gnome-subtitles master - en to bg translation catalogue (267 entries)

en: About Gnome Subtitles
bg: Относно Gnome Subtitles

en: Video subtitling for the GNOME desktop
bg: Създаване на субтитри за работната среда GNOME

en: A_vailable:
bg: _Налично:

en: Character codings
bg: Кодиране на знаците

en: Shown in menu:
bg: Показване в менютата:

en: Character Coding:
bg: Кодиране на знаците:

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Video To Open:
bg: Видео за отваряне:

en: <b>Character Coding:</b>
bg: <b>Кодиране на знаците:</b>

en: <b>Name:</b>
bg: <b>Име:</b>

en: <b>Path:</b>
bg: <b>Път:</b>

en: <b>Subtitle Format:</b>
bg: <b>Формат на субтитрите:</b>

en: <b>Timing Mode:</b>
bg: <b>Режим на синхронизиране:</b>

en: File Properties
bg: Файлови характеристики

en: Newline Type:
bg: Вид на новия ред:

en: Save As
bg: Запис като

en: Select advanced options
bg: Избор на допълнителните настройки

en: Subtitle Format:
bg: Формат на субтитрите:

en: Album:
bg: Албум:

en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: Audio
    Video
bg: Аудио
    Видео

en: Author:
bg: Автор:

en: By:
bg: От:

en: CD Track:
bg: Писта на CD:

en: Collisions:
bg: Колизии:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Date:
bg: Дата:

en: Delay:
bg: Забавяне:

en: File Path:
bg: Път до файла:

en: File:
bg: Файл:

en: Font Color:
bg: Цвят на шрифта:

en: Font Name:
bg: Име на шрифта:

en: Font Size:
bg: Размер на шрифта:

en: Font Style:
bg: Стил на шрифта:

en: Frame rate:
bg: Скорост на кадрите:

en: Headers
bg: Заглавни части

en: Karaoke Lyrics LRC
bg: Текст за караоки LRC

en: Karaoke Lyrics VKT
bg: Текст за караоки VKT

en: Note:
bg: Бележка:

en: Original Editing:
bg: Редактиране на оригинала:

en: Original Script Checking:
bg: Проверка на текста от оригинала:

en: Original Script:
bg: Текст от оригинала:

en: Original Timing:
bg: Времена от оригинала:

en: Original Translation:
bg: Превод от оригинала:

en: PlayDepth:
bg: Битове за цвят:

en: PlayResX:
bg: Пиксели по хоризонтала:

en: PlayResY:
bg: Пиксели по вертикала:

en: Program:
bg: Програма:

en: Script Updated By:
bg: Текстът е обновен от:

en: Source:
bg: Източник:

en: Timer:
bg: Таймер:

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Type:
bg: Вид:

en: Version:
bg: Версия:

en: <b>Length</b>
bg: <b>Дължина</b>

en: <b>Time</b>
bg: <b>Време</b>

en: Delete
bg: Изтриване

note: This is the duration of a subtitle.
en: During:
bg: В продължение на:

en: Find Ne_xt
bg: С_ледваща поява

en: Find Pre_vious
bg: Пр_едишна поява

note: This is the start time/frame of a subtitle.
en: From:
bg: От:

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Pr_eferences
bg: Н_астройки

en: Report a _Bug
bg: Докладване на _грешка

en: Request a _Feature
bg: _Поискване на нова възможност

en: Save _As
bg: Запазване _като

en: Seek _to Selection
bg: Превъртане _до избраното

en: Set Subtitle En_d
bg: Задаване на край на субтитр_ите

en: Set Subtitle St_art
bg: Задаване на _начало на субтитрите

en: Set Translatio_n Language
bg: Задаване на е_зик на превода

en: Set _Text Language
bg: Задаване на език на _текста

en: Sh_ift
bg: _Изместване

en: T_imings
bg: _Синхронизиране

note: This is the end time/frame of a subtitle.
en: To:
bg: До:

en: Translatio_n
bg: Прево_д

en: Vide_o
bg: _Видео

en: Video _Subtitles
bg: Видео _субтитри

en: _Adjust
bg: На_гласяване

en: _After
bg: _След

en: _Autocheck Spelling
bg: _Автоматична проверка на правописа

en: _Before
bg: _Преди

en: _Bold
bg: _Получерно

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Contents
bg: Съ_държание

en: _Delete Subtitles
bg: _Изтриване на субтитри

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _File
bg: _Файл

en: _Format
bg: _Формат

en: _Frames
bg: _Кадри

en: _Headers
bg: _Заглавни части

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Input Frame Rate
bg: _Входна скорост на кадрите

en: _Insert Subtitle
bg: _Вмъкване на субтитри

en: _Italic
bg: _Курсив

en: _New
bg: _Нов

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Play / Pause
bg: Слу_шане/пауза

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Seek to...
bg: Пр_евъртане до…

en: _Synchronize
bg: _Синхронизиране

en: _Text
bg: _Текст

en: _Times
bg: _Времена

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: _Translation
bg: _Превод

en: _Underline
bg: Под_чертаване

en: _Video
bg: _Видео

en: _Video Frame Rate
bg: _Скорост на кадрите на видеото

en: _View
bg: _Изглед

en: <b>Video</b>
bg: <b>Видео</b>

en: Automatically choose video to open
bg: Автоматичен избор на видео за отваряне

en: Preferences
bg: Настройки

en: Replace
bg: Замяна

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Replace _with:
bg: Замяна _с:

en: Search _backwards
bg: Търсене наза_д

en: Search using a Regular _Expression
bg: Търсене с използване на регул_ярен израз

en: _Match case
bg: Зачитане на главни/_малки

en: _Search for:
bg: _Търсене за:

en: _Wrap around
bg: _След края — от началото

en: Set language
bg: Задаване на език

en: <b>Apply to</b>
bg: <b>Прилагане към</b>

en: <b>First Subtitle</b>
bg: <b>Първи субтитри</b>

en: <b>Last Subtitle</b>
bg: <b>Последни субтитри</b>

en: Adjust
bg: Нагласяване

en: Adjust Timings
bg: Нагласяване на времената

en: All Subtitles
bg: Всички субтитри

en: New Start:
bg: Ново начало:

en: No.:
bg: №:

en: Selected Range
bg: Избраните субтитри

en: Start Frame:
bg: Начален кадър:

en: <b>Frames</b>
bg: <b>Кадри</b>

note: This means to apply the shift command from the selected subtitle to the first subtitle.
en: From _first subtitle to selection
bg: От _първите субтитри до избраното

note: This means to apply the shift command from the selected subtitle to the last subtitle.
en: From selection to _last subtitle
bg: От избраното до пос_ледните субтитри

en: Shift Timings
bg: Изместване на времената

en: _All subtitles
bg: _Всички субтитри

en: _Selected subtitles
bg: _Избраните субтитри

en: _Shift
bg: _Изместване

en: <b>Options</b>
bg: <b>Настройки</b>

en: <b>Status</b>
bg: <b>Състояние</b>

en: <b>Sync Points</b>
bg: <b>Точки на синхронизиране</b>

en: Synchroni_ze all subtitles
bg: Синхронизиране на _всички субтитри

en: Synchronize Timings
bg: Синхронизиране на времената

en: Open Video
bg: Отваряне на видео

en: Seek To
bg: Превъртане до

en: Seek to _time:
bg: Превъртане до _време

en: _Seek
bg: _Превъртане

en: Adjusting timings
bg: Нагласяване на времената

en: Changing Input Frame Rate
bg: Промяна на входната скорост на кадрите

en: Changing Video Frame Rate
bg: Промяна на скоростта на кадрите на видеото

en: Toggling Bold
bg: Превключване на получерно

en: Toggling Italic
bg: Превключване на курсив

en: Toggling Underline
bg: Превключване на подчертаване

en: Editing From
bg: Редактиране от

en: Editing To
bg: Редактиране до

en: Editing During
bg: Редактиране в продължение на

en: Undo
bg: Отмяна

en: Redo
bg: Повторение

en: Deleting Subtitles
bg: Изтриване на субтитри

en: Editing Text
bg: Редактиране на текст

en: Editing Translation
bg: Редактиране на превод

en: Inserting Subtitle
bg: Вмъкване на субтитри

en: Replacing All
bg: Замяна на всичко

en: Shifting timings
bg: Изместване на времената

en: Synchronizing timings
bg: Синхронизиране на времената

en: Setting Subtitle Start
bg: Задаване на начало на субтитри

en: Setting Subtitle End
bg: Задаване на край на субтитри

en: Unsaved Translation
bg: Незапазен превод

note: GEOSTD8, HZ not used
en: Western
bg: Западно

en: Central European
bg: Централноевропейско

en: South European
bg: Южноевропейско

en: Baltic
bg: Балтийско

note: Added
en: Cyrillic
bg: Кирилица

note: Added
en: Arabic
bg: Арабско

note: Added
en: Greek
bg: Гръцко

note: Added
en: Hebrew
bg: Иврит

en: Turkish
bg: Турско

en: Nordic
bg: Скандинавско

en: Celtic
bg: Келтско

en: Romanian
bg: Румънско

note: ISO-8859-8-I not used Added
en: Unicode
bg: Уникод

note: Added UCS-2 and UCS-4 not used
en: Chinese Traditional
bg: Китайско — традиционно

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица (Русия)

note: ARMSCII-8 not used Added ISO-IR-111, KOI8R, KOI8U not used
en: Japanese
bg: Японско

note: EUC-JP-MS not used
en: Korean
bg: Корейско

note: EUC-TW not used
en: Chinese Simplified
bg: Китайско — опростено

en: Portuguese
bg: Португалско

note: Added
en: Icelandic
bg: Исландско

en: French Canadian
bg: Френско (Канада)

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица (Украйна)

note: TCVN, TIS-620, UHC, VISCII not used
en: Central
bg: Централно

en: Vietnamese
bg: Виетнамско

en: Current Locale
bg: Текущ локал

en: The Gnome Subtitles Manual could not be found.
bg: Ръководството на Gnome Subtitles не може да бъде намерено.

en: Please verify that your installation has been completed successfully.
bg: Проверете дали инсталацията ви е приключила успешно.

en: Unknown
bg: Незнаен

en: Description
bg: Описание

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Auto Detected
bg: Автоматично открито

en: None
bg: Нищо

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Subtitle Files
bg: Всички файлове със субтитри

en: Open Translation File
bg: Отваряне на файл с превод

en: Find
bg: Търсене

note: Strings
en: Set Text Language
bg: Задаване на език на текста

en: Set Translation Language
bg: Задаване на език на превода

en: Select the text _language of the current subtitles.
bg: Избиране на _езика на текста на текущите субтитри.

en: Select the translation _language of the current subtitles.
bg: Избиране на _езика на превода на текущите субтитри.

en: Add or Remove...
bg: Добавяне или премахване…

en: Save Translation As
bg: Запазване на превода като

en: System Default
bg: Системен

en: Start Time:
bg: Начало:

en: Time
bg: Време

en: Frames
bg: Кадри

note: Number column
en: Subtitle No.
bg: № на субтитри

note: Start (current and correct) columns
en: Current Start
bg: Текущо начало

en: Correct Start
bg: Правилно начало

en: Add sync points by selecting subtitles and adjusting the video to their correct position. At least 2 points are needed.
bg: Добавяне на точки за синхронизиране чрез избиране на субтитри и нагласянето на видео потока на правилната позиция. Необходими са поне 2 такива точки.

en: Add 1 more sync point to start synchronizing. Adding more points will improve accuracy.
bg: За да може да се синхронизира, добавете поне още една точка. Всяка допълнителна подобрява точността.

en: Synchronization is ready. All subtitles will be synchronized.
bg: Синхронизирането е готово. Всички субтитри ще бъдат синхронизирани.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0}.
bg: Синхронизирането е готово. Следните субтитри няма да бъдат синхронизирани: {0}.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0} and {1}.
bg: Синхронизирането е готово. Следните субтитри няма да бъдат синхронизирани: {0} и {1}.

en: All Video Files
bg: Всички видео файлове

en: Seek to _frame:
bg: Превъртане до _кадър:

en: An unknown error has occured. Please report a bug and include this error name:
bg: Възникна неочаквана грешка. Моля съобщете за нея и включете следното име:

note: Strings
en: Could not open the file
bg: Файлът не може да бъде отворен

en: Open another file
bg: Отваряне на друг файл

en: The file path appears to be invalid.
bg: Пътят до файла е неправилен.

note: Strings
en: Could not save the file
bg: Файлът не може да бъде запазен

en: Save to another file
bg: Запазване в друг файл

en: You have run out of memory. Please close some programs and try again.
bg: Нямате достатъчно памет. Затворете някои програми и опитайте отново.

en: An I/O error has occured.
bg: Възникна входно/изходна грешка.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
bg: Нямате необходимите права, за да запазите файла.

en: The specified file is invalid.
bg: Посоченият файл е неправилен.

note: Strings
en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите, всичките ви промени ще бъдат загубени безвъзвратно.

note: Strings
en: Save the changes to subtitles "{0}" before creating new subtitles?
bg: Да се запазят ли промените в субтитрите „{0}“, преди да се създадат нови?

en: Create without Saving
bg: Създаване без запазване

en: Save the changes to translation "{0}" before creating new subtitles?
bg: Да се запазят ли промените в превода „{0}“, преди да се създадe нови субтитри?

en: Save the changes to translation "{0}" before creating a new translation?
bg: Да се запазят ли промените в превода „{0}“, преди да се създаде нов?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before opening?
bg: Да се запазят ли промените в субтитрите „{0}“ преди отваряне?

en: Open without Saving
bg: Отваряне без запазване

en: Save the changes to translation "{0}" before opening?
bg: Да се запазят ли промените в превода „{0}“ преди отваряне?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before closing?
bg: Да се запазят ли промените в субтитрите „{0}“ преди затваряне?

en: Close without Saving
bg: Затваряне без запазване

en: Save the changes to translation "{0}" before closing?
bg: Да се запазят ли промените в превода „{0}“ преди затваряне?

en: Unable to detect the subtitle format. Please check that the file type is supported.
bg: Форматът на субтитрите не може да се определи. Проверете дали този вид файлове са поддържани.

en: The encoding used is not supported by your system. Please choose another encoding.
bg: Използваното кодиране не се поддържа от системата ви. Изберете друго.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
bg: Нямате нужните разрешения, за да отворите този файл.

en: The file could not be found.
bg: Файлът не може да бъде открит.

note: Strings
en: Could not play the file
bg: Файлът не може да бъде възпроизведен

en: Could not open Bug Buddy, the bug reporting tool.
bg: Инструментът за съобщаване за грешки Bug Buddy не може да бъде отворен.

en: Bug information has been printed to the console.
bg: Информация за грешката е показана в конзолата

note: To translators: this is the filename for new files (before being saved for the first time)
en: Unsaved Subtitles
bg: Незапазени субтитри

note: Constant strings
en: Video
bg: Видео

note: To translators: OVR and INS correspond to the Overwrite and Insert text editing modes.
en: OVR
bg: ВРХУ

en: INS
bg: ВМКВ

note: To translators: Trans corresponds to Translation (used here to denote whether text or translation is being edited).
en: Text
bg: Текст

en: Trans
bg: Првд

note: To translators: Ln corresponds to Line
en: Ln
bg: Ред

note: To translators: Col corresponds to Column
en: Col
bg: Кол

en: Frame
bg: Кадър

note: Number column
en: No.
bg: №

en: From
bg: От

en: To
bg: До

en: During
bg: В продължение на

en: Translation
bg: Превод
