gnome-sound-recorder master - en to oc translation catalogue (70 entries)

en: Sound Recorder
oc: Enregistrador de son

en: A simple, modern sound recorder for GNOME
oc: Un enregistrador de son simple e modèrne per GNOME

en: Sound Recorder provides a simple and modern interface that provides a straight-forward way to record and play audio. It allows you to do basic editing, and create voice memos.
oc: L'Enregistrador de son presenta una interfàcia simpla e modèrna que provesís un mejan dirècte d'enregistrar e de legir de contengut àudio. Permet de modificar lo son d'un biais basic e de crear de memòs vocals.

en: Sound Recorder automatically handles the saving process so that you do not need to worry about accidentally discarding the previous recording.
oc: L'Enregistrador de son gerís automaticament lo processus d'enregistrament sus disc, aquò evita de se dever tracassar d'una pèrda accidentala d'un enregistrament sonòr precedent.

en: Supported audio formats:
oc: Formats àudio preses en cargar :

en: Ogg Vorbis, Opus, FLAC, MP3 and MOV
oc: Ogg Vorbis, Opus, FLAC, MP3 e MOV

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: Record sound via the microphone and play it back
oc: Enregistrar lo son amb un microfòn e lo restituir

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Audio;Application;Record;
oc: Audio;àudio;aplicacion;enregistrar;son;dictafon;enregistrador;

en: Window size
oc: Talha de la fenèstra

en: Window size (width and height).
oc: Talha de la fenèstra (largor e nautor).

en: Window position
oc: Posicion de la fenèstra

en: Window position (x and y).
oc: Posicion de la fenèstra (x e y).

en: Maps media types to audio encoder preset names.
oc: Fa correspondre los tipes de mèdia e los noms predefinits de l'encodador àudio.

en: Maps media types to audio encoder preset names. If there is no mapping set, the default encoder settings will be used.
oc: Fa correspondre los tipes de mèdia e los noms predefinits de l'encodador àudio. Se i a pas de correspondéncia per un tipe de mèdia, los paramètres de l'encodador per defaut son utilizats.

en: Available channels
oc: Canals disponibles

en: Maps available channels. If there is not no mapping set, stereo channel will be used by default.
oc: Junta amb los canals disponibles. Se cap de correspondéncia es pas definida, lo canal esterèo serà utilizat per defaut.

[ctx: shortcut window]
en: Record
oc: Enregistrar

[ctx: shortcut window]
en: Stop Recording
oc: Arrestar l'enregistrament

[ctx: shortcut window]
en: Play / Pause / Resume
oc: Lectura / Pausa / Reprendre

[ctx: shortcut window]
en: Delete
oc: Suprimir

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
oc: Dobrir lo menú

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
oc: Acorchis clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Recording
oc: Enregistrament

[ctx: shortcut window]
en: Seek Backward
oc: Recular

[ctx: shortcut window]
en: Seek Forward
oc: Avançar

[ctx: shortcut window]
en: Rename
oc: Renomenar

[ctx: shortcut window]
en: Export
oc: Exportar

en: Resume Recording
oc: Reprendre l'enregistrament

en: Pause Recording
oc: Metre en pausa l'enregistrament

en: Stop Recording
oc: Arrestar l'enregistrament

en: Delete Recording
oc: Suprimir l'enregistrament

en: Export
oc: Exportar

en: Rename
oc: Renomenar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Delete
oc: Suprimir

en: Seek 10s Backward
oc: Anar 10s enrèire

en: Play
oc: Legir

en: Pause
oc: Pausa

en: Seek 10s Forward
oc: Anar 10s en avant

en: Record
oc: Enregistrar

en: Add Recordings
oc: Apondre d'enregistraments

en: Use the <b>Record</b> button to make sound recordings
oc: Utilizatz lo boton <b>Enregistrar</b> per far d'enregistraments

en: Undo
oc: Anullar

en: Close
oc: Tampar

en: Preferred Format
oc: Format preferit

en: Audio Channel
oc: Canals àudio

en: Stereo
oc: Esterèo

en: _Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de _clavièr

en: About Sound Recorder
oc: A prepaus de l'Enregistrador de son

en: A Sound Recording Application for GNOME
oc: Una aplicacion d'enregistrament àudio per GNOME

note: Translators: ""Recording %d"" is the default name assigned to a file created by the application (for example, "Recording 1").
en: Recording %d
oc: Enregistrament %d

en: Delete recording?
oc: Suprimir l'enregistrament ?

en: This recording will not be saved.
oc: Aqueste enregistrament serà pas enregistrat.

en: Resume
oc: Reprendre

note: Necessary code to move old recordings into the new location for few releases FIXME: Remove by 3.40/3.42
en: Recordings
oc: Enregistraments

note: Translators: ""%s (Old)"" is the new name assigned to a file moved from the old recordings location
en: %s (Old)
oc: %s (Ancian)

en: Export Recording
oc: Exportar l'enregistrament

en: _Export
oc: _Exportar

en: _Cancel
oc: A_nullar

en: Yesterday
oc: Ièr

en: %d day ago | %d days ago
oc[0]: I a %d jorn
oc[1]: I a %d jorns

en: Last week
oc: La setmana passada

en: %d week ago | %d weeks ago
oc[0]: I a %d setmana
oc[1]: I a %d setmanas

en: Last month
oc: Lo mes passat

en: %d month ago | %d months ago
oc[0]: I a %d mes
oc[1]: I a %d meses

en: Last year
oc: L'an passat

en: %d year ago | %d years ago
oc[0]: I a %d an
oc[1]: I a %d ans

en: "%s" deleted
oc: « %s » suprimit
