gnome-software - en to hr translation catalogue (942 entries)

en: Software
hr: Softver

en: Install and update apps
hr: Instalirajte i nadopunite aplikacije

en: Software allows you to find and install new applications and system extensions and remove existing installed applications.
hr: Softver vam omogućuje pretraživanje i instalaciju novih aplikacija proširenja sustava i uklanjanje postojećih instaliranih aplikacija.

en: Software showcases featured and popular applications with useful descriptions and multiple screenshots per application. Applications can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
hr: Softver prikazuje istaknute i popularne aplikacije s korisnim opisima i snimkama aplikacija. Aplikacije se mogu pronaći pregledavanjem popisa kategorija ili pretraživanjem. Isto tako vam omogućuje nadopunu vašeg sustava kada nemate pristup Internetu.

en: Overview panel
hr: Panel prikaza

en: Details panel
hr: Panel pojedinosti

en: Installed panel
hr: Panel instaliranog

en: Updates panel
hr: Panel nadopuna

en: The update details
hr: Pojedinosti nadopune

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: Install an appstream file into a system location
hr: Instaliraj appstream datoteku u lokaciju sustava

en: Installing an appstream file into a system location
hr: Instalacija appstream datoteke u lokaciju sustava

en: A list of compatible projects
hr: Popis kompatibilnih projekata

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
hr: Ovo je popis kompatibilnih projekata koji bi trebali biti prikazani poput GNOMA, KDE i XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
hr: Treba li upravljati nadopunama i nadogradnjama u GNOME Softveru

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
hr: Ako je onemogućeno, GNOME Softver će sakriti panel nadopuna i neće obaviti bilo kakvu radnju automatske nadopune ili upitat za nadogradnju.

en: Automatically download and install updates
hr: Automatski preuzmi i instaliraj nadopune

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
hr: Ako je omogućeno, GNOME Softver automatski preuzima nadopune u pozadini i instalira one koje ne zahtijevaju ponovno pokretanje.

en: Notify the user about software updated in the background
hr: Obavijesti korisnika o dostupnoj softverskoj nadopuni u pozadini

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
hr: Ako je omogućeno, GNOME Softver obavještava korisnika o nadopunama koje su se izvele kada je korisnik mirovao.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
hr: Treba li automatski osvježiti pri odmjerenom povezivanju

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
hr: Ako je omogućeno, GNOME Softver automatski osvježava u pozadini čak i kada se koristi odmjereno povezivanje (moguće preuzimanje određenih metapodataka, provjeravanje nadopuna, itd., koje može prouzročiti troškove korisniku)

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
hr: Je li ovo prvo pokretanje GNOME Softvera

en: Show star ratings next to applications
hr: Prikaži zvjezdice ocjene pokraj aplikacija

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
hr: Suzi izbor aplikacija temeljen na zadanom ogranku postavljenom za udaljeno

en: Non-free applications show a warning dialog before install
hr: Vlasničke aplikacije prikazuju dijalog upozorenja prije instalacije

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
hr: Kada se vlasničke aplikacije instaliraju može se prikazati dijalog upozorenja. Ovo upravlja prikazom tog dijaloga.

en: The last update check timestamp
hr: Vrijeme posljednje provjere nadopune

en: The last upgrade notification timestamp
hr: Vremenska oznaka obavijesti posljednje nadogradnje

en: The last update notification timestamp
hr: Vrijeme obavijesti posljednje nadopune

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
hr: Vrijeme prve sigurnosne nadopune, uklonjeno nakon nadopune

en: The last update timestamp
hr: Vrijeme posljednje nadopune

en: The last timestamp when the system was online and got any updates
hr: Posljednje vrijeme kada je sustav bio povezan s internetom i obavio nadopunu

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
hr: Vrijeme u sekundama za provjeru valjanosti poslane slike zaslona

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
hr: Odabir veće vrijednosti znači manje povratnih posjeta na udaljeni poslužitelj, ali nadopuna prikaza slike zaslona može potrajati duže. Vrijednost 0 znači da se nikada ne provjerava poslužitelj ako slika već postoji u predmemoriji.

en: The server to use for application reviews
hr: Poslužitelj koji će se koristiti za recenzije aplikacija

en: The minimum karma score for reviews
hr: Najmanje karma bodova za recenziju

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
hr: Recenzije s karmom manjom od ovog broja neće biti prikazane.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
hr: Popis službenih repozitorija koji se ne bi trebali smatrati repozitorijima treće strane

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
hr: Popis potrebnih repozitorija koji se ne mogu onemogućiti ili ukloniti

en: A list of official repositories that should be considered free software
hr: Popis službenih repozitorija koji se mogu smatrati slobodnim softverom

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
hr: URL licence koja se koristi kada se aplikacija smatra slobodnim softverom

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
hr: Instaliraj paket aplikacija za sve korisnike sustava gdje je moguće

en: Allow access to the Software Repositories dialog
hr: Dopusti pristup dijalogu softverskih repozitorija

en: Offer upgrades for pre-releases
hr: Predloži nadogradnju na predizdanja

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
hr: Prikaži određene elemente grafičkog sučelja za informiranje korisnika da je aplikacija neslobodna

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
hr: Prikaži instaliranu veličinu aplikacija u popisu instaliranih aplikacija

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
hr: 'https://wiki.open.hr/wiki/Vlasnički_softver'

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
hr: URI koji pojašnjava neslobodni i vlasnički softver

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
hr: Popis URL-ova usmjeruje na appstream datoteke koje će biti preuzete u swcatalog mapu

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
hr: Instaliraj Appstream datoteku u lokaciju sustava za sve korisnike. Ako je laž, datoteke su instalirane na nestandardni $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml direktorij

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
hr: Poželjni poredak prioriteta formata pakiranja, s najbitnijim formatom poredanim kao prvim. Prazno znači zadani poredak. Izostavljeni formati pretpostavljeno su poredani kao posljednji. Primjeri formata pakiranja su: deb, flatpak, rpm, snap. Formati se po potrebi mogu navesti nazivom izvora, odvojenim dvotočkom, primjerice 'flatpak:flathub'.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
hr: Pohranjeni izraz gnome-online-account id-a korišten za prijavu

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
hr: GNOME Softver AppStream instalacijski program za cijeli sustav

en: Failed to parse command line arguments
hr: Neuspjela obrada argumenta naredbenog redka

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
hr: Morate navesti točno jedan naziv datoteke

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
hr: Ovaj program može samo koristiti korijenski korisnik

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
hr: Neuspjela provjera sadržaja vrste: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
hr: Neuspjelo premještanje: %s

en: Software Install
hr: Instaliraj softver

en: Install selected software on the system
hr: Instaliraj odabrani softver na sustav

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
hr: Nasilje u crtićima

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
hr: Nema informacija o nasilju iz crtića

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
hr: Umišljeno nasilje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
hr: Nema informacija o umišljenom nasilju

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
hr: Stvarno nasilje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
hr: Nema informacija o stvarnom nasilju

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
hr: Nasilje koje prikazuje krvoproliće

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
hr: Nema informacija o nasilju krvoprolića

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
hr: Seksualno nasilje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
hr: Nema informacija o seksualnom nasilju

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
hr: Alkohol

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
hr: Nema informacija o alkoholu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
hr: Narkotici

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
hr: Nema informacija o narkoticima

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
hr: Duhan

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
hr: Nema informacija o duhanskim proizvodima

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
hr: Golotinja

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
hr: Nema informacija o golotinji

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
hr: Seksualne teme

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
hr: Nema informacija o aluziji ili prikazu seksualne prirode

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
hr: Vulgarnost

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
hr: Nema informacija o psovki bilo koje vrste

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
hr: Neprimjereni humor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
hr: Nema informacija o neprimjerenom humoru

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
hr: Diskriminacija

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
hr: Nema informacija o diskriminirajućem jeziku bilo koje vrste

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
hr: Oglašavanje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
hr: Nema informacija o oglasima bilo koje vrste

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
hr: Kockanje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
hr: Nema informacija o kockanju bilo koje vrste

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
hr: Kupovina

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
hr: Nema informacija o mogućnosti trošenja stvarnog novca

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
hr: Razgovor između korisnika

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
hr: Nema informacija o mogućnost razgovora s drugim korisnicima

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
hr: Zvučni razgovor između korisnika

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
hr: Nema informacija o mogućnost razgovora s drugim korisnicima

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
hr: Pojedinosti kontakta

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
hr: Nema informacija o dijeljenju imena i adresa e-pošte društvenih mreža

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
hr: Identifikacijske informacije

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
hr: Nema informacija o dijeljenju informacija korisnika sa trećom stranom

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
hr: Dijeljenje lokacije

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
hr: Nema informacija o dijeljenju fizičke lokacije sa ostalim korisnicima

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
hr: Homoseksualnost

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
hr: Nema informacija o pozivanju na homoseksualnost

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
hr: Prostitucija

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
hr: Nema informacija o pozivanju na prostituciju

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
hr: Preljub

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
hr: Nema informacija o pozivanju na preljub

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
hr: Seksualizirani likovi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
hr: Nema informacija o seksualiziranim likovima

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
hr: Skrnavljenje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
hr: Nema informacija o pozivanju na oskvrnuće

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
hr: Ljudski ostaci

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
hr: Nema informacija o vidljivim mrtvim ljudskim ostatacima

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
hr: Ropstvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
hr: Nema informacija o pozivanju na ropstvo

en: Does not include references to drugs
hr: Ne uključuje pozivanje na droge

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
hr: Ne uključuje psovke, kletve i druge vrste nepristojnog govora

en: Does not include ads or monetary transactions
hr: Ne uključuje oglase ili novčane transakcije

en: Does not include sex or nudity
hr: Ne uključuje seks ili golotinju

en: Does not include uncontrolled chat functionality
hr: Ne uključuje nekontroliranu mogućnost razgovora

en: Does not include violence
hr: Ne uključuje nasilje

en: Drugs
hr: Droge

en: Strong Language
hr: Nepristojan govor

en: Money
hr: Novac

en: Social
hr: Druženje

en: Violence
hr: Nasilje

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
hr: Za svakoga

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
hr: %s je prikladan za svakoga

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
hr: %s je prikladan za bebe

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
hr: %s je prikladan za malu djecu

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
hr: %s je prikladan za tinejdžere

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
hr: %s je prikladan za odrasle

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
hr: %s je prikladan za %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
hr: Dobna ocjena

en: How to contribute missing information
hr: Kako dodati informacije koje nedostaju

en: Local file
hr: Lokalna datoteka

en: Package
hr: Paket

en: Pending
hr: Na čekanju

en: Pending install
hr: Čekanje na instalaciju

en: Pending remove
hr: Čekanje na uklanjanje

[ctx: Single app]
en: Installed
hr: Instalirano

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an application being installed
en: Installing
hr: Instalacija

en: Removing
hr: Uklanjanje

en: _Uninstall
hr: _Deinstaliraj

en: Network
hr: Mreža

en: Can communicate over the network
hr: Nemoguća komunikacija putem mreže

en: System Services
hr: Usluge sustava

en: Can access D-Bus services on the system bus
hr: Može pristupiti D-bus uslugama na sabirnici sustava

en: Session Services
hr: Usluge sesije

en: Can access D-Bus services on the session bus
hr: Može pristupiti D-bus uslugama na sabirnici sesije

en: Devices
hr: Uređaji

en: Can access system device files
hr: Može pristupiti datotekama uređaja sustava

en: Home folder
hr: Osobna mapa

en: Can view, edit and create files
hr: Može vidjeti, uređivati i stvarati datoteke

en: Can view files
hr: Može vidjeti datoteke

en: File system
hr: Datotečni sustav

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
hr: Mapa preuzimanja

en: Settings
hr: Postavke

en: Can view and change any settings
hr: Može vidjeti i promijeniti sve postavke

en: Legacy display system
hr: Zastarjeli sustav prikaza

en: Uses an old, insecure display system
hr: Koristi zastarjeli, nesigurni sustav prikaza

en: Sandbox escape
hr: Zaobilaženje sigurnog okruženja

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
hr: Može izbjeći sigurno okruženje i zaobići bilo koja druga ograničenja

note: FIXME support app == NULL set window title
en: Update Details
hr: Pojedinosti nadopune

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
hr: Nema dostupnog opisa nadopune.

en: Go back
hr: Natrag

en: Requires additional permissions
hr: Zahtijeva dodatne dozvole

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
hr: Recenzije

en: No reviews were found for this application.
hr: Nema pronađenih recenzija za ovu aplikaciju.

en: No Reviews
hr: Nema recenzija

en: Version History
hr: Povijest inačice

en: New in Version %s
hr: Novo u inačici %s

en: Version %s
hr: Inačica %s

en: No details for this release
hr: Nema pojedinosti za ovo izdanje

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
hr: Način pokretanja: ili ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ ili ‘overview’

en: MODE
hr: NAČIN RADA

en: Search for applications
hr: Pretraži aplikacije

en: SEARCH
hr: PRETRAŽI

en: Show application details (using application ID)
hr: Prikaži pojedinosti aplikacije (upotrebom ID-a aplikacije)

en: Show application details (using package name)
hr: Prikaži pojedinosti aplikacije (upotrebom naziva aplikacije)

en: PKGNAME
hr: NAZIV PAKETA

en: Install the application (using application ID)
hr: Instaliraj aplikaciju (upotrebom ID-a aplikacije)

en: Uninstall the application (using application ID)
hr: Deinstaliraj aplikaciju (upotrebom ID-a aplikacije)

en: Open a local package file
hr: Otvori lokalni paket aplikacije

en: FILENAME
hr: NAZIV DATOTEKE

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
hr: Vrsta očekivanog međudjelovanja za ovu radnju: ili ‘none’, ‘notify’, ili ‘full’

en: Show a local metainfo or appdata file
hr: Prikaži lokalne metainformacije ili appdata datoteku

en: Show verbose debugging information
hr: Prikaži opširnije informacije otklanjanja greške

en: Installs any pending updates in the background
hr: Instaliraj sve nadopune na čekanju u pozadini

en: Show update preferences
hr: Prikaži osobitosti nadopune

en: Quit the running instance
hr: Zatvori pokrenuti primjerak

en: Prefer local file sources to AppStream
hr: Preferiraj lokalne izvore paketa za AppStream

en: Show version number
hr: Prikaži broj inačice

en: Copyright © 2016–2022 GNOME Software contributors
hr: Autorsko pravo © 2016–2022 GNOME Softver doprinositelji

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window TRANSLATORS: this is the menu item that opens the about window
en: About Software
hr: O softveru

note: TRANSLATORS: well, we seem to think so, anyway
en: A nice way to manage the software on your system.
hr: Jednostavniji način za upravljanje softverom na vašem sustavu.

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
hr: Nažalost, ne postoje pojedinosti za ovu aplikaciju.

note: Translators: The disk usage of an application when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
hr: Veličina instalacije

en: Includes %s of data and %s of cache
hr: Uključuje %s podataka i %s predmemorije

en: Includes %s of data
hr: Uključuje %s podataka

en: Includes %s of cache
hr: Uključuje %s predmemorije

en: Cache and data usage unknown
hr: Predmemorija i upotreba podataka su nepoznati

note: Translators: The download size of an application. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
hr: Veličina preuzimanja

en: Needs no additional system downloads
hr: Ne zahtijeva dodatno preuzimanje sustava

en: Needs an unknown size of additional system downloads
hr: Zahtijeva nepoznatu veličinu dodatnog preuzimanja sustava

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
hr: Potrebno je %s dodatnog preuzimanja sustava

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
hr: Nepoznata veličina

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
hr: Bez dozvole

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
hr: Ima pristup mreži

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses system services
hr: Koristi usluge sustava

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses session services
hr: Koristi usluge sesije

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
hr: Može pristupiti hardverskim uređajima

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
hr: Može čitati/pisati sve vaše podatke

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
hr: Može čitati sve vaše podatke

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
hr: Može čitati/pisati sva vaša preuzimanja

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
hr: Može čitati sva vaša preuzimanja

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access arbitrary files
hr: Može pristupiti proizvoljnim datotekama

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
hr: Može pristupiti i promijeniti korisničke postavke

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
hr: Koristi zastarjeli sustav prikaza prozora

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
hr: Može dobiti proizvoljne dozvole

note: Translators: This indicates that an application has been packaged * by the user’s distribution and is safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by your distribution
hr: Pakirano od strane vaše distribucije

note: Translators: This indicates that an application has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
hr: Omogućeno od treće strane

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
hr: Vlasnički kôd

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
hr: Kôd za reviziju

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
hr: Razvijatelj softvera je provjeren

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
hr: Softver više nije podržan

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
hr: Pouzdan

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
hr: Potencijalno nepouzdano

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
hr: Nepouzdano

en: Mobile Only
hr: Samo za mobitele

en: Only works on a small screen
hr: Radi samo na malim zaslonima

en: Desktop Only
hr: Samo za stolna računala

en: Only works on a large screen
hr: Radi samo na velikim zaslonima

en: Screen Size Mismatch
hr: Veličina zaslona se ne podudara

en: Doesn’t support your current screen size
hr: Ne podržava vašu trenutnu veličinu zaslona

en: Requires a touchscreen
hr: Zahtijeva zaslon na dodir

en: Requires a keyboard
hr: Zahtijeva tipkovnicu

en: Requires a mouse
hr: Zahtijeva miš

en: Gamepad Needed
hr: Zahtijeva upravljača igre

en: Requires a gamepad to play
hr: Zahtijeva upravljača igre za igranje

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
hr: Prilagodljivo

en: Works on phones, tablets and desktops
hr: Radi na telefonima, tabletima i stolnim računalima

en: Probably requires a keyboard or mouse
hr: Najvjerojatnije zahtijeva tipkovnicu i miš

en: Works on desktops and laptops
hr: Radi na prijenosnim i stolnim računalima

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
hr: Ne sadrži dobno neprikladan sadržaj

en: No age rating information available
hr: Nema dostupne informacije dobne ocjene

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily installed
en: Visit Website
hr: Posjeti web stranicu

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
hr: Instaliraj…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the application
en: Cancel
hr: Odustani

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily installed TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: update the fw
en: Install
hr: Instaliraj

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
hr: Nadopuni

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the application to be easily removed TRANSLATORS: button text in the header when an application can be erased TRANSLATORS: this is button text to remove the application
en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an application being erased
en: Uninstalling
hr: Deinstalacija

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
hr: Uređaj se ne može koristiti tijekom nadopune.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
hr: Repozitorij: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
hr: Preimenovano iz %s

note: Translators: The placeholder is an application name
en: Help Translate %s
hr: Pomozite prevesti %s

note: Translators: The placeholder is an application name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of volunteers.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
hr: %s je dizajniran, razvijen i preveden od strane međunarodne zajednice dobrovoljaca.
    
    To znači da ako još nije odstupan na vašam jeziku, možete se priključiti i pomoći u prijevodu.

en: Translations
hr: Prijevodi

en: _Translation Website
hr: _Web stranica prijevoda

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
hr: Prijava zahtijeva udaljeni %s (realm %s)

en: Login Required
hr: Zahtjev prijave

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Login
hr: _Prijava

en: _User
hr: _Korisnik

en: _Password
hr: _Lozinka

note: TRANSLATORS: this is where all applications that don't * fit in other groups are put
en: Other
hr: Ostalo

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
hr: Sve

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
hr: Popularno

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
hr: Odabir distribucije

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
hr: Novo i nadopunjeno

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
hr: Odabir s interneta

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
hr: Ostali softver

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 1 to %u:
hr: Upišite broj od 1 do %u:

note: TRANSLATORS: asking the user to choose an app from a list
en: Choose an application:
hr: Odaberi aplikaciju:

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
hr: Sve

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
hr: Popularno

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
hr: 3D grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
hr: Fotografija

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
hr: Skeniranje

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
hr: Vektorska grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
hr: Preglednici

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
hr: Zvučno stvaralaštvo i uređivanje

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
hr: Glazbeni reporoduktori

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
hr: Sve

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
hr: Popularno

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
hr: Kalendar

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
hr: Baza podataka

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
hr: Financije

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
hr: Obrada teksta

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
hr: Uređivači teksta

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
hr: Web preglednici

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
hr: Sve

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
hr: Popularno

[ctx: Menu of Games]
en: Action
hr: Akcija

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
hr: Avantura

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
hr: Arkada

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
hr: Blokovi

[ctx: Menu of Games]
en: Board
hr: Društvene igre

[ctx: Menu of Games]
en: Card
hr: Kartaške igre

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
hr: Emulatori

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
hr: Djeca

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
hr: Logika

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
hr: Igranje uloga

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
hr: Sport

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
hr: Strategija

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
hr: Sve

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
hr: Popularno

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
hr: Razgovor

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
hr: Sve

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
hr: Popularno

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
hr: Umjetna inteligencija

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
hr: Astronomija

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
hr: Kemija

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
hr: Jezici

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
hr: Matematika

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
hr: Vijesti

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
hr: Robotika

[ctx: Menu of Art]
en: Art
hr: Umjetnost

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
hr: Životopis

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
hr: Stripovi

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
hr: Fantastika

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
hr: Zdravlje

[ctx: Menu of Reference]
en: History
hr: Povijest

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
hr: Životni stil

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
hr: Politika

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
hr: Sport

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
hr: Sve

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
hr: Popularno

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
hr: Otklanjanje grešaka

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
hr: Integrirana razvojna okruženja

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
hr: Kôdeki

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
hr: Upravljački programi

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
hr: Slova

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
hr: Tipkovnički načini unosa

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
hr: Jezični paketi

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
hr: Lokalizacija

note: Translators: this is a menu category
en: Create
hr: Stvaralaštvo

note: Translators: this is a menu category
en: Work
hr: Rad

note: Translators: this is a menu category
en: Play
hr: Igre

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
hr: Druženje

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
hr: Obrazovanje

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
hr: Razvoj

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
hr: Kôdeki

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
hr: Upravljački programi

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
hr: Slova

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
hr: Načini unosa

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
hr: Jezični paketi

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
hr: Lokalizacija

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an application * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s is now installed
hr: %s je uspješno instaliran

note: TRANSLATORS: an application has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect.
hr: Potrebno je ponovno pokretanje računala kako bi se promjene primijenile.

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an application * has been successfully installed
en: Application is ready to be used.
hr: Aplikacija je spremna za korištenje.

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System updates are now installed
hr: Nadopune sustava su sada instalirane

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
hr: Nedavno instalirane nadopune su sada dostupne za prikaz

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
hr: Ponovno pokreni

en: Launch
hr: Pokreni

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
hr: Želite li instalirati softver treće strane?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Third-Party Software Repository?
hr: Želite li omogućiti repozitorij softvera treće strane?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. Application name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
hr: %s nije <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">slobodan softver otvorenog kôda</a>, i dostupan je putem “%s”.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. Application name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
hr: %s je dostupan putem “%s”.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
hr: Repozitorij softvera mora biti omogućen za nastavak instalacije.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
hr: Moguća je nezakonita instalacija ili korištenje %s u određenim zemljama.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
hr: Moguća je nezakonita instalacija ili korištenje ovog kôdeka u određenim zemljama.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t Warn Again
hr: Ne upozoravaj ponovno

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and Install
hr: Omogući i instaliraj

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
hr: Opširne greške iz upravitelja paketa slijede:

en: Details
hr: Pojedinosti

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
hr: _Prihvati

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
hr[0]: Nadopuna je instalirana
hr[1]: Nadopune su instalirane
hr[2]: Nadopune su instalirane

note: TRANSLATORS: we've just removed some apps
en: An application has been removed | Applications have been removed
hr[0]: Aplikacija je uklonjena
hr[1]: Aplikacije su uklonjene
hr[2]: Aplikacije su uklonjene

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect. | A restart is required for them to take effect.
hr[0]: Potrebno je ponovno pokretanje računala kako bi se primijenila.
hr[1]: Potrebno je ponovno pokretanje računala kako bi se primijenile.
hr[2]: Potrebno je ponovno pokretanje računala kako bi se primijenile.

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
hr: Ne sada

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
hr: Upravo sada

en: %d minute ago | %d minutes ago
hr[0]: prije %d minute
hr[1]: prije %d minute
hr[2]: prije %d minuta

en: %d hour ago | %d hours ago
hr[0]: prije %d sata
hr[1]: prije %d sata
hr[2]: prije %d sati

en: %d day ago | %d days ago
hr[0]: prije %d dana
hr[1]: prije %d dana
hr[2]: prije %d dana

en: %d week ago | %d weeks ago
hr[0]: Prije %d tjedna
hr[1]: Prije %d tjedna
hr[2]: Prije %d tjedana

en: %d month ago | %d months ago
hr[0]: prije %d mjeseca
hr[1]: prije %d mjeseca
hr[2]: prije %d mjeseca

en: %d year ago | %d years ago
hr[0]: prije %d godine
hr[1]: prije %d godine
hr[2]: prije %d godina

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An application
hr: Aplikacija

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
hr: %s zahtijeva dodatnu podršku datotečnog formata.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
hr: Dodatna MIME vrsta je potrebna

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
hr: %s zahtijeva dodatna slova.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
hr: Doadatna slova su potrebna

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
hr: %s zahtijeva dodatne multimedijske kôdeke.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
hr: Dodatni multimedijski kôdeki su potrebni

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
hr: %s zahtijeva dodatne upravljačke programe pisača.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
hr: Dodatni upravljački programi pisača su potrebni

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
hr: %s zahtijeva dodatne pakete.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
hr: Potrebni su dodatni programi

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
hr: Potraži u Softveru

en: _Show More
hr: _Prikaži više

en: _Show Less
hr: _Prikaži manje

en: Removing…
hr: Uklanjanje…

en: Requires restart to finish install
hr: Zahtijeva ponovno pokretanje za završetak instalacije

en: Requires restart to finish remove
hr: Zahtijeva ponovno pokretanje za završetak uklanjanja

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
hr: Čekanje na instalaciju…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
hr: Čekanje na nadopunu…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
hr: Pripremanje…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
hr: Deinstalacija…

note: TRANSLATORS: button text in the header when an application * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed
en: _Install
hr: _Instaliraj

en: _Restart
hr: _Ponovno pokreni

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
hr: _Instaliraj…

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
hr: Ostale aplikacije od %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
hr: Potreban vam je pristup internetu za pisanje recenzije

en: Unable to find “%s”
hr: Nemoguće je pronaći “%s”

en: Details page
hr: Stranica pojedinosti

en: Loading application details…
hr: Učitavanje pojedinosti aplikacije…

en: This software is not available in your language and will appear in US English.
hr: Ovaj softver nije dostupan na vašem jeziku i biti će prikazan na SAD engleskom jeziku.

en: Help _Translate
hr: Pomozite _prevesti

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected application.
en: _Open
hr: _Otvori

en: _Update
hr: _Nadopuni

en: Downloading
hr: Preuzimanje

en: Add-ons
hr: Dodaci

en: Selected add-ons will be installed with the application.
hr: Odabrani dodaci će biti instalirani s aplikacijom.

en: This application can only be used when there is an active internet connection.
hr: Ova aplikacija se može samo koristiti kada je dostupan pristup internetu.

en: Software Repository Included
hr: Softverski repozitorij je uključen

en: This application includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
hr: Ova aplikacija uključuje softverski repozitorij koji pruža nadopune, kao i pristup ostalom softveru.

en: No Software Repository Included
hr: Nema uključenog softverskog repozitorija

en: This application does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
hr: Ova aplikacija ne uključuje softverski repozitorij, stoga neće pružati nadopune na nove inačice.

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
hr: Ovaj softver je već dostupan putem vaše distribucije i ne bi trebao biti zamijenjen.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
hr: Softverski repozitorij otkriven

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
hr: Dodavanje ovog softverskog repozitorija dati će vam pristup dodatnom softveru i nadopunama.

en: Only use software repositories that you trust.
hr: Koristite samo repozitorije softvera kojima vjerujete.

en: No Metadata
hr: Nema metapodataka

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
hr: Ovaj softver ne omogućuje poveznice do web stranice, repozitorija kôda ili pratitelja grešaka.

en: Project _Website
hr: Web stranica _projekta

en: _Donate
hr: _Donirajte

en: Contribute _Translations
hr: Doprinesite _prijevodu

en: _Report an Issue
hr: _Prijavite problem

en: _Help
hr: _Pomoć

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: _Write Review
hr: _Napiši recenziju

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
hr: Sve recenzije

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
hr: Preuzimanje dodatnih datoteke metapodataka…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
hr:  i

note: TRANSLATORS: Application window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
hr[0]: Dostupna slova za %s skriptu
hr[1]: Dostupna slova za %s skripte
hr[2]: Dostupna slova za %s skripte

note: TRANSLATORS: Application window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
hr[0]: Dostupan softver za %s
hr[1]: Dostupan softver za %s
hr[2]: Dostupan softver za %s

en: Requested software not found
hr: Zatraženi softver nije pronađen

en: Failed to find requested software
hr: Nemoguć pronalazak zatraženog softvera

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
hr: %s nije pronađeno

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
hr: na web stranici

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No applications are available that provide the file %s.
hr: Nema dostupnih aplikacija koje pružaju datoteku %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing applications might be found %s.
hr: Informacije o %s, kao i upute kako nabaviti aplikacije koje nedostaju mogu se pronaći na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No applications are available for %s support.
hr: Nema dostupnih aplikacija za %s podršku.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
hr: %s nije dostupno.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an application that can support this format might be found %s.
hr: Informacije o %s, kao i upute kako nabaviti aplikaciju koja koja podržava ovaj format mogu se pronaći na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
hr: Nema dostupnih slova za %s podršku skripte.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
hr: Informacije o %s, kao i upute kako nabaviti dodatna slova mogu se pronaći na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
hr: Nema dostupnih dodatka kôdeka za %s format.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
hr: Informacije o %s, kao i upute kako nabaviti kôdek koji može reproducirati ovaj format mogu se pronaći na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
hr: Nema dostupnih Plasma resursa za %s podršku.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
hr: Informacije o %s, kao i upute kako nabaviti dodatne Plasma resurse mogu se pronaći na %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an application or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
hr: Nema dostupnih upravljačkih programa pisača za %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
hr: Informacije o %s, kao i upute kako nabaviti upravljački program za ovaj pisač mogu se pronaći na %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
hr: dokumentacija

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the application name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
hr[0]: Nemoguć pronalazak %s zatraženog od strane %s. Pogledajte %s za više informacija.
hr[1]: Nemoguć pronalazak %s zatraženog od strane %s. Pogledajte %s za više informacija.
hr[2]: Nemoguć pronalazak %s zatraženog od strane %s. Pogledajte %s za više informacija.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
hr[0]: Nemoguć je pronaći %s koji ste zatražili. Pogledajte %s za više informacija.
hr[1]: Nažalost, %s koje ste tražili ne mogu se pronaći. Pogledajte %s za više informacija.
hr[2]: Nažalost, %s koje ste tražili ne mogu se pronaći. Pogledajte %s za više informacija.

en: Failed to find any search results: %s
hr: Neuspjelo pretraživanje svih rezultata pretrage: %s

en: %s file format
hr: %s datotečni format

en: Unable to Find Requested Software
hr: Nemoguć pronalazak zatraženog softvera

en: Codecs page
hr: Stranica kôdeka

en: Previous
hr: Prijašnje

en: Next
hr: Sljedeće

en: Featured Apps List
hr: Popis popularnih aplikacija

en: Desktop Support
hr: Podrška za radnu površinu

en: Supports being used on a large screen
hr: Podrška se koristi na velikom zaslonu

en: Desktop Support Unknown
hr: Podrška radne površine nepoznata

en: Not enough information to know if large screens are supported
hr: Nedovoljno informacija o podršci velikih zaslona

en: Requires a large screen
hr: Zahtijeva veliki zaslon

en: Desktop Not Supported
hr: Radna površina nije podržana

en: Cannot be used on a large screen
hr: Ne može se koristi na velikom zaslonu

en: Mobile Support
hr: Podrška za mobilne uređaje

en: Supports being used on a small screen
hr: Podrška za korištenje na malim zaslonima

en: Mobile Support Unknown
hr: Podrška mobilnih uređaja nepoznata

en: Not enough information to know if small screens are supported
hr: Nedovoljno informacija o podršci malih zaslona

en: Requires a small screen
hr: Zahtijeva mali zaslon

en: Mobile Not Supported
hr: Mobilni uređaji nisu podržani

en: Cannot be used on a small screen
hr: Ne može se koristi na malom zaslonu

en: Keyboard Support
hr: Podrška za tipkovnicu

en: Keyboard Support Unknown
hr: Podrška tipkovnice nepoznata

en: Not enough information to know if keyboards are supported
hr: Nedovoljno informacija o podršci tipkovnice

en: Keyboard Required
hr: Potrebna je tipkovnica

en: Supports keyboards
hr: Podržava tipkovnicu

en: Keyboard Not Supported
hr: Tipkovnica nije podržana

en: Cannot be used with a keyboard
hr: Ne može se koristiti s tipkovnicom

en: Mouse Support
hr: Podrška za miš

en: Requires a mouse or pointing device
hr: Zahtijeva miš ili pokazivački uređaj

en: Mouse Support Unknown
hr: Podrška za miš nepoznata

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
hr: Nedovoljno informacija o podršci miša ili pokazivačkog uređaja

en: Mouse Required
hr: Potreban je miš

en: Supports mice and pointing devices
hr: Podržava miš i pokazivačke uređaje

en: Mouse Not Supported
hr: Miš nije podržan

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
hr: Ne može se koristiti s mišem ili pokazivačkim uređajem

en: Touchscreen Support
hr: Podrška za zaslone na dodir

en: Touchscreen Support Unknown
hr: Podrška zaslona na dodir nepoznata

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
hr: Nedovoljno informacija o podršci zaslona na dodir

en: Touchscreen Required
hr: Potreban je zaslon na dodir

en: Supports touchscreens
hr: Podržava zaslone na dodir

en: Touchscreen Not Supported
hr: Zaslon na dodir nije podržan

en: Cannot be used with a touchscreen
hr: Ne može se koristiti sa zaslonom na dodir

en: Gamepad Required
hr: Potreban je upravljač igre

en: Requires a gamepad
hr: Zahtijeva upravljača igre

en: Gamepad Support
hr: Podrška za upravljače igrama

en: Supports gamepads
hr: Podržava upravljače igrama

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
hr: %s vjerojatno radi na ovom uređaju

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
hr: %s radi na ovom uređaju

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
hr: %s  neće raditi ispravno na ovom uređaju

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
hr: %s  neće raditi na ovom uređaju

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
hr: Hardverska podrška

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system. Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: Installed
hr: Instalirano

en: Installed page
hr: Instalirana strana

en: In Progress
hr: U tijeku

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Applications
hr: Aplikacije

en: Web Applications
hr: Web aplikacije

en: System Applications
hr: Aplikacije sustava

en: Community Built
hr: Izgradnja zajednice

en: _Get Involved
hr: _Pridružite se

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by a community of volunteers, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can contribute and help make it even better.
hr: Ovaj softver je slobodnog kôda i razvijen je od strane zajednice dobrovoljaca, objavljen je pod <a href="%s">%s licencom</a>.
    
    Možete doprinijeti i pomoći ga učiniti boljim.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by a community of volunteers, and released under the %s license.
    
    You can contribute and help make it even better.
hr: Ovaj softver je slobodnog kôda i razvijen je od strane zajednice dobrovoljaca, objavljen je pod %s licencom.
    
    Možete doprinijeti i pomoći ga učiniti boljim.

en: Proprietary
hr: Vlasnički softver

en: _Learn More
hr: _Saznajte više

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
hr: Ovaj softver je vlasnički, stoga samo njegovi razvijatelji znaju kako radi. Može biti nesiguran na načine koje je teško otkriti i može se mijenjati bez nadzora.
    
    Ne možete doprinijeti ovom softveru ili utjecati na njegov razvoj.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Downloading software catalog
hr: Preuzimanje kataloga softvera

en: Loading page
hr: Učitavanje stranice

en: Starting up…
hr: Pokretanje…

en: Automatic Updates Paused
hr: Automatsko nadopunjivanje pauzirano

en: The current network is metered. Metered connections have data limits or charges associated with them. To save data, automatic updates have therefore been paused.
    
    Automatic updates will be resumed when an un­metered network becomes available. Until then, it is still possible to manually install updates.
    
    Alternatively, if the current network has been in­correctly identified as being metered, this setting can be changed.
hr: Trenutna mreža je ograničena podacima. Povezivanje ograničeno podacima ima ograničenje preuzimanja podataka, dodatni preuzeti podaci iznad ograničenja mogu se dodatno naplaćivati. Kako bi uštedjeli podatke, automatsko nadopunjivanje je pauzirano .
    
    Automatsko nadopunjivanje će se nastaviti kada postane dostupna mreža s neograničenim podacima. Do tada, još uvijek je moguće ručno instalirati nadopune.
    
    Alternativno, ako je trenutna mreža pogrešno identificirana kao mreža s ograničenim podacima, ova postavka se može promijeniti.

en: Open Network _Settings
hr: Otvori mrežne _postavke

en: Moderate page
hr: Stranica moderiranja

en: There are no reviews to moderate
hr: Nema recenzija za moderiranje

en: Unknown source
hr: Nepoznat izvor

note: Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
hr: Korisnik

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
hr: Dodaci

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
hr: Uklanjanje

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
hr: Nadopune

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
hr: Vraćanje starije inačice

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories info bar. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
hr: odabranog vanjskog izvora

note: Translators: This is the third party repositories info bar. The %s is replaced with "selected external sources" link.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
hr: Omogućuje pristup dodatnom softveru iz %s. Određeni vlasnički softver je uključen.

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: Enable
hr: Omogući

note: Translators: This is the title of the main page of the UI. Translators: A label for a button to show all available software.
en: Explore
hr: Istraži

en: Overview page
hr: Stranica pojedinosti

en: Enable Third Party Software Repositories?
hr: Želite li omogućiti repozitorij softvera treće strane?

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
hr: Ostale kategorije

en: No Application Data Found
hr: Nema pronađenih podataka o aplikaciji

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
hr: Nepoznat

en: User declined installation
hr: Korisnik je odbio instalaciju

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an application summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
hr: Pripremam %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
hr: Sigurno želite ukloniti %s repozitorij?

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: All applications from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
hr: Sve aplikacije iz %s će biti deinstalirane i morati ćete ponovno instalirati repozitorij kako bi ga ponovno koristili.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * application summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Are you sure you want to uninstall %s?
hr: Sigurno želite deinstalirati %s?

note: TRANSLATORS: longer dialog text
en: %s will be uninstalled, and you will have to install it to use it again.
hr: %s će biti deinstaliran i trebat ćete ga ponovno instalirati kako bi ga mogli koristiti.

en: Update Preferences
hr: Osobitosti nadopune

en: To avoid charges and network caps, software updates are not automatically downloaded on mobile or metered connections.
hr: Kako bi se izbjegli troškovi i ograničenja mreže, nadopune softvera ne preuzimaju se automatski na mobilnom povezivanju ili povezivanju ograničenom podacima.

en: Automatic Updates
hr: Automatsko nadopunjivanje

en: Downloads and installs software updates in the background, when possible.
hr: Preuzmi i instaliraj nadopune softvera u pozadini, kada je moguće.

en: Automatic Update Notifications
hr: Obavijesti automatske nadopune

en: Show notifications when updates have been automatically installed.
hr: Prikazuje obavijesti kada se nadopune instaliraju automatski.

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
hr: Instalirani softver nije kompatibilan sa %s i biti će automatski uklonjen tijekom nadogradnje.

en: Incompatible Software
hr: Nekompatibilan softver

en: _Upgrade
hr: _Nadogradi

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
hr: Softver koji je instaliran iz “%s” prestat će primati nadopune.

en: Disable Repository?
hr: Onemogući repozitorij?

en: Remove Repository?
hr: Ukloni repozitorij?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
hr: _Onemogući

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo
en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Enable New Repositories
hr: Omogući nove repozitorije

en: Turn on new repositories when they are added.
hr: Uključi nove repozitorije kada su dodani.

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
hr: više informacija

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
hr: Dodatni repozitoriji iz odabranih trećih strana — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
hr: Fedora repozitoriji treće strane

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
hr: operativan sustav

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
hr: Ovi repozitoriji nadopunjuju zadani softver koji pruža %s.

note: button in the info bar
en: Software Repositories
hr: Repozitoriji softvera

en: No Repositories
hr: Nema repozitorija

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications installed' sentence, describing a software repository.
en: %u application installed | %u applications installed
hr[0]: %u aplikacija instalirana
hr[1]: %u aplikacije instalirane
hr[2]: %u aplikacija instalirano

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X add-ons installed' sentence, describing a software repository.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
hr[0]: %u dodatak instaliran
hr[1]: %u dodatka instalirana
hr[2]: %u dodataka instalirana

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications and y add-ons installed' sentence, describing a software repository. The correct form here depends on the number of applications.
en: %u application | %u applications
hr[0]: %u aplikacija
hr[1]: %u aplikacije
hr[2]: %u aplikacija

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications and y add-ons installed' sentence, describing a software repository. The correct form here depends on the number of add-ons.
en: %u add-on | %u add-ons
hr[0]: %u dodatak
hr[1]: %u dodatka
hr[2]: %u dodataka

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X applications and y add-ons installed' sentence, describing a software repository. The correct form here depends on the total number of applications and add-ons.
en: %s and %s installed | %s and %s installed
hr[0]: %s i %s instalirano
hr[1]: %s i %s instalirano
hr[2]: %s i %s instalirano

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad application
en: Hate it
hr: Mrzim ga

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great application
en: Don’t like it
hr: Ne sviđa mi se

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good application
en: It’s OK
hr: U redu je

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good application
en: Like it
hr: Sviđa mi se

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome application
en: Love it
hr: Obožavam ga

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
hr: Odvojite više vremena kako bi napisali recenziju

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
hr: Odaberite zvjezdicu ocjene

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
hr: Sadržaj je prekratak

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
hr: Sadržaj je predugačak

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
hr: Opis je prekratak

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
hr: Opis je predugačak

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Post Review
hr: Objavi recenziju

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Post
hr: _Objavi

en: Rating
hr: Ocjena

en: Summary
hr: Sažetak

en: Give a short summary of your review, for example: “Great app, would recommend”.
hr: Dajte nam kratak opis vaše recenzije, na primjer "Izvrsna aplikacija, preporučujem je svakome".

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Review
hr: Recenzija

en: What do you think of the app? Try to give reasons for your views.
hr: Što mislite o aplikaciji? Dajte nam svoje mišljenje o aplikaciji.

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
hr: Saznajte koji se podaci šalju u <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">pravilima privatnosti</a>. Puno ime povezano s vašim računom bit će javno prikazano.

en: %u review total | %u reviews total
hr[0]: %u recenzija ukupno
hr[1]: %u recenzije ukupno
hr[2]: %u recenzija ukupno

en: out of 5 stars
hr: od 5 zvjezdica

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
hr: Nepoznato

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
hr: Možete prijaviti uvredljive, nepristojne ili diskriminirajuće recenzije.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
hr: Jednom kada je objavljena, recenzija neće biti dostupna dok je ne provjeri i odobri administrator.

note: TRANSLATORS: window title when * reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
hr: Prijavi recenziju?

note: TRANSLATORS: button text when * sending a review for moderation
en: Report
hr: Prijavi

note: Translators: Users can express their opinions about other users' opinions about the apps.
en: Was this review useful to you?
hr: Je li vam ova recenzija bila korisna?

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

note: Translators: Button text for indifference, only used when moderating
en: Meh
hr: Ah

en: Report…
hr: Prijavi…

en: Remove…
hr: Ukloni…

en: Check that you trust the vendor, as the application isn’t sandboxed
hr: Provjerite vjerujete li dobavljaču softvera, pošto aplikacija nije u sigurnom okruženju

en: Application isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
hr: Aplikacija nije u sigurnom okruženju ali nije zlonamjerna jer je provjerena od strane distribucije

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
hr: Bez dozvola

en: App is fully sandboxed
hr: Aplikacija je potpuno u osiguranome okruženju

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
hr: Mrežni pristup

en: Can access the internet
hr: Može pristupiti internetu

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
hr: Nema mrežnog pristupa

en: Cannot access the internet
hr: Ne može pristupiti internetu

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
hr: Koristi usluge sustava

en: Can request data from system services
hr: Može zahtijevati podatke iz usluga sustava

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
hr: Koristi usluge sesije

en: Can request data from session services
hr: Može zahtijevati podatke iz usluga sesije

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Device Access
hr: Pristup uređaju

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
hr: Može pristupiti uređajima poput web kamera ili upravljača igrama

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Device Access
hr: Nema pristupa uređaju

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
hr: Ne može pristupiti uređajima poput web kamera ili upravljača igrama

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
hr: Zastarjeli sustav prikaza prozora

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
hr: Proizvoljne dozvole

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
hr: Korisničke postavke

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
hr: Potpuni pristup čitanja/zapisivanja u datotečnom sustavu

en: Can read and write all data on the file system
hr: Može čitati i pisati sve podatke na datotečnom sustavu

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
hr: Potpuni pristup čitanja/zapisivanja u osobnoj mapi

en: Can read and write all data in your home directory
hr: Može čitati i pisati sve podatke u vašoj osobnoj mapi

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
hr: Potpuni pristup čitanja u datotečnom sustavu

en: Can read all data on the file system
hr: Može čitati sve podatke na datotečnom sustavu

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
hr: Pristup čitanja u osobnoj mapi

en: Can read all data in your home directory
hr: Može čitati sve podatke u vašoj osobnoj mapi

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
hr: Pristup čitanja/zapisivanja u mapi preuzimanja

en: Can read and write all data in your downloads directory
hr: Može čitati i zapisivati sve podatke u vašem direktoriju preuzimanja

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
hr: Pristup čitanja u mapi preuzimanja

en: Can read all data in your downloads directory
hr: Može čitati sve podatke u vašem direktoriju preuzimanja

en: Can read and write all data in the directory
hr: Može čitati i pisati sve podatke u direktoriju

en: Can read all data in the directory
hr: Može čitati sve podatke u direktoriju

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
hr: Nema pristupa datotečnom sustavu

en: Cannot access the file system at all
hr: Ne možete pristupiti datotečnom sustavu

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
hr: Vlasnički kôd

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
hr: Izvorni kôd nije javan, stoga se ne može revidirati i može biti nesiguran

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
hr: Kôd za reviziju

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
hr: Izvorni kôd je javan i može se revidirati, što čini aplikaciju sigurnijom

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
hr: Razvijatelj aplikacije je provjeren

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
hr: Razvijatelj ove aplikacije je provjeren da je onaj kime se predstavlja

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
hr: Nesigurne zavisnosti

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
hr: Softver ili njegove zavisnosti nisu više podržani i mogu biti nesigurni

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
hr: %s je pouzdan

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
hr: %s je potencijalno nepouzdan

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
hr: %s je nepouzdan

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
hr: Pouzdanost

en: License
hr: Licenca

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
hr: Repozitorij

en: Outdated SDK version
hr: Zastarjela SDK inačica

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
hr: Prijašnja slika zaslona

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
hr: Sljedeća slika zaslona

en: No screenshot provided
hr: Nema slike zaslona

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
hr: Snimak zaslona nije dostupan

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
hr: Neuspjelo učitavanje slike

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
hr: Veličina snimka zaslona nije pronađena

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
hr: Nemoguće stvaranje predmemorije

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
hr: Snimak zaslona nije valjan

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
hr: Snimak zaslona nije dostupan

en: Screenshot
hr: Slika zaslona

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
hr[0]: Još %u podudaranje
hr[1]: Još %u podudaranja
hr[2]: Još %u podudaranja

en: Search page
hr: Stranica pretrage

en: Search for Apps
hr: Pretraži aplikacije

en: No Application Found
hr: Nema pronađene aplikacije

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna frimvera s %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna s %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: internet access was required but wasn’t available
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna: pristup internetu je potreban, ali nije dostupan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna s %s: nema dovoljno slobodnog diskovnog prostora

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: not enough disk space
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna: nema dovoljno slobodnog diskovnog prostora

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: authentication was required
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna: potrebna je ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: authentication was invalid
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna: pogrešna ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
hr: Nemoguće preuzimanje nadopuna: nemate dozvolu za instalaciju softvera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
hr: Nemoguće je preuzeti popis nadopuna

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the application name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s as download failed from %s
hr: Nemoguća je instalirati %s uslijed neuspješnog preuzimanja s %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s as download failed
hr: Nemoguća je instalirati %s uslijed neuspješnog preuzimanja

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the application name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s as runtime %s not available
hr: Nemoguća je instalirati %s jer radni proces %s nije dostupan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s as not supported
hr: Nemoguće je instalirati %s jer nije podržano

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access was required but wasn’t available
hr: Nemoguća instalacija: pristup internetu je potreban, ali nije dostupan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: the application has an invalid format
hr: Nemoguća instalacija: aplikacija ima neispravni format

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
hr: Nemoguće je instalirati %s: nema dovoljno slobodnog diskovnog prostora

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication was required
hr: Nemoguće je instalirati %s: potrebna je ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: authentication was invalid
hr: Nemoguće je instalirati %s: pogrešna ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: you do not have permission to install software
hr: Nemoguće je instalirati %s: nemate dozvolu za instalaciju softvera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: AC power is required
hr: Nemoguće je instalirati %s: potrebno je priključiti napajanje

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: The battery level is too low
hr: Nemoguće je instalirati %s: energija baterije je preslaba

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
hr: Nemoguće je instalirati %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s as download failed
hr: Nemoguće je nadopuniti %s iz %s uslijed neuspješnog preuzimanja

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s as download failed
hr: Nemoguća je nadopuniti %s uslijed neuspješnog preuzimanja

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s as download failed
hr: Nemoguće je instalirati nadopune iz %s uslijed neuspješnog preuzimanja

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates as download failed
hr: Nemoguće je instalirati nadopune uslijed neuspješnog preuzimanja

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access was required but wasn’t available
hr: Nemoguća nadopuna: pristup internetu je potreban, ali nije dostupan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
hr: Nemoguće je nadopuniti %s: nema dovoljno slobodnog diskovnog prostora

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: not enough disk space
hr: Nemoguće je instalirati nadopune: nema dovoljno slobodnog diskovnog prostora

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication was required
hr: Nemoguće je nadopuniti %s: potrebna je ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: authentication was required
hr: Nemoguće je instalirati nadopune: potrebna je ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication was invalid
hr: Nemoguće je nadopuniti %s: pogrešna ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: authentication was invalid
hr: Nemoguće je instalirati nadopune: pogrešna ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: you do not have permission to update software
hr: Nemoguće je nadopuniti %s: nemate dozvolu za nadopunu softvera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates: you do not have permission to update software
hr: Nemoguće je instalirati nadopune: nemate dozvolu za nadopunu softvera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: AC power is required
hr: Nemoguće je nadopuniti %s: potrebno je priključiti napajanje

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install updates: AC power is required
hr: Nemoguće je instalirati nadopune: potrebno je priključiti napajanje

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: The battery level is too low
hr: Nemoguće je nadopuniti %s: energija baterije je preslaba

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install updates: The battery level is too low
hr: Nemoguće je instalirati nadopune: energija baterije je preslaba

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
hr: Nemoguća je nadopuniti %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install updates
hr: Nemoguće je instalirati nadopune

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
hr: Nemoguća nadogradnja na %s s %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s as download failed
hr: Nemoguća je nadograditi %s uslijed neuspješnog preuzimanja

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access was required but wasn’t available
hr: Nemoguća nadogradnja na %s: pristup internetu je potreban, ali nije dostupan

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
hr: Nemoguća nadogradnja na %s: nema dovoljno slobodnog diskovnog prostora

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication was required
hr: Nemoguća nadogradnja na %s: potrebna je ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication was invalid
hr: Nemoguća nadogradnja na %s: pogrešna ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: you do not have permission to upgrade
hr: Nemoguća nadogradnja na %s: nemate dozvolu za nadogradnju

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: AC power is required
hr: Nemoguća nadogradnja na %s: potrebno je priključiti napajanje

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: The battery level is too low
hr: Nemoguća nadogradnja na %s: energija baterije je preslaba

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
hr: Nemoguća nadogradnja na %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: authentication was required
hr: Nemoguće je ukloniti %s: potrebna je ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: authentication was invalid
hr: Nemoguće je ukloniti %s: pogrešna ovjera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: you do not have permission to remove software
hr: Nemoguće je ukloniti %s: nemate dozvolu za uklanjanje softvera

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: AC power is required
hr: Nemoguće je ukloniti %s: potrebno je priključiti napajanje

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s: The battery level is too low
hr: Nemoguće je ukloniti %s: energija baterije je preslaba

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the application name (e.g. "GIMP")
en: Unable to remove %s
hr: Nemoguće je ukloniti %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the application name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
hr: Nemoguće je pokrenuti %s: %s nije instaliran

note: TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
hr: Nažalost, nešto je pošlo po krivu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space — free up some space and try again
hr: Nema dovoljno slobodnog diskovnog prostora — oslobodite nešto prostora i pokušajte ponovno

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install file: not supported
hr: Neuspješna instalacija datoteke: nije podržana

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install file: authentication failed
hr: Neuspješna instalacija datoteke: ovjera neuspjela

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install: not supported
hr: Neuspješna instalacija: nije podržano

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Failed to install: authentication failed
hr: Neuspješna instalacija: ovjera neuspjela

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
hr: Nemoguće je kontaktirati %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this application, aka 'GNOME Software'.
en: Software needs to be restarted to use new plugins.
hr: Softver se mora ponovno pokrenuti kako bi se mogao koristiti novi priključak.

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: AC power is required
hr: Potrebno je priključiti napajanje

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: The battery level is too low
hr: Energija baterije je preslaba

en: _Software Repositories
hr: _Repozitoriji softvera

en: _Update Preferences
hr: _Osobitosti nadopunjivanja

note: button in the info bar
en: Examine Disk
hr: Istraži disk

note: button in the info bar TRANSLATORS: this is a link to the * control-center network panel
en: Network Settings
hr: Mrežne postavke

note: button in the info bar
en: Restart Now
hr: Ponovno pokreni odmah

note: button in the info bar
en: More Information
hr: Više informacija

en: Search
hr: Pretraga

en: Primary Menu
hr: Glavni izbornik

en: Find Out _More
hr: Potražite _više

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: Updates
hr: Nadopune

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
hr: Nepoznata

en: Application Data
hr: Podaci aplikacije

en: Data needed for the application to run
hr: Podaci potrebni kako bi se aplikacija pokrenula

en: User Data
hr: Korisnički podaci

en: Data created by you in the application
hr: Podaci stvoreni od vaše strane u aplikaciji

en: Cache Data
hr: Podaci predmemorije

en: Temporary cached data
hr: Privremena predmemorija podataka

en: The application itself
hr: Sama aplikacija

en: Required Dependencies
hr: Potrebne zavisnosti

en: Shared system components required by this application
hr: Komponente dijeljene sustavom koje su potrebne ovoj aplikaciji

[ctx: Download size]
en: Unknown
hr: Nepoznata

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
hr: Pohrana

note: Translators: Please do not translate the markup or link href
en: Cached data can be cleared from the <a href="dummy">_application settings</a>.
hr: Predmemorija podataka može se ukloniti iz <a href="dummy">_postavke aplikacije</a>.

en: %s (Installed)
hr: %s (Instalirano)

en: %s (Installing)
hr: %s (Instaliranje)

en: %s (Removing)
hr: %s (Uklanjanje)

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
hr: Instalirane nadopune

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
hr: Instalirano %s

en: No Updates Installed
hr: Nema instaliranih nadopuna

en: Software Updates Are Out of Date
hr: Nadopune softvera su zastarjele

en: Please check for software updates.
hr: Provjerite nadopune softvera.

en: Critical Software Update Ready to Install
hr: Kritična softverska nadopuna je spremna za instalaciju

en: An important software update is ready to be installed.
hr: Bitna nadopuna softvera je spremna za instalaciju.

en: Critical Software Updates Available to Download
hr: Kritične nadopune softvera su dostupne za preuzimanje

en: Important: critical software updates are waiting.
hr: Bitno: kritične nadopune softvera su na čekanju.

en: Software Updates Ready to Install
hr: Softverske nadopune su spremne za instalaciju

en: Software updates are waiting and ready to be installed.
hr: Softverske nadopune su na čekanju i spremne su za instalaciju.

en: Software Updates Available to Download
hr: Softverske nadopune dostupne za preuzimanje

en: Please download waiting software updates.
hr: Čekanje preuzimanja softverskih nadopuna.

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u Application Updated — Restart Required | %u Applications Updated — Restart Required
hr[0]: %u aplikacija je nadopunjena — potrebno je ponovno pokretanje
hr[1]: %u aplikacije su nadopunjene — potrebno je ponovno pokretanje
hr[2]: %u aplikacija je nadopunjeno — potrebno je ponovno pokretanje

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u Application Updated | %u Applications Updated
hr[0]: %u aplikacija je nadopunjena
hr[1]: %u aplikacije su nadopunjene
hr[2]: %u aplikacija je nadopunjeno

note: TRANSLATORS: %1 is an application name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
hr: %s je nadopunjen.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the application.
hr: Ponovno pokrenite aplikaciju.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both application names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
hr: %s i %s su nadopunjeni.

note: TRANSLATORS: at least one application needs restarting
en: %u application requires a restart. | %u applications require a restart.
hr[0]: %u aplikacija zahtijeva ponovno pokretanje.
hr[1]: %u aplikacije zahtijevaju ponovno pokretanje.
hr[2]: %u aplikacija zahtijeva ponovno pokretanje.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all application names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
hr: Uključuje %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: Operating System Updates Unavailable
hr: Nadopune operativnog sustava nisu dostupne

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving security updates.
hr: Nadogradi za nastavak preuzimanja sigurnosnih nadopuna.

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
hr: Nova %s inačica je dostupna za instalaciju

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
hr: Dostupna je nadogradnja softvera

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
hr: Neuspjelo nadopunjavanje softvera

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: An important operating system update failed to be installed.
hr: Bitna nadopuna operativnog sustava je neuspješno instalirana.

en: Show Details
hr: Prikaži pojedinosti

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
hr: Nadogradnja sustava završena

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
hr: Dobrodošli u %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
hr[0]: Softverska nadopuna je instalirana
hr[1]: Softverske nadopune su instalirane
hr[2]: Softverske nadopune su instalirane

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
hr[0]: Bitna nadopuna operativnog sustava je instalirana.
hr[1]: Bitne nadopune operativnog sustava su instalirane.
hr[2]: Bitne nadopune operativnog sustava su instalirane.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the application reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
hr: Recenzija

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
hr: Neuspjea nadopuna

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
hr: Sustav ima najnovije nadopune.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
hr: Nadopunjivanje je prekinuto.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
hr: Potreban je pristup Internetu ali nije dostupan. Pobrinite se da ste povezani s Internetom i pokušajte ponovno.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
hr: Postoji sigurnosni problem s nadopunom. Obratite se svome pružatelju softvera za više pojedinosti.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
hr: Nema dovoljno slobodnog diskovnog prostora. Oslobodite nešto prostora i pokušajte ponovno.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
hr: Nažalost, nadopuna se neuspješno instalirala. Pričekajte drugu nadopunu i pokušajte ponovno. Ako se problem nastavi, obratite se svome pružatelju softvera.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
hr: Posljednja provjera: %s

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s is no longer supported.
hr: %s %s više nije podržan(a).

en: Your operating system is no longer supported.
hr: Vaš operativni sustav više nije podržan.

note: TRANSLATORS: EOL distros do not get important updates
en: This means that it does not receive security updates.
hr: To znači da više nećete primati sigurnosne nadopune.

note: TRANSLATORS: upgrade refers to a major update, e.g. Fedora 25 to 26
en: It is recommended that you upgrade to a more recent version.
hr: Preporučljivo je da vaš operativni sustav nadogradite na najnovije izdanje.

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
hr: Mogu nastati dodatni novčani troškovi

note: TRANSLATORS: we need network * to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
hr: Provjeravanje nadopuna korištenjem mobilnog širokopojasnog interneta može prouzročiti dodatne novčane troškove.

note: TRANSLATORS: this is a link to the * control-center network panel
en: Check _Anyway
hr: Svejedno _provjeri

note: TRANSLATORS: can't do updates check
en: No Network
hr: Nema pristupa internetu

note: TRANSLATORS: we need network * to do the updates check
en: Internet access is required to check for updates.
hr: Potreban je pristup Internetu za provjeru nadopuna.

en: Check for updates
hr: Potraži nadopune

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
hr: Nadopune

en: Updates page
hr: Stranica nadopuna

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates…
hr: Učitavanje nadopuna…

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while.
hr: Ovo može potrajati određeno vrijeme.

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
hr: Nadopunjeno

en: Use Mobile Data?
hr: Koristite mobilne podatke?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges.
hr: Provjeravanje nadopuna korištenjem mobilnog širokopojasnog interneta može prouzročiti dodatne novčane troškove.

en: _Check Anyway
hr: _Svejedno provjeri

en: No Connection
hr: Bez povezivanja

en: Go online to check for updates.
hr: Provjerite nadopune putem Interneta.

en: _Network Settings
hr: _Mrežne postavke

en: Error
hr: Greška

en: Updates are automatically managed.
hr: Nadopune su automatski upravljane.

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: Restart & Update
hr: Ponovno pokreni i nadopuni

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable applications
en: Update All
hr: Nadopuni sve

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
hr: Ugrađeni firmver

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
hr: Zahtijeva ponovno pokretanje

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: Application Updates
hr: Nadopune aplikacija

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
hr: Firmver uređaja

en: _Download
hr: _Preuzmi

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
hr: %s %s je dostupan

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
hr: %s je dostupan

en: Learn about the new version
hr: Saznajte više o novoj inačici

en: Downloading…
hr: Preuzimanje…

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
hr: %s od %s preuzeto

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
hr: %u%% preuzeto

en: A major upgrade, with new features and added polish.
hr: Glavna nadopuna, s novim značajkama i poboljšanjima.

en: _Restart & Upgrade
hr: _Ponovno pokreni i nadogradi

en: Remember to back up data and files before upgrading.
hr: Preporučljivo je da sigurnosno kopirate svoje podatke i datoteke prije nadogradnje.

en: Add, remove or update software on this computer
hr: Dodaj, ukloni ili nadopuni softver na ovom računalu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
hr: Nadopune;Nadogradnja;Izvori;Repozitoriji;Osobitosti;Instaliraj;Deinstaliraj;Program;Softver;Aplikacija;Trgovina;

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
hr: Nadopune sustava

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
hr: Opće nadopune sustava, poput sigurnosnih nadopuna ili popravaka grešaka i poboljšanja performansi.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading featured images…
hr: Preuzimanje potrebnih slika…

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
hr: %s nadopuna s novim značajkama i popravcima.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
hr: EOS usluga nadopune ne može preuzeti i primijeniti nadopunu.

en: Web App
hr: Web aplikacija

en: Web Apps Support
hr: Podrška web aplikacija

en: Run popular web applications in a browser
hr: Pokrenite popularne web aplikacije u pregledniku

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading upgrade information…
hr: Preuzimanje informacija nadogradnje…

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
hr: Nadogradite kako bi imali najnovije značajke, performanse i poboljšanja sustava.

en: Flatpak Support
hr: Flatpak podrška

en: Flatpak is a framework for desktop applications on Linux
hr: Flatpak je radni okvir za aplikacije radne površine na Linuxu

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
hr: Mapa sustava %s

en: Home subfolder %s
hr: Podmapa osobne mape %s

en: Host system folders
hr: Mape sustava računala

en: Host system configuration from /etc
hr: Podešavanje sustava računala iz /etc

en: Desktop folder
hr: Mapa radne površine

en: Desktop subfolder %s
hr: Podmapa mape radne površine %s

en: Documents folder
hr: Mapa dokumenata

en: Documents subfolder %s
hr: Podmapa mape dokumenata %s

en: Music folder
hr: Mapa glazbe

en: Music subfolder %s
hr: Podmapa mape glazbe %s

en: Pictures folder
hr: Mapa slika

en: Pictures subfolder %s
hr: Podmapa mape slika %s

en: Public Share folder
hr: Mapa javnog dijeljenja

en: Public Share subfolder %s
hr: Podmapa mape javnog dijeljenja %s

en: Videos folder
hr: Mapa snimki

en: Videos subfolder %s
hr: Podmapa mape snimki %s

en: Templates folder
hr: Mapa predloška

en: Templates subfolder %s
hr: Podmapa mape predloška %s

en: User cache folder
hr: Mapa privremenih datoteka korisnika

en: User cache subfolder %s
hr: Podmapa mape privremenih datoteka korisnika %s

en: User configuration folder
hr: Mapa korisnikovih podešavanja

en: User configuration subfolder %s
hr: Podmapa mape korisnikovih podešavanja %s

en: User data folder
hr: Mapa korisnikovih podataka

en: User data subfolder %s
hr: Podmapa mape korisnikovih podataka %s

en: User runtime folder
hr: Mapa radnog procesa korisnika

en: User runtime subfolder %s
hr: Podmapa mape radnog procesa korisnika %s

en: Filesystem access to %s
hr: Pristup datotečnom sustavu za %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
hr: Dobivanje flatpak metapodataka za %s…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
hr: Neuspjelo čišćenje dodatka ‘%s’: %s

en: User Installation
hr: Instalacija korisnika

en: System Installation
hr: Instalacija sustava

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
hr: Neuspjelo dodavanje instalacije za dodatak ‘%s’: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
hr: Neuspjelo dodavanje deinstalacije za dodatak ‘%s’: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
hr: Udaljeni “%s” ne dopušta instalaciju “%s”, vjerojatno zbog njegovog filtra. Uklonite filter i ponovite instalaciju. Pojedinosti greške: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
hr: Energija sustava je preslaba za obavljanje nadopune

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
hr: Energija sustava je preslaba za obavljanje nadopune (%u%%, potrebno je %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
hr: Uređaj je nedostupan, ili je izvan bežičnog dosega

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
hr: Energija baterije uređaja je preslaba

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
hr: Energija baterije uređaja je preslaba (%u%%, potrebno je %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
hr: Uređaj čeka za primjenu nadopuna

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
hr: Uređaj zahtijeva vanjski izvor energije

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
hr: Uređaj se ne može koristiti dok je poklopac spušten

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
hr: %s nadopuna uređaja

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
hr: %s nadopuna sustava

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
hr: %s nadopuna ugrađenog upravljačkog uređaja

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
hr: %s nadopuna PU

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
hr: %s nadopuna korporativnog PU

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
hr: %s nadopuna potrošačkog PU

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
hr: %s nadopuna upravljačkog uređaja

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
hr: %s nadopuna Thunderbolt upravljačkog uređaja

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
hr: %s nadopuna CPU mikrokôda

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
hr: %s nadopuna podešavanja

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
hr: %s nadopuna baterije

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
hr: %s nadopuna kamere

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
hr: %s TPM nadopuna

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
hr: %s nadopuna touchpada

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
hr: %s nadopuna miša

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
hr: %s nadopuna tipkovnice

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
hr: %s nadopuna upravljačkog uređaja pohrane

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
hr: %s nadopuna mrežnog sučelja

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
hr: %s nadopuna zaslona

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
hr: %s BMC nadopuna

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
hr: %s nadopuna USB prijemnika

en: Firmware
hr: Firmver

en: Firmware Upgrade Support
hr: Podrška za nadogradnju frimvera

en: Provides support for firmware upgrades
hr: Omogućuje podršku za nadogradnju frimvera

en: Install Unsigned Software?
hr: Želite li instalirati nepotpisani softver?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
hr: Softver koji će se instalirati je nepotpisan. Nije moguće provjeriti izvor nadopuna za ovaj softver ili s kime su nadopune povezane.

en: Download Unsigned Software?
hr: Želite li preuzeti nepotpisani softver?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
hr: Nepotpisane nadopune su dostupne. Bez potpisa, nije moguće provjeriti izvor nadopuna za ovaj softver ili s kime su nadopune povezane.

en: Update Unsigned Software?
hr: Želite li nadopuniti nepotpisani softver?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
hr: Nepotpisane nadopune su dostupne. Bez potpisa, nije moguće provjeriti izvor nadopuna za ovaj softver ili s kime su nadopune povezane. Softverske nadopune će biti onemogućene sve dok se nepotpisane nadopune ne uklone ili nadopune.

en: Packages
hr: Paketi

en: Operating System (OSTree)
hr: Operativni sustav (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
hr: Snap trgovina

en: Snap Support
hr: Snap podrška

en: A snap is a universal Linux package
hr: Snap je univerzalan Linux paket
