gnome-calendar master - en to oc translation catalogue (1154 entries)

en: Software
oc: Logicials

en: Install and update apps
oc: Installar e metre a jorn las aplicacions

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
oc: Logicial servís a recercar e installar de novèlas aplicacions e extensions del sistèma e a suprimir las aplicacions existentas installadas.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
oc: Logicial presenta una veirina d'aplicacions conegudas amb l'ajuda de descripcions utilas e de mantuna captura d'ecran per caduna d'elas. Podètz trobar d’aplicacions siá en consultant la lista de las categorias, siá en cercant. Logicial permet tanben de metre a jorn vòstre sistèma fòra linha.

en: Overview panel
oc: Panèl de vista d'ensemble

en: Details panel
oc: Panèl de las descripcions

en: Installed panel
oc: Panèl de las installacions

en: Updates panel
oc: Panèl de las mesas a jorn

en: The update details
oc: Detalhs de la mesa a jorn

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: Test akmods key in Shim UEFI
oc: Provar la clau akmods dins Shim UEFI

en: Authentication is required to test akmods key in Shim UEFI
oc: Autentificacion requerida per provar la clau akmods dins Shim UEFI

en: Enroll akmods key to Shim UEFI
oc: Marcar la clau akmods dins Shim UEFI

en: Authentication is required to enroll akmods key to Shim UEFI
oc: Autentificacion requerida per marcar la clau akmods dins Shim UEFI

en: Test DKMS key in Shim UEFI
oc: Provar la clau DKMS dins Shim UEFI

en: Authentication is required to test DKMS key in Shim UEFI
oc: Autentificacion requerida per provar la clau DKMS dins Shim UEFI

en: Enroll DKMS key to Shim UEFI
oc: Marcar la clau DKMS dins Shim UEFI

en: Authentication is required to enroll DKMS key to Shim UEFI
oc: Autentificacion requerida per marcar la clau DKMS dins Shim UEFI

en: Install an appstream file into a system location
oc: Installar un fichièr d'aplicacion dins lo sistèma

en: Installing an appstream file into a system location
oc: Installacion d'un fichièr d'aplicacion dins lo sistèma

en: A list of compatible projects
oc: Una lista de projèctes compatibles

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
oc: Aquò es un lista de projèctes compatibles a afichar, tals coma GNOME, KDE e XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
oc: Indica la façon de gerir las mesas a jorn e las mesas al nivèl de Logicials de GNOME

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
oc: Se desactivat, Logicials de GNOME amaga lo panèl de las mesas a jorn, efectua pas cap de mesa a jorn automatica e demanda pas cap de mesa al nivèl.

en: Automatically download and install updates
oc: Telecargar e installar automaticament las mesas a jorn

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
oc: Se activat, Logicials de GNOME telecarga automaticament las mesas a jorn logicialas en rèireplan, puèi installa las que necessitan pas de reaviada.

en: Notify the user about software updated in the background
oc: Senhalar a l’utilizaire las mesas a jorn de logicials en rèireplan

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
oc: Se activat, Logicials de GNOME senhala a l’utilizaire las mesas a jorn que se son fachas pendent qu’èra inactiu.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
oc: Indica se cal reactualizar automaticament sus las connexions pagantas

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
oc: Se activat, GNOME Logicials réactualiza automaticament en rèireplan quitament sus las connexions pagantas (amb coma consequéncia lo telecargament de metadonadas, de mesas a jorn o autres amb un còst potencial per l'utilizaire).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
oc: Indica se s'agís de la primièra aviada de GNOME Logicials

en: Show star ratings next to applications
oc: Afichar las nòtas al costat de las aplicacions

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
oc: Filtrar las aplicacions en foncion de la branca definida per defaut per los distants

en: Non-free applications show a warning dialog before install
oc: Las aplicacion non-liuras afichant un avertiment abans installacion

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
oc: Quand las aplicacions non-liuras son installadas, un avertiment pòt èsser afichat. Aquò contraròtla aqueste afichatge.

en: The last update check timestamp
oc: L'orodatatge de la darrièra verificacion de las mesas a jorn

en: The last upgrade notification timestamp
oc: L'orodatatge de la darrièra notificacion de mesa a jorn

en: The last update notification timestamp
oc: L'orodatatge de la darrièra notificacion de mesa a jorn

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
oc: L'orodatatge de la primièra mesa a jorn de seguretat, escafat aprèp mesa a jorn

en: The last update timestamp
oc: L'orodatatge de la darrièra mesa a jorn

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
oc: La durada, en segondas, per verificar que la captura d'ecran en amont es encara valid

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
oc: La causida d'una valor mai granda dona mens d'anar-tornar cap al servidor distant, mas las mesas a jorn de las capturas d'ecran son mai lentas a arribar. Una valor de 0 mena a interrogar jamai lo servidor se i a ja un imatge dins lo cache.

en: The server to use for application reviews
oc: Lo servidor a utilizar per las apreciacions d'aplicacions

en: The minimum karma score for reviews
oc: La marca minimum per las apreciacions

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
oc: Las apreciacions que lo karma n'es inferior a aquesta valor seràn amagadas.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
oc: Una lista de depauses oficials que devon pas èsser considerats coma tèrças partidas

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
oc: Una lista de depauses oficials que se pòt pas desactivar o suprimir

en: A list of official repositories that should be considered free software
oc: Una lista de depauses oficials que devon èsser considerats coma contenent de logicials liures

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
oc: L'URL de la licéncia d'utilizar quand una aplicacion deu èsser considerada coma un logicial liure

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
oc: Installa se possible las aplicacions envelopadas sul sistèma per totes los utilizaires

en: Allow access to the Software Repositories dialog
oc: Autoriza l’accès a la bóstia de dialòg dels depauses del logicial

en: Offer upgrades for pre-releases
oc: Prepausa de mesas a jorn per las versions en tèst

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
oc: Aficha qualques elements d'interfàcia que mòstran a l'utilizaire qu'una aplicacion es non-liura

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
oc: Afichar lor talha d'installacion dins la lista de las aplicacions installadas

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
oc: 'https://fr.wikipedia.org/wiki/Logicial_propri%C3%A9taire'

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
oc: L'URI que provesís una explicacion suls logicials proprietaris e non-liures

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
oc: Una lista d'URLs que menan cap als fichièrs d’aplicacions que seràn telecargats dins un dossièr swcatalog

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
oc: Installar los fichièrs AppStream per totes los utilizaires. Se definit a « false », los fichièrs son plaçats dins lo repertòri non estandard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
oc: Òrdre de prioritat dels formats d'empaquetatge de preferir, amb los formats mai importants listats en primièr. Una lista voida significa l'òrdre per defaut. Los formats meses de caire son considerats coma listats en darrièr. D'exemples de formats d'empaquetatge son : deb, flatpak, rpm, snap. Los formats pòdon èsser especificats opcionalament amb un nom d'origina, separat per dos-punts, per exemple « flatpak:flathub ».

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
oc: L'oradatge de la darrièra temptativa de supression dels environaments d'execucion Flatpak inutilizats

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
oc: Definir a « true » per afichar sonque las aplicacions jos licéncia liura e amagar las aplicacions proprietaris.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
oc: Definir a « true » per afichar sonque las aplicacions dels desvolopaires que faguèron verificar lor identitat.

en: The timestamp of the last received historical updates.
oc: L'orodatatge de la darrièra mesa a jorn de istorica recebuda.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
oc: Una cadena que conten l’identificant « Comptes en linha » utilizat per se connectar

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
oc: Aisina d'installacion AppStream sus l'ensemble del sistèma de GNOME Logicials

en: Failed to parse command line arguments
oc: Impossible d'analisar los arguments en linha de comanda

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
oc: Vos cal especificar exactament un nom de fichièr

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
oc: Aqueste logicial pòt pas èsser utilizat que per l'utilizaire root

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
oc: Impossible de validar lo tipe del contengut : %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
oc: Impossible de desplaçar : %s

en: Software Install
oc: Installacion de l'aplicacion

en: Install selected software on the system
oc: Installar l'aplicacion seleccionada sul sistèma

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
oc: Violéncia de dessenhs animats

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
oc: Cap d’informacion tocant de violéncia de dessenhs animats

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
oc: Violéncias fantasticas

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
oc: Cap d’informacion tocant de la violéncia fantastica

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
oc: Violéncia realista

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
oc: Cap d’informacion tocant de la violéncia realista

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
oc: Violéncia sanguinosa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
oc: Cap d’informacion tocant de la violéncia sanguinosa

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
oc: Violéncia sexuala

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
oc: Cap d’informacion tocant de la violéncia sexuala

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
oc: Alcoòl

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
oc: Cap d’informacion tocant de referéncias a l’alcoòl

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
oc: Drògas

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
oc: Cap d’informacion tocant de referéncias de drògas illegalas

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
oc: Tabat

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
oc: Pas cap de referéncias als produches ligats al tabac

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
oc: Nuditat

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
oc: Cap d’informacion tocant la nuditat de cap de mena

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
oc: Tèmas sexuals

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
oc: Cap d’informacion tocant de referéncias o la representacion a caractèr sexual

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
oc: Blasfèmia

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
oc: Cap d’informacion tocant de blasfèmias de cap de mena

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
oc: Umor desplaçat

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
oc: Pas cap d’informacion tocan l'umor desplaçat

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
oc: Discriminacions

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
oc: Cap d’informacion tocant de lengatges discriminatòri de cap de mena

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
oc: Publicitat

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
oc: Cap d’informacion tocant de publicitats de cap de mena

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
oc: Jòga

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
oc: Cap d’informacion tocant lo pariatge de cap de mena

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
oc: Crompa

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
oc: Cap d’informacion tocant lo possibilitat de despensar d'argent

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
oc: Discussion entre utilizaires

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
oc: Cap d’informacion tocant lo biais de discutir amb los autres utilizaires

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
oc: Discussion àudio entre utilizaires

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
oc: Cap d’informacion tocant lo biais de parlar amb los autres utilizaires

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
oc: Detalhs de contacte

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
oc: Cap d’informacion tocant lo partiment dels noms d'utilizaire de rets socialas o d'adreças electronicas

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
oc: Informacions d’identificacion

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
oc: Cap d’informacion tocant lo partiment d‘informacions d’utilizaire amb de tèrças partidas

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
oc: Partatge de localizacion

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
oc: Cap d’informacion tocant lo partiment de geolocalizacion amb los autres utilizaires

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
oc: Omosexualitat

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
oc: Cap d’informacion tocant de referéncias a l’omosexualitat

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
oc: Prostitucion

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
oc: Cap d’informacion tocant de referéncias a la prostitucion

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
oc: Adultèri

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
oc: Cap d’informacion tocant de referéncias a l’adultèri

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
oc: Personatges sexualizats

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
oc: Cap d’informacion tocant de personatges sexualizats

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
oc: Profanacion

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
oc: Cap d’informacion tocant de referéncias a la profanacion

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
oc: Rèstas umanas

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
oc: Cap d’informacion tocant la visibilitat de rèstas d’umans mòrts

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
oc: Esclavatge

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
oc: Pas cap d'allusion a l’esclavagisme

en: Does not include references to drugs
oc: Inclutz pas cap d'allusion a de drògas

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
oc: Inclutz pascap d’insultas, de blasfèmis o d’autres menas de lengatges grossièrs

en: Does not include ads or monetary transactions
oc: Inclutz pas cap de reclamas o de transaccions monetàrias

en: Does not include sex or nudity
oc: Inclutz pas cap de sèxe o de nuditat

en: Does not include uncontrolled chat functionality
oc: Inclutz pas cap de foncionalitat de messatjariá sens contramòtle

en: Does not include violence
oc: Conten pas cap de violéncia

en: Drugs
oc: Drògas

en: Strong Language
oc: Lengatge grossièr

en: Money
oc: Argent

en: Social
oc: Socializacion

en: Violence
oc: Violéncia

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
oc: Tot

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
oc: %s a un limit d’atge desconegut

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
oc: %s es adeqüat per tot lo monde

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
oc: %s es adeqüat pels mainatges

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
oc: %s es adeqüat pels dròlles joves

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
oc: %s es adeqüat pel mainatge

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
oc: %s es adeqüat pels adolescents

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
oc: %s es adeqüat pels adults

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
oc: %s es adeqüat per %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
oc: Evaluacion per edat

en: _How to contribute missing information
oc: _Cossí apondre d’informacions absentas

en: Local file
oc: Fichièr local

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
oc: Paquet

en: Pending
oc: En espèra

en: Pending install
oc: Installacion en espèra

en: Pending remove
oc: Supression en espèra

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
oc: Installacion en cors

en: Removing
oc: Supression en cors

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
oc: Telecargament

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
oc: _Installar

en: _Uninstall…
oc: _Desinstallar…

en: Network
oc: Ret

en: Can communicate over the network
oc: Pòt comunicar a travèrs la ret

en: System Services
oc: Servicis sistèma

en: Can access D-Bus services on the system bus
oc: Pòt accedir a de servicis DBus sul bus sistèma

en: Session Services
oc: Servicis de session

en: Can access D-Bus services on the session bus
oc: Pòt accedir als servicis DBus sul bus de session

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_BUS_POLICY_OTHER is used only as a flag, with actual bus names being listed separately
en: Devices
oc: Periferics

en: Can access arbitrary devices such as webcams
oc: Pòt accedir arbitràriament als periferics coma las webcams

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
oc: Pòt accedir als periferics d’entrada

note: Translators: This indicates an app can access audio devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones and play audio
oc: Pòt accedir al microfòn e jogar d’àudio

en: Can access system device files
oc: Pòt accedir als fichièrs del sistèma

en: Screen contents
oc: Captura d'ecran

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
oc: Pòt accedir al contengut de l’ecran

en: Home folder
oc: Dorsièr personal

en: Can view, edit and create files
oc: Pòt veire, editar e crear de fichièrs

en: Can view files
oc: Pòt veire los fichièrs

en: File system
oc: Sistèma de fichièrs

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
oc: Dorsièr de telecargament

en: Settings
oc: Paramètres

en: Can view and change any settings
oc: Pòt veire e modificar quin paramètre que siá

en: Legacy display system
oc: Sistèma d’afichatge desuet

en: Uses an old, insecure display system
oc: Utiliza un vièlh sistèma d’afichatge non securizat

en: Sandbox escape
oc: Fugida del nauc de sabla

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
oc: Se pòt escapar del nauc de sabla e contornar d’autras restriccions

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
oc: Cap de descripcion de la mesa a jorn es pas estada provesida.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
oc: Detalhs de la mesa a jorn

en: Requires additional permissions
oc: Demanda mai de permissions

en: Invalid ratings data received from server
oc: Donadas de classament invalidas recebudas del servidor

en: Could not communicate with ratings server
oc: Impossible de comunicar amb lo servidor d’evaluacion

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
oc: Avaloracions

en: No reviews were found for this app.
oc: Cap de revista per aquesta aplicacion.

en: No Reviews
oc: Cap d’avís

en: Version History
oc: Istoric de versions

en: No details for this release
oc: Cap d'informacion es pas disponibla per aquesta version

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
oc: %e %B de %Y

en: Installed
oc: Installada

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
oc: Mòde d'aviada : pòt èsser « updates » (mesas a jorn), « updated » (a jorn), « installed » (installadas) o « overview » (vista d'ensemble).

en: MODE
oc: MÒDE

en: Search for applications
oc: Recercar d'aplicacions

en: SEARCH
oc: RECERCAR

en: Show application details (using application ID)
oc: Afichar los detalhs de l'aplicacion (en utilizant l'ID de l'aplicacion)

en: Show application details (using package name)
oc: Afichar los detalhs de l'aplicacion (en utilizant lo nom del paquet)

en: PKGNAME
oc: NOM_DE_PAQUET

en: Install the application (using application ID)
oc: Installar l'aplicacion (à partir de son identificant)

en: Uninstall the application (using application ID)
oc: Desinstallar l'aplicacion (en utilizant son identificant)

en: Open a local package file
oc: Dobrir lo fichièr d'un paquet local

en: FILENAME
oc: NOM_DE_FICHIÈR

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
oc: Lo tipe d'interaccion esperada aicí : siá « none » (aucune), « notify » (notifier), o « full » (toutes)

en: INTERACTION
oc: INTERACCION

en: Show a local metainfo or appdata file
oc: Afichar un fichièr local metainfo o appdata

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
oc: Activar la sortida de desbugatge verbosa (de l'instància en cors d'execucion, se ja es en execucion)

en: Installs any pending updates in the background
oc: Installar las mesas a jorn en espèra en rèireplan

en: Show preferences
oc: Afichar las preferéncias

en: Quit the running instance
oc: Quitar la session en cors

en: Prefer local file sources to AppStream
oc: Preferir las fonts dels fichièrs locals a AppStream

en: Show version number
oc: Mostrar lo numèro de version

en: Copyright © 2016–%d GNOME Software contributors
oc: Copyright © 2016–%d Los contributors de GNOME Software

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
oc: O planhèm, i a pas cap d'informacion sus aquesta aplicacion.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
oc: Talha installada

en: Includes %s of data and %s of cache
oc: Inclutz %s de donadas e %s de cache

en: Includes %s of data
oc: Inclutz %s de donadas

en: Includes %s of cache
oc: Inclutz %s de cache

en: Cache and data usage unknown
oc: Cache e utilizacion donadas desconeguts

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
oc: Talha dels fichièrs telecargats

en: Needs no additional system downloads
oc: Requerís pas cap de telecargament sistèma suplementari

en: Needs an unknown size of additional system downloads
oc: Requerís un telecargament sistèma suplementari d’una talha desconeguda

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
oc: Requerís un telecargament sistèma suplementari de %s

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
oc: La talha es desconeguda

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
oc: Cap d’autorizacion

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
oc: A accès a la ret

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses non-portal system services
oc: Utiliza de servicis sistèma non portals

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses non-portal session services
oc: Utiliza de sessions sistèma non portals

note: Translators: This indicates an app can access session or system bus services unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific non-portal services
oc: Pòt accedir a certans servicis sistèma especifics non portals

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
oc: Pòt accedir als periferics materials

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
oc: Pòt accedir als periferics sistèma

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
oc: Pòt legir/escriure totas vòstras donadas

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
oc: Pòt legir totas vòstras donadas

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
oc: Pòt legir/escriure vòstres telecargaments

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
oc: Pòt legir vòstres telecargaments

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
oc: Pòt accedir a de fichièrs especifics

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
oc: Pòt veire e modificar los paramètre de l’utilizaire

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
oc: Utiliza un vièlh sistèma d’afichatge non securizat

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
oc: Pòt aquerir d’autorizacions arbitràrias

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
oc: Lo desvolopaire es verificat

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
oc: Repassat pel distributor del sistèma operatiu

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
oc: Repassat per %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
oc: Provesit per una tèrça part

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
oc: Logicial pas mai pres en carga

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
oc: Còdi analisable

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
oc: Licéncia desconeguda

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
oc: Còdi proprietari

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
oc: Licéncia especiala

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
oc: Privilegiat

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
oc: Segur

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
oc: Probablament segur

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
oc: Potencialament pas segur

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
oc: Pas segur

en: Mobile Only
oc: Mobil solament

en: Only works on a small screen
oc: Fonciona solament sus un ecran pichon

en: Desktop Only
oc: Ordenador de burèu solament

en: Only works on a large screen
oc: Fonciona solament sus un ecran grand

en: Screen Size Mismatch
oc: Incoeréncia de talha d'ecran

en: Doesn’t support your current screen size
oc: Pren pas en cargar la talha d’ecran actuala

en: Requires a touchscreen
oc: Requerís un ecran tactil

en: Requires a keyboard
oc: Requerís un clavièr

en: Requires a mouse
oc: Requerís una mirga

en: Gamepad Needed
oc: Maneta requerida

en: Requires a gamepad to play
oc: Requerís una maneta per jogar

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
oc: Adaptatiu

en: Works on phones, tablets and desktops
oc: Fonciona suls mobils, tauletas e ordenadors de burèu

en: Probably requires a keyboard or mouse
oc: Requerís probablament un clavièr o una mirga

en: Works on desktops and laptops
oc: Fonciona suls ordenadors de burèu e portatius

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
oc: L'aplicacion conten pas cap de contengut somés a un atge minimum

en: No age rating information available
oc: Cap d’informacion sus l’atge requerit pas disponibla

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
oc: Visitar lo site Web

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
oc: Installar…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
oc: Anullar

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
oc: Installar

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
oc: Telecargar

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
oc: Metre a jorn

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
oc: Desinstallar…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
oc: Desinstallacion

en: Critical update
oc: Mesa a jorn critica

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
oc: L'aparelh pòt pas èsser utilizat pendent la mesa a jorn.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
oc: Font : %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
oc: S'apelava %s

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
oc: Quitèt de recebre de mesas a jorn

en: Critical Update
oc: Mesa a jorn critica

[ctx: Single app]
en: Installed
oc: Installada

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
oc: Ajudar a traduire %s

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
oc: %s es concebut, desvolopat e traduch per un comunitat internacionala de benevòls.
    
    Aquò significa que s'es pas disponible dins vòstra lenga, vos podètz implicar e ajudar a lo traduire.

en: Translations
oc: Traduccion

en: _Translation Website
oc: Site de _traduccion

en: Release notes
oc: Nòtas de version

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
oc: Autentificacion distanta requerida sus %s (nom de domeni %s)

en: Login Required
oc: Autentificacion requerida

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
oc: A_nullar

en: _Login
oc: _Connexion

note: Translators: Title for a login entry.
en: _User
oc: _Utilizaire

note: Translators: Title for a login entry.
en: _Password
oc: _Senhal

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
oc: Autres

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
oc: Totas

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
oc: Mesas en avant

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
oc: Seleccion de l’editor

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
oc: Novetats e actualizacions

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
oc: Còps de còr del Web

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
oc: Autres logicial

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s Installed
oc: %s (installada)

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect
oc: Una reaviada es necessària per que las modificacions prengan efièch

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: The app is ready to be used
oc: L'aplicacion es ara operacionala

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System Updates Installed
oc: Mesas a jorn sistèma installadas

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
oc: Las mesas a jorn installadas recentament son ara consultablas

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
oc: Reaviar

en: Launch
oc: Aviar

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
oc: Installarlo logicial ?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
oc: Installar lo logicial tèrç ?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
oc: Activar lo repertòri de Logicial ?

note: TRANSLATORS: window title ask for confirmation TRANSLATORS: "Enable Third-Party Software Repository?" is * the confirmation dialog title
en: Enable Third-Party Software Repository?
oc: Activar los depauses logicials tèrces ?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
oc: %s es pas un <a href="https://fr.wikipedia.org/wiki/Free/Libre_Open_Font_Software">logicial liure e dobèrt</a> e es distribuit per « %s ».

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
oc: %s es distribuit per « %s ».

en: This software repository must be enabled to continue installation.
oc: Aqueste depaus de logicials deu èsser activat per contunhar l’installacion.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
oc: Pòt èsser contrari a la lei d'installar e d'utilizar %s dins certans païses.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
oc: Pòt èsser contrari a la lei d'installar e d'utilizar aqueste codec dins certans païses.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
oc: M'avertir pas _mai

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
oc: Activar e _installar

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
oc: Aquí los detalhs de las errors del gestionari de paquets :

en: Details
oc: Detalhs

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
oc: _Tampar

en: Details copied to clipboard
oc: Detalhs copiats al quichapapièrs

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
oc: _Acceptar

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
oc[0]: Una mesa a jorn es estada installada sus aqueste sistèma
oc[1]: De mesas a jorn son estadas installadas sus aqueste sistèma

note: TRANSLATORS: we've just uninstalled some apps
en: An app has been uninstalled | Apps have been uninstalled
oc[0]: Una aplicacion es estada desinstallada
oc[1]: D’aplicacions son estadas desinstalladas

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect | A restart is required for them to take effect
oc[0]: Una reaviada es necessària per que prenga efièch
oc[1]: Una reaviada es necessària per que prengan efièch

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
oc: Pas ara

note: TRANSLATORS: something happened less than a day ago
en: Today
oc: Uèi

note: TRANSLATORS: something happened more than a day ago but less than 2 days ago
en: Yesterday
oc: Ièr

en: %d day ago | %d days ago
oc[0]: fa %d jorn
oc[1]: fa %d jorns

en: %d week ago | %d weeks ago
oc[0]: fa %d setmana
oc[1]: fa %d setmanas

en: %d month ago | %d months ago
oc[0]: fa %d mes
oc[1]: fa %d meses

en: %d year ago | %d years ago
oc[0]: fa %d an
oc[1]: fa %d ans

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
oc: Ara meteis

en: %d minute ago | %d minutes ago
oc[0]: fa %d minuta
oc[1]: fa %d minutas

en: %d hour ago | %d hours ago
oc[0]: fa %d ora
oc[1]: fa %d oras

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s System Service
oc: Utiliza lo servici sistèma %s

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s Session Service
oc: Utiliza lo servici de session %s

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s Service
oc: Utiliza lo servici %s

en: Can see the non-portal service
oc: Pòt veire lo servici non portals

en: Can talk to the non-portal service
oc: Pòt comunicar amb lo servici non portals

en: Can own the non-portal service
oc: Pòt gerir lo servici non portal

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
oc: Tot

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
oc: Mesas en avant

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
oc: Grafisme en 3 dimensions

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
oc: Fotografia

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
oc: Scan

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
oc: Dessenh vectorial

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
oc: Visionadors

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
oc: Creacions e modificacions àudio

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
oc: Lectors de musica

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
oc: Tot

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
oc: Mesas en avant

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
oc: Agenda

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
oc: Basa de donadas

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
oc: Finança

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
oc: Tractament de tèxte

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
oc: Editors de tèxte

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
oc: Navigadors Web

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
oc: Tot

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
oc: Mesas en avant

[ctx: Menu of Games]
en: Action
oc: Accion

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
oc: Aventura

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
oc: Arcada

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
oc: Blòts

[ctx: Menu of Games]
en: Board
oc: Platèu

[ctx: Menu of Games]
en: Card
oc: Cartas

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
oc: Enfants

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
oc: Logica

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
oc: Jòcs de ròtle

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
oc: Espòrts

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
oc: Estrategia

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
oc: Tot

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
oc: Mesas en avant

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
oc: Discussion

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
oc: Tot

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
oc: Mesas en avant

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
oc: Intelligéncia artificiala

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
oc: Astronomia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
oc: Quimia

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
oc: Lengas

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
oc: Matematicas

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
oc: Nòvas

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
oc: Robotica

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
oc: Biografia

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
oc: Bendas dessenhadas

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
oc: Ficcion

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
oc: Santat

[ctx: Menu of Reference]
en: History
oc: Istòria

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
oc: Estil de vida

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
oc: Politica

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
oc: Espòrts

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
oc: Tot

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
oc: Mesas en avant

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
oc: Desbugadors

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
oc: EDI

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
oc: Pilòts material

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
oc: Poliças

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
oc: Fonts de picada

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
oc: Presa en carga lingüistica

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
oc: Regionalizacion

note: Translators: this is a menu category
en: Create
oc: Crear

note: Translators: this is a menu category
en: Work
oc: Trabalhar

note: Translators: this is a menu category
en: Play
oc: Jogar

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
oc: Socializacion

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
oc: Aprendre

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
oc: Desvolopament

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
oc: Pilòts material

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
oc: Poliças

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
oc: Fonts de picada

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
oc: Paquets lingüistics

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
oc: Regionalizacion

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
oc: Una aplicacion

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
oc: %s demanda mai de presa en carga del format del fichièr.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
oc: Tipes MIME suplementaris requesits

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
oc: %s demanda mai de poliças.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
oc: Poliças suplementàrias requesidas

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
oc: %s demanda mai de codecs multimèdia.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
oc: Codecs multimèdia suplementaris requesits

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
oc: %s demanda mai de pilòts d'imprimenta.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
oc: Pilòts d'imprimenta suplementaris requesits

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
oc: %s demanda mai de paquets logicials.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
oc: Paquets logicials suplementaris requesits

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
oc: Aviar Logicials

en: _Show More
oc: A_fichar mai

en: _Show Less
oc: Ne veire _mens

en: Removing…
oc: Supression en cors…

en: Requires restart to finish install
oc: Requerís una reaviada per acabar l’installacion

en: Requires restart to finish remove
oc: Requerís una reaviada per acabar la supression

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
oc: Installacion en espèra…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
oc: Mesa a jorn en espèra…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
oc: Telecargament…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
oc: Preparacion…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
oc: Desinstallacion…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
oc: %s es pas mai installat mas possedís encara de donadas.

en: _Restart
oc: _Reaviar

en: _Enable…
oc: _Activar…

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
oc: _Installar…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
oc: %s s’aficharà en anglés estatsunidenc

en: This app will appear in US English
oc: Aquesta aplicacion s’aficharà en anglés estatsunidenc

en: This software will appear in US English
oc: Aquest logicial s’aficharà en anglés estatsunidenc

en: Help _Translate
oc: Ajudar a _traduire

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
oc: Autras aplicacions de %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
oc: Lo desvolopaire %s provèt la proprietat de %s

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
oc: Lo desvolopaire provèt la proprietat de %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
oc: Un accès a Internet es indispensable per redigir una evaluacion

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
oc: Aqueste logicial recep pas mai de mesas a jorn, inclutz de correccions de seguretat

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
oc: Aquesta aplicacion fa ja partida de vòstra distribucion e deuriá pas èsser remplaçada.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
oc: Aquesta aplicacion provesís pas cap de ligam cap al site web, depaus de còdi o traçador d’avarias.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
oc: Aqueste logicial recep pas mai de mesas a jorn, inclutz de correccions de seguretat

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
oc: Aquesta aplicacion fa ja partida de vòstra distribucion e deuriá pas èsser remplaçada.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
oc: Aqueste logicial provesís pas cap de ligam cap al site web, repertòri de còdi o traçador d’avarias.

en: Software failed to retrieve information for “%s” and is unable to show the details for this app.
oc: La logitèca a pas pogut recuperar las informacions per « %s » e pòt pas afichar los detalhs per aquesta aplicacion.

en: Software could not load the file ‘%s’, as it’s not in a format supported by this system.
oc: La Logitèca a pas pogut cargar lo fichièr « %s », perque es pas dins un format suportat per aqueste sistèma.

en: Software could not load the file ‘%s’.
oc: La Logitèca a pas pogut cargar lo fichièr « %s ».

en: Software could not load the URL ‘%s’, as it’s not in a format supported by this system.
oc: La Logitèca a pas pogut cargar l’URL « %s », perque es pas dins un format suportat per aqueste sistèma.

en: Software could not load the URL ‘%s’.
oc: La Logitèca a pas pogut cargar l’URL « %s ».

en: Invalid review response received from server
oc: Una responsa incorrècta es estada recebuda del servidor

en: Failed to submit review for “%s”: %s
oc: Fracàs del mandadís de l’avís « %s » : %s

note: display a toast to the user
en: Review submitted successfully
oc: Avís corrèctament enviat

en: Details page
oc: Pagina de las descripcions

en: Loading App Details
oc: Cargament dels detalhs de l'aplicacion

en: Verified
oc: Verificat

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
oc: _Dobrir

en: _Update
oc: _Mesa a jorn

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
oc: Desinstallar

en: Add-ons
oc: Extensions

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
oc: Aquesta aplicacion pòt pas èsser utilizada que se una connexion a internet es activa.

en: Software Repository Included
oc: Depaus de logicials inclús

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
oc: Aquesta aplicacion inclutz un depaus logicial que provesís las mesas a jorn e tanben l’accès a d’autres programas.

en: No Software Repository Included
oc: Pas cap de depaus de logicials inclús

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
oc: Aquesta aplicacion inclutz pas cap de depaus de logicials. Serà pas mesa a jorn cap a de novèlas versions.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
oc: Depaus de logicials identificat

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
oc: Apondre aqueste depaus de logicials vos dona accès a de logicials suplementaris e tanben las mesas al nivèl.

en: Only use software repositories that you trust.
oc: Utilizetz sonque los depauses de logicials que vos i fisatz.

en: Clear app data
oc: Escafar las donadas d’aplicacion

en: D_elete Data
oc: Supr_imir las donadas

en: No Metadata
oc: Cap de metadonadas

en: Project _Website
oc: Site _Web del projècte

en: _Donate
oc: Far un _don

en: Contribute _Translations
oc: Contribuir _Traduccions

en: _Report an Issue
oc: _Senhalar una avaria

en: _Help
oc: _Ajuda

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
oc: _Contacte

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
oc: _Redigir una avaloracion

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
oc: Totas las avaloracions

en: Unable to Show App Details
oc: Impossible d’afichar los detalhs de l’aplicacion

en: Failed to prepare reboot
oc: Fracàs de la preparacion de la reaviada

en: Unknown error
oc: Error desconeguda

en: The key was not found
oc: La clau es pas estada trobada

en: The key is not enrolled
oc: La clau es pas marcada

en: MOK Enrollment Required
oc: Inscripcion de la clau proprietària de la maquina (MOK) requerida

en: _Next
oc: _Seguent

en: This device has Secure Boot enabled. To allow new drivers to be enabled, a new machine owner key (MOK) must be enrolled. The process requires a password to be entered later in the process. Please note down the following password associated with the key:
oc: Aqueste periferic a l'amodatge securizat (Secure Boot) activat. Per autorizar l'activacion de pilòts novèls, una clau de proprietari de maquina (MOK) novèla deu èsser enregistrada. Aqueste procèssus requerís que se pique un senhal mai tard. Mercés de notar lo senhal seguent associat a la clau :

en: I have made a note of the MOK _password
oc: Ai notat lo _senhal de la clau proprietària maquina (MOK)

en: _Restart & Enroll…
oc: _Reaviar e marcar…

en: Setup Instructions: Please Read Carefully
oc: Instruccions d’installacion : mercés de legir amb precausion

en: After restart, a device setup screen will be shown. To enable new drivers, proceed through the setup steps:
oc: Aprèp la reaviada, s'aficharà un ecran de parametratge de l'aparelh. Per metre en servici los pilòts novèls, completatz las etapas de configuracion :

en: • Select “Enroll MOK”
    • Select “Yes” to enroll keys
    • Enter the MOK password when prompted
    • Then select “Reboot”
oc: • Seleccionatz « Enroll MOK »
    • Seleccionatz « Yes » per enrotlar las claus
    • Picatz lo senhal MOK quand vos es demandat
    • Puèi seleccionatz « Reboot »

en: Security Implications
oc: Enjòcs de seguretat

en: After successful key enrollment, be aware that any future updates to the module or any other module will be implicitly trusted. All future updates will happen transparently with no interaction and or authorization.
oc: Un còp la clau enregistrada amb succès, sàpiga que tota mesa a jorn futura del modul o de quin modul que siá serà implicitament aprovada. Totas las mesas a jorn futuras se faràn de manièra transparenta, sens cap d'interaccion ni d'autorizacion.

en: Further guidance can be found on the <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">docs page</a>.
oc: Trobaretz mai d'entresenhas sus la <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">pagina de documentacion</a>.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
oc: Telecargament de novèls fichièrs de metadonadas…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
oc:  e

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
oc[0]: Poliça disponibla per l'escript en %s
oc[1]: Poliças disponiblas per l'escript en %s

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
oc[0]: Logicial disponible per %s
oc[1]: Logicials disponibles per %s

en: Requested software not found
oc: Cap de logicial es pas estat trobat

en: Failed to find requested software
oc: Impossible de trobar lo logicial demandat

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
oc: %s son introbables

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
oc: sul site Web

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
oc: Cap d'aplicacion pas disponibla per provesir lo fichièr %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
oc: D'informacions sus %s, e tanben d'opcions sul biais d'obténer las aplicacions mancantas son disponiblas sus %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
oc: Cap d'aplicacion pas disponibla per prendre en carga %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
oc: %s es indisponible.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
oc: D'informacions sus %s, e tanben d'opcions sul biais d'obténer una aplicacion susceptibla de prene en carga aqueste format son disponiblas sus %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
oc: Cap de poliça d'extension es pas disponibla per prene en carga %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
oc: D'informacions sus %s, e tanben d'opcions sul biais d'obténer de poliças suplementàrias son disponiblas sus %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
oc: Cap de codec al format %s es pas disponible per l'extension.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
oc: D'informacions sus %s, e tanben d'opcions sul biais d'obténer un codec susceptible de legir aqueste format son disponiblas sus %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
oc: Cap de ressorsa per plasma es pas disponibla per prene en carga %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
oc: D'informacions sus %s, e tanben d'opcions sul biais d'obténer de ressorsas suplementàrias per plasma son disponiblas sus %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
oc: Cap de pilòt d'imprimenta es pas disponible per %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
oc: D'informacions sus %s, e tanben d'opcions sul biais d'obténer un pilòt susceptible de prene en carga aquesta imprimenta son disponiblas sus %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
oc: la documentacion

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
oc[0]: Impossible de trobar %s demandat per %s. Consultatz %s per mai d’informacion.
oc[1]: Impossible de trobar %s demandats per %s. Consultatz %s per mai d’informacion.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
oc[0]: Malurosament, %s que recercatz es introbable. Consultatz %s per mai d'informacions.
oc[1]: Malurosament, %s que recercatz son introbables. Consultatz %s per mai d'informacions.

en: Failed to find any search results: %s
oc: Fracàs de la recèrca, pas cap de resultat : %s

en: %s file format
oc: Format de fichièr %s

en: Install _All
oc: _Tot installar

en: Unable to Find Requested Software
oc: Impossible de trobar lo logicial demandat

en: Codecs page
oc: Pagina de Codecs

en: No Results Found
oc: Cap de resultat pas trobat

en: Unable To Perform Search
oc: Impossible d'efectuar la recèrca

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Featured Apps List
oc: List d’aplicacions mesas en avant

en: Desktop Support
oc: Presa en carga burèu

en: Supports being used on a large screen
oc: Se pòt pas utilizar sus un ecran grand

en: Desktop Support Unknown
oc: Presa en carga burèu desconeguda

en: Not enough information to know if large screens are supported
oc: Pas pro d’informacions per saber se los ecrans grands son preses en carga

en: Requires a large screen
oc: Requerís un ecran grand

en: Desktop Not Supported
oc: Ordenador de burèu pas pres en carga

en: Cannot be used on a large screen
oc: Se pòt pas utilizar sus un ecran grand

en: Mobile Support
oc: Presa en carga mobil

en: Supports being used on a small screen
oc: Se pòt pas utilizar sus un ecran pichon

en: Mobile Support Unknown
oc: Presa en carga mobil desconeguda

en: Not enough information to know if small screens are supported
oc: Pas pro d’informacions per saber se los ecrans pichons son preses en carga

en: Requires a small screen
oc: Requerís un ecran pichon

en: Mobile Not Supported
oc: Mobil pas pres en carga

en: Cannot be used on a small screen
oc: Se pòt pas utilizar sus un ecran pichon

en: Keyboard Support
oc: Presa en carga clavièr

en: Keyboard Support Unknown
oc: Presa en carga clavièr desconeguda

en: Not enough information to know if keyboards are supported
oc: Pas pro d’informacions per saber se los clavièrs son preses en carga

en: Keyboard Required
oc: Clavièr requerit

en: Supports keyboards
oc: Pren en carga los clavièrs

en: Keyboard Not Supported
oc: Clavièr pas pres en carga

en: Cannot be used with a keyboard
oc: Se pòt pas utilizar amb un clavièr

en: Mouse Support
oc: Presa en carga de la mirga

en: Requires a mouse or pointing device
oc: Requerís una mirga o un dispositiu de puntatge

en: Mouse Support Unknown
oc: Presa en carga de la mirga desconeguda

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
oc: Pas pro d’informacions per saber se las morgas o los dispositius de puntatge son preses en carga

en: Mouse Required
oc: Mirga requerida

en: Supports mice and pointing devices
oc: Mirgas e dispositius de puntatge preses en carga

en: Mouse Not Supported
oc: Mirga pas presa en carga

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
oc: Se pòt pas utilizar amb una mirga o un dispositiu de puntatge

en: Touchscreen Support
oc: Ecran tactil pres en carga

en: Touchscreen Support Unknown
oc: Presa en carga ecran tactil desconeguda

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
oc: Pas pro d’informacions per saber se los ecrans tactils son preses en carga

en: Touchscreen Required
oc: Ecran tactil requerit

en: Supports touchscreens
oc: Pren en carga los ecrans tactils

en: Touchscreen Not Supported
oc: Ecran tactil pas pres en carga

en: Cannot be used with a touchscreen
oc: Se pòt pas utilizar sus un ecran tactil

en: Gamepad Required
oc: Maneta requerida

en: Requires a gamepad
oc: Requerís una maneta

en: Gamepad Support
oc: Presa en carga maneta

en: Supports gamepads
oc: Pren en cagar las manetas

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
oc: %s fonciona probablament sus aqueste aparelh

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
oc: %s fonciona sus aqueste aparelh

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
oc: %s fonciona probablament sus aqueste aparelh

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
oc: %s foncionarà probablament pas sus aqueste aparelh

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
oc: %s foncionarà pas sus aqueste aparelh

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
oc: Presa en carga materiala

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
oc: Installadas

en: Installed page
oc: Pagina installada

en: In Progress
oc: En cors

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
oc: Aplicacions

en: Web Apps
oc: Aplicacions web

en: System Apps
oc: Aplicacions sistèma

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
oc: Installadas sus %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window.
en: Installed Updates
oc: Mesas a jorn installadas

en: No Updates Installed
oc: Cap de mesa a jorn logiciala pas installada

en: Community Built
oc: Construch per la comunautat

en: _Get Involved
oc: _Participar

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
oc: Aquesta aplicacion es desvolopada per una comunitat liura de benevòls, e publicada sota la <a href="%s">%s licéncia</a>.
    
    Podètz contribuir e ajudar a lo rendre melhor.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
oc: Aquesta aplicacion es desvolopada per una comunitat liura de benevòls, e publicada sota la licéncia %s.
    
    Podètz contribuir e ajudar a lo rendre melhor.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
oc: Aqueste logicial es desvolopat per una comunitat internacionala liura de benevòls, e publicat sota la <a href="%s">%s licéncia</a>.
    
    Podètz contribuir e ajudar a lo rendre melhor.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
oc: Aqueste logicial es desvolopat per una comunitat internacionala liura de benevòls, e publicat sota la licéncia %s.
    
    Podètz contribuir e ajudar a lo rendre melhor.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
oc: Licéncia desconeguda

en: _Learn More
oc: _Ne saber mai

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
oc: Aquesta aplicacion especifica pas jos quala licéncia es desvolopada, e pòt èsser proprietària. Pòt èsser non securizada de faiçons de mal detectar, e pòt cambiar sens supervision.
    
    Poiretz benlèu contribuir o pas a aquesta aplicacion.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
oc: Aqueste logicial especifica pas jos quala licéncia es desvolopat, e pòt èsser proprietari. Pòt èsser non securizat de faiçons de mal detectar, e pòt cambiar sens supervision.
    
    Poiretz benlèu contribuir o pas a aqueste logicial.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
oc: Proprietari

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
oc: Aquesta aplicacion es pas desvolopada publicament, doncas sols sos desvolopaires sabon cossí fonciona. Pòt èsser pas securizada de faiçons dificilas a detectar, e pòt cambiar sens supervision.
    
    Es possible que poscatz pas contribuir a aquesta aplicacion.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
oc: Aqueste logicial es pas desvelopat en transparéncia, doncas sonque sos desvolopaires sabon cossí fonciona. Pòt i aver restriccions tocant son utilizacion, e pòt èsser mai complicat de dire se lo logicial es pas segur.
    
    Benlèu que poiretz pas contribuir a aqueste logicial.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
oc: Licéncia especiala

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
oc: Aquesta aplicacion es desvolopada jos la licéncia especiala <a href="%s">%s</a>.
    
    Podètz benlèu contribuir o non a aquesta aplicacion.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
oc: Aquesta aplicacion es desvolopada jos la licéncia especiala « %s ».
    
    Podètz benlèu contribuir a aquesta aplicacion, o benlèu pas.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
oc: Aqueste logicial es desvolopat sota la licéncia <a href="%s">%s</a>.
    
    Podètz contribuir o non a aqueste logicial.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
oc: Aqueste logicial es desvolopat jos la licéncia especiala « %s ».
    
    Podètz benlèu contribuir a aqueste logicial, o benlèu pas.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Refreshing Data
oc: Actualizacion de las donadas

en: Loading page
oc: Pagina de Codecs

en: Starting Up
oc: Aviada

note: TRANSLATORS: only run app as non-root user
en: Software should be run as a non-root user. Exiting…
oc: La Logitèca se deu aviar coma un utilizaire non-root. Tampadura en cors…

en: Unknown source
oc: Font desconeguda

note: Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
oc: Utilizaire

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
oc: Apondons

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
oc: Supressions

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
oc: Mesas a jorn

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
oc: Degradacions

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
oc: sorgas extèrnas seleccionadas

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
oc: Provesís un accès a de logicials suplementaris a partir de %s. De logicials proprietaris son incluses.
    
    Podètz activar aquestes depauses mai tard dins las preferéncias dels Depauses de logicials.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
oc: Activar los depauses logicials tèrces ?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
oc: _Ignorar

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
oc: _Activar

en: Available for your operating system
oc: Disponible per vòstre sistèma operatiu

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
oc: Disponible per %s

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
oc: Explorar

en: Overview page
oc: Apercebut de la pagina

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
oc: Aplicacions disponiblas

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
oc: Autras categorias

en: No App Data Found
oc: Cap de donada d'aplicacion pas trobada

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
oc: Desconegut

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: User declined installation
oc: L’utilizaire a refusat l’installacion

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
oc: Preparar %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
oc: Volètz vertadièrament suprimir lo depaus %s ?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is a repository name.
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
oc: Totas las aplicacions de %s seràn suprimidas e la vos caldrà reïnstallar per poder utilizar aquestes logicials tornamai.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is the * name of an addon or an input method * name of a runtime * name of a font * name of a codec * name of a firmware TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
oc: Desinstallar %s ?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of an addon or an input method. Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
oc: Se poirà pas utilizar %s aprèp sa supression.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of a runtime.
en: It will not be possible to use any apps which depend on %s after removal.
oc: Se poirà pas utilizar quina aplicacion que siá que depend de %s aprèp sa supression.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a font.
en: It will not be possible to use %s after removal, and any documents which use it will appear in a different font.
oc: Serà pas possible d'utilizar %s aprèp sa supression, e totes los documents que l'utilizan s'aficharàn amb una autra polissa.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a codec.
en: It will not be possible to use %s after removal. This may mean some media files will no longer be playable.
oc: Serà pas possible d'utilizar %s après la supression. Aquò pòt voler dire que se poiràn pas mai èsser legir d’unes fichièrs mèdia.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a firmware
en: Hardware which depends on %s may no longer function correctly after removal.
oc: Lo material que depend de %s poiriá pas mai foncionar corrèctament aprèp la supression.

note: Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal. It has not saved any app data or settings to disk.
oc: Serà pas possible d'utilizar %s après la supression. A pas enregistrat cap de donadas o configuracions de l’aplicacion disc.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is * the name of an app.
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
oc: Serà pas possible d'utilizar %s après la supression. Las donadas e configuracions de las aplicacions se conservaràn sul disc, per permetre de restaurar l'aplicacion dins l'avenir.

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Software Updates
oc: Mesa a jorn dels logicials

en: More Information
oc: Mai d'informacions

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
oc: La verificacion e lo telecargament de las mesas a jorn consumisson de donadas e d'energia. Las foncionalitats de mesa a jorn automatica son doncas mesas en pausa quand sètz sus de connexions ret limitadas e quand l'estalviador d'energia es activat.

en: Automatically check for and download updates
oc: Verificar e telecargar automaticament las mesas a jorn

en: Checking for and downloading updates must be done manually
oc: La verificacion e lo telecargament de las mesas a jorn se devon realizar manualament

en: Automatic Update _Notifications
oc: _Notificacions de mesa a jorn automatica

en: Notify when updates have been automatically installed
oc: Notificar quand de mesas a jorn son estadas installadas automaticament

en: Content Filters
oc: Filtres de contengut

en: Only Show _Free Software
oc: Afichar sonque los logicials _liures

en: Hide proprietary software when browsing and searching
oc: Rescondre los logicials proprietaris pendent la navegacion e la recèrca

en: Only Show _Verified Developers
oc: Mostrar sonque los desvolopaires _verificats

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
oc: Afichar sonque las aplicacions dels desvolopaires que faguèron verificar lor identitat

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
oc: Lo logicial installat es incompatible amb %s e serà suprimit automaticament durant la mesa a nivèl.

en: Incompatible Software
oc: Logicial incompatible

en: _Upgrade
oc: _Metre a nivèl

en: _Uninstall
oc: _Desinstallar

en: App Settings &amp; Data
oc: Donadas e paramètres de l'aplicacion

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
oc: _Conservar

en: Allows restoring app settings and content
oc: Permet de restaurar los paramètres e lo contengut de l’aplicacion

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
oc: _Suprimir

en: Permanently deletes data to save disk space
oc: Suprimís per totjorn las donadas per estalviar d’espaci disc

en: Unable to install repository
oc: Impossible d'installar lo depaus

en: Unable to remove repository
oc: Impossible de levar lo depaus

en: Unable to enable repository
oc: Impossible d’activar lo depaus

en: Unable to disable repository
oc: Impossible de desactivar lo depaus

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
oc: Lo logicial installat a partir de « %s » quitarà de recebre de mesas a jorn.

note: ask for confirmation
en: Disable Repository?
oc: Desactivar lo depaus logicial ?

en: Remove Repository?
oc: Suprimir lo depaus logicial ?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
oc: _Desactivar

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo TRANSLATORS: button text when * removing a review
en: _Remove
oc: _Suprimir

en: Unable to change Fedora third party repositories configuration
oc: Impossible de cambiar la configuracion dels depauses tèrces de Fedora

en: Unable to look up related apps
oc: Impossible de consultar las aplicacions en relacion

en: Unable to load repositories
oc: Impossible de cargar los depauses

en: Enable New Repositories
oc: Activar de depauses de logicials novèls

en: Turn on new repositories when they are added
oc: Activar los repertòris novèls quand son aponduts

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
oc: mai d'informacions

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
oc: Repertòris addicionals a partir de fonts tèrças seleccionadas — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
oc: Depauses tèrces de Fedora

en: Unable to load Fedora third party repositories
oc: Impossible de cargar los depauses tèrces de Fedora

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
oc: lo sistèma operatiu

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
oc: Aquestes depauses complètan lo logicial per defaut provesit per %s.

en: Software Repositories
oc: Depauses de Logicials

en: No Repositories
oc: Cap de depaus

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
oc[0]: %u aplicacion installada
oc[1]: %u aplicacions installadas

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
oc[0]: %u extension installada
oc[1]: %u extensions installadas

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
oc[0]: %u aplicacion
oc[1]: %u aplicacions

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
oc[0]: %u extension
oc[1]: %u extensions

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
oc[0]: %s e %s installada
oc[1]: %s e %s installadas

en: Checking installed software…
oc: Recèrca dels logicials installats…

en: Remove
oc: Suprimir

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
oc: Detèsti

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
oc: Passable

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
oc: Acceptable

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
oc: M'agrada

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
oc: Adòri

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
oc: Causissètz una estela per quitar l’avaloracion

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
oc: Consacratz mai de temps a la redaccion de l'avís

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
oc: Causissètz una apreciacion

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
oc: Lo resumit es tròp cort

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
oc: Lo resumit es tròp long

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
oc: La descripcion es tròp corta

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
oc: La descripcion es tròp longa

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
oc: Redigir una avaloracion

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
oc: _Enviar

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
oc: Mercés de donar una marca, un resumit e un comentari. Los comentaris devon pas servir a senhalar de problèmas : a la plaça, contactatz lo desvolopaire o vòstre fornidor d'assisténcia.

en: Review Summary
oc: Resumit de l’avís

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
oc: _Redigir un avís cort

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
oc: Trobaretz la lista de las donadas transmesas dins nòstra <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">politica de confidencialitat</a>. Lo nom complèt associat a vòstre compte s'aficharà publicament.

en: %u review total | %u reviews total
oc[0]: %u avís total
oc[1]: %u avises totals

en: out of 5 stars
oc: sus 5 estelas

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
oc: Desconegut

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
oc: Podètz senhalar las apreciacions abusivas, insultantas, e discriminantas.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
oc: Un còp mandada, l'apreciacion serà amagada fins al moment qu'aquela serà estada verificada per un administrator.

note: TRANSLATORS: window title when reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
oc: Senhalar un abús ?

note: TRANSLATORS: button text when * * sending a review for moderation
en: _Report
oc: _Senhalar

note: TRANSLATORS: window title when the user attempts to remove their * review
en: Remove Review?
oc: Suprimir l’avís ?

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Removing a review cannot be undone.
oc: La supression d'un avís se pòt pas anullar.

en: Your review
oc: Vòstre avís

en: Like Review
oc: Aimar l’avís

en: Dislike Review
oc: Asirar l’avís

en: Report…
oc: Senhalar…

en: Remove…
oc: Suprimir…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
oc: L’aplicacion es pas isolada en nauc de sabla mas la distribucion verifiquèt qu'es pas malvolenta

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
oc: Verificatz que vos fisatz del vendeire, perque l’aplicacion es pas isolada

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
oc: Cap d’autorizacion

en: App is fully sandboxed
oc: L’aplicacion s’executa complètament dins un nauc de sabla

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
oc: Accès a la ret

en: Can access the internet
oc: Pòt accedir a l'internet

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
oc: Cap d’accès a la ret

en: Cannot access the internet
oc: Pòt pas accedir a l'internet

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
oc: Accès al periferic utilizaire

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
oc: Pòt accedir als periferics coma las camèras o las manetas

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
oc: Cap d'accès al periferic de l’utilizaire

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
oc: Pòt pas accedir als periferics coma las camèras o las manetas

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
oc: Accès al periferic d’entrada

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access and Audio Playback
oc: Accès al microfòn e lectura àudio

en: Can listen using microphones and play audio without asking permission
oc: Pòt escotar amb de microfòns e difusar d'àudio sens demandar la permission

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
oc: Accès al periferic sistèma

en: Can access system devices which require elevated permissions
oc: Pòt accedir als periferics del sistèma que requerisson de permissions elevadas

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
oc: Accès al contengut de l’ecran

en: Can access the contents of the screen or other windows
oc: Pòt accedir al contengut de l'ecran o a las autras fenèstras

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
oc: Sistèma d’afichatge eretat

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
oc: Autorizacions arbitràrias

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
oc: Paramètres de l’utilizaire

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
oc: Accès complèt en lectura e escritura al sistèma de fichièrs

en: Can read and write all data on the file system
oc: Pòt legir e escriure de donadas sul sistèma de fichièrs

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
oc: Accès en lectura e escritura al repertòri personal

en: Can read and write all data in your home directory
oc: Pòt legir e escriure totas las donadas del repertòri personal

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
oc: Accès complèt al sistèma de fichièrs

en: Can read all data on the file system
oc: Pòt legir totas las donadas del sistèma de fichièrs

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
oc: Accès complèt al repertòri personal

en: Can read all data in your home directory
oc: Pòt legir totas las donadas del repertòri personal

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
oc: Accès en lectura e escritura sul dossièr de telecargaments

en: Can read and write all data in your downloads directory
oc: Pòt legir e escriure totas las donadas de vòstre dossièr de telecargaments

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
oc: Accès en lectura sul dorsièr de telecargaments

en: Can read all data in your downloads directory
oc: Pòt legir las donadas de vòstre dossièr de telecargaments

en: Can read and write all data in the directory
oc: Pòt legir e escriure totas las donadas dins lo repertòri

en: Can read all data in the directory
oc: Pòt legir totas las donadas dins lo repertòri

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
oc: Cap d’accès al sistèma de fichièrs

en: Cannot access the file system at all
oc: Pòt pas accedir als fichièrs del sistèma del tot

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
oc: Utiliza los servicis sistèma

en: Can request data from non-portal system services
oc: Pòt demandar de donadas als servicis del sistèma non portal

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
oc: Utiliza los servicis de session

en: Can request data from non-portal session services
oc: Pòt demandar de donadas als servicis de session non portal

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Service Access
oc: Cap d'accès al servici

en: Cannot access non-portal session or system services at all
oc: Pòt pas accedir a las sessions non portal o als servicis sistèma del tot

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
oc: Lo desvolopaire de l’aplicacion es verificat

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
oc: Lo desvolopaire d’aquesta aplicacion foguèt verificat per èsser segur de lor identitat

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
oc: Dependéncias pas seguras

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
oc: Logicial e sas dependàncias son pas mai preses en carga e poirián èsser pas segurs

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
oc: Aquesta aplicacion precisa pas jos quina licéncia es desvolopada, e pòt èsser proprietària

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
oc: Aqueste logicial precisa pas jos quina licéncia es desvolopat, e pòt èsser proprietari

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
oc: Còdi proprietari

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
oc: Lo còdi font es pas public, pòt pas èsser auditat d’un biais independent e pòt èsser perilhós

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
oc: Aquesta aplicacion es desvolopada jos la licéncia especiala « %s »

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
oc: Aqueste logicial es desvolopat jos la licéncia especiala « %s »

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
oc: Còdi analisable

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
oc: Lo còdi font es public, pòt èsser auditat d’un biais independent, çò que fa que l’aplicacion a mai de probabilitat d’èsser segura

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
oc: %s es privilegiat

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
oc: %s es segur

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
oc: %s es probablament segur

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
oc: %s es potencialament pas segur

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
oc: %s es pas segur

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
oc: Desconeguda

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
oc: Seguretat

en: License
oc: Licéncia

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
oc: Font

en: This app uses an outdated version of the software platform (SDK) and might contain bugs or security vulnerabilities which will not be fixed.
oc: Aquesta aplicacion utiliza una version obsolèta de la platafòrma logiciala (SDK) e pòt conténer de bugs o de vulnerabilitats de seguretat que seràn pas corregits.

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
oc: Captura d'ecran precedenta

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
oc: Captura d'ecran seguenta

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
oc: Cap de captura d'ecran

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
oc: Captura d'ecran introbabla

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
oc: Fracàs de cargament de l'imatge

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
oc: Talha de captura d'ecran introbabla

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
oc: Impossible de crear lo cache

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
oc: Captura d'ecran invalida

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
oc: Captura d'ecran indisponibla

en: Screenshot
oc: Captura d'ecran

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
oc[0]: mai %u correspondéncia
oc[1]: mai %u correspondéncias

en: Search page
oc: Pagina de recèrca

en: Search for Apps
oc: Recercar d'aplicacions

en: No App Found
oc: Cap d'aplicacion pas trobada

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
oc: « %s »

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
oc: Impossible de telecargar las mesas a jorn

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
oc: Impossible de telecargar las mesas a jorn del micrologicial

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
oc: Impossible de telecargar las mesas a jorn del micrologicial a partir de %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
oc: Impossible de telecargar las mesas a jorn a partir de %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
oc: Impossible de metre a jorn : l'accès a Internet es necessari

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
oc: Impossible de metre a jorn : i a pas pro d'espaci de disc

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
oc: Impossible de telecargar las mesas a jorn a partir de %s : espaci de disc insufisent

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
oc: Impossible de metre a jorn : autentificacion requesida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
oc: Impossible de metre a jorn : autentificacion invalida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
oc: Impossible de metre a jorn : permission requerida

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
oc: Impossible de telecargar las mesas a jorn : avètz pas la permission d'installar de logicials

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
oc: Impossible d'obténer la lista de las mesas a jorn

en: Unable to install: download failed
oc: Impossible d'installar : lo telecargament a fracassat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s: failed download from %s
oc: Impossible d'installar %s : lo telecargament dempuèi %s a fracassat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: download failed
oc: Impossible d'installar %s : lo telecargament a fracassat

en: Unable to install: missing runtime
oc: Impossible d’installar : l’environament d’execucuib es mancant

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s: runtime %s unavailable
oc: Impossible d'installar %s : l'environament d'execucion %s es pas disponible

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
oc: Impossible d'installar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
oc: Installacion impossibla : accès a Internet necessari

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
oc: Impossible d’installar : lo format de l'aplicacion es pas valid

en: Unable to install: not enough disk space
oc: Impossible d'installar : i a pas pro d'espaci de disc

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
oc: Impossible d'installar %s : i a pas pro d'espaci de disc

en: Unable to install: authentication required
oc: Impossible d'installar : autentificacion requesida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication required
oc: Impossible d'installar %s : autentificacion requesida

en: Unable to install: invalid authentication
oc: Impossible d'installar : autentificacion invalida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: invalid authentication
oc: Impossible d'installar %s : autentificacion invalid

en: Unable to install: permission required
oc: Impossible d'installar : permission requerida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: permission required
oc: Impossible d'installar %s : permission requerida

en: Unable to install: device must be plugged in
oc: Impossible d’installar : cal brancar lo periferic

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: device must be plugged in
oc: Impossible d’installar %s : cal brancar lo periferic

en: Unable to install: low battery
oc: Impossible d’installar : batariá febla

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: low battery
oc: Impossible d’installar %s : batariá febla

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s: download failed
oc: Impossible de metre a jorn %s dempuèi %s :telecargament fracassat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: download failed
oc: Impossible de metre a jorn %s : telecargament fracassat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s: download failed
oc: Impossible d’installar las mesas a jorn dempuèi %s : telecargament fracassat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
oc: Mesa a jorn impossibla : lo telecargament a fracassat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
oc: Mesa a jorn de %s impossibla : i a pas pro d'espaci de disc

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication required
oc: Mesa a jorn de %s impossibla : autentificacion requesida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: invalid authentication
oc: Mesa a jorn de %s impossibla : autentificacion invalida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: permission required
oc: Mesa a jorn de %s impossibla : permission requerida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
oc: Mesa a jorn impossibla : cal brancar lo periferic

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: device must be plugged in
oc: Mesa a jorn de %s impossibla : cal brancar lo periferic

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
oc: Mesa a jorn impossibla : batariá febla

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: low battery
oc: Mesa a jorn de %s impossibla : batariá febla

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
oc: Impossible de metre a jorn %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update
oc: Impossible de metre a jorn

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
oc: Impossible de metre a nivèl

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
oc: Impossible de metre a nivèl cap a %s dempuèi %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
oc: Impossible de metre a nivèl cap : telecargament fracassat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s: download failed
oc: Impossible de metre a nivèl cap a %s : telecargament fracassat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
oc: Impossible de metre a nivèl : l'accès a Internet es necessari

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access required
oc: Impossible de metre a nivèl %s : l'accès a Internet es necessari

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
oc: Impossible de metre a nivèl : i a pas pro d’espaci disc

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
oc: Impossible de metre a nivèl %s : i a pas pro d’espaci disc

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
oc: Impossible de metre a nivèl : autentificacion requesida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication required
oc: Impossible de metre a nivèl %s : autentificacion requesida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
oc: Impossible de metre a nivèl : autentificacion invalida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: invalid authentication
oc: Impossible de metre a nivèl %s : autentificacion invalida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
oc: Impossible de metre a nivèl : permission requerida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: permission required
oc: Impossible de metre a nivèl %s : permission requerida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
oc: Mesa a nivèl de impossibla : cal brancar lo periferic

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: device must be plugged in
oc: Mesa a nivèl de %s impossibla : cal brancar lo periferic

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
oc: Mesa a nivèl impossibla : batariá febla

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: low battery
oc: Mesa a nivèl de %s impossibla : batariá febla

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
oc: Impossible de metre a nivèl cap a %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
oc: Desinstallacion impossibla : autentificacion requesida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: authentication required
oc: Desinstallacion de %s impossibla : autentificacion requesida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: invalid authentication
oc: Desinstallacion impossibla : autentificacion invalida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: invalid authentication
oc: Desinstallacion de%s impossibla : autentificacion invalida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
oc: Desinstallacion impossibla : permission requerida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: permission required
oc: Desinstallacion de %s impossibla : permission requerida

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
oc: Desinstallacion impossibla : cal brancar lo periferic

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: device must be plugged in
oc: Desinstallacion de %s impossibla : cal brancar lo periferic

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
oc: Desinstallacion impossibla : batariá febla

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: low battery
oc: Desinstallacion de %s impossibla : batariá febla

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
oc: Impossible de desinstallar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
oc: Impossible d'aviar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
oc: O planhèm, quicòm a pas foncionat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
oc: Impossible de lancer %s : %s es pas installat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
oc: Espaci de disc insufisent per l’operacion

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
oc: Impossible d'installar : lo tipe de fichièr pas pres en carga

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
oc: Impossible d’installar : l’autentificacion a fracassat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
oc: Installacion impossibla

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
oc: Impossible de contactar %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Download failed
oc: Fracàs del telecargament

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
oc: Reaviar per utilizar los empeutons novèls

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
oc: Cal brancar lo periferic

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
oc: Lo nivèl de batariá es tròp feble

en: _Software Repositories
oc: _Depauses de Logicials

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis clavièr

en: _About Software
oc: _A prepaus de Logicials

en: Search
oc: Recercar

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Search apps
oc: Recercar d'aplicacions

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
oc: _Explorar

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
oc: _Installadas

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
oc: Me_sas a jorn

en: Go back
oc: Tornar en arrièr

en: Navigation
oc: Navegacion

en: Navigate to Explore Page
oc: Bascular a la pagina Explorar

en: Navigate to Installed Page
oc: Bascular a la pagina de çò installat

en: Navigate to Updates Page
oc: Bascular a la pagina de las mesas a jorn

en: Open Search Bar
oc: Dobrir la barra de recèrca

en: Open Main Menu
oc: Dobrir lo menú principal

en: Windows
oc: Fenèstras

en: Open Preferences
oc: Dobrir las preferéncias

en: Open Software Repositories
oc: Dobrir lo depaus de logicials

en: Close Main Window
oc: Tampar la fenèstra principala

en: Updates Page
oc: Pagina de las mesas a jorn

en: Check for Updates
oc: Verificar las mesas a jorn

en: Help
oc: Ajuda

en: Open Keyboard Shortcuts
oc: Dobrir los acorchis clavièr

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
oc: Pas cap

en: App Data
oc: Donada d'aplicacion

en: Data needed for the app to run
oc: Donadas requeridas pel fonciona de l’aplicacion

en: User Data
oc: Donadas utilizaire

en: Data created by you in the app
oc: Donadas que creèretz dins l’aplicacion

en: Cache Data
oc: Donadas de cache

en: Temporary cached data
oc: Donadas temporàrias en cache

en: The app itself
oc: La quita aplicacion

en: Required Dependencies
oc: Dependéncias requeridas

en: Shared system components required by this app
oc: Compausants sistèma partejats requerits per aquesta aplicacion

[ctx: Download size]
en: Unknown
oc: Desconegut

note: TRANSLATORS: "<a href='#'>" and "</a>" should not be touched.
en: Cached data can be cleared from the <a href='#'>_app settings</a>
oc: Las donadas en cache se pòdon escafar als <a href="dummy">_paramètres de l’aplicacion</a>

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: %s (Installed)
oc: %s (installada)

en: %s (Installing)
oc: %s (installacion en cors)

en: %s (Downloading)
oc: %s (Telecargament)

en: %s (Removing)
oc: %s (supression en cors)

en: _Details
oc: _Detalhs

en: _Examine
oc: _Examinar

en: _Show Review
oc: _Mostrar l’avís

en: Critical Updates Ready to Install
oc: Mesas a jorn criticas prèstas per installacion

en: Install critical updates as soon as possible
oc: Installar las mesas a jorn criticas tre que possible

en: Updates Ready to Install
oc: Mesas a jorn logiciala prèstas per installacion

en: Software updates are ready and waiting
oc: Mesas a jorn logicialas son prèstas e en espèra

en: Updates Are Out of Date
oc: Las mesas a jorn logicialas son passadas de validitat

en: Please check for available updates
oc: Verificatz las mesas a jorn logicialas

en: Critical Updates Available to Download
oc: De mesas a jorn importantas son disponiblas

en: Download critical updates as soon as possible
oc: Telecargar las mesas a jorn criticas tre que possible

en: Updates Available to Download
oc: De mesas a jorn son disponiblas

en: Software updates can be downloaded
oc: Se pòt telecargar las mesas a jorn logicialas

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
oc[0]: %u aplicacion mesa a jorn — Reaviada requesida
oc[1]: %u aplicacions mesas a jorn — Reaviada requesida

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
oc[0]: %u aplicacion mesa a jorn
oc[1]: %u aplicacions mesas a jorn

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
oc: %s es estada mesa a jorn.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
oc: Reaviatz l’aplicacion.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
oc: %s e %s son estadas mesas a jorn.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
oc[0]: %u aplicacion requerís una reaviada.
oc[1]: %u aplicacions requerisson una reaviada.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
oc: Inclutz %s, %s e %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: System Has Reached End of Life
oc: Lo sistèma a atengut sa fin de vida

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving updates
oc: Metètz al nivèl per contunhar de beneficiar de mesas a jorn

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
oc: Una novèla version de %s es disponibla a l'installacion

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
oc: De mesas a jorn logicialas son disponiblas

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
oc: Fracàs de las mesas a jorn logicialas

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: Prepared updates were not installed
oc: Las mesas a jorn preparadas son pas estadas installadas

en: Show Details
oc: Afichar los detalhs

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
oc: Mesa al nivèl sistèma acabada

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
oc: Benvenguda dins %s %s !

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
oc[0]: Mesa a jorn logiciala installada
oc[1]: Mesas a jorn logicialas installadas

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
oc[0]: Una importanta mesa a jorn del sistèma operatiu es estada installada.
oc[1]: D'importantas mesas a jorn del sistèma operatiu son estadas installadas.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
oc: Passar en revista

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
oc: Fracàs de mesa a jorn

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
oc: Lo sistèma èra ja a jorn.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
oc: La mesa a jorn es estada anullada.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
oc: L'accès a Internet es necessari mas es pas disponible. Asseguratz-vos qu'avètz un accès a Internet puèi ensajatz tornarmai.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
oc: I a agut un problèma de seguretat amb la mesa a jorn. Consultatz vòstre provesidor de logicial per mai d'informacions.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
oc: I aviá pas pro d'espaci de disc. Liberatz-ne e ensajatz tornarmai.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
oc: O planhèm : l'installacion de la mesa a jorn a fracassat. Esperatz la mesa a jorn que ven e ensajatz tornarmai. Se lo problèma contunha, contactatz vòstre provesidor de logicials.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
oc: Darrièra verificacion : %s

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
oc: %s %s quitèt de recebre de mesas a jorn logicialas criticas

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
oc: Vòstre sistèma operatiu quitèt de recebre las mesas a jorn criticas

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
oc: Pòt aver còstas

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
oc: Recercar de mesas a jorn amb vòstra connexion mobila pòt far l'objècte d'una facturacion.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
oc: Recercar m_algrat tot

en: Software Upgrades Downloaded
oc: Mesas a jorn logicialas telecargadas

en: Upgrades are ready to be installed
oc: Las mesas a nivèl son prèstas per installacion

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
oc: Mesas a jorn

en: Updates page
oc: Pagina de las mesas a jorn

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
oc: Cargament de las mesas a jorn

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
oc: Aquò pòt prendre de temps

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
oc: A jorn

en: Use Mobile Data?
oc: Utilizar la connexion mobila ?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
oc: Recercar de mesas a jorn en utilizant a telefòn portable vos pòt èsser facturat

en: _Check Anyway
oc: _Recercar malgrat tot

en: No Connection
oc: Cap de connexion

en: Go online to check for updates
oc: Se connectar per recercar de mesas a jorn

en: _Network Settings
oc: Paramètres de la _ret

en: Updates are automatically managed
oc: Las mesas a jorn son geridas automaticament

en: Stop
oc: Arrestar

en: Software Updates Paused
oc: Mesas a jorn logicialas en pausa

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
oc: Las mesas a jorn automaticas del logicial son estadas mesas en pausa per las rasons seguentas :

en: 
    • The current network connection is metered
oc: 
    • La connexion ret actuala es limitada

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
oc: 
    • La connexion ret actuala interditz los gròses telecargaments

en: 
    • Power saver mode is active
oc: 
    • Lo mòde estalvi d’energia es actiu

en: 
    • Game mode is active
oc: 
    • Lo mòde jòc es actiu

en: Software updates paused
oc: Mesas a jorn logicialas en pausa

en: Network connection is metered — software updates paused
oc: Connexion limitada  —  Mesas a jorn logicialas en pausa

en: Network connection prohibits large downloads — software updates paused
oc: La connexion ret interditz los gròsses telecargaments — mesas a jorn logicialas en pausa

en: Power saver mode is active — software updates paused
oc: Lo mòde estalvi d’energia es actiu — Mesas a jorn logicialas en pausa

en: Game mode is active — software updates paused
oc: Lo mòde jòc es actiu — Mesas a jorn logicialas en pausa

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
oc: _Reaviar e metre a jorn…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
oc: Tot metre a j_orn

en: Software Updates Downloaded
oc: Mesas a jorn e logicialas telecargadas

en: Updates are ready to be installed
oc: Las mesas a jorn son prèstas per installacion

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
oc: Micrologicial integrat

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
oc: Reaviada necessària

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
oc: Mesas a jorn logicialas

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
oc: Micrologicial del periferic

en: _Download
oc: _Telecargar

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
oc: %s %s disponible

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
oc: %s disponible

en: Learn about the new version
oc: Ne saber mai tocant la version novèla

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
oc: %s de %s telecargat

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
oc: %u%% telecargat

en: A major upgrade, with new features and added polish.
oc: Una mesa al nivèl màger, amb de novèlas foncionalitats e mai polida.

en: Cancel Upgrade
oc: Anullar la mesa a nivèl

en: _Restart & Upgrade…
oc: _Reaviar e metre a nivèl…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
oc: Remembratz-vos de salvar vòstras donadas e fichièrs abans una mesa al nivèl.

en: Error Details
oc: Detalhs de l’error

en: Copy Details
oc: Copiar los detalhs

en: Failed to delete file “%s”: %s
oc: Impossible de suprimir lo fichièr « %s » : %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
oc: Impossible de suprimir lo repertòri « %s » : %s

en: Add, remove or update software on this computer
oc: Apondre, suprimir o metre a jorn d'aplicacions sus aqueste ordenador

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
oc: Actualizacion;mesas a jorn;mesa a nivèl;fonts;depauses;preferéncias;installar;desinstallar;programa;aplicacion;logicial;magazin;

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the first part of a system notification.
en: %s Ready
oc: Compatible %s

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the second part of a system notification, which looks like: NVIDIA Linux Graphics Driver Ready The NVIDIA Linux Graphics Driver is ready to be enabled and staged for the next boot.
en: The %s is ready to be enabled and staged for the next boot.
oc: Lo %s es prèst per èsser activat e mes en plaça per l'aviada venenta.

en: Enable
oc: Activar

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
oc: Mesas a jorn sistèma

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
oc: Mesas a jorn sistèma generalas, talas coma las correccions de seguretat o d’anomalia, e los melhoraments de performanças.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
oc: Una mesa a jorn de %s amb de novèlas foncionalitats e correccions.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
oc: Lo servici de mesa a jorn d’Endless OS a pas pogut recuperar e aplicar la mesa a nivèl.

en: Web App
oc: Web Aplicacion

en: Web Apps Support
oc: Presa en carga de las aplicacions web

en: Run popular web applications in a browser
oc: Aviar d'aplicacions web dins un navigador

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
oc: Mesa a nivèl per las darrièras foncionalitats e melhoraments d'estabilitat e de performanças.

en: Flatpak Support
oc: Presa en carga de Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
oc: Flatpak es un component logicial per las aplicacions de burèus Linux

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
oc: Dorsièr sistèma %s

en: Home subfolder %s
oc: Jos dorsièr personal %s

en: Host system folders
oc: Dossièrs del sistèma òste

en: Host system configuration from /etc
oc: Configuracion del sistèma òste a partir de /etc

en: Desktop folder
oc: Repertòri del burèu

en: Desktop subfolder %s
oc: Jos dorsièr Burèu %s

en: Documents folder
oc: Repertòri de documents

en: Documents subfolder %s
oc: Josdossier del document %s

en: Music folder
oc: Repertòri de musica

en: Music subfolder %s
oc: Jos dorsièr Musica %s

en: Pictures folder
oc: Repertòri d'imatges

en: Pictures subfolder %s
oc: Jos dorsièr Imatges %s

en: Public Share folder
oc: Dorsièr public partejat

en: Public Share subfolder %s
oc: Dorsièr public partejat %s

en: Videos folder
oc: Repertòri de vidèos

en: Videos subfolder %s
oc: Jos dorsièr Vidèos %s

en: Templates folder
oc: Repertòri de modèls

en: Templates subfolder %s
oc: Jos dorsièr Modèls %s

en: User cache folder
oc: Repertòri de cache utilizaire

en: User cache subfolder %s
oc: Josdossièr personal de cache %s

en: User configuration folder
oc: Dorsièr de configuracion utilizaire

en: User configuration subfolder %s
oc: Dorsièr de configuracion utilizaire %s

en: User data folder
oc: Repertòri de donadas utilizaire

en: User data subfolder %s
oc: Josdossièr personal de donadas %s

en: User runtime folder
oc: Dorsièr personal d’environament d’execucion

en: User runtime subfolder %s
oc: Josdossièr personal d’environament d’execucion %s

en: Filesystem access to %s
oc: Accès al sistèma de fichièrs a %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
oc: Telecargament de las metadonadas de Flatpak per %s…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
oc: Impossible de tornar definir l’extension « %s » : %s

en: User Installation
oc: Installacion per l’utilizaire

en: System Installation
oc: Installacion pel sistèma

en: App ID
oc: Identificant de l’aplicacion

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
oc: Fracàs de l'installacion de l'apondon « %s » : %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
oc: Fracàs de la desinstallacion de l'apondon « %s » : %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
oc: Lo servidor distant « %s » permet pas l’installacion de « %s », probablament a causa de s filtre. Tiratz lo filtre e tornatz lançar l’installacion. Error detalhada : %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
oc: L’alimentacion del sistèma es tròp bassa per realizar una mesa a jorn

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
oc: L’alimentacion del sistèma es tròp bassa per realizar una mesa a jorn (%u%%, requerís %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
oc: Lo periferic es inaccessible o fòra portada

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
oc: La batariá del periferic es pas pro cargada

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
oc: La batariá del periferic es tròp febla (%u%%, requerís %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
oc: Lo periferic es en espèra d’aplicacion de la mesa a jorn

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
oc: Lo periferic requerís de brancar una alimentacion electrica

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
oc: Se pòt pas utilizar lo periferic quand l’ecran es tampat

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
oc: Mesa a jorn del periferic « %s »

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
oc: Mesa a jorn sistèma « %s »

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
oc: Mesa a jorn del contrarotlaire embarcat « %s »

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
oc: Mesa a jorn del sistèma de gestion (« ME ») de %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
oc: Mesa a jorn del sistèma de gestion per entrepresa de (« ME ») de %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
oc: Mesa a jorn del sistèma de gestion pel public màger de (« ME ») de %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
oc: Mesa a jorn del contrarotlaire de %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
oc: Mesa a jorn del contrarotlaire Thunderbolt de %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
oc: Mesa a jorn del microcodi del processor %s

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
oc: %s mesa a jorn de configuracion

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
oc: Mesa a jorn de la batariá %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
oc: Mesa a jorn de la camèra %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
oc: Mesa a jorn del TPM %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
oc: Mesa a jorn del pavat tactil %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
oc: Mesa a jorn de la mirga %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
oc: Mesa a jorn del clavièr %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
oc: Mesa a jorn del contrarotlaire d’emmagazinatge %s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
oc: Mesa a jorn de l’interfàcia ret %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
oc: Mesa a jorn de l’afichatge del portatil « %s »

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
oc: Mesa a jorn del sistèma de gestion ( « BMC » ) de %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
oc: Mesa a jorn del receptor USB %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
oc: Mesa a jorn del lector %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
oc: Mesa a jorn del lector flash %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
oc: Mesa a jorn del SSD %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
oc: Mesa a jorn del GPU %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
oc: Mesa a jorn de l’estacion d’acuèlh %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
oc: Mesa a jorn de l’estacion d’acuèlh USB %s

en: Firmware
oc: Micrologicial

en: Firmware update could not be applied:
oc: Impossible d’aplicar la mesa a jorn del micrologicial :

en: Firmware Upgrade Support
oc: Presa en carga de la mesa a jorn del micrologicial

en: Provides support for firmware upgrades
oc: Provesís una presa en carga de las mesas a jorn del micrologicial

en: Install Unsigned Software?
oc: Installar un logicial non signat ?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
oc: Lo logicial qu’es per èsser installat es pas signat. Serà pas possible de verificar l’origina de las mesas a jorn d’aqueste logicial o se las mesas a jorn foguèron manipuladas.

en: Download Unsigned Software?
oc: Telecargar un logicial non signat ?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
oc: De mesas a jorn pas signadas son disponiblas. Sens signatura, es pas possible de verificar l’origina de la mesa a jorn o se foguèt manipulada.

en: Update Unsigned Software?
oc: Actualizar lo logicial non signat ?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
oc: De mesas a jorn pas signadas son disponiblas. Sens signatura, es pas possible de verificar l’origina de la mesa a jorn o se foguèt manipulada. Las mesas a jorn logicialas seràn desactivadas fins que las mesas a jorn pas signadas sián levadas o actualizadas.

note: Translators: the '%s' is replaced with the key ID, usually a few hex digits
en: Do you want to import key %s?
oc: Volètz importar la clau %s ?

note: Translators: the '%s' is replaced with the key ID, usually a few hex digits
en: Key %s
oc: Clau %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the key user name
en: Key user: %s
oc: Utilizaire de la clau : %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the key fingerprint, a few hex digits
en: Fingerprint: %s
oc: Emprenta : %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the local path or a URI to the key
en: From: %s
oc: De : %s

en: Import Key
oc: Importar clau

en: Do you want to import keys?
oc: Volètz importar las claus ?

en: _Import Key
oc: _Importar clau

en: Failed to install updates:
oc: Fracàs de l’installacion de las actualizacions :

en: Packages
oc: Paquet

en: Failed to wait on transaction end before download:
oc: Fracàs de l'espèra de la fin de la transaccion abans lo telecargament:

en: Failed to download updates:
oc: Fracàs del telecargament de las actualizacions :

en: Failed to trigger update:
oc: Fracàs del desenclavament de las mesas a jorn :

en: Operating System (OSTree)
oc: Sistèma operatiu (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
oc: Botiga dels snap

en: Snap Support
oc: Presa en carga de Snap

en: A snap is a universal Linux package
oc: Un snap es un paquet logicial Linux universal

note: TRANSLATORS: this is the system OS upgrade
en: System
oc: Sistèma

note: TRANSLATORS: this is the system component update
en: System component
oc: Compausant sistèma

en: Removing sysupdate job '%s' failed with status %i
oc: La supression del prètzfach de mesa a jorn sistèma « %s » a fracassat amb l'estatut %i
