gnome-software main - en to bg translation catalogue (1147 entries)

en: Software
bg: Програми

en: Install and update apps
bg: Инсталиране и обновяване на програми

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
bg: С тази програма може да търсите и инсталирате нови приложения и системни разширения, както и да премахвате вече инсталираните приложения.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
bg: Програмата показва на преден план избрани и популярни приложения, като за всяко може да се види описание и няколко снимки. Приложенията може да бъдат намерени чрез преглеждане на категоризирания списък или чрез търсене. Освен това, програмата може да обновява системата без връзка с мрежата.

en: Overview panel
bg: Преглед

en: Details panel
bg: Подробности

en: Installed panel
bg: Инсталирани

en: Updates panel
bg: Обновления

en: The update details
bg: Подробности за обновлението

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: Test akmods key in Shim UEFI
bg: Тестване на ключа за akmods в Shim UEFI

en: Authentication is required to test akmods key in Shim UEFI
bg: За тестването на ключа за akmods в Shim UEFI е необходима идентификация

en: Enroll akmods key to Shim UEFI
bg: Вписване на ключа за akmods в Shim UEFI

en: Authentication is required to enroll akmods key to Shim UEFI
bg: За вписването на ключа за akmods в Shim UEFI е необходима идентификация

en: Test DKMS key in Shim UEFI
bg: Тестване на ключа за dkms в Shim UEFI

en: Authentication is required to test DKMS key in Shim UEFI
bg: За тестването на ключа за dkms в Shim UEFI е необходима идентификация

en: Enroll DKMS key to Shim UEFI
bg: Вписване на ключа за dkms в Shim UEFI

en: Authentication is required to enroll DKMS key to Shim UEFI
bg: За вписването на ключа за dkms в Shim UEFI е необходима идентификация

en: Install an appstream file into a system location
bg: Инсталиране на файл на „AppStream“ в системата

en: Installing an appstream file into a system location
bg: Инсталиране на файл на „AppStream“ в системата

en: A list of compatible projects
bg: Списък със съвместими проекти

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
bg: Това е списък със съвместими проекти, които да се показват, като GNOME, KDE и XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
bg: Дали обновленията и надгражданията да се извършват от „Управление на програмите“ в GNOME

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
bg: Ако е изключено, разделът с обновленията ще бъде скрит и „Управление на програмите“ няма да извършва никакви автоматични действия спрямо обновленията и надгражданията.

en: Automatically download and install updates
bg: Автоматично изтегляне и инсталиране на обновления

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
bg: Когато е включено, „Управление на програмите“ автоматично ще изтегля обновленията на заден фон и ще инсталира тези, които не се нуждаят от рестартиране.

en: Notify the user about software updated in the background
bg: Известяване на потребителя, че софтуерът се обновява на заден фон

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
bg: Когато е включено, „Управление на програмите“ ще известява потребителя за извършените обновления на заден фон.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
bg: Дали да се извършва автоматично опресняване при таксувана връзка

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
bg: Когато е включено, ще се извършва автоматично опресняване на заден фон, дори когато връзката се таксува според количеството данни (ще се извършва изтегляне на метаданни, проверка за обновления и т.н., което може да струва пари на потребителя).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
bg: Дали това е първото пускане на „Управление на програмите“

en: Show star ratings next to applications
bg: Показване на оценка в звезди до програмите

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
bg: Филтриране на програмите според клона по подразбиране на отдалеченото хранилище

en: Non-free applications show a warning dialog before install
bg: Предупреждение преди инсталиране на програми, които не са свободни

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
bg: При инсталиране на програми, които не са свободни, може да се покаже предупреждение. Тази настройка определя дали това предупреждение да не се показва.

en: The last update check timestamp
bg: Време на последната проверка за обновления

en: The last upgrade notification timestamp
bg: Време на последното известие за надграждане

en: The last update notification timestamp
bg: Време на последното известие за обновяване

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
bg: Време на първото обновление по сигурността. Изчиства се след обновяване

en: The last update timestamp
bg: Време на последното обновление

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
bg: Възрастта в секунди, която се ползва за проверка дали снимката на сървъра все още е правилна

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
bg: Задаването на по-голяма стойност ще означава по-малко изтегляне на данни от сървъра, но ако снимките бъдат обновени, потребителят може да не ги види веднага. Стойност 0 означава никога да не се прави проверка за снимката на сървъра, ако тя вече е в кеша.

en: The server to use for application reviews
bg: Сървърът, който да се ползва за оценки на програмите

en: The minimum karma score for reviews
bg: Минимална оценка за рецензиите

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
bg: Рецензиите с по-ниска оценка няма да бъдат показани.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
bg: Списък от официални източници, които не трябва да се смятат за такива от трети страни

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
bg: Списък от задължителни източници, които не може да се изключват или изтриват

en: A list of official repositories that should be considered free software
bg: Списък от официални източници, които трябва да се смятат за свободни програми

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
bg: Адресът на лиценза, който да се ползва, когато програмата трябва да се смята за свободна

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
bg: Инсталиране на комплектованите програми за всички потребители на системата, когато е възможно

en: Allow access to the Software Repositories dialog
bg: Достъп до прозореца за източниците на софтуер

en: Offer upgrades for pre-releases
bg: Предлагане на надграждане до предварителни издания

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
bg: Показване на елементи в интерфейса, които да подскажат на потребителя, че дадена програма не е свободна

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
bg: Показване на размера на програмите в списъка с инсталирани програми

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
bg: Адресът, където може да бъде намерена информация относно собственическия софтуер и програми, които не са свободни

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
bg: Списък от адреси, водещи към файлове на „AppStream“, които ще бъдат изтеглени в папка с информация за програмата

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
bg: Инсталиране на файловете на „AppStream“ в системна папка за всички потребители. Ако е лъжа, файловете се инсталират в папката „$XDG_DATA_HOME/swcatalog/xmls“, което не е по стандарт

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
bg: Списък на форматите на пакетите по приоритет, по-важните са отпред. Празен масив означава стандартен списък. Пропуснатите формати са все едно най-последни. Примерни формати: „deb“, „flatpak“, „rpm“, „snap“. Форматите може да имат и указател откъде са с разделител „:“, напр. „flatpak:flathub“.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
bg: Времевото клеймо на последния опит за изтриване на неползваните пакети на Flatpak

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
bg: Когато включите настройката, се показват само програмите със свободен лиценз, а тези със собственически се крият.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
bg: Когато включите настройката, се показват само програмите от разработчици, чиято самоличност е потвърдена.

en: The timestamp of the last received historical updates.
bg: Време на последно получените исторически обновления.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
bg: Низ-идентификатор на регистрацията в „gnome-online-account“, с която се влиза

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
bg: Системен инсталатор за „AppStream“ на „Управление на програмите“

en: Failed to parse command line arguments
bg: Аргументите подадени на програмата не може да бъдат анализирани

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
bg: Трябва да посочите само едно име на файл

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
bg: Тази програма може да се използва само от системния администратор

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
bg: Видът на съдържанието не може да бъде проверен: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
bg: Неуспешно преместване: %s

en: Software Install
bg: Инсталиране на програми

en: Install selected software on the system
bg: Инсталиране на избраните програми на системата

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
bg: Анимационно насилие

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
bg: Липсва информация за анимационно насилие

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
bg: Въображаемо насилие

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
bg: Липсва информация за въображаемо насилие

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
bg: Реалистично насилие

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
bg: Липсва информация за реалистично насилие

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
bg: Насилие с кръвопролитие

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
bg: Липсва информация за насилие с кръвопролитие

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
bg: Сексуално насилие

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
bg: Липсва информация за сексуално насилие

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
bg: Алкохол

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
bg: Липсва информация за наличие на алкохол

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
bg: Наркотици

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
bg: Липсва информация за наличие на наркотици

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
bg: Тютюн

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
bg: Липсва информация за наличие на тютюн и продукти от него

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
bg: Голота

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
bg: Липсва информация за каквато и да е голота

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
bg: Сексуална тематика

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
bg: Липсва информация за наличие на сексуална тематика

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
bg: Ненормативна лексика

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
bg: Липсва информация за употреба на каквато и да е ненормативна лексика

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
bg: Неуместен хумор

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
bg: Липсва информация за наличие на неуместен хумор

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
bg: Дискриминация

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
bg: Липсва информация за наличие на дискриминационна лексика

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
bg: Реклами

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
bg: Липсва информация за наличие на реклами

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
bg: Хазарт

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
bg: Липсва информация за какъвто и да е хазарт

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
bg: Пазаруване

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
bg: Липсва информация за пазаруване или харчене на пари

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
bg: Текстова връзка между потребители

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
bg: Липсва информация за наличието на текстова връзка между потребители

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
bg: Аудио връзка между потребители

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
bg: Липсва информация за наличието на аудио връзка между потребители

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
bg: За контакти

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
bg: Липсва информация за споделяне на имената или адресите на е-поща за регистрациите в социалните мрежи

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
bg: Идентифицираща информация

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
bg: Липсва информация за споделяне на идентифицираща ви информация с трети страни

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
bg: Споделяне на местоположение

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
bg: Липсва информация за споделяне на местоположението ви с други потребители

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
bg: Хомосексуалност

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
bg: Липсва информация за наличие на хомосексуалност

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
bg: Проституция

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
bg: Липсва информация за наличие на проституция

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
bg: Изневяра

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
bg: Липсва информация за наличие на изневери

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
bg: Сексуализирани герои

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
bg: Липсва информация за наличие на сексуализирани герои

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
bg: Оскверняване

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
bg: Липсва информация за наличие на оскверняване

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
bg: Човешки останки

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
bg: Липсва информация за наличие на видими останки от мъртви хора

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
bg: Робство

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
bg: Липсва информация за наличие на робство

en: Does not include references to drugs
bg: Без наличие на наркотици

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
bg: Без ругатни, псувни или друг вид ненормативна лексика

en: Does not include ads or monetary transactions
bg: Без реклами или парични транзакции

en: Does not include sex or nudity
bg: Без секс или голота

en: Does not include uncontrolled chat functionality
bg: Без неограничено общуване със съобщения

en: Does not include violence
bg: Без насилие

en: Drugs
bg: Наркотици

en: Strong Language
bg: Ненормативна лексика

en: Money
bg: Пари

en: Social
bg: Социални с общуване

en: Violence
bg: Насилие

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
bg: Всички

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
bg: %s няма информация за възрастово ограничение

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
bg: %s е подходяща за всички

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
bg: %s е подходяща за малки деца

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
bg: %s е подходяща за деца

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
bg: %s е подходяща за деца

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
bg: %s е подходяща за тинейджъри

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
bg: %s е подходяща за възрастни

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
bg: „%s“ е подходяща за %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
bg: Възрастово ограничение

en: _How to contribute missing information
bg: _Как да помогнете като добавите липсваща информация

en: Local file
bg: Локален файл

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
bg: Пакет

en: Pending
bg: Чакащи

en: Pending install
bg: Предстоящо инсталиране

en: Pending remove
bg: Предстоящо деинсталиране

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
bg: Инсталира се

en: Removing
bg: Деинсталира се

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
bg: Изтегляне

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
bg: _Инсталиране

en: _Uninstall…
bg: _Деинсталиране…

en: Network
bg: Мрежа

en: Can communicate over the network
bg: Може да комуникира по мрежата

en: System Services
bg: Системни услуги

en: Can access D-Bus services on the system bus
bg: Достъпва услугите на D-Bus по системната шина

en: Session Services
bg: Сесийни услуги

en: Can access D-Bus services on the session bus
bg: Достъпва услугите на D-Bus по сесийната шина

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_BUS_POLICY_OTHER is used only as a flag, with actual bus names being listed separately
en: Devices
bg: Устройства

en: Can access arbitrary devices such as webcams
bg: Достъпва всякакви устройства, напр. камери

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
bg: Достъпва входните устройства

note: Translators: This indicates an app can access audio devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones and play audio
bg: Достъпва микрофони и възпроизвеждане на звук

en: Can access system device files
bg: Достъпва файловете на системните устройства

en: Screen contents
bg: Съдържанието на екрана

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
bg: Достъпва съдържанието на екрана

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: Can view, edit and create files
bg: Преглед, редакция и създаване на файлове

en: Can view files
bg: Преглед на файлове

en: File system
bg: Файлова система

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
bg: Папка за изтегляния

en: Settings
bg: Настройки

en: Can view and change any settings
bg: Преглед и промяна на всякакви настройки

en: Legacy display system
bg: Остаряла графична система

en: Uses an old, insecure display system
bg: Ползва стара и несигурна графична система

en: Sandbox escape
bg: Изход от ограничената среда

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
bg: Може да излезе от ограничената среда и заобиколи всякакви други ограничения

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
bg: Няма информация за обновлението.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
bg: Подробности за обновлението

en: Requires additional permissions
bg: Изисква допълнителни права

en: Invalid ratings data received from server
bg: Неправилни данни за оценките, получени от сървъра

en: Could not communicate with ratings server
bg: Неуспешно свързване със сървъра за оценките

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
bg: Рецензии

en: No reviews were found for this app.
bg: Няма рецензии за тази програма.

en: No Reviews
bg: Няма рецензии

en: Version History
bg: История на версията

en: Version %s
bg: Версия %s

en: No details for this release
bg: Няма данни за тази версия

en: Installed
bg: Инсталирана

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
bg: Режим на стартиране. Един от следните: „updates“ (обновления), „updated“ (обновени), „installed“ (инсталирани) или „overview“ (преглед)

en: MODE
bg: РЕЖИМ

en: Search for applications
bg: Търсене на програми

en: SEARCH
bg: ТЪРСЕНЕ

en: Show application details (using application ID)
bg: Показване на подробностите за програма (по идентификатор на приложение)

en: ID
bg: ИД

en: Show application details (using package name)
bg: Показване на подробностите за програма (по име на пакета)

en: PKGNAME
bg: ИМЕ_НА_ПАКЕТ

en: Install the application (using application ID)
bg: Инсталиране на програма (по идентификатор на програмата)

en: Uninstall the application (using application ID)
bg: Деинсталиране на програма (по идентификатор на програмата)

en: Open a local package file
bg: Отваряне на локален пакетен файл

en: FILENAME
bg: ИМЕ_НА_ФАЙЛ

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
bg: Видът взаимодействие очаквано за това действие. Едно от следните: „none“ (никакво), „notify“ (известяване) или „full“ (пълно)

en: INTERACTION
bg: ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ

en: Show a local metainfo or appdata file
bg: Показване на локалния файл във формат „metainfo“ или „appdata“

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
bg: Включване на допълнителна информация за изхода за отстраняване на грешки (от работещия прозорец на програмата, ако вече работи)

en: Installs any pending updates in the background
bg: Инсталиране на чакащите на заден фон

en: Show preferences
bg: Показване на настройките

en: Quit the running instance
bg: Затваряне на работещата програма

en: Prefer local file sources to AppStream
bg: Предпочитане на локални файлове като източници пред „AppStream“

en: Show version number
bg: Показване на номера на версията

en: Copyright © 2016–%d GNOME Software contributors
bg: Авторски права © 2016–%d Сътрудниците на „Управление на програмите“ в GNOME

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
bg: За съжаление няма повече данни за тази програма.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
bg: Размер след инсталация

en: Includes %s of data and %s of cache
bg: Включва %s данни и %s кеш

en: Includes %s of data
bg: Включва %s данни

en: Includes %s of cache
bg: Включва %s кеш

en: Cache and data usage unknown
bg: Не е известно колко кеш и данни се ползват

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
bg: Размер за изтегляне

en: Needs no additional system downloads
bg: Няма нужда от допълнителни системни изтегляния

en: Needs an unknown size of additional system downloads
bg: Има нужда от неизвестно количество допълнителни системни изтегляния

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
bg: Има нужда от %s допълнителни системни изтегляния

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
bg: Неизвестен размер

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
bg: Без повече права

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
bg: Ползва мрежа

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses non-portal system services
bg: Използва непортални системни услуги

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses non-portal session services
bg: Използва непортални сесийни услуги

note: Translators: This indicates an app can access session or system bus services unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific non-portal services
bg: Може да достъпва някои конкретни непортални услуги

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
bg: Достъпва хардуерни устройства

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
bg: Достъпва системните устройства

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
bg: Чете/пише всичките ви данни

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
bg: Чете всичките ви данни

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
bg: Чете/пише в изтеглените

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
bg: Чете изтеглените

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
bg: Достъпва някои специфични файлове

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
bg: Достъп до настройките на потребител

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
bg: Остаряла графична система

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
bg: Може да придобива всякакви права

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
bg: Потвърден софтуерен разработчик

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
bg: Прегледана от дистрибуцията ви

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
bg: Прегледана от %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
bg: Предоставена от трети лица

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
bg: Този софтуер вече не се поддържа

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
bg: Проверим код

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
bg: Неизвестен лиценз

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
bg: Собственически код

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
bg: Специален лиценз

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
bg: Привилегирован

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
bg: Сигурен

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
bg: Вероятно безопасен

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
bg: Възможно несигурен

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
bg: Несигурен

en: Mobile Only
bg: Само мобилен

en: Only works on a small screen
bg: Само за малък екран

en: Desktop Only
bg: Само настолен

en: Only works on a large screen
bg: Само за голям екран

en: Screen Size Mismatch
bg: Неподдържан екран

en: Doesn’t support your current screen size
bg: Не поддържа текущия размер на екрана

en: Requires a touchscreen
bg: Изисква сензорен екран

en: Requires a keyboard
bg: Изисква клавиатура

en: Requires a mouse
bg: Изисква мишка

en: Gamepad Needed
bg: Изисква контролер за игри

en: Requires a gamepad to play
bg: Изисква контролер за игри

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
bg: Адаптивна

en: Works on phones, tablets and desktops
bg: Работи на телефони, таблети и настолни компютри

en: Probably requires a keyboard or mouse
bg: Вероятно изисква клавиатура или мишка

en: Works on desktops and laptops
bg: Работи на таблети и настолни компютри

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
bg: Подходяща за всякакви възрасти

en: No age rating information available
bg: Няма информация за възрастово ограничение

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
bg: Посещаване на уеб сайта

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
bg: Инсталиране…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
bg: Отказ

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
bg: Инсталиране

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
bg: Изтегляне

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
bg: Обновяване

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
bg: Деинсталиране…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
bg: Деинсталира се

en: Critical update
bg: Критично важно обновление

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
bg: Устройството не може да се използва по време на обновяване.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
bg: Източник: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
bg: Преименувано от „%s“

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
bg: Престана да получава обновления

en: Critical Update
bg: Критично важно обновление

[ctx: Single app]
en: Installed
bg: Инсталирана

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
bg: Помогнете с превода на „%s“

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
bg: %s се проектира, разработва и превежда от международен екип от доброволци.
    
    Макар да не е достъпна на езика ви, вие може да помогнете за превода на програмата.

en: Translations
bg: Преводи

en: _Translation Website
bg: Уеб сайт за _преводи

en: Release notes
bg: Бележки за изданието

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
bg: Изисква се вписване към %s (област %s)

en: Login Required
bg: Изисква се вписване

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Login
bg: _Вписване

note: Translators: Title for a login entry.
en: _User
bg: _Потребител

note: Translators: Title for a login entry.
en: _Password
bg: П_арола

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
bg: Други

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
bg: Всички

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
bg: Избрани

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
bg: Избрани от дистрибуцията

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
bg: Нови и обновени

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
bg: Избрано от уеб

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
bg: Други програми

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s Installed
bg: %s инсталирано

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect
bg: За да влязат в сила промените, е нужно рестартиране на системата

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: The app is ready to be used
bg: Програмата е готова за ползване

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System Updates Installed
bg: Системните обновления са инсталирани

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
bg: Последно инсталираните обновления може да бъдат прегледани

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
bg: Рестартиране

en: Launch
bg: Пускане

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
bg: Инсталиране на програми?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
bg: Инсталиране на програми от трети страни?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
bg: Включване на източника на софтуер?

note: TRANSLATORS: window title ask for confirmation TRANSLATORS: "Enable Third-Party Software Repository?" is * the confirmation dialog title
en: Enable Third-Party Software Repository?
bg: Включване на източниците на софтуер от трети страни?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
bg: „%s“ не е <a href='https://bg.wikipedia.org/wiki/Свободен_софтуер'>свободен софтуер</a> с <a href='https://bg.wikipedia.org/wiki/Софтуер_с_отворен_код'>отворен код</a> и се осигурява от „%s“.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
bg: „%s“ се осигурява от „%s“.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
bg: Този източник на софтуер трябва да бъде включен, за да продължи инсталирането.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
bg: В някои държави инсталирането и използването на „%s“ може да е незаконно.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
bg: В някои държави инсталирането и използването на този кодек може да е незаконно.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
bg: _Без това предупреждение

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
bg: Включване и _инсталиране

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
bg: Следват подробните съобщения от пакетната система:

en: Details
bg: Подробности

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
bg: _Затваряне

en: Details copied to clipboard
bg: Подробностите бяха копирани в буфера за обмен

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
bg: _Приемане

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
bg[0]: Обновлението бе инсталирано
bg[1]: Обновленията бяха инсталирани

note: TRANSLATORS: we've just uninstalled some apps
en: An app has been uninstalled | Apps have been uninstalled
bg[0]: Програмата бе инсталирана
bg[1]: Програмите бяха инсталирани

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect | A restart is required for them to take effect
bg[0]: Нужно е рестартиране на системата, за да влезе в сила промяната
bg[1]: Нужно е рестартиране на системата, за да влязат в сила промените

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
bg: Не сега

note: TRANSLATORS: something happened less than a day ago
en: Today
bg: Днес

note: TRANSLATORS: something happened more than a day ago but less than 2 days ago
en: Yesterday
bg: Вчера

en: %d day ago | %d days ago
bg[0]: Преди %d ден
bg[1]: Преди %d дни

en: %d week ago | %d weeks ago
bg[0]: Преди %d седмица
bg[1]: Преди %d седмици

en: %d month ago | %d months ago
bg[0]: Преди %d месец
bg[1]: Преди %d месеца

en: %d year ago | %d years ago
bg[0]: Преди %d година
bg[1]: Преди %d години

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
bg: Сега

en: %d minute ago | %d minutes ago
bg[0]: Преди %d минута
bg[1]: Преди %d минути

en: %d hour ago | %d hours ago
bg[0]: Преди %d час
bg[1]: Преди %d часа

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s System Service
bg: Използвайте системната услуга %s

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s Session Service
bg: Използвайте услугата за сесии %s

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s Service
bg: Използвайте услугата %s

en: Can see the non-portal service
bg: Може да вижда непорталната услуга

en: Can talk to the non-portal service
bg: Може да говори с непорталната услуга

en: Can own the non-portal service
bg: Може да притежава непорталната услуга

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
bg: Всички

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
bg: Тримерна графика

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
bg: Фотография

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
bg: Сканиране

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
bg: Векторна графика

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
bg: Преглед

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
bg: Създаване и обработка на звуци

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
bg: Изпълнение на музика

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
bg: Всички

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
bg: Календар

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
bg: Бази от данни

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
bg: Финанси

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
bg: Текстообработващи програми

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
bg: Текстови редактори

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
bg: Браузъри

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
bg: Всички

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Menu of Games]
en: Action
bg: Екшън

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
bg: Приключенски

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
bg: Аркадни

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
bg: Блокчета

[ctx: Menu of Games]
en: Board
bg: Настолни

[ctx: Menu of Games]
en: Card
bg: Карти

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
bg: Емулатори

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
bg: За деца

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
bg: Логически

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
bg: Ролеви

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
bg: Спортни

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
bg: Стратегически

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
bg: Всички

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
bg: Разговори

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
bg: Всички

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
bg: Изкуствен интелект

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
bg: Астрономия

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
bg: Химия

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
bg: Езици

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
bg: Математика

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
bg: Новини

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
bg: Роботика

[ctx: Menu of Art]
en: Art
bg: Изкуство

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
bg: Биография

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
bg: Комикси

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
bg: Белетристика

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
bg: Здраве

[ctx: Menu of Reference]
en: History
bg: История

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
bg: Начин на живот

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
bg: Политика

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
bg: Спорт

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
bg: Всички

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
bg: Отстраняване на грешки

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
bg: Среди за разработка

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
bg: Кодеци

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
bg: Драйвери

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
bg: Шрифтове

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
bg: Входни устройства

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
bg: Езикови пакети

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
bg: Преводи

note: Translators: this is a menu category
en: Create
bg: Творчески

note: Translators: this is a menu category
en: Work
bg: Работа

note: Translators: this is a menu category
en: Play
bg: Игра

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
bg: Общуване

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
bg: Обучение

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
bg: Разработка

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
bg: Кодеци

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
bg: Драйвери за хардуер

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
bg: Шрифтове

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
bg: Методи за вход

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
bg: Езикови пакети

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
bg: Локализация

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
bg: Програма

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
bg: „%s“ изисква поддръжка на допълнителен файлов формат.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
bg: Изискват се допълнителни видове MIME

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
bg: „%s“ изисква допълнителни шрифтове.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
bg: Изискват се допълнителни шрифтове

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
bg: „%s“ изисква допълнителни мултимедийни кодеци.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
bg: Изискват се допълнителни мултимедийни кодеци

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
bg: „%s“ изисква допълнителни драйвери за принтер.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
bg: Изискват се допълнителни драйвери за принтер

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
bg: „%s“ изисква допълнителни пакети.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
bg: Изискват се допълнителни пакети

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
bg: Търсене в „Управление на програмите“

en: _Show More
bg: _Повече информация

en: _Show Less
bg: По-_малко информация

en: Removing…
bg: Премахване…

en: Requires restart to finish install
bg: Изисква рестартиране за завършване на инсталирането

en: Requires restart to finish remove
bg: Изисква рестартиране за завършване на деинсталирането

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
bg: Предстои инсталиране…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
bg: Предстои обновление…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
bg: Изтегляне…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
bg: Подготовка…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
bg: Деинсталира се…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
bg: %s не е инсталирано, но все още има данни.

en: _Restart
bg: _Рестартиране

en: _Enable…
bg: _Включване…

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
bg: _Инсталиране…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
bg: „%s“ ще работи на американски английски

en: This app will appear in US English
bg: Програмата ще работи на американски английски

en: This software will appear in US English
bg: Програмата ще работи на американски английски

en: Help _Translate
bg: Помогнете с _превода

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
bg: Други програми от %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
bg: Разработчикът %s е доказал собствеността на „%s“

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
bg: Разработчикът е доказал собствеността на „%s“

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
bg: За да публикувате рецензия, се нуждаете от връзка с Интернет

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
bg: Тази програма престана да получава обновления, включително и обновления по сигурността

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
bg: Тази програма вече се предоставя от дистрибуцията ви и не трябва да бъде заменяна.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
bg: Липсва каквато и да е връзка към уеб сайт, хранилище за софтуер или сайт за докладване на грешки за тази програма.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
bg: Този софтуер престана да получава обновления, включително и обновления по сигурността

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
bg: Тази програма вече се предоставя от дистрибуцията ви и не трябва да бъде заменяна.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
bg: Липсва каквато и да е връзка към уеб сайт, хранилище за софтуер или сайт за докладване на грешки за тази програма.

en: Software failed to retrieve information for “%s” and is unable to show the details for this app.
bg: Информацията за „%s“ не бе изтеглена и не може да се покажат повече данни за програмата.

en: Invalid review response received from server
bg: Получен е неправилен отговор за рецензия от сървъра

en: Failed to submit review for “%s”: %s
bg: Рецензията за „%s“: %s не може да бъде изпратена

note: display a toast to the user
en: Review submitted successfully
bg: Рецензията е изпратена успешно

en: Details page
bg: Подробности

en: Loading App Details
bg: Зареждане на подробната информация за програмата

en: Verified
bg: Потвърдено

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Update
bg: _Обновяване

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
bg: Деинсталиране

en: Add-ons
bg: Добавки

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
bg: Тази програма може да бъде използвана само при наличие на връзка с Интернет.

en: Software Repository Included
bg: Включва източник на софтуер

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
bg: Това приложение включва източник на софтуер, който предоставя обновления, както и достъп до още програми.

en: No Software Repository Included
bg: Не включва източник на софтуер

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
bg: Тази програма не включва източник на софтуер. Тя няма да се обновява.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
bg: Открит е източник на софтуер

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
bg: Добавянето на този източник на софтуер ще ви даде достъп до допълнителни програми, обновления и надграждания.

en: Only use software repositories that you trust.
bg: Използвайте само доверени източници на софтуер.

en: Clear app data
bg: Изчистване на данните на програмата

en: D_elete Data
bg: _Изтриване на данните

en: No Metadata
bg: Няма метаданни

en: Project _Website
bg: _Уеб сайт на проекта

en: _Donate
bg: _Дарение

en: Contribute _Translations
bg: Помагане с _превода

en: _Report an Issue
bg: _Докладване на грешка

en: _Help
bg: Помо_щ

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
bg: _Свържете се

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
bg: _Писане на рецензия

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
bg: Всички рецензии

en: Unable to Show App Details
bg: Подробностите за програмата не може да се изведат

en: Failed to prepare reboot
bg: Рестартирането не може да се подготви

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: The key was not found
bg: Ключът не е намерен

en: The key is not enrolled
bg: Ключът не е вписан

en: MOK Enrollment Required
bg: Изисква се вписване на ключ на собственика на машината

en: _Next
bg: _Напред

en: This device has Secure Boot enabled. To allow new drivers to be enabled, a new machine owner key (MOK) must be enrolled. The process requires a password to be entered later in the process. Please note down the following password associated with the key:
bg: Това устройство е с включено доверено стартиране (Secure Boot). За да позволите инсталирането на нови устройства, трябва да впишете нов ключ на собственик на машината (MOK). Процесът изисква да въведете парола по-късно. Запишете си следната парола за ключа:

en: I have made a note of the MOK _password
bg: Записал съм си _паролата на собственика на машината, заклевам се!

en: _Restart & Enroll…
bg: _Рестартиране и вписване…

en: Setup Instructions: Please Read Carefully
bg: Инструкции за настройка: прочетете много внимателно

en: After restart, a device setup screen will be shown. To enable new drivers, proceed through the setup steps:
bg: След рестартиране ще се покаже екран за настройка на устройство. За да включите новите драйвери, следвайте следните стъпки:

en: • Select “Enroll MOK”
    • Select “Yes” to enroll keys
    • Enter the MOK password when prompted
    • Then select “Reboot”
bg: • Изберете „Enroll MOK“ (вписване на ключ на собственика на машината);
    • Изберете „Yes“, за да потвърдите вписването на ключ;
    • Въведете паролата на собственика на машината, когато тя бива поискана;
    • Изберете „Reboot“ за рестартиране.

en: Security Implications
bg: Как това се отразява на сигурността

en: After successful key enrollment, be aware that any future updates to the module or any other module will be implicitly trusted. All future updates will happen transparently with no interaction and or authorization.
bg: След успешно вписване на ключ, обновяването на този или друг модул се считат за доверени. Всички бъдещи обновявания ще стават без да има нужда от подобна процедура както сегашната.

en: Further guidance can be found on the <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">docs page</a>.
bg: Повече информация има в <a href='https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/'>страниците с документация</a>.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
bg: Изтегляне на допълнителни файлове с метаданни…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
bg:  и

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
bg[0]: Налични шрифтове за писмеността: %s
bg[1]: Налични шрифтове за писменостите: %s

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
bg[0]: Налични програми за: %s
bg[1]: Налични програми за: %s

en: Requested software not found
bg: Търсената програма не е открита

en: Failed to find requested software
bg: Търсената програма не може да бъде открита

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
bg: „%s“ не е намерена

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
bg: в уеб сайта

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
bg: Няма програми, които предоставят файла „%s“.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
bg: Може да откриете информация за „%s“, както и за възможните начини да се сдобиете с липсващите програми, %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
bg: Няма програми, които поддържат „%s“.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
bg: „%s“ не е налично.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
bg: Може да откриете информация за „%s“, както и за възможните начини да се сдобиете с програма, която поддържа този формат, %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
bg: Няма шрифтове, които поддържат писмеността %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
bg: Може да откриете информация за %s, както и за възможните начини да се сдобиете с допълнителни шрифтове, %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
bg: Няма кодеци-добавки за форма̀та „%s“.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
bg: Може да откриете информация за „%s“, както и за възможните начини да се сдобиете с кодек, който може да възпроизведе този формат, %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
bg: Няма ресурси на „Plasma“ налични за поддръжката на „%s“.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
bg: Може да откриете информация за „%s“, както и за възможните начини да се сдобиете с допълнителни ресурси на „Plasma“, %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
bg: Няма драйвери за принтер за „%s“.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
bg: Може да откриете информация за „%s“, както и за възможните начини да се сдобиете с драйвер за този принтер, %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
bg: документацията

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
bg[0]: Кодекът „%s“, изискан от „%s“, не може да бъде открит. Прегледайте %s за повече информация.
bg[1]: Кодеците „%s“, изискани от „%s“, не може да бъдат открити. Прегледайте %s за повече информация.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
bg[0]: Кодекът „%s“, който търсехте, не може да бъде открит. Прегледайте %s за повече информация.
bg[1]: Кодеците „%s“, които търсехте, не може да бъдат открити. Прегледайте %s за повече информация.

en: Failed to find any search results: %s
bg: Няма резултати от търсенето: %s

en: %s file format
bg: Файлов формат %s

en: Install _All
bg: Инсталиране на _всички

en: Unable to Find Requested Software
bg: Търсената програма не може да бъде открита

en: Codecs page
bg: Страница с кодеци

en: No Results Found
bg: Няма резултати

en: Unable To Perform Search
bg: Търсенето не може да се извърши

en: Previous
bg: Назад

en: Next
bg: Напред

en: Featured Apps List
bg: Списък с представени програми

en: Desktop Support
bg: Поддръжка на настолни компютри

en: Supports being used on a large screen
bg: Поддържа ползване на голям екран

en: Desktop Support Unknown
bg: Неизвестно дали може да се ползва на настолен компютър

en: Not enough information to know if large screens are supported
bg: Няма достатъчно информация дали се поддържат големи екрани

en: Requires a large screen
bg: Изисква голям екран

en: Desktop Not Supported
bg: Настолни компютри не се поддържат

en: Cannot be used on a large screen
bg: Не може да се ползва на голям екран

en: Mobile Support
bg: Поддръжка на мобилни устройства

en: Supports being used on a small screen
bg: Поддържа ползване на малък екран

en: Mobile Support Unknown
bg: Неизвестно дали може да се ползва на мобилно устройство

en: Not enough information to know if small screens are supported
bg: Няма достатъчно информация дали се поддържат мобилни устройства

en: Requires a small screen
bg: Изисква малък екран

en: Mobile Not Supported
bg: Мобилни устройства се не поддържат

en: Cannot be used on a small screen
bg: Не може да се ползва на малък екран

en: Keyboard Support
bg: Поддръжка на клавиатура

en: Keyboard Support Unknown
bg: Поддръжката на клавиатура е неизвестна

en: Not enough information to know if keyboards are supported
bg: Няма достатъчно информация дали се поддържат клавиатури

en: Keyboard Required
bg: Изисква клавиатура

en: Supports keyboards
bg: Поддържа клавиатура

en: Keyboard Not Supported
bg: Не се поддържа клавиатура

en: Cannot be used with a keyboard
bg: Не може да се ползва с клавиатура

en: Mouse Support
bg: Поддръжка на мишка

en: Requires a mouse or pointing device
bg: Изисква мишка или подобно устройство

en: Mouse Support Unknown
bg: Неизвестна поддръжка на мишка

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
bg: Няма достатъчно информация дали поддържа мишка или подобно устройство

en: Mouse Required
bg: Изисква мишка

en: Supports mice and pointing devices
bg: Поддържа мишки и подобни устройства

en: Mouse Not Supported
bg: Мишки не се поддържат

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
bg: Не може са се ползва с мишка или подобно устройство

en: Touchscreen Support
bg: Поддръжка на сензорни екрани

en: Touchscreen Support Unknown
bg: Неизвестно дали се поддържат сензорни екрани

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
bg: Няма достатъчно информация дали се поддържат сензорни екрани

en: Touchscreen Required
bg: Изисква сензорен екран

en: Supports touchscreens
bg: Поддържа сензорен екран

en: Touchscreen Not Supported
bg: Сензорен екран не се поддържа

en: Cannot be used with a touchscreen
bg: Не може да се ползва със сензорен екран

en: Gamepad Required
bg: Изисква контролер за игри

en: Requires a gamepad
bg: Изисква контролер за игри

en: Gamepad Support
bg: Поддръжка на контролер за игри

en: Supports gamepads
bg: Поддържа контролери за игри

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
bg: %s вероятно работи на това устройство

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
bg: %s работи на това устройство

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
bg: %s вероятно работи на това устройство

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
bg: %s не работи правилно на това устройство

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
bg: %s не работи на това устройство

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
bg: Поддръжка на хардуер

en: Navigation
bg: Навигация

en: Navigate to Explore Page
bg: Към Разглеждане

en: Navigate to Installed Page
bg: Към инсталираните

en: Navigate to Updates Page
bg: Към обновленията

en: Open Search Bar
bg: Отваряне на лентата за търсене

en: Windows
bg: Прозорци

en: Open Preferences
bg: Отваряне на настройките

en: Open Software Repositories
bg: Отваряне на източниците на софтуер

en: Help
bg: Помощ

en: Open Keyboard Shortcuts
bg: Отваряне на клавишните комбинации

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
bg: Инсталирани

en: Installed page
bg: Страница с инсталираните

en: In Progress
bg: Извършва се

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
bg: Програми

en: Web Apps
bg: Поддръжка на уеб програми

en: System Apps
bg: Системни програми

en: Community Built
bg: Изградено от общността

en: _Get Involved
bg: _Включете се и вие

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
bg: Този софтуер се разработва публично от международен екип и се лицензира по условията на <a href='%s'>лиценза %s</a>.
    
    И вие може да допринесете и да го направите още по-добър.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
bg: Този софтуер се разработва публично от международен екип и се лицензира по условията на %s.
    
    И вие може да допринесете и да го направите още по-добър.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
bg: Този софтуер се разработва публично от международен екип и се лицензира по условията на <a href='%s'>лиценза %s</a>.
    
    И вие може да допринесете и да го направите още по-добър.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
bg: Този софтуер се разработва публично от международен екип и се лицензира по условията на %s.
    
    И вие може да допринесете и да го направите още по-добър.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
bg: Неизвестен лиценз

en: _Learn More
bg: _Още информация

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
bg: Тази програма не посочва под какъв лиценз се разработва и само разработчиците му знаят как работи. Той може да не е сигурен или надежден по труден за установяване начин. Той може да се промени без всякакво предупреждение.
    
    Твърде вероятно е да не може да допринесете за софтуера или да повлияете на разработката му.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
bg: Този софтуер не посочва под какъв лиценз се разработва и само разработчиците му знаят как работи. Той може да не е сигурен или надежден по труден за установяване начин. Той може да се промени без всякакво предупреждение.
    
    Твърде вероятно е да не може да допринесете за софтуера или да повлияете на разработката му.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
bg: Собственически

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
bg: Този софтуер не се разработва публично и само разработчиците му знаят как работи. Той може да не е сигурен или надежден по труден за установяване начин. Той може да се промени без всякакво предупреждение.
    
    Твърде вероятно е да не може да допринесете за софтуера или да повлияете на разработката му.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
bg: Този софтуер не се разработва публично и само разработчиците му знаят как работи. Той може да не е сигурен или надежден по труден за установяване начин. Той може да се промени без всякакво предупреждение.
    
    Твърде вероятно е да не може да допринесете за софтуера или да повлияете на разработката му.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
bg: Специален лиценз

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
bg: Тази програма се разработва по условията на специалния лиценз <a href='%s'>%s</a>.
    
    Твърде вероятно е да не може да допринесете за софтуера или да повлияете на разработката му.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
bg: Тази програма се разработва по условията на специалния лиценз „%s“
    
    Твърде вероятно е да не може да допринесете за софтуера или да повлияете на разработката му.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
bg: Този софтуер се разработва по условията на специалния лиценз <a href='%s'>%s</a>.
    
    Твърде вероятно е да не може да допринесете за софтуера или да повлияете на разработката му.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
bg: Този софтуер се разработва по условията на специалния лиценз „%s“
    
    Твърде вероятно е да не може да допринесете за софтуера или да повлияете на разработката му.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Refreshing Data
bg: Обновяване на данните

en: Loading page
bg: Страница за зареждане

en: Starting Up
bg: Стартиране

note: TRANSLATORS: only run app as non-root user
en: Software should be run as a non-root user. Exiting…
bg: Софтуерът трябва да се изпълнява като обикновен потребител. Излизане...

en: Unknown source
bg: Неизвестен източник

note: Translators: It's like a beta version of the software, a test version
en: Beta
bg: Бета

note: Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
bg: Потребител

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
bg: Добавяне

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
bg: Премахване

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
bg: Обновления

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
bg: Понижаване

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
bg: избрани външни източници

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
bg: Достъп до допълнителни програми от %s. Има и собственически софтуер.
    
    Може по-късно да включите тези източници на софтуер от настройките за това.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
bg: Включване на източниците на софтуер от трети страни?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
bg: _Прескачане

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
bg: _Включване

en: Available for your operating system
bg: Налично за вашата операционна система

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
bg: Налично за „%s“

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
bg: Разглеждане

en: Overview page
bg: Страница за общ преглед

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
bg: Налични програми

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
bg: Други категории

en: No App Data Found
bg: Не са открити програмни данни

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
bg: Неизвестно

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
bg: _Добре

en: User declined installation
bg: Потребителят отказа инсталирането

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
bg: Подготовка на „%s“

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
bg: Наистина ли искате да премахнете източника „%s“?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is a repository name.
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
bg: Всички програми от „%s“ ще бъдат премахнати, и ако искате да ги ползвате отново, ще трябва пак да инсталирате източника.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is the * name of an addon or an input method * name of a runtime * name of a font * name of a codec * name of a firmware TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
bg: Деинсталиране на „%s“?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of an addon or an input method. Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
bg: След премахването няма да може да ползвате „%s“.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of a runtime.
en: It will not be possible to use any apps which depend on %s after removal.
bg: След премахването няма да може да ползвате никоя програма, която зависи от „%s“.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a font.
en: It will not be possible to use %s after removal, and any documents which use it will appear in a different font.
bg: След премахването няма да е възможно да използвате „%s“. Документите, които ползват тази програма, ще се визуализират с различен шрифт.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a codec.
en: It will not be possible to use %s after removal. This may mean some media files will no longer be playable.
bg: След премахването няма да е възможно да използвате „%s“. Някои медийни файлове няма да може да се изпълняват.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a firmware
en: Hardware which depends on %s may no longer function correctly after removal.
bg: Хардуерът, който зависи от „%s“ може да не работи след премахването.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is * the name of an app.
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
bg: След премахването няма да е възможно да използвате „%s“. Данните и настройките на програмата ще се пазят на диска, за да може да се възстанови приложението в бъдеще.

en: Preferences
bg: Настройки

en: Software Updates
bg: Обновления

en: More Information
bg: Допълнителна информация

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
bg: Проверяването и изтеглянето на обновления използва данни и енергия. Затова функциите за автоматично обновяване се спират на пауза, когато използвате мрежови връзки, които се таксуват и когато е включен режимът за енергоспестяване.

en: _Automatic
bg: _Автоматично

en: Automatically check for and download updates
bg: Автоматично проверяване и изтегляне на обновления

en: _Manual
bg: _Ръчно

en: Checking for and downloading updates must be done manually
bg: Проверяването и изтеглянето на обновления трябва да се прави ръчно

en: Automatic Update _Notifications
bg: _Известия при автоматично обновяване

en: Notify when updates have been automatically installed
bg: Известяване при автоматичното прилагане на обновления

en: Content Filters
bg: Филтри на съдържание

en: Only Show _Free Software
bg: Показване само на _свободен софтуер

en: Hide proprietary software when browsing and searching
bg: Скриване на собственически софтуер при разглеждане и търсене

en: Only Show _Verified Developers
bg: Показване само на _потвърдени разработчици

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
bg: Показване само на програми от разработчици, чиято самоличност е потвърдена

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
bg: Част от инсталирания софтуер е несъвместим с „%s“ и ще бъде автоматично премахнат по време на надграждането.

en: Incompatible Software
bg: Несъвместим софтуер

en: _Upgrade
bg: _Рестартиране и надграждане

en: _Uninstall
bg: _Деинсталиране

en: App Settings &amp; Data
bg: Настройки и данни на програмата

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
bg: _Запазване

en: Allows restoring app settings and content
bg: Позволява възстановяването на настройките и съдържанието на програмата

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Permanently deletes data to save disk space
bg: Окончателно изтриване на данните за освобождаване на място на диска

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
bg: Програмите, инсталирани от „%s“, повече няма да бъдат обновявани.

note: ask for confirmation
en: Disable Repository?
bg: Да се изключи ли този източник?

en: Remove Repository?
bg: Де се изтрие ли този източник?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
bg: Из_ключване

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo TRANSLATORS: button text when * removing a review
en: _Remove
bg: Из_триване

en: Enable New Repositories
bg: Включване на новите източници

en: Turn on new repositories when they are added
bg: Включване на новите източници при добавянето им

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
bg: допълнителна информация

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
bg: Допълнителни източници от избрани трети страни — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
bg: Източници от трети страни за Fedora

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
bg: операционната система

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
bg: Тези източници допълват програмите от „%s“.

en: Software Repositories
bg: Източници на софтуер

en: No Repositories
bg: Няма източници

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
bg[0]: %u инсталирана програма
bg[1]: %u инсталирани програми

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
bg[0]: %u инсталирана добавка
bg[1]: %u инсталирани добавки

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
bg[0]: %u програма
bg[1]: %u програми

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
bg[0]: %u добавка
bg[1]: %u добавки

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
bg[0]: Инсталирани: %s и %s
bg[1]: Инсталирани: %s и %s

en: Checking installed software…
bg: Проверяване на инсталиран софтуер…

en: Remove
bg: Изтриване

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
bg: Ужасна

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
bg: Не ми харесва

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
bg: Става

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
bg: Харесва ми

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
bg: Страхотна

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
bg: Изберете звезда за оценка

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
bg: Отделете малко повече време за рецензията

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
bg: Изберете оценка в брой звезди

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
bg: Обобщението е твърде кратко

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
bg: Обобщението е твърде дълго

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
bg: Описанието е твърде кратко

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
bg: Описанието е твърде дълго

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
bg: Писане на рецензия

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
bg: _Изпращане

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
bg: Моля, посочете оценка, обобщение и текст на рецензията. Рецензиите не трябва да се използват за съобщаване на проблеми: вместо това се свържете с разработчика или с вашия доставчик на поддръжка.

en: Review Summary
bg: Обобщение на рецензията

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
bg: Писане на кратка рецензия

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
bg: Вижте изпращаните данни в <a href='https://odrs.gnome.org/privacy'>политиката ни за поверителност</a>. Цялото име, което е свързано с регистрацията ви, е видимо публично.

en: %u review total | %u reviews total
bg[0]: общо %u ревю
bg[1]: общо %u ревюта

en: out of 5 stars
bg: от 5 звезди

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
bg: Неизвестен

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
bg: Може да докладвате рецензия, ако смятате, че тя е неуместна, груба или дискриминираща.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
bg: След като рецензията бъде докладвана, тя ще бъде скрита, докато не бъде проверена от администратор.

note: TRANSLATORS: window title when reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
bg: Докладване на рецензията?

note: TRANSLATORS: button text when * * sending a review for moderation
en: _Report
bg: _Докладване

note: TRANSLATORS: window title when the user attempts to remove their * review
en: Remove Review?
bg: Да се изтрие ли на рецензията?

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Removing a review cannot be undone.
bg: Изтриването на рецензия е необратимо.

en: Your review
bg: Вашата рецензия

en: Like Review
bg: Положителна рецензия

en: Dislike Review
bg: Отрицателна рецензия

en: Report…
bg: Докладване…

en: Remove…
bg: Премахване…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
bg: Програмата не е в ограничена среда, но дистрибуцията е проверила, че програмата не е злонамерена

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
bg: Имате ли доверие на доставчика на софтуера, защото програмата не е в ограничена среда

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
bg: Няма права

en: App is fully sandboxed
bg: Програмата е в ограничена среда

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
bg: Достъп до мрежата

en: Can access the internet
bg: Може да достъпва мрежата

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
bg: Без достъп до мрежата

en: Cannot access the internet
bg: Не може да достъпва мрежата

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
bg: Потребителски достъп до устройства

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
bg: Има достъп до устройства като уеб камера или контролер за игри

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
bg: Без потребителски достъп до устройства

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
bg: Няма достъп до устройства като уеб камера или контролер за игри

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
bg: Достъп до входни устройства

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access and Audio Playback
bg: Достъп до микрофона и възпроизвеждане на звук

en: Can listen using microphones and play audio without asking permission
bg: Може да слуша с микрофони и да възпроизвежда звук, без да иска разрешение

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
bg: Системен достъп до устройства

en: Can access system devices which require elevated permissions
bg: Достъпва системните устройства, които искат права на администратор

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
bg: Достъп до съдържанието на екрана

en: Can access the contents of the screen or other windows
bg: Може да достъпи съдържанието на екрана или други прозорци

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
bg: Остаряла графична система

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
bg: Произволни права

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
bg: Потребителски настройки

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
bg: Пълен достъп за четене и писане по файловата система

en: Can read and write all data on the file system
bg: Може да чете и пише всички данни на файловата система

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
bg: Достъп за четене и писане в домашната папка

en: Can read and write all data in your home directory
bg: Може да чете и пише всякакви данни в домашната ви папка

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
bg: Пълен достъп за четене на цялата файлова система

en: Can read all data on the file system
bg: Може да чете всички данни от файловата система

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
bg: Достъп за четене на файловете в домашната папка

en: Can read all data in your home directory
bg: Може да чете всякакви данни в домашната ви папка

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
bg: Четене и писане в папката за изтеглените

en: Can read and write all data in your downloads directory
bg: Може да чете всякакви данни в папката за изтеглените

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
bg: Достъп за четене до папката за изтеглените

en: Can read all data in your downloads directory
bg: Достъп за четене до изтеглените файлове

en: Can read and write all data in the directory
bg: Може да чете и пише всякакви данни в папката

en: Can read all data in the directory
bg: Може да чете всякакви данни в папката

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
bg: Без достъп до файловата система

en: Cannot access the file system at all
bg: Без никакъв достъп до файловите системи

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
bg: Ползва системни услуги

en: Can request data from non-portal system services
bg: Може да заяви данни от непортални системни услуги

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
bg: Ползва сесийни услуги

en: Can request data from non-portal session services
bg: Може да заяви данни от непортални сесийни услуги

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Service Access
bg: Няма достъп до услуги

en: Cannot access non-portal session or system services at all
bg: Няма достъп до непортални сесийни или системни услуги

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
bg: Познат разработчик

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
bg: Потвърдено е кой e разработчикът на програмата

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
bg: Несигурни зависимости

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
bg: Програмата или зависимостите ѝ вече не се поддържат и може да са несигурни

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
bg: Тази програма не посочва под какъв лиценз се разработва и само разработчиците ѝ знаят как работи

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
bg: Този софтуер не посочва под какъв лиценз се разработва и само разработчиците му знаят как работи

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
bg: Собственически код

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
bg: Изходният код не е публичен — не може да бъде прегледан и може да се окаже несигурен

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
bg: Тази програма се разработва по условията на специалния лиценз „%s“

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
bg: Този софтуер се разработва по условията на специалния лиценз „%s“

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
bg: Проверим код

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
bg: Изходният код е публичен — може да бъде прегледан независимо, което увеличава вероятността да е надежден

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
bg: %s е с привилегии

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
bg: „%s“ е безопасна

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
bg: %s вероятно е безопасна

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
bg: „%s“ потенциално не е безопасна

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
bg: „%s“ не е безопасна

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
bg: Неизвестно

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
bg: Сигурност

en: License
bg: Лиценз

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
bg: Източник

en: SDK
bg: За разработчици

en: This app uses an outdated version of the software platform (SDK) and might contain bugs or security vulnerabilities which will not be fixed.
bg: Тази програма ползва остаряла софтуерна платформа за разработка (SDK) и може да съдържа грешки и проблеми със сигурността, които никога няма да бъдат коригирани.

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
bg: Предишна снимка на екрана

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
bg: Следваща снимка на екрана

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
bg: Без снимки на екрана

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
bg: Снимката не може да бъде открита

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
bg: Изображението не може да бъде заредено

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
bg: Търсеният размер на снимката не може да бъде открит

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
bg: Кешът не може да бъде създаден

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
bg: Снимката е неправилна

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
bg: Снимката не е налична

en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
bg[0]: Още %u съвпадение
bg[1]: Още %u съвпадения

en: Search page
bg: Страница за търсене

en: Search for Apps
bg: Търсене на програми

en: No App Found
bg: Няма намерени програми

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
bg: „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
bg: Обновленията не може да бъдат изтеглени

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
bg: Обновленията на фърмуера не може да се изтеглят

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
bg: Обновленията на фърмуера не може да се изтеглят от %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
bg: Обновленията не може да бъдат изтеглени от %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
bg: Обновяването е невъзможно: няма връзка с мрежата

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
bg: Обновяването е невъзможно: няма достатъчно свободно място на диска

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
bg: Обновленията не може да бъдат изтеглени от %s: няма достатъчно свободно място на диска

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
bg: Обновяването е невъзможно: изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
bg: Обновяването е невъзможно: неправилно удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
bg: Обновяването е невъзможно: изисква се разрешение

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
bg: Обновленията не може да бъдат изтеглени: нямате правомощия за инсталиране на софтуер

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
bg: Списъкът с обновления не може да бъде получен

en: Unable to install: download failed
bg: Инсталирането е невъзможно: неуспешно изтегляне

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s: failed download from %s
bg: „%s“ не може да се инсталира: изтеглянето от „%s“ беше неуспешно

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: download failed
bg: „%s“ не може да се инсталира: неуспешно изтегляне

en: Unable to install: missing runtime
bg: Инсталирането е невъзможно: липсва среда за изпълнение

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s: runtime %s unavailable
bg: „%s“ не може да се инсталира: средата за изпълнение „%s“ липсва

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
bg: „%s“ не може да се инсталира

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
bg: Инсталирането е невъзможно: няма връзка с мрежата

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
bg: Инсталирането е невъзможно: програмата е в неправилен формат

en: Unable to install: not enough disk space
bg: Инсталирането е невъзможно: няма достатъчно свободно място на диска

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
bg: „%s“ не може да се инсталира: няма достатъчно свободно място на диска

en: Unable to install: authentication required
bg: Инсталирането е невъзможно: изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication required
bg: „%s“ не може да се инсталира: изисква се удостоверяване

en: Unable to install: invalid authentication
bg: Инсталирането е невъзможно: неуспешно удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: invalid authentication
bg: „%s“ не може да се инсталира: неуспешно удостоверяване

en: Unable to install: permission required
bg: Инсталирането е невъзможно: изисква се разрешение

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: permission required
bg: „%s“ не може да се инсталира: изисква се разрешение

en: Unable to install: device must be plugged in
bg: Инсталирането е невъзможно: изисква се захранване от електрическата мрежа

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: device must be plugged in
bg: „%s“ не може да се инсталира: изисква се захранване от електрическата мрежа

en: Unable to install: low battery
bg: Обновленията не може да се инсталират: твърде нисък заряд на батерията

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: low battery
bg: „%s“ не може да се инсталира: твърде нисък заряд на батерията

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s: download failed
bg: „%s“ не може да се обнови от „%s“: неуспешно изтегляне

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: download failed
bg: Обновяването на „%s“ е невъзможно: неуспешно изтегляне

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s: download failed
bg: Обновленията не може да се инсталират от „%s“: неуспешно изтегляне

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
bg: Обновяването е невъзможно: неуспешно изтегляне

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
bg: Обновяването на „%s“ е невъзможно: няма достатъчно свободно място на диска

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication required
bg: Обновяването на „%s“ е невъзможно: изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: invalid authentication
bg: Обновяването на „%s“ е невъзможно: неправилно удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: permission required
bg: Обновяването на „%s“ е невъзможно: изисква се разрешение

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
bg: Обновяването е невъзможно: изисква се захранване от електрическата мрежа

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: device must be plugged in
bg: Обновяването на „%s“ е невъзможно: изисква се захранване от електрическата мрежа

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
bg: Обновяването е невъзможно: твърде нисък заряд на батерията

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: low battery
bg: Обновяването на „%s“ е невъзможно: твърде нисък заряд на батерията

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
bg: „%s“ не може да се обнови

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update
bg: Невъзможно обновяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
bg: Надграждането е невъзможно

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
bg: Надграждането до „%s“ от „%s“ е невъзможно

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
bg: Надграждането е невъзможно: неуспешно изтегляне

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s: download failed
bg: Надграждането до „%s“ е невъзможно: неуспешно изтегляне

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
bg: Надграждането е невъзможно: няма връзка с мрежата

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access required
bg: Надграждането до „%s“ е невъзможно: няма връзка с мрежата

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
bg: Надграждането е невъзможно: няма достатъчно свободно място на диска

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
bg: Надграждането до „%s“ е невъзможно: няма достатъчно свободно място на диска

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
bg: Надграждането е невъзможно: изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication required
bg: Надграждането до „%s“ е невъзможно: изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
bg: Надграждането е невъзможно: неправилно удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: invalid authentication
bg: Надграждането до „%s“ е невъзможно: неправилно удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
bg: Надграждането е невъзможно: изисква се разрешение

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: permission required
bg: Надграждането до „%s“ е невъзможно: изисква се разрешение

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
bg: Надграждането е невъзможно: изисква се захранване от електрическата мрежа

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: device must be plugged in
bg: Надграждането до „%s“ е невъзможно: изисква се захранване от електрическата мрежа

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
bg: Надграждането е невъзможно: твърде нисък заряд на батерията

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: low battery
bg: Надграждането до „%s“ е невъзможно: твърде нисък заряд на батерията

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
bg: Надграждането до „%s“ е невъзможно

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
bg: Деинсталирането е невъзможно: изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: authentication required
bg: Деинсталирането на „%s“ е невъзможно: изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: invalid authentication
bg: Деинсталирането е невъзможно: неуспешно удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: invalid authentication
bg: Деинсталирането на „%s“ е невъзможно: неуспешно удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
bg: Деинсталирането е невъзможно: изисква се разрешение

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: permission required
bg: Деинсталирането на „%s“ е невъзможно: изисква се разрешение

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
bg: Деинсталирането е невъзможно: изисква се захранване от електрическата мрежа

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: device must be plugged in
bg: Деинсталирането на „%s“ е невъзможно: изисква се захранване от електрическата мрежа

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
bg: Деинсталирането е невъзможно: твърде нисък заряд на батерията

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: low battery
bg: Деинсталирането на „%s“ е невъзможно: твърде нисък заряд на батерията

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
bg: „%s“ не може да се деинсталира

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
bg: Стартирането на „%s“ е неуспешно

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
bg: Съжаляваме, нещо се обърка

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
bg: Стартирането на „%s“ е невъзможно: липсва „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
bg: Няма достатъчно свободно място на диска за действието

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
bg: Инсталирането е невъзможно: типа на файла не се поддържа

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
bg: Инсталирането е невъзможно: неуспешно удостоверяване

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
bg: Инсталирането е невъзможно

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
bg: Свързването с „%s“ е невъзможно

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Download failed
bg: Изтеглянето е неуспешно

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
bg: Рестартирайте програмата, за да може да използвате новите приставки

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
bg: Изисква се захранване от електрическата мрежа

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
bg: Твърде нисък заряд на батерия

en: _Software Repositories
bg: _Източници на софтуер

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About Software
bg: Относно „Програми“

en: Search
bg: Търсене

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Search apps
bg: Търсене на програми

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
bg: _Разглеждане

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
bg: _Инсталирани

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
bg: _Обновления

en: Go back
bg: Назад

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
bg: Нула

en: App Data
bg: Данни от програмата

en: Data needed for the app to run
bg: Данни, от които програмата се нуждае, за да работи

en: User Data
bg: Потребителски данни

en: Data created by you in the app
bg: Данните, които сте създали с програмата

en: Cache Data
bg: Кеширани данни

en: Temporary cached data
bg: Временно кеширани данни

en: The app itself
bg: Самата програма

en: Required Dependencies
bg: Зависимости

en: Shared system components required by this app
bg: Споделени компоненти, необходими на програмата

[ctx: Download size]
en: Unknown
bg: Неизвестно

note: TRANSLATORS: "<a href='#'>" and "</a>" should not be touched.
en: Cached data can be cleared from the <a href='#'>_app settings</a>
bg: Кешираните данни може да се изчистят от <a href='#'>_настройките на програмата</a>

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
bg: Необходимо пространство

en: %s (Installed)
bg: %s (Инсталирано)

en: %s (Installing)
bg: %s (Инсталира се)

en: %s (Downloading)
bg: %s (изтегляне)

en: %s (Removing)
bg: %s (Премахва се)

en: _Details
bg: _Подробности

en: _Examine
bg: _Преглед

en: _Show Review
bg: _Показване на рецензията

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
bg: Инсталирани на %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
bg: Обновленията са инсталирани

en: No Updates Installed
bg: Не са инсталирани обновления

en: Updates Are Out of Date
bg: Остарели обновления

en: Please check for available updates
bg: Отново проверете за обновления на програмите

en: Critical Updates Ready to Install
bg: Критично важните обновления са готови за инсталация

en: Install critical updates as soon as possible
bg: Инсталиране на критично важни обновления възможно най-скоро

en: Critical Updates Available to Download
bg: Има критично важни обновления, налични за изтегляне

en: Download critical updates as soon as possible
bg: Изтегляне на критично важни обновления възможно най-скоро

en: Updates Ready to Install
bg: Обновленията са готови за инсталиране

en: Software updates are ready and waiting
bg: Обновленията са готови и чакат одобрение

en: Updates Available to Download
bg: Има налични за изтегляне обновления

en: Software updates can be downloaded
bg: Обновленията може да се изтеглят

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
bg[0]: %u програма е обновена, необходимо е рестартиране
bg[1]: %u програми са обновени, необходимо е рестартиране

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
bg[0]: %u програма е обновена
bg[1]: %u програми са обновени

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
bg: „%s“ е обновена.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
bg: Рестартирайте програмата.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
bg: „%s“ и „%s“ са обновени.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
bg[0]: Трябва да рестартирате %u програма.
bg[1]: Трябва да рестартирате %u програми.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
bg: Включва „%s“, „%s“ и „%s“.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: System Has Reached End of Life
bg: Системата стигна края на своя живот

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving updates
bg: Надградете, за да продължите да получавате обновления

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
bg: Има нова версия на „%s“, която е налична за инсталиране

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
bg: Има налично надграждане

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
bg: Неуспешно обновяване

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: Prepared updates were not installed
bg: Подготвените обновления не са инсталирани

en: Show Details
bg: Показване на подробностите

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
bg: Надграждането на системата завърши

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
bg: Добре дошли в „%s %s“!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
bg[0]: Обновлението е инсталирано
bg[1]: Обновленията са инсталирани

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
bg[0]: Важно обновление за операционната система беше инсталирано.
bg[1]: Важни обновления за операционната система бяха инсталирани.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
bg: Преглед

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
bg: Неуспешно обновяване

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
bg: Системата вече е напълно актуална.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
bg: Отменено обновяване.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
bg: Няма връзка с Интернет. Уверете се, че имате връзка с Интернет и опитайте отново.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
bg: Имаше проблеми по сигурността при обновяването. Обърнете се към доставчика си на софтуер за повече информация.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
bg: Няма достатъчно свободно място на диска. Освободете малко място и опитайте отново.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
bg: Съжаляваме, но обновяването беше неуспешно. Почакайте да се появи друго обновление и опитайте отново. Ако този проблем се повтори, свържете се с доставчика си на софтуер.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
bg: Последна проверка: %s

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
bg: %s %s спря да получава критично важни обновявания

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
bg: Операционната ви система вече не получава критично важни обновления

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
bg: Може да има та̀кси

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
bg: Проверяването за обновления при използване на мобилна връзка може да натовари сметката ви.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
bg: Проверяване _въпреки всичко

en: Software Upgrades Downloaded
bg: Обновленията за надграждане са изтеглени

en: Upgrades are ready to be installed
bg: Обновленията са готови за инсталиране

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
bg: Обновления

en: Updates page
bg: Страница с обновленията

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
bg: Зареждане на обновленията

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
bg: Това може да отнеме известно време

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
bg: Всичко е обновено

en: Use Mobile Data?
bg: Да се ползват ли мобилни данни?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
bg: Проверяването за обновления при използване на мобилна връзка може да завиши сметката ви

en: _Check Anyway
bg: _Проверяване въпреки всичко

en: No Connection
bg: Няма връзка

en: Go online to check for updates
bg: Свържете се с Интернет, за да се провери за обновления

en: _Network Settings
bg: _Мрежови настройки

en: Error
bg: Грешка

en: Updates are automatically managed
bg: Обновленията се управляват автоматично

en: Check for Updates
bg: Проверка за обновления

en: Stop
bg: Спиране

en: Software Updates Paused
bg: Обновленията са на пауза

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
bg: Автоматичните обновления са на пауза по следните причини:

en: 
    • The current network connection is metered
bg: 
    • Текущата мрежова връзка се таксува

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
bg: 
    • Текущата мрежова връзка забранява големи изтегляния

en: 
    • Power saver mode is active
bg: 
    • Режимът за енергоспестяване е включен

en: 
    • Game mode is active
bg: 
    • Режимът за игри е включен

en: Software updates paused
bg: Обновленията са на пауза

en: Network connection is metered — software updates paused
bg: Мрежовата връзка се таксува - обновленията са на пауза

en: Network connection prohibits large downloads — software updates paused
bg: Мрежовата връзка забранява големи изтегляния — обновленията са на пауза

en: Power saver mode is active — software updates paused
bg: Режимът за енергоспестяване е включен — обновленията са на пауза

en: Game mode is active — software updates paused
bg: Режимът за игри е включен — обновленията са на пауза

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
bg: _Рестартиране и обновяване…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
bg: _Обновяване на всички

en: Software Updates Downloaded
bg: Обновленията са изтеглени

en: Updates are ready to be installed
bg: Обновленията са готови за инсталиране

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
bg: Интегриран фърмуер

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
bg: Изисква рестартиране

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
bg: Обновления на програми

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
bg: Фърмуер за устройство

en: _Download
bg: _Изтегляне

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
bg: %s %s е налична

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
bg: %s е налична

en: Learn about the new version
bg: Информация за новата версия

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
bg: изтеглени %s от общо %s

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
bg: изтеглени %u %%

en: A major upgrade, with new features and added polish.
bg: Голямо обновление с нови функционалности и по-завършен вид.

en: Cancel Upgrade
bg: Отказване на надграждане

en: _Restart & Upgrade…
bg: _Рестартиране и надграждане…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
bg: Направете резервни копия на данните и файловете си преди надграждането.

en: Error Details
bg: Подробности за грешката

en: Copy Details
bg: Копиране на подробностите

en: Failed to delete file “%s”: %s
bg: Файлът „%s“ не може да бъде изтрит: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
bg: Папката „%s“ не може да бъде изтрита: %s

en: Add, remove or update software on this computer
bg: Добавяне, премахване или обновяване на софтуер на този компютър

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
bg: обновления;обновяване;актуализация;надграждане;източници;хранилища;предпочитания;настройки;инсталиране;деинсталиране;програма;софтуер;приложение;магазин;updates;upgrade;sources;repositories;preferences;install;uninstall;program;software;app;store;

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the first part of a system notification.
en: %s Ready
bg: „%s“ — готово

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the second part of a system notification, which looks like: NVIDIA Linux Graphics Driver Ready The NVIDIA Linux Graphics Driver is ready to be enabled and staged for the next boot.
en: The %s is ready to be enabled and staged for the next boot.
bg: „%s“ може да се включи. Ще се задейства при следващото рестартиране.

en: Enable
bg: Включване

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
bg: Обновления на системата

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
bg: Стандартни обновления на операционната система като поправки на грешки, проблеми със сигурността или по-добра производителност.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
bg: Обновление на „%s“ с нови функционалности и корекции.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
bg: Услугата за обновяване на Endless OS не може да изтегли и приложи обновлението.

en: Web App
bg: Уеб програма

en: Web Apps Support
bg: Поддръжка на уеб приложения

en: Run popular web applications in a browser
bg: Изпълнение на популярни уеб приложения в браузър

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
bg: Надградете, за да получите най-новите функционалности и по-големи производителност и стабилност.

en: Flatpak Support
bg: Поддръжка на „Flatpak“

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
bg: „Flatpak“ е система за пакетиране на програми за Линукс

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
bg: Системна папка: „%s“

en: Home subfolder %s
bg: Подпапка в домашната: „%s“

en: Host system folders
bg: Системни папки с настройки

en: Host system configuration from /etc
bg: Настройки на системата от „/etc“

en: Desktop folder
bg: Папка за работен плот

en: Desktop subfolder %s
bg: Подпапка в работния плот: „%s“

en: Documents folder
bg: Папка с документи

en: Documents subfolder %s
bg: Подпапка с документи: „%s“

en: Music folder
bg: Папка с музика

en: Music subfolder %s
bg: Подпапка с музика: „%s“

en: Pictures folder
bg: Папка с изображения

en: Pictures subfolder %s
bg: Подпапка с изображения: „%s“

en: Public Share folder
bg: Папка за публично споделяне

en: Public Share subfolder %s
bg: Подпапка за публично споделяне: „%s“

en: Videos folder
bg: Папка за видео

en: Videos subfolder %s
bg: Подпапка за видео: „%s“

en: Templates folder
bg: Папка с шаблони

en: Templates subfolder %s
bg: Подпапка с шаблони: „%s“

en: User cache folder
bg: Папка с временно складирани данни на потребителя

en: User cache subfolder %s
bg: Подпапка с временно складирани данни на потребителя: „%s“

en: User configuration folder
bg: Папка за настройки на потребителя

en: User configuration subfolder %s
bg: Подпапка за настройки на потребителя:„%s“

en: User data folder
bg: Папка за данни на потребителя

en: User data subfolder %s
bg: Подпапка за данни на потребителя: „%s“

en: User runtime folder
bg: Папка за изпълнение на потребителя

en: User runtime subfolder %s
bg: Подпапка за изпълнение на потребителя: „%s“

en: Filesystem access to %s
bg: Достъп до файловата система: %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
bg: Получаване на метаданни на „flatpak“ за „%s“…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
bg: Неуспешно уточняване на добавката „%s“: %s

en: User Installation
bg: Инсталиране само за потребител

en: System Installation
bg: Инсталиране за цялата система

en: App ID
bg: Идентификатор на програмата

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
bg: Неуспешно добавяне на инсталирането на добавката „%s“: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
bg: Неуспешно добавяне на деинсталирането на добавката „%s“: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
bg: Отдалеченото хранилище „%s“ не позволява инсталирането на „%s“, най-вероятно заради приложен филтър. Изчистете филтъра и пробвайте отново. Подробна информация за грешката: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
bg: Зарядът на системата е прекалено нисък за извършване на обновяването

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
bg: Зарядът на системата е прекалено нисък за извършване на обновяването (%u %%, а са необходими %u %%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
bg: Устройството е недостъпно или е извън обхват на безжичната мрежа

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
bg: Твърде нисък заряд на батерия на устройство

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
bg: Зарядът на устройството е прекалено нисък (%u %%, а са необходими %u %%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
bg: Устройството изчаква за прилагането на обновлението

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
bg: Устройството изисква захранване от мрежата

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
bg: Устройството не може да се използва, когато капакът е затворен

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
bg: Обновление на устройство за %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
bg: Обновления на системата за %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
bg: Обновление на вграден контролер за %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
bg: Обновление на модул за управление (ME) за %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
bg: Обновление на модул за управление (ME) за корпорации за %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
bg: Обновление на модул за управление (ME) за потребители за %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
bg: Обновление на контролер за %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
bg: Обновление на контролер на Thunderbolt за %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
bg: Обновление на микрокод на ЦПУ за %s

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
bg: Обновление на настройки за %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
bg: Обновление на батерия за %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
bg: Обновление на камера за %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
bg: Обновление на доверен модул (TPM) за %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
bg: Обновление на сензорен панел за %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
bg: Обновление на мишка за %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
bg: Обновление на клавиатура за %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
bg: Обновление на контролер за съхранение на %s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
bg: Обновление на мрежова карта на %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
bg: Обновление на видео драйверите за %s

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
bg: Обновление на контролера за управление (BMC) за %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
bg: Обновление на приемник по USB „%s“

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
bg: Обновление на устройство %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
bg: Обновление на устройство за флаш %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
bg: Обновление на SSD %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
bg: Обновление на GPU %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
bg: Обновление на докинг станция %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
bg: Обновление на докинг станция по USB %s

en: Firmware
bg: Фърмуер

en: Firmware update could not be applied:
bg: Обновленията на фърмуера не може да се приложат:

en: Firmware Upgrade Support
bg: Поддръжка за надграждането на фърмуера

en: Provides support for firmware upgrades
bg: Осигурява поддръжка за надгражданията на фърмуера

en: Install Unsigned Software?
bg: Инсталиране на неподписани програми?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
bg: Предстои да инсталирате програми, които не са подписани. Източникът им не може да се провери, както и дали обновленията не са променени, преди да стигнат до вас.

en: Download Unsigned Software?
bg: Изтегляне на неподписани програми?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
bg: Налични са неподписани обновления. Източникът им не може да се провери, както и дали обновленията не са променени, преди да стигнат до вас.

en: Update Unsigned Software?
bg: Обновяване на неподписаните програми?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
bg: Налични са неподписани обновления. Източникът им не може да се провери, както и дали обновленията не са променени, преди да стигнат до вас. Обновяванията ще бъдат изключени, докато неподписаните не бъдат премахнати или заменени с подписани.

note: Translators: the '%s' is replaced with the key ID, usually a few hex digits
en: Do you want to import key %s?
bg: Искате ли да внесете ключа %s?

note: Translators: the '%s' is replaced with the key ID, usually a few hex digits
en: Key %s
bg: Ключ %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the key user name
en: Key user: %s
bg: Потребител на ключа: %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the key fingerprint, a few hex digits
en: Fingerprint: %s
bg: Ключов отпечатък: %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the local path or a URI to the key
en: From: %s
bg: От: %s

en: Import Key
bg: Внасяне на ключ

en: Do you want to import keys?
bg: Искате ли да внесете ключове?

en: _Import Key
bg: _Внасяне на ключ

en: Failed to install updates:
bg: Обновленията не може да се инсталират:

en: Packages
bg: Пакети

en: Failed to wait on transaction end before download:
bg: Неуспешно изчакване на край на транзакция преди изтегляне:

en: Failed to download updates:
bg: Обновленията не може да бъдат изтеглени:

en: Failed to trigger update:
bg: Обновлението не може да започне:

en: Operating System (OSTree)
bg: Операционна система (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
bg: Поддръжка на „Snappy“

en: Snap Support
bg: Поддръжка на „Snap“

en: A snap is a universal Linux package
bg: „Snap“ е универсален пакет за Linux

note: TRANSLATORS: this is the system OS upgrade
en: System
bg: Системни

note: TRANSLATORS: this is the system component update
en: System component
bg: Системен компонент

en: Removing sysupdate job '%s' failed with status %i
bg: Премахване на задачата за системното обновление „%s“, завърши неуспешно в състояние %i
