %s of data and %s of cache
ka: შეიცავს %s მონაცემებს და %s კეშს

en: Includes %s of data
ka: შეიცავს %s მონაცემებს

en: Includes %s of cache
ka: შეიცავს %s კეშს

en: Cache and data usage unknown
ka: კეშის და მონაცემების გამოყენება უცნობია

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
ka: გადმოწერის ზომა

en: Needs no additional system downloads
ka: დამატებითი სისტემური გადმოწერები არ სჭირდება

en: Needs an unknown size of additional system downloads
ka: სჭირდება დამატებითი სისტემური გადმოწერების უცნობი ზომა

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
ka: დამატებითი %s დამატებითი სისტემური გადმოწერა

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
ka: უცნობი ზომა

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
ka: წვდომები არ გაქვთ

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
ka: აქვს ქსელთან წვდომა

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses system services
ka: იყენებს სისტემურ სერვისებს

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses session services
ka: იყენებს სესიის სერვისებს

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
ka: შეუძლია აპარატურასთან წვდომა

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
ka: აქვს წვდომა სისტემურ მოწყობილობებთან

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
ka: შეუძლია წაიკითხოს/ჩაწერის ყველა თქვენი მონაცემი

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
ka: შეუძლია თქვენი მონაცემების წაკითხვა

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
ka: შეუძლია წაიკითხოს/ჩაწეროს თქვენს გადმოწერილ ფაილებში

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
ka: შეუძლია წაიკითხოს თქვენი გადმოწერილი ფაილები

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
ka: აქვს ზოგიერთ ფაილთან წვდომა

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
ka: შეუძლია წვდომა ჰქონდეს და შეცვალოს მომხმარებლის პარამეტრები

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
ka: იყენებს მოძველებულ ფანჯრულ სისტემას

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
ka: შეუძლია ჩვეულებრივი წვდომების მიღება

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
ka: პროგრამის ავტორი შემოწმებულია

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
ka: განხილულია ოს-ის დისტრიბუტორის მიერ

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
ka: მიმოხილულია %s-ის მიერ

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
ka: მოწოდებულია მესამე პირის მიერ

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
ka: პროგრამა მხარდაჭერილი აღარაა

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
ka: აუდიტირებადი კოდი

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
ka: უცნობი ლიცენზია

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
ka: დახურული კოდი

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
ka: სპეციალური ლიცენზია

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
ka: პრივილეგირებულია

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
ka: უსაფრთხო

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
ka: ალბათ უსაფრთხო

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
ka: პოტენციურად სახიფათო

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
ka: სახიფათო

en: Mobile Only
ka: მხოლოდ მობილური

en: Only works on a small screen
ka: მუშაობს მხოლოდ პატარა ეკრანზე

en: Desktop Only
ka: მხოლოდ სამუშაო მაგიდა

en: Only works on a large screen
ka: მუშაობს მხოლოდ სამუშაო მაგიდაზე

en: Screen Size Mismatch
ka: ეკრანის ზომა არ ემთხვევა

en: Doesn’t support your current screen size
ka: ეკრანის მიმდინარე ზომა მხარდაუჭერელია

en: Requires a touchscreen
ka: მოითხოვს სენსორულ ეკრანს

en: Requires a keyboard
ka: მოითხოვს კლავიატურას

en: Requires a mouse
ka: მოითხოვს თაგუნას

en: Gamepad Needed
ka: მოითხოვს გეიმპედს

en: Requires a gamepad to play
ka: სათამაშოდ მოითხოვს გეიმპედს

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
ka: შეგუებადი

en: Works on phones, tablets and desktops
ka: მუშაობს ტელეფონზე, ტაბლეტზე და სამუშაო კომპიუტერზე

en: Probably requires a keyboard or mouse
ka: ალბათ მოითხოვს კლავიატურას ან თაგუნას

en: Works on desktops and laptops
ka: მუშაობს სამუშაო კომპიუტერებზე და ლეპტოპებზე

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
ka: ასაკისთვის დაუშვებელ შემცველობას არ შეიცავს

en: No age rating information available
ka: ასაკზე შეზღუდვის ინფორმაცია მიუწვდომელია

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
ka: საიტზე გადასვლა

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
ka: დაყენება…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
ka: გაუქმება

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
ka: დაყენება

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
ka: გადმოწერა

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
ka: განახლება

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
ka: წაშლა…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
ka: წაშლა

en: Critical update
ka: კრიტიკული განახლება

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
ka: განახლებისას მოწყობილობას ვერ გამოიყენებთ.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
ka: წყარო: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
ka: სახელი გადაერქვა %s-დან

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
ka: განახლებების მიღება შეჩერებულია

en: Critical Update
ka: კრიტიკული განახლება

[ctx: Single app]
en: Installed
ka: ჩადგმულია

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
ka: დაგვეხმარეთ, ვთარგმნოთ %s

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
ka: %s იქმნება, იწერება და ითარგმნება საერთაშორისო მოხალისეების საზოგადოების მიერ.
    
    ეს ნიშნავს, რომ თუ ის ხელმისაწვდომი არაა თქვენს ენაზე, შეგიძლიათ, ის თვითონაც თარგმნოთ.

en: Translations
ka: თარგმანები

en: _Translation Website
ka: _თარგმანის ვებგვერდი

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
ka: დაშორებულზე %s შესვლა აუცილებელია (რეალმი (%s)

en: Login Required
ka: შესვლა აუცილებელია

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Login
ka: _მომხმარებელი

note: Translators: Title for a login entry.
en: _User
ka: _მომხმარებელი

note: Translators: Title for a login entry.
en: _Password
ka: _პაროლი

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
ka: სხვები

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
ka: ყველა

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
ka: პოპულარული

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
ka: რედაქტორის არჩევანი

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
ka: ახალი და განახლებული

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
ka: ვებიდან აღება

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
ka: სხვა პროგრამები

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s Installed
ka: %s დაყენებულია

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect
ka: ცვლილებების ძალაში შესასვლელად საჭიროა გადატვირთვა

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: The app is ready to be used
ka: აპლიკაცია მზადაა გამოსაყენებლად

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System Updates Installed
ka: სისტემური განახლებები დაყენებულია

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
ka: ახლახან დაყენებული განახლებები ხელმისაწვდომია გადასახედად

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
ka: გადატვრთვა

en: Launch
ka: გაშვება

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
ka: დავაყენო პროგრამები?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
ka: დავაყენო პროგრამები მესამე პირებისგან?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
ka: ჩავრთო პროგრამების რეპოზიტორია?

note: TRANSLATORS: window title ask for confirmation TRANSLATORS: "Enable Third-Party Software Repository?" is * the confirmation dialog title
en: Enable Third-Party Software Repository?
ka: ჩავრთო მესამე პირებისგან მოწოდებული რეპოზიტორია?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
ka: %s არაა <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">თავისუფალი და ღია პროგრამა</a>. მოგეწოდებათ რეპოზიტორიიდან “%s”.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
ka: %s მოწოდებულია “%s”-ის მიერ.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
ka: დაყენების გასაგრძელებლად ეს რეპოზიტორია ჩართული უნდა იყოს.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
ka: შეიძლება ზოგიერთ ქვეყანაში %s-ის დაყენება და გამოყენება უკანონო იყოს.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
ka: შეიძლება ზოგიერთ ქვეყანაში ამ კოდეკის დაყენება ან გამოყენება უკანონო იყოს.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
ka: _აღარ გამაფრთხილო

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
ka: ჩართვა და _დაყენება

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
ka: დეტალური შეცდომები პაკეტების მმართველიდან:

en: Details
ka: დეტალები

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
ka: და_კეტვა

en: Details copied to clipboard
ka: დეტალები დაკოპირდა გაცვლის ბაფერში

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
ka: _თანხმობა

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
ka[0]: განახლებდა დადგა

note: TRANSLATORS: we've just uninstalled some apps
en: An app has been uninstalled | Apps have been uninstalled
ka[0]: აპი წაიშალა

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect | A restart is required for them to take effect
ka[0]: ცვლილებების ძალაში შესასვლელად საჭიროა გადატვირთვა

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
ka: არა ახლა

note: TRANSLATORS: something happened less than a day ago
en: Today
ka: დღეს

note: TRANSLATORS: something happened more than a day ago but less than 2 days ago
en: Yesterday
ka: გუშინ

en: %d day ago | %d days ago
ka[0]: %d დღის წინ

en: %d week ago | %d weeks ago
ka[0]: %d კვირის წინ

en: %d month ago | %d months ago
ka[0]: %d თვის წინ

en: %d year ago | %d years ago
ka[0]: %d წლის წინ

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
ka: ახლა

en: %d minute ago | %d minutes ago
ka[0]: %d წუთის წინ

en: %d hour ago | %d hours ago
ka[0]: %d საათის წინ

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
ka: ყველა

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
ka: პოპულარული

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
ka: 3D გრაფიკა

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
ka: ფოტოგრაფია

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
ka: სკანირება

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
ka: ვექტორული გრაფიკა

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
ka: დამთვალიერებლები

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
ka: აუდიოს შექმნა და ჩასწორება

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
ka: მუსიკის დამკვრელები

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
ka: ყველა

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
ka: პოპულარული

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
ka: კალენდარი

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
ka: მონაცემთა ბაზა

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
ka: ფინანსები

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
ka: რედაქტორი

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
ka: ტექსტური რედაქტორები

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
ka: ვებ-ბრაუზერები

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
ka: ყველა

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
ka: პოპულარული

[ctx: Menu of Games]
en: Action
ka: მოქმედება

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
ka: თავგადასავალი

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
ka: არკადა

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
ka: ბლოკები

[ctx: Menu of Games]
en: Board
ka: ბორდი

[ctx: Menu of Games]
en: Card
ka: კარტი

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
ka: ემულატორები

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
ka: საბავშვო

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
ka: ლოგიკური

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
ka: როლპლეი

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
ka: სპორტი

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
ka: სტრატეგია

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
ka: ყველა

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
ka: პოპულარული

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
ka: ჩატი

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
ka: ყველა

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
ka: პოპულარული

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
ka: ხელოვნური ინტელექტი

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
ka: ასტრონომია

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
ka: ქიმია

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
ka: ენები

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
ka: მათემატიკა

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
ka: სიახლეები

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
ka: რობოტიკა

[ctx: Menu of Art]
en: Art
ka: ხელოვნება

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
ka: ბიოგრაფია

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
ka: კომიქსები

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
ka: ფანტასტიკა

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
ka: ჯანმრთელობა

[ctx: Menu of Reference]
en: History
ka: ისტორია

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
ka: ცხოვრების სტილი

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
ka: პოლიტიკა

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
ka: სპორტი

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
ka: ყველა

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
ka: პოპულარული

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
ka: გამმართველები

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
ka: IDE-ები

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
ka: კოდეკები

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
ka: აპარატურის დრაივერები

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
ka: ფონტები

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
ka: შემოტანის წყაროები

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
ka: ენის ნაკრებები

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
ka: ლოკალიზაცია

note: Translators: this is a menu category
en: Create
ka: შექმნა

note: Translators: this is a menu category
en: Work
ka: სამუშაო

note: Translators: this is a menu category
en: Play
ka: დაკვრა

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
ka: სოციალიზაცია

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
ka: სწავლა

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
ka: შემუშავება

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
ka: კოდეკები

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
ka: აპარატურის დრაივერები

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
ka: ფონტები

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
ka: შემოტანის წყაროები

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
ka: ენის ნაკრებები

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
ka: ლოკალიზაცია

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
ka: აპი

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
ka: %s დამატებით ფაილის ტიპების მხარდაჭერას მოითხოვს.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
ka: დამატებითი MIME ტიპები აუცილებელია

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
ka: %s დამატებით ფონტებს მოითხოვს.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
ka: საჭიროა დამატებითი ფონტები

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
ka: %s დამატებით მულტიმედია კოდეკებს მოითხოვს.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
ka: საჭიროა დამატებითი მულტიმედია კოდეკები

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
ka: %s დამატებით პრინტერის დრაივერს მოითხოვს.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
ka: საჭიროა დამატებითი პრინტერის დრაივერი

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
ka: %s-ს დამატებითი პაკეტები სჭირდება.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
ka: საჭიროა დამატებითი პროგრამები

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
ka: პროგრამებში ძებნა

en: _Show More
ka: _მეტის ჩვენება

en: _Show Less
ka: _ნაკლების ჩვენება

en: Removing…
ka: წაშლა…

en: Requires restart to finish install
ka: დასაყენებლად გადატვირთვაა საჭირო

en: Requires restart to finish remove
ka: წასაშლელად გადატვირთვაა საჭრო

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
ka: დარჩენილი დაყენება…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
ka: დარჩენილი განახლება…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
ka: გადმოწერა…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
ka: მომზადება…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
ka: წაშლა…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
ka: %s დაყენებული არაა, მაგრამ მისი მონაცემები ჯერ კიდევ ხელმისაწვდომია.

en: _Restart
ka: _გადატვირთვა

en: _Enable…
ka: _ჩართვა…

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
ka: _დაყენება…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
ka: %s აშშ ინგლისურზე გამოჩნდება

en: This app will appear in US English
ka: ეს აპი აშშ ინგლისურზე გამოჩნდება

en: This software will appear in US English
ka: ეს აპი აშშ ინგლისურზე გამოჩნდება

en: Help _Translate
ka: დაგვეხმარეთ, ვთარგმნოთ

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
ka: სხვა აპები %s-სგან

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
ka: პროგრამისტმა %s დაამტკიცა %s-ის მფლობელობა

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
ka: პროგრამისტმა დაამტკიცა %s-ის მფლობელობა

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
ka: მიმოხილვის დასაწერად ინტერნეტთან წვდომა გჭირდებათ

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
ka: ეს აპი აღარ იღებს განახლებების, უსაფრთხოების განახლებების ჩათვლით

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
ka: ამ აპს თქვენი დისტრიბუტივი უკვე გაწვდით და ის არ უნდა ჩაანაცვლოთ.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
ka: ამ აპს არ აქვს ბმულები ვებგვერდამდე, კოდის რეპოზიტორიამდე ან შეცდომების ანგარიშის ვებგვერდამდე.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
ka: ეს პროგრამა აღარ იღებს განახლებებს, უსაფრთხოების განახლების ჩათვლით

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
ka: ამ პროგრამას თქვენი დისტრიბუტივი უკვე გაწვდით და ის არ უნდა ჩაანაცვლოთ.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
ka: ამ პროგრამას არ აქვს ბმულები ვებგვერდამდე, კოდის რეპოზიტორიამდე ან შეცდომების ანგარიშის ვებგვერდამდე.

en: Software failed to retrieve information for “%s” and is unable to show the details for this app.
ka: Software-ის მცდელობა, მიეღო ინფორმაცია "%s"-სთვის, ჩავარდა და ამ აპისთვის დეტალებს ვერ გაჩვენებთ.

en: Invalid review response received from server
ka: სერვერიდან მიღებულია არასწორი მიმოხილვის პასუხი

en: Failed to submit review for “%s”: %s
ka: "%s"-ის მიმოხილვის გადაცემა ჩავარდა: %s

en: Details page
ka: დეტალების გვერდი

en: Loading App Details
ka: აპის დეტალების ჩატვირთვა

en: Verified
ka: დამოწმებულია

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
ka: _გახსნა

en: _Update
ka: _განახლება

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
ka: ამოშლა

en: Add-ons
ka: დამატებები

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
ka: ეს აპი, მხოლოდ, აქტიური ინტერნეტკავშირის დროს შეგძლიათ, გამოიყენოთ.

en: Software Repository Included
ka: პროგრამების რეპოზიტორია ჩასმულია

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
ka: ეს აპი შეიცავს პროგრამების რეპოზიტორიას, რომელიც მოგაწოდებთ განახლებებს, სხვა პროგრამებთან წვდომის ჩათვლით.

en: No Software Repository Included
ka: პროგრამების რეპოზიტორია ჩასმული არაა

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
ka: ეს აპი არ შეიცავს პროგრამების რეპოზიტორიას. ის არ განახლდება ახალ ვერსიებზე.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
ka: პროგრამების რეპოზიტორია იდენტიფიცირებულია

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
ka: ამ პროგრამების რეპოზიტორიის დამატება დამატებით პროგრამებთან და განახლებებთან მოგცემთ წვდომას.

en: Only use software repositories that you trust.
ka: მხოლოდ, გამოიყენეთ პროგრამის რეპოზიტორიები, რომლებსაც ენდობით.

en: Clear app data
ka: აპის მონაცემების გასუფთავება

en: D_elete Data
ka: _მონაცემების წაშლა

en: No Metadata
ka: მეტამონაცემების გარეშე

en: Project _Website
ka: პროექტის _ვებგვერდი

en: _Donate
ka: _შეწირვა

en: Contribute _Translations
ka: _თარგმანების შეწირვა

en: _Report an Issue
ka: _პრობლემის რეპორტი

en: _Help
ka: _დახმარება

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
ka: _კონტაქტი

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
ka: Მიმოხილვის _დაწერა

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
ka: ყველა მიმოხილვა

en: Unable to Show App Details
ka: აპის დეტალების ჩვენება შეუძლებელია

en: Failed to prepare reboot
ka: გადატვირთვისთვის მომზადება ჩავარდა

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: The key was not found
ka: გასაღები ვერ ვიპოვე

en: The key is not enrolled
ka: ეს გასაღები რეგისტრირებული არაა

en: MOK Enrollment Required
ka: MOK რეგისტრაცია აუცილებელია

en: _Next
ka: _შემდეგი

en: This device has Secure Boot enabled. To allow new drivers to be enabled, a new machine owner key (MOK) must be enrolled. The process requires a password to be entered later in the process. Please note down the following password associated with the key:
ka: მოწყობილობაზე ჩართულია Secure Boot. იმისათვის, რომ დააყენოთ ახალი დრაივერები, ახალი მანქანის მფლობელის გასაღების (MOK) დაყენება დაგჭირდებათ. ამ პროცესს მოგვიანებით ავთენტიკაცია დასჭირდება. ჩაიწერეთ გასაღებთან ასოცირებული პაროლი:

en: I have made a note of the MOK _password
ka: მე ჩავიწერე MOK-ის _პაროლი

en: _Restart & Enroll…
ka: _გადატვირთვა & რეგისტრაცია…

en: Setup Instructions: Please Read Carefully
ka: მორგები ინსტრუქციები: ყურადღებით წაიკითხეთ, გეთაყვა

en: After restart, a device setup screen will be shown. To enable new drivers, proceed through the setup steps:
ka: გადატვირთვის შემდეგ ნაჩვენები იქნება მოწყობილობის მოგების ეკრანი. იმისათვი, რომ დააყენოთ ახალი დრაივერები, მიჰყევით შემდეგ ნაბიჯებს:

en: • Select “Enroll MOK”
    • Select “Yes” to enroll keys
    • Enter the MOK password when prompted
    • Then select “Reboot”
ka: • აირჩიეთ "Enroll MOK"
    • აირჩიეთ "დიახ", რომ დაარეგისტრიროთ გასაღებები
    • შეიყვანეთ MOK-ი პაროლი, როცა გკითხავთ
    • აირჩიეთ "Reboot"

en: Security Implications
ka: უსაფრთხოების პრობლემები

en: After successful key enrollment, be aware that any future updates to the module or any other module will be implicitly trusted. All future updates will happen transparently with no interaction and or authorization.
ka: გასაღების წარმატებული რეგისტრაციის შემდეგ ფრთხილად იყავით, რადგან მოდული განახლებები და სხვა მოდულები უპირობოდ სანდოდ გამოცხადდება. ყველა განახლება, რომელიც მოხდება, გამჭვირვალედ, ჩარევის და პაროლის კითხვის გარეშე მოხდება.

en: Further guidance can be found on the <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">docs page</a>.
ka: კიდევ უფრო მეტი დოკუმენტაცია, შეგიძლიათ, <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">დოკუმენტაციის გვერდზე</a> იპოვოთ.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
ka: დამატებითი მეტამონაცემების ფაილების გადმოწერა…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
ka:  და

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
ka[0]: %s სკრიპტისთვის ხელმისაწვდომი ფონტები

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
ka[0]: %s-სთვის ხელმისაწვდომი პროგრამები

en: Requested software not found
ka: საჭირო პროგრამები ვერ ვიპოვე

en: Failed to find requested software
ka: საჭირო პროგრამები ვერ ვიპოვე

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
ka: %s ნაპოვნი არაა

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
ka: ვებგვერდზე

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
ka: %s-ის მხარდაჭერისთვის აპი აღმოჩენილი არაა.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
ka: ინფორმაცია %s-ის შესახებ, არჩევნის ჩათვლით, როგორ და სად იპოვოთ ნაკლული პროგრამები, შეგიძლიათ იპოვოთ ბმულზე %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
ka: %s-ის მხარდაჭერისთვის აპი აღმოჩენილი არაა.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
ka: %s ხელმიუწვდომელია.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
ka: ინფორმაცია %s-ის შესახებ, ისევე, როგორც ვარიანტები, როგორ მიიღოთ აპი, რომელსაც ამ ფორმატის მხარდაჭერა გააჩნია, შეგიძლიათ იპოვოთ ბმულზე %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
ka: %s სკრიპტის მხარდაჭერისთვის ფონტები ხელმისაწვდომი არაა.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
ka: ინფორმაცია %s-ის შესახებ, ისევე, როგორც ვარიანტები, როგორ მიიღოთ დამატებითი ფონტები, შეგიძლიათ იპოვოთ მისამართზე %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
ka: %s ფორმატისთვის დამატებითი კოდეკები ხელმისაწვდომი არაა.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
ka: ინფორმაცია %s-ის შესახებ, ისევე, როგორც ვარიანტები, როგორ მიიღოთ კოდეკი, რომელსაც ამ ფორმატის დაკვრა შეუძლია, შეგიძლიათ იპოვოთ მისამართზე %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
ka: %s-ის მხარდაჭერისთვის Plasma-ის რესურსები ხელმისაწვდომი არაა.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
ka: ინფორმაცია %s-ის შესახებ, ისევე, როგორც ვარიანტებს, როგორ მიიღოთ დამატებითი Plasma-ის რესურსები, შეგიძლიათ იპოვოთ მისამართზე %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
ka: %s-სთვის პრინტერის დრაივერი ხელმისაწვდომი არაა.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
ka: ინფორმაცია %s-ის შესახებ, ისევე, როგორც ვარიანტები, როგორ მიიღოთ დრაივერი, რომელსაც ამ პრინტერის მხარდაჭერა გააჩნია, შეგიძლიათ იპოვოთ მისამართზე %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
ka: დოკუმენტაცია

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
ka[0]: %s, რომელიც %s-მა გაოითხოვა, ვერ ვიპოვე. იხილეთ %s მეტი ინფორმაციისთვის.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
ka[0]: ვერ ვიპოვე %s, რომელსაც ეძებდით. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ %s.

en: Failed to find any search results: %s
ka: ძებნამ შედეგი არ გამოიღო: %s

en: %s file format
ka: %s ფაილის ფორმატი

en: Install _All
ka: _ყველას დაყენება

en: Unable to Find Requested Software
ka: მოთხოვნილი პროგრამების მოძებნა შეუძლებელია

en: Codecs page
ka: კოდეკების გვერდი

en: No Results Found
ka: შედეგების გარეშე

en: Unable To Perform Search
ka: ძებნის შესრულების შეცდომა

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Featured Apps List
ka: პოპულარული აპების სია

en: Desktop Support
ka: სამუშაო მაგიდის მხარდაჭერა

en: Supports being used on a large screen
ka: აქვს დიდ ეკრანზე მუშაობის მხარდაჭერა

en: Desktop Support Unknown
ka: სამუშაო მაგიდის მხარდაჭერა უცნობია

en: Not enough information to know if large screens are supported
ka: ინფორმაცია იმის შესახებ, მხარდაჭერილია თუ არა დიდი ეკრანი, საკმარისი არაა

en: Requires a large screen
ka: ესაჭიროება დიდი ეკრანი

en: Desktop Not Supported
ka: სამუშაო მაგიდა მხარდაუჭერელია

en: Cannot be used on a large screen
ka: დიდ ეკრანზე ვერ მუშაობს

en: Mobile Support
ka: მობილურის მხარდაჭერა

en: Supports being used on a small screen
ka: აქვს პატარა ეკრანზე მუშაობის მხარდაჭერა

en: Mobile Support Unknown
ka: მობილურის მხარდაჭერა უცნობია

en: Not enough information to know if small screens are supported
ka: ინფორმაცია იმის შესახებ, მხარდაჭერილია თუ არა პატარა ეკრანი, საკმარისი არაა

en: Requires a small screen
ka: ესაჭიროება პატარა ეკრანი

en: Mobile Not Supported
ka: მობილური მხარდაუჭერელია

en: Cannot be used on a small screen
ka: პატარა ეკრანზე ვერ მუშაობს

en: Keyboard Support
ka: კლავიატურის მხარდაჭერა

en: Keyboard Support Unknown
ka: კლავიატურის მხარდაჭერა უცნობია

en: Not enough information to know if keyboards are supported
ka: ინფორმაცია იმის შესახებ, მხარდაჭერილია თუ არა კლავიატურა, საკმარისი არაა

en: Keyboard Required
ka: კლავიატურა აუცილებელია

en: Supports keyboards
ka: აქვს კლავიატურის მხარდაჭერა

en: Keyboard Not Supported
ka: კლავიატურა მხარდაჭერილი არაა

en: Cannot be used with a keyboard
ka: კლავიატურასთან ერთად ვერ გამოიყენებთ

en: Mouse Support
ka: თაგუნას მხარდაჭერა

en: Requires a mouse or pointing device
ka: მოითხოვს თაგუნას

en: Mouse Support Unknown
ka: თაგუნას მხარდაჭერა უცნობია

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
ka: ინფორმაცია იმის შესახებ, მხარდაჭერილია თუ არა თაგუნა ან სხვა მაჩვენებელი მოწყობილობა, საკმარისი არაა

en: Mouse Required
ka: თაგუნა აუცილებელია

en: Supports mice and pointing devices
ka: აქვს თაგუნას და მაჩვენებელი მოწყობილობების მხარდაჭერა

en: Mouse Not Supported
ka: თაგუნა მხარდაჭერილი არაა

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
ka: თაგუნასთან ან მაჩვენებელ მოწყობილობებთან ერთად ვერ გამოიყენებთ

en: Touchscreen Support
ka: სენსორული ეკრანის მხარდაჭერა

en: Touchscreen Support Unknown
ka: სენსორული ეკრანის მხარდაჭერა უცნობია

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
ka: ინფორმაცია იმის შესახებ, მხარდაჭერილია თუ არა სენსორული ეკრანი, საკმარისი არაა

en: Touchscreen Required
ka: სენსორული ეკრანი აუცილებელია

en: Supports touchscreens
ka: აქვს სენსორული ეკრანის მხარდაჭერა

en: Touchscreen Not Supported
ka: სენსორული ეკრანი მხარდაუჭერელია

en: Cannot be used with a touchscreen
ka: შეუძლებელია სენსორული ეკრანით გამოყენება

en: Gamepad Required
ka: გეიმპადი აუცილებელია

en: Requires a gamepad
ka: სათამაშოდ მოითხოვს გეიმპედს

en: Gamepad Support
ka: გეიმპადის მხარდაჭერა

en: Supports gamepads
ka: აქვს გეიმპადის მხარდაჭერა

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
ka: %s ალბათ იმუშავებს ამ მოწყობილობაზე

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
ka: %s მუშაობს ამ მოწყობილობაზე

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
ka: %s ალბათ მუშაობს ამ მოწყობილობაზე

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
ka: %s ალბათ ამ მოწყობილობაზე სწორად არ იმუშავებს

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
ka: %s ამ მოწყობილობაზე არ იმუშავებს

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
ka: აპარატურული ნაწილის მხარდაჭერა

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Navigate to Explore Page
ka: გადასვლა დათვალიერების გვერდზე

en: Navigate to Installed Page
ka: გადასვლა დაყენებულ გვერდზე

en: Navigate to Updates Page
ka: გადასვლა განახლებების გვერდზე

en: Open Search Bar
ka: ძებნის ზოლის გახსნა

en: Windows
ka: ფანჯრები

en: Open Preferences
ka: მორგების ფანჯრის გახსნა

en: Open Software Repositories
ka: ღია პროგრამის რეპოზიტორიები

en: Help
ka: დახმარება

en: Open Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობების გახსნა

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
ka: ჩადგმულია

en: Installed page
ka: დაყენებული გვერდი

en: In Progress
ka: მიმდინარეობს

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
ka: აპები

en: Web Apps
ka: ვებ აპები

en: System Apps
ka: სისტემური აპები

en: Community Built
ka: საზოგადოების მიერ აგებული

en: _Get Involved
ka: _შემოგვიერთდით

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
ka: ეს აპი დაწერილია ღიად, საერთაშორისო საზოგადოების მიერ და ვრცელდება <a href="%s">%s ლიცენზიით</a>.
    
    შეგიძლიათ, მონაწილეობა მიიღოთ და დაგვეხმაროთ, ის კიდევ უფრო უკეთესო გავხადოთ.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
ka: ეს აპი დაწერილია ღიად, საერთაშორისო საზოგადოების მიერ და ვრცელდება %s ლიცენზიით.
    
    შეგიძლიათ, მონაწილეობა მიიღოთ და დაგვეხმაროთ, ის კიდევ უფრო უკეთესო გავხადოთ.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
ka: ეს პროგრამა დაწერილია ღიად, საერთაშორისო საზოგადოების მიერ და ვრცელდება <a href="%s">%s ლიცენზიით</a>.
    
    შეგიძლიათ, მონაწილეობა მიიღოთ და დაგვეხმაროთ, ის კიდევ უფრო უკეთესო გავხადოთ.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
ka: ეს პროგრამა დაწერილია ღიად, საერთაშორისო საზოგადოების მიერ და ვრცელდება %s ლიცენზიით.
    
    შეგიძლიათ, მონაწილეობა მიიღოთ და დაგვეხმაროთ, ის კიდევ უფრო უკეთესო გავხადოთ.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
ka: უცნობი ლიცენზია

en: _Learn More
ka: სწავლა

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
ka: ამ აპს არ აქვს მითითებული ლიცენზია, რომლითაც ის ვრცელდება და შეიძლება, ფასიანი იყოს. შეიძლება, დაუცველი იყოს ძნელად აღმოსაჩენი გზებით და შეიძლება, გაფრთხილების გარეშე შეიცვალოს.
    
    ამ აპისთვის შეწირვა ან შეგიძლიათ, ან არა.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
ka: ამ პროგრამას არ აქვს მითითებული ლიცენზია, რომლითაც ის ვრცელდება და შეიძლება, ფასიანი იყოს. შეიძლება, დაუცველი იყოს ძნელად აღმოსაჩენი გზებით და შეიძლება, გაფრთხილების გარეშე შეიცვალოს.
    
    ამ აპისთვის შეწირვა ან შეგიძლიათ, ან არა.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
ka: დახურული კოდი

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
ka: ეს აპი არ დაწერილა ღია კოდით, და მხოლოდ მისმა ავტორმა იცის, როგორ მუშაობს. ის შეიძლება მოწყვლადი იყოს ძნელად აღმოსაჩენი შეცდომებით, და შეიძლება, გაუფრთხილებლად შეიცვალოს.
    
    აპისთვის შეწირვა ან შეგიძლიათ, ან არა.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
ka: ეს პროგრამა არ დაწერილა ღია კოდით, და მხოლოდ მისმა ავტორმა იცის, როგორ მუშაობს. ის შეიძლება მოწყვლადი იყოს ძნელად აღმოსაჩენი შეცდომებით, და შეიძლება, გაუფრთხილებლად შეიცვალოს.
    
    აპისთვის შეწირვა ან შეგიძლიათ, ან არა.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
ka: სპეციალური ლიცენზია

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
ka: ეს აპი დაწერილია სპეციალური ლიცენზიით <a href="%s">%s</a>.
    
    აპისთვის შეწირვა ან შეგიძლიათ, ან არა.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
ka: ეს აპი დაწერილია სპეციალური ლიცენზიით "%s".
    
    აპისთვის შეწირვა ან შეგიძლიათ, ან არა.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
ka: ეს პროგრამა დაწერილია სპეციალური ლიცენზიით <a href="%s">%s</a>.
    
    აპისთვის შეწირვა ან შეგიძლიათ, ან არა.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
ka: ეს პროგრამა დაწერილია სპეციალური ლიცენზიით "%s".
    
    აპისთვის შეწირვა ან შეგიძლიათ, ან არა.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Refreshing Data
ka: მონაცემების განახლება

en: Loading page
ka: გვერდის ჩატვირთვა

en: Starting Up
ka: გაშვება

en: Unknown source
ka: უცნობი წყარო

note: Translators: It's like a beta version of the software, a test version
en: Beta
ka: ბეტა

note: Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
ka: მომხმარებელი

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
ka: დამატებები

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
ka: წაშლები

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
ka: განახლებები

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
ka: ვერსიის ჩამოწევა

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
ka: მონიშნული გარე რესურსები

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
ka: მოგაწვდით წვდომას დამატებით პროგრამებთან %s-დან. ასევე შეიცავს ზოგიერთ კომერციულ პროგრამას.
    
    ეს რეპოზიტორიები მოგვიანებით შეგიძლიათ ჩართოთ პროგრამის რეპოზიტორიების პარამეტრებიდან.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
ka: ჩავრთო მესამე პირებისგან მოწოდებული რეპოზიტორიები?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
ka: _იგნორი

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
ka: _ჩართვა

en: Available for your operating system
ka: ხელმისაწვდომია თქვენი ოპერაციული სისტემისთვის

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
ka: ხელმისაწვდომია %s-სთვის

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
ka: დათვალიერება

en: Overview page
ka: გვერდის მიმოხილვა

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
ka: ხელმისაწვდომი აპები

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
ka: სხვა კატეგორიები

en: No App Data Found
ka: აპლიკაციის მონაცემები ვერ ვიპოვე

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
ka: უცნობი

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
ka: _დიახ

en: User declined installation
ka: მომხმარებელმა გააუქმა დაყენება

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
ka: მომზადება: %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ %s რეპოზიტორია?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is a repository name.
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
ka: ყველა აპი %s-დან წაიშლება და რეპოზიტორიის თავიდან დაყენება მოგიწევთ, თუ მათ გამოყენებას დააპირებთ.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is the * name of an addon or an input method * name of a runtime * name of a font * name of a codec * name of a firmware TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
ka: წავშალო %s?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of an addon or an input method. Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
ka: წაშლის შემდეგ %s-ს ვერ გამოიყენებთ.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of a runtime.
en: It will not be possible to use any apps which depend on %s after removal.
ka: წაშლის შემდეგ აპებს, რომლებსაც %s სჭირდებათ, ვეღარ გამოიყენებთ.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a font.
en: It will not be possible to use %s after removal, and any documents which use it will appear in a different font.
ka: წაშლის შემდეგ %s-ს ვეღარ გამოიყენებთ და დოკუმენტები, რომლებიც მას იყენებდნენ, სხვა ფონტით გამოჩნდება.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a codec.
en: It will not be possible to use %s after removal. This may mean some media files will no longer be playable.
ka: წაშლის შემდეგ %s-ს ვეღარ გამოიყენებთ. ეს შეიძლება ნიშნავდეს, რომ ზოგიერთ მედიაფალს ვეღარ დაუკრავთ.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a firmware
en: Hardware which depends on %s may no longer function correctly after removal.
ka: აპარატურამ, რომელიც %s-ზეა დამოკიდებული, შეიძლება, წაშლის შემდეგ, სწორად აღარ იმუშაოს.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is * the name of an app.
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
ka: წაშლის შემდეგ %s-ს ვეღარ გამოიყენებთ. აპის მონაცემები და პარამეტრები დარჩება დისკზე, რითიც მომავალში აპის აღდგენის საშუალებას მოგცემთ.

en: Preferences
ka: მორგება

en: Software Updates
ka: პროგრამული განახლებები

en: More Information
ka: მეტი ინფორმაცია

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
ka: განახლებების შემოწმება და გადმოწერა ტრაფიკს და ენერგიას ხარჯავს. ასე რომ, ავტომატური განახლებების ფუნქცია დროებით შეჩერებულია, სანამ გაზომვადი ქსელური მიერთება და ენერგიის დაზოგვა ჩართულია.

en: _Automatic
ka: _ავტომატური

en: Automatically check for and download updates
ka: განახლებების ავტომატური შემოწმება და გადმოწერ

en: _Manual
ka: _ხელით

en: Checking for and downloading updates must be done manually
ka: განახლებების შემოწმება და გადმოწერა ხელით უნდა მოხდეს

en: Automatic Update _Notifications
ka: ავტომატური განახლებების _შეტყობინებები

en: Notify when updates have been automatically installed
ka: გაფრთხილება, როცა განახლებები ავტომატურად იქნება დაყენებული

en: Content Filters
ka: შემცველობის ფილტრები

en: Only Show _Free Software
ka: მხოლოდ თავისუფალი _პროგრამების ჩვენება

en: Hide proprietary software when browsing and searching
ka: ფასიანი პროგრამების დამალვა ძებნისას

en: Only Show _Verified Developers
ka: მხოლოდ, გადამოწმებული პროგრამისტების ჩ_ვენება

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
ka: მხოლოდ, იმ პროგრამისტების აპების ჩვენება, ვისი იდენტიფიკაციაც გადამოწმებულია

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
ka: დაყენებული პროგრამა შეუთავსებელია %s-სთან და ავტომატურად წაიშლება ვერსიის აწევისას.

en: Incompatible Software
ka: შეუთავსებელი პროგრამები

en: _Upgrade
ka: _განახლება

en: _Uninstall
ka: _წაშლა

en: App Settings &amp; Data
ka: აპის პარამეტრები &amp; მონაცემები

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
ka: დატოვება

en: Allows restoring app settings and content
ka: აპის პარამეტრებისა და შემცველობის აღდგენის დაშვება

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
ka: _წაშლა

en: Permanently deletes data to save disk space
ka: მონაცემების სამუდამოდ წაშლა დისკზე ადგილის დაზოგვის მიზნით

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
ka: პროგრამები, რომელიც "%s"-დან დააყენეთ, განახლებების მიღებას შეწყვეტს.

note: ask for confirmation
en: Disable Repository?
ka: გამოვრთო რეპოზიტორია?

en: Remove Repository?
ka: წავშალო რეპოზიტორია?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
ka: _გამორთვა

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo TRANSLATORS: button text when * removing a review
en: _Remove
ka: _წაშლა

en: Enable New Repositories
ka: ჩართეთ ახალი რეპოზიტორიები

en: Turn on new repositories when they are added
ka: ახალი რეპოზიტორიების ჩართვა მათ დამატებისას

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
ka: მეტი ინფორმაცია

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
ka: დამატებითი რეპოზიტორიები არცეული მესამე პირებისგან — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
ka: მესამე პირების მიერ მოწოდებული რეპოზიტორიები Fedora-სთვის

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
ka: ოპერაციული სისტემა

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
ka: ეს რეპოზიტორიები მიემატება %s-ის მიერ მოწოდებულ ნაგულისხმევ პროგრამებს.

en: Software Repositories
ka: პროგრამის რეპოზიტორიები

en: No Repositories
ka: რეპოზიტორიების გარეშე

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
ka[0]: დაყენებულია %u პროგრამა

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
ka[0]: %u დამატება დაყენებულია

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
ka[0]: %u აპი

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
ka[0]: %u დამატება

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
ka[0]: %s და %s დაყენებულია

en: Checking installed software…
ka: დაყენებული პროგრამების შემოწმება…

en: Remove
ka: წაშლა

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
ka: ვერ ვიტან

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
ka: არ მომწონს

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
ka: ნორმალურია

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
ka: მომწონს

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
ka: მიყვარს

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
ka: აირჩიეთ ვარსკვლავი რეიტინგის დასატოვებლად

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
ka: დახარჯეთ მეტი დრო მიმოხილვის დასაწერად

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
ka: აირჩიეთ ვარსკვლავების რეიტინგი

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
ka: მიმოხილვა ძალიან მოკლეა

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
ka: მიმოხილვა ძალიან გრძელია

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
ka: აღწერა ძალიან მოკლეა

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
ka: აღწერა ძალიან გრძელია

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
ka: შეფასების დაწერა

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
ka: _გაგზავნა

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
ka: შეიყვანეთ შეფასება, შეჯამება და შეჯამების ტექსტი. შეჯამებები პრობლემების შესახებ მოსაწერად არ გამოიყენოთ. დაუკავშირდით პროგრამისტს ან თქვენი მხარდაჭერის მომწოდებელს.

en: Review Summary
ka: გადახედვის შეჯამება

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
ka: მოკლე შეფასების დაწერა

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
ka: ნახეთ, რა მონაცემები გვეგზავნება ჩვენს <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">კონფიდენციალობის პოლიტიკაში</a>. სრული სახელი, რომელიც თქვენს ანგარიშზეა მიბმული, საჯაროდ გამოჩნდება.

en: %u review total | %u reviews total
ka[0]: სულ %u მიმოხილვა

en: out of 5 stars
ka: 5 ვარსკვლავიდან

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
ka: უცნობი

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
ka: შეგიძლიათ მოგვწეროთ აგრესიული, უხეში ან დამამცირებელი ქცევის შესახებ.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
ka: როცა მოგვწერთ, მიმოხილვა დამალული იქნება, სანამ მას ადმინისტრატორი არ შეამოწმებს.

note: TRANSLATORS: window title when reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
ka: გადავცე მიმოხილვა?

note: TRANSLATORS: button text when * * sending a review for moderation
en: _Report
ka: _ანგარიში

note: TRANSLATORS: window title when the user attempts to remove their * review
en: Remove Review?
ka: წავშალო მიმოხილვა?

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Removing a review cannot be undone.
ka: გადახედვის წაშლა შეუქცევადია.

en: Like Review
ka: Მიმოხილვის მოწონება

en: Dislike Review
ka: Მიმოხილვის არმოწონება

en: Report…
ka: ანგარიში…

en: Remove…
ka: წაშლა…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
ka: აპი სენდბოქსში არაა, მაგრამ დისტრიბუტივმა შეამოწმა, ის მავნე არაა

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
ka: შეამოწმეთ, ენდობით მომწოდებელს, თუ არა, რადგან აპი სენდბოქსში არ ეშვება

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
ka: წვდომების გარეშე

en: App is fully sandboxed
ka: აპი მთლიანად შემოსაზღვრულია

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
ka: ქსელური წვდომა

en: Can access the internet
ka: წვდომა ინტერნეტთან

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
ka: ქსელთან წვდომის გარეშე

en: Cannot access the internet
ka: არ აქვს ინტერნეტთან წვდომა

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
ka: იყენებს სისტემურ სერვისებს

en: Can request data from system services
ka: შეუძლია მონაცემების გამოთხოვა სისტემური რესურსებიდან

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
ka: იყენებს სესიის სერვისებს

en: Can request data from session services
ka: შეუძლია მონაცემების გამოთხოვა სესიის რესურსებიდან

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
ka: მომხმარებლის მოწყობილობასთან წვდომა

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
ka: აქვს ისეთ მოწყობილობებთან წვდომა, როგორიცაა ვებკამერა ან ჯოისტიკი

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
ka: მომხმარებლის მოწყობილობებთან წვდომის გარეშე

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
ka: არ აქვს ისეთ მოწყობილობებთან წვდომა, როგორიცაა ვებკამერა ან ჯოისტიკი

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
ka: შეყვანის მოწყობილობასთან წვდომა

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access and Audio Playback
ka: მიკროფონთან წვდომა და ხმის დაკვრა

en: Can listen using microphones and play audio without asking permission
ka: შეუძლია მოსმენა მიკროფონით და ხმის დაკვრა, ნებართვის კითხვის გარეშე

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
ka: სისტემურ მოწყობილობასთან წვდომა

en: Can access system devices which require elevated permissions
ka: აქვს წვდომა სისტემურ მოწყობილობებთან, რომლებსაც დამატებითი წვდომები ესაჭიროება

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
ka: წვდომა ეკრანის შემცველობასთან

en: Can access the contents of the screen or other windows
ka: ეკრანის ან სხვა ფანჯრების შემცველობასთან წვდომა აკრძალულია

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
ka: მოძველებული ფანჯრული სისტემა

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
ka: ჩვეულებრივი წვდომები

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
ka: მომხმარებლის პარამეტრები

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
ka: სრული ფაილური სისტემის ჩაწერა/წაკითხვის წვდომა

en: Can read and write all data on the file system
ka: შეუძლია ფაილური სისტემიდან წაკთხვა და მასზე ჩაწერა

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
ka: საწყისი საქაღალდის ჩაწერა/წაკითხვის წვდომა

en: Can read and write all data in your home directory
ka: შეუძლია ჩაწეროს თქვენს საწყის საქაღალდეში

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
ka: სრული ფაილური სისტემის კითხვის შეცდომა

en: Can read all data on the file system
ka: შეუძლია ფაილური სისტემიდან წაკთხვა

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
ka: საწყისი საქაღალდის წაკითხვის წვდომა

en: Can read all data in your home directory
ka: შეუძლია წაიკითხოს თქვენი საწყისი საქალდიდან

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
ka: გადმოწერის საქაღალდის ჩაწერა/წაკითხვის წვდომა

en: Can read and write all data in your downloads directory
ka: შეუძლია ჩაწეროს და წაიკითხოს თქვენი გადმოწერის საქაღალდიდან

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
ka: გადმოწერის საქაღალდის წაკითხვის წვდომა

en: Can read all data in your downloads directory
ka: შეუძლია წაიკითხოს თქვენი გადმოწერის საქაღალდიდან

en: Can read and write all data in the directory
ka: შეუძლია საქაღალდეში მონაცემები ჩაწეროს და წაიკითხოს

en: Can read all data in the directory
ka: შეუძლია წაიკითხოს ყველა მონაცემები საქაღალდიდან

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
ka: ფაილურ სისტემასთან წვდომის გარეშე

en: Cannot access the file system at all
ka: ფაილურ სისტემასთან წვდომა საერთოდ არ მაქვს

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
ka: აპის ავტორი შემოწმებულია

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
ka: ამ პროგრამისტმა დაამტკიცა, რომ ისაა, ვისადაც თავი მოაქვს

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
ka: დაუცველი დამოკიდებულებები

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
ka: პროგრამა ან მისი დამოკიდებულებები მხარდაჭერილი აღარაა და შეიძლება, საფრთხეს შეიცავდეს

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
ka: ამ აპს არ აქვს მითითებული, რა ლიცენზიის ქვეშაა და შეიძლება, ფასიანი იყოს

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
ka: ამ პროგრამას არ აქვს მითითებული, რა ლიცენზიის ქვეშაა და შეიძლება, ფასიანი იყოს

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
ka: დახურული კოდი

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
ka: პროგრამის კოდი საჯარო არაა, ასე რომ, მას დამოუკიდებლად ვერ გადახედავთ, ამიტომ ის უსაფრთხო არაა

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
ka: ეს პროგრამა იწერება სპეციალური ლიცენზიით "%s"

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
ka: პროგრამა იწერება სპეციალური ლიცენზიით "%s"

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
ka: აუდიტირებადი კოდი

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
ka: საწყისი კოდი საჯაროა და შეიძლება, დამოუკიდებელი აუდიტი ჩაუტარდეს, რაც აპს უფრო დიდ შანსს აძლევს, უსაფრთხო იყოს

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
ka: %s პრივილეგირებულია

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
ka: %s უსაფრთხოა

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
ka: %s ალბათ უსაფრთხოა

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
ka: %s პოტენციურად სახიფათოა

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
ka: %s სახიფათოა

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
ka: უცნობი

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
ka: უსაფრთხოება

en: License
ka: ლიცენზია

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
ka: წყარო

en: This app uses an outdated version of the software platform (SDK) and might contain bugs or security vulnerabilities which will not be fixed.
ka: ეს აპი პროგრამული პლატფორმის (SDK) მოძველებულ ვერსიას იყენებს და შეიძლება, შეცდომებს და უსაფრთხოების მოწყვლადობებს შეიცავდეს, რომლებიც აღარ გასწორდება.

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
ka: წინა ეკრანის ანაბეჭდი

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
ka: შემდეგი ეკრანის ანაბეჭდი

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
ka: ეკრანის ანაბეჭდების გარეშე

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
ka: ეკრანის ანაბეჭდი ვერ ვიპოვე

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
ka: გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
ka: ეკრანის ანაბეჭდის ზომა ვერ ვიპოვე

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
ka: ქეშის შექმნის შეცდომა

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
ka: ეკრანის ანაბეჭდი არასწორია

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
ka: ეკრანის ანაბეჭდი ხელმიუწვდომელია

en: Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდი

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
ka[0]: კიდევ %u დამთხვევა

en: Search page
ka: გვერდის მოძებნა

en: Search for Apps
ka: აპების მოძებნა

en: No App Found
ka: აპი ვერ ვიპოვე

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
ka: განახლებების გადმოწერის შეცდომა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
ka: მიკროკოდის განახლების გადმოწერის შეცდომა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
ka: %s-დან მიკროკოდის განახლების გადმოწერა ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
ka: %s-დან განახლებების გადმოწერის შეცდომა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
ka: განახლება შეუძლებელია: ინტერნეტთან წვდომა აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
ka: განახლების შეცდომა: დისკზე თავისუფალი ადგილი საკმარისი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
ka: %s-დან განახლებების გადმოწერის შეცდომა: დისკზე თავისუფალი ადგილი საკმარისი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
ka: განახლებების შეცდომა: ავთენტიკაცია აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
ka: განახლება შეუძლებელია: ავთენტიკაცია არასწორია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
ka: განახლება შეუძლებელია: აუცილებელია წვდომები

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
ka: განახლებების გადმოწერის შეცდომა: პროგრამების დაყენების წვდომა არ გაგაჩნიათ

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
ka: განახლებების სიის მიღების შეცდომა

en: Unable to install: download failed
ka: დაყენების შეცდომა: გადმოწერა ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s: failed download from %s
ka: %s-ის დაყენების შეცდომა: %s-დან გადმოწერა ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: download failed
ka: %s-ის დაყენების შეცდომა: გადმოწერის შეცდომა

en: Unable to install: missing runtime
ka: დაყენება შეუძლებელია: გაშვების გარემო აღმოჩენილი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s: runtime %s unavailable
ka: %s-ის დაყენების შეცდომა: გაშვების გარემო %s ხელმისაწვდომი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
ka: %s-ის დაყენების შეცდომა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
ka: წაშლა შეუძლებელია: ინტერნეტთან წვდომა აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
ka: დაყენების შეცდომა: აპლიკაციის არასწორი ფორმატი

en: Unable to install: not enough disk space
ka: დაყენების შეცდომა: დისკზე თავისუფალი ადგილი საკმარისი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
ka: %s-ის დაყენების შეცდომა: დისკზე თავისუფალი ადგილი საკმარისი არაა

en: Unable to install: authentication required
ka: დაყენების შეცდომა: ავთენტიკაცია აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication required
ka: %s-ის დაყენების შეცდომა: ავთენტიკაცია აუცილებელია

en: Unable to install: invalid authentication
ka: დაყენების შეცდომა: ავთენტიკაციის შეცდომა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: invalid authentication
ka: %s-ის დაყენების შეცდომა: ავთენტიკაცია ვერ გაიარეთ

en: Unable to install: permission required
ka: დაყენების შეცდომა: საჭიროა წვდომები

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: permission required
ka: %s-ის დაყენება შეუძლებელია: აუცილებელია წვდომები

en: Unable to install: device must be plugged in
ka: დაყენება შეუძლებელია: მოწყობილობა მიერთებული უნდა იყოს

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: device must be plugged in
ka: %s-ის განახლება შეუძლებელია: მოწყობილობა მიერთებული უნდა იყოს

en: Unable to install: low battery
ka: დაყენება შეუძლებელია: ელემენტის მუხტი ძალიან დაბალია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: low battery
ka: %s-ის დაყენების შეცდომა: ელემენტის მუხტი მეტისმეტად მცირეა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s: download failed
ka: %s-ის განახლება %s-დან შეუძლებელია: გადმოწერა ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: download failed
ka: %s-ის განახლება შეუძლებელია: გადმოწერა ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s: download failed
ka: %s-დან განახლებების დაყენება შეუძლებელია: გადმოწერა ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
ka: განახლება შეუძლებელია: გადმოწერა ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
ka: %s-ის განახლების შეცდომა: დისკზე თავისუფალი ადგილი საკმარისი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication required
ka: %s-ის განახლება შეუძლებელია: აუცილებელია ავთენტიკაცია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: invalid authentication
ka: %s-ის განახლება შეუძლებელია: ავთენტიკაცია არასწორია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: permission required
ka: %s-ის განახლება შეუძლებელია: აუცილებელია წვდომები

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
ka: განახლება შეუძლებელია: მოწყობილობა მიერთებული უნდა იყოს

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: device must be plugged in
ka: %s-ის განახლება შეუძლებელია: მოწყობილობა მიერთებული უნდა იყოს

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
ka: განახლება შეუძლებელია: ელემენტის მუხტი ძალიან დაბალია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: low battery
ka: %s-ის განახლება შეუძლებელია: ელემენტის მუხტი ძალიან დაბალია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
ka: %s-ის განახლების შეცდომა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update
ka: განახლება შეუძლებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
ka: ვერსიის აწევა შეუძლებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
ka: %2$s-დან %1$s-ზე ვერსიის აწევა შეუძლებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
ka: ვერსიის აწევა შეუძლებელია: გადმოწერა ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s: download failed
ka: %s-ზე ვერსიის აწევა შეუძლებელია: გადმოწერა ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
ka: ვერსიის აწევა შეუძლებელია: ინტერნეტთან წვდომა აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access required
ka: %s-მდე ვერსიის აწევა შეუძლებელია: ინტერნეტთან წვდომა აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
ka: ვერსიის აწევა შეუძლებელია: დისკზე თავისუფალი ადგილი საკმარისი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
ka: %s-ზე ვერსიის აწევა შეუძლებელია: დისკზე თავისუფალი ადგილი საკმარისი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
ka: ვერსიის აწევა შეუძლებელია: ავთენტიკაცია აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication required
ka: %s-ზე ვერსიის აწევა შეუძლებელია: ავთენტიკაცია აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
ka: ვერსიის აწევა შეუძლებელია: ავთენტიკაცია არასწორია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: invalid authentication
ka: %s-ზე ვერსიის აწევა შეუძლებელია: ავთენტიკაცია არასწორია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
ka: ვერსიის აწევა შეუძლებელია: აუცილებელია წვდომები

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: permission required
ka: %s-ზე ვერსიის აწევა შეუძლებელია: წვდომები აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
ka: ვერსიის აწევა შეუძლებელია: მოწყობილობა მიერთებული უნდა იყოს

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: device must be plugged in
ka: %s-მდე ვერსიის აწევა შეუძლებელია: მოწყობილობა მიერთებული უნდა იყოს

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
ka: ვერსიის აწევა შეუძლებელია: ელემენტის მუხტი ძალიან დაბალია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: low battery
ka: %s-ზე ვერსიის აწევა შეუძლებელია: ელემენტის მუხტი მეტისმეტად მცირეა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
ka: %s-ზე ვერსიის აწევა შეუძლებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
ka: წაშლის შეცდომა: ავთენტიკაცია აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: authentication required
ka: %s-ის წაშლის შეცდომა: ავთენტიკაცია აუცილებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: invalid authentication
ka: წაშლის შეცდომა: ავთენტიკაცია ვერ გაიარეთ

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: invalid authentication
ka: %s-ის წაშლის შეცდომა: ავთენტიკაცია ვერ გაიარეთ

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
ka: წაშლის შეცდომა: საჭიროა წვდომები

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: permission required
ka: %s-ის წაშლის შეცდომა: საჭიროა წვდომები

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
ka: წაშლა შეუძლებელია: მოწყობილობა მიერთებული უნდა იყოს

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: device must be plugged in
ka: %s-ის წაშლა შეუძლებელია: მოწყობილობა მიერთებული უნდა იყოს

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
ka: წაშლა შეუძლებელია: ელემენტის მუხტი ძალიან დაბალია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: low battery
ka: %s-ის წაშლა შეუძლებელია: ელემენტის მუხტი ძალიან დაბალია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
ka: %s-ის წაშლა შეუძლებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
ka: %s-ის გაშვება შეუძლებელია

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
ka: რაღაც არასწორად ხდება

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
ka: %s-ის გაშვება ჩავარდა: %s დაყენებული არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
ka: ოპერაციის დასასრულებლად დისკზე საკმარისი ადგილი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
ka: დაყენების შეცდომა: ფაილის ტიპი მხარდაჭერილი არაა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
ka: დაყენების შეცდომა: ავთენტიკაცია ჩავარდა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
ka: დაყენების შეცდომა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
ka: %s-სთან მიერთების შეცდომა

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
ka: ახალი დამატებების გამოსაყენებლად პროგრამას გადატვირთვა ესაჭიროება

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
ka: საჭიროა მოწყობილობის მიერთება

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
ka: ელემენტის მუხტი მეტისმეტად მცირეა

en: _Software Repositories
ka: _პროგრამის რეპოზიტორიები

en: _Preferences
ka: _გამართვა

en: _Keyboard Shortcuts
ka: _კლავიატურის მალსახმობები

en: _About Software
ka: პროგრ_ამის შესახებ

en: Search
ka: ძებნა

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Search apps
ka: აპების ძებნა

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
ka: _დათვალიერება

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
ka: _დაყენებულია

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
ka: _განახლებები

en: Go back
ka: უკან გადასვლა

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
ka: არც_ერთი

en: App Data
ka: აპლიკაციის მონაცემები

en: Data needed for the app to run
ka: მონაცემები, რომელიც აპს გასაშვებად სჭირდება

en: User Data
ka: მომხმარებლის მონაცემები

en: Data created by you in the app
ka: აპში თქვენს მიერ შექმნილი მონაცემები

en: Cache Data
ka: ქეშის მონაცემები

en: Temporary cached data
ka: დროებით ქეში

en: The app itself
ka: თვითონ აპლიკაცია

en: Required Dependencies
ka: აუცილებელი დამოკიდებულებები

en: Shared system components required by this app
ka: აპლიკაციისთვის საჭირო გაზიარებული სისტემური კომპონენტები

[ctx: Download size]
en: Unknown
ka: უცნობი

note: TRANSLATORS: "<a href='#'>" and "</a>" should not be touched.
en: Cached data can be cleared from the <a href='#'>_app settings</a>
ka: დაკეშილი მონაცემების გასუფთავება შეიძლება <a href="#">_app settings</a>-დან

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
ka: საცავი

en: %s (Installed)
ka: %s (დაყენებული)

en: %s (Installing)
ka: %s (დაყენება)

en: %s (Downloading)
ka: %s (გადმოწერა)

en: %s (Removing)
ka: %s (წაშლა)

en: _Details
ka: _დეტალები

en: _Examine
ka: _ანალიზი

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
ka: დაყენებულია %s-ზე

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
ka: დაყენებული განახლებები

en: No Updates Installed
ka: განახლებები დაყენებული არაა

en: Updates Are Out of Date
ka: განახლებები მოძველებულია

en: Please check for available updates
ka: ხელმისაწვდომი განახლებების შემოწმება

en: Critical Updates Ready to Install
ka: კრიტიკული განახლებები დასაყენებლად მზადაა

en: Install critical updates as soon as possible
ka: კრიტიკული განახლებების დაყენება რაც შეიძლება სწრაფად

en: Critical Updates Available to Download
ka: კრიტიკული განახლებები გადმოსაწერად მზადაა

en: Download critical updates as soon as possible
ka: კრიტიკული განახლებების გადმოწერა რაც შეიძლება სწრაფად

en: Updates Ready to Install
ka: განახლებები დასაყენებლად მზადაა

en: Software updates are ready and waiting
ka: პროგრამის განახლებები მზადაა და გელოდებათ

en: Updates Available to Download
ka: ხელმისაწვდომია გადმოწერადი განახლებები

en: Software updates can be downloaded
ka: პროგრამის განახლებები გადმოსაწერად მზადაა

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
ka[0]: %u აპი განახლდა -- გადატვირთვა აუცილებელია

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
ka[0]: %u აპი განახლდა

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
ka: %s განახლდა.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
ka: გადატვირთეთ აპი.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
ka: %s და %s განახლდა.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
ka[0]: %u აპი საჭიროებს გადატვირთვას.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
ka: შეიცავს %s-ს, %s-ს და %s-ს.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: System Has Reached End of Life
ka: სისტემამ ცხოვრების ბოლო ნაბიჯს მიაღწია

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving updates
ka: ასწიეთ ვერსია განახლებების მიღების გასაგრძელებლად

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
ka: დასაყენებლად ხელმისაწვდომია %s-ის ახალი ვერსია

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
ka: ხელმისაწვდომია პროგრამების გაუმჯობესებები

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
ka: პროგრამების განახლების შეცდომა

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: Prepared updates were not installed
ka: მომზადებული განახლებების დაყენება არ მომხდარა

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
ka: სისტემის გაუმჯობესება დასრულდა

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება %s %s-ში!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
ka[0]: პროგრამის განახლებები დაყენებულია

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
ka[0]: დაყენებულია ოპერაციული სისტემის მნიშვნელოვანი განახლება.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
ka: Მიმოხილვა

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
ka: განახლების შეცდომა

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
ka: სისტემა უკვე განახლებულია.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
ka: განახლება გაუქმდა.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
ka: ინტერნეტთან წვდომა აუცილებელია, მაგრამ ის ხელმისაწვდომი არაა. დარწმუნდით, რომ ინტერნეტი გაქვთ და თავიდან სცადეთ.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
ka: ამ განახლებას უსაფრთხოების პრობლემები გააჩნია. მეტი დეტალებისთვის დაუკავშირდით პროგრამის მომწოდებელს.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
ka: დისკზე საკმარისი ადგილი აღარაა. გაათავისუფლეთ ადგილი და თავიდან სცადეთ.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
ka: უკაცრავად: განახლებების დაყენება ჩავარდა. დაელოდეთ სხვა განახლებას და თავიდან სცადეთ. თუ პრობლემა არ გადაწყდება, დაუკავშირდით პროგრამების მომწოდებელს.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
ka: ბოლო შემოწმება: %s

en: Stop
ka: გაჩერება

en: Check for Updates
ka: განახლებების შემოწმება

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
ka: %s %s-მა შეწყვიტა კრიტიკული პროგრამული განახლებების მიღება

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
ka: თქვენმა ოპერაციულმა სისტემამ შეწყვიტა კრიტიკული პროგრამული განახლებების მიღება

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
ka: შეიძლება გადასახდელი გაგიხდეთ

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
ka: მობილური ფართოზოლოვანი მიერთებისას განახლებების შემოწმებამ, შეიძლება, საკმაოდ დიდი ხარჯი დაგიჯდეთ.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
ka: _მაინც შემოწმება

en: Software Upgrades Downloaded
ka: პროგრამების გაუმჯობესებები გადმოწერილია

en: Upgrades are ready to be installed
ka: ვერსიის აწევისთვის მომზადება დასრულდა

en: Check for updates
ka: განახლებების შემოწმება

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
ka: განახლებები

en: Updates page
ka: განახლებების გვერდი

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
ka: განახლებების ჩატვირთვა

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
ka: ამას საკმაო დრო დასჭირდება

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
ka: განახლებულია

en: Use Mobile Data?
ka: გამოვიყენო მობილური ინტერნეტი?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
ka: მობილური ფართოზოლოვანი მიერთებისას განახლებების შემოწმებამ, შეიძლება, საკმაოდ დიდი ხარჯი დაგიჯდეთ

en: _Check Anyway
ka: _მაინც შემოწმება

en: No Connection
ka: მიერთების გარეშე

en: Go online to check for updates
ka: ჩართეთ ინტერნეტი განახლებების შესამოწმებლად

en: _Network Settings
ka: _ქსელის მორგება

en: Error
ka: შეცდომა

en: Updates are automatically managed
ka: განახლებები ავტომატურად იმართება

en: Software Updates Paused
ka: პროგრამის განახლებები შეჩერებულია

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
ka: ავტომატური პროგრამების განახლება შეჩერებულია შემდეგი მიზეზებით:

en: 
    • The current network connection is metered
ka: 
    • მიმდინარე ქსელთან მიერთება გაზომვადია

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
ka: 
    • მიმდინარე ქსელთან მიერთბა კრძალავს დიდი ფაილების გადმოწერას

en: 
    • Power saver mode is active
ka: 
    • ენერგიის დაზოგვის რეჟიმი აქტიურია

en: 
    • Game mode is active
ka: 
    • თამაშის რეჟიმი აქტიურია

en: Software updates paused
ka: პროგრამის განახლებები შეჩერებულია

en: Network connection is metered — software updates paused
ka: ქსელთან მიერთება გაზომვადია - პროგრამების განახლება შეჩერდა

en: Network connection prohibits large downloads — software updates paused
ka: ქსელურ მიერთებას დიდი ფაილების გადმოწერა არ შეუძლია - პროგრამის განახლებები შეჩერებულია

en: Power saver mode is active — software updates paused
ka: ენერგიის შენახვის რეჟიმი აქტიურია - პროგრამის განახლებები შეჩერებულია

en: Game mode is active — software updates paused
ka: თამაშის რეჟიმი აქტიურია - პროგრამის განახლებები შეჩერებულია

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
ka: &გადატვირთვა და განახლება…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
ka: _ყველას განახლება

en: Software Updates Downloaded
ka: პროგრამების განახლებები გადმოწერილია

en: Updates are ready to be installed
ka: განახლებები დასაყენებლად მზადაა

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
ka: ინტეგრირებული მიკროკოდი

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
ka: საჭიროებს გადატვირთვას

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
ka: აპლიკაციის განახლებები

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
ka: მოწყობილობის მიკროკოდი

en: _Download
ka: _გადმოწერა

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
ka: %s %s ხელმისაწვდომია

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
ka: %s ხელმისაწვდომია

en: Learn about the new version
ka: გაიგეთ მეტი ახალ ვერსიაზე

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
ka: %s/%s გადმოწერილია

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
ka: %u%% გადმოწერილია

en: A major upgrade, with new features and added polish.
ka: დიდი განახლება, ახალი ფუნქციებით და უფრო ნაკლები შეცდომით.

en: Cancel Upgrade
ka: განახლება გაუქმება

en: _Restart & Upgrade…
ka: _გადატვირთვა და სისტემის განახლება…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
ka: ვერსიის აწევამდე დაიმახსოვრეთ, დაამარქაფოთ მონაცემები და ფაილები.

en: Error Details
ka: შეცდომის დეტალები

en: Copy Details
ka: დეტალების კოპირება

en: Failed to delete file “%s”: %s
ka: ფაილის წაშლა ვერ მოხერხდა "%s": %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
ka: საქაღალდის ("%s") წაშლის შეცდომა: %s

en: Add, remove or update software on this computer
ka: დაამატეთ, წაშალეთ და განაახლეთ პროგრამები ამ კომპიუტერზე

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
ka: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;განახლებები;წყაროები;რეპოზიტორიები;მაღაზია;

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the first part of a system notification.
en: %s Ready
ka: %s მზადაა

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the second part of a system notification, which looks like: NVIDIA Linux Graphics Driver Ready The NVIDIA Linux Graphics Driver is ready to be enabled and staged for the next boot.
en: The %s is ready to be enabled and staged for the next boot.
ka: %s მზადაა ჩასართავად შემდეგი გადატვირთვისას.

en: Enable
ka: ჩართვა

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
ka: სისტემური განახლებები

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
ka: ზოგადი სისტემური განახლებები, როგორიცაა უსაფრთხოების და მოწყვლადობების განახლებები და წარმადობის გაუმჯობესებები.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
ka: %s განახლება ახალი ფუნქციებითა და ნაკლები შეცდომით.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
ka: EOS განახლების სერვისმა განახლება ვერ გადმოწერა და გადაატარა.

en: Web App
ka: ვებ აპლიკაცია

en: Web Apps Support
ka: ვებ აპების მხარდაჭერა

en: Run popular web applications in a browser
ka: გაუშვით პოპულარული ვებაპები ბრაუზერში

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
ka: განახლდით უახლესი ფუნქციებისთვის, წარმადობისა და სტაბილურობის გაუმჯობესებებისათვის.

en: Flatpak Support
ka: Flatpak-ის მხარდაჭერა

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
ka: Flatpak ლინუქსზე სამუშაო მაგიდების დისტრიბუტივის სისტემაა

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
ka: სისტემური საქაღალდე %s

en: Home subfolder %s
ka: საწყისი ქვესაქაღალდე %s

en: Host system folders
ka: ჰოსტი სისტემის საქაღალდეები

en: Host system configuration from /etc
ka: ჰოსტი სისტემის კონფიგურაცია /etc-დან

en: Desktop folder
ka: სამუშაო მაგიდის საქაღალდე

en: Desktop subfolder %s
ka: სამუშაო მაგიდის ქვესაქაღალდე %s

en: Documents folder
ka: დოკუმენტების საქაღალდე

en: Documents subfolder %s
ka: დოკუმენტების ქვესაქაღალდე %s

en: Music folder
ka: მუსიკის საქაღალდე

en: Music subfolder %s
ka: მუსიკის საქაღალდე: %s

en: Pictures folder
ka: სურთების საქაღალდე

en: Pictures subfolder %s
ka: სურათების ქვესაქაღალდე %s

en: Public Share folder
ka: საჯარო გაზიარების საქაღალდე

en: Public Share subfolder %s
ka: საჯარო გაზიარების ქვესაქაღალდე %s

en: Videos folder
ka: ვიდეოების საქაღალდე

en: Videos subfolder %s
ka: ვიდეოების ქვესაქაღალდე %s

en: Templates folder
ka: შაბლონების საქაღალდე

en: Templates subfolder %s
ka: შაბლონების ქვესაქაღალდე %s

en: User cache folder
ka: მომხმარებლის ქეშის საქაღალდე

en: User cache subfolder %s
ka: მომხმარებლის ქეშის ქვესაქაღალდე %s

en: User configuration folder
ka: მომხმარებლის კონფიგურაციის საქაღალდე

en: User configuration subfolder %s
ka: მომხმარებლის კონფიგურაციის ქვესაქაღალდე %s

en: User data folder
ka: მომხმარებლის მონაცემების საქაღალდე

en: User data subfolder %s
ka: მომხმარებლის მონაცემების ქვესაქაღალდე %s

en: User runtime folder
ka: მომხმარებლის პროგრამების მონაცემების საქაღალდე

en: User runtime subfolder %s
ka: მომხმარებლის გაშვების გარემოს ქვესაქაღალდე %s

en: Filesystem access to %s
ka: ფაილური სისტემის წვდომა %s-ზე

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
ka: Flatpak-ის მეტამონაცემების მიღება %s-სთვის…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
ka: ჩავარდა დაზუსტება დამატებისთვის '%s': %s

en: User Installation
ka: მომხმარებლისთვის დაყენება

en: System Installation
ka: სისტემაში დაყენება

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
ka: დაყენება ჩავარდა დამატებისთვის '%s': %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
ka: წაშლა ჩავარდა დამატებისთვის '%s': %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
ka: დაშორებული "%s" არ გაძლევთ საშუალებას, "%s" დააყენოთ. ალბათ, ფილტრის გამო. წაშალეთ ფილტრი და გაიმეორეთ დაყენება. დეტალური შეცდომა: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
ka: სისტემის კვების სიმძლავრე განახლებისთვის მეტისმეტად დაბალია

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
ka: სისტემის კვების სიმძლავრე განახლებისთვის მეტისმეტად დაბალია(%u%%, საჭიროა %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
ka: მოწყობილობა მიუწვდომელია ან გასულია უსადენო ინტერნეტის წვდომის არეალიდან

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
ka: მოწყობილობის ელემენტის სიმძლავრე მეტისმეტად დაბალია

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
ka: მოწყობილობის ელემენტის სიმძლავრე მეტისმეტად დაბალია(%u%%, საჭიროა %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
ka: მოწყობილობა განახლების დასრულებას ელოდება

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
ka: მოწყობილობას ესაჭიროება 220V კვება

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
ka: მოწყობილობას ვერ გამოიყენებთ, თუ ის დახურულია

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
ka: %s მოწყობილობის განახლება

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
ka: %s სისტემის განახლება

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
ka: %s ჩადგმული კონტროლერის განახლება

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
ka: %s ME-ის განახლება

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
ka: %s კორპორატიული ME-ის განახლება

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
ka: %s მომხმარებლის ME-ის განახლება

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
ka: %s კონტროლერის განახლება

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
ka: %s Thunderbolt კონტროლერის განახლება

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
ka: %s CPU მიკროკოდის განახლება

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
ka: %s კონფიგურაციის განახლება

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
ka: %s ელემენტის განახლება

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
ka: %s კამერის განახლება

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
ka: %s TPM განახლება

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
ka: %s თაჩპედის განახლება

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
ka: %s თაგუნას განახლება

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
ka: %s კლავიატურის განახლება

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
ka: %s საცავის კონტროლერის განახლება

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
ka: %s ქსელის ინტერფეისის განახლება

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
ka: %s ეკრანის განახლება

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
ka: %s BMC -ის განახლება

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
ka: %s USB მიმღების განახლება

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
ka: %s დისკის განახლება

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
ka: %s Flash დისკის განახლება

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
ka: %s SSD -ის განახლება

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
ka: %s GPU -ის განახლება

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
ka: %s დოკის განახლება

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
ka: %s USB დოკის განახლება

en: Firmware
ka: მიკროკოდი

en: Firmware update could not be applied:
ka: მიკროკოდის განახლების დაყენება შეუძლებელია:

en: Firmware Upgrade Support
ka: მიკროკოდის განახლების მხარდაჭერა

en: Provides support for firmware upgrades
ka: მიკროკოდის განახლების მხარდაჭერა

en: Install Unsigned Software?
ka: დავაყენო ხელმოუწერელი პროგრამები?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
ka: პროგრამა რომლის დაყენებასაც აპირებთ, ხელმოწერილი არაა. ამ პროგრამის განახლებების წყაროს გადამოწმება შეუძლებელი იქნება, ანუ, შეცვლილია თუ არა განახლების ფაილი.

en: Download Unsigned Software?
ka: გადმოვწერო ხელმოუწერელი პროგრამები?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
ka: ხელმისაწვდომია ხელმოუწერელი განახლებები. ხელმოწერის გარეშე შეუძლებელია განახლების წყაროს გადამოწმება ან ვინმემ ხომ არ შეცვალა განახლებები.

en: Update Unsigned Software?
ka: განვაახლო ხელმოუწერელი პროგრამები?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
ka: ხელმისაწვდომია ხელმოუწერელი განახლებები. ხელმოწერის გარეშე შეუძლებელია განახლების წყაროს გადამოწმება და იმისაც, შეცვლილია თუ არა განახლება. პროგრამის განახლებები გაითიშება, სანამ ხელმოუწერელ განახლებებს ან წაშლით ან განაახლებთ.

en: Failed to install updates:
ka: განახლებების დაყენების შეცდომა:

en: Packages
ka: პაკეტები

en: Failed to wait on transaction end before download:
ka: ჩავარდა ტრანზაქციის დასრულების მოლოდინი გადმოწერამდე:

en: Failed to download updates:
ka: განახლებების გადმოწერის შეცდომა:

en: Failed to trigger update:
ka: განახლების ტრიგერის შეცდომა:

en: Operating System (OSTree)
ka: ოპერაცული სისტემა (OSTree)

en: Snap Support
ka: Snap -ის მხარდაჭერა

en: A snap is a universal Linux package
ka: Snap ლინუქსის უნივერსალური პაკეტია

note: TRANSLATORS: this is the system OS upgrade
en: System
ka: სისტემა

note: TRANSLATORS: this is the system component update
en: System component
ka: სისტემის კომპონენტი

en: Removing sysupdate job '%s' failed with status %i
ka: იშლება sysupdate-ის დავალება '%s'. ის ჩავარდა სტატუსით %i
