gnome-software - en to cs translation catalogue (1158 entries)

en: Install and update apps
cs: Instalujte a aktualizujte aplikace

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
cs: Aplikace Software umožňuje vyhledávat a instalovat aplikace a systémová rozšíření a odebírat stávající nainstalované aplikace.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
cs: Aplikace Software vám představí významné a oblíbené aplikace pomocí srozumitelného popisu a několika snímků obrazovky. Aplikace můžete najít buď ručním procházením podle kategorií nebo pomocí textového vyhledávání. Rovněž můžete aktualizovat svůj systém a to i bez aktuálního připojení k Internetu.

en: Overview panel
cs: Panel s přehledem

en: Details panel
cs: Panel s podrobnostmi o softwaru

en: Installed panel
cs: Panel s nainstalovaným softwarem

en: Updates panel
cs: Panel s aktualizacemi

en: The update details
cs: Podrobnosti o aktualizaci

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: Test akmods key in Shim UEFI
cs: Otestovat klíč akmods v Shim UEFI

en: Authentication is required to test akmods key in Shim UEFI
cs: Pro otestování klíče akmods v Shim UEFI je vyžadováno ověření

en: Enroll akmods key to Shim UEFI
cs: Zaregistrovat klíč akmods do Shim UEFI

en: Authentication is required to enroll akmods key to Shim UEFI
cs: Pro registraci klíče akmods do Shim UEFI je vyžadováno ověření

en: Test DKMS key in Shim UEFI
cs: Otestovat klíč DKMS v Shim UEFI

en: Authentication is required to test DKMS key in Shim UEFI
cs: Pro otestování klíče DKMS v Shim UEFI je vyžadováno ověření

en: Enroll DKMS key to Shim UEFI
cs: Zaregistrovat klíč DKMS do Shim UEFI

en: Authentication is required to enroll DKMS key to Shim UEFI
cs: Pro registraci klíče DKMS do Shim UEFI je vyžadováno ověření

en: Install an appstream file into a system location
cs: Instalovat soubor appstream do systémového umístění

en: Installing an appstream file into a system location
cs: Instalování souboru appstream do systémového umístění

en: A list of compatible projects
cs: Seznam kompatibilních projektů

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
cs: Seznam kompatibilních projektů, jako je GNOME, KDE a XFCE, které by se měly zobrazovat.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
cs: Zda se o aktualizace a povýšení starat v Softwaru GNOME

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
cs: Když je vypnuto, Software GNOME skryje panel s aktualizacemi a nebude provádět automatické činnosti ohledně aktualizací, nebo se ptát na povýšení.

en: Automatically download and install updates
cs: Automaticky stahovat a instalovat aktualizace

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
cs: Když je zapnuto, bude Software GNOME na pozadí automaticky stahovat softwarové aktualizace a ty, které nevyžadují restart, také nainstaluje.

en: Notify the user about software updated in the background
cs: Oznamovat uživateli softwarové aktualizace na pozadí

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
cs: Když je zapnuto, oznamuje Software GNOME uživateli, když během jeho nečinnosti proběhnou na pozadí aktualizace.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
cs: Zda se má automaticky aktualizovat informace na měřeném připojení

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
cs: Když je zapnuto, bude Software GNOME na pozadí automaticky aktualizovat informace, i v případě, že připojení není účtované paušální částkou (případně stahovat některá metadata, kontrolovat aktualizace atd., což se může projevit v ceně za připojení).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
cs: Zda se jedná o úplně první spuštění Softwaru GNOME

en: Show star ratings next to applications
cs: Zobrazovat vedle aplikace hodnocení hvězdičkami

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
cs: Filtrovat aplikace podle výchozí větve nastavené pro vzdálený protějšek

en: Non-free applications show a warning dialog before install
cs: Před instalací nesvobodných aplikací zobrazit varovné dialogové okno

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
cs: Když se instaluje nesvobodná aplikace, může být zobrazeno varovné dialogové okno. Tímto se řídí potlačení tohoto dialogového okna.

en: The last update check timestamp
cs: Datum a čas poslední kontroly aktualizací

en: The last upgrade notification timestamp
cs: Datum a čas posledního upozornění na povýšení

en: The last update notification timestamp
cs: Datum a čas posledního upozornění na aktualizace

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
cs: Datum a čas první bezpečnostní aktualizace, smaže se po aktualizaci

en: The last update timestamp
cs: Datum a čas poslední aktualizace

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
cs: Doba v sekundách, po které se má ověřit, jestli je snímek obrazovky z hlavního zdroje stále platný

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
cs: Čím větší hodnotu zvolíte, tím méně návštěv vzdáleného serveru se provede, ale může trvat déle, než se uživateli zobrazí aktuálnější snímek. Hodnota 0 znamená, že se kontroly na serveru nemají provádět vůbec, pokud je již snímek v mezipaměti.

en: The server to use for application reviews
cs: Server, který se má používat pro recenze aplikací

en: The minimum karma score for reviews
cs: Minimální karma pro recenze

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
cs: Recenze s karmou nižší než toto číslo nebudou zobrazovány.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
cs: Seznam oficiálních repozitářů, které by neměly být považovány za třetí stranu

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
cs: Seznam vyžadovaných repozitářů, které nemohou být zakázány nebo odebrány

en: A list of official repositories that should be considered free software
cs: Seznam oficiálních repozitářů, které by měly být považovány za svobodný software

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
cs: Adresa URL licence, která se má použít, když má aplikace považována za svobodný software

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
cs: Kde je to možné, instalovat všem uživatelům v systému přibalené aplikace

en: Allow access to the Software Repositories dialog
cs: Umožnit přístup k dialogovému oknu s repozitáři softwaru

en: Offer upgrades for pre-releases
cs: Nabízet povýšení na předběžná vydání

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
cs: Zobrazovat v rozhraní prvky, které informují uživatele, že aplikace není svobodná

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
cs: Zobrazovat velikost instalace pro aplikace v seznamu nainstalovaných aplikací

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
cs: 'https://cs.wikipedia.org/wiki/Propriet%C3%A1rn%C3%AD_software'

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
cs: Adresa URI, která vysvětluje nesvobodný a komerční software

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
cs: Seznam adres URL ukazujících na soubory appstream, které byly stažené do složky swcatalog

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
cs: Instalovat soubory AppStream do celosystémového umístění pro všechny uživatele. Pokud je vypnuto, budou soubory instalovány do nestandardní složky $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xmls

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
cs: Prioritní pořadí formátů balíčků, kterým dáváte přednost, přičemž důležitější formáty jsou uvedeny na prvním místě. Prázdné pole znamená výchozí pořadí. Předpokládá se, že vynechané formáty budou uvedeny jako poslední. Příklady balíčkovacích formátů: deb, flatpak, rpm, snap. Formáty mohou být nepovinně specifikovány s názvem původu odděleného dvojtečkou, například „flatpak:flathub“.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
cs: Datum a čas posledního pokusu odebrat nepoužívaná běhová prostředí Flatpak

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
cs: Nastavte na „true“, chcete-li zobrazit pouze aplikace s otevřenou licencí a skrýt všechny nesvobodné aplikace.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
cs: Nastavte na „true“, chcete-li zobrazit pouze aplikace od vývojářů, jejichž identita byla ověřena.

en: The timestamp of the last received historical updates.
cs: Datum a čas posledních přijatých historických aktualizací.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
cs: Řetězec uchovávající ID gnome-online-account pro přihlášení

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
cs: Software GNOME – instalátor AppStream do celého systému

en: Failed to parse command line arguments
cs: Selhalo zpracování argumentů příkazové řádky

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
cs: Musíte zadat právě jeden název souboru

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
cs: Tento program může používat jen superuživatel

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
cs: Selhalo ověření typu obsahu: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
cs: Selhal přesun: %s

en: Software Install
cs: Instalace softwaru

en: Install selected software on the system
cs: Nainstalujte si vybraný software do systému

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
cs: Kreslené násilí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
cs: Bez informací o kresleném násilí

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
cs: Násilí ve fantasy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
cs: Bez informací o násilí ve fantasy

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
cs: Realistické násilí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
cs: Bez informací o realistickém násilí

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
cs: Násilí zobrazující krvácení

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
cs: Bez informací o krvácení

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
cs: Sexuální násilí

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
cs: Bez informací o sexuálním násilí

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
cs: Alkohol

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
cs: Bez informací o odkazech na alkohol

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
cs: Narkotika

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
cs: Bez informací o odkazech na nezákonné drogy

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
cs: Tabák

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
cs: Bez informací o odkazech na tabákové produkty

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
cs: Nahota

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
cs: Bez informací o nahotě jakéhokoliv typu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
cs: Sexuální tématika

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
cs: Bez informací o odkazech na nebo vyobrazení sexuální tématiky

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
cs: Vulgarismy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
cs: Bez informací o vulgaritách jakéhokoliv typu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
cs: Nepřiměřený humor

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
cs: Bez informací o nepřiměřeném humoru

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
cs: Diskriminace

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
cs: Bez informací o diskriminačních projevech jakéhokoliv typu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
cs: Reklamy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
cs: Bez informací o reklamách jakéhokoliv typu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
cs: Hazard

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
cs: Bez informací o hazardu jakéhokoliv typu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
cs: Nakupování

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
cs: Bez informací o možnosti utrácet peníze

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
cs: Konverzace mezi uživateli

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
cs: Bez informací o způsobech konverzace mezi uživateli

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
cs: Hlasová konverzace mezi uživateli

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
cs: Bez informací o způsobech hlasové komunikace mezi uživateli

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
cs: Kontaktní údaje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
cs: Bez informací o sdílení uživatelských jmen ze sociálních sítí nebo e-mailových adres

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
cs: Identifikační údaje

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
cs: Bez informací o sdílení údajů o uživatelích se třetími stranami

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
cs: Sdílení polohy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
cs: Bez informací o sdílení fyzické polohy s ostatními uživateli

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
cs: Homosexualita

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
cs: Bez informací o odkazech na homosexualitu

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
cs: Prostituce

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
cs: Bez informací o odkazech na prostituci

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
cs: Cizoložství

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
cs: Bez informací o odkazech na cizoložství

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
cs: Sexualizované postavy

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
cs: Bez informací o sexualizovaných postavách

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
cs: Znesvěcení

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
cs: Bez informací o odkazech na znesvěcení

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
cs: Lidské ostatky

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
cs: Bez informací o viditelných ostatcích mrtvých lidí

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
cs: Otroctví

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
cs: Bez informací o odkazech na otroctví

en: Does not include references to drugs
cs: Neobsahuje odkazy na drogy

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
cs: Neobsahuje nadávky, vulgarity ani jiné hrubé výrazy

en: Does not include ads or monetary transactions
cs: Neobsahuje reklamy ani peněžní operace

en: Does not include sex or nudity
cs: Neobsahuje sex a nahotu

en: Does not include uncontrolled chat functionality
cs: Neobsahuje funkci neusměrňované konverzace

en: Does not include violence
cs: Neobsahuje násilí

en: Drugs
cs: Drogy

en: Strong Language
cs: Hrubé výrazy

en: Money
cs: Peníze

en: Social
cs: Sociální sítě

en: Violence
cs: Násilí

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
cs: Vše

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
cs: Aplikace %s má neznámé věkové hodnocení

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
cs: Aplikace %s je vhodná pro každého

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
cs: Aplikace %s je vhodná pro batolata

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
cs: Aplikace %s je vhodná pro malé děti

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
cs: Aplikace %s je vhodná pro děti

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
cs: Aplikace %s je vhodná pro dospívající mládež

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
cs: Aplikace %s je vhodná pro dospělé

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
cs: Aplikace %s je vhodná pro %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
cs: Vhodné od věku

en: _How to contribute missing information
cs: _Jak přidat chybějící informace

en: Local file
cs: Místní soubor

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
cs: Balíček

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: Pending install
cs: Čeká na instalaci

en: Pending remove
cs: Čeká na odebrání

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
cs: Instaluje se

en: Removing
cs: Odebírá se

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
cs: Stahuje se

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
cs: _Instalovat

en: _Uninstall…
cs: _Odinstalovat…

en: Network
cs: Síť

en: Can communicate over the network
cs: Může komunikovat přes síť

en: System Services
cs: Služby systému

en: Can access D-Bus services on the system bus
cs: Může přistupovat k službám D-Bus na systémové sběrnici

en: Session Services
cs: Služby sezení

en: Can access D-Bus services on the session bus
cs: Může přistupovat k službám D-Bus na sběrnici sezení

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_BUS_POLICY_OTHER is used only as a flag, with actual bus names being listed separately
en: Devices
cs: Zařízení

en: Can access arbitrary devices such as webcams
cs: Může přistupovat k libovolným zařízením, například webovým kamerám

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
cs: Může přistupovat ke vstupním zařízením

note: Translators: This indicates an app can access audio devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones and play audio
cs: Může přistupovat k mikrofonům a přehrávat zvuk

en: Can access system device files
cs: Může přistupovat k souborům na systémovém zařízení

en: Screen contents
cs: Obsah obrazovky

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
cs: Může přistupovat k obsahu obrazovky

en: Home folder
cs: Domovská složka

en: Can view, edit and create files
cs: Může zobrazovat, upravovat a vytvářet soubory

en: Can view files
cs: Může zobrazovat soubory

en: File system
cs: Souborový systém

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
cs: Složka se staženými soubory

en: Settings
cs: Nastavení

en: Can view and change any settings
cs: Může zobrazovat a měnit libovolná nastavení

en: Legacy display system
cs: Zastaralý zobrazovací systém

en: Uses an old, insecure display system
cs: Používá starý, ne zcela bezpečný, zobrazovací systém

en: Sandbox escape
cs: Opuštění izolovaného prostředí

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
cs: Může opustit izolované prostředí a obejít další omezení

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
cs: Není k dispozici žádný popis aktualizace.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
cs: Podrobnosti o aktualizaci

en: Requires additional permissions
cs: Vyžaduje dodatečná oprávnění

en: Invalid ratings data received from server
cs: Přijata neplatná data hodnocení ze serveru

en: Could not communicate with ratings server
cs: Nelze komunikovat se serverem hodnocení

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
cs: Recenze

en: No reviews were found for this app.
cs: Pro tuto aplikaci nebyly nalezeny žádné recenze.

en: No Reviews
cs: Bez recenzí

en: Version History
cs: Historie verzí

en: Version %s
cs: Verze %s

en: No details for this release
cs: K tomuto vydání nejsou k dispozici žádné podrobnosti.

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
cs: %e. %B %Y

en: Installed
cs: Nainstalováno

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
cs: Režim spuštění: buď „updates“ (aktualizace), „updated“ (aktualizované), „installed“ (nainstalované) nebo „overview“ (přehled)

en: MODE
cs: REŽIM

en: Search for applications
cs: Hledat aplikaci

en: SEARCH
cs: HLEDAT

en: Show application details (using application ID)
cs: Zobrazit informace o aplikaci (pomocí ID aplikace)

en: Show application details (using package name)
cs: Zobrazit informace o aplikaci (pomocí názvu balíčku)

en: PKGNAME
cs: NÁZEV_BALÍČKU

en: Install the application (using application ID)
cs: Nainstalovat aplikaci (pomocí ID aplikace)

en: Uninstall the application (using application ID)
cs: Odinstalovat aplikaci (pomocí ID aplikace)

en: Open a local package file
cs: Otevřít místní soubor s balíčkem

en: FILENAME
cs: NÁZEV_SOUBORU

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
cs: Pro tuto činnost je očekáván druh interakce: buď „none“ (nic), „notify“ (upozornit) nebo „full“ (úplná)

en: INTERACTION
cs: INTERAKCE

en: Show a local metainfo or appdata file
cs: Zobrazit místní soubor metainfo nebo appdata

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
cs: Povolit podrobný ladicí výstup (z běžící instance, pokud je již spuštěna)

en: Installs any pending updates in the background
cs: Nainstalovat na pozadí případné čekající aktualizace

en: Show preferences
cs: Zobrazit předvolby

en: Quit the running instance
cs: Ukončit běžící instanci

en: Prefer local file sources to AppStream
cs: Upřednostnit zdroje v místních souborech před zdroji on-line

en: Show version number
cs: Zobrazit číslo verze

en: Copyright © 2016–%d GNOME Software contributors
cs: Copyright © 2016 – %d přispěvatelé Softwaru GNOME

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
cs: Omlouváme se, ale pro tuto aplikaci nejsou k dispozici detaily.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
cs: Instalace na disku

en: Includes %s of data and %s of cache
cs: Obsahuje %s dat a %s mezipaměti

en: Includes %s of data
cs: Obsahuje %s dat

en: Includes %s of cache
cs: Obsahuje %s mezipaměti

en: Cache and data usage unknown
cs: Využití mezipaměti a dat není známo

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
cs: Stahovaná velikost

en: Needs no additional system downloads
cs: Nepotřebuje žádné další systémové soubory ke stažení

en: Needs an unknown size of additional system downloads
cs: Potřebuje neznámou velikost dalších systémových souborů ke stažení

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
cs: Potřebuje %s dalších systémových souborů ke stažení

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
cs: Velikost je neznámá

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
cs: Žádná oprávnění

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
cs: Má přístup k síti

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses non-portal system services
cs: Využívá služby systému mimo portál

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses non-portal session services
cs: Využívá služby sezení mimo portál

note: Translators: This indicates an app can access session or system bus services unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific non-portal services
cs: Může přistupovat k některým konkrétním službám mimo portál

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
cs: Může přistupovat k hardwarovým zařízením

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
cs: Může přistupovat k systémovým zařízením

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
cs: Může číst/zapisovat všechna vaše data

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
cs: Může číst všechna vaše data

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
cs: Může zapisovat do všech vašich dat

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
cs: Může číst vaše stažené soubory

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
cs: Může přistupovat k některým konkrétním souborům

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
cs: Může zobrazovat a měnit uživatelská nastavení

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
cs: Používá starý zobrazovací systém

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
cs: Může získat libovolná oprávnění

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
cs: Vývojář softwaru je ověřený

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
cs: Zkontrolováno distributorem OS

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
cs: Zkontrolováno %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
cs: Poskytováno třetí stranou

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
cs: Software není nadále podporován

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
cs: Otevřený kód

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
cs: Neznámá licence

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
cs: Uzavřený kód

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
cs: Zvláštní licence

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
cs: Zvýhodněné

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
cs: Bezpečné

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
cs: Pravděpodobně bezpečné

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
cs: Potenciálně nebezpečné

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
cs: Nebezpečné

en: Mobile Only
cs: Jen pro mobilní zařízení

en: Only works on a small screen
cs: Funguje pouze na malé obrazovce

en: Desktop Only
cs: Pouze pro PC

en: Only works on a large screen
cs: Funguje pouze na velké obrazovce

en: Screen Size Mismatch
cs: Nesoulad velikosti obrazovky

en: Doesn’t support your current screen size
cs: Nepodporuje vaši současnou velikost obrazovky

en: Requires a touchscreen
cs: Vyžaduje dotykovou obrazovku

en: Requires a keyboard
cs: Vyžaduje klávesnici

en: Requires a mouse
cs: Vyžaduje myš

en: Gamepad Needed
cs: Vyžaduje herní ovladač

en: Requires a gamepad to play
cs: Ke hraní vyžaduje herní ovladač

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
cs: Adaptivní

en: Works on phones, tablets and desktops
cs: Funguje na telefonech, tabletech a PC

en: Probably requires a keyboard or mouse
cs: Pravděpodobně vyžaduje klávesnici nebo myš

en: Works on desktops and laptops
cs: Funguje na PC a laptopech

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
cs: Neobsahuje žádný věkově nevhodný obsah

en: No age rating information available
cs: Informace o věkové kategorii nejsou k dispozici

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
cs: Navštívit webové stránky

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
cs: Instalovat…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
cs: Zrušit

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
cs: Instalovat

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
cs: Stáhnout

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
cs: Aktualizovat

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
cs: Odinstalovat…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
cs: Odinstalovává se

en: Critical update
cs: Kritická aktualizace

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
cs: Zařízení nelze během aktualizace používat.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
cs: Zdroj: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
cs: Přejmenováno z %s

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
cs: Příjem aktualizací zastaven

en: Critical Update
cs: Kritická aktualizace

[ctx: Single app]
en: Installed
cs: Nainstalováno

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
cs: Pomozte přeložit %s

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
cs: Aplikace %s je navržena, vyvinuta a přeložena mezinárodní komunitou přispěvatelů.
    
    To znamená, že i když ještě není k dispozici ve vašem jazyce, můžete se zapojit a pomoci s jejím překladem.

en: Translations
cs: Překlady

en: _Translation Website
cs: _Stránka překladu

en: Release notes
cs: Poznámky k vydání

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
cs: Vyžadováno přihlášení vzdáleným %s (sféra %s)

en: Login Required
cs: Vyžadováno přihlášení

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Login
cs: Přih_lásit

note: Translators: Title for a login entry.
en: _User
cs: _Uživatel

note: Translators: Title for a login entry.
en: _Password
cs: _Heslo

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
cs: Ostatní

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
cs: Vše

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
cs: Významné

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
cs: Výběr od distribuce

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
cs: Nové a aktualizované

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
cs: Výběr z webových

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
cs: Ostatní

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s Installed
cs: %s nainstalováno

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect
cs: Aby se změny projevily, je zapotřebí provést restart

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: The app is ready to be used
cs: Aplikace je připravená k použití

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System Updates Installed
cs: Aktualizace systému byly nainstalovány

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
cs: Nedávno nainstalované aktualizace jsou k dispozici pro recenze

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
cs: Restartovat

en: Launch
cs: Spustit

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
cs: Nainstalovat software?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
cs: Instalovat software třetí strany?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
cs: Povolit repozitář softwaru?

note: TRANSLATORS: window title ask for confirmation TRANSLATORS: "Enable Third-Party Software Repository?" is * the confirmation dialog title
en: Enable Third-Party Software Repository?
cs: Povolit repozitář softwaru třetí strany?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
cs: %s není <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">svobodný a otevřený software</a> a poskytuje jej „%s“.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
cs: %s poskytuje „%s“.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
cs: Aby bylo možné pokračovat v instalaci, je nutné povolit tento repozitář softwaru.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
cs: V některých zemích nemusí být instalace a používání softwaru %s legální.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
cs: V některých zemích nemusí být instalace a používání tohoto kodeku legální.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
cs: Příště _nevarovat

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
cs: Povolit a na_instalovat

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
cs: Dále jsou uvedeny podrobnosti o chybě získané od správy balíčků:

en: Details
cs: Podrobnosti

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
cs: _Zavřít

en: Details copied to clipboard
cs: Podrobnosti zkopírovány do schránky

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
cs: _Přijmout

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
cs[0]: Aktualizace byla nainstalována
cs[1]: Aktualizace byly nainstalovány
cs[2]: Aktualizací bylo nainstalováno

note: TRANSLATORS: we've just uninstalled some apps
en: An app has been uninstalled | Apps have been uninstalled
cs[0]: Aplikace byla odinstalována
cs[1]: Aplikace byly odinstalovány
cs[2]: Aplikací bylo odinstalováno

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect | A restart is required for them to take effect
cs[0]: Aby se projevila, je zapotřebí provést restart
cs[1]: Aby se projevily, je zapotřebí provést restart
cs[2]: Aby se projevily, je zapotřebí provést restart

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
cs: Nyní ne

note: TRANSLATORS: something happened less than a day ago
en: Today
cs: dnes

note: TRANSLATORS: something happened more than a day ago but less than 2 days ago
en: Yesterday
cs: včera

en: %d day ago | %d days ago
cs[0]: před %d dnem
cs[1]: před %d dny
cs[2]: před %d dny

en: %d week ago | %d weeks ago
cs[0]: před %d týdnem
cs[1]: před %d týdny
cs[2]: před %d týdny

en: %d month ago | %d months ago
cs[0]: před %d měsícem
cs[1]: před %d měsíci
cs[2]: před %d měsíci

en: %d year ago | %d years ago
cs[0]: před %d rokem
cs[1]: před %d roky
cs[2]: před %d lety

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
cs: právě teď

en: %d minute ago | %d minutes ago
cs[0]: před %d minutou
cs[1]: před %d minutami
cs[2]: před %d minutami

en: %d hour ago | %d hours ago
cs[0]: před %d hodinou
cs[1]: před %d hodinami
cs[2]: před %d hodinami

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s System Service
cs: Využívá službu systému %s

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s Session Service
cs: Využívá službu sezení %s

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s Service
cs: Využívá službu %s

en: Can see the non-portal service
cs: Může vidět službu mimo portál

en: Can talk to the non-portal service
cs: Může komunikovat se službou mimo portál

en: Can own the non-portal service
cs: Může vlastnit službu mimo portál

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
cs: Vše

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
cs: Významné

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
cs: Grafika 3D

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
cs: Fotografie

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
cs: Skenování

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
cs: Vektorová grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
cs: Prohlížeče

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
cs: Vytváření a úprava zvuku

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
cs: Hudební přehrávače

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
cs: Vše

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
cs: Významné

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
cs: Kalendáře

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
cs: Databáze

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
cs: Textové procesory

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
cs: Textové editory

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
cs: Webové prohlížeče

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
cs: Vše

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
cs: Významné

[ctx: Menu of Games]
en: Action
cs: Akční

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
cs: Adventury

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
cs: Arkádové

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
cs: Blokové

[ctx: Menu of Games]
en: Board
cs: Deskové

[ctx: Menu of Games]
en: Card
cs: Karetní

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
cs: Emulátory

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
cs: Dětské

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
cs: Logické

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
cs: Na hrdiny

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
cs: Sporty

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
cs: Strategické

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
cs: Vše

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
cs: Významné

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
cs: Pokec

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
cs: Vše

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
cs: Významné

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
cs: Umělá inteligence

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
cs: Astronomie

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
cs: Chemie

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
cs: Jazyky

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
cs: Matematika

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
cs: Diskuzní skupiny

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
cs: Robotika

[ctx: Menu of Art]
en: Art
cs: Umění

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
cs: Životopisy

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
cs: Komiksy

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
cs: Beletrie

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
cs: Zdraví

[ctx: Menu of Reference]
en: History
cs: Historie

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
cs: Životní styl

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
cs: Politika

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
cs: Sporty

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
cs: Vše

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
cs: Významné

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
cs: Ladicí programy

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
cs: Integrovaná vývojová prostředí

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
cs: Kodeky

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
cs: Ovladače hardwaru

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
cs: Fonty

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
cs: Vstupní zdroje

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
cs: Jazykové balíčky

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
cs: Lokalizace

note: Translators: this is a menu category
en: Create
cs: Vytváření

note: Translators: this is a menu category
en: Work
cs: Práce

note: Translators: this is a menu category
en: Play
cs: Hraní

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
cs: Socializace

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
cs: Učení

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
cs: Vývoj

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
cs: Kodeky

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
cs: Ovladače hardwaru

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
cs: Fonty

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
cs: Vstupní zdroje

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
cs: Jazykové balíčky

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
cs: Lokalizace

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
cs: Nějaká aplikace

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
cs: %s požaduje dodatečnou podporu formátů souborů.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
cs: Požadavek na dodatečné typy MIME

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
cs: %s požaduje dodatečná písma.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
cs: Požadavek na dodatečná písma

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
cs: %s požaduje dodatečné multimediální kodeky.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
cs: Požadavek na dodatečné multimediální kodeky

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
cs: %s požaduje dodatečné tiskové ovladače.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
cs: Požadavek na dodatečné tiskové ovladače

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
cs: %s požaduje dodatečné balíčky.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
cs: Požadavek na dodatečné balíčky

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
cs: Najít v aplikaci Software

en: _Show More
cs: Zobrazit _více

en: _Show Less
cs: Zobrazit _méně

en: Removing…
cs: Odebírá se…

en: Requires restart to finish install
cs: Vyžaduje restart k dokončení instalace

en: Requires restart to finish remove
cs: Vyžaduje restart k dokončení odebírání

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
cs: Probíhá instalace…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
cs: Probíhá aktualizace…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
cs: Stahuje se…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
cs: Připravuje se…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
cs: Odinstalovává se…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
cs: Aplikace %s není nainstalována, ale má stále k dispozici data.

en: _Restart
cs: _Restartovat

en: _Enable…
cs: _Povolit…

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
cs: _Instalovat…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
cs: Aplikace %s se zobrazí v americké angličtině

en: This app will appear in US English
cs: Tato aplikace se zobrazí v americké angličtině

en: This software will appear in US English
cs: Tento software se zobrazí v americké angličtině

en: Help _Translate
cs: _Pomoci přeložit

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
cs: Co dalšího nabízí %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
cs: Vývojář %s prokázal vlastnictví %s

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
cs: Vývojář prokázal vlastnictví %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
cs: Abyste mohli napsat recenzi, musíte být připojeni k Internetu

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
cs: Tato aplikace již nedostává aktualizace, včetně bezpečnostních oprav

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
cs: Tuto aplikaci již poskytuje vaše distribuce a neměli byste ji nahrazovat.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
cs: Tato aplikace neposkytuje žádné odkazy na webové stránky, repozitáře kódu ani nástroj pro sledování problémů.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
cs: Tento software již nedostává aktualizace, včetně bezpečnostních oprav

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
cs: Tento software již poskytuje vaše distribuce a neměli byste jej nahrazovat.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
cs: Tento software neposkytuje žádné odkazy na webové stránky, repozitáře kódu ani nástroj pro sledování problémů.

en: Software failed to retrieve information for “%s” and is unable to show the details for this app.
cs: Aplikaci Software se nepodařilo načíst informace pro „%s“ a nedokáže zobrazit podrobnosti o této aplikaci.

en: Software could not load the file ‘%s’, as it’s not in a format supported by this system.
cs: Software nemohl načíst soubor „%s“, protože není ve formátu, který tento systém podporuje.

en: Software could not load the file ‘%s’.
cs: Software nemohl načíst soubor „%s“.

en: Software could not load the URL ‘%s’, as it’s not in a format supported by this system.
cs: Software nemohl načíst adresu URL „%s“, protože není ve formátu, který tento systém podporuje.

en: Software could not load the URL ‘%s’.
cs: Software nemohl načíst adresu URL „%s“.

en: Invalid review response received from server
cs: Přijata neplatná odpověď na recenzi ze serveru

en: Failed to submit review for “%s”: %s
cs: Selhalo odeslání recenze pro „%s“: %s

note: display a toast to the user
en: Review submitted successfully
cs: Recenze byla úspěšně odeslána

en: Details page
cs: Stránka s podrobnostmi

en: Loading App Details
cs: Načítají se podrobnosti o aplikaci

en: Verified
cs: Ověřeno

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Update
cs: _Aktualizovat

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Add-ons
cs: Doplňky

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
cs: Tuto aplikaci je možné používat, jen když je funkční připojení k Internetu.

en: Software Repository Included
cs: Součástí je repozitář softwaru

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
cs: Součástí této aplikace je repozitář softwaru, který poskytuje aktualizace a přístup k dalšímu softwaru.

en: No Software Repository Included
cs: Součástí není žádný repozitář softwaru

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
cs: Součástí této aplikace není žádný repozitář softwaru. Nebude tak průběžně aktualizována na novější verze.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
cs: Rozpoznán repozitář softwaru

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
cs: Přidáním tohoto repozitáře softwaru získáte přístup k dalšímu softwaru a aktualizacím.

en: Only use software repositories that you trust.
cs: Používejte pouze repozitáře softwaru, kterým věříte.

en: Clear app data
cs: Vymazat data aplikace

en: D_elete Data
cs: S_mazat data

en: No Metadata
cs: Žádná metadata

en: Project _Website
cs: _Webové stránky projektu

en: _Donate
cs: Věnovat _dar

en: Contribute _Translations
cs: _Přispět k překladu

en: _Report an Issue
cs: _Nahlásit chybu

en: _Help
cs: _Nápověda

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
cs: _Kontaktovat

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
cs: Nap_sat recenzi

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
cs: Všechny recenze

en: Unable to Show App Details
cs: Nelze zobrazit podrobnosti o aplikaci

en: Failed to prepare reboot
cs: Selhala příprava restartu

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: The key was not found
cs: Klíč nebyl nalezen

en: The key is not enrolled
cs: Klíč není zaregistrován

en: MOK Enrollment Required
cs: Vyžadována registrace MOK

en: _Next
cs: _Další

en: This device has Secure Boot enabled. To allow new drivers to be enabled, a new machine owner key (MOK) must be enrolled. The process requires a password to be entered later in the process. Please note down the following password associated with the key:
cs: Toto zařízení má povolen Secure Boot. Aby bylo možné povolit nové ovladače, musí být zaregistrován nový klíč vlastníka stroje (MOK). Tento proces vyžaduje zadání hesla později v procesu. Poznamenejte si prosím následující heslo spojené s klíčem:

en: I have made a note of the MOK _password
cs: Mám _poznamenáno heslo MOK

en: _Restart & Enroll…
cs: _Restartovat a zaregistrovat…

en: Setup Instructions: Please Read Carefully
cs: Pokyny k nastavení: Přečtěte si prosím pozorně

en: After restart, a device setup screen will be shown. To enable new drivers, proceed through the setup steps:
cs: Po restartu se zobrazí obrazovka nastavení zařízení. Pro povolení nových ovladačů postupujte podle kroků nastavení:

en: • Select “Enroll MOK”
    • Select “Yes” to enroll keys
    • Enter the MOK password when prompted
    • Then select “Reboot”
cs: • Vyberte „Zaregistrovat MOK“
    • Vyberte „Ano“ pro registraci klíčů
    • Po zobrazení výzvy zadejte heslo MOK
    • Poté vyberte „Restartovat“

en: Security Implications
cs: Vliv na bezpečnost

en: After successful key enrollment, be aware that any future updates to the module or any other module will be implicitly trusted. All future updates will happen transparently with no interaction and or authorization.
cs: Po úspěšné registraci klíče si uvědomte, že jakékoli budoucí aktualizace tohoto nebo jakéhokoli jiného modulu budou implicitně důvěryhodné. Všechny budoucí aktualizace budou probíhat transparentně bez jakékoli interakce a nebo autorizace.

en: Further guidance can be found on the <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">docs page</a>.
cs: Další pokyny naleznete na <a href="https://docs.fedoraproject.org/cs/quick-docs/mok-enrollment/">stránce dokumentů</a>.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
cs: Stahují se dodatečné soubory s metadaty…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
cs:  a

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
cs[0]: Dostupné fonty pro písmo %s
cs[1]: Dostupné fonty pro písma %s
cs[2]: Dostupné fonty pro písma %s

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
cs[0]: Dostupný software pro kodek %s
cs[1]: Dostupný software pro kodeky %s
cs[2]: Dostupný software pro kodeky %s

en: Requested software not found
cs: Požadovaný software nebyl nalezen

en: Failed to find requested software
cs: Selhalo vyhledání požadovaného softwaru

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
cs: %s nebyl nalezen

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
cs: na webových stránkách

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
cs: Nejsou k dispozici žádné aplikace, které by poskytovaly soubor %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
cs: Informace o formátu %s, včetně toho, jak získat chybějící aplikace, najdete %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
cs: Pro podporu %s nejsou k dispozici žádné aplikace.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
cs: %s není k dispozici.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
cs: Informace o formátu %s, včetně toho, jak získat aplikaci, který tento tento formát podporuje, najdete %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
cs: Pro podporu písma %s nejsou k dispozici žádné fonty.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
cs: Informace o písmu %s, včetně toho, jak získat dodatečná písma, najdete %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
cs: Pro formát %s nejsou k dispozici žádné dodatečné kodeky.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
cs: Informace o kodeku %s, včetně toho, jak získat kodek, který umí tento formát přehrát, najdete %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
cs: Pro podporu %s nejsou k dispozici žádné prostředky Plasma.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
cs: Informace o kodeku %s, včetně toho, jak získat dodatečné prostředky Plasma, najdete %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
cs: Pro %s nejsou k dispozici žádné tiskové ovladače.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
cs: Informace o tiskárně %s, včetně toho, jak získat ovladač, který podporuje tuto tiskárnu, najdete %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
cs: dokumentace

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
cs[0]: Nelze najít kodek %s požadovaný aplikací %s. Na další informace se prosím podívejte do %s.
cs[1]: Nelze najít kodeky %s požadované aplikací %s. Na další informace se prosím podívejte do %s.
cs[2]: Nelze najít kodeky %s požadované aplikací %s. Na další informace se prosím podívejte do %s.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
cs[0]: Nelze najít kodek %s, který hledáte. Na další informace se prosím podívejte do %s.
cs[1]: Nelze najít kodeky %s, které hledáte. Na další informace se prosím podívejte do %s.
cs[2]: Nelze najít kodeky %s, které hledáte. Na další informace se prosím podívejte do %s.

en: Failed to find any search results: %s
cs: Selhalo získání jakýchkoliv výsledků hledání: %s

en: %s file format
cs: formát souboru %s

en: Install _All
cs: Inst_alovat vše

en: Unable to Find Requested Software
cs: Nelze najít požadovaný software

en: Codecs page
cs: Stránka kodeků

en: No Results Found
cs: Nenalezeny žádné výsledky

en: Unable To Perform Search
cs: Nelze provést hledání

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Featured Apps List
cs: Seznam významných aplikací

en: Desktop Support
cs: Podpora pro PC

en: Supports being used on a large screen
cs: Podporuje použití na velké obrazovce

en: Desktop Support Unknown
cs: Neznámá podpora pro PC

en: Not enough information to know if large screens are supported
cs: Není dostatek informací, abychom věděli, zda jsou podporovány velké obrazovky

en: Requires a large screen
cs: Vyžaduje velkou obrazovku

en: Desktop Not Supported
cs: Nepodporuje stolní počítače

en: Cannot be used on a large screen
cs: Nelze použít na velké obrazovce

en: Mobile Support
cs: Podpora pro mobilní zařízení

en: Supports being used on a small screen
cs: Podporuje použití na malé obrazovce

en: Mobile Support Unknown
cs: Neznámá podpora pro mobilní zařízení

en: Not enough information to know if small screens are supported
cs: Není dostatek informací, abychom věděli, zda jsou podporovány malé obrazovky

en: Requires a small screen
cs: Vyžaduje malou obrazovku

en: Mobile Not Supported
cs: Nepodporuje mobily

en: Cannot be used on a small screen
cs: Nelze použít na malé obrazovce

en: Keyboard Support
cs: Podpora klávesnice

en: Keyboard Support Unknown
cs: Neznámá podpora klávesnice

en: Not enough information to know if keyboards are supported
cs: Není dostatek informací, abychom věděli, zda jsou podporovány klávesnice

en: Keyboard Required
cs: Vyžaduje klávesnici

en: Supports keyboards
cs: Podporuje klávesnice

en: Keyboard Not Supported
cs: Nepodporuje klávesnici

en: Cannot be used with a keyboard
cs: Nelze použít s klávesnicí

en: Mouse Support
cs: Podpora myši

en: Requires a mouse or pointing device
cs: Vyžaduje myš nebo ukazovátko

en: Mouse Support Unknown
cs: Neznámá podpora myši

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
cs: Není dostatek informací, abychom věděli, zda jsou podporovány myši nebo ukazovátka

en: Mouse Required
cs: Vyžaduje myš

en: Supports mice and pointing devices
cs: Podporuje myši a ukazovátka

en: Mouse Not Supported
cs: Nepodporuje myš

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
cs: Nelze použít s myší nebo ukazovátkem

en: Touchscreen Support
cs: Podpora dotykové obrazovky

en: Touchscreen Support Unknown
cs: Neznámá podpora dotykové obrazovky

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
cs: Není dostatek informací, abychom věděli, zda jsou podporovány dotykové obrazovky

en: Touchscreen Required
cs: Vyžaduje dotykovou obrazovku

en: Supports touchscreens
cs: Podporuje dotykové obrazovky

en: Touchscreen Not Supported
cs: Nepodporuje dotykovou obrazovku

en: Cannot be used with a touchscreen
cs: Nelze použít s dotykovou obrazovkou

en: Gamepad Required
cs: Vyžadován herní ovladač

en: Requires a gamepad
cs: Vyžaduje herní ovladač

en: Gamepad Support
cs: Podpora herního ovladače

en: Supports gamepads
cs: Podporuje herní ovladače

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
cs: Aplikace %s na tomto zařízení pravděpodobně funguje

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
cs: Aplikace %s na tomto zařízení funguje

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
cs: Aplikace %s na tomto zařízení možná funguje

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
cs: Aplikace %s na tomto zařízení nebude fungovat správně

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
cs: Aplikace %s na tomto zařízení nebude fungovat

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
cs: Podpora hardwaru

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Installed page
cs: Stránka s nainstalovanými

en: In Progress
cs: S probíhající změnou

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
cs: Aplikace

en: Web Apps
cs: Webové aplikace

en: System Apps
cs: Systémové aplikace

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
cs: Nainstalováno %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window.
en: Installed Updates
cs: Instalované aktualizace

en: No Updates Installed
cs: Nejsou nainstalovány žádné aktualizace

en: Community Built
cs: Vybudováno komunitou

en: _Get Involved
cs: _Zapojit se

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
cs: Tato aplikace je vyvíjena otevřeně mezinárodní komunitou a je uvolněna pod <a href="%s">licencí %s</a>.
    
    Můžete se zúčastnit a pomoci ji ještě vylepšit.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
cs: Tato aplikace je vyvíjena otevřeně mezinárodní komunitou a je uvolněna pod licencí %s.
    
    Můžete se zúčastnit a pomoci ji ještě vylepšit.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
cs: Tento software je vyvíjen otevřeně mezinárodní komunitou a je uvolněn pod <a href="%s">licencí %s</a>.
    
    Můžete se zúčastnit a pomoci jej ještě vylepšit.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
cs: Tento software je vyvíjen otevřeně mezinárodní komunitou a je uvolněn pod licencí %s.
    
    Můžete se zúčastnit a pomoci jej ještě vylepšit.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
cs: Neznámá licence

en: _Learn More
cs: Zjistit _více

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
cs: Tato aplikace nespecifikuje, pod jakou licencí je vyvíjena a může být nesvobodná. Může být nezabezpečená způsobem, který je těžké odhalit, a může se měnit, aniž byste o tom věděli.
    
    Nejspíše nebudete moci do této aplikace přispívat.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
cs: Tento software nespecifikuje, pod jakou licencí je vyvíjen a může být nesvobodný. Může být nezabezpečený způsobem, který je těžké odhalit, a může se měnit, aniž byste o tom věděli.
    
    Nejspíše nebudete moci do tohoto softwaru přispívat.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
cs: Uzavřený software

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
cs: Tato aplikace není vyvíjena otevřeně, takže o jejím fungování vědí pouze její vývojáři. Může být nezabezpečená způsobem, který je těžké odhalit, a může se měnit, aniž byste o tom věděli.
    
    Nejspíše nebudete moci do této aplikace přispívat.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
cs: Tento software není vyvíjen otevřeně, takže o jeho fungování vědí pouze jeho vývojáři. Může být nezabezpečený způsobem, který je těžké odhalit, a může se měnit, aniž byste o tom věděli.
    
    Nejspíše nebudete moci do tohoto softwaru přispívat.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
cs: Zvláštní licence

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
cs: Tato aplikace je vyvíjena pod zvláštní licencí <a href="%s">%s</a>.
    
    Můžete nebo nemusíte být schopni do této aplikace přispívat.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
cs: Tato aplikace je vyvíjena pod zvláštní licencí „%s“.
    
    Můžete nebo nemusíte být schopni do této aplikace přispívat.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
cs: Tento software je vyvíjen pod zvláštní licencí <a href="%s">%s</a>.
    
    Můžete nebo nemusíte být schopni do tohoto softwaru přispívat.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
cs: Tento software je vyvíjen pod zvláštní licencí „%s“.
    
    Můžete nebo nemusíte být schopni do tohoto softwaru přispívat.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Refreshing Data
cs: Aktualizují se data

en: Loading page
cs: Načítá se stránka

en: Starting Up
cs: Spouští se

note: TRANSLATORS: only run app as non-root user
en: Software should be run as a non-root user. Exiting…
cs: Aplikace Software by měla být spuštěna pod uživatelem bez oprávnění root. Ukončuje se…

en: Unknown source
cs: Neznámý zdroj

note: Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
cs: Uživatel

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
cs: Přidávání

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
cs: Odstraňování

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
cs: Aktualizace

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
cs: Ponižování

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
cs: vybraných externích zdrojů

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
cs: Poskytuje přístup k dalšímu softwaru z %s. Součástí je i některý uzavřený software.
    
    Tyto repozitáře můžete později povolit v předvolbách Softwarových repozitářů.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
cs: Povolit repozitáře softwaru třetích stran?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
cs: _Ignorovat

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
cs: _Povolit

en: Available for your operating system
cs: Dostupné pro váš operační systém

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
cs: Dostupné pro %s

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
cs: Procházet

en: Overview page
cs: Stránka s přehledem

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
cs: Dostupné aplikace

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
cs: Ostatní kategorie

en: No App Data Found
cs: O aplikaci nebyly nalezeny žádné informace

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
cs: neznámá

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
cs: _Budiž

en: User declined installation
cs: Uživatel odmítl instalaci

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
cs: Příprava aplikace %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
cs: Opravdu chcete odebrat repozitář %s?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is a repository name.
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
cs: Všechny aplikace pocházející z repozitáře %s budou odinstalovány. Abyste je mohli znovu použít, budete muset repozitář znovu nainstalovat.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is the * name of an addon or an input method * name of a runtime * name of a font * name of a codec * name of a firmware TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
cs: Odinstalovat %s?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of an addon or an input method. Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
cs: Po odebrání nebude možné aplikaci %s používat.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of a runtime.
en: It will not be possible to use any apps which depend on %s after removal.
cs: Po odebrání nebude možné používat žádné aplikace, které závisí na %s.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a font.
en: It will not be possible to use %s after removal, and any documents which use it will appear in a different font.
cs: Po odebrání nebude možné font %s používat a všechny dokumenty, které jej používají, se zobrazí v jiném písmu.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a codec.
en: It will not be possible to use %s after removal. This may mean some media files will no longer be playable.
cs: Po odebrání nebude možné kodek %s používat. To může znamenat, že některé soubory médií již nebude možné přehrát.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a firmware
en: Hardware which depends on %s may no longer function correctly after removal.
cs: Hardware, který závisí na %s, již nemusí po odebrání správně fungovat.

note: Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal. It has not saved any app data or settings to disk.
cs: Po odebrání nebude možné aplikaci %s používat. Neuložila žádná data ani nastavení aplikace na disk.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is * the name of an app.
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
cs: Po odebrání nebude možné aplikaci %s používat. Data a nastavení aplikace budou uložena na disku, aby bylo možné aplikaci v budoucnu obnovit.

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Software Updates
cs: Aktualizace softwaru

en: More Information
cs: Další informace

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
cs: Kontrola a stahování aktualizací využívá data a energii. Funkce automatických aktualizací jsou proto pozastaveny při připojení k měřené síti a při zapnutém úsporném režimu.

en: _Automatic
cs: _Automatické

en: Automatically check for and download updates
cs: Automaticky kontrolovat a stahovat aktualizace

en: _Manual
cs: _Ruční

en: Checking for and downloading updates must be done manually
cs: Kontrola a stahování aktualizací musí být provedeno ručně

en: Automatic Update _Notifications
cs: _Oznamovat automatické aktualizace

en: Notify when updates have been automatically installed
cs: Upozornit, když jsou automaticky nainstalovány aktualizace

en: Content Filters
cs: Filtry obsahu

en: Only Show _Free Software
cs: Zobrazit pouze svobodný so_ftware

en: Hide proprietary software when browsing and searching
cs: Skrýt nesvobodný software při procházení a vyhledávání

en: Only Show _Verified Developers
cs: Zobrazit pouze o_věřené vývojáře

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
cs: Zobrazit pouze aplikace od vývojářů, jejichž identita byla ověřena

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
cs: Některý z nainstalovaného softwaru není kompatibilní se systémem %s. Pokud budete pokračovat, během povýšení se odstraní.

en: Incompatible Software
cs: Nekompatibilní software

en: _Upgrade
cs: _Povýšit

en: _Uninstall
cs: _Odinstalovat

en: App Settings &amp; Data
cs: Nastavení aplikace a data

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
cs: _Zachovat

en: Allows restoring app settings and content
cs: Umožňuje obnovení nastavení a obsahu aplikace

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
cs: S_mazat

en: Permanently deletes data to save disk space
cs: Trvale odstraní data, aby se ušetřilo místo na disku

en: Unable to install repository
cs: Nelze nainstalovat repozitář

en: Unable to remove repository
cs: Nelze odstranit repozitář

en: Unable to enable repository
cs: Nelze povolit repozitář

en: Unable to disable repository
cs: Nelze zakázat repozitář

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
cs: Software, který byl nainstalován z „%s“, přestane dostávat aktualizace.

note: ask for confirmation
en: Disable Repository?
cs: Zakázat repozitář?

en: Remove Repository?
cs: Odebrat repozitář?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
cs: _Zakázat

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo TRANSLATORS: button text when * removing a review
en: _Remove
cs: _Odebrat

en: Unable to change Fedora third party repositories configuration
cs: Nelze změnit nastavení repozitářů třetích stran Fedory

en: Unable to look up related apps
cs: Nelze vyhledat související aplikace

en: Unable to load repositories
cs: Nelze načíst repozitáře

en: Enable New Repositories
cs: Povolit nové repozitáře

en: Turn on new repositories when they are added
cs: Zapnout nové repozitáře při jejich přidání

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
cs: více informací

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
cs: Další repozitáře od vybraných třetích stran – %s.

en: Fedora Third Party Repositories
cs: Repozitáře třetích stran Fedory

en: Unable to load Fedora third party repositories
cs: Nelze načíst repozitáře třetích stran Fedory

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
cs: operačního systému

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
cs: Tyto repozitáře doplňují výchozí nabídku softwaru poskytovaného distribucí %s.

en: Software Repositories
cs: Softwarové repozitáře

en: No Repositories
cs: Žádné repozitáře

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
cs[0]: Nainstalována %u aplikace
cs[1]: Nainstalovány %u aplikace
cs[2]: Nainstalováno %u aplikací

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
cs[0]: Nainstalován %u doplněk
cs[1]: Nainstalovány %u doplňky
cs[2]: Nainstalováno %u doplňků

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
cs[0]: %u aplikace
cs[1]: %u aplikace
cs[2]: %u aplikací

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
cs[0]: %u doplněk
cs[1]: %u doplňky
cs[2]: %u doplňků

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
cs[0]: %s a %s
cs[1]: %s a %s
cs[2]: %s a %s

en: Checking installed software…
cs: Kontrola nainstalovaného softwaru…

en: Remove
cs: Odebrat

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
cs: Nenávidím ji

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
cs: Nemám ji rád

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
cs: Běžná aplikace

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
cs: Mám ji rád

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
cs: Zbožňuji ji

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
cs: Chcete-li zanechat hodnocení, vyberte hvězdičku

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
cs: Věnujte prosím trochu času napsaní recenze

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
cs: Ohodnoťte prosím hvězdičkami

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
cs: Celkové hodnocení je příliš krátké

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
cs: Celkové hodnocení je příliš dlouhé

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
cs: Recenze je příliš krátká

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
cs: Recenze je příliš dlouhá

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
cs: Napsat recenzi

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
cs: _Odeslat

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
cs: Uveďte prosím hodnocení, shrnutí a text recenze. Recenze by se neměly používat k nahlašování problémů: místo toho se obraťte na vývojáře nebo svého poskytovatele podpory.

en: Review Summary
cs: Celkový dojem

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
cs: Napište krátkou recenzi

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
cs: Najděte si v našich <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">zásadách soukromí</a>, jaká data jsou odesílána. Celé jméno přiřazené k vašemu účtu bude veřejně zobrazené.

en: %u review total | %u reviews total
cs[0]: celkem %u recenze
cs[1]: celkem %u recenze
cs[2]: celkem %u recenzí

en: out of 5 stars
cs: z 5 hvězdiček

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
cs: anonym

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
cs: Můžete nahlásit recenze, které jsou urážlivé, sprosté nebo diskriminační.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
cs: Po nahlášení bude recenze skryta, dokud ji nezkontroluje správce.

note: TRANSLATORS: window title when reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
cs: Nahlásit recenzi?

note: TRANSLATORS: button text when * * sending a review for moderation
en: _Report
cs: _Nahlásit

note: TRANSLATORS: window title when the user attempts to remove their * review
en: Remove Review?
cs: Odebrat recenzi?

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Removing a review cannot be undone.
cs: Odebrání recenze nelze vrátit zpět.

en: Your review
cs: Vaše recenze

en: Like Review
cs: Recenze se mi líbí

en: Dislike Review
cs: Recenze se mi nelíbí

en: Report…
cs: Nahlásit…

en: Remove…
cs: Odebrat…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
cs: Aplikace není v izolovaném prostředí, ale je prověřená v distribuci, že neobsahuje škodlivý kód

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
cs: Zkontrolujte si, že důvěřujete dodavateli, protože aplikace není v izolovaném prostředí

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
cs: Žádná oprávnění

en: App is fully sandboxed
cs: Aplikace je v plně izolovaném prostředí

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
cs: Přístup k síti

en: Can access the internet
cs: Může přistupovat k internetu

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
cs: Žádný přístup k síti

en: Cannot access the internet
cs: Nemůže přistupovat k internetu

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
cs: Přístup k uživatelským zařízením

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
cs: Může přistupovat k zařízením jako jsou webkamery nebo herní ovladače

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
cs: Žádný přístup k uživatelským zařízením

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
cs: Nemůže přistupovat k zařízením jako jsou webkamery nebo herní ovladače

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
cs: Přístup ke vstupním zařízením

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access and Audio Playback
cs: Přístup k mikrofonu a přehrávání zvuku

en: Can listen using microphones and play audio without asking permission
cs: Může poslouchat pomocí mikrofonů a přehrávat zvuk bez žádosti o povolení

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
cs: Přístup k systémovým zařízením

en: Can access system devices which require elevated permissions
cs: Může přistupovat k systémovým zařízením, která vyžadují zvýšená oprávnění

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
cs: Přístup k obsahu obrazovky

en: Can access the contents of the screen or other windows
cs: Může přistupovat k obsahu obrazovky nebo jiných oken

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
cs: Zastaralý zobrazovací systém

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
cs: Libovolná oprávnění

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
cs: Uživatelská nastavení

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
cs: Plný přístup k souborovému systému pro čtení/zápis

en: Can read and write all data on the file system
cs: Může číst a zapisovat všechna data v souborovém systému

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
cs: Přístup k domovské složce pro čtení/zápis

en: Can read and write all data in your home directory
cs: Může číst a zapisovat všechna data ve vaší domovské složce

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
cs: Plný přístup k souborovému systému pro čtení

en: Can read all data on the file system
cs: Může číst všechna data v souborovém systému

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
cs: Přístup k domovské složce pro čtení

en: Can read all data in your home directory
cs: Může číst všechna data ve vaší domovské složce

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
cs: Přístup ke složce se staženými soubory pro čtení/zápis

en: Can read and write all data in your downloads directory
cs: Může číst a zapisovat všechna data ve vaší složce se staženými soubory

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
cs: Přístup ke složce se staženými soubory pro čtení

en: Can read all data in your downloads directory
cs: Může číst všechna data ve vaší složce se staženými soubory

en: Can read and write all data in the directory
cs: Může číst a zapisovat všechna data ve složce

en: Can read all data in the directory
cs: Může číst všechna data ve složce

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
cs: Žádný přístup k souborovému systému

en: Cannot access the file system at all
cs: Vůbec nemůže přistupovat k souborovému systému

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
cs: Využívá služby systému

en: Can request data from non-portal system services
cs: Může si vyžádat data ze služeb systému mimo portál

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
cs: Využívá služby sezení

en: Can request data from non-portal session services
cs: Může si vyžádat data ze služeb sezení mimo portál

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Service Access
cs: Žádný přístup ke službám

en: Cannot access non-portal session or system services at all
cs: Vůbec nemůže přistupovat k sezení mimo portál ani k systémovým službám

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
cs: Vývojář aplikace je ověřený

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
cs: Bylo ověřeno, že vývojář této aplikace je tím, za koho se vydává

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
cs: Bezpečnostní rizika v závislostech

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
cs: Software nebo jeho závislosti nejsou nadále podporovány a mohou obsahovat bezpečnostní rizika

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
cs: Tato aplikace nespecifikuje, pod jakou licencí je vyvíjena a může být nesvobodná

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
cs: Tento software nespecifikuje, pod jakou licencí je vyvíjen a může být nesvobodný

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
cs: Uzavřený kód

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
cs: Zdrojový kód není veřejný, takže jej nelze nezávisle zkontrolovat a může být nebezpečný

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
cs: Tato aplikace je vyvíjena pod zvláštní licencí „%s“

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
cs: Tento software je vyvíjen pod zvláštní licencí „%s“

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
cs: Otevřený kód

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
cs: Zdrojový kód je veřejný a může být nezávisle kontrolován, což zvyšuje pravděpodobnost, že je aplikace bezpečná

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
cs: Aplikace %s je zvýhodněná

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
cs: Aplikace %s je bezpečná

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
cs: Aplikace %s je pravděpodobně bezpečná

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
cs: Aplikace %s je potenciálně nebezpečná

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
cs: Aplikace %s je nebezpečná

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
cs: neznámá

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
cs: Bezpečnost

en: License
cs: Licence

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
cs: Zdroj

en: This app uses an outdated version of the software platform (SDK) and might contain bugs or security vulnerabilities which will not be fixed.
cs: Tato aplikace používá zastaralou verzi softwarové platformy (SDK) a může obsahovat chyby nebo slabá místa zabezpečení, která nebudou opravena.

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
cs: Předchozí snímek obrazovky

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
cs: Následující snímek obrazovky

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
cs: Žádné snímky obrazovky

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
cs: Snímek nebyl nalezen

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
cs: Selhalo načtení obrázku

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
cs: Velikost snímku nebyla nalezena

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
cs: Nelze vytvoři mezipaměť

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
cs: Snímek není platný

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
cs: Snímek není k dispozici

en: Screenshot
cs: Snímek

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
cs[0]: %u další výsledek hledání
cs[1]: %u další výsledky hledání
cs[2]: %u dalších výsledků hledání

en: Search page
cs: Stránka hledání

en: Search for Apps
cs: Hledat aplikace

en: No App Found
cs: Žádná aplikace nebyla nalezena

note: TRANSLATORS: this is part of the in-app notification, * where the %s is the truncated hostname, e.g. * 'alt.fedoraproject.org' * where the %s is the origin id, e.g. 'fedora' * where the %s is a multi-word localised app name * e.g. 'Getting things GNOME!"
en: “%s”
cs: „%s“

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
cs: Nelze stáhnout aktualizace

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
cs: Nelze stáhnout aktualizace firmwaru

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
cs: Nelze stáhnout aktualizace firmwaru z %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
cs: Nelze stáhnout aktualizace z %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
cs: Nelze aktualizovat: je vyžadován přístup k internetu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
cs: Nelze aktualizovat: nedostatek místa na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
cs: Nelze stáhnout aktualizace z %s: není dostatek místa na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
cs: Nelze aktualizovat: je vyžadováno ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
cs: Nelze aktualizovat: neplatné ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
cs: Nelze aktualizovat: je vyžadováno oprávnění

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
cs: Nelze stáhnout aktualizace: nemáte oprávnění instalovat software

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
cs: Nelze získat seznam aktualizací

en: Unable to install: download failed
cs: Nelze nainstalovat: stažení selhalo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s: failed download from %s
cs: Nelze nainstalovat %s: selhalo stažení z %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: download failed
cs: Nelze nainstalovat %s: stažení selhalo

en: Unable to install: missing runtime
cs: Nelze nainstalovat: chybí běhové prostředí

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s: runtime %s unavailable
cs: Nelze nainstalovat %s: není k dispozici běhové prostředí %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
cs: Nelze nainstalovat %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
cs: Nelze nainstalovat: je vyžadován přístup k internetu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
cs: Nelze nainstalovat: neplatný formát aplikace

en: Unable to install: not enough disk space
cs: Nelze nainstalovat: není dostatek místa na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
cs: Nelze nainstalovat %s: není dostatek místa na disku

en: Unable to install: authentication required
cs: Nelze nainstalovat: je vyžadováno ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication required
cs: Nelze nainstalovat %s: je vyžadováno ověření

en: Unable to install: invalid authentication
cs: Nelze nainstalovat: neplatné ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: invalid authentication
cs: Nelze nainstalovat %s: neplatné ověření

en: Unable to install: permission required
cs: Nelze nainstalovat: je vyžadováno oprávnění

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: permission required
cs: Nelze nainstalovat %s: je vyžadováno oprávnění

en: Unable to install: device must be plugged in
cs: Nelze nainstalovat: zařízení musí být napájeno ze sítě

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: device must be plugged in
cs: Nelze nainstalovat %s: zařízení musí být napájeno ze sítě

en: Unable to install: low battery
cs: Nelze nainstalovat: vybitá baterie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: low battery
cs: Nelze nainstalovat %s: vybitá baterie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s: download failed
cs: Nelze aktualizovat %s z %s: selhalo stažení

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: download failed
cs: Nelze aktualizovat %s: selhalo stažení

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s: download failed
cs: Nelze nainstalovat aktualizace z %s: selhalo stažení

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
cs: Nelze aktualizovat: selhalo stažení

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
cs: Nelze aktualizovat %s: není dostatek místa na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication required
cs: Nelze aktualizovat %s: je vyžadováno ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: invalid authentication
cs: Nelze aktualizovat %s: neplatné ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: permission required
cs: Nelze aktualizovat %s: je vyžadováno oprávnění

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
cs: Nelze aktualizovat: zařízení musí být napájeno ze sítě

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: device must be plugged in
cs: Nelze aktualizovat %s: zařízení musí být napájeno ze sítě

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
cs: Nelze aktualizovat: vybitá baterie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: low battery
cs: Nelze aktualizovat %s: vybitá baterie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
cs: Nelze aktualizovat %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update
cs: Nelze aktualizovat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
cs: Nelze povýšit

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
cs: Nelze povýšit na %s z %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
cs: Nelze povýšit: stažení selhalo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s: download failed
cs: Nelze povýšit na %s: stažení selhalo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
cs: Nelze povýšit: je vyžadován přístup k internetu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access required
cs: Nelze povýšit na %s: je vyžadován přístup k internetu

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
cs: Nelze povýšit: není dostatek místa na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
cs: Nelze povýšit na %s: není dostatek místa na disku

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
cs: Nelze povýšit: je vyžadováno ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication required
cs: Nelze povýšit na %s: je vyžadováno ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
cs: Nelze povýšit: neplatné ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: invalid authentication
cs: Nelze povýšit na %s: neplatné ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
cs: Nelze povýšit: je vyžadováno oprávnění

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: permission required
cs: Nelze povýšit na %s: je vyžadováno oprávnění

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
cs: Nelze povýšit: zařízení musí být napájeno ze sítě

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: device must be plugged in
cs: Nelze povýšit na %s: zařízení musí být napájeno ze sítě

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
cs: Nelze povýšit: vybitá baterie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: low battery
cs: Nelze povýšit na %s: vybitá baterie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
cs: Nelze povýšit na %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
cs: Nelze odinstalovat: je vyžadováno ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: authentication required
cs: Nelze odinstalovat %s: je vyžadováno ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: invalid authentication
cs: Nelze odinstalovat: neplatné ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: invalid authentication
cs: Nelze odinstalovat %s: neplatné ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
cs: Nelze odinstalovat: je vyžadováno oprávnění

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: permission required
cs: Nelze odinstalovat %s: je vyžadováno oprávnění

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
cs: Nelze odinstalovat: zařízení musí být napájeno ze sítě

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: device must be plugged in
cs: Nelze odinstalovat %s: zařízení musí být napájeno ze sítě

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
cs: Nelze odinstalovat: vybitá baterie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: low battery
cs: Nelze odinstalovat %s: vybitá baterie

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
cs: Nelze odinstalovat %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
cs: Nelze spustit %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
cs: Litujeme, ale něco se stalo špatně

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
cs: Nelze spustit %s: %s není nainstalováno

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
cs: Nedostatek místa na disku pro operaci

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
cs: Nelze nainstalovat: typ souboru není podporován

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
cs: Nelze nainstalovat: selhalo ověření

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
cs: Nelze nainstalovat

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
cs: Nelze kontaktovat %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Download failed
cs: Stahování se nezdařilo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
cs: Restartujte aplikaci Software, abyste mohli používat nové zásuvné moduly

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
cs: Zařízení musí být napájeno ze sítě

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
cs: Úroveň nabití baterie je příliš nízká

en: _Software Repositories
cs: _Softwarové repozitáře

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _About Software
cs: O _aplikaci Software

en: Search
cs: Hledat

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: Search apps
cs: hledat aplikace

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
cs: _Procházet

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
cs: Na_instalováno

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
cs: _Aktualizace

en: Go back
cs: Přejít zpět

en: Navigation
cs: Navigace

en: Navigate to Explore Page
cs: Přejít na stránku procházení

en: Navigate to Installed Page
cs: Přejít na stránku s nainstalovanými

en: Navigate to Updates Page
cs: Přejít na stránku s aktualizacemi

en: Open Search Bar
cs: Otevřít panel vyhledávání

en: Open Main Menu
cs: Otevřít hlavní nabídku

en: Windows
cs: Okna

en: Open Preferences
cs: Otevřít předvolby

en: Open Software Repositories
cs: Otevřít softwarové repozitáře

en: Close Main Window
cs: Zavřít hlavní okno

en: Updates Page
cs: Stránka s aktualizacemi

en: Check for Updates
cs: Zkontrolovat aktualizace

en: Help
cs: Nápověda

en: Open Keyboard Shortcuts
cs: Otevřít klávesové zkratky

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
cs: nic

en: App Data
cs: Data aplikace

en: Data needed for the app to run
cs: Data potřebná ke spuštění aplikace

en: User Data
cs: Uživatelská data

en: Data created by you in the app
cs: Vámi vytvořená data v aplikaci

en: Cache Data
cs: Data mezipaměti

en: Temporary cached data
cs: Dočasná data v mezipaměti

en: The app itself
cs: Aplikace samotná

en: Required Dependencies
cs: Vyžadované závislosti

en: Shared system components required by this app
cs: Sdílené systémové komponenty vyžadované touto aplikací

[ctx: Download size]
en: Unknown
cs: neznámá

note: TRANSLATORS: "<a href='#'>" and "</a>" should not be touched.
en: Cached data can be cleared from the <a href='#'>_app settings</a>
cs: Data uložená v mezipaměti lze vymazat v <a href='#'>nastavení _aplikace</a>

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
cs: Úložiště

en: %s (Installed)
cs: %s (nainstalováno)

en: %s (Installing)
cs: %s (instaluje se)

en: %s (Downloading)
cs: %s (stahuje se)

en: %s (Removing)
cs: %s (odebírá se)

en: _Details
cs: Po_drobnosti

en: _Examine
cs: _Prozkoumat

en: _Show Review
cs: _Zobrazit recenzi

en: Critical Updates Ready to Install
cs: Kritické aktualizace jsou připravené k instalaci

en: Install critical updates as soon as possible
cs: Nainstalujte kritické aktualizace co nejdříve

en: Updates Ready to Install
cs: Aktualizace jsou připravené k instalaci

en: Software updates are ready and waiting
cs: Aktualizace softwaru jsou připravené a čekají

en: Updates Are Out of Date
cs: Údaje o aktualizacích jsou zastaralé

en: Please check for available updates
cs: Zkontrolujte prosím dostupné aktualizace

en: Critical Updates Available to Download
cs: Ke stažení jsou k dispozici kritické aktualizace

en: Download critical updates as soon as possible
cs: Stáhněte kritické aktualizace co nejdříve

en: Updates Available to Download
cs: Ke stažení jsou k dispozici aktualizace

en: Software updates can be downloaded
cs: Aktualizace softwaru lze stáhnout

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
cs[0]: Byla aktualizována %u aplikace – vyžaduje restart
cs[1]: Byly aktualizovány %u aplikace – vyžaduje restart
cs[2]: Bylo aktualizováno %u aplikací – vyžaduje restart

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
cs[0]: Byla aktualizována %u aplikace
cs[1]: Byly aktualizovány %u aplikace
cs[2]: Bylo aktualizováno %u aplikací

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
cs: Aplikace %s byla aktualizována.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
cs: Restartujte ji prosím.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
cs: Aplikace %s a %s byly aktualizovány.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
cs[0]: %u aplikace vyžaduje restart.
cs[1]: %u aplikace vyžadují restart.
cs[2]: %u aplikací vyžaduje restart.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
cs: Včetně %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: System Has Reached End of Life
cs: Systém dosáhl konce své životnosti

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving updates
cs: Povýšit, aby byly nadále přijímány aktualizace

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
cs: K instalaci je dostupná nová verze systému %s

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
cs: Dostupné povýšení softwaru

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
cs: Aktualizace softwaru selhaly

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: Prepared updates were not installed
cs: Připravené aktualizace nebyly nainstalovány

en: Show Details
cs: Zobrazit podrobnosti

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
cs: Bylo dokončeno povýšení systému

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
cs: Vítejte ve vydání %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
cs[0]: Aktualizace softwaru nainstalována
cs[1]: Aktualizace softwaru nainstalovány
cs[2]: Aktualizace softwaru nainstalovány

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
cs[0]: Byla nainstalována důležitá aktualizace operačního systému.
cs[1]: Byly nainstalovány důležité aktualizace operačního systému.
cs[2]: Byly nainstalovány důležité aktualizace operačního systému.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
cs: Přehled

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
cs: Aktualizace selhala

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
cs: Systém již byl aktuální.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
cs: Aktualizace byla zrušena.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
cs: Je vyžadován přístup k Internetu, ale není dostupný. Zkontrolujte své připojení k Internetu a zkuste to znovu.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
cs: S aktualizací nastal bezpečnostní problém. Podrobnosti prosím proberte se svým poskytovatelem softwaru.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
cs: Nebyl dostatek místa na disku. Uvolněte prosím nějaké místo a pak to zkuste znovu.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
cs: Bohužel, instalace aktualizace selhala. Vyčkejte prosím na další aktualizaci a pak to zkuste znovu. Pokud problém přetrvá, kontaktujte svého poskytovatele softwaru.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
cs: Poslední kontrola: %s

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
cs: Systém %s %s přestal dostávat kritické aktualizace softwaru

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
cs: Váš operační systém přestal dostávat kritické aktualizace softwaru

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
cs: Možné zpoplatnění

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
cs: Kontrola aktualizací přes mobilní připojení může být zpoplatněna vaším operátorem.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
cs: _Přesto zkontrolovat

en: Software Upgrades Downloaded
cs: Staženy povýšení softwaru

en: Upgrades are ready to be installed
cs: Aktualizace jsou připravené k instalaci

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
cs: Aktualizace

en: Updates page
cs: Stránka s aktualizacemi

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
cs: Načítají se aktualizace

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
cs: Může to chvilku trvat

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
cs: Aktuální

en: Use Mobile Data?
cs: Použít mobilní data?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
cs: Kontrola aktualizací při používání mobilního širokopásmového připojení vám může způsobit poplatky

en: _Check Anyway
cs: _Přesto zkontrolovat

en: No Connection
cs: Žádné připojení

en: Go online to check for updates
cs: Kvůli kontrole aktualizací se musíte připojit k síti

en: _Network Settings
cs: _Nastavení sítě

en: Error
cs: Chyba

en: Updates are automatically managed
cs: Aktualizace jsou spravovány automaticky

en: Stop
cs: Zastavit

en: Software Updates Paused
cs: Aktualizace softwaru pozastaveny

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
cs: Automatické aktualizace softwaru byly pozastaveny z následujících důvodů:

en: 
    • The current network connection is metered
cs: 
    • Aktuální síťové připojení je měřené

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
cs: 
    • Aktuální síťové připojení zakazuje stahování velkých objemů

en: 
    • Power saver mode is active
cs: 
    • Režim úspory energie je aktivní

en: 
    • Game mode is active
cs: 
    • Herní režim je aktivní

en: Software updates paused
cs: Aktualizace softwaru pozastaveny

en: Network connection is metered — software updates paused
cs: Síťové připojení je měřené – aktualizace softwaru pozastaveny

en: Network connection prohibits large downloads — software updates paused
cs: Síťové připojení zakazuje stahování velkých objemů – aktualizace softwaru pozastaveny

en: Power saver mode is active — software updates paused
cs: Režim úspory energie je aktivní – aktualizace softwaru pozastaveny

en: Game mode is active — software updates paused
cs: Herní režim je aktivní – aktualizace softwaru pozastaveny

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
cs: _Restartovat a aktualizovat…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
cs: _Aktualizovat vše

en: Software Updates Downloaded
cs: Staženy aktualizace softwaru

en: Updates are ready to be installed
cs: Aktualizace jsou připravené k instalaci

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
cs: Integrovaný firmware

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
cs: Vyžaduje restart

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
cs: Aktualizace aplikací

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
cs: Firmware zařízení

en: _Download
cs: S_táhnout

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
cs: Je k dispozici %s %s

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
cs: Je k dispozici %s

en: Learn about the new version
cs: Přečíst si o nové verzi

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
cs: Staženo %s z %s

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
cs: Staženo %u%%

en: A major upgrade, with new features and added polish.
cs: Povýšení na novou verzi s novými funkcemi a vylepšeními.

en: Cancel Upgrade
cs: Zrušit povýšení

en: _Restart & Upgrade…
cs: _Restartovat a povýšit…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
cs: Nezapomeňte zazálohovat si před povýšením svá data a soubory.

en: Error Details
cs: Podrobnosti o chybě

en: Copy Details
cs: Zkopírovat podrobnosti

en: Failed to delete file “%s”: %s
cs: Selhalo smazání souboru „%s“: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
cs: Selhalo smazání adresáře „%s“: %s

en: Add, remove or update software on this computer
cs: Přidat, odebrat nebo aktualizovat software v tomto počítači

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
cs: aktualizace;povýšení;zdroje;repozitáře;předvolby;nastavení;instalace;odinstalace;odebrání;program;software;aplikace;obchod;

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the first part of a system notification.
en: %s Ready
cs: %s připraveno

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the second part of a system notification, which looks like: NVIDIA Linux Graphics Driver Ready The NVIDIA Linux Graphics Driver is ready to be enabled and staged for the next boot.
en: The %s is ready to be enabled and staged for the next boot.
cs: %s je připraveno k povolení během dalšího spuštění systému.

en: Enable
cs: Povolit

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
cs: Aktualizace systému

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
cs: Obecné aktualizace systému, jako jsou bezpečnostní opravy, opravy chyb a vylepšení výkonu.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
cs: Aktualizace %s s novými funkcemi a opravami.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
cs: Aktualizační služba EOS nemohla stáhnout a nasadit aktualizaci.

en: Web App
cs: Webová aplikace

en: Web Apps Support
cs: Podpora pro webové aplikace

en: Run popular web applications in a browser
cs: Spouštějte populární webové aplikace v prohlížeči

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
cs: Proveďte povýšení, abyste získali nejnovější funkce a zlepšení výkonu a stability.

en: Flatpak Support
cs: Podpora pro Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
cs: Flatpak je systém pro provozování aplikací na Linuxu

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
cs: Systémová složka %s

en: Home subfolder %s
cs: Podsložka %s v domovské složce

en: Host system folders
cs: Složky hostitelského systému

en: Host system configuration from /etc
cs: Konfigurace hostitelského systému z /etc

en: Desktop folder
cs: Složka plochy

en: Desktop subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce plochy

en: Documents folder
cs: Složka dokumentů

en: Documents subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce dokumentů

en: Music folder
cs: Složka hudby

en: Music subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce hudby

en: Pictures folder
cs: Složka obrázků

en: Pictures subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce obrázků

en: Public Share folder
cs: Složka veřejně sdílených

en: Public Share subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce veřejně sdílených

en: Videos folder
cs: Složka videí

en: Videos subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce videí

en: Templates folder
cs: Složka šablon

en: Templates subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce šablon

en: User cache folder
cs: Složka uživatelské mezipaměti

en: User cache subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce uživatelské mezipaměti

en: User configuration folder
cs: Složka uživatelské konfigurace

en: User configuration subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce uživatelské konfigurace

en: User data folder
cs: Složka uživatelských dat

en: User data subfolder %s
cs: Podsložka %s ve složce uživatelských dat

en: User runtime folder
cs: Uživatelská složka pro běh aplikací

en: User runtime subfolder %s
cs: Podsložka %s v uživatelské složce pro běh aplikací

en: Filesystem access to %s
cs: Přístup k souborovému systému v %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
cs: Získávají se metadata Flatpak pro %s…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
cs: Selhalo vylepšení doplňku „%s“: %s

en: User Installation
cs: Uživatelská instalace

en: System Installation
cs: Systémová instalace

en: App ID
cs: ID aplikace

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
cs: Selhalo přidání doplňku „%s“ k nainstalování: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
cs: Selhalo přidání doplňku „%s“ k odinstalování: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
cs: Vzdálený server „%s“ nedovoluje instalaci „%s“, pravděpodobně kvůli svému filtru. Odstraňte filtr a instalaci zopakujte. Podrobnosti chyby: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
cs: Systém nemá dostatek energie, aby provedl aktualizaci

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
cs: Systém nemá dostatek energie, aby provedl aktualizaci (%u%%, vyžaduje %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
cs: Zařízení je nedostupné nebo mimo dosah bezdrátové sítě

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
cs: Úroveň nabití baterie zařízení je příliš nízká

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
cs: Úroveň nabití baterie zařízení je příliš nízká (%u%%, vyžaduje %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
cs: Zařízení čeká na aplikování aktualizace

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
cs: Zařízení vyžaduje připojené napájení ze sítě

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
cs: Zařízení nelze používat, pokud je víko notebooku zavřené

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
cs: Aktualizace zařízení %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
cs: Aktualizace systému pro %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
cs: Aktualizace vestavěného řadiče pro %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
cs: Aktualizace ME pro %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
cs: Aktualizace ME pro firmy pro %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
cs: Aktualizace ME pro běžné spotřebitele pro %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
cs: Aktualizace řadiče pro %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
cs: Aktualizace řadiče Thunderbolt pro %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
cs: Aktualizace mikrokódu CPU pro %s

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
cs: Aktualizace nastavení pro %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
cs: Aktualizace baterie pro %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
cs: Aktualizace kamery pro %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
cs: Aktualizace TPM pro %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
cs: Aktualizace touchpadu pro %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
cs: Aktualizace myši pro %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
cs: Aktualizace klávesnice pro %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
cs: Aktualizace řadiče disků pro %s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
cs: Aktualizace síťové karty pro %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
cs: Aktualizace displeje pro %s

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
cs: Aktualizace BMC pro %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
cs: Aktualizace přijímače USB pro %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
cs: Aktualizace disku pro %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
cs: Aktualizace flash disku pro %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
cs: Aktualizace SSD pro %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
cs: Aktualizace grafické karty pro %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
cs: Aktualizace dokovacího zařízení pro %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
cs: Aktualizace USB dokovacího zařízení pro %s

en: Firmware update could not be applied:
cs: Aktualizaci firmwaru nelze provést:

en: Firmware Upgrade Support
cs: Podpora aktualizací firmwaru

en: Provides support for firmware upgrades
cs: Poskytuje podporu pro povyšování verzí firmwaru

en: Install Unsigned Software?
cs: Nainstalovat nepodepsaný software?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
cs: Software, který se chystáte nainstalovat, není podepsaný. Nebude tak možné ověřit původ jeho aktualizací, nebo zda aktualizace nebyly zmanipulovány.

en: Download Unsigned Software?
cs: Stáhnout nepodepsaný software?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
cs: Jsou k dispozici nepodepsané aktualizace. Bez podpisu není možné ověřit původ aktualizace, nebo zda nebyla zmanipulována.

en: Update Unsigned Software?
cs: Aktualizovat nepodepsaný software?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
cs: Jsou k dispozici nepodepsané aktualizace. Bez podpisu není možné ověřit původ aktualizace, nebo zda nebyla zmanipulována. Aktualizace softwaru budou zakázány, dokud nebudou nepodepsané aktualizace buďto odstraněny nebo nahrazeny jinými.

note: Translators: the '%s' is replaced with the key ID, usually a few hex digits
en: Do you want to import key %s?
cs: Chcete importovat klíč %s?

note: Translators: the '%s' is replaced with the key ID, usually a few hex digits
en: Key %s
cs: Klíč %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the key user name
en: Key user: %s
cs: Uživatel klíče: %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the key fingerprint, a few hex digits
en: Fingerprint: %s
cs: Otisk: %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the local path or a URI to the key
en: From: %s
cs: Zdroj: %s

en: Import Key
cs: Importovat klíč

en: Do you want to import keys?
cs: Chcete klíče importovat?

en: _Import Key
cs: _Importovat klíč

en: Failed to install updates:
cs: Selhala instalace aktualizací:

en: Packages
cs: Balíčky

en: Failed to wait on transaction end before download:
cs: Selhalo čekání na konec transakce před stažením:

en: Failed to download updates:
cs: Selhalo stažení aktualizací:

en: Failed to trigger update:
cs: Selhalo spuštění aktualizace:

en: Operating System (OSTree)
cs: Operační systém (OSTree)

en: Snap Support
cs: Podpora pro Snap

en: A snap is a universal Linux package
cs: Snap je univerzální linuxový balíček

note: TRANSLATORS: this is the system OS upgrade
en: System
cs: Systém

note: TRANSLATORS: this is the system component update
en: System component
cs: Součást systému

en: Removing sysupdate job '%s' failed with status %i
cs: Odebrání úlohy sysupdate „%s“ se nezdařilo se stavem %i
