gnome-sudoku master - en to eu translation catalogue (75 entries)

en: _New Puzzle
eu: Puzzle _berria

en: Create Custom Game
eu: Sortu joko pertsonalizatua

en: _Clear Board
eu: _Garbitu taula

en: _Print
eu: I_nprimatu

en: Print _Current Puzzle…
eu: Inprimatu _uneko puzzle…

en: Print _Multiple Puzzles…
eu: Inprimatu _hainbat puzzle...

en: High_lighter
eu: _Nabarmentzailea

en: _Warnings
eu: _Abisuak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Sudoku
eu: Sudoku jokoari _buruz

en: Undo your last action
eu: Desegin zure azken ekintza

en: Redo your last action
eu: Berregin zure azken ekintza

en: Go back to the current game
eu: Joan atzera uneko jokoan

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Pause
eu: Pausatu

en: Start playing the custom puzzle you have created
eu: Hasi sortu duzun puzzle pertsonalizatua jokatzen

en: Select Game Difficulty
eu: Hautatu jokoaren zailtasuna

en: Easy
eu: Erraza

en: Medium
eu: Tartekoa

en: Hard
eu: Zaila

en: Very Hard
eu: Oso zaila

en: Start Game
eu: Hasi jokoa

en: GNOME Sudoku
eu: GNOME Sudokua

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
eu: Probatu zure logika-gaitasuna zenbaki-sare honetan

en: Play the popular Japanese logic game. GNOME Sudoku is a must-install for Sudoku lovers, with a simple, unobtrusive interface that makes playing Sudoku fun for players of any skill level.
eu: Jokatu logikako joko japoniar ospetsua. Sudoku-zaleek GNOME Sudoku instalatuta eduki beharko lukete. Interfaze xumekoa (eta trabarik egiten ez duena) edozer mailatan trebetasuna duten jokalarientzako prestatuta dago.

en: Each game is assigned a difficulty similar to those given by newspapers and websites, so your game will be as easy or as difficult as you want it to be.
eu: Joko bakoitzaren zailtasun-maila  egunkarietan eta webguneetan ematen dietenaren antzekoa da. Jokoa zuk nahi duzun bezain erraza edo zaila izango da.

en: If you like to play on paper, you can print games out. You can choose how many games you want to print per page and what difficulty of games you want to print: as a result, GNOME Sudoku can act a renewable Sudoku book for you.
eu: Paperean jokatzea gustuko baduzu, jokoak inprimatu ditzakezu. Orrialdeko zenbat joko inprimatzea nahi dituzun aukera dezakezu, baita jokoen zailtasun-maila ere. Ondorioz, Sudoku liburu berriztagarri gisa erabil dezakezu GNOME Sudoku.

en: A GNOME sudoku game preview
eu: GNOME sudoku jokoaren aurrebista

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: magic;square;
eu: magikoa;karratua;

en: Difficulty level of sudokus to be printed
eu: Inprimatuko diren sudokuen zailtasun maila

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
eu: Ezarri inprimatu nahi dituzun sudokuen zailtasun maila. Balio erabilgarriak: "easy" (erraza), "medium" (tartekoa), "hard" (zaila), "very_hard" (oso zaila)

en: Number of Sudokus to print
eu: Inprimatuko den sudoku kopurua

en: Set the number of sudokus you want to print
eu: Ezarri inprimatuko den sudoku kopurua

en: Number of Sudokus to print per page
eu: Orrialdeko inprimatuko den sudoku kopurua

en: Set the number of sudokus you want to print per page
eu: Ezarri orrialdeko inprimatuko den sudoku kopurua

en: Warn about unfillable squares and duplicate numbers
eu: Ohartarazi lauki ez-betegarriei eta bikoiztutako zenbakiei buruz

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
eu: Bistaratu X gorri handia karratu batean ezin bada edozer zenbakirekin bete eta bikoiztutako zenbakiak gorriz nabarmentzen dira

en: Additionally warn when correct solution is violated or not earmarked
eu: Ohartarazi berriro konponbide zuzena hausten bada edo markatzen ez bada

en: Changes the background color of a square to red if the value does not match puzzle solution, or if no earmark matches the puzzle solution
eu: Gelaxka baten atzeko planoaren kolorea aldatzen du eta gorri jartzen du balioa ez badator bat puzzlearen konponbidearekin, edo ez badado puzzlearen konponbidearekin bat datorren ohartxorik

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
eu: Nabarmendu hautatutako gelaxka duen errenkada, zutabea eta karratua

en: Width of the window in pixels
eu: Leiho nagusiaren zabalera (pixeletan)

en: Height of the window in pixels
eu: Leiho nagusiaren altuera (pixeletan)

en: true if the window is maximized
eu: egia leihoa maximizatuta badago

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
eu: Hasieratu ohartxoak gelaxka bakoitzeko balio posibleekin

en: Print Multiple Puzzles
eu: Inprimatu hainbat puzzle

en: Number of Puzzles
eu: Puzzle kopurua

en: Number of puzzles per page
eu: Puzzle kopurua orrialdeko

en: Difficulty
eu: Zailtasuna

en: Unknown Difficulty
eu: Zailtasun ezezaguna

en: Easy Difficulty
eu: Zailtasun erraza

en: Medium Difficulty
eu: Tarteko zailtasuna

en: Hard Difficulty
eu: Zailtasun zaila

en: Very Hard Difficulty
eu: Zailtasun oso zaila

en: Custom Puzzle
eu: Puzzle pertsonalizatua

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
eu: Erakutsi argitaratze-bertsioa

note: Help string for command line --show-possible flag
en: Show the possible values for each cell
eu: Erakutsi gelaxka bakoitzeko balio posibleak

note: Error dialog shown when starting a custom game that is not valid.
en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
eu: Sartu duzun puzzlea ez da baliozko sudokua.

en: Please enter a valid puzzle.
eu: Sartu baliozko puzzlea.

en: Close
eu: Itxi

note: Warning dialog shown when starting a custom game that has multiple solutions.
en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
eu: Sartu duzun puzzleak hainbat ebazpen ditu.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
eu: Baliozko sudoku puzzleek ebazpen bakarra daukate.

en: _Back
eu: At_zera

en: Play _Anyway
eu: Jokatu _dena den

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
eu[0]: Ongi eginda! Puzzlea minutu %d-ean osatuta!
eu[1]: Ongi eginda! Puzzlea %d minututan osatuta!

en: Quit
eu: Irten

en: Play _Again
eu: Jokatu _berriro

en: Reset the board to its original state?
eu: Berrezarri taula bere jatorriko egoerara?

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

note: Appears on the About dialog. %s is the version of the QQwing puzzle generator in use.
en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
eu: Japoniako logika-puzzlea da.
    
    Puzzleak QQwing %s-(e)k sortuta

en: Clear
eu: Garbitu

note: Error message if printing fails
en: Error printing file:
eu: Errorea fitxategia inprimatzean:

en: Select Difficulty
eu: Hautatu zailtasuna

en: Create Puzzle
eu: Sortu puzzlea
