gnome-subtitles master - en to sr translation catalogue (319 entries)

en: Gnome Subtitles is a subtitle editor for the GNOME desktop environment.
sr: Gnomovi titlovi je uređivač titlova za Gnomovo radno okruženje.

en: It allows to create, synchronize, convert and translate subtitles by using a friendly user interface with video preview.
sr: Omogućava vam da stvarate, usaglašavate, pretvarate i prevodite titlove koristeći prijateljsko korisničko sučelje sa video pretpregledom.

en: A total of 22 subtitle formats are supported, including but not limited to: SubRip, MicroDVD, FAB Subtitler, MPlayer, Sub Station Alpha, MPSub and SubViewer.
sr: Podržava ukupno 22 zapisa titlova, uključujući ali ne ograničavajući se samo na: SubRip, MikroDVD, FAB titler, MPlejer, Sub Stejšn Alfa, MPSub i Subpregledač.

en: Gnome Subtitles
sr: Gnomovi titlovi

en: Subtitle Editor
sr: Uređivač titlova

en: Video subtitling for the GNOME desktop
sr: Titlovanje video sadržaja za Gnomovo radno okruženje

en: Subtitles;Video;
sr: titlovi;video;film;

en: About Gnome Subtitles
sr: O programu

en: Gnome Subtitles is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    Gnome Subtitles is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
sr: Gnomovi titlovi je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i menjati
    pod uslovima Gnuove opšte javne licence (OJL) kao što je objavila
    Zadužbina za slobodan softver; bilo da je u pitanju drugo ili
    novije izdanje licence.
    
    Gnom titlovi se raspodeljuje u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez implicitne garancije
    o PRODAJI ili POGODNOSTI ZA ODREĐENE NAMENE. Pogledajte
    Gnuovu opštu javnu licencu za više detalja.
    
    Trebalo bi da ste primili primerak Gnuove opšte javne licence
    zajedno s ovim programom; ako niste, pišite Zadužbini za slobodan
    softver, na: „Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA“

en: Character codings
sr: Kodni rasporedi

en: A_vailable:
sr: _Dostupno:

en: Shown in menu:
sr: Prikazano u izborniku:

en: Open File
sr: Otvori datoteku

en: Video To Open:
sr: Video snimak:

en: Character Coding:
sr: Kodni raspored:

en: File Properties
sr: Svojstva datoteke

en: <b>Name:</b>
sr: <b>Naziv:</b>

en: <b>Path:</b>
sr: <b>Putanja:</b>

en: <b>Character Coding:</b>
sr: <b>Kodni raspored:</b>

en: <b>Subtitle Format:</b>
sr: <b>Zapis titla:</b>

en: <b>Timing Mode:</b>
sr: <b>Vremensko usklađenje:</b>

en: Save As
sr: Sačuvaj kao

en: Subtitle Format:
sr: Zapis titla:

en: Newline Type:
sr: Vrsta novog reda:

en: Select advanced options
sr: Izaberi napredne mogućnosti

en: Headers
sr: Zaglavlja

en: Title:
sr: Naslov:

en: Author:
sr: Autor:

en: Artist:
sr: Izvođač:

en: By:
sr: Od:

en: Version:
sr: Izdanje:

en: Karaoke Lyrics LRC
sr: Tekst za karaoke (LRC)

en: Source:
sr: Izvor:

en: Date:
sr: Datum:

en: Frame rate:
sr: Broj kadrova:

en: Karaoke Lyrics VKT
sr: Tekst za karaoke (VKT)

en: File:
sr: Datoteka:

en: Note:
sr: Beleška:

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Original Script:
sr: Izvorni skript:

en: Original Translation:
sr: Izvorni prevod:

en: Original Editing:
sr: Izvorno uređivanje:

en: Original Timing:
sr: Vremensko usklađenje:

en: Original Script Checking:
sr: Provera skripta:

en: Script Updated By:
sr: Tekst je osvežio:

en: Collisions:
sr: Sukobi:

en: PlayResX:
sr: Vodoravnih tačkica:

en: PlayResY:
sr: Uspravnih tačkica:

en: PlayDepth:
sr: Bitova u sekundi:

en: Timer:
sr: Brojač:

en: File Path:
sr: Putanja datoteke:

en: Delay:
sr: Kašnjenje:

en: CD Track:
sr: CD zapis:

en: Comment:
sr: Napomena:

en: Font Name:
sr: Naziv pisma:

en: Font Color:
sr: Boja pisma:

en: Font Style:
sr: Izgled pisma:

en: Font Size:
sr: Veličina pisma:

en: _File
sr: _Datoteka

en: _Translation
sr: _Prevod

en: _New
sr: _Novo

en: _Open
sr: _Otvori

en: _Reload
sr: _Osveži

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: Save _As
sr: Sačuvaj _kao

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Headers
sr: _Zaglavlja

en: _Edit
sr: _Uredi

en: _Format
sr: _Zapis

en: _Bold
sr: Po_debljano

en: _Italic
sr: _Iskošeno

en: _Underline
sr: Po_dvučeno

en: _Split
sr: _Podeli

en: _Merge
sr: _Spoji

en: _Insert Subtitle
sr: Unesi _titl

en: _Before
sr: P_re

en: _After
sr: Po_sle

en: At _Video Position
sr: Na položaju _videa

en: _Delete Subtitles
sr: _Obriši titlove

en: Pr_eferences
sr: _Postavke

en: _View
sr: _Pregled

en: _Frames
sr: _Kadrovi

en: _Times
sr: _Vremena

en: _Line Lengths
sr: Dužina _linija

en: Video _Subtitles
sr: _Titlovi video snimka

en: _Text
sr: _Tekst

en: Translatio_n
sr: P_revod

en: _Search
sr: _Potraži

en: Find Ne_xt
sr: Pronađi _sledeće

en: Find Pre_vious
sr: Pronađi _prethodno

en: _Replace
sr: _Zameni

en: T_imings
sr: Vremenska _usklađenost

en: _Input Frame Rate
sr: Unesi _broj kadrova

en: _Video Frame Rate
sr: Broj _kadrova videa

en: _Synchronize
sr: _Uskladi

en: _Adjust
sr: _Doteraj

en: Sh_ift
sr: P_odeli

en: Vide_o
sr: _Video

en: _Play / Pause
sr: _Pusti / pauziraj

en: _Loop Selection
sr: _Vrti izbor

en: R_ewind
sr: Premotaj una_zad

en: _Forward
sr: Premotaj una_pred

en: _Seek to…
sr: _Premotaj do…

en: Seek _to Selection
sr: Pređi na _izbor

en: Select Nearest Subtitle
sr: Izaberi najbliži titl

en: Auto Select Subtitle
sr: Samostalno izaberi titl

en: Set Subtitle St_art
sr: Postavi _početak titla

en: Set Subtitle En_d
sr: Postavi _kraj titla

en: _Tools
sr: _Alati

en: _Autocheck Spelling
sr: Pro_veri pravopis

en: Set T_ext Language
sr: Postavi jezik _teksta

en: Set Translati_on Language
sr: Postavi jezik _prevoda

en: Translate _Text → Translation
sr: Prevedi _Tekst → Prevod

en: Translate Translatio_n → Text
sr: Prevedi _Prevod → Tekst

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na _tastaturi

en: Request a _Feature
sr: Zatraži novu _mogućnost

en: Report a _Bug
sr: Prijavi _grešku

en: New File
sr: Nova datoteka

en: Save File
sr: Sačuvaj datoteku

en: Insert
sr: Ubaci

en: Delete
sr: Obriši

en: <b>Time</b>
sr: <b>Vreme</b>

en: <b>Length</b>
sr: <b>Dužina</b>

en: Tip: use Ctrl+Plus/Minus and Alt+Plus/Minus (on the numpad) to adjust start and end timings.
    Shift+Plus/Minus (on the numpad) shifts timings.
sr: Savet: koristite Ktrl i +/- ili Alt i +/- (na numeričkom odeljku) da podesite početak i kraj vremenskog usklađivanja.
    Šift i +/- (na numeričkom odeljku) prebacuje vremensko usklađivanje.

note: This is the duration of a subtitle.
en: Duration:
sr: Trajanje:

note: This is the end time/frame of a subtitle.
en: End:
sr: Kraj:

note: This is the start time/frame of a subtitle.
en: Start:
sr: Početak:

en: Preferences
sr: Postavke

en: _Reset to defaults
sr: Vrati na _osnovno

en: When saving subtitles, also save their _translation
sr: Pri čuvanju titla sačuvaj i _prevod

en: <b>Translation File Saving</b>
sr: <b>Čuvanje prevoda</b>

en: Character c_oding to use:
sr: Kodni _raspored:

en: If auto detection _fails, use:
sr: Ako samoprepoznavanje _ne uspe, koristi:

en: Automatically choose the _video file to open
sr: Sam izaberi _video datoteku za otvaranje

en: <b>File Open Dialog</b>
sr: <b>Otvaranje datoteke</b>

en: Ch_aracter coding to use:
sr: _Kodni raspored:

en: _Subtitle format to use:
sr: _Zapis titla:

en: _Newline type to use:
sr: _Vrsta novog reda:

en: <b>File Save As Dialog</b>
sr: <b>Čuvanje datoteke</b>

en: Create a _backup copy of files every
sr: Napravi _rezervu datoteka svakih

en: minutes
sr: minuta

en: <b>Backup</b>
sr: <b>Rezerva</b>

en: Files
sr: Datoteke

en: Automatically seek the video to the first subtitle when changing timings
sr: Sam premotaj video na prvi prevod prilikom promene vremena

en: Seek
sr: Premotaj

en: ms before the actual start to help review new timings
sr: milisekundi pre stvarnog početka da bi bilo moguće pregledati novo vreme

en: <b>Video Seeking</b>
sr: <b>Premotavanje videa</b>

en: Leave
sr: Napusti

en: ms between subtitles when inserting or splitting
sr: milisekundi između titlova prilikom umetanja ili podele

en: <b>Gap Between Subtitles</b>
sr: <b>Razmak između titlova</b>

en: Subtract
sr: Oduzmi

en: ms when setting subtitle start/end on playback
sr: milisekundi prilikom postavljanja početka/kraja titla pri puštanju

en: <b>Reaction Delay</b>
sr: <b>Kašnjenje reakcije</b>

en: Editing
sr: Uređujem

en: Replace
sr: Zameni

en: Replace _with:
sr: Zameni _sa:

en: _Search for:
sr: _Traži:

en: _Match case
sr: _Uporedi veličinu slova

en: Search _backwards
sr: Traži _unazad

en: Search using a Regular _Expression
sr: Traži koristeći _regularni izraz

en: _Wrap around
sr: _Unaokolo

en: Replace _All
sr: Zameni _sve

en: Set language
sr: Postavi jezik

en: Adjust Timings
sr: Podesi vremensku usklađenost

en: New Start:
sr: Novi početak:

en: Start Frame:
sr: Početni kadar:

en: No.:
sr: Broj:

en: <b>First Subtitle</b>
sr: <b>Prvi titl</b>

en: <b>Last Subtitle</b>
sr: <b>Poslednji titl</b>

en: All Subtitles
sr: Svi titlovi

en: Selected Range
sr: Izabrani opseg

en: <b>Apply to</b>
sr: <b>Primeni na</b>

en: Adjust
sr: Podesi

en: Shift Timings
sr: Podeli vremena

en: <b>Frames</b>
sr: <b>Kadrovi</b>

en: _All subtitles
sr: _Svi titlovi

en: _Selected subtitles
sr: _Izabrani titlovi

note: This means to apply the shift command from the selected subtitle to the first subtitle.
en: From _first subtitle to selection
sr: Od _prvog titla do izabranog

note: This means to apply the shift command from the selected subtitle to the last subtitle.
en: From selection to _last subtitle
sr: Od _izabranog titla do poslednjeg

en: <small><i>Tip: use Shift+Plus/Minus (on the numpad)
    to shift timings from the main window.</i></small>
sr: <small><i>Savet: koristite Šift i +/- (na numeričkom odeljku)
    da promenite vremena u glavnom prozoru.</i></small>

en: _Shift
sr: _Podeli

en: Synchronize Timings
sr: Uskladi vremena

en: <b>Sync Points</b>
sr: <b>Tačke usklađenja</b>

en: Synchroni_ze all subtitles
sr: Uskladi _sve titlove

en: <b>Options</b>
sr: <b>Mogućnosti</b>

en: <b>Status</b>
sr: <b>Stanje</b>

en: Open Video
sr: Otvori video snimak

en: Seek To
sr: Premotaj do

en: Seek _video to:
sr: Premotaj _video snimak do:

en: _Seek
sr: _Premotaj

en: Adjusting timings
sr: Postavljanje vremena

en: Changing Input Frame Rate
sr: Menjanje broja kadrova titla

en: Changing Video Frame Rate
sr: Menjanje broja kadrova video snimka

en: Toggling Bold
sr: Prebacivanje podebljanog

en: Toggling Italic
sr: Prebacivanje iskošenog

en: Toggling Underline
sr: Prebacivanje podvučenog

en: Editing Start
sr: Početak uređivanja

en: Editing End
sr: Kraj uređivanja

en: Editing Duration
sr: Trajanje uređivanja

en: Undo
sr: Opozovi

en: Redo
sr: Ponovi

en: Deleting Subtitles
sr: Brisanje titlova

en: Editing Text
sr: Uređivanje teksta

en: Editing Translation
sr: Uređivanje prevoda

en: Inserting Subtitle
sr: Ubacivanje titla

en: Merging subtitles
sr: Stapanje titlova

en: Replacing All
sr: Zamenjivanje svega

en: Shifting timings
sr: Deljenje vremena

en: Splitting subtitles
sr: Podela titlova

en: Synchronizing timings
sr: Usklađivanje vremena

note: initially, it's the former text replaced by translation direction of translation
en: Translating
sr: Prevod

en: Could not translate the chosen subtitle.
sr: Ne mogu da prevedem izabrani titl.

en: Setting Subtitle Start
sr: Postavljanje početka titla

en: Setting Subtitle End
sr: Postavljanje kraja titla

note: To translators: this is the filename for new files (before being saved for the first time)
en: Unsaved Subtitles
sr: Nesačuvani titlovi

note: To translators: this defines the name of a translation file. {0}=filename, {1}=language. Example: MovieName (fr translation)
en: {0} ({1} translation)
sr: {0} ({1} prevod)

en: {0} (translation)
sr: {0} (prevod)

note: GEOSTD8, HZ not used
en: Western
sr: Zapadni

en: Central European
sr: Srednjoevropski

en: South European
sr: Južnoevropski

en: Baltic
sr: Baltički

note: Added
en: Cyrillic
sr: Ćirilica

note: Added
en: Arabic
sr: Arapski

note: Added
en: Greek
sr: Grčki

note: Added
en: Hebrew
sr: Jevrejski

en: Turkish
sr: Turski

en: Nordic
sr: Skandinavski

en: Celtic
sr: Keltski

en: Romanian
sr: Rumunski

note: ISO-8859-8-I not used Added
en: Unicode
sr: Unikod

note: Added UCS-2 and UCS-4 not used
en: Chinese Traditional
sr: Tradicionalni kineski

en: Cyrillic/Russian
sr: Ćirilica (Rusija)

note: ARMSCII-8 not used Added ISO-IR-111, KOI8R, KOI8U not used
en: Japanese
sr: Japanski

note: EUC-JP-MS not used
en: Korean
sr: Korejski

note: EUC-TW not used
en: Chinese Simplified
sr: Uprošćeni kineski

en: Portuguese
sr: Portugalski

note: Added
en: Icelandic
sr: Islandski

en: French Canadian
sr: Francuski (Kanada)

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: Ćirilica (Ukrajina)

note: TCVN, TIS-620, UHC, VISCII not used
en: Central
sr: Centralni

en: Vietnamese
sr: Vijetnamski

en: Current Locale
sr: Tekući jezik

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Description
sr: Opis

en: Encoding
sr: Kodiranje

en: None
sr: Ništa

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: All Subtitle Files
sr: Sve datoteke titla

en: Open Translation File
sr: Otvori datoteku prevoda

en: Remember the last used encoding
sr: Zapamti poslednje korišćeno kodiranje

en: Keep the encoding used on file open
sr: Zadrži korišćeno kodiranje prilikom otvaranja datoteke

en: Keep the format used on file open
sr: Zadrži korišćeni zapis prilikom otvaranja datoteke

en: Remember the last used format
sr: Zapamti poslednji korišćeni zapis

en: Remember the last used type
sr: Zapamti poslednju korišćenu vrstu

en: Find
sr: Potraži

note: Strings
en: Set Text Language
sr: Postavi jezik teksta

en: Set Translation Language
sr: Postavi jezik prevoda

en: Select the text _language of the current subtitles.
sr: Izaberite jezik _teksta tekućih titlova.

en: Select the translation _language of the current subtitles.
sr: Izaberite jezik _prevoda tekućih titlova.

en: Save Translation As
sr: Sačuvaj prevod kao

en: Start Time:
sr: Početno vreme:

en: Time
sr: Vreme

en: Frames
sr: Kadrovi

note: Number column
en: Subtitle No.
sr: Broj titla

note: Start (current and correct) columns
en: Current Start
sr: Tekući početak

en: Correct Start
sr: Ispravi početak

en: Add sync points by selecting subtitles and adjusting the video to their correct position. At least 2 points are needed.
sr: Dodajte tačke usklađenja izborom titlova i postavljanjem video snimaka u njihove pravilne položaje. Potrebne su dve tačke.

en: Add 1 more sync point to start synchronizing. Adding more points will improve accuracy.
sr: Dodajte još jednu tačku za početak usklađenja. Ovaj postupak će poboljšati tačnost.

en: Synchronization is ready. All subtitles will be synchronized.
sr: Usklađivanje je spremno. Svi titlovi će biti usklađeni.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0}.
sr: Usklađivanje je spremno. Sledeći titlovi neće biti usklađeni: {0}.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0} and {1}.
sr: Usklađivanje je spremno. Sledeći titlovi neće biti usklađeni: {0} i {1}.

en: An unknown error has occured. Please report a bug and include this error name:
sr: Došlo je do nepoznate greške. Prijavite grešku zajedno s njenim nazivom:

note: Strings
en: Could not open the file
sr: Ne mogu da otvorim datoteku

en: Open another file
sr: Otvori drugu datoteku

en: The file path appears to be invalid.
sr: Putanja datoteke nije ispravna.

note: Strings
en: Could not save the file
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku

en: Save to another file
sr: Sačuvaj u drugu datoteku

en: You have run out of memory. Please close some programs and try again.
sr: Ponestalo vam je memorije. Uklonite nepotrebne programe i pokušajte ponovo.

en: An I/O error has occured.
sr: Došlo je do U/I greške.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sr: Nemate potrebna ovlašćenja za čuvanje datoteke.

en: The specified file is invalid.
sr: Navedena datoteka je neispravna.

note: Strings
en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sr: Ako ne sačuvate, sve izmene će biti trajno izgubljene.

note: Strings
en: Save the changes to subtitles "{0}" before creating new subtitles?
sr: Da sačuvam izmene u titlu „{0}“ pre stvaranja novog?

en: Create without Saving
sr: Napravi bez čuvanja

en: Save the changes to translation "{0}" before creating new subtitles?
sr: Da sačuvam izmene u prevodu „{0}“ pre stvaranja novog titla?

en: Save the changes to translation "{0}" before creating a new translation?
sr: Da sačuvam izmene u prevodu „{0}“ pre stvaranja novog?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before opening?
sr: Da sačuvam izmene u titlu „{0}“ pre otvaranja?

en: Open without Saving
sr: Otvori bez čuvanja

en: Save the changes to translation "{0}" before opening?
sr: Da sačuvam izmene u prevodu „{0}“ pre otvaranja?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before closing?
sr: Da sačuvam izmene u titlu „{0}“ pre zatvaranja?

en: Close without Saving
sr: Zatvori bez čuvanja

en: Save the changes to translation "{0}" before closing?
sr: Da sačuvam izmene u prevodu „{0}“ pre zatvaranja?

en: Unable to detect the subtitle format. Please check that the file type is supported.
sr: Ne mogu da odredim zapis titla. Proverite da li je vrsta datoteke podržana.

en: The encoding used is not supported by your system. Please choose another encoding.
sr: Izabrani kodni raspored nije podržan. Izaberite neki drugi.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sr: Nemate potrebna ovlašćenja za otvaranje datoteke.

en: The file could not be found.
sr: Ne mogu da pronađem datoteku.

en: The file appears to be too large for a text-based subtitle file.
sr: Datoteka izgleda da je prevelika za tekstualnu datoteku titla.

note: Strings
en: Could not play the file
sr: Ne mogu da pustim datoteku

en: All Video Files
sr: Sve video datoteke

en: All Audio Files
sr: Sve audio datoteke

en: Could not open Bug Buddy, the bug reporting tool.
sr: Ne mogu da otvorim Bubaždaju, programa za prijavljivanje grešaka.

en: Bug information has been printed to the console.
sr: Podaci o grešci su ispisani u konzoli.

en: Add or Remove…
sr: Dodaj ili ukloni…

en: Auto Detected
sr: Samoprepoznato

en: System Default
sr: Podrazumevano

note: To translators: OVR and INS correspond to the Overwrite and Insert text editing modes.
en: OVR
sr: PREP

en: INS
sr: UBAC

note: To translators: Trans corresponds to Translation (used here to denote whether text or translation is being edited).
en: Text
sr: Tekst

en: Trans
sr: Prevod

note: To translators: Ln corresponds to Line
en: Ln
sr: Red

note: To translators: Col corresponds to Column
en: Col
sr: Kolona

en: Frame
sr: Kadar

note: Number column
en: No.
sr: Broj

en: Start
sr: Početak

en: End
sr: Kraj

en: Duration
sr: Trajanje

en: Translation
sr: Prevod
