gnome-sound-recorder master - en to el translation catalogue (55 entries)

en: Sound Recorder
el: Εγγραφή ήχου

en: A simple, modern sound recorder for GNOME
el: Ένας απλός, σύγχρονος εγγραφέας ήχου για το GNOME

en: Sound Recorder provides a simple and modern interface that provides a straight-forward way to record and play audio. It allows you to do basic editing, and create voice memos.
el: Η ´Εγγραφή ήχου είναι μια απλή και σύγχρονη διεπαφή που παρέχει έναν εύκολο τρόπο εγγραφής και αναπαραγωγής ήχου. Σας επιτρέπει να κάνετε βασική επεξεργασία και δημιουργία φωνητικών υπενθυμίσεων.

en: Sound Recorder automatically handles the saving process so that you do not need to worry about accidentally discarding the previous recording.
el: Η Εγγραφή ήχου χειρίζεται αυτόματα τη διαδικασία αποθήκευσης, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να ανησυχείτε για κατά λάθος απόρριψη προηγούμενης εγγραφής.

en: Supported audio formats:
el: Υποστηριζόμενες μορφές ήχου:

en: Ogg Vorbis, Opus, FLAC, MP3 and MOV
el: Ogg Vorbis, Opus, FLAC, MP3 και MOV

en: The GNOME Project
el: Το έργο GNOME

en: Record sound via the microphone and play it back
el: Εγγραφή ήχου μέσα από το μικρόφωνο και αναπαραγωγή του

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Audio;Application;Record;
el: Ήχος;Εφαρμογή;Εγγραφή;Audio;Application;Record;

en: Window size
el: Μέγεθος παραθύρου

en: Window size (width and height).
el: Μέγεθος παραθύρου (πλάτος και ύψος).

en: Window position
el: Θέση παραθύρου

en: Window position (x and y).
el: Θέση παραθύρου (x και y).

en: Maps media types to audio encoder preset names.
el: Χαρτογραφεί τύπους πολυμέσων στα προκαθορισμένα ονόματα κωδικοποιητή ήχου.

en: Maps media types to audio encoder preset names. If there is no mapping set, the default encoder settings will be used.
el: Χαρτογραφεί τύπους πολυμέσων στα προκαθορισμένα ονόματα κωδικοποιητή ήχου. Αν δεν υπάρχει ρυθμισμένη χαρτογράφηση, θα χρησιμοποιηθούν οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις κωδικοποιητή.

en: Available channels
el: Διαθέσιμα κανάλια

en: Maps available channels. If there is not no mapping set, stereo channel will be used by default.
el: Χαρτογραφεί τα διαθέσιμα κανάλια. Αν δεν υπάρχει ρυθμισμένη χαρτογράφηση, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο στερεοφωνικό κανάλι.

en: Export
el: Εισαγωγή

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Seek 10s Backward
el: Αναζήτηση 10δ προς τα πίσω

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Pause
el: Παύση

en: Seek 10s Forward
el: Αναζήτηση 10δ προς τα εμπρός

en: Record
el: Ηχογράφηση

en: Resume Recording
el: Συνέχιση εγγραφής

en: Pause Recording
el: Παύση εγγραφής

en: Stop Recording
el: Διακοπή εγγραφής

en: Cancel Recording
el: Ακύρωση εγγραφής

en: Add Recordings
el: Προσθήκη εγγραφών

en: Use the <b>Record</b> button to make sound recordings
el: Χρησιμοποιήστε το πλήκτρο <b>Εγγραφή</b> για εγγραφή ήχου

en: Undo
el: Aναίρεση

en: Preferred Format
el: Προτιμώμενη μορφή

en: Audio Channel
el: Κανάλι ήχου

en: Stereo
el: Στερεοφωνικό

en: Mono
el: Μονοφωνικό

en: About Sound Recorder
el: Περί του Εγγραφή ήχου

en: Sound Recorder started
el: Ξεκίνησε η εγγραφή ήχου

en: A Sound Recording Application for GNOME
el: Μια εφαρμογή ηχογράφησης για το GNOME

note: Translators: ""Recording %d"" is the default name assigned to a file created by the application (for example, "Recording 1").
en: Recording %d
el: Γίνεται εγγραφή %d

note: Necessary code to move old recordings into the new location for few releases FIXME: Remove by 3.40/3.42
en: Recordings
el: Ηχογραφήσεις

note: Translators: ""%s (Old)"" is the new name assigned to a file moved from the old recordings location
en: %s (Old)
el: %s (παλιό)

en: Export Recording
el: Εξαγωγή εγγραφής

en: _Export
el: _Εξαγωγή

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: Yesterday
el: Χθες

en: %d day ago | %d days ago
el[0]: Πριν %d ημέρα
el[1]: Πριν %d ημέρες

en: Last week
el: Την τελευταία εβδομάδα

en: %d week ago | %d weeks ago
el[0]: Πριν %d εβδομάδα
el[1]: Πριν %d εβδομάδες

en: Last month
el: Τον τελευταίο μήνα

en: %d month ago | %d months ago
el[0]: Πριν %d μήνα
el[1]: Πριν %d μήνες

en: Last year
el: Τον τελευταίο χρόνο

en: %d year ago | %d years ago
el[0]: Πριν %d χρόνο
el[1]: Πριν %d χρόνια

en: "%s" deleted
el: «%s» διαγράφηκε
