gnome-sound-recorder master - en to tg translation catalogue (53 entries)

en: A simple, modern sound recorder for GNOME
tg: Сабткунандаи овози осон ва ҳозиразамон барои GNOME

en: Window size
tg: Андозаи равзана

en: Window size (width and height).
tg: Андозаи равзана (бар ва баландӣ).

en: Window position
tg: Мавқеи равзана

en: Window position (x and y).
tg: Мавқеи равзана (x ва y).

en: Microphone volume level
tg: Дараҷаи баландии садои микрофон

en: Microphone volume level.
tg: Дараҷаи баландии садои микрофон.

en: Speaker volume level
tg: Дараҷаи баландии садои баландгӯяк

en: Speaker volume level.
tg: Дараҷаи баландии садои баландгӯяк

en: Sound Recorder
tg: Сабткунандаи овоз

en: Audio;Application;Record;
tg: Аудио;Барнома;Сабт;

en: SoundRecorder
tg: Сабткунандаи овоз

en: Preferences
tg: Хусусиятҳо

en: About
tg: Дар бораи барнома

en: Quit
tg: Баромадан

en: Sound Recorder started
tg: Сабткунандаи овоз оғоз ёфт

note: Translators: "Recordings" here refers to the name of the directory where the application places files */
en: Recordings
tg: Сабтҳо

en: Yesterday
tg: Дирӯз

en: %d day ago | %d days ago
tg[0]: %d рӯз пеш
tg[1]: %d рӯз пеш

en: Last week
tg: Ҳафтаи охирин

en: %d week ago | %d weeks ago
tg[0]: %d ҳафта пеш
tg[1]: %d ҳафта пеш

en: Last month
tg: Моҳи охирин

en: %d month ago | %d months ago
tg[0]: %d моҳ пеш
tg[1]: %d моҳ пеш

en: Last year
tg: Соли охирин

en: %d year ago | %d years ago
tg[0]: %d сол пеш
tg[1]: %d сол пеш

en: Info
tg: Маълумот

en: Cancel
tg: Бекор кардан

en: Done
tg: Тайёр

[ctx: File Name]
en: Name
tg: Ном

en: Source
tg: Манбаъ

en: Date Modified
tg: Санаи тағйирот

en: Date Created
tg: Санаи эҷод

[ctx: Media Type]
en: Type
tg: Навъ

en: Record
tg: Сабт

en: Add Recordings
tg: Илова кардани сабтҳо

en: Use the <b>Record</b> button to make sound recordings
tg: Барои сабт кардани садо, тугмаи <b>Сабт</b>-ро истифода баред

en: Recording…
tg: Дар ҳоли сабт…

en: %d Recorded Sound | %d Recorded Sounds
tg[0]: %d овоз сабт шуд
tg[1]: %d овоз сабт шуданд

en: Play
tg: Пахш

en: Pause
tg: Таваққуф

en: Delete
tg: Нест кардан

en: Load More
tg: Бештар бор кардан

en: Unable to play recording
tg: Сабт пахш намешавад

en: Preferred format
tg: Формати пазируфта

en: Volume
tg: Баландии садо

en: Microphone
tg: Микрофон

en: Unable to create Recordings directory.
tg: Феҳристи сабтҳо эҷод карда намешавад.

en: Your audio capture settings are invalid.
tg: Танзимоти сабти аудиои шумо нодурустанд.

en: Not all elements could be created.
tg: На ҳамаи унсурҳо метавонанд эҷод карда шаванд.

en: Not all of the elements were linked.
tg: На ҳамаи унсурҳо пайваст шудаанд.

en: No Media Profile was set.
tg: Ягон профили медиа ёфт нашуд.

en: Unable to set the pipeline 
     to the recording state.
tg: Лӯламаҷро барои вазъияти
    сабт танзим нашудааст.

note: Translators: ""Clip %d"" is the default name assigned to a file created by the application (for example, "Clip 1"). */
en: Clip %d
tg: Клипи %d
