gnome-sound-recorder master - en to ca translation catalogue (65 entries)

en: Sound Recorder
ca: Enregistradora de so

en: A simple, modern sound recorder for GNOME
ca: Un gravadora de so simple i modern pel GNOME

en: Sound Recorder provides a simple and modern interface that provides a straight-forward way to record and play audio. It allows you to do basic editing, and create voice memos.
ca: L'gravadora de so proporciona una interfície simple i moderna que permet gravar i reproduir àudios. Vos permet fer edicions bàsiques a més a més de crear notes de veu.

en: Sound Recorder automatically handles the saving process so that you do not need to worry about accidentally discarding the previous recording.
ca: L'gravadora de so gestiona automàticament el procés de guardat de manera que no vos hàgeu de preocupar de suprimir accidentalment algun gravació	 anterior.

en: Supported audio formats:
ca: Formats d'àudio admesos:

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplària i alçària).

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: Window position (x and y).
ca: Posició de la finestra (x i y).

en: Maps media types to audio encoder preset names.
ca: Mapa els tipus de format als noms predeterminats del codificador d'àudio.

en: Maps media types to audio encoder preset names. If there is no mapping set, the default encoder settings will be used.
ca: Mapa els tipus de format als noms predeterminats del codificador d'àudio. Si no hi ha cap mapat, s'utilitzaran els paràmetres per defecte del codificador.

en: Available channels
ca: Canals disponibles

en: Maps available channels. If there is not no mapping set, stereo channel will be used by default.
ca: Mapa els canals disponibles. Si no hi ha cap mapa establit, el canal estèreo s'utilitzarà per defecte.

en: Microphone volume level
ca: Nivell de volum del micròfon

en: Microphone volume level.
ca: Nivell de volum del micròfon.

en: Speaker volume level
ca: Nivell de volum de l'altaveu

en: Speaker volume level.
ca: Nivell de volum de l'altaveu.

en: Record sound via the microphone and play it back
ca: Grava un so mitjançant el micròfon i reprodueix-lo

en: Audio;Application;Record;
ca: àudio;aplicació;gravació	;

en: SoundRecorder
ca: Enregistradora de so

en: Preferences
ca: Preferències

en: About
ca: Quant a

en: Quit
ca: Ix

en: Sound Recorder started
ca: S'ha iniciat l'enregistradora de so

note: Translators: "Recordings" here refers to the name of the directory where the application places files
en: Recordings
ca: Enregistraments

en: Yesterday
ca: Ahir

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

en: Last week
ca: Darrera setmana

en: %d week ago | %d weeks ago
ca[0]: fa %d setmana
ca[1]: fa %d setmanes

en: Last month
ca: Darrer mes

en: %d month ago | %d months ago
ca[0]: fa %d mes
ca[1]: fa %d mesos

en: Last year
ca: Darrer any

en: %d year ago | %d years ago
ca[0]: fa %d any
ca[1]: fa %d anys

en: Info
ca: Informació

en: Cancel
ca: Cancel·la

note: finish button (stop recording)
en: Done
ca: Fet

[ctx: File Name]
note: File Name item Translators: "File Name" is the label next to the file name in the info dialog
en: Name
ca: Nom

note: Source item
en: Source
ca: Font

note: Date Modified item
en: Date Modified
ca: Data de modificació

note: Date Created item
en: Date Created
ca: Data de creació

[ctx: Media Type]
note: Media type item Translators: "Type" is the label next to the media type (Ogg Vorbis, AAC, ...) in the info dialog
en: Type
ca: Tipus

note: Media type data
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Record
ca: Grava

en: Add Recordings
ca: Afig enregistraments

en: Use the <b>Record</b> button to make sound recordings
ca: Utilitzeu el botó <b>Grava</b> per crear enregistraments d'àudio

en: Recording…
ca: S'està gravant…

note: Translators: This is the title in the headerbar
en: %d Recorded Sound | %d Recorded Sounds
ca[0]: %d àudio gravat
ca[1]: %d àudios gravats

en: Play
ca: Reprodueix

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Load More
ca: Carrega'n més

en: Unable to play recording
ca: No es pot reproduir l'gravació

en: Preferred format
ca: Format preferit

en: Default mode
ca: Mode per defecte

en: Volume
ca: Volum

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Unable to create Recordings directory.
ca: No s'ha pogut crear el directori «Enregistraments».

en: Please install the GStreamer 1.0 PulseAudio plugin.
ca: Instal·leu el connector PulseAudio de GStreamer 1.0.

en: Your audio capture settings are invalid.
ca: Els paràmetres de captura d'àudio no són vàlids.

en: Not all elements could be created.
ca: No s'han pogut crear tots els elements.

en: Not all of the elements were linked.
ca: No tots els elements estaven enllaçats.

en: No Media Profile was set.
ca: No s'ha establit cap perfil de format.

en: Unable to set the pipeline 
     to the recording state.
ca: No s'ha pogut establir la canonada 
    a l'estat d'gravació	.

note: Translators: ""Clip %d"" is the default name assigned to a file created by the application (for example, "Clip 1").
en: Clip %d
ca: Retall %d
