gnome-software master - en to sk translation catalogue (1111 entries)

en: Software
sk: Softvér

en: Install and update apps
sk: Inštalujte a inovujte aplikácie

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
sk: Aplikácia Softvér umožňuje vyhľadávať a inštalovať nové aplikácie a systémové rozšírenia a odstraňovať aktuálne nainštalované aplikácie.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
sk: Aplikácia Softvér vám predstaví základné a obľúbené aplikácie vďaka zrozumiteľnému popisu a niekoľkým snímkam obrazovky. Aplikácie môžete nájsť buď manuálnym listovaním kategórií alebo pomocou vyhľadávania. Takisto vám umožňuje aktualizovať váš systém aj bez pripojenia k sieti.

en: Overview panel
sk: Panel s prehľadom

en: Details panel
sk: Panel s podrobnosťami o softvéri

en: Installed panel
sk: Panel s nainštalovaným softvérom

en: Updates panel
sk: Panel s aktualizáciami

en: The update details
sk: Podrobnosti o aktualizácii

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Test akmods key in Shim UEFI
sk: Otestovať kľúč akmod v UEFI Shim

en: Authentication is required to test akmods key in Shim UEFI
sk: Na otestovanie kľúča akmod v UEFI Shim je potrebné overenie totožnosti

en: Enroll akmods key to Shim UEFI
sk: Zapísať kľúč akmod do UEFI Shim

en: Authentication is required to enroll akmods key to Shim UEFI
sk: Na zapísanie kľúča akmod do UEFI Shim je potrebné overenie totožnosti

en: Test DKMS key in Shim UEFI
sk: Otestovať kľúč DKMS v UEFI Shim

en: Authentication is required to test DKMS key in Shim UEFI
sk: Na otestovanie kľúča DKMS v UEFI Shim je potrebné overenie totožnosti

en: Enroll DKMS key to Shim UEFI
sk: Zapísať kľúč DKMS do UEFI Shim

en: Authentication is required to enroll DKMS key to Shim UEFI
sk: Na zapísanie kľúča DKMS do UEFI Shim je potrebné overenie totožnosti

en: Install an appstream file into a system location
sk: Inštalovať súbor appstream do systémového umiestnenia

en: Installing an appstream file into a system location
sk: Inštalovanie súboru appstream do systémového umiestnenia

en: A list of compatible projects
sk: Zoznam kompatibilných projektov

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
sk: Toto je zoznam kompatibilných projektov, ktoré by sa mali zobraziť ako GNOME, KDE a XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
sk: Či sa majú spravovať aktualizácie a inovácie v aplikácii Softvér prostredia GNOME

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
sk: Ak je táto možnosť vypnutá, softvér GNOME skryje panel s aktualizáciami, nevykoná žiadne akcie automatických aktualizácií ani nevyzve na ich aktualizáciu.

en: Automatically download and install updates
sk: Automaticky prevziať a inštalovať aktualizácie

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
sk: Ak je táto voľba povolená, aplikácia Softvér prostredia GNOME bude automaticky preberať aktualizácie softvéru na pozadí a nainštaluje tie, ktoré nevyžadujú reštart.

en: Notify the user about software updated in the background
sk: Informovať používateľa o softvéri aktualizovanom na pozadí

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
sk: Ak je táto možnosť povolená, softvér GNOME upozorní používateľa na aktualizácie, ktoré prebehli počas doby, kedy nebol aktívny.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
sk: Či sa majú automaticky aktualizovať informácie na meranom pripojení

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
sk: Ak je táto možnosť povolená, softvér GNOME bude na pozadí automaticky aktualizovať informácie aj pri použití meraného pripojenia (prípadne sťahovať metadáta, kontrolovať aktualizácie atď., čo môže používateľovi spôsobiť náklady).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
sk: Či sa jedná o úplné prvé spustenie aplikácie Softvér prostredia GNOME

en: Show star ratings next to applications
sk: Zobraziť hodnotenia reprezentované hviezdičkami pri aplikáciách

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
sk: Filtrovať aplikácie podľa predvolenej vetvy nastavenej pre vzdialené úložisko

en: Non-free applications show a warning dialog before install
sk: Pred inštaláciou neslobodných aplikácií zobrazovať varovné dialógové okno

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
sk: Pri inštalácii neslobodných aplikácií sa môže zobraziť dialógové okno s upozornením. Táto voľba ovláda potlačenie tohto okna.

en: The last update check timestamp
sk: Dátum a čas poslednej kontroly aktualizácií

en: The last upgrade notification timestamp
sk: Dátum a čas posledného upozornenia na inováciu

en: The last update notification timestamp
sk: Dátum a čas posledného upozornenia na aktualizáciu

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
sk: Dátum a čas prvej bezpečnostnej aktualizácie, odstráni sa po aktualizácii

en: The last update timestamp
sk: Dátum a čas poslednej aktualizácie

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
sk: Čas v sekundách, po uplynutí ktorého sa má overiť, či je snímka obrazovky z hlavného zdroja stále platná

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
sk: Výber väčšej hodnoty bude znamenať menej návštev vzdialeného servera, ale môže trvať dlhšie, než sa používateľovi zobrazí aktuálnejšia snímka. Hodnota 0 znamená, že sa kontrola na serveri nemajú robiť, ak je už snímka v pamäti cache.

en: The server to use for application reviews
sk: Server, ktorý sa použije pre recenzie aplikácií

en: The minimum karma score for reviews
sk: Minimálne body karmy pre recenzie

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
sk: Recenzie s karmou nižšou ako toto číslo nebudú zobrazené.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
sk: Zoznam oficiálnych repozitárov, ktoré by nemali byť považované za repozitáre tretích strán

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
sk: Zoznam vyžadovaných repozitárov, ktoré nie je možné zakázať alebo odobrať

en: A list of official repositories that should be considered free software
sk: Zoznam oficiálnych repozitárov, ktoré by mali byť považované za slobodný softvér

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
sk: Adresa URL licencie, ktorá sa použije, keď je softvér považovaný za slobodný

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
sk: Kde je to možné, inštalovať sady aplikácií pre všetkých používateľov v systéme

en: Allow access to the Software Repositories dialog
sk: Umožniť prístup k dialógovému oknu softvérových repozitárov

en: Offer upgrades for pre-releases
sk: Ponúknuť inováciu na predčasné vydania

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
sk: Zobraziť v rozhraní prkvy, ktoré informujú používateľa o tom, že aplikácia nie je slobodná

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
sk: Zobrazovať veľkosť inštalácie pre aplikácie v zozname nainštalovaných aplikácií

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
sk: 'https://sk.wikipedia.org/wiki/Propriet%C3%A1rny_softv%C3%A9r'

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
sk: Adresa URI, ktorá objasňuje neslobodný a uzavretý softvér

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
sk: Zoznam adries URL smerujúcich na súbory appstream, ktoré boli stiahnuté do priečinka s swcatalog

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
sk: Inštalovať súbory AppStream do systémového umiestnenia pre všetkých používateľov. Ak je táto voľba vypnutá, súbory sa nainštalujú do neštandardného priečinka $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
sk: Prioritné poradie formátov balíčkov, ktorým dávate prednosť, pričom najdôležitejšie formátu sú uvedené ako prvé. Prázdne pole znamená predvolené poradie. Predpokladá sa, že vynechané formátu budú uvedené ako posledné. Príklady formátov balíčkov: deb, flatpak, rpm, snap. Formáty môžete voliteľne uviesť s meno pôvodu oddeleného dvojbodkou, napríklad „flatpak:flathub“.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
sk: Dátum a čas posledného pokusu o odobranie nepoužívaných runtime prostredí Flatpak

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
sk: Nastavte na „true“, ak chcete zobraziť iba aplikácie s otvorenou licenciou a skryť všetky neslobodné aplikácie.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
sk: Nastavte na „true“, ak chcete zobraziť iba aplikácie od vývojárov, ktorých identita bola overená.

en: The timestamp of the last received historical updates.
sk: Dátum a čas naposledy prijatých historických aktualizácií.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
sk: Reťazec obsahujúci ID účtu gnome-online používaný na prihlásenie

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
sk: GNOME Software AppStream systémový inštalátor

en: Failed to parse command line arguments
sk: Zlyhalo analyzovanie parametrov príkazového riadka

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
sk: Musíte zadať presne jeden názov súboru

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
sk: Tento program môže použiť iba správca (root)

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
sk: Zlyhalo overenie typu obsahu: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
sk: Chyba pri presune: %s

en: Software Install
sk: Inštalácia softvéru

en: Install selected software on the system
sk: Nainštaluje vybraný softvér do systému

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
sk: Kreslené násilie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
sk: Bez informácií o kreslenom násilí

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
sk: Násilie vo fantasy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
sk: Bez informácií o násilí vo fantasy

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
sk: Realistické násilie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
sk: Bez informácií o realistickom nasilí

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
sk: Násilie zobrazujúce krvácanie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
sk: Bez informácií o krvácaní

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
sk: Sexuálne násilie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
sk: Bez informácií o sexuálnom násilí

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
sk: Alkohol

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
sk: Bez informácií o odkazoch na alkohol

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
sk: Narkotiká

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
sk: Bez informácií o odkazoch na drogy

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
sk: Tabak

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
sk: Bez informácií o odkazoch na tabakové produkty

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
sk: Nahota

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
sk: Bez informácií o nahote akéhokoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
sk: Sexuálna tématika

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
sk: Bez informácií o odkazoch na alebo vyobrazeniach sexuálnej tématiky

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
sk: Vulgarizmy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
sk: Bez informácií o vulgaritách akéhokoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
sk: Neprimeraný humor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
sk: Bez informácií o neprimeranom humore

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
sk: Diskriminácia

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
sk: Bez informácií o diskriminačných prejavoch akékohoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
sk: Reklamy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
sk: Bez informácií o reklamách akéhokoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
sk: Hazard

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
sk: Bez informácií o hazarde akéhokoľvek druhu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
sk: Nakupovanie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
sk: Bez informácií o možnosti míňať peniaze

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
sk: Konverzácia medzi používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
sk: Bez informácií o spôsoboch konverzácie medzi používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
sk: Hlasová konverzácia medzi používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
sk: Bez informácií o spôsoboch hlasovej komunikácie medzi používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
sk: Kontaktné údaje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
sk: Bez informácií o zdieľaní mien používateľov na sociálnych sieťach alebo e-mailových adries

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
sk: Identifikačné údaje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
sk: Bez informácií o zdieľaní údajov o používateľoch s tretími stranami

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
sk: Zdieľanie polohy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
sk: Bez informácií o zdieľaní fyzickej polohy s ostatnými používateľmi

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
sk: Homosexualita

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
sk: Bez informácií o odkazoch na homosexualitu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
sk: Prostitúcia

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
sk: Bez informácií o odkazoch na prostitúciu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
sk: Cudzoložstvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
sk: Bez informácií o odkazoch na cudzoložstvo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
sk: Sexualizované postavy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
sk: Bez informácií o sexualizovaných postavách

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
sk: Znesvätenie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
sk: Bez informácií o odkazoch na znesvätenie

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
sk: Ľudské ostatky

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
sk: Bez informácií o viditeľných ostatkoch mŕtvych ľudí

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
sk: Otroctvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
sk: Bez informácií o odkazoch na otroctvo

en: Does not include references to drugs
sk: Neobsahuje odkazy na drogy

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
sk: Neobsahuje nadávky, vulgarity ani iné hrubé výrazy

en: Does not include ads or monetary transactions
sk: Neobsahuje reklamy ani peňažné operácie

en: Does not include sex or nudity
sk: Neobsahuje sex ani nahotu

en: Does not include uncontrolled chat functionality
sk: Neobsahuje funkciu neusmerňovanej konverzácie

en: Does not include violence
sk: Neobsahuje násilie

en: Drugs
sk: Drogy

en: Strong Language
sk: Hrubé výrazy

en: Money
sk: Peniaze

en: Social
sk: Sociálne siete

en: Violence
sk: Násilie

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
sk: Všetci

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
sk: Aplikácia %s má neznáme vekové hodnotenie

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
sk: Aplikácia %s je vhodná pre každého

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
sk: Aplikácia %s je vhodná pre batoľatá

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
sk: Aplikácia %s je vhodná pre malé deti

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
sk: Aplikácia %s je vhodná pre deti

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
sk: Aplikácia %s je vhodná pre dospievajúcu mládež

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
sk: Aplikácia %s je vhodná pre dospelých

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
sk: Aplikácia %s je vhodná pre %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
sk: Vhodné od veku

en: _How to contribute missing information
sk: _Ako pridať chýbajúce informácie

en: Local file
sk: Miestny súbor

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
sk: Balíček

en: Pending
sk: Čaká na spracovanie

en: Pending install
sk: Čaká na inštaláciu

en: Pending remove
sk: Čaká na odobranie

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
sk: Inštaluje sa

en: Removing
sk: Odoberá sa

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
sk: Preberá sa

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
sk: _Inštalovať

en: _Uninstall…
sk: _Odinštalovať…

en: Network
sk: Sieť

en: Can communicate over the network
sk: Môže komunikovať prostredníctvom siete

en: System Services
sk: Systémové služby

en: Can access D-Bus services on the system bus
sk: Môže pristupovať k službám zbernice D-Bus na systémovej zbernici

en: Session Services
sk: Služby relácie

en: Can access D-Bus services on the session bus
sk: Môže pristupovať k službám zbernice D-Bus na zbernici relácie

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Can access arbitrary devices such as webcams
sk: Môže pristupovať k ľubovoľným zariadeniam ako napríklad kamery

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
sk: Môže pristupovať ku vstupným zariadeniam

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones
sk: Môže pristupovať k mikrofónom

en: Can access system device files
sk: Môže pristupovať k súborom systémových zariadení

en: Screen contents
sk: Obsah obrazovky

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
sk: Môže pristupovať k obsahu obrazovky

en: Home folder
sk: Domovský priečinok

en: Can view, edit and create files
sk: Môže zobrazovať, upravovať a vytvárať súbory

en: Can view files
sk: Môže zobrazovať súbory

en: File system
sk: Súborový systém

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
sk: Priečinok Stiahnuté

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Can view and change any settings
sk: Môže zobrazovať a meniť akékoľvek nastavenia

en: Legacy display system
sk: Zastaraný zobrazovací systém

en: Uses an old, insecure display system
sk: Používa starý a nezabezpečený zobrazovací systém

en: Sandbox escape
sk: Opustenie izolovaného prostredia (sandboxu)

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
sk: Môže uniknúť z izolovaného prostredia a obísť akékoľvek ďalšie obmedzenia

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
sk: Nie je k dispozícii žiaden popis aktualizácie.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
sk: Podrobnosti o aktualizácii

en: Requires additional permissions
sk: Vyžaduje dodatočné oprávnenia

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
sk: Recenzie

en: No reviews were found for this app.
sk: Pre túto aplikáciu neboli nájdené žiadne recenzie.

en: No Reviews
sk: Žiadne recenzie

en: Version History
sk: História verzií

en: New in Version %s
sk: Novinky vo verzii %s

en: Version %s
sk: Verzia %s

en: No details for this release
sk: Pre toto vydanie nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
sk: %e. %B %Y

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
sk: Režim spustenia: buď „updates“ (aktualizácie), „updated“ (aktualizované), „installed“ (nainštalované) alebo „overview“ (prehľad)

en: MODE
sk: REŽIM

en: Search for applications
sk: Vyhľadá aplikácie

en: SEARCH
sk: HĽADANIE

en: Show application details (using application ID)
sk: Zobrazí podrobnosti o aplikácii (použitím identifikátora aplikácie)

en: ID
sk: IDENTIFIKÁTOR

en: Show application details (using package name)
sk: Zobrazí podrobnosti o aplikácii (použitím názvu balíčka)

en: PKGNAME
sk: NÁZOV_BALÍČKA

en: Install the application (using application ID)
sk: Nainštaluje aplikáciu (použitím identifikátora aplikácie)

en: Uninstall the application (using application ID)
sk: Odinštaluje aplikáciu (použitím identifikátora aplikácie)

en: Open a local package file
sk: Otvorí miestny súbor s balíčkom

en: FILENAME
sk: NÁZOV_SÚBORU

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
sk: Očakávaný typ interakcie pre túto akciu: buď „none“ (žiadna), „notify“ (upozorniť) alebo „full“ (úplná)

en: INTERACTION
sk: INTERAKCIA

en: Show a local metainfo or appdata file
sk: Zobrazí miestny súbor metainfo alebo appdata

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
sk: Povolí podrobný ladiaci výstup (z bežiacej inštancie, ak je už spustená)

en: Installs any pending updates in the background
sk: Nainštaluje akékoľvek čakajúce aktualizácie na pozadí

en: Show preferences
sk: Zobrazí predvoľby

en: Quit the running instance
sk: Ukončí spustenú inštanciu

en: Prefer local file sources to AppStream
sk: Uprednostní miestne zdroje súborov pred AppStream

en: Show version number
sk: Zobrazí číslo verzie

en: Copyright © 2016–2023 GNOME Software contributors
sk: Autorské práva © 2016–2023 prispievatelia Softvéru GNOME

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
sk: Je nám ľúto, ale pre túto aplikáciu nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
sk: Veľkosť po nainštalovaní

en: Includes %s of data and %s of cache
sk: Obsahuje %s dát a %s medzipamäte

en: Includes %s of data
sk: Obsahuje %s dát

en: Includes %s of cache
sk: Obsahuje %s medzipamäte

en: Cache and data usage unknown
sk: Využitie medzipamäte a dát nie je známe

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
sk: Veľkosť preberania

en: Needs no additional system downloads
sk: Nepotrebuje prebrať žiadne ďalšie systémové súbory

en: Needs an unknown size of additional system downloads
sk: Potrebuje prebrať ďalšie systémové súbory neznámej veľkosti

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
sk: Potrebuje prebrať %s ďalších systémových súborov

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
sk: Veľkosť nie je známa

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
sk: Žiadne oprávnenia

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
sk: Má prístup k sieti

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses system services
sk: Využíva služby systému

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses session services
sk: Využíva služby sedenia

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
sk: Môže pristupovať k hardvérovým zariadeniam

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
sk: Môže pristupovať k systémovým zariadeniam

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
sk: Môže čítať/zapisovať všetky vaše dáta

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
sk: Môže čítať všetky vaše dáta

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
sk: Môže čítať/zapisovať z/do priečinka Stiahnuté

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
sk: Móže čítať z priečinka Stiahnuté

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
sk: Môže pristupovať k niektorým konkrétnym súborom

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
sk: Môže zobrazovať a meniť nastavenia používateľa

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
sk: Používa starý zobrazovací systém

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
sk: Môže získať ľubovoľné oprávnenia

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
sk: Softvérový repozitár je overený

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
sk: Skontrolované distribútorom OS

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
sk: Skontrolované %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
sk: Poskytované treťou stranou

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
sk: Softvér už viac nie je podporovaný

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
sk: Auditovateľný kód

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
sk: Neznáma licencia

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
sk: Uzavretý kód

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
sk: Zvláštna licencia

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
sk: Zvýhodnené

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
sk: Bezpečné

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
sk: Pravdepodobne bezpečné

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
sk: Potenciálne nebezpečné

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
sk: Nebezpečné

en: Mobile Only
sk: Iba pre mobilné zariadenia

en: Only works on a small screen
sk: Funguje iba na malej obrazovke

en: Desktop Only
sk: Iba pre PC

en: Only works on a large screen
sk: Funguje iba na veľkej obrazovke

en: Screen Size Mismatch
sk: Veľkosť obrazovky nesúhlasí

en: Doesn’t support your current screen size
sk: Nepodporuje vašu súčasnú veľkosť obrazovky

en: Requires a touchscreen
sk: Vyžaduje dotykovú obrazovku

en: Requires a keyboard
sk: Vyžaduje klávesnicu

en: Requires a mouse
sk: Vyžaduje myš

en: Gamepad Needed
sk: Vyžaduje herný ovládač

en: Requires a gamepad to play
sk: Na hranie vyžaduje herný ovládač

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
sk: Adaptívne

en: Works on phones, tablets and desktops
sk: Funguje na telefónoch, tabletoch a PC

en: Probably requires a keyboard or mouse
sk: Pravdepodobne vyžaduje klávesnicu alebo myš

en: Works on desktops and laptops
sk: Funguje na PC a laptopoch

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
sk: Neobsahuje žiadny vekovo nevhodný obsah

en: No age rating information available
sk: Informácie o vekovej kategórii nie sú k dispozícii

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
sk: Navštíviť webovú stránku

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
sk: Inštalovať…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
sk: Inštalovať

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
sk: Prevziať

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
sk: Aktualizovať

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
sk: Odinštalovať…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
sk: Odstraňuje sa

en: Critical update
sk: Kritická aktualizácia

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
sk: Zariadenie nie je možné počas aktualizácie používať.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
sk: Zdroj: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
sk: Premenované z %s

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
sk: Príjem aktualizácií bol pozastavený

en: Critical Update
sk: Kritická aktualizácia

[ctx: Single app]
en: Installed
sk: Nainštalované

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
sk: Pomôžte s prekladom %s

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
sk: Aplikácia %s je navrhnutá, vyvinutá a preložená medzinárodnou komunitou prispievateľov.
    
    To znamená, že aj keď ešte nie je k dispozícii vo vašom jazyku, môžete sa zapojiť a pomôcť s jej prekladom.

en: Translations
sk: Preklady

en: _Translation Website
sk: _Stránka prekladu

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
sk: Prihlásenie vyžaduje vzdialené %s (sféra %s)

en: Login Required
sk: Vyžaduje sa prihlásenie

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Login
sk: _Prihlásenie

note: Translators: Placeholder text for a login entry. Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
sk: Používateľ

note: Translators: Placeholder text for a login entry.
en: Password
sk: Heslo

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
sk: Ostatné

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
sk: Všetko

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
sk: Výber distribúcie

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
sk: Nové a aktualizované

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
sk: Výber z webu

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
sk: Ďalší softvér

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s Installed
sk: %s nainštalované

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect
sk: Aby sa zmeny prejavili, je potrebné reštartovať

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: The app is ready to be used
sk: Aplikácia je pripravená na používanie

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System Updates Installed
sk: Systémové aktualizácie boli nainštalované

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
sk: Nedávno nainštalované aktualizácie sú dostupné na kontrolu

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
sk: Reštartovať

en: Launch
sk: Spustiť

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
sk: Nainštalovať softvér?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
sk: Inštalovať softvér tretej strany?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
sk: Povoliť softvérový repozitár?

note: TRANSLATORS: window title ask for confirmation TRANSLATORS: "Enable Third-Party Software Repository?" is * the confirmation dialog title
en: Enable Third-Party Software Repository?
sk: Povoliť softvérový repozitár tretej strany?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
sk: %s nie je <a href="https://sk.wikipedia.org/wiki/Free_and_Open_Source_Software">slobodný softvér s otvoreným zdrojom</a> a poskytuje ho „%s“.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
sk: %s poskytuje „%s“.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
sk: Pre pokračovanie v inštalácii musíte povoliť tento softvérový repozitár.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
sk: Inštalácia alebo používanie softvéru %s môže byť v niektorých krajinách nelegálne.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
sk: Inštalácia alebo používanie tohto kodeku môže byť v niektorých krajinách nelegálne.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
sk: _Vypnúť ďalšie upozornenia

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
sk: _Povoliť a inštalovať

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
sk: Nižšie sú uvedené podrobné chybové správy správcu balíčkov:

en: Details
sk: Podrobnosti

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
sk: _Zavrieť

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
sk: _Prijať

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
sk[0]: Aktualizácie boli nainštalované
sk[1]: Aktualizácia bola nainštalovaná
sk[2]: Aktualizácie boli nainštalované

note: TRANSLATORS: we've just uninstalled some apps
en: An app has been uninstalled | Apps have been uninstalled
sk[0]: Aplikácie boli nainštalované
sk[1]: Aplikácia bola nainštalovaná
sk[2]: Aplikácie boli nainštalované

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect | A restart is required for them to take effect
sk[0]: Na uplatnenie zmien v aplikáciach je potrebný reštart
sk[1]: Na uplatnenie zmien v aplikácii je potrebný reštart.
sk[2]: Na uplatnenie zmien v aplikáciach je potrebný reštart.

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
sk: Teraz nie

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
sk: Práve teraz

en: %d minute ago | %d minutes ago
sk[0]: pred %d minútami
sk[1]: pred %d minútou
sk[2]: pred %d minútami

en: %d hour ago | %d hours ago
sk[0]: pred %d hodinami
sk[1]: pred %d hodinou
sk[2]: pred %d hodinami

en: %d day ago | %d days ago
sk[0]: Pred %d dňami
sk[1]: Pred %d dňom
sk[2]: Pred %d dňami

en: %d week ago | %d weeks ago
sk[0]: Pred %d týždňami
sk[1]: Pred %d týždňom
sk[2]: Pred %d týždňami

en: %d month ago | %d months ago
sk[0]: pred %d mesiacmi
sk[1]: pred %d mesiacom
sk[2]: pred %d mesiacmi

en: %d year ago | %d years ago
sk[0]: pred %d rokmi
sk[1]: pred %d rokom
sk[2]: pred %d rokmi

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
sk: 3D grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
sk: Fotografia

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
sk: Skenovanie

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
sk: Vektorová grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
sk: Prehliadače

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
sk: Tvorba a úprava zvuku

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
sk: Prehrávače hudby

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
sk: Kalendár

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
sk: Databáza

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
sk: Financie

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
sk: Textový procesor

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
sk: Textové editory

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
sk: Webové prehliadače

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Games]
en: Action
sk: Akčné

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
sk: Adventúry

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
sk: Arkádové

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
sk: Blokové

[ctx: Menu of Games]
en: Board
sk: Stolové

[ctx: Menu of Games]
en: Card
sk: Kartové

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
sk: Emulátory

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
sk: Detské

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
sk: Logické

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
sk: Na hrdinov

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
sk: Šport

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
sk: Strategické

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
sk: Rozhovor

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
sk: Umelá inteligencia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
sk: Astronómia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
sk: Chémia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
sk: Jazyky

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
sk: Matematika

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
sk: Novinky

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
sk: Robotika

[ctx: Menu of Art]
en: Art
sk: Umenie

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
sk: Životopisy

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
sk: Komiksy

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
sk: Beletria

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
sk: Zdravie

[ctx: Menu of Reference]
en: History
sk: História

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
sk: Životný štýl

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
sk: Politika

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
sk: Športy

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
sk: Softvér základnej výbavy

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
sk: Nástroje na ladenie

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
sk: Integrované vývojové prostredia (IDE)

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
sk: Kodeky

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
sk: Ovládače hardvéru

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
sk: Písma

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
sk: Zdroje vstupu

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
sk: Jazykové balíčky

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
sk: Lokalizácia

note: Translators: this is a menu category
en: Create
sk: Tvorba

note: Translators: this is a menu category
en: Work
sk: Práca

note: Translators: this is a menu category
en: Play
sk: Prehrávanie

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
sk: Socializácia

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
sk: Učenie

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
sk: Vývoj

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
sk: Kodeky

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
sk: Ovládače hardvéru

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
sk: Písma

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
sk: Zdroje vstupu

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
sk: Jazykové balíčky

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
sk: Lokalizácia

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
sk: Aplikácia

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
sk: %s požaduje dodatočnú podporu formátu súborov.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
sk: Požadujú sa dodatočné typy MIME

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
sk: %s požaduje dodatočné písma.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
sk: Požadujú sa dodatočné písma

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
sk: %s požaduje dodatočné multimediálne kodeky.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
sk: Požadujú sa dodatočné multimediálne kodeky

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
sk: %s požaduje dodatočné ovládače tlačiarne.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
sk: Požadujú sa dodatočné ovládače tlačiarne

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
sk: %s požaduje dodatočné balíčky.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
sk: Požadujú sa dodatočné balíčky

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
sk: Nájsť v aplikácii Softvér

en: _Show More
sk: Zo_braziť viac

en: _Show Less
sk: Zobraziť _menej

en: Removing…
sk: Odstraňuje sa…

en: Requires restart to finish install
sk: Vyžaduje reštart na dokončenie inštalácie

en: Requires restart to finish remove
sk: Vyžaduje reštart na dokončenie odstraňovania

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
sk: Čakajúca inštalácia…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
sk: Čakajúca aktualizácia…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
sk: Preberá sa…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
sk: Pripravuje sa…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
sk: Odstraňuje sa…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
sk: Aplikácia %s nie je nainštalovaná, ale jej údaje sú stále k dispozícii.

en: _Restart
sk: R_eštartovať

en: _Enable…
sk: _Povoliť…

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
sk: _Inštalovať…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
sk: Aplikácia %s bude používať americkú angličtinu

en: This app will appear in US English
sk: Táto aplikácia bude používať americkú angličtinu

en: This software will appear in US English
sk: Tento softvér bude používať americkú angličtinu

en: Help _Translate
sk: _Pomoc s prekladom

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
sk: Iné aplikácie od %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
sk: Vývojár %s preukázal vlastníctvo %s

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
sk: Vývojár preukázal vlastníctvo %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
sk: Aby ste mohli napísať recenziu, musíte byť pripojený k internetu

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
sk: Táto aplikácia už nedostáva aktualizácie, vrátane opráv zabezpečenia

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
sk: Túto aplikáciu už poskytuje vaša distribúcia a nemali by ste ju nahradzovať.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
sk: Táto aplikácia neposkytuje žiadne odkazy na webové stránky, repozitáre s kódom ani nástroj na hlásenie a sledovanie chýb.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
sk: Tento softvér už nedostáva aktualizácie, vrátane opráv zabezpečenia

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
sk: Tento softvér už poskytuje vaša distribúcia a nemali by ste ho nahradzovať.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
sk: Tento softvér neposkytuje žiadne odkazy na webové stránky, repozitáre s kódom ani nástroj na hlásenie a sledovanie chýb.

en: Software failed to retrieve information for “%s” and is unable to show the details for this app.
sk: Aplikácii Sotvér sa nepodarilo získať informácie o „%s“ a nemôže zobraziť podrobonosti o tejto aplikácii.

en: Failed to submit review for “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa odoslať recenziu „%s“: %s

en: Details page
sk: Stránka s podrobnosťami

en: Loading App Details
sk: Načítavajú sa podrobnosti o aplikácii

en: Verified
sk: Overené

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Update
sk: _Aktualizovať

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Add-ons
sk: Doplnky

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
sk: Túto aplikáciu je možné používať iba pri aktívnom internetovom pripojení.

en: Software Repository Included
sk: Obsahuje softvérový repozitár

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
sk: Súčasťou tejto aplikácie je repozitár so softvérom, ktorý poskytuje aktualizácie a prístup k ďalšiemu softvéru.

en: No Software Repository Included
sk: Neobsahuje softvérový repozitár

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
sk: V tejto aplikácii nie je zahrnutý repozitár so softvérom. Preto nebude priebežne aktualizovaná na novšie verzie.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
sk: Softvérový repozitár bol rozpoznaný

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
sk: Pridaním tohto softvérového repozitára získate prístup k dodatočnému softvéru a aktualizáciám.

en: Only use software repositories that you trust.
sk: Používajte iba tie softvérové repozitáre, ktorým dôverujete.

en: Clear app data
sk: Vymazať údaje aplikácie

en: D_elete Data
sk: O_dstrániť údaje

en: No Metadata
sk: Žiadne metadáta

en: Project _Website
sk: _Webová stránka projektu

en: _Donate
sk: _Prispieť

en: Contribute _Translations
sk: P_rispieť k prekladu

en: _Report an Issue
sk: _Nahlásiť chybu

en: _Help
sk: _Pomocník

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
sk: _Kontaktovať

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
sk: Napí_sať recenziu

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
sk: Všetky recenzie

en: Unable to Show App Details
sk: Nedajú sa zobraziť podrobnosti o aplikácií

en: Failed to prepare reboot
sk: Nepodarilo sa pripraviť na reštart

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: The key was not found
sk: Kľúč sa nenašiel

en: The key is not enrolled
sk: Kľúč nie je zapísaný

en: MOK Enrollment Required
sk: Vyžaduje sa zapísanie kľúča MOK

en: _Next
sk: Ď_alej

en: This device has Secure Boot enabled. To allow new drivers to be enabled, a new machine owner key (MOK) must be enrolled. The process requires a password to be entered later in the process. Please note down the following password associated with the key:
sk: Toto zariadenie má zapnuté Bezpečné zavádzanie (Secure Boot). Pre povolenie nových ovládačov je potrebné zapísať nový kľúč vlastníka počítača (MOK). V neskoršej etape procesu je potrebné zadať heslo. Prosím, zapíšte si nasledujúce heslo spojené s kľúčom:

en: I have made a note of the MOK _password
sk: MOK _heslo som si zapísal(a)

en: _Restart & Enroll…
sk: _Reštartovať a zapísať…

en: Setup Instructions: Please Read Carefully
sk: Pokyny na nastavenie. Prosím, čítajte pozorne

en: After restart, a device setup screen will be shown. To enable new drivers, proceed through the setup steps:
sk: Po reštarte sa zobrazí okno s nastaveniami zariadenia. Pre povolenie nových ovládačov pokračujte týmito krokmi:

en: • Select “Enroll MOK”
    • Select “Yes” to enroll keys
    • Enter the MOK password when prompted
    • Then select “Reboot”
sk: • Vyberte „Enroll MOK“ („Zapísať MOK“)
    • Vyberte „Yes“ („Áno“), aby sa klúče zapísali
    • Po zobrazení výzvy zadajte heslo MOK
    • Následne vyberte „Reboot“ („Reštartovať“)

en: Security Implications
sk: Dôsledky pre bezpečnosť

en: After successful key enrollment, be aware that any future updates to the module or any other module will be implicitly trusted. All future updates will happen transparently with no interaction and or authorization.
sk: Po úspešnom zapísaní kľúča majte napamäti, že všetky ďalšie aktualizácie tohto alebo ľubovoľného iného modulu budú implicitne brané ako dôveryhodné. Všetky budúce aktualizácie budú prebiehať transparentne bez interakcie alebo overenia totožnosti.

en: Further guidance can be found on the <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">docs page</a>.
sk: Ďalšie pokyny nájdete na <a href="https://docs.fedoraproject.org/sk/quick-docs/mok-enrollment/">stránke s dokumentáciou</a>.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
sk: Preberajú sa dodatočné súbory s metadátami…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
sk:  a

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
sk[0]: Dostupné fonty pre písma %s
sk[1]: Dostupné fonty pre písmo %s
sk[2]: Dostupné fonty pre písma %s

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
sk[0]: Dostupný softvér pre kodeky %s
sk[1]: Dostupný softvér pre kodek %s
sk[2]: Dostupný softvér pre kodeky %s

en: Requested software not found
sk: Požadovaný softvér sa nenašiel

en: Failed to find requested software
sk: Nepodarilo sa nájsť požadovaný softvér

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
sk: Kodek %s sa nenašiel

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
sk: na webovej stránke

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
sk: Nie sú dostupné žiadne aplikácie, ktoré by poskytovali súbor %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania chýbajúcich aplikácií môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
sk: Nie sú dostupné žiadne aplikácie s podporou pre %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
sk: Doplnok %s nie je dostupný.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania aplikácie s podporou tohto formátu môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
sk: Pre podporu písma %s nie sú k dispozícii žiadne fonty.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
sk: Informácie o písme %s, ako aj o možnostiach získania dodatočných písiem môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
sk: Nie sú dostupné žiadne doplnky s kodekmi pre formát %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania kodeku na prehranie tohto formátu môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
sk: Nie sú dostupné žiadne zdroje prostredia Plasma s podporou pre %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
sk: Informácie o kodeku %s, ako aj o možnostiach získania dodatočných zdrojov prostredia Plasma môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
sk: Nie sú dostupné žiadne ovládače tlačiarne pre %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
sk: Informácie o tlačiarni %s, ako aj o možnostiach získania ovládača s podporou tejto tlačiarne môžete nájsť %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
sk: dokumentácie

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
sk[0]: Nepodarilo sa nájsť kodeky %s vyžadované aplikáciou %s. Pre ďalšie informácie nazrite, prosím, do %s.
sk[1]: Nepodarilo sa nájsť kodek %s vyžadovaný aplikáciou %s. Pre ďalšie informácie nazrite, prosím, do %s.
sk[2]: Nepodarilo sa nájsť kodeky %s vyžadované aplikáciou %s. Pre ďalšie informácie nazrite, prosím, do %s.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
sk[0]: Nepodarilo sa nájsť kodeky %s, ktoré hľadáte. Pre ďalšie informácie nazrite, prosím, do %s.
sk[1]: Nepodarilo sa nájsť kodek %s, ktorý hľadáte. Pre ďalšie informácie nazrite, prosím, do %s.
sk[2]: Nepodarilo sa nájsť kodeky %s, ktoré hľadáte. Pre ďalšie informácie nazrite, prosím, do %s.

en: Failed to find any search results: %s
sk: Zlyhalo získanie akýchkoľvek výsledkov hľadania: %s

en: %s file format
sk: formát súboru %s

en: Install _All
sk: _Inštalovať všetko

en: Unable to Find Requested Software
sk: Nepodarilo sa nájsť požadovaný softvér

en: Codecs page
sk: Stránka s kodekmi

en: No Results Found
sk: Nenašli sa žiadne výsledky

en: Unable To Perform Search
sk: Nie je možné vykonať hľadanie

en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Next
sk: Ďalšia

en: Featured Apps List
sk: Zoznam aplikácií základnej výbavy

en: Desktop Support
sk: Podpora pre PC

en: Supports being used on a large screen
sk: Podporuje zobrazenie na veľkej obrazovke

en: Desktop Support Unknown
sk: Neznáma podpora pre PC

en: Not enough information to know if large screens are supported
sk: Nie je dostatok informácií o tom, či je podporované zobrazenie na veľkej obrazovke

en: Requires a large screen
sk: Vyžaduje veľkú obrazovku

en: Desktop Not Supported
sk: Nepodporuje stolné počítače

en: Cannot be used on a large screen
sk: Nedá sa použiť na veľkej obrazovke

en: Mobile Support
sk: Podpora pre mobilné zariadenia

en: Supports being used on a small screen
sk: Podporuje zobrazenie na malej obrazovke

en: Mobile Support Unknown
sk: Neznáma podpora pre mobilné zariadenia

en: Not enough information to know if small screens are supported
sk: Nie je dostatok informácií o tom, či je podporované zobrazenie na malej obrazovke

en: Requires a small screen
sk: Vyžaduje malú obrazovku

en: Mobile Not Supported
sk: Nepodporuje mobilné zariadenia

en: Cannot be used on a small screen
sk: Nedá sa použiť na malej obrazovke

en: Keyboard Support
sk: Podpora klávesnice

en: Keyboard Support Unknown
sk: Neznáma podpora klávesnice

en: Not enough information to know if keyboards are supported
sk: Nie je dostatok informácií o tom, či sú podporované klávesnice

en: Keyboard Required
sk: Vyžaduje klávesnicu

en: Supports keyboards
sk: Podporuje klávesnice

en: Keyboard Not Supported
sk: Nepodporuje klávesnicu

en: Cannot be used with a keyboard
sk: Nedá sa použiť s klávesnicou

en: Mouse Support
sk: Podpora myši

en: Requires a mouse or pointing device
sk: Vyžaduje myš alebo ukazovacie zariadenie

en: Mouse Support Unknown
sk: Neznáma podpora myši

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
sk: Nie je dostatok informácií o tom, či sú podporované myši alebo ukazovacie zariadenia

en: Mouse Required
sk: Vyžaduje myš

en: Supports mice and pointing devices
sk: Podporuje myši a ukazovacie zariadenia

en: Mouse Not Supported
sk: Nepodporuje myš

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
sk: Nedá sa používať s myšou alebo ukazovacím zariadením

en: Touchscreen Support
sk: Podpora pre dotykové obrazovky

en: Touchscreen Support Unknown
sk: Neznáma podpora pre dotykové obrazovky

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
sk: Nie je dostatok informácií o tom, či sú podporované dotykové obrazovky

en: Touchscreen Required
sk: Vyžaduje dotykovú obrazovku

en: Supports touchscreens
sk: Podporuje dotykové obrazovky

en: Touchscreen Not Supported
sk: Nepodporuje dotykovú obrazovku

en: Cannot be used with a touchscreen
sk: Nedá sa použiť s dotykovou obrazovkou

en: Gamepad Required
sk: Vyžaduje herný ovládač

en: Requires a gamepad
sk: Vyžaduje herný ovládač

en: Gamepad Support
sk: Podpora herného ovládača

en: Supports gamepads
sk: Podporuje herné ovládače

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
sk: Aplikácia %s bude na tomto zariadení pravdepodobne fungovať

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
sk: Aplikácia %s na tomto zariadení funguje

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
sk: Aplikácia %s bude na tomto zariadení možno fungovať

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
sk: Aplikácia %s na tomto zaradení nebude správne fungovať

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
sk: Aplikácia %s nebude na tomto zariadení fungovať

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
sk: Podpora hardvéru

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Navigate to Explore Page
sk: Prejsť na stránku Objavujte

en: Navigate to Installed Page
sk: Prejsť na stránku Nainštalované

en: Navigate to Updates Page
sk: Prejsť na stránku Aktualizácie

en: Open Search Bar
sk: Otvoriť panel s hľadaním

en: Windows
sk: Okná

en: Open Preferences
sk: Otvoriť predvoľby

en: Open Software Repositories
sk: Otvoriť softvérové repozitáre

en: Help
sk: Pomocník

en: Open Keyboard Shortcuts
sk: Otvoriť klávesové skratky

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
sk: Nainštalované

en: Installed page
sk: Stránka s nainštalovanými

en: In Progress
sk: Prebieha

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
sk: Aplikácia

en: Web Apps
sk: Webové aplikácie

en: System Apps
sk: Systémové aplikácie

en: Community Built
sk: Vybudované komunitou

en: _Get Involved
sk: _Zapojte sa

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
sk: Táto aplikácia je vyvíjaná otvorene medzinárodnou komunitou a je šírená pod <a href="%s">licenciou %s</a>.
    
    Môžete sa zúčastniť a pomôcť ju ďalej vylepšiť.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
sk: Táto aplikácia je vyvíjaná otvorene medzinárodnou komunitou a je šírená pod licenciou %s.
    Môžete sa zúčastniť a pomôcť ju ďalej vylepšiť.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
sk: Tento softvér je vyvíjaný otvorene medzinárodnou komunitou a je šírený pod <a href="%s">licenciou %s</a>.
    
    Môžete sa zúčastniť a pomôcť ho ďalej vylepšiť.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
sk: Tento softvér je vyvíjaný otvorene medzinárodnou komunitou a je šírený pod licenciou %s.
    Môžete sa zúčastniť a pomôcť ho ďalej vylepšiť.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
sk: Neznáma licencia

en: _Learn More
sk: _Zistiť viac

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
sk: Táto aplikácia nešpecifikuje, pod akou licenciou je vyvíjaná a nemusí byť slobodná. Môže obsahovať bezpečnostné problémy, ktoré sa ťažko odhaľujú a môže sa meniť bez toho, aby ste o tom vedeli.
    
    Je možné, že do nej nebudete môcť prispievať.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
sk: Tento softvér nešpecifikuje, pod akou licenciou je vyvíjaný a nemusí byť slobodný. Môže obsahovať bezpečnostné problémy, ktoré sa ťažko odhaľujú a môže sa meniť bez toho, aby ste o tom vedeli.
    
    Je možné, že do tohto softvéru nebudete môcť prispievať.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
sk: Uzatvorený sofvér

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
sk: Táto aplikácia nie je vyvíjaná otvorene, takže o jej fungovaní vedia iba jej vývojári. Môže obsahovať bezpečnostné problémy, ktoré sa ťažko odhaľujú a môže sa meniť be toho, aby ste o tom vedeli.
    
    Je možné, že do tejto aplikácie nebudete môcť prispievať.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
sk: Tento softvér nie je vyvíjaný otvorene, takže o jeho fungovaní vedia iba jeho vývojári. Môže obsahovať bezpečnostné problémy, ktoré sa ťažko odhaľujú a môže sa meniť be toho, aby ste o tom vedeli.
    
    Je možné, že do tohto softvéru nebudete môcť prispievať.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
sk: Zvláštna licencia

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
sk: Táto aplikácia je vyvíjaná pod zvláštnou licenciou <a href="%s">%s</a>.
    
    Môžete, no nemusíte byť schopní do nej prispievať.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
sk: Táto aplikácia je vyvíjaná pod zvláštnou licenciou „%s“.
    
    Môžete, no nemusíte byť schopní do nej prispievať.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
sk: Tento softvér je vyvíjaný pod zvláštnou licenciou <a href="%s">%s</a>.
    
    Môžete, no nemusíte byť schopní do neho prispievať.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
sk: Tento softvér je vyvíjaný pod zvláštnou licenciou „%s“.
    
    Môžete, no nemusíte byť schopní do neho prispievať.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Refreshing Data
sk: Obnovujú sa dáta

en: Loading page
sk: Načítava sa stránka

en: Starting Up
sk: Spúšťa sa

en: Unknown source
sk: Neznámy zdroj

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
sk: Pridávanie

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
sk: Odstraňovanie

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
sk: Aktualizácie

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
sk: Návrat na nižšiu verziu

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
sk: vybraných externých zdrojov

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
sk: Poskytuje prístup k ďalšiemu softvéru z %s. Súčasťou je aj nejaký uzatvorený softvér.
    
    Tieto repozitáre môžete neskôr povoliť v predvoľbách Softvérových repozitárov.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
sk: Povoliť softvérové repozitáre tretích strán?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
sk: _Ignorovať

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
sk: _Povoliť

en: Available for your operating system
sk: Dostupné pre váš operačný systém

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
sk: Dostupné pre %s

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
sk: Objavujte

en: Overview page
sk: Strana s prehľadom

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
sk: Dostupné aplikácie

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
sk: Ďalšie kategórie

en: No App Data Found
sk: Nenašli sa žiadne údaje o aplikácii

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
sk: Neznáma

en: User declined installation
sk: Používateľ odmietol inštaláciu

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
sk: Príprava aplikácie %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
sk: Naozaj chcete odobrať repozitár %s?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is a repository name.
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
sk: Všetky aplikácie pochádzajúce z repozitára %s budú odinštalované. Aby ste ich mohli opäť používať, budete musieť repozitár znova nainštalovať.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is the * name of an addon or an input method * name of a runtime * name of a font * name of a codec * name of a firmware TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
sk: Odinštalovať %s?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of an addon or an input method. Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
sk: Po odobraní nebude možné aplikáciu %s používať.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of a runtime.
en: It will not be possible to use any apps which depend on %s after removal.
sk: Po odobraní nebudete môcť používať žiadne aplikácie, ktoré závisia na %s.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a font.
en: It will not be possible to use %s after removal, and any documents which use it will appear in a different font.
sk: Po odobraní nebudete môcť používať písmo %s a všetky dokumenty, v ktorých sa nachádza, budú zobrazené iným písmom.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a codec.
en: It will not be possible to use %s after removal. This may mean some media files will no longer be playable.
sk: Po odobraní nebudete môcť používať kodek %s. To môže znamenať, že niektoré multimediálne súbory nebudete môcť prehrať.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a firmware
en: Hardware which depends on %s may no longer function correctly after removal.
sk: Po odobraní nemusí už viac správne fungovať hardvér, ktorý zavisí na %s.

en: App Settings & Data
sk: Nastavenia aplikácie a údajov

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
sk: _Ponechať

en: Allows restoring app settings and content
sk: Umožňuje obnovenie nastavení a obsahu aplikácie

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Permanently deletes data to save disk space
sk: Trvalo odstráni údaje, aby sa šetrilo miesto na disku

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is * the name of an app.
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
sk: Po odobraní nebudete môcť aplikáciu %s naďalej používať. Údaje a nastavenia aplikácie budú uložené na disku, aby bolo možné aplikáciu v budúcnosti obnoviť.

note: TRANSLATORS: this is button text to remove the app
en: _Uninstall
sk: O_dinštalovať

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Software Updates
sk: Aktualizácie softvéru

en: More Information
sk: Viac informácií

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
sk: Kontrola a preberanie aktualizácií vyžaduje dáta a energiu. Funkcie automatických aktualizácií sú preto pozasatavené pri pripojení k meranej sieti a pri zapnutom režime úspory energie.

en: _Automatic
sk: _Automatické

en: Automatically check for and download updates
sk: Automaticky kontrolovať a preberať aktualizácie

en: _Manual
sk: _Manuálne

en: Checking for and downloading updates must be done manually
sk: Kontrola a preberanie aktualizácií musí byť spustené ručne

en: Automatic Update _Notifications
sk: _Oznamovať automatické aktualizácie

en: Notify when updates have been automatically installed
sk: Upozorniť na automatickú inštaláciu aktualizácie

en: Content Filters
sk: Filtre obsahu

en: Only Show _Free Software
sk: Zobrazovať iba _slobodný softvér

en: Hide proprietary software when browsing and searching
sk: Skrývať neslobodný softvér pri prechádzaní a hľadaní

en: Only Show _Verified Developers
sk: Zobrazovať iba o_verených vývojárov

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
sk: Zobrazovať iba aplikácie od vývojárov, ktorých identita bola overená

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
sk: Nainštalovaný softvér nie je kompatibilný s distribúciou %s. V prípade, že budete pokračovať, počas inovácie dôjde k jeho odstráneniu.

en: Incompatible Software
sk: Nekompatibilný softvér

en: _Upgrade
sk: _Aktualizovať

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
sk: Softvér nainštalovaný z repozitára „%s“ už nebude dostávať aktualizácie.

note: ask for confirmation
en: Disable Repository?
sk: Zakázať repozitár?

en: Remove Repository?
sk: Odobrať repozitár?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
sk: _Zakázať

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo TRANSLATORS: button text when * removing a review
en: _Remove
sk: O_dstrániť

en: Enable New Repositories
sk: Povoliť nové repozitáre

en: Turn on new repositories when they are added
sk: Zapnúť nové repozitáre po ich pridaní

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
sk: viac informácií

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
sk: Ďašie repozitáre od vybraných tretín strán — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
sk: Repozitáre tretích strán operačného systému Fedora

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
sk: operačného systému

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
sk: Tieto repozitáre doplňujú predvolenú ponuku softvéru poskytovaného distribúciou %s.

en: Software Repositories
sk: Softvérové repozitáre

en: No Repositories
sk: Žiadne repozitáre

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
sk[0]: Bolo nainštalovaných %u aplikácií
sk[1]: Bola nainštalovaná %u aplikácia
sk[2]: Boli nainštalované %u aplikácie

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
sk[0]: Bolo nainštalovaných %u doplnkov
sk[1]: Bol nainštalovaný %u doplnok
sk[2]: Boli nainštalované %u doplnky

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
sk[0]: %u aplikácií
sk[1]: %u aplikácia
sk[2]: %u aplikácie

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
sk[0]: %u doplnkov
sk[1]: %u doplnok
sk[2]: %u doplnky

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
sk[0]: %s a %s nainštalovaných
sk[1]: %s a %s nainštalovaný
sk[2]: %s a %s nainštalované

en: Checking installed software…
sk: Kontrola nainštalovaného softvéru…

en: Remove
sk: Odstrániť

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
sk: Neznášam ju

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
sk: Nepáči sa mi

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
sk: Je v poriadku

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
sk: Páči sa mi

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
sk: Zbožňujem ju

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
sk: Ak chcete pridať hodnotenie, vyberte hviezdičku

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
sk: Venujte, prosím, trochu času na napísanie recenzie

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
sk: Prosím, zvoľte hodnotenie pomocou hviezdičiek

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
sk: Celkové hodnotenie je príliš krátke

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
sk: Celkové hodnotenie je príliš dlhé

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
sk: Popis je príliš krátky

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
sk: Popis je príliš dlhý

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
sk: Napísať recenziu

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
sk: O_doslať

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
sk: Uveďte, prosím, hodnotenie, celkový súhrn a text recenzie. Recenzie by ste nemali používať na nahlasovanie problémov: miesto toho sa obráťte na vývojára alebo svojho poskytovateľa podpory.

en: Review Summary
sk: Celkový dojem

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
sk: Napíšte krátku recenziu

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
sk: Zistite, aké údaje sú odosielané v našich <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">Zásadách súkromia</a>. Celé meno priradené k vášmu účtu sa bude verejne zobrazovať.

en: %u review total | %u reviews total
sk[0]: celkom %u recencií
sk[1]: celkom %u recenzia
sk[2]: celkom %u recenzie

en: out of 5 stars
sk: z 5 hviezdičiek

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
sk: Neznáme

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
sk: Môžete nahlásiť recenzie, ktoré obsahujú urážky, nevhodný jazyk alebo diskriminujú.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
sk: Po nahlásení bude recenzia skrytá, až kým ju neskontroluje správca.

note: TRANSLATORS: window title when reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
sk: Nahlásiť recenziu?

note: TRANSLATORS: button text when * * sending a review for moderation
en: _Report
sk: _Nahlásiť

note: TRANSLATORS: window title when the user attempts to remove their * review
en: Remove Review?
sk: Odstrániť recenziu?

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Removing a review cannot be undone.
sk: Odstránenie recenzie nie je možné odvolať.

en: Like Review
sk: Recenzia sa mi páči

en: Dislike Review
sk: Recenzia sa mi nepáči

en: Report…
sk: Nahlásiť…

en: Remove…
sk: Odstrániť…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
sk: Aplikácia sa nespúšťa v izolovanom prostredí, ale distribúcia preverila, že sa v nej nenachádza škodlivý kód

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
sk: Skontrolujte, či dôverujete dodávateľovi, pretože aplikácia sa nespúšťa v izolovanom prostredí

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
sk: Žiadne oprávnenia

en: App is fully sandboxed
sk: Aplikácia sa spúšťa v plne izolovanom prostredí

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
sk: Prístup k sieti

en: Can access the internet
sk: Má prístup na internet

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
sk: Žiadny prístup k sieti

en: Cannot access the internet
sk: Nemá prístup na internet

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
sk: Používa služby systému

en: Can request data from system services
sk: Môže si vyžiadať údaje zo služieb systému

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
sk: Využíva služby relácie

en: Can request data from session services
sk: Môže si vyžiadať údaje zo služieb relácie

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
sk: Prístup k zariadeniam používateľa

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
sk: Môže pristupovať k zariadeniam ako sú webkamery alebo herné ovládače

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
sk: Žiadny prístup k zariadeniam používateľa

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
sk: Nemôže pristupovať k zariadeniam ako sú webkamery alebo herné ovládače

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
sk: Prístup ku vstupným zariadeniam

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access
sk: Prístup k mikrofónu

en: Can listen using microphones without asking permission
sk: Môže počúvať cez mikrofóny bez žiadosti o povolenie

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
sk: Prístup k systémovým zariadeniam

en: Can access system devices which require elevated permissions
sk: Môže pristupovať k systémovým zariadeniam, ktoré vyžadujú zvýšené oprávnenia

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
sk: Prístup k obsahu obrazovky

en: Can access the contents of the screen or other windows
sk: Môže pristupovať k obsahu obrazovky alebo iných okien

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
sk: Pôvodný zobrazovací systém

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
sk: Ľubovoľné oprávnenia

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
sk: Nastavenia používateľa

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
sk: Plný prístup k súborovému systému na čítanie/zápis

en: Can read and write all data on the file system
sk: Môže čítať a zapisovať všetky údaje v súborovom systéme

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
sk: Prístup k domovskému priečinku na čítanie/zápis

en: Can read and write all data in your home directory
sk: Môže čítať a zapisovať všetky údaje vo vašom domovskom priečinku

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
sk: Plný prístup k súborovému systému na čítanie

en: Can read all data on the file system
sk: Môže čítať všetky údaje v súborovom systéme

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
sk: Prístup k domovskému priečinku na čítanie

en: Can read all data in your home directory
sk: Môže čítať všetky údaje vo vašom domovskom priečinku

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
sk: Prístup k priečinku so stiahnutými súbormi na čítanie/zápis

en: Can read and write all data in your downloads directory
sk: Môže čítať a zapisovať všetky údaje vo vašom priečinku so stiahnutými súbormi

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
sk: Prístup k priečinku so stiahnutými súbormi na čítanie

en: Can read all data in your downloads directory
sk: Môže čítať všetky údaje vo vašom priečinku so stiahnutými súbormi

en: Can read and write all data in the directory
sk: Môže čítať a zapisovať všetky údaje v priečinku

en: Can read all data in the directory
sk: Môže čítať všetky údaje v priečinku

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
sk: Žiadny prístup k súborovému systému

en: Cannot access the file system at all
sk: Vôbec nemôže pristupovať k súborovému systému

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
sk: Vývojár aplikácie je overený

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
sk: Bolo overené, že vývojár tejto aplikácie je ten, za koho sa vydáva

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
sk: Bezpečnostné riziká v závislotiach

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
sk: Softvér alebo jeho závislosti nie sú už ďalej podporované a môžu predstavovať bezpečnostné riziko

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
sk: Táto aplikácia nešpecifikuje, pod akou licenciou je vyvíjaná a môže byť neslobodná

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
sk: Tento softvér nešpecifikuje, pod akou licenciou je vyvíjaný a môže byť neslobodný

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
sk: Uzavretý kód

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
sk: Zdrojový kód nie je verejný a tak ho nie je možné nezávisle skontrolovať. Nemusí byť preto bezpečný

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
sk: Táto aplikácia je vyvíjaná pod zvláštnou licenciou „%s“

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
sk: Tento softvér je vyvíjaný pod zvláštnou licenciou „%s“

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
sk: Otvorený kód

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
sk: Zdrojový kód je verejný a môže byt nezávisle kontrolovaný. To zvyšuje šance, že je aplikácia bezpečná

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
sk: Aplikácia %s je zvýhodnená

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
sk: Aplikácia %s je bezpečná

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
sk: Aplikácia %s je pravdepodobne bezpečná

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
sk: Aplikácia %s je potenciálne nebezpečná

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
sk: Aplikácia %s nie je bezpečná

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
sk: neznáma

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
sk: Bezpečnosť

en: License
sk: Licencia

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
sk: Zdroj

en: This app uses an outdated version of the software platform (SDK) and might contain bugs or security vulnerabilities which will not be fixed.
sk: Táto aplikácia používa zastaranú verziu softvérovej platformy (SDK) a môže obsahovať chyby alebo slabé miesta zabezpečenia, ktoré nebudú opravené.

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
sk: Predchádzajúca snímka obrazovky

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
sk: Nasledujúca snímka obrazovky

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
sk: Žiadne snímky obrazovky

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
sk: Snímka obrazovky sa nenašla

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
sk: Zlyhalo načítanie obrázka

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
sk: Veľkosť snímky obrazovky sa nenašla

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
sk: Nepodarilo sa vytvoriť vyrovnávaciu pamäť

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
sk: Snímka obrazovky je neplatná

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
sk: Snímka obrazovky nie je dostupná

en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
sk[0]: %u ďalších výsledkov hľadania
sk[1]: %u ďalší výsledok hľadania
sk[2]: %u ďalšie výsledky hľadania

en: Search page
sk: Stránka hľadania

en: Search for Apps
sk: Hľadať aplikácie

en: No App Found
sk: Nenašla sa žiadna aplikácia

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
sk: „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
sk: Nedajú sa prevziať aktualizácie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
sk: Nedajú sa prevziať aktualizácie firmvéru

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
sk: Nedajú sa prevziať aktualizácie firmvéru z %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
sk: Nedajú sa prevziať aktualizácie z %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
sk: Aktualizáciu nie je možné vykonať: vyžaduje sa prístup na internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
sk: Aktualizáciu nie je možné vykonať: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
sk: Nedajú sa prevziať aktualizácie z %s: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
sk: Aktualizáciu nie je možné vykonať: vyžaduje sa overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
sk: Aktualizáciu nie je možné vykonať: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
sk: Aktualizáciu nie je možné vykonať: vyžaduje sa oprávnenie

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
sk: Nedajú sa prevziať aktualizácie: nemáte dostatočné oprávenia na inštaláciu softvéru

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
sk: Nie je možné získať zoznam aktualizácií

en: Unable to install: download failed
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: chyba preberania

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s: failed download from %s
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: preberanie z lokality %s zlyhalo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: download failed
sk: Nedá sa nainštalovať aplikácia %s: preberanie zlyhalo

en: Unable to install: missing runtime
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: chýba behové prostredie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s: runtime %s unavailable
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: behové prostredie %s nie je k dispozícii

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: je vyžadovaný prístup na internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
sk: Inštaláciu nie je možné vykonát: neplatný formát aplikácie

en: Unable to install: not enough disk space
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: nedostatok miesta na disku

en: Unable to install: authentication required
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: vyžaduje sa overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication required
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: vyžaduje sa overenie totožnosti

en: Unable to install: invalid authentication
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: invalid authentication
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: zlyhalo overenie totožnosti

en: Unable to install: permission required
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: vyžaduje sa oprávnenie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: permission required
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: vyžaduje sa oprávnenie

en: Unable to install: device must be plugged in
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: zariadenie musí byť napájané zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: device must be plugged in
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: zariadenie musí byť napájané zo siete

en: Unable to install: low battery
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: nízka úroveň nabitia

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: low battery
sk: Nie je možné nainštalovať aplikáciu %s: nízka úroveň nabitia

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s: download failed
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s zo zdroja %s: zlyhalo preberanie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: download failed
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: zlyhalo preberanie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s: download failed
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie zo zdroja %s: zlyhalo preberanie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
sk: Aktualizáciu nie je možné vykonať: zlyhalo preberanie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication required
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: vyžaduje sa overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: invalid authentication
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: permission required
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: vyžaduje sa oprávnenie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: zariadenie musí byť napájané zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: device must be plugged in
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: vyžaduje sa napájanie zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
sk: Aktualizáciu nie je možné vykonať: nízka úroveň nabitia

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: low battery
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s: nízka úroveň nabitia

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
sk: Nie je možné aktualizovať aplikáciu %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update
sk: Aktualizáciu nie je možné vykonať

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
sk: Nie je možné povýšiť verziu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
sk: Nie je možné povýšiť verziu systému na %s z %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
sk: Povýšenie verzie nie je možné vykonať: zlyhalo preberanie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s: download failed
sk: Nie je možné povýšiť verziu na %s: zlyhalo preberanie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
sk: Povýšenie verzie nie je možné vykonať: je vyžadovaný prístup na internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access required
sk: Nie je možné povýšiť verziu systému na %s: je vyžadovaný prístup na internet

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
sk: Povýšenie verzie nie je možné vykonať: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
sk: Nie je možné povýšiť verziu systému na %s: nedostatok miesta na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
sk: Povýšenie verzie nie je možné vykonať: vyžaduje sa overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication required
sk: Nie je možné povýšiť verziu systému na %s: vyžaduje sa overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
sk: Povýšenie verzie nie je možné vykonať: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: invalid authentication
sk: Nie je možné povýšiť verziu systému na %s: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
sk: Povýšenie verzie nie je možné vykonať: vyžaduje sa oprávnenie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: permission required
sk: Nie je možné povýšiť verziu systému na %s: vyžaduje sa oprávnenie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
sk: Povýšenie verzie nie je možné vykonať: zariadenie musí byť napájané zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: device must be plugged in
sk: Nie je možné povýšiť verziu systému na %s: zariadenie musí byť napájané zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
sk: Povýšenie verzie nie je možné vykonať: nízka úroveň nabitia

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: low battery
sk: Nie je možné povýšiť verziu systému na %s: nízka úroveň nabitia

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
sk: Nie je možné povýšiť verziu systému na %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: vyžaduje sa overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: authentication required
sk: Nie je možné odinštalovať aplikáciu %s: vyžaduje sa overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: invalid authentication
sk: Nedá sa odinštalovať: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: invalid authentication
sk: Nie je možné odinštalovať aplikáciu %s: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
sk: Nedá sa odinštalovať: vyžaduje sa oprávnenie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: permission required
sk: Nie je možné odinštalovať aplikáciu %s: vyžaduje sa oprávnenie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
sk: Nie je možné odinštalovať aplikáciu %s: zariadenie musí byť napájané zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: device must be plugged in
sk: Nie je možné odinštalovať aplikáciu %s: zariadenie musí byť napájané zo siete

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
sk: Nedá sa odinštalovať: nízka úroveň nabitia

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: low battery
sk: Nie je možné odinštalovať aplikáciu %s: nízka úroveň nabitia

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
sk: Nie je možné odinštalovať aplikáciu %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
sk: Nedá sa spustiť %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
sk: Prepáčte, niekde nastala chyba

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
sk: Nie je možné spustiť aplikáciu %s: %s nie je nainštalované

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
sk: Nedostatok miesta na disku pre operáciu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: typ súboru nie je podporovaný

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať: zlyhalo overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
sk: Inštaláciu nie je možné vykonať

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
sk: Nedá sa kontaktovať lokalitu %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
sk: Aby ste mohli používať nové zásuvné moduly, reštartujte aplikáciu Softvér

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
sk: Zariadenie musí byť napájané zo siete

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
sk: Úroveň nabitia batérie je príliš nízka

note: TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window
en: About Software
sk: O aplikácii Softvér

en: _Software Repositories
sk: _Softvérové repozitáre

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: Search
sk: Hľadať

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Search apps
sk: hľadať aplikácie

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
sk: _Objavujte

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
sk: Na_inštalované

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
sk: _Aktualizácie

en: Go back
sk: Prejsť späť

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
sk: Žiadna

en: App Data
sk: Údaje aplikácie

en: Data needed for the app to run
sk: Údaje potrebné na spustenie aplikácie

en: User Data
sk: Údaje používateľa

en: Data created by you in the app
sk: Vami vytvorené údaje v aplikácii

en: Cache Data
sk: Dáta medzipamäte

en: Temporary cached data
sk: Dočasné údaje v medzipamäti

en: The app itself
sk: Aplikácia samotná

en: Required Dependencies
sk: Vyžadované závislosti

en: Shared system components required by this app
sk: Zdieľané systémové komponenty vyžadované touto aplikáciou

[ctx: Download size]
en: Unknown
sk: neznáma

note: TRANSLATORS: "<a href='#'>" and "</a>" should not be touched.
en: Cached data can be cleared from the <a href='#'>_app settings</a>
sk: Údaje uložené v medzipamäti je možné odstrániť v <a href='#'>nastaveniach _aplikácie</a>

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
sk: Úložisko

en: %s (Installed)
sk: %s (nainštalované)

en: %s (Installing)
sk: %s (inštaluje sa)

en: %s (Downloading)
sk: %s (preberá sa)

en: %s (Removing)
sk: %s (odstraňuje sa)

en: _Details
sk: _Podrobnosti

en: _Examine
sk: _Preskúmať

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
sk: Nainštalované dňa %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
sk: Nainštalované aktualizácie

en: No Updates Installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne aktualizácie

en: Updates Are Out of Date
sk: Údaje o aktualizáciach sú zastarané

en: Please check for available updates
sk: Skontrolujte, prosím, dostupné aktualizácie

en: Critical Updates Ready to Install
sk: Kritické aktualizácie sú pripravené na inštaláciu

en: Install critical updates as soon as possible
sk: Nainštalujte kritické aktualizácie čo najskôr

en: Critical Updates Available to Download
sk: Kritické aktualizácie sú k dispozícii na stiahnutie

en: Download critical updates as soon as possible
sk: Stiahnite kritické aktualizácie čo najskôr

en: Updates Ready to Install
sk: Aktualizácie sú pripravené na inštaláciu

en: Software updates are ready and waiting
sk: Aktualizácie sú pripravené a čakajú

en: Updates Available to Download
sk: Aktualizácie sú dostupné na stiahnutie

en: Software updates can be downloaded
sk: Aktualizácie softvéru je možné stiahnuť

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
sk[0]: %u aktualizovaných aplikácií — je vyžadovaný reštart
sk[1]: %u aktualizovaná aplikácia — je vyžadovaný reštart
sk[2]: %u aktualizované aplikácie — je vyžadovaný reštart

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
sk[0]: %u aktualizovaných aplikácií
sk[1]: %u aktualizovaná aplikácia
sk[2]: %u aktualizované aplikácie

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
sk: Aplikácia %s bola aktualizovaná.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
sk: Prosím, reštartujte aplikáciu.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
sk: Aplikácie %s a %s boli aktualizované.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
sk[0]: %u aplikácií vyžaduje reštart.
sk[1]: %u aplikácia vyžaduje reštart.
sk[2]: %u aplikácie vyžadujú reštart.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
sk: Zahŕňa %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: System Has Reached End of Life
sk: Systém dosiahol koniec životnosti

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving updates
sk: Povýšte verziu, aby ste mohli naďalej prijímať aktualizácie

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
sk: Nová verzia systému %s je dostupná na inštaláciu

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
sk: Je dostupné povýšenie verzie softvéru

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
sk: Aktualizácie softvéru zlyhali

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: Prepared updates were not installed
sk: Pripravené aktualizácie neboli nainštalované

en: Show Details
sk: Zobraziť podrobnosti

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
sk: Povýšenie verzie systému bolo dokončené

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
sk: Vitajte v distribúcii %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
sk[0]: Aktualizácie softvéru boli nainštalované
sk[1]: Aktualizácia softvéru bola nainštalovaná
sk[2]: Aktualizácie softvéru boli nainštalované

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
sk[0]: Dôležité aktualizácie operačného systému boli nainštalované.
sk[1]: Dôležitá aktualizácia operačného systému bola nainštalovaná.
sk[2]: Dôležité aktualizácie operačného systému boli nainštalované.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
sk: Prehľad

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
sk: Aktualizácia zlyhala

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
sk: Systém už bol aktuálny.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
sk: Aktualizácia bola zrušená.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
sk: Je vyžadovaný prístup na internet, ale nebol dostupný. Prosím, uistite sa, že prístup na internet funguje a skúste to znovu.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
sk: Pri aktualizácii sa vyskytol problém so zabezpečením. Prosím, pre viac informácií sa poraďte s vaším poskytovateľom softvéru.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
sk: Nebol dostupný dostatok priestoru na disku. Prosím, uvoľnite nejaký priestor a skúste to znovu.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
sk: Ľutujeme: zlyhala inštalácia aktualizácie. Prosím, počkajte na ďalšiu aktualizáciu a skúste to znovu. Ak problém pretrváva, kontaktujte vášho poskytovateľa softvéru.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
sk: Posledná kontrola: %s

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Check for Updates
sk: Skontrolovať dostupnosť aktualizácií

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
sk: Distribúcia %s %s prestala dostávať kritické aktualizácie softvéru

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
sk: Váš operačný systém prestal dostávať kritické aktualizácie softvéru

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
sk: Možné spoplatnenie

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
sk: Zisťovanie dostupných aktualizácií pomocou mobilného širokopásmového pripojenia môže byť spoplatnená vašim operátorom.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
sk: Napriek _tomu skontrolovať

en: Software Upgrades Downloaded
sk: Stiahnuté povýšenia verzií softvéru

en: Upgrades are ready to be installed
sk: Povýšenia verzií sú pripravené na inštaláciu

en: Check for updates
sk: Zistiť dostupnosť aktualizácií

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
sk: Aktualizácie

en: Updates page
sk: Stránka s aktualizáciami

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
sk: Načítavajú sa aktualizácie

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
sk: Môže to chvíľu trvať

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
sk: Aktuálne

en: Use Mobile Data?
sk: Použiť mobilné dáta?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
sk: Zisťovanie dostupných aktualizácií pri pripojení pomocou mobilného širokopásmového pripojenia vám môže spôsobiť dodatočné náklady

en: _Check Anyway
sk: Napriek tomu _skontrolovať

en: No Connection
sk: Žiadne pripojenie

en: Go online to check for updates
sk: Kvôli kontrole aktualizácií sa musíte pripojiť k sieti

en: _Network Settings
sk: _Nastavenia siete

en: Error
sk: Chyba

en: Updates are automatically managed
sk: Aktualizácie sú spravované automaticky

en: Software Updates Paused
sk: Aktualizácie softvéru boli pozastavené

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
sk: Automatické aktualizácie softvéru boli pozastavené z nasledujúcich dôvodov:

en: 
    • The current network connection is metered
sk: 
    • Aktuálne sieťové pripojenie je merané

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
sk: 
    • Aktuálne sieťové pripojenie zakazuje sťahovanie veľkých objemov

en: 
    • Power saver mode is active
sk: 
    • Režim úspory energie je aktívny

en: 
    • Game mode is active
sk: 
    • Herný režim je aktívny

en: Software updates paused
sk: Aktualizácie softvéru boli pozastavené

en: Network connection is metered — software updates paused
sk: Sieťové pripojenie je merané — aktualizácie softvéru boli pozastavené

en: Network connection prohibits large downloads — software updates paused
sk: Sieťové pripojenie zakazuje sťahovať veľké objemy dát — aktualizácie softvéru boli pozastavené

en: Power saver mode is active — software updates paused
sk: Herný režim je aktívny — aktualizácie softvéru boli pozastavené

en: Game mode is active — software updates paused
sk: Herný režim je aktívny — aktualizácie softvéru boli pozastavené

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
sk: _Reštartovať a aktualizovať…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
sk: A_ktualizovať všetko

en: Software Updates Downloaded
sk: Dokončilo sa preberanie softvérových aktualizácií

en: Updates are ready to be installed
sk: Aktualizácie sú pripravené na inštaláciu

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
sk: Integrovaný firmvér

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
sk: Vyžaduje sa reštart

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
sk: Aktualizácie aplikácií

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
sk: Firmvér zariadení

en: _Download
sk: _Prevziať

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
sk: Je k dispozícii %s %s

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
sk: Je k dispozícii %s

en: Learn about the new version
sk: Ďalšie informácie o novej verzii

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
sk: Stiahnuté %s z %s

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
sk: Stiahnuté %u%%

en: A major upgrade, with new features and added polish.
sk: Povýšenie na novú verziu s novými funkciami a vylepšeniami.

en: _Restart & Upgrade…
sk: _Reštartovať a aktualizovať…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
sk: Pred povýšením verzie si nezabudnite odzálohovať vaše údaje a súbory.

en: Failed to delete file “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor „%s“: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť adresár „%s“: %s

en: Add, remove or update software on this computer
sk: Pridať, odobrať alebo aktualizovať softvér na tomto počítači

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
sk: aktualizácie;inovácia;povýšenie;zdroje;repozitáre;nastavenia;predvoľby;inštalácia;inštalovanie;odinštalovanie;program;softvér;aplikácia;obchod;

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the first part of a system notification.
en: %s Ready
sk: %s pripravené

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the second part of a system notification, which looks like: NVIDIA Linux Graphics Driver Ready The NVIDIA Linux Graphics Driver is ready to be enabled and staged for the next boot.
en: The %s is ready to be enabled and staged for the next boot.
sk: %s je pripravené na povolenie počas ďalšieho spustenia systému.

en: Enable
sk: Povoliť

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
sk: Aktualizácie systému

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
sk: Všeobecné aktualizácie systému, ako sú opravy zabezpečenia, opravy chýb a vylepšenie výkonu.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
sk: Aktualizácia %s prinášajúca nové funkcie a opravy.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
sk: Aktualizačnej službe EOS sa nepodarilo prebrať a nasadiť aktualizáciu.

en: Web App
sk: Webová aplikácia

en: Web Apps Support
sk: Podpora webových aplikácií

en: Run popular web applications in a browser
sk: Spúšťajte obľúbené webové aplikácie v prehliadači

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
sk: Povýšte verziu a získajte tak najnovšie funkcie, vylepšenia výkonu a stability.

en: Flatpak Support
sk: Podpora nástroja Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
sk: Flatpak je systém pre správu desktopových aplikácií na Linuxe

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
sk: Systémový priečinok %s

en: Home subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v domovskom priečinku

en: Host system folders
sk: Priečinky hostiteľského systému

en: Host system configuration from /etc
sk: Konfigurácia hostiteľského systému z /etc

en: Desktop folder
sk: Priečinok plochy

en: Desktop subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku plochy

en: Documents folder
sk: Priečinok dokumentov

en: Documents subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku dokumentov

en: Music folder
sk: Priečinok hudby

en: Music subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku hudby

en: Pictures folder
sk: Priečinok obrázkov

en: Pictures subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku obrázkov

en: Public Share folder
sk: Priečinok verejného zdieľania

en: Public Share subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku verejného zdieľania

en: Videos folder
sk: Priečinok videí

en: Videos subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku videí

en: Templates folder
sk: Priečinok šablón

en: Templates subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku šablón

en: User cache folder
sk: Priečinok medzipamäte používateľa

en: User cache subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku medzipamäte používateľa

en: User configuration folder
sk: Priečinok s nastaveniami používateľa

en: User configuration subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku s nastaveniami používateľa

en: User data folder
sk: Priečinok s údajmi používateľa

en: User data subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku s údajmi používateľa

en: User runtime folder
sk: Priečinok používateľa pre beh aplikácií

en: User runtime subfolder %s
sk: Podpriečinok %s v priečinku používateľa pre beh aplikácií

en: Filesystem access to %s
sk: Prístup k súborovému systému v %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
sk: Získavajú sa metadáta nástroja Flatpak pre repozitár %s…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
sk: Nepodarilo sa vylepšiť doplnok „%s“: %s

en: User Installation
sk: Používateľská inštalácia

en: System Installation
sk: Systémová inštalácia

en: App ID
sk: ID aplikácie

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
sk: Nepodarilo sa pridať doplnok „%s“ do inštalácie: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
sk: Nepodarilo sa pridať doplnok „%s“ na odinštalovanie: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
sk: Vzdialený server „%s“ nepovoľuje inštaláciu „%s“, pravdepodobne kvôli svojmu filtru. Odstráňte filter a inštaláciu zopakujte. Podrobnosti chyby: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
sk: Systém nemá dostatok energie, aby mohol spustiť aktualizáciu

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
sk: Systém nemá dostatok energie, aby mohol spustiť aktualizáciu (%u%%, vyžaduje sa %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
sk: Zariadenie je nedostupné alebo je mimo dosahu bezdrôtovej siete

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
sk: Úroveň nabitia batérie je príliš nízka

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
sk: Úroveň nabitia batérie je príliš nízka (%u%%, vyžaduje sa %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
sk: Zariadenie čaká na nasadenie aktualizácie

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
sk: Zariadenie vyžaduje pripojené napájanie zo siete

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
sk: Zariadenie nie je možné používať, ak je víko notebooku zatvorené

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
sk: Aktualizácia zariadenia %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
sk: Aktualizácia systému pre %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
sk: Aktualizácia vstavaného radiča pre %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
sk: Aktualizácia ME pre %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
sk: Aktualizácia ME pre firmy pre %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
sk: Aktualizácia ME pre bežných spotrebiteľov pre %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
sk: Aktualizácia radiča pre %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
sk: Aktualizácia radiča Thunderbolt pre %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
sk: Aktualizácia mikrokódu procesora pre %s

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
sk: Aktualizácia konfigurácie pre %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
sk: Aktualizácia batérie pre %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
sk: Aktualizácia kamery pre %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
sk: Aktualizácia TPM pre %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
sk: Aktualizácia Touchpadu pre %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
sk: Aktualizácia myši pre %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
sk: Aktualizácia klávesnice pre %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
sk: Aktualizácia radiča diskov pre %s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
sk: Aktualizácia sieťovej karty pre %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
sk: Aktualizácia displeja pre %s

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
sk: Aktualizácia BMC pre %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
sk: Aktualizácia USB prijímača pre %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
sk: Aktualizácia disku pre %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
sk: Aktualizácia flash disku pre %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
sk: Aktualizácia disku SSD pre %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
sk: Aktualizácia grafickej karty pre %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
sk: Aktualizácia dokovacej stanice pre %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
sk: Aktualizácia USB dokovacej stanice pre %s

en: Firmware
sk: Firmvér

en: Firmware update could not be applied:
sk: Aktualizáciu firmvéru sa nepodarilo nasadiť:

en: Firmware Upgrade Support
sk: Podpora aktualizácií firmvéru

en: Provides support for firmware upgrades
sk: Poskytuje podporu pre povýšenie verzie firmvéru

en: Install Unsigned Software?
sk: Nainštalovať nepodpísaný softvér?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
sk: Softvér, ktorý sa chystáte nainštalovať, nie je podpísaný. Nebude tak možné overiť pôvod jeho aktualizácií alebo to, či niekto s aktualizáciami nemanipuloval.

en: Download Unsigned Software?
sk: Prebrať nepodpísaný softvér?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
sk: Sú k dispozícii nepodpísané aktualizácie. Bez podpisu nie je možné overiť pôvod aktualizácie alebo to, či s ňou niekto nemanipuloval.

en: Update Unsigned Software?
sk: Aktualizovať nepodpísaný softvér?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
sk: Sú k dispozícii nepodpísané aktualizácie. Bez podpisu nie je možné overiť pôvod aktualizácie alebo to, či s ňou niekto nemanipuloval.Aktualizácie softvéru nebudú povolené, kým nepodpísané aplikácie neodstránite alebo ich neaktualizujete.

en: Failed to install updates:
sk: Nie je možné nainštalovať aktualizácie:

en: Packages
sk: Balíčky

en: Failed to wait on transaction end before download:
sk: Zlyhalo čakanie na koniec transakcie pred stiahnutím:

en: Failed to download updates:
sk: Nie je možné prevziať aktualizácie:

en: Failed to trigger update:
sk: Zlyhalo spustenie aktualizácie:

en: Operating System (OSTree)
sk: Operačný systém (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
sk: Obchod Snap Store

en: Snap Support
sk: Podpora balíčkov Snap

en: A snap is a universal Linux package
sk: Snap je univerzálnym balíčkom pre systém Linux
