gnome-subtitles master - en to sk translation catalogue (331 entries)

en: Gnome Subtitles
sk: Titulky prostredia Gnome

en: Video subtitling for the GNOME desktop
sk: Nástroj prostredia GNOME na tvorbu filmových titulkov

en: Gnome Subtitles is a subtitle editor for the GNOME desktop environment. It allows to create, synchronize, convert and translate subtitles by using a friendly user interface with video preview.
sk: Titulky prostredia Gnome je editor titulkov pre pracovné prostredie GNOME. Umožňujú vám vytvárať, synchronizovať, konvertovať a prekladať titulky pomocou priateľského používateľského rozhrania s náhľadom videa.

en: A total of 22 subtitle formats are supported, including but not limited to: SubRip, MicroDVD, FAB Subtitler, MPlayer, Sub Station Alpha, MPSub and SubViewer.
sk: Je podporovaných celkovo až 22 formátov tituliek, vrátane: SubRip, MicroDVD, FAB Subtitler, MPlayer, Sub Station Alpha, MPSub a SubViewer.

en: Main window
sk: Hlavné okno

en: Subtitle Editor
sk: Editor titulkov

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: subtitles;video;captions;
sk: titulky;video;popisky;

en: Encodings shown in menu
sk: Kódovania zobrazené v ponuke

en: List of encodings shown in the File Open/Save dialogs.
sk: Zoznam kódovaní zobrazených v dialógových oknách otvorenia/zavretia súboru.

en: Auto detection fallback encoding
sk: Záložné kódovanie automatického rozpoznania

en: Newline type to use when saving files.
sk: Typ nového riadka, ktorý sa má použiť pri ukladaní súborov.

en: Save translation when saving subtitles
sk: Uložiť preklad pri ukladaní titulkov

en: Automatically choose the video file
sk: Automaticky zvoliť súbor videa

en: Apply reaction delay
sk: Aplikovať oneskorenie reakcie

en: Reaction delay
sk: Oneskorenie reakcie

en: Seek the video on subtitles change
sk: Presunúť video pri zmene titulkov

en: View line lengths
sk: Zobraziť dĺžky riadkov

en: Window width
sk: Šírka okna

en: The width of the Main Window.
sk: Šírka hlavného okna.

en: Window height
sk: Výška okna

en: The height of the Main Window.
sk: Výška hlavného okna.

en: Autocheck spelling
sk: Automaticky kontrolovať pravopis

en: Backup time
sk: Čas zálohovania

en: Time interval, in seconds, to automatically backup files. A minimum of 30 seconds is recommended.
sk: Časový interval v sekundách automatického zálohovania súborov. Odporúča sa minimálne 30 sekúnd.

en: Time between subtitles
sk: Čas medzi titulkami

en: Recommended time between subtitles, in milliseconds, used for example when splitting a subtitle in two.
sk: Odporúčaný čas medzi titulkami v milisekundách, použitý napríklad pri rozdelení titulkov na polovicu.

en: _File
sk: _Súbor

en: _New
sk: _Nový

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Save _As
sk: Uložiť _ako

en: _Translation
sk: _Preklad

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Headers
sk: _Hlavičky

en: _Properties
sk: V_lastnosti

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Undo
sk: Vrátiť _späť

en: _Redo
sk: _Zopakovať

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Format
sk: _Formát

en: _Bold
sk: _Tučné

en: _Italic
sk: _Kurzíva

en: _Underline
sk: _Podčiarknuté

en: _Split Lines
sk: _Rozdeliť riadky

en: _Merge Lines
sk: _Spojiť riadky

en: _Insert Subtitle
sk: _Vložiť titulky

en: _Before
sk: _Pred

en: _After
sk: _Po

en: At _Video Position
sk: Na aktuálnej pozícii _videa

en: _Delete Subtitles
sk: O_dstrániť titulky

en: Pr_eferences
sk: Nas_tavenia

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Frames
sk: _Snímky

en: _Times
sk: Č_asy

en: _Line Lengths
sk: _Dĺžky riadkov

en: Video _Subtitles
sk: _Titulky k videu

en: _Text
sk: T_ext

en: Translatio_n
sk: P_reklad

en: _Search
sk: _Hľadať

en: _Find
sk: _Nájsť

en: Find Ne_xt
sk: Nájsť ď_alší

en: Find Pre_vious
sk: Nájsť pre_dchádzajúci

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: T_imings
sk: Č_asovania

en: _Input Frame Rate
sk: Vstupná f_rekvencia snímkov

en: _Current Frame Rate
sk: Aktuálna f_rekvencia snímkov

en: _Synchronize
sk: _Synchronizovať

en: _Adjust
sk: _Zmeniť

en: Sh_ift
sk: P_osunúť

en: _Play / Pause
sk: _Prehrať / pozastaviť

en: _Loop Selection
sk: Výber s_lučky

en: R_ewind
sk: Posunúť do_zadu

en: _Forward
sk: Posunúť d_opredu

en: _Seek to…
sk: Pre_sunúť na…

en: Seek _to Selection
sk: Presunúť _na výber

en: Select _Nearest Subtitle
sk: Vybrať najbližší titulok

en: A_uto Select Subtitle
sk: A_utomaticky vybrať titulok

en: Set Subtitle St_art
sk: Nastaviť z_ačiatok titulkov

en: Set Subtitle En_d
sk: Nastaviť _koniec titulkov

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Autocheck Spelling
sk: Kontrolov_ať pravopis automaticky

en: Set _Languages
sk: Nastaviť _jazyky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Contents
sk: Ob_sah

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Donate
sk: _Prispieť

en: Request a New _Feature
sk: Požiadať o novú _funkciu

en: Report a _Bug
sk: Nahlásiť _chybu

en: _About
sk: _O aplikácii

en: New File
sk: Nový súbor

en: Open File
sk: Otvorenie súboru

en: Save File
sk: Uloží súbor

en: Insert
sk: Vložiť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Time
sk: Čas

en: Duration
sk: Trvanie

en: Sets the subtitle Start to the current video position
sk: Nastaví začiatok titulku na aktuálnej pozícii videa

en: Sets the subtitle End to the current video position
sk: Nastaví koniec titulku na aktuálnej pozícii videa

en: Sets the subtitle Start and End while the video is playing. Keep the button pressed for the duration of each subtitle.
sk: Nastaví začiatok a koniec titulku počas prehrávania videa. Držte tlačidlo stlačené podľa potreby trvania každého titulku.

en: Tip: use Ctrl+Plus/Minus and Alt+Plus/Minus (on the numpad) to adjust start and end timings.
    Shift+Plus/Minus (on the numpad) shifts timings.
sk: Tip: použite Ctrl+Plus/Mínus a Alt+Plus/Mínus (na číselníku) na zmenu začiatku a konca časovania.
    Shift+Plus/Mínus (na číselníku) posúva časovania.

note: This is the start time/frame of a subtitle.
en: Start:
sk: Začiatok:

en: End:
sk: Koniec:

note: This is the duration of a subtitle.
en: Duration:
sk: Trvanie:

en: Adjusting timings
sk: Menia sa časovania

en: Changing Input Frame Rate
sk: zmenu vstupnej frekvencie snímkov

en: Changing Video Frame Rate
sk: zmenu frekvencie snímkov videa

en: Toggling Bold
sk: zmenu písma na tučné

en: Toggling Italic
sk: zmenu písma na kurzívu

en: Toggling Underline
sk: zmenu písma na podčiarknuté

en: Editing Start
sk: úpravu začiatku

en: Editing End
sk: úpravu konca

en: Editing Duration
sk: úpravu trvania

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Redo
sk: Zopakovať

en: Deleting Subtitles
sk: odstránenie titulkov

en: Editing Text
sk: úpravu textu

en: Editing Translation
sk: úpravu prekladu

en: Inserting Subtitle
sk: vloženie titulku

en: Merging subtitles
sk: spojenie titulkov

en: Replacing All
sk: nahradenie všetkých

en: Shifting timings
sk: posun časovaní

en: Splitting subtitles
sk: rozdelenie titulkov

en: Synchronizing timings
sk: synchronizáciu časovaní

en: Setting Subtitle Start
sk: Nastavenie začiatku titulku

en: Setting Subtitle End
sk: Nastavenie konca titulku

note: To translators: this is the filename for new files (before being saved for the first time)
en: Unsaved Subtitles
sk: Neuložené titulky

note: To translators: this defines the name of a translation file. {0}=filename, {1}=language. Example: MovieName (fr translation)
en: {0} ({1} translation)
sk: {0} ({1} preklad)

en: {0} (translation)
sk: {0} (preklad)

note: GEOSTD8, HZ not used
en: Western
sk: západné

en: Central European
sk: stredoeurópske

en: South European
sk: juhoeurópske

en: Baltic
sk: baltické

note: Added
en: Cyrillic
sk: cyrilika

note: Added
en: Arabic
sk: arabské

note: Added
en: Greek
sk: grécke

note: Added
en: Hebrew
sk: hebrejské

en: Turkish
sk: turecké

en: Nordic
sk: nordické

en: Celtic
sk: keltské

en: Romanian
sk: rumunské

en: UTF-8 without BOM
sk: UTF-8 bez BOM

note: Added UCS-2 and UCS-4 not used
en: Chinese Traditional
sk: čínske tradičné

en: Cyrillic/Russian
sk: cyrilika/ruština

note: ARMSCII-8 not used Added ISO-IR-111, KOI8R, KOI8U not used
en: Japanese
sk: japonské

note: EUC-JP-MS not used
en: Korean
sk: kórejské

note: EUC-TW not used
en: Chinese Simplified
sk: čínske zjednodušené

en: Portuguese
sk: portugalské

note: Added
en: Icelandic
sk: islandské

en: French Canadian
sk: kanadská francúzština

en: Cyrillic/Ukrainian
sk: cyrilika/ukrajinčina

note: TCVN, TIS-620, UHC, VISCII not used
en: Central
sk: stredné

en: Vietnamese
sk: vietnamské

en: Current Locale
sk: Aktuálne miestne nastavenie

en: Unknown
sk: neznáme

en: About Gnome Subtitles
sk: O aplikácii Titulky prostredia Gnome

en: _All subtitles
sk: _Všetky titulky

en: _Selected subtitles
sk: V_ybrané titulky

en: Subtitles between those selected and the _first
sk: Titulky _medzi vybraným a prvým

en: Subtitles between those selected and the _last
sk: Titulky medzi vybraným a _posledným

en: Character Encodings
sk: Kódovania znakov

note: Left part: Available VBox
en: Available Encodings
sk: Dostupné kódovanie

note: Right part: Shown VBox
en: Chosen Encodings
sk: Zvolené kódovanie

en: Description
sk: Popis

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Headers
sk: Hlavičky

en: Title:
sk: Názov:

en: Author:
sk: Autor:

en: Artist:
sk: Interpret:

en: By:
sk: Vydavateľ:

en: Version:
sk: Verzia:

en: Source:
sk: Zdroj:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Frame Rate:
sk: Frekvencia snímkov:

en: File:
sk: Súbor:

en: Note:
sk: Poznámka:

en: Media Type:
sk: Typ média:

en: Audio
sk: Zvuk

en: Original Script:
sk: Pôvodný scenár:

en: Original Translation:
sk: Pôvodný preklad:

en: Original Editing:
sk: Pôvodný strih:

en: Original Timing:
sk: Pôvodné časovanie:

en: Original Script Checking:
sk: Pôvodná kontrola scenára:

en: Script Updated By:
sk: Scenár aktualizoval:

en: Collisions:
sk: Kolízie:

en: Timer:
sk: Časovač:

en: Play Res X:
sk: Rozlíšenie X:

en: Play Res Y:
sk: Rozlíšenie Y:

en: Play Depth:
sk: Farebná hĺbka:

en: File Path:
sk: Cesta k súboru:

en: Delay:
sk: Oneskorenie:

en: CD Track:
sk: Stopa disku CD:

en: Font Name:
sk: Názov písma:

en: Font Color:
sk: Farba písma:

en: Font Style:
sk: Štýl písma:

en: Font Size:
sk: Veľkosť písma:

en: Video to Open:
sk: Video, ktoré sa má otvoriť:

en: Character Encoding:
sk: Kódovanie znakov:

en: None
sk: Žiadne

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All Subtitle Files
sk: Všetky súbory s titulkami

en: File Properties
sk: Vlastnosti súboru

en: File Name
sk: Názov súboru

en: Path
sk: Cesta

en: Character Encoding
sk: Kódovanie znakov

en: Subtitle Format
sk: Formát titulkov

en: Timing Mode
sk: Režim časovania

en: Save As
sk: Uloženie ako

en: Subtitle Format:
sk: Formát titulkov:

en: Line Ending:
sk: Konce riadkov:

en: Open Translation File
sk: Otvorenie súboru s prekladom

en: Save Translation As
sk: Uloženie prekladu ako

en: An unknown error has occurred. Please report a bug and include this error name:
sk: Vyskytla sa neznáma chyba. Prosím, nahláste chybu a zahrňte v nej tento názov chyby:

note: Strings
en: Could not open the file
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor

en: Open another file
sk: Otvoriť iný súbor

en: The file path appears to be invalid.
sk: Zdá sa, že cesta k súboru nie je platná.

note: Strings
en: Could not save the file
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor

en: Save to another file
sk: Uložiť do iného súboru

en: You have run out of memory. Please close some programs and try again.
sk: Nemáte dostatok pamäte. Prosím, zavrite niektorý z programov a skúste to znovu.

en: An I/O error has occurred.
sk: Vyskytla sa vstupno výstupná chyba.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sk: Nemáte potrebné práva na uloženie súboru.

en: The specified file is invalid.
sk: Určený súbor nie je platný.

note: Strings
en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sk: Ak neuskutočníte uloženie, všetky vaše zmeny budú natrvalo stratené.

note: Strings
en: Save the changes to subtitles "{0}" before creating new subtitles?
sk: Uložiť zmeny do súboru s titulkami „{0}“ pred vytvorením nových titulkov?

en: Create without Saving
sk: Vytvoriť bez uloženia

en: Save the changes to translation "{0}" before creating new subtitles?
sk: Uložiť zmeny do súboru s prekladom „{0}“ pred vytvorením nových titulkov?

en: Save the changes to translation "{0}" before creating a new translation?
sk: Uložiť zmeny do súboru s prekladom „{0}“ pred vytvorením nového prekladu?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before opening?
sk: Uložiť zmeny do súboru s titulkami „{0}“ pred otvorením?

en: Open without Saving
sk: Otvoriť bez uloženia

en: Save the changes to translation "{0}" before opening?
sk: Uložiť zmeny do súboru s prekladom „{0}“ pred otvorením?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before closing?
sk: Uložiť zmeny do súboru s titulkami „{0}“ pred zavretím?

en: Close without Saving
sk: Zavrieť bez uloženia

en: Save the changes to translation "{0}" before closing?
sk: Uložiť zmeny do súboru s prekladom „{0}“ pred zavretím?

en: Unable to detect the subtitle format. Please check that the file type is supported.
sk: Nepodarilo sa zistiť formát titulkov. Prosím, skontrolujte, či je typ súboru podporovaný.

en: The encoding used is not supported by your system. Please choose another encoding.
sk: Použité kódovanie nie je podporované vaším systémom. Prosím, zvoľte iné kódovanie.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sk: Nemáte potrebné oprávnenia na otvorenie súboru.

en: The file could not be found.
sk: Súbor sa nepodarilo nájsť.

en: The file appears to be too large for a text-based subtitle file.
sk: Zdá sa, že súbor je príliš veľký na to, že obsahuje len text titulkov.

note: Strings
en: Could not play the file
sk: Nepodarilo sa prehrať súbor

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Files
sk: Súbory

en: Editing
sk: Úprava

note: Translation File Saving
en: When saving subtitle files, automatically save their _translation
sk: Pri ukladaní súborov titulkov, automaticky uložiť ich _preklady

en: Translation File Saving
sk: Ukladanie súboru s prekladom

en: Character _encoding to use:
sk: Kó_dovanie znakov, ktoré sa má použiť:

en: If auto detection _fails, use:
sk: Ak _zlyhá automatické rozpoznanie, použiť:

en: Automatically choose the _video file to open
sk: Automaticky zvoliť súbor s _videom na otvorenie

en: File Open Dialog
sk: Dialógové okno otvorenia súboru

en: _Subtitle format to use:
sk: _Formát titulkov, ktorý sa má použiť:

en: Ch_aracter encoding to use:
sk: Kód_ovanie znakov, ktoré sa má použiť:

en: _Newline type to use:
sk: Typ _nového riadka, ktorý sa má použiť:

en: File Save As Dialog
sk: Dialógové okno uloženia súboru

en: Create a _backup copy of files every
sk: Ako často vytvoriť záložnú _kópiu súboru (v minútach)

en: minutes
sk: minút

en: Backup
sk: Záloha

en: _Seek the video to the selected subtitle when changing timings
sk: _Pri zmene časovaní presunúť video na vybraný titulok

en: Play
sk: Prehrať

en: ms before the actual start to help review new timings
sk: ms pred aktuálny začiatok, na lepšiu kontrolu časovaní

en: Video Seeking
sk: Presúvanie videa

en: Leave
sk: Ponechať

en: ms between subtitles when inserting or splitting
sk: ms medzi titulkami pri vložení alebo rozdelení

en: Gap Between Subtitles
sk: Úsek medzi titulkami

en: Subtr_act
sk: Od_počítať

en: ms when setting subtitle start/end while playing the video
sk: ms pri nastavení začiatku/konca tituliek počas prehrávania videa

en: Reaction Delay
sk: Oneskorenie reakcie

en: Remember the last used encoding
sk: Zapamätať si naposledy použité kódovanie

en: Keep the encoding used on file open
sk: Ponechať kódovanie použité pri otváraní súboru

en: Keep the format used on file open
sk: Ponechať formát použitý pri otváraní súboru

en: Remember the last used format
sk: Zapamätať si naposledy použitý formát

en: Remember the last used type
sk: Zapamätať si naposledy použitý typ

en: Replace
sk: Nahradenie

en: Find
sk: Nájsť

en: F_ind
sk: Náj_sť

en: Replace _with
sk: Nahradiť _s

en: _Match case
sk: _Rozlišovať malé a veľké písmená

en: Search _backwards
sk: Hľadať zdola _nahor

en: Regular _expression
sk: _Regulárny výraz

en: Wra_p around
sk: _Pokračovať dookola

note: Action area
en: Replace _All
sk: Nahradiť vš_etky

en: Set Languages
sk: Nastavenie jazykov

note: Left part: Text Language
en: Text Language
sk: Jazyk textu

note: Right part: Translation Language
en: Translation Language
sk: Jazyk prekladu

en: Use your distro's package manager to install additional languages (tip: search for 'spell'). Supported language packs: {0}.
sk: Na inštaláciu dodatočných jazykov použite správcu balíkov vašej distribúcie (tip: vyhľadajte výraz „spell“). Podporované jazykové balíky: {0}.

en: Adjust Timings Between 2 Points
sk: Úprava časovaní medzi dvoma bodmi

en: _Apply
sk: _Použiť

en: Subtitle No.:
sk: Číslo titulku:

en: New Start:
sk: Nový začiatok:

en: First Point
sk: Prvý bod

en: Second Point
sk: Druhý bod

en: Apply To
sk: Aplikovať na

en: Shift Timings
sk: Posunutie časovania

en: Apply
sk: Použiť

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Set From Video
sk: Nastaviť z videa

en: Sets the shift amount in order for the selected subtitles to start at the current video position.
sk: Nastaví dĺžku posunu podľa potreby tak, aby vybrané titulky začínali na aktuálnej pozícii videa.

en: Amount
sk: Dĺžka

note: Tips label
en: Tip: alternatively use Shift + Numpad Plus/Minus to shift timings directly from the main window.
sk: Tip: môžete tiež použiť klávesy Shift + Plus/Mínus na číselníku, na posunutie časovania priamo z hlavného okna.

en: Synchronize Timings
sk: Synchronizácia časovaní

en: Sync Points
sk: Synchronizačné body

en: Subtitles between sync points
sk: Titulky medzi synchronizačnými bodmi

en: Info
sk: Informácie

note: Number column
en: Subtitle No.
sk: Číslo titulku

en: Start
sk: Začiatok

en: New Start
sk: Nový začiatok

en: Add sync points by selecting subtitles and adjusting the video to their correct position. At least 2 points are needed.
sk: Pridajte synchronizačné body vybratím titulkov a nastavením videa na jeho správnu pozíciu. Požadujú sa minimálne 2 body.

en: Add 1 more sync point to start synchronizing. Adding more points will improve accuracy.
sk: Na spustenie synchronizácie pridajte ešte jeden synchronizačný bod. Pridaním viacerých bodov zvýšite presnosť.

en: Synchronization is ready. All subtitles will be synchronized.
sk: Synchronizácia je pripravená. Všetky titulky budú synchronizované.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0}.
sk: Synchronizácia je pripravená. Nasledovné titulky nebudú synchronizované: {0}.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0} and {1}.
sk: Synchronizácia je pripravená. Nasledovné titulky nebudú synchronizované: {0} a {1}.

en: Open Video
sk: Otvorenie videa

en: All Media Files
sk: Všetky multimediálne súbory

en: Video Files
sk: Video súbory

en: Audio Files
sk: Zvukové súbory

en: Seek Video To
sk: Presun video na

en: _Seek
sk: _Presunúť

en: Seek _video to:
sk: Presunúť _video na:

en: Add or Remove…
sk: Pridať alebo odstrániť…

en: Automatically Detected
sk: Automaticky rozpoznané

en: System Default
sk: Predvolený systémom

note: To translators: OVR and INS correspond to the Overwrite and Insert text editing modes.
en: OVR
sk: CEZ

en: INS
sk: VKL

en: Trans
sk: Preklad

note: To translators: Ln corresponds to Line
en: Ln
sk: Ria

note: To translators: Col corresponds to Column
en: Col
sk: Stĺ

en: Frame
sk: Snímok

note: Number column
en: No.
sk: Číslo

en: End
sk: Koniec

en: Translation
sk: Preklad
