gnome-sudoku - en to eo translation catalogue (70 entries)

en: Sudoku
eo: Sudoko

en: Undo your last action
eo: Malfari vian lastan agon

en: Redo your last action
eo: Refari vian lastan agon

en: Go back to the current game
eo: Reiri al la nuna ludon

en: _Print
eo: _Presi

en: Print _Current Puzzle…
eo: Presi _aktualan puzlon…

en: Print _Multiple Puzzles…
eo: Presi _plurajn puzlojn…

en: High_lighter
eo: Marki_lo

en: _Warnings
eo: _Avertoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About Sudoku
eo: _Pri Sudoko

en: _Easy
eo: _Facile

en: _Medium
eo: _Meze

en: _Hard
eo: _Malfacile

en: _Very Hard
eo: _Tre malcacile

en: _Create your own puzzle
eo: _Krei vian propran puzlon

en: _Pause
eo: _Paŭzo

en: _Clear Board
eo: _Vakigi tabulon

en: Reset the board to its original state
eo: Reagordi la tabulon al sia origina stato

en: _New Puzzle
eo: _Nova puzlo

en: Start a new puzzle
eo: Komenci novan puzlon

en: _Start Playing
eo: _Komenci ludadon

en: Start playing the custom puzzle you have created
eo: Komenci ludi la propran puzlon kiun vi kreis

en: GNOME Sudoku
eo: GNOME Sudoko

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
eo: Testu viajn logikajn kapablojn en ĉi tiu numerokrada puzlo

en: Play the popular Japanese logic game. GNOME Sudoku is a must-install for Sudoku lovers, with a simple, unobtrusive interface that makes playing Sudoku fun for players of any skill level.
eo: Ludu la popularan japanan logikan ludon. GNOME Sudoko estas instalenda por sudok-ŝatantoj, kun simpla, diskreta fasado kiu kaŭzas amuzon dum ludante sudokon por ludantoj de ajna kapablonivelo.

en: Each game is assigned a difficulty similar to those given by newspapers and websites, so your game will be as easy or as difficult as you want it to be.
eo: Al ĉiu ludo estas asignita malfacilecon simila al tiuj donita de ĵurnaloj kaj retejoj, do via ludo estos tiel facila aŭ tiel malfacila kiel vi deziras ĝin esti.

en: If you like to play on paper, you can print games out. You can choose how many games you want to print per page and what difficulty of games you want to print: as a result, GNOME Sudoku can act a renewable Sudoku book for you.
eo: Se vi ŝatas ludi sur papero, vi povas presi ludojn. Vi povas elekti kiom da ludojn vi deziras presi por paĝo kaj kio malfacileco de ludoj vi deziras presi: rezulte, GNOME Sudoko povas agi renovigeblan sudoko-libro por vi.

en: A GNOME sudoku game preview
eo: Antaŭmontro de GNOME-a sudoka ludo

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-Projekto

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
eo: magio;kvadrato;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
eo: Nivelo de malfacileco de presotaj sudokoj

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
eo: Agordi la malfacilec-nivelon de la sudokoj, kiujn vi volas presi. Eblaj valoroj estas "facile", "meze", "malfacile", "tre_malfacile"

en: Number of Sudokus to print
eo: Nombro da presontaj sudokoj

en: Set the number of sudokus you want to print
eo: Agordi la nombron da sudokoj kiujn vi volas presi

en: Warn about unfillable squares and duplicate numbers
eo: Averti pri neplenigeblaj kvadratoj kaj duplikataj nombroj

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
eo: Montras grandan ruĝan ikson en kvadrato se ĝi ne povas esti plenigita de ajna nombro kaj duplikataj nombroj estas markita per ruĝo

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
eo: Marki vicon, kolumnon kaj kvadraton kiu enhavas la elektitan ĉelon

en: Width of the window in pixels
eo: La larĝo de la fenestro per rastrumeroj

en: Height of the window in pixels
eo: La alto de la fenestro per rastrumeroj

en: true if the window is maximized
eo: vera se la fenestro estas maksimumigita

en: Print Multiple Puzzles
eo: Presi plurajn puzlojn

en: _Cancel
eo: _Nuligu

en: _Number of puzzles
eo: _Nombro da puloj

en: Difficulty
eo: Malfacileco

en: Unknown Difficulty
eo: Nekonata malfacileco

en: Easy Difficulty
eo: Malalta malfacileco

en: Medium Difficulty
eo: Mezalta malfacileco

en: Hard Difficulty
eo: Alta malfacileco

en: Very Hard Difficulty
eo: Tre alta malfacileco

en: Custom Puzzle
eo: Propra puzlo

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
eo: Montri eldonversion

note: Help string for command line --show-possible flag
en: Show the possible values for each cell
eo: Montri la eblajn valorojn por ĉiu ĉelo

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
eo: La puzlo kiun vi eniris ne estas valida sudoko.

en: Please enter a valid puzzle.
eo: Bonvole enigu validan puzlon.

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
eo: La puzlo kiun vi eniris havas multoblajn solvojn.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
eo: Valida sudoko-puzlo havas ekzakte unu solvon.

en: _Back
eo: _Reen

en: Play _Anyway
eo: Ludi ĉ_iuokaze

en: _Resume
eo: _Reaktivigi

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
eo[0]: Bone farite, vi finis la puzlon post %d minuto!
eo[1]: Bone farite, vi finis la puzlon post %d minutoj!

en: _Quit
eo: _Fini

en: Play _Again
eo: Ludi _denove

en: Select Difficulty
eo: Elekti malfacilecon

en: Reset the board to its original state?
eo: Ĉu reagordi la tabulon al sia origina stato?

en: Create Puzzle
eo: Krei puzlon

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
eo: La populara japana logika pulo
    
    Puzloj produktite de QQwing %s

en: Clear
eo: Vakigi

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
eo: Eraro dum presi dosieron:

note: Text on overlay when game is paused
en: Paused
eo: Paŭzigite
