gnome-games master - en to gl translation catalogue (51 entries)

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Share Alike 3.0
gl: Creative Commons Compartir Igual 3.0

note: (itstool) path: page/title
en: Basics
gl: Conceptos básicos

note: (itstool) path: page/p
en: Sudoku can be played using the keyboard, the mouse, or any combination of the two.
gl: Pode xogar a Sudoku usando o teclado, o rato ou calquera combinación de dous.

note: (itstool) path: section/title
en: Using the keyboard
gl: Usando o rato

note: (itstool) path: item/p
en: To select a cell, use the arrow keys to move the blue outline onto it.
gl: Para seleccionar un cadrado, use as teclas de frechas para mover o bordo azul até ela.

note: (itstool) path: item/p
en: To put a number in a cell, select the cell, and then press the number.
gl: Para poñer un número nun cadrado, seleccione o cadrado e prema no número.

note: (itstool) path: item/p
en: To remove a number from a cell, select the cell, and then press the <key>Delete</key> key, the <key>Backspace</key>, or the <key>0</key> key.
gl: Para quitar un número dun cadrado, seleccióneo e prema a tecla <key>Supr</key>, a tecla <key>Retroceso</key> ou a tecla <key>0</key>

note: (itstool) path: section/title
en: Using the mouse
gl: Usando o rato

note: (itstool) path: item/p
en: To select a cell, move your mouse over it and click.
gl: Para seleccionar un cadrado, prema sobre el co rato.

note: (itstool) path: item/p
en: To put a number in a selected cell, click on the center of the cell, and then click on the number you wish to input.
gl: Para poñer un número nun cadrado seleccionado, prema no centro do cadrado e prema no número que quere introducir.

note: (itstool) path: item/p
en: To remove a number from a selected cell, click in the center of the cell and then click <gui>Clear</gui>.
gl: Para quitar un número dunha cela seleccionada, prema no centro da celda e seleccione <gui>Limpar</gui>.

note: (itstool) path: page/title
en: Report a Problem
gl: Informar dun erro

note: (itstool) path: page/p
en: This is a bug tracking system where users and developers can file details about bugs, crashes and request enhancements.
gl: Isto é un sistema de seguimento de erros onde os usuarios e os desenvolvedores poden engadir información de erros, erros críticos e solicitar melloras.

note: (itstool) path: page/title
en: Help develop
gl: Axudar ao desenvolvemento

note: (itstool) path: page/title
en: Help write documentation
gl: Axudar a escribir a documentación

note: (itstool) path: page/title
en: Highlighting
gl: Realzado

note: (itstool) path: section/title
en: Game Play
gl: Xogo

note: (itstool) path: section/title
en: Useful tips
gl: Consellos útiles

note: (itstool) path: section/title
en: Printing
gl: Imprimir

note: (itstool) path: section/title
en: Get Involved
gl: Involucrarse

note: (itstool) path: page/title
en: Keyboard shortcuts
gl: Atallos de teclado

note: (itstool) path: section/title
en: Starting and exiting
gl: Iniciar e saír

note: (itstool) path: td/p
en: New game
gl: Xogo novo

note: (itstool) path: td/p
en: Reset game
gl: Reiniciar o xogo

note: (itstool) path: td/p
en: Close the sudoku window
gl: Pechar a xanela de Sudoku

note: (itstool) path: section/title
en: Other
gl: Outros

note: (itstool) path: td/p
en: Print displayed puzzle
gl: Imprimir o quebracabezas mostrado

note: (itstool) path: td/p
en: Redo
gl: Refacer

note: (itstool) path: td/p
en: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Shift</key><key>Z</key></keyseq>
gl: <keyseq><key>Ctrl</key><key>Maiús</key><key>Z</key></keyseq>

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
gl: Información legal.

note: (itstool) path: page/title
en: License
gl: Licenza

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
gl: É libre de:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To share</em>
gl: <em>Compartir</em>

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To remix</em>
gl: <em>Facer obras derivadas</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
gl: Adaptar o traballo.

note: (itstool) path: page/p
en: Under the following conditions:
gl: Baixo as seguintes condicións:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Attribution</em>
gl: <em>Atribución</em>

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Share Alike</em>
gl: <em>Compartir igual</em>

note: (itstool) path: page/title
en: Print blank sudokus
gl: Imprimir sudokus baleiros

note: (itstool) path: page/title
en: Print your game
gl: Imprimir un xogo

note: (itstool) path: item/p
en: Select your printer.
gl: Seleccione a súa impresora

note: (itstool) path: page/title
en: Game rules
gl: Regras do xogo

note: (itstool) path: page/title
en: Save and resume
gl: Gardar e reanudar

note: (itstool) path: section/title
en: Saving your game
gl: Gardar o seu xogo

note: (itstool) path: section/title
en: Resuming your game
gl: Reanudar o xogo

note: (itstool) path: page/title
en: Strategy
gl: Estratexia

note: (itstool) path: section/title
en: Strategy 1:
gl: Estratexia 1:

note: (itstool) path: figure/desc
en: Example use of strategy 1.
gl: Exemplo de uso da estratexia 1.

note: (itstool) path: section/title
en: Strategy 2:
gl: Estratexia 2:

note: (itstool) path: page/title
en: Help translate
gl: Axudar a traducir

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME games</app> user interface and documentation is being translated by a world-wide volunteer community. You are welcome to participate.
gl: A interface de usuario dos <app>xogos de GNOME</app> e a documentación tradúceas a comunidade de voluntarios de todo o mundo. Se qeure participar é benvido.
