gnome-sound-recorder master - en to gl translation catalogue (71 entries)

en: Sound Recorder
gl: Gravadora de son

en: A simple, modern sound recorder for GNOME
gl: Unha gravadora de son moderna e sinxela para GNOME

en: Sound Recorder provides a simple and modern interface that provides a straight-forward way to record and play audio. It allows you to do basic editing, and create voice memos.
gl: A gravadora de son fornece unha interface moderna e simple para levar a cabo gravacións e reproducións de son rápidas. Tamén permite a edición básica e a creación de recordatorios de voz.

en: Sound Recorder automatically handles the saving process so that you do not need to worry about accidentally discarding the previous recording.
gl: A gravadora de son xestiona automaticamente o proceso de gardado polo que non terá que preocuparse sobre o rexeite accidental de gravacións anteriores.

en: Supported audio formats:
gl: Formatos de son admitidos:

en: Ogg Vorbis, Opus, FLAC, MP3 and MOV
gl: Ogg Vorbis, Opus, FLAC, MP3 e MOV

en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: Record sound via the microphone and play it back
gl: Grava son co micrófono e reprodúceo

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Audio;Application;Record;
gl: Son;Aplicación;Gravar;

en: Window size
gl: Tamaño da xanela

en: Window size (width and height).
gl: Tamaño da xanela (ancho e alto).

en: Window position
gl: Posición da xanela

en: Window position (x and y).
gl: Posición da xanela (x e y).

en: Maps media types to audio encoder preset names.
gl: Mapea os tipos de medio a nomes de coficicadores de son prestabelecidos.

en: Maps media types to audio encoder preset names. If there is no mapping set, the default encoder settings will be used.
gl: Asocia os tipos de medio a nomes de codificadores de son preestabelecidos. Se non existe a asociación para un tipo de medio, usarase a configuración do codificador predeterminado.

en: Available channels
gl: Canles dispoñíbeis

en: Maps available channels. If there is not no mapping set, stereo channel will be used by default.
gl: Canles de maps dispoñíbeis. Se non hai ningún mapeo configurado, usarase o canle estéreo por omisión.

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Record
gl: Gravar

[ctx: shortcut window]
en: Stop Recording
gl: Deter gravación

[ctx: shortcut window]
en: Play / Pause / Resume
gl: Reproducir / Pausar / Retomar

[ctx: shortcut window]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
gl: Abrir menú

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
gl: Atallos de teclado

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Recording
gl: Gravando

[ctx: shortcut window]
en: Seek Backward
gl: Retroceder

[ctx: shortcut window]
en: Seek Forward
gl: Avanzar

[ctx: shortcut window]
en: Rename
gl: Renomear

[ctx: shortcut window]
en: Export
gl: Exportar

en: Resume Recording
gl: Retomar gravación

en: Pause Recording
gl: Pausar gravación

en: Stop Recording
gl: Deter gravación

en: Delete Recording
gl: Eliminar gravación

en: Export
gl: Exportar

en: Rename
gl: Renomear

en: Save
gl: Gardar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Seek 10s Backward
gl: Avanzar 10s

en: Play
gl: Reproducir

en: Pause
gl: Pausar

en: Seek 10s Forward
gl: Retroceder 10s

en: Record
gl: Gravar

en: Add Recordings
gl: Engadir gravacións

en: Use the <b>Record</b> button to make sound recordings
gl: Use o botón <b>Gravar</b> para facer novas gravacións de son

en: Undo
gl: Desfacer

en: Close
gl: Pechar

en: Preferred Format
gl: Formato preferido

en: Audio Channel
gl: Canle de son

en: Stereo
gl: Estéreo

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

en: About Sound Recorder
gl: Sobre Gravadora de son

en: A Sound Recording Application for GNOME
gl: Unha aplicación de gravación de son para GNOME

note: Translators: ""Recording %d"" is the default name assigned to a file created by the application (for example, "Recording 1").
en: Recording %d
gl: Gravando %d

en: Delete recording?
gl: Eliminar gravación?

en: This recording will not be saved.
gl: Esta gravación non se gardará.

en: Resume
gl: Retomar

note: Necessary code to move old recordings into the new location for few releases FIXME: Remove by 3.40/3.42
en: Recordings
gl: Gravacións

note: Translators: ""%s (Old)"" is the new name assigned to a file moved from the old recordings location
en: %s (Old)
gl: %s (vello)

en: Export Recording
gl: Exportar gravación

en: _Export
gl: _Exportar

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: Yesterday
gl: Onte

en: %d day ago | %d days ago
gl[0]: fai %d día
gl[1]: fai %d días

en: Last week
gl: Última semana

en: %d week ago | %d weeks ago
gl[0]: fai %d semana
gl[1]: fai %d semanas

en: Last month
gl: Último mes

en: %d month ago | %d months ago
gl[0]: fai %d mes
gl[1]: fai %d meses

en: Last year
gl: Último ano

en: %d year ago | %d years ago
gl[0]: fai %d ano
gl[1]: fai %d anos

en: "%s" deleted
gl: "%s" eliminado
