gnome-subtitles master - en to sl_SI translation catalogue (301 entries)

en: Gnome Subtitles
sl_SI: Gnome podnapisi

en: Video subtitling for the GNOME desktop
sl_SI: Video podnapisi za namizje GNOME

en: A total of 22 subtitle formats are supported, including but not limited to: SubRip, MicroDVD, FAB Subtitler, MPlayer, Sub Station Alpha, MPSub and SubViewer.
sl_SI: Podprtih je 22 zapisov podnapisov, vključno z: SubRip, MicroDVD, FAB Subtitler, MPlayer, Sub Station Alpha, MPSub and SubViewer.

en: Main window
sl_SI: Glavno okno

en: Subtitle Editor
sl_SI: Urejevalnik podnapisov

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: subtitles;video;captions;
sl_SI: podnapisi;video;podpisi;titli;subtitles;besedilo;serije;

en: Autocheck spelling
sl_SI: Samodejno preveri črkovanje

en: Time between subtitles
sl_SI: Čas med podnapisi

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: _New
sl_SI: _Nov

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Save _As
sl_SI: Shrani _kot

en: _Translation
sl_SI: _Prevod

en: _Reload
sl_SI: _Ponovno naloži

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: _Headers
sl_SI: _Glave

en: _Properties
sl_SI: _Lastnosti

en: _Quit
sl_SI: _Končaj

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: _Undo
sl_SI: _Razveljavi

en: _Redo
sl_SI: _Ponovno uveljavi

en: Cu_t
sl_SI: Iz_reži

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: _Paste
sl_SI: Pr_ilepi

en: _Format
sl_SI: _Oblika

en: _Bold
sl_SI: _Krepko

en: _Italic
sl_SI: _Ležeče

en: _Underline
sl_SI: Po_dčrtano

en: _Split Lines
sl_SI: _Razdeli črte

en: _Merge Lines
sl_SI: _Združi črte

en: _Insert Subtitle
sl_SI: _Vstavi podnapis

en: _Before
sl_SI: _Pred

en: _After
sl_SI: _Za

en: At _Video Position
sl_SI: Na položaju _videa

en: _Delete Subtitles
sl_SI: _Izbriši podnapise

en: Pr_eferences
sl_SI: _Možnosti

en: _View
sl_SI: _Pogled

en: _Frames
sl_SI: _Sličice

en: _Times
sl_SI: _Čas

en: _Line Lengths
sl_SI: _Dolžine vrstic

en: Video _Subtitles
sl_SI: Video _podnapisi

en: _Text
sl_SI: _Besedilo

en: Translatio_n
sl_SI: Prev_od

en: _Search
sl_SI: _Išči

en: _Find
sl_SI: _Najdi

en: Find Ne_xt
sl_SI: Najdi na_slednje

en: Find Pre_vious
sl_SI: Najdi _predhodne

en: _Replace
sl_SI: _Zamenjaj

en: T_imings
sl_SI: _Časovne uskladitve

en: _Input Frame Rate
sl_SI: _Hitrost sličic vhoda

en: _Current Frame Rate
sl_SI: Trenutna hitrost sličic

en: _Synchronize
sl_SI: _Uskladi

en: _Adjust
sl_SI: _Prilagodi

en: Sh_ift
sl_SI: _Premakni

en: Vide_o
sl_SI: _Video

en: _Play / Pause
sl_SI: _Predvajaj / Premor

en: _Loop Selection
sl_SI: _Predvajaj izbor v zanki

en: R_ewind
sl_SI: Pre_vij nazaj

en: _Forward
sl_SI: _Previj naprej

en: _Seek to…
sl_SI: _Poišči na …

en: Seek _to Selection
sl_SI: Išči _do izbora

en: Select _Nearest Subtitle
sl_SI: Izberi najbližji podnapis

en: A_uto Select Subtitle
sl_SI: Samodejno _izberi podnapis

en: Set Subtitle St_art
sl_SI: Nastavi _začetek podnapisa

en: Set Subtitle En_d
sl_SI: Nastavi _konec podnapisa

en: _Tools
sl_SI: _Orodja

en: _Autocheck Spelling
sl_SI: _Samodejno preveri črkovanje

en: Set _Languages
sl_SI: Nastavi _jezike

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _Contents
sl_SI: _Vsebina

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _Donate
sl_SI: _Doniraj

en: Request a New _Feature
sl_SI: Pošlji _predlog za novost

en: Report a _Bug
sl_SI: Poročilo o _hrošču

en: _About
sl_SI: _O programu

en: New File
sl_SI: Nova datoteka

en: Open File
sl_SI: Odpri datoteko

en: Save File
sl_SI: Shrani datoteko

en: Insert
sl_SI: Vstavi

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Time
sl_SI: Čas

en: Duration
sl_SI: Trajanje

en: Tip: use Ctrl+Plus/Minus and Alt+Plus/Minus (on the numpad) to adjust start and end timings.
    Shift+Plus/Minus (on the numpad) shifts timings.
sl_SI: Tip: uporabite Ctrl+plus/minus in Alt+plus/minus (na številčni tipkovnici) za prilagoditev časov začetka in konca.
    Shift+plus/minus (na številčni tipovnici) zamakne čase.

note: This is the start time/frame of a subtitle.
en: Start:
sl_SI: Začetek:

en: End:
sl_SI: Konec:

note: This is the duration of a subtitle.
en: Duration:
sl_SI: Trajanje:

en: Adjusting timings
sl_SI: Prilagajanje časovnih uskladitev

en: Changing Input Frame Rate
sl_SI: Sprememba vhodne hitrosti sličic

en: Changing Video Frame Rate
sl_SI: Sprememba hitrosti sličic videa

en: Toggling Bold
sl_SI: Preklop krepke pisave

en: Toggling Italic
sl_SI: Preklop poševne pisave

en: Toggling Underline
sl_SI: Preklop podčrtane pisave

en: Editing Start
sl_SI: Začetek urejanja

en: Editing End
sl_SI: Konec urejanja

en: Editing Duration
sl_SI: Trajanje urejanja

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Redo
sl_SI: Uveljavi

en: Deleting Subtitles
sl_SI: Brisanje podnapisov

en: Editing Text
sl_SI: Urejanje besedila

en: Editing Translation
sl_SI: Urejanje prevoda

en: Inserting Subtitle
sl_SI: Vstavljanje podnapisa

en: Merging subtitles
sl_SI: Združevanje podnapisov

en: Replacing All
sl_SI: Zamenjava vseh

en: Shifting timings
sl_SI: Premikanje časovnih uskladitev

en: Splitting subtitles
sl_SI: Delitev podnapisov

en: Synchronizing timings
sl_SI: Usklajevanje časov

en: Setting Subtitle Start
sl_SI: Nastavitev začetka podnapisov

en: Setting Subtitle End
sl_SI: Nastavitev konca podnapisov

note: To translators: this is the filename for new files (before being saved for the first time)
en: Unsaved Subtitles
sl_SI: Neshranjeni podnapisi

note: To translators: this defines the name of a translation file. {0}=filename, {1}=language. Example: MovieName (fr translation)
en: {0} ({1} translation)
sl_SI: {0} ({1} prevod)

en: {0} (translation)
sl_SI: {0} (prevod)

note: GEOSTD8, HZ not used
en: Western
sl_SI: Zahodno

en: Central European
sl_SI: Srednje evropsko

en: South European
sl_SI: Južno evropsko

en: Baltic
sl_SI: Baltsko

note: Added
en: Cyrillic
sl_SI: Cirilica

note: Added
en: Arabic
sl_SI: Arabsko

note: Added
en: Greek
sl_SI: Grško

note: Added
en: Hebrew
sl_SI: Hebrejsko

en: Turkish
sl_SI: Turško

en: Nordic
sl_SI: Nordijsko

en: Celtic
sl_SI: Keltsko

en: Romanian
sl_SI: Romunsko

note: Added UCS-2 and UCS-4 not used
en: Chinese Traditional
sl_SI: Tradicionalno Kitajsko

en: Cyrillic/Russian
sl_SI: Cirilica/Rusko

note: ARMSCII-8 not used Added ISO-IR-111, KOI8R, KOI8U not used
en: Japanese
sl_SI: Japonsko

note: EUC-JP-MS not used
en: Korean
sl_SI: Korejsko

note: EUC-TW not used
en: Chinese Simplified
sl_SI: Kitajsko poenostavljeno

en: Portuguese
sl_SI: Portugalsko

note: Added
en: Icelandic
sl_SI: Islandsko

en: French Canadian
sl_SI: Francosko Kanadsko

en: Cyrillic/Ukrainian
sl_SI: Cirilica/Ukrajinsko

note: TCVN, TIS-620, UHC, VISCII not used
en: Central
sl_SI: Centralno

en: Vietnamese
sl_SI: Vietnamsko

en: Current Locale
sl_SI: Trenutna jezikovna oznaka

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: About Gnome Subtitles
sl_SI: O programu

en: _All subtitles
sl_SI: _Vse podnapisi

en: _Selected subtitles
sl_SI: _Izbrane podnapise

en: Character Encodings
sl_SI: Znakovni nabor

note: Left part: Available VBox
en: Available Encodings
sl_SI: Razpoložljivi znakovni nabori

note: Right part: Shown VBox
en: Chosen Encodings
sl_SI: Izbran znakovni nabor

en: Description
sl_SI: Opis

en: Encoding
sl_SI: Kodiranje

en: Headers
sl_SI: Glave

en: Title:
sl_SI: Naslov:

en: Author:
sl_SI: Avtor:

en: Artist:
sl_SI: Izvajalec:

en: By:
sl_SI: Od:

en: Version:
sl_SI: Različica:

en: Source:
sl_SI: Vir:

en: Date:
sl_SI: Datum:

en: Frame Rate:
sl_SI: Hitrost sličic:

en: File:
sl_SI: Datoteka:

en: Note:
sl_SI: Opomba:

en: Media Type:
sl_SI: Vrsta predstavne vsebine:

en: Audio
sl_SI: Zvok

en: Original Script:
sl_SI: Izviren scenarij:

en: Original Translation:
sl_SI: Izviren prevod:

en: Original Editing:
sl_SI: Izvirno urejanje:

en: Original Timing:
sl_SI: Izviren čas:

en: Original Script Checking:
sl_SI: Izvirno preverjanje scenarija:

en: Script Updated By:
sl_SI: Skript posodobljen od:

en: Collisions:
sl_SI: Trki:

en: Timer:
sl_SI: Časovnik:

en: Play Res X:
sl_SI: Ločljivost predvajanja X:

en: Play Res Y:
sl_SI: Ločljivost predvajanja Y:

en: Play Depth:
sl_SI: Globina predvajanja:

en: File Path:
sl_SI: Pot datoteke:

en: Delay:
sl_SI: Zamik:

en: CD Track:
sl_SI: CD skladba:

en: Font Name:
sl_SI: Ime pisave:

en: Font Color:
sl_SI: Barva pisave:

en: Font Style:
sl_SI: Slog pisave:

en: Font Size:
sl_SI: Velikost pisave:

en: Video to Open:
sl_SI: Video za odpiranje:

en: Character Encoding:
sl_SI: Znakovni nabor:

en: None
sl_SI: Brez

en: All Files
sl_SI: Vse datoteke

en: All Subtitle Files
sl_SI: Vse datoteke s podnapisi

en: File Properties
sl_SI: Lastnosti datoteke

en: File Name
sl_SI: Ime datoteke

en: Path
sl_SI: Pot

en: Character Encoding
sl_SI: Znakovno kodiranje

en: Subtitle Format
sl_SI: Zapis podnapisov

en: Timing Mode
sl_SI: Način časovnega usklajevanja

en: Save As
sl_SI: Shrani kot

en: Subtitle Format:
sl_SI: Vrsta podnapisov:

en: Line Ending:
sl_SI: Konec vrstice:

en: Open Translation File
sl_SI: Odpri prevajalno datoteko

en: Save Translation As
sl_SI: Shrani prevod kot

en: An unknown error has occurred. Please report a bug and include this error name:
sl_SI: Prišlo je do neznane napake. Pošljite poročilo o napaki in vključite ime napake:

note: Strings
en: Could not open the file
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke

en: Open another file
sl_SI: Odpri drugo datoteko

en: The file path appears to be invalid.
sl_SI: Pot datoteke je videti neveljavna.

note: Strings
en: Could not save the file
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke

en: Save to another file
sl_SI: Shrani v drugo datoteko

en: You have run out of memory. Please close some programs and try again.
sl_SI: Zmanjkalo je pomnilnika. Zaprite nekaj programov in poskusite ponovno.

en: An I/O error has occurred.
sl_SI: Prišlo je do V/I napake.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sl_SI: Nimate ustreznih dovoljenj za shranjevanje datoteke.

en: The specified file is invalid.
sl_SI: Navedena datoteka je neveljavna.

note: Strings
en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sl_SI: V kolikor sprememb ne shranite, bodo trajno izgubljene.

note: Strings
en: Save the changes to subtitles "{0}" before creating new subtitles?
sl_SI: Ali naj bodo spremembe podnapisa "{0}" pred ustvarjanjem novih podnapisov shranjene?

en: Create without Saving
sl_SI: Ustvari brez shranjevanja

en: Save the changes to translation "{0}" before creating new subtitles?
sl_SI: Ali naj bodo spremembe podnapisa "{0}" pred ustvarjanjem novih podnapisov shranjene?

en: Save the changes to translation "{0}" before creating a new translation?
sl_SI: Ali naj bodo spremembe prevoda "{0}" pred ustvarjanjem novega prevoda shranjene?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before opening?
sl_SI: Ali naj bodo spremembe podnapisa "{0}" pred odpiranjem shranjene?

en: Open without Saving
sl_SI: Odpri brez shranjevanja

en: Save the changes to translation "{0}" before opening?
sl_SI: Ali naj bodo spremembe prevoda "{0}" pred odpiranjem shranjene?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before closing?
sl_SI: Ali naj bodo spremembe podnapisov "{0}" pred zapiranjem shranjene?

en: Close without Saving
sl_SI: Zapri brez shranjevanja

en: Save the changes to translation "{0}" before closing?
sl_SI: Ali naj bodo spremembe prevoda "{0}" pred zapiranjem shranjene?

en: Unable to detect the subtitle format. Please check that the file type is supported.
sl_SI: Ni mogoče določiti vrste zapisa podnapisa. Preveriti je treba, če je ta vrsta datotek podprta.

en: The encoding used is not supported by your system. Please choose another encoding.
sl_SI: Uporabljeno kodiranje na vašem sistemu ni podprto. Izberite drugo kodiranje.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sl_SI: Nimate ustreznih dovoljenj za odpiranje datoteke.

en: The file could not be found.
sl_SI: Datoteke ni mogoče najti.

en: The file appears to be too large for a text-based subtitle file.
sl_SI: Videti je, da je datoteka prevelika za besedilno datoteko podnapisov.

note: Strings
en: Could not play the file
sl_SI: Ni mogoče predvajati datoteke

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Files
sl_SI: Datoteke

en: Editing
sl_SI: Urejanje

note: Translation File Saving
en: When saving subtitle files, automatically save their _translation
sl_SI: Pri shranjevanju podnapisov samodejno shrani tudi _prevod

en: Translation File Saving
sl_SI: Shranjevanje datoteke prevodov

en: Character _encoding to use:
sl_SI: _Znakovno kodiranje za uporabo:

en: If auto detection _fails, use:
sl_SI: V primeru da samodejno zaznavanje _spodleti, uporabi:

en: Automatically choose the _video file to open
sl_SI: Samodejno izberi _video datoteko za odpiranje

en: File Open Dialog
sl_SI: Pogovorno okno odpiranja datoteke

en: _Subtitle format to use:
sl_SI: Vrsta p_odnapisov za uporabo:

en: Ch_aracter encoding to use:
sl_SI: Zn_akovno kodiranje za uporabo:

en: _Newline type to use:
sl_SI: Vrsta _nove vrstice za uporabo:

en: File Save As Dialog
sl_SI: Pogovorno okno Shrani datoteko kot

en: Create a _backup copy of files every
sl_SI: Ustvari _varnostno kopijo datotek vsakih

en: minutes
sl_SI: minut

en: Backup
sl_SI: Varnostna kopija

en: Play
sl_SI: Predvajaj

en: ms before the actual start to help review new timings
sl_SI: ms pred dejanskim začetkom pomaganja pri pregledu novih časov

en: Video Seeking
sl_SI: Iskanje po videu

en: Leave
sl_SI: Zapusti

en: ms between subtitles when inserting or splitting
sl_SI: ms med podnapisi med vstavljanjem ali razdeljevanjem

en: Gap Between Subtitles
sl_SI: Razmik med podnapisi

en: Subtr_act
sl_SI: _Odštej

en: Reaction Delay
sl_SI: Zamik odziva

en: Remember the last used encoding
sl_SI: Zapomni si zadnje uporabljeno kodiranje

en: Keep the encoding used on file open
sl_SI: Obdrži kodiranje, uporabljeno za odprtje datoteke

en: Keep the format used on file open
sl_SI: Obdrži vrsto, uporabljeno za odprtje datoteke

en: Remember the last used format
sl_SI: Zapomni si zadnjo uporabljeno obliko

en: Remember the last used type
sl_SI: Zapomni si zadnjo uporabljeno vrsto

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Find
sl_SI: Najdi

en: F_ind
sl_SI: _Najdi

en: Replace _with
sl_SI: Zamenjaj _z nizom

en: _Match case
sl_SI: _Upoštevaj velikost črk

en: Search _backwards
sl_SI: Išči _nazaj

en: Regular _expression
sl_SI: Logični _izraz

en: Wra_p around
sl_SI: _Prelomi

note: Action area
en: Replace _All
sl_SI: Zamenjaj _vse

en: Set Languages
sl_SI: Nastavi jezike

note: Left part: Text Language
en: Text Language
sl_SI: Jezik besedila

note: Right part: Translation Language
en: Translation Language
sl_SI: Jezik prevoda

en: Adjust Timings Between 2 Points
sl_SI: Prilagodi čase med dvema točkama

en: _Apply
sl_SI: _Uveljavi

en: Subtitle No.:
sl_SI: Podnapis št. :

en: New Start:
sl_SI: Nov začetek:

en: First Point
sl_SI: Prva točka

en: Second Point
sl_SI: Druga točka

en: Apply To
sl_SI: Uveljavi za

en: Shift Timings
sl_SI: Premakni uskladitve časa

en: Apply
sl_SI: Uveljavi

en: Reset
sl_SI: Ponastavi

note: Tips label
en: Tip: alternatively use Shift + Numpad Plus/Minus to shift timings directly from the main window.
sl_SI: Namig: uporabite Shift+plus/minus (na številčnici) za zamik časa iz glavnega okna.

en: Synchronize Timings
sl_SI: Uskladi čase

en: Sync Points
sl_SI: Točke usklajevanja

en: Info
sl_SI: Podrobnosti

note: Number column
en: Subtitle No.
sl_SI: Podnapis št.

en: Start
sl_SI: Začetek

en: New Start
sl_SI: Nov začetek

en: Add sync points by selecting subtitles and adjusting the video to their correct position. At least 2 points are needed.
sl_SI: Dodajte točke usklajevanja z izbiro podnapisov in prilagajanjem videa njihovim pravilnim položajem. Treba je dodati vsaj 2 točki.

en: Add 1 more sync point to start synchronizing. Adding more points will improve accuracy.
sl_SI: Dodajte še 1 točko usklajevanja za začetek usklajevanja. Dodajanje več točk bo izboljšalo natančnost.

en: Synchronization is ready. All subtitles will be synchronized.
sl_SI: Usklajevanje je pripravljeno. Naslednji podnapisi bodo usklajeni.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0}.
sl_SI: Usklajevanje je pripravljeno. Naslednji podnapisi ne bodo usklajeni: {0}.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0} and {1}.
sl_SI: Usklajevanje je pripravljeno. Naslednji podnapisi ne bodo usklajeni: {0} in {1}.

en: Open Video
sl_SI: Odpri video

en: All Media Files
sl_SI: Vse predstavne datoteke

en: Video Files
sl_SI: Video datoteke

en: Audio Files
sl_SI: Zvokovne datoteke

en: _Seek
sl_SI: _Poišči

en: Seek _video to:
sl_SI: Išči _video na:

en: Add or Remove…
sl_SI: Dodaj ali odstrani …

en: Automatically Detected
sl_SI: Samodejno zaznano

en: System Default
sl_SI: Sistemsko privzeto

note: To translators: OVR and INS correspond to the Overwrite and Insert text editing modes.
en: OVR
sl_SI: Prepiši

en: INS
sl_SI: Vstavi

note: To translators: Trans corresponds to Translation (used here to denote whether text or translation is being edited).
en: Text
sl_SI: Besedilo

en: Trans
sl_SI: Prevod

note: To translators: Ln corresponds to Line
en: Ln
sl_SI: Vrstica

note: To translators: Col corresponds to Column
en: Col
sl_SI: Stolpec

en: Frame
sl_SI: Sličica

note: Number column
en: No.
sl_SI: Št.

en: End
sl_SI: Konec

en: Translation
sl_SI: Domena prevajanja
