gnome-sound-recorder master - en to mjw translation catalogue (44 entries)

en: A simple, modern sound recorder for GNOME
mjw: Isi joike, nonlom akai phan sound recorder GNOME aphan.

en: Sound Recorder automatically handles the saving process so that you do not need to worry about accidentally discarding the previous recording.
mjw: Sound Recorder aseh rai nei, lasi nangli rai tene det pu tameh matha nangne, athe aseh kenep rai nei.

en: Supported audio formats:
mjw: Audio formats support an:

en: The GNOME Project
mjw: GNOME Project

en: Window size
mjw: Window apun

en: Window size (width and height).
mjw: Window apun (arpan pen arjon).

en: Window position (x and y).
mjw: Window position (x pen y)

en: Available channels
mjw: Channels dotang

en: Microphone volume level
mjw: Microphone aseh apun

en: Microphone volume level.
mjw: Microphone aseh apun

en: Speaker volume level
mjw: Speaker aseh apun

en: Speaker volume level.
mjw: Speaker aseh apun

en: Record sound via the microphone and play it back
mjw: Aseh microphone pen nep si rot thu

en: Sound Recorder started
mjw: Sound Recorder pangcheng lo

note: Translators: "Recordings" here refers to the name of the directory where the application places files
en: Recordings
mjw: Aseh nep bomlo

en: Yesterday
mjw: Tumi

en: %d day ago | %d days ago
mjw[0]: Ni %d aphrang
mjw[1]: Ni %d aphrang

en: Last week
mjw: Chu rui

en: %d week ago | %d weeks ago
mjw[0]: Rui %d aphrang
mjw[1]: Rui %d aphrang

en: Last month
mjw: Chu cheklo

en: %d month ago | %d months ago
mjw[0]: Cheklo %d aphrang
mjw[1]: Cheklo %d aphrang

en: Last year
mjw: Chu ning

en: %d year ago | %d years ago
mjw[0]: Ningkan %d aphrang
mjw[1]: Ningkan %d aphrang

en: Info
mjw: Aputhak

note: finish button (stop recording)
en: Done
mjw: Tanglo

[ctx: File Name]
note: File Name item Translators: "File Name" is the label next to the file name in the info dialog
en: Name
mjw: Amen

note: Date Modified item
en: Date Modified
mjw: Kelar arni

note: Date Created item
en: Date Created
mjw: Semar arni

en: Record
mjw: Kenep

en: Preferences
mjw: Amokha

en: About Sound Recorder
mjw: Sound Recorder aputhak

en: Add Recordings
mjw: Aseh-kenep kimi

en: Use the <b>Record</b> button to make sound recordings
mjw:  <b>Kenep</b> button ber si aseh nep ik noi

en: Recording…
mjw: Aseh nep bom…

note: Translators: This is the title in the headerbar
en: %d Recorded Sound | %d Recorded Sounds
mjw[0]: %d Aseh nep tang
mjw[1]: %d Aseh nep tang

en: No Recorded Sounds
mjw: Aseh nep tang awe

en: Delete
mjw: Kethan

en: Unable to play recording
mjw: Aseh rot un-eh

en: Preferred format
mjw: Ning kehang format

en: Volume
mjw: Aseh

en: Unable to create Recordings directory.
mjw: Aseh kenep adim (directory) semar un-eh

en: Please install the GStreamer 1.0 PulseAudio plugin.
mjw: GStreamer 1.0 PulseAudio plugin thap/install nangji.

en: Your audio capture settings are invalid.
mjw: Aseh kenep amokha chokche lang.

note: Translators: ""Clip %d"" is the default name assigned to a file created by the application (for example, "Clip 1").
en: Clip %d
mjw: Clip noi %d
