gnome-software master - en to eo translation catalogue (1146 entries)

en: Software
eo: Programaro

en: Install and update apps
eo: Instali kaj ĝisdatigi aplikaĵojn

en: Software allows you to find and install new apps and system extensions and remove existing installed apps.
eo: Programaro ebligas trovi kaj instali novajn aplikaĵojn kaj sistemajn etendaĵojn kaj forigi jam instalitajn aplikaĵojn.

en: Software showcases featured and popular apps with useful descriptions and multiple screenshots per app. Apps can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
eo: Programaro montras elstarajn kaj popularajn programojn kun utilaj priskriboj kaj pluraj ekrankopioj per aplikaĵo. Aplikaĵoj troveblas aŭ per foliumado de la listo de kategorioj aŭ serĉante. Ĝi ankaŭ permesas al vi ĝisdatigi vian sistemon per eksterreta ĝisdatigo.

en: Overview panel
eo: Superrigarda panelo

en: Details panel
eo: Panelo de detaloj

en: Installed panel
eo: Panelo de instalitaj aplikaĵoj

en: Updates panel
eo: Panelo de ĝisdatigoj

en: The update details
eo: La detaloj de la ĝisdatigo

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

en: Test akmods key in Shim UEFI
eo: Provi akmods-ŝlosilon en Shim UEFI

en: Authentication is required to test akmods key in Shim UEFI
eo: Necesas aŭtentigo por testi akmods-ŝlosilon en Shim UEFI

en: Enroll akmods key to Shim UEFI
eo: Enskribi akmods-ŝlosilon en Shim UEFI

en: Authentication is required to enroll akmods key to Shim UEFI
eo: Necesas aŭtentigo por enskribi akmods-ŝlosilon en Shim UEFI

en: Test DKMS key in Shim UEFI
eo: Provi DKMS-ŝlosilon en Shim UEFI

en: Authentication is required to test DKMS key in Shim UEFI
eo: Necesas aŭtentigo por testi DKMS-ŝlosilon en Shim UEFI

en: Enroll DKMS key to Shim UEFI
eo: Enskribi DKMS-ŝlosilon en Shim UEFI

en: Authentication is required to enroll DKMS key to Shim UEFI
eo: Necesas aŭtentigo por enskribi DKMS-ŝlosilon en Shim UEFI

en: Install an appstream file into a system location
eo: Instali appstream-dosieron en sisteman lokon

en: Installing an appstream file into a system location
eo: Instalante appstream-dosieron en sisteman lokon

en: A list of compatible projects
eo: Listo de kongruaj projektoj

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
eo: Ĉi tio estas listo de kongruaj projektoj, kiujn ni devus montri kiel GNOME, KDE kaj XFCE.

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
eo: Ĉu administri ĝisdatigojn kaj altgradigojn en GNOME-Programaro

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
eo: Se malŝaltita, GNOME-Programaro kaŝos la ĝisdatigojn, ne faros ajnajn aŭtomatajn ĝisdatigojn aŭ petos por ĝisdatigoj.

en: Automatically download and install updates
eo: Aŭtomate elŝuti kaj instali ĝisdatigojn

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads software updates in the background, also installing ones that do not require a reboot.
eo: Kiam ŝaltita, GNOME-Programaro aŭtomate elŝutas ĝisdatigojn fone, kaj instalas tiujn, kiuj ne postulas restartigon.

en: Notify the user about software updated in the background
eo: Averti la uzanton kiam programaro ĝisdatiĝas fone

en: If enabled, GNOME Software notifies the user about updates that happened whilst the user was idle.
eo: Kiam ŝaltita, GNOME-Programaro sciigas la uzanton pri ĝisdatigoj, kiujn ĝi faris dum ĝia foresto.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
eo: Ĉu aŭtomate aktualigi kiam uzante limigan konekton

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
eo: Kiam ŝaltita, GNOME-Programaro aŭtomate fone retumas eĉ kun pagenda konekto (kaj eventuale povas elŝuti metadatumojn, kontroli ĝisdatikojn, ktp., kio povas venigi ekstrajn kostojn al la uzanto).

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
eo: Ĉu okazas la tute unua rulado de GNOME-Programaro

en: Show star ratings next to applications
eo: Montri steltaksojn apud aplikaĵoj

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
eo: Filtri aplikaĵojn laŭ la defaŭlta branĉo agordita por la fora deponejo

en: Non-free applications show a warning dialog before install
eo: Malliberaj aplikaĵoj montras averton antaŭ instalo

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
eo: Kiam malliberaj aplikaĵoj estas instalotaj, averto povas aperi. Ĉi tio decidas, ĉu la averto estu fortenata.

en: The last update check timestamp
eo: La lasta ĝisdatig-kontrola tempindiko

en: The last upgrade notification timestamp
eo: La lasta ĝisdatiga sciiga tempindiko

en: The last update notification timestamp
eo: La lasta tempindiko de sciigo pri ĝisdatigo

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
eo: La tempindiko de la unua sekureca ĝisdatigo, forigita post ĝisdatigo

en: The last update timestamp
eo: La lasta ĝisdatiga tempindiko

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
eo: La aĝo, sekunde, por kontroli, ke la deveneja ekrankopio ankoraŭ validas

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
eo: Pli granda valoro signifas malpli da rondvojaĝoj al la fora servilo sed ĝisdatigoj de la ekrankopioj eble pli malfrue aperos al la uzanto. Valoro 0 signifas neniam kontroli la servilon se la bildo jam ekzistas en la kaŝmemoro.

en: The server to use for application reviews
eo: Servilo uzota por recenzoj de aplikaĵoj

en: The minimum karma score for reviews
eo: La minimuma karmo-poentaro por recenzoj

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
eo: Recenzoj kun karmo malpli ol ĉi tiu nombro ne montriĝos.

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
eo: Listo de oficialaj deponejoj, ne rigardotaj kiel eksteraj liverantoj

en: A list of required repositories that cannot be disabled or removed
eo: Listo de necesaj deponejoj, kiuj ne povas esti malŝaltataj aŭ forigataj

en: A list of official repositories that should be considered free software
eo: Listo de oficialaj deponejoj, rigardotaj kiel programare liberaj

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
eo: La URL de permesilo, uzota kiam aplikaĵo estos rigardata kiel libera

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
eo: Instali pakitajn aplikaĵojn por ĉiuj uzantoj en la sistemo kie eble

en: Allow access to the Software Repositories dialog
eo: Permesi aliron al la programaraj deponejoj dialogo

en: Offer upgrades for pre-releases
eo: Prezenti altgradigojn al antaŭeldonoj

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
eo: Montri iujn fasadajn elementojn, informantajn la uzanton, ke aplikaĵo estas mallibera

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
eo: Montri la instalitan grandecon de aplikaĵoj en la listo de instalitaj aplikaĵoj

note: Translators: Replace the link with a version in your language, e.g. 'https://de.wikipedia.org/wiki/Proprietäre_Software'. Remember to include ''.
en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
eo: 'https://eo.wikipedia.org/wiki/Mallibera_programaro'

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
eo: La URI, kiu komprenigas malliberan programaron

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an swcatalog folder
eo: Listo de URL-oj, montrantaj al appstream-dosieroj, kiuj elŝutiĝos al dosierujo 'swcatalog'

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users. If false, files are installed in non-standard $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml directory
eo: Instali la AppStream-dosierojn en tut-sistema loko por ĉiuj uzantoj. Se malvera, dosieroj instaliĝas en nekutima dosierujo $XDG_DATA_HOME/swcatalog/xml

en: Priority order of packaging formats to prefer, with more important formats listed first. An empty array means the default order. Omitted formats are assumed to be listed last. Example packaging formats are: deb, flatpak, rpm, snap. The formats can be optionally specified with an origin name, divided by a colon, for example 'flatpak:flathub'.
eo: Prioritata ordo de pakaĵaj formatoj preferataj, kun la pli gravaj listigitaj unue. Malplena tabelo signifas la defaŭltan ordon. Preterlasitaj formatoj supozatas esti listo-finaj. Ekzemplaj formatoj: deb, flatpak, rpm, snap. Formatoj opcie specifeblas kun deven-nomo per dupunkto, ekz. 'flatpak:flathub'.

en: The timestamp of the last attempt to remove unused Flatpak runtimes
eo: La tempindiko de la lasta provo forigi neuzatajn Flatpak-rultempojn

en: Set to 'true' to show only freely licensed apps and hide any proprietary apps.
eo: Agordu al 'true' por montri nur libere permesilitajn aplikaĵojn kaj kaŝi proprietajn aplikaĵojn.

en: Set to 'true' to show only apps from developers whose identity has been verified.
eo: Agordu al 'true' por montri nur aplikaĵojn de programistoj kies identeco estas konfirmita.

en: The timestamp of the last received historical updates.
eo: La tempindiko de la laste ricevitaj historiaj ĝisdatigoj.

en: A string storing the gnome-online-account id used to login
eo: Ĉeno konservanta la identigilon de gnome-online-account, uzatan por saluto

note: TRANSLATORS: tool that is used when moving profiles system-wide
en: GNOME Software AppStream system-wide installer
eo: GNOME Programara AppStream sistema instalilo

en: Failed to parse command line arguments
eo: Malsukcesis interpreti komandliniajn argumentojn

note: TRANSLATORS: user did not specify a valid filename
en: You need to specify exactly one filename
eo: Vi devas specifi precize unu dosiernomon

note: TRANSLATORS: only able to install files as root
en: This program can only be used by the root user
eo: Nur la uzanto "root" rajtas uzi ĉi tiun programon

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to validate content type: %s
eo: Malsukcesis validigi enhav-tipon: %s

note: TRANSLATORS: error details
en: Failed to move: %s
eo: Malsukcesis movi: %s

en: Software Install
eo: Instalado de programaro

en: Install selected software on the system
eo: Instali elektitan programaron en la sistemon

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
eo: Desegnita perforto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
eo: Neniu informo pri desegnita perforto

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
eo: Fantazia perforto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
eo: Neniu informo pri fantazia perforto

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
eo: Vivovera perforto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
eo: Neniu informo pri realisma perforto

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
eo: Perforto montranta sangelverŝon

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
eo: Neniu informo pri sangelverŝo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
eo: Seksperforto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
eo: Neniu informo pri seksperforto

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
eo: Alkoholo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
eo: Neniu informo pri mencioj de alkoholo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
eo: Narkotaĵoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
eo: Neniu informo pri mencioj de malpermesitaj drogoj

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
eo: Tabako

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
eo: Neniu informo pri mencioj de tabakaĵoj

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
eo: Nudeco

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
eo: Neniu informo pri ajna nudeco

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
eo: Seksaj temoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
eo: Neniu informo pri referencoj aŭ bildigoj de seksa naturo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
eo: Blasfemado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
eo: Neniu informo pri blasfemado de ajna speco

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
eo: Nedeca humuro

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
eo: Neniu informo pri nedeca humuro

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
eo: Diskriminacio

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
eo: Neniu informo pri ajna diskriminacia lingvaĵo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
eo: Reklamado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
eo: Neniu informo pri ajna reklamo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
eo: Vetludado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
eo: Neniu informo pri ajna vetludado

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
eo: Aĉetado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
eo: Neniu informo pri la ebleco elspezi monon

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
eo: Babilado inter uzantoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
eo: Neniu informo pri manieroj babili kun aliaj uzantoj

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
eo: Voĉa babilado inter uzantoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
eo: Neniu informo pri manieroj paroli kun aliaj uzantoj

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
eo: Kontaktinformoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
eo: Neniu informo pri kunhavigo de sociaj retejaj uzantonomoj aŭ retpoŝtadresoj

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
eo: Identigaj informoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
eo: Neniu informo pri kunhavigo de uzantinformoj kun triapartaj entoj

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
eo: Kunhavigo de loko

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
eo: Neniu informo pri kunhavigo de fizika loko kun aliaj uzantoj

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Homosexuality
eo: Samseksemo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to homosexuality
eo: Neniu informo pri referencoj al samseksemo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
eo: Prostituo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
eo: Neniu informo pri referencoj al prostituo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
eo: Adulto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
eo: Neniu informo pri referencoj al adulto

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
eo: Seksigitaj roluloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
eo: Neniu informo pri seksigitaj roluloj

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
eo: Profanigo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
eo: Neniu informo pri referencoj al profanigo

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
eo: Homaj restaĵoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
eo: Neniu informo pri videblaj homaj restaĵoj

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
eo: Sklaveco

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
eo: Neniu informo pri referencoj al sklaveco

en: Does not include references to drugs
eo: Ne enhavas referencojn al drogoj

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
eo: Ne enhavas malbenadon, blasfemon aŭ alian fortan lingvaĵon

en: Does not include ads or monetary transactions
eo: Ne enhavas reklamojn aŭ monajn transakciojn

en: Does not include sex or nudity
eo: Ne enhavas sekson aŭ nudon

en: Does not include uncontrolled chat functionality
eo: Ne enhavas nekontrolatan babilfunkcion

en: Does not include violence
eo: Ne enhavas perforton

en: Drugs
eo: Drogoj

en: Strong Language
eo: Forta lingvaĵo

en: Money
eo: Mono

en: Social
eo: Socia

en: Violence
eo: Perforto

[ctx: Age rating]
note: Translators: The app is considered suitable to be run by all ages of people. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: All
eo: Ĉiuj

note: Translators: It’s unknown what age rating this app has. The * placeholder is the app name.
en: %s has an unknown age rating
eo: %s havas nekonatan aĝan takson

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for all ages. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for everyone
eo: %s taŭgas por ĉiuj

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 3. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for toddlers
eo: %s taŭgas por tre etaj infanoj

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 5. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for young children
eo: %s taŭgas por etinfanoj

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for children up to around age 12. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for children
eo: %s taŭgas por infanoj

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people up to around age 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for teenagers
eo: %s taŭgas por geadoleskantoj

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for people aged up to and over 18. The placeholder is the app name.
en: %s is suitable for adults
eo: %s taŭgas por plenkreskuloj

note: Translators: This is a dialogue title which indicates that an app is suitable * for a specified age group. The first placeholder is the app name, the second * is the age group.
en: %s is suitable for %s
eo: %s taŭgas por %s

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the suitability of an app for different ages. this one’s not a placeholder
en: Age Rating
eo: Aĝa takso

en: _How to contribute missing information
eo: _Kiel kontribui mankantajn informojn

en: Local file
eo: Loka dosiero

note: Translators: This is a heading for a row showing the package name of an app (such as ‘gnome-software-46.0-1’).
en: Package
eo: Pako

en: Pending
eo: Atendante

en: Pending install
eo: Atendante instalon

en: Pending remove
eo: Atendante forigon

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being installed
en: Installing
eo: Instalante

en: Removing
eo: Forigante

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being downloaded
en: Downloading
eo: Elŝutante

note: TRANSLATORS: button text TRANSLATORS: button text in the header when an app * can be installed TRANSLATORS: button text in the header when firmware * can be live-installed TRANSLATORS: update the fw
en: _Install
eo: _Instali

en: _Uninstall…
eo: _Malinstali…

en: Network
eo: Reto

en: Can communicate over the network
eo: Povas komuniki perrete

en: System Services
eo: Sistemaj servoj

en: Can access D-Bus services on the system bus
eo: Povas atingi D-Bus-ajn servojn en la sistema buso

en: Session Services
eo: Seancaj servoj

en: Can access D-Bus services on the session bus
eo: Povas atingi D-Bus-ajn servojn en la seanca buso

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_BUS_POLICY_OTHER is used only as a flag, with actual bus names being listed separately
en: Devices
eo: Aparatoj

en: Can access arbitrary devices such as webcams
eo: Povas aliri arbitrajn aparatojn, ekzemple retkameraojn

note: Translators: This indicates an app can access input devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access input devices
eo: Povas aliri enigajn aparatojn

note: Translators: This indicates an app can access audio devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access microphones and play audio
eo: Povas aliri mikrofonojn kaj ludi sonon

en: Can access system device files
eo: Povas atingi sistemajn aparatajn dosierojn

en: Screen contents
eo: Ekranenhavo

note: Translators: This indicates an app can access the screen/display contents. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access screen contents
eo: Povas aliri ekranenhavon

en: Home folder
eo: Hejmdosierujo

en: Can view, edit and create files
eo: Povas vidi, redakti kaj krei dosierojn

en: Can view files
eo: Povas vidi dosierojn

en: File system
eo: Dosiersistemo

note: The GS_APP_PERMISSIONS_FLAGS_FILESYSTEM_OTHER is used only as a flag, with actual files being part of the read/full lists
en: Downloads folder
eo: Elŝut-dosierujo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Can view and change any settings
eo: Povas vidi kaj ŝanĝi iun ajn agordon

en: Legacy display system
eo: Malnova vidiga sistemo

en: Uses an old, insecure display system
eo: Uzas malnovan, nesekuran vidigan sistemon

en: Sandbox escape
eo: Fuĝo el sablokesto

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
eo: Povas eviti la sablokeston kaj ĉirkaŭiri aliajn limigojn

note: TRANSLATORS: this is where the packager did not write * a description for the update
en: No update description available.
eo: Neniu ĝisdatiga priskribo disponeblas.

note: FIXME support app == NULL set page title
en: Update Details
eo: Ĝisdatigaj detaloj

en: Requires additional permissions
eo: Necesas ekstraj permesoj

en: Invalid ratings data received from server
eo: Nevalidaj taksaj datumoj ricevitaj de la servilo

en: Could not communicate with ratings server
eo: Ne eblis komuniki kun la taksa servilo

note: Translators: Header of the section with other users' opinions about the app.
en: Reviews
eo: Recenzoj

en: No reviews were found for this app.
eo: Neniuj recenzoj troviĝis por ĉi tiu apo.

en: No Reviews
eo: Neniuj recenzoj

en: Version History
eo: Versihistorio

en: Version %s
eo: Versio %s

en: No details for this release
eo: Neniuj detaloj por ĉi tiu eldono

note: TRANSLATORS: This is the date string with: day number, month name, year. i.e. "25 May 2012"
en: %e %B %Y
eo: %-e-a de %B %Y

en: Installed
eo: Instalita

note: TRANSLATORS: this is a command line option
en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
eo: Startiga reĝimo: ‘updates’ (ĝisdatigoj), ‘updated’ (ĝisdatigita), ‘installed’ (instalita) aŭ ‘overview’ (superrigardo)

en: MODE
eo: REĜIMO

en: Search for applications
eo: Serĉi aplikaĵojn

en: SEARCH
eo: SERĈI

en: Show application details (using application ID)
eo: Montri detalojn de aplikaĵo (uzante aplikaĵan ID-on)

en: Show application details (using package name)
eo: Montri detalojn de aplikaĵo (uzante paknomon)

en: PKGNAME
eo: PAKNOMO

en: Install the application (using application ID)
eo: Instali la aplikaĵon (uzante aplikaĵan ID-on)

en: Uninstall the application (using application ID)
eo: Malinstali la aplikaĵon (uzante aplikaĵan ID-on)

en: Open a local package file
eo: Malfermi lokan pakodosieron

en: FILENAME
eo: DOSIERNOMO

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
eo: La speco de interago, kiun oni anticipas por ĉi tiu ago: ‘none’ (neniu), ‘notify’ (sciigi), aŭ ‘full’ (plena)

en: INTERACTION
eo: INTERAGO

en: Show a local metainfo or appdata file
eo: Montri lokan metainforman aŭ appdata-dosieron

en: Enable verbose debugging output (from the running instance, if already running)
eo: Ebligi detaleman sencimigan eligon (el la ruliĝanta ekzemplero, se jam ruliĝanta)

en: Installs any pending updates in the background
eo: Instalas iun ajn okazontan ĝisdatigon fone

en: Show preferences
eo: Montri agordojn

en: Quit the running instance
eo: Ĉesigi la rulantan ekzemplon

en: Prefer local file sources to AppStream
eo: Preferi lokajn dosierajn fontojn ol AppStream

en: Show version number
eo: Montri versionumeron

en: Copyright © 2016–%d GNOME Software contributors
eo: Kopirajto © 2016–%d kontribuantoj de GNOMO Programaro

note: TRANSLATORS: we tried to show an app that did not exist
en: Sorry! There are no details for that application.
eo: Pardonon! Estas neniuj detaloj por ĉi tiu aplikaĵo.

note: Translators: The disk usage of an app when installed. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Installed Size
eo: Instala grando

en: Includes %s of data and %s of cache
eo: Inkluzivas %s da datumoj kaj %s da kaŝmemoro

en: Includes %s of data
eo: Inkluzivas %s da datumoj

en: Includes %s of cache
eo: Inkluzivas %s da kaŝmemoro

en: Cache and data usage unknown
eo: Kaŝmemora kaj datuma uzo nekonataj

note: Translators: The download size of an app. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Download Size
eo: Elŝuta grando

en: Needs no additional system downloads
eo: Ne bezonas kromajn sistemajn elŝutojn

en: Needs an unknown size of additional system downloads
eo: Bezonas nekonatan grandecon de kroma sistem-elŝuto

note: Translators: The placeholder is for a size string, * such as ‘150 MB’ or ‘1.5 GB’.
en: Needs %s of additional system downloads
eo: Bezonas %s da kromaj sistemaj elŝutoj

note: Translators: Displayed if the download or installed size of * an app could not be determined. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Size is unknown
eo: Grando ne estas konata

note: Translators: This indicates an app requires no permissions to run. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: No permissions
eo: Neniuj permesoj

note: Translators: This indicates an app uses the network. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Has network access
eo: Havas retaliron

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus system services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses non-portal system services
eo: Uzas ne-portikajn sistemajn servojn

note: Translators: This indicates an app uses D-Bus session services. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses non-portal session services
eo: Uzas ne-portikajn seancajn servojn

note: Translators: This indicates an app can access session or system bus services unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific non-portal services
eo: Povas aliri kelkajn specifajn ne-portikajn servojn

note: Translators: This indicates an app can access arbitrary hardware devices. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access hardware devices
eo: Povas aliri aparatarajn aparatojn

note: Translators: This indicates an app can access system devices such as /dev/shm. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access system devices
eo: Povas aliri sistemajn aparatojn

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write all your data
eo: Povas legi/verki ĉiujn viajn datumojn

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s home or the entire filesystem. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read all your data
eo: Povas legi ĉiujn viajn datumojn

note: Translators: This indicates an app can read/write to the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read/write your downloads
eo: Povas legi/verki viajn elŝutojn

note: Translators: This indicates an app can read (but not write) from the user’s Downloads directory. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can read your downloads
eo: Povas legi viajn elŝutojn

note: Translators: This indicates an app can access data in the system unknown to the Software. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access some specific files
eo: Povas aliri kelkajn specifajn dosierojn

note: Translators: This indicates an app can access or change user settings. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can access and change user settings
eo: Povas aliri kaj ŝanĝi uzantajn agordojn

note: Translators: This indicates an app uses the X11 windowing system. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Uses a legacy windowing system
eo: Uzas malnovan fenestrigan sistemon

note: Translators: This indicates an app can escape its sandbox. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Can acquire arbitrary permissions
eo: Povas akiri arbitrajn permesojn

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software developer is verified
eo: Programara programisto estas konfirmita

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Reviewed by OS distributor
eo: Reviziita de OS-distribuisto

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by the user’s distribution and is probably safe. * It’s used in a context tile, so should be short. * The '%s' is replaced by the distribution name. Translators: The '%s' is replaced by the distribution name.
en: Reviewed by %s
eo: Reviziita de %s

note: Translators: This indicates that an app has been packaged * by someone other than the user’s distribution, so might not be safe. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Provided by a third party
eo: Provizita de triaparta fonto

note: Translators: This indicates an app or its runtime reached its end of life. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Software no longer supported
eo: Programaro ne plu subtenata

note: Translators: This indicates an app’s source code is freely available, so can be audited for security. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Auditable code
eo: Kontrolebla kodo

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Unknown license
eo: Nekonata permesilo

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Proprietary code
eo: Mallibera kodo

note: Translators: This indicates an app is not licensed under a free software license. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Special license
eo: Speciala permesilo

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Privileged
eo: Privilegiita

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Safe
eo: Sekura

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Probably Safe
eo: Verŝajne sekura

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Potentially Unsafe
eo: Potence nesekura

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * This is displayed in a context tile, so the string should be short.
en: Unsafe
eo: Nesekura

en: Mobile Only
eo: Nur poŝaparata

en: Only works on a small screen
eo: Funkcias nur sur malgranda ekrano

en: Desktop Only
eo: Nur surlabortabla

en: Only works on a large screen
eo: Funkcias nur sur granda ekrano

en: Screen Size Mismatch
eo: Ne kongrua ekrangrando

en: Doesn’t support your current screen size
eo: Ne subtenas vian nunan ekrangrandon

en: Requires a touchscreen
eo: Postulas tuŝekranon

en: Requires a keyboard
eo: Postulas klavaron

en: Requires a mouse
eo: Postulas muson

en: Gamepad Needed
eo: Ludstirilo bezonata

en: Requires a gamepad to play
eo: Postulas ludstirilon por ludi

note: Translators: This is used in a context tile to indicate that * an app works on phones, tablets *and* desktops. It should be * short and in title case.
en: Adaptive
eo: Adaptiĝema

en: Works on phones, tablets and desktops
eo: Funkcias en telefonoj, tabulkomputiloj kaj labortabloj

en: Probably requires a keyboard or mouse
eo: Verŝajne postulas klavaron aŭ muson

en: Works on desktops and laptops
eo: Funkcias en labortabloj kaj porteblaj komputiloj

note: Translators: This indicates that the content rating for an * app says it can be used by all ages of people, as it contains * no objectionable content.
en: Contains no age-inappropriate content
eo: Ne enhavas aĝ-malkonvenan enhavon

en: No age rating information available
eo: Neniu aĝ-taksa informo disponebla

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Visit Website
eo: Viziti la retpaĝaron

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed. * The ellipsis indicates that further steps are required
en: Install…
eo: Instali…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows to cancel a queued install of the app
en: Cancel
eo: Nuligi

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily installed
en: Install
eo: Instali

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel
en: Download
eo: Elŝuti

note: TRANSLATORS: this is a button in the updates panel * that allows the app to be easily updated live
en: Update
eo: Ĝisdatigi

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * allows the app to be easily removed
en: Uninstall…
eo: Malinstali…

note: TRANSLATORS: this is a button next to the search results that * shows the status of an app being erased
en: Uninstalling
eo: Malinstalante

en: Critical update
eo: Kritika ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: during the update the device * will restart into a special update-only mode
en: Device cannot be used during update.
eo: Ne eblas uzi la aparaton dum ĝisdatigo.

note: TRANSLATORS: this refers to where the app came from
en: Source: %s
eo: Fonto: %s

note: Translators: A message to indicate that an app has been renamed. The placeholder is the old human-readable name.
en: Renamed from %s
eo: Alinomita de %s

note: Replace user-provided non-localized string with a localized text
en: Stopped Receiving Updates
eo: Ĉesis ricevi ĝisdatigojn

en: Critical Update
eo: Kritika ĝisdatigo

[ctx: Single app]
en: Installed
eo: Instalita

note: Translators: The placeholder is an app name
en: Help Translate %s
eo: Helpu traduki %s

note: Translators: The placeholder is an app name
en: %s is designed, developed, and translated by an international community of contributors.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
eo: %s estas desegnita, programita kaj tradukita de internacia komunumo de kontribuantoj.
    
    Tio signifas ke kvankam ĝi ankoraŭ ne estas disponebla en via lingvo, vi povas partopreni kaj helpi traduki ĝin mem.

en: Translations
eo: Tradukoj

en: _Translation Website
eo: _Traduka retejo

en: Release notes
eo: Eldonaj notoj

note: TRANSLATORS: This is a description for entering user/password
en: Login required remote %s (realm %s)
eo: Saluto necesas ĉe fora %s (areo %s)

en: Login Required
eo: Saluto necesas

note: TRANSLATORS: button text
en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Login
eo: Sa_luti

note: Translators: Title for a login entry.
en: _User
eo: _Uzanto

note: Translators: Title for a login entry.
en: _Password
eo: _Pasvorto

note: TRANSLATORS: this is where all apps that don't * fit in other groups are put
en: Other
eo: Alia

[ctx: Category]
note: TRANSLATORS: this is a subcategory matching all the * different apps in the parent category, e.g. "Games"
en: All
eo: Ĉiuj

note: TRANSLATORS: this is a subcategory of featured apps
en: Featured
eo: Rekomenditaj

note: Heading for featured apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been featured ('picked') by the distribution.
en: Editor’s Choice
eo: Elekto de la redaktisto

note: Heading for recently updated apps on a category page Translators: This is a heading for software which has been recently released upstream.
en: New & Updated
eo: Novaj kaj ĝisdatigitaj

note: Heading for web apps on a category page
en: Picks from the Web
eo: Elektoj el la reto

note: Heading for the rest of the apps on a category page
en: Other Software
eo: Alia programaro

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that an app * has been successfully installed TRANSLATORS: this is the summary of a notification that a component
en: %s Installed
eo: %s instalita

note: TRANSLATORS: an app has been installed, but * needs a reboot to complete the installation
en: A restart is required for the changes to take effect
eo: Restartigo necesas por ke la ŝanĝoj efektiviĝu

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that an app * has been successfully installed
en: The app is ready to be used
eo: La apo pretas por esti uzata

note: TRANSLATORS: this is the summary of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: System Updates Installed
eo: Sistemaj ĝisdatigoj instalitaj

note: TRANSLATORS: this is the body of a notification that OS updates * have been successfully installed
en: Recently installed updates are available to review
eo: Freŝdate instalitaj ĝisdatigojn nun ekzameneblas

note: TRANSLATORS: button text
en: Restart
eo: Restartigi

en: Launch
eo: Lanĉi

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Software?
eo: Ĉu instali programaron?

note: TRANSLATORS: window title
en: Install Third-Party Software?
eo: Ĉu instali triapartian programaron?

note: TRANSLATORS: window title
en: Enable Software Repository?
eo: Ĉu ebligi programaran deponejon?

note: TRANSLATORS: window title ask for confirmation TRANSLATORS: "Enable Third-Party Software Repository?" is * the confirmation dialog title
en: Enable Third-Party Software Repository?
eo: Ĉu ŝalti triapartian programaran deponejon?

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
eo: %s ne estas <a href="https://eo.wikipedia.org/wiki/Libera_programaro">libera programaro</a>, kaj “%s” ĝin provizas.

note: TRANSLATORS: the replacements are as follows: * 1. App name, e.g. "Firefox" * 2. Software repository name, e.g. fedora-optional
en: %s is provided by “%s”.
eo: “%2$s” provizas %1$s.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
eo: Necesas ŝalti ĉi tiun programaran deponejon por daŭrigi la instaladon.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
eo: Povus esti kontraŭleĝe instali aŭ uzi %s en kelkaj landoj.

note: TRANSLATORS: Laws are geographical, urgh...
en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
eo: Povus esti kontraŭleĝe instali aŭ uzi ĉi tiun kodekon en kelkaj landoj.

note: TRANSLATORS: this is button text to not ask about non-free content again
en: Don’t _Warn Again
eo: Ne _averti denove

note: TRANSLATORS: button text
en: Enable and _Install
eo: Ŝalti kaj _instali

note: TRANSLATORS: these are show_detailed_error messages from the * package manager no mortal is supposed to understand, * but google might know what they mean
en: Detailed errors from the package manager follow:
eo: Detalaj eraroj de la pakaĵ-administrilo sekvas:

en: Details
eo: Detaloj

note: TRANSLATORS: button text
en: _Close
eo: _Fermi

en: Details copied to clipboard
eo: Detaloj kopiitaj al la tondujo

note: Translators: an accept button label, in a Cancel/Accept dialog
en: _Accept
eo: _Akcepti

note: TRANSLATORS: we've just live-updated some apps
en: An update has been installed | Updates have been installed
eo[0]: Instalis ĝisdatigon
eo[1]: Instalis ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: we've just uninstalled some apps
en: An app has been uninstalled | Apps have been uninstalled
eo[0]: Apo estis forinstalita
eo[1]: Apoj estis forinstalitaj

note: TRANSLATORS: the new apps will not be run until we restart
en: A restart is required for it to take effect | A restart is required for them to take effect
eo[0]: Necesas restartigo por ke ĝi efikiĝu
eo[1]: Necesas restartigo por ke ili efikiĝu

note: TRANSLATORS: button text
en: Not Now
eo: Ne nun

note: TRANSLATORS: something happened less than a day ago
en: Today
eo: Hodiaŭ

note: TRANSLATORS: something happened more than a day ago but less than 2 days ago
en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: %d day ago | %d days ago
eo[0]: antaŭ %d tago
eo[1]: antaŭ %d tagoj

en: %d week ago | %d weeks ago
eo[0]: antaŭ %d semajno
eo[1]: antaŭ %d semajnoj

en: %d month ago | %d months ago
eo[0]: antaŭ %d monato
eo[1]: antaŭ %d monatoj

en: %d year ago | %d years ago
eo[0]: antaŭ %d jaro
eo[1]: antaŭ %d jaroj

note: TRANSLATORS: something happened less than 5 minutes ago
en: Just now
eo: Ĵus

en: %d minute ago | %d minutes ago
eo[0]: antaŭ %d minuto
eo[1]: antaŭ %d minutoj

en: %d hour ago | %d hours ago
eo[0]: antaŭ %d horo
eo[1]: antaŭ %d horoj

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s System Service
eo: Uzi la %s sisteman servon

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s Session Service
eo: Uzi la %s seancan servon

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user. The placeholder is a D-Bus name such as `org.freedesktop.Flatpak`.
en: Use the %s Service
eo: Uzi la servon %s

en: Can see the non-portal service
eo: Povas vidi la ne-portalan servon

en: Can talk to the non-portal service
eo: Povas paroli kun la ne-portala servo

en: Can own the non-portal service
eo: Povas posedi la ne-portalan servon

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
eo: 3D-grafiko

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
eo: Fotografio

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
eo: Skanado

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
eo: Vektora grafiko

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
eo: Vidigilo

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
eo: Kreado kaj redaktado de aŭdaĵo

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
eo: Muzikludiloj

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
eo: Kalendaro

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
eo: Datumbazo

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
eo: Financo

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
eo: Dokumentoredaktilo

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
eo: Tekstredaktiloj

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
eo: Retaj foliumiloj

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Games]
en: Action
eo: Batalo

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
eo: Aventuro

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
eo: Arkado

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
eo: Blokoj

[ctx: Menu of Games]
en: Board
eo: Tabulo

[ctx: Menu of Games]
en: Card
eo: Karto

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
eo: Imitiloj

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
eo: Infanoj

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
eo: Logiko

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
eo: Rolludo

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
eo: Sportoj

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
eo: Strategio

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
eo: Babilo

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
eo: Artefarita intelekto

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
eo: Astronomio

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
eo: Ĥemio

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
eo: Lingvoj

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
eo: Matematiko

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
eo: Novaĵoj

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
eo: Robotteĥniko

[ctx: Menu of Art]
en: Art
eo: Arto

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
eo: Biografio

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
eo: Bildrakontoj

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
eo: Fikcio

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
eo: Sano

[ctx: Menu of Reference]
en: History
eo: Historio

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
eo: Vivostilo

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
eo: Politiko

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
eo: Sportoj

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
eo: Rekomenditaj

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
eo: Sencimigiloj

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
eo: Programadaj medioj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
eo: Kodekoj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
eo: Aparataraj peliloj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
eo: Tiparoj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
eo: Enigaj fontoj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
eo: Lingvo-pakaĵoj

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
eo: Asimilado

note: Translators: this is a menu category
en: Create
eo: Krei

note: Translators: this is a menu category
en: Work
eo: Laborejo

note: Translators: this is a menu category
en: Play
eo: Ludi

note: Translators: this is a menu category
en: Socialize
eo: Sociumi

note: Translators: this is a menu category
en: Learn
eo: Lerni

note: Translators: this is a menu category
en: Develop
eo: Programi

note: Translators: this is a menu category
en: Codecs
eo: Kodekoj

note: Translators: this is a menu category
en: Hardware Drivers
eo: Aparataraj peliloj

note: Translators: this is a menu category
en: Fonts
eo: Tiparoj

note: Translators: this is a menu category
en: Input Sources
eo: Enigaj fontoj

note: Translators: this is a menu category
en: Language Packs
eo: Lingvo-pakaĵoj

note: Translators: this is a menu category
en: Localization
eo: Asimilado

note: TRANSLATORS: this is a what we use in notifications if the app's name is unknown
en: An app
eo: Apo

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional MIME types.
en: %s is requesting additional file format support.
eo: %s petas plian subtenon de dosierformato.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional MIME Types Required
eo: Pliaj MIME-tipoj bezonataj

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional fonts.
en: %s is requesting additional fonts.
eo: %s petas pliajn tiparojn.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Fonts Required
eo: Pliaj tiparoj bezonataj

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional codecs.
en: %s is requesting additional multimedia codecs.
eo: %s petas pliajn plurmediajn kodekojn.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Multimedia Codecs Required
eo: Necesas aldonaj plurmediaj kodekoj

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app needs additional printer drivers.
en: %s is requesting additional printer drivers.
eo: %s petas pliajn presilajn pelilojn.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Printer Drivers Required
eo: Necesas aldonaj presilaj peliloj

note: TRANSLATORS: this is a notification displayed when an app wants to install additional packages.
en: %s is requesting additional packages.
eo: %s petas pliajn pakaĵojn.

note: TRANSLATORS: notification title
en: Additional Packages Required
eo: Necesas aldonaj pakaĵoj

note: TRANSLATORS: this is a button that launches gnome-software
en: Find in Software
eo: Serĉi en Programaro

en: _Show More
eo: _Montri pli

en: _Show Less
eo: _Montri malpli

en: Removing…
eo: Forigante…

en: Requires restart to finish install
eo: Necesas restartigo por fini instalon

en: Requires restart to finish remove
eo: Necesas restartigo por fini forigon

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be installed soon
en: Pending installation…
eo: Atendante instaladon…

note: TRANSLATORS: This is a label on top of the app's progress * bar to inform the user that the app should be updated soon
en: Pending update…
eo: Atendante ĝisdatigon…

note: Translators: This string is shown when downloading an app before install.
en: Downloading…
eo: Elŝutante…

note: Translators: This string is shown when preparing to download and install an app.
en: Preparing…
eo: Preparante…

note: Translators: This string is shown when uninstalling an app.
en: Uninstalling…
eo: Malinstalante…

note: Translators: the "%s" is replaced with an app name
en: %s is not installed, but it still has data present.
eo: %s ne estas instalita, sed ĝi ankoraŭ havas datumojn.

en: _Restart
eo: _Restartigi

en: _Enable…
eo: _Ebligi…

note: TRANSLATORS: this is a button that allows the apps to * be installed. * The ellipsis indicates that further steps are required, * e.g. enabling software repositories or the like
en: _Install…
eo: _Instali…

note: Translators: %s is the user-visible app name
en: %s will appear in US English
eo: %s aperos en la usona angla

en: This app will appear in US English
eo: Ĉi tiu aplikaĵo aperos en la usona angla

en: This software will appear in US English
eo: Ĉi tiu programaro aperos en la usona angla

en: Help _Translate
eo: Helpi _traduki

note: Translators: the '%s' is replaced with a developer name or a project group
en: Other Apps by %s
eo: Aliaj aplikaĵoj de %s

note: Translators: the first %s is replaced with the developer name, the second %s is replaced with the app id
en: Developer %s has proven the ownership of %s
eo: Programisto %s pruvis posedon de %s

note: Translators: the %s is replaced with the app id
en: Developer has proven the ownership of %s
eo: Programisto pruvis posedon de %s

note: TRANSLATORS: we need a remote server to process
en: You need internet access to write a review
eo: Vi bezonas interretan aliron por skribi recenzon

en: This app is no longer receiving updates, including security fixes
eo: Ĉi tiu apo jam ne plu ricevas ĝisdatigojn, inkluzive sekurecajn riparojn

en: This app is already provided by your distribution and should not be replaced.
eo: Ĉi tiun apon jam via distribuo provizas kaj oni ne devus anstataŭigi ĝin.

en: This app doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
eo: Ĉi tiu aplikaĵo ne provizas iujn ajn ligilojn al retejo, koda deponejo aŭ temo-spurilo.

en: This software is no longer receiving updates, including security fixes
eo: Ĉi tiu programaro jam ne plu ricevas ĝisdatigojn, inkluzive sekurecajn riparojn

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
eo: Ĉi tiun programaron jam via distribuo provizas kaj oni devus ne anstataŭigi ĝin.

en: This software doesn’t provide any links to a website, code repository or issue tracker.
eo: Ĉi tiu programaro ne provizas ajnajn ligilojn al retejo, koda deponejo aŭ temo-spurilo.

en: Software failed to retrieve information for “%s” and is unable to show the details for this app.
eo: Programaro malsukcesis ricevi informojn por “%s” kaj ne povas montri la detalojn pri ĉi tiu apo.

en: Invalid review response received from server
eo: Nevalida respondo pri recenzo ricevita de la servilo

en: Failed to submit review for “%s”: %s
eo: Malsukcesis sendi recenzon pri “%s”: %s

note: display a toast to the user
en: Review submitted successfully
eo: Recenzo sukcese sendita

en: Details page
eo: Paĝo de detaloj

en: Loading App Details
eo: Ŝarĝas aplikaĵajn detalojn

en: Verified
eo: Kontrolita

note: TRANSLATORS: A label for a button to execute the selected app.
en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Update
eo: Ĝ_isdatigi

note: TRANSLATORS: button text in the header when an app can be erased
en: Uninstall
eo: Malinstali

en: Add-ons
eo: Aldonaĵoj

en: This app can only be used when there is an active internet connection.
eo: Ĉi tiu apo uzeblas nur kiam estas aktiva interreta konekto.

en: Software Repository Included
eo: Programara deponejo inkluzivita

en: This app includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
eo: Ĉi tiu apo inkluzivas programaran deponejon, kiu provizas ĝisdatigojn kaj aliron al aliaj programaroj.

en: No Software Repository Included
eo: Neniu programara deponejo inkluzivita

en: This app does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
eo: Ĉi tiu apo ne inkluzivas programaran deponejon. Ĝi ne estos ĝisdatigita al novaj versioj.

note: Translators: a repository file used for installing software has been discovered.
en: Software Repository Identified
eo: Programara deponejo identigita

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
eo: Aldonado de tiu programara deponejo donos al vi aliron al kromaj programaroj kaj ĝisdatigoj.

en: Only use software repositories that you trust.
eo: Nur uzi programarajn deponejojn, kiujn vi fidas.

en: Clear app data
eo: Forigi aplikaĵajn datumojn

en: D_elete Data
eo: _Forigi datumojn

en: No Metadata
eo: Neniuj metadatenoj

en: Project _Website
eo: Projekta _retejo

en: _Donate
eo: _Donaci

en: Contribute _Translations
eo: Kontribui _tradukojn

en: _Report an Issue
eo: _Raporti problemon

en: _Help
eo: _Helpo

[ctx: verb]
note: Translators: This is a verb, used on a button to ‘contact the developer’
en: _Contact
eo: _Kontakto

note: Translators: Button opening a dialog where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write R_eview
eo: Skribi r_ecenzon

note: Translators: Button opening a dialog showing all reviews for an app.
en: All Reviews
eo: Ĉiuj recenzoj

en: Unable to Show App Details
eo: Ne eblas montri detalojn pri la apo

en: Failed to prepare reboot
eo: Malsukcesis prepari la restartigon

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: The key was not found
eo: La ŝlosilo ne estis trovita

en: The key is not enrolled
eo: La ŝlosilo ne estas enportita

en: MOK Enrollment Required
eo: MOK-enportado necesas

en: _Next
eo: _Sekva

en: This device has Secure Boot enabled. To allow new drivers to be enabled, a new machine owner key (MOK) must be enrolled. The process requires a password to be entered later in the process. Please note down the following password associated with the key:
eo: Ĉi tiu aparato havas ebligitan Sekuran Ŝarĝon. Por permesi ebligon de novaj peliloj, nova ŝlosilo de posedanto de maŝino (MOK) devas esti enportita. La procezo postulas enmeton de pasvorto poste en la procezo. Bonvolu noti la sekvan pasvorton asociitan kun la ŝlosilo:

en: I have made a note of the MOK _password
eo: Mi notis la MOK-pasvorton

en: _Restart & Enroll…
eo: _Restartigi & enporti…

en: Setup Instructions: Please Read Carefully
eo: Instruoj por agordo: Bonvolu legi atente

en: After restart, a device setup screen will be shown. To enable new drivers, proceed through the setup steps:
eo: Post restartigo, ekrano por agordo de la aparato estos montrita. Por ebligi novajn

en: • Select “Enroll MOK”
    • Select “Yes” to enroll keys
    • Enter the MOK password when prompted
    • Then select “Reboot”
eo: • Elekti “Enporti MOK”
    • Elekti “Jes” por enporti ŝlosilojn
    • Enmeti la MOK-pasvorton kiam petite
    • Poste elekti “Restartigi”

en: Security Implications
eo: Sekurecaj konsekvencoj

en: After successful key enrollment, be aware that any future updates to the module or any other module will be implicitly trusted. All future updates will happen transparently with no interaction and or authorization.
eo: Post sukcesa enportado de ŝlosilo, konsciu, ke ajnaj estontaj ĝisdatigoj al la modulo aŭ al iu ajn alia modulo estos implicite fidataj. Ĉiuj estontaj ĝisdatigoj okazos travideble sen iu ajna interago aŭ permeso.

en: Further guidance can be found on the <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">docs page</a>.
eo: Pliaj gvidlinioj troviĝas en la <a href="https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/mok-enrollment/">docs-paĝo</a>.

note: TRANSLATORS: status text when downloading
en: Downloading extra metadata files…
eo: Elŝutante kromajn metadatumajn dosierojn…

note: TRANSLATORS: separator for a list of items
en:  and
eo:  kaj

note: TRANSLATORS: App window title for fonts installation. %s will be replaced by name of the script we're searching for.
en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
eo[0]: Disponeblaj tiparoj por la %s skribsistemo
eo[1]: Disponeblaj tiparoj por la %s skribsistemoj

note: TRANSLATORS: App window title for codec installation. %s will be replaced by actual codec name(s)
en: Available software for %s | Available software for %s
eo[0]: Disponeblaj programaroj por %s
eo[1]: Disponeblaj programaroj por %s

en: Requested software not found
eo: Petita programaro ne trovita

en: Failed to find requested software
eo: Ne eblas trovi la petitan programaron

note: TRANSLATORS: This string is used for codecs that weren't found
en: %s not found
eo: %s ne trovita

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: on the website
eo: en la retejo

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available that provide the file %s.
eo: Neniu apo disponeblas, kiu provizas la dosieron %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get missing apps might be found %s.
eo: Informon pri %s kaj eblajn manierojn akiri mankantajn aĵojn oni povas trovi %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No apps are available for %s support.
eo: Neniu aplikaĵo disponeblas por %s-subteno.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: %s is not available.
eo: %s ne disponeblas.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get an app that can support this format might be found %s.
eo: Informon pri %s kaj pri ebloj por akiri aplikaĵon kiu subtenas tiun ĉi formaton, oni povas trovi %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No fonts are available for the %s script support.
eo: Neniu tiparo disponeblas por la %s skribsistema subteno.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri kromajn tiparojn, oni povas trovi %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No addon codecs are available for the %s format.
eo: Neniu aldonaĵa kodeko disponeblas por la formo %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri ĝustan kodekon por tiu ĉi formo, oni povus trovi %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No Plasma resources are available for %s support.
eo: Neniu Plasma-rimedoj disponeblas por subteno de %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri kromajn Plasma-rimedojn, oni povus trovi %s.

note: TRANSLATORS: this is when we know about an app or * addon, but it can't be listed for some reason
en: No printer drivers are available for %s.
eo: Neniu presila pelilo disponeblas por %s.

note: TRANSLATORS: first %s is the codec name, and second %s is a * hyperlink with the "on the website" text
en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
eo: Informon pri %s, kaj ankaŭ elektojn por akiri ĝustan pelilon por tiu ĉi presilo, oni povus trovi %s.

note: TRANSLATORS: hyperlink title
en: the documentation
eo: la dokumentado

note: TRANSLATORS: no codecs were found. The first %s will be replaced by actual codec name(s), the second %s is the app name, which requested the codecs, the third %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
eo[0]: Bedaŭrinde, ne eblis trovi la %s, kiujn postulis %s. Bonvolu vidi %s por pliaj informoj.
eo[1]: Bedaŭrinde, ne eblis trovi la %s, kiujn postulis %s. Bonvolu vidi %s por pliaj informoj.

note: TRANSLATORS: no codecs were found. First %s will be replaced by actual codec name(s), second %s is a link titled "the documentation"
en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
eo[0]: Bedaŭrinde, ne eblis trovi la %s, kiujn vi serĉis. Bonvolu vidi %s por pliaj informoj.
eo[1]: Bedaŭrinde, ne eblis trovi la %s, kiujn vi serĉis. Bonvolu vidi %s por pliaj informoj.

en: Failed to find any search results: %s
eo: Malsukcesis trovi serĉrezultojn: %s

en: %s file format
eo: %s dosierformato

en: Install _All
eo: _Instali ĉiujn

en: Unable to Find Requested Software
eo: Ne eblas trovi la petitan programaron

en: Codecs page
eo: Paĝo de kodekoj

en: No Results Found
eo: Neniuj rezultoj trovitaj

en: Unable To Perform Search
eo: Ne eblas plenumi serĉon

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Featured Apps List
eo: Listo de elstaraj aplikaĵoj

en: Desktop Support
eo: Labortabla subteno

en: Supports being used on a large screen
eo: Subtenas uzadon sur granda ekrano

en: Desktop Support Unknown
eo: Ne konata subteno por labortablo

en: Not enough information to know if large screens are supported
eo: Manko de informoj por determini ĉu grandaj ekranoj estas subtenataj

en: Requires a large screen
eo: Bezonas grandan ekranon

en: Desktop Not Supported
eo: Labortabla subteno ne disponeblas

en: Cannot be used on a large screen
eo: Ne taŭgas por granda ekrano

en: Mobile Support
eo: Subteno por poŝaparatoj

en: Supports being used on a small screen
eo: Subtenas uzadon sur malgranda ekrano

en: Mobile Support Unknown
eo: Ne konata subteno por poŝaparatoj

en: Not enough information to know if small screens are supported
eo: Manko de informoj por determini ĉu malgrandaj ekranoj estas subtenataj

en: Requires a small screen
eo: Bezonas malgrandan ekranon

en: Mobile Not Supported
eo: Poŝaparatoj ne subtenataj

en: Cannot be used on a small screen
eo: Ne uzeblas sur malgranda ekrano

en: Keyboard Support
eo: Klavaro-subteno

en: Keyboard Support Unknown
eo: Ne konata klavara subteno

en: Not enough information to know if keyboards are supported
eo: Manko de informoj por scii ĉu klavaroj estas subtenataj

en: Keyboard Required
eo: Klavaro bezonata

en: Supports keyboards
eo: Subtenas klavarojn

en: Keyboard Not Supported
eo: Klavaro ne subtenata

en: Cannot be used with a keyboard
eo: Ne uzeblas kun klavaro

en: Mouse Support
eo: Subteno por muso

en: Requires a mouse or pointing device
eo: Postulas muson aŭ montrilon

en: Mouse Support Unknown
eo: Ne konata mus-subteno

en: Not enough information to know if mice or pointing devices are supported
eo: Manko de informoj por scii ĉu musoj aŭ montriloj estas subtenataj

en: Mouse Required
eo: Muso bezonata

en: Supports mice and pointing devices
eo: Subtenas musojn kaj montrilojn

en: Mouse Not Supported
eo: Muso ne subtenata

en: Cannot be used with a mouse or pointing device
eo: Ne uzeblas kun muso aŭ montrilo

en: Touchscreen Support
eo: Tuŝekrana subteno

en: Touchscreen Support Unknown
eo: Ne konata tuŝekrana subteno

en: Not enough information to know if touchscreens are supported
eo: Manko de informoj por determini ĉu tuŝekranoj estas subtenataj

en: Touchscreen Required
eo: Tuŝekrano bezonata

en: Supports touchscreens
eo: Subtenas tuŝekranojn

en: Touchscreen Not Supported
eo: Tuŝekrano ne subtenata

en: Cannot be used with a touchscreen
eo: Ne uzeblas kun tuŝekrano

en: Gamepad Required
eo: Ludstirilo bezonata

en: Requires a gamepad
eo: Bezonas ludregilon

en: Gamepad Support
eo: Subteno por ludregilo

en: Supports gamepads
eo: Subtenas ludstirilojn

note: Translators: It’s unknown whether this app is supported on * the current hardware. The placeholder is the app name.
en: %s probably works on this device
eo: %s verŝajne funkcias sur ĉi tiu aparato

note: Translators: The app will work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s works on this device
eo: %s funkcias sur ĉi tiu aparato

note: Translators: The app will possbily work on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s possibly works on this device
eo: %s eble funkcias sur ĉi tiu aparato

note: Translators: The app may not work fully on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work properly on this device
eo: %s ne funkcios ĝuste sur ĉi tiu aparato

note: Translators: The app will not work properly on the current hardware. * The placeholder is the app name.
en: %s will not work on this device
eo: %s ne funkcios sur ĉi tiu aparato

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the hardware support/requirements of an app
en: Hardware Support
eo: Aparata subteno

en: Navigation
eo: Navigado

en: Navigate to Explore Page
eo: Iri al la esplorpaĝo

en: Navigate to Installed Page
eo: Navigi al la paĝo 'Instalitaj'

en: Navigate to Updates Page
eo: Navigi al la paĝo 'Ĝisdatigoj'

en: Open Search Bar
eo: Malfermi serĉbreton

en: Windows
eo: Fenestroj

en: Open Preferences
eo: Malfermi agordojn

en: Open Software Repositories
eo: Malfermi programarajn deponejojn

en: Help
eo: Helpo

en: Open Keyboard Shortcuts
eo: Malfermi klavaran mallongigojn

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: This is in the context of a list of apps which are installed on the system.
en: Installed
eo: Instalita

en: Installed page
eo: Paĝo de instalitaj programoj

en: In Progress
eo: Progresante

note: origin_ui on a remote is the repo dialogue section name, * not the remote title
en: Apps
eo: Aplikaĵoj

en: Web Apps
eo: Retaj aplikaĵoj

en: System Apps
eo: Sistemaj aplikaĵoj

en: Community Built
eo: Komunume konstruita

en: _Get Involved
eo: _Partopreni

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
eo: Ĉi tiu apo estas disvolvita malfermfonte per internacia komunumo, kaj publikigita sub la <a href="%s">%s permesilo</a>.
    
    Vi povas partopreni kaj helpi plibonigi ĝin.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
eo: Ĉi tiu apo estas disvolvita malfermfonte per internacia komunumo, kaj publikigita sub la permesilo %s.
    
    Vi povas partopreni kaj helpi plibonigi ĝin.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the <a href="%s">%s license</a>.
    
    You can participate and help make it even better.
eo: Ĉi tiu programaro estas disvolvita malfermfonte per internacia komunumo, kaj publikigita sub la <a href="%s">%s permesilo</a>.
    
    Vi povas partopreni kaj helpi plibonigi ĝin.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
eo: Ĉi tiu programaro estas disvolvita malfermfonte per internacia komunumo, kaj publikigita sub la %s permesilo.
    
    Vi povas partopreni kaj helpi plibonigi ĝin.

note: Translators: This indicates an app does not specify which license it's developed under.
en: Unknown License
eo: Nekonata permesilo

en: _Learn More
eo: _Lernu pli

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
eo: Ĉi tiu apo ne precizigas sub kiu permesilo ĝi estas disvolvita, kaj eble estas mallibera. Ĝi eble estas nesekura en manieroj kiuj estas malfacile detekteblaj, kaj ĝi eble ŝanĝiĝas sen superrigardo.
    
    Vi eble povos, aŭ eble ne povos kontribui al ĉi tiu apo.

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
eo: Ĉi tiu programaro ne precizigas sub kiu permesilo ĝi estas disvolvita, kaj eble estas mallibera. Ĝi eble estas nesekura en manieroj kiuj estas malfacile detekteblaj, kaj ĝi eble ŝanĝiĝas sen superrigardo.
    
    Vi eble povos, aŭ eble ne povos kontribui al ĉi tiu programaro.

note: Translators: This is used for "License    Proprietary"
en: Proprietary
eo: Mallibera

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this app.
eo: Ĉi tiu apo ne precizigas sub kiu permesilo ĝi estas disvolvita, kaj eble estas mallibera. Ĝi eble estas nesekura en manieroj kiuj estas malfacile detekteblaj, kaj ĝi eble ŝanĝiĝas sen superrigardo.
    
    Vi eble povos, aŭ eble ne povos kontribui al ĉi tiu apo.

en: This software is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may not be able to contribute to this software.
eo: Ĉi tiu programaro ne precizigas sub kiu permesilo ĝi estas disvolvita, kaj eble estas mallibera. Ĝi eble estas nesekura en manieroj kiuj estas malfacile detekteblaj, kaj ĝi eble ŝanĝiĝas sen superrigardo.
    
    Vi eble povos, aŭ eble ne povos kontribui al ĉi tiu programaro.

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Special License
eo: Speciala permesilo

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
eo: Ĉi tiu apo estas disvolvita sub la speciala permesilo <a href="%s">%s</a>.
    
    Vi eble povos, aŭ eble ne povos kontribui al ĉi tiu apo.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
eo: Ĉi tiu apo estas disvolvita sub la speciala permesilo „%s“.
    
    Vi eble povos, aŭ eble ne povos kontribui al ĉi tiu apo.

note: Translators: The first placeholder here is a link to information about the license, and the second placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license <a href="%s">%s</a>.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
eo: Ĉi tiu programaro estas disvolvita sub la speciala permesilo <a href="%s">%s</a>.
    
    Vi eble povos, aŭ eble ne povos kontribui al ĉi tiu programaro.

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”.
    
    You may or may not be able to contribute to this software.
eo: Ĉi tiu programaro estas disvolvita sub la speciala permesilo „%s“.
    
    Vi eble povos, aŭ eble ne povos kontribui al ĉi tiu programaro.

note: TRANSLATORS: initial start
en: Refreshing Data
eo: Aktualigante datumojn

en: Loading page
eo: Paĝo de ŝargado

en: Starting Up
eo: Komencante

note: TRANSLATORS: only run app as non-root user
en: Software should be run as a non-root user. Exiting…
eo: Programaron oni devas relanĉi kiel ne-root uzanto. Elirante…

en: Unknown source
eo: Nekonata fonto

note: Translators: It's like a beta version of the software, a test version
en: Beta
eo: Betao

note: Translators: It's an origin scope, 'User' or 'System' installation
en: User
eo: Uzanto

note: TRANSLATORS: This is the header for package additions during * a system update
en: Additions
eo: Aldonoj

note: TRANSLATORS: This is the header for package removals during * a system update
en: Removals
eo: Forigoj

[ctx: Packages to be updated during a system upgrade]
note: TRANSLATORS: This is the header for package updates during * a system update
en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: This is the header for package downgrades during * a system update
en: Downgrades
eo: Malpromocioj

note: Translators: This is a clickable link on the third party repositories message dialog. It's part of a constructed sentence: "Provides access to additional software from [selected external sources]. Some proprietary software is included."
en: selected external sources
eo: elektitaj eksteraj fontoj

note: Translators: This is the third party repositories message dialog. The %s is replaced with "selected external sources" link. Repositories Preferences is an item from Software's main menu.
en: Provides access to additional software from %s. Some proprietary software is included.
    
    You can enable those repositories later in Software Repositories preferences.
eo: Provizas aliron al aldona programaro de %s. Kelkaj proprietaj programoj estas inkluzivitaj.
    
    Vi povas ebligi tiujn deponejojn poste en Preferencoj → Programaraj deponejoj.

note: TRANSLATORS: Heading asking whether to turn third party software repositories on of off.
en: Enable Third Party Software Repositories?
eo: Ĉu ebligi deponejon de ekstera liveranto?

note: TRANSLATORS: button to keep the third party software repositories off
en: _Ignore
eo: _Ignori

note: TRANSLATORS: button to turn on third party software repositories TRANSLATORS: button to accept the agreement
en: _Enable
eo: _Ebligi

en: Available for your operating system
eo: Disponebla por via operaciumo

note: Translators: the '%s' is replaced with the distribution name, constructing for example: "Available for Fedora Linux"
en: Available for %s
eo: Disponebla por %s

note: Translators: This is the title of the main page of the UI.
en: Explore
eo: Esplori

en: Overview page
eo: Superrigarda paĝo

note: Translators: This is a heading for a section with all available apps.
en: Available Apps
eo: Disponeblaj aplikaĵoj

note: Translators: This is a heading for a list of categories.
en: Other Categories
eo: Aliaj kategorioj

en: No App Data Found
eo: Neniuj aplikaj datenoj trovitaj

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
eo: Nekonate

note: TRANSLATORS: button text
en: _OK
eo: B_one

en: User declined installation
eo: Uzanto malakceptis instaladon

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and * '%s' is an app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Prepare %s
eo: Prepari %s

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * repository name, e.g. 'GNOME Nightly'
en: Are you sure you want to remove the %s repository?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la deponejon de %s?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is a repository name.
en: All apps from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
eo: Ĉiuj aplikaĵoj instalitaj el %s estos forigitaj; vi devos reinstali la deponejon por uzi ilin denove.

note: TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is the * name of an addon or an input method * name of a runtime * name of a font * name of a codec * name of a firmware TRANSLATORS: this is a prompt message, and '%s' is an * app summary, e.g. 'GNOME Clocks'
en: Uninstall %s?
eo: Ĉu malinstali na %s?

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of an addon or an input method. Translators: the '%s' is replaced with the app name
en: It will not be possible to use %s after removal.
eo: Ne eblos uzi %s post forigo.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name * of a runtime.
en: It will not be possible to use any apps which depend on %s after removal.
eo: Ne eblos uzi iunajn aplikaĵojn kiuj dependas de %s post forigo.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a font.
en: It will not be possible to use %s after removal, and any documents which use it will appear in a different font.
eo: Ne eblos uzi %s post forigo, kaj dokumentoj kiuj uzas ĝin aperos per alia tiparo.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a codec.
en: It will not be possible to use %s after removal. This may mean some media files will no longer be playable.
eo: Ne eblos uzi %s post forigo. Tio eble signifos ke iuj amaskomunikilaj dosieroj ne plu reproduktiĝos.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is the name of a firmware
en: Hardware which depends on %s may no longer function correctly after removal.
eo: Aparataro kiu dependas de %s eble ne plu funkcios ĝuste post forigo.

note: TRANSLATORS: Longer dialog text. The placeholder is * the name of an app.
en: It will not be possible to use %s after removal. App data and settings will be kept on disk, to allow restoring the app in the future.
eo: Ne eblos uzi %s post forigo. Datumoj kaj agordoj de la apo restos sur disko por permesi estontan restarigon.

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Software Updates
eo: Programaraj ĝisdatigoj

en: More Information
eo: Pli da informoj

en: Checking for and downloading updates uses data and power. Automatic update features are therefore paused when on metered network connections and when power saver is on.
eo: Kontroli kaj elŝuti ĝisdatigojn uzas datumojn kaj energion. Pro tio aŭtomataj ĝisdatig-funkcioj estas paŭzitaj dum pagenda retejo kaj kiam ŝparilo de energio estas ŝaltita.

en: _Automatic
eo: _Aŭtomata

en: Automatically check for and download updates
eo: Aŭtomate elŝuti kaj instali ĝisdatigojn

en: _Manual
eo: _Mane

en: Checking for and downloading updates must be done manually
eo: Kontroli kaj elŝuti ĝisdatigojn devas esti farata mane

en: Automatic Update _Notifications
eo: _Aŭtomataj sciigoj pri ĝisdatigoj

en: Notify when updates have been automatically installed
eo: Sciigi kiam ĝisdatigoj aŭtomate instaliĝis

en: Content Filters
eo: Enhavfiltriloj

en: Only Show _Free Software
eo: Montri nur _liberan programaron

en: Hide proprietary software when browsing and searching
eo: Kaŝi proprietan programaron dum foliumado kaj serĉado

en: Only Show _Verified Developers
eo: Montri nur _kontrolitajn programistojn

en: Show only apps from developers whose identity has been verified
eo: Montri nur aplikaĵojn de programistoj kies identeco estis kontrolita

note: TRANSLATORS: This is a text displayed during a distro upgrade. %s will be replaced by the name and version of distro, e.g. 'Fedora 23'.
en: Installed software is incompatible with %s, and will be automatically removed during upgrade.
eo: Kelkaj aktuale instalitaj programaroj ne kongruas kun %s. Se vi daŭrigos, la sekvaj aŭtomate estos forigita(j) dum la altgradigo:

en: Incompatible Software
eo: Nekongrua programaro

en: _Upgrade
eo: _Altgradigo

en: _Uninstall
eo: _Malinstali

en: App Settings &amp; Data
eo: Agordoj &amp; datumoj de la apo

note: Translators: this is part of section about deleting app's data, where the 'keep' means 'keep the data'
en: _Keep
eo: _Teni

en: Allows restoring app settings and content
eo: Permesas restarigi agordojn kaj enhavon de la apo

note: Translators: this is part of section about deleting app's data
en: _Delete
eo: _Forigi

en: Permanently deletes data to save disk space
eo: Detruas datumojn permanente por ŝpari diskospacon

note: TRANSLATORS: The '%s' is replaced with a repository name, like "Fedora Modular - x86_64"
en: Software that has been installed from “%s” will cease to receive updates.
eo: Programaro instalita el “%s” ĉesos ricevi ĝisdatigojn, inkluzive sekurecajn riparojn.

note: ask for confirmation
en: Disable Repository?
eo: Ĉu malŝalti deponejon?

en: Remove Repository?
eo: Ĉu forigi deponejon?

note: TRANSLATORS: this is button text to disable a repo
en: _Disable
eo: _Malŝalti

note: TRANSLATORS: this is button text to remove a repo TRANSLATORS: button text when * removing a review
en: _Remove
eo: Fo_rigi

en: Enable New Repositories
eo: Ebligi novajn deponejojn

en: Turn on new repositories when they are added
eo: Ŝalti novajn deponejojn tuj kiam ili aldoniĝas

note: TRANSLATORS: this is the clickable * link on the third party repositories info bar
en: more information
eo: pli da informoj

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar. The '%s' is replaced with a link consisting a text "more information", which constructs a sentence: "Additional repositories from selected third parties - more information."
en: Additional repositories from selected third parties — %s.
eo: Pliaj deponejoj el elektitaj triapartaj fontoj — %s.

en: Fedora Third Party Repositories
eo: Triapartaj deponejoj de Fedora

note: TRANSLATORS: this is the fallback text we use if we can't figure out the name of the operating system
en: the operating system
eo: la operaciumo

note: TRANSLATORS: This is the description text displayed in the Software Repositories dialog. %s gets replaced by the name of the actual distro, e.g. Fedora.
en: These repositories supplement the default software provided by %s.
eo: Ĉi tiuj deponejoj kompletigas la normajn programarojn provizataj de %s.

en: Software Repositories
eo: Programaraj deponejoj

en: No Repositories
eo: Neniuj deponejoj

note: TRANSLATORS: This string states how many apps have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of apps.
en: %u app installed | %u apps installed
eo[0]: %u aplikaĵo instalita
eo[1]: %u aplikaĵoj instalitaj

note: TRANSLATORS: This string states how many add-ons have been * installed from a particular repo, and is displayed on a row * describing that repo. The placeholder is the number of add-ons.
en: %u add-on installed | %u add-ons installed
eo[0]: %u aldonaĵo instalita
eo[1]: %u aldonaĵoj instalitaj

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of apps, and the translated * string will be substituted in
en: %u app | %u apps
eo[0]: %u aplikaĵo
eo[1]: %u aplikaĵoj

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The placeholder is the number of add-ons, and the translated * string will be substituted
en: %u add-on | %u add-ons
eo[0]: %u aldonaĵo
eo[1]: %u aldonaĵoj

note: TRANSLATORS: This string is used to construct the 'X apps and Y add-ons installed' sentence, stating how many things have been * installed from a particular repo. It’s displayed on a row describing * that repo. The first placeholder is the translated string “%u app” or * “%u apps”. The second placeh
en: %s and %s installed | %s and %s installed
eo[0]: %s kaj %s estas instalitaj
eo[1]: %s kaj %s estas instalitaj

en: Checking installed software…
eo: Kontrolante instalitan programaron…

en: Remove
eo: Forigi

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really bad app
en: Hate it
eo: Malŝatas ĝin

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		Not a great app
en: Don’t like it
eo: Ne ŝatas ĝin

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A fairly-good app
en: It’s OK
eo: Estas en ordo

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A good app
en: Like it
eo: Ŝatas ĝin

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		A really awesome app
en: Love it
eo: Amas ĝin

note: TRANSLATORS: lighthearted star rating description; *		No star has been clicked yet
en: Select a Star to Leave a Rating
eo: Elektu stelon por lasi takson

note: TRANSLATORS: the review can't just be copied and pasted
en: Please take more time writing the review
eo: Bonvolu preni pli da tempo skribi la recenzon

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: Please choose a star rating
eo: Bonvolu elekti steltakson

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too short
eo: La resumo estas tro mallonga

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The summary is too long
eo: La resumo estas tro longa

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too short
eo: La priskribo estas tro mallonga

note: TRANSLATORS: the review is not acceptable
en: The description is too long
eo: La priskribo estas tro longa

note: Translators: Title of the dialog box where the users can write and publish their opinions about the apps.
en: Write a Review
eo: Skribi recenzon

note: Translators: A button to publish the user's opinion about the app.
en: _Send
eo: _Sendi

en: Please provide a rating, summary and review text. Reviews should not be used to report problems: instead, contact the developer or your support provider.
eo: Bonvolu provizi takson, resumon kaj recenzotekston. Recenzoj ne estu uzataj por raporti problemojn: anstataŭe kontaktu la programiston aŭ vian subtenprovizanton.

en: Review Summary
eo: Resumo

[ctx: app review]
note: Translators: This is where the users enter their opinions about the apps.
en: Write a short review
eo: _Skribi mallongan recenzon

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>. The full name attached to your account will be shown publicly.
eo: Eltrovu, kiuj datumoj estas senditaj laŭ nia <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privateca politiko</a>. La plena nomo ligita al via konto estos publike montrata.

en: %u review total | %u reviews total
eo[0]: %u recenzo entute
eo[1]: %u recenzoj entute

en: out of 5 stars
eo: el 5 steloj

[ctx: Reviewer name]
note: TRANSLATORS: this is when a user doesn't specify a name
en: Unknown
eo: Nekonate

note: TRANSLATORS: we explain what the action is going to do
en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
eo: Vi povas raporti recenzojn pro ofenda, malĝentila aŭ diskriminacia konduto.

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
eo: Post kiam recenzo estas raportita, ĝi estos kaŝita ĝis administranto ĝin kontrolos.

note: TRANSLATORS: window title when reporting a user-submitted review * for moderation
en: Report Review?
eo: Ĉu raporti recenzon?

note: TRANSLATORS: button text when * * sending a review for moderation
en: _Report
eo: _Raporto

note: TRANSLATORS: window title when the user attempts to remove their * review
en: Remove Review?
eo: Ĉu forigi recenzon?

note: TRANSLATORS: we ask the user if they really want to do this
en: Removing a review cannot be undone.
eo: Forigi recenzon ne eblas malfari.

en: Your review
eo: Via recenzo

en: Like Review
eo: Ŝati recenzon

en: Dislike Review
eo: Malŝati recenzon

en: Report…
eo: Raporti…

en: Remove…
eo: Forigi…

en: App isn’t sandboxed but the distribution has checked that it is not malicious
eo: La apo ne estas arenaĝita (sandboxed) sed la distribuo kontrolis ke ĝi ne estas malica

en: Check that you trust the vendor, as the app isn’t sandboxed
eo: Kontrolu ke vi fidus la vendiston, ĉar la apo ne estas arenaĝita

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Permissions
eo: Neniuj permesoj

en: App is fully sandboxed
eo: La apo estas tute arenaĝita

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Network Access
eo: Aliro al reto

en: Can access the internet
eo: Povas aliri la interreton

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Network Access
eo: Neniu aliro al reto

en: Cannot access the internet
eo: Ne povas aliri la interreton

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Device Access
eo: Uzanta aliro al aparatoj

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
eo: Povas aliri aparatojn kiel retkameraoj aŭ lud-kontroliloj

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No User Device Access
eo: Neniu uzanta aliro al aparatoj

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
eo: Ne povas aliri aparatojn kiel retkameraoj aŭ lud-kontroliloj

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Input Device Access
eo: Aliro al eniraj aparatoj

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Microphone Access and Audio Playback
eo: Alirebleco de mikrofono kaj reproduktado de aŭdo

en: Can listen using microphones and play audio without asking permission
eo: Povas aŭskulti per mikrofonoj kaj ludi aŭdon sen peti permeson

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: System Device Access
eo: Aliro al sistemaj aparatoj kiuj postulas plialtigitajn permesojn

en: Can access system devices which require elevated permissions
eo: Povas aliri sistemajn aparatojn kiuj postulas plialtigitajn permesojn

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Screen Contents Access
eo: Aliro al la enhavo de la ekrano

en: Can access the contents of the screen or other windows
eo: Povas aliri la enhavon de la ekrano aŭ aliaj fenestroj

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Legacy Windowing System
eo: Hereda fenestra sistemo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Arbitrary Permissions
eo: Arbitraj permesoj

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: User Settings
eo: Uzanto-agordoj

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read/Write Access
eo: Plena legado/skribo al la dosiersistemo

en: Can read and write all data on the file system
eo: Povas legi kaj skribi ĉiujn datumojn en la dosiersistemo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read/Write Access
eo: Legado/skribo de la hejm-dosierujo

en: Can read and write all data in your home directory
eo: Povas legi kaj skribi ĉiujn datumojn en via hejma dosierujo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Full File System Read Access
eo: Plena legado de la dosiersistemo

en: Can read all data on the file system
eo: Povas legi ĉiujn datumojn en la dosiersistemo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Home Folder Read Access
eo: Hejm-dosieruja legado

en: Can read all data in your home directory
eo: Povas legi ĉiujn datumojn en via hejma dosierujo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read/Write Access
eo: Legado/skribo en la elŝuta dosierujo

en: Can read and write all data in your downloads directory
eo: Povas legi kaj skribi ĉiujn datumojn en via elŝuta dosierujo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Download Folder Read Access
eo: Legado de la elŝuta dosierujo

en: Can read all data in your downloads directory
eo: Povas legi ĉiujn datumojn en via elŝuta dosierujo

en: Can read and write all data in the directory
eo: Povas legi kaj skribi ĉiujn datumojn en la dosierujo

en: Can read all data in the directory
eo: Povas legi ĉiujn datumojn en la dosierujo

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No File System Access
eo: Neniu aliro al la dosiersistemo

en: Cannot access the file system at all
eo: Ne eblas aliri la dosiersistemon entute

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses System Services
eo: Uzas sistemajn servojn

en: Can request data from non-portal system services
eo: Povas peti datumojn de ne-portalaj sistemaj servoj

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Uses Session Services
eo: Uzas sesiajn servojn

en: Can request data from non-portal session services
eo: Povas peti datumojn de ne-portalaj sesia servoj

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: No Service Access
eo: Neniu aliro al servoj

en: Cannot access non-portal session or system services at all
eo: Ne eblas entute aliri ne-portalajn sesiajn aŭ sistemajn servojn

note: Translators: This indicates an app was written and released by a developer who has been verified. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: App developer is verified
eo: Programisto de la apo estas kontrolita

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
eo: La programisto de ĉi tiu apo estis kontrolita kaj konfirmita esti tiu, kiun ili asertas

note: Translators: This indicates an app uses an outdated SDK. * It’s used in a context tile, so should be short.
en: Insecure Dependencies
eo: Nesekuraj dependecoj

en: Software or its dependencies are no longer supported and may be insecure
eo: Programaro aŭ ĝiaj dependecoj ne plu estas subtenataj kaj eble estas nesekuraj

en: This app does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
eo: Ĉi tiu apo ne specifas sub kiu permesilo ĝi estas disvolvita, kaj eble estas proprieta

en: This software does not specify what license it is developed under, and may be proprietary
eo: Ĉi tiu programaro ne specifas sub kiu permesilo ĝi estas disvolvita, kaj eble estas proprieta

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Proprietary Code
eo: Mallibera kodo

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
eo: La fontkodo ne estas publika, do ĝi ne povas esti sendepende reviziita kaj eble estas nesekura

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This app is developed under the special license “%s”
eo: Ĉi tiu apo estas disvolvita sub la speciala permesilo “%s”

note: Translators: The placeholder here is the name of a software license.
en: This software is developed under the special license “%s”
eo: Ĉi tiu programaro estas disvolvita sub la speciala permesilo “%s”

note: Translators: This refers to permissions (for example, from flatpak) which an app requests from the user.
en: Auditable Code
eo: Kontrolebla kodo

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
eo: La fontkodo estas publika kaj povas esti sendepende kontrolita, kio faras la aplikaĵon pli verŝajne esti sekura

note: Translators: The app is considered privileged, aka provided by the distribution. * The placeholder is the app name.
en: %s is privileged
eo: %s estas privilegiita

note: Translators: The app is considered safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is safe
eo: %s estas sekura

note: Translators: The app is considered probably safe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is probably safe
eo: %s verŝajne estas sekura

note: Translators: The app is considered potentially unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is potentially unsafe
eo: %s estas eble nesekura

note: Translators: The app is considered unsafe to install and run. * The placeholder is the app name.
en: %s is unsafe
eo: %s estas nesekura

[ctx: Unknown license]
note: Translators: This is used for "License    Unknown"
en: Unknown
eo: Nekonate

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the permissions of an app
en: Safety
eo: Sekureco

en: License
eo: Permesilo

note: Translators: This is a heading for a row showing the origin/source of an app (such as ‘flathub’).
en: Source
eo: Fonto

en: This app uses an outdated version of the software platform (SDK) and might contain bugs or security vulnerabilities which will not be fixed.
eo: Ĉi tiu apo uzas malnovan version de la programaro-platformo (SDK) kaj eble enhavas cimojn aŭ sekurecajn malfortaĵojn kiuj ne estos riparitaj.

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the previous screenshot in the screenshot carousel.
en: Previous Screenshot
eo: Antaŭa ekrankopio

note: Translators: This is the accessible description for a button to go to the next screenshot in the screenshot carousel.
en: Next Screenshot
eo: Sekva ekrankopio

note: Translators: Shortened form of “no screenshots available” when showing an app’s details.
en: No Screenshots
eo: Neniuj ekrankopioj

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot and * we get back 404
en: Screenshot not found
eo: Ne trovis ekrankopion

note: TRANSLATORS: possibly image file corrupt or not an image
en: Failed to load image
eo: Malsukcesis ŝargi bildon

note: TRANSLATORS: this is when we request a screenshot size that * the generator did not create or the parser did not add
en: Screenshot size not found
eo: Grando de ekrankopio ne trovita

note: TRANSLATORS: this is when we try create the cache directory * but we were out of space or permission was denied
en: Could not create cache
eo: Ne eblis krei kaŝmemoron

note: TRANSLATORS: this is when we try to download a screenshot * that was not a valid URL
en: Screenshot not valid
eo: Nevalida ekrankopio

note: TRANSLATORS: this is when networking is not available
en: Screenshot not available
eo: Ekrankopio ne haveblas

en: Screenshot
eo: Ekrankopio

note: TRANSLATORS: this is when there are too many search results * to show in in the search page
en: %u more match | %u more matches
eo[0]: %u kongruo pli
eo[1]: %u pli da kongruoj

en: Search page
eo: Serĉpaĝo

en: Search for Apps
eo: Serĉi aplikaĵojn

en: No App Found
eo: Neniu aplikaĵo trovita

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download updates
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to download firmware updates
eo: Ne eblas elŝuti mikroprogramarajn ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download firmware updates from %s
eo: Ne eblas elŝuti mikroprogramarajn ĝisdatigojn de %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn de %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: internet access required
eo: Ne eblas ĝisdatigi: necesas interreta aliro

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: not enough disk space
eo: Ne eblas ĝisdatigi: nesufiĉa diskospaco

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the source (e.g. "alt.fedoraproject.org")
en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn de %s: nesufiĉa diskospaco

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: authentication required
eo: Ne eblas ĝisdatigi: bezonas aŭtentigon

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: invalid authentication
eo: Ne eblas ĝisdatigi: nevalida aŭtentigo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: permission required
eo: Ne eblas ĝisdatigi: bezonas permeson

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
eo: Ne eblas elŝuti ĝisdatigojn: vi ne havas permeson instali programaron

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to get list of updates
eo: Ne eblas ricevi liston de ĝisdatigoj

en: Unable to install: download failed
eo: Ne eblas instali: elŝuto malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install %s: failed download from %s
eo: Ne eblas instali %s: elŝuto de %s malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: download failed
eo: Ne eblas instali %s: elŝuto malsukcesis

en: Unable to install: missing runtime
eo: Ne eblas instali: mankas rultempa medio

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to install %s: runtime %s unavailable
eo: Ne eblas instali %s: rultempa medio %s ne disponeblas

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s
eo: Ne eblas instali %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: internet access required
eo: Ne eblas instali: necesas interreta aliro

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: invalid app format
eo: Ne eblas instali: nevalida aplikaĵa formato

en: Unable to install: not enough disk space
eo: Ne eblas instali: nesufiĉa diskospaco

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: not enough disk space
eo: Ne eblas instali %s: nesufiĉa diskospaco

en: Unable to install: authentication required
eo: Ne eblas instali: aŭtentigo necesas

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install %s: authentication required
eo: Ne eblas instali %s: aŭtentigo necesas

en: Unable to install: invalid authentication
eo: Ne eblas instali: nevalida aŭtentigo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: invalid authentication
eo: Ne eblas instali %s: nevalida aŭtentigo

en: Unable to install: permission required
eo: Ne eblas instali: necesas permeso

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to install %s: permission required
eo: Ne eblas instali %s: necesas permeso

en: Unable to install: device must be plugged in
eo: Ne eblas instali: la aparato devas esti konektita al elektra ŝargilo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: device must be plugged in
eo: Ne eblas instali %s: la aparato devas esti konektita al elektra ŝargilo

en: Unable to install: low battery
eo: Ne eblas instali: malmulta baterio

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to install %s: low battery
eo: Ne eblas instali %s: malmulta baterio

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to update %s from %s: download failed
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s el %s: elŝuto malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: download failed
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: elŝuto malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to install updates from %s: download failed
eo: Ne eblas instali ĝisdatigojn el %s: elŝuto malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: download failed
eo: Ne eblas ĝisdatigi: elŝuto malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: not enough disk space
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: nesufiĉa diskospaco

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: authentication required
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: aŭtentigo necesas

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: invalid authentication
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: nevalida aŭtentigo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s: permission required
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: necesas permeso

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: device must be plugged in
eo: Ne eblas ĝisdatigi: la aparato devas esti konektita al elektra ŝargilo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: device must be plugged in
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: la aparato devas esti konektita al elektra ŝargilo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update: low battery
eo: Ne eblas ĝisdatigi: malmulta baterio

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "Dell XPS 13")
en: Unable to update %s: low battery
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: malmulta baterio

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to update %s
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to update
eo: Ne eblas ĝisdatigi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade
eo: Ne eblas altgradigi

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the distro name (e.g. "Fedora 25") and * the second %s is the origin, e.g. "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to upgrade to %s from %s
eo: Ne eblas altgradigi al %s de %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: download failed
eo: Ne eblas altgradigi: elŝuto malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to upgrade to %s: download failed
eo: Ne eblas altgradigi al %s: elŝuto malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: internet access required
eo: Ne eblas altgradigi: necesas interreta aliro

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: internet access required
eo: Ne eblas altgradigi al %s: necesas interreta aliro

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: not enough disk space
eo: Ne eblas altgradigi: nesufiĉa diskospaco

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
eo: Ne eblas altgradigi al %s: nesufiĉa diskospaco

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: authentication required
eo: Ne eblas altgradigi: aŭtentigo necesas

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: authentication required
eo: Ne eblas altgradigi al %s: aŭtentigo necesas

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: invalid authentication
eo: Ne eblas altgradigi: nevalida aŭtentigo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: invalid authentication
eo: Ne eblas altgradigi al %s: nevalida aŭtentigo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: permission required
eo: Ne eblas altgradigi: necesas permeso

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: permission required
eo: Ne eblas altgradigi al %s: necesas permeso

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: device must be plugged in
eo: Ne eblas altgradigi: la aparato devas esti konektita al elektra ŝargilo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: device must be plugged in
eo: Ne eblas altgradigi al %s: la aparato devas esti konektita al elektra ŝargilo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to upgrade: low battery
eo: Ne eblas altgradigi: malmulta baterio

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s: low battery
eo: Ne eblas altgradigi al %s: malmulta baterio

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the distro name (e.g. "Fedora 25")
en: Unable to upgrade to %s
eo: Ne eblas algradigi al %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: authentication required
eo: Ne eblas malinstali: aŭtentigo necesas

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: authentication required
eo: Ne eblas malinstali %s: aŭtentigo necesas

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: invalid authentication
eo: Ne eblas malinstali: nevalida aŭtentigo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: invalid authentication
eo: Ne eblas malinstali %s: nevalida aŭtentigo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: permission required
eo: Ne eblas malinstali: necesas permeso

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: permission required
eo: Ne eblas malinstali %s: necesas permeso

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: device must be plugged in
eo: Ne eblas malinstali: la aparato devas esti konektita al elektra ŝargilo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: device must be plugged in
eo: Ne eblas malinstali %s: la aparato devas esti konektita al elektra ŝargilo

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to uninstall: low battery
eo: Ne eblas malinstali: malmulta baterio

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s: low battery
eo: Ne eblas malinstali %s: malmulta baterio

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the %s is the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to uninstall %s
eo: Ne eblas malinstali %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the '%s' is replaced with the app name (e.g. "GIMP")
en: Unable to launch %s
eo: Ne eblas lanĉi %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification TRANSLATORS: we failed to get a proper error code
en: Sorry, something went wrong
eo: Pardonu, io misfunkciis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * where the first %s is the app name (e.g. "GIMP") * and the second %s is the name of the runtime, e.g. * "GNOME SDK [flatpak.gnome.org]"
en: Unable to launch %s: %s is not installed
eo: Ne eblas lanĉi %s: %s ne estas instalita

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Not enough disk space for operation
eo: Nesufiĉa diskospaco por la operacio: liberigu iom da spaco kaj provu denove

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: file type not supported
eo: Ne eblas instali: la dosiera tipo ne estas subtenata

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install: authentication failed
eo: Ne eblas instali: aŭtentigo malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Unable to install
eo: Ne eblas instali

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, * the %s is the origin, e.g. "Fedora" or * "Fedora Project [fedoraproject.org]"
en: Unable to contact %s
eo: Ne eblas kontakti %s

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification
en: Download failed
eo: Elŝuto malsukcesis

note: TRANSLATORS: failure text for the in-app notification, where the 'Software' means this app, aka 'GNOME Software'.
en: Restart Software to use new plugins
eo: Restartigu la programaron por uzi novajn kromaĵojn

note: TRANSLATORS: need to be connected to the AC power
en: Device needs to be plugged in
eo: La aparato devas esti enŝtopita

note: TRANSLATORS: not enough juice to do this safely
en: Battery level is too low
eo: La bateria nivelo estas tro malalta

en: _Software Repositories
eo: _Programaraj deponejoj

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _About Software
eo: _Pri Programaro

en: Search
eo: Serĉi

en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Search apps
eo: Serĉi aplikaĵojn

note: Translators: A label for a button to show all available software.
en: _Explore
eo: _Esplori

[ctx: List of installed apps]
note: Translators: A label for a button to show only software which is already installed.
en: _Installed
eo: _Instalitaj

[ctx: Header bar button for list of apps to be updated]
note: Translators: A label for a button to show only updates which are available to install.
en: _Updates
eo: Ĝ_isdatigoj

en: Go back
eo: Reen

note: Translators: This is shown in a bubble to represent a 0 byte * storage size, so its context is “storage size: none”. The * bubble is small, so the string should be as short as * possible.
en: None
eo: Neniu

en: App Data
eo: Aplikaĵaj datumoj

en: Data needed for the app to run
eo: Datumoj bezonataj por ke la aplikaĵo rulu

en: User Data
eo: Uzanto-datumoj

en: Data created by you in the app
eo: Datumoj kreitaj de vi en la aplikaĵo

en: Cache Data
eo: Kaŝmemoro-datumoj

en: Temporary cached data
eo: Provizoraj kaŝmemoraj datumoj

en: The app itself
eo: La aplikaĵo mem

en: Required Dependencies
eo: Bezonataj dependecoj

en: Shared system components required by this app
eo: Komunaj sistemaj komponantoj postulataj de ĉi tiu aplikaĵo

[ctx: Download size]
en: Unknown
eo: Nekonata

note: TRANSLATORS: "<a href='#'>" and "</a>" should not be touched.
en: Cached data can be cleared from the <a href='#'>_app settings</a>
eo: Kaŝmemoritaj datumoj povas esti forigitaj en la <a href='#'>_agordoj de la apo</a>

note: Translators: This is the title of the dialog which contains information about the storage or download size needed for an app
en: Storage
eo: Konservejo

en: %s (Installed)
eo: %s (Instalita)

en: %s (Installing)
eo: %s (Instalante)

en: %s (Downloading)
eo: %s (Elŝutante)

en: %s (Removing)
eo: %s (Forigante)

en: _Details
eo: _Detaloj

en: _Examine
eo: _Ekzameni diskon

en: _Show Review
eo: _Montri recenzon

note: TRANSLATORS: this is the subtitle of the installed updates dialog window. %s will be replaced by the date when the updates were installed. The date format is defined by the locale's preferred date representation ("%x" in strftime.)
en: Installed on %s
eo: Instalita sur %s

note: TRANSLATORS: this is the title of the installed updates dialog window
en: Installed Updates
eo: Instalitaj ĝisdatigoj

en: No Updates Installed
eo: Neniuj ĝisdatigoj instalitaj

en: Updates Are Out of Date
eo: Ĝisdatigoj estas malnovaj

en: Please check for available updates
eo: Bonvolu kontroli disponeblajn ĝisdatigojn

en: Critical Updates Ready to Install
eo: Kritikaj ĝisdatigoj pretas por instali

en: Install critical updates as soon as possible
eo: Instalu kritikajn ĝisdatigojn kiom eble plej baldaŭ

en: Critical Updates Available to Download
eo: Kritikaj ĝisdatigoj disponeblas por elŝuti

en: Download critical updates as soon as possible
eo: Elŝutu kritikajn ĝisdatigojn kiom eble plej baldaŭ

en: Updates Ready to Install
eo: Ĝisdatigoj pretas por instali

en: Software updates are ready and waiting
eo: Programaraj ĝisdatigoj estas pretaj kaj atendante

en: Updates Available to Download
eo: Ĝisdatigoj disponeblas por elŝuto

en: Software updates can be downloaded
eo: Eblas elŝuti programarajn ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated and restart is required
en: %u App Updated — Restart Required | %u Apps Updated — Restart Required
eo[0]: %u aplikaĵo ĝisdatigita — restartigo necesas
eo[1]: %u aplikaĵoj ĝisdatigitaj — restartigo necesas

note: TRANSLATORS: apps were auto-updated
en: %u App Updated | %u Apps Updated
eo[0]: %u aplikaĵo ĝisdatigita
eo[1]: %u aplikaĵoj ĝisdatigitaj

note: TRANSLATORS: %1 is an app name, e.g. Firefox
en: %s has been updated.
eo: %s ĝisdatiĝis.

note: TRANSLATORS: the app needs restarting
en: Please restart the app.
eo: Bonvolu restartigi la aplikaĵon.

note: TRANSLATORS: %1 and %2 are both app names, e.g. Firefox
en: %s and %s have been updated.
eo: %s kaj %s ĝisdatiĝis.

note: TRANSLATORS: at least one app needs restarting
en: %u app requires a restart. | %u apps require a restart.
eo[0]: %u aplikaĵo bezonas restartigon.
eo[1]: %u aplikaĵoj bezonas restartigon.

note: TRANSLATORS: %1, %2 and %3 are all app names, e.g. Firefox
en: Includes %s, %s and %s.
eo: Inkluzivante %s, %s kaj %s.

note: TRANSLATORS: this is when the current operating system version goes end-of-life
en: System Has Reached End of Life
eo: La sistemo atingis la finon de sia vivociklo

note: TRANSLATORS: this is the message dialog for the distro EOL notice
en: Upgrade to continue receiving updates
eo: Altgradigu por daŭre ricevi ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade, the replacement would be the * distro name, e.g. 'Fedora'
en: A new version of %s is available to install
eo: Nova versio de %s disponeblas por instali

note: TRANSLATORS: this is a distro upgrade
en: Software Upgrade Available
eo: Programara altgradigo disponeblas

note: TRANSLATORS: title when we offline updates have failed
en: Software Updates Failed
eo: Programaraj ĝisdatigoj malsukcesis

note: TRANSLATORS: message when we offline updates have failed
en: Prepared updates were not installed
eo: La preparitaj ĝisdatigoj ne estis instalitaj

en: Show Details
eo: Montri detalojn

note: TRANSLATORS: Notification title when we've done a distro upgrade
en: System Upgrade Complete
eo: Sistema altgradigo plenumita

note: TRANSLATORS: This is the notification body when we've done a * distro upgrade. First %s is the distro name and the 2nd %s * is the version, e.g. "Welcome to Fedora 28!"
en: Welcome to %s %s!
eo: Bonvenon al %s %s!

note: TRANSLATORS: title when we've done offline updates
en: Software Update Installed | Software Updates Installed
eo[0]: Programara ĝisdatigo instalita
eo[1]: Programaraj ĝisdatigoj instalitaj

note: TRANSLATORS: message when we've done offline updates
en: An important operating system update has been installed. | Important operating system updates have been installed.
eo[0]: Instalis gravan operaciuman ĝisdatigon.
eo[1]: Instalis gravajn operaciumajn ĝisdatigojn.

[ctx: updates]
note: TRANSLATORS: Button to look at the updates that were installed. * Note that it has nothing to do with the app reviews, the * users can't express their opinions here. In some languages * "Review (evaluate) something" is a different translation than * "Review (browse) something."
en: Review
eo: Ekzameni

note: TRANSLATORS: this is when the offline update failed
en: Failed To Update
eo: Malsukcesis ĝisdatigi

note: TRANSLATORS: the user must have updated manually after * the updates were prepared
en: The system was already up to date.
eo: La sistemo jam estis ĝisdatigita.

note: TRANSLATORS: the user aborted the update manually
en: The update was cancelled.
eo: La ĝisdatigo estis nuligita.

note: TRANSLATORS: the package manager needed to download * something with no network available
en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
eo: Interreta aliro necesis sed ne disponeblis. Bonvolu certigi ke vi havas interretan aliron kaj provu denove.

note: TRANSLATORS: if the package is not signed correctly
en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
eo: Estis sekurecaj problemoj koncerne al la ĝisdatigo. Bonvolu konsulti vian programaran provizanton por pli da detaloj.

note: TRANSLATORS: we ran out of disk space
en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
eo: Ne estis sufiĉa diskospaco. Bonvolu liberu iom da spaco kaj provu denove.

note: TRANSLATORS: We didn't handle the error type
en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
eo: Ni pardonpetas: la ĝisdatigo malsukcesis instali. Bonvolu atendi por alia ĝisdatigo kaj provu denove. Se la problemo restas, kontaktu vian programaran provizanton.

note: TRANSLATORS: This is the time when we last checked for updates
en: Last checked: %s
eo: Laste kontrolita: %s

note: TRANSLATORS:  the first %s is the distro name, e.g. 'Fedora' * and the second %s is the distro version, e.g. '25'
en: %s %s has stopped receiving critical software updates
eo: %s %s ĉesis ricevi kritikajn programarajn ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: This message is meant to tell users that they need to upgrade * or else their distro will not get important updates.
en: Your operating system has stopped receiving critical software updates
eo: Via operaciumo ĉesis ricevi kritikajn programarajn ĝisdatigojn

note: TRANSLATORS: this is to explain that downloading updates may cost money
en: Charges May Apply
eo: Povas kosti ion

note: TRANSLATORS: we need network to do the updates check
en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
eo: Kontrolado pri ĝisdatigoj uzante porteblan larĝkapacitan konekton povus kosti ion.

note: TRANSLATORS: this is a link to the control-center network panel
en: Check _Anyway
eo: Kontroli ĉ_iuokaze

en: Software Upgrades Downloaded
eo: Programaraj altgradigoj elŝutitaj

en: Upgrades are ready to be installed
eo: Altgradigoj pretas por esti instalitaj

[ctx: Apps to be updated]
en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: Updates page
eo: Paĝo de ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: Loading Updates
eo: Ŝarĝante ĝisdatigojn…

note: TRANSLATORS: the updates panel is starting up.
en: This could take a while
eo: (Ĉi tio povas daŭri iom)

note: TRANSLATORS: This means all software (plural) installed on this system is up to date.
en: Up to Date
eo: Ĝisdata

en: Use Mobile Data?
eo: Ĉu uzi poŝtelefonajn datumojn?

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
eo: Kontrolado pri ĝisdatigoj uzante porteblan larĝkapacitan konekton povus kosti vin.

en: _Check Anyway
eo: _Kontroli tamen

en: No Connection
eo: Neniu konekto

en: Go online to check for updates
eo: Konektiĝu por kontroli ĝisdatigojn

en: _Network Settings
eo: _Retagordoj

en: Error
eo: Eraro

en: Updates are automatically managed
eo: Ĝisdatigoj estas aŭtomate mastrumataj

en: Check for Updates
eo: Kontroli pri ĝisdatigoj

en: Stop
eo: Haltigi

en: Software Updates Paused
eo: Programaraj ĝisdatigoj paŭzitaj

en: Automatic software updates have been paused for the following reasons:
eo: Aŭtomataj programaraj ĝisdatigoj estas paŭzitaj pro la jenaj kialoj:

en: 
    • The current network connection is metered
eo: 
    • La nuna reta konekto estas limigita (pagenda)

en: 
    • The current network connection prohibits large downloads
eo: 
    • La nuna reta konekto malpermesas grandajn elŝutojn

en: 
    • Power saver mode is active
eo: 
    • Ŝparilo de energio estas aktiva

en: 
    • Game mode is active
eo: 
    • Ludreĝimo estas aktiva

en: Software updates paused
eo: Programaraj ĝisdatigoj paŭzitaj

en: Network connection is metered — software updates paused
eo: Reta konekto estas limigita — programaraj ĝisdatigoj paŭzitaj

en: Network connection prohibits large downloads — software updates paused
eo: Reta konekto malpermesas grandajn elŝutojn — programaraj ĝisdatigoj paŭzitaj

en: Power saver mode is active — software updates paused
eo: Ŝparilo de energio aktiva — programaraj ĝisdatigoj paŭzitaj

en: Game mode is active — software updates paused
eo: Ludreĝimo aktiva — programaraj ĝisdatigoj paŭzitaj

note: TRANSLATORS: This is the button for installing all * offline updates
en: _Restart & Update…
eo: _Restartigi & ĝisdatigi…

note: TRANSLATORS: This is the button for upgrading all * online-updatable apps
en: U_pdate All
eo: Ĝisdatigi ĉi_ujn

en: Software Updates Downloaded
eo: Programaraj ĝisdatigoj elŝutitaj

en: Updates are ready to be installed
eo: Ĝisdatigoj pretas por esti instalitaj

note: TRANSLATORS: This is the header for system firmware that * requires a reboot to apply
en: Integrated Firmware
eo: Integrita mikroprogramo

note: TRANSLATORS: This is the header for offline OS and offline * app updates that require a reboot to apply
en: Requires Restart
eo: Bezonas restartigon

note: TRANSLATORS: This is the header for online runtime and * app updates, typically flatpaks or snaps
en: App Updates
eo: Ĝisdatigoj de aplikaĵo

note: TRANSLATORS: This is the header for device firmware that can * be installed online
en: Device Firmware
eo: Aparata mikroprogramo

en: _Download
eo: _Elŝuti

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The first %s is the distro name * and the 2nd %s is the version, e.g. "Fedora 35 Available"
en: %s %s Available
eo: %s %s disponebla

note: TRANSLATORS: This is the text displayed when a distro * upgrade is available. The %s is the distro name, * e.g. "GNOME OS Available"
en: %s Available
eo: %s disponebla

en: Learn about the new version
eo: Lerni pri la nova versio

note: Translators: the first '%s' is replaced with the downloaded size, the second '%s' with the total download size, forming text like "135 MB of 2 GB downloaded"
en: %s of %s downloaded
eo: %s el %s elŝutita

note: Translators: the '%u' is replaced with the actual percentage being already downloaded, forming text like "13% downloaded"
en: %u%% downloaded
eo: %u%% ​​elŝutita

en: A major upgrade, with new features and added polish.
eo: Granda altgradigo, kun novaj funkcioj kaj aldonita polurado.

en: Cancel Upgrade
eo: Nuligi altgradigon

en: _Restart & Upgrade…
eo: _Restartigi & ĝisdatigi…

en: Remember to back up data and files before upgrading.
eo: Memoru konservi datumojn kaj dosierojn antaŭ ĝisdatigi.

en: Error Details
eo: Eraraj detaloj

en: Copy Details
eo: Kopi detalojn

en: Failed to delete file “%s”: %s
eo: Malsukcesis forigi dosieron “%s”: %s

en: Failed to delete directory “%s”: %s
eo: Malsukcesis forigi dosierujon “%s”: %s

en: Add, remove or update software on this computer
eo: Aldoni, forigi aŭ ĝisdatigi programaron en ĉi tiu komputilo

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
eo: Ĝisdatigoj;Altgradigo;Fontoj;Deponejoj;Agordoj;Instali;Malinstali;Programo;Programaro;Aplikaĵo;Butiko;

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the first part of a system notification.
en: %s Ready
eo: %s preta

note: Translators: The "%s" is replaced with an app name, like "NVIDIA Linux Graphics Driver". This is the second part of a system notification, which looks like: NVIDIA Linux Graphics Driver Ready The NVIDIA Linux Graphics Driver is ready to be enabled and staged for the next boot.
en: The %s is ready to be enabled and staged for the next boot.
eo: La %s estas preta por esti ebligita kaj preta por la sekva startigo.

en: Enable
eo: Ebligi

note: TRANSLATORS: this is a group of updates that are not * packages and are not shown in the main list
en: System Updates
eo: Sistemaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: this is a longer description of the * "System Updates" string
en: General system updates, such as security or bug fixes, and performance improvements.
eo: Ĝeneralaj sistemaj ĝisdatigoj, kiel sekureco aŭ korektoj de cimoj, kaj agado-plibonigoj.

note: Translators: The '%s' is replaced with the OS name, like "Endless OS"
en: %s update with new features and fixes.
eo: %s ĝisdatigo kun novaj funkcioj kaj korektoj.

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
eo: EOS-ĝisdatigoservo ne povis akiri kaj apliki la ĝisdatigon.

en: Web App
eo: Reteja aplikaĵo

en: Web Apps Support
eo: Retaplikaĵa subteno

en: Run popular web applications in a browser
eo: Ruli popularajn retaplikaĵojn en foliumilo

note: TRANSLATORS: this is a title for Fedora distro upgrades
en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
eo: Altgradigi por la plej freŝdataj funkcioj, kaj rendimentaj kaj stabilecaj plibonigoj.

en: Flatpak Support
eo: Flatpak-subteno

en: Flatpak is a framework for desktop apps on Linux
eo: Flatpak estas kadro por labortablaj apoj sur Linukso

note: Reference: https://docs.flatpak.org/en/latest/flatpak-command-reference.html#idm45858571325264
en: System folder %s
eo: Sistemo-dosierujo %s

en: Home subfolder %s
eo: Sublokaro en hejma dosierujo %s

en: Host system folders
eo: Dosierujoj de la gastiga sistemo

en: Host system configuration from /etc
eo: Konfiguracio de la gastiga sistemo el /etc

en: Desktop folder
eo: Dosierujo por labortablo

en: Desktop subfolder %s
eo: Sublokaro por labortabla %s

en: Documents folder
eo: Dosierujo por dokumentoj

en: Documents subfolder %s
eo: Subdosierujo por dokumentoj %s

en: Music folder
eo: Dosierujo por muziko

en: Music subfolder %s
eo: Sublokaro por muziko %s

en: Pictures folder
eo: Dosierujo por bildoj

en: Pictures subfolder %s
eo: Sublokaro por bildoj %s

en: Public Share folder
eo: Publika dosierujo por divido

en: Public Share subfolder %s
eo: Sublokaro de Publika Divido %s

en: Videos folder
eo: Dosierujo por filmoj

en: Videos subfolder %s
eo: Sublokaro por filmetoj %s

en: Templates folder
eo: Dosierujo por ŝablonoj

en: Templates subfolder %s
eo: Sublokaro por ŝablonoj %s

en: User cache folder
eo: Uzanta kaŝmemora dosierujo

en: User cache subfolder %s
eo: Sublokaro de uzanta kaŝmemoro %s

en: User configuration folder
eo: Uzanta konfigur-dosierujo

en: User configuration subfolder %s
eo: Sublokaro de uzanta konfiguracio %s

en: User data folder
eo: Uzanta datuma dosierujo

en: User data subfolder %s
eo: Sublokaro de uzanta datumoj %s

en: User runtime folder
eo: Rultempodosierujo de uzanto

en: User runtime subfolder %s
eo: Sublokaro por uzanta rultempo %s

en: Filesystem access to %s
eo: Dosiersistemo-aliro al %s

note: TRANSLATORS: status text when downloading new metadata
en: Getting flatpak metadata for %s…
eo: Prenante Flatpak-metadatumojn por %s…

en: Failed to refine addon ‘%s’: %s
eo: Malsukcesis rafini aldonaĵon ‘%s’: %s

en: User Installation
eo: Uzanta instalado

en: System Installation
eo: Sistemo-instalado

en: App ID
eo: Aplikaĵa identigilo

en: Failed to add to install for addon ‘%s’: %s
eo: Malsukcesis aldoni la aldonaĵon ‘%s’ por instalado: %s

en: Failed to add to uninstall for addon ‘%s’: %s
eo: Malsukcesis aldoni la aldonaĵon ‘%s’ por malinstalo: %s

en: Remote “%s” doesn't allow install of “%s”, possibly due to its filter. Remove the filter and repeat the install. Detailed error: %s
eo: Remoto “%s” ne permesas instali “%s”, eble pro ĝia filtro. Forigu la filtrilon kaj ripetu la instaladon. Detala eraro: %s

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update
eo: Ne estas sufiĉe da energio por plenumi la ĝisdatigon

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low to perform the update (%u%%, requires %u%%)
eo: Ne estas sufiĉe da energio por plenumi la ĝisdatigon (%u%%, bezonas %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
eo: La aparato neatingeblas aŭ estas ekster la sendrata atingo

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
eo: La baterio de la aparato estas tro malalta

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
eo: La baterio de la aparato estas tro malalta (%u%%, bezonas %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
eo: La aparato atendas, ke la ĝisdatigo estu aplikita

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
eo: La aparato bezonas esti konektita al alterna kurento (AC)

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be used while the lid is closed
eo: Ne eblas uzi la aparaton dum la kovrilo estas fermita.

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
eo: %s Ĝisdatigo de aparato

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
eo: %s sistemo-ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
eo: %s integrita kontrolilo-ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
eo: %s ME-ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
eo: %s korporacia ME-ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
eo: %s konsumanta ME-ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
eo: %s kontrolilo-ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
eo: %s Ĝisdatigo de Thunderbolt-kontrolilo

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system bootup
en: %s CPU Microcode Update
eo: %s Ĝisdatigo de CPU-mikrokodo

note: TRANSLATORS: configuration refers to hardware state, * e.g. a security database or a default power value
en: %s Configuration Update
eo: %s Ĝisdatigo de agordo

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
eo: %s Ĝisdatigo de baterio

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
eo: %s Ĝisdatigo de kamerao

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
eo: %s TPM-ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
eo: %s Ĝisdatigo de tuŝplato

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
eo: %s Ĝisdatigo de muso

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
eo: %s Ĝisdatigo de klavaro

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
eo: %s Ĝisdatigo de kontrolilo

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
eo: %s Ĝisdatigo de reta interfaco

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
eo: %s Ekrana ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
eo: %s BMC-ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
eo: %s Ĝisdatigo de USBa ricevilo

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
eo: %s Drive ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
eo: %s Ĝisdatigo de Flash-disko

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
eo: %s SSD-ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
eo: %s Ĝisdatigo de GPU

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
eo: %s Doka ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
eo: %s Ĝisdatigo por USB-doko

en: Firmware
eo: Mikroprogramo

en: Firmware update could not be applied:
eo: Mikroprograma ĝisdatigo ne povis esti aplikata:

en: Firmware Upgrade Support
eo: Subteno por mikroprograma ĝisdatigo

en: Provides support for firmware upgrades
eo: Provizas subtenon por mikroprogramaj ĝisdatigoj

en: Install Unsigned Software?
eo: Ĉu instali nesubskribitan programaron?

en: Software that is to be installed is not signed. It will not be possible to verify the origin of updates to this software, or whether updates have been tampered with.
eo: Programaro instalota ne estas subskribita. Ne eblos kontroli la originon de ĝisdatigoj de ĉi tiu programaro, aŭ ĉu ĝisdatigoj estis mistraktitaj.

en: Download Unsigned Software?
eo: Ĉu elŝuti nesubskribitan programaron?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with.
eo: Nesubskribitaj ĝisdatigoj haveblas. Sen subskribo, ne eblas kontroli la originon de la ĝisdatigo, aŭ ĉu ĝi estis mistraktita.

en: Update Unsigned Software?
eo: Ĉu ĝisdatigi nesubskribitan programaron?

en: Unsigned updates are available. Without a signature, it is not possible to verify the origin of the update, or whether it has been tampered with. Software updates will be disabled until unsigned updates are either removed or updated.
eo: Nesubskribitaj ĝisdatigoj haveblas. Sen subskribo, ne eblas kontroli la originon de la ĝisdatigo, aŭ ĉu ĝi estis mistraktita. Programaj ĝisdatigoj estos malŝaltitaj ĝis nesubskribitaj ĝisdatigoj estas aŭ forigitaj aŭ ĝisdatigitaj.

note: Translators: the '%s' is replaced with the key ID, usually a few hex digits
en: Do you want to import key %s?
eo: Ĉu vi volas enporti ŝlosilon %s?

note: Translators: the '%s' is replaced with the key ID, usually a few hex digits
en: Key %s
eo: Ŝlosilo %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the key user name
en: Key user: %s
eo: Ŝlosiluzanto: %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the key fingerprint, a few hex digits
en: Fingerprint: %s
eo: Fingrospuro: %s

note: Translators: the '%s' is replaced with the local path or a URI to the key
en: From: %s
eo: De: %s

en: Import Key
eo: Enporti Ŝlosilon

en: Do you want to import keys?
eo: Ĉu vi volas enporti ŝlosilojn?

en: _Import Key
eo: _Enporti ŝlosilon

en: Failed to install updates:
eo: Malsukcesis instali ĝisdatigojn:

en: Packages
eo: Pakaĵoj

en: Failed to wait on transaction end before download:
eo: Malsukcesis atendi la finon de la transakcio antaŭ elŝuto:

en: Failed to download updates:
eo: Malsukcesis elŝuti ĝisdatigojn:

en: Failed to trigger update:
eo: Malsukcesis lanĉi ĝisdatigon:

en: Operating System (OSTree)
eo: Operaciumo (OSTree)

note: TRANSLATORS: default snap store name
en: Snap Store
eo: Snap-butiko

en: Snap Support
eo: Snap-subteno

en: A snap is a universal Linux package
eo: Snapo estas universala Linuksa pakaĵo

note: TRANSLATORS: this is the system OS upgrade
en: System
eo: Sistemo

note: TRANSLATORS: this is the system component update
en: System component
eo: Sistema komponanto

en: Removing sysupdate job '%s' failed with status %i
eo: Forigi sysupdate-laboron '%s' malsukcesis kun stato %i
