gnome-sound-recorder master - en to ca translation catalogue (70 entries)

en: Sound Recorder
ca: Enregistrador de so

en: A simple, modern sound recorder for GNOME
ca: Un enregistrador de so simple i modern pel GNOME

en: Sound Recorder provides a simple and modern interface that provides a straight-forward way to record and play audio. It allows you to do basic editing, and create voice memos.
ca: L'Enregistrador de so proporciona una interfície simple i moderna que permet enregistrar i reproduir àudios. Us permet fer edicions bàsiques i crear notes de veu.

en: Sound Recorder automatically handles the saving process so that you do not need to worry about accidentally discarding the previous recording.
ca: L'Enregistrador de so gestiona automàticament el procés de desament de manera que no us heu de preocupar si heu suprimit accidentalment algun enregistrament.

en: Supported audio formats:
ca: Formats d'àudio admesos:

en: Ogg Vorbis, Opus, FLAC, MP3 and MOV
ca: Ogg Vorbis, Opus, FLAC, MP3 i MOV

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Record sound via the microphone and play it back
ca: Enregistra un so mitjançant el micròfon i reprodueix-lo

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Audio;Application;Record;
ca: àudio;aplicació;enregistrament;

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplada i alçada).

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: Window position (x and y).
ca: Posició de la finestra (x i y).

en: Maps media types to audio encoder preset names.
ca: Mapa els tipus de format als noms predeterminats del codificador d'àudio.

en: Maps media types to audio encoder preset names. If there is no mapping set, the default encoder settings will be used.
ca: Mapa els tipus de format als noms predeterminats del codificador d'àudio. Si no hi ha cap mapat, s'utilitzaran els paràmetres per defecte del codificador.

en: Available channels
ca: Canals disponibles

en: Maps available channels. If there is not no mapping set, stereo channel will be used by default.
ca: Mapa els canals disponibles. Si no hi ha cap mapa establert, el canal estèreo s'utilitzarà per defecte.

[ctx: shortcut window]
en: Record
ca: Enregistra

[ctx: shortcut window]
en: Stop Recording
ca: Atura l'enregistrament

[ctx: shortcut window]
en: Play / Pause / Resume
ca: Reprodueix / Pausa / Reprèn

[ctx: shortcut window]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ca: Obre el menú

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Recording
ca: Enregistraments

[ctx: shortcut window]
en: Seek Backward
ca: Cerca cap enrere

[ctx: shortcut window]
en: Seek Forward
ca: Cerca endavant

[ctx: shortcut window]
en: Rename
ca: Canvia el nom

[ctx: shortcut window]
en: Export
ca: Exporta

en: Resume Recording
ca: Continua l'enregistrament

en: Pause Recording
ca: Posa en pausa l'enregistrament

en: Stop Recording
ca: Atura l'enregistrament

en: Delete Recording
ca: Suprimeix l'enregistrament

en: Export
ca: Exporta

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Save
ca: Desa

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Seek 10s Backward
ca: Cerca 10s cap enrere

en: Play
ca: Reprodueix

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Seek 10s Forward
ca: Cerca endavant 10s

en: Record
ca: Enregistra

en: Add Recordings
ca: Afegeix enregistraments

en: Use the <b>Record</b> button to make sound recordings
ca: Utilitzeu el botó <b>Enregistra</b> per a crear enregistraments d'àudio

en: Undo
ca: Desfés

en: Close
ca: Tanca

en: Preferred Format
ca: Format preferit

en: Audio Channel
ca: Canal d'àudio

en: Stereo
ca: Estèreo

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: About Sound Recorder
ca: Quant a l'Enregistrador de so

en: A Sound Recording Application for GNOME
ca: Una aplicació d'enregistrament de so per al GNOME

note: Translators: ""Recording %d"" is the default name assigned to a file created by the application (for example, "Recording 1").
en: Recording %d
ca: Enregistrament %d

en: Delete recording?
ca: Vols eliminar l'enregistrament?

en: This recording will not be saved.
ca: Aquesta gravació no es desarà.

en: Resume
ca: Reprendre

note: Necessary code to move old recordings into the new location for few releases FIXME: Remove by 3.40/3.42
en: Recordings
ca: Enregistraments

note: Translators: ""%s (Old)"" is the new name assigned to a file moved from the old recordings location
en: %s (Old)
ca: %s (antic)

en: Export Recording
ca: Exporta l'enregistrament

en: _Export
ca: _Exporta

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Yesterday
ca: Ahir

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

en: Last week
ca: Darrera setmana

en: %d week ago | %d weeks ago
ca[0]: fa %d setmana
ca[1]: fa %d setmanes

en: Last month
ca: Darrer mes

en: %d month ago | %d months ago
ca[0]: fa %d mes
ca[1]: fa %d mesos

en: Last year
ca: Darrer any

en: %d year ago | %d years ago
ca[0]: fa %d any
ca[1]: fa %d anys

en: "%s" deleted
ca: «%s» esborrat
