gnome-software master - en to eu translation catalogue (1112 entries)

en: Software
eu: Softwarea

en: Install and update apps
eu: Instalatu eta eguneratu aplikazioak

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
eu: Software aplikazioak app berriak eta sistemaren hedapenak bilatzea eta instalatzea, edo eta instalatutako aplikazioak kentzea, ahalbidetzen du.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
eu: Software programak aplikazio ezagunak azalpen erabilgarriekin eta aplikazioko hainbat argazkirekin bistaratzen ditu. Aplikazioak kategorien zerrendak arakatuz aurki daitezke, edo bilaketak eginez. Lineaz kanpoko eguneratzearen bidez sistema eguneratzea baimentzen du.

en: Overview panel
eu: Ikuspegi orokorraren panela

en: Details panel
eu: Xehetasunen panela

en: Installed panel
eu: Instalatutakoen panela

en: Updates panel
eu: Eguneratzeen panela

en: The update details
eu: Eguneratzeen xehetasunak

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Test akmods key in Shim UEFI
eu: Probatu akmods gakoa Shim UEFIn

en: Authentication is required to test akmods key in Shim UEFI
eu: Autentifikazioa behar da akmods gakoa Shim UEFIn probatzeko

en: Enroll akmods key to Shim UEFI
eu: Erregistratu akmods gakoa Shim UEFIn

en: Authentication is required to enroll akmods key to Shim UEFI
eu: Autentifikazioa behar da akmods gakoa Shim UEFIn erregistratzeko

en: Test DKMS key in Shim UEFI
eu: Probatu DKMS gakoa Shim UEFIn

en: Authentication is required to test DKMS key in Shim UEFI
eu: Autentifikazioa behar da DKMS gakoa Shim UEFIn probatzeko

en: Enroll DKMS key to Shim UEFI
eu: Erregistratu DKMS gakoa Shim UEFIn

en: Authentication is required to enroll DKMS key to Shim UEFI
eu: Autentifikazioa behar da DKMS gakoa Shim UEFIn erregistratzeko

en: Install an appstream file into a system location
eu: Instalatu appstream fitxategi bat sistemaren kokaleku batean

en: Installing an appstream file into a system location
eu: Appstream fitxategi bat sistemaren kokaleku batean instalatzen

en: A list of compatible projects
eu: Proiektu bateragarrien zerrenda

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
eu: Erakutsi beharko zatekeen proiektu bateragarrien zerrenda bat da, hala nola GNOME, KDE eta XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
eu: Eguneratzeak eta bertsio-berritzeak GNOME Software aplikazioan kudeatuko diren

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
eu: Desgaituta badago, GNOME Softwarek eguneratzeen panela ezkutatuko du, ez du eguneratze automatikorik burutuko edo bertsio-berritzeak egin nahi diren galdetuko.

en: Automatically download and install updates
eu: Deskargatu eta instalatu eguneratzeak automatikoki

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
eu: Gaituta balego, GNOME Softwarek automatikoki deskargatuko ditu eguneratzeak atzeko planoan eta berrabiaraztea behar ez dutenak instalatuko ditu.

en: Notify the user about software updated in the background
eu: Jakinarazi erabiltzaileari atzeko planoan zein software eguneratu den.

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
eu: Gaituta badago, GNOME Softwarek erabiltzaileari jakinaraziko dio zein eguneratze egin diren erabiltzailea inaktibo zegoenean.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
eu: Konexio mugatu batean automatikoki freskatu edo ez

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
eu: Gaituta balego, GNOME Softwarek automatikoki freskatuko du atzeko planoan, nahiz eta konexio mugatu bat erabili (metadatu batzuk noizbehinka deskargatzea, eguneratzeak begiratzea eta abar, erabiltzailearentzako kostu bat eragin dezakeelarik).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
eu: GNOME Software aplikazioaren lehen exekuzioa den edo ez

en: Show star ratings next to applications
eu: Erakutsi balorazioen izarrak aplikazioen alboan

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
eu: Iragazi aplikazioak urrunekoaren adar-multzo lehenetsian oinarrituz

en: Non-free applications show a warning dialog before install
eu: Libreak ez diren aplikazioek abisuaren elkarrizketa-koadroa bistaratzea instalatu aurretik

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
eu: Libreak ez diren aplikazioak instalatzean, abisu bat erakutsiko da. Honek kontrolatzen du elkarrizketa-koadro hori kenduko den ala ez.

en: The last update check timestamp
eu: Eguneratzeen azken egiaztapenaren denbora-zigilua

en: The last upgrade notification timestamp
eu: Bertsio-berritzeen jakinarazpenaren denbora-zigilua

en: The last update notification timestamp
eu: Eguneratzeen azken jakinarazpenaren denbora-zigilua

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
eu: Aurreneko segurtasun-eguneratzearen denbora-zigilua, eguneratzearen ondoren garbitutakoa

en: The last update timestamp
eu: Azken eguneratzearen denbora-zigilua

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
eu: Denbora segundotan pantaila-argazkia oraindik baliozkoa den egiaztatzeko

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
eu: Balio handiagoa aukeratzean, gutxiagotan atzituko da urruneko zerbitzaria, baina pantaila-argazkien eguneratzeak denbora gehiago beharko du erabiltzaileari erakusteko. Irudia cachean gordeta dagoenean zerbitzaria inoiz ez begiratzeko adierazten du 0 balioak.

en: The server to use for application reviews
eu: Aplikazioen berrikuspenetan erabiliko den zerbitzaria

en: The minimum karma score for reviews
eu: Gutxieneko karmaren puntuazioa iritzietan

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
eu: Zenbaki hau baino baxuagoko karma dutenen iritziak ez dira bistaratuko.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
eu: Hirugarrentzat hartuko ez diren biltegi ofizialen zerrenda

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
eu: Desgaitu edo kendu ezin diren beharrezko biltegien zerrenda

en: A list of official repositories that should be considered free software
eu: Software libretzat hartuko diren biltegi ofizialen zerrenda

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
eu: Lizentziaren URLa aplikazio bat software libretzat hartzen denean erabiltzeko

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
eu: Instalatu bildutako aplikazioak sistemaren erabiltzaile guztientzako, posible denean

en: Allow access to the Software Repositories dialog
eu: Baimendu software-biltegien elkarrizketa-koadroa atzitzea

en: Offer upgrades for pre-releases
eu: Eskaini aurre-argitalpenen bertsio-berritzea

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
eu: Erakutsi UI elementu batzuk erabiltzaileari aplikazio bat librea ez dela jakinaraziz

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
eu: Erakutsi instalatutako aplikazioen zerrendan aplikazioek instalatu ondoren duten tamaina

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
eu: 'https://eu.wikipedia.org/wiki/Software_jabedun'

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
eu: Libreak ez diren eta jabedun motako softwareak azaltzen duen URIa

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
eu: Appstream fitxategietara eramaten dituzten URLen zerrenda, swcatalog karpetara deskargatuko direnak

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
eu: Instalatu AppStream fitxategiak sistemaren kokaleku batean erabiltzaile guztientzako. Faltsua bada, fitxategiak estandarra ez den $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml direktorio batean instalatuko dira

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
eu: Hobesten diren pakete-formatuen lehentasu-ordena, formaturik gogokoenak hasieran zerrendatuta. Matrize hutsak ordena lehenetsia hobetsiko du. Formatuak falta badira, azkenak zerrendatuko dira. Paketatze-formatu ezagunak: deb, flatpak, rpm, snap. Formatuak aukeran zehaztu daitezke, jatorriaren izen batekin eta bi puntuz zatituta, adibidez 'flatpack:flathub'.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
eu: Flatpak exekuzio-garaiak kentzeko azken saiakera noiz egin zen gordetzen duen denbora-zigilua

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
eu: Ezarri 'egia' lizentzia librea duten aplikazioak soilik ikusteko eta jabedun aplikazioak ezkutatzeko.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
eu: Ezarri 'egia' nortasuna egiaztatuta duten garatzaileen aplikazioak soilik erakusteko.

en: The timestamp of the last received historical updates.
eu: Jasotako azken eguneratze historikoen denbora-zigilua.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
eu: Saioa hasteko gnome-online-account IDa gordetzen duen kate bat

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
eu: GNOME Softwaren sistema osorako AppStream instalatzailea

en: Failed to parse command line arguments
eu: Huts egin du komando-lerroko argumentuak analizatzean

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
eu: Fitxategi-izen bakar bat zehaztu behar duzu

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
eu: Programa hau root supererabiltzaileak soilik erabil dezake

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
eu: Huts egin du eduki mota balioztatzeak: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
eu: Huts egin du lekuz aldatzeak: %s

en: Software Install
eu: Softwarea instalatzea

en: Install selected software on the system
eu: Instalatu hautatutako softwarea sisteman

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
eu: Marrazki bizidunen indarkeria

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
eu: Ez dago informaziorik marrazki bizidunen indarkeriari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
eu: Fantasiazko indarkeria

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
eu: Ez dago informaziorik fantasiazko indarkeriari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
eu: Indarkeria errealistikoa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
eu: Ez dago informaziorik indarkeria erralistikoari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
eu: Odol-isurtzea irudikatzen duen indarkeria

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
eu: Ez dago informaziorik odol-isurtzeari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
eu: Sexu-indarkeria

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
eu: Ez dago informaziorik sexu-indarkeriari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
eu: Alkohola

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
eu: Ez dago informaziorik alkoholaren erreferentziei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
eu: Narkotikoak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
eu: Ez dago informaziorik legez kanpoko drogen erreferentziei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
eu: Tabakoa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
eu: Ez dago informaziorik tabakoaren erreferentziei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
eu: Biluztasuna

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
eu: Ez dago informaziorik biluztasunari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
eu: Sexu-gaiak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
eu: Ez dago informaziorik izaera sexualeko adierazpenen erreferentziei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
eu: Biraoak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
eu: Ez dago informaziorik biraoei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
eu: Umore desegokia

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
eu: Ez dago informaziorik umore desegokiari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
eu: Diskriminazioa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
eu: Ez dago informaziorik mintzaira diskriminatzaileari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
eu: Iragarkiak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
eu: Ez dago informaziorik edozein motatako iragarkiei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
eu: Apustuak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
eu: Ez dago informaziorik edozein motatako apustuei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
eu: Erosketak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
eu: Ez dago informaziorik dirua gastatzeko gaitasunari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
eu: Erabiltzaileen arteko berriketa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
eu: Ez dago informaziorik beste erabiltzaileekin berriketan aritzeari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
eu: Erabiltzaileen arteko audio-berriketa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
eu: Ez dago informaziorik beste erabiltzaileekin hitz egiteari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
eu: Kontaktuaren xehetasunak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
eu: Ez dago informaziorik sare sozialetako erabiltzaile-izenak edo posta-helbideak partekatzeari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
eu: Informazioaren identifikazioa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
eu: Ez dago informaziorik erabiltzaile-informazioa hirugarrenekin partekatzeari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
eu: Kokalekua partekatzea

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
eu: Ez dago informaziorik kokaleku fisikoa beste erabiltzaileekin partekatzeari buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
eu: Homosexualitatea

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
eu: Ez dago informaziorik homosexualitatearen erreferentziei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
eu: Prostituzioa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
eu: Ez dago informaziorik prostituzioaren erreferentziei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
eu: Adulterioa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
eu: Ez dago informaziorik adulterioaren erreferentziei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
eu: Pertsonaia sexualizatuak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
eu: Ez dago informaziorik pertsonaia sexualizatuei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
eu: Profanazioa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
eu: Ez dago informaziorik profanazioaren erreferentziei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
eu: Giza gorpuzkiak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
eu: Ez dago informaziorik ageriko giza gorpuzkiei buruz

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
eu: Esklabotza

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
eu: Ez dago informaziorik esklabotzaren erreferentziei buruz

en: Does not include references to drugs
eu: Ez ditu drogei buruzko erreferentziak

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
eu: Ez ditu biraoak, profanazioak edo hizkera zakarreko beste edozein motak

en: Does not include ads or monetary transactions
eu: Ez ditu iragarkiak edo diru-trukeak

en: Does not include sex or nudity
eu: Ez ditu sexua edo biluztasuna

en: Does not include uncontrolled chat functionality
eu: Ez du kontrolik gabeko berriketa-funtzionaltasuna

en: Does not include violence
eu: Ez du indarkeriarik

en: Drugs
eu: Drogak

en: Strong Language
eu: Hizkera zakarra

en: Money
eu: Dirua

en: Social
eu: Soziala

en: Violence
eu: Indarkeria

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
eu: Denak

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
eu: %s(e)k ez du adinaren araberako balorazio ezagunik

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
eu: %s denontzako da egokia

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
eu: %s haur txikientzako da egokia

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
eu: %s haur hangientzako da egokia

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
eu: %s haur txikientzako da egokia

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
eu: %s nerabeentzako da egokia

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
eu: %s helduentzako da egokia

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
eu: %s %s talderako da egokia

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
eu: Balorazioa adinaren arabera

en: _How to contribute missing information
eu: _Nola lagundu falta den informazioarekin

en: Local file
eu: Fitxategi lokala

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
eu: Paketea

en: Pending
eu: Zain

en: Pending install
eu: Instalazioaren zain

en: Pending remove
eu: Kentzearen zain

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
eu: Instalatzen

en: Removing
eu: Kentzen

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
eu: Deskargatzen

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
eu: _Instalatu

en: _Uninstall…
eu: _Desinstalatu…

en: Network
eu: Sarea

en: Can communicate over the network
eu: Sarean zehar komunikatu daiteke

en: System Services
eu: Sistema-zerbitzuak

en: Can access D-Bus services on the system bus
eu: Sistemako bus-aren D-Bus zerbitzuak atzitu ditzake

en: Session Services
eu: Saio-zerbitzuak

en: Can access D-Bus services on the session bus
eu: Saioko bus-aren D-Bus zerbitzuak atzitu ditzake

en: Devices
eu: Gailuak

en: Can access arbitrary devices such as webcams
eu: Ausazko gailuak, adibidez web-kamerak, atzitu ditzake

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
eu: Ezin ditzake sarrera-gailuak atzitu

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones
eu: Mikrofonoak atzitu ditzake

en: Can access system device files
eu: Sistemaren gailu-fitxategiak atzitu ditzake

en: Screen contents
eu: Pantaila-edukiak

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
eu: Ezin dira pantaila-edukiak atzitu

en: Home folder
eu: Karpeta nagusia

en: Can view, edit and create files
eu: Fitxategiak ikusi, editatu eta sortu ditzake

en: Can view files
eu: Fitxategiak ikusi ditzake

en: File system
eu: Fitxategi-sistema

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
eu: Deskargen karpeta

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Can view and change any settings
eu: Edozein ezarpen ikusi eta aldatu dezake

en: Legacy display system
eu: Bistaratze-sistema zaharra

en: Uses an old, insecure display system
eu: Bistaratze-sistema zaharra eta segurtasun gutxikoa darabil

en: Sandbox escape
eu: Egin ihes isolamendutik

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
eu: Isolamendutik ihes egin dezake eta beste muga batzuk saihestu ditzake

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
eu: Ez dago eguneratzearen azalpenik eskuragarri.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
eu: Eguneratzearen xehetasunak

en: Requires additional permissions
eu: Baimen gehiago behar ditu

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
eu: Berrikuspenak

en: No reviews were found for this app.
eu: Ez da berrikuspenik aurkitu aplikazio honetarako.

en: No Reviews
eu: Ez dago berrikuspenik

en: Version History
eu: Bertsioen historia

en: New in Version %s
eu: Berria %s bertsioan

en: Version %s
eu: %s bertsioa

en: No details for this release
eu: Ez dago xehetasunik argitalpen honetarako

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
eu: %Y.eko %Bren %e

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
eu: Abioko modua: 'updates’ (eguneratzeak), ‘updated’ (eguneratuta), ‘installed’ (instalatuta) edo ‘overview’ (ikuspegi orokorra) izan daiteke,

en: MODE
eu: MODUA

en: Search for applications
eu: Bilatu aplikazioak

en: SEARCH
eu: BILATU

en: Show application details (using application ID)
eu: Erakutsi aplikazioaren xehetasunak (aplikazioaren IDa erabiliz)

en: ID
eu: IDa

en: Show application details (using package name)
eu: Erakutsi aplikazioaren xehetasunak (paketearen izena erabiliz)

en: PKGNAME
eu: PKT-IZENA

en: Install the application (using application ID)
eu: Instalatu aplikazioa (aplikazioaren IDa erabiliz)

en: Uninstall the application (using application ID)
eu: Desnstalatu aplikazioa (aplikazioaren IDa erabiliz)

en: Open a local package file
eu: Ireki pakete-fitxategia lokal bat

en: FILENAME
eu: FITXATEGI-IZENA

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
eu: Ekintza honekin aurreikusitako elkarreragiketa mota:  ‘none’ (bat ere ez), ‘notify’ (jakinarazi), edo ‘full’ (osoa)

en: INTERACTION
eu: ELKARREKINTZA

en: Show a local metainfo or appdata file
eu: Erakutsi metainfo edo appdata fitxategi lokal bat

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
eu: Gaitu arazketaren irteera xehea (exekutatzen ari den instantziiatik, jadanik exekutatzen ari bada)

en: Installs any pending updates in the background
eu: Falta diren eguneratzeak atzeko planoan instalaten ditu

en: Show preferences
eu: Erakutsi hobespenak

en: Quit the running instance
eu: Irten uneko instantziatik

en: Prefer local file sources to AppStream
eu: Hobetsi fitxategi-iturburu lokalak AppStream aurretik

en: Show version number
eu: Erakutsi bertsio-zenbakia

en: Copyright © 2016–2023 GNOME Software contributors
eu: Copyright © 2016–2023 GNOME Software aplikazioaren laguntzaileak

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
eu: Barkatu! Ez dago xehetasunik aplikazio horretarako.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
eu: Instalatutako tamaina

en: Includes %s of data and %s of cache
eu: %s datu eta %s cache barne hartzen ditu

en: Includes %s of data
eu: %s datu barne hartzen ditu

en: Includes %s of cache
eu: %s cache barne hartzen ditu

en: Cache and data usage unknown
eu: Cachearen eta datuen erabilera ezezaguna

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
eu: Deskargaren tamaina

en: Needs no additional system downloads
eu: Ez du sistemaren deskarga gehiagorik behar

en: Needs an unknown size of additional system downloads
eu: Sistemaren tamaina ezezaguneko deskarga gehigarria behar du

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
eu: Sistemaren %s deskarga gehigarria behar du

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
eu: Tamaina ezezaguna da

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
eu: Baimenik ez

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
eu: Sarea atzitu dezake

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses system services
eu: Sistema-zerbitzuak erabiltzen ditu

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses session services
eu: Saio-zerbitzuak erabiltzen ditu

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
eu: Hardware-gailuak atzitu ditzake

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
eu: Sistemaren gailuak atzitu ditzake

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
eu: Zure datu guztiak irakurri/idatzi ditzake

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
eu: Zure datu guztiak irakurri ditzake

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
eu: Zure deskargak irakurri/idatzi ditzake

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
eu: Zure deskargak irakurri ditzake

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
eu: Zenbait fitxategi atzitu ditzake

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
eu: Erabiltzaile-ezarpenak atzitu eta aldatu ditzake

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
eu: Leiho-sisema zaharkitua erabiltzen du

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
eu: Ausazko baimenak eskuratu ditzake

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
eu: Softwarearen garatzailea egiaztatuta dago

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
eu: Berrikustailea: SEaren banatzailea

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
eu: Berrikustailea:. %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
eu: Hirugarren batek eskainia

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
eu: Software hau ez da mantentzen jadanik

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
eu: Kode ikuskagarria

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
eu: Lizentzia ezezaguna

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
eu: Kode jabeduna

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
eu: Lizentzia berezia

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
eu: Pribilegiatua

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
eu: Segurua

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
eu: Seguru samarra

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
eu: Arriskutsua izan daiteke

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
eu: Arriskutsua

en: Mobile Only
eu: Mugikorra soilik

en: Only works on a small screen
eu: Pantaila txikietan soilik funtzionatzen du

en: Desktop Only
eu: Mahaigaina soilik

en: Only works on a large screen
eu: Pantaila handi batean soilik funtzionatzen du

en: Screen Size Mismatch
eu: Pantaila-tamaina ez dator bat

en: Doesn’t support your current screen size
eu: Ez du zure uneko pantaila-tamaina onartzen

en: Requires a touchscreen
eu: Ukipen-pantaila behar du

en: Requires a keyboard
eu: Teklatua behar du

en: Requires a mouse
eu: Sagua behar du

en: Gamepad Needed
eu: Joko-agintea behar du

en: Requires a gamepad to play
eu: Joko-agintea behar du jokatzeko

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
eu: Moldakorra

en: Works on phones, tablets and desktops
eu: Telefonoetan, tabletetan eta mahaigainetan funtzionatzen du

en: Probably requires a keyboard or mouse
eu: Ziur aski teklatua edo sagua beharko du

en: Works on desktops and laptops
eu: Mahaigainekoetan eta eramangarrietan funtzionatzen du

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
eu: Ez dauka adinagatik desegokia izan daitekeen edukirik

en: No age rating information available
eu: Ez dago adinaren informaziorik eskuragarri

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
eu: Bisitatu webgunea

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
eu: Instalatu…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
eu: Utzi

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
eu: Instalatu

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
eu: Deskargatu

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
eu: Eguneratu

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
eu: Desinstalatu…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
eu: Desinstalatzen

en: Critical update
eu: Eguneratze kritikoa

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
eu: Gailua ezin da eguneratzean erabili.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
eu: Iturburua: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
eu: Izena aldatu da, aurreko izena: %s

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
eu: Eguneratzeak jasotzea gelditu da

en: Critical Update
eu: Eguneratze kritikoa

[ctx: Single app]
en: Installed
eu: Instalatua

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
eu: Lagundu %s itzultzen

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
eu: %s nazioarteko laguntzaileen komunitate batek diseinatu, garatu eta itzuli du.
    
    Horrek esan nahi du zure hizkuntzan oraindik erabilgarri ez badago, zuk zeuk ere lagundu dezakezula itzultzen.

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: _Translation Website
eu: _Itzulpenen webgunea

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
eu: Saioa hasteko urreneko %s (%s domeinua) behar da

en: Login Required
eu: Saioa hasi behar da

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Login
eu: _Saio-hasiera

note: Translators: Placeholder text for a login entry. Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
eu: Erabiltzailea

note: Translators: Placeholder text for a login entry.
en: Password
eu: Pasahitza

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
eu: Bestelakoa

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
eu: Denak

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
eu: Nabarmendua

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
eu: Editorearen hautaketa

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
eu: Berria eta eguneratua

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
eu: Webean hautatuak

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
eu: Bestelako softwarea

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s Installed
eu: %s instalatu da

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect
eu: Berrabiarazi egin behar da aldaketek eragina izateko

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: The app is ready to be used
eu: Aplikazioa erabiltzeko prest dago

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System Updates Installed
eu: Sistema-eguneratzeak instalatu dira

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
eu: Azken aldian instalatuta eguneratzeak eskuragarri daude berrikusteko

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Launch
eu: Abiarazi

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
eu: Instalatu softwarea?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
eu: Instalatu hirugarrenen softwarea?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
eu: Gaitu software-biltegia?

note: TRANSLATORS: window title ask for confirmation TRANSLATORS: "Enable Third-Party Software Repository?" is * the confirmation dialog title
en: Enable Third-Party Software Repository?
eu: Gaitu hirugarrenen software-biltegia?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
eu: '%s' ez da <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">software librea eta iturburu irekikoa</a>, eta "%s”(e)k hornitzen du.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
eu: %s - hornitzailea: %s.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
eu: Software-biltegi hau gaitu behar da instalazioarekin jarraitzeko.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
eu: Herrialde batzuetan ilegala izan daiteke '%s' instalatzea edo erabiltzea.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
eu: Herrialde batzuetan ilegala izan daiteke kodeka hau instalatzea edo erabiltzea.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
eu: Ez abisatu _berriro

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
eu: Gaitu eta _instalatu

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
eu: Pakete-kudeatzaileak emandako erroreen xehetasunak:

en: Details
eu: Xehetasunak

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
eu: It_xi

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
eu: _Onartu

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
eu[0]: Eguneratze bat instalatu da
eu[1]: Eguneratzeak instalatu dira

note: TRANSLATORS: we've just uninstalled some apps
en: An app has been uninstalled | Apps have been uninstalled
eu[0]: Aplikazio bat desinstalatu da
eu[1]: Eguneratzeak instalatu dira

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect | A restart is required for them to take effect
eu[0]: Sistema berrabiarazi behar da aldaketak eragina izateko
eu[1]: Berrabiaraztea eskatzen du hauek eragina izateko.

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
eu: Orain ez

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
eu: Orain

en: %d minute ago | %d minutes ago
eu[0]: duela minutu %d
eu[1]: duela %d minutu

en: %d hour ago | %d hours ago
eu[0]: duela ordu %d
eu[1]: duela %d ordu

en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: duela egun %d
eu[1]: duela %d egun

en: %d week ago | %d weeks ago
eu[0]: duela aste %d
eu[1]: duela %d aste

en: %d month ago | %d months ago
eu[0]: duela hilabete %d
eu[1]: duela %d hilabete

en: %d year ago | %d years ago
eu[0]: duela urte %d
eu[1]: duela %d urte

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
eu: Denak

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
eu: Nabarmendua

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
eu: 3D grafikoak

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
eu: Argazkigintza

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
eu: Eskaneatzea

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
eu: Bektore grafikoak

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
eu: Ikustaileak

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
eu: Audioaren sorrera eta edizioa

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
eu: Musika erreproduzigailuak

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
eu: Denak

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
eu: Nabarmendua

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
eu: Egutegia

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
eu: Datu-basea

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
eu: Finantzak

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
eu: Testu-prozesadorea

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
eu: Testu-editoreak

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
eu: Web nabigatzaileak

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
eu: Denak

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
eu: Nabarmendua

[ctx: Menu of Games]
en: Action
eu: Ekintza

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
eu: Abentura

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
eu: Arkade-jokoak

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
eu: Bloke-jokoak

[ctx: Menu of Games]
en: Board
eu: Mahai-jokoak

[ctx: Menu of Games]
en: Card
eu: Kartak

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
eu: Emulatzaileak

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
eu: Umeentzako

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
eu: Logika-jokoak

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
eu: Rol-jokoak

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
eu: Kirolak

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
eu: Estrategia

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
eu: Denak

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
eu: Nabarmendua

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
eu: Berriketa

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
eu: Denak

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
eu: Nabarmendua

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
eu: Adimen artifiziala

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
eu: Astronomia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
eu: Kimika

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
eu: Hizkuntzak

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
eu: Matematikak

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
eu: Berriak

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
eu: Robotika

[ctx: Menu of Art]
en: Art
eu: Artea

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
eu: Bibliografia

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
eu: Komikiak

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
eu: Fikzioa

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
eu: Osasuna

[ctx: Menu of Reference]
en: History
eu: Historia

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
eu: Bizimodua

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
eu: Politika

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
eu: Kirolak

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
eu: Denak

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
eu: Nabarmendua

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
eu: Araztaileak

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
eu: IDEak

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
eu: Kodekak

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
eu: Hardwarearen kontrolatzaileak

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
eu: Sarrerako iturburuak

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
eu: Hizkuntza-paketeak

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
eu: Itzulpengintza

note: Translators: this is a menu category
en: Create
eu: Sortu

note: Translators: this is a menu category
en: Work
eu: Egin lan

note: Translators: this is a menu category
en: Play
eu: Jolastu

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
eu: Sozializatu

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
eu: Ikasi

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
eu: Garatu

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
eu: Kodekak

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
eu: Hardwarearen kontrolatzaileak

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
eu: Sarrerako iturburuak

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
eu: Hizkuntza-paketeak

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
eu: Kokapena

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
eu: Aplikazioa

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
eu: '%s'(e)k fitxategi-formatu gehigarriaren euskarria eskatzen ari da.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
eu: MIME mota gehigarriak behar dira

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
eu: '%s'(e)k letra-tipo gehigarriak eskatzen ari da.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
eu: Letra-tipo gehigarriak behar dira

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
eu: '%s'(e)k multimediaren kodeka gehigarriak eskatzen ari da.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
eu: Multimediaren kodeka gehigarriak behar dira

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
eu: '%s'(e)k inprimagailuen kontrolatzaile gehigarriak eskatzen ari da.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
eu: Inprimagailuen kontrolatzaile gehigarriak behar dira

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
eu: '%s'(e)k pakete gehigarriak eskatzen ari da.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
eu: Pakete gehigarriak behar dira

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
eu: Bilatu softwarean

en: _Show More
eu: Erakutsi g_ehiago

en: _Show Less
eu: Erakutsi g_utxiago

en: Removing…
eu: Kentzen…

en: Requires restart to finish install
eu: Berrabiarazi behar da instalazioa amaitzeko

en: Requires restart to finish remove
eu: Berrabiarazi behar da kentzea amaitzeko

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
eu: Zain dagoen instalazioa…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
eu: Zain dagoen eguneratzea…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
eu: Deskargatzen…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
eu: Prestatzen…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
eu: Desinstalatzen…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
eu: %s ez dago instalatuta, baina oraindik bere datuak daude.

en: _Restart
eu: _Berrabiarazi

en: _Enable…
eu: _Gaitu…

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
eu: _Instalatu…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
eu: %s AEBko ingelesez agertuko da

en: This app will appear in US English
eu: Aplikazio hau AEBko ingelesez agertuko da

en: This software will appear in US English
eu: Software hau AEBko ingelesez agertuko da

en: Help _Translate
eu: Lagundu it_zultzen

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
eu: %s hornitzailearen beste aplikazio batzuk

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
eu: %s garatzaileak %s softwarearen jabea dela frogatu du

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
eu: Garatzaileak %s softwarearen jabea dela frogatu du

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
eu: Interneterako sarbidea behar duzu iritzia idazteko

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
eu: Aplikazio honek ez ditu eguneratzeak jasotzen dagoeneko, ezta segurtasun-konponketak ere

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
eu: Uneko banaketak jadanik aplikazio hau hau dauka, eta ez litzateke ordeztu behar.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
eu: Aplikazio honek ez du estekarik eskaintzen webgune batera, kode-biltegi batera edo auzien segimenduko sistema batera joateko.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
eu: Software honek ez ditu eguneratzeak jasotzen dagoeneko, ezta segurtasun-konponketak ere

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
eu: Uneko banaketak jadanik software hau hau dauka, eta ez litzateke ordeztu behar.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
eu: Software honek ez du estekarik eskaintzen webgune batera, kode-biltegi batera edo auzien segimenduko sistema batera joateko.

en: Software failed to retrieve information for “%s” and is unable to show the details for this app.
eu: Software aplikazioak huts egin du “%s” aplikazioari buruzko informazioa atzitzean eta ezin ditu bere xehetasunak erakutsi.

en: Failed to submit review for “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” apllikazioaren berrikuspenaren bidalketak: %s

en: Details page
eu: Xehetasunen orria

en: Loading App Details
eu: Aplikazioaren xehetasunak kargatzen

en: Verified
eu: Egiaztatua

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
eu: _Ireki

en: _Update
eu: _Eguneratu

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: Add-ons
eu: Gehigarriak

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
eu: Aplikazio hau soilik erabil daiteke interneterako konexio aktibo batekin.

en: Software Repository Included
eu: Software-biltegia sartu da

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
eu: Aplikazio honek software-biltegi bat du eguneratzeak eskaintzeko, bai eta beste software batzuetarako sarbidea emateko ere.

en: No Software Repository Included
eu: Ez da software-biltegia sartu

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
eu: Aplikazio honek ez du software-biltegirik. Ez da eguneratuko bertsio berriak daudenean.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
eu: Software-biltegia identifikatu da

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
eu: Software-biltegi hau gehitzean, beste software batzuk eta bertsio-berritze gehigarriak eskuratuko dituzu.

en: Only use software repositories that you trust.
eu: Erabili zuretzat fidagarriak diren software-biltegiak soilik.

en: Clear app data
eu: Garbitu aplikazioaren datuak

en: D_elete Data
eu: E_zabatu datuak

en: No Metadata
eu: Metadaturik ez

en: Project _Website
eu: Proiektuaren _webgunea

en: _Donate
eu: _Eman dirua

en: Contribute _Translations
eu: Lagundu it_zultzen

en: _Report an Issue
eu: _Jakinarazi akatsa

en: _Help
eu: _Laguntza

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
eu: _Kontaktua

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
eu: Idatzi be_rrikuspena

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
eu: Berrikuspen guztiak

en: Unable to Show App Details
eu: Ezin dira aplikazioaren xehetasunak erakutsi

en: Failed to prepare reboot
eu: Berrabioaren prestaketak huts egin du

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: The key was not found
eu: Ez da gakoa aurkitu

en: The key is not enrolled
eu: Gakoa ez da erregistratu

en: MOK Enrollment Required
eu: MOK erregistroa behar da

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: This device has Secure Boot enabled. To allow new drivers to be enabled, a new machine owner key (MOK) must be enrolled. The process requires a password to be entered later in the process. Please note down the following password associated with the key:
eu: Gailu honek abio segurua gaituta du. Kontrolatzaile berriak gaitzeko, makinaren jabe-gako (MOK) berria erregistratu behar da. Prozesuan zehar pasahitz bat sartu behar da. Idatzi paper batean gakoari lotutako honako pasahitza:

en: I have made a note of the MOK _password
eu: MOK _pasahitzaren ohar bat egin dut

en: _Restart & Enroll…
eu: _Berrabiarazi eta erregistratu…

en: Setup Instructions: Please Read Carefully
eu: Konfigurazio-argibideak: irakurri arretaz

en: After restart, a device setup screen will be shown. To enable new drivers, proceed through the setup steps:
eu: Berrabiarazi ondoren, gailua konfiguratzeko pantaila bat erakutsiko da. Kontrolatzaile berriak gaitzeko, jarraitu konfigurazioaren urratsak:

en: • Select “Enroll MOK”
    • Select “Yes” to enroll keys
    • Enter the MOK password when prompted
    • Then select “Reboot”
eu: • Hautatu “Erregistratu MOKa”
    • Hautatu “Bai” gakoak erregistratzeko
    • Sartu MOK pasahitza eskatzen zaizunean
    • Hautatu “Berrabiarazi”

en: Security Implications
eu: Segurtasun-ondorioak

en: After successful key enrollment, be aware that any future updates to the module or any other module will be implicitly trusted. All future updates will happen transparently with no interaction and or authorization.
eu: Gakoa ondo erregistratu ondoren, kontuan izan moduluaren edo beste edozein moduluren etorkizuneko eguneratzeak inplizituki onartuko direla. Eguneratze berriak modu gardenean gertatuko dira, elkarrekintzarik edo baimenik gabe.

en: Further guidance can be found on the <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">docs page</a>.
eu: Honi buruzko informazio gehiagko, <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">dokumentuen orrian</a>.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
eu: Metadatu gehigarrien fitxategiak deskargatzen…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
eu:  eta

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
eu[0]: '%s' scriptaren letra-tipo eskuragarriak
eu[1]: '%s' scripten letra-tipo eskuragarriak

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
eu[0]: Softwarea eskuragarri '%s'(r)entzako
eu[1]: Softwarea eskuragarri '%s'(r)entzako

en: Requested software not found
eu: Eskatutako softwarea ez da aurkitu

en: Failed to find requested software
eu: Huts egin du eskatutako softwarea aurkitzeak

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
eu: %s ez da aurkitu

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
eu: webgunean

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
eu: Ez dago '%s' fitxategia eskaintzen duen aplikaziorik eskuragarri.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
eu: Bai '%s' buruzko informazioa bai falta diren aplikazioak nola lor daitezkeen buruzko aukerak '%s'(e)n aurki ditzakezu.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
eu: Ez dago aplikaziorik eskuragarri '%s' euskarriarentzako.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
eu: '%s' ez dago eskuragarri.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
eu: Bai '%s' buruzko informazioa bai formatu hau onartzen duen aplikazioa nola lor daitekeen buruzko aukerak '%s'(e)n aurki ditzakezu.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
eu: Ez dago letra-tiporik eskuragarri '%s' scriptaren euskarriarentzako.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
eu: Bai '%s' buruzko informazioa bai aplikazio gehigarriak nola lor daitezkeen buruzko aukerak '%s'(e)n aurki ditzakezu.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
eu: Ez dago '%s' formatuaren kodek gehigarririk eskuragarri.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
eu: Bai '%s' buruzko informazioa bai formatu hau erreproduzi dezakeen kodeka nola lor daitekeen buruzko aukerak '%s'(e)n aurki ditzakezu.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
eu: Ez dago Plasma baliabiderik eskuragarri '%s' euskarriarentzako.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
eu: Bai '%s' buruzko informazioa bai Plasma baliabide gehigarriak nola lor daitezkeen buruzko aukerak '%s'(e)n aurki ditzakezu.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
eu: Ez dago inprimagailuaren kontrolatzailerik eskuragarri '%s'(r)entzako.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
eu: Bai '%s' buruzko informazioa bai inprimagailu hau onartzen duen kontrolatzailea nola lor daitekeen buruzko aukerak '%s'(e)n aurki ditzakezu.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
eu: dokumentazioa

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
eu[0]: Ez da aurkitu  %s %s aplikaziorako. Ikusi %s xehetasun gehiagorako.
eu[1]: Ez da aurkitu %s %s aplikaziorako. Ikusi %s xehetasun gehiagorako.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
eu[0]: Bilatutako %s kodeka ez da aurkitu. Ikusi %s xehetasun gehiagorako.
eu[1]: Bilatutako %s kodeka ez da aurkitu. Ikusi %s xehetasun gehiagorako.

en: Failed to find any search results: %s
eu: Huts egin du bilaketa-emaitzak aurkitzeak: %s

en: %s file format
eu: '%s' fitxategi-formatua

en: Install _All
eu: Instalatu _dena

en: Unable to Find Requested Software
eu: Ezin da eskatutako softwarea aurkitu

en: Codecs page
eu: Kodeken orria

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Unable To Perform Search
eu: Ezin da bilaketa gauzatu

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Featured Apps List
eu: Nabarmendutako aplikazioen zerrenda

en: Desktop Support
eu: Mahaiganeko euskarria

en: Supports being used on a large screen
eu: Pantaila handian erabilitako euskarriak

en: Desktop Support Unknown
eu: Mahaigaineko euskarri ezezaguna

en: Not enough information to know if large screens are supported
eu: Ez dago aski informaziorik pantaila handiak onartzen diren jakiteko

en: Requires a large screen
eu: Pantaila handia behar du

en: Desktop Not Supported
eu: Mahaigaina ez da onartzen

en: Cannot be used on a large screen
eu: Ezin da pantaila handian erabili

en: Mobile Support
eu: Mugikorretako euskarria

en: Supports being used on a small screen
eu: Pantaila txikian erabilitako euskarriak

en: Mobile Support Unknown
eu: Mugikorretako euskarri ezezaguna

en: Not enough information to know if small screens are supported
eu: Ez dago aski informaziorik pantaila txikiak onartzen diren jakiteko

en: Requires a small screen
eu: Pantaila txikia behar du

en: Mobile Not Supported
eu: Mugikorrak ez dira onartzen

en: Cannot be used on a small screen
eu: Ezin da pantaila txikian erabili

en: Keyboard Support
eu: Teklatuen euskarria

en: Keyboard Support Unknown
eu: Teklatuen euskarri ezezaguna

en: Not enough information to know if keyboards are supported
eu: Ez dago aski informaziorik teklatuak onartzen diren jakiteko

en: Keyboard Required
eu: Teklatua behar da

en: Supports keyboards
eu: Teklatuak onartzen ditu

en: Keyboard Not Supported
eu: Teklatua ez da onartzen

en: Cannot be used with a keyboard
eu: Ezin da erabili teklaturik gabe

en: Mouse Support
eu: Saguen euskarria

en: Requires a mouse or pointing device
eu: Sagua edo gailu erakuslea behar du

en: Mouse Support Unknown
eu: Saguen euskarri ezezaguna

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
eu: Ez dago aski informaziorik saguak edo gailu erakusleak onartzen diren jakiteko

en: Mouse Required
eu: Sagua behar da

en: Supports mice and pointing devices
eu: Saguak eta gailu erakusleak onartzen ditu

en: Mouse Not Supported
eu: Sagua ez da onartzen

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
eu: Ezin da erabili saguarekin edo gailu erakuslearekin

en: Touchscreen Support
eu: Ukipen-pantailen euskarria

en: Touchscreen Support Unknown
eu: Ukipen-pantailen euskarri ezezaguna

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
eu: Ez dago aski informaziorik ukipen-pantailak onartzen diren jakiteko

en: Touchscreen Required
eu: Ukipen-pantaila behar da

en: Supports touchscreens
eu: Ukipen-pantailak onartzen ditu

en: Touchscreen Not Supported
eu: Ez ditu ukipen-pantailak onartzen

en: Cannot be used with a touchscreen
eu: Ezin da erabili ukipen-pantailarekin

en: Gamepad Required
eu: Joko-agintea behar da

en: Requires a gamepad
eu: Joko-agintea behar du

en: Gamepad Support
eu: Joko-aginteen euskarria

en: Supports gamepads
eu: Joko-aginteak onartzen ditu

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
eu: %s ziur aski ondo ibiliko da gailu honetan

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
eu: %s badabil gailu honetan

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
eu: %s ziur aski ondo ibiliko da gailu honetan

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
eu: %s ez dabil ongi gailu honetan

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
eu: %s ez dabil gailu honetan

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
eu: Hardware-euskarria

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Navigate to Explore Page
eu: Joan arakatze-orrira

en: Navigate to Installed Page
eu: Joan instalatuen orrira

en: Navigate to Updates Page
eu: Joan eguneratzeen orrira

en: Open Search Bar
eu: Ireki bilaketa-barra

en: Windows
eu: Leihoak

en: Open Preferences
eu: Ireki hobespenak

en: Open Software Repositories
eu: Ireki software-biltegiak

en: Help
eu: Laguntza

en: Open Keyboard Shortcuts
eu: Ireki laster-teklak

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
eu: Instalatua

en: Installed page
eu: Instalatutakoen orria

en: In Progress
eu: Abian

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
eu: Aplikazioak

en: Web Apps
eu: Web-aplikazioak

en: System Apps
eu: Sistemako aplikazioak

en: Community Built
eu: Komunitateak eraikia

en: _Get Involved
eu: Hartu _parte

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
eu: Aplikazio hau nazioarteko komunitate batek eraiki du modu irekian eta <a href="%s">%s lizentziarekin</a> askatu du.
    
    Hura hobetzen lagundu dezakezu nahi baduzu.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
eu: Aplikazio hau nazioarteko komunitate batek eraiki du modu irekian eta %s lizentziarekin askatu du.
    
    Hura hobetzen lagundu dezakezu nahi baduzu.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
eu: Software hau nazioarteko komunitate batek eraiki du modu irekian eta <a href="%s">%s lizentziarekin</a> askatu du.
    
    Hura hobetzen lagundu dezakezu nahi baduzu.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
eu: Software hau nazioarteko komunitate batek eraiki du modu irekian eta %s lizentziarekin askatu du.
    
    Hura hobetzen lagundu dezakezu nahi baduzu.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
eu: Lizentzia ezezaguna

en: _Learn More
eu: _Ikasi gehiago

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
eu: Aplikazio honek ez du zehazten zein lizentziarekin garatu den eta, beraz, jabeduna izan daiteke. Segurtasun gutxi eduki dezake detektatzeko zaila izan daitekeen tokietan, eta inolako abisurik gabe aldatu daiteke.
    
    Ezin izango duzu aplikazio honen garapenean lagundu.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
eu: Software honek ez du zehazten zein lizentziarekin garatu den eta, beraz, jabeduna izan daiteke. Segurtasun gutxi eduki dezake detektatzeko zaila izan daitekeen tokietan, eta inolako abisurik gabe aldatu daiteke.
    
    Ezin izango duzu software honen garapenean lagundu.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
eu: Jabeduna

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
eu: Aplikazio hau ez da modu irekian garatu eta, beraz, bere garatzaileek soilik dakite nola funtzionatzen duen. Segurtasun gutxi eduki dezake detektatzeko zaila izan daitekeen tokietan, eta inolako abisurik gabe aldatu daiteke.
    
    Ezin izango duzu aplikazio honen garapenean lagundu edo iritzirik eman.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
eu: Software hau ez da modu irekian garatu eta, beraz, bere garatzaileek soilik dakite nola funtzionatzen duen. Segurtasun gutxi eduki dezake detektatzeko zaila izan daitekeen tokietan, eta inolako abisurik gabe aldatu daiteke.
    
    Ezin izango duzu software honen garapenean lagundu edo iritzirik eman.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
eu: Lizentzia berezia

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
eu: Aplikazio hau <a href="%s">%s</a> lizentzia bereziarekin garatu da.
    
    Agian bere garapenean lagundu ahal izango duzu, baina ez dakigu ziur.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
eu: Aplikazio hau “%s” lizentzia bereziarekin garatu da.
    
    Agian bere garapenean lagundu ahal izango duzu, baina ez dakigu ziur.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
eu: Software hau <a href="%s">%s</a> lizentzia bereziarekin garatu da.
    
    Agian bere garapenean lagundu ahal izango duzu, baina ez dakigu ziur.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
eu: Software hau “%s” lizentzia bereziarekin garatu da.
    
    Agian bere garapenean lagundu ahal izango duzu, baina ez dakigu ziur.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Refreshing Data
eu: Datuak freskatzen

en: Loading page
eu: Orria kargatzen

en: Starting Up
eu: Abiarazten

en: Unknown source
eu: Iturburu ezezaguna

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
eu: Gehitutakoak

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
eu: Kendutakoak

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
eu: Eguneratzeak

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
eu: Aurreko bertsiora itzulitakoak

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
eu: hautatutako kanpoko iturburuak

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
eu: %s iturburuko software gehigarria atzitzeko aukera ematen du. Jabedun zenbait software ere badago hor.
    
    Biltegi horiek geroago gaitu daitezke 'Software-biltegiak' hobespenean.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
eu: Gaitu hirugarrenen software-biltegiak?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
eu: _Ez ikusi egin

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
eu: _Gaitu

en: Available for your operating system
eu: Zure sistema eragilerako eskuragarri

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
eu: %s sistemarako eskuragarri

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
eu: Arakatu

en: Overview page
eu: Ikuspegi orokorraren orria

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
eu: Erabilgarri dauden aplikazioak

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
eu: Beste kategoria batzuk

en: No App Data Found
eu: Ez da aplikazioaren daturik aurkitu

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
eu: _Ados

en: User declined installation
eu: Erabiltzaileak baztertutako instalazioa

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
eu: Prestatu %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
eu: Ziur zaude %s biltegia kendu nahi duzula?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is a repository name.
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
eu: %s biltegiko aplikazio guztiak desinstalatuko dira, eta biltegia berriro instalatu beharko da horiek berriro erabiltzeko.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is the * name of an addon or an input method * name of a runtime * name of a font * name of a codec * name of a firmware TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
eu: Desinstalatu %s?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of an addon or an input method. Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
eu: %s ezin izango da erabili hura kendu ondoren.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of a runtime.
en: It will not be possible to use any apps which depend on %s after removal.
eu: Ezin izango dira erabili %s exekuzio-denboraren mendekoak diren aplikazioak hura kendu ondoren.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a font.
en: It will not be possible to use %s after removal, and any documents which use it will appear in a different font.
eu: Ezin izango da erabili %s letra-tipoa hura kendu ondoren, hura erabiltzen duten dokumentuak beste letra-tipo batekin agertuko dira.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a codec.
en: It will not be possible to use %s after removal. This may mean some media files will no longer be playable.
eu: Ezin izango da erabili %s kodeka hura kendu ondoren. Horren ondorioz, zenbait multimedia-fitxategia ezin izango dira erreproduzitu.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a firmware
en: Hardware which depends on %s may no longer function correctly after removal.
eu: %s firmwarearen mendekoa den hardwareak ez du ongi funtzionatuko hura kendu ondoren.

en: App Settings & Data
eu: Aplikazioaren ezarpenak eta datuak

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
eu: _Mantendu

en: Allows restoring app settings and content
eu: Aplikazioen ezarpenak eta edukia leheneratzea ahalbidetzen du

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Permanently deletes data to save disk space
eu: Behin betiko ezabatzen ditu datuak, diskoko lekua irabazteko

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is * the name of an app.
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
eu: %s ezin izango da erabili hura kendu ondoren. Aplikazioen datuak eta ezarpenak diskoan mantenduko dira, etorkizunean aplikazioa leheneratu ahal izateko.

note: TRANSLATORS: this is button text to remove the app
en: _Uninstall
eu: _Desinstalatu

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Software Updates
eu: Software-eguneratzeak

en: More Information
eu: Informazio gehiago

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
eu: Datuak eta energia erabiltzen dira eguneratzeak bilatu eta deskargatzeko. Horregatik, eguneratze automatikoak pausatu egiten dira sare-konexio mugatuetan eta energia aurrezteko modua aktibatuta dagoenean.

en: _Automatic
eu: _Automatikoa

en: Automatically check for and download updates
eu: Bilatu eta deskargatu eguneratzeak automatikoki

en: _Manual
eu: _Eskuzkoa

en: Checking for and downloading updates must be done manually
eu: Eguneratzeak bilatzea eta deskargatzea eskuz egin behar da

en: Automatic Update _Notifications
eu: Eguneratze-_jakinarazpen automatikoak

en: Notify when updates have been automatically installed
eu: Jakinarazi eguneratzeak automatikoki instalatu direnean

en: Content Filters
eu: Eduki-iragazkiak

en: Only Show _Free Software
eu: Erakutsi software _librea soilik

en: Hide proprietary software when browsing and searching
eu: Ezkutatu jabedun softwarea arakatzean eta bilatzean

en: Only Show _Verified Developers
eu: Erakutsi _egiaztatutako garatzaileak soilik

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
eu: Erakutsi nortasuna egiaztatuta duten garatzaileen aplikazioak soilik

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
eu: Instalatutako softwarea ez da bateragarria %s sistemarekin eta automatikoki kenduko da bertsio-berritzean zehar.

en: Incompatible Software
eu: Software bateraezina

en: _Upgrade
eu: _Bertsio-berritu

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
eu: “%s” gunetik instalatu den softwareak ez ditu eguneratze gehiago jasoko.

note: ask for confirmation
en: Disable Repository?
eu: <desgaitu biltegia?

en: Remove Repository?
eu: Kendu biltegia?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
eu: _Desgaitu

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo TRANSLATORS: button text when * removing a review
en: _Remove
eu: _Kendu

en: Enable New Repositories
eu: Gaitu biltegi gehiago

en: Turn on new repositories when they are added
eu: Aktibatu biltegi berriak gehitzen direnean

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
eu: informazio gehiago

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
eu: Hautatutako hirugarrenen biltegi gehigarriak — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
eu: Fedoraren hirugarrenen biltegiak

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
eu: sistema eragilea

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
eu: Biltegi hauek %s hornitzaileak emandako software lehenetsia osatzen dute.

en: Software Repositories
eu: Software-biltegiak

en: No Repositories
eu: Biltegirik ez

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
eu[0]: Aplikazio %u instalatuta
eu[1]: %u aplikazio instalatuta

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
eu[0]: Gehigarri %u instalatuta
eu[1]: %u gehigarri instalatuta

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
eu[0]: Aplikazio %u
eu[1]: %u aplikazio

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
eu[0]: gehigarri %u
eu[1]: %u gehigarri

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
eu[0]: %s eta %s instalatuta
eu[1]: %s eta %s instalatuta

en: Checking installed software…
eu: Instalatutako softwarea egiaztatzen...

en: Remove
eu: Kendu

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
eu: Gorroto dut

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
eu: Ez dut atsegin

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
eu: Ongi dago

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
eu: Atsegin dut

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
eu: Maite dut

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
eu: Hautatu izar bat puntuazioa emateko

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
eu: Har ezazu denbora gehiago iritzia idazteko

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
eu: Aukeratu balorazioa

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
eu: Laburpena motzegia da

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
eu: Laburpena luzeegia da

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
eu: Azalpena motzegia da

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
eu: Azalpena luzeegia da

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
eu: Idatzi berrikuspen bat

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
eu: _Bidali

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
eu: Eman balorazio bat, laburpen bat eta berrikuspen-testu bat. Berrikuspenak ez dira erabili behar arakoak jakinarazteko: horren ordez, hitz egin garatzaileekin edo zure hornitzailearekin.

en: Review Summary
eu: Berrikuspen-laburpena

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
eu: Idatzi berrikuspen laburra

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
eu: Begiratu zein datu bidaltzen den gure <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">pribatutasun-politikan</a>. Zure kontuari lotutako izen osoa publikoki erakutsiko da.

en: %u review total | %u reviews total
eu[0]: Berrikuspen %u guztira
eu[1]: %u berrikuspen guztira

en: out of 5 stars
eu: 5 izarretik

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
eu: Portaera takarra, gehiegizkoa edo diskriminatzaileari buruzko iritziak eman ditzakezu.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
eu: Behin emandakoan, iritzia ezkutatu egingo da administratzaile batek egiaztatu arte.

note: TRANSLATORS: window title when reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
eu: Bidali iritzia?

note: TRANSLATORS: button text when * * sending a review for moderation
en: _Report
eu: _Jakinarazi

note: TRANSLATORS: window title when the user attempts to remove their * review
en: Remove Review?
eu: Kendu iritzia?

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Removing a review cannot be undone.
eu: Iritzia kentzea ezin da desegin.

en: Dislike Review
eu: Desatsegin iritzia

en: Like Review
eu: Atsegin iritzia

en: Report…
eu: Eman berri…

en: Remove…
eu: Kendu…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
eu: Aplikazioa ez dago isolatuta baina banaketak egiaztatu du ez dela maltzurra

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
eu: Egiaztatu hornitzaileaz fidatzen zarela, aplikazio hau ez baitago isolatuta

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
eu: Baimenik ez

en: App is fully sandboxed
eu: Aplikazioa osorik isolatuta dago

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
eu: Sareko sarbidea

en: Can access the internet
eu: Ezin da internetera sartu

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
eu: Ez dago sareko sarbiderik

en: Cannot access the internet
eu: Ezin da internetera sartu

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
eu: Erabili sistema-zerbitzuak

en: Can request data from system services
eu: Datuak sistema-zerbitzuei eskatu dakizkieke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
eu: Saio-zerbitzuak darabiltza

en: Can request data from session services
eu: Datuak saio-zerbitzuei eskatu dakizkieke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
eu: Erabiltzaile-gailuen atzipena

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
eu: Web-kamerak eta jokoetarako kontrolak bezalako gailuak atzitu daitezke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
eu: Ez dago erabiltzaile-gailuen atzipenik

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
eu: Ezin dira web-kamerak eta jokoetarako kontrolak bezalako gailuak

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
eu: Sarrera-gailuaren atzipena

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access
eu: Mikrofonoaren atzipena

en: Can listen using microphones without asking permission
eu: Mikrofonoak erabiliz entzun daiteke baimena eskatu gabe

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
eu: Sistema-gailuen atzipena

en: Can access system devices which require elevated permissions
eu: Goi mailako baimenak behar dituzten sistema-gailuak atzitu daitezke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
eu: Pantaila-edukiak atzitzea

en: Can access the contents of the screen or other windows
eu: Pantaila-edukiak edo beste leiho batzuetakoak atzitu daitezke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
eu: Leiho-sistema zaharra

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
eu: Ausazko baimenak

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
eu: Erabiltzaile-ezarpenak

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
eu: Fitxategi-sistema irakurtzeko/idazteko sarbide osoa

en: Can read and write all data on the file system
eu: Ezin dira fitxategi-sistemako datu guztiak irakurri eta idatzi

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
eu: Karpeta nagusia irakurtzeko/idazteko sarbidea

en: Can read and write all data in your home directory
eu: Zure karpeta nagusiko datu guztiak irakurri eta idatzi daitezke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
eu: Fitxategi-sistema osoa irakurtzeko sarbidea

en: Can read all data on the file system
eu: Fitxategi-sistemako datu guztiak irakurri daitezke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
eu: Karpeta nagusia irakurtzeko sarbidea

en: Can read all data in your home directory
eu: Zure karpeta nagusiko datu guztiak irakurri daitezke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
eu: Deskargen karpeta irakurtzeko/idazteko sarbidea

en: Can read and write all data in your downloads directory
eu: Zure deskargen karpetako datu guztiak irakurri eta idatzi daitezke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
eu: Deskargen karpeta irakurtzeko sarbidea

en: Can read all data in your downloads directory
eu: Zure deskargen karpetako datu guztiak irakurri daitezke

en: Can read and write all data in the directory
eu: Direktorioko datu guztiak irakurri eta idatzi daitezke

en: Can read all data in the directory
eu: Direktorioko datu guztiak irakurri daitezke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
eu: Fitxategi-sistemaren sarbiderik ez

en: Cannot access the file system at all
eu: Ezin da fitxategi-sistemara sartu

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
eu: Aplikazioaren garatzailea egiaztatuta dago

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
eu: Aplikazio honen garatzailea esaten duena dela egiaztatu da

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
eu: Mendekotasun ez seguruak

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
eu: Softwarea edo bere mendekotasunak ez dira jadanik mantentzen eta agian ez dira seguruak

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
eu: Aplikazio honek ez du zehaztu zein lizentziarekin garatu den eta jabeduna izan daiteke.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
eu: Software honek ez du zehaztu zein lizentziarekin garatu den eta jabeduna izan daiteke.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
eu: Kode jabeduna

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
eu: Iturburu-kodea ez da publikoa, eta beraz, ezin da modu independentean ikuskatu eta ez segurua izan daiteke

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
eu: Aplikazio hau “%s” lizentzia bereziarekin garatu da.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
eu: Software hau “%s” lizentzia bereziarekin garatu da

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
eu: Kode ikuskagarria

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
eu: Iturburu-kodea publikoa da eta modu independentean ikuskatu daiteke, eta beraz, aplikazioa seguruagoa izateko aukera gehiago daude

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
eu: %s pribilegiatua da

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
eu: %s segurua da

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
eu: %s seguru samarra da

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
eu: %s agian ez da segurua

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
eu: %s ez da segurua

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
eu: Segurtasuna

en: License
eu: Lizentzia

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
eu: Iturburua

en: This app uses an outdated version of the software platform (SDK) and might contain bugs or security vulnerabilities which will not be fixed.
eu: Aplikazio honek software-plataformaren (SDK) bertsio zaharkitua darabil eta konpondu ezin daitezkeen akatsak edo segurtasun-ahultasunak eduki ditzake.

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
eu: Aurreko pantaila-argazkia

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
eu: Hurrengo pantaila-argazkia

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
eu: Pantaila-argazkirik ez

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
eu: Ez da pantaila-argazkirik aurkitu

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
eu: Huts egin du irudia kargatzean

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
eu: Ez da pantaila-argazkiaren tamaina aurkitu

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
eu: Ezin izan da cachea sortu

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
eu: Ez da baliozko pantaila-argazkia

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
eu: Pantaila-argazkia ez dago eskuragarri

en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
eu[0]: bat datorren %u gehiago
eu[1]: bat datozen %u gehiago

en: Search page
eu: Bilaketaren orria

en: Search for Apps
eu: Bilatu aplikazioak

en: No App Found
eu: Ez da aplikaziorik aurkitu

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
eu: "%s”

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
eu: Ezin dira eguneratzeak deskargatu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
eu: Ezin dira firmware-eguneratzeak deskargatu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
eu: Ezin dira firmware-eguneratzeak deskargatu %s gunetik

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
eu: Ezin dira eguneratzeak deskargatu %s gunetik

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
eu: Ezin da eguneratu: interneterako sarbidea behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
eu: Ezin da eguneratu: ez dago diskoko nahiko lekurik

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
eu: Ezin dira eguneratzeak deskargatu %s gunetik: ez dago nahikoa leku librerik diskoan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
eu: Ezin da eguneratu: autentifikazioa behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
eu: Ezin da eguneratu: autentifikazio baliogabea

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
eu: Ezin da eguneratu: baimena behar da

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
eu: Ezin dira eguneratzeak deskargatu: ez daukazu nahikoa baimen softwareak instalatzeko

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
eu: Ezin da eguneratzeen zerrenda eskuratu

en: Unable to install: download failed
eu: Ezin da instalatu: deskargak huts egin du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s: failed download from %s
eu: Ezin da %s instalatu: deskargak huts egin du %s gunetik

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: download failed
eu: Ezin da %s instalatu: deskargak huts egin du

en: Unable to install: missing runtime
eu: Ezin da instalatu: exekuzio-denbora falta da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s: runtime %s unavailable
eu: Ezin da %s instalatu: %s exekuzio-denbora ez dago erabilgarri

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
eu: Ezin da %s instalatu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
eu: Ezin da instalatu: interneterako sarbidea behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
eu: Ezin da instalatu: aplikazioaren formatu baliogabea

en: Unable to install: not enough disk space
eu: Ezin da instalatu: ez dago diskoko nahiko lekurik

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
eu: Ezin da %s instalatu: ez dago diskoko nahiko lekurik

en: Unable to install: authentication required
eu: Ezin da instalatu: autentifikazioa behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication required
eu: Ezin da %s instalatu: autentifikatu behar duzu

en: Unable to install: invalid authentication
eu: Ezin da instalatu: autentifikazio baliogabea

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: invalid authentication
eu: Ezin da %s instalatu: autentifikazio baliogabea

en: Unable to install: permission required
eu: Ezin da instalatu: baimena behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: permission required
eu: Ezin da %s instalatu: baimena behar da

en: Unable to install: device must be plugged in
eu: Ezin da instalatu: gailuak entxufatuta egon behar du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: device must be plugged in
eu: Ezin da %s instalatu: gailuak entxufatuta egon behar du

en: Unable to install: low battery
eu: Ezin da instalatu: bateria gutxi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: low battery
eu: Ezin da %s instalatu: bateria gutxi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s: download failed
eu: Ezin da %s eguneratu %s biltegitik: deskargak huts egin du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: download failed
eu: Ezin da %s eguneratu: deskargak huts egin du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s: download failed
eu: Ezin da %s biltegiko eguneratzerik instalatu: deskargak huts egin du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
eu: Ezin da eguneratu: deskargak huts egin du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
eu: Ezin da %s eguneratu: ez dago diskoko nahiko lekurik

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication required
eu: Ezin da %s eguneratu: autentifikatu behar duzu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: invalid authentication
eu: Ezin da %s eguneratu: autentifikazio baliogabea

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: permission required
eu: Ezin da %s eguneratu: baimena behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
eu: Ezin da eguneratu: gailuak entxufatuta egon behar du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: device must be plugged in
eu: Ezin da %s eguneratu: gailuak entxufatuta egon behar du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
eu: Ezin da eguneratu: bateria gutxi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: low battery
eu: Ezin da %s eguneratu: bateria gutxi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
eu: Ezin da %s eguneratu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update
eu: Ezin da eguneratu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
eu: Ezin da bertsio-berritu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
eu: Ezin da %2$s(e)ndik %1$s(e)ra bertsio-berritu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
eu: Ezin da bertsio-berritu: deskargak huts egin du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s: download failed
eu: Ezin da %s bertsio-berritu: deskargak huts egin du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
eu: Ezin da bertsio-berritu: interneterako sarbidea behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access required
eu: Ezin da %s bertsio-berritu: interneterako sarbidea behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
eu: Ezin da bertsio-berritu: ez dago diskoko nahiko lekurik

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
eu: Ezin da %s bertsio-berritu: ez dago diskoko nahiko lekurik

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
eu: Ezin da bertsio-berritu: autentifikazioa behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication required
eu: Ezin da %s bertsio-berritu: autentifikazioa behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
eu: Ezin da bertsio-berritu: autentifikazio baliogabea

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: invalid authentication
eu: Ezin da %s bertsio-berritu: autentifikazio baliogabea

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
eu: Ezin da bertsio-berritu: baimena behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: permission required
eu: Ezin da %s bertsio-berritu: baimena behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
eu: Ezin da bertsio-berritu: gailuak entxufatuta egon behar du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: device must be plugged in
eu: Ezin da %s bertsio-berritu: gailuak entxufatuta egon behar du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
eu: Ezin da bertsio-berritu: bateria gutxi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: low battery
eu: Ezin da %s bertsio-berritu: bateria gutxi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
eu: Ezin da %s bertsio-berritu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
eu: Ezin da bertsio-berritu: autentifikazioa behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: authentication required
eu: Ezin da %s desinstalatu: autentifikatu behar duzu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: invalid authentication
eu: Ezin da desinstalatu: autentifikazio baliogabea

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: invalid authentication
eu: Ezin da %s desinstalatu: autentifikazio baliogabea

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
eu: Ezin da desinstalatu: baimena behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: permission required
eu: Ezin da %s desinstalatu: baimena behar da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
eu: Ezin da desinstalatu: gailuak entxufatuta egon behar du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: device must be plugged in
eu: Ezin da %s desinstalatu: gailuak entxufatuta egon behar du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
eu: Ezin da desinstalatu: bateria gutxi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: low battery
eu: Ezin da %s desinstalatu: bateria gutxi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
eu: Ezin da %s desinstalatu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
eu: Ezin da %s abiarazi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
eu: Zerbait gaizki irten da

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
eu: Ezin da %s abiarazi: %s ez dago instalatuta

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
eu: Ez dago nahiko leku librerik eragiketarako

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
eu: Ezin da instalatu: fitxategi mota ez da onartzen

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
eu: Ezin da instalatu: autentifikazioak huts egin du

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
eu: Ezin da instalatu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
eu: Ezin da %s kontaktatu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
eu: Berrabiarazi Software aplikazioa plugin berriak erabiltzeko

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
eu: Gailuak entxufatuta egon behar du

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
eu: Bateria-maila baxuegia da

note: TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window
en: About Software
eu: Software aplikazioari buruz

en: _Software Repositories
eu: _Software-biltegiak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: Search
eu: Bilatu

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Search apps
eu: Bilatu aplikazioak

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
eu: _Arakatu

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
eu: _Instalatua

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
eu: _Eguneratzeak

en: Go back
eu: Joan atzera

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
eu: Bat ere ez

en: App Data
eu: Aplikazio-datuak

en: Data needed for the app to run
eu: Aplikazioa exekutatzeko behar diren datuak

en: User Data
eu: Erabiltzaile-datuak

en: Data created by you in the app
eu: Aplikazioan sortu dituzun datuak

en: Cache Data
eu: Cache-datuak

en: Temporary cached data
eu: Cachean aldi baterako gorde diren datuak

en: The app itself
eu: Aplikazioa bera

en: Required Dependencies
eu: Beharrezko mendekotasunak

en: Shared system components required by this app
eu: Aplikazio honek behar dituen sistemako osagai partekatuak

[ctx: Download size]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: TRANSLATORS: "<a href='#'>" and "</a>" should not be touched.
en: Cached data can be cleared from the <a href='#'>_app settings</a>
eu: Cachean dauden datuak <a href="#">_aplikazioaren ezarpenetan</a> garbitu daitezke.

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
eu: Biltegiratzea

en: %s (Installed)
eu: %s (instalatuta)

en: %s (Installing)
eu: %s (instalatzen)

en: %s (Downloading)
eu: %s (deskargatzen)

en: %s (Removing)
eu: %s (kentzen)

en: _Details
eu: _Xehetasunak

en: _Examine
eu: _Aztertu

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
eu: '%s'(e)n instalatuta

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
eu: Instalatutako eguneratzeak

en: No Updates Installed
eu: Ez da eguneratzerik instalatu

en: Updates Are Out of Date
eu: Eguneratzeak iraungita daude

en: Please check for available updates
eu: Egiaztatu eguneratzeak dauden

en: Critical Updates Ready to Install
eu: Eguneratze kritikoak instalatzeko prest daude

en: Install critical updates as soon as possible
eu: Instalatu eguneratze kritikoak ahal bezain laster

en: Critical Updates Available to Download
eu: Eguneratze kritikoak daude deskargarako prest

en: Download critical updates as soon as possible
eu: Deskargatu eguneratze kritikoak ahal bezain laster

en: Updates Ready to Install
eu: Eguneratzeak instalatzeko prest daude

en: Software updates are ready and waiting
eu: Software-eguneratzeak prest eta zain daude

en: Updates Available to Download
eu: Eguneratzeak deskargarako prest

en: Software updates can be downloaded
eu: Software-eguneratzeak deskargatu daitezke

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
eu[0]: Aplikazio %u eguneratu da — Beharrezkoa da berrabiaraztea
eu[1]: %u aplikazio eguneratu dira — Beharrezkoa da berrabiaraztea

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
eu[0]: Aplikazio %u eguneratu da
eu[1]: %u aplikazio eguneratu dira

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
eu: %s eguneratu da.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
eu: Berrabiarazi aplikazioa.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
eu: %s eta %s eguneratu dira.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
eu[0]: Aplikazio %u berrabiarazi behar da.
eu[1]: %u aplikazio berrabiarazi behar dira.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
eu: %s, %s eta %s barne hartzen ditu.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: System Has Reached End of Life
eu: Sistema bere bizitzaren amaierara iritsi da

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving updates
eu: Bertsio-berritu eguneratzeak jasotzen jarraitzeko

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
eu: %s aplikazioaren bertsio berria eskuragarri dago instalatzeko

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
eu: Softwarearen bertsio berria eskuragarri

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
eu: Huts egin du softwareak eguneratzean

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: Prepared updates were not installed
eu: Prestatutako eguneratzeak ez dira instalatu

en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
eu: Sistemaren bertsioa berritu da

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
eu: Ongi etorri %s %s sistemara!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
eu[0]: Softwarearen eguneratzea instalatuta
eu[1]: Software-eguneratzeak instalatuta

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
eu[0]: Sistema eragilearen eguneratze garrantzitsu bat instalatu da.
eu[1]: SEren eguneratze garrantzitsuak instalatu dira.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
eu: Berrikuspena

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
eu: Huts egin du eguneratzeak

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
eu: Sistema jadanik eguneratuta dago.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
eu: Eguneratzea bertan behera utzi da.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
eu: Interneteko sarbidea behar da, baina ez dago erabilgarri. Ziurtatu Interneterako sarbidea duzula eta saiatu berriro.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
eu: Segurtasun-arazoak daude eguneratzearekin. Kontsultatu softwarearen hornitzailearekin xehetasun gehiagorako.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
eu: Ez dago nahikoa leku librerik. Askatu leku pixka bat eta saiatu berriro.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
eu: Sentitzen dugu: eguneratzea ezin izan da instalatu. Itxaron beste eguneratze bati eta saiatu berriro. Arazoak jarraitzen badu, jarri harremanetan software-hornitzailearekin.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
eu: Azken egiaztaketa: %s

en: Stop
eu: Gelditu

en: Check for Updates
eu: Egiaztatu eguneratzeak dauden

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
eu: %s %s ez ditu jadanik arazo larrietarako software-eguneratzeak jasotzen

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
eu: Zure sistema eragileak ez ditu jadanik arazo larrietarako software-eguneratzeak jasotzen

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
eu: Gastu gehigarriak sor daitezke

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
eu: Bandazabal mugikorra erabiliz eguneratzeak dauden egiaztatzeak zure fakturaren gastua handiagotu dezake.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
eu: Egiaztatu _dena den

en: Software Upgrades Downloaded
eu: Softwarearen bertsio berria deskargatu dira

en: Upgrades are ready to be installed
eu: Eguneratzeak instalatzeko prest daude

en: Check for updates
eu: Egiaztatu eguneratzeak dauden

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
eu: Eguneratzeak

en: Updates page
eu: Eguneratzeen orria

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
eu: Eguneratzeak kargatzen

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
eu: Denbora beharko du

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
eu: Eguneratuta

en: Use Mobile Data?
eu: Erabili mugikorreko datuak?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
eu: Bandazabal mugikorra erabiliz eguneratzeak dauden ala ez egiaztatzeak zure fakturaren gastua handiagotu dezake

en: _Check Anyway
eu: _Egiaztatu dena den

en: No Connection
eu: Ez dago konexiorik

en: Go online to check for updates
eu: Konektatu eguneratzeak egiaztatzeko

en: _Network Settings
eu: _Sarearen ezarpenak

en: Error
eu: Errorea

en: Updates are automatically managed
eu: Eguneratzeak automatikoki kudeatzen dira

en: Software Updates Paused
eu: Software-eguneratzeak pausatu dira

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
eu: Software-eguneratze automatikoak pausatu dira honako arrazoiengatik:

en: 
    • The current network connection is metered
eu: 
    • Uneko sare-konexioa mugatua da

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
eu: 
    • Uneko sare-konexioak deskarga handiak debekatuta ditu

en: 
    • Power saver mode is active
eu: 
    • Energia aurrezteko modua aktibo dago

en: 
    • Game mode is active
eu: 
    • Joko-modua aktibo dago

en: Software updates paused
eu: Software-eguneratzeak pausatu dira

en: Network connection is metered — software updates paused
eu: Sare-konexioa mugatuta dago — software-eguneratzeak pausatu dira

en: Network connection prohibits large downloads — software updates paused
eu: Sare-konexioak deskarga handiak debekatuta ditu — software-eguneratzeak pausatu dira

en: Power saver mode is active — software updates paused
eu: Energia aurrezteko modua aktibo dago — software-eguneratzeak pausatu dira

en: Game mode is active — software updates paused
eu: Joko-modua aktibo dago — software-eguneratzeak pausatu dira

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
eu: _Berrabiarazi eta eguneratu…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
eu: E_guneratu dena

en: Software Updates Downloaded
eu: Software-eguneratzeak deskargatu dira

en: Updates are ready to be installed
eu: Eguneratzeak instalatzeko prest daude

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
eu: Integratutako firmwarea

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
eu: Berrabiarazi behar da

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
eu: Aplikazioen eguneratzeak

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
eu: Gailuaren firmwarea

en: _Download
eu: _Deskargatu

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
eu: %s %s erabilgarri

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
eu: %s erabilgarri

en: Learn about the new version
eu: Ikasi gehiago bertsio berriari buruz

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
eu: %s / %s deskargatu da

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
eu: %% %u deskargatu da

en: A major upgrade, with new features and added polish.
eu: Bertsio-berritze nagusia, eginbide berriekin eta gehitutako dotoreziekin.

en: _Restart & Upgrade…
eu: _Berrabiarazi eta bertsioa berritu…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
eu: Gogoratu datuen eta fitxategien babeskopia egitea bertsioa berritu baino lehen.

en: Failed to delete file “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” fitxategia ezabatzeak: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” direktorioa ezabatzeak: %s

en: Add, remove or update software on this computer
eu: Gehitu, kendu edo eguneratu ordenagailu honetako softwarea

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
eu: Eguneratzeak;Bertsio-berritzeak;Iturburuak;Biltegiak;Hobespenak;Instalatu;Desinstalatu;Programa;Softwarea;Aplikazioa;Denda;App;

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the first part of a system notification.
en: %s Ready
eu: %s prest

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the second part of a system notification, which looks like: NVIDIA Linux Graphics Driver Ready The NVIDIA Linux Graphics Driver is ready to be enabled and staged for the next boot.
en: The %s is ready to be enabled and staged for the next boot.
eu: %s prest dago hurrengo berrabioan gaitu eta abian jar dadin.

en: Enable
eu: Gaitu

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
eu: Sistemaren eguneratzeak

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
eu: Sistemaren eguneratze orokorrak, esaterako akatsen konponketak eta segurtasunaren hobekuntzak, eta errendimendu-hobekuntzak.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
eu: Eginbide berriak eta konponketak dituen eguneratze %s.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
eu: EOS eguneratze-zerbitzuak ezin izan du eguneratzea atzitu eta aplikatu.

en: Web App
eu: Web-aplikazioa

en: Web Apps Support
eu: Web-aplikazioen euskarria

en: Run popular web applications in a browser
eu: Exekutatu web-aplikazio ezagunak nabigatzaile batean

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
eu: Berritu bertsioa eginbiderik berrienak, errendimendu hobea eta egonkortasun gehiago lortu nahi baduzu.

en: Flatpak Support
eu: Flatpak euskarria

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
eu: Flatpak Linuxeko mahaigaineko aplikazioen lan-marko bat da

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
eu: %s sistemaren karpeta

en: Home subfolder %s
eu: %s azpikarpeta nagusia

en: Host system folders
eu: Ostalariaren sistemaren karpetak

en: Host system configuration from /etc
eu: Ostalariaren sistemaren konfigurazioa /etc direktoriotik

en: Desktop folder
eu: Mahaigainaren karpeta

en: Desktop subfolder %s
eu: Mahaigainaren %s azpikarpeta

en: Documents folder
eu: Dokumentuen karpeta

en: Documents subfolder %s
eu: Dokumentuen %s azpikarpeta

en: Music folder
eu: Musikaren karpeta

en: Music subfolder %s
eu: Musikaren %s azpikarpeta

en: Pictures folder
eu: Irudien karpeta

en: Pictures subfolder %s
eu: Irudien %s azpikarpeta

en: Public Share folder
eu: Partekatze publikoko karpeta

en: Public Share subfolder %s
eu: Partekatze publikoko %s azpikarpeta

en: Videos folder
eu: Bideoen karpeta

en: Videos subfolder %s
eu: Bideoen %s azpikarpeta

en: Templates folder
eu: Txantiloien karpeta

en: Templates subfolder %s
eu: Txantiloien %s azpikarpeta

en: User cache folder
eu: Erabiltzaile-cachearen karpeta

en: User cache subfolder %s
eu: Erabiltzaile-cachearen %s azpikarpeta

en: User configuration folder
eu: Erabiltzaile-konfigurazioaren karpeta

en: User configuration subfolder %s
eu: Erabiltzaile-konfigurazioaren %s azpikarpeta

en: User data folder
eu: Erabiltzaile-datuen karpeta

en: User data subfolder %s
eu: Erabiltzaile-datuen %s azpikarpeta

en: User runtime folder
eu: Erabiltzailearen exekuzio-denboraren karpeta

en: User runtime subfolder %s
eu: Erabiltzailearen exekuzio-denboraren %s azpikarpeta

en: Filesystem access to %s
eu: Fitxategi-sistemaren sarbidea %s(e)ra

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
eu: Flatpak-eko %s(r)en metadatuak eskuratzen…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
eu: Huts egin du ‘%s’ gehigarria fintzeak: %s

en: User Installation
eu: Erabiltzaile-instalazioa

en: System Installation
eu: Sistemako instalazioa

en: App ID
eu: Aplikazioaren IDa

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
eu: Huts egin du ‘%s’ gehigarriarentzat instalatzeak: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
eu: Huts egin du ‘%s’ gehigarriarentzat desinstalatzeak: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
eu: Urruneko “%s”(e)k ez du onartzen “%s” instalatzea, ziur asko bere iragazkiaren erruz. Kendu iragazkia eta errepikatu instalazioa. Errorearen xehetasunak: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
eu: Sistemak energia gutxiegi du eguneratzea gauzatzeko

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
eu: Sistemak energia gutxiegi du eguneratzea gauzatzeko (%u%%, behar du %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
eu: Gailua ezin da atzitu, edo haririk gabeko eremutik kanpo dago

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
eu: Gailuak energia gutxiegi du

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
eu: Gailuak energia gutxiegi du (%u%%, behar du %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
eu: Gailua eguneratzea aplikatzeko zain dago

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
eu: Gailuak argindarrari konektatuta egon behar du

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
eu: Gailua ezin da erabili tapa itxita badago

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
eu: %s gailuaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
eu: %s sistemaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
eu: %s kontrolagailu kapsulatuaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
eu: %s kudeaketa-motorraren eguneratzea

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
eu: %s kudeaketa-motor korporatiboaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
eu: %s kontsumitzaileentzako kudeaketa-motorraren eguneratzea

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
eu: %s kontrolagailuaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
eu: %s Thunderbolt kontrolagailuaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
eu: %s PUZ mikrokodearen eguneratzea

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
eu: %s konfigurazioaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
eu: %s bateriaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
eu: %s kameraren eguneratzea

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
eu: %s TPMaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
eu: %s ukipen-panelaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
eu: %s saguaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
eu: %s teklatuaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
eu: %s biltegiratze-kontrolagailuaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
eu: %s sareko interfazearen eguneratzea

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
eu: %s pantailaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
eu: %s BMC eguneratzea

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
eu: %s USB jasotzailearen eguneratzea

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
eu: %s unitatearen eguneratzea

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
eu: %s flash unitatearen eguneratzea

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
eu: %s SSDaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
eu: %s GPUaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
eu: %s oinarriaren eguneratzea

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
eu: %s USB oinarriaren eguneratzea

en: Firmware
eu: Firmwarea

en: Firmware update could not be applied:
eu: Firmwarearen eguneratzea ezin da aplikatu:

en: Firmware Upgrade Support
eu: Firmwarearen bertsioa berritzeko euskarria

en: Provides support for firmware upgrades
eu: Firmwarearen bertsioa berritzeko euskarria eskaintzen du

en: Install Unsigned Software?
eu: Instalatu sinatu gabeko softwarea?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
eu: Instalatu nahi den softwarea ez dago sinatuta. Ezin izango da egiaztatu eguneratzeen jatorria, edo eguneratzeak faltsutu diren ala ez.

en: Download Unsigned Software?
eu: Deskargatu sinatu gabeko softwarea?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
eu: Sinatu gabeko eguneratzeak daude. Sinadurarik gabe, ezin da egiaztatu eguneratzearen jatorria edo hura faltsutu den.

en: Update Unsigned Software?
eu: Eguneratu sinatu gabeko softwarea?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
eu: Sinatu gabeko eguneratzeak daude. Sinadurarik gabe, ezin da egiaztatu eguneratzearen jatorria edo hura faltsutu den. Software-eguneratzeak desgaitu egingo dira sinatu gabeko eguneratzeak kendu edo eguneratu arte.

en: Failed to install updates:
eu: Eguneratzeen instalazioak huts egin du:

en: Packages
eu: Paketeak

en: Failed to wait on transaction end before download:
eu: Huts egin du deskarga baino lehen transakzioaren amaierari itxaroteak:

en: Failed to download updates:
eu: Huts egin du eguneratzeen deskargak:

en: Failed to trigger update:
eu: Huts egin du eguneratzea abiarazteak:

en: Operating System (OSTree)
eu: Sistema eragilea (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
eu: Snap biltegia

en: Snap Support
eu: Snap euskarria

en: A snap is a universal Linux package
eu: Snap Linuxeko pakete unibertsal bat da
