gnome-software - en to sr translation catalogue (1113 entries)

en: Software
sr: Програми

en: Install and update apps
sr: Инсталирај и ажурирај програме

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
sr: Програми вам дозвољавају да пронађете и инсталирате нове програме и проширења система и да уклоните постојеће инсталиране програме.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
sr: Програми приказују издвојене и популарне програме са корисним описима и неколико снимака екрана по програму. Програми могу бити пронађени прегледањем списка категорија или претраживањем. Такође вам омогућава одржавање ажурног система коришћењем технологије ванмрежних ажурирања.

en: Overview panel
sr: Панел прегледа

en: Details panel
sr: Панел појединости

en: Installed panel
sr: Панел инсталираних

en: Updates panel
sr: Панел ажурирања

en: The update details
sr: Појединости ажурирања

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Гномов пројекат

en: Test akmods key in Shim UEFI
sr: Испробај акмодс кључ за Шим УЕФИ

en: Authentication is required to test akmods key in Shim UEFI
sr: Потребна је пријава за тестирање акмодс кључа у Шим УЕФИ

en: Enroll akmods key to Shim UEFI
sr: Примени акмодс кључ за Шим УЕФИ

en: Authentication is required to enroll akmods key to Shim UEFI
sr: Потребна је пријава за примену акмодс кључа за Шим УЕФИ

en: Test DKMS key in Shim UEFI
sr: Испробај ДКМС кључ за Шим УЕФИ

en: Authentication is required to test DKMS key in Shim UEFI
sr: Потребна је пријава за тестирање ДКМС кључа за Шим УЕФИ

en: Enroll DKMS key to Shim UEFI
sr: Примени ДКМС кључ за Шим УЕФИ

en: Authentication is required to enroll DKMS key to Shim UEFI
sr: Потребна је пријава за примену ДКМС круча за Шим УЕФИ

en: Install an appstream file into a system location
sr: Инсталирај датотеку тока у системску локацију

en: Installing an appstream file into a system location
sr: Инсталирам датотеку тока у системску локацију

en: A list of compatible projects
sr: Списак сагласних пројеката

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
sr: Ово је списак сагласних пројеката које треба приказати као што је Гном, КДЕ и ИксФЦЕ.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
sr: Да ли Гномови програми треба да управљају ажурирањима и надоградњама

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
sr: Ако је искључено, Гномови програми ће сакрити површ за ажурирања, неће извршавати било каква самостална ажурирања или питати за надоградње.

en: Automatically download and install updates
sr: Самостално преузимај и инсталирај ажурирања

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
sr: Ако је укључено, Гномови програми ће сам преузети ажурирања у позадини и инсталирати она која не захтевају поновно покретање уређаја.

en: Notify the user about software updated in the background
sr: Обавести корисника о програмима ажурираним у позадини

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
sr: Ако је омогућено, Гномови Програми ће обавестити корисника о ажурирањима која сус е догодила док је корисник био ван рачунара.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
sr: Да ли треба вршити самостално освежавање на ограниченој вези

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
sr: Ако је укључено, Гномови програми ће се самостално освежавати у позадини (преузимање метаподатака, провера нових доступних ажурирања и слично) чак и преко ограничене везе што може довести до новчаних трошкова по корисника.

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
sr: Да ли је ово прво покретање Гномових програма

en: Show star ratings next to applications
sr: Приказује звездице оцењивања поред програма

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
sr: Филтрирај програме на основу подразумеване гране подешене за удаљено место

en: Non-free applications show a warning dialog before install
sr: Неслободни програми приказују прозорче упозорења пре инсталације

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
sr: Када се инсталирају неслободни програми може бити приказано прозорче упозорења. Ово одлучује да ли је то прозорче потиснуто.

en: The last update check timestamp
sr: Временска ознака последње провере ажурирања

en: The last upgrade notification timestamp
sr: Временска ознака обавештења последње надоградње

en: The last update notification timestamp
sr: Временска ознака обавештења последње ажурирања

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
sr: Временска ознака првог безбедносног ажурирања, очишћеног након ажурирања

en: The last update timestamp
sr: Временска ознака последњег ажурирања

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
sr: Старост у секундама након којих је потребно потврдити да је узводни снимак екрана и даље исправан

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
sr: Бирање веће вредности ће узроковати мање обилазака ка удаљеном серверу али ће ажурирање снимака екрана и приказ кориснику трајати дуже. Вредност „0“ значи да се никада не проверава сервер уколико слика већ постоји у кешу.

en: The server to use for application reviews
sr: Сервер који ће се користити за прегледе програма

en: The minimum karma score for reviews
sr: Најмањи резултат карме за прегледе

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
sr: Прегледи са кармом са мањим бројем од овог се неће приказивати.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
sr: Списак званичних извора који се не требају сматрати трећом страном

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
sr: Списак обавезних ризница које се не могу онемогућити или уклонити

en: A list of official repositories that should be considered free software
sr: Списак званичних извора који се требају сматрати слободним софтвером

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
sr: Адреса дозволе за коришћење када се програм треба сматрати слободним софтвером

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
sr: Инсталира скуп програма за све кориснике на систему где је то могуће

en: Allow access to the Software Repositories dialog
sr: Допусти приступ прозорчету извора софтвера

en: Offer upgrades for pre-releases
sr: Нуди надоградње за предиздања

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
sr: Приказује неке УИ елементе обавештавајући корисника да неки програм није слободан

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
sr: Прикажи величину инсталираних програма у списку инсталираних програма

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
sr: 'https://sr.wikipedia.org/wiki/Власнички_софтвер'

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
sr: Путања која објашњава неслободан и власнички софтвер

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
sr: Списак УРЛ-ова који показују на датотеке тока које ће бити преузете у swcatalog фасциклу

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
sr: Инсталирај датотеку тока у системску локацију, за све кориснике. Ако је нетачно, датотеке биће инсталиране у нестандардни директоријум $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
sr: Поредак приоритета формата паковања који се желе, са прво исписаним важнијим форматима. Празан низ значи основни поредак. Подразумева се да изостављени формати буду наведени последњи. Примери формата паковања су: deb, flatpak, rpm, snap. Ови формати по избору могу бити наведени са називом изворишта, одвојено двотачком, на пример: 'flatpak:flathub'.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
sr: Временска ознака последњег покушаја отклањања некоришћеног извршног Флатпак пакета

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
sr: Постави на тачно („true“) да би приказали само апликације лиценциране за слободно коришћење и сакриј све власничке апликације

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
sr: Постави на тачно („true“) да би се приказале само апликације програмера са провереним идентитетом

en: The timestamp of the last received historical updates.
sr: Временска ознака последње примљених историјских ажурирања.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
sr: Ниска која складишти gnome-online-account иб који се користи за пријаву

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
sr: Системски инсталатер датотека тока Гномових програма

en: Failed to parse command line arguments
sr: Нисам успео да обрадим аргументе линије наредби

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
sr: Морате навести тачно једно име датотеке

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
sr: Овај програм може користити само администратор

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
sr: Нисам успео да потврдим врсту садржаја: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
sr: Нисам успео да померим: %s

en: Software Install
sr: Инсталација програма

en: Install selected software on the system
sr: Инсталирајте изабране програме на систем

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
sr: Цртано насиље

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
sr: Нема података о цртаном насиљу

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
sr: Фантазијско насиље

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
sr: Нема података о фантазијском насиљу

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
sr: Реалистично насиље

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
sr: Нема података о реалистичном насиљу

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
sr: Насиље са крвопролићем

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
sr: Нема података о крвопролићу

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
sr: Сексуално насиље

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
sr: Нема података о сексуалном насиљу

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
sr: Алкохол

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
sr: Нема података о упућивању на алкохол

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
sr: Наркотици

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
sr: Нема података о упућивању на забрањене дроге

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
sr: Дуван

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
sr: Нема података о упућивању на дуванске производе

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
sr: Нудизам

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
sr: Нема података о било каквој нагости

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
sr: Сексуалне теме

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
sr: Нема података о сексуалним приказима или упућивањима

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
sr: Псовке

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
sr: Нема података о било каквој вулгарности

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
sr: Неприкладан хумор

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
sr: Нема података о неумесном хумору

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
sr: Дискриминација

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
sr: Нема података о било каквом дискриминационом говору

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
sr: Оглашавање

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
sr: Нема података о било каквом оглашавању

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
sr: Коцкање

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
sr: Нема података о било каквом коцкању

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
sr: Куповина

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
sr: Нема података о способности трошења новца

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
sr: Ћаскање између корисника

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
sr: Нема података о начинима за ћаскање са другим корисницима

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
sr: Звучно ћаскање између корисника

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
sr: Нема података о начинима за разговор са другим корисницима

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
sr: Контакт појединости

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
sr: Нема података о дељењу корисничких имена на друштвеним мрежама или адреса електронске поште

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
sr: Идентификујући подаци

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
sr: Нема података о дељењу корисничких података са трећим странама

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
sr: Дељење места

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
sr: Нема података о дељењу стварне локације са другим корисницима

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
sr: Хомосексуалност

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
sr: Нема података о упућивањима на хомосексуалност

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
sr: Проституција

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
sr: Нема података о упућивањима на проституцију

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
sr: Прељубништво

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
sr: Нема података о упућивањима на прељубу

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
sr: Сексуализовани карактери

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
sr: Нема података о сексуализованим карактерима

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
sr: Скрнављење

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
sr: Нема података о упућивањима на скрнављење

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
sr: Људски остаци

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
sr: Нема података о видљивим људским посмртним остацима

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
sr: Робовласништво

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
sr: Нема података о упућивањима на робовласништво

en: Does not include references to drugs
sr: Нема упућивања на забрањене дроге

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
sr: Не садржи псовање, вулгарност и друге врсте неприкладног говора

en: Does not include ads or monetary transactions
sr: Не садржи огласе или новчане трансакције

en: Does not include sex or nudity
sr: Не садржи секс или нагост

en: Does not include uncontrolled chat functionality
sr: Нема неконтролисане могућности ћаскања

en: Does not include violence
sr: Нема насиља

en: Drugs
sr: Дроге

en: Strong Language
sr: Неприкладан говор

en: Money
sr: Новац

en: Social
sr: Друштвено

en: Violence
sr: Насиље

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
sr: Сви

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
sr: %s има непознату оцену старости

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
sr: %s програм одговара свима

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
sr: %s програм је за малу децу

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
sr: %s програм је за децу

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
sr: %s програм је за децу

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
sr: %s програм је за тинејџере

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
sr: %s програм је само за одрасле

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
sr: %s програм је за старосну групу %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
sr: Оцена старосне прикладности

en: _How to contribute missing information
sr: _Како додати недостајуће податке

en: Local file
sr: Локална датотека

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
sr: Пакет

en: Pending
sr: На чекању

en: Pending install
sr: Чека на инсталирање

en: Pending remove
sr: Чека на уклањање

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
sr: Инсталирам

en: Removing
sr: Уклањам

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
sr: Преузимам

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
sr: _Инсталирај

en: _Uninstall…
sr: _Уклони…

en: Network
sr: Мрежа

en: Can communicate over the network
sr: Може комуницирати преко мреже

en: System Services
sr: Системске услуге

en: Can access D-Bus services on the system bus
sr: Може приступати услугама Д-сабирнице на системској сабирници

en: Session Services
sr: Услуге сесије

en: Can access D-Bus services on the session bus
sr: Може приступати услугама Д-сабирнице на сабирници сесије

en: Devices
sr: Уређаји

en: Can access arbitrary devices such as webcams
sr: Може приступати изборним уређајима као што су камере

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
sr: Може приступати улазним уређајима

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones
sr: Може приступати микрофонима

en: Can access system device files
sr: Може приступати системским датотекама уређаја

en: Screen contents
sr: Садржај екрана

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
sr: Може приступати садржају екрана

en: Home folder
sr: Лична фасцикла

en: Can view, edit and create files
sr: Може прегледати, уређивати и стварати датотеке

en: Can view files
sr: Може прегледати датотеке

en: File system
sr: Систем датотека

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
sr: Фасцикла са преузимањима

en: Settings
sr: Подешавања

en: Can view and change any settings
sr: Може прегледати и мењати било које подешавање

en: Legacy display system
sr: Застарели систем приказа

en: Uses an old, insecure display system
sr: Користи стари, небезбедни систем приказа

en: Sandbox escape
sr: Бег из изолације

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
sr: Може изаћи из изолације и може заобићи било која друга ограничења

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
sr: Нема доступног описа ажурирања.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
sr: Појединости ажурирања

en: Requires additional permissions
sr: Захтева додатна овлашћења

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
sr: Прегледи

en: No reviews were found for this app.
sr: Нема прегледа за овај програм.

en: No Reviews
sr: Нема прегледа

en: Version History
sr: Историјат издања

en: New in Version %s
sr: Ново у издању %s

en: Version %s
sr: Издање %s

en: No details for this release
sr: Нема појединости за ово издање

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
sr: %e. %B %Y.

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
sr: Режим покретања: „updates“ (ажурирања), „updated“ (ажурно), „installed“ (инсталирано) или „overview“ (преглед)

en: MODE
sr: РЕЖИМ

en: Search for applications
sr: Тражи програме

en: SEARCH
sr: ТРАЖИ

en: Show application details (using application ID)
sr: Приказује појединости програма (користећи ИБ програма)

en: ID
sr: ИБ

en: Show application details (using package name)
sr: Приказује појединости програма (користећи назив пакета)

en: PKGNAME
sr: НЗВПКТА

en: Install the application (using application ID)
sr: Приказује програм (користећи ИБ програма)

en: Uninstall the application (using application ID)
sr: Деинсталирај програм (користећи ИБ програма)

en: Open a local package file
sr: Отвара локалну датотеку са пакетом

en: FILENAME
sr: НАЗИВ ДАТОТЕКЕ

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
sr: Врста интеракције која се очекује за ову радњу: било "none", "notify" или "full"

en: INTERACTION
sr: ИНТЕРАКЦИЈА

en: Show a local metainfo or appdata file
sr: Прикажи локалну метаинфо или апдата датотеку

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
sr: Омогући детаљан приказ излаза отклањања грешака (из извршавајуће инстанце, ако се већ извршава)

en: Installs any pending updates in the background
sr: Инсталира било које ажурирање на чекању, у позадини

en: Show preferences
sr: Прикажи поставке

en: Quit the running instance
sr: Затвара покренути примерак

en: Prefer local file sources to AppStream
sr: Даје предност локалним изворима датотека над током програма

en: Show version number
sr: Приказује број издања

en: Copyright © 2016–2023 GNOME Software contributors
sr: Право на копирање © 2016–2023 доприносиоци Гномовим Програмима

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
sr: Нажалост, нема података о датом програму.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
sr: Величина инсталираног

en: Includes %s of data and %s of cache
sr: Укључујући %s података и %s кеша

en: Includes %s of data
sr: Укључујући %s података

en: Includes %s of cache
sr: Укључујући %s кеша

en: Cache and data usage unknown
sr: Коришћење кеша и података непознато

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
sr: Величина преузетог

en: Needs no additional system downloads
sr: Нема потребе за додатним преузимањима система

en: Needs an unknown size of additional system downloads
sr: Потребна је непозната величина додатних преузимања система

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
sr: Потребно је %s додатног преузимања система

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
sr: Величина је непозната

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
sr: Без овлашћења

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
sr: Има приступ мрежи

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses system services
sr: Користи системске услуге

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses session services
sr: Користи услуге сесије

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
sr: Може приступати хардверским уређајима

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
sr: Може приступати системским уређајима

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
sr: Може да чита/пише све ваше податке

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
sr: Може да чита све ваше податке

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
sr: Може да чита/пише ваша преузимања

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
sr: Може да чита ваша преузимања

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
sr: Може приступати одређеним датотекама

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
sr: Може приступати и мењати корисничка подешавања

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
sr: Користи стари прозорски систем

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
sr: Може добити већа овлашћења

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
sr: Програмер је препознат

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
sr: Прегледан је од дистрибутера ОС-а

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
sr: Прегледано од стране дистрибуције „%s“

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
sr: Доставља га трећа страна

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
sr: Програм више није подржан

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
sr: Код испитивања

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
sr: Непозната дозвола софтвера

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
sr: Власнички код

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
sr: Специјална лиценца

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
sr: Привилегован

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
sr: Безбедан

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
sr: Вероватно је сигурно

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
sr: Потенцијално небезбедан

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
sr: Небезбедан

en: Mobile Only
sr: Само мобилни

en: Only works on a small screen
sr: Ради само на малом екрану

en: Desktop Only
sr: Само стони

en: Only works on a large screen
sr: Ради само на великом екрану

en: Screen Size Mismatch
sr: Величина екрана не одговара

en: Doesn’t support your current screen size
sr: Не подржава вашу тренутну величину екрана

en: Requires a touchscreen
sr: Захтева екран на додир

en: Requires a keyboard
sr: Захтева тастатуру

en: Requires a mouse
sr: Захтева миша

en: Gamepad Needed
sr: Потребна је играчка палица

en: Requires a gamepad to play
sr: Захтева играчку палицу за играње

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
sr: Прилагодљив

en: Works on phones, tablets and desktops
sr: Ради на телефонима, таблицама и стоним рачунарима

en: Probably requires a keyboard or mouse
sr: Вероватно захтева тастатуру или миша

en: Works on desktops and laptops
sr: Ради на стоним и преносивим рачунарима

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
sr: Не садржи неприкладан садржај за било који узраст

en: No age rating information available
sr: Нема описа о прикладности садржаја

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
sr: Посети веб страницу

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
sr: Инсталирај…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
sr: Откажи

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
sr: Инсталирај

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
sr: Преузми

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
sr: Ажурирај

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
sr: Уклони…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
sr: Уклањам

en: Critical update
sr: Критично ажурирање

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
sr: Уређај не може бити коришћен за време ажурирања.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
sr: Извор: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
sr: Преименовано из „%s“

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
sr: Нова ажурирања прекинута

en: Critical Update
sr: Критично ажурирање

[ctx: Single app]
en: Installed
sr: Инсталирано

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
sr: Помозите у преводу „%s“

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
sr: „%s“ је осмишљен, развијен и превођен од стране међународне заједнице добровољаца.
    
    Ово значи да ако још није доступан на српском језику, можете се придружити и помоћи у превођењу.

en: Translations
sr: Преводи

en: _Translation Website
sr: Преводилачка с_траница

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
sr: Удаљена пријава %s потребна (област %s)

en: Login Required
sr: Пријава је потребан

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Login
sr: _Пријава

note: Translators: Placeholder text for a login entry. Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
sr: Корисник

note: Translators: Placeholder text for a login entry.
en: Password
sr: Лозинка

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
sr: Друго

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
sr: Све

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
sr: Издвојено

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
sr: Избор уредника

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
sr: Ново и ажурно

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
sr: Одабрано са веба

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
sr: Други програми

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s Installed
sr: Програм „%s“ инсталиран

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect
sr: Потребно је поновно покретање како би измене ступиле на снагу

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: The app is ready to be used
sr: Програм је спреман за употребу

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System Updates Installed
sr: Ажурирања система инсталирана

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
sr: Преглед скоро инсталираних ажурирања је доступан

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
sr: Покрени поново

en: Launch
sr: Покрени

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
sr: Инсталирати програм?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
sr: Инсталирати програме треће стране?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
sr: Омогућити софтверску ризницу?

note: TRANSLATORS: window title ask for confirmation TRANSLATORS: "Enable Third-Party Software Repository?" is * the confirmation dialog title
en: Enable Third-Party Software Repository?
sr: Желите ли омогућавање ризница са програмима треће стране?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
sr: Програм „%s“ није <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">слободан софтвер и софтвер отвореног изворног кода</a>, а обезбеђује га ризница „%s“.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
sr: Програм %s обезбеђује ризница „%s“.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
sr: Ова ризница програма мора бити укључена да бисте наставили инсталацију.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
sr: Инсталација или коришћење „%s“ може бити противзаконито у неком државама.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
sr: Инсталација или коришћење овог кодека може бити противзаконито у неком државама.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
sr: Не упозоравај _више

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
sr: Укључи и _инсталирај

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
sr: Опширније грешке управника пакета следе:

en: Details
sr: Појединости

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
sr: _Затвори

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
sr: Прихв_ати

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
sr[0]: Ажурирање је инсталирано
sr[1]: Ажурирања су инсталирана
sr[2]: Ажурирања су инсталирана
sr[3]: Ажурирање је инсталирано

note: TRANSLATORS: we've just uninstalled some apps
en: An app has been uninstalled | Apps have been uninstalled
sr[0]: Програм је уклоњен
sr[1]: Програми су уклоњени
sr[2]: Програми су уклоњени
sr[3]: Један програм је уклоњен

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect | A restart is required for them to take effect
sr[0]: Потребно је поновно покретање како би ступила у дејство
sr[1]: Потребно је поновно покретање како би ступила у дејство
sr[2]: Потребно је поновно покретање како би ступила у дејство
sr[3]: Потребно је поновно покретање како би ступило у дејство

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
sr: Не сада

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
sr: Управо сада

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: Пре %d минут
sr[1]: Пре %d минута
sr[2]: Пре %d минута
sr[3]: Пре једног минута

en: %d hour ago | %d hours ago
sr[0]: Пре %d сат
sr[1]: Пре %d сата
sr[2]: Пре %d сати
sr[3]: Пре једног сат

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: Пре %d дан
sr[1]: Пре %d дана
sr[2]: Пре %d дана
sr[3]: Пре једног дана

en: %d week ago | %d weeks ago
sr[0]: Пре %d недељу
sr[1]: Пре %d недеље
sr[2]: Пре %d недеља
sr[3]: Пре једне недеље

en: %d month ago | %d months ago
sr[0]: Пре %d месец
sr[1]: Пре %d месеца
sr[2]: Пре %d месеци
sr[3]: Пре једног месеца

en: %d year ago | %d years ago
sr[0]: Пре %d годину
sr[1]: Пре %d године
sr[2]: Пре %d година
sr[3]: Пре једне године

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
sr: Све

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
sr: Издвојено

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
sr: 3Д графика

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
sr: Фотографија

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
sr: Скенирање

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
sr: Векторска графика

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
sr: Прегледачи

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
sr: Стварање и уређивање звука

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
sr: Програми за музику

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
sr: Све

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
sr: Издвојено

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
sr: Календар

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
sr: База података

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
sr: Финансије

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
sr: Обрађивање текста

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
sr: Уређивачи текста

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
sr: Веб прегледници

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
sr: Све

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
sr: Издвојено

[ctx: Menu of Games]
en: Action
sr: Акција

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
sr: Авантура

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
sr: Аркадне

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
sr: Блокови

[ctx: Menu of Games]
en: Board
sr: Табла

[ctx: Menu of Games]
en: Card
sr: Карте

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
sr: Опонашавачи

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
sr: Дечје игре

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
sr: Логика

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
sr: Играње улоге

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
sr: Спортови

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
sr: Стратегије

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
sr: Све

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
sr: Издвојено

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
sr: Ћаскање

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
sr: Све

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
sr: Издвојено

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
sr: Вештачка интелигенција

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
sr: Астрономија

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
sr: Хемија

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
sr: Језици

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
sr: Математика

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
sr: Вести

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
sr: Роботика

[ctx: Menu of Art]
en: Art
sr: Уметност

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
sr: Биографија

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
sr: Стрипови

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
sr: Фантастика

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
sr: Здравље

[ctx: Menu of Reference]
en: History
sr: Историја

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
sr: Начин живљења

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
sr: Политика

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
sr: Спортови

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
sr: Све

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
sr: Издвојено

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
sr: Прочишћавачи

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
sr: ИРО

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
sr: Kодеци

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
sr: Хардверски управљачки програми

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
sr: Слова

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
sr: Извори улаза

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
sr: Језички пакети

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
sr: Превод

note: Translators: this is a menu category
en: Create
sr: Стваралаштво

note: Translators: this is a menu category
en: Work
sr: Посао

note: Translators: this is a menu category
en: Play
sr: Игре

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
sr: Друштвено

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
sr: Учење

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
sr: Програмирање

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
sr: Kодеци

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
sr: Хардверски управљачки програми

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
sr: Фонтови

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
sr: Извори улаза

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
sr: Језички пакети

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
sr: Превод

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
sr: Програм

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
sr: „%s“ захтева додатну подршку за коришћење ове врсте датотеке.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
sr: Потребне су додатни МИМЕ формати

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
sr: „%s“ захтева додатне словне ликове.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
sr: Потребни су додатни словни ликови

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
sr: „%s“ захтева додатне мултимедијалне кодеке.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
sr: Потребни су додатни мултимедијални кодеци

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
sr: „%s“ захтева додатне управљачке програме за штампаче.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
sr: Потребни су додатни управљачки програми штампача

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
sr: „%s“ захтева додатне пакете.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
sr: Потребни су додатни пакети

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
sr: Нађи у Програмима

en: _Show More
sr: _Прикажи још

en: _Show Less
sr: При_кажи мање

en: Removing…
sr: Уклањам…

en: Requires restart to finish install
sr: Захтева поновно покретање за довршавање инсталирања

en: Requires restart to finish remove
sr: Захтева поновно покретање за довршавање уклањања

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
sr: Чека на инсталирање…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
sr: Чека на ажурирање…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
sr: Преузимам…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
sr: Припремам…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
sr: Уклањам…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
sr: %s није инсталиран, али још има присутне податке.

en: _Restart
sr: Пок_рени поново

en: _Enable…
sr: _Омогући…

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
sr: _Инсталирај…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
sr: %s ће се појавити на америчком енглеском

en: This app will appear in US English
sr: Ова апликација ће се појавити на америчком енглеском језику

en: This software will appear in US English
sr: Овај софтвер ће се појавити на америчком енглеском

en: Help _Translate
sr: Учес_твуј у преводу

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
sr: Други програми од %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
sr: Програмер %s је доказао власништво над %s

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
sr: Програмер је доказао власништво над %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
sr: Потребна вам је веза са интернетом да бисте написали преглед

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
sr: Ова апликација више не прима исправке, укључујући безбедносне исправке

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
sr: Овај програм је већ доступан у ризницама ваше дистрибуције и не би требали да га замените.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
sr: Овај програм не доставља никакву везу до веб странице, ризнице кода или пратиоца проблема.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
sr: Ова апликација више не прима исправке, укључујући безбедносне исправке

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
sr: Овај програм је већ доступан у ризницама ваше дистрибуције и не би требали да га замените.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
sr: Овај софтвер не доставља никакву везу до веб сајта, ризнице кода или пратиоца проблема.

en: Software failed to retrieve information for “%s” and is unable to show the details for this app.
sr: Програми нису успели да преузму податке за „%s“, па није могуће приказати податке за овај програм.

en: Failed to submit review for “%s”: %s
sr: Не могу да пошаљем преглед за „%s“: %s

en: Details page
sr: Страница појединости

en: Loading App Details
sr: Учитавам појединости програма

en: Verified
sr: Верификован

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
sr: _Отвори

en: _Update
sr: Аж_урирај

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
sr: Уклони

en: Add-ons
sr: Додаци

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
sr: Овај програм се може користити само ако постоји веза са интернетом.

en: Software Repository Included
sr: Садржи ризницу програма

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
sr: Овај програм садржи ризницу програма из које ћете добијати ажурирања, као и приступ другим програмима.

en: No Software Repository Included
sr: Не садржи ризницу програма

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
sr: Овај програм не садржи ризницу програма. Он неће бити ажуриран на нова издања.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
sr: Ризница програма је препозната

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
sr: Додавање ове ризнице програма ће вам омогућити приступ додатним програмима и надоградњама.

en: Only use software repositories that you trust.
sr: Користите само проверене ризнице програма.

en: Clear app data
sr: Очисти податке из апликације

en: D_elete Data
sr: Обриши по_датке

en: No Metadata
sr: Без метаподатака

en: Project _Website
sr: Веб страница _пројекта

en: _Donate
sr: Пошаљи _донацију

en: Contribute _Translations
sr: Допри_неси преводу

en: _Report an Issue
sr: П_ријави проблем

en: _Help
sr: По_моћ

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
sr: _Контакт

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
sr: Напиши пр_еглед

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
sr: Сви прегледи

en: Unable to Show App Details
sr: Не могу приказати појединости програма

en: Failed to prepare reboot
sr: Нисам успео да припремим поновно покретање

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: The key was not found
sr: Кључ није нађен

en: The key is not enrolled
sr: Кључ није примењен

en: MOK Enrollment Required
sr: Упис у МОК је потребан

en: _Next
sr: _Следеће

en: This device has Secure Boot enabled. To allow new drivers to be enabled, a new machine owner key (MOK) must be enrolled. The process requires a password to be entered later in the process. Please note down the following password associated with the key:
sr: Безбедно подизање система је омогућено на овом уређају. Да омогућите нове управљачке програме, морате применити нови кључ власника уређаја (МОК). Овак процес ће вас упитати да унесете лозинку. Запишите следећу лозинку која ће бити везана за овај кључ:

en: I have made a note of the MOK _password
sr: Забележио сам МОК _лозинку

en: _Restart & Enroll…
sr: Поново пок_рени и упиши…

en: Setup Instructions: Please Read Carefully
sr: Упутства за подешавање: пажљиво прочитајте

en: After restart, a device setup screen will be shown. To enable new drivers, proceed through the setup steps:
sr: Након што се систем поново покрене, биће приказан екран за подешавање уређаја. Да омогућите нове управљачке уређаје, наставите кроз следеће кораке за подешавање:

en: • Select “Enroll MOK”
    • Select “Yes” to enroll keys
    • Enter the MOK password when prompted
    • Then select “Reboot”
sr: • Изаберите „Примени МОК“
    • Изаберите „Да“ да примените кључеве
    • Унесите лозинку за МОК кључ
    • Изаберите „Поново покрени“

en: Security Implications
sr: Безбедносне импликације

en: After successful key enrollment, be aware that any future updates to the module or any other module will be implicitly trusted. All future updates will happen transparently with no interaction and or authorization.
sr: Након што кључ буде успешно примењен, уређај ће веровати у безбедност свих наредних ажурирања било којег модула. Сва наредна ажурирања ће се дешавати транспарентно без вашег знања или пријаве.

en: Further guidance can be found on the <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">docs page</a>.
sr: Додатна упутства можете наћи на <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">страници са документацијом</a>.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
sr: Преузимам додатне датотеке са метаподацима…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
sr:  и

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
sr[0]: Доступан је словни лик за писмо „%s“
sr[1]: Доступни су словни ликови за писмо „%s“
sr[2]: Доступни су словни ликови за писмо „%s“
sr[3]: Доступан је словни лик за писмо „%s“

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
sr[0]: Доступан је програм за „%s“
sr[1]: Доступни су програми за „%s“
sr[2]: Доступни су програми за „%s“
sr[3]: Доступан је програм за „%s“

en: Requested software not found
sr: Тражени софтвер није нађен

en: Failed to find requested software
sr: Не могу наћи тражени софтвер

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
sr: Нисам пронашао „%s“

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
sr: на веб страници

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
sr: Нису доступни програми који обезбеђују датотеку „%s“.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
sr: Податке о „%s“, као и упутства за преузимање програма који недостају можете пронаћи на %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
sr: Нису доступни програми за „%s“ подршку.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
sr: „%s“ није доступан.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
sr: Податке о „%s“, као и упутства за преузимање програма који може да подржи овај формат можете пронаћи на %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
sr: Нема доступних фонтова за писмо „%s“.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
sr: Податке о „%s“, као и начин набављања додатних фонтова можете пронаћи на %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
sr: Нема додатних кодека за формат датотеке „%s“.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
sr: Податке о „%s“, као и начин набављања кодека који може да пусти ову врсту записа можете наћи на %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
sr: Нису доступна изворишта Плазме за „%s“ подршку.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
sr: Податке о „%s“, као и начин набављања додатних изворишта Плазме можете пронаћи на %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
sr: Нису доступни управљачки програми штампача за „%s“.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
sr: Податке о „%s“, као и начин набављања управљачког програма који може да подржи овај штампач можете наћи на %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
sr: документација

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
sr[0]: Не можемо наћи „%s“ кодек(е), које је затражио програм „%s“. Погледајте одељак %s за више података.
sr[1]: Не можемо наћи „%s“ кодек(е), које је затражио програм „%s“. Погледајте одељак %s за више података.
sr[2]: Не можемо наћи „%s“ кодек(е), које је затражио програм „%s“. Погледајте одељак %s за више података.
sr[3]: Не можемо наћи „%s“ кодек(е), које је затражио програм „%s“. Погледајте одељак %s за више података.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
sr[0]: Не можемо наћи „%s“ кодек(е), које сте тражили. Погледајте одељак %s за више података.
sr[1]: Не можемо наћи „%s“ кодек(е), које сте тражили. Погледајте одељак %s за више података.
sr[2]: Не можемо наћи „%s“ кодек(е), које сте тражили. Погледајте одељак %s за више података.
sr[3]: Не можемо наћи „%s“ кодек(е), које сте тражили. Погледајте одељак %s за више података.

en: Failed to find any search results: %s
sr: Нисам успео наћи било шта: %s

en: %s file format
sr: %s формат датотеке

en: Install _All
sr: Инсталир_ај све

en: Unable to Find Requested Software
sr: Не могу да нађем потребне програме

en: Codecs page
sr: Страница кодека

en: No Results Found
sr: Нема резултата

en: Unable To Perform Search
sr: Претрага није могућа

en: Previous
sr: Претходно

en: Next
sr: Следеће

en: Featured Apps List
sr: Списак издвојених програма

en: Desktop Support
sr: Подршка за радну површ

en: Supports being used on a large screen
sr: Подржава коришћење на великом екрану

en: Desktop Support Unknown
sr: Подршка стоног рачунара није позната

en: Not enough information to know if large screens are supported
sr: Нема довољно података да бисмо знали да ли су велики екрани подржани

en: Requires a large screen
sr: Захтева велики екран

en: Desktop Not Supported
sr: Радна површ није подржана

en: Cannot be used on a large screen
sr: Не може се користити на великом екрану

en: Mobile Support
sr: Подршка за мобилне

en: Supports being used on a small screen
sr: Подржава коришћење на малом екрану

en: Mobile Support Unknown
sr: Подршка преносних није позната

en: Not enough information to know if small screens are supported
sr: Нема довољно података да бисмо знали да ли су мали екрани подржани

en: Requires a small screen
sr: Захтева мали екран

en: Mobile Not Supported
sr: Преносни нису подржани

en: Cannot be used on a small screen
sr: Не може се користити на малом екрану

en: Keyboard Support
sr: Подршка за тастатуру

en: Keyboard Support Unknown
sr: Подршка тастатуре није позната

en: Not enough information to know if keyboards are supported
sr: Нема довољно података да бисмо знали да ли су тастатуре подржане

en: Keyboard Required
sr: Тастатура је обавезна

en: Supports keyboards
sr: Подржава тастатуре

en: Keyboard Not Supported
sr: Тастатура није подржана

en: Cannot be used with a keyboard
sr: Не може се користити са тастатуром

en: Mouse Support
sr: Подршка за миша

en: Requires a mouse or pointing device
sr: Захтева миша или показивачки уређај

en: Mouse Support Unknown
sr: Подршка миша није позната

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
sr: Нема довољно података да бисмо знали да ли је миш или показивачки уређај подржан

en: Mouse Required
sr: Миш је обавезан

en: Supports mice and pointing devices
sr: Подржава миша и показивачке уређаје

en: Mouse Not Supported
sr: Миш није подржан

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
sr: Не може се користити са мишем или показивачким уређајем

en: Touchscreen Support
sr: Подршка екрана на додир

en: Touchscreen Support Unknown
sr: Подршка екрана на додир није позната

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
sr: Нема довољно података да бисмо знали да ли су екрани на додир подржани

en: Touchscreen Required
sr: Додирна табла је обавезна

en: Supports touchscreens
sr: Подржава екране на додир

en: Touchscreen Not Supported
sr: Екран на додир није подржан

en: Cannot be used with a touchscreen
sr: Не може се користити са екраном на додир

en: Gamepad Required
sr: Гејмпад је обавезан

en: Requires a gamepad
sr: Захтева гејмпад

en: Gamepad Support
sr: Подршка за гејмпад

en: Supports gamepads
sr: Подржава играчке палице

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
sr: „%s“ вероватно ради на овом уређају

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
sr: „%s“ ради на овом уређају

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
sr: „%s“ вероватно ради на овом уређају

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
sr: „%s“ неће исправно радити на овом уређају

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
sr: „%s“ неће радити на овом уређају

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
sr: Хардверска подршка

en: Navigation
sr: Навигација

en: Navigate to Explore Page
sr: Кретање до странице за истраживање

en: Navigate to Installed Page
sr: Иди на страницу инсталираног

en: Navigate to Updates Page
sr: Иди на страницу ажурирања

en: Open Search Bar
sr: Отвори траку за претраживање

en: Windows
sr: Виндоуз

en: Open Preferences
sr: Отвори поставке

en: Open Software Repositories
sr: Отвори ризнице програма

en: Help
sr: Помоћ

en: Open Keyboard Shortcuts
sr: Отвори пречице тастатуре

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
sr: Инсталирано

en: Installed page
sr: Страница инсталираног

en: In Progress
sr: У току

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
sr: Апликације

en: Web Apps
sr: Веб апликације

en: System Apps
sr: Системски програми

en: Community Built
sr: Изградња заједнице

en: _Get Involved
sr: _Прикључите се

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
sr: Овај програм се развија отворено од стране заједнице добровољаца, и издат је под <a href="%s">%s лиценцом</a>.
    
    Можете допринети и помоћи да постане много бољи.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
sr: Овај програм се развија отворено од стране заједнице добровољаца, и издат је под „%s“ лиценцом.
    
    Можете допринети и помоћи да постане много бољи.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
sr: Овај програм се развија отворено од стране заједнице добровољаца, и издат је под <a href="%s">%s лиценцом</a>.
    
    Можете допринети и помоћи да постане много бољи.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
sr: Овај програм се развија отворено од стране заједнице добровољаца, и издат је под „%s“ лиценцом.
    
    Можете допринети и помоћи да постане много бољи.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
sr: Непозната дозвола

en: _Learn More
sr: _Сазнај више

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
sr: Овај програм не садржи лиценцу под којом је издат и може бити власнички софтвер. Можда је небезбедан на начине које је тешко истражити, а програмери га могу изменити без да вас о томе обавесте.
    
    Можда нећете бити у могућности да допринесете овом програму.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
sr: Овај софтвер не садржи лиценсу под којом је издат и може бити власнички. Можда је небезбедан на начине које је тешко истражити, а програмери га могу изменити без да вас о томе обавесте.
    
    Можда нећете бити у могућности да допринесете овом програму.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
sr: Власнички

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
sr: Овај програм није издат као слободан, тако да само његови програмери знају како ради. Можда је небезбедан и теже је променити га по потреби.
    
    Нећете бити у могућности да допринесете овом софтверу.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
sr: Овај софтвер није развијен као слободан, тако да само његови програмери знају како ради. Можда је небезбедан на начине које је тешко истражити, а програмери га могу изменити без да вас о томе обавесте.
    
    Нећете бити у могућности да допринесете овом софтверу.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
sr: Посебна дозвола

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
sr: Ова апликација је развијена под посебном лиценцом <a href="%s">%s</a>.
    
    Можете , али и не морате да допринесете овој апликацији.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
sr: Ова апликација је развијена под посебном лиценцом „%s“.
    
    Можете , али и не морате да допринесете овој апликацији.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
sr: Овај софтвер је развијен под специјалном <a href="%s">%s</a> лиценцом.
    
    Можда нећете моћи да допринесете овом софтверу.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
sr: Овај софтвер је развијен под специјалном „%s“ лиценцом.
    
    Можда нећете моћи да допринесете овом софтверу.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Refreshing Data
sr: Освежавам податке

en: Loading page
sr: Учитавам страницу

en: Starting Up
sr: Покрећем се

en: Unknown source
sr: Непознати извор

note: Translators: It's like a beta version of the software, a test version
en: Beta
sr: Бета

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
sr: Додато

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
sr: Уклоњено

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
sr: Ажурирања

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
sr: Уназађивања

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
sr: изабраних спољних извора

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
sr: Обезбеђује приступ додатном софтверу из „%s“. Ту се налазе и неки власнички програми.
    
    Можете омогућити ове ризнице касније у подешавањима ризница Програма.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
sr: Укључити ризнице програма треће стране?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
sr: Занемар_и

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
sr: _Омогући

en: Available for your operating system
sr: Доступно за ваш оперативни систем

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
sr: Доступан је за „%s“

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
sr: Истражи

en: Overview page
sr: Страница прегледа

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
sr: Доступни програми

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
sr: Друге категорије

en: No App Data Found
sr: Нема података о програмима

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
sr: Непознато

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
sr: У _реду

en: User declined installation
sr: Корисник је одбио инсталирање

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
sr: Припремам „%s“

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
sr: Да ли сигурно желите да уклоните ризницу „%s“?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is a repository name.
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
sr: Сви програми из ризнице „%s“ ће бити уклоњени и морате поново да инсталирате ризницу да бисте их користили.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is the * name of an addon or an input method * name of a runtime * name of a font * name of a codec * name of a firmware TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
sr: Уклонити „%s“?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of a runtime.
en: It will not be possible to use any apps which depend on %s after removal.
sr: Неће бити могуће да користите програме који зависе од „%s“ након што га уклоните.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a font.
en: It will not be possible to use %s after removal, and any documents which use it will appear in a different font.
sr: Нећете моћи да користите „%s“ након уклањања, а сви документи који га користе ће бити приказани у другачијим фонтом.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a codec.
en: It will not be possible to use %s after removal. This may mean some media files will no longer be playable.
sr: Нећете моћи да користите „%s“ након што га уклоните. Ово можда значи да нећете моћи да пуштате неке мултимедијалне датотеке.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a firmware
en: Hardware which depends on %s may no longer function correctly after removal.
sr: Хардвер који зависи од „%s“ можда неће радити исправно након што уклоните овај програм.

en: App Settings & Data
sr: Подешавања програма и подаци

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
sr: _Задржи

en: Allows restoring app settings and content
sr: Дозволи враћање подешавања и садржаја програма

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
sr: О_бриши

en: Permanently deletes data to save disk space
sr: Трајно обриши податке и ослободи простор на диску

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is * the name of an app.
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
sr: Нећете моћи да користите „%s“ након што га уклоните. Подаци и подешавања ће остати на диску како би могли да повратите програм касније.

note: TRANSLATORS: this is button text to remove the app
en: _Uninstall
sr: _Уклони

en: Preferences
sr: Поставке

en: Software Updates
sr: Ажурирања програма

en: More Information
sr: Још података

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
sr: Провера и преузимање ажурирања користи податке и напајање. Аутоматска ажурирања ће бити паузирана док сте на мрежи са ограниченом количином података и када је укључен режим за чување енергије.

en: _Automatic
sr: С_амостално

en: Automatically check for and download updates
sr: Самостално проверавај и преузимај ажурирања

en: _Manual
sr: Руч_но

en: Checking for and downloading updates must be done manually
sr: Морате ручно да обавите проверу и преузимања ажурирања

en: Automatic Update _Notifications
sr: Обавештења о самостал_ним ажурирањима

en: Notify when updates have been automatically installed
sr: Обавештавај о инсталирању самосталних ажурирања

en: Content Filters
sr: Филтери садржаја

en: Only Show _Free Software
sr: Само с_лободан софтвер

en: Hide proprietary software when browsing and searching
sr: Сакриј власнички софтвер приликом прегледања и претраге

en: Only Show _Verified Developers
sr: Прикажи само по_тврђене програмере

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
sr: Приказује програме само од програмера чији је идентитет потврђен

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
sr: Инсталирани софтвер није сагласан са „%s“ и биће аутоматски уклоњен приликом надограгње.

en: Incompatible Software
sr: Несагласан софтвер

en: _Upgrade
sr: _Надогради

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
sr: Програми инсталирани из ризнице „%s“ више неће добијати ажурирања.

note: ask for confirmation
en: Disable Repository?
sr: Онемогућити ризницу?

en: Remove Repository?
sr: Уклонити ризницу?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
sr: Онемо_гући

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo TRANSLATORS: button text when * removing a review
en: _Remove
sr: _Уклони

en: Enable New Repositories
sr: Омогући нове ризнице

en: Turn on new repositories when they are added
sr: Укључите нове ризнице када су додате

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
sr: још података

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
sr: Додатни програми са извора пробраних трећих страна — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
sr: Fedora ризнице трећих страна

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
sr: оперативни систем

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
sr: Ове ризнице допуњавају подразумеване програме које пружа дистрибуција „%s“.

en: Software Repositories
sr: Ризнице програма

en: No Repositories
sr: Нема ризница

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
sr[0]: %u инсталиран програм
sr[1]: %u инсталирана програма
sr[2]: %u инсталираних програма
sr[3]: Један инсталирани програм

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
sr[0]: %u инсталиран додатак
sr[1]: %u инсталирана додатка
sr[2]: %u инсталираних додатака
sr[3]: Један инсталирани додатак

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
sr[0]: %u програм
sr[1]: %u програма
sr[2]: %u програма
sr[3]: Један програм

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
sr[0]: %u додатак
sr[1]: %u додатка
sr[2]: %u додатака
sr[3]: Један додатак

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
sr[0]: %s и %s су инсталирани
sr[1]: %s и %s су инсталирана
sr[2]: %s и %s је инсталирано
sr[3]: %s и %s су инсталирани

en: Checking installed software…
sr: Проверавам инсталирани програм…

en: Remove
sr: Уклони

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
sr: Никакав

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
sr: Не допада ми се

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
sr: У реду је

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
sr: Добар је

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
sr: Одличан

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
sr: Изаберите звездицу да оставите оцену

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
sr: Утрошите мало више времена за писање прегледа

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
sr: Изаберите оцену звездицом

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
sr: Сажетак је прекратак

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
sr: Сажетак је предуг

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
sr: Опис је прекратак

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
sr: Опис је предуг

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
sr: Напиши преглед

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
sr: _Пошаљи

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
sr: Оцените програм, додајте кратак опис или рецензију. Оцене не треба користити за пријављивање проблема, па контактирајте програмере како би вам пружили адекватну помоћ.

en: Review Summary
sr: Сажетак прегледа

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
sr: Напиши кратки преглед

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
sr: Погледајте појединости података које шаљемо у нашој <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">политици приватности</a>. Цело име и презиме везано за ваш налог биће приказано јавно.

en: %u review total | %u reviews total
sr[0]: %u преглед укупно
sr[1]: %u прегледа укупно
sr[2]: %u прегледа укупно
sr[3]: 1 преглед укупно

en: out of 5 stars
sr: од 5 звездица

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
sr: Непознато

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
sr: Можете да пријавите да су прегледи увредљивог, грубог или дискриминаторског понашања.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
sr: Након подношења, преглед ће бити скривен све док га не провери неко од администратора.

note: TRANSLATORS: window title when reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
sr: Да објавим преглед?

note: TRANSLATORS: button text when * * sending a review for moderation
en: _Report
sr: П_ријави

note: TRANSLATORS: window title when the user attempts to remove their * review
en: Remove Review?
sr: Уклонити преглед?

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Removing a review cannot be undone.
sr: Нећете моћи да поништите уклањање резенције.

en: Like Review
sr: Свиђа ми се преглед

en: Dislike Review
sr: Не свиђа ми се преглед

en: Report…
sr: Објави…

en: Remove…
sr: Уклони…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
sr: Програм није у безбедном окружењу али је дистрибуција проверила да није злонамеран

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
sr: Провера да ли верујете продавцу, јер програм није у безбедном окружењу

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
sr: Без овлашћења

en: App is fully sandboxed
sr: Програм је у потпуности изолован

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
sr: Приступ мрежи

en: Can access the internet
sr: Може приступати интернету

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
sr: Нема мрежни приступ

en: Cannot access the internet
sr: Не може приступати интернету

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
sr: Користи системске услуге

en: Can request data from system services
sr: Може да захтева податке од услуга система

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
sr: Користи услуге сесије

en: Can request data from session services
sr: Може да захтева податке од услуга сесије

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
sr: Приступ уређају корисника

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
sr: Може да приступи уређајима као што су веб камерице или играчки контролери

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
sr: Нема приступ уређају корисника

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
sr: Не може да приступи уређајима као што су веб камерице или играчки контролери

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
sr: Приступ улазном уређају

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access
sr: Приступ микрофону

en: Can listen using microphones without asking permission
sr: Може да вас слуша преко микрофона без тражења дозволе

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
sr: Приступ уређајима на систему

en: Can access system devices which require elevated permissions
sr: Може да приступи уређајима на систему без тражења дозволе

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
sr: Приступ садржају екрана

en: Can access the contents of the screen or other windows
sr: Може да приступи садржају екрана или прозора програма

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
sr: Застарели прозорски систем

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
sr: Додатна овлашћења

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
sr: Корисничка подешавања

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
sr: Потпун приступ читања/писања датотеке система

en: Can read and write all data on the file system
sr: Може да чита и пише све податке на систему датотека

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
sr: Приступ читања/писања личне фасцикле

en: Can read and write all data in your home directory
sr: Може да чита и пише све податке у вашој личној фасцикли

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
sr: Потпун приступ читања датотеке система

en: Can read all data on the file system
sr: Може да чита све податке на систему датотека

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
sr: Приступ читања личне фасцикле

en: Can read all data in your home directory
sr: Може да чита све податке у вашој личној фасцикли

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
sr: Приступ читања/писања у фасцикли преузимања

en: Can read and write all data in your downloads directory
sr: Може да чита и пише све податке у вашој фасцикли преузимања

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
sr: Приступ фасцикли са преузимањима

en: Can read all data in your downloads directory
sr: Може да чита све податке у вашој фасцикли преузимања

en: Can read and write all data in the directory
sr: Може да чита и пише све податке у фасцикли

en: Can read all data in the directory
sr: Може да чита све податке у фасцикли

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
sr: Нема приступ систему датотека

en: Cannot access the file system at all
sr: Не може уопште приступати систему датотека

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
sr: Програмер је проверен

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
sr: Програмер овог програма је проверен и јесте онај којим се и представио

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
sr: Небезбедне зависности

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
sr: Програм (или његове зависности) више није подржан и може бити небезбедан

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
sr: Овај програм није одредио лиценцу под којом је издат и може бити власнички софтвер

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
sr: Овај софтвер није одредио лиценцу под којом је издат и може бити власнички

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
sr: Власнички код

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
sr: Изворни код није јавни, тако да не може бити независно испитан и може бити небезбедан

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
sr: Овај програм је издат са специјалном „%s“ лиценцом

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
sr: Овај софтвер је издат под специјалном „%s “ лиценцом

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
sr: Код испитивања

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
sr: Изворни код је јавни и може бити независно испитан, што чини да програм вероватније буде безбедан

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
sr: „%s“ је привилегован

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
sr: „%s“ је безбедан

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
sr: „%s“ је вероватно безбедан

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
sr: „%s“ је можда небезбедан

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
sr: „%s“ је небезбедан

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
sr: Непознато

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
sr: Безбедност

en: License
sr: Лиценца

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
sr: Извор

en: SDK
sr: СДК

en: This app uses an outdated version of the software platform (SDK) and might contain bugs or security vulnerabilities which will not be fixed.
sr: Овај програм користи застарелу верзију софтверске платформе (СДК) и можда има грешке или безбедоносне пропусте који неће бити поправљени.

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
sr: Претходни снимак екрана

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
sr: Наредни снимак екрана

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
sr: Нема снимака екрана

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
sr: Нема снимака екрана

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
sr: Нисам успео да учитам слику

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
sr: Нисам пронашао величину снимка екрана

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
sr: Не могу да направим оставу

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
sr: Неисправан снимак екрана

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
sr: Снимак екрана није доступан

en: Screenshot
sr: Снимак екрана

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
sr[0]: још %u погодак
sr[1]: још %u поготка
sr[2]: још %u погодака
sr[3]: још %u погодак

en: Search page
sr: Страница претраге

en: Search for Apps
sr: Тражи програме

en: No App Found
sr: Није пронађен програм

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
sr: „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
sr: Не могу да преузмем ажурирања

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
sr: Не могу да преузмем ажурирања фирмвера

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
sr: Не могу да преузмем ажурирања фирмвера са „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
sr: Не могу да преузмем ажурирања са извора „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
sr: Не могу да ажурирам: потребан је приступ на интернет

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
sr: Не могу да ажурирам: нема довољно простора на диску

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
sr: Не могу да преузмем ажурирања са извора „%s“: нема довољно простора на диску

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
sr: Не могу да ажурирам: потребна је пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
sr: Не могу да ажурирам: неисправна пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
sr: Не могу да ажурирам: потребна је дозвола

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
sr: Не могу да преузмем ажурирања: немате овлашћење за инсталирање програма

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
sr: Не могу да преузмем списак ажурирања

en: Unable to install: download failed
sr: Не могу да инсталирам: није успело преузимање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s: failed download from %s
sr: Не могу да инсталирам „%s“: није успело преузимање са „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: download failed
sr: Не могу да инсталирам „%s“: није успело преузимање

en: Unable to install: missing runtime
sr: Не могу да инсталирам: недостаје извршно време

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s: runtime %s unavailable
sr: Не могу да инсталирам „%s“: није доступно извршно време „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
sr: Не могу да инсталирам програм „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
sr: Не могу да инсталирам: потребан је приступ на интернет

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
sr: Не могу да инсталирам: неисправан формат програма

en: Unable to install: not enough disk space
sr: Не могу да инсталирам: нема довољно простора на диску

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
sr: Не могу да инсталирам „%s“: нема довољно простора на диску

en: Unable to install: authentication required
sr: Не могу да инсталирам: потребна је пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication required
sr: Не могу да инсталирам „%s“: потребна је пријава

en: Unable to install: invalid authentication
sr: Не могу да инсталирам: неисправна пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: invalid authentication
sr: Не могу да инсталирам „%s“: неисправна пријава

en: Unable to install: permission required
sr: Не могу да инсталирам: потребна је дозвола

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: permission required
sr: Не могу да инсталирам „%s“: потребна је дозвола

en: Unable to install: device must be plugged in
sr: Не могу да инсталирам: уређај мора бити прикључен на напајање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: device must be plugged in
sr: Не могу да инсталирам „%s“: уређај мора бити прикључен на напајање

en: Unable to install: low battery
sr: Не могу да инсталирам: батерија је скоро празна

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: low battery
sr: Не могу да инсталирам „%s“: батерија је скоро празна

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s: download failed
sr: Не могу да ажурирам „%s“ из „%s“: није успело преузимање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: download failed
sr: Не могу да ажурирам „%s“: није успело преузимање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s: download failed
sr: Не могу да инсталирам ажурирања из „%s“: није успело преузимање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
sr: Не могу да ажурирам: није успело преузимање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
sr: Не могу да ажурирам „%s“: нема довољно простора на диску

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication required
sr: Не могу да ажурирам „%s“: потребна је пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: invalid authentication
sr: Не могу да ажурирам „%s“: неисправна приава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: permission required
sr: Не могу да ажурирам „%s“: потребна је дозвола

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
sr: Не могу да ажурирам: уређај мора бити прикључен на напајање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: device must be plugged in
sr: Не могу да ажурирам „%s“: уређај мора бити прикључен на напајање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
sr: Не могу да ажурирам: батерија је скоро празна

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: low battery
sr: Не могу да ажурирам „%s“: батерија је скоро празна

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
sr: Не могу да ажурирам програм „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update
sr: Не могу да ажурирам

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
sr: Не могу да надоградим

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
sr: Не могу да се надоградим са дистрибуције „%s“ на дистрибуцију „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
sr: Не могу да надоградим: није успело преузимање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s: download failed
sr: Не могу да надоградим на „%s“: није успело преузимање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
sr: Не могу да надоградим: потребан је приступ на интернет

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access required
sr: Не могу да надоградим на „%s“: потребан је приступ на интернет

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
sr: Не могу да надоградим: нема довољно простора на диску

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
sr: Не могу да надоградим на „%s“: нема довољно простора на диску

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
sr: Не могу да надоградим: потребна је пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication required
sr: Не могу да надоградим на „%s“: потребна је пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
sr: Не могу да надоградим: неисправна пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: invalid authentication
sr: Не могу да надоградим на „%s“: неисправна пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
sr: Не могу да надоградим: потребна је дозвола

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: permission required
sr: Не могу да надоградим на „%s“: потребна је дозвола

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
sr: Не могу да надоградим: уређај мора бити прикључен на напајање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: device must be plugged in
sr: Не могу да надоградим на „%s“: уређај мора бити прикључен на напајање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
sr: Не могу да надоградим: батерија је скоро празна

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: low battery
sr: Не могу да надоградим на „%s“: батерија је скоро празна

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
sr: Не могу да надоградим на „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
sr: Не могу да уклоним: потребна је пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: authentication required
sr: Не могу да уклоним „%s“: потребна је пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: invalid authentication
sr: Не могу да уклоним: неисправна пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: invalid authentication
sr: Не могу да уклоним „%s“: неисправна приава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
sr: Не могу да уклоним: потребна је дозвола

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: permission required
sr: Не могу да уклоним „%s“: потребна је дозвола

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
sr: Не могу да уклоним: уређај мора бити прикључен на напајање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: device must be plugged in
sr: Не могу да уклоним „%s“: уређај мора бити прикључен на напајање

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
sr: Не могу да уклоним: батерија је скоро празна

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: low battery
sr: Не могу да уклоним „%s“: батерија је скоро празна

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
sr: Не могу да уклоним „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
sr: Не могу да покренем „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
sr: Нажалост, нешто је пошло наопако

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
sr: Не могу да покренем програм „%s“: део „%s“ није инсталиран

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
sr: Нема довољно слободног простора на диску за ову радњу

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
sr: Не могу да инсталирам: врста датотеке није подржана

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
sr: Не могу да инсталирам: није успела пријава

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
sr: Не могу да инсталирам

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
sr: Не могу да контактирам извор „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
sr: Поново покрените Програме да користите нове прикључке

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
sr: Уређај мора бити прикључен на напајање

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
sr: Батерија је скоро празна

note: TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window
en: About Software
sr: О Програмима

en: _Software Repositories
sr: Р_изнице програма

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице _тастатуре

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Search
sr: Претражи

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Search apps
sr: Тражи програме

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
sr: _Истражи

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
sr: _Инсталирани

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
sr: Аж_урирања

en: Go back
sr: Идите назад

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
sr: Ништа

en: App Data
sr: Подаци програма

en: Data needed for the app to run
sr: Подаци потребни за програм да би се покренуо

en: User Data
sr: Кориснички подаци

en: Data created by you in the app
sr: Подаци направљени у програму са ваше стране

en: Cache Data
sr: Подаци оставе

en: Temporary cached data
sr: Привремено смештени подаци

en: The app itself
sr: Сам програм

en: Required Dependencies
sr: Захтеване зависности

en: Shared system components required by this app
sr: Дељене компоненте система захтеване овим програмом

[ctx: Download size]
en: Unknown
sr: Непознато

note: TRANSLATORS: "<a href='#'>" and "</a>" should not be touched.
en: Cached data can be cleared from the <a href='#'>_app settings</a>
sr: Привремени подаци могу бити очишћени из <a href='#'>подешавања _програма</a>

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
sr: Складиште

en: %s (Installed)
sr: %s (Инсталиран)

en: %s (Installing)
sr: %s (Инсталирам)

en: %s (Downloading)
sr: %s (преузимање)

en: %s (Removing)
sr: %s (Уклањам)

en: _Details
sr: Поје_диности

en: _Examine
sr: _Испитај

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
sr: Инсталиран је %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
sr: Инсталирана ажурирања

en: No Updates Installed
sr: Ажурирања нису инсталирана

en: Updates Are Out of Date
sr: Ажурирања програма су застарела

en: Please check for available updates
sr: Проверите да ли су доступна ажурирања

en: Critical Updates Ready to Install
sr: Хитно ажурирање је спремно за инсталирање

en: Install critical updates as soon as possible
sr: Инсталирајте хитна ажурирања што пре

en: Critical Updates Available to Download
sr: Хитна ажурирања су доступна за преузимање

en: Download critical updates as soon as possible
sr: Преузмите хитна ажурирања што пре

en: Updates Ready to Install
sr: Ажурирања су спремна за инсталирање

en: Software updates are ready and waiting
sr: Ажурирања софтвера и спремна за инсталирање и налазе се на чекању

en: Updates Available to Download
sr: Ажурирања спремна за преузимање

en: Software updates can be downloaded
sr: Можете преузети ажурирања софтвера

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
sr[0]: %u програм је ажуриран — потребно је поновно покретање
sr[1]: %u програма су ажурирана — потребно је поновно покретање
sr[2]: %u програма је ажурирано — потребно је поновно покретање
sr[3]: Програм је ажуриран — потребно је поновно покретање

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
sr[0]: %u програм је ажуриран
sr[1]: %u програма су ажурирана
sr[2]: %u програма је ажурирано
sr[3]: Програм је ажуриран

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
sr: Програм „%s“ је ажуриран.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
sr: Поново покрените програм

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
sr: Програми „%s“ и „%s“ су ажурирани.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
sr[0]: %u програм захтева поновно покретање.
sr[1]: %u програма захтевају поновно покретање.
sr[2]: %u програма захтевају поновно покретање.
sr[3]: Програм захтева поновно покретање.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
sr: Укључујући програме „%s“, „%s“ и „%s“.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: System Has Reached End of Life
sr: Систем више није подржан

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving updates
sr: Надоградите како би наставили да добијате ажурирања

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
sr: Нова верзија дистрибуције %s је доступна за инсталацију

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
sr: Доступна су ажурирања програма

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
sr: Ажурирање програма није успело

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: Prepared updates were not installed
sr: Припремљена ажурирања нису инсталирана

en: Show Details
sr: Прикажи појединости

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
sr: Наодградња система је готова

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
sr: Добро дошли у дистрибуцију %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
sr[0]: Програм је ажуриран
sr[1]: Програми су ажурирани
sr[2]: Програми су ажурирани
sr[3]: Један програм је ажуриран

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
sr[0]: Важно ажурирање система је инсталирано.
sr[1]: Важна ажурирања система су инсталирана.
sr[2]: Важна ажурирања система су инсталирана.
sr[3]: Једно важно ажурирање система је инсталирано.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
sr: Преглед

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
sr: Неуспех при инсталирању ажурирања

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
sr: Систем је већ ажуран.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
sr: Ажурирање је отказано.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
sr: Нема излаза на интернет иако је то потребно. Постарајте се да имате приступ интернету и покушајте поново.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
sr: Програми су наишли на безбедносне проблеме са ажурирањем.  Поразговарајте са добављачем ваших програма за више појединости.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
sr: Нема довољно слободног простора на диску. Ослободите простор на диску па покушајте поново.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
sr: Нажалост, догодила се грешка приликом ажурирања. Сачекајте ново ажурирање па покушајте поново. Уколико се ова грешка опет догоди, пријавите то добављачу ваших програма.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
sr: Последња провера: %s

en: Stop
sr: Заустави

en: Check for Updates
sr: Провери да ли има ажурирања

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
sr: %s %s је престао да добија хитна ажурирања софтвера

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
sr: Ваш оперативни систем више не добија хитна ажурирања софтвера

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
sr: Могу настати додатни новчани трошкови

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
sr: Провера ажурности приликом коришћења мобилне широкопојасне мреже може довести до повећања трошкова на вашој картици.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
sr: Ип_ак провери

en: Software Upgrades Downloaded
sr: Преузета су ажурирања софтвера

en: Upgrades are ready to be installed
sr: Надоградње су спремне за инсталирање

en: Check for updates
sr: Провери да ли има ажурирања

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
sr: Ажурирања

en: Updates page
sr: Страница ажурирања

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
sr: Учитавам ажурирања

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
sr: Ово може потрајати неко време

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
sr: Све је ажурно

en: Use Mobile Data?
sr: Користити мобилне податке?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
sr: Провера ажурности приликом коришћења мобилног интернета може довести до неочекиваних трошкова

en: _Check Anyway
sr: _Ипак провери

en: No Connection
sr: Нисте повезани

en: Go online to check for updates
sr: Повежи се и потражи ажурирања

en: _Network Settings
sr: _Подешавања мреже

en: Error
sr: Грeшкa

en: Updates are automatically managed
sr: Ажурирања се самостално обављају

en: Software Updates Paused
sr: Ажурирања програма су паузирана

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
sr: Аутоматска ажурирања софтвера су паузирана из следећих разлога:

en: 
    • The current network connection is metered
sr: 
    • Повезани сте на мрежу са ограниченом количином интернета

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
sr: 
    • Мрежна веза не дозвољава преузимање великих датотека

en: 
    • Power saver mode is active
sr: 
    • Активан је режим за уштеду енергије

en: 
    • Game mode is active
sr: 
    • Активан је режим за игрице

en: Software updates paused
sr: Ажурирања програма су паузирана

en: Network connection is metered — software updates paused
sr: Мрежа је повезана на интернет са ограниченом количином података — ажурирање софтвера је паузирано

en: Network connection prohibits large downloads — software updates paused
sr: Мрежа је повезана на интернет који је дозвољава преузимање великих датотеке — ажурирање софтвера је паузирано

en: Power saver mode is active — software updates paused
sr: Покренут је режим за уштеду енергије — ажурирања софтвера су паузирана

en: Game mode is active — software updates paused
sr: Активирај не режим за игрице — ажурирања софтвера су паузирана

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
sr: _Поново покрени и ажурирај…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
sr: Аж_урирај све

en: Software Updates Downloaded
sr: Ажурирања софтвера су преузета

en: Updates are ready to be installed
sr: Ажурирања су спремна за инсталирање

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
sr: Уграђени фирмвер

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
sr: Захтева поновно покретање

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
sr: Ажурирања програма

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
sr: Фирмвер уређаја

en: _Download
sr: _Преузми

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
sr: Дистрибуција %s %s је доступна

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
sr: Дистрибуција %s је доступна

en: Learn about the new version
sr: Сазнајте о новом издању

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
sr: %s од %s је преузето

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
sr: %u%% је преузето

en: A major upgrade, with new features and added polish.
sr: Велика надоградња, са новим функцијама и додатим исправкама.

en: _Restart & Upgrade…
sr: По_ново покрени и надогради…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
sr: Не заборавите да направите резерву ваших података и датотека пре надограђивања.

en: Failed to delete file “%s”: %s
sr: Не могу да обришем датотеку „%s“: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
sr: Не могу да обришем директоријум „%s“: %s

en: Add, remove or update software on this computer
sr: Додајте, уклоните или ажурирајте програме на овом рачунару

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
sr: Ажурирања;освежења;доградње;надоградње;извори;ризнице;складишта;поставке;инсталација;уклањање;програм;софтвер;апликација;радња;исправке;апдејтови;Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;ažuriranja;osveženja;dogradnje;nadogradnje;izvori;riznice;skladišta;postavke;instalacija;uklanjanje;program;softver;aplikacija;radnja;ispravke;apdejtovi;

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the first part of a system notification.
en: %s Ready
sr: %s је спреман

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the second part of a system notification, which looks like: NVIDIA Linux Graphics Driver Ready The NVIDIA Linux Graphics Driver is ready to be enabled and staged for the next boot.
en: The %s is ready to be enabled and staged for the next boot.
sr: %s је спреман и може бити омогућен и укључен приликом следећег подизања система.

en: Enable
sr: Укључи

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
sr: Ажурирања система

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
sr: Општа ажурирања система као што су безбедносне исправке и исправке грешки, и побољшања брзине рада.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
sr: %s надоградња са новим функцијама и исправкама.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
sr: Услуга ажурирања ЕОС-а није могла добавити и применити ажурирање.

en: Web App
sr: Веб програм

en: Web Apps Support
sr: Подршка за веб апликације

en: Run popular web applications in a browser
sr: Изврши популарне веб програме унутар прегледача

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
sr: Надоградите ваш систем ради нових могућности, побољшања брзине и боље стабилности.

en: Flatpak Support
sr: Подршка за Флетпек (Flatpak)

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
sr: Флетпек је радни оквир за Линукс програме

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
sr: Системска фасцикла %s

en: Home subfolder %s
sr: Лична подфасцикла %s

en: Host system folders
sr: Фасцикле система домаћина

en: Host system configuration from /etc
sr: Подешавања из /etc система домаћина

en: Desktop folder
sr: Фасцикал радне површи

en: Desktop subfolder %s
sr: Подфасцикла радне површи %s

en: Documents folder
sr: Фасцикла са документима

en: Documents subfolder %s
sr: Подфасцикла са документима %s

en: Music folder
sr: Фасцикла музике

en: Music subfolder %s
sr: Подфасцикла музике %s

en: Pictures folder
sr: Фасцикла са сликама

en: Pictures subfolder %s
sr: Подфасцикла са сликама %s

en: Public Share folder
sr: Фасцикла јавног дељења

en: Public Share subfolder %s
sr: Подфасцикла јавног дељења %s

en: Videos folder
sr: Видео фасцикла

en: Videos subfolder %s
sr: Видео подфасцикла %s

en: Templates folder
sr: Фасцикла са шаблонима

en: Templates subfolder %s
sr: Подфасцикла шаблона %s

en: User cache folder
sr: Корисничка кеш фасцикла

en: User cache subfolder %s
sr: Корисничка кеш подфасцикла %s

en: User configuration folder
sr: Фасцикла корисничких подешавања

en: User configuration subfolder %s
sr: Подфасцикла корисничких подешавања %s

en: User data folder
sr: Фасцикла корисничких података

en: User data subfolder %s
sr: Корисничка подфасцикла са подацима %s

en: User runtime folder
sr: Фасцикла корисничкох извршног окружења

en: User runtime subfolder %s
sr: Корисничка подфасцикла извршног окружења %s

en: Filesystem access to %s
sr: Приступ путањи %s система датотека

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
sr: Добављам флетпек метаподатке за %s…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
sr: Не могу да обрадим додатак „%s“: %s

en: User Installation
sr: Корисничка инсталација

en: System Installation
sr: Системска инсталација

en: App ID
sr: ИБ програма

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
sr: Неуспех при инсталирању додатка „%s“: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
sr: Неуспех при уклањању додатка „%s“: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
sr: Удаљени извор „%s“ не дозвољава инсталирање програма „%s“, највероватније због свог филтера. Уклоните филтер и поновите инсталирање. Опширна грешка: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
sr: Снага система је превише мала да би се извршило ажурирање

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
sr: Снага система је превише мала да би се извршило ажурирање. (%u%%, захтева %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
sr: Уређај је недоступан или је ван бежичног домета

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
sr: Батерија уређаја је скоро празна

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
sr: Батерија уређаја је превише слаба (%u%%, захтева %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
sr: Уређај чека да се примени ажурирање

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
sr: Потребно је уређај укључити у струју да би се се повезао

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
sr: Уређај не може бити коришћен док је поклопац затворен

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
sr: Ажурирање „%s“ уређаја

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
sr: Ажурирање „%s“ система

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
sr: Ажурирање „%s“ угнежђеног контролера

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
sr: Ажурирање „%s“ управљачког мотора (ME)

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
sr: Ажурирање „%s“ корпоративног управљачког мотора (ME)

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
sr: Ажурирање „%s“ потрошачког управљачког мотора (ME)

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
sr: Ажурирање „%s“ контролера

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
sr: Ажурирање „%s“ тандерболт контролера

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
sr: Ажурирање „%s“ процесорског микрокода

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
sr: Ажурирање „%s“ подешавања хардвера

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
sr: Ажурирање „%s“ батерије

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
sr: Ажурирање „%s“ камере

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
sr: Ажурирање „%s“ ТПМ-а

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
sr: Ажурирање „%s“ додирне табле

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
sr: Ажурирање „%s“ миша

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
sr: Ажурирање „%s“ тастатуре

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
sr: Ажурирање „%s“ контролера складишта

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
sr: Ажурирање „%s“ мрежне картице

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
sr: Ажурирање „%s“ екрана

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
sr: Ажурирање „%s“ baseboard управљачког контролера

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
sr: Ажурирање УСБ пријемника %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
sr: Ажурирање диска %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
sr: Ажурирање флеш диска „%s“

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
sr: Ажурирање ССД диска „%s“

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
sr: Ажурирање графичког процесора „%s“

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
sr: Ажурирање док уређаја „%s“

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
sr: Ажурирање УСБ док уређаја %s

en: Firmware
sr: Фирмвер

en: Firmware update could not be applied:
sr: Не могу да применим ажурирање фирмвера:

en: Firmware Upgrade Support
sr: Подршка за надоградњу фирмвера

en: Provides support for firmware upgrades
sr: Пружа подршку за надоградње фирмвера

en: Install Unsigned Software?
sr: Инсталирати непотписани програм?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
sr: Програм који ће бити инсталиран није потписан. Није могуће проверити извор ажурирања за овај софтвер или да ли је неко неовлашћено мењао исправке.

en: Download Unsigned Software?
sr: Преузети непотписани програм?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
sr: Непотписане исправке су доступне. Није могуће проверити извор ажурирања за овај софтвер или да ли је неко неовлашћено мењао исправке, без потписа.

en: Update Unsigned Software?
sr: Ажурирати непотписани програм?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
sr: Непотписане исправке су доступне. Није могуће проверити извор ажурирања за овај софтвер или да ли је неко неовлашћено мењао исправке. Исправке програма биће онемогућене све док непотписане исправке нису исправљене или уклоњене.

en: Failed to install updates:
sr: Не могу да инсталирам ажурирања:

en: Packages
sr: Пакети

en: Failed to wait on transaction end before download:
sr: Не могу да чекам крај преноса пре преузимања:

en: Failed to download updates:
sr: Не могу да преузмем ажурирања:

en: Failed to trigger update:
sr: Не могу да покренем ажурирање:

en: Operating System (OSTree)
sr: Оперативни систем (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
sr: Складиште снепова

en: Snap Support
sr: Подршка за Снеп (Snap)

en: A snap is a universal Linux package
sr: Снеп је универзални Линукс пакет
