gnome-subtitles master - en to tr translation catalogue (371 entries)

en: Gnome Subtitles
tr: Gnome Alt Yazılar

en: Video subtitling for the GNOME desktop
tr: GNOME Masaüstü için alt yazı düzenleyicisi

en: Gnome Subtitles is a subtitle editor for the GNOME desktop environment. It allows to create, synchronize, convert and translate subtitles by using a friendly user interface with video preview.
tr: Gnome Alt Yazılar GNOME masaüstü ortamı için alt yazı düzenleme uygulamasıdır. Video ön izlemeli kullanıcı dostu arayüzü kullanarak alt yazı oluşturmanızı, eşzamanlamanızı, dönüştürmenizi ve çevirmenizi sağlar.

en: A total of 22 subtitle formats are supported, including but not limited to: SubRip, MicroDVD, FAB Subtitler, MPlayer, Sub Station Alpha, MPSub and SubViewer.
tr: Toplamda 22 alt yazı biçimi destekleniyor, bunlardan başlıcaları şunlardır: SubRip, MicroDVD, FAB Subtitler, MPlayer, Sub Station Alpha, MPSub ve SubViewer.

en: Main window
tr: Ana pencere

en: Subtitle Editor
tr: Alt Yazı Düzenleyici

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: subtitles;video;captions;
tr: altyazılar;video;altyazı;alt yazı;alt yazılar;başlıklar;açıklamalar;manşetler;

en: Encodings shown in menu
tr: Kodlama menüde gösterilsin

en: List of encodings shown in the File Open/Save dialogs.
tr: Dosya Aç/Kaydet iletişim penceresinde gösterilecek kodlamaların listesi.

en: File Open encoding option
tr: Dosya Aç kodlama seçeneği

en: Encoding option to use by default when opening files. Possible values are: "AutoDetect" to use auto detection, "RememberLastUsed" to remember the last used encoding, "CurrentLocale" to use the current locale, and "Specific" to use a specific encoding. The encoding for "RememberLastUsed" and "Specific" is stored in the file_open_encoding key.
tr: Dosyaları açarken öntanımlı olarak kullanılacak kodlama biçimi seçeneği. Olası değerler şunlardır: kendiliğinden algılamayı kullanmak için "AutoDetect", son kullanılan kodlamayı anımsamak için "RememberLastUsed", geçerli yerel ayarı kullanmak için "CurrentLocale" ve belirli kodlamayı kullanmak için "Specific". "RememberLastUsed" ve "Specific" kodlamaları file_open_encoding anahtarında saklanır.

en: File Open encoding
tr: Dosya Aç kodlaması

en: Encoding to use when opening files. Besides the actual encoding, used when "RememberLastUsed" or "Specific" are set in the file_open_encoding_option key, other possible values are "AutoDetect" and "CurrentLocale".
tr: Dosyaları açarken kullanılacak kodlama biçimi. File_open_encoding_option anahtarında "RememberLastUsed" veya "Specific" ayarlandığında kullanılan gerçek kodlamanın yanı sıra, diğer olası değerler "AutoDetect" ve "CurrentLocale" dir.

en: Auto detection fallback encoding
tr: Kendiliğinden algılama yedek kodlaması

en: Encoding to use when auto detection fails.
tr: Kendiliğinden saptanamadığında kullanılacak kodlama.

en: File Save encoding option
tr: Dosya Kaydet kodlama seçeneği

en: Encoding option to use by default when saving files. Possible values are: "KeepExisting" to use the existing file's encoding, "RememberLastUsed" to remember the last used encoding, "CurrentLocale" to use the current locale, and "Specific" to use a specific encoding. The encoding for "RememberLastUsed" and "Specific" is stored in the file_save_encoding key.
tr: Dosyaları kaydederken öntanımlı olarak kullanılacak kodlama biçimi seçeneği. Olası değerler şunlardır: var olan dosyanın kodlamasını kullanmak için "KeepExisting", son kullanılan kodlamayı anımsamak için "RememberLastUsed", geçerli yerel ayarı kullanmak için "CurrentLocale" ve belirli kodlamayı kullanmak için "Specific". "RememberLastUsed" ve "Specific" kodlamaları file_save_encoding anahtarında saklanır.

en: File Save encoding
tr: Dosya Kaydet kodlaması

en: Encoding to use when saving files. Besides the actual encoding, used when "RememberLastUsed" or "Specific" are set in the file_save_encoding_option key, other possible values are "KeepExisting" and "CurrentLocale".
tr: Dosyaları kaydederken kullanılacak kodlama biçimi. File_save_encoding_option anahtarında "RememberLastUsed" veya "Specific" ayarlandığında kullanılan gerçek kodlamanın yanı sıra, diğer olası değerler "AutoDetect" ve "CurrentLocale" dir.

en: File Save format option
tr: Dosya Kaydet biçim seçeneği

en: Subtitle format option to use by default when saving files. Possible values are: "KeepExisting" to use the existing file's format, "RememberLastUsed" to remember the last used format, and "Specific" to use a specific format. The subtitle format for "RememberLastUsed" and "Specific" is stored in the file_save_format key.
tr: Dosyaları kaydederken öntanımlı olarak kullanılacak alt yazı biçimi seçeneği. Olası değerler şunlardır: Var olan dosyanın biçimini kullanmak için "KeepExisting", son kullanılan biçimi anımsamak için "RememberLastUsed" ve belirli biçimi kullanmak için "Specific". "RememberLastUsed" ve "Specific" için alt yazı biçimi file_save_format anahtarında saklanır.

en: File Save format
tr: Dosya Kaydet biçimi

en: Subtitle format to use when saving files. Besides the actual format, used when "RememberLastUsed" or "Specific" are set in the file_save_format_option key, other possible values are "KeepExisting" and "CurrentLocale".
tr: Dosyaları kaydederken kullanılacak alt yazı biçimi. File_save_format_option anahtarında "RememberLastUsed" veya "Specific" ayarlandığında kullanılan gerçek biçimin yanı sıra, diğer olası değerler "KeepExisting" ve "CurrentLocale"dir.

en: File Save newline option
tr: Dosya Kaydet yeni satır seçeneği

en: Newline option to use by default when saving files. Possible values are: "RememberLastUsed" to remember the last used newline type, and "Specific" to use a specific newline type. The newline type for "RememberLastUsed" and "Specific" is stored in the file_save_newline key.
tr: Dosyaları kaydederken öntanımlı olarak kullanmak için yeni satır seçeneği. Olası değerler şunlardır: Son kullanılan yeni satır türünü anımsamak için "RememberLastUsed" ve belirli yeni satır türünü kullanmak için "Specific". "RememberLastUsed" ve "Specific" için yeni satır türü file_save_newline anahtarında saklanır.

en: File Save newline
tr: Dosya Kaydet yeni satır

en: Newline type to use when saving files.
tr: Dosyalar kaydedilirken kullanılacak yeni satır türü.

en: Save translation when saving subtitles
tr: Alt yazıları kaydederken çevirileri de kaydet

en: Whether to save existing translations when saving subtitles.
tr: Alt yazılar kaydedilirken çevirilerin de kaydedilip edilmeyeceği.

en: Automatically choose the video file
tr: Video dosyasını kendiliğinden seç

en: Whether to automatically choose the video file to open, when opening a subtitle file. A video file is chosen based on the name of the subtitle file.
tr: Alt yazı dosyası açarken açılacak video dosyasının kendiliğinden seçilip seçilmeyeceği. Alt yazı dosyasının adına göre video dosyası seçilir.

en: Apply reaction delay
tr: Tepki gecikmesi uygula

en: Whether to apply a reaction delay when setting the start or end times of a subtitle with the video playing.
tr: Alt yazının başlangıç veya bitiş zamanlarını ayarlarken kullanılacak video oynatımı için tepki gecikmesi uygulanıp uygulanmayacağı.

en: Reaction delay
tr: Tepki gecikmesi

en: Time, in milliseconds, to subtract from the start or end times when setting them with the video playing.
tr: Video oynatılırken başlangıç veya bitiş zamanlarından çıkartılacak, milisaniye türünden zaman.

en: Seek the video on subtitles change
tr: Alt yazı değiştiğinde videoyu takip et

en: Whether to seek the video to the start of the first subtitle when one or more subtitles are changed.
tr: Bir veya daha çok alt yazı değiştirildiğinde videonun ilk alt yazının başlangıcına dek takip edilip edilmeyeceği.

en: Seek on change rewind
tr: Geriye doğru değiştiğinde takibi sürdür

en: Time, in milliseconds, to rewind the video when seeking on subtitles change.
tr: Milisaniye türünden, alt yazıları değiştirirken videoyu geri takip etme zamanı.

en: View line lengths
tr: Satır uzunluklarını göster

en: Whether to view line lengths as characters counts in the subtitle list.
tr: Alt yazı listesinde, satır uzunluklarının karakter sayısı olarak gösterilip gösterilmeyeceği.

en: Window width
tr: Pencere genişliği

en: The width of the Main Window.
tr: Ana Pencerenin genişliği.

en: Window height
tr: Pencere yüksekliği

en: The height of the Main Window.
tr: Ana Pencerenin yüksekliği.

en: Active spellcheck language for text
tr: Metin için etkin imla denetimi dili

en: The language used to check the spelling of subtitle text.
tr: Alt yazı metninin imla denetimi için kullanılacak dil.

en: Active spellcheck language for translation
tr: Çeviri için etkin imla denetimi dili

en: The language used to check the spelling of subtitle translation.
tr: Alt yazı çevirisinin imla denetimi için kullanılacak dil.

en: Autocheck spelling
tr: Kendiliğinden imla denetimi

en: Whether to automatically check the spelling of subtitle text.
tr: Alt yazı metninin kendiliğinden imla denetimi yapılıp yapılmayacağı.

en: Auto backup
tr: Kendiliğinden yedekle

en: Whether to automatically backup files. A copy of the file will be periodically saved with a ~ suffix.
tr: Dosyaların kendiliğinden yedekleyip yedeklemeyeceği. Dosyanın kopyası düzenli olarak ~ son ekiyle kaydedilir.

en: Backup time
tr: Yedekleme zamanı

en: Time interval, in seconds, to automatically backup files. A minimum of 30 seconds is recommended.
tr: Dosyaları kendiliğinden yedeklemek için saniye türünden zaman aralığı. En az 30 saniye önerilir.

en: Time step increment
tr: Zaman adım artışı

en: Time, in milliseconds, to add or subtract when adjusting times in spinbutton controls (e.g., start, end and duration).
tr: Döndürme düğmesindeki denetimleri (ör. Başlama, bitiş ve süre) ayarlarken milisaniye türünden süre ekleme veya çıkarma.

en: Frames step increment
tr: Kare adım artışı

en: Frames to add or subtract when adjusting frames in spinbutton controls (e.g., start, end and duration).
tr: Döndürme düğmeleri denetimlerinde kareleri ayarlarken eklenecek veya çıkartılacak kareler (örneğin, başlangıç, bitiş ve süre).

en: Time between subtitles
tr: Alt yazılar arasındaki zaman

en: Recommended time between subtitles, in milliseconds, used for example when splitting a subtitle in two.
tr: Alt yazılar arasında önerilen milisaniye türünden süre. Bu değer, bir alt yazı ikiye böldüğünde kullanılır.

en: The file contains no video or audio.
tr: Dosya video ya da ses içermiyor.

en: Unable to obtain the complete media information.
tr: Tam ortam bilgisi alınamadı.

en: _File
tr: _Dosya

en: _New
tr: _Yeni

en: _Open
tr: _Aç

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Save _As
tr: Farklı _Kaydet

en: _Translation
tr: Ç_eviri

en: _Reload
tr: _Yeniden yükle

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Headers
tr: _Başlıklar

en: _Properties
tr: Öze_llikler

en: _Quit
tr: _Çıkış

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Undo
tr: _Geri Al

en: _Redo
tr: _Yinele

en: Cu_t
tr: Ke_s

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Paste
tr: Ya_pıştır

en: _Format
tr: _Biçim

en: _Bold
tr: _Kalın

en: _Italic
tr: _Eğik

en: _Underline
tr: _Altı Çizgi

en: _Split Lines
tr: Satırları _Böl

en: _Merge Lines
tr: Satırları _Birleştir

en: _Insert Subtitle
tr: _Alt Yazı Ekle

en: _Before
tr: Ö_nce

en: _After
tr: _Sonra

en: At _Video Position
tr: _Video Konumunda

en: _Delete Subtitles
tr: Alt Yazıları _Sil

en: Pr_eferences
tr: Te_rcihler

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Frames
tr: _Kareler

en: _Times
tr: _Zamanlar

en: _Line Lengths
tr: _Satır Uzunlukları

en: Video _Subtitles
tr: Video _Alt Yazıları

en: _Text
tr: _Metin

en: Translatio_n
tr: Ç_eviri

en: _Search
tr: _Ara

en: _Find
tr: _Bul

en: Find Ne_xt
tr: Sonrakini B_ul

en: Find Pre_vious
tr: Öncekini B_ul

en: _Replace
tr: _Bul ve Değiştir

en: T_imings
tr: Za_manlama

en: _Input Frame Rate
tr: _Giriş Çerçeve Hızı

en: _Current Frame Rate
tr: _Geçerli Kare Hızı

en: _Synchronize
tr: _Eşzamanla

en: _Adjust
tr: _Ayarla

en: Sh_ift
tr: _Kaydır

en: _Play / Pause
tr: _Oynat / Duraklat

en: _Loop Selection
tr: _Döngü Seçimi

en: R_ewind
tr: _Başa Sar

en: _Forward
tr: İ_leri

en: _Seek to…
tr: _Takip et…

en: Seek _to Selection
tr: Seçim_e Takip Et

en: Select _Nearest Subtitle
tr: E_n Yakın Alt Yazıyı Seç

en: A_uto Select Subtitle
tr: Alt Yazıyı _Kendiliğinden Seç

en: Set Subtitle St_art
tr: Alt Yazı Baş_langıcını Ayarla

en: Set Subtitle En_d
tr: Alt Yazı Bi_tişini Ayarla

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: _Autocheck Spelling
tr: _Kendiliğinden İmla Denetimi

en: Set _Languages
tr: _Dilleri Belirle

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Keyboard Shortcuts
tr: _Klavye Kısayolları

en: _Donate
tr: _Bağış Yap

en: Request a New _Feature
tr: Yeni _Özellik İste

en: Report a _Bug
tr: Hata _Bildir

en: _About
tr: _Hakkında

en: New File
tr: Yeni Dosya

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: Save File
tr: Dosyayı Kaydet

en: Insert
tr: Ekle

en: Delete
tr: Sil

en: Time
tr: Zaman

en: Duration
tr: Süre

en: Sets the subtitle Start to the current video position
tr: Alt yazı geçerli video başlangıç konumuna ayarlar

en: Sets the subtitle End to the current video position
tr: Alt yazı geçerli video bitiş konumuna ayarlar

en: Sets the subtitle Start and End while the video is playing. Keep the button pressed for the duration of each subtitle.
tr: Video oynatılırken alt yazı Başlangıç ve Bitiş ayarını yapar. Her bir alt yazı süresince düğmeyi basılı tutun.

en: Tip: use Ctrl+Plus/Minus and Alt+Plus/Minus (on the numpad) to adjust start and end timings.
    Shift+Plus/Minus (on the numpad) shifts timings.
tr: Öneri: Başlangıç ve bitiş zamanlamalarını ayarlamak için (sayı tuş takımından) Ctrl+Artı/Eksi ve Alt+Artı/Eksi kullanın.
    Shift+Artı/Eksi (sayı tuş takımından) zamanlamalarını kaydırır.

note: This is the start time/frame of a subtitle.
en: Start:
tr: Başlangıç:

en: End:
tr: Bitiş:

note: This is the duration of a subtitle.
en: Duration:
tr: Süre:

en: Adjusting timings
tr: Zamanlama ayarla

en: Changing Input Frame Rate
tr: Giriş Çerçeve Hızı Değişimi

en: Changing Video Frame Rate
tr: Video Çerçeve Hızı Değişimi

en: Toggling Bold
tr: Kalınlaştırmayı Seç

en: Toggling Italic
tr: Eğikleştirmeyi Seç

en: Toggling Underline
tr: Alt Çizgiyi Seç

en: Editing Start
tr: Düzenleme Başlangıcı

en: Editing End
tr: Düzenleme Bitişi

en: Editing Duration
tr: Düzenleme Süresi

en: Undo
tr: Geri Al

en: Redo
tr: Yeniden Yap

en: Deleting Subtitles
tr: Alt Yazılar Siliniyor

en: Editing Text
tr: Metin Düzenleme

en: Editing Translation
tr: Çeviri Düzenleme

en: Inserting Subtitle
tr: Alt Yazı Ekleme

en: Merging subtitles
tr: Alt Yazıları Birleştirme

en: Replacing All
tr: Tümünü Değiştirme

en: Shifting timings
tr: Zamanlamayı Kaydırma

en: Splitting subtitles
tr: Alt Yazıları Ayırma

en: Synchronizing timings
tr: Zamanlamayı Eşzamanlama

en: Setting Subtitle Start
tr: Alt Yazı Başlangıcı Atama

en: Setting Subtitle End
tr: Alt Yazı Bitişi Atama

note: To translators: this is the filename for new files (before being saved for the first time)
en: Unsaved Subtitles
tr: Kaydedilmemiş Alt Yazılar

note: To translators: this defines the name of a translation file. {0}=filename, {1}=language. Example: MovieName (fr translation)
en: {0} ({1} translation)
tr: {0} ({1} çeviri)

en: {0} (translation)
tr: {0} (çeviri)

note: GEOSTD8, HZ not used
en: Western
tr: Batı

en: Central European
tr: Orta Avrupa

en: South European
tr: Güney Avrupa

en: Baltic
tr: Baltık

note: Added
en: Cyrillic
tr: Kiril

note: Added
en: Arabic
tr: Arapça

note: Added
en: Greek
tr: Yunanca

note: Added
en: Hebrew
tr: İbranice

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Nordic
tr: İskandinav

en: Celtic
tr: Kelt

en: Romanian
tr: Romence

note: ISO-8859-8-I not used Added Little endian
en: Unicode
tr: Unikod

en: UTF-8 without BOM
tr: UTF-8 BOM olmadan

note: Added UCS-2 and UCS-4 not used
en: Chinese Traditional
tr: Geleneksel Çince

en: Cyrillic/Russian
tr: Kiril/Rusça

note: ARMSCII-8 not used Added ISO-IR-111, KOI8R, KOI8U not used
en: Japanese
tr: Japonca

note: EUC-JP-MS not used
en: Korean
tr: Korece

note: EUC-TW not used
en: Chinese Simplified
tr: Basitleştirilmiş Çince

en: Portuguese
tr: Portekizce

note: Added
en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: French Canadian
tr: Fransızca (Kanada)

en: Cyrillic/Ukrainian
tr: Kiril/Ukraynaca

note: TCVN, TIS-620, UHC, VISCII not used
en: Central
tr: Orta

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: Current Locale
tr: Geçerli Yerel

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: About Gnome Subtitles
tr: Gnome Alt Yazılar Hakkında

en: _All subtitles
tr: _Tüm alt yazılar

en: _Selected subtitles
tr: _Seçili alt yazılar

en: Subtitles between those selected and the _first
tr: Bu seçilenler ve _başlangıç noktası arasındaki alt yazılar

en: Subtitles between those selected and the _last
tr: Bu seçilenler ve bitiş _noktası arasındaki alt yazılar

en: Character Encodings
tr: Karakter Kodlamaları

note: Left part: Available VBox
en: Available Encodings
tr: Kullanılabilir Kodlamalar

note: Right part: Shown VBox
en: Chosen Encodings
tr: Seçilen Kodlamalar

en: Description
tr: Tanım

en: Encoding
tr: Kodlama

en: Headers
tr: Başlıklar

en: Title:
tr: Başlık:

en: Author:
tr: Yapan:

en: Artist:
tr: Sanatçı:

en: Album:
tr: Albüm:

en: By:
tr: Hazırlayan:

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Source:
tr: Kaynak:

en: Date:
tr: Tarih:

en: Frame Rate:
tr: Kare Hızı:

en: File:
tr: Dosya:

en: Note:
tr: Not:

en: Media Type:
tr: Ortam Türü:

en: Audio
tr: Ses

en: Original Script:
tr: Özgün Betik:

en: Original Translation:
tr: Özgün Çeviri:

en: Original Editing:
tr: Özgün Düzenleme:

en: Original Timing:
tr: Özgün Zamanlama:

en: Original Script Checking:
tr: Özgün Betik Denetimi:

en: Script Updated By:
tr: Betik Güncelleyen:

en: Collisions:
tr: Çakışmalar:

en: Timer:
tr: Zamanlayıcı:

en: Play Res X:
tr: Oynatma Çözünürlüğü X:

en: Play Res Y:
tr: Oynatma Çözünürlüğü Y:

en: Play Depth:
tr: Oynatma Derinliği:

en: File Path:
tr: Dosya Yolu:

en: Delay:
tr: Gecikme:

en: CD Track:
tr: CD Parçası:

en: Font Name:
tr: Yazı Tipi Adı:

en: Font Color:
tr: Yazı Tipi Rengi:

en: Font Style:
tr: Yazı Tipi Biçimi:

en: Font Size:
tr: Yazı Tipi Boyutu:

en: Video to Open:
tr: Açılacak Video:

en: Character Encoding:
tr: Karakter Kodlaması:

en: None
tr: Hiçbiri

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: All Subtitle Files
tr: Tüm Alt Yazı Dosyaları

en: File Properties
tr: Dosya Özellikleri

en: File Name
tr: Dosya Adı

en: Path
tr: Konum

en: Character Encoding
tr: Karakter Kodlaması

en: Subtitle Format
tr: Alt Yazı Biçimi

en: Timing Mode
tr: Zamanlama Kipi

en: Save As
tr: Farklı Kaydet

en: Subtitle Format:
tr: Alt Yazı Biçimi:

en: Line Ending:
tr: Satır Sonu:

en: Open Translation File
tr: Çeviri Dosyası Aç

en: Save Translation As
tr: Çeviriyi Farklı Kaydet

en: An unknown error has occurred. Please report a bug and include this error name:
tr: Bilinmeyen hata oluştu. Lütfen adıyla birlikte bu hatayı bildiriniz:

note: Strings
en: Could not save the file
tr: Dosya kaydedilemedi

en: Save to another file
tr: Başka dosyaya yaz

en: You have run out of memory. Please close some programs and try again.
tr: Bellek yetersiz. Lütfen bazı programlarınızı kapatın ve yeniden deneyin.

en: An I/O error has occurred.
tr: G/Ç hatası oluştu.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
tr: Bu dosyayı kaydetmek için gerekli izinleriniz yok.

en: The specified file is invalid.
tr: Belirtilen dosya geçersiz.

note: Strings
en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
tr: Kaydetmezseniz yaptığınız tüm değişiklikler kalıcı olarak yitecek.

note: Strings
en: Save the changes to subtitles "{0}" before creating new subtitles?
tr: Yeni alt yazı oluşturmadan önce "{0}" alt yazısında yaptığınız değişiklikleri kaydetmek ister misiniz?

en: Create without Saving
tr: Kaydetmeden Oluştur

en: Save the changes to translation "{0}" before creating new subtitles?
tr: Yeni alt yazı oluşturmadan önce "{0}" çevirisinde yaptığınız değişiklikleri kaydetmek ister misiniz?

en: Save the changes to translation "{0}" before creating a new translation?
tr: Yeni çeviri oluşturmadan önce "{0}" çevirisinde yaptığınız değişiklikleri kaydetmek ister misiniz?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before opening?
tr: Açmadan önce "{0}" alt yazısında yaptığınız değişiklikleri kaydetmek ister misiniz?

en: Open without Saving
tr: Kaydetmeden Aç

en: Save the changes to translation "{0}" before opening?
tr: Açmadan önce "{0}" çevirisinde yaptığınız değişiklikleri kaydetmek ister misiniz?

en: Save the changes to subtitles "{0}" before closing?
tr: Kapatmadan önce "{0}" alt yazısında yaptığınız değişiklikleri kaydetmek ister misiniz?

en: Close without Saving
tr: Kaydetmeden Kapat

en: Save the changes to translation "{0}" before closing?
tr: Kapatmadan önce "{0}" çevirisinde yaptığınız değişiklikleri kaydetmek ister misiniz?

en: Could not open the file {0}.
tr: {0} dosyası açılamadı.

en: Open another file
tr: Başka dosya aç

en: Unable to detect the subtitle format. Please check that the file type is supported.
tr: Alt yazı biçimi algılanamadı. Lütfen bu dosya türünün desteklendiğinden emin olun.

en: The encoding used is not supported by your system. Please choose another encoding.
tr: Bu kodlama, sisteminizce desteklenmiyor. Lütfen başka kodlama seçiniz.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
tr: Dosyayı açmak için gerekli izinleriniz yok.

en: The file could not be found.
tr: Dosya bulunamadı.

en: The file appears to be too large for a text-based subtitle file.
tr: Bu dosya, metin tabanlı alt yazı dosyası için çok büyük görünüyor.

en: The file path appears to be invalid.
tr: Dosya yolu geçersiz görünüyor.

en: Could not play the file '{0}'.
tr: '{0}' dosyası oynatılamadı.

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Files
tr: Dosyalar

en: Editing
tr: Düzenleme

note: Translation File Saving
en: When saving subtitle files, automatically save their _translation
tr: Alt yazılar kaydedildiğinde, aynı zamanda ç_evirileri de kaydet

en: Translation File Saving
tr: Çeviri Dosyasının Kaydedilmesi

en: Character _encoding to use:
tr: Kullanılacak karakter _kodlaması:

en: If auto detection _fails, use:
tr: Kendiliğinden _saptanamazsa, şunu kullan:

en: Automatically choose the _video file to open
tr: Açılacak video dosyasını kendiliğinden _seç

en: File Open Dialog
tr: Dosya Aç Penceresi

en: _Subtitle format to use:
tr: Kullanılacak _alt yazı biçimi:

en: Ch_aracter encoding to use:
tr: Kullanılacak k_arakter kodlaması:

en: _Newline type to use:
tr: Kullanılacak satır sonu _türü:

en: File Save As Dialog
tr: Dosya Farklı Kaydet Penceresi

en: Create a _backup copy of files every
tr: Dosyaların _yedek kopyasını, şu sıklıkta oluştur

en: minutes
tr: dakika

en: Backup
tr: Yedekle

en: _Seek the video to the selected subtitle when changing timings
tr: Zamanlaması değişirken seçilen alt yazı için videoyu kendiliğinden _takip et

en: Play
tr: Oynat

en: ms before the actual start to help review new timings
tr: Yeni zamanlamayı gözden geçirmeye yardımcı olacak gerçek başlangıçtan önceki süre

en: Video Seeking
tr: Video Takip Etme

en: Leave
tr: Çık

en: ms between subtitles when inserting or splitting
tr: Eklenirken ya da bölünürken alt yazılar arasındaki süre

en: Gap Between Subtitles
tr: Alt Yazılar Arasındaki Boşluk

en: Subtr_act
tr: Çık_ar

en: ms when setting subtitle start/end while playing the video
tr: Kayıttan çalarken başlangıç/bitiş alt yazısı ayarlanırkenki süre (ms)

en: Reaction Delay
tr: Tepki Gecikmesi

en: Remember the last used encoding
tr: Son kullanılan kodlamayı anımsa

en: Keep the encoding used on file open
tr: Açık olan dosyada kullanılan kodlamayı koru

en: Keep the format used on file open
tr: Açık olan dosyada kullanılan biçimi koru

en: Remember the last used format
tr: Son kullanılan biçimi anımsa

en: Remember the last used type
tr: Son kullanılan türü anımsa

en: Replace
tr: Bul ve Değiştir

en: Find
tr: Bul

en: F_ind
tr: _Bul

en: Replace _with
tr: Şununla _değiştir

en: _Match case
tr: Büyük/küçük _harf eşleştir

en: Search _backwards
tr: _Geriye doğru ara

en: Regular _expression
tr: _Düzenli ifade

en: Wra_p around
tr: _Başa dön

note: Action area
en: Replace _All
tr: _Tümünü Değiştir

en: Set Languages
tr: Dilleri Belirle

note: Left part: Text Language
en: Text Language
tr: Metin Dilleri

note: Right part: Translation Language
en: Translation Language
tr: Çeviri Dili

en: Use your distro's package manager to install additional languages (tip: search for 'spell'). Supported language packs: {0}.
tr: Ek dilleri yüklemek için dağıtımınızın paket yöneticisini kullanın (ipucu: 'spell' için arama yapın). Desteklenen dil paketleri: {0}.

en: Adjust Timings Between 2 Points
tr: İki Nokta Arasında Zamanlamayı Ayarla

en: _Apply
tr: _Uygula

en: Subtitle No.:
tr: Alt Yazı No.:

en: New Start:
tr: Yeni Başlangıç:

en: First Point
tr: İlk Nokta

en: Second Point
tr: İkinci Nokta

en: Apply To
tr: Şuna Uygula

en: Shift Timings
tr: Kaydırma Zamanlaması

en: Apply
tr: Uygula

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Set From Video
tr: Videodan Ayarla

en: Sets the shift amount in order for the selected subtitles to start at the current video position.
tr: Seçilen alt yazıların geçerli video konumunda başlaması için kaydırma miktarını ayarlar.

en: Amount
tr: Miktar

note: Tips label
en: Tip: alternatively use Shift + Numpad Plus/Minus to shift timings directly from the main window.
tr: Öneri: Ana pencereden zamanlamayı kaydırmak için Shift+Artı/Eksi (sayı tuş takımından) kullanın.

en: Synchronize Timings
tr: Zamanlamaları Eşzamanla

en: Sync Points
tr: Eşleme Noktaları

en: Subtitles between sync points
tr: Eşleme noktaları arasındaki alt yazılar

en: Info
tr: Bilgi

note: Number column
en: Subtitle No.
tr: Alt Yazı No.

en: Start
tr: Başlangıç

en: New Start
tr: Yeni Başlangıç

en: Add sync points by selecting subtitles and adjusting the video to their correct position. At least 2 points are needed.
tr: Alt yazıları seçerek eşleme noktaları ekleyin ve videoyu doğru konuma ayarlayın. En az 2 nokta gereklidir.

en: Add 1 more sync point to start synchronizing. Adding more points will improve accuracy.
tr: Eşlemeyi başlamak için 1 tane daha eşleme noktası ekleyin. Daha çok nokta doğruluğu arttırır.

en: Synchronization is ready. All subtitles will be synchronized.
tr: Eşzamanlama işlemi hazır. Tüm alt yazılar eşzamanlanacak.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0}.
tr: Eşzamanlama işlemi hazır. Bu işlem, şu alt yazılar için uygulanmayacak: {0}.

en: Synchronization is ready. The following subtitles will not be synchronized: {0} and {1}.
tr: Eşzamanlama işlemi uygulanmaya hazır. Bu işlem, şu alt yazılar için uygulanmayacak: {0} ve {1}.

en: Open Video
tr: Video Aç

en: All Media Files
tr: Tüm Ortam Dosyaları

en: Video Files
tr: Video Dosyaları

en: Audio Files
tr: Ses Dosyaları

en: Seek Video To
tr: Videoyu Takip Et

en: _Seek
tr: _Takip Et

en: Seek _video to:
tr: _Videoyu takip et:

en: Add or Remove…
tr: Ekle veya Kaldır…

en: Automatically Detected
tr: Kendiliğinden Algıla

en: System Default
tr: Sistem Öntanımlısı

note: To translators: OVR and INS correspond to the Overwrite and Insert text editing modes.
en: OVR
tr: ÜZR

en: INS
tr: ARY

note: To translators: Trans corresponds to Translation (used here to denote whether text or translation is being edited).
en: Text
tr: Metin

en: Trans
tr: Çeviri

note: To translators: Ln corresponds to Line
en: Ln
tr: Satır

note: To translators: Col corresponds to Column
en: Col
tr: Sütun

en: Media Player Error
tr: Ortam Oynatıcı Hatası

en: An unexpected error has occurred: '{0}'. See the log for additional information.
tr: Beklenmeyen hata oluştu: '{0}'. Ek bilgi için günlüğe bakın.

en: Frame
tr: Kare

en: End
tr: Bitiş

en: Translation
tr: Çeviri
